FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti

Go down 
+111
Alan P
Denis Nova Gorica
6550/33 avgust 84
goran9030
VBČ
Davor P
Biberče
barbican
Sven
akulis
Zoran I
Silvija
Srdjan Staletovic
UčaVaske
pera84
PORUCNIK
cvikiuzice
Živoslav Miloradović
Milan Obradović
3OPAH
TomažM
MAKI DAMA
semsudin
Sloba1
Ivan Jug
Munja68
Vojnik malac
Igor-Ri
nenad bugarski
zeljko007
radioteleprinterista
Sercer sep '86
loshmius
jozl52
zoranb
Zoran Pavlović
dusanm
Srdjan Radovanov
1806016
Boban68
Cehim
Kolodvorska
patković
teleprinterist
selimi seljami
Зоран НИШ
betabori
Keča Zoran
Branko Bgd
IvanV
blizanac krško
VZ12
ZAGORAC
Krusevac
10.08.2014
pusycat
Zoran Kojic
PetarS
GoranI
Pero™
Max Blitz
saban
Cimba
Arcus
East&West
miro1
Stazio
Zlatnik
mahi
jumba
dpuric
BEOGRAD
PAJA
žare
Muzikant
ture
Xanadu
Kemo Specijalac
vladimir
Tomaž Može
janeztrdi
zastavnik
Pajche
Boske
Gringo
Zdrale53
karel
missar
Trubac
FOSIL
mb
ramšak
vojniks
MK-veza
Miroslav Mrkic Cile
frenkiboy
atanasov
bežigrad
alexandar
purger
Sosa
dkivi
jelen pivo
coper
ludi slovenac
vojnik s
boraf
mad-max
ppsupercop
mgalic2
šercer
115 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AutorPoruka
blizanac krško
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2014-12-14

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Icon_minitime02.05.16 0:33

Odgovor učesniku GoranI:
Kako, da nema genića sept. 87/88 ovde. Na stranicama 9 i 10, su moja prva dva javljanja na ovom forumu, gde sam opisao detajle o dolasku u Šercera, u VP 6550/43, i  nabrojio večinu mojih drugova iz telefonske čete trečeg bataljona. Tamo je spomenut i Selimi Selami, kojeg pozdravljam ponovo. 
Gogi, tebe sam prepoznao po slici, ali druge dvojice vozača sa slike,ne sećam se.
Mi telefonisti i vi, TT četa, imali smo spavaone u istom spratu zgrade pored stadiona.
Od tetejaca vrlo dobro se sećam i Jonče Ilievskog, Dush Abazi, Nehat Rexhepi, Tkaleca iz hrvatskog Zagorja, Trajče Dukoski.... Ja i moj brat Marko, išli smo u prekomandu u februaru 1988, u kas.4. jul na Metelkovu ulicu. LP Janez
Na vrh Go down
GoranI
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2014-03-27
DOB : 55
M(j)esto Skopje

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Icon_minitime04.05.16 9:04

@bezigrad .. moze, naravno, ali je ipak meni interesantnije da se "moji" jave Smile
Na vrh Go down
GoranI
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2014-03-27
DOB : 55
M(j)esto Skopje

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Icon_minitime04.05.16 9:06

blizanac krsko, ja se secam blizanaca Ivica i Jozo, ali nije na odmet da posaljes koju sliku da se prisetimo Smile
Na vrh Go down
Zlatnik
Gušter
Gušter
Zlatnik


BROJ POSTOVA: : 33
ČLAN OD: : 2013-04-24
DOB : 60
M(j)esto Veles, Makedonija

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Icon_minitime08.05.16 0:17

blizanac krško (citat):
... Ja i moj brat Marko, išli smo u prekomandu u februaru 1988, u kas.4. jul na Metelkovu ulicu. ...
Znaci ti ili tvoj brat ste „zauzeli“ moje mesto u 4-ti Jul!  Smile 
Ja sam se skinuo 12-tog Februara, 34 dana ranije nego ostali vojnici iz moje klase. 
Trebalo je da se skinem 17-og Marta, ali posto nisam koristio redovno otsustvo od 15 dana, 2 dana za put za to otsustvo, plus 15 dana nagradno za drugu klasu telegrafije, ukupno je bilo 32 dana. Na moju srecu ispalo je da se skinem u Nedelju 14-tog Februara, sto znaci da sam morao (jedva sam se za to izborio, ubedivsi majora (makedonca, zaboravio sam mu ime) da se skinem dva dana ranije t.j. u Petak, 12.02.1988 godine.
Bio sam u RTG centru (vidi slike na ovoj temi:  https://jna-sfrj.forumbo.net/t2644-ljubljana-kasarna-4-julija-metelkova-vp-1493-6 
Zajedno samnom su bili Mirko Dubravica (dalmatinac) i Sadiku Zejnel (sa Kosova). Ako si i ti bio tamo, sigurno ih se secas!

_________________
Неоттуѓиво е правото на секој поединец да живее во својата заблуда!
Neotudjivo je pravo svakog pojedinca da zivi u svojoj zabludi!
Na vrh Go down
GoranI
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2014-03-27
DOB : 55
M(j)esto Skopje

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Icon_minitime09.05.16 8:34

Ma ne ... jas sam dosao 18.09.1987 godine i bio septembarska klasa, a skinuo sam se 09.09.1988 godine, tako da ... ili si ti bio fazan ili ja Smile
Na vrh Go down
GoranI
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2014-03-27
DOB : 55
M(j)esto Skopje

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Icon_minitime09.05.16 8:36

Inaku majorot bese major Ilievski, kako mene, ama pustoto ne mi bese rodnina Smile
Na vrh Go down
dusanm
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2016-08-10
DOB : 67
M(j)esto backa palanka

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Icon_minitime19.08.16 19:19

pozdrav svima koji su sluzili vojsku u periodu 12.01.1979 do 21.12.1979.
bio sam vozac ,a u slobodno vreme bio fotograf ,.slikao vojsku
Na vrh Go down
dusanm
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2016-08-10
DOB : 67
M(j)esto backa palanka

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Icon_minitime23.08.16 19:42

druze zorane kojicu mene bi se trebao setiti ja sam vas slikao a bio sam u komandi stana 6550/1
po imenu dusan mandic backa palanka.
Na vrh Go down
Zoran Pavlović
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2016-10-13

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Icon_minitime13.10.16 22:26

Ja sam generacija oktobar 1983, do oktobra 1984. Teleprinterista 6550/33 striji vodnik Nikolić Aleksandar, kapetan Vulić,posle sam prešao u komandu u kancelariju kod majora Katanića. davno je sve to bilo ali mi je drago da evociram uspomene. Nadimak mi je Pavke. Pozdrav.
Na vrh Go down
6550/33 avgust 84
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2013-01-06
DOB : 58
M(j)esto Pozarevac

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Icon_minitime17.10.16 19:54

Imenjace preklopili smo se dva, dva i po meseca u Serceru.TT ceta posle tvog skidanja je prezivela malo vece promene.Npr.Nikolic je ostao do kraja u Ljubljani a Vulic je 85 otisao u prekomandu kao i jos par komandira vodova.

_________________
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
bežigrad
Gušter
Gušter



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 74
ČLAN OD: : 2012-03-10

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Icon_minitime17.10.16 21:21

Zoran Pavlović, 6550/33,
Aha, znači u vaše vrijeme major Katavić je u K-di i kažeš Pavloviću prešao si kod njega, vrlo dobro... Jesu li u to vaše vrijeme tu negdje bili kIkl ili major Ilijevski, kap. Bivec, Frane Radobuljac (radio četa), st.vod. Nenad Mančić, st.vod. Ćirić, Sreto Mirčeta...
Da li je u to vaše vrijeme u "Šerceru" bio samo jedan bataljon veze ili dva, kao nekad ranije..? 

Šerceru, nema te već dugo već, javi se ponekad, mislim da ti najbolje poznaješ ljude i događaje u ovoj kasarni.. obnovi malo uspomene.
A oni iz "Šercera" što su se sastajali prošle godine, nisu podnijeli izvještaj kako je bilo.
To im baš nije u redu, da je Jozo živ ne bi im to tako olako prošlo...
Pozdrav svima.
Na vrh Go down
Zoran Pavlović
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2016-10-13

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Icon_minitime17.10.16 22:34

6550/33 avgust 84 (citat):
Imenjace preklopili smo se dva, dva i po meseca u Serceru.TT ceta posle tvog skidanja je prezivela malo vece promene.Npr.Nikolic je ostao do kraja u Ljubljani a Vulic je 85 otisao u prekomandu kao i jos par komandira vodova.
Ja sam tada bio u komandi kod majora Katanića, spavaonica nam je bila iznad dežurnog oficira. Ne znam da li su ti bili desetari braća blizanci Lakić iz Banja Luke oni su moja klasa.
Na vrh Go down
Zoran Pavlović
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2016-10-13

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Icon_minitime17.10.16 22:55

bežigrad (citat):
Zoran Pavlović, 6550/33,
Aha, znači u vaše vrijeme major Katavić je u K-di i kažeš Pavloviću prešao si kod njega, vrlo dobro... Jesu li u to vaše vrijeme tu negdje bili kIkl ili major Ilijevski, kap. Bivec, Frane Radobuljac (radio četa), st.vod. Nenad Mančić, st.vod. Ćirić, Sreto Mirčeta...
Da li je u to vaše vrijeme u "Šerceru" bio samo jedan bataljon veze ili dva, kao nekad ranije..? 

Šerceru, nema te već dugo već, javi se ponekad, mislim da ti najbolje poznaješ ljude i događaje u ovoj kasarni.. obnovi malo uspomene.
A oni iz "Šercera" što su se sastajali prošle godine, nisu podnijeli izvještaj kako je bilo.
To im baš nije u redu, da je Jozo živ ne bi im to tako olako prošlo...
Pozdrav svima.
U 6550/33 je komandir bio st,vodnik Nikolić a kasnije je došao vodnik Ljeljak, koliko se sećam oženio se sa nekom iz ženskog voda a mislim daje početkom 90. bio u nekoj aferi prilikom raspada države. Kapetan Vulić je bio komandant čete a mislim da je major Mirković bio komandant bataljona.
Bio je i Tančić da li je on bio Vulićev zamenik nisam siguran. Kom. kasarne Jozo (nemam baš neko lepo mišljenje o njemu) nač. štaba je bio neki slovenac major plav ko nemac(ne sećam se imena). Sedam meseci sa se nalazio u komandi bila je neka skraćenica KŠA ili tako nešto, tamo su bili ja mislim potporučnik Mladen Stojanović i ml. vodnik Ćirić. itd.
Na vrh Go down
zoranb
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2016-11-14

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Icon_minitime14.11.16 13:44

Pozdrav svim pripadnicima VP 6550 Ljubljana i ostalima iz kasarne Ljubo Sercer u kojoj sam sluzbovao od 1981 do 1991 godine i za koju me vezu mnogo uspomena
Na vrh Go down
jozl52
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase
jozl52


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 788
ČLAN OD: : 2016-09-07
DOB : 72
M(j)esto kočevje

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Icon_minitime14.11.16 15:40

roman Leljak:

[You must be registered and logged in to see this link.]
Na vrh Go down
6550/33 avgust 84
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2013-01-06
DOB : 58
M(j)esto Pozarevac

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Icon_minitime19.11.16 14:29

Dobrodosao Zoraneb.Podeli tvoja secanja sa clanovima foruma obzirom da si sluzbovao u Serceru.

_________________
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Cehim
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2016-02-13

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Icon_minitime20.11.16 21:12

Evo dio generacije 1981 na vežbi na Kureščku!

Ne mogu uploadat fotografije!
Na vrh Go down
loshmius
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2014-11-24

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Icon_minitime21.11.16 17:11

Ima li nekoga iz generacije 86/87, septembarska klasa? Bio sam teleprinterista u Serceru. Prekomanda u 4. Juli od januara. Ako se dobro secam...
Na vrh Go down
Sercer sep '86
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2016-11-22

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Icon_minitime22.11.16 16:21

Ja sam bio sep '86,92 Dana u serceru I onda sam prekomandovan
u vojnu bolnicu mladika, cini mi se da se tako zvala,zvali
si me Faki
Na vrh Go down
loshmius
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2014-11-24

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Icon_minitime23.11.16 9:39

Faki, koji si bio rod?

Davor P voli ovaj upis

Na vrh Go down
Sercer sep '86
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2016-11-22

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Icon_minitime23.11.16 12:35

Telefonista,bio sam na centrali vojne bolnice I na obuci sam
Bio na nekoj planini ,bio sam s Miodragom Bicanin is Vrsca
Afrim Peci, I cini mi se Berisa,
Na vrh Go down
radioteleprinterista
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2016-11-25

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Icon_minitime25.11.16 8:56

Pa da se javim i ja. Vidim da ima puno drugova iz kasarne Šercer Ljubljana, VP 6550/32. Služio sam tamo generaciju mart 87, od 17.03 1987 do 03.03 1988 radio vod, radio četa 2 bataljon kod tadašnjeg kap. Janevski Milanče, komandir čete bio je tada poručnik Stamatović Petar, kasnije kad sam ga neke godine posetio u kasarni bio kapetan, a komandir voda vodnik Mujarić Zijad. Poslije obuke dobio sam čin desetara isto kao i Malčić Goran iz Borova koliko se sječam. Sa nekim drugovima imam kontakt, nekih imam samo ime i prezime, a nekih se ne sečam tako da im se izvinjavam i molim da stojimo dobiti kontakt. Pozdrav svima
Na vrh Go down
Zlatnik
Gušter
Gušter
Zlatnik


BROJ POSTOVA: : 33
ČLAN OD: : 2013-04-24
DOB : 60
M(j)esto Veles, Makedonija

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Icon_minitime25.11.16 17:39

radioteleprinterista (citat):
Pa da se javim i ja. Vidim da ima puno drugova iz kasarne Šercer Ljubljana, VP 6550/32. Služio sam tamo generaciju mart 87, od 17.03 1987 ...
Eh da mi je znati ko se krije iza ovog "radioteleprinterista" ... ! Smile
Ma ne samo Malcica Gorana, vec se sigurno secas i na Isic Esad, Majunovic Hido, Marodi Drazen, Emini Dzevat, Zdravko Macek, Korosec Vojko, Nenad Dvorscak, Radovanovic ... a nisi valjda zaboravio i mene Zlatko Nikolovski (onaj sa cvikerima Very Happy vidi slike koje sam postirao [You must be registered and logged in to see this link.]
Aj mi sada reci (t.j pisi) ko si ti? Ako ne ovde javno, onda na PP.

_________________
Неоттуѓиво е правото на секој поединец да живее во својата заблуда!
Neotudjivo je pravo svakog pojedinca da zivi u svojoj zabludi!
Na vrh Go down
radioteleprinterista
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2016-11-25

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Icon_minitime28.11.16 9:28

Čini mi se da smo bili u ovom sastavu. Izvinjenje ako nekog zaboravih. Počevši od vodnik Mujarić Zijad, poručnik Stamatović Petar, kapetan Janevski Milanče.
A vojnici, Marko Lazić-desetar, Malčić Goran, Isić Esad, Dvorščak Nenad, Dubravica Mirko, Kevo Vladimir, Nikolovski Zlatko, Majunović Hido, Marodi Dražen, Dževat Emini, Jakovljević Goran, Stevanovski Zoran, Bogetić Aleksandae, Savarin Denis, Korošec Vojko, Jotanović Željko, Mioč Ivan, Lekić Zlatko, Marko lazarević, Maček Zdravko, brača Uzelac 
.
Na vrh Go down
Zlatnik
Gušter
Gušter
Zlatnik


BROJ POSTOVA: : 33
ČLAN OD: : 2013-04-24
DOB : 60
M(j)esto Veles, Makedonija

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Icon_minitime28.11.16 11:27

radioteleprinterista (citat):
Čini mi se da smo bili u ovom sastavu. Izvinjenje ako nekog zaboravih. Počevši od vodnik Mujarić Zijad, poručnik Stamatović Petar, kapetan Janevski Milanče.
A vojnici, Marko Lazić-desetar, ...  Dubravica Mirko, Kevo Vladimir, ... ... Jakovljević Goran, Stevanovski Zoran, Bogetić Aleksandae, Savarin Denis, ... , Jotanović Željko, Mioč Ivan, Lekić Zlatko, Marko lazarević, ...  brača Uzelac 
.
Od ovih novih imena koje si naveo, dobro se secam samo na Savarina i Mioca dok na brace Uzelca kao niz maglu. Ostalima sam i imena zaboravio.
Osim Marka Lazica, desetari su nam bili Buzalja Ljuljzim (mnogo dobar albanac) i Taganovic Aslan (isto albanac, ali njegova susta suprotnost)
Dubravica Mirko nije bio sa nama, on je bio u drugom vodu. S njim sam bio zajedno u prekomandu u 4-ti Jul.
Ma daj ... nemoj me vise muciti, pisi ko si. Smile

P.S. Sa Macekom, Jorgicem, Dubravicom, i Koroscem jos odrzavam vezu.

_________________
Неоттуѓиво е правото на секој поединец да живее во својата заблуда!
Neotudjivo je pravo svakog pojedinca da zivi u svojoj zabludi!
Na vrh Go down
6550/33 avgust 84
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2013-01-06
DOB : 58
M(j)esto Pozarevac

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Icon_minitime25.12.16 13:19

Svi ste zaboravili dan JNA Secate se nagradnih odsustva koje su delili komandiri ceta,bataljona i na kraju Jozo Kukavica preko veze na taj dan.Naravno to se ponavljalo i na dan roda veze.

_________________
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
zeljko007
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2016-12-28

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Icon_minitime28.12.16 21:29

Pozdrav svim pripadnicima klase august 1985 a posebno telefonistima iz voda kojim je komandovao vodnik Bajro Prosjanovic.
Na vrh Go down
6550/33 avgust 84
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2013-01-06
DOB : 58
M(j)esto Pozarevac

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Icon_minitime29.12.16 17:31

Dobrodosao na forum Zeljko i odmah jedno pitanje za tebe..Ko su ti bili desetari u vodu .Da nisu slucajno bili Hodzić Miodrag,Miloslav Hrćan, Treceg ne mogu da se setim ali mislim da je bio iz Zenice.Ako jesu onda smo mesec dana bili u istom vodu.

_________________
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
zeljko007
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2016-12-28

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Icon_minitime29.12.16 20:52

Hvala - desetari su bili koliko se sjecam Damir Nestic i jedan Avdic (zaboravio sam mu ime). Lijepa vremena su to bila!!
Na vrh Go down
6550/33 avgust 84
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2013-01-06
DOB : 58
M(j)esto Pozarevac

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Icon_minitime29.12.16 21:25

santa

_________________
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
bežigrad
Gušter
Gušter



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 74
ČLAN OD: : 2012-03-10

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Icon_minitime31.12.16 23:04

Sretna Nova 2017. godina svim vojnicima, mlađim oficirima i oficirima koji su služili u "Šerceru"
ali i svim drugim vezistima, te svima na ovom forumu, ma gdje bili...
Na vrh Go down
nenad bugarski
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2017-01-16
DOB : 56
M(j)esto obrenovac

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Icon_minitime16.01.17 21:32

Pozdrav svim clanovima foruma.Ja sam generacija septembar 86,u Sercer sam dosao iz Sl.Pozege pocetkom novembra u k.s.6550/1.Bio sam vozac i clan orkestra(bas g.).Nadredjeni staresina mi je bio st.vodnik I. kl. Gacic o kome mogu reci sve najbolje.Uglavnom se secam skoro svih pomenutih oficira mada mnogo bolje oficira iz k.s.Pomenuo bih neke od njih.Maj. Nikolic bezbednjak,maj.Torbic saobracajac ,maj. za kulturu je bio Slovenac(nesecam se prezimena),pot.puk.Katanic intendant,pot.puk.Marinkovic zam.komandanta, puk.Kukavica komadant.Neko je pomenuo zene vojnike koje sam i ja zatekao u kasarni ali vrlo kratko jer su sredinom decembra 86.odsluzile svoj rok kao 13.poslednja generacija zena.Nadam se da ce se neko od mojih genica javiti a do tada pozdrav.
Na vrh Go down
Igor-Ri
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2017-05-08
DOB : 57
M(j)esto Rijeka

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Icon_minitime08.05.17 23:09

Pozdrav svim članovima foruma! U Šerceru sam bio od 08/1985 do 09/1986, VP 6550/32, dakle cijeli vojni rok. Radio-telegrafist, i radio-teleprinterist, komandir voda bio mi je stariji vodnik 1. klase Cerovak Milovan. Komandir čete je tada bio (mislim) Mladen Stojanović, nisam siguran je li bio poručnik ili već kapetan. 
Imao sam tu "sreću" da smo bili zadnji koji su vojni rok služili 15 mjeseci, generacija koja je došla nakon nas imala je 12 mjeseci... No barem smo dobili generacijsko skraćenje roka od 45 dana. Sasvim sam slučajno naletio na ovaj forum, probudio mi je stara sjećanja, i drago mi je da je to tako. Na žalost, od svih ljudi s kojima sam tamo proveo toliko vremena danas sam u kontaktu samo s jednim.
Na vrh Go down
Vojnik malac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2017-05-08
DOB : 58
M(j)esto Smederevo

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Icon_minitime09.05.17 21:12

Pa je li ima nekog iz generacije 85/86 , 6550/32.
Na vrh Go down
Vojnik malac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2017-05-08
DOB : 58
M(j)esto Smederevo

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Icon_minitime09.05.17 21:22

Igor-Ri (citat):
Pozdrav svim članovima foruma! U Šerceru sam bio od 08/1985 do 09/1986, VP 6550/32, dakle cijeli vojni rok. Radio-telegrafist, i radio-teleprinterist, komandir voda bio mi je stariji vodnik 1. klase Cerovak Milovan. Komandir čete je tada bio (mislim) Mladen Stojanović, nisam siguran je li bio poručnik ili već kapetan. 
Imao sam tu "sreću" da smo bili zadnji koji su vojni rok služili 15 mjeseci, generacija koja je došla nakon nas imala je 12 mjeseci... No barem smo dobili generacijsko skraćenje roka od 45 dana. Sasvim sam slučajno naletio na ovaj forum, probudio mi je stara sjećanja, i drago mi je da je to tako. Na žalost, od svih ljudi s kojima sam tamo proveo toliko vremena danas sam u kontaktu samo s jednim.
Pa i ja sam tada bio. Da zvali smo ga Ceki strasni. Mladen je bio porucnik a kapetan nam je bio Makedonac mrsavi suvi. Refik Mizic bio stariji vodnik. Ja sam bio vozac , desetar nam bio Pandza Zdenko i Sladoje Acim. Dragan iz Smedereva. Bio je i Tafra samnom takodje vozac.
Na vrh Go down
Igor-Ri
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2017-05-08
DOB : 57
M(j)esto Rijeka

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Icon_minitime11.05.17 8:17

Drago mi je da si se javio, očito smo bili zajedno, napiši mi tko si, možeš i na PP ako ne želiš ovdje. Ja sam stavio pravo ime, Igor iz Rijeke, ne znam sjećaš li se.
Sjećam se još nekoliko ljudi, pamtim i neka lica ali ne mogu povezati s imenima, ipak je prošlo 30 i nešto godina od tada. Najlakše se sjetim Bože iz Ludbrega, Maria iz Sarajeva, jer su bili radio amateri kao i ja (prije dolaska u JNA), dosta smo vremena provodili i u onom radio klubu u kasarni. Pa se sjetim Nebojše Radana iz Zagreba, on i ja smo skupa bili u izolaciji u bolnici (stacionaru) skoro dva tjedna, dobili smo vodene kozice. Da nam ne bi bilo dosadno donijeli su nam prijenosne tastere za telegrafiju, pa sam s njim radio da ne zaostane u nastavi. Kasnije su nas nekoliko odvojili za obuku za desetare, tu je bio i Soldo Mario iz Zagreba, jedino sam s njim ostao u kontaktu od svih tih ljudi.
Nakon što sam napisao onaj prvi post, sjetio sam se još nekih stvari po kojima su pamtili našu generaciju: sjećaš li se vodnika Širnika, mlad, malo krupniji, njega je odvela policija zbog onog oružja iz skladišta... Onda onaj događaj kad je noću pukla cijev kanalizacije u zahodu na katu iznad nas, a baš u tom trenutku je u našem zahodu bio desetar Ramadan Suri, pa ga je cijelog zalilo odozgor. Neki su se smijali, ali stvarno mi bilo žao čovjeka... koja je vjerojatnost da se tako nešto dogodi? 
Na kraju vojnog roka i nakon toliko godina, većinom su to lijepe uspomene, i žao mi je što današnje generacije nemaju takva iskustva. U JNA sam došao mlad, naivan, neizgrađen, i stvarno mislim da mi je tih 13 i pol mjeseci pomoglo da krenem samostalno u život, bez toga bih sigurno bio drugačiji nego što sam danas.
Na vrh Go down
Vojnik malac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2017-05-08
DOB : 58
M(j)esto Smederevo

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Icon_minitime11.05.17 16:45

Igore ja sam Dragan Janjic iz Smedereva. U kasarnu sam dosao krajem septembra , kao vozac. Tada su bili stari desetari a vi ste bili na obuci. Secam se odlicno i Kovacic Bozidara i Soldo
Maria, kasnije sam njemu predao pincgauer kad je zavrsio obuku i postao desetar. Bozidara sam ja vozio kampanjolom   kad smo isli na vezbe. Ne znam secas li se Slavoljuba Dimica i cetnog cate Cvejica iz Pozarevca. Ja sam duzio magacin sa cistom garderobom i peskirima, dole u podrumu, pa sam to delio pred kupanje. Inace imali smo one male furune za lozenje u ucionici i spavaonama a to smo duzili mi vozaci i morali smo da ih lozimo zimi. Secam se dosta situacija ali sam ljude dosta zaboravio. Moram da vidim da li imam neku sliku . Ako imas Soldin kontakt volio bi da mi posaljes. Bio je i Brcic Nenad iz Zagreba, najstariji, sa 28 godina. Odusevio sam se kad sam video da postoji jos neko koga sve ovo interesuje.
Na vrh Go down
Igor-Ri
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2017-05-08
DOB : 57
M(j)esto Rijeka

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Icon_minitime13.05.17 14:55

Dragane, ti si jedan od onih kojih se mogu sjetiti, Dimića se mutno sjetim, a Cvejića na žalost ne pamtim. Tu je i Lovrić Mario, iz Sarajeva, i još neki...  Kad nađem vremena, potražit ću slike, mislim da sam to negdje spremio, ali znaš kako to bude - nakon par selidbi nemam pojma gdje je što.
Kad si spomenuo te "furune", sjetio sam se kako smo ih potpaljivali: na dno malo papira, iznad toga sitnih drva, pa krupnijih drva, i do vrha ugljen. Na vrh ugljena smo znali ubaciti nečiju papuču iz hodnika (ako nisu pazili)  Very Happy , i još polovicu one velike crne paste za cipele , to su me naučili stari desetari. Kad se upali, to je hučalo ko mlazni motor ....
Sad sam se još nečeg sjetio, ja sam dužio dva vozila, pinca i kampanjolu, pinca je vozio Cerovak jer je to bilo, kao, vozilo za uzbunu KOGLJ (komanda obrane grada Ljubljane). Kampanjolu je vozio Deda, ako ga pamtiš, mislim da mi je u posadi bio i onaj Mziu Izet, ostalih se sad stvarno ne mogu sjetiti... Inače, što je s tobom, gdje si, kako si? Ja sam studirao strojarstvo nakon JNA, ali nisam završio, nešto zbog rata a nešto zbog ljenosti  Smile Zaposlio sam se u zatvoru u Rijeci, i tamo sam i danas... 
Toliko, pozdrav tebi i svima koji čitaju ovaj forum!
Na vrh Go down
Vojnik malac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2017-05-08
DOB : 58
M(j)esto Smederevo

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Icon_minitime13.05.17 19:36

Tako su se potpaljivale peci. S tim sto je papuca isla u pocetku umesto hepo kocke. Najbolje je gorela . Lepa i bezbrizna vremena. Sada sam u Smederevu ,ozenjen dve cerke, radim privatno vec godinama. Bilo je i boljih dana.Dosta sam putovao i tako. Moze da se desi da oko 10 juna budem blizu tebe, trebao bi da idem na neku svadbu blizu Rijeke pa cu ti se javiti. Moze da se vidimo. Kad bi nasao jos nekoga pokusao bi da stupim u kontakt pa cak i neko okupljanje nebi bilo strano. Ja nemam niciji broj ni adresu. Ovako sam jedino tebe nasao i bas mi je drago. Pozdravljam teba i sve na ovom forumu, pa se cujemo dalje.
Na vrh Go down
PAJA
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2013-03-14

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Icon_minitime12.07.17 22:10

Zdravo drugovi, bivsi vojnici JNA iz kasarne Ljubo Sercer.Ja sam Paja. Iz Beograda sam.Bio sam u vojnoj posti 6550/33 iznad vase cete.Moj drug,dobar drug iz Beograda je,cini mi se bio sa vama.Zove se Vladimir Klisic-Klisa.On je doneo mali Ruski televizor sa sobom i computer Spectrum i bavio se programiranjem ako se mozda njega secate?Ja sam kasnije posle obuke otisao u Maribor.Sa vama su u kasarni kao desetari ostali Denkovski Davor,Tomaic Goran, obojica iz Zagreba.Sa vama je mozda u klubu i kao telegrafista bio moj drug iz voda cini mi se Modric, ne secam se imena.Bio je iz Obrovca.Mozda mu je fudbaler Luka Modric neki rodjak?Inace meni jako dragi ljudi koje bih voleo i danas da sretnem.Kao vozac u vodu teleprinterista ostao je Dragan Radenkovic iz Velike Plane itd.Veliki pozdrav za vas i puno zdravlja i srece u zivotu vam zelim.Bila su to divna vremena...Eh...
Na vrh Go down
Vojnik malac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2017-05-08
DOB : 58
M(j)esto Smederevo

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Icon_minitime26.07.17 20:58

Zdravo Pajo, Dragan iz Smedereva , jeste taj momak je bio sa nama . Ne mogu da ga se setim ali znam da je doneo tv i spektrum , jer jedno vreme je stajao kod mene u vesernici. On je posle otisao u prekomandu.Da li se nekad cujes sa njim i znas li gde je?
Na vrh Go down
Zlatnik
Gušter
Gušter
Zlatnik


BROJ POSTOVA: : 33
ČLAN OD: : 2013-04-24
DOB : 60
M(j)esto Veles, Makedonija

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Icon_minitime09.08.17 10:00

Igor-Ri (citat):
... jer su bili radio amateri kao i ja (prije dolaska u JNA), dosta smo vremena provodili i u onom radio klubu u kasarni. ...
A dali se secas koji je bio pozivni znak toga kluba?  lol!
Da te ne mucim: YU3GHI
Jos cuvam moj LOG (dnevnik ostvarenih veza)

_________________
Неоттуѓиво е правото на секој поединец да живее во својата заблуда!
Neotudjivo je pravo svakog pojedinca da zivi u svojoj zabludi!
Na vrh Go down
patković
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2015-10-21

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Icon_minitime12.09.17 14:44

Zdravo svima iz "Šercera"a posebno generaciji "Novembarska 71.Bio sam vezista u vodu veze vp.6550/2.Već sam se javljao na ovom forumu.Neverovatno je koliko se  malo ljudi iz toga vremena nalazi na ovom forumu.Dakle vod veze :poručnik Soskić Boris,stariji vodnik Mandović Ernest,vodnik Dobaj Ljubo,vodnik Mraović Savo i brdo mojih drugara:Darko Loparić (učio ga da svira gitaru) ,Asurdžić Nikola (u kontaktu)Jezdimirović Milan,Gazdić Ivica,Pejčinović Stamenko,Čupak Jožef,Peročević Fevzija,Gradovski Dragan ,Radović LJubisav (pajalica)Rado Bohinc,Poles Franc ,Rafael Mlačnik,Vinko Plavšić,Pilipović Milan,Karganović Nikola,itd.Neka mi oproste oni kojih se ne setih momentalno.Sve vas pozdravljam i rado se sećam tih vremena ,i toliko godina od tada.
Na vrh Go down
Munja68
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2017-10-09

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Icon_minitime09.10.17 12:34

Postovane kolege,ja sam sluzio 1986-87.
Pored nezaboravnog puk.Joze,staresine su mi bile neki dobri ljudi i vojnici,kap.Djuka,kap.Memo Karisik,st.vodnik Stjepan Filipan,st.vodnik prve klase,fenomenalni Luka Radivojevic.
No,ovaj put necu pisati o uspomenama na njih,vec o jednom ljudskom karakternom otpadu i psihopati pride.Naime,radi se o muceniku,koga je neko nazvao Bosko Beronja.Taj tadasnji porucnik,bio je stariji 10 g. od vecine nas koji su tada bili 18g.klinci.
Izivljavao se verbalno,maltretirao nas na razne nacine skrivene od drugih staresina.Tek posle nekih desetak godina od tih vremena,shvatio sam kakav je nesoj bio.
Zahvaljujuci pomenutim staresinama sem ovoga poslednjeg navedenog,moja generacija 86-87. zapravo cela armijska oblast od strane Gine bila je proglasena za najbolju oblast u zemlji.

Pozz svima,pisite,ako je neko u kontaktu sa tom bitangom,neka ga puno pozdravi i prenese mu da bih ga rado izlomio,onako mnogo i ruzno kako se to kod nas na Bg Vozdovcu radi.
Na vrh Go down
Ivan Jug
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 13
ČLAN OD: : 2017-11-03

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Icon_minitime03.11.17 12:14

Evo sve do sada nitko se nije javio iz generacije 86-87.Ja sam martovska 86.Po dolasku raspoređen sam u TTčetu kod kapetana Karišik Meme u drugi bataljon veze.Sjajan ali pomalo zbunjen čovjek.Bio sam u drugom vodu kod vodnika Filipan Stjepana i mi smo tada bili susjedi ja okolice KRIŽEVACA on okolice BJELOVARA.Zajedno u vodu bio je i stariji vodnik 1.kl Luka Radivojević legendarni podoficir kojeg je ikad Šercer imao.Tada je komandant bataljuna bio major Lukač mislim da mu je ime bilo Ivan.Za neka dva-tri mjeseca dobiva prekomandu i njegova zamjena postaje sirovina od oficira tad kapetan 1.klase Đukanović Branimir.Sječam se puno zgoda i nezgoda tih stvarno lijepih dana soljenja pameti mladoj i nadobudnij generaciji.Samnom u vodu bio je još i desetar isto kao i ja Pašalič Hamdo iz Sarajeva.Tada potporučnik Beronja Boško bio je zamjenik komandira TT čete a negdje u jesen dobiva čin poručnika.Nebih se složio sa zadnjim komentarom bio je on jedan sasvim korektan oficir barem za mene.Tada su bila dva bataljuna veze i mi smo bili te godine najbolja četa u puku a treči vod od Niđe najbolji vod u puku veze dakako u 308.Pamtim puno generacije kako se je zvala ali niko iz naše generacije nije se pojavio na forumu.Dajte se javite vi iz martovske jer smo bili sjajna generacija  vođena sjajnim podoficirima i oficirima.Molim da mi netko napiše ako zna gdje su naši vodnici drugog voda TT čete drugog balaljuna veze pa da podjelimo sječanja na našu mladost i stasanje u sjajne mladiće tadašnje države.
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Icon_minitime04.11.17 16:46

Dobrodošao, Ivan Jug!
Uz malo strpljenja i vremena, pojaviće se neko koga tražiš. U međuvremenu podijeli s nama utiske i na ostalim temama.

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
Ivan Jug
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 13
ČLAN OD: : 2017-11-03

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Icon_minitime04.11.17 19:05

PORUCNIK (citat):
Dobrodošao, Ivan Jug!
Uz malo strpljenja i vremena, pojaviće se neko koga tražiš. U međuvremenu podijeli s nama utiske i na ostalim temama.
Zdravo druže poručniče.Pamtim i dan danas kao da je jučer bilo bratstvo i jedinstvo.Na političkom satu,normalno drži ga kapetan Memo ja dežurni čete sjedim u prvoj klupi a on priča li ga priča kad dolazi Đuka a ja zaspao,Memo kod vrata viče mirno svi se dižu osim mene ja to polako u polu snu ali Đuka je to vidio ipoziva me da izađem van.TO MU JE BIO JEDINI DOBAR POTEZ U MOJOJ GENERACIJI.Stalno se spominje velika zima i snijeg a mi smo 86 dva dana i dvije noći čistili snijeg oko vrtiča,bolnica,autobusne i naravno po pisti.napadala ga šezdesetak centimetara a naš Jozo pokoj mu duši neda ralicu van jer če vojska urediti piste i okolne prilaze.Ako se sječate piste su bile posipane pjeskom pa mi nagurali velike kamare pa tako i pred učionicama.Prošlo tako mjesec i po dana,topi se snijeg i naravno pjesak ostaje crn i vidljiv.Pozvao Đuka zamjenike komandira vodova da on izda popodnevni zadatak da vojska ne drijema na popodnevnom odmoru.Naređenje je izdano FARBANJE SNIJEGA,kome nije jasno pita on-meni javim se ja.Povede on nas ispred učionica i usput naredi dežurnom da mu donese ašov pred učionice.Zauzme Đuka stav,zabode ašov u hrpu snijega pa ga okrene na drugo stranu da pijesak dođe ispod a bijeli snijeg gore.Je li jasno druže desetaru izdere se on.Jasno odgovaram ja ali je jedino moj vod to popodne proveo u učionici svi su ostali farbali snijeg a mene dežurni oficir kapetan prve klase iz Zagreba nesječam mu se imena ni prezimena na raport kod Joze drugo jutro i pročitana zapovjed pred cijelim bataljunom tko je nije izvršio.Naravno Jozo me dobro opro a Filipan Stjepan i Luka izjeli me ko bjesni psi.Da smo bili veča gospoda tada nego sad sasvim je istina,tada smo bili drugovi i nismi krali a sad smo gospoda pa krademo i varamo ovaj napačeni narod.Još da pitam poručnik ali koji ako smijem da znam
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Icon_minitime04.11.17 19:26

Ivan Jug (citat):
PORUCNIK (citat):
Dobrodošao, Ivan Jug!
Uz malo strpljenja i vremena, pojaviće se neko koga tražiš. U međuvremenu podijeli s nama utiske i na ostalim temama.
Zdravo druže poručniče.Pamtim i dan danas kao da je jučer bilo bratstvo i jedinstvo.Na političkom satu,normalno drži ga kapetan Memo ja dežurni čete sjedim u prvoj klupi a on priča li ga priča kad dolazi Đuka a ja zaspao,Memo kod vrata viče mirno svi se dižu osim mene ja to polako u polu snu ali Đuka je to vidio ipoziva me da izađem van.TO MU JE BIO JEDINI DOBAR POTEZ U MOJOJ GENERACIJI.Stalno se spominje velika zima i snijeg a mi smo 86 dva dana i dvije noći čistili snijeg oko vrtiča,bolnica,autobusne i naravno po pisti.napadala ga šezdesetak centimetara a naš Jozo pokoj mu duši neda ralicu van jer če vojska urediti piste i okolne prilaze.Ako se sječate piste su bile posipane pjeskom pa mi nagurali velike kamare pa tako i pred učionicama.Prošlo tako mjesec i po dana,topi se snijeg i naravno pjesak ostaje crn i vidljiv.Pozvao Đuka zamjenike komandira vodova da on izda popodnevni zadatak da vojska ne drijema na popodnevnom odmoru.Naređenje je izdano FARBANJE SNIJEGA,kome nije jasno pita on-meni javim se ja.Povede on nas ispred učionica i usput naredi dežurnom da mu donese ašov pred učionice.Zauzme Đuka stav,zabode ašov u hrpu snijega pa ga okrene na drugo stranu da pijesak dođe ispod a bijeli snijeg gore.Je li jasno druže desetaru izdere se on.Jasno odgovaram ja ali je jedino moj vod to popodne proveo u učionici svi su ostali farbali snijeg a mene dežurni oficir kapetan prve klase iz Zagreba nesječam mu se imena ni prezimena na raport kod Joze drugo jutro i pročitana zapovjed pred cijelim bataljunom tko je nije izvršio.Naravno Jozo me dobro opro a Filipan Stjepan i Luka izjeli me ko bjesni psi.Da smo bili veča gospoda tada nego sad sasvim je istina,tada smo bili drugovi i nismi krali a sad smo gospoda pa krademo i varamo ovaj napačeni narod.Još da pitam poručnik ali koji ako smijem da znam
Pise u potpisu - poručnik Ness Very Happy  Inače intendant. Sa strane piše gdje sam službovao.
Imaš teme o prvim danima u JNA, prvo šišanje, polaganje zakletve, o starješinama kojih se sjećaš itd... Vidim da ima dosta toga o čemu nam možeš pričati.

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
Ivan Jug
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 13
ČLAN OD: : 2017-11-03

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Icon_minitime04.11.17 21:38

Munja68 (citat):
Postovane kolege,ja sam sluzio 1986-87.
Pored nezaboravnog puk.Joze,staresine su mi bile neki dobri ljudi i vojnici,kap.Djuka,kap.Memo Karisik,st.vodnik Stjepan Filipan,st.vodnik prve klase,fenomenalni Luka Radivojevic.
No,ovaj put necu pisati o uspomenama na njih,vec o jednom ljudskom karakternom otpadu i psihopati pride.Naime,radi se o muceniku,koga je neko nazvao Bosko Beronja.Taj tadasnji porucnik,bio je stariji 10 g. od vecine nas koji su tada bili 18g.klinci.
Izivljavao se verbalno,maltretirao nas na razne nacine skrivene od drugih staresina.Tek posle nekih desetak godina od tih vremena,shvatio sam kakav je nesoj bio.
Zahvaljujuci pomenutim staresinama sem ovoga poslednjeg navedenog,moja generacija 86-87. zapravo cela armijska oblast od strane Gine bila je proglasena za najbolju oblast u zemlji.

Pozz svima,pisite,ako je neko u kontaktu sa tom bitangom,neka ga puno pozdravi i prenese mu da bih ga rado izlomio,onako mnogo i ruzno kako se to kod nas na Bg Vozdovcu radi.
Zdravo druže beogradski,evo i mene iz tvoje generacije pošto spominješ starije vodnike kod kojih sam i ja bio od ožujka 86 pretpostavljam da smo bili u istome vodu i u isto vrijeme.Koliko god da razmišljam nemogu da se sjetim nekoga iz Beograda u drugome vodu TT čete,ali ako pišeš da je tadašnji poručnik Beronja znači da nisi otišao u prekomandu nego si ostao jer je negdje u ljetu dobio čin poručnika a kodnas je došao kao potporučnik.Ja ga ne pamtim kao takvog.Vježbao nas je za počasni vod kada smo pokapali mrtve starješine i svaki put nam je ishodio izlazak u grad nikada nije dernjavom rješavao problem nego je bio tvrdoglavo uporan i težio ka tome da sve radimo ko jedan.Nesječam se sad dobro ali mislim da je bio u prvom vodu a ti me ispravi ako nije tako a usput je i bio zamjenik komandira čete.Točno je da je bio mlad isto kao i vodnik Dimče mislim isto tako iz prvog voda.Kada smo davali počasnu stražu kod nekog borca ili pjesnika u gradu on nas je tri dana savjetovao i vježbao kako čemo to izvesti jer smo po največoj vručini i pod šljemovima morali dva sata stajati u stavu mirno pod svečanom opremom sječam se da smo bili ja Ivan Jug,moj kolega iz voda Pašalić Hamdo,zatim Sisan Vladimir mislim da se zvao i još jedan kome nemogu da se sjetim imena isto iz Beograda ali obojica su bili iz prvog voda a nas dvojica iz drugog.Mogu ti još spomenuti da je snama isto vježbao počasni vod kod prijema mladih vojnika i tada smo dva tjedna gazili strojevi korak po kasarni tako dugo dok nam nisi i jaja bila usklađena.Kada smo prošli kasarnom pred toliko civila sa njim na čelu ja sam odmah bio do njega pljesak se nije stišavao pet minuta a i sam pokojni Jozo je rekao da svakome odmah slijedi izlazak do dvanajst sati u grad.Mislim da smo podigli takvu prašinu da se nije slegla pet minuta.Evo ti još jedne zgode kada smo išli na Pohod ob žici sve po brdima oko Ljubljane dođemo u jedno selo a mještani nam nisu dali ni vode da se napijemo ako si kojim slučajem i ti bio tamo njegova reakcija u ono vrijeme je bilA ZASTRAŠUJUČA.Jedva smo ga smirili mi vojnici.Evo ti još jedne zgode,plivamo nas trojica desetara u Tivoliju u bazenu imali smo civilke jer su cure sa moga sela radile u Ljubljani kad ja malo zaronim i izronim kod poručnika Beronje.Samo nam je glavon dsao znak da nas vidi i rekao da on danas nije bio na bazenu.Ako je i bilo malo štrecanja u kasarni normalno je to svatko je želio čin više pa tako i on.Evo toliko za sadA OD MENE A TI KADA OVO PROČITAŠ DAJ SE JAVI IMENOM I PREZIMENOM AKO NIJE PROBLEM.ZDRAVO i živ mi bio ko god da si
Na vrh Go down
Ivan Jug
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 13
ČLAN OD: : 2017-11-03

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Icon_minitime06.11.17 16:06

Igor-Ri (citat):
Pozdrav svim članovima foruma! U Šerceru sam bio od 08/1985 do 09/1986, VP 6550/32, dakle cijeli vojni rok. Radio-telegrafist, i radio-teleprinterist, komandir voda bio mi je stariji vodnik 1. klase Cerovak Milovan. Komandir čete je tada bio (mislim) Mladen Stojanović, nisam siguran je li bio poručnik ili već kapetan. 
Imao sam tu "sreću" da smo bili zadnji koji su vojni rok služili 15 mjeseci, generacija koja je došla nakon nas imala je 12 mjeseci... No barem smo dobili generacijsko skraćenje roka od 45 dana. Sasvim sam slučajno naletio na ovaj forum, probudio mi je stara sjećanja, i drago mi je da je to tako. Na žalost, od svih ljudi s kojima sam tamo proveo toliko vremena danas sam u kontak-tu samo s jednim.
Zdravo i tebi iako se ne poznajemo.Ja sam preklop sa tvojom generacijom 86-87 u martovskoj klasi ali ja sam dio u drugom bataljunu jer ove oficire ne poznajem.Drago mi je kaj je bar neko u to vrijeme bio u vojsci jer ovi moji očito nisu tada bili sa nama pa se ne javljaju.Ja sam ti bio desetar kod TT čete drugi vod,kap.Karišik,st.vodnik prve klase  Filipan Stjepan.Mi smo bili ta prva generacija godišnjaka a kak i vidiš ni moji se ne javljaju.Inače da se pretstavi
m ja sam Ivan Jug iz okolice Križevaca
Na vrh Go down
Sponsored content





Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 7 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti
Na vrh 
Stranica 7/10Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-
» Kasarna Ljubo Sercer i Ajdovscina 1981
» Ljubo Sercer
» Kasarna Fužine Ljubljana
» Ljubljana kasarna Kodeljevo
» Ljubljana, kasarna Kodeljevo

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SLOVENIJA-
Idi na: