FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti

Go down 
+111
Alan P
Denis Nova Gorica
6550/33 avgust 84
goran9030
VBČ
Davor P
Biberče
barbican
Sven
akulis
Zoran I
Silvija
Srdjan Staletovic
UčaVaske
pera84
PORUCNIK
cvikiuzice
Živoslav Miloradović
Milan Obradović
3OPAH
TomažM
MAKI DAMA
semsudin
Sloba1
Ivan Jug
Munja68
Vojnik malac
Igor-Ri
nenad bugarski
zeljko007
radioteleprinterista
Sercer sep '86
loshmius
jozl52
zoranb
Zoran Pavlović
dusanm
Srdjan Radovanov
1806016
Boban68
Cehim
Kolodvorska
patković
teleprinterist
selimi seljami
Зоран НИШ
betabori
Keča Zoran
Branko Bgd
IvanV
blizanac krško
VZ12
ZAGORAC
Krusevac
10.08.2014
pusycat
Zoran Kojic
PetarS
GoranI
Pero™
Max Blitz
saban
Cimba
Arcus
East&West
miro1
Stazio
Zlatnik
mahi
jumba
dpuric
BEOGRAD
PAJA
žare
Muzikant
ture
Xanadu
Kemo Specijalac
vladimir
Tomaž Može
janeztrdi
zastavnik
Pajche
Boske
Gringo
Zdrale53
karel
missar
Trubac
FOSIL
mb
ramšak
vojniks
MK-veza
Miroslav Mrkic Cile
frenkiboy
atanasov
bežigrad
alexandar
purger
Sosa
dkivi
jelen pivo
coper
ludi slovenac
vojnik s
boraf
mad-max
ppsupercop
mgalic2
šercer
115 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AutorPoruka
Munja68
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2017-10-09

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Icon_minitime09.11.17 14:18

Jug,drago mi je sto si ziv i zdrav.Da li jos zivis u Krizevcima..
Bio si mi desetar,bio sam u tvom odeljenju..
Pasa je bio dobar decko ali ti si bio super lik.
Kada si se skinuo ja sam te ispratio do izlaza iz kasarne.
Secas li se ?
Na vrh Go down
Ivan Jug
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 13
ČLAN OD: : 2017-11-03

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Icon_minitime09.11.17 16:54

Munja68 (citat):
Jug,drago mi je sto si ziv i zdrav.Da li jos zivis u Krizevcima..
Bio si mi desetar,bio sam u tvom odeljenju..
Pasa je bio dobar decko ali ti si bio super lik.
Kada si se skinuo ja sam te ispratio do izlaza iz kasarne.
Secas li se ?
Živ mimbio druže stari,znači ipak da smo se uopoznali ali još uvjek nisam dobio tvoje ime,drago mi je kaj imaš takvo miškjenje o meni.Evo živ sam ti i nikako zdrav,bolujem od svega i svačega.Da živim još uvjek kraj Križevaca 11 km prema Varaždinu.Sječam se da je stariji vodnik Radivojević bio sa nama na porti kad sam izlazio i on je skinuo šapku i držao ju je u rukama a meni su ipak malo potekle suze i steglo mi se je srce od neke nelagode.Šta se sad radi,oženio sam se ,imam četvero djece jedna kčer udata dvoje prekrasne unučadi i nekak se gura.Piši kak je kod tebe i neka mi se jave tvoji geniči pa čemo da podjelimo uspomene iz naših vojničkih dana.Toliko za sada živio ti meni i miran ti život želim.
Na vrh Go down
Ivan Jug
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 13
ČLAN OD: : 2017-11-03

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Icon_minitime14.11.17 20:31

PORUCNIK (citat):
Dobrodošao, Ivan Jug!
Uz malo strpljenja i vremena, pojaviće se neko koga tražiš. U međuvremenu podijeli s nama utiske i na ostalim temama.
Evo mene opet da Vam se obratim druže poručniće,pošto nema mojih geniča evo jedne zgode sa koko smo ga onda zvali fazanskog terena.Ujutro poslije doručka krečemo mi pješice na poligon nije bilo daleko oko sat ubrzanog marša od Šercera.Krečemo vod po vod ko partizani u ono vrijeme i dolazimo na poligon i odmah se počinje sa obukom.Standard ako se sječate vod u obrani,vod u napadu,izviđanje,postavljanje zasjeda,orjentacija u prostoru sa i bez busole i normalno stiže ručak.Pšto se je moj vod nalazio baš u vrijeme ručka u jednoj uvali ili jarku a naredba je prije glasila da za ručak ostajemo gdje se zateknemo pa tako smo mi bili u jednoj jami i čekamo da nam se podjele porcije i dok se je to obavilo ja povičem iz sveg glasa PRIJATNO MARTOVCI naravno odjek je jednoglasan HVALA kad nakondvadeset sekundi pojavi se naša legenda stariji vodnik Lzka Radivojević držeći u rukama dvije čudne naprave zelene.Petljao on nešto oko njih i baci ih u jarak između nas te povika bojevni otrovi a zna se ak nečeš da se ugušiš u žutom i zelenom dimu maske na glavu.Sjedimom mi tako sve dok nije prošao ručak tek onda je izdao komandu prekid bojevnog djelovanja al jebi ga porcije su ostale pune i odmah je bio naređen pokret.I tako smo mi ostali bez ručka ali neka nitko mu od nas nije to zamjerio kaj smo tražili to smo i dobili.Kad drugi dan pada kiša lije kao iz kabla a on nama objašnjava kako zakopati i kako deaktivirati protutenkovsku minu.Pošto nam je sve objasnio sada smo i mi mislili da čemo sve to ponavljati kao i on stoječi i čučeči al GLE VRAGA MI TO MORAMO LEŽEĆI JER NEPRIJATELJ OTVARA POVREMENO VATRU NA NAS.I počeli mi to jedan kleči.drugi stoji,treči čuči kad drekne on OSTAV i gledaj vamo.Zalego Luka ko pravi borac sav u blato kopa sa ašovom baca zemlju amo tamo zakopa on minu ustane i kaže tako vojsko,a boga  i mi svi ko jedan zalegli i nikom nije bilo ni na kraj pameti da ustane dok mina nij bila pod zemljom i odmah smo je i u tom položaju demontirali.Aznate i sami da smo drugi dan morali biti čisti na smotri ujutro e onda i znadete kako smo proveli noč sušeči i kefajuči šinjele svaka im čast to je valjda bio največi promašaj u odječi JNA.Zasad toliko javim se uskoro sa novim doživljajima.Zdravo
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Icon_minitime15.11.17 5:55

Ivan Jug (citat):
PORUCNIK (citat):
Dobrodošao, Ivan Jug!
Uz malo strpljenja i vremena, pojaviće se neko koga tražiš. U međuvremenu podijeli s nama utiske i na ostalim temama.
Evo mene opet da Vam se obratim druže poručniće,pošto nema mojih geniča evo jedne zgode sa koko smo ga onda zvali fazanskog terena.Ujutro poslije doručka krečemo mi pješice na poligon nije bilo daleko oko sat ubrzanog marša od Šercera.Krečemo vod po vod ko partizani u ono vrijeme i dolazimo na poligon i odmah se počinje sa obukom.Standard ako se sječate vod u obrani,vod u napadu,izviđanje,postavljanje zasjeda,orjentacija u prostoru sa i bez busole i normalno stiže ručak.Pšto se je moj vod nalazio baš u vrijeme ručka u jednoj uvali ili jarku a naredba je prije glasila da za ručak ostajemo gdje se zateknemo pa tako smo mi bili u jednoj jami i čekamo da nam se podjele porcije i dok se je to obavilo ja povičem iz sveg glasa PRIJATNO MARTOVCI naravno odjek je jednoglasan HVALA kad nakondvadeset sekundi pojavi se naša legenda stariji vodnik Lzka Radivojević držeći u rukama dvije čudne naprave zelene.Petljao on nešto oko njih i baci ih u jarak između nas te povika bojevni otrovi a zna se ak nečeš da se ugušiš u žutom i zelenom dimu maske na glavu.Sjedimom mi tako sve dok nije prošao ručak tek onda je izdao komandu prekid bojevnog djelovanja al jebi ga porcije su ostale pune i odmah je bio naređen pokret.I tako smo mi ostali bez ručka ali neka nitko mu od nas nije to zamjerio kaj smo tražili to smo i dobili.Kad drugi dan pada kiša lije kao iz kabla a on nama objašnjava kako zakopati i kako deaktivirati protutenkovsku minu.Pošto nam je sve objasnio sada smo i mi mislili da čemo sve to ponavljati kao i on stoječi i čučeči al GLE VRAGA MI TO MORAMO LEŽEĆI JER NEPRIJATELJ OTVARA POVREMENO VATRU NA NAS.I počeli mi to jedan kleči.drugi stoji,treči čuči kad drekne on OSTAV i gledaj vamo.Zalego Luka ko pravi borac sav u blato kopa sa ašovom baca zemlju amo tamo zakopa on minu ustane i kaže tako vojsko,a boga  i mi svi ko jedan zalegli i nikom nije bilo ni na kraj pameti da ustane dok mina nij bila pod zemljom i odmah smo je i u tom položaju demontirali.Aznate i sami da smo drugi dan morali biti čisti na smotri ujutro e onda i znadete kako smo proveli noč sušeči i kefajuči šinjele svaka im čast to je valjda bio največi promašaj u odječi JNA.Zasad toliko javim se uskoro sa novim doživljajima.Zdravo
St vodniku + za mine a - za ostavljanje gladne vojske. lol! 
Sinjel je bio dobra stvar za suvomrazicu, ali je mogao da popije vode i da grozno oteza. Nije on izum JNA, nego naslijedjen kao iskustvo starijih vojski.

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
Munja68
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2017-10-09

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Icon_minitime17.11.17 8:34

Ivan Jug (citat):
PORUCNIK (citat):
Dobrodošao, Ivan Jug!
Uz malo strpljenja i vremena, pojaviće se neko koga tražiš. U međuvremenu podijeli s nama utiske i na ostalim temama.
Evo mene opet da Vam se obratim druže poručniće,pošto nema mojih geniča evo jedne zgode sa koko smo ga onda zvali fazanskog terena.Ujutro poslije doručka krečemo mi pješice na poligon nije bilo daleko oko sat ubrzanog marša od Šercera.Krečemo vod po vod ko partizani u ono vrijeme i dolazimo na poligon i odmah se počinje sa obukom.Standard ako se sječate vod u obrani,vod u napadu,izviđanje,postavljanje zasjeda,orjentacija u prostoru sa i bez busole i normalno stiže ručak.Pšto se je moj vod nalazio baš u vrijeme ručka u jednoj uvali ili jarku a naredba je prije glasila da za ručak ostajemo gdje se zateknemo pa tako smo mi bili u jednoj jami i čekamo da nam se podjele porcije i dok se je to obavilo ja povičem iz sveg glasa PRIJATNO MARTOVCI naravno odjek je jednoglasan HVALA kad nakondvadeset sekundi pojavi se naša legenda stariji vodnik Lzka Radivojević držeći u rukama dvije čudne naprave zelene.Petljao on nešto oko njih i baci ih u jarak između nas te povika bojevni otrovi a zna se ak nečeš da se ugušiš u žutom i zelenom dimu maske na glavu.Sjedimom mi tako sve dok nije prošao ručak tek onda je izdao komandu prekid bojevnog djelovanja al jebi ga porcije su ostale pune i odmah je bio naređen pokret.I tako smo mi ostali bez ručka ali neka nitko mu od nas nije to zamjerio kaj smo tražili to smo i dobili.Kad drugi dan pada kiša lije kao iz kabla a on nama objašnjava kako zakopati i kako deaktivirati protutenkovsku minu.Pošto nam je sve objasnio sada smo i mi mislili da čemo sve to ponavljati kao i on stoječi i čučeči al GLE VRAGA MI TO MORAMO LEŽEĆI JER NEPRIJATELJ OTVARA POVREMENO VATRU NA NAS.I počeli mi to jedan kleči.drugi stoji,treči čuči kad drekne on OSTAV i gledaj vamo.Zalego Luka ko pravi borac sav u blato kopa sa ašovom baca zemlju amo tamo zakopa on minu ustane i kaže tako vojsko,a boga  i mi svi ko jedan zalegli i nikom nije bilo ni na kraj pameti da ustane dok mina nij bila pod zemljom i odmah smo je i u tom položaju demontirali.Aznate i sami da smo drugi dan morali biti čisti na smotri ujutro e onda i znadete kako smo proveli noč sušeči i kefajuči šinjele svaka im čast to je valjda bio največi promašaj u odječi JNA.Zasad toliko javim se uskoro sa novim doživljajima.Zdravo
Jug,
ja sam Vido iz Bg,secas se,trenirao sam vaterpolo,druyio se sa Mariom Vrankicem i Dadom Peterlinom.
Nas trojica smo najvise sranja pravili a ti se ljutio ali nas i stitio.
Zao mi je sto ti je zdravlje naruseno,ja sam jedan od direktora Klinickog centra Srbije pa ako ti sta mogu pomoci,tu sam.
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Icon_minitime17.11.17 20:03

Dobrodošao, Munja68!

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6150
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Icon_minitime17.11.17 22:52

PORUCNIK (citat):
Ivan Jug (citat):
PORUCNIK (citat):
Dobrodošao, Ivan Jug!
Uz malo strpljenja i vremena, pojaviće se neko koga tražiš. U međuvremenu podijeli s nama utiske i na ostalim temama.
Evo mene opet da Vam se obratim druže poručniće,pošto nema mojih geniča evo jedne zgode sa koko smo ga onda zvali fazanskog terena.Ujutro poslije doručka krečemo mi pješice na poligon nije bilo daleko oko sat ubrzanog marša od Šercera.Krečemo vod po vod ko partizani u ono vrijeme i dolazimo na poligon i odmah se počinje sa obukom.Standard ako se sječate vod u obrani,vod u napadu,izviđanje,postavljanje zasjeda,orjentacija u prostoru sa i bez busole i normalno stiže ručak.Pšto se je moj vod nalazio baš u vrijeme ručka u jednoj uvali ili jarku a naredba je prije glasila da za ručak ostajemo gdje se zateknemo pa tako smo mi bili u jednoj jami i čekamo da nam se podjele porcije i dok se je to obavilo ja povičem iz sveg glasa PRIJATNO MARTOVCI naravno odjek je jednoglasan HVALA kad nakondvadeset sekundi pojavi se naša legenda stariji vodnik Lzka Radivojević držeći u rukama dvije čudne naprave zelene.Petljao on nešto oko njih i baci ih u jarak između nas te povika bojevni otrovi a zna se ak nečeš da se ugušiš u žutom i zelenom dimu maske na glavu.Sjedimom mi tako sve dok nije prošao ručak tek onda je izdao komandu prekid bojevnog djelovanja al jebi ga porcije su ostale pune i odmah je bio naređen pokret.I tako smo mi ostali bez ručka ali neka nitko mu od nas nije to zamjerio kaj smo tražili to smo i dobili.Kad drugi dan pada kiša lije kao iz kabla a on nama objašnjava kako zakopati i kako deaktivirati protutenkovsku minu.Pošto nam je sve objasnio sada smo i mi mislili da čemo sve to ponavljati kao i on stoječi i čučeči al GLE VRAGA MI TO MORAMO LEŽEĆI JER NEPRIJATELJ OTVARA POVREMENO VATRU NA NAS.I počeli mi to jedan kleči.drugi stoji,treči čuči kad drekne on OSTAV i gledaj vamo.Zalego Luka ko pravi borac sav u blato kopa sa ašovom baca zemlju amo tamo zakopa on minu ustane i kaže tako vojsko,a boga  i mi svi ko jedan zalegli i nikom nije bilo ni na kraj pameti da ustane dok mina nij bila pod zemljom i odmah smo je i u tom položaju demontirali.Aznate i sami da smo drugi dan morali biti čisti na smotri ujutro e onda i znadete kako smo proveli noč sušeči i kefajuči šinjele svaka im čast to je valjda bio največi promašaj u odječi JNA.Zasad toliko javim se uskoro sa novim doživljajima.Zdravo
St vodniku + za mine a - za ostavljanje gladne vojske. lol! 
Sinjel je bio dobra stvar za suvomrazicu, ali je mogao da popije vode i da grozno oteza. Nije on izum JNA, nego naslijedjen kao iskustvo starijih vojski.
Pomislio sam da ste počeli da jedete i onda u brzini odbacili porcije tj. hranu, kako bi maske postavili i tako se sve prosulo. Ipak nije, porcije su ostale netaknute, ali slaba uteha, jer pokret je sve poremetio.
Na vrh Go down
nenad bugarski
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2017-01-16
DOB : 56
M(j)esto obrenovac

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Icon_minitime04.12.17 20:43

Pozdrav svima,Munja68 je pomenuo Marija Vrankica,te ovom prilikom cu reci nekoliko reci o njemu.Zajedno smo svirali u orkestru,Marijo je pevao i svirao gitaru,pamtim ga kao velikog smekera i lafa.Iako stariji od mene 8 godina uvek je bio ortacki i fer raspolozen prema svima pa tako i prema meni.Sada je uspesan novinar u Mostaru.
Na vrh Go down
6550/33 avgust 84
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2013-01-06
DOB : 58
M(j)esto Pozarevac

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Icon_minitime04.12.17 21:02

Pao je prvi sneg ove zime.Setih se zime 84/85 u Ljubljani metar snega,Ko sta radi cistili smo samo sneg sto po kasarni i oko nje i danju i nocu.Sercer je bio zaduzen za ciscenje snega na glavnoj zeleznickoj stanici,Za uzvrat na leto 1985 Slovenacke zeleznice su besplatno organizovale izlet na Bled.A ko bi rekao da je od tada proslo 33 godine.Pozdrav svim Sercerasima

_________________
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
bežigrad
Gušter
Gušter



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 74
ČLAN OD: : 2012-03-10

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Icon_minitime07.12.17 23:22

Pozdrav svim Šercerovcima.
6550/33 avgust 84, kažeš zima 84/85 bila hladna a od tada tako brzo prošlo 33 god.
Hmm, da, vjerujem ti.

I meni je bila hladna 1976. na 77. u Šerceru i evo (ne mogu vjerovati) od tada prošlo okruglo 40.
Rekao bi pok. Mladen Delić, "ma ljudi moji je li to moguće".

Te zime se sjećam i po čišćenju snijega ali i po tome što sam se smrzao ko ... na stadionu Olimpije.
Gostuje Hajduk a kao hajdukovac kako da to propustim a stadion mi samo preko cete i križanja.
Odem na utakmicu u cipelama (tako izlazilo u grad), tribine, stajanje, pune snijega, ja utabao snijeg i tako na ledu odgledao cijelu utakmicu. Još je Brane Oblak igrao za Olimpiju a kasnije prešao u Hajduk.
Smrznutih nogu nekako ušetao u Šercera da se ugrijem.
Nakon 40 godina nedavno sam bio u Ljubljani (vrlo kratko na proputovanju) i nisam propustio priliku da vidim "Šercera" ali kasarne više nema. Na njenom mjestu (odprilike polovica) su poslovno stambene zgrade a druga polovica, ona do stadiona, je pusta zapuštena šljunčara ograđena ogradama i čeka daljnju gradnju. Nema nikakvog znaka da je tu bila kasarna, samo su uz trotoar ostala stabla koja su i prije bila između zgrada i ograde kasarne. Bolje je da to pok. Jozo Kukavica ne vidi.

Nešto sam uslikao ali se u stvari tu nema što uslikati. Šercera nema više, ostadoše samo uspomene...

Pokušao sam naći gostionu "Planica" koja je bila preko puta kasarne, bliže stadionu, ali nema je ili je ja na brzinu nisam uočio.
Stadion Olimpije je zapušten, oronuli ogradni zidovi, nisam mogao vjerovati da to kod urednih i pedantnih Slovenaca stoji tako zapušteno, podsjeća me na napuštene devastirane kasarne.

Pozdrav svima.
Na vrh Go down
Ivan Jug
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 13
ČLAN OD: : 2017-11-03

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Icon_minitime08.12.17 15:03

Zima 86-87 isto tako bila je puna snijega i to obilno.Dva dana smo ga čistili po gradu autobusnoj i po vrtičima i to bez prestanka a on samo pada da nevidiš deset metara ispred sebe eee bili su to dani samo taki promrzli smo do kostiju i nazad ali uvjek spremni za zajebanciju.Kažete da nema više našeg Šercera i na zadnji komentar osvrt na našeg pokojnog Jozu.Negdje pred jesen ako se sječam dobro godine gospodnje 1986 reprezentacija tadašnje Jugoslavije igra prijateljsku utakmicu sa Olimpijom naravno preko puta dragog nam Šercera i naš kapetan tada za politički rad u puku dogovara dolazak reprezentativaca poslije tekme kodnas u kasarnu i kad je sve bilo dogovoreno naš sada pokojni Jozo izdaje naredbu da se tim huliganima zabrani ulazak u kasarnu.Pazite,tada je Jozo Kukavica nazvao YU reprezentaciju huliganima jer je tada vladala manija duge kose ak se neko sječa Semir-Kajtaz-Tuce a bilo je još njih sa dugom kosom i tako je naš Jozo ostavio nas da nevidimo tada sjajnu generaciju.Znam da se je tada gadno zakačio sa tim kapetanom inače se ne sječem čovjeku ni imena ni prezimena ali se sječam da je taj kapetan bio malene,sitne građe i prosjed kasnije je i mene vrbovao da se učlanim u KPJ-e ali nisam htio po sam zbog toga išao na raport kod komandanta bataljuna Đukanoviča a on mi je odmah oduzeo deset dana nagradnog kojeg mi je lično on dodjelio nekoliko dana prije i eto ti demokracije na djelu.Nečeš u partiju nečeš ni nagradno,kratki postupak i marš van izdere se Đuka.Ali svejedno to su bili lijepi dani našeg sazrijevanja i stasanja u prave mladiče čelične građe i čvrste volje.Toliko za sada Zdravo bivši drugovi iz našeg Šercera
Na vrh Go down
jozl52
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase
jozl52


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 788
ČLAN OD: : 2016-09-07
DOB : 72
M(j)esto kočevje

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Icon_minitime08.12.17 15:10

ja bežigard: ta zima 76/77 je bila res "krvava" pri nas (koč...) je bilo več kot en meter snega, ja bila je prava zima kot se šika..., ja ti pa "kao u cipelama za izlazak u grad", si te predstavljam..., grrrr...

glede stadiona Bežigrad, kupil ga je PEČEČNIK (igralnice, las vegas..., ja je jacson, €€€...) ampak ima neke "pihdarije" glede obnove (traja že 10+ let..., birokracija, zavist, foušarija...kaj vem???)..., nisem "lublančan", ma naj se pobijejo med sabo, ja je pa stanje stadiona (projektiral ga je znan arhitekt Plečnik, obnavljal je tudi praške Hradčane, sramota za "najepše mesto na svetu", tako pravi župan Zoran - Zoky Janković) sramota...
Na vrh Go down
Ivan Jug
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 13
ČLAN OD: : 2017-11-03

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Icon_minitime08.12.17 15:22

Vido,oprosti mi ali nemogu da se sjetim tvoga lika.Mislim da se sječam Marija on je nosio naočale ak se dobro sječam mislim da sam čak i siguran u to sječam se i Dade vječito sam ga morao opominjat jer je stalno nešto zujao i sječam se još jednog Vašeg geniča mislim da se je prezivao Maksimović a vi ste ga zvali Maks mislim da je on postao desetar ak se ne varam a isto se sječam da sam vam obečao da ču doči u posjetu kad sam se skidao ali nisam održao obečanje koje sam vam dao pa vam se sada nakon toliko godina svima vama ispričavam jer nije mi tada bio problem jedne subote skočiti kod vas ali nisam jer se je uvjek ispriječilo nešto drugo a kad se vratiš iz vojske baš te ni ne vuče nekaj nazad,ali gledaj da smo mi tada svi držali do takvog drugarstva nebi vjerojatno bilo sranja kakvo se je dogodilo.Zdrav mi bio druže stari
Na vrh Go down
semsudin
Podporučnik
Podporučnik
semsudin


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1435
ČLAN OD: : 2013-03-11
DOB : 56
M(j)esto GRABOVAC, VELIKA KLADUSA

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Icon_minitime08.12.17 18:44

Ivan Jug (citat):
Zima 86-87 isto tako bila je puna snijega i to obilno.Dva dana smo ga čistili po gradu autobusnoj i po vrtičima i to bez prestanka a on samo pada da nevidiš deset metara ispred sebe eee bili su to dani samo taki promrzli smo do kostiju i nazad ali uvjek spremni za zajebanciju.Kažete da nema više našeg Šercera i na zadnji komentar osvrt na našeg pokojnog Jozu.Negdje pred jesen ako se sječam dobro godine gospodnje 1986 reprezentacija tadašnje Jugoslavije igra prijateljsku utakmicu sa Olimpijom naravno preko puta dragog nam Šercera i naš kapetan tada za politički rad u puku dogovara dolazak reprezentativaca poslije tekme kodnas u kasarnu i kad je sve bilo dogovoreno naš sada pokojni Jozo izdaje naredbu da se tim huliganima zabrani ulazak u kasarnu.Pazite,tada je Jozo Kukavica nazvao YU reprezentaciju huliganima jer je tada vladala manija duge kose ak se neko sječa Semir-Kajtaz-Tuce a bilo je još njih sa dugom kosom i tako je naš Jozo ostavio nas da nevidimo tada sjajnu generaciju.Znam da se je tada gadno zakačio sa tim kapetanom inače se ne sječem čovjeku ni imena ni prezimena ali se sječam da je taj kapetan bio malene,sitne građe i prosjed kasnije je i mene vrbovao da se učlanim u KPJ-e ali nisam htio po sam zbog toga išao na raport kod komandanta bataljuna Đukanoviča a on mi je odmah oduzeo deset dana nagradnog kojeg mi je lično on dodjelio nekoliko dana prije i eto ti demokracije na djelu.Nečeš u partiju nečeš ni nagradno,kratki postupak i marš van izdere se Đuka.Ali svejedno to su bili lijepi dani našeg sazrijevanja i stasanja u prave mladiče čelične građe i čvrste volje.Toliko za sada Zdravo bivši drugovi iz našeg Šercera
Pozdrav Ivan Jug.Poznato mi je to sudjelovanje vojske u pomoći čišćenja snijega te zime 86/87.Da li ste išli komplet tvoja jedinica ili su birani dobrovoljci.Kod mene u kasarni Boris Kidrič su uzimani dobrovoljci koji su se javljali podizanjem jedne ruke uvis za odlazak u grad  na čišćenje snijega.Ja sam bio jedan od tih koji su išli i raščišćavali smo jedan dječiji vrtić u Črnuću.
Na vrh Go down
6550/33 avgust 84
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2013-01-06
DOB : 58
M(j)esto Pozarevac

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Icon_minitime08.12.17 22:56

Bezigrad,potpuno si u pravu da je malo neverovatno i zalosno da na mestu naseg Sercera na jednom delu stoji izgradjen poslovno stambeni blok a da je druga polovina parcele  zarasla u korov i da ceka neke bolje dane za izgradnju isto kao i stadion Olimpije.Ja nisam imao srecu kao ti da gledam Hajduk,Partizan,Crvenu Zvezdu,Dinamo i ostale  jer je  Olimpija  1984 ispala iz prve lige i sledece sezone 1984/85  igrala drugu ligu.Godine su prosle od tada ali je lepo secati se svega.

_________________
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Ivan Jug
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 13
ČLAN OD: : 2017-11-03

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Icon_minitime09.12.17 16:43

semsudin (citat):
Ivan Jug (citat):
Zima 86-87 isto tako bila je puna snijega i to obilno.Dva dana smo ga čistili po gradu autobusnoj i po vrtičima i to bez prestanka a on samo pada da nevidiš deset metara ispred sebe eee bili su to dani samo taki promrzli smo do kostiju i nazad ali uvjek spremni za zajebanciju.Kažete da nema više našeg Šercera i na zadnji komentar osvrt na našeg pokojnog Jozu.Negdje pred jesen ako se sječam dobro godine gospodnje 1986 reprezentacija tadašnje Jugoslavije igra prijateljsku utakmicu sa Olimpijom naravno preko puta dragog nam Šercera i naš kapetan tada za politički rad u puku dogovara dolazak reprezentativaca poslije tekme kodnas u kasarnu i kad je sve bilo dogovoreno naš sada pokojni Jozo izdaje naredbu da se tim huliganima zabrani ulazak u kasarnu.Pazite,tada je Jozo Kukavica nazvao YU reprezentaciju huliganima jer je tada vladala manija duge kose ak se neko sječa Semir-Kajtaz-Tuce a bilo je još njih sa dugom kosom i tako je naš Jozo ostavio nas da nevidimo tada sjajnu generaciju.Znam da se je tada gadno zakačio sa tim kapetanom inače se ne sječem čovjeku ni imena ni prezimena ali se sječam da je taj kapetan bio malene,sitne građe i prosjed kasnije je i mene vrbovao da se učlanim u KPJ-e ali nisam htio po sam zbog toga išao na raport kod komandanta bataljuna Đukanoviča a on mi je odmah oduzeo deset dana nagradnog kojeg mi je lično on dodjelio nekoliko dana prije i eto ti demokracije na djelu.Nečeš u partiju nečeš ni nagradno,kratki postupak i marš van izdere se Đuka.Ali svejedno to su bili lijepi dani našeg sazrijevanja i stasanja u prave mladiče čelične građe i čvrste volje.Toliko za sada Zdravo bivši drugovi iz našeg Šercera
Pozdrav Ivan Jug.Poznato mi je to sudjelovanje vojske u pomoći čišćenja snijega te zime 86/87.Da li ste išli komplet tvoja jedinica ili su birani dobrovoljci.Kod mene u kasarni Boris Kidrič su uzimani dobrovoljci koji su se javljali podizanjem jedne ruke uvis za odlazak u grad  na čišćenje snijega.Ja sam bio jedan od tih koji su išli i raščišćavali smo jedan dječiji vrtić u Črnuću.
Zdravo druže stari.Vidim da smo isto godište i da smo sudjelovali u istoj akciji te godine koje smo provodili na odsluženju vojnog roka te da smo pomogli da se očisti grad Ljubljana a za uzvrat kada smo izašli u grad kasnije nakon nekog vremena onda su slovenci pravili krug oko nas da nebi dolazili u kontakt sa vojskom a mi se osječali kao da smo kužni.Ne kod nas je komandant puka izdao naređenje da svaki bataljon dade jednu četu za čiščenje pa je tako iz drugog bataljona a bilo nas je dva bataljuna u puki i jedna prištapska jedinica pripalo TT četu a tako i moj drugi vod.Čistilo se je dva dana i dvije noči bez prestanka,čistili smo autobusnu,željeznički ulice oko kasarne te dva vrtiča nesječam se koja a ostale dvije čete su čistile unutar puka.Prije ako pogledaš da smo sa tim snjegom u kasarni kasnije imali jako puno problema što sam več prije opisao u svojim doživljajima a na cestama se je otpuštao sasvim normalno.Jedino što je pokojni komandant puka Jozo Kukavica poslije ta dva naporna dana dozvolio jedan dan odmora za čete koje su provele na čiščenju van grada,dakle ujutro postrojavanje a poslije odmor bez zanimanja cjeli dan ali u ućionicama ne u spavaoni.Mi smo i sa time bili zadovoljni a kako i nebi bili vojska odmara cijeli dan usred tjedna.Eto tako je to bilo kod nas druže moj živio ti meni i drugarski pozdrav od mene  zdravo
Na vrh Go down
semsudin
Podporučnik
Podporučnik
semsudin


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1435
ČLAN OD: : 2013-03-11
DOB : 56
M(j)esto GRABOVAC, VELIKA KLADUSA

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Icon_minitime09.12.17 21:27

Za iscrpan odgovor u vezi čišćenja snijega po Ljubljanskim ulicama ide zasluženi +.Bez pomoći vojske uz sav respekt komunalnoj službi te godine 86/87 Ljubljana bi bila u kolapsu.Pozdrav za Ivan Jug i nastavi pisati imaš širok spektar tema iz vojničkog života kao i druge civilne teme.
Na vrh Go down
Ivan Jug
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 13
ČLAN OD: : 2017-11-03

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Icon_minitime12.12.17 12:51

semsudin (citat):
Za iscrpan odgovor u vezi čišćenja snijega po Ljubljanskim ulicama ide zasluženi +.Bez pomoći vojske uz sav respekt komunalnoj službi te godine 86/87 Ljubljana bi bila u kolapsu.Pozdrav za Ivan Jug i nastavi pisati imaš širok spektar tema iz vojničkog života kao i druge civilne teme.
Evo sada sam se sjetio kako sam skurio svoje starije vodnike na jednom našem terenu negdje u šestom mjesecu 86 odlazimo mi kompletni puk veze na teren odnosno na ratni položaj u slučaju napada na JY.Ostajemo tri dana da se mi kao mladi vijnici pripremimo i da vidimo kako se sve to postavlja veza na terenu.Parkirali mi kamione u tunele-koso iskopani ulazi u zemlji,nabacimo maskirne mreže,natrpamo granja,linijaši kreču provlačiti kabele kad eno ti st.vodnika Luke Radivojeviča i on izvodi kamijon van na rezervni položaj jer je u tom kamionu bila centrala a ja kao mladi načelnik normalno da sam morao biti u njoj i spajati sve kable koje su linijaši dovukli i odvukli.Prekrasna tri dana,vrijeme nikad lijepše kad negdje oko podneva uzbuna svi se iskomješali kapetan inače komandir čete Karišik Memo trči po logoru i izsaje naređenja i ja sam tada prvi put vidio generala u vojsci,naime došao je komandant veze ljubljanske armijske oblasti u naš puk i gdje če se smjestiti spavat če u mojoj centrali jer su tamo bila dva ležaja.Počinjemo mi tako,on se diže i kreče van ja normalno ustajem,vrača se on ja opet ustajem a on meni odsad čemo ovako niti češ ti ustajati niti češ pozdravljati nego samo radi svoj posao kao da mene nema a nije mi trebao dvaput ponavljati.Spajao ja pozive cijeli dan,pričali smo o svemu i svačemu a on je sam predložio da če on biti dežuran do pola noči a  ja poslije.Ujutro ustaje general još nije ni dežurni prošao kroz logor a ja kefam njegove čizme.On sav u čudu pita šta to ja radim a ja mu objašnjavam da ja u puku čistim kancelariju i da moram očistiti čizme od starijih vodnika,zatim on odgovara da ja ostavim njegove čizme i da mu smjesta pozovem starije vodnike ja brže bolje obavjestim obojicu da ih general treba i vratim se u kola a general me udalj riječima da vojnik ovo nesmije čuti.Šta im je sve radio,kako ih je izribao da je i meni bilo neugodno rekao im je na kraju da on sam čisti svoju obuču a tako če i oni ubuduče,izašli su crveni i puni bjesa a ja sam odmah krenuo sa skrivanjem.Dva dana su brzo prošla a odlazak u kasarnu meni je ostao u dubokom sječanju jer sam poslije dva mjeseca savladao sve vještine čiščenj čizama,svako jutro su se morale sjajiti ko pasja muda ali neka i dalj smo ostali prijateljijer je kasnije došao mladi vojnik koji je nastavio dalje sa čiščenjem po su se i moje čizme našle na repertoaru hehehe.Toliko za sada Zdravo
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Icon_minitime12.12.17 13:33

Uh, čizme...
Pisao sam o tome vojnik

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
Ivan Jug
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 13
ČLAN OD: : 2017-11-03

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Icon_minitime06.01.18 16:01

Pa sretna nam Nova 2018 dao nam bog zdravlja,sreče,ljubavi a sve ostalo su nam poželjeli naši političari.Ajde šercerovci živnite malo nema vas gdje ste javite se ZDRAVOO
Na vrh Go down
šercer
Gušter
Gušter



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 47
ČLAN OD: : 2009-10-27

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Icon_minitime07.01.18 11:13

Ivan Jug (citat):
semsudin (citat):
Za iscrpan odgovor u vezi čišćenja snijega po Ljubljanskim ulicama ide zasluženi +.Bez pomoći vojske uz sav respekt komunalnoj službi te godine 86/87 Ljubljana bi bila u kolapsu.Pozdrav za Ivan Jug i nastavi pisati imaš širok spektar tema iz vojničkog života kao i druge civilne teme.
Evo sada sam se sjetio kako sam skurio svoje starije vodnike na jednom našem terenu negdje u šestom mjesecu 86 odlazimo mi kompletni puk veze na teren odnosno na ratni položaj u slučaju napada na JY.Ostajemo tri dana da se mi kao mladi vijnici pripremimo i da vidimo kako se sve to postavlja veza na terenu.Parkirali mi kamione u tunele-koso iskopani ulazi u zemlji,nabacimo maskirne mreže,natrpamo granja,linijaši kreču provlačiti kabele kad eno ti st.vodnika Luke Radivojeviča i on izvodi kamijon van na rezervni položaj jer je u tom kamionu bila centrala a ja kao mladi načelnik normalno da sam morao biti u njoj i spajati sve kable koje su linijaši dovukli i odvukli.Prekrasna tri dana,vrijeme nikad lijepše kad negdje oko podneva uzbuna svi se iskomješali kapetan inače komandir čete Karišik Memo trči po logoru i izsaje naređenja i ja sam tada prvi put vidio generala u vojsci,naime došao je komandant veze ljubljanske armijske oblasti u naš puk i gdje če se smjestiti spavat če u mojoj centrali jer su tamo bila dva ležaja.Počinjemo mi tako,on se diže i kreče van ja normalno ustajem,vrača se on ja opet ustajem a on meni odsad čemo ovako niti češ ti ustajati niti češ pozdravljati nego samo radi svoj posao kao da mene nema a nije mi trebao dvaput ponavljati.Spajao ja pozive cijeli dan,pričali smo o svemu i svačemu a on je sam predložio da če on biti dežuran do pola noči a  ja poslije.Ujutro ustaje general još nije ni dežurni prošao kroz logor a ja kefam njegove čizme.On sav u čudu pita šta to ja radim a ja mu objašnjavam da ja u puku čistim kancelariju i da moram očistiti čizme od starijih vodnika,zatim on odgovara da ja ostavim njegove čizme i da mu smjesta pozovem starije vodnike ja brže bolje obavjestim obojicu da ih general treba i vratim se u kola a general me udalj riječima da vojnik ovo nesmije čuti.Šta im je sve radio,kako ih je izribao da je i meni bilo neugodno rekao im je na kraju da on sam čisti svoju obuču a tako če i oni ubuduče,izašli su crveni i puni bjesa a ja sam odmah krenuo sa skrivanjem.Dva dana su brzo prošla a odlazak u kasarnu meni je ostao u dubokom sječanju jer sam poslije dva mjeseca savladao sve vještine čiščenj čizama,svako jutro su se morale sjajiti ko pasja muda ali neka i dalj smo ostali prijateljijer je kasnije došao mladi vojnik koji je nastavio dalje sa čiščenjem po su se i moje čizme našle na repertoaru hehehe.Toliko za sada Zdravo

Uh ja mislio da me sad prozva za čizme, ali ne odnosi se na mene, to sam ja sam čistio. Pozdrav za sve moje dobre vojnike.
Na vrh Go down
MAKI DAMA
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2017-12-14
DOB : 66

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Icon_minitime12.02.18 10:01

jumba (citat):
Datum je pogresan,treba da pise,17 mart 2013,pozdrav-JUMBA
Lijepi pozdrav Jumba, pozdrav Trubaču i ostalim navedenim u postu kojih se jako dobro i rado sjećam. Vidim neki se sjećaju i mene Smile . Nisam Molnar ali sam Malnar. Šteta što slike nisu dostupne ako ih još imate volio bi da ih na neki način dobijem.. Pozdrav Malnar
Na vrh Go down
MAKI DAMA
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2017-12-14
DOB : 66

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Icon_minitime12.02.18 10:08

Trubac (citat):
Dragi moji Sercerovci!
U ime druga iz vojske,moje generacije oktobarske klase `82,vojnika Milenkovic Nebojse iz Prokuplja zvanog JUMBA,postavljam slike vezane za period naseg sluzenja!Jumba je bio radista,pripadnik II voda,II cete.I bataljona!

[You must be registered and logged in to see this image.]
 
 
Slika koja je nastala u momentu davanja svecane zakletve nase,oktobarske klase `82.

[You must be registered and logged in to see this image.]
 
 
Posle svecane zakletve,zajednicka slika radista II voda,II cete,I bataljona.

[You must be registered and logged in to see this image.]
 
 
Slika koju je Jumba nazvao "Fazanski teren"
Cuci levo:Jukic Damir,Djurovic Krsto,gore levo Nebojsa Milenkovic-Jumba,Molnar i Admir(nisam siguran za dva zadnja imena)

[You must be registered and logged in to see this image.]
 
 
Dzombe u akciji!
Levo,mislim da se zvao Begic i Jumba,vec stare dzombe,mesec dana pre skidanja.

[You must be registered and logged in to see this image.]

 
1982,polaganje zakletve
Desetar-GRUJA i Djurovic Krsto-Pec

[You must be registered and logged in to see this image.]
 

Pozdrav svima  cheers


Trubač, javi se.. LP "Molnar"?
Na vrh Go down
MAKI DAMA
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2017-12-14
DOB : 66

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Icon_minitime12.02.18 11:03

Pozdrav svim Šercerovcima posebno klasi vezista 82/83!

Pročitao sam dio foruma koji se odnosi na kasarnu Ljubo Šercer. Na žalost našao sam samo nekoliko postova koji se odnose na generaciju  oktobar 82/83. vezisti, Radio telegrafija teleprinter.
Ako još netko od njih prati ovaj forum neka se javi.

Lijepi pozdrav,
Na vrh Go down
TomažM
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2018-02-14

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Icon_minitime14.02.18 17:53

nenad bugarski (citat):
Pozdrav svim clanovima foruma.Ja sam generacija septembar 86,u Sercer sam dosao iz Sl.Pozege pocetkom novembra u k.s.6550/1.Bio sam vozac i clan orkestra(bas g.).Nadredjeni staresina mi je bio st.vodnik I. kl. Gacic o kome mogu reci sve najbolje.Uglavnom se secam skoro svih pomenutih oficira mada mnogo bolje oficira iz k.s.Pomenuo bih neke od njih.Maj. Nikolic bezbednjak,maj.Torbic saobracajac ,maj. za kulturu je bio Slovenac(nesecam se prezimena),pot.puk.Katanic intendant,pot.puk.Marinkovic zam.komandanta, puk.Kukavica komadant.Neko je pomenuo zene vojnike koje sam i ja zatekao u kasarni ali vrlo kratko jer su sredinom decembra 86.odsluzile svoj rok kao 13.poslednja generacija zena.Nadam se da ce se neko od mojih genica javiti a do tada pozdrav.
Nenade, evo tu i mene. god 87/88, svirali smo zajedno u orkestru....bio sam bubnjar. Tu je bio i Mario, Hotič, Ždinjak, Nedo Škorič....
...imam in nekoliko slika...objavit ču...
....
Na vrh Go down
TomažM
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2018-02-14

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Icon_minitime14.02.18 17:55

nenad bugarski (citat):
Pozdrav svima,Munja68 je pomenuo Marija Vrankica,te ovom prilikom cu reci nekoliko reci o njemu.Zajedno smo svirali u orkestru,Marijo je pevao i svirao gitaru,pamtim ga kao velikog smekera i lafa.Iako stariji od mene 8 godina uvek je bio ortacki i fer raspolozen prema svima pa tako i prema meni.Sada je uspesan novinar u Mostaru.
...sečam se ga i ja, uvjek je bio moderator na priredbama i totalni frajer...
Na vrh Go down
TomažM
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2018-02-14

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Icon_minitime14.02.18 17:59

Pozdrav....
Generacija Mart 87/88, 6550/43, TT četa,kapetan Jovanovič, bio sam bataljonski čato kod majoras Dobrodolca i bubnjar u vojnom orkestru....
Ima li još neko tu od moje generacije???
Na vrh Go down
TomažM
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2018-02-14

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Icon_minitime14.02.18 18:15

selimi seljami (citat):
GENERACIA 87-88
[You must be registered and logged in to see this image.] link za sliku
Miroslav Pavlovic
Seljimi Seljami
Efendic Fajko
Kotori Naser
Kapiti
Vlado Babic Porocnik
Dragan Jovanovic Kapetan
Erceg Radivoje
Mujic Nedzat
Kurtuvic Suat
Pozdrav stari druže. mene nema na slici, verovatno sam bio kod kuče...nekdje u septembru 88...
Na vrh Go down
3OPAH
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2018-02-14

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Icon_minitime14.02.18 20:50

Puno pozdrava svima, januar 78 Novo Mesto ,a od avgusta Ljubljana u komandi 9 armije. Realno ne bih mogao da se zalim na mnogo toga, ali sam zeleo sve to sto pre da zaboravim. Sada mnogo jace zelim da se setim svega, al' ne ide.
Ne secam se ni kako se zvala kasarna u Ljubljani u okviru komande, ni kako mi se zvao staresina, mada mu se lika poprilicno secam.. Bio sam u nekom vodu iz koga smo rasporedjivani kao kuriri u komandi Armije.
Na vrh Go down
semsudin
Podporučnik
Podporučnik
semsudin


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1435
ČLAN OD: : 2013-03-11
DOB : 56
M(j)esto GRABOVAC, VELIKA KLADUSA

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Icon_minitime14.02.18 21:47

[quote="3OPAH"]Puno pozdrava svima, januar 78 Novo Mesto ,a od avgusta Ljubljana u komandi 9 armije. Realno ne bih mogao da se zalim na mnogo toga, ali sam zeleo sve to sto pre da zaboravim. Sada mnogo jace zelim da se setim svega, al' ne ide.
Ne secam se ni kako se zvala kasarna u Ljubljani u okviru komande, ni kako mi se zvao staresina, mada mu se lika poprilicno secam.. Bio sam u nekom vodu iz koga smo rasporedjivani kao kuriri u komandi Armije.[/quote
Pozdrav Zoran i dobrodošao na forum.Kasarna u kojoj si služio u Ljubljani se ja zvala ,,4 juli,, i bila je u Metelkovoj blizu željezničke postaje.Tu je bila komanda 9 armije kao i vojni zatvor.Postoji tema o kasarni 4 juli pa možeš tamo pregledati i naravno pisati iz tvog perioda služenja vojnog roka.Naravno opušteno salutiranje salutiranje
Na vrh Go down
3OPAH
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2018-02-14

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Icon_minitime14.02.18 22:11

Zahvaljujem od srca.
Na vrh Go down
semsudin
Podporučnik
Podporučnik
semsudin


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1435
ČLAN OD: : 2013-03-11
DOB : 56
M(j)esto GRABOVAC, VELIKA KLADUSA

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Icon_minitime14.02.18 22:13

3OPAH (citat):
Puno pozdrava svima, januar 78 Novo Mesto ,a od avgusta Ljubljana u komandi 9 armije. Realno ne bih mogao da se zalim na mnogo toga, ali sam zeleo sve to sto pre da zaboravim. Sada mnogo jace zelim da se setim svega, al' ne ide.
Ne secam se ni kako se zvala kasarna u Ljubljani u okviru komande, ni kako mi se zvao staresina, mada mu se lika poprilicno secam.. Bio sam u nekom vodu iz koga smo rasporedjivani kao kuriri u komandi Armije.

Pozdrav Zoran i dobrodošao na forum.Kasarna u kojoj si služio u Ljubljani se zvala,,4 juli,,i bila je u Metelkovoj blizu željezničke postaje.Tu je bila komanda 9 armije kao i vojni zatvor.Postoji tema o kasarni 4 juli pa možeš tamo pregledati i naravno pisati iz vremena tvog služenja vojnog roka.Naravno opušteno salutiranje
Molim admine da 1 suvišni post obrišu
Na vrh Go down
nenad bugarski
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2017-01-16
DOB : 56
M(j)esto obrenovac

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Icon_minitime25.03.18 22:24

TomažM (citat):
nenad bugarski (citat):
Pozdrav svim clanovima foruma.Ja sam generacija septembar 86,u Sercer sam dosao iz Sl.Pozege pocetkom novembra u k.s.6550/1.Bio sam vozac i clan orkestra(bas g.).Nadredjeni staresina mi je bio st.vodnik I. kl. Gacic o kome mogu reci sve najbolje.Uglavnom se secam skoro svih pomenutih oficira mada mnogo bolje oficira iz k.s.Pomenuo bih neke od njih.Maj. Nikolic bezbednjak,maj.Torbic saobracajac ,maj. za kulturu je bio Slovenac(nesecam se prezimena),pot.puk.Katanic intendant,pot.puk.Marinkovic zam.komandanta, puk.Kukavica komadant.Neko je pomenuo zene vojnike koje sam i ja zatekao u kasarni ali vrlo kratko jer su sredinom decembra 86.odsluzile svoj rok kao 13.poslednja generacija zena.Nadam se da ce se neko od mojih genica javiti a do tada pozdrav.
Nenade, evo tu i mene. god 87/88, svirali smo zajedno u orkestru....bio sam bubnjar. Tu je bio i Mario, Hotič, Ždinjak, Nedo Škorič....
...imam in nekoliko slika...objavit ču...
....
Pozdrav Tomaz,nemozes ni da zamislis koliko mi je drago sto mogu da te kontaktiram posle 30g.Pominjao sam te mnogo puta muzicarima kao primer dobrog bubnjara.Ti i Nedo ste dosli u isto vreme u bend i od tog trenutka smo poceli da sviramo i zvucimo kao pravi bend.Nisam siguran cini mi se da ste ti Miska Samo iz Kopra i Mitja Velikonja iz Laskog bili ortaci.Ja sam i dalje u muzici,sviram u bendu Dzepovi iz Bg-a,i zivim relativno dobro i mirno koliko je to moguce u Srbiji.Ozenjen sam i nemam dece mada ko zna...Imao sam sliku sa neke svirke vojnog orkestra gde se i ti vidis ali poplava 2014 mi je unistila sve slike tako da uspomene na slikama vise nemam ali secanja su jos tu.Eto toliko do sledeceg puta.
Na vrh Go down
blizanac krško
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2014-12-14

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Icon_minitime27.03.18 23:44

Zdravo svima! 

Odlučio sam i ja, da se javim, pošto sam pročitao mnogo vaših sečanja i komentara. U kasarnu Ljube Šercera, došao sam zajedno sa bratom blizancem, tog vručeg 15. septembra 1987, u 6550/43,TT četa, telefonski vod. Došli smo u drugi bataljon, to je zgrada bliže stadionu. Komandant Bataljona bio je Kap. 1.klase Janičije Dobrodolac, koji je za vreme mog služenja bio unapređen u majora. A komandir čete bio je kapetan Jovanović Dragan. Vlado Babić, potporučnik bio je naš komandir 2. voda TTčete. Desetari su u našem vodu bili Popović Veroslav iz BG, Jovićević Negovan iz Ćaćka i Darko Sombol, ne sećam se odakle je bio. Sećam se svih drugova iz voda, medžu njima i Tomaža Može iz Sežane, koji je takodže prijavljen na ovom forumu. Moji su drugovi, septembraci iz voda bili: Metod Tomac, Bujar Surdulli, Nenad Adžić, Danijel Prijatelj, Lupić Vedad, Milan Tatić, Ljuben Bimbiloski, Miodrag Radenković, Marijan Kešinović, Vaso Radišić, Robert Rozman, Uroš Ložak, Nexmedin Kapiti, Rasim Sutaj, Adem Gashi, Zejnulla Morina, Milan Ljaljić, Hyseni Shycheri, Fajko Efendić,Selami Selimi,Marin Pleško, moj brat Marko. Ako sam nekog zaboravio, neka mi oprosti. Oficiri našeg voda bili su: stariji vodnik Suad Kurtović, vodnici I. kl. Dejan Đurović i Zoran Bjeljac. Posle obuke, nas dvoje blizanaca otišli smo u kas. 4. jul, na Metelkovu, na telefonsku centralu, kod legendarnog zastavnika Franje Šimonića. Tada je stanovao na Bratovševoj pl. i imao je kčer Karolinu. Da, loženje peći i priprema drva za loženje, to je bila posebna priča u Šercerovoj. Na Metelkovi, u kas.4.jul, bilo je centralno grijanje i sve je bilo drukčije. Pozdrav svima. Javite se. Janez.
_______

Javljam se ponovo, jer se javio i Tomaž M iz Sežane, koji je tada bio ćato bataljonski ,za vreme sept.87 do jan 88, dok smo nas dvojica braća Janez i Marko bili na obuci vezista-telef., a onda smo otišli na telef. centralu u kas. 4. jul, na Metelkovu ul., što sam več opisao u gornjem tekstu u dec 2014 g. Želim pozdraviti Tomaža Može iz Sežane. Pozdrav svim drugim genićima,s kojim smo zajedno služili u 6550/43 ,3. bataljon, komandanta maj. Janičije Dobrodolca. Jedinica, koja je na fotki, kao najbolja jedinica je baš naša ćeta, ali nas dvojica s Markom nismo više bili tamo, jer smo u februaru 1988 otišli u 4.jul, u prekomandu kod zastavnika Franje Šimoniča.
Tomaž! Ne spominjam se, da si igral v orkestru, se pa spomnim, da smo imeli v Šercerjevi kasarni tudi pevski zbor, kamor nas je z avdicijo novačil en drugi Škorić, Nedeljko Škorić. Lp vsem, Janez
Na vrh Go down
6550/33 avgust 84
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2013-01-06
DOB : 58
M(j)esto Pozarevac

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Icon_minitime28.03.18 21:02

Vidim da je 87 ili 88 godine doslo do smanjenja 308 puka veze i do njegove transformacije.Ćitajuci post blizanca Krska secanje me vraca na 84 kad sam ja bio u Serceru.Oficirski kadar koji je pomenut mi je skoro nepoznat osim vodnika Đurovic Dejana za koga mislim da je bio iz Kraljeva ,Neka me neko ispravi ako gresim.Grejanje u Serceru je bila posebna stvar.Lozenje malih Preporodovih peci je bio sizifov posao po jakoj hladnoci.Zime 84-85 koliko je bilo hladno zamrzavala je voda u casi koja bi preko noci ostala na kaseti a svi smo spavali obuceni.

_________________
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Milan Obradović
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2018-04-30
DOB : 55
M(j)esto Vrbas

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Icon_minitime02.05.18 19:59

Boban68 (citat):
Svim vojnicima  JNA veliki pozdrav iz Smedereva!
Zovem se Stojanović Boban, služio sam vojsku mart 1988/89. U kasarni Ljubo Šercer, radiorelejac.
Moji drugari su bili Joldzić Radovan, Garić Đorđe, Prekić Srđan, Pastulović Ante, Dumica Ferat, Kadrić Nedzad, Stajnko Ferdinand, Ivica iz Valpova...Starešine su nam bile Turšijan Jovica, Gušić Zahid, Pejović Peja, Robert Lajtman, Abaz Mirko....
                        Relejci javite se!!!
Svima veliki poydrav!

Milan Obradović, služio sam vojsku u kasarni "Šentvid" a kasnije smo prebačeni u "Šercer",inače bio sam vozač među relejcima,1987/88(septembar),od nabrojanih vojnika se sećam Pastulović Ante, mada su mi još neka prezimena poznata ...ali vreme čini svoje... ,inače u dok smo bili u Šentvidu Robert Lajtman zastavnik ako se dobro sećam,i kapetan Petrović su nam bili oficiri, pa smo maja ili juna 1988 prebačeni u Šercer.
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Icon_minitime03.05.18 2:40

Milan Obradović, dobro došao na forum!

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
Vojnik malac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2017-05-08
DOB : 58
M(j)esto Smederevo

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Icon_minitime05.06.18 20:47

generacije 85/86 , 6550/32. Sem mene i Igora iz Rijeke niko se vise ne javlja a bili smo dobra i slozna ceta. I oficiri su bili dobri , mlo je Ceki  glumio strogocu, ali ostali super , Refik Miyic voleo da popije koju ali ljudina... Voleo bi da se javi jos neko da se cujemo gde smo i sta radimo. Pozdrav svima.
Na vrh Go down
PetarS
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2014-05-12
DOB : 61
M(j)esto Iz Podgorice, sada u Beogradu

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Icon_minitime08.06.18 3:03

Vojnik Malac, u Kim su vidi bio?
1. vod - poor Stamatovic
2. vod- Cerovak
3. vod - Mizic
Komondir cete Kap. Janevski Milanco

Stamatovic Petar
Na vrh Go down
Živoslav Miloradović
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2018-06-06

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Icon_minitime17.06.18 19:27

[You must be registered and logged in to see this link.]
Na vrh Go down
Živoslav Miloradović
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2018-06-06

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Icon_minitime17.06.18 19:28

[You must be registered and logged in to see this link.]
Na vrh Go down
6550/33 avgust 84
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2013-01-06
DOB : 58
M(j)esto Pozarevac

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Icon_minitime21.10.18 22:25

Sa uživanjem sam procitao oba teksta g-dina Miloradovića pogotovu tekst u kome je opisao kasarnu.Istog momenta sam se prisetio onih  oker zidova i teške zelene kapije na ulazu u kasarnu iz Titove ulice.Setih se i dugih hodnika i ogromnih spavaona za 40 vojnika  sa onim velikim prozorima koji su gledali na kuhinju i pistu za postrojavanje.Od svega toga sada nije ostalo ništa osim sećanja.

_________________
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Vojnik malac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2017-05-08
DOB : 58
M(j)esto Smederevo

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Icon_minitime06.12.18 19:15

Bio sam u drugom vodu, mislim da je sa nama bio i vod. Milenkovic. Vi ste tada bili potporucnik. Ja sam bio vozac, dosao iz Pozege sa Tafra Davorom. A ti si ostao do kraja, sa gnjavatorom Jozom Kukavicom.
Vodnik je bio i  Robert Sirnik. Kapetan za saobracaj je bio Gojko radosevic, mislim.
Na vrh Go down
bežigrad
Gušter
Gušter



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 74
ČLAN OD: : 2012-03-10

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Icon_minitime02.01.19 22:59

Svim vezistima, vojnicima i starješinama sretna i uspješna Nova godina.
Želim svima dobro zdravlje i dug život, kako bi mogli biti oslonsc svojim obiteljima
i kako bi se mogli i dalje družiti i ovdje.
Na vrh Go down
6550/33 avgust 84
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2013-01-06
DOB : 58
M(j)esto Pozarevac

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Icon_minitime04.01.19 17:53

Bežigrad,
tebi lično i tvojoj porodici želim  puno zdravlja i sreće u 2019 god.

_________________
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
bežigrad
Gušter
Gušter



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 74
ČLAN OD: : 2012-03-10

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Icon_minitime04.01.19 22:20

Hvala 6550/33 avgust 84,


Eto nakon dužeg vremena sam se javio ovdje, (mada često zavirim na ovaj forum), prilika je pa da poželim svima dobro u Novoj godini...

Malo sam pogledao po postovima u 2018. pa mi se sidjelo kako je blizanac krško opisao svoj dolazak i boravak u Šerceru i to točno tamo gdje sam i ja bio (nekoliko godina ranije...) u 6550/43 ili 2. bataljon, TT četa.Žao mi je što nikako da saznam gdje je moj komandir čete kap. I kl. Stoje Ilijevski. Bio je vrlo dobar i moralan čovjek i komandir. Za mnoge oficire i ml. oficire nisam uspio saznati gdje su završili u onim turbulentnim vremenima 91. i dalje, mada su do tada mnogi već otišli u penziju..,
jedino za legendarnog Jozu sam čuo da je sve te godine bio u Šerceru a još 76./77. je bi načelnik štaba puka. Blizanac spominje Dobrodolca kao k-ta bataljona a kad sam ja bio tamo 76./77. malo se sjećam Dobrodolca kao pporučnika ili možda poručnika, nisam siguran. 
Kako si i sam 6550/33 avgust 84 rekao u svom postu gore, sasvim se promijenio sastav starješina tih godina a koliko sam uspio razumjeti iz nekih postova i ustroj i struktura puka se značajno promjenio. Mislim da je negdje 87. došlo do preustroja i smanjenja puka. Čini mi se da bi to dobro mogao znati šercer, da je u neko to vrijeme bio tamo, tako reče jednom...
A što se tiče loženja peći u onim velikim spavaonama..., ha, ha, i sam sam jednom skoro nagrabusio kad sam htio na brzinu ugasiti vodom užarenu peć. Poslije 22 sata peć kao nije više smjela da gori dok vojska spava. Ja bio dežurni i neko mi dojavio da dolazi dež. of. u obilazak iza povečerja.
Ja na brzinu zgrabio neku posudu, natočio malo vode, otvorim vratašca i pljusnem je u peć,
ej, peć samo što nije eksplodirala, suknuo pepeo i dim....
Dež. of. malo kasnije došao, samo prošetao dugačkim hodnikom, jel sve u redu ? je ! brojno stanje? svi prisutni ! i on ode. Dobro je sve završilo... Eto malo da se prisjetim davnih dana i ljudi....

Sve skupa, sad vidim da je to dobra životna škola za daljnji život, koju današnji mladići nemaju jer nema vojnog roka.

Još jednom, svim "Šercerovcima" sretna  Nova godina..
Na vrh Go down
šercer
Gušter
Gušter



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 47
ČLAN OD: : 2009-10-27

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Icon_minitime05.01.19 21:46

Svima "Šercerovcima" Sretna nova godina. Većina nas je sada u trećoj životnoj dobi, ali rado se prisjetimo tih lijepih dana, kada se tražilo znanje i rad a preziralo sve što razdvaja ljude. I danas se prisjećam svih svojih radnih kolega, svojih potčinjenih straješina, dosta vojnika, a najveće mi je zadovoljstvo što niti jedan vojnik nije otišao sa odsluženja vojnog roka ni ogreban, a kamo li nešto teže. Briga za čovjeka je bio prioritet, sa svojim starješinama sam znao na terenu ne spavati po tri noći, obilazeći vojnike na uređajima veze, kada je vani bila  temperatura i do -20 C na Kureščaku kod Ljubljane, vodeći računa na neko ne zaspi i smrzne se.
Bilo je vremena i za šalu, sport, druženje... Danas je neko novo vrijeme, dosta mladih ljudi nema predstavu o drugom i drugačijem, ne čujemo jedni druge, naša priča je istina, drugi su krivi... i tako u krug se vrtimo. Volio bih da za svoga života vidim da ovo ludilo prođe, nadam se, ali nisam optimista.
Još jednom Sretno i puno zdravlja.
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Icon_minitime05.01.19 23:25

šercer (citat):
Svima "Šercerovcima" Sretna nova godina. Većina nas je sada u trećoj životnoj dobi, ali rado se prisjetimo tih lijepih dana, kada se tražilo znanje i rad a preziralo sve što razdvaja ljude. I danas se prisjećam svih svojih radnih kolega, svojih potčinjenih straješina, dosta vojnika, a najveće mi je zadovoljstvo što niti jedan vojnik nije otišao sa odsluženja vojnog roka ni ogreban, a kamo li nešto teže. Briga za čovjeka je bio prioritet, sa svojim starješinama sam znao na terenu ne spavati po tri noći, obilazeći vojnike na uređajima veze, kada je vani bila  temperatura i do -20 C na Kureščaku kod Ljubljane, vodeći računa na neko ne zaspi i smrzne se.
Bilo je vremena i za šalu, sport, druženje... Danas je neko novo vrijeme, dosta mladih ljudi nema predstavu o drugom i drugačijem, ne čujemo jedni druge, naša priča je istina, drugi su krivi... i tako u krug se vrtimo. Volio bih da za svoga života vidim da ovo ludilo prođe, nadam se, ali nisam optimista.
Još jednom Sretno i puno zdravlja.
Ako imaš vremena, podijeli s nama neka svoja sjećaanja, druže šercer study salutiranje

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
ture
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 24
ČLAN OD: : 2013-02-10
DOB : 59
M(j)esto GOSTIVAR Makedonija

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Icon_minitime13.01.19 21:11

Generacija 84/85 relejci[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
http://www.edilgraniti.mk
ture
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 24
ČLAN OD: : 2013-02-10
DOB : 59
M(j)esto GOSTIVAR Makedonija

Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: 84/85   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Icon_minitime13.01.19 21:25

Relejci[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
http://www.edilgraniti.mk
Sponsored content





Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti   Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti - Page 8 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti
Na vrh 
Stranica 8/10Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-
» Kasarna Ljubo Sercer i Ajdovscina 1981
» Ljubo Sercer
» Kasarna Fužine Ljubljana
» Ljubljana kasarna Kodeljevo
» Ljubljana, kasarna Kodeljevo

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SLOVENIJA-
Idi na: