FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeEventsRegistracijaLogin

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti

Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
AutorPoruka
Zlatnik
Gušter
Gušter
Zlatnik

BROJ POSTOVA: : 33
REPUTACIJA : 3
ČLAN OD: : 2013-04-24
DOB : 58
M(j)esto Veles, Makedonija

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 10 Icon_minitime30.03.21 12:00

@Sven (citat):
Pozdrav svima.

Ukratko, došao sam u Ljubu Šercera 1986. godine, komandant puka bio je puk. Kukavica Jozo, komandir čete kapetan Janevski Milanče, a komandir voda por. Stamatović Petar. ... ... ... sjećam se Munje (Nebojša, znam da si mrzio taj nadimak, ali pristajao ti je), Živanović Tešmana,  Buljubašić Mustafe, Juhasz Zoltana ...

Ja sam dosao 18-tog Marta 1987 i bio sam u istom vodu kao i ti (Stamatovic i Janevski)
Stariji vojnici iz vase klase su pominjali Munju, ali ga nisam upoznao, kao i Zoltana i Buljubasica.
A Tesmana sam zatekao. To je bio onaj violoncelista.
Desetari su mi bili Marko Lazic  (vojvodjanac), bio je super momak, isto kao i albanac Ljuljzim Buzalja, dok onaj drugi desetar albanac Taganovic Aslan bio je zloba od coveka.
Dali se secas onog poetu, dalmatinca, mislim da se zvao Barbir (ili tako nesto), znas li nesto o njemu?

@Sven (citat):
... Kapetan Janevski, mršav, sa svojim brčićima i uvijek savršeno ispravan, bio je i meke duše. To neki nikad nisu shvatili, ali ja jesam. Zašto? Zadržat ću to za sebe ...
Ako te je PORUCNIK otcinkario kod Stamatovica, da znas da cu te ja otcinkariti kod kapetana Janevskog. 🤫😂
Na vrh Go down
Sven
Gušter
Gušter
Sven

BROJ POSTOVA: : 6
REPUTACIJA : 0
ČLAN OD: : 2021-03-17
DOB : 54
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 10 Icon_minitime31.03.21 0:37

Vidiš, Zlatniče, ja se, pošteno rečeno, ne sjećam nikakve zlobe kod ljudi ondje, zapravo ni kod koga, pa ni kod čovjeka kojeg si spomenuo, osim možda kod staže Bešlievskog koji je ponekad znao pomalo teatralno i izvještačeno planuti na nekog (posve bez veze, čini mi se), no i to nisam doživio kao neku izvornu zlobu, već više kao njegov (ne pretjerano uspješan) pokušaj da bude faca koja pokazuje da je spremna za napredovanje u službi...

Eto, baš smo se mimoišli u Šerceru, ja sam otišao u Maršala Tita kad si ti došao, očito. Poete Dalmatinca na žalost se ne sjećam. 

Vidim da se ovdje puno cinkari!  Very Happy Very Happy bounce Neka, neka! 
I puno mi pozdravi kap. Janevskog!

Zlatnik voli ovaj upis

Na vrh Go down
https://www.youtube.com/channel/UChTaB_DIJiQdN0XJXNuOFyw
Davor P
Gušter
Gušter

BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2021-04-30

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 10 Icon_minitime30.04.21 21:39

Evo još jedan koji je bio 1986/87 u susjedstvu Bežigradskog stadiona, generacija Rujan :-). Ne sjećam se točno koji je to bio vod, znam da smo bili vezisti/telefonisti. Vodnik nam je bio Suad Kurtović ako se ne varam. Lik je bio legenda, cool . Lijepa sjecanja, bilo nas je od svakuda... Tomislav iz Zagreba, Tomaž iz Maribora mislim,  Saša iz Beograda koji je bio veliki fan Ekatarine , Žarko Jokanović iz Požarevca... Georgijevski iz Skoplja. Pozdrav svima, Davor.
Na vrh Go down
šercer
Gušter
Gušter

BROJ POSTOVA: : 46
REPUTACIJA : 12
ČLAN OD: : 2009-10-27

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 10 Icon_minitime28.05.21 15:44

Drago mi je da se jave i vojnici i starješine iz kasarne "Ljubo Šercer". Kao starješina koji je proveo u toj kasarni 10 godina, mogu reći da sam doživio puno lijepih trenutaka. Kao mladi starješina pored struke koju sam stekao u praksi sam puno toga naučio a što mi je kasnije pomoglo kroz život. Radio sam u prosjeku 10 do 12 sati dnevno, uglavnom sa vojnicima i podčinjenim starješinama. Normalno da se sjećam mnogih starješina i jednog broja vojnika, neke koji se spominju ovdje dobro sam poznavao, neki su mi bili potčinjeni a neki predpostavljeni. Moglo bi se o tome puno napisati, možda jednoga dana a možda ni tada. Pozdrav svima.

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
bežigrad
Gušter
Gušter

Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 72
REPUTACIJA : 8
ČLAN OD: : 2012-03-10

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 10 Icon_minitime29.05.21 22:48

Šercer, ja sam u Šerceru bio 1976. / 77. Komandir TT čete (2. bat.) bio mi je kIk. Stoje Ilijevski, kdir 1. voda Boris Bivec. Iako si ti bio 10 i više godina poslije mene a vidim po pisanju da poznaš mnoge starješine iz Šercera, molio bih te ako znaš nešto o njima dvojici, jesu li u tvoje vrijrme bili u Šerceru i gdje su dospjeli pri raspadu i odlasku JNA. Ostali su mi u dobrom sjećanju, kao dobri starješine i ljudi. Hvala unaprijed.
Pozdrav svim šerceovcima ma gdje bili.
Na vrh Go down
Sven
Gušter
Gušter
Sven

BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2021-03-17
DOB : 54
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 10 Icon_minitime05.06.21 1:38

Kapetana Ilijevskog se ne sjećam. Mislim da u moje vrijeme ('86./'87.) više nije bio ondje. Boris Bivec, koji je u tvoje vrijeme, Bežigrad, kako vidim, bio komandir voda, bio je 10 godina kasnije po činu major, bio je vrlo učen i izuzetno dobar predavač i ispitivač. No, ako se dobro sjećam komandant bataljona bio je kapetan I. klase Đukanović Branimir, dakle za jedan čin niži, no ipak nadređeni. Imam dojam da je to bila neka anomalija...

I meni je major Bivec ostao u dobrom sjećanju, naročito zato što je bio obrazovan, a svoje je znanje prenosio... otmjeno. Čovjek koji zna što radi. Odmah mi se svidio. Ispit iz telegrafije kod majora Biveca bio je, može se slobodno reći, na akademskoj razini. Više od 20 godina kasnije, kad sam i sam predavao mladim polaznicima vojnih škola (ponešto drukčiju materiju, doduše) i ispitivao ih, znao sam se često sjetiti majora Biveca... mislim da bi bio zadovoljan samnom.. Smile

Ne znam (premda bih volio znati) što je bilo kasnije s Borisom Bivecom, no siguran sam da je ostvario značajnu karijeru.
Na vrh Go down
https://www.youtube.com/channel/UChTaB_DIJiQdN0XJXNuOFyw
bežigrad
Gušter
Gušter

Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 10 Icon_minitime06.06.21 11:51

Da Sven, slažem se sa svime što si naveo. Bivec, i oficir i gospon, u svemu umjeren i odmjeren, obrazovan i prema svima uljudan. Takve ljude jednostavno zapamtiš i poštuješ...
Ilijevski je bio kdir TT čete u 2. bat. a Bivec kdir 1. voda kod njega.
Ilijevski je znao nekad podviknuti ali to je jednostavno morao da se zna tko je kdir čete, jer bilo je svakakvih i problematičnih vojnika. Inače je isto bio obrazovan i umjeren, mislim da je i nešto vanredno studirao (pedagogiju, matematiku, čini mi se tako nešto). čini mi se da mu je to bila priprema za možda neku "drugu karijeru" jer teško je podnosio neke stvari... Kdant bat. Katanić ga je znao na razne načine "pritiskati", nekad vrlo ružno i nekolegijalno... Mislim da se površno sjećam i Đukanovića i mislim da je on u moje vrijeme bio poručnik u 1. bat. kod majora M.Tice. Je li Đukanović bio krupan,visok, crn, imao brkove, mislim da je onako, pravi Crnogorac?
Sve u svemu, kakav god ko bio, mora se priznati da im nije bilo lako, unatoč tome što je bio mir. Sad kad smo stariji (ili ostarili...) bolje vidimo da nije lako odgajati ni svoju djecu a ne cijeli radni vijek odgajati i raditi s tolikim brojem tuđe dijece (vojnika) raznih nacionalnosti, vjera, kulture, običaja, obrazovanja, itd. i pri tome imati nad sobom nadređene i cijeli sustav i disciplinu JNA. Zato, ne zamjeram ni onima koji su bili manje "dobri" jer nikad nije lako biti dobar u svemu i svima...
Pozdrav svima.

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
pera84
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
pera84

Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
BROJ POSTOVA: : 4616
REPUTACIJA : 683
ČLAN OD: : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 10 Icon_minitime08.06.21 16:20

@bežigrad (citat):
Sve u svemu, kakav god ko bio, mora se priznati da im nije bilo lako, unatoč tome što je bio mir. Sad kad smo stariji (ili ostarili...) bolje vidimo da nije lako odgajati ni svoju djecu a ne cijeli radni vijek odgajati i raditi s tolikim brojem tuđe dijece (vojnika) raznih nacionalnosti, vjera, kulture, običaja, obrazovanja, itd. i pri tome imati nad sobom nadređene i cijeli sustav i disciplinu JNA. Zato, ne zamjeram ni onima koji su bili manje "dobri" jer nikad nije lako biti dobar u svemu i svima...
Pozdrav svima.

Deset godina sam na Forumu, dvije stotine hiljada komentara, mislim da sam ih procitao sve. Sto iz znatizelje sto "po sluzbenoj duznosti"
Neki se granice s poeziom, neki su opsirniji i kvalitetniji nego neciji maturski rad, neki samo jedna rijec ili "smajli"...
Vrlo rijetki su "pogodili" kao ovaj.

salutiranje

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
VBČ
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator
VBČ

Član foruma od prvog dana SP
BROJ POSTOVA: : 8943
REPUTACIJA : 181
ČLAN OD: : 2009-05-01

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 10 Icon_minitime08.06.21 22:22

@pera84 (citat):
@bežigrad (citat):
Pozdrav svima.

Deset godina sam na Forumu, dvije stotine hiljada komentara, mislim da sam ih procitao sve. Sto iz znatizelje sto "po sluzbenoj duznosti"
Neki se granice s poeziom, neki su opsirniji i kvalitetniji nego neciji maturski rad, neki samo jedna rijec ili "smajli"...
Vrlo rijetki su "pogodili" kao ovaj.

salutiranje

Druže generale, pa to bi trebao prikladno nagradit! Šta misliš na jednu značku PV ukoliko su mu i drugi postovi takodjer dobri (ja ih nisam uspio pročitat)?

salutiranje

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
https://jna-sfrj.forumbo.net
pera84
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
pera84

Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
BROJ POSTOVA: : 4616
REPUTACIJA : 683
ČLAN OD: : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 10 Icon_minitime08.06.21 22:38

Zasluzio jeste.
Samo, znacku mora dodijeliti Nacelnik, ovaj general je ispucao kvotu za ovu godinu.
Na vrh Go down
VBČ
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator
VBČ

Član foruma od prvog dana SP
BROJ POSTOVA: : 8943
REPUTACIJA : 181
ČLAN OD: : 2009-05-01

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 10 Icon_minitime08.06.21 22:39

salutiranje

https://jna-sfrj.forumbo.net
bežigrad
Gušter
Gušter

Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 10 Icon_minitime09.06.21 23:22

Halo ljudi,
Kad se diskusija već razvila moram se ipak i sam javiti...
Hvala vam svima na pohvalama. Iznenadili ste me.
Nije mi ni na kraj pameti bilo skupljati pohvale ili neke poene.
Naime, sada sa velike vremenske i svake druge distance a koristeći poveliko vlastito vojničko i životno iskustvo, samo sam htio sa svima vama podijeliti razmišljanje i potaknuti svih nas na forumu da kao iskusni ljudi nastojimo biti realni kad ocjenjujemo druge iz tog i tih vremena. Jer, rekao sam već zašto nije bilo lako ni u miru a onda je na kraju još i politika stavila svoje prste, patnje i posljedice znamo svi (neću politiku u ovu butigu)...
Mislim da nam je inače u životu često potrebno preispitivanje vlastitih postupaka kako bi onda realnije donosili sudove  o sebi, drugima i događajima... Smatram da bi nam sve to bilo korisno za zdraviju i humaniju ostavštinu mladim naraštajima na ovim prostorima.
Dosta je, da ne prijeđem u filozofiranje a poznato je da ni jedna vojska ne voli filozofiranje.
Pozdrav svima na forumu.

goran9030 and Doktor Živago vole ovaj upis

Na vrh Go down
goran9030
GENERAL MAJOR Moderator stažist(a)
GENERAL MAJOR Moderator stažist(a)
goran9030

Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2742
REPUTACIJA : 49
ČLAN OD: : 2015-03-20
DOB : 55
M(j)esto Đakovo

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 10 Icon_minitime14.06.21 0:04

Pozdrav i tebi Smile
Rijetki su na ovom forumu koji su tu radi pohvala i poena jer su one samo virtualne. 
Ipak, sam forum je dobar onoliko koliko smo dobri mi koji ga činimo. Zato je dobro povremeno nekome reći da je dobro to što radi (piše). Tako bar znaš da netko čita to što pišeš i da to nije uzaludno trošenje slova. 
Slobodno nam se pridruži i na drugim temama. Otvorene su tebi kao i svim drugim članovima foruma.
Na taj način forum može samo dobiti, a s time i mi koji ga koristimo.

Doktor Živago voli ovaj upis

Na vrh Go down
https://sked.com.hr
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 10 Icon_minitime

Na vrh Go down

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti
Na vrh 
Stranica 10/10Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10