FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'

Go down 
+80
srdic
tovariš
bladika
Artiljerac1990
Damir Clay
Splicho
deki sd
R.S.
sheksi
blaf
goran man
Sini
vojnik 87-88
tonci
Robit
lastmi
Zeljko Mitrich
Piba71
aleksandar.al
RobiR
Zurkolomac
stažo1
vatrogasac
zimonjicjovo
feniks48
zastavnik
Osječanin13
rakogor
Vozac OTM60
bestrzajac2
Pam-Pam
vlada1
mjesec
bivsipripadnikjna
milan djordjevic
nelkan
transporter
Mostarac_juni'89
garaj
Civil
Jukio
nitrowinja
marčlj
GSZN
dpuric
sapkon
kobi
sisko8868
izvidjac 90/91
ZAGORAC
ivanino
ristovski_sk
Štule
MilanVranjes
2tc 2okb
Popara
pajo55
Boske
Max Blitz
bojnik
Ahmet Smajilbasic
SveJug
flado
Panic
rega
Zmajček
Zorge
BAKI
bokios
VBČ
jun91 osijek
Mali
veroljub
zwrkan
vladimir
malena
Marduk
purger
mgalic2
kompas
84 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
AutorPoruka
kompas
Gušter
Gušter
kompas


BROJ POSTOVA: : 20
ČLAN OD: : 2011-06-19

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Icon_minitime17.01.13 20:16

Ahmet Smajilbasic (citat):
Ja bih se jos jednom zahvalio za ove lijepe slike i video. Da posle toliko godina vidim moju lijepu kasarnu. Poceo sam da placem od dragosti i sjetio se odmah lijpih dana a bogami i ruznih na Ceci i ostalim prostorima oko Osijeka. Ja sam se skinuo 21. juna 1991 posto sam dao dva puta krv imao skracenje, a dan ili dva posle je napadnuta kasarna. To sam cuo od mog Cate Salkica kojeg sam sreo posle 20 god. u Bosni to jest ja isao kod njega. Prilikom tog napada je poginulo puno izvidjca sa drugog sprata moja Ceta Veze je bila u prvom.

Komandant Cete mi je bio Kap. Miodrag Petrovic zvani Django iz Crne Gore a komandant mog odjeljena je bio Momir Vranjes.

Generacije 90/91 prva neka se odmah jave. Ako bog da ima da posjetim Osijek ove ili sledece godine.

mislim da je bilo i TV snimka gde se jasno vidilo zgrada izvidjaca(drugi sprat) kako je bila izresetana mecima,a imalo je i jedan kadar unutra u hodniku sa porucnika Lazukic Pero.Sekam se Zvornika 1986g, kad smo se spremali da pominemo reku Drinjaca na talpama kada je Lazukic isao prvi za da bi nam pokazao,posle dva-tri koraka je pao u reku sa staresinskom torbom i pistoljem ap 7,65mm(skorpion). svi smo se smejali dosta dugo...hteo je da se pokaze pred nas Very Happy mokar kao mis i bila mu je prva vezba sa izvidjacima. Laughing

Na vrh Go down
Ahmet Smajilbasic
Gušter
Gušter
Ahmet Smajilbasic


BROJ POSTOVA: : 20
ČLAN OD: : 2013-01-02
DOB : 53
M(j)esto Gracanica / Dortmund

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Icon_minitime19.01.13 21:19

SveJug, evo da se malo ispravim. Posto su mi se slike vratile u glavu. Na 3 stranici, prva slika sa zgradom od Pruge je bila Pjesadija i Komanda, a na trecoj slici gdje je ulaz sa desne strane se vidi zgrada od Cete Veze i Izvidjaca.
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Icon_minitime20.01.13 9:44

Ahmet Smajilbasic (citat):
SveJug, evo da se malo ispravim. Posto su mi se slike vratile u glavu. Na 3 stranici, prva slika sa zgradom od Pruge je bila Pjesadija i Komanda, a na trecoj slici gdje je ulaz sa desne strane se vidi zgrada od Cete Veze i Izvidjaca.

Da Ahmete, ti objasnjavas razpored Bijele kasarne, ja tamo nisam bio. Ja sam pitao za Crvenu, tamo sam sluzio i za tu kasarnu sam pitao ko je bio komandir u to vreme.
Na stranicu br 4 vidi se ulaz u Crvrenu iz pravca pijace a slika izpod, zgrada komande.

Pozdrav iz Svedske
Na vrh Go down
Ahmet Smajilbasic
Gušter
Gušter
Ahmet Smajilbasic


BROJ POSTOVA: : 20
ČLAN OD: : 2013-01-02
DOB : 53
M(j)esto Gracanica / Dortmund

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Icon_minitime22.01.13 11:41

E onda se nismo dobro razumjeli. Za Crvenu neznam nista. Bio sam jednom u njoj slucajno da nesto donesemo.

Poz i tebi iz Dortmunder
Na vrh Go down
pajo55
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 20
ČLAN OD: : 2013-02-09

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Icon_minitime09.02.13 18:29

ma evo da se i ja malo uključim u ovu diskusiju
bio sam u 1 okb '84-'85 u kasarni slavonskih brigada u 1 tč
kap Ikl dekić ilija,kap dedović sulejman,st v Ikl popović slobodan ,pok vodIkl gajinov gavrica,st vod đukić ostoja itd svi redom ljudine osim Dekića gad nad gadovima,pogotovo prema meni jer mu nikako nije pasalo da budem kaplar a ja bio.vidim kafići su živi,sjećam se rendesa,,27 juli,vidra,mad,tufna,ćevapi u makedonki,nicole,slon,birc dubrovnik,štef,roda,trica itd,uglavnom najebo sam u osijeku,složiti će te se tko je tu služio ,disciplina je bila na visokom nivou,dakle atko je itko prepoznao neke ljude i mjesta neka se javi da malo prokomentiramo
Na vrh Go down
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6179
ČLAN OD: : 2011-01-25

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Icon_minitime09.02.13 20:46

pajo55
dobrodosao na forum. cim si tolike kafice upamtio nije u Osjeku bilo lose. jel istina daje u Osjeku izlazak u grad bio samo do 21h?
Na vrh Go down
pajo55
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 20
ČLAN OD: : 2013-02-09

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Icon_minitime09.02.13 21:59

14 mjeseci prijatelju znali smo svaku rupu, o da samo do 21,a u kasarni četa vojnih policajaca ,nemilosrdnih mogu ti reći,već u 20 sati je izlazio jedan vod da ne bi bilo nismo znali,kasnije pošto sam bio kaplar mogao sam češće izaći,imali smo i ćatu pravoga pa je bilo i bijelih dozvola i tako,prenoćišta odguliš cijelu noć u kafani do 06 sati dođeš na doručak,i opet van.ali to kada si džomba ,ali prvih 8 mjeseci je bilo krvavo.pogotovo prvih mjesec dana pješadijske.puna ratna sprema,još po protutenkovska u svakoj ruci,jedinica naravno najteža.pješaka do c poligona ,tamo puzanje do 12,kratki odmor pa natrag ne sjećam se ali mislim da ima kojih 5-6 km uglavnom taman na ručak u 13i30.kasnije tenkovska obuka 7 mjeseci,tereni:nabrđe današnji gašinci,brčko 7 dana gađanja na platformi,manjača mjesec dana,pa nabrđe ponovo završna vježba zima -20 stupnjeva 7 dana,pa banja luka 7 dana,pa manjača opet 25 dana podvodna obuka.kada je to završilo straža u čepinu po sedam dana pa dvije kasarske pa opet čepini tako do augusta i odlazak u karlovac mjesec dana teren sredinom devetog mjeseca opet na nabrđe 7 dana sa augustovskom '85 kao kaplar sam bio požarni u logoru po cijele dane jedini sam u povijesti koji je 15 dana do skidanja išao na teren iz ljubavi kapetana Dekića prema mojoj malenkosti.uhhhhhh baš se nismo voljeli.evo ukratko mojih četrnaest mjeseci.

Na vrh Go down
pajo55
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 20
ČLAN OD: : 2013-02-09

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Icon_minitime09.02.13 22:05

još samo nešto boro konj je u moje doba bezbednjak jeben lik svisu ga se bojali pa i oficiri mislim da je bio kapetan u ono doba,vidio sam ga puno puta
Na vrh Go down
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6179
ČLAN OD: : 2011-01-25

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Icon_minitime10.02.13 8:17

pajo 55 zasto je izlazak bio samo do 21h? uobicajeno u JNA je bilo do 22h jedino u Osjeku do 21h.
Na vrh Go down
bokios
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 39
ČLAN OD: : 2012-01-18

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Icon_minitime10.02.13 23:57

pajo55 (citat):
ma evo da se i ja malo uključim u ovu diskusiju
bio sam u 1 okb '84-'85 u kasarni slavonskih brigada u 1 tč
kap Ikl dekić ilija,kap dedović sulejman,st v Ikl popović slobodan ,pok vodIkl gajinov gavrica,st vod đukić ostoja itd svi redom ljudine osim Dekića gad nad gadovima,pogotovo prema meni jer mu nikako nije pasalo da budem kaplar a ja bio.vidim kafići su živi,sjećam se rendesa,,27 juli,vidra,mad,tufna,ćevapi u makedonki,nicole,slon,birc dubrovnik,štef,roda,trica itd,uglavnom najebo sam u osijeku,složiti će te se tko je tu služio ,disciplina je bila na visokom nivou,dakle atko je itko prepoznao neke ljude i mjesta neka se javi da malo prokomentiramo

cheers

Na vrh Go down
pajo55
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 20
ČLAN OD: : 2013-02-09

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Icon_minitime11.02.13 19:25

ma nemam pojma ,zamisli ljeto vruće,a mi u 21 kao koke.
mi smo imali buđenje i ljeti i zimi u 05.30 sati,a povečerje 22.00 sati.jbg kažem ponovo jebena kasarna......
Na vrh Go down
pajo55
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 20
ČLAN OD: : 2013-02-09

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Icon_minitime11.02.13 21:42

prvi okb mehanizirana četa pješadije treći kat u zgradi do kapije preko puta bolnice,petković,malen sitan ali ljut

extremeparche and Keri vole ovaj upis

Na vrh Go down
pajo55
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 20
ČLAN OD: : 2013-02-09

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Icon_minitime11.02.13 22:01

jel bilo onda Gajinov Gavrica vodnik čuo sam da je poginuo u tenju,neka netko odgovori ako zna
Na vrh Go down
Popara
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2013-02-12

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Icon_minitime12.02.13 1:18

Ja sam sluzio u mehaniziranoj ceti kod petkovica 87 decembarac. javite se

Keri voli ovaj upis

Na vrh Go down
jun91 osijek
Džomba
Džomba
jun91 osijek


BROJ POSTOVA: : 137
ČLAN OD: : 2011-11-21
M(j)esto subotica

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Icon_minitime13.02.13 19:27

pajo55 (citat):
jel bilo onda Gajinov Gavrica vodnik čuo sam da je poginuo u tenju,neka netko odgovori ako zna

jeste tačno da je Gajinov poginuo u Tenju,početak jula ili kraj juna nisam već siguran....davno beše No
Na vrh Go down
flado
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 50
ČLAN OD: : 2012-10-10
M(j)esto Zagreb

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Icon_minitime27.02.13 13:42

Strana 4 sl. br. 1 je kolko mi se čini ulaz u stacionar, ispred kojeg je u čošku uvijek stajala kampanjola, a iza slikarevih leđa bi trebalo biti kupalište.
A o drugu pukovniku bori ima vise stranica na netu.
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Icon_minitime27.02.13 18:38

flado (citat):
Strana 4 sl. br. 1 je kolko mi se čini ulaz u stacionar, ispred kojeg je u čošku uvijek stajala kampanjola, a iza slikarevih leđa bi trebalo biti kupalište.
A o drugu pukovniku bori ima vise stranica na netu.

Stacionar u Belu kasarnu? U moje vreme 1979/80 je stacionar bio u tvrdju. Prednost stime je bila da smo izlazili u grad, to jest od Crvene do tvdje, pored poste, prodavnice, kafane. cheers
Na vrh Go down
pajo55
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 20
ČLAN OD: : 2013-02-09

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Icon_minitime27.02.13 22:10

tako je i kada sam ja bio stacionar je bio u tvrđi pokrajškole i one slastičarne kroz ulicu jedno 50 metara pa lijevo kraj nekog birca još 50 metara na desnoj strani ulice ,i tamo sam bio u gipsu jedno25 dana
Na vrh Go down
flado
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 50
ČLAN OD: : 2012-10-10
M(j)esto Zagreb

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Icon_minitime28.02.13 9:54

Mozda je ovde bila samo ambulanta , znam da sam tu bil na nekom testu, jos nam je frajer rekal da mozemo muljati kolko hocemo, ali oni imaju nase papire iz civilstva, i vrata do doktor, jer sam zbog crvenila na vratu dobil poštedu od čoje cijeli vojni rok.
Nekakve veze s tim je imal stariji vodnik Đerič Nikola, mislim, njega sam u sanitetu Pinzgaueru vozil na Pampas na gađanje.
Na vrh Go down
BAKI
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2012-01-23

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Icon_minitime28.02.13 21:24

Ja sam bio Junska klasa 1988/89 OMJ kod kIk Djordjevica.
Na vrh Go down
BAKI
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2012-01-23

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Icon_minitime28.02.13 21:26

cheers


BAKI: komentar modifikovan dana: 28.02.13 21:52; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
BAKI
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2012-01-23

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Icon_minitime28.02.13 21:42

Very Happy Very Happy
Na vrh Go down
Ahmet Smajilbasic
Gušter
Gušter
Ahmet Smajilbasic


BROJ POSTOVA: : 20
ČLAN OD: : 2013-01-02
DOB : 53
M(j)esto Gracanica / Dortmund

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Icon_minitime05.03.13 18:22

flado (citat):
Mozda je ovde bila samo ambulanta , znam da sam tu bil na nekom testu, jos nam je frajer rekal da mozemo muljati kolko hocemo, ali oni imaju nase papire iz civilstva, i vrata do doktor, jer sam zbog crvenila na vratu dobil poštedu od čoje cijeli vojni rok.
Nekakve veze s tim je imal stariji vodnik Đerič Nikola, mislim, njega sam u sanitetu Pinzgaueru vozil na Pampas na gađanje.

Da u Bijeloj je bila samo Ambulanta, a stacionar je bio u Tvrdji kod ckrve. Koliko sam je puta opsovao kad me probudi u 6 h a dodjes tu malo da se naspavas, hahaha.
Na vrh Go down
2tc 2okb
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2013-05-03

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Icon_minitime04.05.13 0:20

jun91 Osijek nije Borko Boricic vec Dragan Boricic zvani Borke.... :DJa sambio u istoj ceti 90,91jun...pitam se da nisi ti ivica...

tenk

Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2691
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Icon_minitime08.05.13 11:42

Kolega Ahmete, evo ti najnovije vijesti iz Osijeka vezano za krvopije:

[You must be registered and logged in to see this image.]

RAT S KOMARCIMA
U pun pogon stavljamo tri aviona i 10 vozila s topovima

Gradonačelnik Krešimir Bubalo održao je jučer izvanredni sastanak koordiniranog stožera za borbu protiv komaraca na području grada Osijeka sa zahtjevom da broj uboda komaraca u 15 minuta bude niži od tolerantnih 15.

Naime, dobra vijest, prema riječima Enriha Merdića, pročelnika Odjela za biologiju osječkog Sveučilišta, činjenica je da ličinki više nema pa je stručnim službama preostala borba samo s odraslim komarcima, ali tu je i činjenica da jedan komarac prosječno živi do 45 dana. Znamo li da su se prvi rojevi pojavili oko 20. travnja, jasno je kako će nas ova generacija gnjaviti do kraja svibnja. Posebno je zanimljiv i podatak da se ove godine kao dominanta vrsta pojavila sorta koja je po zastupljenosti ranijih godina bila tek na trećem ili četvrtom mjestu.

- Za razliku od našeg poplavnog komarca, ova vrsta leti mnogo brže pa u jednoj noći može prijeći do tri kilometra, dok su prošlogodišnje vrste prelazile približno kilometar u jednoj noći. No, po jačini ugriza ili agresivnosti ovaj komarac ne razlikuje se od uobičajnih vrsta, tvrdi Merdić.

Savjet je Odjela za biologiju koji s Gradom Osijekom ima sklopljen ugovor o monitoringu da se pod kontrolom, tj. tretiranjem drži zeleni pojas, odnosno da se onemogućava ulazak novih rojeva u grad.

- Mi imamo sklopljen ugovor s Odjelom za biologiju prema kojem se monitoring i praćenje komaraca obavlja na dnevnoj bazi, te se detaljne karte s GPS koordinatama šalju Gradu i izvođaču, odnosno Zavodu za javno zdravstvo. Zavod potom s deset timova u deset vozila s topovima odrađuje toplo zamagljivanje, a prema potrebi aktiviramo i tri aviona, što smo učinili i prije 1. svibnja. Obveza je Zavoda da nakon odrađenog tretmana brojnost komaraca bude 50 posto niža, u suprotnom moraju ponoviti tretiranje o vlastitom trošku, objasnio je gradonačelnik Krešimir Bubalo.

Recimo i kako je u travnju tretirano područje od 7.155 hektara, a za tretiranje komaraca ove je godine predviđeno 7,5 milijuna kuna. Do sada su već utrošena približno dva milijuna kuna, a iz Ministarstva zdravlja još nije stigao nikakav nagovještaj da će država pomoći Gradu u ovoj borbi.

S obzirom na činjenicu da je na pojedinim postajama 30. travnja zabilježeno i 267 uboda u 15 minuta, gradonačelnik je zatražio tjedne sastanke stožera, obvezno tretiranje avionima, te, kako je sam rekao, da ne ostane ni jedna ulica u gradu kroz koju nije prošlo vozilo kojim se obavlja tretman zamagljivanja.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Sini voli ovaj upis

Na vrh Go down
jun91 osijek
Džomba
Džomba
jun91 osijek


BROJ POSTOVA: : 137
ČLAN OD: : 2011-11-21
M(j)esto subotica

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Icon_minitime13.05.13 15:33

2tc 2okb (citat):
jun91 Osijek nije Borko Boricic vec Dragan Boricic zvani Borke.... :DJa sambio u istoj ceti 90,91jun...pitam se da nisi ti ivica... tenk

ja se izvinjavam za grešku, :oops:pobrkao sam lončiće, i nisam Ivica.... Wink
Na vrh Go down
MilanVranjes
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2013-05-11

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Icon_minitime13.05.13 22:30

Ja sm bio 1979 septembarska klasa u VP5530/46 mehanizovana pešadija komandir prvog voda poručnik Slobodan Petković.
Dali iko išta zna gde je on završio?
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Icon_minitime14.05.13 7:18

MilanVranjes (citat):
Ja sm bio 1979 septembarska klasa u VP5530/46 mehanizovana pešadija komandir prvog voda poručnik Slobodan Petković.
Dali iko išta zna gde je on završio?

Dobro nam dosao Milane Smile Ja sam isto 1979 god sluzio u Osijek ali u Crvenu. cheers

Ima dosta postova o Osijeku sa raznim klasama. Prosetaj se forumom i vidi dali ima nesto sto mozes dopuni sa komentarima tvojih dozivljaja, kako pozitivnim tako i negativnim.

Pozdrav salutiranje
Na vrh Go down
Štule
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 27
ČLAN OD: : 2013-08-16

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Icon_minitime16.08.13 21:12

vladimir (citat):
kompas secas se kap.nedeljka spirica  koji je stalno pobedjivao na trkama 1000 vojnika?

Sjećam ga se ja, moja desetina mu je odbila naređenje pa je bilo malo problema s njim. Na postrojavanju je uvijek imao stav ko raketa pred polijetanje lol!

Na vrh Go down
Štule
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 27
ČLAN OD: : 2013-08-16

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Icon_minitime16.08.13 21:27

pajo55 (citat):
14 mjeseci prijatelju znali smo svaku rupu, o da samo do 21,a u kasarni četa vojnih policajaca ,nemilosrdnih mogu ti reći,već u 20 sati je izlazio jedan vod da ne bi bilo nismo znali,kasnije pošto sam bio kaplar mogao sam češće izaći,imali smo i ćatu pravoga pa je bilo i bijelih dozvola i tako,prenoćišta odguliš cijelu noć u kafani do 06 sati dođeš na doručak,i opet van.ali to kada si džomba ,ali prvih 8 mjeseci je bilo krvavo.pogotovo prvih mjesec dana pješadijske.puna ratna sprema,još po protutenkovska u svakoj ruci,jedinica naravno najteža.pješaka do c poligona ,tamo puzanje do 12,kratki odmor pa natrag ne sjećam se ali mislim da ima kojih 5-6 km uglavnom taman na ručak u 13i30.kasnije tenkovska obuka 7 mjeseci,tereni:nabrđe današnji gašinci,brčko 7 dana gađanja na platformi,manjača mjesec dana,pa nabrđe ponovo završna vježba zima -20 stupnjeva 7 dana,pa banja luka 7 dana,pa manjača opet 25 dana podvodna obuka.kada je to završilo straža u čepinu po sedam dana pa dvije kasarske pa opet čepini tako do augusta i odlazak u karlovac mjesec dana teren sredinom devetog mjeseca opet na nabrđe 7 dana sa augustovskom '85 kao kaplar sam bio požarni u logoru po cijele dane jedini sam u povijesti koji je 15 dana do skidanja išao na teren iz ljubavi kapetana Dekića prema mojoj malenkosti.uhhhhhh baš se nismo voljeli.evo ukratko mojih četrnaest mjeseci.

Vidim ista smo generacija, ja sam bio vezist u bijeloj, kasnije me prekomandiralo u crvenu do kraja. Ja sam čitav vojni rok izašao možda 10 puta
u grad, valjda sam se zamjerio nekom Smile. Meni je završna bila u prvom mjesecu, u Osijeku je bilo i do -28, a na aerodromu -33, zamalo sam
na završnoj ostao bez prstiju na nogama, toliko je hladno bilo. Prvu noć nam nisu stigli šatori pa smo prespavali vani, to mi je bila najduža
noć u životu.

Na vrh Go down
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6179
ČLAN OD: : 2011-01-25

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Icon_minitime16.08.13 23:08

vezista dobrodosao.dali se secas tajnog naziva za Osjek kod provere veze?
Na vrh Go down
Štule
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 27
ČLAN OD: : 2013-08-16

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Icon_minitime17.08.13 0:50

vladimir (citat):
vezista dobrodosao.dali se secas tajnog naziva za Osjek  kod provere veze?

Ne, nije mi toliko trebalo, ja sam bio relejna međustanica, naše je bilo da se popnemo na brdo, dignemo antenu, uspostavimo
vezu s obje strane i odemo spavati Smile

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Icon_minitime01.01.14 3:25

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
zwrkan
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 57
ČLAN OD: : 2011-07-20

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Icon_minitime20.01.14 21:50

flado (citat):
Mozda je ovde bila samo ambulanta , znam da sam tu bil na nekom testu, jos nam je frajer rekal da mozemo muljati kolko hocemo, ali oni imaju nase papire iz civilstva, i vrata do doktor, jer sam zbog crvenila na vratu dobil poštedu od čoje cijeli vojni rok.
Nekakve veze s tim je imal stariji vodnik Đerič Nikola, mislim, njega sam u sanitetu Pinzgaueru vozil na Pampas na gađanje.

đerić danilo a ne nikola Sad

Na vrh Go down
zwrkan
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 57
ČLAN OD: : 2011-07-20

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Icon_minitime20.01.14 22:08

Ahmet Smajilbasic (citat):
SveJug, evo da se malo ispravim. Posto su mi se slike vratile u glavu. Na 3 stranici, prva slika sa zgradom od Pruge je bila Pjesadija i Komanda, a na trecoj slici gdje je ulaz sa desne strane se vidi zgrada od Cete Veze i Izvidjaca.

2 kata-1.mehanizirani bataljun. 3.kat-divizijun PZO.

Na vrh Go down
zwrkan
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 57
ČLAN OD: : 2011-07-20

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Icon_minitime20.01.14 22:11

pajo55 (citat):
14 mjeseci prijatelju znali smo svaku rupu, o da samo do 21,a u kasarni četa vojnih policajaca ,nemilosrdnih mogu ti reći,već u 20 sati je izlazio jedan vod da ne bi bilo nismo znali,kasnije pošto sam bio kaplar mogao sam češće izaći,imali smo i ćatu pravoga pa je bilo i bijelih dozvola i tako,prenoćišta odguliš cijelu noć u kafani do 06 sati dođeš na doručak,i opet van.ali to kada si džomba ,ali prvih 8 mjeseci je bilo krvavo.pogotovo prvih mjesec dana pješadijske.puna ratna sprema,još po protutenkovska u svakoj ruci,jedinica naravno najteža.pješaka do c poligona ,tamo puzanje do 12,kratki odmor pa natrag ne sjećam se ali mislim da ima kojih 5-6 km uglavnom taman na ručak u 13i30.kasnije tenkovska obuka 7 mjeseci,tereni:nabrđe današnji gašinci,brčko 7 dana gađanja na platformi,manjača mjesec dana,pa nabrđe ponovo završna vježba zima -20 stupnjeva 7 dana,pa banja luka 7 dana,pa manjača opet 25 dana podvodna obuka.kada je to završilo straža u čepinu po sedam dana pa dvije kasarske pa opet čepini tako do augusta i odlazak u karlovac mjesec dana teren sredinom devetog mjeseca opet na nabrđe 7 dana sa augustovskom '85 kao kaplar sam bio požarni u logoru po cijele dane jedini sam u povijesti koji je 15 dana do skidanja išao na teren iz ljubavi kapetana Dekića prema mojoj malenkosti.uhhhhhh baš se nismo voljeli.evo ukratko mojih četrnaest mjeseci.

dekić ilija-nikad čovik nije bija!

Na vrh Go down
ristovski_sk
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2014-01-31

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Icon_minitime31.01.14 23:13

zdravo! Sluzio sam u izvidjackoj ceti u kasarni Milan Stanivukovic u Osijeku, 1989/1990, septembarska klasa! Komandir cete je bio Cavkusic Enver, tu su bili jos porucnik Simic Radenko, vodnik Jurak Sinisa! Ima li neko iz te generacije i zna li neko sta se desilo sa cetom i sa oficirima?!
Na vrh Go down
ivanino
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2014-02-10
M(j)esto OSIJEK

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Icon_minitime11.02.14 1:53

Žena kap.Špirića,Petra,,predavala  mi Strojarstvo u srednjoj..
Na vrh Go down
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6179
ČLAN OD: : 2011-01-25

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Icon_minitime11.02.14 10:18

[You must be registered and logged in to see this image.]


legenda JNA

Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3577
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Icon_minitime11.02.14 10:26

U Velesu je bio sa mnom Špirić Vid iz sela Gornji Vijačani,Kulaši,slika i prilika ovoga gore.
Na vrh Go down
ivanino
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2014-02-10
M(j)esto OSIJEK

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Icon_minitime11.02.14 13:35

žena mu je bosanka..a neznam odakle je on..
Na vrh Go down
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6179
ČLAN OD: : 2011-01-25

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Icon_minitime11.02.14 15:42

sada zivi u Ukrajini
Na vrh Go down
Štule
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 27
ČLAN OD: : 2013-08-16

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Icon_minitime12.02.14 14:39

Meni nije baš ostao u lijepom sjećanju, čitav vod mu je odbio naređenje
Na vrh Go down
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6179
ČLAN OD: : 2011-01-25

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Icon_minitime12.02.14 16:00

E to je zanimljivo.
Na vrh Go down
Štule
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 27
ČLAN OD: : 2013-08-16

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Icon_minitime13.02.14 8:54

Ručak čitave kasarne koji je inače trajao štojaznam, sat vremena, kad bi Špiro bio dežurni bio bi gotov 2-3 puta brže Smile
Na vrh Go down
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6179
ČLAN OD: : 2011-01-25

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Icon_minitime13.02.14 10:32

takvi oficiri su omiljeni kod kuvara
Na vrh Go down
Štule
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 27
ČLAN OD: : 2013-08-16

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Icon_minitime13.02.14 15:33

"Ajmo, ajmo, brže, brže, ti tamo, nije to ovo hotel, što se čeka, nema priče, ko je pojeo van..."
Na vrh Go down
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6179
ČLAN OD: : 2011-01-25

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Icon_minitime13.02.14 15:39

sad si me podsetio na prve dane u vojsci I rad u  kuhinji ,, linija što se čeka?
Na vrh Go down
izvidjac 90/91
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2014-03-18

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Icon_minitime18.03.14 18:28

IZVIDJACKA CETA 12.PMB OSIJEK. 06/90 do 06/91 

Ljetna obuka - Kopacki Rit. Zimska - Jahotina....  poligon C, nabrdje, tuzla, capljina, 02-05-91 borovo selo.  

Cavkusic Enver KOmandir do ljeta 90. poslje ga Boro prebaciou pjesadiju. nosio maskirni uniformu jos polagodine poslje toga.

ppor./por. Simic Radenko komandir do rata. ratni put meni ne poznat. 2000-tih amasador RS u Svajcarskoj. sada izdaje neke novine tamo.

ppor. ( visok zaboravio ime ), Jurak Sinsa, vodnik Dvorani, zastavnik (trenutno zaboravio ime), ne poznato gdje su i ne poznat ratni put.

ako neko neto zna naka napise.

Na vrh Go down
izvidjac 90/91
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2014-03-18

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Icon_minitime19.03.14 8:16

........

p.por. (visoki) se zvao Nebojsa.... i bilo je jos jedan st. vodnik Dragan ili tako nesto iz Beograda.

p.puk. izvidjaca Stjepan Vicevic uhapsen op JNA i kasnije u ratu razmjenjen sa HV.
Na vrh Go down
Sponsored content





Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 3 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'
Na vrh 
Stranica 3/9Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 Similar topics
-
» Izvidjaca Ceta Osijek 1990-1991 , Bijela Kasarna - Milan Stanivukovic
» Osijek - Crvena kasarna
» Kragujevac VP 9166 komanda puka
» Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89
» Vojno skladište Čepin VP 5530 Osijek 1991.

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR HRVATSKA-
Idi na: