FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Ljubljana, kasarna Kodeljevo

Go down 
+3
purger
mgalic2
moonze
7 posters
AutorPoruka
moonze
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2011-09-25
M(j)esto Zemun

Ljubljana, kasarna Kodeljevo Empty
KomentarNaslov komentara: Ljubljana, kasarna Kodeljevo   Ljubljana, kasarna Kodeljevo Icon_minitime25.09.11 15:08

Služio sam tamo u periodu mart-septembar 1990. godine

Ako ima nekog klasića, neka se javi.
Na vrh Go down
mgalic2
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
mgalic2


Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 695
ČLAN OD: : 2009-08-02

Ljubljana, kasarna Kodeljevo Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Kodeljevo   Ljubljana, kasarna Kodeljevo Icon_minitime25.09.11 16:15

Moonze dobro nam došao!
Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

Ljubljana, kasarna Kodeljevo Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Kodeljevo   Ljubljana, kasarna Kodeljevo Icon_minitime26.09.11 12:07

Moonze cheers

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
dkivi
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 16
ČLAN OD: : 2011-04-26
DOB : 52
M(j)esto ljubljana

Ljubljana, kasarna Kodeljevo Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Kodeljevo   Ljubljana, kasarna Kodeljevo Icon_minitime29.12.11 20:13

moonze ....hehehe ja sam zivio na kodeljevem....sada ima tamo blokovsko naselje umesto kasarne
Na vrh Go down
Sosa
Gušter
Gušter
Sosa


BROJ POSTOVA: : 28
ČLAN OD: : 2012-02-03
M(j)esto Novi Kneževac

Ljubljana, kasarna Kodeljevo Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Kodeljevo   Ljubljana, kasarna Kodeljevo Icon_minitime03.02.12 18:22

Da li se neko seća teta Meri koja je radila u toj kasarni,u kancelarijama,ne znam tačno na kom radnom mestu.Suprug joj je bio Vojno lice(Gostiljac Stanislav-Tane).
.
Na vrh Go down
moonze
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2011-09-25
M(j)esto Zemun

Ljubljana, kasarna Kodeljevo Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Kodeljevo   Ljubljana, kasarna Kodeljevo Icon_minitime13.04.12 20:27

dkivi (citat):
moonze ....hehehe ja sam zivio na kodeljevem....sada ima tamo blokovsko naselje umesto kasarne

pozdrav dkivi, znam da je sada blokovsko naselje na mestu bivše kasarne Kodeljevo. Nedavno sam to saznao na nekom drugom forumu, video sam slike naselja, lepo to izgleda.
Na vrh Go down
moonze
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2011-09-25
M(j)esto Zemun

Ljubljana, kasarna Kodeljevo Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Kodeljevo   Ljubljana, kasarna Kodeljevo Icon_minitime13.04.12 20:48

Sosa (citat):
Da li se neko seća teta Meri koja je radila u toj kasarni,u kancelarijama,ne znam tačno na kom radnom mestu.Suprug joj je bio Vojno lice(Gostiljac Stanislav-Tane).
.

pozdrav Sosa


U kasarni Kodeljevo je radilo dosta civilnih lica (na službi u JNA), bilo je i nekoliko žena zaposlenih u komandi, ali te Meri se ne sećam. Ne sećam se ni Gostiljac Stanislava, to ime mi je nepoznato. Inače, kasarna Kodeljevo je bila pozadinska kasarna sa malo vojnika i još manje oficira, većina starešinskog kadra su bili zastavnici pred penzijom.

Od starešina se sećam potpukovnika Bogdanova (komandant kasarne), onda kapetan Lapo Mujo, zastavnik Vinko Klančar (komandir mog voda), zastavnik Petković, zastavnik Kiro Petrovski, zastavnik Mihajlović, zastavnik Glumac Nikola, st. vodnik I kl. Jovica Stojmenović....

Na vrh Go down
Sosa
Gušter
Gušter
Sosa


BROJ POSTOVA: : 28
ČLAN OD: : 2012-02-03
M(j)esto Novi Kneževac

Ljubljana, kasarna Kodeljevo Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Kodeljevo   Ljubljana, kasarna Kodeljevo Icon_minitime14.04.12 9:12

Da,ja se svih navedenih u tvom postu sećam a poznavala sam i poručnika Laketić Slavka,mislim da je on bio u finansijama ili tako nešto.
Na vrh Go down
moonze
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2011-09-25
M(j)esto Zemun

Ljubljana, kasarna Kodeljevo Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Kodeljevo   Ljubljana, kasarna Kodeljevo Icon_minitime14.04.12 16:46

Sosa (citat):
Da,ja se svih navedenih u tvom postu sećam a poznavala sam i poručnika Laketić Slavka,mislim da je on bio u finansijama ili tako nešto.

Da, bio je Laketić, a bilo je još vojnih lica u komandi, koji su mi manje poznati jer nisu imali direktan kontakt sa običnim vojnicima.


PS. Nego, po čemu je bila poznata "teta Meri" koju si pomenula u prethodnom postu, čisto da znam da li sam propustio nešto bitno u vojsci? Very Happy

Na vrh Go down
Sosa
Gušter
Gušter
Sosa


BROJ POSTOVA: : 28
ČLAN OD: : 2012-02-03
M(j)esto Novi Kneževac

Ljubljana, kasarna Kodeljevo Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Kodeljevo   Ljubljana, kasarna Kodeljevo Icon_minitime14.04.12 17:26

Pa tetka Meri i njen suprug su bili kućni prijatelji sa mojim roditeljima.Ona je Slovenka a on je rodom iz Čačka,inače su ostali u Sloveniji a tamo su im i deca. Ma verovatno je se sećaš,nije imala ruku,nosila je protezu.
Na vrh Go down
moonze
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2011-09-25
M(j)esto Zemun

Ljubljana, kasarna Kodeljevo Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Kodeljevo   Ljubljana, kasarna Kodeljevo Icon_minitime14.04.12 19:10

Sosa (citat):
Pa tetka Meri i njen suprug su bili kućni prijatelji sa mojim roditeljima.Ona je Slovenka a on je rodom iz Čačka,inače su ostali u Sloveniji a tamo su im i deca. Ma verovatno je se sećaš,nije imala ruku,nosila je protezu.

Prebiram po memoriji, ali dotična gospođa bez ruke (sa protezom) nije mi u ostala u sećanju.

Kad si već pomenula da su ona i suprug ostali u SLO, interesuje me da li znaš šta je bilo sa ostalim starešinama, koje sam ja pomenuo. Pogotovo ako znaš šta je bilo sa zastavnikom Vinkom Klančarom? On je Slovenac, rodom iz Celja, pa me interesuje kako je postupio kad je počelo puškaranje u Sloveniji.

Na vrh Go down
Sosa
Gušter
Gušter
Sosa


BROJ POSTOVA: : 28
ČLAN OD: : 2012-02-03
M(j)esto Novi Kneževac

Ljubljana, kasarna Kodeljevo Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Kodeljevo   Ljubljana, kasarna Kodeljevo Icon_minitime15.04.12 16:03

Za njih znam da su ostali u Sloveniji i za Ppukovnika Bogdanova a za ostale ne znam.
Na vrh Go down
moonze
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2011-09-25
M(j)esto Zemun

Ljubljana, kasarna Kodeljevo Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Kodeljevo   Ljubljana, kasarna Kodeljevo Icon_minitime18.04.12 0:45

Znači, i Bogdanov je ostao u Sloveniji.....Zanimljivo.

PS. Sosa, hvala ti na informacijama.
Na vrh Go down
Keča Zoran
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 20
ČLAN OD: : 2014-01-12

Ljubljana, kasarna Kodeljevo Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Kodeljevo   Ljubljana, kasarna Kodeljevo Icon_minitime15.02.15 23:20

Za vašu informaciju Gostiljac se zvao Hranislav i radio je u VB Moste u upravi! Čuli smo se pre par godina, ali više ništa ne znam o njemu jer profil sa FB kao da je zamrznut!
Na vrh Go down
Sosa
Gušter
Gušter
Sosa


BROJ POSTOVA: : 28
ČLAN OD: : 2012-02-03
M(j)esto Novi Kneževac

Ljubljana, kasarna Kodeljevo Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Kodeljevo   Ljubljana, kasarna Kodeljevo Icon_minitime26.02.15 22:22

Jeste,zove se Hranislav,u međuvremenu smo  se našli.Njih dvoje su inače prijatelji mojih roditelja pa smo se u međuvremenu i videli.Sad se redovno čujemo preko Skyp-a.
Na vrh Go down
Keča Zoran
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 20
ČLAN OD: : 2014-01-12

Ljubljana, kasarna Kodeljevo Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Kodeljevo   Ljubljana, kasarna Kodeljevo Icon_minitime27.02.15 0:13

Soso, pokušavam da te se setim, ja sam radio na centrali 1985.god!
Na vrh Go down
Sosa
Gušter
Gušter
Sosa


BROJ POSTOVA: : 28
ČLAN OD: : 2012-02-03
M(j)esto Novi Kneževac

Ljubljana, kasarna Kodeljevo Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Kodeljevo   Ljubljana, kasarna Kodeljevo Icon_minitime27.02.15 0:16

Sosa mi je bio nadimak jer sam rodom iz Vojvodine gde i sada živim a inače mi je pravo ime Mirjana.Imala sam dugačku,kovrdžavu kosu.
Na vrh Go down
Keča Zoran
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 20
ČLAN OD: : 2014-01-12

Ljubljana, kasarna Kodeljevo Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Kodeljevo   Ljubljana, kasarna Kodeljevo Icon_minitime27.02.15 0:20

Sve mi je toliko poznato...ali ne mogu se sada setiti! Ja sam ziveo u HR do 91. a sada sam u Bgdu! Jel imas FB pa da se probam setiti! Nacelnik na hirurgiji je bio Kovačič ako se dobro secam?
Na vrh Go down
Sosa
Gušter
Gušter
Sosa


BROJ POSTOVA: : 28
ČLAN OD: : 2012-02-03
M(j)esto Novi Kneževac

Ljubljana, kasarna Kodeljevo Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Kodeljevo   Ljubljana, kasarna Kodeljevo Icon_minitime27.02.15 0:21

Jeste,Anton kovačić a glavna sestra Marija Grujić,pukovnik po činu
Na vrh Go down
Keča Zoran
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 20
ČLAN OD: : 2014-01-12

Ljubljana, kasarna Kodeljevo Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Kodeljevo   Ljubljana, kasarna Kodeljevo Icon_minitime27.02.15 0:23

Bio je Logar Miro, pa Marjan Rozman pa sestra Mara instrumentarka, ako se ne varam...
Na vrh Go down
Sosa
Gušter
Gušter
Sosa


BROJ POSTOVA: : 28
ČLAN OD: : 2012-02-03
M(j)esto Novi Kneževac

Ljubljana, kasarna Kodeljevo Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Kodeljevo   Ljubljana, kasarna Kodeljevo Icon_minitime27.02.15 0:23

Jeste,tačno,ja sam sa njima radila
Na vrh Go down
Sosa
Gušter
Gušter
Sosa


BROJ POSTOVA: : 28
ČLAN OD: : 2012-02-03
M(j)esto Novi Kneževac

Ljubljana, kasarna Kodeljevo Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Kodeljevo   Ljubljana, kasarna Kodeljevo Icon_minitime27.02.15 0:24

Pa počela sam 1983 godine,iamal sam19 godina tada
Na vrh Go down
vojniks
Džomba
Džomba



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 190
ČLAN OD: : 2012-05-20

Ljubljana, kasarna Kodeljevo Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Kodeljevo   Ljubljana, kasarna Kodeljevo Icon_minitime31.01.20 19:45

moonze (citat):
Sosa (citat):
Da li se neko seća teta Meri koja je radila u toj kasarni,u kancelarijama,ne znam tačno na kom radnom mestu.Suprug joj je bio Vojno lice(Gostiljac Stanislav-Tane).
.

pozdrav Sosa


U kasarni Kodeljevo je radilo dosta civilnih lica (na službi u JNA), bilo je i nekoliko žena zaposlenih u komandi, ali te Meri se ne sećam. Ne sećam se ni Gostiljac Stanislava, to ime mi je nepoznato. Inače, kasarna Kodeljevo je bila pozadinska kasarna sa malo vojnika i još manje oficira, većina starešinskog kadra su bili zastavnici pred penzijom.

Od starešina se sećam potpukovnika Bogdanova (komandant kasarne), onda kapetan Lapo Mujo, zastavnik Vinko Klančar (komandir mog voda), zastavnik Petković, zastavnik Kiro Petrovski, zastavnik Mihajlović, zastavnik Glumac Nikola, st. vodnik I kl. Jovica Stojmenović....

Da nije možda zastavnik Glumac prije Kodeljeva radio u kasarni u Đakovu?
Na vrh Go down
Sponsored content





Ljubljana, kasarna Kodeljevo Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna Kodeljevo   Ljubljana, kasarna Kodeljevo Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Ljubljana, kasarna Kodeljevo
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Ljubljana kasarna Kodeljevo
» Kasarna Fužine Ljubljana
» Ljubljana kasarna Maršal Tito, VP 2265 august 1985. - pekari
» Ljubljana, kasarna Boris Kidrič
» Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SLOVENIJA-
Idi na: