FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Karaula Nikolić Dojransko jezero

Go down 
+33
PORUCNIK
kosic drago
pera84
Bg 011
Prke
jezda
pinz710m
dribler4
t.veles/s.dojran 88/89
Saša Nikolić
Gringo
STRUMIKS
Vojnik Graničar
Lala Basaid
harri
Pero™
stari FAZAN
ercov54
aleksa961
dpuric
ZAGORAC
milutins
SveJug
vladimir
Kemo Specijalac
Doda
missar
humka83
Boske
lacoš
Stazio
Max Blitz
dojran
37 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 9, 10, 11  Next
AutorPoruka
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Icon_minitime29.07.14 6:53

Sječaš li se možda imena poginulih i odakle su bili???
Nisam shvatio,..... to su bili tvoji klasići, koliko ste tad već dugo bili na karauli???
Odakle si došao??

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
Doda
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 18
ČLAN OD: : 2013-01-17
DOB : 54
M(j)esto Sarajevo

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Icon_minitime29.07.14 8:28

Imena se ne mogu tocno sjetiti, pa necu da pogrijesim, jedan je bio iz Like ( Hrvatska ) a drugi jug Srbije , bili su moja klasa septempar 88 . Na karaulu smo dosli u januaru 89, inace sam sarajlija mada vise ne zivim u Sarajevu
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Icon_minitime29.07.14 10:54

Doda (citat):

Na karaulu je taj dan sletio helikopter sa nekim general majorom, istrazizelji, zaspisnicari itd...
Mi stariji vojnici dali smo iskaze ali se komandi granicnog odsjeka to nije svidjelo pogotovo komadantu majoru pa su na nas poceli pritisci, razgovori, raporti...
 

Ako neko ima pitanje neka slobodno postavi, to bi bilo to...

Doda.
Možeš li nam reći kako je to izgledalo kada su vas oficiri počeli "pritiskali" da promjenite iskaze koji su teretili tvog komandira karaule.
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Saša Nikolić
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2014-02-22
M(j)esto Srbija

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Icon_minitime30.07.14 11:40

Doda, hvala ti za priču koju si podelio sa nama. Dobio si od mene veliki plus, a sutra dobijaš još jedan. kao zahvalnost za trud koji ulažeš boraveći na ovom forumu.
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Icon_minitime30.07.14 17:25

Doda dali si vidijo fotku dali ti je on bijo Komandir Karule.Jedan pozdrav za DODU.
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Icon_minitime30.07.14 18:07

Znači da ipak sud odredio jedno pro forme ali zastavnik nije odležao, skoro ništa.... ipak se išlo na ruku, znači da je relativizirana njegova odgovornost!!!!

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Icon_minitime30.07.14 18:57

Gringo (citat):
Znači da ipak sud odredio jedno pro forme ali zastavnik nije odležao, skoro ništa.... ipak se išlo na ruku, znači da je relativizirana njegova odgovornost!!!!

[You must be registered and logged in to see this image.]

Gringo.
Nije ni čudno , vidiš što je rekao Doda.
Doda (citat):

Na karaulu je taj dan sletio helikopter sa nekim general majorom, istrazizelji, zaspisnicari itd...
Mi stariji vojnici dali smo iskaze ali se komandi granicnog odsjeka to nije svidjelo pogotovo komadantu majoru pa su na nas poceli pritisci, razgovori, raporti...

Ako neko ima pitanje neka slobodno postavi, to bi bilo to...

Sada mene zanima kako je izgledalo to kada su oficiri pokušavali graničare kako kaže Doda "pritiskati" da promjene iskaz ili da ublaže optužbu.
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Icon_minitime30.07.14 19:27

Ma da ipak ih je sustav štitio.....!!
A ja sam mislio kako su pred zakonom svi isti.....to mi je onda tako izgledalo!!!!!
No ipak .....??? nešto slično mada banalnije imao sam prilike vidjeti u Strumici!!
Ajde neka da čujemo nastavak priče!!!

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik



BROJ POSTOVA: : 368
ČLAN OD: : 2013-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Icon_minitime31.07.14 21:38

nije to jedini slucaj pogibije vojnika ovo je samo jedan u nizu, a kaj je sa onima sto se nikad nezna od cega i kako su poginuli te dosli zalotani u limenom sanduku doma, naravno da su bili zasticeni oficiri, zapovjedni kadar.
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Icon_minitime05.08.14 9:40

Na granici smo bili da ubijemo ili da nas ubiju ako slucajno dodje do pucanja ili ubistva sledi silna ispitivanja dali si postupio po pravilu sluzbe ako slucajno jedan nekaze isto gotovo je krivi su mislim na patrolu.A OFICIRI sigurno nebi pomogli oni su cuvali njih. A vincetijevic  nije mogao njima da naredi ako oni nisu hteli da love ribu nepostoji GENERAL koji moze da mi naredi sto nije po pravilu.                         Sto se tice OFICIRA u miru su bili hrabri vikali na vojsku izivljavali se a bojali se jednom je bijo major Lukic sa nekim oficirom spavali su na karaulu pa su isli u kontrolnu patrolu desetar i ja smo isli u pratnju oko 23.30 oni pistolje u ruke metak u cev i ko god stanemo oni guraju desetara mi smo isli bez oruzija dole do jezera.Sva sreca bila je mirna granica.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Icon_minitime05.08.14 12:28

Lala Basaid (citat):

Na granici smo bili da ubijemo ili da nas ubiju ako slucajno dodje do pucanja ili ubistva sledi silna ispitivanja dali si postupio po pravilu sluzbe ako slucajno jedan nekaze isto gotovo je krivi su mislim na patrolu.
A OFICIRI sigurno nebi pomogli oni su cuvali njih.
A vincetijevic nije mogao njima da naredi ako oni nisu hteli da love ribu nepostoji GENERAL koji moze da mi naredi sto nije po pravilu.
Sto se tice OFICIRA u miru su bili hrabri vikali na vojsku izivljavali se a bojali se jednom je bijo major Lukic sa nekim oficirom spavali su na karaulu pa su isli u kontrolnu patrolu desetar i ja smo isli u pratnju oko 23.30 oni pistolje u ruke metak u cev i ko god stanemo oni guraju desetara mi smo isli bez oruzija dole do jezera.
Sva sreca bila je mirna granica.

Lala Basaid.
Nema toga vojnika koji neće nešto napraviti za svoga komandira (u ovom slučaju loviti ribu).
Vojnicima je to tada bila zabava, po odobrenju komandira karaule izići van kruga karaule, kupati se, loviti ribu.
Sve je to tako išlo godinama i bez problema.
Sve do jednog dana kada se dogodila ta tragedija.
A onda su se svi dosjetili da je to bilo protivno JNA pravilima.

Ja sam svome komandiru karaule iskrcavao kamion sa materijalom za gradnju kuće.
Sjekli smo šumu da bi imao drva za zimu.
I sve je to prošlo bez problema.
Da se je dogodila neka nesreća tijekom tih poslova onda bi se svi dosjetili da je to protivno JNA pravilima.
Ovako se danas tih "JNA zadataka" sjetim sa osmjehom na licu jer smo se svi vratili kući živi i zdravi.
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Pero™
Poručnik
Poručnik
Pero™


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2042
ČLAN OD: : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Icon_minitime05.08.14 13:22

Lala, na neki način imaš pravo, ne može da naredi, ali može da pita ko bi to odradio. 100 puta su išli i ništa se nikom nije desilo, ali jedanput... Da je KK znao da če se nekom nešto desiti, sigurno jih nebi poslao. Bio je nesrečni slučaj, koji nebi smeo da se desi.
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Icon_minitime06.08.14 11:51

Naposljetku u vojsci je vrijedilo pravilo....Izvrši, pa se žali.....znači nema odbijanja a tko je točno znao što se kosi s pravilima....

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Icon_minitime06.08.14 14:42

Pero™ (citat):
Lala, na neki način imaš pravo, ne može da naredi, ali može da pita ko bi to odradio.
100 puta su išli i ništa se nikom nije desilo, ali jedanput...
Da je KK znao da če se nekom nešto desiti, sigurno jih nebi poslao.
Bio je nesrečni slučaj, koji nebi smeo da se desi.

Pero™.
Ovo si dobro rekao.
Sigurno niti jedan komandir karaule nebi nekog graničara poslao da obavi neki posao (u ovom slučaju ribolov) da je znao da će netko od njih poginuti.
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Icon_minitime06.08.14 14:50

Gringo (citat):
Naposljetku u vojsci je vrijedilo pravilo....
Izvrši, pa se žali..... znači nema odbijanja a tko je točno znao što se kosi s pravilima....
Svaki JNA vojnik je u svojoj vojnoj knjižici imao upisano "Zabranjeno kupanje u bazenima, rijekama, moru, jezerima itd...." , ne znam točno od riječi do riječi ali nekako je tako pisalo.
I svaki vojnik je to mogao pročitati u svojoj vojnoj knjižici.
A svatko je znao da ribolov nije vojnički posao.
Isto kao što nije posao (koji sam ja obavljao) istovaranje građevinskog materijala, sječa šume, branje gljiva itd...
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Pero™
Poručnik
Poručnik
Pero™


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2042
ČLAN OD: : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Icon_minitime06.08.14 17:12

Za zabranjeno plivanje se ne sečam, a ne sečam ni se dali sam imao knjižicu ili su nam jih pokupili. Sam znaš da su zabranjene stvari najslađe. 

Nije uvek bilo izvrši pa se žali, ja sam odbio da skačem iz najviše sprave na poligonu, k. voda mirno rekao OK, popni se gore pa siđi na drugoj strani dole. To je i meni bilo ok, jer sam kao dete imao povredu kolena, pa nisam hteo da ponovim. Slično je napravio i jedan drug što je ranije imao polomljenu ruku. Rekao mu je samo se nekako spusti dole, nemoraš da zaležeš po PS.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Icon_minitime06.08.14 17:33

Vojnik Graničar (citat):
Svaki JNA vojnik je u svojoj vojnoj knjižici imao upisano "Zabranjeno kupanje u bazenima, rijekama, moru, jezerima itd...." , ne znam točno od riječi do riječi ali nekako je tako pisalo.
I svaki vojnik je to mogao pročitati u svojoj vojnoj knjižici.
A svatko je znao da ribolov nije vojnički posao.

Nije pisalo u svakoj vojnoj knjižici, otkud ti to?  Surprised 
Ljeti smo se kupali skoro svaki dan u moru.
A što se tiče ribolova, imam priča iz Kumbora, skoro k'o s mora otkud sam. Smile 
Bili smo vrlo opremljeni s tim, mreža, vrše, udice, peškafonda za lignje, osti...
To je bilo ok, dobro je došlo u slobodno vrijeme.
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Icon_minitime06.08.14 17:52

To je pisalo na objavi u knjižici OPP-a

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Icon_minitime06.08.14 19:52

Gringo (citat):
To je pisalo na objavi u knjižici OPP-a

Bio sam na redovnom kraj šestog, početak sedmog mjeseca, normalno da sam se kupao u moru kad sam bio kući, nigdje mi nije pisala zabrana kupanja.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Icon_minitime06.08.14 22:01

Gringo (citat):
To je pisalo na objavi u knjižici OPP-a
Upravo tako Gringo i meni isto tako pisalo,madasam ja bio u nekom drugom vremenu,ali ovi mladji ko zna kod koga vojsku i sluzili Wink
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Icon_minitime07.08.14 15:28

Ma pusti ti njih sve je to sjebao onaj švabo kaj im sad skriva stvari po kući.......kak se ono zove ....[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Icon_minitime07.08.14 17:49

Gringo (citat):
To je pisalo na objavi u knjižici OPP-a
Max Blitz (citat):

Bio sam na redovnom kraj šestog, početak sedmog mjeseca, normalno da sam se kupao u moru kad sam bio kući, nigdje mi nije pisala zabrana kupanja.

Evo pa gledajte.
Ovo je 31 stranica moje vojne knjižice.
Tu zabranu mi je potpisao tadašnji potporučnik Redža Naim ili na albanskom kako se on sada potpisuje Rexha Naim u Mariboru u kasarni "Tone Tomšič" 1988 godine.
On je sada Zamjenik generalnog direktora policije Kosova.
Rexha Naime, kućo stara, te 1988/1989 godine držao sam se strogo te tvoje zabrane i nisam je prekršio.

[You must be registered and logged in to see this image.]


Vojnik Graničar: komentar modifikovan dana: 07.08.14 18:00; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Icon_minitime07.08.14 17:51

ercov54 (citat):

Upravo tako Gringo i meni isto tako pisalo, madasam ja bio u nekom drugom vremenu, ali ovi mladji ko zna kod koga vojsku i sluzili Wink

Ercov54.
Baš tu vojsku u kojoj si i ti bio.!
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Icon_minitime07.08.14 20:47

Vojnik Graničar (citat):
Rexha Naime, kućo stara, te 1988/1989 godine držao sam se strogo te tvoje zabrane i nisam je prekršio.

Ok, tebi je pisalo u knjižici, meni nije, a nema šanse da me uvjeriš da se nisi kupao u moru ako si bio doma ljeti.  Very Happy
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Icon_minitime07.08.14 20:59

Ma samo se malo namakao......kupao nije....nedaj Bog!!

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik
Pero™


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2042
ČLAN OD: : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Icon_minitime08.08.14 0:11

ercov54 (citat):
Gringo (citat):
To je pisalo na objavi u knjižici OPP-a
Upravo tako Gringo i meni isto tako pisalo,madasam ja bio u nekom drugom vremenu,ali ovi mladji ko zna kod koga vojsku i sluzili Wink


Ercove, jel oni tebe malo zahebavali da nesmeš da se kupaš na Krcinu.... a tako lepa vodica je bila, baš bi mogao fino da se naplivaš  Laughing
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Icon_minitime08.08.14 0:16

Pero™ (citat):
ercov54 (citat):
Gringo (citat):
To je pisalo na objavi u knjižici OPP-a
Upravo tako Gringo i meni isto tako pisalo,madasam ja bio u nekom drugom vremenu,ali ovi mladji ko zna kod koga vojsku i sluzili Wink


Ercove, jel oni tebe malo zahebavali da nesmeš da se kupaš na Krcinu.... a tako lepa vodica je bila, baš bi mogao fino da se naplivaš  Laughing
Doduse imaloje nekih malih jezera,ali jedva nogu da ukvasis,a biloje i snega koji nikad nije kopnio,ali bio je pun nekih sitnih crnih crvica iliti vec,ali sneg je sneg Twisted Evil
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Icon_minitime08.08.14 9:13

ercov54 (citat):

Doduse imaloje nekih malih jezera,ali jedva nogu da ukvasis,a biloje i snega koji nikad nije kopnio,ali bio je pun nekih sitnih crnih crvica iliti vec,ali sneg je sneg Twisted Evil
Snezana Boskovska Kicevska   LOKUV, ezerce vednas nad Bituse
.Prijatelju,nije baš tako, ovo bi mogla biti slika iz tvoga vremena.Moja prijateljica sa faceboka je stavila i opisuje lokaciju.Ljudi su se tu i kupali i štoviše i skakali u vodu. Very Happy 
[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
"Teško nama,Mardonije, kad nas vodiš u borbu protiv takvih ljudi koji se ne bore za novac, nego za slavu."  -Tritantehma
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Icon_minitime09.08.14 0:27

Snezana Boskovska Kicevska

Ja uopste nesumnjam u istinitost recenog tvoje prijateljice,samo ja nikako nemogu da lociram gde  to isto jezero moglo da se nalazi iznad Bituse,na onim i onakvim terenima,ali vecsam pre rekao,nismo imali vremena,a doduse niko nam nije ni govorio,a kao sto desetar rece,NJEMU KK Paunovic pricao puno stosta,o svemu,a ne samo o granicarskoj strategiji,verovatno covek cenio da samo desetar toliko pametan da to sto prica,taj kapira.Verovatno mislili da mi ostali jako tanki da to shvatimo,pa nam niko nista nije ni govorio,ili ja nisam bio na tim casovima Wink
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Icon_minitime13.08.14 10:20

Sto se tice pravila da vojnik nesme da se kupa vozi civilni auto to je pisalo ali nas je vodnik vodijo na odmaraliste kad izadjes iz sela levo tamo je radila njegova supruga na karaulu je ostao samo dezurni i straza samo 1 nas je vodio da se kupamo jer je rekao sluzili ste 8 meseci a da se ne kupate naravno imao je pistaljku da se nejde u duboko ko neslusa vanredna PATROLA 2 na jankovic.Adali se neko kupao dok je bio u patroli neznam jel nije moglo da se pridje od trske do jezera jedino desno kad se ide dubinskom stazom tu je bilo rascisceno i po neki put je bio camac. Dojrane dali je vas vodio na kupanje ti znas kako je los prilaz jezeru.
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Icon_minitime13.08.14 10:42

lacoš (citat):
ercov54 (citat):

Doduse imaloje nekih malih jezera,ali jedva nogu da ukvasis,a biloje i snega koji nikad nije kopnio,ali bio je pun nekih sitnih crnih crvica iliti vec,ali sneg je sneg Twisted Evil
Snezana Boskovska Kicevska   LOKUV, ezerce vednas nad Bituse
.Prijatelju,nije baš tako, ovo bi mogla biti slika iz tvoga vremena.Moja prijateljica sa faceboka je stavila i opisuje lokaciju.Ljudi su se tu i kupali i štoviše i skakali u vodu. Very Happy 
[You must be registered and logged in to see this image.]
Pazi se ti prijateljica....da nebu kasnije bilo nismo znali....ako ne budeš mogel,... zovi nas mi smo u pričuvi...pričuvni ukrudbeni djelatnici!!!!

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Icon_minitime13.08.14 12:42

Gringo (citat):

Pazi se ti prijateljica....da nebu kasnije bilo nismo znali....ako ne budeš mogel,... zovi nas mi smo u pričuvi...pričuvni ukrudbeni djelatnici!!!!
Prijatelj,navek su mi Makedonke bile fajne puce Wink

_________________
"Teško nama,Mardonije, kad nas vodiš u borbu protiv takvih ljudi koji se ne bore za novac, nego za slavu."  -Tritantehma
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Icon_minitime15.08.14 22:19

SVIM GRANICARIMA CESTITAM 15 AVGUST DAN GRANICARA
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik
Pero™


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2042
ČLAN OD: : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Icon_minitime16.08.14 1:12

Lala Basaid (citat):
SVIM GRANICARIMA CESTITAM 15 AVGUST DAN GRANICARA
Hvala Lala, ja kao bivši graničar to cenim.
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Icon_minitime16.08.14 19:28

Pero gde si sluzio na kojoj karuli i kad verovatno nije tajna kada si i ti imao pojacano obezbedjenje granice 1987 kao i ja zbog univerzijade u zagrebu.
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik
Pero™


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2042
ČLAN OD: : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Icon_minitime16.08.14 21:32

Klasa septembar 86/87, na granici od januara do septembra. Karaula iznad sela Božica, nešto malo više od makedonske granice. Ima jedna tema otvorena oko toga. I da u pravu si oko univerzijade, tad smo imali po dve patrole na terenu i danju i noču, nismo imali ni vikenda ni godišnjih odmora.
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Icon_minitime16.08.14 22:11

Pero moj rodjeni brat je sluzio na bugarsku granicu komanda mu je bila bosilegrad na carini RIBARCI a moj TATA je sluzio na austriskoj granici na jezersko a ja na grckoj tako smo sva 3 bili GRANICARI. A brat je bio blizu tvoje karaule.Poz. LALA
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik
Pero™


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2042
ČLAN OD: : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Icon_minitime17.08.14 0:11

I naša komanda i četa za potporu je bila u Bosilegradu, onda po komandi dolazi Surdulica, pa Niš, pa Beograd. Mi smo bili najsevernija karaula Bosilegrada. 

Čestitke za takvu familiju, možete biti ponosni da ste branili i odbranili onu bivšu zemlju. Moji su se više zadržavali u sredini, ne po njihovom izboru, nego igrom slučaja.
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Icon_minitime17.08.14 18:10

Bile su to lepa vremena na karaulama kada smo sluzili hrana dobra i na volju 5 puta na dan jedes nema zanimanja cepas patrolu kad se vratis iz patrole tusiranje pa sloboda jos kad nema K K jos lepse zna DOJRAN on je bio na moju karaulu verovatno PERO je tako bilo i kod tebe.                                         PERO HVALA ZA CESTITKU ali iz KIKINDE SU VECINOM bili GRANICARI posto je kikinda 7 km od RUMUNIJE.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Icon_minitime19.08.14 17:49

Vojnik Graničar (citat):
Rexha Naime, kućo stara, te 1988/1989 godine držao sam se strogo te tvoje zabrane i nisam je prekršio.
Max Blitz (citat):

Ok, tebi je pisalo u knjižici, meni nije, a nema šanse da me uvjeriš da se nisi kupao u moru ako si bio doma ljeti.  Very Happy

[You must be registered and logged in to see this image.]

Pa ovako.
Ja sam kod kuće bio samo jednom i to u vremenu od 17.11.1988 - 5.12.1988. i to na redovnom odsustvu.
U to vrijeme je more hladno.
A ja nisam ljubitelj zimskog kupanja.
Niti mi je ikada palo na pamet se u to vrijeme kupati.

Ali sam se zato kupao u Mariboru u kasarni "Tone Tomšič" i u karauli "Ceršak" (kako bi se reklo u narodu) u znoju lica svoga.!
Tko takvo kupanje može platiti.
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Icon_minitime25.08.14 21:54

DODA i DOJRANE kada ste isli u patrolu 2 do JANKOVUC karaule kod napustene karaule je bilo zasedno mesto po P.S.dali ste bili nekad u njoj.Ja sam ulazio a od napustene karaule gore prodjes krug je bio jedno mozda 100m saht za vodu terao nas vodnik u povratku sa karaule da obidjemo to je bio vojni saht za nasu i jankovic karaulu jer preko leta kada udare velike vrucine dolazili su iz sela po vodu a mi nikog na reon od 10 do 16 samo osmatraci a od 18 cas.nova duznost.
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Icon_minitime08.10.14 13:10

Gde ste GRANICARI sa KARAULE NIKOLIC
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Icon_minitime08.10.14 13:52

Lala Basaid (citat):
Gde ste GRANICARI sa KARAULE NIKOLIC

Svi junaci mukom zamukoše.!
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Icon_minitime14.11.14 16:55

Posto mi DODA i DOJRAN ne odgovaraju u vezi NAPUSTENE KARAULE voleo bi da se javi SASA NIKOLIC on verovatno zna da malo popricamo. PERO sa BUGARSKE GRANICE reko sam ti da je moj brat bio  na bugarskoj granici KARAULA SIMA POGACAREVIC NA CARINI.
Na vrh Go down
t.veles/s.dojran 88/89
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2014-11-25
DOB : 54
M(j)esto grude

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Icon_minitime25.11.14 18:20

imali netko sa karaule stari dojran ili graničnog voda 88/89?
Na vrh Go down
dojran
Podporučnik
Podporučnik
dojran


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1334
ČLAN OD: : 2013-01-08
DOB : 60
M(j)esto Zagreb

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Icon_minitime08.12.14 21:23

Lala Basaid (citat):
DODA i DOJRANE kada ste isli u patrolu 2 do JANKOVUC karaule kod napustene karaule je bilo zasedno mesto po P.S.dali ste bili nekad u njoj.Ja sam ulazio a od napustene karaule gore prodjes krug je bio jedno mozda 100m saht za vodu terao nas vodnik u povratku sa karaule da obidjemo to je bio vojni saht za nasu i jankovic karaulu jer preko leta kada udare velike vrucine dolazili su iz sela po vodu a mi nikog na reon od 10 do 16 samo osmatraci a od 18 cas.nova duznost.


Misliš na ovu karaulu
MG][You must be registered and logged in to see this link.]
zove se Nebojce.....baš i nismo zalazili unutra nakon što smo imali nekoliko neugodnih iskustava s zmijom Planinski žutokrug koja zna biti vrlo "živčana".Za šaht znam ali nismo baš intervenirali oko toga.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Icon_minitime08.12.14 22:11

Dojrane mozda je sad to napustena karaula ali 87 nije bila u tom stanju zalazio sam par puta cisto iz radoznalosti jel smo preko dana kada smo morali ici na JANKOVIC posto je vodnik NIKO bio gore dosta zadrzavali na napustenoj karauli. Sada se sve to rusi i nosi kome sta treba dok je bilo vojske nista se nije diralo.
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Icon_minitime30.01.15 20:48

Dojrane dali je karaula JANKOVIC u tvoje vreme vec bila namestena nova.Dali vas je pustao vincetijevic u selo na 2 sata ko je bio slobodan nas je pustao jer smo mi isli 5 dana na duznost 2 dana slobodan dako da nas je pustao sasvim dovoljno za pivo a sa JANKOVICA su petkom silazili bez oruzija bezali u selo na pice pa sa nasom patrolom u 02 nocu gore.
Na vrh Go down
dojran
Podporučnik
Podporučnik
dojran


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1334
ČLAN OD: : 2013-01-08
DOB : 60
M(j)esto Zagreb

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Icon_minitime31.01.15 18:57

Lala Basaid (citat):
Dojrane dali je karaula JANKOVIC u tvoje vreme vec bila namestena nova.Dali vas je pustao vincetijevic u selo na 2 sata ko je bio slobodan nas je pustao jer smo mi isli 5 dana na duznost 2 dana slobodan dako da nas je pustao sasvim dovoljno za pivo a sa JANKOVICA su petkom silazili bez oruzija bezali u selo na pice pa sa nasom patrolom u 02 nocu gore.


Nije bila nova.Sve je isto kao i u naše vrijeme....jedino Aco birtijaš,veliki prijatelj i cinkaroš glavnog.S nekima je nakon izlaska znalo biti gadnih problema,tipa bljuvanje,hrkanje i hrgljanje cijelu noć.Bilo je svašta
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Icon_minitime31.01.15 19:18

Tu si dojrane.Kod ace sam bio samo jednom i vise nikad znamo da je cinko vincetijevicu ali mi smo tereli po nasim.Dali je NIKO ZUPANC bio komandir karaule JANKOVIC u tvoje vreme.Dali vas je vincetijevic terao da napravite nesto kao uspomena od klase mi smo pravili za ciscenje cizama.
Na vrh Go down
Sponsored content





Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 7 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Karaula Nikolić Dojransko jezero
Na vrh 
Stranica 6/11Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 9, 10, 11  Next
 Similar topics
-
» Graničari Gevgelija '83.
» Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)
» Bataljon veze VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo
» Ponovo u nekadasnjem garnizonu
» Karaula Janković

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR MAKEDONIJA-
Idi na: