FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Fudbal

Go down 
+18
Doktor Živago
Max Blitz
Sloba1
Stanko1
Jozo Trklja
gerard ford
PORUCNIK
Kuhar-Debar.
alexandar
arcibald01
Brkakougar
Alexandar Zambezi
vladimir
sasa staza
semsudin
milutins
pucflek
pera84
22 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Next
AutorPoruka
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6301
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Fudbal - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   Fudbal - Page 3 Icon_minitime13.11.17 22:58

Da su Italijani imali njega išli bi dalje..[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6301
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Fudbal - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   Fudbal - Page 3 Icon_minitime13.11.17 23:13

1980. godina, Ovo je bila liga i kvalitet[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6301
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Fudbal - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   Fudbal - Page 3 Icon_minitime13.11.17 23:32

Branko Tucak - Dinamo Zagreb -[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Fudbal - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   Fudbal - Page 3 Icon_minitime13.11.17 23:39

Sloba1 (citat):
Da su Italijani imali njega išli bi dalje...

I bili prvaci na sreću, na penale i sl. kao više puta do sad.

Neka jedno prvenstvo bude i bez njih, nije mi žao.

Na vrh Go down
Stanko1
Podporučnik
Podporučnik
Stanko1


JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1880
ČLAN OD: : 2013-02-24
DOB : 75
M(j)esto Zagreb

Fudbal - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   Fudbal - Page 3 Icon_minitime14.11.17 9:33

Ukusi su različiti i o njima se ne raspravlja. Mnogi kod nas ne vole Talijane, a ja recimo navijam za njih. Nije da sam nešto utučen jer ne idu na Svjetsko prvenstvo, a idu objektivno puno slabije ekipe, ali mi je to natjecanje bez Talijana kao juha bez soli.

Osim toga moja generacija je na neki način odrasla uz Talijane - uz talijanskog Fiću, talijansku robu iz Trsta, filmove talijanskog neorealizma, talijanske kancone i San Remo... A prvu utakmicu koju sam gledao na televiziji igrao je milanski Inter, ne sjećam se više s kim.

Talijani su imali sreću s penalima u finalu 2006. protiv Francuske, to je točno. Penali su uvijek lutrija. Ali nisu imali sreću s penalima u finalu protiv Brazila 1994., kao što nisu imali sreću u finalu 1970. kada su imali možda i najbolju momčad u povijesti (bili su aktualni prvaci Europe). Namjerili su se na fenomenalne Brazilce, a u polufinalu ih je iscijedila utakmica sa Zapadnom Njemačkom (4:3). Regularni dio je završen rezultatom 1:1, a još 5 pogodaka je palo u produžecima 2x15 minuta.

Utakmica Italija - Zapadna Njemačka je proglašena utakmicom stoljeća, a ovo je spomen ploča na stadionu Azteca u Ciudad Mexicu:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Talijanska momčad u finalnoj utakmici protiv Brazila:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Kada se govori o (ne)sreći ne treba zaboraviti ni Svjetsko prvenstvo 2002. godine u Japanu i Južnoj Koreji, sa kojeg Talijani nisu ispali nego su bili doslovce izbačeni. Ni jedna momčad u povijesti svjetskih prvenstava nije bila tako pokradena od sudaca kao Talijani te godine, najprije protiv Hrvatske i zatim protiv Južne Koreje.

Dakle, priča uvijek ima dvije strane. Što je, tu je. Kada već pišem o Talijanima valja spomenuti da se sinoć od reprezentativnog dresa oprostio legendarni Gianluigi Buffon, rekorder u broju nastupa (175) i po mnogima najbolji nogometni vratar svih vremena:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Talijani ne moraju brinuti za budućeg čuvara mreže, tu je mladi i dokazano vrsni vratar Gianluigi Donarumma:

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6301
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Fudbal - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   Fudbal - Page 3 Icon_minitime14.11.17 10:17

Max Blitz (citat):
Sloba1 (citat):
Da su Italijani imali njega išli bi dalje...

I bili prvaci na sreću, na penale i sl. kao više puta do sad.

Neka jedno prvenstvo bude i bez njih, nije mi žao.

I ranije su igrali nekako kilavo, na rezultat i provlačili se i daleko dogurali. Ovaj neuspeh ravan je katastrofi za njih, medije i naciju.
Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6301
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Fudbal - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   Fudbal - Page 3 Icon_minitime14.11.17 10:20

Krivo mi je zbog golmana Bufona što neće biti učesnik takmičenja. A čujem da ni Holandija neće biti tamo.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Fudbal - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   Fudbal - Page 3 Icon_minitime14.11.17 13:18

Stanko1 (citat):
Ukusi su različiti i o njima se ne raspravlja. Mnogi kod nas ne vole Talijane, a ja recimo navijam za njih. Nije da sam nešto utučen jer ne idu na Svjetsko prvenstvo, a idu objektivno puno slabije ekipe, ali mi je to natjecanje bez Talijana kao juha bez soli.

Sve ste u pravu, i uz to ste precizni statističar što ja nisam niti me u tom smislu statistka toliko ne zanima.
Od "starih" ekipa draži su mi Nijemci, Englezi, Nizozemci, od "novih'' recimo SAD...
SSSR je imao dobru ekipu jedno vrijeme...
Latinsku Ameriku ne volim zbog općeg pristupa nogometu gdje je masama važniji od svega drugog u životu, ali to je sad već druga tema.
Volim vidjeti i ponekog autsajdera koji je prvi put na prvenstvu.
Talijani su mi nekako manekeni nauljenih kosa, što naravno nije istina, već predrasuda... pa i šala...Smile

Hm, Buffon ima već titulu svjetskog prvaka, ne vidim ni tu neki veliki razlog za tugu...

Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6301
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Fudbal - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   Fudbal - Page 3 Icon_minitime14.11.17 15:59

Max Blitz (citat):
Stanko1 (citat):
Ukusi su različiti i o njima se ne raspravlja. Mnogi kod nas ne vole Talijane, a ja recimo navijam za njih. Nije da sam nešto utučen jer ne idu na Svjetsko prvenstvo, a idu objektivno puno slabije ekipe, ali mi je to natjecanje bez Talijana kao juha bez soli.

Sve ste u pravu, i uz to ste precizni statističar što ja nisam niti me u tom smislu statistka toliko ne zanima.
Od "starih" ekipa draži su mi Nijemci, Englezi, Nizozemci, od "novih'' recimo SAD...
SSSR je imao dobru ekipu jedno vrijeme...
Latinsku Ameriku ne volim zbog općeg pristupa nogometu gdje je masama važniji od svega drugog u životu, ali to je sad već druga tema.
Volim vidjeti i ponekog autsajdera koji je prvi put na prvenstvu.
Talijani su mi nekako manekeni nauljenih kosa, što naravno nije istina, već predrasuda... pa i šala...Smile

Hm, Buffon ima već titulu svjetskog prvaka, ne vidim ni tu neki veliki razlog za tugu...

Mislio sam zbog godina i zalaska karijere.
Na vrh Go down
arcibald01
Poručnik
Poručnik
arcibald01


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2963
ČLAN OD: : 2013-12-19

Fudbal - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   Fudbal - Page 3 Icon_minitime16.11.17 10:02

Nekaj značk nogometnih klubov iz bivše SFRJ. Dokaj redke so danes tiste značke z napisom: "zvesti navijač"

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Fudbal - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   Fudbal - Page 3 Icon_minitime16.11.17 16:01

Svi sudionici SP i potovi za ždrijeb skupina.
U istoj skupini ne mogu biti reprezentacije iz istog pota, a u skupini će moći biti dvije reprezentacije iz Europe (UEFA-a).

[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6301
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Fudbal - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   Fudbal - Page 3 Icon_minitime16.11.17 17:13

Na osnovu ovih grupa praviće se "prave" takmičarske grupe. Nije mi jasno zašto su pravili ove skupine. Mogli su jednostavno poređati na jedan stubac od 1-32 ekipe. Ne znam, šta ovim dobijaju, jer ovo neće biti takmičarske grupe, zar ne !
U čemu je poenta ?
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Fudbal - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   Fudbal - Page 3 Icon_minitime16.11.17 17:21

Sloba1 (citat):
Na osnovu ovih grupa praviće se "prave" takmičarske grupe. Nije mi jasno zašto su pravili ove skupine. Mogli su jednostavno poređati na jedan stubac od 1-32 ekipe. Ne znam, šta ovim dobijaju, jer ovo neće biti takmičarske grupe, zar ne !
U čemu je poenta ?

Da, napravit će se ždrijebom osam grupa po četiri reprezentacije.
Uvijek se tako radilo, da se u jednoj grupi ne nađu svi 'najbolji' ili 'najslabiji' prema koeficijentima na temelju FIFA-ine ljestvice.
Europskih momčadi je najviše, pa će u jednoj grupi moći biti dvije europske, ali ne više od toga.
Zato je ždrijeb dijelom 'namješten', ne može u startu biti mogućnost da bude 'bilo tko s bilo kime' u početnoj grupi.
Također je i domaćin uvijek privilegiran, ne prolazi kvalifikacije i stavljen je u prvi jakosni pot bez obzira na trenutni koeficijent.
Ne gleda se tko je 'povijesno' bolji ili poznatiji već kakvu ima trenutnu poziciju u zadnje vrijeme, tako su primjerice Poljska, Portugal i Belgija bolje rangirane od Engleske, Španjolske, Švedske i Danske...

Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6301
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Fudbal - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   Fudbal - Page 3 Icon_minitime16.11.17 18:00

Hoćeš da kažeš da su ove skupine rezultat skupljenih bodova i jačina reprezentacija po mestima i tako su ih poredali. Što se tiče, pravih grupa, to je nedvosmisleno, "polu-dirigovani" žreb. Nije onako, nasumice, pa ko koga "zalomi".
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Fudbal - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   Fudbal - Page 3 Icon_minitime16.11.17 18:09

Sloba1 (citat):
Hoćeš da kažeš da su ove skupine rezultat skupljenih bodova i jačina reprezentacija po mestima i tako su ih poredali. Što se tiče, pravih grupa, to je nedvosmisleno, "polu-dirigovani" žreb. Nije onako, nasumice, pa ko koga "zalomi".

Nije sasvim nasumce, u svakoj od osam grupa će moći biti po jedna iz prvog, drugog, trećeg i četvrtog pota.
A iz 'svog' pota neće moći biti nitko ni sa kim po grupama.
Također u istoj grupi ne mogu biti reprezentacije iz iste konfederacije, osim UEFA-e.

Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6301
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Fudbal - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   Fudbal - Page 3 Icon_minitime16.11.17 18:37

Aha... znači ovi iz prvog ili bilo kog pota neće biti u istoj skupini. Mislim, ove koje su sa Srbijom, Srbija neće biti u grupi sa njima.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Fudbal - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   Fudbal - Page 3 Icon_minitime16.11.17 18:48

Sloba1 (citat):
Aha... znači ovi iz prvog ili bilo kog pota neće biti u istoj skupini. Mislim, ove koje su sa Srbijom, Srbija neće biti u grupi sa njima.

Tako je...
Evo simulator mogućeg ždrijeba:

[You must be registered and logged in to see this link.]

U jednoj od kombinacija, moguća je npr. grupa: Brazil, Hrvatska, Iran, Srbija.

A volio bih npr. grupu koja može ispasti: Poljska, Hrvatska, Tunis, Saudijska Arabija. Smile

Za Srbiju bi mislim bila povoljna npr. grupa: Poljska, Peru, Tunis, Srbija.

Ima dosta mogućih kombinacija.

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Fudbal - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   Fudbal - Page 3 Icon_minitime16.11.17 22:14

Sloba1 (citat):
Hoćeš da kažeš da su ove skupine rezultat skupljenih bodova i jačina reprezentacija po mestima i tako su ih poredali.

Evo kako se računa FIFA-ina ljestvica u zadnje četiri godine i kako su Poljaci upali u prvu jakosnu skupinu:

Poljaci su shvatili da bi u prijateljskim utakmicama, koje se također računaju za FIFA-inu ljestvicu, mogli samo izgubiti osvojene bodove. I dok su velikani poput Španjolske i Engleske igrali međusobno, zarađivali milijune i gubili u prijateljskim utakmicama bodove i status nositelja, Poljaci su se odmarali i čuvali svoje bodove.
Za FIFA-in renking računaju se bodovi osvojeni u posljednje četiri godine i to tako da se bodovi zbrajaju s brojem odigranih utakmica, a u godini se mora odigrati najmanje pet utakmica. Svi bodovi iz posljednje godine se računaju, iz druge godine se računa 50 posto osvojenih bodova, treće 30 posto, a četvrte samo 20 posto.
Poljaci su odlučili da u 2017. ne igraju prijateljske utakmice, sve dok se u listopadu nije zaključila ljestvica prema kojoj se određuju nositelji Svjetskog prvenstva...


[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6301
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Fudbal - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   Fudbal - Page 3 Icon_minitime16.11.17 22:38

Max Blitz (citat):
Sloba1 (citat):
Aha... znači ovi iz prvog ili bilo kog pota neće biti u istoj skupini. Mislim, ove koje su sa Srbijom, Srbija neće biti u grupi sa njima.

Tako je...
Evo simulator mogućeg ždrijeba:

[You must be registered and logged in to see this link.]

U jednoj od kombinacija, moguća je npr. grupa: Brazil, Hrvatska, Iran, Srbija.

A volio bih npr. grupu koja može ispasti: Poljska, Hrvatska, Tunis, Saudijska Arabija. Smile

Za Srbiju bi mislim bila povoljna npr. grupa: Poljska, Peru, Tunis, Srbija.

Ima dosta mogućih kombinacija.

Da, ta grupa sa poljacima i tunisom bila bi najpovoljnija i siguran prolaz dalje.
Na vrh Go down
Stanko1
Podporučnik
Podporučnik
Stanko1


JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1880
ČLAN OD: : 2013-02-24
DOB : 75
M(j)esto Zagreb

Fudbal - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   Fudbal - Page 3 Icon_minitime17.11.17 14:26

Sloba1 (citat):
Max Blitz (citat):
Sloba1 (citat):
Aha... znači ovi iz prvog ili bilo kog pota neće biti u istoj skupini. Mislim, ove koje su sa Srbijom, Srbija neće biti u grupi sa njima.

Tako je...
Evo simulator mogućeg ždrijeba:

[You must be registered and logged in to see this link.]

U jednoj od kombinacija, moguća je npr. grupa: Brazil, Hrvatska, Iran, Srbija.

A volio bih npr. grupu koja može ispasti: Poljska, Hrvatska, Tunis, Saudijska Arabija. Smile

Za Srbiju bi mislim bila povoljna npr. grupa: Poljska, Peru, Tunis, Srbija.

Ima dosta mogućih kombinacija.

Da, ta grupa sa poljacima i tunisom bila bi najpovoljnija i siguran prolaz dalje.
Ništa nije sigurno dok sudac ne odvira kraj. Wink
Svjetsko nogometno prvenstvo je puno iznenađenja, pa i senzacionalnih rezultata. Vjerojatno najveću senzaciju priredili su nogometaši Sjeverne Koreje 1966. u Engleskoj. Bili su prvi put na Svjetskom prvenstvu, vjerojatno nisu ni znali gdje je ta Engleska, a prije puta su dobili ''zadatak Velikog Vođe'' Kim Il Sunga da ''moraju pobijediti bar u jednoj utakmici''. U odlučujućoj utakmici u grupi za plasman u četvrtfinale igrali su protiv Italije i Talijani su unaprijed uknjižili lake bodove. Ali je završilo 1:0 za Sjevernu Koreju (ispunili su dakle zadatak Velikog Vođe). Talijanima se u prvom poluvremenu ozlijedio kapetan Giacomo Bulgarelli pa su nastavili igrati s deset igrača jer u ono vrijeme nije postojala mogućnost zamjene, ali ih to nikako ne ispričava za ovu blamažu - s obzirom na kvalitetu morali su pobijediti i s desetoricom. Sjevernokorejski vratar Lee Chang Myung je činio čuda, a Talijani su se ispromašivali kao nikada. Uz to ih je nakon primljenog gola uhvatila nervoza i panika pa im se timska igra potpuno raspala. Na povratku u Rim igrače i izbornika dočekala je na aerodromu razjarena masa i gađala ih jajima, paradajzima i svime što im je dopalo pod ruku. Jedini koji je izbjegao tu ''dobrodošlicu'' bio je legendarni Sandro Mazzola jer se uspio išuljati kroz neki sporedni izlaz.

Slavlje reprezentativaca Sjeverne Koreje nakon pobjede nad Italijom:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Sjevernokorejci su bili na pragu nove senzacije - u poluvremenu četvrtfinalne utakmice vodili su protiv Portugala 3:0. Ali je onda proradio fenomenalni Eusebio i završilo je 5:3 za Portugal.
Bilo je još sijaset iznenađujućih rezultata. Dovoljno je podsjetiti na jednu od najboljih reprezentacija svih vremena, mađarsku ''laku konjicu'', koju su svi unaprijed vidjeli kao pobjednika Svjetskog prvenstva 1954. u Švicarskoj. Do finala su Mađari nanizali zastrašujući skor - Zapadna Njemačka 8:3, Južna Koreja 9:0, Brazil 4:2, Urugvaj 4:2. U 8. minuti finala protiv Zapadne Njemačke već su vodili s 2:0, ali... Kako je rekao Garry Lineker: ''Nogomet je igra u kojoj 22 muškarca nabijaju napuhanu svinjsku kožu i u kojoj uvijek pobjeđuju Nijemci'' (3:2).
I u Rusiji će sigurno biti iznenađenja, kako ugodnih tako i neugodnih. U tome je draž nogometa kao sporta.
Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6301
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Fudbal - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   Fudbal - Page 3 Icon_minitime17.11.17 22:14

Stanko1 (citat):
Sloba1 (citat):
Max Blitz (citat):
Sloba1 (citat):
Aha... znači ovi iz prvog ili bilo kog pota neće biti u istoj skupini. Mislim, ove koje su sa Srbijom, Srbija neće biti u grupi sa njima.

Tako je...
Evo simulator mogućeg ždrijeba:

[You must be registered and logged in to see this link.]

U jednoj od kombinacija, moguća je npr. grupa: Brazil, Hrvatska, Iran, Srbija.

A volio bih npr. grupu koja može ispasti: Poljska, Hrvatska, Tunis, Saudijska Arabija. Smile

Za Srbiju bi mislim bila povoljna npr. grupa: Poljska, Peru, Tunis, Srbija.

Ima dosta mogućih kombinacija.

Da, ta grupa sa poljacima i tunisom bila bi najpovoljnija i siguran prolaz dalje.
Ništa nije sigurno dok sudac ne odvira kraj. Wink
Svjetsko nogometno prvenstvo je puno iznenađenja, pa i senzacionalnih rezultata. Vjerojatno najveću senzaciju priredili su nogometaši Sjeverne Koreje 1966. u Engleskoj. Bili su prvi put na Svjetskom prvenstvu, vjerojatno nisu ni znali gdje je ta Engleska, a prije puta su dobili ''zadatak Velikog Vođe'' Kim Il Sunga da ''moraju pobijediti bar u jednoj utakmici''. U odlučujućoj utakmici u grupi za plasman u četvrtfinale igrali su protiv Italije i Talijani su unaprijed uknjižili lake bodove. Ali je završilo 1:0 za Sjevernu Koreju (ispunili su dakle zadatak Velikog Vođe). Talijanima se u prvom poluvremenu ozlijedio kapetan Giacomo Bulgarelli pa su nastavili igrati s deset igrača jer u ono vrijeme nije postojala mogućnost zamjene, ali ih to nikako ne ispričava za ovu blamažu - s obzirom na kvalitetu morali su pobijediti i s desetoricom. Sjevernokorejski vratar Lee Chang Myung je činio čuda, a Talijani su se ispromašivali kao nikada. Uz to ih je nakon primljenog gola uhvatila nervoza i panika pa im se timska igra potpuno raspala. Na povratku u Rim igrače i izbornika dočekala je na aerodromu razjarena masa i gađala ih jajima, paradajzima i svime što im je dopalo pod ruku. Jedini koji je izbjegao tu ''dobrodošlicu'' bio je legendarni Sandro Mazzola jer se uspio išuljati kroz neki sporedni izlaz.

Slavlje reprezentativaca Sjeverne Koreje nakon pobjede nad Italijom:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Sjevernokorejci su bili na pragu nove senzacije - u poluvremenu četvrtfinalne utakmice vodili su protiv Portugala 3:0. Ali je onda proradio fenomenalni Eusebio i završilo je 5:3 za Portugal.
Bilo je još sijaset iznenađujućih rezultata. Dovoljno je podsjetiti na jednu od najboljih reprezentacija svih vremena, mađarsku ''laku konjicu'', koju su svi unaprijed vidjeli kao pobjednika Svjetskog prvenstva 1954. u Švicarskoj. Do finala su Mađari nanizali zastrašujući skor - Zapadna Njemačka 8:3, Južna Koreja 9:0, Brazil 4:2, Urugvaj 4:2. U 8. minuti finala protiv Zapadne Njemačke već su vodili s 2:0, ali... Kako je rekao Garry Lineker: ''Nogomet je igra u kojoj 22 muškarca nabijaju napuhanu svinjsku kožu i u kojoj uvijek pobjeđuju Nijemci'' (3:2).
I u Rusiji će sigurno biti iznenađenja, kako ugodnih tako i neugodnih. U tome je draž nogometa kao sporta.
Nisam znao za ovo iznenađenje pre više od pola veka...
Na vrh Go down
Stanko1
Podporučnik
Podporučnik
Stanko1


JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1880
ČLAN OD: : 2013-02-24
DOB : 75
M(j)esto Zagreb

Fudbal - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   Fudbal - Page 3 Icon_minitime18.11.17 8:46

Gledao sam u pretražniku nisam li već negdje pisao o tome i nije mi se pokazao nikakav rezultat, pa ako ipak jesam unaprijed priznajem da sam laponac (ishlapio): Laughing

Jedan zapis o mađarskoj Lakoj konjici (Aranycsapat)

Danas je Mađarska nogometni patuljak, ali je pedesetih godina bila prva svjetska velesila.  Nadimak tadašnje nogometne reprezentacije Mađarske bio je Aranycsapat ili Golden team (zlatna momčad). Poznata je još i kao the Magical Magyars, the Marvellous Magyars, the Magnificent Magyars, the Mighty Magyars, a kod nas kao Laka konjica.
Tvorac mađarskog nogometnog čuda bio je izbornik Gusztáv Sebes, a u standardnoj postavi igrali su Gyula Grosics, Jenö Buzánszky, Mihály Lantos, József Boszik, Gyula Lóránt, József Zakariás, László Budai, Sándor Kocsis, Nándor Hidegkuti, Ferenc Puskás i Zoltán Czibor.
Aranycsapat je igrala u taktičkoj postavi 3-2-3-2, koja se po potrebi transformirala u 4-2-4. Smatra se pretečom takozvanog totalnog nogometa koji su sedamdesetih godina usvojili i unaprijedili Nizozemci. Mađari su igrali izrazito ofenzivan nogomet, za razliku od ovog današnjeg taktičkog nadmudrivanja, ''parkiranja autobusa'' pred golom i mrcvarenja lopte.
Aranycsapat drži i danas nekoliko svjetskih rekorda, koji će teško biti ikada premašeni:
- u razdoblju od lipnja 1950. do veljače 1956. godine 42 pobjede, 7 nerješenih rezultata i samo jedan poraz (od Zapadne Njemačke); postotak pobjeda 91%
- u razdoblju od travnja 1949. do lipnja 1957. godine najdulja serija utakmica (73) u kojoj je reprezentacija postigla bar jedan gol
- u razdoblju od lipnja 1950. do srpnja 1954. godine najdulje razdoblje bez poraza: 4 godine i jedan mjesec
- najveći broj golova koje su zajedno postigla dva igrača prve postave (Ferenc Puskás i Sándor Kocsis - 159 golova)

Laka konjica 1953. godine, dolje Mihály Lantos, Ferenc Puskás i Gyula Grosics, gore Gyula Lóránt, Jenő Buzánszky, Nándor Hidegkuti, Sándor Kocsis, József Zakariás, Zoltán Czibor, József Bozsik i László Budai:

[You must be registered and logged in to see this image.]

 Taktička postava 3-2-3-2:

 [You must be registered and logged in to see this image.]

Svoj prvi veliki uspjeh Aranycsapat postigla je na Olimpijskim igrama u Helsinkiju 1952. godine osvajanjem zlatne medalje (u finalu protiv Jugoslavije 2:0). Svoju reputaciju dodatno je potvrdila uvjerljivim pobjedama nad momčadi Engleske (1953. u Londonu 6:3, 1954. u Budimpešti 7:1).
Na Svjetskom prvenstvu 1954. u Švicarskoj Mađari su slovili kao glavni favoriti, što su potvrdili visokim pobjedama do finala gdje su se opet sastali sa Zapadnom Njemačkom i nažalost izgubili 2:3 (''čudo u Bernu'').
Raspad ove jedinstvene i neponovljive generacije započeo je u jesen 1956. kada je u Mađarskoj izbila pobuna protiv vlasti Mátyása Rákosija (koja se pomalo pretenciozno naziva revolucijom), a neki ključni igrači su emigrirali u Španjolsku. Ferenc Puskás je igrao za Real Madrid, a Sándor Kocsis i Zoltán Czibor za Barcelonu.
 
Spomenik Lakoj konjici u Szegedu, rad Mártona Kalmára:

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Fudbal - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   Fudbal - Page 3 Icon_minitime01.12.17 17:20

Danas je obavljen ždrijeb skupina za SP u nogometu koje će otvoriti Rusija i Saudijska Arabija 14. lipnja 2018. u Moskvi.

Skupina A: Rusija, Urugvaj, Egipat, Saudijska Arabija

Skupina B: Portugal, Španjolska, Iran, Maroko

Skupina C: Francuska, Peru, Danska, Australija

Skupina D: Argentina, Hrvatska, Island, Nigerija

Skupina E: Brazil, Švicarska, Kostarika, Srbija

Skupina F: Njemačka, Meksiko, Švedska, Južna Koreja

Skupina G: Belgija, Engleska, Tunis, Panama

Skupina H: Poljska, Kolumbija, Senegal, Japan

Na vrh Go down
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6369
ČLAN OD: : 2011-01-25

Fudbal - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   Fudbal - Page 3 Icon_minitime01.12.17 21:22

Brazil i Srbija u istoj grupi kao 1974.
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

Fudbal - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   Fudbal - Page 3 Icon_minitime01.12.17 23:44

vladimir (citat):
Brazil i Srbija u istoj grupi kao 1974.
Da, Srbija i ostale nove države Basketball

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

Fudbal - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   Fudbal - Page 3 Icon_minitime02.12.17 6:54

Raspored i satnica svih mečeva na Mundijalu

GRUPA A


1. kolo:
Moskva, Lužnjiki - 14. jun (17.00): Rusija - Saudijska Arabija
Jekaterinburg - 15. jun (14.00): Egipat - Urugvaj

2. kolo:
Sankt Peterburg - 19. jun (20.00): Rusija - Egipat
Rostov - 20. jun (17.00): Urugvaj - Saudijska Arabija

3. kolo:
Samara - 25.jun (16.00): Urugvaj - Rusija
Volgograd - 25. jun (16.00): Saudijska Arabija - Egipat

GRUPA B


1. kolo:
Sankt Peterburg - 15. jun (17.00): Maroko - Iran
Soči - 15. jun (20.00): Portugal - Španija

2. kolo:
Moskva, Lužnjiki - 20. jun (14.00): Portugal - Maroko
Kazanj - 20. jun (20.00): Iran - Španija

3. kolo:
Saranks - 25. jun (20.00): Iran - Portugal
Kalinjingrad - 25. jun (20.00): Španija - Maroko

GRUPA C



1. kolo:
Kazanj - 16. jun (12.00): Francuska - Australija
Saransk - 16. jun (18.00): Peru - Danska

2. kolo:
Jekaterinbrug - 21. jun (14.00): Francuska - Peru
Samara - 21. jun (17.00): Danska - Australija

3. kolo:
Moskav, Lužnjiki - 26. jun (16.00): Danska - Francuska
Soči - 26. jun (16.00): Australija - Peru


GRUPA D


1. kolo:
Moskva, Otkritje Arena - 16. jun (15.00): Argentina - Island
Kalinjingrad - 16. jun (21.00): Hrvatska - Nigerija

2. kolo:
Nižnji Novgorod - 21. jun (20.00): Argentina - Hrvatska
Volgograd - 21. jun (17.00): Island - Nigerija

3. kolo:
Sankt Peterburg - 26. jun (20.00): Nigerija - Argentina
Rostov - 26. jun (20.00): Island - Hrvatska


GRUPA E


1. kolo:
Samara - 17. jun (14.00): Kostarika - Srbija
Rostov - 17. jun (20.00): Brazil - Švajcarsrka

2. kolo:
Sankt Peterburg - 22. jun (14.00): Brazil - Kostarika
Kalinjingrad - 22. jun (20.00): Srbija - Švajcarsrka

3. kolo:
Moskva, Otkritje arena - 27. jun (20.00): Srbija - Brazil
Nižnji Novgorod - 27. jun (20.00): Švajcarska - Kostarika


GRUPA F


1. kolo:
Moskva, Lužnjiki - 17. jun (17.00): Njemačka - Meksiko
Nižnji Novgorod - 18. jun (14.00): Švedska - Južna Koreja

2. kolo:
Soči - 23. jun (17.00): Njemačka - Švedska
Rostov - 23. jun (20.00): Južna Koreja - Meksiko

3. kolo:
Kazanj - 27. jun (16.00): Južna Koreja - Njemačka
Jekaterinbrug - 27. jun (16.00): Meksiko - Švedska


GRUPA G


1. kolo:
Soči - 18. jun (17.00): Belgija - Panama
Volgograd - 18. jun (20.00): Tunis - Engleska

2. kolo:
Moskva, Otkritje arena - 23. jun (14.00): Belgija - Tunis
Nižnji Novgorod 24. jun (14.00): Engleska - Panama

3. kolo:
Kalinjingrad - 28. jun (20.00): Engleska - Belgija
Saransk - 28. jun (20.00): Panama - Tunis


GRUPA H

1. kolo:
Moskva, Otkritje arena - 19. jun (14.00): Poljska - Senegal
Saransk - 19. jun (17.00): Kolumbija - Japan

2. kolo:
Jekaterinburg - 24. jun (17.00): Japan - Senegal
Kazanj - 24. jun (20.00): Poljska - Kolumbija

3. kolo:
Volgograd - 28. jun (16.00): Japan - Poljska
Samara - 28. jun (16.00): Senegal - Kolumbija

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
alexandar
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 4561
ČLAN OD: : 2011-06-23

Fudbal - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   Fudbal - Page 3 Icon_minitime02.12.17 13:39

Bice dosta dobrog fudbala.
A za ocekivati je i nista manje novinarskih "patki" , oprecnih i raznih drugih izvestavanja. Tema i kritika .....

Sve u svemu , bice zanimljivo rusko fudbalsko leto 2018.
Na vrh Go down
milutins
Kapetan
Kapetan



Forumska Spomenica 2009 Spomenica 2009
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3755
ČLAN OD: : 2009-08-19
DOB : 62

Fudbal - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   Fudbal - Page 3 Icon_minitime02.12.17 14:11

Dobili smo tesku grupu mada na SP nema lakih protivnika. O Brazilu se sve zna, Svajcarska ima iznimno jaku reprezentaciju.
Bio bih prezadovoljan ako predjemo grupu.

_________________
ko istinu gudi,gudalom ga po prstima biju
Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6301
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Fudbal - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   Fudbal - Page 3 Icon_minitime02.12.17 16:32

Ovde u Srbiji vlada mišljenje da smo dobili laku grupu gde je realno da uz Brazil idemo dalje.
Na vrh Go down
milutins
Kapetan
Kapetan



Forumska Spomenica 2009 Spomenica 2009
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3755
ČLAN OD: : 2009-08-19
DOB : 62

Fudbal - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   Fudbal - Page 3 Icon_minitime03.12.17 3:46

Sloba1 (citat):
Ovde u Srbiji vlada mišljenje da smo dobili laku grupu gde je realno da uz Brazil idemo dalje.
Cudi me toliki entuzijazam?Svajcarska je u prvih 9 utakmica kvalifikacija ostvarila isto toliko pobjeda. Imaju strasnu ekipu, kvalitetom su jaci od nas. 
Kako cemo odigrati zavisi najvise od selektora,ako bude previse kalkulisanja pisi propalo. Treba iskoristiti SP za smjenu generacije,forsirati mlade, one koji su Srbiji doneli titulu svetskog prvaka. 
Bazirati se za predstojece kvalifikacije za EP. Ova ekipa koja je izborila plasman na SP tamo nema sta traziti u rezultatskom smislu.

_________________
ko istinu gudi,gudalom ga po prstima biju
Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6301
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Fudbal - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   Fudbal - Page 3 Icon_minitime03.12.17 8:04

Švajcarce baš i ne uzimaju za ozbiljno, koliko sam mogao ispratiti mišljenja ljudi. Ili mi imamo visoko mišljenje o sebi. Od Kostarike smo jači i bolji a sa Brazilom neće biti nadigravanja jer su tehnički jači od nas. Obično tim koji ostvari plasman očekuje da i putuje tamo i tako zaokruži ciklus. Jedino što to pravilo nije važilo za selektora Muslina, tvorca odlaska na SP... Još se ne zna da li će ovi igrači tamo igrati ili će biti novih imena jer se i ne zna ko će ih tamo predvoditi.
Na vrh Go down
Brkakougar
Podporučnik
Podporučnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1557
ČLAN OD: : 2015-01-15

Fudbal - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   Fudbal - Page 3 Icon_minitime03.12.17 10:02

Dobili smo odlicnu grubu (mislim Srbija), e sada krece mito i korupcija, videcemo sta ko nudi i koliko love, zato su i zamenili trenera, e sad daj nadji drugog koji hoce da slusa i pride da voli lovu.
Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6301
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Fudbal - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   Fudbal - Page 3 Icon_minitime03.12.17 10:55

Ja isto mislim da se traži poslušnik saveza koji će ubaciti neke igrače koje ne bi Muslin zvao...
Na vrh Go down
milutins
Kapetan
Kapetan



Forumska Spomenica 2009 Spomenica 2009
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3755
ČLAN OD: : 2009-08-19
DOB : 62

Fudbal - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   Fudbal - Page 3 Icon_minitime03.12.17 13:08

Moramo biti realni.
Imali smo laku grupu te se plasirali na SP. Fortuna je bila na nasoj strani u toku ciklusa, sjetite se obe utakmice protiv Velsa. U Gruziji smo gubili 1:0 da bi pri tom rezultatu Stojke odbranio penal i mi preokrenuli na 3:1,kuci ih jedva dobili. Sretno pobijedili Irce.
Po mom misljenju SP treba iskoristiti kao pripremu za sledeci ciklus, uvesti mlade .
Mi jednostavno nemamo kvalitet, za mene bi prelazak grupe bio ravan tituli svjetskog prvaka, bio bih zadovoljan i bodom protiv Kostarike i Svajcarske.

_________________
ko istinu gudi,gudalom ga po prstima biju
Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6301
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Fudbal - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   Fudbal - Page 3 Icon_minitime03.12.17 13:35

milutins (citat):
Moramo biti realni.
Imali smo laku grupu te se plasirali na SP. Fortuna je bila na nasoj strani u toku ciklusa, sjetite se obe utakmice protiv Velsa. U Gruziji smo gubili 1:0 da bi pri tom rezultatu Stojke odbranio penal i mi preokrenuli na 3:1,kuci ih jedva dobili. Sretno pobijedili Irce.
Po mom misljenju SP treba iskoristiti kao pripremu za sledeci ciklus, uvesti mlade .
Mi jednostavno nemamo kvalitet, za mene bi prelazak grupe bio ravan tituli svjetskog prvaka, bio bih zadovoljan i bodom protiv Kostarike i Svajcarske.
Pa, i u toj lakoj grupi kako je nazivaš i tu smo se mučili i čekali zadnju utakmicu da vidimo šta će biti sa nama. Znači ili nije bila laka ili mi nemamo tim u kvalitetu. Samo zahvaljujući golmanu Stojkoviću, njegovim odbranama i zicerima 1/1 idemo na takmičenje. U odsudnim momentima je branio i mrežu spašavao.
Na vrh Go down
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6369
ČLAN OD: : 2011-01-25

Fudbal - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   Fudbal - Page 3 Icon_minitime04.12.17 9:21

Novi Zeland omladinski prvaci sveta. nije da nemamo kvalitet.smeniti  Muslina je bila glupost.kod nas se uvek igraju neke igre koje nemaju veze sa fudbalom.
Na vrh Go down
milutins
Kapetan
Kapetan



Forumska Spomenica 2009 Spomenica 2009
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3755
ČLAN OD: : 2009-08-19
DOB : 62

Fudbal - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   Fudbal - Page 3 Icon_minitime04.12.17 13:45

Negdje na pocetku kvalifikacionog ciklusa (loshe poceli)sinovi,inace veliki navijaci orlova upitashe me "ako odemo u Rusiju hoces li nam uplatiti angazman. Ja pristanem uz uslove, mladji da bude perfektan student, stariji da pocne stedjeti novac, napisem cifru koju hocu da vidim na kraju 2017.
Bemliga, pokusavao sam da izvrdam, nista od toga, vec "ganjaju " angazmane.

_________________
ko istinu gudi,gudalom ga po prstima biju
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

Fudbal - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   Fudbal - Page 3 Icon_minitime05.12.17 7:36

milutins (citat):
Negdje na pocetku kvalifikacionog ciklusa (loshe poceli)sinovi,inace veliki navijaci orlova upitashe me "ako odemo u Rusiju hoces li nam uplatiti angazman. Ja pristanem uz uslove, mladji da bude perfektan student, stariji da pocne stedjeti novac, napisem cifru koju hocu da vidim na kraju 2017.
Bemliga, pokusavao sam da izvrdam, nista od toga, vec "ganjaju " angazmane.
KAD SU TAKVI -ZASLUŽILI SU cheers Basketball

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Fudbal - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   Fudbal - Page 3 Icon_minitime15.12.17 16:50

Ispovest žene, fudbalskog sudije...

[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

Fudbal - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   Fudbal - Page 3 Icon_minitime24.12.17 15:03

Ovi stvarno vole fudbal...

[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6301
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Fudbal - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   Fudbal - Page 3 Icon_minitime24.12.17 15:06

PORUCNIK (citat):
Ovi stvarno vole fudbal...

[You must be registered and logged in to see this image.]
Smešno je.. malo uzbrdo malo nizbrdo Smile
Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6301
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Fudbal - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   Fudbal - Page 3 Icon_minitime26.12.17 3:24

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Fudbal - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   Fudbal - Page 3 Icon_minitime05.01.18 21:00

semsudin (citat):
Popularni sportski komentator je rekao ovo:
-Nekad su fudbal/nogomet igrali siromašni a gledali bogati -
-Danas igraju bogati a gledaju siromašni-

Hm, mislim da u samim počecima nogometa, pa i nešto kasnije, nije bilo tako, tj. nogomet su igrala gospoda, a gledali radnici, dok su npr. (europski) ragbi igrali radnici, a gledala gospoda...

Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

Fudbal - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   Fudbal - Page 3 Icon_minitime06.01.18 8:56

Max Blitz (citat):
semsudin (citat):
Popularni sportski komentator je rekao ovo:
-Nekad su fudbal/nogomet igrali siromašni a gledali bogati -
-Danas igraju bogati a gledaju siromašni-

Hm, mislim da u samim počecima nogometa, pa i nešto kasnije, nije bilo tako, tj. nogomet su igrala gospoda, a gledali radnici, dok su npr. (europski) ragbi igrali radnici, a gledala gospoda...

"Sirotinjsko si je da trupa, a čorbadžijsko da gleda" Basketball

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
semsudin
Podporučnik
Podporučnik
semsudin


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1435
ČLAN OD: : 2013-03-11
DOB : 56
M(j)esto GRABOVAC, VELIKA KLADUSA

Fudbal - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   Fudbal - Page 3 Icon_minitime07.01.18 13:46

[You must be registered and logged in to see this image.]
Novi selektor reprezentacije BiH je postao popularni žuti Robert Prosinečki.Imao je fantastičnu klubsku karijeru dok je kao trener imao određenih uspjeha sa Azerbejdžanom.Da li će sa BiH imati uspjeh kao što je to uspio Safet Sušić vrijeme će pokazati.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Fudbal - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   Fudbal - Page 3 Icon_minitime24.01.18 17:32

U Lausanni je održan ždrijeb premijernog izdanja Lige nacija, novog UEFA-ina natjecanja koje će zamijeniti prijateljske utakmice, ali imat će i natjecateljski karakter.
Osim što će se boriti za bogate novčane nagrade, iznosi još nisu poznati, kroz Ligu nacija četiri reprezentacije plasirat će se i na Euro 2020.
Prvo izdanje UEFA-ine Lige nacija igrat će se od rujna 2018. godine do lipnja 2019. godine. Utakmice u skupini igrat će se u rujnu, listopadu i studenom, dok će se Final Four Lige A igrati u lipnju po principu polufinale --> finale.
Svaka reprezentacija u Ligama A, B i C odigrat će po četiri utakmice u šest kola natjecanja u jesen 2018. U Ligi D, s obzirom na to da su tamo po četiri reprezentacije u skupini, svaka momčad odigrat će po šest utakmica. Play-off utakmice u kojima ćemo dobiti četiri dodatna sudionika Europskog prvenstva 2020. odigrat će se u ožujku 2020. U svakoj ligi (A-D) pobjednici skupina izborit će promociju u viši rang natjecanja, dok će četiri najlošije reprezentacije u ligama ispasti u niži rang. Četiri pobjednika skupine u Ligi A igrat će završnicu odnosno Final Four, a pobjednik će izboriti plasman na Europsko prvenstvo 2020. godine.

[You must be registered and logged in to see this link.]

Ždrijeb Lige nacija

Liga A
Skupina A1: Nizozemska, Francuska, Njemačka
Skupina A2: Island, Švicarska, Belgija
Skupina A3: Poljska, Italija, Portugal
Skupina A4: Hrvatska, Engleska, Španjolska

Liga B
Skupina B1: Češka, Ukrajina, Slovačka
Skupina B2: Turska, Švedska, Rusija
Skupina B3: Sjeverna Irska, BiH, Austrija
Skupina B4: Danska, Irska, Wales

Liga C
Skupina C1: Izrael, Albanija, Škotska
Skupina C2: Estonija, Finska, Grčka, Mađarska
Skupina C3: Cipar, Bugarska, Norveška, Slovenija
Skupina C4: Litva, Crna Gora, Srbija, Rumunjska

Liga D
Skupina D1: Andora, Kazahstan, Latvija, Gruzija
Skupina D2: San Marino, Moldavija, Luksemburg, Bjelorusija
Skupina D3: Kosovo, Malta, Farski otoci, Azerbajdžan
Skupina D4: Gibraltar, Lihtenštajn, Armenija, Makedonija

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6301
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Fudbal - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   Fudbal - Page 3 Icon_minitime03.02.18 19:03

Tu je i Kosovo ???
Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6301
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Fudbal - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   Fudbal - Page 3 Icon_minitime03.02.18 19:05

Franjo Vladić[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6301
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Fudbal - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   Fudbal - Page 3 Icon_minitime03.02.18 19:18

[You must be registered and logged in to see this image.]
Velibor Vasović
Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6301
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Fudbal - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   Fudbal - Page 3 Icon_minitime05.02.18 21:42

Prekazi...[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Sponsored content





Fudbal - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Fudbal   Fudbal - Page 3 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Fudbal
Na vrh 
Stranica 3/12Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Next
 Similar topics
-
» Fudbal

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: 
OTVORENA CIVILNA PLATFORMA
 :: SPORT, ZABAVA I SLOBODNE AKTIVNOSTI
-
Idi na: