FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 VMA BEOGRAD

Go down 
+15
bambuchko
vladimir
Pero™
pera84
SveJug
alexandar
lacoš
pukovnik
East&West
missar
Boske
Max Blitz
Stazio
dpuric
sine-valter
19 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2
AutorPoruka
pukovnik
Poručnik
Poručnik
pukovnik


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2090
ČLAN OD: : 2012-02-29

VMA BEOGRAD - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VMA BEOGRAD   VMA BEOGRAD - Page 2 Icon_minitime16.01.13 23:35

Max Blitz (citat):
Ovo s indeksom je vrlo zanimljivo!
U stvari, drugarica Simha (Cila) Albahari nije uopće studirala za vrijeme NDH, niti je NDH izdala indeks njoj. NDH je samo tiskala taj indeks kao dokument, a nova jugoslavenska država, odnosno fakultet je izgleda koristio stare indekse iz NDH, valjda dok ne tiskaju nove!
Time je stvar još zanimljivija!
I važe sva ona pitanja od prije. Very Happy

1938 je završila gimnaziju i iste godine upisala fakultet (znaći za Kraljevine). Kasnije ću skenirati stranice indeksa ali evo rijećima. IV ljetno polugodište nastavne godine1939/1940, V zimsko polugodište nastavne godine 1940/1941, V ljetno polugodište nastavne godine 1940/1941 (na dnu stranice je tiskano Dekanat potvrđuje polugodište, datum je 01.07.1941. potpis Miloslović v.r. i žig Dekanat medicinskog fakulteta u Zagrebu) pa VI ljetno nastavno polugodište 1945/1946. Po tome znaći da JE studirala i za vrijeme NDH ali je najvjerojatnije donošenjem Zakona o rasnoj čistoći izbaćena sa fakulteta i poradi svog porijekla završila u logoru iz kojeg je pobjegla 1942.godine i zatim nastavila studij nakon rata.

_________________
Semper Fidelis
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

VMA BEOGRAD - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VMA BEOGRAD   VMA BEOGRAD - Page 2 Icon_minitime16.01.13 23:48

U redu, vi znate više jer imate indeks, ja samo vidim po unutarnjoj glavnoj stranici. Čudno mi je da nema pečata NDH na indeksu?! I slika? Slika se po zakonu nikada nije smjela mijenjati!
Ima tu nekih nelogičnosti!
Meni se čini da je u NDH onda imala drugi indeks (isti obrazac dokumenta). Ili je za taj kraći period ipak koristila indeks Kraljevine Jugoslavije.
Predlažem dalje o indeksu na PP, nisam siguran koliko to ostale zanima, mene da! Nije više ni tema VMA Beograd. Exclamation
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

VMA BEOGRAD - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VMA BEOGRAD   VMA BEOGRAD - Page 2 Icon_minitime07.09.13 2:20

Ne znam je li fotografija baš sa VMA...

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

VMA BEOGRAD - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VMA BEOGRAD   VMA BEOGRAD - Page 2 Icon_minitime12.11.13 19:37

Obecao objasnjenje odkud ja na VMA, Bg i Rimske Toplice pa evo ukratko:
 
22.12.1978, proslava dana JNA, nas 3 vojnika i 2 desetara u vodu dobijemo odsustvo za docek nove godine.
29 Decembar, oko minus 5-6  i ca 30 cm snega. Izlazimo na vezbu negde prema nekoj reci i kopamo rovove i zakopavamo neke mine. Sobzirom da isto vece putujem kuci neobracam paznju koliko sam mokar i koliko su mi prsti na nogama pretnuli. Vracamo se u kasarnu rucamo i posle brzo do Brnika i pravac Bg.
Na dan nove godine se probudim posle provoda sa drustvom, sa bolovima i otekotinama u stopalima. Taj dan sam prelezao sa izcekivanjem da ce to splasnuti i proci, medjutim sve gore i gore.
2 Januar, dosao bratic, koji je inace bio aktivno vojno lice u Belu Crkvu i prebacio me kolima u garnizonsku ambulantu u Pancevo, (da u onu poznatu gde je VP 5000) Smile.
 
Tu mi se sve to pogorsalo pa su me odande prebacili na VMA, Bg.
 
[You must be registered and logged in to see this image.]

 
Nastavak sledi Smile
 
(Bitce dopune iz Rimske toplice pa sam mislio da i to stavim pod VMA posto je to u sklopu sa ovim, ako moderatori nemaju nista protiv) Smile

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

VMA BEOGRAD - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VMA BEOGRAD   VMA BEOGRAD - Page 2 Icon_minitime13.11.13 2:33

SveJug (citat):
Tu mi se sve to pogorsalo pa su me odande prebacili na VMA, Bg.

Što je tako tajnovito da si zacrnio dio nalaza?? Surprised  Very Happy 
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

VMA BEOGRAD - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VMA BEOGRAD   VMA BEOGRAD - Page 2 Icon_minitime13.11.13 7:10

Na VMA su me detaljno pregledali i snimali. Rezultati nalaza i snimaka su ti koje sam zacrnio. Mozda i nije neka tajna ali je ipak  privatna stvar. Smile Wink
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

VMA BEOGRAD - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VMA BEOGRAD   VMA BEOGRAD - Page 2 Icon_minitime14.11.13 11:57

Otpunna lista u djepu i vecernjim vozom za Rimske Toplice. Srecom direktan, bez presedanja. Smile 
 
[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

VMA BEOGRAD - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VMA BEOGRAD   VMA BEOGRAD - Page 2 Icon_minitime14.11.13 13:15

Imaš danas problema baš direktno s tim povezana? Surprised 
Negdje si već spomenuo čini mi se...
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

VMA BEOGRAD - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VMA BEOGRAD   VMA BEOGRAD - Page 2 Icon_minitime14.11.13 22:32

Max Blitz (citat):
Imaš danas problema baš direktno s tim povezana? Surprised 
Negdje si već spomenuo čini mi se...

Verovatno si mislio na povrede. Smile 
 
Ne direktno nemam nikakve, tegobe, poteskoce pri hodanju/trcanju niti ikakvu invalidinu. Par godine sam isao na kontrolu , ovde u Svedsku, i osim sto su mi zglobovi malo vise osetljivi, sto smatraju da je granicama normale. Inace sam jako osetljiv na promenu vremena i ova klima u Svedsku nije bas pogodna za reomatske bolesti i zato mi godi boravak na primorje. uživam 
 
Interesantno je reci da od nas 10, koliko nas je bilo u sobu, osmoro smo imali neku vrstu reomatske groznice. Bio jedan momak, Makedonac koji je sluzi u Nisu a poslat na lecenje na VMA, kojem su prsti na rukama bili kao cevapi. Naduveni i jedva je mogao nesto uhvatiti.

Na vrh Go down
pera84
Podpukovnik
Podpukovnik
pera84


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
BROJ POSTOVA: : 6178
ČLAN OD: : 2011-03-17
M(j)esto USA

VMA BEOGRAD - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VMA BEOGRAD   VMA BEOGRAD - Page 2 Icon_minitime14.11.13 23:45

SveJug, tebe kad pitaju kako ti je bilo u vojsci, ti kazes: BANJA! Laughing 
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

VMA BEOGRAD - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VMA BEOGRAD   VMA BEOGRAD - Page 2 Icon_minitime15.11.13 7:06

Parola snadji se  Wink  Smile

_________________
Više ne krivim ljude koji me razočaraju, od sad krivim sebe što očekujem previše!
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

VMA BEOGRAD - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VMA BEOGRAD   VMA BEOGRAD - Page 2 Icon_minitime15.11.13 8:20



SveJug danas su Rimske toplice još uspješnije u lječenju starih povreda,a možda i bolja polovica nađe nešto  za sebe cheers

Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

VMA BEOGRAD - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VMA BEOGRAD   VMA BEOGRAD - Page 2 Icon_minitime15.11.13 18:31

lacoš (citat):
[flash(425,350)SveJug danas su Rimske toplice još uspješnije u lječenju starih povreda,a možda i bolja polovica nađe nešto  za sebe cheers

  Very Happy Stare povrede su zarasne i ostale su samo oziljci koje su isto svremenom izbledele ali se nikada ne zaboravljaju pa zato svoju bolju polovinu ne vodim "starim stazama". Very Happy
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

VMA BEOGRAD - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VMA BEOGRAD   VMA BEOGRAD - Page 2 Icon_minitime15.11.13 18:55

Gledam kako Toplice danas izgledaju i vidim da ste puno sto sta se promenilo. Danas je to jedan komplet sa raznim mogucnostima za lecenje i rekreacije.
 
 
[You must be registered and logged in to see this image.]
 
 
U to vreme je bilo cisto leciliste za vojna lica i njihove clanove familije. Pri dolasku se obavesno vrsila lekarska kontrola, normalno da se sa sobom ponela i biografija bolesti pa prema tome se odredjivala terapija. uživam

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

VMA BEOGRAD - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VMA BEOGRAD   VMA BEOGRAD - Page 2 Icon_minitime22.11.13 2:08

Uređaji za testiranje pilota na VMA:

 
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik
Pero™


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2042
ČLAN OD: : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

VMA BEOGRAD - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VMA BEOGRAD   VMA BEOGRAD - Page 2 Icon_minitime22.11.13 3:43

SveJug (citat):
lacoš (citat):
SveJug danas su Rimske toplice još uspješnije u lječenju starih povreda,a možda i bolja polovica nađe nešto  za sebe cheers

Very Happy Stare povrede su zarasne i ostale su samo oziljci koje su isto svremenom izbledele ali se nikada ne zaboravljaju pa zato svoju bolju polovinu ne vodim "starim stazama". Very Happy

Nemoj tako Sve Jug, ako se vračaš još u jugu stani za koji dan u Rimskim toplicama. Ne moraš da svojoj dragi pričaš o svim tegobama, samo reci da si bio tamo. Ono što si proživeo ostače samo tebi, nikad nečeš moči izreči kako si se tada osečao. Idi pogledaj kako sad izgleda, odmori se za koji dan. Nisam bio tamo ali toplice u Sloveniji su na dosta visokom nivoju i hrane i usluga  i ostalih stvari. Priušti si malo pravog odmora, ne onog vojničkog. Napravi pauzu na putu.
 
I moja želja je da se vratim opet za par dana na karaulu i da povedem moju dragu da vidi kako je tamo izgledalo, ali projekt traži puno više, i terenska kola, i opremu za spavanje, još neki turistični izlet, itd... ipak nekad ču da odem!!!!

Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

VMA BEOGRAD - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VMA BEOGRAD   VMA BEOGRAD - Page 2 Icon_minitime22.11.13 7:35

Pero™ (citat):
Nemoj tako Sve Jug, ako se vračaš još u jugu stani za koji dan u Rimskim toplicama. Ne moraš da svojoj dragi pričaš o svim tegobama, samo reci da si bio tamo. Ono što si proživeo ostače samo tebi, nikad nečeš moči izreči kako si se tada osečao. Idi pogledaj kako sad izgleda, odmori se za koji dan. Nisam bio tamo ali toplice u Sloveniji su na dosta visokom nivoju i hrane i usluga  i ostalih stvari. Priušti si malo pravog odmora, ne onog vojničkog. Napravi pauzu na putu.

Pero™️, svake godine obilazimo bivsu Yugu ali avionom (jevtinije, brze, prakticnije) ali pricali smo da jos jednom odemo kolima, kao nekada preko podkorena. Voleo bi i obici Osijek. Mozda za neku godinu kao penzioner. Smile 
 
Inace u Toplicama za tih 30 dana sam sa raznim svakodnevnim treniranjem (fiskultura razne vrste, kupanje u bazenima i elektro terapija) povratio jacinu i pokretnost, dali mi otpustnu listu pa pravac VMA na kontrolu.
 
[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6132
ČLAN OD: : 2011-01-25

VMA BEOGRAD - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VMA BEOGRAD   VMA BEOGRAD - Page 2 Icon_minitime22.11.13 9:31

Max Blitz (citat):
Uređaji za testiranje pilota na VMA:

[You must be registered and logged in to see this image.]
 
VMI se nalazi u Batajnici I nema veze sa VMA. VMI je specijalizovana ustanova vazduhoplovne medicine.

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

VMA BEOGRAD - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VMA BEOGRAD   VMA BEOGRAD - Page 2 Icon_minitime22.11.13 10:59

vladimir (citat):
VMI  se nalazi  u Batajnici I nema veze sa VMA. VMI je specijalizovana ustanova  vazduhoplovne medicine.
 
 
Hvala na ispravci!
Baš nema veze s VMA? scratch
Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik
pukovnik


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2090
ČLAN OD: : 2012-02-29

VMA BEOGRAD - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VMA BEOGRAD   VMA BEOGRAD - Page 2 Icon_minitime22.11.13 11:11

Max Blitz (citat):
vladimir (citat):
VMI se nalazi u Batajnici I nema veze sa VMA. VMI je specijalizovana ustanova vazduhoplovne medicine.
 
Hvala na ispravci!
Baš nema veze s VMA? scratch
 
Vjerojatno neku poveznicu ima ali mislim da je kolega htio reći da VMI nije bio u sastavu i pod ingerencijom VMA.

_________________
Semper Fidelis
Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik
East&West


Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2557
ČLAN OD: : 2012-11-06
DOB : 67
M(j)esto BG

VMA BEOGRAD - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VMA BEOGRAD   VMA BEOGRAD - Page 2 Icon_minitime22.11.13 11:31

Ih kad se uhvatimo za neku sitnicu???????

U doba SFRJ i JNA VMI nije bio u sastavu i pod ingerencijom VMA,

Jedan period od 1999. do 2010. godine VMI je bio u sastavu VMA pod nazivom Institut za vazduhoplovnu medicinu (IVM).
Od 2010. je ponovo u sastavu Vazduhoplovstva i pod starim nazivom VMI. No to već nije period interesovanja našeg foruma.


Ipak treba naglasiti da je VMI uvek bio naučno nastavna baza Vojnomedicinske akademije, bez obzira u čijoj OFS se nalazio.

Takođe,  ukoliko neko ima iskustva, mogli smo pisati  o onoj "spravi" za testiranje pilota koja se koristi u aviofiziologiji.

_________________
Bata Nidža, zvani Đole, u slobodno vreme iskusni politički radnik
Na vrh Go down
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6132
ČLAN OD: : 2011-01-25

VMA BEOGRAD - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VMA BEOGRAD   VMA BEOGRAD - Page 2 Icon_minitime22.11.13 12:03

mislis na rad centrifuge, akvizicije i prikaze biomedicinskih signala?
Na vrh Go down
bambuchko
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2013-11-27
M(j)esto zagreb

VMA BEOGRAD - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VMA BEOGRAD   VMA BEOGRAD - Page 2 Icon_minitime27.11.13 2:45

pozz
ja sam na vma dosao 31.05.1990 u auto jedinicu, bili u baraci pored zastitnog voda.
poslije su nas prebacili u kasarnu preko puta...
8.3.1991 sam otisao iz jna...
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

VMA BEOGRAD - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VMA BEOGRAD   VMA BEOGRAD - Page 2 Icon_minitime02.12.13 14:07

Eto mene opet na VMA. Ovaj put sam tamo proveo SAMO 8 dana. Sve kontrole su bile u redu kao i sve analize i dali mi definitivnu otpusnu listu.
 
I nakon skoro 3 meseca se vracam u Sentvid, Ljubljana. Posle 5 dana provedene u Sentvid, dobio prekomandu za Osijek koje sam opisao u drugi post.
Ovo je bio moj doprinos sa dozivljajima uvezi bolesti za vreme sluzenja JNA. Smile 
 
 
[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik
East&West


Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2557
ČLAN OD: : 2012-11-06
DOB : 67
M(j)esto BG

VMA BEOGRAD - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VMA BEOGRAD   VMA BEOGRAD - Page 2 Icon_minitime02.12.13 14:31

E nek si ti nama oporavljen, živ i zdrav odslužio JNA. I sve ostalo što si u životu postigao.
Jesi li posle imao problema sa tim zglobom ili uopšte sa zglobovima. Tu piše da si imao i hroničnu upalu krajnika. Poznato je da su upaljeni krajnici otvorena vrata za niz novih bolesti, naročito reumatskih.

Drago mi je ako sam te malo oraspoložio na temi Zanimljio. Laughing 

_________________
Bata Nidža, zvani Đole, u slobodno vreme iskusni politički radnik
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

VMA BEOGRAD - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VMA BEOGRAD   VMA BEOGRAD - Page 2 Icon_minitime02.12.13 14:59

East&West (citat):
E nek si ti nama oporavljen, živ i zdrav odslužio JNA. I sve ostalo što si u životu postigao.
Jesi li posle imao problema sa tim zglobom ili uopšte sa zglobovima. Tu piše da si imao i hroničnu upalu krajnika. Poznato je da su upaljeni krajnici otvorena vrata za niz novih bolesti, naročito reumatskih.

Drago mi je ako sam te malo oraspoložio na temi Zanimljio. Laughing 

Malo nesvakodnevna rec. Smile 
 
Sto se krajnika tice nikada, ama nikada nisam imao problema. Sinusi su me "zezali" jedan period ali redovan godisnji odmor na Jadran mi je pomogao.
Zglobovi me pak cas cas podsete na te vojnicke dane ali nisu takvog intenziteta da stvaraju neke probleme. Valjda i ova severna klima malo doprinese tome. Smile

Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik
East&West


Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2557
ČLAN OD: : 2012-11-06
DOB : 67
M(j)esto BG

VMA BEOGRAD - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VMA BEOGRAD   VMA BEOGRAD - Page 2 Icon_minitime02.12.13 15:05

SveJug (citat):
East&West (citat):
E nek si ti nama oporavljen, živ i zdrav odslužio JNA. I sve ostalo što si u životu postigao.
Jesi li posle imao problema sa tim zglobom ili uopšte sa zglobovima. Tu piše da si imao i hroničnu upalu krajnika. Poznato je da su upaljeni krajnici otvorena vrata za niz novih bolesti, naročito reumatskih.

Drago mi je ako sam te malo oraspoložio na temi Zanimljio. Laughing 

Malo nesvakodnevna rec. Smile 

Sto se krajnika tice nikada, ama nikada nisam imao problema. Sinusi su me "zezali" jedan period ali redovan godisnji odmor na Jadran mi je pomogao.
Zglobovi me pak cas cas podsete na te vojnicke dane ali nisu takvog intenziteta da stvaraju neke probleme. Valjda i ova severna klima malo doprinese tome. Smile
 
Drago mi je da si u dobroj kondiciji. A za nesvakidašnju reč- setih se mladosti i druženja "čak" do Novog Sada. cheers

_________________
Bata Nidža, zvani Đole, u slobodno vreme iskusni politički radnik
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

VMA BEOGRAD - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VMA BEOGRAD   VMA BEOGRAD - Page 2 Icon_minitime02.12.13 15:43

East&West (citat):
E nek si ti nama oporavljen, živ i zdrav odslužio JNA.

Bas to me jedno vreme bilo zabrinjavalo. Ni jednog trenutka nisam sumnjao da necu ozdraviti vec se spominjala solucija da me otpuste privremeno nesposobnog. Crying or Very sad Pitanje je dali bi se ponovo nakanuo da opet iz Svedske odem na odsluzenje JNA. Sobzirom koje sam peripetljancije imao pre toga, neverujem. Evil or Very Mad
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

VMA BEOGRAD - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VMA BEOGRAD   VMA BEOGRAD - Page 2 Icon_minitime01.01.14 3:12

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Dino-Priboj
Džomba
Džomba
Dino-Priboj


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 156
ČLAN OD: : 2013-05-24
DOB : 53
M(j)esto Svedska,Turska

VMA BEOGRAD - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VMA BEOGRAD   VMA BEOGRAD - Page 2 Icon_minitime02.03.14 8:45

Ovdje na VMA sam boravio u junu 89 jedan vikend zbog problema sa stomakom(vjerovatno nesto sa hranom)
Na vrh Go down
BOLNICAR
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2014-03-24

VMA BEOGRAD - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VMA BEOGRAD   VMA BEOGRAD - Page 2 Icon_minitime24.03.14 13:20

Pozdrav svima, nov sam na forumu, a posto ne vidim da postoji posebna tema za predstavljanje krenucu odavde. Naime na VMA sam bio posle obuke, dakle u prekomandi,od oktobra ''89 do juna ''90 g. kao pripadnik pomocne cete ves 12501 bolnicar. Zanima me ima li neko na forumu da je bio tamo u isto vrijeme? Inace to je bio pravi zivot.
Na vrh Go down
more6
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 450
ČLAN OD: : 2013-11-16

VMA BEOGRAD - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VMA BEOGRAD   VMA BEOGRAD - Page 2 Icon_minitime30.03.14 1:18

sine-valter (citat):
Baš mi je drago da ima komentara na tu temu . Eto iz Đjorče Petrov iz Skoplja preko otkomande sa Maršal Tita uvijek iz Skoplja stigao sam u prekomandu na vma . Ne nisam imao debelu vezu nego ogromnu sreču jer iz matične kasarne su mi spremali otkomandu po kazni na karauli kao kuhar u ĐervđelijI . To sam saznao kada sam došo u moju četu po stvari . Tamo su skoro svi bili iznenađeni a neko je bio i ljut na mene pogotovo moj čato koji lično on me bio prijavio mom kapetanu za neko sranje što sam bio napravio tražeči od njega najstrožu kaznu . Moja je sreča bila da jedan dan u kasarni stigao je jedan kapetan koji iz moje čete tražio vojnike koji su završili konobarsku školu radi posluživanje u Maršalku oficire gdje se održalo velika manevarska oficirska manevra . Pošto sam ja imao več tri lijetne sezone iskustvA odredili su mene da poslužujem tih dvadeset dana glavni stol gdje su bili svi glavni oficiri a između njih i general te oblasti general major Života Avramović . On na kraju mi je rekao da je jako zadovoljan sa uslugom i rekao da čemo se još vidjeti ma da ga ja nisam nikad više vidio ali me nagradio sa prekomandom na vma . To je moje razmišljanje jer tačno nikad nisam zaznao . Tamo kad sam došao nisam mogao vjerovati mojim očima . Koliko lijepih cura ne samo u kuhinji nego i sestre i doktorice da se čovijek ne vrati kući . A da vam ne pričam od jela i pića . biftek , ramstek , jagode , šampite , krempite ,heineken , car lazar i carica milica i sve ostalo . kuhalo se i za Mamulu , za ne vjerovat !!! Eto tako malo o meni ! Pozz !


Kažem ja da su ""najteže "" prekomande bile po kazni.
Na vrh Go down
Sjeta
Gušter
Gušter
Sjeta


BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2014-11-05

VMA BEOGRAD - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VMA BEOGRAD   VMA BEOGRAD - Page 2 Icon_minitime05.11.14 1:41

VMA. Tu sam bio 1982 godine. Nakon marsalke u Novom Sadu dobio prekomandu na VMA. Naravno, po vezi. Imam i nekih slika iz tog vremena pa cu ih vremenom ovdje postaviti.
Na vrh Go down
http://mrvicak.blog.hr
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

VMA BEOGRAD - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VMA BEOGRAD   VMA BEOGRAD - Page 2 Icon_minitime24.12.14 1:52

Posljednja velika epidemija velikih boginja u Europi je izbila 1972. kod nas i bilo je poprilične frke s tim:

[You must be registered and logged in to see this link.]








Prema ovom zbivanjima je snimljen film Variola vera.



Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

VMA BEOGRAD - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VMA BEOGRAD   VMA BEOGRAD - Page 2 Icon_minitime16.01.15 7:03


[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
BOLNICAR
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2014-03-24

VMA BEOGRAD - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VMA BEOGRAD   VMA BEOGRAD - Page 2 Icon_minitime26.02.15 22:24

Sjeta (citat):
VMA. Tu sam bio 1982 godine. Nakon marsalke u Novom Sadu dobio prekomandu na VMA. Naravno, po vezi. Imam i nekih slika iz tog vremena pa cu ih vremenom ovdje postaviti.
I ja sam bio u Marsalci NS, na obuci, ali nisam vezom otisao na VMA. Oderao sam 40 i nesto dana stalne straze u Mileticevoj, pa kao nagrada biras mjesto prekomande, sa tim da ne moze biti blize od 100km u odnosu na rodno mjesto. E posto sam znao da u BG salju samo na VMA i na VMC Karaburma, normalno da sam birao glavni grad. Da li je i tebi Backo bio komandir, inace covjek je bio po cinu zastavnik 1 kl. a bio je komandir cete, legendaran lik.
Na vrh Go down
Sponsored content





VMA BEOGRAD - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VMA BEOGRAD   VMA BEOGRAD - Page 2 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
VMA BEOGRAD
Na vrh 
Stranica 2/2Idi na stranicu : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Banjica - Beograd
» VP 4795-11 jun 89/90 Beograd
» Beograd Ralja
» Aerodrom Batajnica Beograd
» Beograd Topčider

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SRBIJA-
Idi na: