FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Karaula Nikolić Dojransko jezero

Go down 
+33
PORUCNIK
kosic drago
pera84
Bg 011
Prke
jezda
pinz710m
dribler4
t.veles/s.dojran 88/89
Saša Nikolić
Gringo
STRUMIKS
Vojnik Graničar
Lala Basaid
harri
Pero™
stari FAZAN
ercov54
aleksa961
dpuric
ZAGORAC
milutins
SveJug
vladimir
Kemo Specijalac
Doda
missar
humka83
Boske
lacoš
Stazio
Max Blitz
dojran
37 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Next
AutorPoruka
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Icon_minitime31.08.17 21:14

Lala Basaid (citat):
Prke ovo je za sve POHVALE kada sam video snimak posle 30 god maja KARAULA neznam sta da kazem puno HVALA sve cu opisati redom kako si snimao POZDRAV
Trudio sam se da snim kolko je bilo moguce detaljnjije. Mozes vaditi slike iz video materijala pa da nam objasnis...Pozz
Na vrh Go down
milutins
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Forumska Spomenica 2009 FS
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4377
ČLAN OD: : 2009-08-19
DOB : 63

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Icon_minitime31.08.17 23:07

Hvala unaprijed.Kada ides iz Starog Dojrana (jezero ti je sa leve strane) prema granicnom prelazu,tj nekadasnjoj karauli Dojransko (J)ezero),negdje oko Mrdaje skrenes desno,neka ti orjentir budu zgrade Vinojuga,Posle krace voznje put izbija na karaulu,na cistinu,kasnije cu ti dati kako doci do Gr kamena i sl.

_________________
ko istinu gudi,gudalom ga po prstima biju
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Icon_minitime01.09.17 14:26

Prke (citat):
Lala Basaid (citat):
Prke ovo je za sve POHVALE kada sam video snimak posle 30 god maja KARAULA neznam sta da kazem puno HVALA sve cu opisati redom kako si snimao POZDRAV
Trudio sam se da snim kolko je bilo moguce detaljnjije. Mozes vaditi slike iz video materijala pa da nam objasnis...Pozz
Prke odlicno si se trudio.Ulaz u krug karaule rampa je ostala ista odma levo je bilo igraliste za fudbal i imali smo 1 kos,gde si stao prvi objekat je bio magacin srednja i desno vrata su bili nasi magacini gde je stojala municija nesto oruzija i itedanska oprema levo magacin sa vratima je bio od karaule JANKOVIC bilo je dva zamrzivaca gde je bilo meso posto svako jutro kurir sa konjem silazi po hleb i ostale namernice kobila se zvala sonja.Drugi objekat gde si usao je kuhinja dole u podrum je bio magacin sa hranom sto se tice makete gr.kamena 25 u moje vreme je 1987 bio kod stale,stala je bila levo kada si stao sa autom imali smo konja a gr.kamen 25 je bio prvo zasedno mesto na reonu do jezera naspram njega je bila GRCKA karaula MURIJES.Onda ulazis u hodnik desno je magacin sa hranom pravo je kuhinja a levo trepezarija kada izlazis tu je bio letnjikovac gde je betonirano pokriven eval plocama celo leto je stajao sto za stoni tenis spomenik je ostao isti a da zaboravio sam prelepu fontanu koja ostala ista grudobran za punjenje i praznjenje oruzija je ostao odma dole je bila strazarska kuca.Ulazak u karaulu desno je bio mali sto za dezurnog karaule i taj mali hodnik su bile soske sa oruzijem i municijom onda ide vodnikova kancelarija pa ulazis desno wc umivaonici i levo kupatilo u prvu spavaonu sto si usao je bila moja 3 kaseta od zida vidi se i druga spavaona izlaskom iz karaule nije bila ta mala staza verovatno su generacije pravile levo je bilo mesto za jutarnje postrojavanje i dizanje zastave put iza karaule vodi do karaule Jankovic levo je bio vezan pas KONDOR a pas DINGO blizu kod fontane.Osmatracnica je bila kada ste stali levo gore na planini islo se pored stale.To je od mene ako ima jos pitanja tu sam a VERUJEM DA IMA DOSTA GENERACIJA KOJI PRATE FORUM SAMO SE NEJAVLJAJU.POZDRAV
Na vrh Go down
milutins
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Forumska Spomenica 2009 FS
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4377
ČLAN OD: : 2009-08-19
DOB : 63

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Icon_minitime01.09.17 14:51

Jeste li isli do jezera ?Pretpostavljam da je to bila zona vase odgovornosti ?Granicari sa karaule Dojransko Jezero su  obezbedjivali jezero,imali su 3-4 mornara.Takodje su obezbedjivali jedan deo rejona prema mojoj karauli-spoj je bio kod "Perinog vinograda "Kolika je udaljenost karaule od jezera ?

_________________
ko istinu gudi,gudalom ga po prstima biju
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Icon_minitime01.09.17 15:16

milutins da pisao sam patrola 1 je isla do jezera udaljenost karaule do jezera mozda jace od 1.5 km mozda gresim 1 zasedno mesto je bilo kod gr.kamena 25 tu je bio bunar 2 zasedno mesto kod smokve tu je bio mali gr.kamen 25/5 3 zasedno mesto kod jezera gr. kamen 26 dalje jezero jeste na karauli DOJRANSKO JEZERO na carini su bila 3do 4 mornara sa vodnikom mornarickim i imali su mornarske uniforme.Takodje kod gr. kamena 26 je bila samo Zaseda.
Na vrh Go down
milutins
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Forumska Spomenica 2009 FS
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4377
ČLAN OD: : 2009-08-19
DOB : 63

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Icon_minitime01.09.17 15:49

Da, brojevi Gr kamenova rastu ka mojoj karauli koja je bila najjuznija tacka nekadasnje zajednicke nam drzave SFRJ.

_________________
ko istinu gudi,gudalom ga po prstima biju
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Icon_minitime04.09.17 19:30

Prke (citat):
Lala Basaid (citat):
Prke ovo je za sve POHVALE kada sam video snimak posle 30 god maja KARAULA neznam sta da kazem puno HVALA sve cu opisati redom kako si snimao POZDRAV
Trudio sam se da snim kolko je bilo moguce detaljnjije. Mozes vaditi slike iz video materijala pa da nam objasnis...Pozz
Prke jos jedan VELIKI POZDRAV za tebe i tvog druga sto je bio sa tobom.Dali ste znali da odete do karaule ili ste pitali u selo ja sam ti pisao kako da dodjes do nje kada si rakao da ides svake god.na DOJRANSKO JEZERO.Voleo bi da se jave ko je sluzio na njoj bilo bi dosta prica.POZDRAV
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3740
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Icon_minitime04.09.17 22:48

Lala Basaid (citat):
Prke (citat):
Lala Basaid (citat):
Prke ovo je za sve POHVALE kada sam video snimak posle 30 god maja KARAULA neznam sta da kazem puno HVALA sve cu opisati redom kako si snimao POZDRAV
Trudio sam se da snim kolko je bilo moguce detaljnjije. Mozes vaditi slike iz video materijala pa da nam objasnis...Pozz
Prke jos jedan VELIKI POZDRAV za tebe i tvog druga sto je bio sa tobom.Dali ste znali da odete do karaule ili ste pitali u selo ja sam ti pisao kako da dodjes do nje kada si rakao da ides svake god.na DOJRANSKO JEZERO.Voleo bi da se jave ko je sluzio na njoj bilo bi dosta prica.POZDRAV
Pozdrav za momke,a nisi ni trebao sumnjati u naseg Prketa,ako si uopste i sumnjao,jer Prke je momak koji svoje datu rec uvek ispostuje!
On je jedan od momaka koji rastao i vaspitavan u vreme kada se ljudske vrednosti bile na ceni! salutiranje
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Icon_minitime05.09.17 18:42

ercov54 (citat):
Lala Basaid (citat):
Prke (citat):
Lala Basaid (citat):
Prke ovo je za sve POHVALE kada sam video snimak posle 30 god maja KARAULA neznam sta da kazem puno HVALA sve cu opisati redom kako si snimao POZDRAV
Trudio sam se da snim kolko je bilo moguce detaljnjije. Mozes vaditi slike iz video materijala pa da nam objasnis...Pozz
Prke jos jedan VELIKI POZDRAV za tebe i tvog druga sto je bio sa tobom.Dali ste znali da odete do karaule ili ste pitali u selo ja sam ti pisao kako da dodjes do nje kada si rakao da ides svake god.na DOJRANSKO JEZERO.Voleo bi da se jave ko je sluzio na njoj bilo bi dosta prica.POZDRAV
Pozdrav za momke,a nisi ni trebao sumnjati u naseg Prketa,ako si uopste i sumnjao,jer Prke je momak koji svoje datu rec uvek ispostuje!
On je jedan od momaka koji rastao i vaspitavan u vreme kada se ljudske vrednosti bile na ceni! salutiranje
Sve POHVALE POZDRAV za PRKETA I NJEGOVOG DRUGA
Na vrh Go down
kosic drago
Gušter
Gušter
kosic drago


BROJ POSTOVA: : 50
ČLAN OD: : 2018-02-20
DOB : 73
M(j)esto Sarajevo

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Icon_minitime25.02.18 21:07

Prke (citat):
Lala Basaid (citat):
Prke ovo je za sve POHVALE kada sam video snimak posle 30 god maja KARAULA neznam sta da kazem puno HVALA sve cu opisati redom kako si snimao POZDRAV
Trudio sam se da snim kolko je bilo moguce detaljnjije. Mozes vaditi slike iz video materijala pa da nam objasnis...Pozz

samo da pitam gdje vi samo vidite taj video materijal i slike ja to ne vidim, hvala...
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Icon_minitime26.02.18 13:10

Kosic Drago idi na 16 stranu ima put do karaule i karaula nikolic javi dali si pronasao.Sad smona 17 strani idi na 16 stranu POZ
Na vrh Go down
kosic drago
Gušter
Gušter
kosic drago


BROJ POSTOVA: : 50
ČLAN OD: : 2018-02-20
DOB : 73
M(j)esto Sarajevo

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Icon_minitime26.02.18 13:54

a gdje se to vidi, taj snimak...
Na vrh Go down
kosic drago
Gušter
Gušter
kosic drago


BROJ POSTOVA: : 50
ČLAN OD: : 2018-02-20
DOB : 73
M(j)esto Sarajevo

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Icon_minitime26.02.18 13:56

Prke (citat):
Lala Basaid (citat):
Prke ovo je za sve POHVALE kada sam video snimak posle 30 god maja KARAULA neznam sta da kazem puno HVALA sve cu opisati redom kako si snimao POZDRAV
Trudio sam se da snim kolko je bilo moguce detaljnjije. Mozes vaditi slike iz video materijala pa da nam objasnis...Pozz

a gdje se moze vidjeti taj videomaterijal, ja ga nevidim da me neko uputi...
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Icon_minitime26.02.18 14:02

kosic drago (citat):
Prke (citat):
Lala Basaid (citat):
Prke ovo je za sve POHVALE kada sam video snimak posle 30 god maja KARAULA neznam sta da kazem puno HVALA sve cu opisati redom kako si snimao POZDRAV
Trudio sam se da snim kolko je bilo moguce detaljnjije. Mozes vaditi slike iz video materijala pa da nam objasnis...Pozz

a gdje se moze vidjeti taj videomaterijal, ja ga nevidim da me neko uputi...
Evo druze linka... https://youtu.be/jap3_25-nGE
Taj video materijal je na prethodnoj 16 toj stranici. Snimio sam ga letos u avgustu
Na vrh Go down
kosic drago
Gušter
Gušter
kosic drago


BROJ POSTOVA: : 50
ČLAN OD: : 2018-02-20
DOB : 73
M(j)esto Sarajevo

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Icon_minitime26.02.18 14:20

Lala Basaid (citat):
Kosic Drago idi na 16 stranu ima put do karaule i karaula nikolic javi dali si pronasao.Sad smona 17 strani idi na 16 stranu POZ

Aha, nasao sam, hvala..Ova dugacka zgrada nije bila u moje vrijeme sa puno prozora.
Inače često sam vozio komandanta komande 5 gr.odsjeka tada je bila u Starom dojranu, do Nikolića i gore u Bjelasicu...često smo sjedili sa vojskom u Nikolicu do duboko u noć...
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Icon_minitime26.02.18 15:37

Ta dugacka zgrada sa puno prozora je karaula tu su spavaone kupatilo vodnikova kancelarija kada se ulazi levo u malom hodniku su bile soske sa oruzijom i municijom posto je svaki vojnik duzio municiju stojalo je u svoje rapove i jedan okvir napolje pored rapa.A KARAULA je verovatno izgradjena oko 80 ih god.
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Icon_minitime26.02.18 15:38

Pogresio sam kad se ulazi desno su bile soske
Na vrh Go down
kosic drago
Gušter
Gušter
kosic drago


BROJ POSTOVA: : 50
ČLAN OD: : 2018-02-20
DOB : 73
M(j)esto Sarajevo

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Icon_minitime26.02.18 20:59

aleksa961 (citat):
Караула "ДУБ" Стари Дојран 1981 октобарска класа

Dali imate ikakvu fotografiju sa karaule DUB, ja sam često boravio ,74 - 74 godine kao vozac na  toj karauli.
Vozilo sam komandanta  koji je drzao sastanak sa vojnicima na toj karauli, a u to vrijeme karaule su uzgajale svoje svinje, kokosi za svoje potrebe, pa mi je receno da pripazim na tri praseta koja su pasli travu, a ja sam tek dosao i nisam znao granicu.
Dok je sastanak trajao, a ja u hladu čitao roman Vajata Erpa, dignem glavu nigdje prasića, pogledam bolje kada vidim oni se spustili niz padinu prema nekoj kući dole u podnozju, Skočim i trk za njima, usput se sagnem podignem manji kamen bacim se za njima a oni jos dalje dok nisu dogurali do te ,,kuće,,.
Tu sam ih nekako vratio ali kada sam podigao pogled vidio sam 7 - 8 vojnika u nekakvim uniformama koje do tada nisam vidio. Zastao sam i gledao njih, a oni mene.Počeli su da se smiju i da mi viču,, frrrrrr,, samo sam nastavio da vraćam prasiće gore na brdo u karaulu DUB, a gore kog graničnog kamena stoji moj komandant 5 graničnog odjeka sa svim vojnicima iz karaule DUB.
Samo mi je rekao da pogledam granični kamen  na tom uzvišenju na kome je pisalo SFRJ, pa na sljedeći koji se jasno vidio sa toga mjesta i prepustio meni da sam prosudim gdje je moja drzava a gdje Grčka. Tek tada mi je sinulo da sam bio 150 metara u Grčkoj kod njihove karaule, pred njihovim graničarima. Vojnici sa nase karaule DUB  su se samo smjeskali, sto cu kasnije saznati kada sam dolazio sam i zaticao ih zajedno na kartanju u nasoj karauli...to su sjećanja...
Na vrh Go down
kosic drago
Gušter
Gušter
kosic drago


BROJ POSTOVA: : 50
ČLAN OD: : 2018-02-20
DOB : 73
M(j)esto Sarajevo

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Icon_minitime27.02.18 10:06

milutins (citat):
Vrlo slicna mojoj karauli Stari Dojran sa druge strane jezera.Uocio sam sa snimka dve spavaone kao I sobu dezurnog karaule (cini mi se zelena soba).Kupatila su potpuno ista kao kod mene,stepeniste takodje.Lokacija same karaule isto udaljena oD gr linije kao i moja,manje vise tik uz granicu.Za pohvalu je sto si uslikao gr kamen [You must be registered and logged in to see this link.],kod mene je 28 i 29.Na kraju video snimka ugleda se jezero,tj zona odgovornosti karaule Nikolic.Pretpostavljam da su isli do jezera,koliko na suprotnu stranu prema karauli Jankovic to ce kolega lala da nas podseti,osvezi pamcenje. Normalno je da je sve devastirano,cini mi se da je lokalni cobani koriste prilikom ispase,vidi se seno.Zub vremena ucionio je svoje,nekada je prostor oko karaule bila prava pitomija,kao u nacionalnom parku,granicari su to odrzavali,redovno kosili ,sadili cvece,uredivali prostor u i oko nje.
Pohvale za prketa kao  za njegovog kompanjona.Jedno pitanje .Malo me zbunilo odvajanje od glavnog puta,po mojoj procjeni niste isli od pravca Novog Dojrana nego iz Strumice ?Da li sam u pravu ?

Ja sam generacija 73 - 73 godina, tada je bila komaqnda 5 gr. odsjeka u Starom dojranu na brdascetu iznad jezera,nama je pripadalo 5 karaula od JANKOVICA, NIKOLICA, jEZERA, DUBA i Stojakova ali neznam za tu karaulu Stari dojran koju spominjete da je 800 metara iznad karaule JEZERO, bar nije bila u moje vrijeme.
Ja sam bio vozač komandanta odsjeka Petra Šimleše tako da sam vrlo često posjecivao sve karaule a najcesce sam bio na Jezeru i Dubu. Graničari sa Jezera su uveče vrlo često igrali fudbal sa Grćkim graničarima u cigarete te sam i ja dolazio, naravno potajno da neznaju starjesine...
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Icon_minitime28.02.18 9:39

Drago dali se secas kako je moja karaula Nikolic izgledala ovo je montazna karaula kada ste isli na karaulu Jankovic dali se secas da ste prolazili pored napustene karaule karaula Jankovic je nova izgradjena imas je na MAPS prati od karaule Nikolic gore idi patrolnom stazom ima slike.A sto se tice onog dozivljaja kada si cuvao prasice svaka Karaula je imala 2 svinceta i konja i 2 sluzbena psa svi smo se redovno sastajali sa Grckom vojskom razmenjivali cigare nekako se sporazumevali.
Na vrh Go down
kosic drago
Gušter
Gušter
kosic drago


BROJ POSTOVA: : 50
ČLAN OD: : 2018-02-20
DOB : 73
M(j)esto Sarajevo

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Icon_minitime28.02.18 11:25

U moje vrijeme nije bilo one zgrade sa puno prozora samo ona stara zgrada.
Tu sam uvijek stajao sa komandantom Šimlesom kada smo isli gore na Bjelasicu..Jednom sam proveo cijelu noc oko karsule Nikolic kao upala neka grupa od strane Strumice prema nama pa smo češljali teren a svi na gotovs,, da se nešto samo šušnulo mi bih svi satresli rafale koliko smo bili napeti ali nista nismo nasli..
Na vrh Go down
PORUCNIK
Pukovnik
Pukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10461
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 62
M(j)esto Bijelo Polje

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Icon_minitime28.02.18 12:56

Neto ti, izgleda, nije u redu sa računarom pa se ne pojavljuje ono šta natipkaš, kosic drago.
Prijaviću suvišne postove, da ih moderator ukloni.
A jesu li grčki graničari bili profesionalci (plaćeni) ili obveznici?

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
kosic drago
Gušter
Gušter
kosic drago


BROJ POSTOVA: : 50
ČLAN OD: : 2018-02-20
DOB : 73
M(j)esto Sarajevo

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Icon_minitime28.02.18 13:50

Obavezno u moje vrijeme 3 godine.prebaci se na Fb kosic drago...
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Icon_minitime28.02.18 17:15

PORUCNIK (citat):
Neto ti, izgleda, nije u redu sa računarom pa se ne pojavljuje ono šta natipkaš, kosic drago.
Prijaviću suvišne postove, da ih moderator ukloni.
A jesu li grčki graničari bili profesionalci (plaćeni) ili obveznici?
Kako smo bili obavesteni Grcki granicari ili vojska su bili 2 god.Prva god redovno a druga placeni
Na vrh Go down
kosic drago
Gušter
Gušter
kosic drago


BROJ POSTOVA: : 50
ČLAN OD: : 2018-02-20
DOB : 73
M(j)esto Sarajevo

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Icon_minitime01.03.18 10:45

Lala Basaid (citat):
PORUCNIK (citat):
Neto ti, izgleda, nije u redu sa računarom pa se ne pojavljuje ono šta natipkaš, kosic drago.
Prijaviću suvišne postove, da ih moderator ukloni.
A jesu li grčki graničari bili profesionalci (plaćeni) ili obveznici?
Kako smo bili obavesteni Grcki granicari ili vojska su bili 2 god.Prva god redovno a druga placeni

Nije mi se dala postaviti slika, a u moje vrijeme 73-74 godine grci su sluzili 3 godine, .
Ja došao jednu veče na karaulu DUB, dovezao neko sledovanje  oko 10 sati uveče, a ovi nisu znali da dolazim,veza nije javila posto komandant nije isao samnom kampanjolom isao sam sam, tako da nikoga nisam zatekao vani na strazi niti su primijetili da sam stigao.
Polako se prikradem vratima karaule, odskrinem prostoriju za dnevni boravak a unutra kao u paklu, zadimljeno od cigareta, galama na nivou, piće na stolu.
Vidim da ih ima duplo vise nego sto karaula ima vojnika, pogledam bolje, a pola ih u nekim drugim uniformama. Kada su mene ugledali nastao je totalni tajac.
Uvijek sam dolazio sa komandantom gr. odsjeka tadašnjim Petrom Šimlešom, pa su mislili da je i on samnom. Prišem prvom stolu uzmem neko piće koje je bilo već nasuto, malo ispijem, sjednem za sto,a posto sam vidio da su igrali karte u tom slučaju je bilo u cigarete, kazem da se pridruzujem ekipi..
Svi odahnuše, jer su shvatili da sam sam došao.
TI vojnici sa drugacijim uniformama su bili Grci sa karaule ispod DUBA (TO ZNAJU GRANIČARI SA OVE KARAULE )svi komplet su bili u gostima i kartanju na nasoj karauli. Tada sam se prvi puta sa njima vidio .Grk mi pokazuje kalendar koji je krizao svaki dan koji prođe, kao sto smo svi imali i tamo vidim da je on preko godinu dana u vojsci a ja tada pola godine, a zaokruzio je datum kada zavrsava, jos dvije godine, a meni jos godina, jqa sam prva generacija sa 15 mjeseci...kasnije sam ih redovno viđao, a sa ovim dole na Jezeru sam igrao fudbal...to je druga prica..
Na vrh Go down
PORUCNIK
Pukovnik
Pukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10461
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 62
M(j)esto Bijelo Polje

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Icon_minitime01.03.18 13:44

kosic drago (citat):

Nije mi se dala postaviti slika, a u moje vrijeme 73-74 godine grci su sluzili 3 godine, .
Ja došao jednu veče na karaulu DUB, dovezao neko sledovanje  oko 10 sati uveče, a ovi nisu znali da dolazim,veza nije javila posto komandant nije isao samnom kampanjolom isao sam sam, tako da nikoga nisam zatekao vani na strazi niti su primijetili da sam stigao.
Polako se prikradem vratima karaule, odskrinem prostoriju za dnevni boravak a unutra kao u paklu, zadimljeno od cigareta, galama na nivou, piće na stolu.
Vidim da ih ima duplo vise nego sto karaula ima vojnika, pogledam bolje, a pola ih u nekim drugim uniformama. Kada su mene ugledali nastao je totalni tajac.
Uvijek sam dolazio sa komandantom gr. odsjeka tadašnjim Petrom Šimlešom, pa su mislili da je i on samnom. Prišem prvom stolu uzmem neko piće koje je bilo već nasuto, malo ispijem, sjednem za sto,a posto sam vidio da su igrali karte u tom slučaju je bilo u cigarete, kazem da se pridruzujem ekipi..
Svi odahnuše, jer su shvatili da sam sam došao.
TI vojnici sa drugacijim uniformama su bili Grci sa karaule ispod DUBA (TO ZNAJU GRANIČARI SA OVE KARAULE )svi komplet su bili u gostima i kartanju na nasoj karauli. Tada sam se prvi puta sa njima vidio .Grk mi pokazuje kalendar koji je krizao svaki dan koji prođe, kao sto smo svi imali i tamo vidim da je on preko godinu dana u vojsci a ja tada pola godine, a zaokruzio je datum kada zavrsava, jos dvije godine, a meni jos godina, jqa sam prva generacija sa 15 mjeseci...kasnije sam ih redovno viđao, a sa ovim dole na Jezeru sam igrao fudbal...to je druga prica..
 
Čuo sam i od komšije s bugarske granice da su se susretali, pijančili, razmjenjivali košulje... Niko nije neprijatelj dok se ne naredi vojničina

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Icon_minitime05.03.18 18:19

PORUCNIK (citat):
kosic drago (citat):

Nije mi se dala postaviti slika, a u moje vrijeme 73-74 godine grci su sluzili 3 godine, .
Ja došao jednu veče na karaulu DUB, dovezao neko sledovanje  oko 10 sati uveče, a ovi nisu znali da dolazim,veza nije javila posto komandant nije isao samnom kampanjolom isao sam sam, tako da nikoga nisam zatekao vani na strazi niti su primijetili da sam stigao.
Polako se prikradem vratima karaule, odskrinem prostoriju za dnevni boravak a unutra kao u paklu, zadimljeno od cigareta, galama na nivou, piće na stolu.
Vidim da ih ima duplo vise nego sto karaula ima vojnika, pogledam bolje, a pola ih u nekim drugim uniformama. Kada su mene ugledali nastao je totalni tajac.
Uvijek sam dolazio sa komandantom gr. odsjeka tadašnjim Petrom Šimlešom, pa su mislili da je i on samnom. Prišem prvom stolu uzmem neko piće koje je bilo već nasuto, malo ispijem, sjednem za sto,a posto sam vidio da su igrali karte u tom slučaju je bilo u cigarete, kazem da se pridruzujem ekipi..
Svi odahnuše, jer su shvatili da sam sam došao.
TI vojnici sa drugacijim uniformama su bili Grci sa karaule ispod DUBA (TO ZNAJU GRANIČARI SA OVE KARAULE )svi komplet su bili u gostima i kartanju na nasoj karauli. Tada sam se prvi puta sa njima vidio .Grk mi pokazuje kalendar koji je krizao svaki dan koji prođe, kao sto smo svi imali i tamo vidim da je on preko godinu dana u vojsci a ja tada pola godine, a zaokruzio je datum kada zavrsava, jos dvije godine, a meni jos godina, jqa sam prva generacija sa 15 mjeseci...kasnije sam ih redovno viđao, a sa ovim dole na Jezeru sam igrao fudbal...to je druga prica..
 
Čuo sam i od komšije s bugarske granice da su se susretali, pijančili, razmjenjivali košulje... Niko nije neprijatelj dok se ne naredi vojničina
Za Bugarske granicare kolko sam cuo koji su sluzili na Bugarskoj granici a i moj rodjeni brat je bio na Bugarskoj granici na carini RIBARCI Bosilegrad da je bugarske granicare svega jednom video iz daljine dok sam ja na Grckoj vidjao svaki dan Grcku vojsku
Na vrh Go down
PORUCNIK
Pukovnik
Pukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10461
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 62
M(j)esto Bijelo Polje

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Icon_minitime06.03.18 2:30

Lala Basaid (citat):
PORUCNIK (citat):
Čuo sam i od komšije s bugarske granice da su se susretali, pijančili, razmjenjivali košulje... Niko nije neprijatelj dok se ne naredi vojničina
Za Bugarske granicare kolko sam cuo koji su sluzili na Bugarskoj granici a i moj rodjeni brat je bio na Bugarskoj granici na carini RIBARCI Bosilegrad da je bugarske granicare svega jednom video iz daljine dok sam ja na Grckoj vidjao svaki dan Grcku vojsku
A možda je i grčka granica, nijesam siguran... Davno mi je to pričao.

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Icon_minitime07.03.18 17:34

Pronasao sam ko je sluzio 90 na karauli nikolic da se javi imalibi dosta prica
Na vrh Go down
Bg 011
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2018-04-30

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Icon_minitime01.05.18 10:46

Pozdrav svima! Karaula Nikolic od februara 1990 do 31 avgusta 1990.Sejdija nam je bio staresina
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Icon_minitime01.05.18 20:44

Bg 011 pozdrav i dobro dosao znaci Vincetijevic nije bio u to vreme komandir dali si video nasu Karaulu dali je niko zupanc i dalje bio komandie karaule Jankovic imas i sliku mosta prema karauli Jankovic to smo zvali svinski potok dali su bili kerovi kondor dosta opasan i dingo jako dobar.Dali ste se sastajali sa Grcima kod gr.kamena 25 bice jos poz
Na vrh Go down
Bg 011
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2018-04-30

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Icon_minitime01.05.18 20:57

Komandir karaule Janković je bio neki brka poručnik.Zaboravio sam mu ime.Kerovi su bili.Bežali smo u Grčku kada dođe kontrola,pošto smo noću retko  išli na Janković .Venčali smo našeg konja Zvezdana i kobilu sa Jankovića Sonju.Zvezdan Nikolić i Sonja Janković.Imam slike samo ispred karaule, nemam ni jednu sa patrolne staze.Bio sam prošle godine do karaule i zaustave me policajci.Nisam ništa slikao
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Icon_minitime01.05.18 22:28

Znaci da zaboravio sam naseg konja Zvezdana kobila sonja je svako jutro silazila po hleb i mi smo nocu retko isli na Jankovic leti kad smo isli od 18 do 22 smo isli imao sam zemljaka iz kikinde  ali posle 00 nocu nise islo imas na you tube nasu karaulu zamolio sam Prketa i snimao je dali je major lukic bio komandir gr oceka u strumici gde si bio na obuci ja u VELES 3 ceta por.MARKO ANGELOVSKI dali je bilo pardajza oko karaule dali su se seljaci svadjali oko navodnjnavanja jer je potok prolazio kroz krug
Na vrh Go down
Bg 011
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2018-04-30

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Icon_minitime01.05.18 22:50

Štip pa Veles.Treća četa poručnik Ivan Najdoski je bio komandir.Nismo imali problema sa seljacima.Bilo svetsko u fudbalu tada.Kada ga je Piksi dao protiv Španaca Maličanin iz Pančeva krenuo da puca u vis.Jedva smo mu uzeli pušku Very Happy Very Happy Very Happy
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Icon_minitime01.05.18 23:12

Ja sam bio Januarac 1987 15 maja sam dosao na karaulu do 15 Jan 1988 Ilija najdovski je bio kom 3 voda.dali je 2 zasedno mesto do jezera to jest patrola 1 stara smokva jos bila tamo tu je bio gr.kamen mali 25/5 e dali ste nocu spavali u objekat kod ribnjaka.Maketa gr.kamena u moje vreme je bio kod stale a sad sam video da je premesten tu u moje vreme bio vezan pas dingo a kondor kod magacina koji je bio u zemlji kad se islo na osmatracnici fontana je i dalje ostala dali ste bili sa Grckim vojnicima nas su uvek pitali za kosarkasa drazena petrovica
Na vrh Go down
Bg 011
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2018-04-30

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Icon_minitime01.05.18 23:14

Napisao si da si pronasao ko je bio 90' na karauli Nikolic.Okaci spisak da se podsetim
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Icon_minitime01.05.18 23:36

Mozda si to ti iz BG na yuoTube karaula nikolic na komentar ili je bio druga klasa.Ja kada sam bio bila je univerzijada 87 u zagrebu 15 dana pojacano obezbedjene drzavne granice non stop na reone kakva je hrana bila u tvoje vreme mi smo svaki dan imali 5 sledovanja. DORUCAK ,MARANDA ,RUCAK D4 I VECERA kada se vratimo iz patrole ko je gladan uvek je bilo
Na vrh Go down
PORUCNIK
Pukovnik
Pukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10461
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 62
M(j)esto Bijelo Polje

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Icon_minitime02.05.18 0:15

Lala Basaid (citat):
Mozda si to ti iz BG na yuoTube karaula nikolic na komentar ili je bio druga klasa.Ja kada sam bio bila je univerzijada 87 u zagrebu 15 dana pojacano obezbedjene drzavne granice non stop na reone kakva je hrana bila u tvoje vreme mi smo svaki dan imali 5 sledovanja. DORUCAK ,MARANDA ,RUCAK D4 I VECERA kada se vratimo iz patrole ko je gladan uvek je bilo
Šta je sadržavao D4?

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Icon_minitime02.05.18 10:59

D4 je verovatno od generacije do generacije je bio 4 dodatak koji se delio oko 16.00 sadrzao je 2 sendvica i 1/4 cokoladnog mleka.Dorucak 1 dodatak,maranda 2,rucak3,D4,vecera5 svaki dan i subota i nedelja bez obzira koji dan dok u kasarni subotom i nedeljom nema marenda i nije bio D4.
Na vrh Go down
PORUCNIK
Pukovnik
Pukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10461
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 62
M(j)esto Bijelo Polje

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Icon_minitime02.05.18 15:00

Lala Basaid (citat):
D4 je verovatno od generacije do generacije je bio 4 dodatak koji se delio oko 16.00 sadrzao je 2 sendvica i 1/4 cokoladnog mleka.Dorucak 1 dodatak,maranda 2,rucak3,D4,vecera5 svaki dan i subota i nedelja bez obzira koji dan dok u kasarni subotom i nedeljom nema marenda i nije bio D4.
Svaka čast! Po zasluzi Very Happy

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Icon_minitime02.05.18 21:22

Bg 011 dali je napustena karaula u tvoje vreme bila porusena verovatno ste bili da vidite jer je odmah pored patrolne staze u moje vreme je bila cela nismo ulazili unutra znas i ti bilo je puno zmija to je bilo 3 zasedno mesto a 4 zasedno mesto kod svinjskog potoka 1 zasedno mesto je bilo odma ko prve krivine dali je bila i dalje bandera za telefon 2 je bilo kod velikog kamena.Patrola 1 do jezera 1zasedno mesto gr.kamen 25 stara carina bio je bunar 2 zasedno mesto stara smokva 3 gr.kamen26 do jezera. Kada ste predavali izvestaj dali je bila sifra ADAM to je bilo na karauli dojransko jezero preko na carini.
Na vrh Go down
kosic drago
Gušter
Gušter
kosic drago


BROJ POSTOVA: : 50
ČLAN OD: : 2018-02-20
DOB : 73
M(j)esto Sarajevo

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Icon_minitime04.07.18 21:08

EVO KAKO KE TO IZGELDALO proslog mjeseca, KAD JE KOMANDA BILA U STAROM DOJRANU..
[You must be registered and logged in to see this image.]


kosic drago: komentar modifikovan dana: 05.07.18 14:43; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
PORUCNIK
Pukovnik
Pukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10461
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 62
M(j)esto Bijelo Polje

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Icon_minitime04.07.18 21:20

Drug kosic drago  ima problema sa postavljanjem slika. Molim nek neko sredi predhodni post!

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
pera84
Podpukovnik
Podpukovnik
pera84


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
BROJ POSTOVA: : 6178
ČLAN OD: : 2011-03-17
M(j)esto USA

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Icon_minitime05.07.18 2:04

Ispravljeno
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Icon_minitime14.08.18 18:20

Svim GRANICARIMA CESTITAM 15 AVGUST dan GRANICARA
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Icon_minitime14.08.18 18:24

Lala Basaid (citat):
Svim GRANICARIMA CESTITAM 15 AVGUST dan GRANICARA

Ja i zaboravio na to.
Hvala hvala hvala. Very Happy
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Icon_minitime01.11.18 17:39

Granicari karaule nikolic javite se ima dosta da se ispricamo poz Lala Basaid
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Icon_minitime15.05.19 21:33

Na danasni dan 15 maja 1987 sam stigao na karaulu NIKOLIC u bolji zivot naredni 8 meseci
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Icon_minitime15.05.19 21:47

Lala Basaid (citat):
Na danasni dan 15 maja 1987 sam stigao na karaulu NIKOLIC u bolji zivot naredni 8 meseci
Dobro došao u karaulu "Nikolić" vojniče Lala.
Pamtiš li taj prvi dan.!? Very Happy
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Icon_minitime15.05.19 23:12

Vojnik Graničar (citat):
Lala Basaid (citat):
Na danasni dan 15 maja 1987 sam stigao na karaulu NIKOLIC u bolji zivot naredni 8 meseci
Dobro došao u karaulu "Nikolić" vojniče Lala.
Pamtiš li taj prvi dan.!? Very Happy
Jako dobro ga pamtim stigli smo negde oko 17.oo casova na karauli cekala je patrola da vodi gore na karaulu Jankovic ostalu vojsku na karauli je bio Major Lukic komadant dojranskog i bugarskog pravca stara vojska nam je slozila kasete a mi smo svukli bluze i obukli letnje odelo i stavili GRANICARKE ZNACKE posto smo bili umorni od obuke i gladni cekao nas je corbast pasulj sa suvom slaninom kada smo vecerali stara vojska nam pokazala dokle smemo da se krecemo da neodemo u Grcku pokazali nam Grcku karaulu i sve oko kruga lep dozivljaj
Na vrh Go down
Sponsored content





Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Nikolić Dojransko jezero   Karaula Nikolić Dojransko jezero - Page 9 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Karaula Nikolić Dojransko jezero
Na vrh 
Stranica 9/11Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Next
 Similar topics
-
» Graničari Gevgelija '83.
» Karaula Janković
» Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)
» Bataljon veze VP 6900 Boro Menkov - Kumanovo
» Ponovo u nekadasnjem garnizonu

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: 
SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA
 :: SR MAKEDONIJA
-
Idi na: