FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti

Go down 
+111
Alan P
Denis Nova Gorica
6550/33 avgust 84
goran9030
VBČ
Davor P
Biberče
barbican
Sven
akulis
Zoran I
Silvija
Srdjan Staletovic
UčaVaske
pera84
PORUCNIK
cvikiuzice
Živoslav Miloradović
Milan Obradović
3OPAH
TomažM
MAKI DAMA
semsudin
Sloba1
Ivan Jug
Munja68
Vojnik malac
Igor-Ri
nenad bugarski
zeljko007
radioteleprinterista
Sercer sep '86
loshmius
jozl52
zoranb
Zoran Pavlović
dusanm
Srdjan Radovanov
1806016
Boban68
Cehim
Kolodvorska
patković
teleprinterist
selimi seljami
Зоран НИШ
betabori
Keča Zoran
Branko Bgd
IvanV
blizanac krško
VZ12
ZAGORAC
Krusevac
10.08.2014
pusycat
Zoran Kojic
PetarS
GoranI
Pero™
Max Blitz
saban
Cimba
Arcus
East&West
miro1
Stazio
Zlatnik
mahi
jumba
dpuric
BEOGRAD
PAJA
žare
Muzikant
ture
Xanadu
Kemo Specijalac
vladimir
Tomaž Može
janeztrdi
zastavnik
Pajche
Boske
Gringo
Zdrale53
karel
missar
Trubac
FOSIL
mb
ramšak
vojniks
MK-veza
Miroslav Mrkic Cile
frenkiboy
atanasov
bežigrad
alexandar
purger
Sosa
dkivi
jelen pivo
coper
ludi slovenac
vojnik s
boraf
mad-max
ppsupercop
mgalic2
šercer
115 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
AutorPoruka
Zlatnik
Gušter
Gušter
Zlatnik


BROJ POSTOVA: : 33
ČLAN OD: : 2013-04-24
DOB : 60
M(j)esto Veles, Makedonija

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 10 Icon_minitime30.03.21 12:00

Sven (citat):
Pozdrav svima.
 
Ukratko, došao sam u Ljubu Šercera 1986. godine, komandant puka bio je puk. Kukavica Jozo, komandir čete kapetan Janevski Milanče, a komandir voda por. Stamatović Petar. ... ... ... sjećam se Munje (Nebojša, znam da si mrzio taj nadimak, ali pristajao ti je), Živanović Tešmana,  Buljubašić Mustafe, Juhasz Zoltana ...


Ja sam dosao 18-tog Marta 1987 i bio sam u istom vodu kao i ti (Stamatovic i Janevski)
Stariji vojnici iz vase klase su pominjali Munju, ali ga nisam upoznao, kao i Zoltana i Buljubasica.
A Tesmana sam zatekao. To je bio onaj violoncelista.
Desetari su mi bili Marko Lazic  (vojvodjanac), bio je super momak, isto kao i albanac Ljuljzim Buzalja, dok onaj drugi desetar albanac Taganovic Aslan bio je zloba od coveka.
Dali se secas onog poetu, dalmatinca, mislim da se zvao Barbir (ili tako nesto), znas li nesto o njemu?

Sven (citat):
... Kapetan Janevski, mršav, sa svojim brčićima i uvijek savršeno ispravan, bio je i meke duše. To neki nikad nisu shvatili, ali ja jesam. Zašto? Zadržat ću to za sebe ...
Ako te je PORUCNIK otcinkario kod Stamatovica, da znas da cu te ja otcinkariti kod kapetana Janevskog. 🤫😂
Na vrh Go down
Sven
Gušter
Gušter
Sven


BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2021-03-17
DOB : 56
M(j)esto Zagreb

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 10 Icon_minitime31.03.21 0:37

Vidiš, Zlatniče, ja se, pošteno rečeno, ne sjećam nikakve zlobe kod ljudi ondje, zapravo ni kod koga, pa ni kod čovjeka kojeg si spomenuo, osim možda kod staže Bešlievskog koji je ponekad znao pomalo teatralno i izvještačeno planuti na nekog (posve bez veze, čini mi se), no i to nisam doživio kao neku izvornu zlobu, već više kao njegov (ne pretjerano uspješan) pokušaj da bude faca koja pokazuje da je spremna za napredovanje u službi...

Eto, baš smo se mimoišli u Šerceru, ja sam otišao u Maršala Tita kad si ti došao, očito. Poete Dalmatinca na žalost se ne sjećam. 

Vidim da se ovdje puno cinkari!  Very Happy Very Happy bounce Neka, neka! 
I puno mi pozdravi kap. Janevskog!

Zlatnik voli ovaj upis

Na vrh Go down
https://www.youtube.com/channel/UChTaB_DIJiQdN0XJXNuOFyw
Davor P
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2021-04-30

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 10 Icon_minitime30.04.21 21:39

Evo još jedan koji je bio 1986/87 u susjedstvu Bežigradskog stadiona, generacija Rujan :-). Ne sjećam se točno koji je to bio vod, znam da smo bili vezisti/telefonisti. Vodnik nam je bio Suad Kurtović ako se ne varam. Lik je bio legenda, cool . Lijepa sjecanja, bilo nas je od svakuda... Tomislav iz Zagreba, Tomaž iz Maribora mislim,  Saša iz Beograda koji je bio veliki fan Ekatarine , Žarko Jokanović iz Požarevca... Georgijevski iz Skoplja. Pozdrav svima, Davor.
Na vrh Go down
šercer
Gušter
Gušter



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 47
ČLAN OD: : 2009-10-27

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 10 Icon_minitime28.05.21 15:44

Drago mi je da se jave i vojnici i starješine iz kasarne "Ljubo Šercer". Kao starješina koji je proveo u toj kasarni 10 godina, mogu reći da sam doživio puno lijepih trenutaka. Kao mladi starješina pored struke koju sam stekao u praksi sam puno toga naučio a što mi je kasnije pomoglo kroz život. Radio sam u prosjeku 10 do 12 sati dnevno, uglavnom sa vojnicima i podčinjenim starješinama. Normalno da se sjećam mnogih starješina i jednog broja vojnika, neke koji se spominju ovdje dobro sam poznavao, neki su mi bili potčinjeni a neki predpostavljeni. Moglo bi se o tome puno napisati, možda jednoga dana a možda ni tada. Pozdrav svima.

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
bežigrad
Gušter
Gušter



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 74
ČLAN OD: : 2012-03-10

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 10 Icon_minitime29.05.21 22:48

Šercer, ja sam u Šerceru bio 1976. / 77. Komandir TT čete (2. bat.) bio mi je kIk. Stoje Ilijevski, kdir 1. voda Boris Bivec. Iako si ti bio 10 i više godina poslije mene a vidim po pisanju da poznaš mnoge starješine iz Šercera, molio bih te ako znaš nešto o njima dvojici, jesu li u tvoje vrijrme bili u Šerceru i gdje su dospjeli pri raspadu i odlasku JNA. Ostali su mi u dobrom sjećanju, kao dobri starješine i ljudi. Hvala unaprijed.
Pozdrav svim šerceovcima ma gdje bili.

Neprilagodjen voli ovaj upis

Na vrh Go down
Sven
Gušter
Gušter
Sven


BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2021-03-17
DOB : 56
M(j)esto Zagreb

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 10 Icon_minitime05.06.21 1:38

Kapetana Ilijevskog se ne sjećam. Mislim da u moje vrijeme ('86./'87.) više nije bio ondje. Boris Bivec, koji je u tvoje vrijeme, Bežigrad, kako vidim, bio komandir voda, bio je 10 godina kasnije po činu major, bio je vrlo učen i izuzetno dobar predavač i ispitivač. No, ako se dobro sjećam komandant bataljona bio je kapetan I. klase Đukanović Branimir, dakle za jedan čin niži, no ipak nadređeni. Imam dojam da je to bila neka anomalija...

 I meni je major Bivec ostao u dobrom sjećanju, naročito zato što je bio obrazovan, a svoje je znanje prenosio... otmjeno. Čovjek koji zna što radi. Odmah mi se svidio. Ispit iz telegrafije kod majora Biveca bio je, može se slobodno reći, na akademskoj razini. Više od 20 godina kasnije, kad sam i sam predavao mladim polaznicima vojnih škola (ponešto drukčiju materiju, doduše) i ispitivao ih, znao sam se često sjetiti majora Biveca... mislim da bi bio zadovoljan samnom.. Smile

Ne znam (premda bih volio znati) što je bilo kasnije s Borisom Bivecom, no siguran sam da je ostvario značajnu karijeru.
Na vrh Go down
https://www.youtube.com/channel/UChTaB_DIJiQdN0XJXNuOFyw
bežigrad
Gušter
Gušter



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 74
ČLAN OD: : 2012-03-10

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 10 Icon_minitime06.06.21 11:51

Da Sven, slažem se sa svime što si naveo. Bivec, i oficir i gospon, u svemu umjeren i odmjeren, obrazovan i prema svima uljudan. Takve ljude jednostavno zapamtiš i poštuješ...
Ilijevski je bio kdir TT čete u 2. bat. a Bivec kdir 1. voda kod njega.
Ilijevski je znao nekad podviknuti ali to je jednostavno morao da se zna tko je kdir čete, jer bilo je svakakvih i problematičnih vojnika. Inače je isto bio obrazovan i umjeren, mislim da je i nešto vanredno studirao (pedagogiju, matematiku, čini mi se tako nešto). čini mi se da mu je to bila priprema za možda neku "drugu karijeru" jer teško je podnosio neke stvari... Kdant bat. Katanić ga je znao na razne načine "pritiskati", nekad vrlo ružno i nekolegijalno... Mislim da se površno sjećam i Đukanovića i mislim da je on u moje vrijeme bio poručnik u 1. bat. kod majora M.Tice. Je li Đukanović bio krupan,visok, crn, imao brkove, mislim da je onako, pravi Crnogorac?
Sve u svemu, kakav god ko bio, mora se priznati da im nije bilo lako, unatoč tome što je bio mir. Sad kad smo stariji (ili ostarili...) bolje vidimo da nije lako odgajati ni svoju djecu a ne cijeli radni vijek odgajati i raditi s tolikim brojem tuđe dijece (vojnika) raznih nacionalnosti, vjera, kulture, običaja, obrazovanja, itd. i pri tome imati nad sobom nadređene i cijeli sustav i disciplinu JNA. Zato, ne zamjeram ni onima koji su bili manje "dobri" jer nikad nije lako biti dobar u svemu i svima...
Pozdrav svima.

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
pera84
Podpukovnik
Podpukovnik
pera84


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
BROJ POSTOVA: : 6178
ČLAN OD: : 2011-03-17
M(j)esto USA

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 10 Icon_minitime08.06.21 16:20

bežigrad (citat):
Sve u svemu, kakav god ko bio, mora se priznati da im nije bilo lako, unatoč tome što je bio mir. Sad kad smo stariji (ili ostarili...) bolje vidimo da nije lako odgajati ni svoju djecu a ne cijeli radni vijek odgajati i raditi s tolikim brojem tuđe dijece (vojnika) raznih nacionalnosti, vjera, kulture, običaja, obrazovanja, itd. i pri tome imati nad sobom nadređene i cijeli sustav i disciplinu JNA. Zato, ne zamjeram ni onima koji su bili manje "dobri" jer nikad nije lako biti dobar u svemu i svima...
Pozdrav svima.


Deset godina sam na Forumu, dvije stotine hiljada komentara, mislim da sam ih procitao sve. Sto iz znatizelje sto "po sluzbenoj duznosti"
Neki se granice s poeziom, neki su opsirniji i kvalitetniji nego neciji maturski rad, neki samo jedna rijec ili "smajli"...
Vrlo rijetki su "pogodili" kao ovaj.

salutiranje

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
VBČ
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
VBČ


Veteran Foruma SP
Forumska Spomenica 2009 FS
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 13120
ČLAN OD: : 2009-05-01

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 10 Icon_minitime08.06.21 22:22

pera84 (citat):
bežigrad (citat):
Sve u svemu, kakav god ko bio, mora se priznati da im nije bilo lako, unatoč tome što je bio mir. Sad kad smo stariji (ili ostarili...) bolje vidimo da nije lako odgajati ni svoju djecu a ne cijeli radni vijek odgajati i raditi s tolikim brojem tuđe dijece (vojnika) raznih nacionalnosti, vjera, kulture, običaja, obrazovanja, itd. i pri tome imati nad sobom nadređene i cijeli sustav i disciplinu JNA. Zato, ne zamjeram ni onima koji su bili manje "dobri" jer nikad nije lako biti dobar u svemu i svima...
Pozdrav svima.


Deset godina sam na Forumu, dvije stotine hiljada komentara, mislim da sam ih procitao sve. Sto iz znatizelje sto "po sluzbenoj duznosti"
Neki se granice s poeziom, neki su opsirniji i kvalitetniji nego neciji maturski rad, neki samo jedna rijec ili "smajli"...
Vrlo rijetki su "pogodili" kao ovaj.

salutiranje

Druže generale, pa to bi trebao prikladno nagradit! Šta misliš na jednu značku PV ukoliko su mu i drugi postovi takodjer dobri (ja ih nisam uspio pročitat)?

salutiranje

_________________
Bit će ovo sve dobro!

goran9030 and Doktor Živago vole ovaj upis

Na vrh Go down
https://jna-sfrj.forumbo.net
pera84
Podpukovnik
Podpukovnik
pera84


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
BROJ POSTOVA: : 6178
ČLAN OD: : 2011-03-17
M(j)esto USA

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 10 Icon_minitime08.06.21 22:38

Zasluzio jeste.
Samo, znacku mora dodijeliti Nacelnik, ovaj general je ispucao kvotu za ovu godinu.
Na vrh Go down
VBČ
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
VBČ


Veteran Foruma SP
Forumska Spomenica 2009 FS
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 13120
ČLAN OD: : 2009-05-01

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 10 Icon_minitime08.06.21 22:39

salutiranje

_________________
Bit će ovo sve dobro!
Na vrh Go down
https://jna-sfrj.forumbo.net
bežigrad
Gušter
Gušter



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 74
ČLAN OD: : 2012-03-10

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 10 Icon_minitime09.06.21 23:22

Halo ljudi,
Kad se diskusija već razvila moram se ipak i sam javiti...
Hvala vam svima na pohvalama. Iznenadili ste me.
Nije mi ni na kraj pameti bilo skupljati pohvale ili neke poene.
Naime, sada sa velike vremenske i svake druge distance a koristeći poveliko vlastito vojničko i životno iskustvo, samo sam htio sa svima vama podijeliti razmišljanje i potaknuti svih nas na forumu da kao iskusni ljudi nastojimo biti realni kad ocjenjujemo druge iz tog i tih vremena. Jer, rekao sam već zašto nije bilo lako ni u miru a onda je na kraju još i politika stavila svoje prste, patnje i posljedice znamo svi (neću politiku u ovu butigu)...
Mislim da nam je inače u životu često potrebno preispitivanje vlastitih postupaka kako bi onda realnije donosili sudove  o sebi, drugima i događajima... Smatram da bi nam sve to bilo korisno za zdraviju i humaniju ostavštinu mladim naraštajima na ovim prostorima.
Dosta je, da ne prijeđem u filozofiranje a poznato je da ni jedna vojska ne voli filozofiranje.
Pozdrav svima na forumu.

goran9030 and Doktor Živago vole ovaj upis

Na vrh Go down
goran9030
Podpukovnik
Podpukovnik
goran9030


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 7506
ČLAN OD: : 2015-03-20
DOB : 58
M(j)esto Đakovo

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 10 Icon_minitime14.06.21 0:04

Pozdrav i tebi Smile
Rijetki su na ovom forumu koji su tu radi pohvala i poena jer su one samo virtualne. 
Ipak, sam forum je dobar onoliko koliko smo dobri mi koji ga činimo. Zato je dobro povremeno nekome reći da je dobro to što radi (piše). Tako bar znaš da netko čita to što pišeš i da to nije uzaludno trošenje slova. 
Slobodno nam se pridruži i na drugim temama. Otvorene su tebi kao i svim drugim članovima foruma.
Na taj način forum može samo dobiti, a s time i mi koji ga koristimo.

_________________
In medias (t)res...

Doktor Živago voli ovaj upis

Na vrh Go down
https://sked.com.hr/shop/
6550/33 avgust 84
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2013-01-06
DOB : 58
M(j)esto Pozarevac

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 10 Icon_minitime27.06.21 14:48

akulis (citat):
6550/33 avgust 84 (citat):
Prijatno sam se iznenadio kada sam naišao na forum nas Šercerovaca.Inače služio sam od avgusta 84 do septembra 85 kao prva avgustovska klasa 15 meseci i to u 1 bataljonu komandant major Lukač a u četi kapetana Vulića koji je 85 otišao u prekomandu i u vodu st.vod.Bogdanovskog .Samo da kažem da sam punih 13 meseci proveo u ovoj kasarni bez prekomande u istom vodu veze komandanta 9 armije na drugom spratu 1 bataljona ,spavaona kada se popneš na drugi sprat levo u čelo hodnika.Pamtim kao da je danas biloVP 6550/33.Ove dve fotografije sa foruma su mi probudile sećanja.Pamti se i pista koju smo čistili kao ludi neverovatno hladne i snežne 84-85 godine kada je bilo i -35 pa nismo išli na Kurešćak na završni teren.Pamte se i Velike Bloke fazanski teren februarske klase 85 god.Pamti se i hotel Union i hotel Slon i to sve uz Laško pivo.Momci sećate li se kantine i napolitanki sa pivom i eurokremom.Davno to beše.Ako se neko seća Kokanovića iz Šajkaša sa KPS-a.Matin Đorđa iz Žitišta ,dsetara Pavliča iz Izole.Možda se neko i mene seti kao zamenika komandira voda desetara Stankovića.Još jedan veliki pozdrav svim momcima iz Ljube Šercera i neka se neko javi ako se prepozna

sjećam se Dragana Kokanovića, Martina Đorđa, Alena Pavliča, ali sam tebi Stankoviću zaboravio ime...

sjećam se i puno drugih: Živkovića, Mandića, Džodže, Vurušića, Gustava, Milojka, Despića, ... albanaca Fetahua, Muse, Ševćeta... 

i još puno drugih
Zoran .Vidim sećaš se ljudi koje sam ja zaboravio.Kad sam čitao prezimena koja si napisao odmah sam se setio likova.I Despica i Muse i svih ostalih.Ako pamtis sva ta imena verovatno si bio u 2 vodu TT ćete pa posle prekomanda 4 juli.
Na vrh Go down
Denis Nova Gorica
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2021-11-16

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 10 Icon_minitime16.11.21 23:35

Prijatno oktobarska 1983 relejac porucnik Štuhec kapetan Lukić major Franjo Perić komandant kasarne Jozo Kukavica
Na vrh Go down
Denis Nova Gorica
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2021-11-16

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 10 Icon_minitime16.11.21 23:58

Zoran Pavlović (citat):
Ja sam generacija oktobar 1983, do oktobra 1984. Teleprinterista 6550/33 striji vodnik Nikolić Aleksandar, kapetan Vulić,posle sam prešao u komandu u kancelariju kod majora Katanića. davno je sve to bilo ali mi je drago da evociram uspomene. Nadimak mi je Pavke. Pozdrav.
Da davno je to bilo I ja se sjecam I majora Katanica ali I majora Mirkovića I majora Novaka (onaj plavi Slovenac) I Slavicu iz kantine I zastavnike iz pozadine Mircetu, Taskovica I Mladenovica. Nisam isao u prekomandu ostao sam citavo vrijeme u kasarni Ljuba Sercerja. Bilo I proslo ali ostalo v sjecanju zauvijek. Oktober 1983-september 1984.

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
Sven
Gušter
Gušter
Sven


BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2021-03-17
DOB : 56
M(j)esto Zagreb

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 10 Icon_minitime04.12.21 4:59

Denis Nova Gorica (citat):
Prijatno oktobarska 1983 relejac porucnik Štuhec kapetan Lukić major Franjo Perić komandant kasarne Jozo Kukavica

Oh, Jozo Kukavica... Da ta vojarna postoji i danas, vjerojatno bi Jozo Kukavica i dalje tamo zapovijedao!  bounce

Poručnik Štuhec? Eto kako čovjek svašta sazna. Ja, recimo, nisam imao pojma da je poručnik Štuhec nekad službovao u Ljubi Šerceru... Upoznao sam ga kao kapetana, kad sam iz Šercera otišao u otkomandu u vojarnu Maršala Tita. Bio sam mu pola godine ćato 1987. To vrijeme pamtim kao iznenađujuće izvrsno. Sve se radilo, sve je bilo cool i bez panike, a sve se nekako stiglo i bez nekih posebnih napora. Imali smo zlatne ribice u kancelariji. 

Kap. Štuheca sjećam se kao nenametljivog, ugodnog i učinkovitog. Imao je autoritet, ali se nije ponašao poput faraona. Sve je uspio postići, a da se ne bi naljutio niti pritiskao ikog pokušavajući postići ono što je zamislio. Naprotiv, uvijek bi uspijevao da se sve obavi ležerno i opušteno, a da opet to što treba biti odrađeno bude jako dobro odrađeno, bez ikakvih problema i primjedaba. Vrlo rijetko se uopće može sresti čovjeka takvih sposobnosti. Stvarno postoje ljudi koji znaju postići baš sve što treba, a da pritom ne zagnjave nikog. To je vrlo rijetka osobina. Kapetan Zvonko Štuhec bio je posve izuzetan časnik.

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
https://www.youtube.com/channel/UChTaB_DIJiQdN0XJXNuOFyw
cvikiuzice
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2019-10-14
DOB : 63
M(j)esto Užice

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 10 Icon_minitime26.12.21 1:42

Evo me opet. Nisam dugo pisao. Sa četiri dana zakašnjenja pišem ali sam se setio u pravo vreme. Dan JNA, 22. decembar. Te davne 1981. godine sam postao razvodnik. Četrdeset godina je prošlo od tad. I osao i do danas razvodnik. Bio sam ćata kod majora Vujadina Mirkovića i kapetana prve klase Slavoljuba Ljubenovića u prvom bataljonu. Pamtim i telefon (broj lokala 2499). Tako sam se javljao: ''2499'', nisam govorio čin i ime. I razvodnik sam postao samo zato što sam bio ćata. Taman toliko da se razlikujem od ostale vojske, da se vidi da nisam gušter.
Narode, pišite! Šta drugo da radite kad je zima nego da pišete.

goran9030 and Doktor Živago vole ovaj upis

Na vrh Go down
Alan P
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2021-12-27

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 10 Icon_minitime27.12.21 16:02

Evo mene, 84/85
Na vrh Go down
bežigrad
Gušter
Gušter



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 74
ČLAN OD: : 2012-03-10

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 10 Icon_minitime07.01.22 23:30

Čestitam i želim sretan Božić svima koji ga slave.

goran9030, Doktor Živago and Neprilagodjen vole ovaj upis

Na vrh Go down
Neprilagodjen
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2022-01-11
M(j)esto Beograd

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 10 Icon_minitime11.01.22 16:54

Pozdrav svima. Drago mi je da sam našao ovaj forum. Ja sam u Šerceru bio avgustovska klasa 1984. Prelistao sam prepiske i vidim da ima mojih klasića. Vidim da se javio Keča Zoran, njega se sećam. Komandir voda mi je bio Aleksandar Nikolić Nidža, strog, ali jako dobar čovek, pomogao mi je jer sam bio dosta pogubljen u vojničkoj disciplini. Desetar koji mi je bio neposredno na obuci je bio Cvetkovski Riste, a bili su i braća Lakić, Željko i Živko. Komandir čete je prvo bio Vulić, posle Lukač. Vojnici kojih se dobro sećam su bili pre svega Toni Jovanovski iz Skoplja, Berislav Barišić iz Đakova, Ivan Mlinarić iz Međimurja, Damir Maleničić, mislim da je iz Pule, Miljenko Kokot iz Zagreba. Svi oni su bili posle u prekomandi u kasarni 4.juli u Ljubljani kao i ja. Od onih koji nisu bili sa mnom u 4.juli sećam se i Igora Cišpera iz Zagreba, Julija Marasa, Igora Ankona isto iz Zagreba, Zorana Ćalića iz Beograda. Srdačan pozdrav svima.

goran9030, Doktor Živago, Silvija and Alan P vole ovaj upis

Na vrh Go down
Alan P
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2021-12-27

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 10 Icon_minitime16.01.22 21:54

[You must be registered and logged in to see this link.] ... bili smo tamo istovremeno ali sam bio u vodu lineaša. Baš se sječam i Nikolića. Imao je jako jaki glas. Ali važno je, da je bio pošten.
Iz mog voda sječam se desetara Zoran Stanković iz Požeravca a i druga Nenad Živkovič isto tako iz isto kkraja.Nekog dana tražio sam njih po internetu ali nisam uspio.
Pozdrav svima.
Alan Pavlič

goran9030, Silvija and Neprilagodjen vole ovaj upis

Na vrh Go down
goran9030
Podpukovnik
Podpukovnik
goran9030


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 7506
ČLAN OD: : 2015-03-20
DOB : 58
M(j)esto Đakovo

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 10 Icon_minitime17.01.22 12:38

Neprilagodjen (citat):
Pozdrav svima. Drago mi je da sam našao ovaj forum. Ja sam u Šerceru bio avgustovska klasa 1984. Prelistao sam prepiske i vidim da ima mojih klasića. Vidim da se javio Keča Zoran, njega se sećam. Komandir voda mi je bio Aleksandar Nikolić Nidža, strog, ali jako dobar čovek, pomogao mi je jer sam bio dosta pogubljen u vojničkoj disciplini. Desetar koji mi je bio neposredno na obuci je bio Cvetkovski Riste, a bili su i braća Lakić, Željko i Živko. Komandir čete je prvo bio Vulić, posle Lukač. Vojnici kojih se dobro sećam su bili pre svega Toni Jovanovski iz Skoplja, Berislav Barišić iz Đakova, Ivan Mlinarić iz Međimurja, Damir Maleničić, mislim da je iz Pule, Miljenko Kokot iz Zagreba. Svi oni su bili posle u prekomandi u kasarni 4.juli u Ljubljani kao i ja. Od onih koji nisu bili sa mnom u 4.juli sećam se i Igora Cišpera iz Zagreba, Julija Marasa, Igora Ankona isto iz Zagreba, Zorana Ćalića iz Beograda. Srdačan pozdrav svima.
Berislav Barišić iz Đakova - nismo poznanici, ali je bio jedan takav, moja generacija iz Đakova. 
Zbog zaštite osobnih podataka ne mogu ti ovdje puno toga napisati, ali dovoljno je da ukucaš u google i naći ćeš ga. 
Imaš ga na mreži LinkedIn i na sudacka-mreza.hr
Tamo je navedena adresa, e-adresa,  brojevi telefona... Pa ako želiš možeš stupiti u kontakt. Sretno
salutiranje

_________________
In medias (t)res...

Neprilagodjen voli ovaj upis

Na vrh Go down
https://sked.com.hr/shop/
6550/33 avgust 84
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2013-01-06
DOB : 58
M(j)esto Pozarevac

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 10 Icon_minitime06.03.22 21:30

Alane P veliki pozdrav za tebe.
Na vrh Go down
6550/33 avgust 84
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2013-01-06
DOB : 58
M(j)esto Pozarevac

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 10 Icon_minitime11.03.22 19:07

Neprilagodjen (citat):
Pozdrav svima. Drago mi je da sam našao ovaj forum. Ja sam u Šerceru bio avgustovska klasa 1984. Prelistao sam prepiske i vidim da ima mojih klasića. Vidim da se javio Keča Zoran, njega se sećam. Komandir voda mi je bio Aleksandar Nikolić Nidža, strog, ali jako dobar čovek, pomogao mi je jer sam bio dosta pogubljen u vojničkoj disciplini. Desetar koji mi je bio neposredno na obuci je bio Cvetkovski Riste, a bili su i braća Lakić, Željko i Živko. Komandir čete je prvo bio Vulić, posle Lukač. Vojnici kojih se dobro sećam su bili pre svega Toni Jovanovski iz Skoplja, Berislav Barišić iz Đakova, Ivan Mlinarić iz Međimurja, Damir Maleničić, mislim da je iz Pule, Miljenko Kokot iz Zagreba. Svi oni su bili posle u prekomandi u kasarni 4.juli u Ljubljani kao i ja. Od onih koji nisu bili sa mnom u 4.juli sećam se i Igora Cišpera iz Zagreba, Julija Marasa, Igora Ankona isto iz Zagreba, Zorana Ćalića iz Beograda. Srdačan pozdrav svima.
Pozdrav za neprilagodjenog.Nabrajas m9mke iz tvog voda kojih se i ja secam.Maras je na polovini obuke otisao u 4 juli u prekomandu .Iz jase klase secam se da je u Serceru kao desetar u tvom vodu ostao Hasanovic.Imena se ne secam.
Na vrh Go down
6550/33 avgust 84
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2013-01-06
DOB : 58
M(j)esto Pozarevac

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 10 Icon_minitime11.03.22 19:17

Pozdrav za neprilagodjenog.Secam se vecine momaka iz tvog voda koje si pomenuo.Mala ispravka.Vulic je bio komandir cete do avgusta 85 a pokojni Lukac komandant bataljona .Sa jednim momkom iz tvog voda sam i danas u kontaktu.
Na vrh Go down
6550/33 avgust 84
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2013-01-06
DOB : 58
M(j)esto Pozarevac

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 10 Icon_minitime15.03.22 21:11

👍
Na vrh Go down
Svilajnac78
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2022-04-03

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 10 Icon_minitime03.04.22 15:58

Poštovane kolege vojnici i cenjene starešine. Tek sam danas saznao za ovaj forum, ali želim da svima poželim sve najbolje u daljem životu. Boravo sam u Šerceru 1978. godine, od januara do decembra u Radio četi prvog bataljona. Upoznao sam dosta ljudi od Triglava do Đevđelije, većinom dobrih. Bilo je sve korektno, ali sam jedva čekao da se to završi, jer smo tamo bili privremeno i prinudno. Bio sam jedan od starijih vojnika. Ostale su po neka fotografija i brojne uspomene, kojih je sve manje.

SveJug and goran9030 vole ovaj upis

Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 10 Icon_minitime03.04.22 16:03

Svilajnac78 (citat):
Poštovane kolege vojnici i cenjene starešine. Tek sam danas saznao za ovaj forum, ali želim da svima poželim sve najbolje u daljem životu. Boravo sam u Šerceru 1978. godine, od januara do decembra u Radio četi prvog bataljona. Upoznao sam dosta ljudi od Triglava do Đevđelije, većinom dobrih. Bilo je sve korektno, ali sam jedva čekao da se to završi, jer smo tamo bili privremeno i prinudno. Bio sam jedan od starijih vojnika. Ostale su po neka fotografija i brojne uspomene, kojih je sve manje.
Pozdrav i dobro nam dosao.  Ja sam Novembarska 1978, Sentvid.

_________________
Više ne krivim ljude koji me razočaraju, od sad krivim sebe što očekujem previše!
Na vrh Go down
goran9030
Podpukovnik
Podpukovnik
goran9030


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 7506
ČLAN OD: : 2015-03-20
DOB : 58
M(j)esto Đakovo

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 10 Icon_minitime03.04.22 16:22

Svilajnac78 (citat):
Poštovane kolege vojnici i cenjene starešine. Tek sam danas saznao za ovaj forum, ali želim da svima poželim sve najbolje u daljem životu. Boravo sam u Šerceru 1978. godine, od januara do decembra u Radio četi prvog bataljona. Upoznao sam dosta ljudi od Triglava do Đevđelije, većinom dobrih. Bilo je sve korektno, ali sam jedva čekao da se to završi, jer smo tamo bili privremeno i prinudno. Bio sam jedan od starijih vojnika. Ostale su po neka fotografija i brojne uspomene, kojih je sve manje.
Pozdrav i tebi i dobro nam došao. 
Nadam se da ćeš ovdje naići na nekog iz svoje klase ili barem nekoga tko je upoznao iste ljude ili imao iste starješine. 
Slobodno nam se prema svojim afinitetima pridruži i na drugim temama, ili otvori neku svoju. 
Za sve što ti nije jasno slobodno pitaj starije forumaše ili administratore. 
salutiranje

_________________
In medias (t)res...

Doktor Živago voli ovaj upis

Na vrh Go down
https://sked.com.hr/shop/
Svilajnac78
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2022-04-03

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 10 Icon_minitime04.04.22 9:47

Čitajući komentare shvatih da nisam siguran koji sam bio bataljon, prvi ili drugi. Komandant je bio Tica Mile i naša zgrada bila je bliže centru Ljubljane. Komandir čete je bio Radobuljac Frane, jedan fini čovek, a tu su bili i dobri saradnici Bivec Boris, Mandović Ernest i Cerovak Milovan. Sve ih ovim putem posebno pozdravljam.

goran9030 and Doktor Živago vole ovaj upis

Na vrh Go down
Doktor Živago
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
Doktor Živago


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 13028
ČLAN OD: : 2020-07-15
DOB : 56
M(j)esto Vinkovci

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 10 Icon_minitime04.04.22 11:52

Pozdravljam te i ja druže i dobro nam došao.
Pridružujem se riječima kolege Gorana9030,
i pozivan te da nam se pridružiš u veselom 
svakodnevnom ili koliko ti vrijeme dopusti druženju.

Srdačan pozdrav

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
Neprilagodjen
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2022-01-11
M(j)esto Beograd

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 10 Icon_minitime05.04.22 2:13

Svilajnac78 (citat):
Čitajući komentare shvatih da nisam siguran koji sam bio bataljon, prvi ili drugi. Komandant je bio Tica Mile i naša zgrada bila je bliže centru Ljubljane. Komandir čete je bio Radobuljac Frane, jedan fini čovek, a tu su bili i dobri saradnici Bivec Boris, Mandović Ernest i Cerovak Milovan. Sve ih ovim putem posebno pozdravljam.
Koliko se sećam major Mile Tica je bio načelnik štaba, a pukovnik Jozo Kukavica komandant puka, Bio je i neki Kos, pa su nas zvali ptičji puk, Mandović Ernest je koliko se sećam bio u kasarni  4. jula u Metelkovoj kad sam ja bio tamo 1985. godine. Koji bataljon smo bili mi koji smo prekomadovani u 4. juli na centar veze? Ne sećam se . Bio sam VP 6550/22

goran9030 and Svilajnac78 vole ovaj upis

Na vrh Go down
6550/33 avgust 84
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2013-01-06
DOB : 58
M(j)esto Pozarevac

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 10 Icon_minitime28.06.22 16:42

Treci batalljon

_________________
[You must be registered and logged in to see this image.]

goran9030 and Doktor Živago vole ovaj upis

Na vrh Go down
6550/33 avgust 84
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2013-01-06
DOB : 58
M(j)esto Pozarevac

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 10 Icon_minitime02.08.22 22:32

6550/33 avgust 84 (citat):
akulis (citat):
6550/33 avgust 84 (citat):
Prijatno sam se iznenadio kada sam naišao na forum nas Šercerovaca.Inače služio sam od avgusta 84 do septembra 85 kao prva avgustovska klasa 15 meseci i to u 1 bataljonu komandant major Lukač a u četi kapetana Vulića koji je 85 otišao u prekomandu i u vodu st.vod.Bogdanovskog .Samo da kažem da sam punih 13 meseci proveo u ovoj kasarni bez prekomande u istom vodu veze komandanta 9 armije na drugom spratu 1 bataljona ,spavaona kada se popneš na drugi sprat levo u čelo hodnika.Pamtim kao da je danas biloVP 6550/33.Ove dve fotografije sa foruma su mi probudile sećanja.Pamti se i pista koju smo čistili kao ludi neverovatno hladne i snežne 84-85 godine kada je bilo i -35 pa nismo išli na Kurešćak na završni teren.Pamte se i Velike Bloke fazanski teren februarske klase 85 god.Pamti se i hotel Union i hotel Slon i to sve uz Laško pivo.Momci sećate li se kantine i napolitanki sa pivom i eurokremom.Davno to beše.Ako se neko seća Kokanovića iz Šajkaša sa KPS-a.Matin Đorđa iz Žitišta ,dsetara Pavliča iz Izole.Možda se neko i mene seti kao zamenika komandira voda desetara Stankovića.Još jedan veliki pozdrav svim momcima iz Ljube Šercera i neka se neko javi ako se prepozna

sjećam se Dragana Kokanovića, Martina Đorđa, Alena Pavliča, ali sam tebi Stankoviću zaboravio ime...

sjećam se i puno drugih: Živkovića, Mandića, Džodže, Vurušića, Gustava, Milojka, Despića, ... albanaca Fetahua, Muse, Ševćeta... 

i još puno drugih
Zoran .Vidim sećaš se ljudi koje sam ja zaboravio.Kad sam čitao prezimena koja si napisao odmah sam se setio likova.I Despica i Muse i svih ostalih.Ako pamtis sva ta imena verovatno si bio u 2 vodu TT ćete pa posle prekomanda 4 juli.
Setio sam te se Kulis i drago mi je zbog toga.Da bio sam u 2 vodu TT cete.Ako me secanje ne vara spavao si blizu peci na levoj strani spavaone .Krevet gore.A ja sam bio isto gore preko puta tebe pored Ace Relica
Na vrh Go down
Neprilagodjen
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2022-01-11
M(j)esto Beograd

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 10 Icon_minitime07.08.22 0:31

akulis (citat):
atanasov (citat):
Ja sam bio u Serceru od Septembra 1986 do Mart 1987, posle sm dobio prekomandu u kasarne 4 juli do Septembra. Tamo je bila glavna komanda,a ja radio na centrali OVDE  MIROCH. Ako ima nekog iz nase klase da se javi jos pamtim lokal starijeg vodnika Shimonica-Sime lokal 23.
Miroč bosut madore halifax dodole...

Kada sam ja bio u 4. juli (84/85) lokal šimonićev je bio 23-23, mehaničari 23-05, ili sam zaboravio

koji je ono bio civilni broj na koji su nas zvali 061 311-422?
Koliko se sećam u 4. julu (84/85) lokali su bili sledeći: kod dežurnog bataljona 23-13, a na centru veze što se tiče teleprinterista 23-01 i 24-44
Na vrh Go down
šercer
Gušter
Gušter



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 47
ČLAN OD: : 2009-10-27

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 10 Icon_minitime26.09.22 8:38

Drugovi vojnici, starješine i građanska lica, SRETAN VAM DAN RODA VEZE JNA!

goran9030, Doktor Živago and Silvija vole ovaj upis

Na vrh Go down
Sponsored content





Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 10 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti
Na vrh 
Stranica 10/10Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
 Similar topics
-
» Kasarna Ljubo Sercer i Ajdovscina 1981
» Ljubo Sercer
» Kasarna Fužine Ljubljana
» Ljubljana kasarna Kodeljevo
» Ljubljana, kasarna Kodeljevo

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SLOVENIJA-
Idi na: