FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Banjica - Beograd

Go down 
+44
Splićo69
Simeon68
poročnik
PORUCNIK
Ganc
ZdravkoK
Cvija
Milovan Rajković
Mario Cvetko
tttooommmyyy
sinisa modrica
Radiša Dolić
Šain
sloven'c
lacoš
Agram
Salkic
Djordje Rosul
roki apatin
Dragan1
dpuric
Olki
Goran4
Desetar Kitanovic
Pero™
Nermin Smajic
kruno
alexandar
mirkovic
celavitrsa
missar
Jovan
skolska ceta veze banjica
zoki971
Djole
piker
tutko
slovenac
intendant
mgalic2
Mile
purger
VBČ
dejan
48 posters
Idi na stranicu : 1, 2  Next
AutorPoruka
dejan
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2010-03-31
M(j)esto ilirska bistrica -SLO

Banjica - Beograd Empty
KomentarNaslov komentara: Banjica - Beograd   Banjica - Beograd Icon_minitime05.04.10 10:58

Ima koji iz 89-90 Banjica vp-9470/7 poručnik-Obradovič Nedeljko.... Question
Na vrh Go down
VBČ
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
VBČ


Veteran Foruma SP
Forumska Spomenica 2009 FS
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 13120
ČLAN OD: : 2009-05-01

Banjica - Beograd Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Banjica - Beograd   Banjica - Beograd Icon_minitime05.04.10 11:05

Dejan, dobrodošel med nami!
Na vrh Go down
https://jna-sfrj.forumbo.net
dejan
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2010-03-31
M(j)esto ilirska bistrica -SLO

Banjica - Beograd Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Banjica - Beograd   Banjica - Beograd Icon_minitime09.04.10 16:25

Opet se javljam s molbo ako ima ko kakav podatak od banjice ( KASARNE) slika ili slično scratch
Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

Banjica - Beograd Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Banjica - Beograd   Banjica - Beograd Icon_minitime09.04.10 20:13

dejan (citat):
Opet se javljam s molbo ako ima ko kakav podatak od banjice ( KASARNE) slika ili slično   scratch

Samo strpljivo neko će valjda zaljepit nešto  Very Happy

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
Mile
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2010-05-22

Banjica - Beograd Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Banjica - Beograd   Banjica - Beograd Icon_minitime22.05.10 23:55

Ja sam bio u kasarnu Banjica 84 godine intendant radio u kuhinju
Na vrh Go down
mgalic2
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
mgalic2


Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 695
ČLAN OD: : 2009-08-02

Banjica - Beograd Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Banjica - Beograd   Banjica - Beograd Icon_minitime23.05.10 13:35

Mile, pozdrav i dobrodošao na forum!
Na vrh Go down
intendant
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2010-06-04

Banjica - Beograd Empty
KomentarNaslov komentara: Junska klasa 88/89   Banjica - Beograd Icon_minitime07.06.10 12:24

Služio sam u kuhinji na Banjici BG, junska klasa 88/89. Ima li neko poznat?
Na vrh Go down
mgalic2
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
mgalic2


Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 695
ČLAN OD: : 2009-08-02

Banjica - Beograd Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Banjica - Beograd   Banjica - Beograd Icon_minitime07.06.10 15:36

intendant, dobro nam došao!
Na vrh Go down
slovenac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2010-08-06

Banjica - Beograd Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Banjica - Beograd   Banjica - Beograd Icon_minitime07.08.10 20:38

Ja sam služio vojni rok na Banjici od 19.septembra 89 do 27.avgusta 90 VP 9470/7 kod Obradoviča .1 vod kod desetara Staniča.
Posle obuke prešao u magacin sa hranom izpod Restorana VP 9470/53 -Pozadina kod kap. Aleksiča.
Bilo je ludo i nezaboravno,javite se ako ima još koji iz moje klase
Na vrh Go down
mgalic2
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
mgalic2


Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 695
ČLAN OD: : 2009-08-02

Banjica - Beograd Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Banjica - Beograd   Banjica - Beograd Icon_minitime07.08.10 20:57

Pozdrav, tovariš! Dobro nam došao. Smile
Na vrh Go down
tutko
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2010-12-14
DOB : 55
M(j)esto zrenjanin

Banjica - Beograd Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Banjica - Beograd   Banjica - Beograd Icon_minitime15.12.10 13:51

zdravo drugovi. ja sam sluzio na banjici VP 9470/3 i to od 6.01.89 do 30.12 89 pukovnik nam bio savo obradovic, a moj desetar je bio dobrivoje jagodic,posle obuke sam dobio prekomandu u humsku 1 OSVS i tamo sam se ugojio 10 kila,he he... bilo bi mi drago da nadjem ovde nekog od mojih jarana,kao sto je dragan savic iz vranjaka ili krehmic alija iz zenice itd, pokusao sam da ih nadjem ali nema sanse. eto toliko od mene pozdrav svima
PERUTKA zvani PIFKE
Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

Banjica - Beograd Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Banjica - Beograd   Banjica - Beograd Icon_minitime16.12.10 0:43

Dobrodošao Tutko cheers

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
piker
Gušter
Gušter
piker


BROJ POSTOVA: : 12
ČLAN OD: : 2011-03-04
DOB : 52
M(j)esto Makedonija

Banjica - Beograd Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Banjica - Beograd   Banjica - Beograd Icon_minitime04.03.11 20:44

dejan (citat):
Ima koji iz 89-90 Banjica vp-9470/7 poručnik-Obradovič Nedeljko.... Question

POZDRAV SVIMA.
Sluzio sam na Banjici SROV Mart 90-91god
Komandant skole Desimir Savic
1 vod
kom. cete Hodzic Naser
Kuc Slavise,Cekic Miroljub,Kojic Dusko,Renato Brezner,Djuran Renato,Maksudovski Enser,Bukelic Zoran,Paulic Bostjan,sorry koga nisam spomenuo.
proslo je puno vremena,evo moj FB profil
Anastasov Goran-Piker
pozdrav svima.

Na vrh Go down
Djole
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2011-06-08

Banjica - Beograd Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Banjica - Beograd   Banjica - Beograd Icon_minitime08.06.11 14:15

Pozdrav svima!

Ja sam sluzio JNA na Banjici V.P. 9470/8. Komandir voda Kovacevic Petar, komandir cete Matic Mladjen i komandir prtoivolopnog voda Obradovic Nedeljko! Komandat bataljona Vukobratovic a komandant puka u to vreme Savo Obradovic potpukovnik. To je bio septembar 86 - avgust 87. Radio sam kao kulturnjak kod majora Slobodana Stojanovica koji je poginuo u saobracajnoj nesreci pri povratku iz Vukovara. Ako nekog ima iz te generacije neka se javi. Ne znam sta je komandirima voda i komandirom cete? Ako neko ima informaciju neka se javi.

Pozdrav!

Djole

Na vrh Go down
mgalic2
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
mgalic2


Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 695
ČLAN OD: : 2009-08-02

Banjica - Beograd Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Banjica - Beograd   Banjica - Beograd Icon_minitime08.06.11 16:06

Đole, pozdrav!
Na vrh Go down
zoki971
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2011-07-24
M(j)esto Sarajevo

Banjica - Beograd Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Banjica - Beograd   Banjica - Beograd Icon_minitime24.07.11 15:07

slovenac (citat):
Ja sam služio vojni rok na Banjici od 19.septembra 89 do 27.avgusta 90 VP 9470/7 kod Obradoviča .1 vod kod desetara Staniča.
Posle obuke prešao u magacin sa hranom izpod Restorana VP 9470/53 -Pozadina kod kap. Aleksiča.
Bilo je ludo i nezaboravno,javite se ako ima još koji iz moje klase

Klasa januar '90 pjesadija kod kapetana Batesa a poslije prekomanda kod Aleksica.Bio na pranju kuhinjskog posudja pa preuzeo magacin marende

Laughing Laughing lol!

Na vrh Go down
mgalic2
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
mgalic2


Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 695
ČLAN OD: : 2009-08-02

Banjica - Beograd Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Banjica - Beograd   Banjica - Beograd Icon_minitime24.07.11 15:33

Dobro nam došao zoki971.
Na vrh Go down
slovenac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2010-08-06

Banjica - Beograd Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Banjica - Beograd   Banjica - Beograd Icon_minitime09.10.11 19:54

zoki971 (citat):
slovenac (citat):
Ja sam služio vojni rok na Banjici od 19.septembra 89 do 27.avgusta 90 VP 9470/7 kod Obradoviča .1 vod kod desetara Staniča.
Posle obuke prešao u magacin sa hranom izpod Restorana VP 9470/53 -Pozadina kod kap. Aleksiča.
Bilo je ludo i nezaboravno,javite se ako ima još koji iz moje klase


Klasa januar '90 pjesadija kod kapetana Batesa a poslije prekomanda kod Aleksica.Bio na pranju kuhinjskog posudja pa preuzeo magacin marende

Laughing Laughing lol!

Opet lepi pozdrav iz Slovenije,Zoki971 ti si bio onda kod nas u sobi, sečaš se mozda Robert Klančar-zvani bosanac,Filipovič Franjo,Uzelac Nemanja,Bralo Jakov,Edmond Gvozdenovič,Vivanda Roland...Javi se pa nam reci dali so ti ova imena poznata.

Na vrh Go down
zoki971
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2011-07-24
M(j)esto Sarajevo

Banjica - Beograd Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Banjica - Beograd   Banjica - Beograd Icon_minitime10.10.11 10:14

slovenac (citat):
Opet lepi pozdrav iz Slovenije,Zoki971 ti si bio onda kod nas u sobi, sečaš se mozda Robert Klančar-zvani bosanac,Filipovič Franjo,Uzelac Nemanja,Bralo Jakov,Edmond Gvozdenovič,Vivanda Roland...Javi se pa nam reci dali so ti ova imena poznata.

Laughing Kako se ne secam imena , bili su tu jos i Prosenica Nebojsa Kalinic Davor Mitrovic Milorad Buki legenda - pekar
Na vrh Go down
slovenac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2010-08-06

Banjica - Beograd Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Banjica - Beograd   Banjica - Beograd Icon_minitime15.10.11 7:19

zoki971 (citat):
Laughing Kako se ne secam imena , bili su tu jos i Prosenica Nebojsa Kalinic Davor Mitrovic Milorad Buki legenda - pekar
 
Zoki971 ,Prosenica -visok plavi dečko iz Sombora,Mitrovič iz Vogošča i Buki..jebem ti lebac ,lepo nam je bilo i puno puta se sečam onih vremena.Budi dobar i javi mi ako imaš kontakt sa nekim od ovih nabrojanih

Na vrh Go down
zoki971
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2011-07-24
M(j)esto Sarajevo

Banjica - Beograd Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Banjica - Beograd   Banjica - Beograd Icon_minitime15.10.11 20:17

slovenac (citat):
Zoki971 ,Prosenica -visok plavi dečko iz Sombora,Mitrovič iz Vogošča i Buki..jebem ti lebac ,lepo nam je bilo i puno puta se sečam onih vremena.Budi dobar i javi mi ako imaš kontakt sa nekim od ovih nabrojanih
 
Na zalost ne znam nista o nikome pokusavao sam preko FB da ih nadjem ali ne uspjesno Veliki pozdrav iz Sarajeva

Na vrh Go down
dejan
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2010-03-31
M(j)esto ilirska bistrica -SLO

Banjica - Beograd Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Banjica - Beograd   Banjica - Beograd Icon_minitime20.10.11 18:02

z Slovenije,Zoki971 ti si bio onda kod nas u sobi, sečaš se mozda Robert Klančar-zvani bosanac,Filipovič Franjo,Uzelac Nemanja,Bralo Jakov,Edmond Gvozdenovič,Vivanda Roland...Javi se pa nam reci dali so ti ova imena poznata.

Pa opet pozdrav svima svi ovi naštevani so bili samnom još par jih fali k
Karadžuz Edvin, Jakupi Tair ,Dejan Dodič,Rogelj Aleš ....
Na vrh Go down
skolska ceta veze banjica
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2012-07-12

Banjica - Beograd Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Banjica - Beograd   Banjica - Beograd Icon_minitime13.07.12 9:20

Sluzio sam JNA1982/83 u SKOLSKOJ CETI VEZE ,bilo je stvarno lijepo i to vrijeme nikada necu zaboraviti.Kap prve kl Milivoje Pantelic.Vod telefonista kom voda Vodnik Bozo Jelovac izvanredan covjek.Pozdrav svima.Luka.
Na vrh Go down
Jovan
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2012-10-02

Banjica - Beograd Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Banjica - Beograd   Banjica - Beograd Icon_minitime03.10.12 0:03

Služio na Banjici klasa januar-decembar 1986. godine u jedinici MAB, kod kapetana Milana Mišića. Načelnik puka bio je major Vukobratović, a komandant kasarne podpukovnik Šavo Obradović. Ostale starešine, kapetani četa, Oslaković, Matić... Svi vojnici klase maj-pa na dalje 1986. me se sećaju jer sam radio na prijemu vojske kroz upitnik koji su popunjavali preda mnom. Želeo bih da pozdravim sve vojnike iz jedinice MAB, ne sećam se svih, i to: Kuzman Andrej-Celje, Serafimovski Mile-Ohrid, Kuzmanovski Momčilo-Kumanovo, Duško Kovačević-Okučani. Od zaslužnih sportista u tom vremenu su bili: golman Ranko Stojić, Slađan Šćepović, vaterpolista Đuho, fudbaler Kodro, karatista Ferizović-Tuzla. Posebna maskota nam je bio vodnik albanac Vokši. Zanima me, da li je kapetan Uroš Maleš još živ, a znam da je kapetan Mišić dogurao do general-majora u Sremskoj Mitrovici. Verovatno je sada u penziji. Ostao mi je u uspomeni i moj kulturnjak Palameta Krešo iz Sarajeva, koji nam je pravio divne zabave, a verovatno se svi sećaju i štafete Titove i dolaska zadnjeg puta devojaka iz cele Jugoslavije u našu kasarnu. Sve vas puno pozdravljam. Javite se. Jovan.

Na vrh Go down
missar
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase
missar


BROJ POSTOVA: : 735
ČLAN OD: : 2012-05-21
DOB : 70

Banjica - Beograd Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Banjica-Beograd    Banjica - Beograd Icon_minitime03.10.12 0:47

Jovane, Dobro došao na forum. Very Happy Prošetaj malo po kasarni ovih dana, čisto da se upoznaš . Cool
Mene najviše zanima kako je to izgledalo ,kad su devojke iz cele Jugoslavije došle u vašu kasarnu. Very Happy
Ali to natenane, ko boga te molim ,nemoj zbrzati u dve rečenice. Laughing
pozz cheers
Na vrh Go down
celavitrsa
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2012-11-08

Banjica - Beograd Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Banjica - Beograd   Banjica - Beograd Icon_minitime13.12.12 18:23

dejan (citat):
Ima koji iz 89-90 Banjica vp-9470/7  poručnik-Obradovič Nedeljko.... Question

9470/10 poručnik Kadrić Samir. Ti si Minobacačlija?
Na vrh Go down
mirkovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2013-01-06

Banjica - Beograd Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Banjica - Beograd   Banjica - Beograd Icon_minitime07.01.13 17:03

piker (citat):
dejan (citat):
Ima koji iz 89-90 Banjica vp-9470/7 poručnik-Obradovič Nedeljko.... Question

POZDRAV SVIMA.
Sluzio sam na Banjici SROV Mart 90-91god
Komandant skole Desimir Savic
1 vod
kom. cete Hodzic Naser
Kuc Slavise,Cekic Miroljub,Kojic Dusko,Renato Brezner,Djuran Renato,Maksudovski Enser,Bukelic Zoran,Paulic Bostjan,sorry koga nisam spomenuo.
proslo je puno vremena,evo moj FB profil
Anastasov Goran-Piker
pozdrav svima.

Ja sam bila na obuci u srov na Banjici,prva generacija zena u periodu septembar-decembar1983,
Porucnik zenskog voda je bio Martin Jugovec,a zatim sam prekomandu dobila u Ljubljanu u kasarnu Ljubo Sercer.
volela bih ako ikoga ima iz tog perioda,a da me zna da mi se javi.
Sonja Mirkovic iz Kraljeva,
Pozdrav svima

Na vrh Go down
alexandar
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 4561
ČLAN OD: : 2011-06-23

Banjica - Beograd Empty
KomentarNaslov komentara: Re   Banjica - Beograd Icon_minitime07.01.13 17:25

Dobrodosla na Forum Sonja! cheers
Na vrh Go down
kruno
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2013-02-04
M(j)esto Hrvatska

Banjica - Beograd Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Banjica - Beograd   Banjica - Beograd Icon_minitime04.02.13 18:50

affraid Pozdrav svima ! Ja sam služio JNA na Banjici V.P. 9470/8 klasa januar 89. Komandir mi je bio Obradović
Nedjeljko , kod njega sam bio samo nekoliko dana . Onda sam prebačen u 3 četu kod Poručnika Rahmanović Mirsada Komandir voda mi je bio Pjević Vlade . Tu sam završio obuku pa su me poslali u
prekomandu V.P. 2102/5 Centar Visokih Vojnih Škola koja je odmah do Kasarne Banjica . Tu mi je Komandir bio Potporučnik Ružić Gojko . Tu sam prvo davao stražu , a kasnije sam radio kao kurir u
ekspeditu . Ako ima netko iz te klase neka mi se javi . affraid
Na vrh Go down
Nermin Smajic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2013-03-22
M(j)esto Zivinice-Tuzla

Banjica - Beograd Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Banjica - Beograd   Banjica - Beograd Icon_minitime22.03.13 13:58

Zdravo svima, ja sam sluzio na Banjici od Sept 1987 do Juna 1988 a tu sam dosao iz Sombora. Bio sam plavac u VOJIN kao crtac traga, dali ima netko na ovom forumu da je sluzio kad i ja, rado bih da se cujemo. Zaboravio sam koja je vojna posta bila...Ja sam NERKO
Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

Banjica - Beograd Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Banjica - Beograd   Banjica - Beograd Icon_minitime22.03.13 14:03

Nermine dobrodošao cheers

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik
Pero™


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2042
ČLAN OD: : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

Banjica - Beograd Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Banjica - Beograd   Banjica - Beograd Icon_minitime17.04.13 11:56

mirkovic (citat):
piker (citat):
dejan (citat):
Ima koji iz 89-90 Banjica vp-9470/7  poručnik-Obradovič Nedeljko.... Question

POZDRAV SVIMA.
Sluzio sam na Banjici SROV Mart 90-91god
Komandant skole Desimir Savic
1 vod
kom. cete Hodzic Naser
Kuc Slavise,Cekic Miroljub,Kojic Dusko,Renato Brezner,Djuran Renato,Maksudovski Enser,Bukelic Zoran,Paulic Bostjan,sorry koga nisam spomenuo.
proslo je puno vremena,evo moj FB profil
Anastasov Goran-Piker
pozdrav svima.

Ja sam bila na obuci u srov na Banjici,prva generacija zena u periodu septembar-decembar1983,
Porucnik zenskog voda je bio Martin Jugovec,a zatim sam prekomandu dobila u Ljubljanu u kasarnu Ljubo Sercer.
volela bih ako ikoga ima iz tog perioda,a da me zna da mi se javi.
Sonja Mirkovic iz Kraljeva,
Pozdrav svima

Malo kasno ali.. zdravo Sonja. Ja sam iz Ljubljane, kasarne Ljubo Šercer dugo više nema. Potraži slike na google pod Ljubo šercer pa češ videti šta je nastalo.
 
Nadam se da ti je bilo dobro u Ljubljani.
 
Pozdrav, Pero

Na vrh Go down
Desetar Kitanovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2013-05-02

Banjica - Beograd Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Banjica - Beograd   Banjica - Beograd Icon_minitime02.05.13 12:38

Pozdrav svima.Klasa septembar 89 VP 9470/7 komandir cete porucnik Nedeljko Obradovic,protivoklopni vod komandir potporucnik Zlatko Tandaric.

Safet dacic voli ovaj upis

Na vrh Go down
Goran4
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2013-08-18

Banjica - Beograd Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Banjica - Beograd   Banjica - Beograd Icon_minitime18.08.13 15:58

SRO Banjica 86 klasa - prekomanda Ceta veze, Kalnicki Partizani Varazdin...Danas kapetan u egzilu Smile))

Safet dacic voli ovaj upis

Na vrh Go down
Olki
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2013-12-14
M(j)esto Kranj Slovenija

Banjica - Beograd Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Banjica - Beograd   Banjica - Beograd Icon_minitime14.12.13 6:19

Banjica januarska klasa 90'! Komandir čete Bates Dragan, desetari u mom vodu Cvetko Mario iz Zaprešiča/HR, des. Balje, vojnici Mehmed Muhamed-Tatko, Goran Živojnov, Safet Tokić-gitarista, ...
Prekomanda u CVVŠ, komandir podporučnik Gojko Ružič, gde sam bio jedan put na straži a onda su me stavili za kurira načelniku CVVŠ-a gen.Radanoviću. Tamo sam bio sa voj. Hasibom Heričem...
Banjica od 15.01.1990 do 05.1990 nakon toga prekomanda preko puta u Akademiju, gde smo držali stražu i čistili krug u CVVŠ. A do 21.12.1990 bio sam nastanjen u CVVŠ, tako da Ružića nisam više morao gledati , hahaha

Pozdrav Jure, Slovenija
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Banjica - Beograd Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Banjica - Beograd   Banjica - Beograd Icon_minitime14.12.13 15:27

Olki, dobrodosao na forum!
Na vrh Go down
Dragan1
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2013-11-20

Banjica - Beograd Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Banjica - Beograd   Banjica - Beograd Icon_minitime23.12.13 21:33

Iz Sombora sam prekomandovan u Beograd (Banjica) decenbra 1974 i ostao do kraja vojnog roka decenbar 1975, vp. 6972/5 tehnicka ceta. Kokandir čete Petrović Savo kapetan prve klase (dobar čovjek),komadant puka pukovnik Gojko Perović.Molim nekog od svoji klasića,da se na neki način jave,ili prokomentarišu to naše druženje putem foruma. Zovem se Dragan Sredić. Lijep pozdrav.
Na vrh Go down
roki apatin
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2014-01-06
DOB : 58
M(j)esto Apatin

Banjica - Beograd Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Banjica - Beograd   Banjica - Beograd Icon_minitime18.02.14 8:11

Ima li neko da je sluzio na Banjici, Novembar 1984/85 VP 9470
Na vrh Go down
http://milan@leksa.rs
kruno
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2013-02-04
M(j)esto Hrvatska

Banjica - Beograd Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Banjica - Beograd   Banjica - Beograd Icon_minitime24.02.14 12:07

Potporučnik Gojko Ružić zvani "BUBA" hahaha koja je to bila budala !!!
Na vrh Go down
Djordje Rosul
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2014-05-15
DOB : 54
M(j)esto novi sad

Banjica - Beograd Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Banjica - Beograd   Banjica - Beograd Icon_minitime15.05.14 17:35

rosul dordje sep 88\89  protiv oklopni vod 9470\7 porucnik obradovic javite se klasici
Na vrh Go down
alexandar
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 4561
ČLAN OD: : 2011-06-23

Banjica - Beograd Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Banjica - Beograd   Banjica - Beograd Icon_minitime15.05.14 22:10

Dobrodosao Djordje Rosul  cheers
Na vrh Go down
Salkic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2014-07-26

Banjica - Beograd Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Banjica - Beograd   Banjica - Beograd Icon_minitime26.07.14 19:36

Pozdrav svima
Jure iz Slo,istog komandira cete smo imali,iste desetare,pa prekomanda na Vojnu Akademiju kod Gojka Ruzica,ciscenje CVVS i straza,sjecas se mozda brace Salkic,Markovica ludog,ulizicu Ivankovica desetara,ja se sjecam tebe,Tokica,Herica,Balje,Danevski Tome desetar,braca Pandurovic desetari,ista smo klasa bili,ludo je bilo i ne zaboravno,......
Na vrh Go down
Agram
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2014-10-11

Banjica - Beograd Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Banjica - Beograd   Banjica - Beograd Icon_minitime11.10.14 1:37

Pozdrav! Slučajno naletio na ovaj forum tražeći neke podatke po netu o minobacačima. Služio na Banjici, 1983/1984/1985 - oktobarska klasa. Zapovjednik kasarne bio je potpukovnik Maksić, moj izravni kapetan Pecić (MMB). VP 9470/10. Imali nekog poznatog? Tereni: Goljeno brdo, Manjača, Pasuljanske livade....
U kontaktu sam s nekima (s jaranom iz Sarajeva se ponekad sretnem/čujem i pajdom iz Gevgelije - samo preko neta)...
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

Banjica - Beograd Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Banjica - Beograd   Banjica - Beograd Icon_minitime11.10.14 11:38

Agram,dobrodošao na forum cheers
Uključi pajdu i jarana Very Happy ,nek nas ima.

_________________
"Teško nama,Mardonije, kad nas vodiš u borbu protiv takvih ljudi koji se ne bore za novac, nego za slavu."  -Tritantehma
Na vrh Go down
sloven'c
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2014-12-09

Banjica - Beograd Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Banjica - Beograd   Banjica - Beograd Icon_minitime09.12.14 8:41

dejan (citat):
Ima koji iz 89-90 Banjica vp-9470/7  poručnik-Obradovič Nedeljko.... Question
ima, ima.. sam mau kasnej januar 1990 pa dalje.... salutiranje
Na vrh Go down
Olki
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2013-12-14
M(j)esto Kranj Slovenija

Banjica - Beograd Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Banjica - Beograd   Banjica - Beograd Icon_minitime30.04.15 22:30

Salkiču pa kako se ne bi sječao tebe!!! Sad ne znam koji od dvojice (blizanci jeli?)se javio ali toliko da znaš imam fotografiju na kokoj smo zajedno! I još neki momvi! Ivankovič hahahaha taj je bio pravi!!!! Ako imaš Facebook profil javi!
Na vrh Go down
Šain
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2015-06-02

Banjica - Beograd Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Banjica - Beograd   Banjica - Beograd Icon_minitime02.06.15 10:06

Od 15.08/87 do 13.06/88 bio sam u ŠBV pozdravljam drugove vojnike podoficire i oficire iz sastava školskog bat.veze.Volio bih se čuti s nekim.Bio sam u u Drugoj četi
Na vrh Go down
Šain
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2015-06-02

Banjica - Beograd Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Banjica - Beograd   Banjica - Beograd Icon_minitime02.06.15 10:48

Molio bih da se javi Kojić Miroljub bili smo u istom vodu kod st.vod.Ikl Bože Jelovca 87/88.Pozdravljam kom.voda kom čete i bataljona iz tog vremena.Volio bih se čuti s nekim.pozz
Na vrh Go down
Radiša Dolić
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2015-11-10

Banjica - Beograd Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Banjica - Beograd   Banjica - Beograd Icon_minitime10.11.15 23:24

Sluziosamu kasarni Banjica 1988 od 18.09.-08.01.1989 vp 9470/8 poruc.Rahmanovic Mirsad ima li ko iz moje klase
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Banjica - Beograd Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Banjica - Beograd   Banjica - Beograd Icon_minitime11.11.15 10:42

[You must be registered and logged in to see this link.], dobro dosao na forum!
Na vrh Go down
Sponsored content





Banjica - Beograd Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Banjica - Beograd   Banjica - Beograd Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Banjica - Beograd
Na vrh 
Stranica 1/2Idi na stranicu : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» ŠROV Beograd Banjica mart 90/91
» Banjica - Beograd kuhinja junska 88/89
» NOVEMBAR '84. BANJICA
»  Zemun, kasarna 'Jakub Kuburović' PVO VP 3046/13
» Banjica April 83/84

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SRBIJA-
Idi na: