FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti

Go down 
+111
Alan P
Denis Nova Gorica
6550/33 avgust 84
goran9030
VBČ
Davor P
Biberče
barbican
Sven
akulis
Zoran I
Silvija
Srdjan Staletovic
UčaVaske
pera84
PORUCNIK
cvikiuzice
Živoslav Miloradović
Milan Obradović
3OPAH
TomažM
MAKI DAMA
semsudin
Sloba1
Ivan Jug
Munja68
Vojnik malac
Igor-Ri
nenad bugarski
zeljko007
radioteleprinterista
Sercer sep '86
loshmius
jozl52
zoranb
Zoran Pavlović
dusanm
Srdjan Radovanov
1806016
Boban68
Cehim
Kolodvorska
patković
teleprinterist
selimi seljami
Зоран НИШ
betabori
Keča Zoran
Branko Bgd
IvanV
blizanac krško
VZ12
ZAGORAC
Krusevac
10.08.2014
pusycat
Zoran Kojic
PetarS
GoranI
Pero™
Max Blitz
saban
Cimba
Arcus
East&West
miro1
Stazio
Zlatnik
mahi
jumba
dpuric
BEOGRAD
PAJA
žare
Muzikant
ture
Xanadu
Kemo Specijalac
vladimir
Tomaž Može
janeztrdi
zastavnik
Pajche
Boske
Gringo
Zdrale53
karel
missar
Trubac
FOSIL
mb
ramšak
vojniks
MK-veza
Miroslav Mrkic Cile
frenkiboy
atanasov
bežigrad
alexandar
purger
Sosa
dkivi
jelen pivo
coper
ludi slovenac
vojnik s
boraf
mad-max
ppsupercop
mgalic2
šercer
115 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AutorPoruka
missar
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase
missar


BROJ POSTOVA: : 735
ČLAN OD: : 2012-05-21
DOB : 70

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re:Ljubljana, kasarna "Ljubo Šercer"-vezisti    Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Icon_minitime03.10.12 23:34

Trubac (citat):
Dragi Missar!Kako se ne bi secali sa setom kada su to bili divni dani.Dugujem ti povecerje pa uzivaj.Ziv mi bio!Pozdravljam te!

[You must be registered and logged in to see this link.]

Druže moj, da li se polako navikavaš na ovu "novu" kasarnu. Hvala za povečerje. Znaš i sam kako je bilo, u toku dana obuka,jurnjava,
beskonačna ponavljanja...a onda dođe veče i truba u 22.00 ,preko razglasa, i svi se u spavaoni ućutimo i odlutamo kućama i najbližima..
a u grlu nešto steže... Na svu sreću ti momenti su kratko trajali. Embarassed
Kasnije sam shvatio koliko mi je to vreme u JNA odredilo neke važne odluke u mom životu.. Very Happy
pozz cheers
Na vrh Go down
karel
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2012-06-05

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Icon_minitime04.10.12 18:44

Pozdravljeni- I ja sam služio armijo v ovaj kasarni davne godine 1976 do 1977. Bio sam vezista (telegrafija teleprinter). Žao se ne sječam koja jedinica smo bili. Naš kapetan se zvao Sosič,zvali smo ga soso. Po uspomeni smo imali pošt.broj 5550-5. Spavali smo v objektu suprotno trapezarije, v gornjem katu desno-tu sta bile dve spavaone- naša četa je spavala v levoj,tako,da su prozori bili okrenuti prema trapezariji. Sječam se Mikliča iz Sanjskog Mosta,desetara Lasla,makedonca Jakimovskega. Imam i par fotografij iz kasarne,pa neznam dali se može to objaviti na ovom forumu?
Ako je netko služio armiju u tom vremenu nek se javi na ovom forumu-drago mi bo.


Lep pozdrav Simon Slovenija

Na vrh Go down
Trubac
Gušter
Gušter
Trubac


BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2012-08-06
DOB : 60
M(j)esto Beograd

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Icon_minitime04.10.12 21:22

Dragi Missare!Mogu ti reci da je ova zamisljenja kasarna super!Mi `82-`83 nismo imali zvuke povecerja,ali sam im ja u bataljonu svirao TISINU(to je nesto slicno)od Marijana Domica(https://www.youtube.com/watch?v=sFNRaaSwsLU)Uzivali su pred spavanje...Inace,napisao si:
" Uostalom, vezista, nema tu šta da se doda (plus trubač)."
Ima tu malo da se doda...plus RADIO-AMATER!To zvanje i nekadasnji hobi me je i doveo u Sercer,u radio-telegrafiste!Kada je bila regrutacija,pon`o bata diplomu radio telegrefiste Laughing i nije mi krivo!Kada bi mogli da organizujemo nekakvu zanimaciju sa Morzeovom azbukom,bilo bi super,ali.......

Pozdravljam te od srca! Very Happy
Na vrh Go down
Trubac
Gušter
Gušter
Trubac


BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2012-08-06
DOB : 60
M(j)esto Beograd

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Icon_minitime04.10.12 21:25




Simone,fotografije obavezno....treba secanja i ilustrovati!Pozdravljam te.


Trubac: komentar modifikovan dana: 07.03.13 18:51; prepravljeno ukupno 2 puta
Na vrh Go down
missar
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase
missar


BROJ POSTOVA: : 735
ČLAN OD: : 2012-05-21
DOB : 70

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re:Ljubljana, kasarna "Ljubo Šercer"-vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Icon_minitime04.10.12 21:47

karel (citat):
Pozdravljeni- I ja sam služio armijo v ovaj kasarni davne godine 1976 do 1977. Bio sam vezista (telegrafija teleprinter). Žao se ne sječam koja jedinica smo bili. Naš kapetan se zvao Sosič,zvali smo ga soso. Po uspomeni smo imali pošt.broj 5550-5. Spavali smo v objektu suprotno trapezarije, v gornjem katu desno-tu sta bile dve spavaone- naša četa je spavala v levoj,tako,da su prozori bili okrenuti prema trapezariji. Sječam se Mikliča iz Sanjskog Mosta,desetara Lasla,makedonca Jakimovskega. Imam i par fotografij iz kasarne,pa neznam dali se može to objaviti na ovom forumu?
Ako je netko služio armiju u tom vremenu nek se javi na ovom forumu-drago mi bo.


Lep pozdrav Simon Slovenija

Karel ,Dobro došao na forum. Pre ili kasnije prijatelji se nađu, a u međuvremenu druži se malo sa nama ,možda tvojim
budućim prijateljima. Povod što smo ovde je da se družimo. Na koncu svi smo bili vojnici iste Armije, zar ne? Very Happy
Što se fotografija tiče imamo veliki deficit, pa ukoliko imaš postavljaj pod hitno!!! To je najtraženija "roba" na forumu.
pozdrav cheers
Na vrh Go down
missar
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase
missar


BROJ POSTOVA: : 735
ČLAN OD: : 2012-05-21
DOB : 70

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Icon_minitime04.10.12 22:14

Trubac (citat):
Dragi Missare!Mogu ti reci da je ova zamisljenja kasarna super!Mi `82-`83 nismo imali zvuke povecerja,ali sam im ja u bataljonu svirao TISINU(to je nesto slicno)od Marijana Domica(https://www.youtube.com/watch?v=sFNRaaSwsLU)Uzivali su pred spavanje...Inace,napisao si:
" Uostalom, vezista, nema tu šta da se doda (plus trubač)."
Ima tu malo da se doda...plus RADIO-AMATER!To zvanje i nekadasnji hobi me je i doveo u Sercer,u radio-telegrafiste!Kada je bila regrutacija,pon`o bata diplomu radio telegrefiste Laughing i nije mi krivo!Kada bi mogli da organizujemo nekakvu zanimaciju sa Morzeovom azbukom,bilo bi super,ali.......

Pozdravljam te od srca! Very Happy

Druže moj, pogledaj privatne poruke , poslao sam ti nešto.... Smile
Pozdrav takođe cheers
Na vrh Go down
missar
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase
missar


BROJ POSTOVA: : 735
ČLAN OD: : 2012-05-21
DOB : 70

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re:Ljubljana, kasarna "Ljubo Šercer"-vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Icon_minitime08.10.12 23:46

@Trubač
Druže, pa gde si ti? Nešto te nema ovih dana.Obaveze i jurnjava, pretpostavljam... Cool
Ovo da te podseti na kasarnu....

[You must be registered and logged in to see this image.]

pozdrav cheers

Na vrh Go down
Trubac
Gušter
Gušter
Trubac


BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2012-08-06
DOB : 60
M(j)esto Beograd

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Icon_minitime09.10.12 0:25

Svaka cast Missar!E,tu sam bio majstor,a Bogami....ne bi ni sada zatajio!Kad se samo setim....mogu tacno da osetim taster pod prstima i cujem zujalicu!Davno se nisam pozabavio sa ovom stvarcicom,ali Morze se ne zaboravlja tako lako!Prvih dana obuke sam svojoj generaciji drzao casove jer sam (iskreno receno) bolje kucao i primao slova od desetara koji su nas vodili.Nije to bilo neko uvalacenje predpostavljenima,nego lecenje dosade na casovima kada su se ucila slova..slusas nesto sto uveliko znas!
Hvala na ovom podsecanju Smile
Pozdravljam te od I love you
Sleep ti ta ti tit,ti ta,ta ti ta,ti ti ta
ta tit,ta ta ta,ta ti ta tit
ili ti LAKU NOC

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
missar
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase
missar


BROJ POSTOVA: : 735
ČLAN OD: : 2012-05-21
DOB : 70

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re:Ljubljana, kasarna "Ljubo Šercer"-vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Icon_minitime09.10.12 0:50

@Trubač,
Svaka čast majstore , a za Morze-a zasluženi "+" . Very Happy Ako ovako nastaviš , nagradni vikend vrlo izvestan..... Laughing
pozz cheers
Na vrh Go down
Zdrale53
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2012-11-03
DOB : 71
M(j)esto Beograd

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Icon_minitime13.11.12 22:46

Pozdrav svima koji se sećaju služenja vojnog roka u ovoj kasarni. Ja sam bio na službi u ovoj kasarni od 1972 godine u Relejnoj četi. Pozdrav svim relejcima koji su bili vojnici kod mene.
Zdravković, Beograd
Na vrh Go down
alexandar
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 4561
ČLAN OD: : 2011-06-23

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Icon_minitime13.11.12 22:51

Dobrodosao Zdrale53... cheers
Prikljuci se u komentarima , verujem da ima zanimljivih tema.....Pozdrav Very Happy
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Icon_minitime14.11.12 11:48

Zdrale53 (citat):
Pozdrav svima koji se sećaju služenja vojnog roka u ovoj kasarni. Ja sam bio na službi u ovoj kasarni od 1972 godine u Relejnoj četi. Pozdrav svim relejcima koji su bili vojnici kod mene.
Zdravković, Beograd  

Dobrodošao ti nama na forum i vjerujem da ćeš imati i vremena i želje s nama podjeliti svoja iskustva, možda i još ponešto,........ i sad jedno pitanje služio si kao vojnik ili si radio tamo starješina jer me pomalo zbunjuje ovo pozdrav svim relejcima koji su bili vojnici kod mene, jer je i dispečer u centru veze Maršal Tito u Skoplju  bio zastavnik Zdravković!!!

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
Boske
Zastavnik
Zastavnik



BROJ POSTOVA: : 879
ČLAN OD: : 2012-10-28
DOB : 59
M(j)esto Austrija

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Icon_minitime14.11.12 18:44

Nasmijao me ovaj naslov teme Smile Na prvi pogled pročitah "Ljubo Švercer" a poznavao sam jednog s tim nadimkom Very Happy

_________________
Živjeti znači boriti se
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Icon_minitime14.11.12 18:52

Švercer, pa to je nadimak koji je obitavao u svim sredinama naše zajednice, uglavnom!!

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
Zdrale53
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2012-11-03
DOB : 71
M(j)esto Beograd

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Icon_minitime14.11.12 21:53

Ja sam u ovoj kasarni počeo kao vodnik u relejnoj četi kod pok. Katanić Đorđa 1972 godine posle završetka podoficirske škole veze u Beogradu.
Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Icon_minitime14.11.12 23:33

Zdrale53 (citat):
Ja sam u ovoj kasarni počeo kao vodnik u relejnoj četi kod pok. Katanić Đorđa 1972 godine posle završetka podoficirske škole veze u Beogradu.

I onda?
Ajmo Zdrale što si se stiso pričaj nam dalje.Kako ti je bilo u vojsci,do kuda si dogurao,kakva je penzija sad.......  bounce  Surprised

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
Pajche
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2012-11-25

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna "Ljubo Šercer"   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Icon_minitime25.11.12 9:12

atanasov (citat):
Ja sam bio u Serceru od Septembra 1986 do Mart 1987, posle sm dobio prekomandu u kasarne 4 juli do Septembra. Tamo je bila glavna komanda,a ja radio na centrali OVDE MIROCH. Ako ima nekog iz nase klase da se javi jos pamtim lokal starijeg vodnika Shimonica-Sime lokal 23.

Pozdrav Atanasov, i ja sam bio u tom periodu u Serceru radio-relejac a od marta negde 1987 na cvoristu veze. Reci mi ti sta si bio po VES-u? Pozdrav jos jednom i bas mi je drago sto sam naisao na ovaj forum.

Na vrh Go down
Pajche
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2012-11-25

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna "Ljubo Šercer"   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Icon_minitime25.11.12 9:27

Zdrale53 (citat):
Pozdrav svima koji se sećaju služenja vojnog roka u ovoj kasarni. Ja sam bio na službi u ovoj kasarni od 1972 godine u Relejnoj četi. Pozdrav svim relejcima koji su bili vojnici kod mene.
Zdravković, Beograd

Zdrale, ja sam bio u radio relejnoj ceti klasa sep. 1986. do marta 1987. kada sam dobio prekomandu na RRC.Ne znam da li sam bio bas u tvojoj ceti i da li si tada bio tamo.

Na vrh Go down
6550/33 avgust 84
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2013-01-06
DOB : 58
M(j)esto Pozarevac

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: avgust 84-85 vp 6550/33   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Icon_minitime06.01.13 21:14

Prijatno sam se iznenadio kada sam naišao na forum nas Šercerovaca.Inače služio sam od avgusta 84 do septembra 85 kao prva avgustovska klasa 15 meseci i to u 1 bataljonu komandant major Lukač a u četi kapetana Vulića koji je 85 otišao u prekomandu i u vodu st.vod.Bogdanovskog .Samo da kažem da sam punih 13 meseci proveo u ovoj kasarni bez prekomande u istom vodu veze komandanta 9 armije na drugom spratu 1 bataljona ,spavaona kada se popneš na drugi sprat levo u čelo hodnika.Pamtim kao da je danas biloVP 6550/33.Ove dve fotografije sa foruma su mi probudile sećanja.Pamti se i pista koju smo čistili kao ludi neverovatno hladne i snežne 84-85 godine kada je bilo i -35 pa nismo išli na Kurešćak na završni teren.Pamte se i Velike Bloke fazanski teren februarske klase 85 god.Pamti se i hotel Union i hotel Slon i to sve uz Laško pivo.Momci sećate li se kantine i napolitanki sa pivom i eurokremom.Davno to beše.Ako se neko seća Kokanovića iz Šajkaša sa KPS-a.Matin Đorđa iz Žitišta ,dsetara Pavliča iz Izole.Možda se neko i mene seti kao zamenika komandira voda desetara Stankovića.Još jedan veliki pozdrav svim momcima iz Ljube Šercera i neka se neko javi ako se prepozna

akulis voli ovaj upis

Na vrh Go down
Trubac
Gušter
Gušter
Trubac


BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2012-08-06
DOB : 60
M(j)esto Beograd

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Icon_minitime06.01.13 21:41

Uvek me prijatno iznenadi novi komentar...neka jeza prodje telom,prijatna,topla,secajuci se vojnickih dana koji nisu ponekad bili ni prijatni,a kamoli topli!Setim se terena,Ribnice,spavanja pod inprovizovanim satorima napravljenim od satorskih krila po cichi zimi...Spavanja u punoj odeci,u teskim sinjelima,zima,a kisa pljusti...Prstom dodirnes "krov"satora,a na tom mestu pocne da kaplje..BRRRRRRR.
Setio sam se marende i tada neverovatne kombinacije zdenke sira sa malom marmeladom uz flasicu Mirinde!Bese to cudna,ali ipak dobra kombinacija!!!
Secanja naviru,uspomene se vracaju i jos jednom kazem:
HVALA STO POSTOJIMO I STO SMO ZAJEDNO!
Pozdrav svima od Trubaca
cheers
Na vrh Go down
6550/33 avgust 84
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2013-01-06
DOB : 58
M(j)esto Pozarevac

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Icon_minitime06.01.13 21:58

Veliki pozdrav za Trubača čini mi se klasa 82.Mnogo godina prođe od kada otvorismo i zatvorismo ona teška vrata na Šerceru i lepo se čovek oseća sećajući se tih dana.Pamtiš li kremipan za marendu i Marš na Drinu uz pasulj za ručak.
Na vrh Go down
Trubac
Gušter
Gušter
Trubac


BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2012-08-06
DOB : 60
M(j)esto Beograd

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Icon_minitime06.01.13 22:16

Tacno!!Klasa `82....Pamtim sve,kao da je juce bilo....a i ako se nesto zaboravi,tu smo da se podsetimo!Ipak,trideset godina nije mala stvar da bi se nesto u detalje pamtilo...premda se ti dani ne zaboravljaju tako lako!Procitaj moje prethodne komentare!Od srca te pozdravljam!
Na vrh Go down
6550/33 avgust 84
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2013-01-06
DOB : 58
M(j)esto Pozarevac

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Icon_minitime07.01.13 12:28

Veliki pozdrav i za tebe iz Požarevca.Hristos se rodi.Slavismo Božiću u Šerceru i 7 januara 1985.Trubaču pročitao sam sve tvoje postove na forumu i vidim da dobro pamtiš.Baš si me podsetio na ulazni deo u kasarnu,Skoro da sam zaboravio na onu sobu za posete pored straže a preko puta prijavnice i dežurnog oficira . Bio sam daleko od kuće pa posete nisam ni imao a doći do kuće iz Ljubljane posebna priča.Ako te ne puste ujutru do 8 sati a nikada nisu već su puštali posle 14 časova do uveče do 22 se čekao voz koji stiže u Beograd tek sutra ujutru.Propadao nam po ceo dan u Ljubljani a OPP teče.Sećaš li se kad dođe tamić sa vrućim hlebom iz Maršal Tita i kad se ogrebmo za koju veknu a vojsci davali za ručak, doručak i večeru hleb od prethodnog dana da bi ga manje jeli a pogotovu uz one ajkule od ribe koja se dobijala uz onaj drnč od sušenog luka i masne vode.Moram da priznam da je hrana bila užas jer je nisu kuvali u Šerceru već u kasarni Maršal Tito.U vojsci sam prvi i poslednji put jeo pasulj u koji je zbog kalorične vrednosti po tkz.tablici stavljna alpska salama na kocke umesto nekog mesa ili su isto mažnjavali u maršalu.Ali i pored toga ja se nagojih 6 kg.PS.Kada su napravljene fotografije ja sam bio iza onih zelenih vrata unutra .I ja tebe pozdravljam i želim ti svako dobro.


6550/33 avgust 84: komentar modifikovan dana: 07.01.13 23:15; prepravljeno ukupno 1 puta

akulis voli ovaj upis

Na vrh Go down
Trubac
Gušter
Gušter
Trubac


BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2012-08-06
DOB : 60
M(j)esto Beograd

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Icon_minitime07.01.13 12:52

Vaistinu se rodi!

Da!Hleb...vruc,a mi u zasedi!Imali smo drugara u kuhinji i uvek je tu bila po neka "zaboravljena"pasteta i mesni narezak,a taze `lebac se dobijao ispod ruke...Kako su nekada male stvari bile velike....tu smo i naucili da ih vrednujemo!


Koristim priliku da svim drugarima koji danas slave Bozic cestitam praznik sa zeljom da ga provedu u zdravlju,sreci i blagostanju!

Pozdrav svima uz najlepse zelje

santa
Na vrh Go down
6550/33 avgust 84
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2013-01-06
DOB : 58
M(j)esto Pozarevac

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Icon_minitime07.01.13 13:02

Nisam ni mislio da ću pustiti koju suzu kada sam napuštao Šercer ali se i to dogodilo zbog ljudi sa kojim sam sve delio i ostao prijatelj za ceo život.A i naučismo što šta o životu u toj vojsci.Sazresmo kao ljudi.Još jednom pozdravljam sve Šerceraše i svima želim sve najbolje.

akulis voli ovaj upis

Na vrh Go down
zastavnik
Zastavnik
Zastavnik
zastavnik


BROJ POSTOVA: : 899
ČLAN OD: : 2010-12-07
DOB : 62
M(j)esto Bačka Topola

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Icon_minitime07.01.13 14:03

"snežne 84-85 godine kada je bilo i -35 " Sećam se te zime, u Blokama -42 po noći, ujutro -35, treba preći 200m od stana do kasarne, a sneg skoro metar i po. Trebalo mi je sat vremena da stignem na posao. U podne je bilo oko -15, lep sunčan dan.
Na vrh Go down
6550/33 avgust 84
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2013-01-06
DOB : 58
M(j)esto Pozarevac

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Icon_minitime07.01.13 23:19

Neverovatna zima ta 84-85.Šinjel sam obukao 29 septembra 84 po specijalnoj naredbi komandanta armije a zimsku uniformu skinusmo 1 juna 85.Na nekadašnji dan bezbednosti 13 maja padao sneg celu noć.Upada požarni u spavaonu i viče ustaj vojsko da čistimo sneg.

_________________
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase
janeztrdi


BROJ POSTOVA: : 547
ČLAN OD: : 2012-12-29
DOB : 54
M(j)esto Ljubljana

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Icon_minitime08.01.13 7:53

Zdravo ljudi,stvarno szeza što kasarna više ne stoji,svaki dan se vozam tamo gdje je stajala pa mi stvarno žao što su je porušili pa sagradili poslovne objekate.ŠTETA
Na vrh Go down
6550/33 avgust 84
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2013-01-06
DOB : 58
M(j)esto Pozarevac

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Icon_minitime08.01.13 19:37

Janez zavidim ti .Baš bi mi bilo drago da još jednom prođem od Tromošća pored Gospodarskog Rastavišća nekadašnjom Titovom cestom pa sve do mesta gde je nekada bila kasarna i stadion Olimpije.Ljudi tad smo bili mladi i ceo svet je bio naš.Lepo bi bilo podsetiti se.

Silvija and akulis vole ovaj upis

Na vrh Go down
Tomaž Može
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2013-02-02

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Po dolgem času   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Icon_minitime02.02.13 19:14

Prav dobre volje sem, ker sem odkrilta forum
služil sem v vojni pošti 6550/51
Bil telefomist, v vodu Vodnika Kurtovič  Suada
Leta 1987
Na vrh Go down
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6132
ČLAN OD: : 2011-01-25

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Icon_minitime03.02.13 20:02

slovenac dobrodosao na forum. u kom gradu si sluzio JNA
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Icon_minitime03.02.13 21:14

da pogadjam? Smile

vp 6550 - Ljubljana?
Na vrh Go down
Tomaž Može
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2013-02-02

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: služenje   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Icon_minitime03.02.13 21:42

Da Ljubljana 6550/51 ,Ljubo Šercer, Ljubljana
mart 87-mart 88,
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Icon_minitime03.02.13 21:48

[You must be registered and logged in to see this link.]

Tomaz, ovde imas temu o svojoj kasarni, od koje mozes poceti podsecanje, istrazivanje i aktivnosti...ukljuci se slobodno i na bilo koju drugu temu gde imas potrebe i volje da nesto napises...

Ako nista drugo, nisi bio daleko u JNA Smile

btw, ja sam bio u isto vreme (septembar 87/88 ), takodje u Sloveniji (Maribor)
Na vrh Go down
Xanadu
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 58
ČLAN OD: : 2012-06-13
M(j)esto Ljubljana

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Icon_minitime05.02.13 23:45

Jaz pa na orožnih vajah in manevru..
Na vrh Go down
ture
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 24
ČLAN OD: : 2013-02-10
DOB : 59
M(j)esto GOSTIVAR Makedonija

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Icon_minitime10.02.13 19:48

Pozdrav svim drugovima koji su sluzili avgust 84 semptembar 85 relejci komandir cete kapetan milenko lukic

6550/33 avgust 84 voli ovaj upis

Na vrh Go down
http://www.edilgraniti.mk
ture
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 24
ČLAN OD: : 2013-02-10
DOB : 59
M(j)esto GOSTIVAR Makedonija

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Icon_minitime10.02.13 19:55

DESETAR SADIKI DZEMAL VP 6550/31 GENERACIJA AVGUST 84/85 KAPETAN CETE KAPETAN MILENKO LUKIC...POZDRAV

6550/33 avgust 84 voli ovaj upis

Na vrh Go down
http://www.edilgraniti.mk
Muzikant
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2013-02-16
DOB : 63
M(j)esto Zemun

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Icon_minitime17.02.13 14:42

Pozdrav svim drugarima sa foruma! Ja sam bio u kasarni Ljubo Šercer od Oktobra 1981. godine pa do Septembra 1982.Bio sam u radio četi prvog bataljona, tačno preko puta menze, u prizemlju kad se udje u hodnik pa spavaona pravo do kraja. Tada mi je komandir voda bio legendarni stariji vodnik Milovan Cerovak a komandir čete kapetan Škrbina Silvo.Inače Cerovak, ili ti "CEKI", kako smo ga mi od milošta zvali je bio vrlo strog ali pravičan. Umeo je on da kazni i da da prekoredno za svaku sitnicu. Ali uvek je bio u pravu. Bio je vrlo karakterna i čvrsta ličnost. Evo jedne male anegdote. Ja sam, moram priznati u to vreme bio tatin i mamin sin koji je eto došao u vojsku da bi postao čovek. Bio sam vrlo rasejan i smotan, kako bi se reklo. Jednog dana je došao na mene red da odem na stražu. Uobičajena priprema za stražu se sastojala uvek u tome da je dežurni oficir proveravao spremnost vojske za tu dužnost postavljajući po neko pitanje iz praktičnog dela nastave. Ko za inat zadesilo da je baš on, Ceki, bio dežurni oficir. Postrojio nas je ispred onih ulaznih vrata od kasarne i postavio pitanje:"Šta se stavlja na glavu u slučaju bojevih otrova? Hajde ti mi reci!"Pokazavši prstom na mene. Ja sam onda rekao"Druže stariji vodniče, na glavu se u tom slučaju stavlja gas maska!" Ceki me pogledao mrgodno i ponovivši moj odgovor naredio:"HAJDE TRČI KRUG OKO KASARNE PA MI DAJ PRAVI ODGOVOR"!!! Trčao sam krug oko kasarne pod punom ratnom opremom i sve vreme razmišljao u čemu sam pogrešio?Kada sam najzad stigao, sav zajapuren on me opet upitao:"Dakle.....šta se stavlja na glavu???? A ja ponovo ko iz topa:"GAS MASKA, DRUŽE STARIJI VODNIČE". Na što će on:"TRČI, TRČI JOŠ JEDAN KRUG....MOŽDA SE I SETIŠ PRAVOG ODGOVORA!" Tako ja nastavih da trčim razmišljajući da nije možda u pitanju šlem....ma nije. Kada sam po drugi put protrčao ispred učionice za teleprintersku nastavu, sećam se da su mise već neki smejali, jer nije baš uobičajeno videti nekoga da trči sam po kasarskom krugu pod punom ratnom opremom. Stigavši ponovo do stroja, sav zadihan i znojav jedan od drugova iz stroja mi je šapno:"Nije gas maska već zaštitna maska".Odmah sam mu odgovorio:"ZAŠTITNA MASKA, DRUŽE STARIJI VODNIČE"!!! TAKO JE VOJNIČE!...reče on!"Sada možeš u stroj"! Eto spasoh se najzad...u sebi sam mislio. Ko zna koliko bi me on još terao da trčim oko kasarne da mi neko nije šapnuo. Inače na kraju moje službe, kada sam se skinuo, on i ja smo se rastali kao dobri drugari. Bio sam ušao u kasarnu kao tatin i mamin sin a izašao iz nje kao čovek uz pomoć Cekija. Poštovani Ceki hvala ti što si me načinio čovekom. Ako ga neko sa foruma poznaje ili je u kontaktu sa njim neka mu pošalje pozdrav od mene "SMOTANOG MUZIKANTA"!

Na vrh Go down
Trubac
Gušter
Gušter
Trubac


BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2012-08-06
DOB : 60
M(j)esto Beograd

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Icon_minitime19.02.13 8:29

Moram reci da mi je uvek milo kada se pojavi "novi",a u stvari "stari" vojnik ove nase kasarne!Muzikant,dobro dosao!
Podsetio si me na gas(zastitnu)masku i jednu anegdotu sa terena.Desetar Vasic Slobodan,inace ljudina u svemu nas je vodio po nekim proplancima i gudurama....Kao mi smo bili na nekoj vezbi.Trcali smo,puzali...sta sve nismo radili!U jednom momentu je uzviknuo:"OTROVI!".Svi smo popadali,izvadili zastitne(u daljem tekstu "gas" Laughing)maske,stavili ih i cekali scucureni gde se ko zatek`o!Onda je uzviknuo:"JURIIIIS!"Svi smo potrcali u "napad" koliko nas noge nose!Strava....trcis,a nemas vazduha! confused U jednom momentu sam stao,kleknuo i skinuo masku!Desetar me je video,dosao do mene i u panici viknuo:"STAVI MASKU,OTROVI SU"!Okrenuo sam se prema njemu,sav zadihan i iz topa odgovorio:"MA NEK` UMREM,NEK` IDE U P.M."!E,onda su svi okolo,koji su culi poskidali maske i "umirali" samnom,ali od smeha!
Zaboravio sam da spomenem slucaj sa kuvanjem kafe u razglasu sto je bilo najstrozije zabranjeno...Jeza me prodje kada pomislim na kuvanje pomocu dugmeta i dva zileta!!!!Strava!Jedan takav "aparat"nam je oduzet...Ipak,major Mirkovic nam je dozvolio da kuvamo posle sagledavanja genijalno osmisljene ideje!Jednom prilikom nam je "dojavjeno "da se penje uz stepenice,pa smo brze bolje novonastali "aparat" ubacili,u srecom,praznu kaljevu pec!Usao je,osecao se miris kafe....a nas dvojica Embarassed affraid "Gde je kuvalo!!!?"Koliko god da smo se pravili ludi,morali smo da se "odludimo" i izvadimo,na njegovo sad affraid ,peglu iz peci!Morali smo da krenemo sa objasnjenjem..."Postave se knjige na dve gomile,okrene se pegla na gore i postavi na knjige..."a onda je vec lako!Trouglasta "ringla"je radila posao k`o prava!
Uz "prekor"da nadjemo bolji nacin,okrenuo se i otisao!Kafa je tada bila pakovana przena u zrnu i kada je ne sameljemo u prodavnici,mleli smo je u razglasu litarskom flasom izmedju dva lista novina.Nije bas bila samlevena,ali uz "pljuckanje"komadica,sa uzivanjem smo pili svaku koju smo skuvali!Opet kazem da su te,tada male stvari bile za nas velike i njihovim vrednovanjem,gradili smo sebe!
cheers

Na vrh Go down
žare
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 19
ČLAN OD: : 2013-02-03
DOB : 63
M(j)esto Ljubljana

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Icon_minitime01.03.13 3:17

Pozdrav, Šercerovci!

Inače sudelujem na forumu G. Milanovac, tamo sam bio vojnik, ali pogledao sam i vaše prepiske. Razlog: moj pokojni otac bio je najpre komandir čete, a posle personalac u Šerceru - kapetan Vojinović Živomir. Sa dobrodolcem smo dugo godina bili suvlasnici vikendice na moru, Škrbina je posle radio u radio BEI gde i ja, Zamuda mi je bio komšija, ... spomenuli ste mnoga imena, koja su u meni izazvala sećanja na nek lepe dane.

6550/33 avgust 84 voli ovaj upis

Na vrh Go down
šercer
Gušter
Gušter



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 47
ČLAN OD: : 2009-10-27

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Icon_minitime01.03.13 7:56

Pozdrav Žare,
Drago mi je da si na ovom forumu. Vidi slučajnosti, ja sam primio četu od tvog pokojnog oca kada je otišao za personalca. Kasnije sam bio u istoj jedinici gdje i ti kao personalac. Budi pozdravljen i pozdravi Dobrodolca ako si u kontaktu sa njim.
Na vrh Go down
žare
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 19
ČLAN OD: : 2013-02-03
DOB : 63
M(j)esto Ljubljana

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Icon_minitime01.03.13 8:20

Zdravo! Je li to M.K.? Nosio si naočale, a sećam se jednom, kad si počeo jesti kobasicu u kantin, špricnula ti na uniformu koju si taman digao iz kemijske čistionice.i
Na vrh Go down
Trubac
Gušter
Gušter
Trubac


BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2012-08-06
DOB : 60
M(j)esto Beograd

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Icon_minitime01.03.13 9:31

žare (citat):
Pozdrav, Šercerovci!

Inače sudelujem na forumu G. Milanovac, tamo sam bio vojnik, ali  pogledao sam i vaše prepiske. Razlog: moj pokojni otac bio je najpre komandir čete, a posle personalac u Šerceru - kapetan Vojinović Živomir. Sa dobrodolcem smo dugo godina bili suvlasnici vikendice na moru, Škrbina je posle radio u radio BEI gde i ja, Zamuda mi je bio komšija, ... spomenuli ste mnoga imena, koja su u meni izazvala sećanja na nek lepe dane.
 
Pozdrav za tebe Zare!!! Laughing Da...."secanje na neke lepe dane"!Dirnulo me je puno podsecanje na Dobrodolca i odgovor Sercera koji je primio cetu od tvog pokojnog oca....Ako ovako nastavimo,ozivecemo ovu nasu kasarnu u potpunosti,a to i zelimo svim srcem! cheers Samo je potrebno vreme i da se sto vise ljudi upoznaju sa postojanjem ovog foruma!
Zelim da se prikljucim pozdarvima za tadasnjeg kapetana Dobrodolca!Sreo sam ga jednom u Beogradu i promenili smo dosta lepih reci!Od tada,a bilo je poodavno,ne znam nista o njemu!Pozdravi ga ako imas kontakt jer,setice se i trubaca iz radio cete i sigurno pesme koju smo pevali posvecenu njegovoj zelji i uspehu da stvori od nas prvo "ljude",a posle i dobre vojnike u cemu je u potpunosti i uspeo.
Marsirali smo....pesma se orila....
 
"IDE,NASTUPA,NE BOJI SE RADA
KAPETANA DOBRODOLCA,RADIO BRIGADA....! I love you
 
 
P.S.Setio sam se jos jednog coveka koji je usao u nase zivote,pa i njega da spomenem.Bio je to vodnik Mizic!
 
Pozdrav za sve

Na vrh Go down
šercer
Gušter
Gušter



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 47
ČLAN OD: : 2009-10-27

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Icon_minitime01.03.13 10:03

žare (citat):
Zdravo! Je li to M.K.? Nosio si naočale, a sećam se jednom, kad si počeo jesti kobasicu u kantin, špricnula ti na uniformu koju si taman digao iz kemijske čistionice.i

Jeste prepoznao si me, ali vidiš ne sjećam se toga detalja oko uniforme. Lijepi so to bili periodi života, vrijeme čini svoje, sada smo tu gdje smo.
Na vrh Go down
žare
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 19
ČLAN OD: : 2013-02-03
DOB : 63
M(j)esto Ljubljana

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Icon_minitime01.03.13 15:10

A gdje si, ako nije tajna. Jesi li ok - ne bih da te davim, samo onako osnovno.
Na vrh Go down
Trubac
Gušter
Gušter
Trubac


BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2012-08-06
DOB : 60
M(j)esto Beograd

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Icon_minitime03.03.13 9:55

Dragi moji Sercerovci
evo mene opet sa malim podsecanjima na nasu kasarnu....Ko je bio u uniformi `82/`83.mogao je da ima tu cast da prisustvuje formiranju takozvanog "zenskog bataljona"(zvali smo ga.... No ne mogu reci), ciji je komandir postao porucnik Mijokovic.To je bio prvi pokusaj da i zenska celjad krenu u odsluzenje vojnog roka, rame uz rame sa nama.Bas iz tog raloga sto je trebalo ici sto vise u korak sa nama,ideja nije dugo opstala.Moramo da razumemo, ipak,nezniji pol....(cast izuzecima).Nismo sa njima(sem koriscenja zajednicke kupaonice i termina kao i jutarne fiskulture - goli do pasa)imali nista zajednicko Shocked !Salim se Laughing ...sta ste affraid !?Nismo imali puno dodirnih tacaka.Vidjali smo se na obaveznim aktivnostima sto podrazumeva postrojavanja u razne svrhe.Bilo je tu i smekera koji su kao Don Zuani pokusavali da se zblize sa njima,ali to je polazilo za rukom samo ponekim upornim i odlucnim.Ne znam kako su tekli izlasci van kruga kasarne,ali sam siguran da je u kasarni bilo sve Rolling Eyes!Bilo je tu verujem uzajamnih simpatija,mozda su se tu krisom izrodile i neke ljubavi,ali iskreno,staresine su se trudile da prisnijih kontakata bude sto manje da se ne bi za neke odsluzenje produzilo jos 9 meseci Laughing !Nisam siguran ni koliko im je trajala obuka,ni koliko su bile u kasarni,ali da su bile deo naseg sluzenja u Serceru,jesu,i to treba spomenuti!
E pa ko ima nekih iskustava po tom pitanju,nek dopise slobodno!
Pozdravljam Vas cheers

Silvija voli ovaj upis

Na vrh Go down
PAJA
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2013-03-14

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Icon_minitime14.03.13 13:37

Zdravo svima.Kako je Sercer tema, nisam mogao da se ne javim.Bio sam u klasi 85/86 godina na obuci u ceti veze kod komandira voda Aleksandra Nikolica Nidze.Dosao sam iz Maribora sa svojim drugovima (tada smo se tako zvali)Golubom ,Tucovicem i jos jednim covekom kome se imena ne secam ali znam da je bio iz Bosanske Race.Usli smo u vod Teleprinterista koji je, to mogu sa ponosom da kazem i te godine dobio prelaznu zastavu u trajno vlasnistvo kao najbolji vod u kasarni.Imali smo obuku  skoro kao vojna policija.Bili smo i ostali neki od nas dobri drugovi,a skoro sam se u Beogradu i video sa mojim vodnikom Nikolicem.Bilo nas je stvarno iz svih delova Jugoslavije.
Toliko od mene za pocetak.

Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik
BEOGRAD


Prim(j)eran Vojnik PV
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 1648
ČLAN OD: : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Icon_minitime15.03.13 2:58

Zdrale53 (citat):
Pozdrav svima koji se sećaju služenja vojnog roka u ovoj kasarni. Ja sam bio na službi u ovoj kasarni od 1972 godine u Relejnoj četi. Pozdrav svim relejcima koji su bili vojnici kod mene.
Zdravković, Beograd  

Da niste mozda kasnije sluzbovali  na Svetoj Geri sa Ilicem i Butinom? Ako jeste ja sam bio jedan od vasih vojnika i uvek se secam izleta u Miklavz bom
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Icon_minitime15.03.13 7:53

PAJA (citat):
Zdravo svima.Kako je Sercer tema, nisam mogao da se ne javim.Bio sam u klasi 85/86 godina na obuci u ceti veze kod komandira voda Aleksandra Nikolica Nidze.Dosao sam iz Maribora sa svojim drugovima (tada smo se tako zvali)Golubom ,Tucovicem i jos jednim covekom kome se imena ne secam ali znam da je bio iz Bosanske Race.Usli smo u vod Teleprinterista koji je, to mogu sa ponosom da kazem i te godine dobio prelaznu zastavu u trajno vlasnistvo kao najbolji vod u kasarni.Imali smo obuku  skoro kao vojna policija.Bili smo i ostali neki od nas dobri drugovi,a skoro sam se u Beogradu i video sa mojim vodnikom Nikolicem.Bilo nas je stvarno iz svih delova Jugoslavije.
Toliko od mene za pocetak.

Interesantno da ste imali takvu obuku. Dali je to bila  jedinica veze pri nekoj specijalnoj jedinici i sl.?
Na vrh Go down
PAJA
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2013-03-14

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Icon_minitime15.03.13 10:24

Nije to bila jedinica veze pri specijalnoj jedinici.Imali smo veoma sposobnog staresinu u liku tada vodnika Nikolic Aleksandra-Nidze,koji je bio inace i sportista.To je i od nas trazio.Posto smo bili generacja koja je prethodno upisala fakultet,a zatim dosla u vojsku od nas se trazilo i to da lakse usvajamo zadatke koji se postave pred nas. Nas tadasnji vod imao je i prvaka armijske oblasti u vojnickim preprekama. Bio je to desetar Vojo Srbcanski.
Na vrh Go down
Sponsored content





Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 2 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti
Na vrh 
Stranica 2/10Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-
» Kasarna Ljubo Sercer i Ajdovscina 1981
» Ljubo Sercer
» Ljubljana, kasarna Kodeljevo
» Kasarna Fužine Ljubljana
» Ljubljana kasarna Kodeljevo

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SLOVENIJA-
Idi na: