FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Ljudi vjere

Go down 
5 posters
Idi na stranicu : 1, 2  Next
AutorPoruka
VBČ
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
VBČ


Veteran Foruma SP
Forumska Spomenica 2009 FS
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 14533
ČLAN OD: : 2009-05-01

Ljudi vjere Empty
KomentarNaslov komentara: Ljudi vjere   Ljudi vjere Icon_minitime31.10.20 0:44



30. LISTOPADA

Sveti Marcel iz Tangera – zaštitnik ljudi koji zbog svojih uvjerenja odbijaju služiti u vojsci i ne žele sudjelovati u ratu.

Rimski vojnik koji je odbio častiti poganske bogove

[You must be registered and logged in to see this image.]

Današnji sveti zaštitnik je mučenik Marcel iz Tangera, poznat i kao Marcel Centurion (satnik, stotnik).

Rodio se sredinom 3. st. u gradu Leonu u Španjolskoj, a bio je časnik u gradu Tangeru, (današnji Tingis, rimska pokrajina Mauretania Tingitana, danas Maroko). Kao kršćanin nije htio sudjelovati u poganskim svečanostima priređenim u povodu rođendana careva Dioklecijana i Maksimilijana, te častiti poganske bogove. Odbacio je oružje, pojas, oklop i časničke oznake, te se javno izjasnio kršćaninom: “Služim Isusu Kristu, vječnom Kralju. Neću više služiti vašim carevima, te smatram nedostojnim klanjati se vašim drvenim i kamenim bogovima, gluhim i nijemim idolima. Od sada prestajem biti vojnik vašeg cara”.

[You must be registered and logged in to see this link.]

_________________
Inta ilaahi, inta abuye, Inta habibi wikullil muna...

Doktor Živago voli ovaj upis

Na vrh Go down
https://jna-sfrj.forumbo.net
Doktor Živago
Pukovnik
Pukovnik
Doktor Živago


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 13028
ČLAN OD: : 2020-07-15
DOB : 57
M(j)esto Vinkovci

Ljudi vjere Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljudi vjere   Ljudi vjere Icon_minitime29.12.20 11:15

Sveti Ivan Kapstran, franjevački propovjednik. 
Jedan od najglasovitijih propovjednika svog vremena.
Meni je osobito zanimljiv jer mi je kolega po  struci. naime, studirao je pravo na sveučilištu u Perugii, i kasnije je bio pravnik u Napulju, a po nalogu kralja Ladislava, postao je sudac u Perugi. Potom se oženio, ali mu je nedugo umrla žena. Kako brak nije konzumiran, on se povlači iz svog posla i postaje svećenik franjevac.
Kao glasoviti propovjednik putovao je po cijeloj Evropi, a zabilježena su i čudesna ozdravljenja, kada je položio križ na bolesnike. Zatekao se u Beogradu priliko turske opsade grada. Kapistran je skupio četu križara, seljaka, građana i profesionalnih vojnika, te je 22.07.1456. nanio Turcima težak poraz.
Podlegao je kugi 23.10.1456. u Iloku, gdje je i sahranjen i crkva nosi njegovo ime ( u neposrednoj blizini Vinkovaca.
Zaštitnik je sudaca i sudačkog poziva.
Na vrh Go down
Doktor Živago
Pukovnik
Pukovnik
Doktor Živago


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 13028
ČLAN OD: : 2020-07-15
DOB : 57
M(j)esto Vinkovci

Ljudi vjere Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljudi vjere   Ljudi vjere Icon_minitime14.01.21 10:09

VBČ (citat):


30. LISTOPADA

Sveti Marcel iz Tangera – zaštitnik ljudi koji zbog svojih uvjerenja odbijaju služiti u vojsci i ne žele sudjelovati u ratu.

Rimski vojnik koji je odbio častiti poganske bogove

[You must be registered and logged in to see this image.]

Današnji sveti zaštitnik je mučenik Marcel iz Tangera, poznat i kao Marcel Centurion (satnik, stotnik).

Rodio se sredinom 3. st. u gradu Leonu u Španjolskoj, a bio je časnik u gradu Tangeru, (današnji Tingis, rimska pokrajina Mauretania Tingitana, danas Maroko). Kao kršćanin nije htio sudjelovati u poganskim svečanostima priređenim u povodu rođendana careva Dioklecijana i Maksimilijana, te častiti poganske bogove. Odbacio je oružje, pojas, oklop i časničke oznake, te se javno izjasnio kršćaninom: “Služim Isusu Kristu, vječnom Kralju. Neću više služiti vašim carevima, te smatram nedostojnim klanjati se vašim drvenim i kamenim bogovima, gluhim i nijemim idolima. Od sada prestajem biti vojnik vašeg cara”.

[You must be registered and logged in to see this link.]
To je koliko znam...i Tvoj zaštitnik...( ne nužno baš zaštitnik)svaka čast kako si se njega sjetio! Bilo je više rimskih vojnika koji su se obratili na kršćansku vjeru, tijekom povijesti
Na vrh Go down
VBČ
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
VBČ


Veteran Foruma SP
Forumska Spomenica 2009 FS
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 14533
ČLAN OD: : 2009-05-01

Ljudi vjere Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljudi vjere   Ljudi vjere Icon_minitime14.01.21 14:17

Doktor Živago (citat):
VBČ (citat):


30. LISTOPADA

Sveti Marcel iz Tangera – zaštitnik ljudi koji zbog svojih uvjerenja odbijaju služiti u vojsci i ne žele sudjelovati u ratu.

To je koliko znam...i Tvoj zaštitnik...( ne nužno baš zaštitnik)svaka čast kako si se njega sjetio! Bilo je više rimskih vojnika koji su se obratili na kršćansku vjeru, tijekom povijesti

Ti znaš i više od mene Shocked

Koncept zaštitnikah je stran mome teološkome poimanju.

_________________
Inta ilaahi, inta abuye, Inta habibi wikullil muna...
Na vrh Go down
https://jna-sfrj.forumbo.net
Doktor Živago
Pukovnik
Pukovnik
Doktor Živago


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 13028
ČLAN OD: : 2020-07-15
DOB : 57
M(j)esto Vinkovci

Ljudi vjere Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljudi vjere   Ljudi vjere Icon_minitime14.01.21 16:21

Ne..krivo si shvatio i znao sam da ce tako biti, jer nisam imao puno vremena za pisanje. Idemo ovako to reći:
Sv.Marcel iz Tangera je zastitnik navedenih osoba i tebi je blizak po tome sto si se na neki nacin oslobodio obveze sluzenja vojnog roka, neovisno zbog kojeg razloga. Mozda ti to nije bilo u habitusu..svejedno..no mozda ti to nije bila ni namjera kada si pisao o njemu. Nije mi bila namjera vrijeđati bilo koga pa ni tebe i pri pisanju nikada ali nikada ne polazim od toga da nekoga uvrijedim. To onda nisam ja.
Ni ja nemam zastitnika, ali molim se grupi svetaca za razl.stvari, cak i nekima koji nisu proglaseni svevima ali za koje vjerujem da su vec medu njima..
Na vrh Go down
PORUCNIK
Pukovnik
Pukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10461
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 62
M(j)esto Bijelo Polje

Ljudi vjere Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljudi vjere   Ljudi vjere Icon_minitime14.01.21 17:07

Doktor Živago (citat):
Ne..krivo si shvatio i znao sam da ce tako biti, jer nisam imao puno vremena za pisanje. Idemo ovako to reći:
Sv.Marcel iz Tangera je zastitnik navedenih osoba i tebi je blizak po tome sto si se na neki nacin oslobodio obveze sluzenja vojnog roka, neovisno zbog kojeg razloga. Mozda ti to nije bilo u habitusu..svejedno..no mozda ti to nije bila ni namjera kada si pisao o njemu. Nije mi bila namjera vrijeđati bilo koga pa ni tebe i pri pisanju nikada ali nikada ne polazim od toga da nekoga uvrijedim. To onda nisam ja.
Ni ja nemam zastitnika, ali molim se grupi svetaca za razl.stvari, cak i nekima koji nisu proglaseni svevima ali za koje vjerujem da su vec medu njima..
Zašto se ne moliš Bogu, nego svecima? Zar to nije kršenje božjih zapovijesti?

1. Ја сам Господ Бог твој; немој имати других богова осим Мене.
2. Не прави себи идола нити каква лика; немој им се клањати нити им служити.


_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
Doktor Živago
Pukovnik
Pukovnik
Doktor Živago


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 13028
ČLAN OD: : 2020-07-15
DOB : 57
M(j)esto Vinkovci

Ljudi vjere Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljudi vjere   Ljudi vjere Icon_minitime14.01.21 17:19

Ma ne..ni slučajno.
Po nasoj katoličkoj vjeri..dopusteno je osim Bogu..moliti se i svecima kao posrednicima do Boga. Bog je..kako sam vec naveo..svemoguc..i on zna zasto se molimo i u koju svrhu i za koju milost..ali ja se molim zbog sebe.
Molim osobno sam ali i obiteljski vec 8 g.svaku vecer, ja predvodim a moja obitelj zajedno sa mnom moli. Molimo se i svecima i Bogu..to je isto..i nasa molitva traje od pola sata do vise od sat vremena..kako kad i ovisno sto molimo.
Nedjeljom ne molimo jer idemo na sv.misu.

PORUCNIK voli ovaj upis

Na vrh Go down
VBČ
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
VBČ


Veteran Foruma SP
Forumska Spomenica 2009 FS
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 14533
ČLAN OD: : 2009-05-01

Ljudi vjere Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljudi vjere   Ljudi vjere Icon_minitime14.01.21 17:23

Doktor Živago (citat):
Ne..krivo si shvatio i znao sam da ce tako biti, jer nisam imao puno vremena za pisanje. Idemo ovako to reći:
Sv.Marcel iz Tangera je zastitnik navedenih osoba i tebi je blizak po tome sto si se na neki nacin oslobodio obveze sluzenja vojnog roka

Ma odkud tebi te informacije? Uopće nije točno!

No

_________________
Inta ilaahi, inta abuye, Inta habibi wikullil muna...
Na vrh Go down
https://jna-sfrj.forumbo.net
PORUCNIK
Pukovnik
Pukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10461
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 62
M(j)esto Bijelo Polje

Ljudi vjere Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljudi vjere   Ljudi vjere Icon_minitime14.01.21 17:36

Doktor Živago (citat):
Ma ne..ni slučajno.
Po nasoj katoličkoj vjeri..dopusteno je osim Bogu..moliti se i svecima kao posrednicima do Boga. Bog je..kako sam vec naveo..svemoguc..i on zna zasto se molimo i u koju svrhu i za koju milost..ali ja se molim zbog sebe.
Molim osobno sam ali i obiteljski vec 8 g.svaku vecer, ja predvodim a moja obitelj zajedno sa mnom moli. Molimo se i svecima i Bogu..to je isto..i nasa molitva traje od pola sata do vise od sat vremena..kako kad i ovisno sto molimo.
Nedjeljom ne molimo jer idemo na sv.misu.
Radoznao sam i interesuje me ko i kad vam je to dopustio?
Je li i sam Isus Hrist a.s. rekao da on nije tu da promijeni zakon, nego da ispuni sve što je napisano. On nije dao takvo dopuštenje. Ko onda ima takvu moć da dopusti promjene ili ukidanje izvornih zapovijesti?

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
Doktor Živago
Pukovnik
Pukovnik
Doktor Živago


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 13028
ČLAN OD: : 2020-07-15
DOB : 57
M(j)esto Vinkovci

Ljudi vjere Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljudi vjere   Ljudi vjere Icon_minitime14.01.21 17:50

VBČ (citat):
Doktor Živago (citat):
Ne..krivo si shvatio i znao sam da ce tako biti, jer nisam imao puno vremena za pisanje. Idemo ovako to reći:
Sv.Marcel iz Tangera je zastitnik navedenih osoba i tebi je blizak po tome sto si se na neki nacin oslobodio obveze sluzenja vojnog roka

Ma odkud tebi te informacije? Uopće nije točno!

No
Demantiraj me! Ispričavam Ti se odnah ako sam te na bilo koji način uvrijedio i ako nije točno. Mozda sam sve krivo razumio i opet se ispričavam! I molim za oprost.
Vojsku si mozda sluzio..no nigdje ne pise kada i gdje. No, ovaj Forum je otvoren za sve, pa i za one koji u Jna nisu bili..ilise varam?
To je pravo koje je postavljeno pravilima Foruma.
A za zaštitnika sv. Marcela sam ocito pogrijesio i on ti ni na koji nacin nije zastitnik, nego si o njemu pisao kao zanimljivost, kao i ja o sv. Kapistranu. Jos jednom primi moju ispriku
Na vrh Go down
Doktor Živago
Pukovnik
Pukovnik
Doktor Živago


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 13028
ČLAN OD: : 2020-07-15
DOB : 57
M(j)esto Vinkovci

Ljudi vjere Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljudi vjere   Ljudi vjere Icon_minitime14.01.21 17:53

PORUCNIK (citat):
Doktor Živago (citat):
Ma ne..ni slučajno.
Po nasoj katoličkoj vjeri..dopusteno je osim Bogu..moliti se i svecima kao posrednicima do Boga. Bog je..kako sam vec naveo..svemoguc..i on zna zasto se molimo i u koju svrhu i za koju milost..ali ja se molim zbog sebe.
Molim osobno sam ali i obiteljski vec 8 g.svaku vecer, ja predvodim a moja obitelj zajedno sa mnom moli. Molimo se i svecima i Bogu..to je isto..i nasa molitva traje od pola sata do vise od sat vremena..kako kad i ovisno sto molimo.
Nedjeljom ne molimo jer idemo na sv.misu.
Radoznao sam i interesuje me ko i kad vam je to dopustio?
Je li i sam Isus Hrist a.s. rekao da on nije tu da promijeni zakon, nego da ispuni sve što je napisano. On nije dao takvo dopuštenje. Ko onda ima takvu moć da dopusti promjene ili ukidanje izvornih zapovijesti?
Nas dragiBog i sveci odn.ljudi koji su proglašeni svetima se sa Bogom ni na koji nacin ne mogu izjednačiti. Bog je ipak Bog, a oni su ljudi poput tebe i mene koji su stekli svojim zaslugama tijekom zivota da ih se proglasi svetima.
Na vrh Go down
PORUCNIK
Pukovnik
Pukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10461
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 62
M(j)esto Bijelo Polje

Ljudi vjere Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljudi vjere   Ljudi vjere Icon_minitime14.01.21 18:21

Čovjek svojim načinom života i djelovanja zasluži lijepo mjesto u nekom boljem svijetu. Njega LJUDI proglase za sveca i poslije ga opterećuju svojim grijesima i moljakanjima... Mislim da to nije u redu.
Osim toga, bog je tu, svuda oko nas i svakako je i milostiviji i više nas voli od bilo koga ko je hodio svijetom, uključujući roditelje i same sebe, i zašto koristiti posrednike? Misliš da Bog nema vremena za nas, ili nam neće uslišiti molitve ako se sami obratimo, nego će uslišiti ako neko drugi moli u naše ime?

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness


PORUCNIK: komentar modifikovan dana: 15.01.21 16:14; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Doktor Živago
Pukovnik
Pukovnik
Doktor Živago


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 13028
ČLAN OD: : 2020-07-15
DOB : 57
M(j)esto Vinkovci

Ljudi vjere Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljudi vjere   Ljudi vjere Icon_minitime14.01.21 18:27

Ne mislim. Ja se i obraćam izravno Bogu i to svakodnevno svojim molbama i prošnjama...On to vec sve zna. Ali meni je lakše kad se molim a i Njemu je to ugodno..iako sam ja nista i potpuno bezvrijedan..ali godi mi to sto znam da me on voli i ljubi bez obzira na sve moje grijehe i slabosti.
U vezi svetaca..pronaci cu negdje jedan tekst koji govori bas o tome..pa cu ga ovdje napisati. Da ti pokusam razjasniti..
Na vrh Go down
Doktor Živago
Pukovnik
Pukovnik
Doktor Živago


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 13028
ČLAN OD: : 2020-07-15
DOB : 57
M(j)esto Vinkovci

Ljudi vjere Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljudi vjere   Ljudi vjere Icon_minitime14.01.21 19:13

Evo Poručniče Ness, pronašao sam odg.na tvoje pitanje, ali link nije dostupan..pa cu prepisati kad budem stigao..no to ce biti brzo..jer sve ovo sto pisem tebi i ostalima, pisem sa mobitela.
Na vrh Go down
Doktor Živago
Pukovnik
Pukovnik
Doktor Živago


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 13028
ČLAN OD: : 2020-07-15
DOB : 57
M(j)esto Vinkovci

Ljudi vjere Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljudi vjere   Ljudi vjere Icon_minitime15.01.21 11:37

Evo druže Poručniče Ness!
Odgovor sam uzeo sa portala Nova Eva, a radi se o vrlo dobro koncipiranom katoličkom portalu koji je svima dostupan na internetu i u kojem se nalazi i odgovor na pitanje koje si postavio.
Svi zainteresirani postavljaju pitanja, a odgovore daje don Damir Stojić.
Pitanje je glasilo..." Sveci, zagovor i štovanje".

Odgovor:
" Katolička crkva duboko vjeruje da je Isus Krist jedini posrednik između Boga i ljudi.
Međutim, molitva svecima ni na koji način ne želi umanjiti ovu istinu.
Nije znak nevjere ako zamolimo druga bića ( bilo na zemlji, bilo na nebu) da nam pomognu svojim molitvama.
Sv.Pavao koji jako inzistira na jedinstvenosti Kristova posredništva piše u poslanici Rimljanima:" Ali, zaklinjem vas braćo, Gospodinom Isusom Kristom i ljubavlju Duha: suborci mi budite u molitvama Bogu upravljenima za me, da umaknem onim nevjernima u Judeji i da moja pomoć Jeruzalemu bude po volji svetima te s Božjom voljom radosno dođem k vama i s vama zajedno odahnem".( Rim 15,30-32).
Jednako tako on sam moli i za druge: " Uvijek se u svakoj svojoj molitvi za Vas s radošću molim zbog vašeg udjela u evanđelju od onoga prvog dana sve do sada - uvjeren u ovo: Onaj koji otpoče u vama.

Kada se njima molimo, zapravo ne tražimo neku milost koja dolazi od njih, već uvijek iskamo njihovo posredništvo dobro djelo, dovršit će ga do dana Krista Isusa( Fil, 1,4-6).
U Starom zavjetu Mojsije i proroci na puno mjesta stoje kao posrednici u molitvama ljudi prema Bogu.
Dakle, posredništvo u molitvi nije nešto što se protivi Božjoj svemoći, nego izražava solidarnost i zajedništvo u vjeri među Božjim stvorenjima.
A ako to zajedništvo među ljudima na zemlji ne oduzima od Božjeg dostojanstva, zašto bi to činile molitve upućene nebeskim stvorenjima.
Kada se njima molimo, zapravo, ne tražimo neku milost koja dolazi od njih, već uvijek iskamo njihovo posredništvo kod Boga za nas.. Dakle, kad govorimo o tome da nas sveci " zagovaraju" mislimo na to da oniu također upravljaju svoje molitve Bogu za naše potrebe.
Biblija na više mjesta govori o svetosti i svecima, neprestano ističući da se ta svetost jedino i isključivo sastoji u njihovoj ispunjenosti Božjom milošću.
Ono se jasno razlikuje ( štovanje svetaca) od načina iskazivanja časti ( klanjanja9 koje se iskazuje samo Bogu.
Štovanje koje dajemo svecima sličnije je dubokom i predanom poštovanju koje na zemlji iskazujemo svojim roditeljima ili drugim osobama koje su nam poslužile kao uzor. Nema ništa loše u tome da i njih zamolimo da se mole za nas.
Iz svega navedenog si mogao zaključiti zašto se molimo svecima za zagovor i koji je ispravan stav u njihovu štovanju.
Jasno je da nam i njihov život predstavlja primjer za nasljedovanje, tj. uzor kako ostvariti svetom u svom životnom staležu i situaciji.
Npr. Sv. Toma je bio jedna od najvećih Crkvenih naučitelja u povijesti, veliki intelektualac i važna osoba svoga doba. Prema tome, nije nimalo slučajno što je zaštitnik studenata. No, to ne znači da ima posebnu " vezu kod Boga", niti nebo funkcionira kroz sustav veza. Ali u njemu studenti mogu vidjeti uzor kako povezati razum i vjeru, kako se ne uzoholiti znanjem i moliti mu se za posredništvo kod Boga.
Dakle, da bi se sve to razumjelo potrebno je krenuti od temelja i Crkvu gledati kao ne kao skup zasebnih individua koje stoje u odnosu JA-BOG, već kao zajedništvo osoba koje su pozvane graditi Kraljevstvo Božje.
Ali sam taj Isus Krist nas je pozvao na zajedništvo. To što imamo Boga kao jednog  Oca ne znači da moramo odbaciti sve one koje imamo kao braću. Ni one na nebu, ni one na zemlji."

Završetak odgovora
Na vrh Go down
PORUCNIK
Pukovnik
Pukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10461
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 62
M(j)esto Bijelo Polje

Ljudi vjere Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljudi vjere   Ljudi vjere Icon_minitime15.01.21 16:14

Nije bila riječ o poštovanju ljudi kojima su drugi ljudi dali titulu sveca. Svakako da svi normalni ljudi poštuju druge pojedince koji to zaslužuju svojim djelovanjem, bilo da su živi ili mrtvi.
I lično vjerujem u snagu zajedničke molitve, u snagu zajedničke energije, koja je višestruko jača od zbirne energije ili molitve pojedinaca, kad se mole sami, ali... Sad dolazimo dotle da se pitamo gdje su oni koji su preminuli, uključujući i zaslužne sa titulama, u kom su obliku, na kojoj planeti i u kojoj dimenziji? Da li spavaju i čekaju sudnji dan i vaskrenje kad dođe Carstvo Nebesko, ili su u raju gdje slušaju molitve sa Zemlje, pa onda to prenose Bogu, pa će se vratiti opet na zemlju i vaskrsnuti još jednom... Kako će vaskrsnuti, ako su živi na nekom drugom mjestu, i zašto bi se vraćali na zemlju ako je (a jeste) bolje u raju? 
Makedonci su pominjali da se pokojni Toše proglasi za sveca. Možda će i Argentinci Maraadonu... I zamislite da se neko njima moli...
Ali, ja nisam pitao za zajedničku molitvu ili molbu za molitvu u naše ime, kao što je u zdravomariji, nego za direktno obračanje ("Sveti Franjo, pomozi mi!").
I molitva za druge je dobra stvar i mnogi to rade, uz molbu za sebe i svoju porodicu i bližnje, mole se i za sve grešnike (a svi smo grešnici), uključujući i robijaše... I ti tako moliš, koliko sam shvatio...

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
VBČ
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
VBČ


Veteran Foruma SP
Forumska Spomenica 2009 FS
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 14533
ČLAN OD: : 2009-05-01

Ljudi vjere Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljudi vjere   Ljudi vjere Icon_minitime15.01.21 16:23


U Svetomu Pismu nema obraćanja na mrtve, iako nedvojbeno Novi Zavjet svjedoči da su i mrtvi ovoga svijeta živi u Gospodinu. No ipak, nigdje ne nalazimo da se njima utjecalo u molitvi.

Točno je i ispravno da se živi mogu za nas moliti, ali samo i direktno Bogu.

Sasvim je različito kad netko zatraži od subraće da se Bogu mole za njega, od molitava svetima.

_________________
Inta ilaahi, inta abuye, Inta habibi wikullil muna...
Na vrh Go down
https://jna-sfrj.forumbo.net
PORUCNIK
Pukovnik
Pukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10461
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 62
M(j)esto Bijelo Polje

Ljudi vjere Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljudi vjere   Ljudi vjere Icon_minitime15.01.21 16:28

VBČ (citat):

U Svetomu Pismu nema obraćanja na mrtve, iako nedvojbeno Novi Zavjet svjedoči da su i mrtvi ovoga svijeta živi u Gospodinu. No ipak, nigdje ne nalazimo da se njima utjecalo u molitvi.

Točno je i ispravno da se živi mogu za nas moliti, ali samo i direktno Bogu.

Sasvim je različito kad netko zatraži od subraće da se Bogu mole za njega, od molitava svetima.
Znam da se vjernici mole za mrtve, pa i za "svece" a ne njima.

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
VBČ
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
VBČ


Veteran Foruma SP
Forumska Spomenica 2009 FS
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 14533
ČLAN OD: : 2009-05-01

Ljudi vjere Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljudi vjere   Ljudi vjere Icon_minitime15.01.21 17:16


Molitve direktno Bogu imaju duhovnu i praktičnu podlogu. Duhovnu, jer se time prizaje samo njegov suverenitet. Praktičnu, jer samo Bog može čuti te molitve.

Angjeli, sveti ljudi i sve duhovno i materijalno je ograničeno. Ova ograničena bića ne mogu čuti naše prošnje jer nisu sveprisutni. Jedino je Bog sveprisutan pa samo on može sve čuti.

I kad bi se uzelo da se svetima obraćamo s molbom da se mole za nas, to implicira da su sveti sveprisutni, pa tako čuju i onog u Argentini, i onog u Sibiru ili pak nekog u Oceaniji. A to jednostavno nije moguće jer nitko osim Boga ne posjeduje sveprisutnost.


_________________
Inta ilaahi, inta abuye, Inta habibi wikullil muna...

PORUCNIK and Doktor Živago vole ovaj upis

Na vrh Go down
https://jna-sfrj.forumbo.net
Doktor Živago
Pukovnik
Pukovnik
Doktor Živago


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 13028
ČLAN OD: : 2020-07-15
DOB : 57
M(j)esto Vinkovci

Ljudi vjere Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljudi vjere   Ljudi vjere Icon_minitime15.01.21 17:22

Uvriježeno je shvacanje da se ljudi mole Sv. Antunu Padovanskom radi neke izgubljene stvari....i vjerujte..pomaže.
E sad, vjerujem da mi pomaze Bog kroz njega.
Nama je npr.nornalno da se molimo svecima za njihov zagovor kod Boga. Naravno da se molimo Bogu i nasoj nebeskoj majci Djevici Mariji. Meni tu nista nije sporno. Mislim da je clan Foruma Gerald Ford svecenik ili vjerski sluzbenik. Mozda bi njega trebalo pitati za misljenje. Ja sam laik..nisam teolog..pa ne mogu ulazitinu teoloske rasprave..mislim da to i nije cilj.
Na vrh Go down
VBČ
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
VBČ


Veteran Foruma SP
Forumska Spomenica 2009 FS
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 14533
ČLAN OD: : 2009-05-01

Ljudi vjere Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljudi vjere   Ljudi vjere Icon_minitime15.01.21 17:31

Doktor Živago (citat):
Uvriježeno je shvacanje da se ljudi mole Sv. Antunu Padovanskom radi neke izgubljene stvari....i vjerujte..pomaže.
E sad, vjerujem da mi pomaze Bog kroz njega.

Ja kad ne mogu naći ključ i štogod drugo, tražim dok ne nadjem. Nije mi palo na pamet Boga na ovaj ili onaj način "uvlačit" u potragu te vrste.

_________________
Inta ilaahi, inta abuye, Inta habibi wikullil muna...
Na vrh Go down
https://jna-sfrj.forumbo.net
Doktor Živago
Pukovnik
Pukovnik
Doktor Živago


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 13028
ČLAN OD: : 2020-07-15
DOB : 57
M(j)esto Vinkovci

Ljudi vjere Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljudi vjere   Ljudi vjere Icon_minitime15.01.21 20:35

Ja uvijek. Od malih nogu to činim..i uvijek mi pomogne...nevjerojatno ali istinito...mozete se smijati..ali je tako.
Osim toga, da nisu dopustene molitve svecima, ne bi Crkva tiskala molitvenike sa zagovorima svecima.
Za vasu informaciju, Sveti otac Papa je ovu godinu proglasio godinom Svetog Josipa, zaštitnikom obitelji i preporučio zagovor i molitve njemu...pa eto..
Na vrh Go down
PORUCNIK
Pukovnik
Pukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10461
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 62
M(j)esto Bijelo Polje

Ljudi vjere Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljudi vjere   Ljudi vjere Icon_minitime16.01.21 8:28

Doktor Živago (citat):
Ja uvijek. Od malih nogu to činim..i uvijek mi pomogne...nevjerojatno ali istinito...mozete se smijati..ali je tako.
Osim toga, da nisu dopustene molitve svecima, ne bi Crkva tiskala molitvenike sa zagovorima svecima.
Za vasu informaciju, Sveti otac Papa je ovu godinu proglasio godinom Svetog Josipa, zaštitnikom obitelji i preporučio zagovor i molitve njemu...pa eto..
Koliko su zaradili prodajom tih molitvenika?
Sveti otac Papa je titula, a on je samo čovjek. A čovjek nije bezgrešan. (I božji poslanici mogli su pogriješiti.)
Napravili su hijerarhiju i on je kao načelnik štaba.
Sve što je Gerald Ford prigovarao i imputirao starješinama JNA, sveštenici su mnogo gori, i što bi on rekao - čast izuzecima. On ideologiju JNA ofova naziva jednoumljem. Kako bi nazvao ideologiju religijskih ofova? Demokracija?
On zagovara luastraciju. Pa ja sam javno, ovdje, priznao svoje grijehe i "nedjela" u svom poslu. On nije. niti bi se usudio. Volio bih da sam odgovori na pitanja i konstatacije o oficirima - a kakvi su oni iz njegove branše po istim aršinima.
Traži trun u tuđem, a ne vidi balvan u svom oku.
Sveti otac papa je proglasio godinu... kao što Tito nije htio da se njegov rođendan slavi kao njegov rođendan, nego da to bude dan mladosti, igara, sreće cijele omladine u tadašnjoj Jugoslaviji, pa je tako i proglašen 25. maj  za Dan mladosti.
Osim toga, papa bi da opet mijenja Sveto pismo  novoga zavjeta... To se radilo i ranije, ne znam koliko puta. Prilagođavali vremenu (ili sebi)?

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 7547
ČLAN OD: : 2011-01-25

Ljudi vjere Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljudi vjere   Ljudi vjere Icon_minitime16.01.21 8:40

ideologija JNA.ZA obicnog vojnika kojem je bila obaveza da je sluzi JNA , ideologija JNA mogla je biti prihvatljiva ili neprihvatljiva. OFICIRI SU BILI NESTO DRUGO.
Na vrh Go down
Doktor Živago
Pukovnik
Pukovnik
Doktor Živago


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 13028
ČLAN OD: : 2020-07-15
DOB : 57
M(j)esto Vinkovci

Ljudi vjere Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljudi vjere   Ljudi vjere Icon_minitime16.01.21 13:57

vladimir (citat):
ideologija JNA.ZA obicnog vojnika kojem je bila obaveza da je sluzi JNA , ideologija JNA mogla je biti prihvatljiva ili neprihvatljiva. OFICIRI SU BILI NESTO DRUGO.
Nas Poručnik je bio avantgarda u svom poslu..a takvi su rijetki.
S jedne je strane bio iznimno stručan a s druge strane je bio najomiljeniji starješina u bilo kojem garnizonu u kojem je sluzio. To su sami vojnici rekli. I to nije reklama za njega.
Ovo je tema nesto sasvim drugo.
Ja sam katolik i prakticni vjernik. Ne volim se hvaliti jer to tako ispada ali moja obitelj i ja prakticiramo svakodnevnu zajednicku molitvu. Molimo za nas ali molimo i za druge ljude koji su u potrebi..neovisno o vjeri ili bilo kojem drugom statusu.
Obveza je vjernika da pomaže pa cinimo i djela milosrđa jer imamo mozda vise no drugi ljudi.
Jer vjera bez djela nije nista..kao da nisi vjernik. A ja vjerujem da je Bog oko nas i  On zna sve sto radimo.
Uostalom, ja mislim da bez Boga ne bih nista imao..da je to bio Bozji blagoslov.
Ono sto ja pokušavam objasniti Poručniku i VBČ je da je dopušteno moliti se svecima za zagovor kod Boga..jer su oni jedno i da se Bog ne moze usporedivati sa ljudima koji su stekli svetost za zivota i da je to u katolickoj vjeri dopusteno.
Ne znam da li je VBČ vjernik ali za Poručnika sam siguran da jest ali ne znam kojon vjeri pripada. Ne znam je li to dopusteno kod njega ili nije?
Papa je samo covjek i gresan je kao i svi ljudi. No on je djelovanjem Duha svetoga postavljen od kardinala i djelovanjem Duha kroz kardinale. On je vrhovni poglavar katolika na zemlji.

PORUCNIK voli ovaj upis

Na vrh Go down
VBČ
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
VBČ


Veteran Foruma SP
Forumska Spomenica 2009 FS
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 14533
ČLAN OD: : 2009-05-01

Ljudi vjere Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljudi vjere   Ljudi vjere Icon_minitime16.01.21 15:39

Doktor Živago (citat):

Ono sto ja pokušavam objasniti Poručniku i VBČ je da je dopušteno moliti se svecima za zagovor kod Boga..jer su oni jedno i da se Bog ne moze usporedivati sa ljudima koji su stekli svetost za zivota i da je to u katolickoj vjeri dopusteno.

Znamo mi da je to dopušteno u katoličkoj i nekim drugim Crkvama.

To se treba poštivati kao dio vjerskog korpusa jedne konfesije, ali poštivanje ne znači prihvatanje za sebe.
U mome teološkome obzoru to nije moguće i obraćanje na mrtve (bez obzira koliko su oni živi na nebesima)
je apsolutno isključeno, nedjelotvorno i kontraproduktivno. Kao što sam već naveo, po mojemu vjerovanju, samo Bog ima osobinu
omnipotencije (sveprisutnosti/svemoći) i samo on doista može čuti i pomoći.

_________________
Inta ilaahi, inta abuye, Inta habibi wikullil muna...

PORUCNIK voli ovaj upis

Na vrh Go down
https://jna-sfrj.forumbo.net
Doktor Živago
Pukovnik
Pukovnik
Doktor Živago


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 13028
ČLAN OD: : 2020-07-15
DOB : 57
M(j)esto Vinkovci

Ljudi vjere Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljudi vjere   Ljudi vjere Icon_minitime16.01.21 19:50

Poštujem u cijelosti tvoj stav i tvoje teoloske stavove.
Na vrh Go down
Doktor Živago
Pukovnik
Pukovnik
Doktor Živago


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 13028
ČLAN OD: : 2020-07-15
DOB : 57
M(j)esto Vinkovci

Ljudi vjere Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljudi vjere   Ljudi vjere Icon_minitime16.01.21 22:54

Da ...Bog je oko nas ali katoličja crkva ima stav da on djeluje kroz svece. Prvi apostol je bio sv Petar kojem je Krist koji je ujedno i Bog dao ovlast apostolskog djelovanja..a Papa ( otac) je samo nastavak tog djelovanja...laicki receno.
Na vrh Go down
VBČ
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
VBČ


Veteran Foruma SP
Forumska Spomenica 2009 FS
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 14533
ČLAN OD: : 2009-05-01

Ljudi vjere Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljudi vjere   Ljudi vjere Icon_minitime16.01.21 23:20


Ta apostolska sukcesija, koja se inače odnosi i na sve biskupe je u protestantizmu odbačena.

_________________
Inta ilaahi, inta abuye, Inta habibi wikullil muna...
Na vrh Go down
https://jna-sfrj.forumbo.net
Doktor Živago
Pukovnik
Pukovnik
Doktor Živago


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 13028
ČLAN OD: : 2020-07-15
DOB : 57
M(j)esto Vinkovci

Ljudi vjere Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljudi vjere   Ljudi vjere Icon_minitime16.01.21 23:23

To je tvoje područje..ja se u to slabo razumijem...znam samo konture i ti me natjeras da vise procitam..sad sam veceras citao kompendij kat.crkve
A kuran mi je na katu..pa se nije dalo..zanimala me debata između vas dvojice
Na vrh Go down
Doktor Živago
Pukovnik
Pukovnik
Doktor Živago


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 13028
ČLAN OD: : 2020-07-15
DOB : 57
M(j)esto Vinkovci

Ljudi vjere Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljudi vjere   Ljudi vjere Icon_minitime16.01.21 23:29

Bilo je vrlo zanimljivo..ali da se uđe s tobom u dijalog nije moguce imati opce znanje...barem za mene nije..a to ni ne volim.
Valja biti temeljit...iako se mi ovdje dobro zabavljamo, premda mi je zao sto ti postavljas sjajnevteme ali se malo ljudi ukljucujr. To je ono sto me smeta...a valjda ce bit vise interesa i hrabrosti. Ti si od početka tu...prije je bilo puno zanimljivijih debata ali i članova. Ljudi se vremenom zasite..steta
Na vrh Go down
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 7547
ČLAN OD: : 2011-01-25

Ljudi vjere Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljudi vjere   Ljudi vjere Icon_minitime17.01.21 0:51

Doktor Živago (citat):
Da ...Bog je oko nas ali katoličja crkva ima stav da on djeluje kroz svece. Prvi apostol je bio sv Petar kojem je Krist koji je ujedno i Bog dao ovlast apostolskog djelovanja..a Papa ( otac) je samo nastavak tog djelovanja...laicki receno.
papa nije bog niti se moze porediti sa bogom
Na vrh Go down
Doktor Živago
Pukovnik
Pukovnik
Doktor Živago


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 13028
ČLAN OD: : 2020-07-15
DOB : 57
M(j)esto Vinkovci

Ljudi vjere Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljudi vjere   Ljudi vjere Icon_minitime17.01.21 8:46

Nitko to ne kaze...to je nesporno
Na vrh Go down
gerard ford
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1636
ČLAN OD: : 2014-03-12
M(j)esto Jaska

Ljudi vjere Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljudi vjere   Ljudi vjere Icon_minitime17.01.21 13:28

VBČ (citat):
Doktor Živago (citat):

Ono sto ja pokušavam objasniti Poručniku i VBČ je da je dopušteno moliti se svecima za zagovor kod Boga..jer su oni jedno i da se Bog ne moze usporedivati sa ljudima koji su stekli svetost za zivota i da je to u katolickoj vjeri dopusteno.

Znamo mi da je to dopušteno u katoličkoj i nekim drugim Crkvama.

To se treba poštivati kao dio vjerskog korpusa jedne konfesije, ali poštivanje ne znači prihvatanje za sebe.
U mome teološkome obzoru to nije moguće i obraćanje na mrtve (bez obzira koliko su oni živi na nebesima)
je apsolutno isključeno, nedjelotvorno i kontraproduktivno. Kao što sam već naveo, po mojemu vjerovanju, samo Bog ima osobinu
omnipotencije (sveprisutnosti/svemoći) i samo on doista može čuti i pomoći.
N razumijem zbog čega?Isus Krist kaže da nema mrtvih niti nas zemlji niti ,,na nebesima,, osim onih u duhu pakla.Sveci su samo primjeri života,ne i idoli iz Starozavjetne ideologije zlatnoga teleta u pustinji duha.Očito tvoje razmišljanje ide u tom smjeru?Netko tko je  kršćanski duhovno zdrav  ne uspoređuje Boga sa svecima jer oni su u ovo zemaljskom životu i njegovim zakonima uglavnom  dno dna gledano očima većine ljudi.Samo su rijetki suvremenici shvatili Sv.Franju,Antonia Padovanskoga i mnoge druge do zemlje ponižene svete ljude dok su tu prebivali...Prevrat  nastaje nakon njihovoga prelaska i bezbrojnih čudesnih darova onima koji su molili njihov zagovor.Sve svoje osobine Bog manifesttira preko ljudi i Sveci  kao uzori su   njegov veliki dar ćovječanstvu..Bog  nikako ne stane u naše privatne šeme i zablude.

[You must be registered and logged in to see this link.]

Doktor Živago voli ovaj upis

Na vrh Go down
VBČ
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
VBČ


Veteran Foruma SP
Forumska Spomenica 2009 FS
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 14533
ČLAN OD: : 2009-05-01

Ljudi vjere Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljudi vjere   Ljudi vjere Icon_minitime17.01.21 14:16

study

[You must be registered and logged in to see this link.]

_________________
Inta ilaahi, inta abuye, Inta habibi wikullil muna...
Na vrh Go down
https://jna-sfrj.forumbo.net
Doktor Živago
Pukovnik
Pukovnik
Doktor Živago


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 13028
ČLAN OD: : 2020-07-15
DOB : 57
M(j)esto Vinkovci

Ljudi vjere Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljudi vjere   Ljudi vjere Icon_minitime17.01.21 14:45

VBČ (citat):
study

[You must be registered and logged in to see this link.]
Stranica na koju se pozivaš ..internetski link..nije link katoličke crkve..i puno je tamo navedeno pogresno i nije u duhu katoličke vjere.
Taj link je ili protestantski ili Jehovinih svjedoka ili neke druge konfesije...nigdje ne piše kontakt ili nesto slično.
Ja ga ne priznajem kao vjerodostojan
Na vrh Go down
VBČ
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
VBČ


Veteran Foruma SP
Forumska Spomenica 2009 FS
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 14533
ČLAN OD: : 2009-05-01

Ljudi vjere Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljudi vjere   Ljudi vjere Icon_minitime17.01.21 14:47

Doktor Živago (citat):
VBČ (citat):
study

[You must be registered and logged in to see this link.]
Stranica na koju se pozivaš ..internetski link..nije link katoličke crkve..i puno je tamo navedeno pogresno i nije u duhu katoličke vjere.
Taj link je ili protestantski ili Jehovinih svjedoka ili neke druge konfesije...nigdje ne piše kontakt ili nesto slično.
Ja ga ne priznajem kao vjerodostojan

Naravno da nije katolički kao što ni učenja na njemu nisu katolička već protestantska.

_________________
Inta ilaahi, inta abuye, Inta habibi wikullil muna...
Na vrh Go down
https://jna-sfrj.forumbo.net
Doktor Živago
Pukovnik
Pukovnik
Doktor Živago


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 13028
ČLAN OD: : 2020-07-15
DOB : 57
M(j)esto Vinkovci

Ljudi vjere Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljudi vjere   Ljudi vjere Icon_minitime17.01.21 14:53

Za mene kao tako navedena nisu prihvatljiva..ako su za tebe ok..nemam nista protiv
Na vrh Go down
VBČ
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
VBČ


Veteran Foruma SP
Forumska Spomenica 2009 FS
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 14533
ČLAN OD: : 2009-05-01

Ljudi vjere Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljudi vjere   Ljudi vjere Icon_minitime17.01.21 14:58

Doktor Živago (citat):
Za mene kao tako navedena nisu prihvatljiva..ako su za tebe ok..nemam nista protiv

Većina odgovora s ove stranice je u skladu s Pismom, pa je za me prihvatljiva.

_________________
Inta ilaahi, inta abuye, Inta habibi wikullil muna...
Na vrh Go down
https://jna-sfrj.forumbo.net
Doktor Živago
Pukovnik
Pukovnik
Doktor Živago


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 13028
ČLAN OD: : 2020-07-15
DOB : 57
M(j)esto Vinkovci

Ljudi vjere Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljudi vjere   Ljudi vjere Icon_minitime17.01.21 15:02

Za tebe jest ako vjerujes u Boga..odn.kako kazes u Pismo..za mene ne..drzim se svoga teoloskog nauka...odn katolicke crkve Ja postujem tvoj stav i vjeru ako je imas..i ako vjerujes u Boga..
Na vrh Go down
VBČ
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
VBČ


Veteran Foruma SP
Forumska Spomenica 2009 FS
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 14533
ČLAN OD: : 2009-05-01

Ljudi vjere Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljudi vjere   Ljudi vjere Icon_minitime17.01.21 15:10

Doktor Živago (citat):
Za tebe jest ako vjerujes u Boga..odn.kako kazes u Pismo..za mene ne..drzim se svoga teoloskog nauka...odn katolicke crkve Ja postujem tvoj stav i vjeru ako je imas..i ako vjerujes u Boga..

I ja poštujem tvoj teološki nauk i dogme katoličke Crkve.

_________________
Inta ilaahi, inta abuye, Inta habibi wikullil muna...
Na vrh Go down
https://jna-sfrj.forumbo.net
Doktor Živago
Pukovnik
Pukovnik
Doktor Živago


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 13028
ČLAN OD: : 2020-07-15
DOB : 57
M(j)esto Vinkovci

Ljudi vjere Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljudi vjere   Ljudi vjere Icon_minitime17.01.21 15:12

Amen!
Na vrh Go down
VBČ
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
VBČ


Veteran Foruma SP
Forumska Spomenica 2009 FS
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 14533
ČLAN OD: : 2009-05-01

Ljudi vjere Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljudi vjere   Ljudi vjere Icon_minitime18.01.21 23:21

[You must be registered and logged in to see this link.]

_________________
Inta ilaahi, inta abuye, Inta habibi wikullil muna...
Na vrh Go down
https://jna-sfrj.forumbo.net
Doktor Živago
Pukovnik
Pukovnik
Doktor Živago


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 13028
ČLAN OD: : 2020-07-15
DOB : 57
M(j)esto Vinkovci

Ljudi vjere Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljudi vjere   Ljudi vjere Icon_minitime18.01.21 23:25

VBČ (citat):
[You must be registered and logged in to see this link.]
Čitao sam o njemu. Zanimljiv mi je i taj portal..
Na vrh Go down
Doktor Živago
Pukovnik
Pukovnik
Doktor Živago


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 13028
ČLAN OD: : 2020-07-15
DOB : 57
M(j)esto Vinkovci

Ljudi vjere Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljudi vjere   Ljudi vjere Icon_minitime20.01.21 9:52

Rijeke ne piju vlastitu vodu,
drveće ne jede svoje plodove,
sunce ne sjaji sebi,
niti cvijeće širi miris za se...

Živjeti za druge - prirodni je zakon.
Rođeni smo da pomažemo jedni drugima.
Nebitno je koliko je to teško...
Život je dobar kad si sretan,
ali je mnogo bolji kad su drugi
sretni zbog tebe.


PAPA FRANJO
Na vrh Go down
VBČ
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
VBČ


Veteran Foruma SP
Forumska Spomenica 2009 FS
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 14533
ČLAN OD: : 2009-05-01

Ljudi vjere Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljudi vjere   Ljudi vjere Icon_minitime20.01.21 15:55

Točno tako!

Najbolji Papa u zadnjih 2000 godina.

_________________
Inta ilaahi, inta abuye, Inta habibi wikullil muna...
Na vrh Go down
https://jna-sfrj.forumbo.net
Doktor Živago
Pukovnik
Pukovnik
Doktor Živago


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 13028
ČLAN OD: : 2020-07-15
DOB : 57
M(j)esto Vinkovci

Ljudi vjere Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljudi vjere   Ljudi vjere Icon_minitime20.01.21 17:01

VBČ (citat):
Točno tako!

Najbolji Papa u zadnjih 2000 godina.
Za mene ne..dozvoljavaš...Ivan Pavao II mi je bio bliži..puno bliži. Iako mi je i Franjo i njegova karizma i briga za obespravljene nesto najljepse sto moze biti. Najvisi uzor, ljubav i poniznost..koju potice Papa Franjo.
Na vrh Go down
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 7547
ČLAN OD: : 2011-01-25

Ljudi vjere Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljudi vjere   Ljudi vjere Icon_minitime20.01.21 19:35

sta bi sa onom teologijom oslobodjenja koju su zagovarali katolici u Juznoj americi.
Na vrh Go down
gerard ford
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1636
ČLAN OD: : 2014-03-12
M(j)esto Jaska

Ljudi vjere Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljudi vjere   Ljudi vjere Icon_minitime20.01.21 23:41

Doktor Živago (citat):
VBČ (citat):
Točno tako!

Najbolji Papa u zadnjih 2000 godina.
Za mene ne..dozvoljavaš...Ivan Pavao II mi je bio bliži..puno bliži. Iako mi je i Franjo i njegova karizma i briga za obespravljene nesto najljepse sto moze biti. Najvisi uzor, ljubav i poniznost..koju potice Papa Franjo.
Je,bio je u istinu poseban sin Gospe Međugorske.Obilježio je  vrijeme,Jednu turbulentnu epohu kao i ona.A Franjo?Nadam se da on ipak nije posljednji Papa niti Lažni prorok na Petrovoj stolici.
Na vrh Go down
gerard ford
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1636
ČLAN OD: : 2014-03-12
M(j)esto Jaska

Ljudi vjere Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljudi vjere   Ljudi vjere Icon_minitime20.01.21 23:46

[You must be registered and logged in to see this link.]

Doktor Živago voli ovaj upis

Na vrh Go down
Sponsored content





Ljudi vjere Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljudi vjere   Ljudi vjere Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Ljudi vjere
Na vrh 
Stranica 1/2Idi na stranicu : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Doba kada su ljudi bili baš ljudi
» Svim forumašima pravoslavne vjere . . .
» SEVERINA - GRAD BEZ LJUDI....
» Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.
» SVAŠTARA

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: 
OTVORENA CIVILNA PLATFORMA
 :: DUHOVNA NADGRADNJA
-
Idi na: