FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Iseljenici

Go down 
+29
vladimir
PORUCNIK
Max Blitz
VBČ
jozl52
Brkakougar
gospodine
dragan miletic
Delboy
puc(f)lek
alexandar
zokika
semsudin
pucflek
arcibald01
dinosaurus
Srdjan Radovanov
KeleOMJ
pukovnik
ZAGORAC
dpuric
013gonzo
Jozo Trklja
gerard ford
Sloba1
pera84
milutins
SveJug
lacoš
33 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 12 ... 20  Next
AutorPoruka
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6465
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Iseljenici - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   Iseljenici - Page 4 Icon_minitime11.02.16 20:15

A, sada nas pozivaš da se kao vratimo temi ?
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3586
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Iseljenici - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   Iseljenici - Page 4 Icon_minitime11.02.16 20:21

Molim da razmirice i ostalo što se ne tiče teme rješavate putem privatnih poruka!
Na vrh Go down
gerard ford
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1635
ČLAN OD: : 2014-03-12
M(j)esto Jaska

Iseljenici - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   Iseljenici - Page 4 Icon_minitime12.02.16 21:39

Velika većina njih je  negdje  a pogotovo u daleke prekooceanske zemlje odselila iz nužde i  gotovo  svi kažu da im je lijepo u novoj domovini.Rijetki od njih su realni kao što je to jedan moj   dobar poznanik,koji govori da je čitav svoj život potrošio u Americi otplaćujući kredit za kuću i kupnju avionske karte  za doći doma...Kuće su ljudi i ovdje napravili radeći po zapadnoj Evropi ili čak i tu..
Kod svih njih bogatih ili manje bogatih primjećuje se nostalgija za starim krajem ,i mislim da bi se većina tih ljudi vratila tamo gdje su korijeni,no sada je problem ostatka obitelji,prvenstveno djece kojima takva opcija povratka u tamo neko selo ili gradić od kuda su roditelji baš i nije realna.
Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6465
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Iseljenici - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   Iseljenici - Page 4 Icon_minitime12.02.16 22:10

[You must be registered and logged in to see this link.] što se mene tiče nema razmirica već nisu nam isti pogledi, razmišljanja... Percepija, jel se tako kaže, kao izraz. Nemam ja ništa protiv nikoga, jer od nikoga nemam ništa niti očekujem, samo sam komentarisao te njegove periode koje je On tako posložio da bude razne asocijacije. Sa ove pozicije teško je razdvojiti ekonomski odlazak i događaje koje su nas snašle. I koja bi se godina uzela za ekonomski odlazak a da nema veze sa onim što je škakljivo... 
Na vrh Go down
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 7124
ČLAN OD: : 2011-01-25

Iseljenici - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   Iseljenici - Page 4 Icon_minitime12.02.16 22:50

bez obzira iz kojih razloga je neko otisao iz svoje zemlje svi o svojoj zemlji I narodu pricaju najlepse. bar je tako bilo u Svedskoj.
Na vrh Go down
pera84
Podpukovnik
Podpukovnik
pera84


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
BROJ POSTOVA: : 6178
ČLAN OD: : 2011-03-17
M(j)esto USA

Iseljenici - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   Iseljenici - Page 4 Icon_minitime12.02.16 23:17

gerard ford (citat):
Velika većina njih je  negdje  a pogotovo u daleke prekooceanske zemlje odselila iz nužde i  gotovo  svi kažu da im je lijepo u novoj domovini.Rijetki od njih su realni kao što je to jedan moj   dobar poznanik,koji govori da je čitav svoj život potrošio u Americi otplaćujući kredit za kuću i kupnju avionske karte  za doći doma...Kuće su ljudi i ovdje napravili radeći po zapadnoj Evropi ili čak i tu..
Kod svih njih bogatih ili manje bogatih primjećuje se nostalgija za starim krajem ,i mislim da bi se većina tih ljudi vratila tamo gdje su korijeni,no sada je problem ostatka obitelji,prvenstveno djece kojima takva opcija povratka u tamo neko selo ili gradić od kuda su roditelji baš i nije realna.

Kakva je razlika izmedju onih koji stede dvadeset godina pa naprave kucu i onih koji kupe kucu pa je otplacuju dvadeset godina?
Ista stvar samo obrnut redosled radnji. Cak ovi drugi prodju bolje jer ne moraju da se potucaju kao podstanari ili zive u nekim rupama da bi ustedjeli za svoju kucu ili stan. A dzaba ti jos sto se gradnja otegne pa godinama u dvoristu stoji mjesalica i kamara cigle.
Kad se tice nostalgije, kako ko. Licno je nemam. I znam ih jos dosta kojima ne pada na pamet da se vracaju. Znam i one druge, takvih je manjina.
Djeci ne pada na pamet da se vracaju, to je tacno. A i gdje bi? I sta da rade? A, da. Prijave se na biro rada.
Evo ti moj primjer. Imam kcerku, ove godine zavrsava fakultet. Ako uzmemo u jednacinu prosjecnu platu u HR trebalo bi joj sedamnaest godina da vrati ono sto je ulozila u studije. (srednju skolu i osnovno obrazovanje ne racunam, al' ako vec hoces dodaj jos devet godina). Vidis li ti tu ikakav motiv??? Mozda u govorima politicara koji se mogu svesti na dvije recenice: Narode, stisni zube jos samo ovu i iducu godinu. Jer posle toga ste tek najebali.
Vani najbolje prolaze oni koji od samog pocetka kazu, moj zivot je ovdje. I tako razmisljaju, planiraju, rade i ponasaju se. Oni koji nista ne naprave, uvijek se mogu vaditi na fazon "ma, zemljace, uvijek ces biti stranac".
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Iseljenici - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   Iseljenici - Page 4 Icon_minitime12.02.16 23:29

Hrvatska oporezuje sve mirovine zarađene u inozemstvu, osim u Njemačkoj, Belgiji, Nizozemskoj i Kanadi. Umirovljenici povratnici iz Švicarske negoduju.
Kad sam im objasnio da je za 1500 franaka porez 25 posto, e onda su mi rekli svi da će dobro razmisliti da li će se vratiti u Hrvatsku, ističe Toni Drvoderić iz Udruge povratnika Hortus Helvetia.
Poznamo puno ljudi koji su se čak ponovno odjavili, otišli natrag u Švicarsku, jer vele da to nije pravedno da toliki porez. U Švicarskoj je najviše 9 i 10 posto...


[You must be registered and logged in to see this link.]


Odgovor ministra finacija:

[You must be registered and logged in to see this link.]


Max Blitz: komentar modifikovan dana: 12.02.16 23:33; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
VBČ
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
VBČ


Veteran Foruma SP
Forumska Spomenica 2009 FS
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 14090
ČLAN OD: : 2009-05-01

Iseljenici - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   Iseljenici - Page 4 Icon_minitime12.02.16 23:32

Max Blitz (citat):

Hrvatska oporezuje sve mirovine zarađene u inozemstvu, osim u Njemačkoj, Belgiji, Nizozemskoj i Kanadi. Umirovljenici povratnici iz Švicarske negoduju.
Kad sam im objasnio da je za 1500 franaka porez 25 posto, e onda su mi rekli svi da će dobro razmisliti da li će se vratiti u Hrvatsku, ističe Toni Drvoderić iz Udruge povratnika Hortus Helvetia.


[You must be registered and logged in to see this link.]

Dok država ne podje služit narodu, umjesto da ga muze, nema ništa od nje.

_________________
Inta ilaahi, inta abuye, Inta habibi wikullil muna...
Na vrh Go down
https://jna-sfrj.forumbo.net
pera84
Podpukovnik
Podpukovnik
pera84


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
BROJ POSTOVA: : 6178
ČLAN OD: : 2011-03-17
M(j)esto USA

Iseljenici - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   Iseljenici - Page 4 Icon_minitime12.02.16 23:37

Nista cudno. Umjesto da razmisljaju kako da razvijaju privredu i tako povecaju priliv u drzavnu kasu, jednostavnije im je uzeti od onih koji imaju.
Prije nekoliko godina u Srbiji je bio predlog (ne znam dokle je to stiglo) da se oporezuju novcane doznake iz inostranstva.
Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik
pukovnik


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2090
ČLAN OD: : 2012-02-29

Iseljenici - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   Iseljenici - Page 4 Icon_minitime13.02.16 12:09

Max Blitz (citat):
Hrvatska oporezuje sve mirovine zarađene u inozemstvu, osim u Njemačkoj, Belgiji, Nizozemskoj i Kanadi. Umirovljenici povratnici iz Švicarske negoduju.
Kad sam im objasnio da je za 1500 franaka porez 25 posto, e onda su mi rekli svi da će dobro razmisliti da li će se vratiti u Hrvatsku, ističe Toni Drvoderić iz Udruge povratnika Hortus Helvetia.
Poznamo puno ljudi koji su se čak ponovno odjavili, otišli natrag u Švicarsku, jer vele da to nije pravedno da toliki porez. U Švicarskoj je najviše 9 i 10 posto...


[You must be registered and logged in to see this link.]


Odgovor ministra finacija:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Nema nam života bez njih. Što smo mi koji ovdje živimo i plaćamo poreze budale. Nek onda lijepo uživaju u Švicarskoj ali neka i ne izlaze na glasovanja te meni određuju kako ću živjeti u svojoj zemlji.

_________________
Semper Fidelis
Na vrh Go down
gerard ford
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1635
ČLAN OD: : 2014-03-12
M(j)esto Jaska

Iseljenici - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   Iseljenici - Page 4 Icon_minitime13.02.16 15:26

pera84 (citat):
gerard ford (citat):
Velika većina njih je  negdje  a pogotovo u daleke prekooceanske zemlje odselila iz nužde i  gotovo  svi kažu da im je lijepo u novoj domovini.Rijetki od njih su realni kao što je to jedan moj   dobar poznanik,koji govori da je čitav svoj život potrošio u Americi otplaćujući kredit za kuću i kupnju avionske karte  za doći doma...Kuće su ljudi i ovdje napravili radeći po zapadnoj Evropi ili čak i tu..
Kod svih njih bogatih ili manje bogatih primjećuje se nostalgija za starim krajem ,i mislim da bi se većina tih ljudi vratila tamo gdje su korijeni,no sada je problem ostatka obitelji,prvenstveno djece kojima takva opcija povratka u tamo neko selo ili gradić od kuda su roditelji baš i nije realna.

Kakva je razlika izmedju onih koji stede dvadeset godina pa naprave kucu i onih koji kupe kucu pa je otplacuju dvadeset godina?
Ista stvar samo obrnut redosled radnji. Cak ovi drugi prodju bolje jer ne moraju da se potucaju kao podstanari ili zive u nekim rupama da bi ustedjeli za svoju kucu ili stan. A dzaba ti jos sto se gradnja otegne pa godinama u dvoristu stoji mjesalica i kamara cigle.
Kad se tice nostalgije, kako ko. Licno je nemam. I znam ih jos dosta kojima ne pada na pamet da se vracaju. Znam i one druge, takvih je manjina.
Djeci ne pada na pamet da se vracaju, to je tacno. A i gdje bi? I sta da rade? A, da. Prijave se na biro rada.
Evo ti moj primjer. Imam kcerku, ove godine zavrsava fakultet. Ako uzmemo u jednacinu prosjecnu platu u HR trebalo bi joj sedamnaest godina da vrati ono sto je ulozila u studije. (srednju skolu i osnovno obrazovanje ne racunam, al' ako vec hoces dodaj jos devet godina). Vidis li ti tu ikakav motiv??? Mozda u govorima politicara koji se mogu svesti na dvije recenice: Narode, stisni zube jos samo ovu i iducu godinu. Jer posle toga ste tek najebali.
Vani najbolje prolaze oni koji od samog pocetka kazu, moj zivot je ovdje. I tako razmisljaju, planiraju, rade i ponasaju se. Oni koji nista ne naprave, uvijek se mogu vaditi na fazon "ma, zemljace, uvijek ces biti stranac".
Velika je razlika poglavito  za ljude koji žive na selu i imaju barem nekakav posao ili  primanja a takvih je ipak dosta .Zašto je razlika?Jednostavno zbog toga što kuću mogu napraviti sami  jer uglavnom već posjeduju zemljište za gradnju a ostalo rade po principu ,,uradi sam,, i ne moraju se vezati gotovo doživotnim kreditom kao onaj moj poznanik iz Amerike.Naravno da osim mješalice u dvorištu gledaju svinjac,kokošinjac i štalu sa kravicom što im nikako ne predstavlja problem...Problem je naravno sila ljudi koji su  na selu ostavili svoja imanja i nahrupili u gradove  na golu livadu te usput  uletjeli u  lihvarska kreditna zaduženja pa se sada nastoje izvući...Sela,koja su stoljećima hranila ljude ostaju prazna i napuštena!
Nostalgija vas iznutra  nagriza .Pati se za grobovima predaka ...poznatim brdom i rijekom,izlaskom i zalaskom sunca,a doći i nije baš lako...

U RH mlada  osoba sa visokom naobrazbom relativno lako nalazi posao..pogotovo sa visokom naobrazbom   iz elektrotehničke struke gotovo da mogu birati(primanja su oko 2000 E),a oniH koji su donijeli diplomu iz Amerike nema na burzi.
Kaj se tiće političara i njima se iz godine u godinu  sužava prostor manipulacije  i prilično su pod kontrolom javnosti.Hebi ga ,demokracija je dug proces a mi je tek 25 godina nastojimo oživjeti i provesti u djelo.Priznaj da nam nije lako.Demokratske šeme u koje si uletio ti i mnogi iseljenici baš i   nisu dio vašega dnevno-političkoga nasljeđa.Vi koji ste tamo došli iz komunizma naviknuti ste na nešto drugo,ali vam je to plaćeno.Nama za sada baš i nije,no mi smo ostali homogena masa spremna mijenjati svijet ondje gdje smo rođeni .Jeli naše hrabrost a vaše ludost ili  obrnuto tek će vrijeme pokazati..
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Iseljenici - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   Iseljenici - Page 4 Icon_minitime13.02.16 17:00

gerard ford (citat):
U RH mlada osoba sa visokom naobrazbom relativno lako nalazi posao.. pogotovo sa visokom naobrazbom iz elektrotehničke struke gotovo da mogu birati (primanja su oko 2000 E), a oniH koji su donijeli diplomu iz Amerike nema na burzi.
Kaj se tiće političara i njima se iz godine u godinu  sužava prostor manipulacije  i prilično su pod kontrolom javnosti.Hebi ga ,demokracija je dug proces a mi je tek 25 godina nastojimo oživjeti i provesti u djelo.Priznaj da nam nije lako. Demokratske šeme u koje si uletio ti i mnogi iseljenici baš i nisu dio vašega dnevno-političkoga nasljeđa. Vi koji ste tamo došli iz komunizma naviknuti ste na nešto drugo, ali vam je to plaćeno. Nama za sada baš i nije, no mi smo ostali homogena masa spremna mijenjati svijet ondje gdje smo rođeni. Jeli naše hrabrost a vaše ludost ili  obrnuto tek će vrijeme pokazati..

Gerarde znam se ne složiti s dosta toga što napišeš  Smile , ali na ovaj dio (ne samo boldani) sam ostao bez teksta, koliko si pogodio u samu bit.
To je točno to.

Interesantno je koliko god iseljenici prihvaćali demokraciju u zemljama gdje su, hvale je i normalna im je, toliko je ne vole kad im je došla doma u stari kraj. Zapanjujuće, a i licemjerno, dodao bih.
Na vrh Go down
VBČ
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
VBČ


Veteran Foruma SP
Forumska Spomenica 2009 FS
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 14090
ČLAN OD: : 2009-05-01

Iseljenici - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   Iseljenici - Page 4 Icon_minitime13.02.16 17:12

Max Blitz (citat):



Interesantno je koliko god iseljenici prihvaćali demokraciju u zemljama gdje su, hvale je i normalna im je, toliko je ne vole kad im je došla doma u stari kraj. Zapanjujuće, a i licemjerno, dodao bih.

pitanje scratch

_________________
Inta ilaahi, inta abuye, Inta habibi wikullil muna...
Na vrh Go down
https://jna-sfrj.forumbo.net
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Iseljenici - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   Iseljenici - Page 4 Icon_minitime13.02.16 17:20

Da prevedem - neka čudna želja da stari kraj ostane "vukojebina", a pozitvne (više-manje kozmetičke) promjene da se odigraju pod njihovom kontrolom, jer mi koji smo tu, nemamo pojma kako to treba.
Na vrh Go down
VBČ
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
VBČ


Veteran Foruma SP
Forumska Spomenica 2009 FS
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 14090
ČLAN OD: : 2009-05-01

Iseljenici - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   Iseljenici - Page 4 Icon_minitime13.02.16 17:21

Max Blitz (citat):
Da prevedem - neka čudna želja da stari kraj ostane "vukojebina", a pozitvne (više-manje kozmetičke) promjene da se odigraju pod njihovom kontrolom, jer mi koji smo tu, nemamo pojma kako to treba.

Ma otkud tebi to?

_________________
Inta ilaahi, inta abuye, Inta habibi wikullil muna...
Na vrh Go down
https://jna-sfrj.forumbo.net
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Iseljenici - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   Iseljenici - Page 4 Icon_minitime13.02.16 17:31

VBČ (citat):
Ma otkud tebi to?

Jaki (subjektivni) utisak, vrlo jaki.

Ne mora stari kraj bit / ostat mjesto gdje će bit domaće rakije,  a ako je više nema jer se ljudi bave drugim stvarima, onda je tragedija.

Dugo bi trajalo kad bi sve nabrajao, ovo je najbanalnije što mi je palo napamet.
Na vrh Go down
VBČ
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
VBČ


Veteran Foruma SP
Forumska Spomenica 2009 FS
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 14090
ČLAN OD: : 2009-05-01

Iseljenici - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   Iseljenici - Page 4 Icon_minitime13.02.16 17:34


Ne vjerujem da je tako. Možda si zavidan.

_________________
Inta ilaahi, inta abuye, Inta habibi wikullil muna...
Na vrh Go down
https://jna-sfrj.forumbo.net
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Iseljenici - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   Iseljenici - Page 4 Icon_minitime13.02.16 17:37

VBČ (citat):
Ne vjerujem da je tako. Možda si zavidan.

Mogu i ja bit zavidan na štošta, to je normalno, ali na iseljenike u cjelini nisam, imao sam prilike otić vani, pa nisam, lijepo mi je tu.
Na vrh Go down
pera84
Podpukovnik
Podpukovnik
pera84


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
BROJ POSTOVA: : 6178
ČLAN OD: : 2011-03-17
M(j)esto USA

Iseljenici - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   Iseljenici - Page 4 Icon_minitime13.02.16 17:55

Max Blitz (citat):
Da prevedem - neka čudna želja da stari kraj ostane "vukojebina", a pozitvne (više-manje kozmetičke) promjene da se odigraju pod njihovom kontrolom, jer mi koji smo tu, nemamo pojma kako to treba.

Ne znam otkud ti ta ideja, al' poznavajuci te (virtualno) ovih nekoliko godina, ne cudim se. Laughing
Ne mogu pricati ni u cije ime nego samo za sebe. Kako cete vi urediti svoje drzave, boli me djokica. Najsretniji bi bio da ste druga Svajcarska (ili sta je vec tu pojam standarda). Razlog broj jedan, dva, tri....da ne trazite para. Tacka.
A sto se tice kontrole, moja su iskustva da se vise vi uplicete u nase zivote nego mi u vase. Ne mogu nabrojati koliko puta sam cuo od rodbine i prijatelja: 
kako sam prodao dusu za dolare (ne, no cu za dinare),
stace mi auto sa osam cilindara, (znas li ti koliko to trosi Rolling Eyes )
kako su medija pod kontrolom pa nemam prave informacije sta se ovdje desava (citaj malo Kurir i Blitz  Laughing
najbolje bi mi bilo da ustedjevinu ulozim u "nekakav biznis ili nekretnine" u rodnom kraju (jer ovo ovdje je pitanje dana kad ce propasti bounce )
kako me ovdje grize nostalgija (izvini GF) za rodnim brdom i sljivom al' to ne vidim jer su mi zamazali oci redovnom platom. clown
oni su sretniji s jednim paradajzom nego ja s punim stolom....
kakvi su mi planovi za penziju, (nemoj cekati starost pa da pocnes ovdje nesto praviti) Sleep

Ovo ti je samo u kratkim crticama, a za elaborirane ideje mogu ti po zelji proslijediti emajle i skenirati postu. lol!

A sto se tice glasanja dijaspore, ne mozes ostati ziv od politicara koji ovdje dolaze i vuku ljude za ruku da glasaju na izborima (jer valjda vama tamo ne mogu vise prodavati iste budalastine iz godine u godinu).
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Iseljenici - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   Iseljenici - Page 4 Icon_minitime13.02.16 18:06

Moram ti prvenstveno priznat da su mi specifičnosti BiH 'španska sela', meni osobno, nisam obiteljski ni ovako ni onako imao puno veze sa susjedima preko granice tako da zaista slabo poznajem iz prve ruke. Smile

Poznajem iz viceva o Muji i Hasi, (da me ne krivo ne shvati).

Plus to što je tamo bilo nedavno, onda mi je malo jasnije.

Također ni cijeli ex-Yu prostor ne poznajem, govorim iz perspektive Dalmacije i Zagreba, to je ono od kud znam ljude, priče i sudbine..... ne kažem da sam "mjerodavan" za sve i svo...
Na vrh Go down
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 7124
ČLAN OD: : 2011-01-25

Iseljenici - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   Iseljenici - Page 4 Icon_minitime13.02.16 18:46

kako sam prodao dusu za dolare?  ili Svedske krune ili eure ?   ozbiljna tema za razmisljanje
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Iseljenici - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   Iseljenici - Page 4 Icon_minitime13.02.16 19:00

Ovo kao da se radi o nekom našem državnom službeniku.....  Laughing

Španjolski državni službenik Joaquin Garcia kažnjen je s 27.000 eura kazne jer se nije pojavio na poslu ‘najmanje’ šest godina, utvrđeno je na sudu.
Garcia (69) je bio zadužen za nadgledanje izgradnje postrojenja za zbrinjavanje otpadnih voda, no tvrtka koja se bavila izgradnjom nije ga vidjela godinama, iako je njezin ured bio preko puta hodnika od njegovog.


[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this image.]


Šalu na stranu, ali ima neke veze s temom....
Još uvijek je kod nas ideal državna (administrativna) služba za one manje ambiciozne. Very Happy
Ima to veze i s mentalnim nasljeđem administrativnog aparata iz bivše države.
Odlazak u vode privatnog poduzetništva mnogi stariji članovi obitelji smatraju ludošću i nepotrebnim avanturizmom.

Na vrh Go down
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 7124
ČLAN OD: : 2011-01-25

Iseljenici - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   Iseljenici - Page 4 Icon_minitime13.02.16 20:56

mentalnim nasljeđem administrativnog aparata iz bivše države.???? kad nesto nevalja uvek je kriva bivsa drzava. ja mislim da je u iseljenike otislo vise ljudi iz novih drzava nego iz stare drzave. ako stara nije valjala zasto su ljudi pobegli iz novih ?
Na vrh Go down
pera84
Podpukovnik
Podpukovnik
pera84


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
BROJ POSTOVA: : 6178
ČLAN OD: : 2011-03-17
M(j)esto USA

Iseljenici - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   Iseljenici - Page 4 Icon_minitime13.02.16 21:12

vladimir (citat):
kako sam prodao dusu za dolare?  ili Svedske krune ili eure ?   ozbiljna tema za razmisljanje
Jednostavno.

Umjesto da patriotski sjedis kod kuce, duvas u prste i slusas kako ce ti biti bolje (malo) sutra, ti si izdajnicki nasao posla u Svedskoj. I za saku kruna zaboravio zalazak sunca i sljivu u rodnom selu. Jer na Zapadu, sunce ne zalazi. A i ako zalazi onda je to po scenariju Hollywoda. A sljive su GMO. I ko ti je dao pravo da budes nezadovoljan onim s cim su milioni drugih sretni? Da nisi ti, mozda, u civilstvu bio mangup?!
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 62
M(j)esto Bijelo Polje

Iseljenici - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   Iseljenici - Page 4 Icon_minitime13.02.16 21:25

vladimir (citat):
mentalnim nasljeđem administrativnog aparata iz bivše države.???? kad nesto nevalja uvek je kriva bivsa drzava. ja mislim da je u iseljenike otislo vise ljudi iz novih drzava nego iz stare drzave. ako stara nije valjala zasto su ljudi pobegli iz novih ?
Realno, bilo je kako je i Lenjin govorio - sistem su srusili mangupi (ljudska bagra) u nasim redovima.
Cak je bio popularan slogan: "Ala volim ovaj rezim, plata ide a ja lezim", ili kako su govorili radnici iz moje opstine, a mozda i sire: "Ne mogu oni mene malo platit koliko ja mogu malo radit".
I bilo je zaduzivanja na drzavnom nivou, ali visestruko manje nego sto je sada zaduzenost  sadasnja samo jedne od novih drzava. A na republickom nivou, vise se i izgradjivalo. E sad gdje idu te pare od zaduzivanja...
Tehnoloski, sada imam bolji standard nego u bivsoj drzavi, iako spadam u nizu srednju klasu na drzavnom nivou.
Ali, u bivsoj drzavi sam jednom otisao u robnu kucu da kupim telefonski aparat (onaj sa okretanjem brojcanika) i usput kupio TV prijemnik. Logicno bi bilo da je obrnuto. Sada treba da dvije godine otplacujem ratu, sto znatno utice na trenutni standard.

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Iseljenici - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   Iseljenici - Page 4 Icon_minitime13.02.16 21:49

PORUCNIK (citat):
vladimir (citat):
mentalnim nasljeđem administrativnog aparata iz bivše države.???? kad nesto nevalja uvek je kriva bivsa drzava.

Realno, bilo je kako je i Lenjin govorio - sistem su srusili mangupi (ljudska bagra) u nasim redovima.
Cak je bio popularan slogan: "Ala volim ovaj rezim, plata ide a ja lezim", ili kako su govorili radnici iz moje opstine, a mozda i sire: "Ne mogu oni mene malo platit koliko ja mogu malo radit".

Ali, u bivsoj drzavi sam jednom otisao u robnu kucu da kupim telefonski aparat (onaj sa okretanjem brojcanika) i usput kupio TV prijemnik. Logicno bi bilo da je obrnuto. Sada treba da dvije godine otplacujem ratu, sto znatno utice na trenutni standard.

Hmm.... ne misim ja da je sve danas super i bajno, nego je još u svijesti ovo što je Poručnik naveo - a svodi se na sigurnu državnu službu i plaće. I ima 'ko da misli'... I radio -  ne radio ti je isto, srednje do osrednje, ali nije grozno.
A konkretno TV aparati i slično su prije bili skuplji nego danas, samo su danas kraćeg vijeka trajanja.
Čini mi se da je prvi TV u boji koji su moji roditelji kupili negdje oko 1978. bio preko 1000 DM, nije to bio mali novac.
Na vrh Go down
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 7124
ČLAN OD: : 2011-01-25

Iseljenici - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   Iseljenici - Page 4 Icon_minitime13.02.16 21:54

pera84 (citat):
vladimir (citat):
kako sam prodao dusu za dolare?  ili Svedske krune ili eure ?   ozbiljna tema za razmisljanje
Jednostavno.

Umjesto da patriotski sjedis kod kuce, duvas u prste i slusas kako ce ti biti bolje (malo) sutra, ti si izdajnicki nasao posla u Svedskoj. I za saku kruna zaboravio zalazak sunca i sljivu u rodnom selu. Jer na Zapadu, sunce ne zalazi. A i ako zalazi onda je to po scenariju Hollywoda. A sljive su GMO. I ko ti je dao pravo da budes nezadovoljan onim s cim su milioni drugih sretni? Da nisi ti, mozda, u civilstvu bio mangup?!
Jesam, kako si pogodio?
Na vrh Go down
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 7124
ČLAN OD: : 2011-01-25

Iseljenici - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   Iseljenici - Page 4 Icon_minitime13.02.16 21:59

iseljenici I patriotizam ? uvek se poteze ovo pitanje. to sto je neko iseljenik ne znaci da je manji patriota od onog ko zivi u maticnoj drzavi.
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 62
M(j)esto Bijelo Polje

Iseljenici - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   Iseljenici - Page 4 Icon_minitime13.02.16 22:09

vladimir (citat):
iseljenici I patriotizam ? uvek se poteze ovo pitanje. to sto je neko iseljenik ne znaci da je manji patriota od onog ko zivi u maticnoj drzavi.
To je cinjenica. Bilo gdje da zzivim isto bih volio svoj kraj. A zivim tu samo zato sto sa svojim primanjima nigdje drugdje ne bioh mogao. Mozda u Srbiji, ako kirija ne bi bila previsoka.
I inace imam "nomadske" porive. Valjda sam tako navike.Malo ko je mijenjao sredine i selio se kao ja, pa me po malo i svrbe tabani da negdje preselim, na krace ili duze vrijeme.

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Iseljenici - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   Iseljenici - Page 4 Icon_minitime13.02.16 22:21

Nisam neki svjetski putnik, i nisam bio van Europe, ali, interesantno, najviše mi se svidjela - Bratislava. Smile
Bio sam 10-tak puta, imam već i neke poznate kod kojih mogu ić, i nekako sam se u tom gradu uvijek osjećao baš - ugodno.
A takav osjećaj nemam u velikim europskim gradovima.
Meni za život ipak treba grad, nisam navikao na drugo, a Bratislava ima baš sve što treba u tom smislu i nije veliki prezagušeni grad s negativnostima koje imaju neki drugi.
Mislim da bi mogao tamo živjet (samo teorija).
Od Hr gradova bi možda Rijeka još došla u obzir, a od ex-Yu, Ljubljana.
Na vrh Go down
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 7124
ČLAN OD: : 2011-01-25

Iseljenici - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   Iseljenici - Page 4 Icon_minitime13.02.16 23:28

[You must be registered and logged in to see this link.]  zaboravio  si Beograd?
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Iseljenici - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   Iseljenici - Page 4 Icon_minitime14.02.16 0:14

vladimir (citat):
Max Blitz zaboravio si Beograd?

Kako misliš zaboravio? Smile
Bio sam u Bg zadnji put 2011-te, prije toga više puta.....
Za preselit se?
Ne.
Otić mogu 'uvijek' ovako na koji dan kad je neki koncert npr. .... ranije sam stalno bio okolo po koncertima...
Na vrh Go down
VBČ
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
VBČ


Veteran Foruma SP
Forumska Spomenica 2009 FS
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 14090
ČLAN OD: : 2009-05-01

Iseljenici - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   Iseljenici - Page 4 Icon_minitime14.02.16 0:51

Jao Max smijehx

_________________
Inta ilaahi, inta abuye, Inta habibi wikullil muna...
Na vrh Go down
https://jna-sfrj.forumbo.net
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 7124
ČLAN OD: : 2011-01-25

Iseljenici - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   Iseljenici - Page 4 Icon_minitime16.02.16 18:38

pazi sad ovaj moj kolega sto je otisao u Svedsku se predomislio kuka oce kuci, posle samo 20dana. nevalja mu tamo u Svedskoj. izgleda nije lako biti iseljenik???
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Iseljenici - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   Iseljenici - Page 4 Icon_minitime23.02.16 18:18

smijehx

U Austriji je glasno podrigivanje na javnom mjestu kažnjivo, u šta se početkom mjeseca uvjerio......

[You must be registered and logged in to see this link.]
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 62
M(j)esto Bijelo Polje

Iseljenici - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   Iseljenici - Page 4 Icon_minitime23.02.16 22:51

Max Blitz (citat):
smijehx

U Austriji je glasno podrigivanje na javnom mjestu kažnjivo, u šta se početkom mjeseca uvjerio......

[You must be registered and logged in to see this link.]
Komentarisem prije pročitanog napisa na linku.
Jel se to Austrijanci ograđuju od Njemaca? A neko ih je proglasio za cvijet njemackog naroda. A Njemci , kako Berluskoni rece prije izvinjavanja, su horda koja podriguje po Italiji. Nezvanicno - i prde na Jadranu What a Face

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Iseljenici - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   Iseljenici - Page 4 Icon_minitime23.02.16 23:30


Postoje razne vrste iseljenika i njihove destinacije.

[You must be registered and logged in to see this link.]
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Iseljenici - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   Iseljenici - Page 4 Icon_minitime25.02.16 17:02


Nekog preko bare će zanimat.....  Smile
Perice, točno za mjesec dana....

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
pera84
Podpukovnik
Podpukovnik
pera84


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
BROJ POSTOVA: : 6178
ČLAN OD: : 2011-03-17
M(j)esto USA

Iseljenici - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   Iseljenici - Page 4 Icon_minitime25.02.16 17:54

Bili su ovdje i prosle godine.
Zena isla, kaze bilo je dobro.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Iseljenici - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   Iseljenici - Page 4 Icon_minitime04.03.16 2:25

Iz okolice Požege je, ima 25 godina, i zaposlila se na baušteli u Njemačkoj:

Marijana Ereiz (25), inženjerka građevinarstva iz Novog Sela pokraj Požege, prije godinu i dva mjeseca odselila je u Ingolstadt u Njemačkoj u potrazi za poslom. U međuvremenu je postala voditeljica gradilišta i radi milijunske projekte.
"U godinu dana sam si kupila Mercedes A klase. U Hrvatskoj bih ga imala možda za nekih 30 godina na kredit", rekla je inženjerka, koja je u Požegi završila za građevinskog tehničara i onda u Zagrebu studij građevinarstva. Oduvijek je htjela raditi na gradilištu.

Njen savjet Hrvatima koji dolaze u Njemačku je da izbjegavaju naše poslodavce i velike gradove. "U probnom roku radite za bilo koju plaću jer se u njemu što više dokazuje. Tako sam se i ja dokazivala šest mjeseci s minimalnom plaćom, nakon kojih sam dobila inženjersku plaću i ugovor za stalno. Naše poslodavce izbjegavajte jer iskorištavaju naš narod koji odlazi neupućen trbuhom za kruhom, ali ne zna što ih čeka", kaže Marijana.


[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Iseljenici - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   Iseljenici - Page 4 Icon_minitime04.03.16 16:12

U New Yorku umro Ekrem Jevrić, 'Zvijezda Kanade i Amerike'...

[You must be registered and logged in to see this link.]





O Ekremu je pisao i britanski Independent, kao o 'Boratu s Balkana'.

[You must be registered and logged in to see this link.]

"S nekoliko zuba manjka i mršavom građom, Jevrić, muslimanski radnik iz grada Plav na sjeveru Crne Gore, ne izgleda poput balkanskog junaka folk glazbe, ali gledatelji hvale 'živu istinu' njegove pjesme, koja izražava emocionalne probleme ljudi koji žive na mjestima izvan Balkana, u kojima je malo toga slično domu. 'Hej New York, ubila te tama', pjeva Jevrić, dok su iza njega Brooklyn Bridge i neboderi Manhattana. Pjesma opisuje život u velegradu, u kome brojni imigranti vide malo toga osim života kuća-posao, posao-kuća, a Jevrić zaključuje: 'Što znam, ništa ne znam, a gdje da znam'"...

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Iseljenici - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   Iseljenici - Page 4 Icon_minitime08.03.16 14:43

.....zapadnjaci često ne znaju dovoljno o događajima na Balkanu pa postavljaju glupa pitanja i imaju pogrešne pretpostavke o regiji.
Portal no-yolo.com zamolio je mlade iz zemalja bivše Jugoslavije da napišu najgluplja pitanja koja su čuli nakon što su nekome rekli odakle dolaze. Našlo se tu svega...


[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this image.]

"Zar nije Slovenija argentinsko jelo?"
"Znači, pričaš sibirski?"
"Postoje li velike zgrade u Makedoniji?"
"Postoje li sveučilišta u Hrvatskoj?"
"Znači, rat je završio, zar ne?"
"Jeste li još uvijek komunisti?"
"Kad ćete izaći iz Sovjetskog Saveza?"
..........

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Iseljenici - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   Iseljenici - Page 4 Icon_minitime25.03.16 13:36

Zdanje jednog gastarbajtera u naselju Ripanj, Beograd...

[You must be registered and logged in to see this image.]

Google maps:
[You must be registered and logged in to see this link.]

Na vrh Go down
pera84
Podpukovnik
Podpukovnik
pera84


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
BROJ POSTOVA: : 6178
ČLAN OD: : 2011-03-17
M(j)esto USA

Iseljenici - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   Iseljenici - Page 4 Icon_minitime25.03.16 13:52

Selo Draginje.

(Nije bilo bas poznato u siroj javnosti, ali, osim gastarbajterskih para, ovdje se sredinom devedesetih slijevalo i dosta para od "sive ekonomije". Nije bilo da nema, samo je moglo da se desi dodji sutra. Cigare, benzin, auta, oruzije....A moze i mlada ako si htio da se ozenis. Sve za pravu cijenu Laughing )

Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 58
M(j)esto Kraljevo

Iseljenici - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   Iseljenici - Page 4 Icon_minitime25.03.16 18:12

Prolazio kroz ovo selo. Perverzija!
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Iseljenici - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   Iseljenici - Page 4 Icon_minitime31.03.16 22:31

Identifikacijska isprava iz 1938. za imigranta u SAD.

[You must be registered and logged in to see this image.]

[You must be registered and logged in to see this link.]

Navodno su u putovnici bili napisani i savjeti:

"Kad polaziš u svijet, ne prodavaj svojih nekretnina. Može Ti danas-sutra trebati… U novoj zemlji budi radin i ispravan; pokoravaj se zakonima i vlastima; ne govori zlo o toj zemlji, a na svoju zemlju ne zaboravljaj. Ne primaj posao koji Te ponižava i ne radi za manju plaću od tamošnjih ostalih radnika pa će Te poštovati i tražiti radnici, i poslodavci… Budi pošten i ponosi se da si sin naroda slavnoga koji ima dostojno mjesto u svijetu. Poštuj tuđe, a svojim se diči. Uči jezik zemlje u kojoj si, jer ćeš lakše tako proći, ali ne zaboravljaj svoj materinski i sa svojom djecom razgovaraj samo na materinskom jeziku bez obzira na to jesu li rođena u starom kraju ili novoj zemlji. Ako je u Tvom mjestu škola ili crkva, šalji djecu u tu školu i crkvu, a ako ih nema, sam uči svoju djecu jeziku i dobrim običajima svoga kraja".

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Iseljenici - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   Iseljenici - Page 4 Icon_minitime07.04.16 2:20

Skulptura u Marsellieu koja simbolizira prazninu koja nastaje u čovjeku kada biva prisiljen napustiti svoju zemlju, svoj život, svoje prijatelje ...iz bilo kojeg razloga. Umjetnik Frances Bruno Catalano.

[You must be registered and logged in to see this image.]


[You must be registered and logged in to see this link.]

Na vrh Go down
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 7124
ČLAN OD: : 2011-01-25

Iseljenici - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   Iseljenici - Page 4 Icon_minitime07.04.16 22:28

ima li nekog od nasih sa foruma da zivi u Oslu?
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

Iseljenici - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   Iseljenici - Page 4 Icon_minitime11.04.16 13:55

Rade Šerbedžija i Zapadni kolodvor bend

[You must be registered and logged in to see this image.]


SveJug: komentar modifikovan dana: 12.04.16 15:09; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
VBČ
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
VBČ


Veteran Foruma SP
Forumska Spomenica 2009 FS
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 14090
ČLAN OD: : 2009-05-01

Iseljenici - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   Iseljenici - Page 4 Icon_minitime11.04.16 18:36

pera84 (citat):
Selo Draginje.

Kič

_________________
Inta ilaahi, inta abuye, Inta habibi wikullil muna...
Na vrh Go down
https://jna-sfrj.forumbo.net
Sponsored content





Iseljenici - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Iseljenici   Iseljenici - Page 4 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Iseljenici
Na vrh 
Stranica 4/20Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 12 ... 20  Next
 Similar topics
-
» Iseljenici

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: 
OTVORENA CIVILNA PLATFORMA
 :: RAZNO
-
Idi na: