FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti

Go down 
+111
Alan P
Denis Nova Gorica
6550/33 avgust 84
goran9030
VBČ
Davor P
Biberče
barbican
Sven
akulis
Zoran I
Silvija
Srdjan Staletovic
UčaVaske
pera84
PORUCNIK
cvikiuzice
Živoslav Miloradović
Milan Obradović
3OPAH
TomažM
MAKI DAMA
semsudin
Sloba1
Ivan Jug
Munja68
Vojnik malac
Igor-Ri
nenad bugarski
zeljko007
radioteleprinterista
Sercer sep '86
loshmius
jozl52
zoranb
Zoran Pavlović
dusanm
Srdjan Radovanov
1806016
Boban68
Cehim
Kolodvorska
patković
teleprinterist
selimi seljami
Зоран НИШ
betabori
Keča Zoran
Branko Bgd
IvanV
blizanac krško
VZ12
ZAGORAC
Krusevac
10.08.2014
pusycat
Zoran Kojic
PetarS
GoranI
Pero™
Max Blitz
saban
Cimba
Arcus
East&West
miro1
Stazio
Zlatnik
mahi
jumba
dpuric
BEOGRAD
PAJA
žare
Muzikant
ture
Xanadu
Kemo Specijalac
vladimir
Tomaž Može
janeztrdi
zastavnik
Pajche
Boske
Gringo
Zdrale53
karel
missar
Trubac
FOSIL
mb
ramšak
vojniks
MK-veza
Miroslav Mrkic Cile
frenkiboy
atanasov
bežigrad
alexandar
purger
Sosa
dkivi
jelen pivo
coper
ludi slovenac
vojnik s
boraf
mad-max
ppsupercop
mgalic2
šercer
115 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AutorPoruka
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik
BEOGRAD


Prim(j)eran Vojnik PV
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 1648
ČLAN OD: : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Icon_minitime16.03.13 4:37

Drugari evo kako danas izgleda stadion na Bezigradu.
 
[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Trubac
Gušter
Gušter
Trubac


BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2012-08-06
DOB : 60
M(j)esto Beograd

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Icon_minitime16.03.13 9:41

Uspeo sam da odem samo na jednu utakmicu....secam se kao da je bilo juce!To je bila utakmica Olimpija - Zeljo!Bilo mi je sve jedno ko ce pobediti.Iako sam zeleo da vidim golove kao i svi mi koji smo se tamo zatekli,bili smo uskraceni tim zadovoljstvom.Cini mi se da je utakmica bila zavrsena bez golova ,0:0.Bilo je to negde u prolece 1983.... bounce


Trubac: komentar modifikovan dana: 16.03.13 10:17; prepravljeno ukupno 2 puta
Na vrh Go down
Trubac
Gušter
Gušter
Trubac


BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2012-08-06
DOB : 60
M(j)esto Beograd

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Icon_minitime16.03.13 9:42

Stadion "Olimpije"....Zalosno izgleda!Mesto gde su mnogi provodili deo slobodnog vremena prilikom izlaska u grad,pretvoreno je u secanje kao sve sto nas je vezivalo za to vreme!

No E....da je vreme moglo da stane! Sad
Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik
BEOGRAD


Prim(j)eran Vojnik PV
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 1648
ČLAN OD: : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Icon_minitime17.03.13 1:42

Ja sam dugo godina taj deo zivota stavio u cosak a onda me prijatelj sa kojim sam bio u vojsci podsetio na te dane. Tuga da uhvati coveka kada vidi kako recimo izgleda marsalka danas sa onim oguljenim zidovima .
Verovatno jer sam jako dugo odsutan meni je danas i dalje nepojmljivo da na Sv Geri ima tabla koja oznacava granicu.
Na vrh Go down
Trubac
Gušter
Gušter
Trubac


BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2012-08-06
DOB : 60
M(j)esto Beograd

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Icon_minitime17.03.13 21:08

Dragi moji Sercerovci!
U ime druga iz vojske,moje generacije oktobarske klase `82,vojnika Milenkovic Nebojse iz Prokuplja zvanog JUMBA,postavljam slike vezane za period naseg sluzenja!Jumba je bio radista,pripadnik II voda,II cete.I bataljona!

[You must be registered and logged in to see this image.]
 
 
Slika koja je nastala u momentu davanja svecane zakletve nase,oktobarske klase `82.

[You must be registered and logged in to see this image.]
 
 
Posle svecane zakletve,zajednicka slika radista II voda,II cete,I bataljona.

[You must be registered and logged in to see this image.]
 
 
Slika koju je Jumba nazvao "Fazanski teren"
Cuci levo:Jukic Damir,Djurovic Krsto,gore levo Nebojsa Milenkovic-Jumba,Molnar i Admir(nisam siguran za dva zadnja imena)

[You must be registered and logged in to see this image.]
 
 
Dzombe u akciji!
Levo,mislim da se zvao Begic i Jumba,vec stare dzombe,mesec dana pre skidanja.

[You must be registered and logged in to see this image.]

 
1982,polaganje zakletve
Desetar-GRUJA i Djurovic Krsto-Pec

[You must be registered and logged in to see this image.]
 

Pozdrav svima  cheers


Trubac: komentar modifikovan dana: 26.03.13 7:51; prepravljeno ukupno 2 puta
Na vrh Go down
jumba
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2012-08-06
DOB : 59
M(j)esto Prokuplje

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Icon_minitime17.03.13 21:57

Gene,gene smekeru stari,bas ti hvala,ovo izgleda super.Eee,kako su to bili lepi dani,bezbrizni.Priznacu ti da si me ti naucio i navuko kafu da pijem.Secam se razglasa sto smo duzili zajedno sa Pirketom.Da li znas nesto o zastavniku Uzunovicu,vodniku Ciri,kapetan Janicije Dobrodolac,st.vod.Cerovak Milan,por.Milojkovic,st.vod.Gicic i oni malo veci kao sto su bili major Mirkovic,p.puk.ili puk.Jozo Kukavica,Mile Tica(valjda) ili Kos,jel bese st.vod.Hrgar(nisam siguran).Po nekad vidjam (tada je bio) vod. I kl. Dejana Zivkovica,na terenu ste bili ljuti rivali u jambu.Pozdrav svim Sercerovcima od oktobarske klase 1982-JUMBA
Na vrh Go down
jumba
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2012-08-06
DOB : 59
M(j)esto Prokuplje

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Icon_minitime17.03.13 21:59

Datum je pogresan,treba da pise,17 mart 2013,pozdrav-JUMBA
Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik
BEOGRAD


Prim(j)eran Vojnik PV
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 1648
ČLAN OD: : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Icon_minitime17.03.13 23:46

Iznenadjuje me da je bilo M49 u 308mom.Ja kada sam sluzio nisam ih vidjao. Da li se neko seca koji je bataljon 308mog bio smesten u kasarni Sentvid?
Na vrh Go down
Trubac
Gušter
Gušter
Trubac


BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2012-08-06
DOB : 60
M(j)esto Beograd

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Icon_minitime17.03.13 23:51

jumba (citat):
Gene,gene smekeru stari,bas ti hvala,ovo izgleda super.Eee,kako su to bili lepi dani,bezbrizni.Priznacu ti da si me ti naucio i navuko kafu da pijem.Secam se razglasa sto smo duzili zajedno sa Pirketom.Da li znas nesto o zastavniku Uzunovicu,vodniku Ciri,kapetan Janicije Dobrodolac,st.vod.Cerovak Milan,por.Milojkovic,st.vod.Gicic i oni malo veci kao sto su bili major Mirkovic,p.puk.ili puk.Jozo Kukavica,Mile Tica(valjda) ili Kos,jel bese st.vod.Hrgar(nisam siguran).Po nekad vidjam (tada je bio) vod. I kl. Dejana Zivkovica,na terenu ste bili ljuti rivali u jambu.Pozdrav svim Sercerovcima od oktobarske klase 1982-JUMBA

Bogami,gene,sluzi te pamcenje odlicno!Sa zastavnikom Uzunovicem sam se cuo davno.Obradovao se puno...Sem por.Mijokovica nisam skoro nikoga cuo i video.Sa Mijokovicem sam skoro razmenio telefone,pa Boze zdravlja....Ostao je isti kao sto je bio kada sam prvi put usao kod njega u kancelariju da trazim odsustvo kako bi doneo trubu od kuce!Bio i ostao genijalac....pustio me je!Medju prvima sam dobio vikend.Nikada mu to necu zaboraviti!E,kako bi bilo lepo saznati o svakom ponesto...
Potrudicu se,pa javljam!Pozdrav svima,a posebno tebi.Hvala za slike! Very Happy
Na vrh Go down
jumba
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2012-08-06
DOB : 59
M(j)esto Prokuplje

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Icon_minitime18.03.13 0:07

Gene,ja sam prvi otiso na produzeni vikend po harmoniku(znas da su me posle kaznili,jer nisam znao da sviram),a ti si otiso sutra dan,jer si bio blizi.U Nedelju uvece smo se zajedno vratili,ti sa trubom i ja sa onom malom harmonikicom 32 basa,hahahahaha..... al je bilo posle ribanja.Strasna anegdota.

6550/33 avgust 84 voli ovaj upis

Na vrh Go down
Trubac
Gušter
Gušter
Trubac


BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2012-08-06
DOB : 60
M(j)esto Beograd

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Icon_minitime18.03.13 0:18

jumba (citat):
Gene,ja sam prvi otiso na produzeni vikend po harmoniku(znas da su me posle kaznili,jer nisam znao da sviram),a ti si otiso sutra dan,jer si bio blizi.U Nedelju uvece smo se zajedno vratili,ti sa trubom i ja sa onom malom harmonikicom 32 basa,hahahahaha..... al je bilo posle ribanja.Strasna anegdota.

scratch Jes` vala!Tacno! Smile I secam se kako si ih ispalio za harmoniku lol! Bas anegdota!
Al` se secam i ribanja!
Na vrh Go down
mahi
Gušter
Gušter
mahi


BROJ POSTOVA: : 68
ČLAN OD: : 2013-03-07
DOB : 63

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Icon_minitime23.03.13 22:16

Xanadu (citat):
Jaz pa na orožnih vajah in manevru..

TI  NA  OROZNIH  VAJAH  IN  MANEVRU  JAS  PA  NA  ZADNJI  VOJASKI  PARADI  V  BIVSI  JUGOSLAVIJI   BEOGRAD 85
Na vrh Go down
šercer
Gušter
Gušter



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 47
ČLAN OD: : 2009-10-27

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Icon_minitime24.03.13 9:06

Tomaž Može (citat):
Prav dobre volje sem, ker sem odkrilta forum
služil sem v vojni pošti 6550/51
Bil telefomist, v vodu Vodnika Kurtovič  Suada
Leta 1987

Pozdrav Tomaž,
Mislim da se radi o VP 6550/43. Vodnik Kurtović Suad, koliko imam informacje nije više među živima. Da li se sjećaš još nekog od starješina.

Na vrh Go down
6550/33 avgust 84
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2013-01-06
DOB : 58
M(j)esto Pozarevac

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Icon_minitime24.03.13 20:19

E dobre su ove fotografije od pre 30 godina.Sada smo pedesetogodisnjaci.Odlete vreme a lepo je setiti se izmedju ostalog i stadiona za Bezigradom.84 I 85 Olimpija je ispala iz druge lige u Slovenacku ligu tako da nam fudbal na tom nivou nije bio interesantan.Procitah u jednom od postova da se neko sreo sa Aleksandrom Nikolicem u vreme 84-85 vodnikom prve klase teleprinterski vod TT cete 2 bataljona.Pretpostavljam da je sada covek u penziji i koliko se secam rodom je iz Lozovika kod Smedereva.Moze li neka bliza informacija gde je ,sta radi sada .Ima li neko informacije recimo o komandirima vodova starijem vodniku Filipanu,starijem vodniku Bogdanovsom koji je 85 otisao u prekomandu u Makedoniju tacnije u Skopski Petrovac komandiru TT cete kapetanu Vulic Slavku koji je iste 85 otisao u prekomandu na Kosovo.Veliki pozdrav svim Sercerovcima.

_________________
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
PAJA
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2013-03-14

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Icon_minitime25.03.13 21:59

Pozdrav za 6550/33 od Paje (avgust 85).Ja sam se video prosle godine (krajem) sa Nikolic Aleksandrom-Nidzom u Beogradu.Sasvim slucajno.Pokusavao sam da dodjem do njega jer sam znao da je u Beogradu ali mi nije polazilo za rukom.Dobro je,radi jos uvek.Ima malo do penzije.Bio je to pravi vojnik.Ma kakvi vojnik.Vojnicina.Imali smo obuku kod njega kao u vojnoj policiji.Drago mi je da smo uspeli da se vidimo,a i cujem se sa nekolicinom ljudi iz stare Juge.
Na vrh Go down
frenkiboy
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2012-04-07
M(j)esto BELTINCI

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Icon_minitime27.03.13 18:26

evo radio-relejne čete godine 1970/71 pa ko se prepozna neka se javi na forum
šercerovci zdravo
 
[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
6550/33 avgust 84
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2013-01-06
DOB : 58
M(j)esto Pozarevac

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Icon_minitime04.04.13 21:06

Pajo pošto smo mesec dana u isto vreme bili na istom mestu verovatno se i ti sećas tkz.šupljeg voda iz objekta iza trepezarije.Nekima su bile baš osveženje u našoj maloj kasarni. cheers Pozdrav
Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik
BEOGRAD


Prim(j)eran Vojnik PV
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 1648
ČLAN OD: : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Icon_minitime05.04.13 3:22

Cuo sam od poznanika da se bivse staresine 308mog okupljaju sa vremena na vreme. Jedan od skupova je bio u Beogradu a nisam siguran da li je posle toga bio neki.Na istom su ucestvovale i bivse staresine koje sada zive u SL, HR, BiH i MK. Jozo Kukavica je preminuo od srcanog udara u svojoj vikendici na Pagu negde 2008me a da nikada nije dobio penziju od Slovenije zbog nekih pravnih zavrzlama.Njegov sin je inace jedan od poznatijih matematicara i radi kao profesor matematike na USC.
Na vrh Go down
Zlatnik
Gušter
Gušter
Zlatnik


BROJ POSTOVA: : 33
ČLAN OD: : 2013-04-24
DOB : 60
M(j)esto Veles, Makedonija

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Icon_minitime24.04.13 9:39

Drugovi vojnici (a i staresine) ZDRAVO!
Posto sam na Google Earth-u video da nema vise Sercerovu kasarnu, rek'o daj da pronadjem 4-ti Jul. U pretrazivanje upisao sam to i ... evo i mene ovde, u drustvu starih vezista.
Поздрав од Велес, (порано Титов) - Македонија!
Pozdrav iz Velesa (ranije Titov) - Makedonija!
Sluzio sam u Ljubo Sercer od 18-tog Marta 1987 do Septembra iste godine, kada sam dobio prekomandu u kasarni 4-ti Jul (gde je bila smestena komanda 9-te armiske oblasti) do Februara 1988 godine.
Iako tada, kao i sada, sam mrzeo nasilje, rat, vojsku, uniforme ... citajuci vase poruke i secajuci se na ta davna vremena u ovom trenutku osecam neko setno raspolozenje, neka vrsta tuge za sve ono sto je proslo.
U vojsku sam otisao posle fakulteta, sa 24-25 godina. Posto sam na regrutaciju u Skoplju bio regrutovan kao pesadinac, preko veze (moj drugar koji je radio u "odbrani" u Velesu), uspeo sam da se ubacim u veziste i trazio sam da idem negde u Sloveniji, da vidim kako se tamo zivi. Ovaj moj drugar se uhvatio za glavu i rekao da sam jedini slucaj koji hvata "vezu" da bi isao negde dalje! I, nisam se pokajao.
Bio sam telegrafist-teleprinterist u ceti kapetana Milance Janevskog, a komandir voda mi je bio porucnik Stamatovic (crnogorac, "malo" prepotentan). Komandant kasarne je bio Jozo Kukavica, a ostale oficire skoro i da sam zaboravio.
Sto se tice vojnika, desetari su bili Marko Lazic iz Vojvodine (zaboravio sam mesto), Malcic Goran iz Borova, Isic Esad iz Bosne ... Voleo bih da se opet nadjem s njima.
Imam dva slovenca s kojim sam u kontaktu i jednog bosanca, i preporucicu ovaj forum da se i oni uclane.
Da vas na pocetku vise ne gnjavim, u sledecim porukama pisacu vise o telegrafiji, o dogodovstinama u kasarni ...

Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 57
M(j)esto HN

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Icon_minitime24.04.13 11:14

Pozdrav Zlatnik, dobro došao. cheers
Na vrh Go down
Xanadu
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 58
ČLAN OD: : 2012-06-13
M(j)esto Ljubljana

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Icon_minitime07.05.13 20:19

Tomaža za župana... Cool
Na vrh Go down
6550/33 avgust 84
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2013-01-06
DOB : 58
M(j)esto Pozarevac

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Icon_minitime20.05.13 16:52

Ajde Šercerovci aktivirajte se malo.Nema ni traga ni glasa od Vas već skoro 2 meseca.Zar ste zaboravili Tromošće,Gospodarsko Rastavišće pijanke u Hotelu Union,Kurešćak i užasno hladnu i snežnu zimu 84/85.U spavaoni se ledila voda u čaši koja je stojala na kaseti a spavali smo obučeni do maja.Svima veliki pozdrav

_________________
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
zastavnik
Zastavnik
Zastavnik
zastavnik


BROJ POSTOVA: : 899
ČLAN OD: : 2010-12-07
DOB : 62
M(j)esto Bačka Topola

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Icon_minitime20.05.13 19:50

Nije Tromošće već Tromostovje...

"užasno hladnu i snežnu zimu 84/85"
A šta misliš kako je bilo nama u Velikim Blokama na -41 i 2m snega (sa balkona na 1. spratu izlazio sam direktno na sneg).
Na vrh Go down
6550/33 avgust 84
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2013-01-06
DOB : 58
M(j)esto Pozarevac

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Icon_minitime21.05.13 9:44

Druže zastavniče puzao sam po Blokama na fazanskom terenu januarske klase 85 na -35 tako da se sećam tih 2 m snega koji je bio do Vaše terase.Bili smo kod Vas u "gostima"15 dana na pešadijskoj obuci.Naravno to je bila moja druga obuka sa naglaskom na lekciju - odeljenje u odbrani ,odeljenje u napadu.Ujujutru smo gazili po smrznutoj snežnoj kori a u podne kad malo ogreje sunce propadali smo kroz istu tako da složićete se imamo slična sećanja.Da ne zaboravim da spomenem i čišćenje piste i trotoara oko Šercera 24 sata od oktobra 84 pa do maja 85 i to ručno jer komandant kasarne puk.Kukavica nije dozvoljavao upotrebu TAM-150 sa raonikom za čišćenje uz pitanje "a šta će vojska da radi ako ne čisti sneg.To je tako bilo sve dok nas sneg nije zatrpao jer u periodu izmedju dve klase u drugom bataljonu nije imao ko da čisi isti tako da je pukovnik teška srca odobrio da se potroši malo nafte za akciju raščišćavanja.
ps.Uopšte nije važno da li se radi o Tromostovju ili Tromošću tako da .......

_________________
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
miro1
Gušter
Gušter
miro1


BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2013-04-05
M(j)esto Beograd

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Icon_minitime29.05.13 22:09

pozdrav svim pripadnicima slavnog 308.puka veze u kasarni Ljubo Sercer. Sluzio sam vojsku u toj kasarni 1982/83. godinu u zgradi odmah preko puta izlaza iz restorana. Komandant bataljona mi je bio maj. Mirkovic, negov zamenik kap.I kl. Dobrodolac Janicije. Komandir cete kap. Vulic i komanir voda vod. Nikolic Aleksandar zvani Nidza. Bio sam generacija vojnika koja je prisustvovala prijemu prve generacije zena na sluzenje u JNA. "Jadni kap. Mijokovic" koji je bio zaduzen za obuku morao se nositi i sa zenama a i sa nama koji smo bas voleli sedeti u parku posle rucka. Secam se nekih ljudi za koje od tada nisam cuo nista . Recimo, Vucurevic iz Novog Sada, "Bosanac" iz Sarajeva, Gile iz Novog Sada. Ako neko zna za njih neka javi. Bilo bi mi drago da se cujemo. Ajd' sada na mestu voljno ......
Na vrh Go down
Zlatnik
Gušter
Gušter
Zlatnik


BROJ POSTOVA: : 33
ČLAN OD: : 2013-04-24
DOB : 60
M(j)esto Veles, Makedonija

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Icon_minitime04.06.13 16:26

6550/33 avgust 84 (citat):
...  "a šta će vojska da radi ako ne čisti sneg...
 
I ovo je bio jedan od razloga zasto sam mrzeo vojsku.
Mi smo umesto snega cistili travu. Ne samo onu visoku, nego i onu od 1-2 mm visine, takoreci mahovina, lisaji. Da ostane cista zemlja. To je bilo pravo izzivljavanje.
Predlozio sam porucniku Stamatovicu da umesto da se bakcemo time, da se kupi 100 ml herbicida i da se cela kasarna ocisti od korova, a ovaj (ko da je samo to cekao da neko rece) ko iz puske: „A sta ce vojska da radi“ Na to sam mu rekao da se to vreme moze iskoristiti za mnogo pametnije stvari, kao na primer rad u ucioni, rad u elektricarskoj radionici, gde bi se moglo nauciti nesto oko popravljanja uredjaja ... i tako to. Na to ce on, da mnogo ne filozofiram, nego da radim. E to me veoma nerviralo, kad se nema argument, poseze se za „autoritetom“. Stvarno sam se licno uverio ono sto su govorili „Gde prestaje logika, tamo pocinje vojska“.
Onda sam sa resio da im dokazem da, ako se dobro osmisli, i vojska moze da radi korisne stvari, pa sam se resio malo uredim dvoriste, orezao sam cvece, zatim sa jednim starim vodnikom smo otisli u „Semenarni“ odakle smo kupili seme za travu, (pa onda u jednoj kafani, volio je da malo popije  drunken  ) pa poravnjao sam teren i posejao travu. Posle par dana sve je bilo zeleno oko zgrade bataljona i komande. Ako neko od citalaca koji je sluzio posle mene (posle '88) sigurno je uocio „mojih ruku delo“. [You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik
BEOGRAD


Prim(j)eran Vojnik PV
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 1648
ČLAN OD: : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Icon_minitime05.06.13 16:53

Ja se secam one ugljare jer sam tamo cesto boravio...
Drvene cepanice su bile oko metar dugacke a niko nema sekiru ili testeru da ih raspolovi. Ja i jos jedan vojnik smo imali sistem da cepamo drva lopatom. Jedan drzi lopatu a drugi lupa cepanicom po njoj dok se ne rascepi donja cepanica ili pukne lopata. I tako nas jedan dan vidi ppukovnik Marinkovic ( mislim da se tako zvao). Posto je mirno saslusao nase svakodnevne patnje otisao je i zavrnuo usi kapetanu a ja sam "zaduzio" novu sekiru iz intendantske sluzbe.Mislim da sam bio jedini vojnik koji je duzio sekiru.
Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Icon_minitime05.06.13 18:14

Citat :
.Mislim da sam bio jedini vojnik koji je duzio sekiru.

Ja sam jednog znao koji je dužio paradajze (pomidore)  Very Happy

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
Zlatnik
Gušter
Gušter
Zlatnik


BROJ POSTOVA: : 33
ČLAN OD: : 2013-04-24
DOB : 60
M(j)esto Veles, Makedonija

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Icon_minitime11.06.13 14:56

Posto smo vezisti, red bi bilo da malo popricamo o nasoj struci!
Kako ste prosli obuku? Jeli vam bilo tesko savladavanje telegrafije i slepog kucanja na teleprinteru [You must be registered and logged in to see this image.] ?
Koje su vase impresije, vase dogodovstine u vezi time?
Dali neko jos ume da prima i kuca?
Evo, za pocetak ukratko, ja cu reci samo to da ako nije bila ta telegrafija, mislim da bih za 2 dana „skinuo“ u vojsku. Jednostavno, moja ljubav prema telegrafiji je bilo to sto me je odrzavalo da izdrzim te vojnicke dane.

_________________
Неоттуѓиво е правото на секој поединец да живее во својата заблуда!
Neotudjivo je pravo svakog pojedinca da zivi u svojoj zabludi!
Na vrh Go down
6550/33 avgust 84
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2013-01-06
DOB : 58
M(j)esto Pozarevac

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Icon_minitime11.06.13 19:12

Stvarno je vazila izreka gde počinje žica prestaje logika.Čupkao sam i ja travke iza nekadadašnjih RR magacina kod KPS izlaza iz razloga da vojsci ne bude dosadno.Neverovatna glupost ali se i toga eto sećamo.Obuka .Najebali smo prvih 2 ipo meseca na pešadijskoj obuci.Gazili strojevi korak po pisti i puzali po Kurešćaku.Nakon toga kao telefonisti bavismo se Rupovkama.VZ- ima Centralom i pomalo razvlačenjem linija pored Save tamo negde iza industrijske zone Ljubljane.Ja doduše sve to sam radio dva puta jer me dan pre prekomande za granični odsek Maribor skinuše sa spiska i ostaviše me u Šerceru na kursu za kaplara .E to mi je bio najgori dan u vojsci.Zeznuo me iz inata stariji vodnik Bogdanoski iz samo njemu poznatog razloga.Bilo pa prošlo ostala samo sećanja.Slova na zgradi PETROL sam brojao 2X.Ukupno 13 slova za 13 meseci.

_________________
[You must be registered and logged in to see this image.]

akulis voli ovaj upis

Na vrh Go down
Zlatnik
Gušter
Gušter
Zlatnik


BROJ POSTOVA: : 33
ČLAN OD: : 2013-04-24
DOB : 60
M(j)esto Veles, Makedonija

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Icon_minitime12.06.13 10:57

I da, dok smo jos kod trave ... zaboravio sam i ovo:
Samnom je bio i jedan elektro inzenjer (Frtunic). Kad smo cupkali travu prokomentarisao sam da bar on ide u elektro-radionicu da nesto cepka, popravlja, a ko zna, mozda ce nesto i izumiti. Na to ce vodnik: „Ma svi su vojnici isti, nema razlike dali je neko inzenjer ili bez skole“. Ja ko ja, nemogu da izdrzim a da ne kazem, odvratim mu: „Pa dobro, zasto onda za desetare trazite neko ko je ozbiljniji, neko ko je bar malo pametniji, a ne nekog muljavka ili neko ko nezna da pise (a bilo je i takvih)?“
Sledio je samo jedan kiseli osmeh. Very Happy

_________________
Неоттуѓиво е правото на секој поединец да живее во својата заблуда!
Neotudjivo je pravo svakog pojedinca da zivi u svojoj zabludi!
Na vrh Go down
6550/33 avgust 84
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2013-01-06
DOB : 58
M(j)esto Pozarevac

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Icon_minitime12.06.13 18:17

Mora se priznati da smo imali bas lose uslove za život i rad u Šerceru a moj vod je bio vod komandanta 9 Armije.Neverovatno je da smo ložili one male peći ugljem a spavaona za 50 ljudi.Ne možeš je zagrejati na -35 da na glavi dubiš.Hrana posebna priča.Kuvali su nam u kasarni Maršal Tito.Od nikog nisam čuo da je u vojsci jeo na primer  pasulj sa alpskom salamom u njemu a ja jesam.Večito je vojska bila gladna zbog te loše hrane.Sigurno pamtite one tkz.ajklule u drnču sa lukom.Sve u svemu kad bolje razmislim nije bilo nimalo sjajno.Jedino što smo bili mladi pa su i napolitanke sa mlekom ili pivom završavale posao.

_________________
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik
BEOGRAD


Prim(j)eran Vojnik PV
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 1648
ČLAN OD: : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Icon_minitime12.06.13 21:30

Hrana je bila kao u da si u logoru za ratne zarobljenike a ne na odsluzenju vojnog roka. Meso smo dobijali kao u apoteci na miligrame i to iskljucivo pileca krilca i trtice. Gde je ostatak pilica zavrsavao ostaje misterija. Taj drnc je bio najmanje par puta nedeljno a onda nedeljom smo najcesce gulili one SDO.Sto je najgore ni u onoj kantini nisi mogao da kupis nesto osim napolitanki.
Na vrh Go down
6550/33 avgust 84
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2013-01-06
DOB : 58
M(j)esto Pozarevac

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Icon_minitime12.06.13 23:00

Burek u kantini nismo mogli ni da kupimo jer su prednost imali  oficiri a i ulazak u istu je bio Zabranjen do 13 časova za običnu vojsku koliko se sećam.Bilo je vazno po mišljenju komandanta kasarne pok.puk.Kukavice da vojska jede hleb star 2 dana da im ne bi slučajno pripala muka od svežeg hleba.Vodio čovek računa da štedi državu.Jedna od ideja je i bila da se sečeni hleb stavlja u korpe na stolove kako bi kao svaki vojnik uzeo isti po potebi a ne koliko mu sleduje na liniji .Tako je hteo da smanji potrošnju bajatog hleba.Čista glupost.

_________________
[You must be registered and logged in to see this image.]

akulis voli ovaj upis

Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik
BEOGRAD


Prim(j)eran Vojnik PV
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 1648
ČLAN OD: : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Icon_minitime12.06.13 23:46

Mi smo krali hleb cim se za to ukaze prilika, posto je hlebara bila odmah pored zgrade naseg bataljona,  na putu za ucionicu. Dok oni istovaruju hleb samo prodjes i smotas veknu.Cak su i one pastete stare 20 godina bile delikates kada ukrades veknu vruceg hleba.Laughing
Sada sam se setio i onih bojlera sa toplom vodom. Dva bojlera od 80L za ceo vod.Tople vode ima za jedno prvih 10 minuta a posle toga kao Rambo, brijanje na hladno.
Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik
East&West


Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2557
ČLAN OD: : 2012-11-06
DOB : 68
M(j)esto BG

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Icon_minitime13.06.13 0:39

BEOGRAD (citat):
Cak su i one pastete stare 20 godina bile delikates kada ukrades veknu vruceg hleba.Laughing

Da vidimo koja firma EX Yuge sada može proizvesti tako kvalitetan lim da u njemu 20 godina sačuva paštetu?
Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik
BEOGRAD


Prim(j)eran Vojnik PV
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 1648
ČLAN OD: : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Icon_minitime13.06.13 1:55

East&West (citat):
Da vidimo koja firma EX Yuge sada može proizvesti tako kvalitetan lim da u njemu 20 godina sačuva paštetu?
 
Verovatno nijedna.Skoro sam imao priliku da nakon 20 godina probam Fruktalov sok. Kvalitet im je ocajan ako se poredi sa onim iz osamdesetih.

Na vrh Go down
Arcus
Gušter
Gušter
Arcus


BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2013-06-13
DOB : 66
M(j)esto Beograd

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Kapetan Lukač Dušan   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Icon_minitime13.06.13 9:58

Hteo bih da i ja dam svoj mali doprinos uspomenama na kasarnu "Ljubo Šercer". Tamo sam služio vojni rok od 29 avgusta 1978 do 23 novembra 1979 godine kao radio relejac u III vodu Radio relejne čete I bataljona 308 puka veze. Komandir čete mi je bio, tada kapetan nešto kasnije kapetan I klase, Lukač Dušan koga pamtim kao divnog čoveka i uzornog starešinu. Nažalost, nedavno sam saznao da je poginuo tokom rata u Hrvatskoj: "Pukovnik Lukač Dušan rođen 10.04.1946 , kao komandant 24.pbr Glina u svojoj kancelariji u komandi brigade dana 06.09.1993 godine oko 17:30 sati ubijen od strane Zorana Ponedjeljka  pripadnika Šiltove grupe."

Komandant I bataljona je bio major Popović B. Pavle (koga sam dobro zapamtio zbog čestih dežurstava u bataljonu) a komandant puka pukovnik Peter Kos. Načelnik štaba je bio Mile Tica a sećam se i Joze Kukavice po tom svetom trojstvu našeg puka: Kos - Tica - Kukavica.

Imam i više fotografija iz tog vremena koje bih hteo da podelim sa vama ali moraću da sačekam 7 dana kako bi bi bilo omogućeno da ih objavim na forumu.
Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 57
M(j)esto HN

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Icon_minitime13.06.13 12:23

Arcus, dobro došao.

cheers
Na vrh Go down
Arcus
Gušter
Gušter
Arcus


BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2013-06-13
DOB : 66
M(j)esto Beograd

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Icon_minitime14.06.13 12:11

Primopredaja ličnog naoružanja u kasarni "Ljubo Šercer". Na fotografiji je kapetan Lukač Dušan, kdir Radio relejne čete I bataljona 308 puka veze. U pozadini se vidi deo zgrade I bataljona i ugao kantine (desno).
 
[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
6550/33 avgust 84
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2013-01-06
DOB : 58
M(j)esto Pozarevac

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Icon_minitime14.06.13 16:38

Pozdrav za Arcusa.Bilo bi lepo da sa nama podeliš još koju fotografiju.1984-85 kada sam ja služio major Lukač Dušan je bio komandant I bataljona.Pamtim da mi je lično dao 7 dana nagradnog odsustva kao faktičkom komandiru 2 voda TT čete jer u vodu nisam imao aktivnog oficira jedno 4-5 meseci pa sam sam izvodio obuku i išao na jutarnja informisanja kao zamenik komandira voda.Sećam ga se kao jako finog čoveka.Bio je što se kaže baš pravi oficir.

_________________
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
6550/33 avgust 84
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2013-01-06
DOB : 58
M(j)esto Pozarevac

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Icon_minitime18.06.13 20:26

84-85 lično sam  na svim terenima i štabnim vežbama po Slovenačkim gudurama bio onaj lik koji se na telefonskoj centrali javljao sa Ovde MIROČ.Ko je služio u tom periodu sigurno se seća prolećne štabne vežbe za koju mislim da se zvala Strela 85.Kompletna 9 Armija je učestvovala na njoj.Čak je i komanda Armije na čelu sa tadašnjim komandantom  generalom Avramovićem izašla na teren.Vreme kao po običaju kad je vojska na terenu.Kiše je bilo da se udaviš.Za 15 dana sam od nespavanja i loše hrane smršao 8 kg.Bez prisustva aktivnog oficira na centrali kao ZKV komandanta 9 armije 10 dana bukvalno nisam izlazio iz one  kabine u kojoj se nalazila tel.centrala smeštena na platformi popularnog Dajca.Izduvao sam ukupno preko 40 dana terena za 13 meseci.Od vežbe u Črnomelju septembra 84,Preko Strele 85 za koju se više i ne sećam gde je bilo komandno mesto pa do terena u V.Blokama.Tada kao da  je važilo ono pravilo Upoznaj domovinu da bi je više voleo pa smo špartali Slovenijom tamo-amo.Čak sam bio i po vukojebinama Kočevskog roga u potrazi za helihopterom Gazela koji se srušio na relaciji Črnomelj-Bledsko jezero.10 dana saki dan smo pretraživali teren oko Cerknice i jezera pored nje.Zasada toliko. Pozdrav svima.PS.Hajde momci iz Šercera setite se i vi vaših iskustava pa da ih zajedno podelimo.

_________________
[You must be registered and logged in to see this image.]

Silvija and akulis vole ovaj upis

Na vrh Go down
Cimba
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2013-07-08

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Icon_minitime08.07.13 19:46

Ja sam Zorann Simić, služio sam vojsku u kasarni Ljubo Šercer od Aprila 1981. u vodu Janićija Dobrolca. Bio sam radioteleprinterista iradio kao ćata. Ima li na forumu nekoga iz te generacije?
Na vrh Go down
zastavnik
Zastavnik
Zastavnik
zastavnik


BROJ POSTOVA: : 899
ČLAN OD: : 2010-12-07
DOB : 62
M(j)esto Bačka Topola

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Icon_minitime08.07.13 21:52

Arcus (citat):
Hteo bih da i ja dam svoj mali doprinos uspomenama na kasarnu "Ljubo Šercer". Tamo sam služio vojni rok od 29 avgusta 1978 do 23 novembra 1979 godine kao radio relejac u III vodu Radio relejne čete I bataljona 308 puka veze. Komandir čete mi je bio, tada kapetan nešto kasnije kapetan I klase, Lukač Dušan koga pamtim kao divnog čoveka i uzornog starešinu. Nažalost, nedavno sam saznao da je poginuo tokom rata u Hrvatskoj: "Pukovnik Lukač Dušan rođen 10.04.1946 , kao komandant 24.pbr Glina u svojoj kancelariji u komandi brigade dana 06.09.1993 godine oko 17:30 sati ubijen od strane Zorana Ponedjeljka  pripadnika Šiltove grupe."

Komandant I bataljona je bio major Popović B. Pavle (koga sam dobro zapamtio zbog čestih dežurstava u bataljonu) a komandant puka pukovnik Peter Kos. Načelnik štaba je bio Mile Tica a sećam se i Joze Kukavice po tom svetom trojstvu našeg puka: Kos - Tica - Kukavica.

Imam i više fotografija iz tog vremena koje bih hteo da podelim sa vama ali moraću da sačekam 7 dana kako bi bi bilo omogućeno da ih objavim na forumu.

A gde je zastavnik Golub Kostić?

Na vrh Go down
6550/33 avgust 84
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2013-01-06
DOB : 58
M(j)esto Pozarevac

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Icon_minitime16.07.13 14:15

Bilo bi lepo da Arcus sa nama podeli još koju fotografiju.

_________________
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Trubac
Gušter
Gušter
Trubac


BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2012-08-06
DOB : 60
M(j)esto Beograd

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Icon_minitime02.08.13 13:03

Samo ukratko da se javnem,pozelim svima srecu i zdravlje!Pisao sam na trecoj strani o zgradi koja se nalazila pored kasarne na kojoj je bio dobro vidljiv natpis "PETROL"!Mozda to i nije bila zgrada pomenute firme,ali je svima nama puno znacila u smislu nekog "mesecnog sata" gde je svako slovo predstavljalo jedan mesec i tako dva puta.Ko dodje drugi put do slova "L",polako je zavrsavao vojnicke dane i spremao se kuci!U znak secanja na tu zgradu,poklanjam Vam fotografiju iz `84 koja je napravljena krisom,na brzinu.....cisto da probudi secanja!
 
[You must be registered and logged in to see this image.]
 
Pozdravljam sve od srca!
Trubac

Na vrh Go down
6550/33 avgust 84
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2013-01-06
DOB : 58
M(j)esto Pozarevac

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Icon_minitime02.08.13 22:49

Lepo od Trubača što nam budi sećanja.Iste godine smo brojali slova i on i ja ,samo sam ja morao da počnem da brojim i treći put slovo P jer sam bio prva avgustovska klasa koja je služila 15 meseci u cugu bez onoga 12+3.Te 84 kada je snimljena fotografija zgrade Petrola sećam se Bijelo dugme je izdalo jedini album na kome je Tifa bio pevač.Bilo je pravo osveženje čuti npr.Lipe cvatu preko razglasapre ručka ili večere.Pozdrav svim forumašima a posebno Trubaću.ps Za Trubača molba ako pronađeš još koju fotografiju molio bih te da je podeliš sa nama.

_________________
[You must be registered and logged in to see this image.]

akulis voli ovaj upis

Na vrh Go down
Trubac
Gušter
Gušter
Trubac


BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2012-08-06
DOB : 60
M(j)esto Beograd

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Icon_minitime02.08.13 23:28

6550/33 avgust 84 (citat):
Lepo od Trubača što nam budi sećanja.Iste godine smo brojali slova i on i ja ,samo sam ja morao da počnem da brojim i treći put slovo P jer sam bio prva avgustovska klasa koja je služila 15 meseci u cugu bez onoga 12+3.Te 84 kada je snimljena fotografija zgrade Petrola sećam se Bijelo dugme je izdalo jedini album na kome je Tifa bio pevač.Bilo je pravo osveženje čuti npr.Lipe cvatu preko razglasapre ručka ili večere.Pozdrav svim forumašima a posebno Trubaću.ps Za Trubača molba ako pronađeš još koju fotografiju molio bih te da je podeliš sa nama.

Vrlo rado cu podeliti svaku koju "izbunarim",medjutim,mislim da ih vise nemam.Inace,ja sam oktobarac `82.Slike su napravljene kada sam kao turista dolazio u Ljubljanu `84 i `85!To je bilo vreme "ima se,moze se"!Te `84 sam ipak bio u civilu!cheers 
Pozdrav za sve,posebno za 6550/33 avgust 84 salutiranje

Silvija and akulis vole ovaj upis

Na vrh Go down
Trubac
Gušter
Gušter
Trubac


BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2012-08-06
DOB : 60
M(j)esto Beograd

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Icon_minitime02.08.13 23:35

Jedno slobodno popodne,Presernov trg, Tromostovje, Ljubljanica i ja!Ovuda smo prolazili bezbroj puta....
 
[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
6550/33 avgust 84
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2013-01-06
DOB : 58
M(j)esto Pozarevac

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Icon_minitime10.08.13 12:55

Jeli ta torbica preko ramena služila za nabavku šljivovice i laškog piva.

_________________
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Sponsored content





Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 3 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti
Na vrh 
Stranica 3/10Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-
» Kasarna Ljubo Sercer i Ajdovscina 1981
» Ljubo Sercer
» Kasarna Fužine Ljubljana
» Ljubljana kasarna Kodeljevo
» Ljubljana, kasarna Kodeljevo

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SLOVENIJA-
Idi na: