FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 63. padobranska brigada Niš

Go down 
+52
Mikula 67
Uršič
paketije
deltahang
Gorica 660
PORUCNIK
arcibald01
5
Vojnik Graničar
pados
M.No
zahrudin
Miltov
ismet70
leban
flexi
Vučko
foxbat
BEOGRAD
milutins
cifrovoj
markolugonja
jagssi
momo999
Max Blitz
dpuric
BosnaE-TeaM
Stazio
SveJug
Aca Padobranac
milosf
maksimovic
pukovnik
missar
primorec
cshene
tdex
purgi
ivan unetič
kajgod
Backo
alexandar
Lado
purger
jaka
Хранислав Раденковић Хари
DVC virus
Milan Božič
mgalic2
grgapd08
kurir
Padobranac
56 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AutorPoruka
markolugonja
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2012-01-02

63. padobranska brigada Niš - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: 63. padobranska brigada Niš   63. padobranska brigada Niš - Page 3 Icon_minitime22.12.13 22:11

[You must be registered and logged in to see this image.]
 
Koga zanima može videti još fotografija februarske generacije 75. ovde: [You must be registered and logged in to see this link.]

Na vrh Go down
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 668
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

63. padobranska brigada Niš - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: 63. padobranska brigada Niš   63. padobranska brigada Niš - Page 3 Icon_minitime30.12.13 22:53

Stojan Jović, jugoslovenski padobranski rekorder u 76. godini života
Ne broji godine i visinu
Pukovnik i bivši komandant 63. padobranske brigade VJ izveo pravi momački skok
Legendarni komandant niške 63. padobranske brigade, sada pukovnik u penziji Stojan Jović postavio je prošle sedmice na sportskom aerodromu "Davidovac" kod Paraćina novi jugoslovenski rekord padobranskim skokom sa 1.000 metara u 76. godini života. Odličan domaćin ovog događaja, uz lepo vreme koje je bilo gotovo idealno za skokove, bio je Aero klub iz Paraćina, koji vode višestruki reprezentativci i rekorderi, Ljubiša Naumović i njegova supruga Svetlana.
Prvi padobranski skok pukovnik Jović imao je 1951. godine, ali više pamti onaj peti, a prvi noćni, iznad aerodroma u Mostaru.
- Tresao sam se kao prut i oblivale su me graške znoja. Sreća da je bila noć, pa to nisu videli i vojnici koje sam predvodio u tom skoku, seća se Jović.


[You must be registered and logged in to see this image.]
Bolji od Buša starijeg
Skok u 76. godini života jeste rekord za naše nacionalne razmere, mada se u evropskom padobranstvu godine ne uzimaju kao posebna "disciplina". U našoj zemlji od starijih, ali od mene mnogo mlađih, znam još za probnog padobranca "Kluza" Jovana Mandića (53) i Radeta Veselinovića Galeta (51). Međutim, skidam kapu Džordžu Tarneru iz Ohaja (SAD), koji je imao prvi padobranski skok u 92. godini života, a što je zabeleženo i u Ginisovoj knjizi rekorda. Na ovaj novi skok "izazvao" me je bivši američki predsednik Džordž Buš stariji, koji je u septembru prošle godine skakao padobranom u 75. godini života, kaže u šali pukovnik Jović.
[You must be registered and logged in to see this image.]


















Najveći deo svoje padobranske oficirske karijere, tačnije 25 godina, Jović je proveo u elitnoj niškoj 63. padobranskoj brigadi. U toj jedinici je i dočekao penziju kao njen komandant sa ukupno 711 skokova. To mu je donelo i zvanje instruktora padobranstva prve klase sa dva zlatna znaka. 
- Posle odlaska u penziju nisam verovao da ću se ponovo vratiti visinama i napravio sam pauzu od 19 godina. Međutim, zadržao sam i kao penzioner padobranski način života i ishrane, a to znači u krevet pre deset uveče, ustajanje oko šest ujutru, uz svakodnevne gimnastičke vežbe i džoging, objašnjavao je novinarima na paraćinskom aerodromu pukovnik Jović, dodajući da nije imao nikakvih problema da i ovoga puta od VMA, posle stroge medicinske kontrole, dobije odobrenje za skok i u 76. godini života.

Posle skoka iz "utve" kojom je pilotirao Ljubiša Naumović i "momački efektnog doskoka", prva čestitka Joviću stigla je mobilnim telefonom od kćerke koja mu je poželela i svetski rekord, skok i u 93. godini života. A onda se zapenušao i šampanjac.
- Bilo je malo treme, one "pozitivne", koja je normalna bez obzira na iskustvo, objašnjavao je Jović, deleći radost novog rekorda. A podsetio je da se padobranstvu vratio 1996. posle devetnaestogodišnje pauze kada je u 70. godini života oborio 36 godina star jugoslovenski rekord koji je inače držao jedan šezdesetogodišnjak.

Ovaj najnoviji rekord je u stvari bio obaranje sopstvenog prethodnog rekorda, a pukovnik Jović sa osmehom komentariše i želju svoje kćeri da u 93. "doskoči" i svetskom rekordu i ne poriče da ih neće biti još. 
- Nisam ja od onih koji će penzionerske dane provoditi uz tv ekran, novine i lagane šetnje parkom. Godine ne brojim i visina se ne bojim, pa još ako i lekari budu potpisivali odobrenja, eto mene ponovo na nebu i pod padobranskom kupolom, poručio je pukovnik Jović, nakon postavljanja novog jugoslovenskog rekorda i 717 padobranskog skoka.


 
tekst o pukovniku Stojanu Joviću jednom od komadanata 63 padobranske
 
izvor:http://arhiva.glas-javnosti.rs/arhiva/2002/10/29/srpski/R02102801.shtml

Na vrh Go down
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 668
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

63. padobranska brigada Niš - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: 63. padobranska brigada Niš   63. padobranska brigada Niš - Page 3 Icon_minitime31.12.13 1:09

Padobransku legendu i proslavljenog komandanta cuvene 63. padobranske brigade pukovnika u penziji Stojana Jovica na vecni pocinak su 1. aprila ispratili svi njegovi padobranci, i vojni i sportski, kao i mnogobrojni poštovaoci njegove licnosti i dela, dugogodišnji saradnici i visoke licnosti iz našeg javnog života. 
Stojan Jovic je roden pre 79 godina u Gornjem Adrovcu u opštini Aleksinac, a prvi put je skocio padobranom daleke 1950. godine iznad Kosova polja. U legendarnoj 63. padobranskoj brigadi je službovao od 1953. do 1977. godine obavljajuci odgovorne dužnosti, medu kojima devet godina i dužnost komandanta ove proslavljene brigade. Izveo je 717 skokova padobranom i stekao zvanje »padobranski instruktor I klase«, nosilac je »Zlatnog znaka padobranskog instruktora I klase« Jugoslavije i Indonezije, gde je obucavao padobranske jedinice te zemlje u skokovima sa zadrškom, za šta je dobio pehar i Orden prosperiteta Indonezije...U 70. godini života je skocio padobranom 3 puta, u 75. godini 2 puta i poslednji put u 76. godini skocivši svoj 717. skok i postavši rekorder – najstariji aktivni padobranac u našoj zemlji i na Balkanu i jedan od najstarijih u Evropi. Interesantan je kuriozitet takmicenja veterana našeg Jovica i Džordža Buša-seniora u skokovima, u kojima je sve do prošle godine vodio naš Jovic, a onda je Buš skocio u tandemu u 80. godini života, na šta se i Jovic spremao za sledecu godinu... Ali, smrt je preduhitrila našeg hrabrog veterana – padobranca Jovica i nemilosrdno i zauvek zaustavila ovo takmicenje! (R.T.)



tekst je iz Aeromagazina broj 67 iz 2005 godine

Na vrh Go down
foxbat
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2013-09-23

63. padobranska brigada Niš - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: 63. padobranska brigada Niš   63. padobranska brigada Niš - Page 3 Icon_minitime06.02.14 14:05

Sjeća li ga se tko? Omerović, u moje vrijeme je bio vodnik. Ne baš neki padobranac
 


Na vrh Go down
foxbat
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2013-09-23

63. padobranska brigada Niš - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: 63. padobranska brigada Niš   63. padobranska brigada Niš - Page 3 Icon_minitime06.02.14 22:49

Mislim da su ga zvali Tarzan. Još 1982. se skoro nije slupao s onim ljubičastim PPš-om ili nešto slično...
Na vrh Go down
leban
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2012-11-19
M(j)esto Ozeljan /Nova Gorica - SLOVENIJA

63. padobranska brigada Niš - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: 63. padobranska brigada Niš   63. padobranska brigada Niš - Page 3 Icon_minitime13.02.14 21:50

Poštovani  drugovi padobranci!

Iako sam starija klasa (mart 1969 - sept. 70) i bit če  ove godine 44 godina odkad sam poslednji put otišao kroz kapiju niškog aerodroma, 63. PB / VP 6919/6  se nikad NE ZABORAVLJA , ni kafane kod Čede u Medoševcu !

A sada drugovi imam jednu veliku molbu ! Več punih 20 godina tražim  , druga , nastavnika , komandira i velikog prijatelja ZASTAVNIKA  ČIČA MILOŠA , rodom iz okoline Korduna !

Ako bilo ko od VAS zna gde se nalazi , neka ga upozori , da ga traži prijatelj iz NOVE GORICE /SLO
Moju adresu, če nači ako odkuca:  mehanikaleban  !

Puno pozdrava svima iz 63.PB a posebno komandantu generalu Stevanu Mirkoviču, komandantu pukovniku  Stojanu Joviču , komandiru prateče čete Stevanu Mrdakoviču i svim ostalim drugovima te generacije !

 IVO LEBAN
Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 56
M(j)esto HN

63. padobranska brigada Niš - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: 63. padobranska brigada Niš   63. padobranska brigada Niš - Page 3 Icon_minitime13.02.14 22:06

Ivo Leban, dobro došao.

 cheers 
Na vrh Go down
Aca Padobranac
Gušter
Gušter
Aca Padobranac


BROJ POSTOVA: : 23
ČLAN OD: : 2013-03-15

63. padobranska brigada Niš - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: 63.padobranska brigada Nis   63. padobranska brigada Niš - Page 3 Icon_minitime14.02.14 22:21

Halo Ivo,napokon da se javi netko iz moje generacije.


Ja sam bio od sep.69 do Feb.71 u Nisu,I Ceta 3 vod kod Kap.I Klase Savo Trojkovic,i ja sam imao jednog starog ZASTAVNIKA (Magazioner i skoro kao vlastiti Djeda o svemu se on brinijo) ali sam zaboravio kako se zvao.

Tko zna mozda smo se i sreli u kasarni ili u Medosevcu.
U mojoj ceti je bilo dosta drugova iz Slovenije ali svremenom se puno toga zaboravi,jedino su mi slike ostale da drze proslost u zivotu.

Pozdrav od Ace
Na vrh Go down
Aca Padobranac
Gušter
Gušter
Aca Padobranac


BROJ POSTOVA: : 23
ČLAN OD: : 2013-03-15

63. padobranska brigada Niš - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: 63.padobranska brigada Nis   63. padobranska brigada Niš - Page 3 Icon_minitime14.02.14 22:34

Pozdrav Tehnickoj sluzbi.

Ja bi htio da stavim slike iz mog albuma i izreske iz novina
ali nikako ne klapa sa /t865 itd

do tvog odgovora

Aco
Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 56
M(j)esto HN

63. padobranska brigada Niš - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: 63. padobranska brigada Niš   63. padobranska brigada Niš - Page 3 Icon_minitime14.02.14 23:21

Pozdrav Aco,
imaš li te slike i izreske iz novina skenirane ili slikane digitalnim aparatom? To bi trebao biti prvi korak, poslije ćemo ih zajedno "ubaciti" ovdje.

 cheers
Na vrh Go down
Aca Padobranac
Gušter
Gušter
Aca Padobranac


BROJ POSTOVA: : 23
ČLAN OD: : 2013-03-15

63. padobranska brigada Niš - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: 63.padobranska brigada Nis   63. padobranska brigada Niš - Page 3 Icon_minitime15.02.14 15:56

Pozdrav Tehnici,
evo me opet,sinoc sam prerano ugasio svjetlo.
Slika i izrezak su skanirani,
sada cekam na pomoc
Pozdrav  Aco
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

63. padobranska brigada Niš - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: 63. padobranska brigada Niš   63. padobranska brigada Niš - Page 3 Icon_minitime15.02.14 16:12

Aca Padobranac (citat):
Slika i izrezak su skanirani,
sada cekam na pomoc
Pozdrav  Aco

Za samo postavljanje slika na forum, poslao sam ti PP.
Ako nešto još trebaš, pitaj.  Very Happy
Na vrh Go down
Aca Padobranac
Gušter
Gušter
Aca Padobranac


BROJ POSTOVA: : 23
ČLAN OD: : 2013-03-15

63. padobranska brigada Niš - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: 63.padobranska brigada Nis   63. padobranska brigada Niš - Page 3 Icon_minitime15.02.14 20:17

[You must be registered and logged in to see this image.]


N A P O K O N ! !

Pozdrav Aco
Na vrh Go down
Aca Padobranac
Gušter
Gušter
Aca Padobranac


BROJ POSTOVA: : 23
ČLAN OD: : 2013-03-15

63. padobranska brigada Niš - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: 63.padobranska brigada Nis   63. padobranska brigada Niš - Page 3 Icon_minitime15.02.14 20:23

[You must be registered and logged in to see this image.]

Jos jedna slika iz Aviona DC3

Pozdravljam sve Padobrance i prpadnike bivse JNA

Aco
Na vrh Go down
Aca Padobranac
Gušter
Gušter
Aca Padobranac


BROJ POSTOVA: : 23
ČLAN OD: : 2013-03-15

63. padobranska brigada Niš - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: 63.padobranska brigada Nis   63. padobranska brigada Niš - Page 3 Icon_minitime16.02.14 13:15

Zelio bi da se zahvalim Max Blitzu za pomoc kod slika za forum,



a imam i jedno pitanje o sigurnosti,ja imam jednu lijepu sliku sa vjezbe iz Novog Sada od 1970
gdje se citava I Ceta vidi



samo neznam dali mogu drugovi koji su na slici neke "Privatne"(licna prava na slike) stvari da preuzimaju protiv mene



jer poslije toliko godina nemogu sve koji su na slici naci da ih pitam za odobrenje da se slika stavi u forum.Mozda mi mozes dati pravni odgovor prije nego napravim neku licnu

GRESKU




Pozdrav Aco
Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 56
M(j)esto HN

63. padobranska brigada Niš - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: 63. padobranska brigada Niš   63. padobranska brigada Niš - Page 3 Icon_minitime16.02.14 16:44

Na net-u (forumima, facebooku, ...) postoji veliki broj kolektivnih slika, sumnjam da je svako sa neke slike davao saglasnost na njeno postavljanje.
Ako je slika tvoja, stvar je tvoje procjene hoćeš li je staviti ili ne, vodeći se sopstvenim razlozima.
Kod takvih slika autorska prava ne bi trebala biti problem jer obično nisu nigdje upisivana.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

63. padobranska brigada Niš - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: 63. padobranska brigada Niš   63. padobranska brigada Niš - Page 3 Icon_minitime12.03.14 16:09

[You must be registered and logged in to see this image.]

Nemam podatke o slici kao ni to radi li se uopće 63. padobranskoj...

Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 56
M(j)esto HN

63. padobranska brigada Niš - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: 63. padobranska brigada Niš   63. padobranska brigada Niš - Page 3 Icon_minitime12.03.14 18:44

Max, ovo su piloti.
Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik
pukovnik


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2090
ČLAN OD: : 2012-02-29

63. padobranska brigada Niš - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: 63. padobranska brigada Niš   63. padobranska brigada Niš - Page 3 Icon_minitime12.03.14 19:31

Aca Padobranac (citat):
Zelio bi da se zahvalim Max Blitzu za pomoc kod slika za forum,



a imam i jedno pitanje o sigurnosti,ja imam jednu lijepu sliku sa vjezbe iz Novog Sada od 1970
gdje se citava I Ceta vidi



samo neznam dali mogu drugovi koji su na slici neke "Privatne"(licna prava na slike) stvari da preuzimaju protiv mene



jer poslije toliko godina nemogu sve koji su na slici naci da ih pitam za odobrenje da se slika stavi u forum.Mozda mi mozes dati pravni odgovor prije nego napravim neku licnu

GRESKU




Pozdrav Aco

Najjednostavnije ti je da zatamniš lica i postaviš sliku.

_________________
Semper Fidelis
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

63. padobranska brigada Niš - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: 63. padobranska brigada Niš   63. padobranska brigada Niš - Page 3 Icon_minitime12.03.14 23:35

Stazio (citat):
Max, ovo su piloti.

Da, skužio sam da su oficiri, nisam naglasio.

Vidiš, mislim da o padobranskoj obuci pilota na forumu nije do sad napisano ni slovo.
Na vrh Go down
ismet70
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2014-04-03

63. padobranska brigada Niš - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: 63. padobranska brigada Niš   63. padobranska brigada Niš - Page 3 Icon_minitime03.04.14 0:38

ja sam ismet sluzijo 89/90 ako ko ima iz tog vremena nek se javi poz svim
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

63. padobranska brigada Niš - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: 63. padobranska brigada Niš   63. padobranska brigada Niš - Page 3 Icon_minitime03.04.14 1:05

ismet70 (citat):
ja sam ismet sluzijo 89/90...

Pozdrav Ismete i dobrodošao na forum!  Smile 

Evo, zanima me nešto o ovoj padobranskoj kacigi/šljemu PČ-99.
Čini mi se da nije pružao i balističku zaštitu, nego samo padobransku?
Izrađen je od staklenih vlakana i vrlo je lagan.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik
pukovnik


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2090
ČLAN OD: : 2012-02-29

63. padobranska brigada Niš - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: 63. padobranska brigada Niš   63. padobranska brigada Niš - Page 3 Icon_minitime03.04.14 20:46

Koju vrstu naoružanja drži padobranac.

_________________
Semper Fidelis
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

63. padobranska brigada Niš - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: 63. padobranska brigada Niš   63. padobranska brigada Niš - Page 3 Icon_minitime03.04.14 23:37

pukovnik (citat):
Koju vrstu naoružanja drži padobranac.

Čini se ovo - StG-44 (Sturmgewehr 44):

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
tdex
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2012-08-06

63. padobranska brigada Niš - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: 63. padobranska brigada Niš   63. padobranska brigada Niš - Page 3 Icon_minitime23.04.14 13:54

StG-44 je korišćen 70-tih godina. U naoružanju je imala uglavnom AP M70 AB2  - 7.62mm (sklapajući kundak) a devedesetih posle afere "Kikaš" pored pomenute uvedena je u naoružanje i južnoafrička puška R-4 (5.56mm). Korišćene su i snajperske puške M-76, crna strela -12.7mm i "Sako". U naoružanju  poseduju čitav spektar automata H&K i svašta nešto.
Padobranska kaciga nema nikakvu balističku zaštitu. Jeste rađena od poliester vlakana ali je tanka oko 2-3mm i nikada nije korišćena u borbenim dejstvima sem na vojnim vežbama u ranijem periodu
Na vrh Go down
tdex
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2012-08-06

63. padobranska brigada Niš - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: 63. padobranska brigada Niš   63. padobranska brigada Niš - Page 3 Icon_minitime23.04.14 13:56

ismet70 (citat):
ja sam ismet sluzijo 89/90 ako ko ima iz tog vremena nek se javi poz svim
89/90 izviđački vod. U kojoj četi si bio?
Na vrh Go down
tdex
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2012-08-06

63. padobranska brigada Niš - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: 63. padobranska brigada Niš   63. padobranska brigada Niš - Page 3 Icon_minitime23.04.14 14:08

leban (citat):
Poštovani  drugovi padobranci!

Iako sam starija klasa (mart 1969 - sept. 70) i bit če  ove godine 44 godina odkad sam poslednji put otišao kroz kapiju niškog aerodroma, 63. PB / VP 6919/6  se nikad NE ZABORAVLJA , ni kafane kod Čede u Medoševcu !

A sada drugovi imam jednu veliku molbu ! Več punih 20 godina tražim  , druga , nastavnika , komandira i velikog prijatelja ZASTAVNIKA  ČIČA MILOŠA , rodom iz okoline Korduna !

Ako bilo ko od VAS zna gde se nalazi , neka ga upozori , da ga traži prijatelj iz NOVE GORICE /SLO
Moju adresu, če nači ako odkuca:  mehanikaleban  !

Puno pozdrava svima iz 63.PB a posebno komandantu generalu Stevanu Mirkoviču, komandantu pukovniku  Stojanu Joviču , komandiru prateče čete Stevanu Mrdakoviču i svim ostalim drugovima te generacije !

 IVO LEBAN


tdex: komentar modifikovan dana: 23.04.14 21:40; prepravljeno ukupno 1 puta (Reason for editing : Pukovnik Stojan Jović je preminuo pre desetakl godina)
Na vrh Go down
Miltov
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2014-07-21

63. padobranska brigada Niš - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: 63. padobranska brigada Niš   63. padobranska brigada Niš - Page 3 Icon_minitime22.10.14 1:40

leban (citat):
Poštovani  drugovi padobranci!

Iako sam starija klasa (mart 1969 - sept. 70) i bit če  ove godine 44 godina odkad sam poslednji put otišao kroz kapiju niškog aerodroma, 63. PB / VP 6919/6  se nikad NE ZABORAVLJA , ni kafane kod Čede u Medoševcu !

A sada drugovi imam jednu veliku molbu ! Več punih 20 godina tražim  , druga , nastavnika , komandira i velikog prijatelja ZASTAVNIKA  ČIČA MILOŠA , rodom iz okoline Korduna !

Ako bilo ko od VAS zna gde se nalazi , neka ga upozori , da ga traži prijatelj iz NOVE GORICE /SLO
Moju adresu, če nači ako odkuca:  mehanikaleban  !

Puno pozdrava svima iz 63.PB a posebno komandantu generalu Stevanu Mirkoviču, komandantu pukovniku  Stojanu Joviču , komandiru prateče čete Stevanu Mrdakoviču i svim ostalim drugovima te generacije !

 IVO LEBAN

Poštovani Ivo, meni je padobranski instruktor zastavnik Miloš Čiča bio starešina u ŠROA (uz kapetana Jovicu Mitrovića) u Zadru. Zadnji put sam ga sreo u Beški 1999. godine gde su on i njegova žena bili podstanari (ne sećam se ulice) i ugostio me ko sina rodjenog. Bio je razočaran zbog svega što se desilo 90-tih, da sada ne detaljišem. Rekao mi je da nema ni jednu sliku iz službe jer ništa nije uspeo da spasi. Ja sam imao par slika sa padobranske obuke koju nam je on držao i još neke ljude kojima je Miloš bio starešina u ŠROA sam kontaktirao da mu se sakupe te slike i da mu odnesemo ali sam izgubio kontakt sa njime. Ne znam gde je trenutno. 
Pokušaću preko udruženja Vetrana Pilota i Padobranca da vidim da li oni nešto znaju o njemu. Ako  saznam nešto više postaviću to ovde na forumu.
Na vrh Go down
Miltov
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2014-07-21

63. padobranska brigada Niš - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: 63. padobranska brigada Niš   63. padobranska brigada Niš - Page 3 Icon_minitime22.10.14 2:37

Max Blitz (citat):
Stazio (citat):
Max, ovo su piloti.

Da, skužio sam da su oficiri, nisam naglasio.

Vidiš, mislim da o padobranskoj obuci pilota na forumu nije do sad napisano ni slovo.

Pozdrav Max. Padobranska obuka na VVA kod Zadra je bila obavezna za sve pitomce (i za aktivne i za rezervne pilote). Ja sam bio u ŠROA (Škola Rezervnih Oficira Avijacije) za koje su bili nadležni kapetan Jovica Mitrović i padobranski instruktor zastavnik Miloš Čiča. Obuka je bila izuzetno kvalitetna (kako teorijska tako i praktična) i u rangu sa onom u Brigadi (mogu da ih uporedim jer sam imao, igrom slučaja, prilike da skačem na vojnoj vežbi u Brigadi gde smo imali uvodjenje u stroj na padobranskom poligonu pre skokova). Interesanto u Čičinoj obuci, pored padobranskog poligona i nabijanja kondicije, je to da smo morali da skačemo iz kamiona u pokretu. Sećam se šofer vozi a Čiča viri sa suvozačevog mesta i lupa po krovu i viče "brže, brže". I ništa, skačeš i pokušavaš da uradiš neki kolut napred pri doskoku. Bilo je i povredjenih ali su se oporavili. Skokove smo radili sa padobranom PD-08-3 (dakle neupravljiv) iz AN-2 i to 2 komada a skokovi su nam upisani u letačku knjižicu. Dobili smo i padobransku značku (i malu značkicu za kravatu ili rever) koja se nosila prvo samostalno a kasnije na samom kraju školovanja zajedno sa letačkim znakom. Od vojnih padobranca u VVA, pored Čiče, bio je tu i Uzelac i kapetan pod nadimkom Hari Gurtna (na žalost ne mogu da se setim imena) i svi su ponikli u 63. Padobranskoj Brigadi.
Ima jedna anegota vezana za tu priču, kada je moj klasić krenuo kući na dopust pa svratio do svog druga u Brigadi da ga poseti. Došao on na prijavnicu u Medoševcu i tamo su se zatekli neki padobranci i oni ga gledaju i pitaju ga oni zašto on nosi padobranski znak a ima plavu uniformu, a on im kaže da je završio padobransku obuku i da je skakao u VVA a oni njemu uz osmeh "dobrodošao"cheers.

Na slici je padobranski instruktor zastavnik Miloš Čiča i pitomci ŠROA.
[You must be registered and logged in to see this image.]


Miltov: komentar modifikovan dana: 24.10.14 3:25; prepravljeno ukupno 2 puta
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

63. padobranska brigada Niš - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: 63. padobranska brigada Niš   63. padobranska brigada Niš - Page 3 Icon_minitime22.10.14 11:42

Miltov (citat):
Ja sam bio u ŠROA (Škola Rezervnih Oficira Avijacije)...

Pozdrav Miltov!

ŠRO avijacije kažeš? Rezervni piloti? Smile

Za ljude na odsluženju vojnog roka znam za ŠRO ARJ/PVO Šepurine...

[You must be registered and logged in to see this link.]

Daj koju riječ objašnjenja u vezi ŠRO više... Smile Može i na odgovarajućoj drugoj temi.

Na vrh Go down
leban
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2012-11-19
M(j)esto Ozeljan /Nova Gorica - SLOVENIJA

63. padobranska brigada Niš - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: 63. padobranska brigada Niš   63. padobranska brigada Niš - Page 3 Icon_minitime19.11.14 22:25

MAX ! Drago mi je da sam saznao bar nekoliko reči o mom drugu ČIČA MILOŠU ! Puno ti hvala za zalaganje i sliku ! Dali su bili u toj školi koji Slovenci i moguče znaš odakle su bili ! Možeš mi reči dali je on bio tamo privremeno ili stalno ?

Ako ga nađeš te molim, da mi javiš na moju E-adresu i mi posreduješ njegovu !

Još jednom PUNO TI HVALA !
Na vrh Go down
leban
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2012-11-19
M(j)esto Ozeljan /Nova Gorica - SLOVENIJA

63. padobranska brigada Niš - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: 63. padobranska brigada Niš   63. padobranska brigada Niš - Page 3 Icon_minitime19.11.14 22:44

Miltov (pogrešio sam)

Drago mi je da sam saznao bar nekoliko reči o mom drugu ČIČA MILOŠU ! Puno ti hvala za zalaganje i sliku ! Dali su bili u toj školi koji Slovenci i moguče znaš odakle su bili ! Možeš mi reči dali je on bio tamo privremeno ili stalno ?

Ako ga nađeš te molim, da mi javiš na moju E-adresu i mi posreduješ njegovu !

Još jednom PUNO TI HVALA !
Na vrh Go down
leban
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2012-11-19
M(j)esto Ozeljan /Nova Gorica - SLOVENIJA

63. padobranska brigada Niš - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: 63. padobranska brigada Niš   63. padobranska brigada Niš - Page 3 Icon_minitime20.11.14 21:17

MILTOV !

JOŠ JEDNOM PUNO TI HVALA !
Danas u jutro (20. 11. 2014 u 9 sati) , sam ga pronašao i razgovarao sa njim preko telefona !
Na vrh Go down
leban
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2012-11-19
M(j)esto Ozeljan /Nova Gorica - SLOVENIJA

63. padobranska brigada Niš - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: 63. padobranska brigada Niš   63. padobranska brigada Niš - Page 3 Icon_minitime23.11.14 22:13

ZAHVALJAJUČI ovom FORUMU, SAM posle više od 20 godina pronašao mog DRAGOG DRUGA Čiča Miloša !
Posebna zahvala pilotu MILTOVU !

A sada tražim dalje sljedeče drugove iz moje klase :

- BABIČ RANKA iz Sarajeva (PADOBRANAC , DIZAČ TEGOVA). Poslednji kontakt sam imao sa njim u JULU 1991 preko telefona !

- VOČANAC STJEPAN iz Čakovca ili okoline

- PILJAGIČ MILAN iz Banja Luke

- DESETAR BREJC MIHA iz Lesc

- Mravljak Jože iz Dravograda

Ako neko bilo šta zna o tim bivšim padobrancima 63. padobranske, neka mi javi na ovaj forum !

HVALA !

IVO LEBAN / Nova Gorica
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

63. padobranska brigada Niš - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: 63. padobranska brigada Niš   63. padobranska brigada Niš - Page 3 Icon_minitime26.12.14 4:32

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

63. padobranska brigada Niš - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: 63. padobranska brigada Niš   63. padobranska brigada Niš - Page 3 Icon_minitime09.02.15 22:12

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
zahrudin
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2015-02-16

63. padobranska brigada Niš - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: 63. padobranska brigada Niš   63. padobranska brigada Niš - Page 3 Icon_minitime20.02.15 1:06

pozdrav svima koliko vas ima ......  ja sam sluzio 85 3 vod kod zastavnka pasica a komandir cete je bio kadijevic ima li iko iz tog vremena  volio bih se cuti  sa bilo kime pozdrav
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

63. padobranska brigada Niš - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: 63. padobranska brigada Niš   63. padobranska brigada Niš - Page 3 Icon_minitime03.03.15 2:00

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

63. padobranska brigada Niš - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: 63. padobranska brigada Niš   63. padobranska brigada Niš - Page 3 Icon_minitime06.03.15 3:55

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
M.No
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 74
ČLAN OD: : 2014-07-30

63. padobranska brigada Niš - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: 63. padobranska brigada Niš   63. padobranska brigada Niš - Page 3 Icon_minitime02.04.15 10:30

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

63. padobranska brigada Niš - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: 63. padobranska brigada Niš   63. padobranska brigada Niš - Page 3 Icon_minitime02.04.15 10:31

Ovo su piloti, ne 93. padobranska... Wink
Na vrh Go down
M.No
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 74
ČLAN OD: : 2014-07-30

63. padobranska brigada Niš - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: 63. padobranska brigada Niš   63. padobranska brigada Niš - Page 3 Icon_minitime02.04.15 10:32

Na ovoj slici vidimo pilote aviona F 84 thunderjet. Ti avioni nisu imali izbacivo sediste pa su piloti nosili padobrane.
Na vrh Go down
M.No
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 74
ČLAN OD: : 2014-07-30

63. padobranska brigada Niš - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: 63. padobranska brigada Niš   63. padobranska brigada Niš - Page 3 Icon_minitime02.04.15 10:33

Bas to sam objasnio
Na vrh Go down
Aca Padobranac
Gušter
Gušter
Aca Padobranac


BROJ POSTOVA: : 23
ČLAN OD: : 2013-03-15

63. padobranska brigada Niš - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Naslov 63.Padobranska Brigada Nis   63. padobranska brigada Niš - Page 3 Icon_minitime03.05.15 21:01

Dobra vecer Max,vidio sam na tvomkomentaru od 09.02.2015 Soljice sa naljpnicom od 63ce,
kako se moze doci do njih?

Pozdrav od Ace
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

63. padobranska brigada Niš - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: 63. padobranska brigada Niš   63. padobranska brigada Niš - Page 3 Icon_minitime03.05.15 21:04

Aca Padobranac (citat):
Dobra vecer Max,vidio sam na tvomkomentaru od 09.02.2015 Soljice sa naljpnicom od 63ce,
kako se moze doci do njih?

Pozdrav od Ace

Pozdrav Aco, to ti ja razne sličice povezane s temom pokupim po netu, ove šalice su bile na forumu 63. padobranske, a ne sjećam se da je pisalo gdje se mogu nabavit...
Na vrh Go down
Aca Padobranac
Gušter
Gušter
Aca Padobranac


BROJ POSTOVA: : 23
ČLAN OD: : 2013-03-15

63. padobranska brigada Niš - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: 63 padobranska brigada Nis   63. padobranska brigada Niš - Page 3 Icon_minitime03.05.15 21:48

Max hvala na odgovoru.
Laku noc
Pozdrav Aco
Na vrh Go down
pados
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 15
ČLAN OD: : 2015-06-21

63. padobranska brigada Niš - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: 63. padobranska brigada Niš   63. padobranska brigada Niš - Page 3 Icon_minitime21.06.15 15:59

Pozdrav svima. Ovde sam nov. Služio sam padobrance u Nišu. Majska sam klasa 85/86. Posle pešadijske obuke sam do kraja vojnog roka bio u vodu veze. Po sječanju nas je bilo 11. Četvoro njih iz Niša, četvoro iz okoline Niša, jedan iz Bosne, jedan iz Hrvatske i ja iz Slovenije.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

63. padobranska brigada Niš - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: 63. padobranska brigada Niš   63. padobranska brigada Niš - Page 3 Icon_minitime21.06.15 16:35

pados (citat):
Pozdrav svima. Ovde sam nov.
Služio sam padobrance u Nišu.
Majska sam klasa 85/86. Posle pešadijske obuke sam do kraja vojnog roka bio u vodu veze.
Po sječanju nas je bilo 11. Četvoro njih iz Niša, četvoro iz okoline Niša, jedan iz Bosne, jedan iz Hrvatske i ja iz Slovenije.

Dobro došao padobranac na stranice F.B.P.N. JNA.
Imaš li možda koju sliku iz padobranskih jedinica JNA.
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
pados
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 15
ČLAN OD: : 2015-06-21

63. padobranska brigada Niš - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: 63. padobranska brigada Niš   63. padobranska brigada Niš - Page 3 Icon_minitime22.06.15 23:26

Slike sam imao, ako još postoje to sada neznam. Staviču ih ako ih nađem. Ima još nešto! Zahrudin kaže da je bio '85 u trečom vodu. U početku sam i ja bio u trečom vodu samo sam zaboravio u kojoj četi. Još kaže " pasica" i " kadijevic" ???. Zahrudin, napiši još više memorija. Možda smo bili u istoj četi.
P.S. imam nešto problema na forumu. Nešto je na engleskom, onda neki simboli...? Hteo sam ovde da stavim citat od zahrudina, ali nisam uspeo. Trebam malo pomoči.
L.P.
uživam
Na vrh Go down
pados
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 15
ČLAN OD: : 2015-06-21

63. padobranska brigada Niš - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: 63. padobranska brigada Niš   63. padobranska brigada Niš - Page 3 Icon_minitime23.06.15 0:07

Foxbat, služio sam kasnije od tebe ali se sečam " TARZANA ". U moje vreme bio je "PAZI IDE TARZAN".

_________________
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Sponsored content





63. padobranska brigada Niš - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: 63. padobranska brigada Niš   63. padobranska brigada Niš - Page 3 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
63. padobranska brigada Niš
Na vrh 
Stranica 3/5Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Padobranska brigada 1960-1978
» Titova garda
» Karaula VP 2515 - bugarska granica
» Kraljevo, 252. oklopna brigada, kasarna 'Sedam sekretara SKOJ-a', Jarčujak
» Vranje 84/85 Kasarna Južnomoravskih Brigada

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SRBIJA-
Idi na: