FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Beograd Topčider

Go down 
+13
Ježovnik Andrej
pluton
Adem Imsirovic
dpuric
kozmetičar
more6
teleprinter-t100
Maks1969
beno
Dok
purger
alexandar
madjar
17 posters
AutorPoruka
madjar
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2012-02-14
DOB : 56
M(j)esto subotica

Beograd Topčider Empty
KomentarNaslov komentara: Topčider, 1986/87 četa veze VP 4736   Beograd Topčider Icon_minitime14.02.12 9:33

pozdrav svim mojim drugarima koji se pojave,, i naravno isti pozdrav onima koji se ne pojave,,, hi,,,
Na vrh Go down
alexandar
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 4561
ČLAN OD: : 2011-06-23

Beograd Topčider Empty
KomentarNaslov komentara: Re   Beograd Topčider Icon_minitime14.02.12 10:22

Pozdrav i tebi Very Happy
Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

Beograd Topčider Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Beograd Topčider   Beograd Topčider Icon_minitime14.02.12 10:30

Dobrodošao cheers

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
Dok
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 30
ČLAN OD: : 2013-03-23

Beograd Topčider Empty
KomentarNaslov komentara: Beograd Topčider   Beograd Topčider Icon_minitime02.04.13 20:58

Ima li koga ko je bio 76god ja sam bio od 2 do 12 mjeseca na zasluženom odmoru od Petrovca!!! Very Happy Very Happy Very Happy
Na vrh Go down
Dok
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 30
ČLAN OD: : 2013-03-23

Beograd Topčider Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Beograd Topčider   Beograd Topčider Icon_minitime09.04.13 20:11

I tako evo me u Topčideru kako sam pisao razlika između petrovca i topčidera je bila velika.Tamo sam bio u građevinskom vodu jer sam bio električar.Imali smo lijepu spavaonicu grijanje centralno hrana izvanredna pasulj da ne govorim atmosfera opuštena.Komandir voda je bio vodnik isto služio vojni rok neki dugonja preko 2m i br cipela 50 Very Happy Duša od čoveka za razliku od pijandura i blesavog trubača u petrovcu Very Happy
Kasarna na Topčideru je bila velika tamo je bila vojna policija i iženjerija možda još koji ne sjećam sea kapija je bilo nekoliko.Blizu kasarne su bili stanovi starješina.
Na vrh Go down
beno
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2013-05-29

Beograd Topčider Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Beograd Topčider   Beograd Topčider Icon_minitime29.05.13 12:13

Tudi jaz sem služil 1986/87 četa veze na Topčiderju.Pozdrav iz Slovenije vsem mojim tovarišem in prijateljem
Na vrh Go down
Maks1969
Gušter
Gušter
Maks1969


BROJ POSTOVA: : 65
ČLAN OD: : 2013-10-26
DOB : 54
M(j)esto Pula

Beograd Topčider Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Beograd Topčider   Beograd Topčider Icon_minitime26.10.13 23:30

E ja sam bio 1988 na Topćideru.VP4736/8 a kapetan je bio Vladić Branko,potp. Šapić Branko i Đukanović Milivoj. Nadam se da će se javiti još netko. I da ako netko zna gdje su ti ljudi molio bi da javi. Pozdrav svima.

_________________
Nacionalizam je zadnje uporište hulja.
Na vrh Go down
Maks1969
Gušter
Gušter
Maks1969


BROJ POSTOVA: : 65
ČLAN OD: : 2013-10-26
DOB : 54
M(j)esto Pula

Beograd Topčider Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Beograd Topčider   Beograd Topčider Icon_minitime27.10.13 19:48

Ja sam bio 88. u bataljonu veze. Imam puno ljepih uspomena. Ako netko poznaje koje bivše starješine iz bataljona volio bi da mi kaže. Pogotovo za kapetane Vladić Branka, potporučnika Šapića ili npr. Malobabić Dušana.

_________________
Nacionalizam je zadnje uporište hulja.
Na vrh Go down
teleprinter-t100
Gušter
Gušter
teleprinter-t100


BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2014-01-07
DOB : 53
M(j)esto Vienna

Beograd Topčider Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Beograd Topčider   Beograd Topčider Icon_minitime09.01.14 0:23

Pozdravljam i trazim moje klasice Dec.88/Dec89, VP 4736-15. Kom. cete Kap. Vladic Branko, kom. voda vIk Petkovic Sasa.

Prijatno Decembar  Laughing

_________________
Ko zna bolje, široko mu polje
Na vrh Go down
more6
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 450
ČLAN OD: : 2013-11-16

Beograd Topčider Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Beograd Topčider   Beograd Topčider Icon_minitime01.03.14 22:49

Nikad neću zaboraviti kasarnu na Topčideru i čekanje četiri sata na prijavnici dok se nije pojavio brat kojemu sam došao u posjetu.
Na vrh Go down
kozmetičar
Gušter
Gušter
kozmetičar


BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2014-05-23

Beograd Topčider Empty
KomentarNaslov komentara: ABHO kasarna Maršala Tita, Topčider 1986/87.    Beograd Topčider Icon_minitime23.05.14 19:01

Kasarna Maršala Tita, Topčider 1986/87 (izpod garde). Locirani kod izvidača i iznad inženirije. Ove kasarne sada više nema. Kod piste sada ima nova zgrada restaurana. Kapetan bio Vuković. Ima li koga ?
Na vrh Go down
Maks1969
Gušter
Gušter
Maks1969


BROJ POSTOVA: : 65
ČLAN OD: : 2013-10-26
DOB : 54
M(j)esto Pula

Beograd Topčider Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Beograd Topčider   Beograd Topčider Icon_minitime25.05.14 18:16

Kozmetičar a šta je kasarna ozviđača srondana? Ja sam jeo u tom novom restoranu 88. Bila je dobra klopa a nikad ne zaboravim crvenokosu koja je šljakala na kasi.

_________________
Nacionalizam je zadnje uporište hulja.
Na vrh Go down
kozmetičar
Gušter
Gušter
kozmetičar


BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2014-05-23

Beograd Topčider Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Beograd Topčider   Beograd Topčider Icon_minitime26.05.14 18:22

Nisam siguran šta znači srondan? Restauran gradili so za moje vrijeme, a znali smo, da čemo se prije skidati nego vidimo unutrašnjost. Sječam se da restauran na Voždovcu bio kao noviji, a kod nas bio je restauran v prvome katu kasarne - stari.  Inače sam iz Slovenije

Риле ne voli ovaj upis

Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Beograd Topčider Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Beograd Topčider   Beograd Topčider Icon_minitime26.05.14 18:28

[You must be registered and logged in to see this link.], dobro dosao na forum!
Na vrh Go down
Maks1969
Gušter
Gušter
Maks1969


BROJ POSTOVA: : 65
ČLAN OD: : 2013-10-26
DOB : 54
M(j)esto Pula

Beograd Topčider Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Beograd Topčider   Beograd Topčider Icon_minitime26.05.14 22:08

Srondan znači srušen.

_________________
Nacionalizam je zadnje uporište hulja.
Na vrh Go down
kozmetičar
Gušter
Gušter
kozmetičar


BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2014-05-23

Beograd Topčider Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Beograd Topčider   Beograd Topčider Icon_minitime27.05.14 16:10

Cjela kasarna bila srušena od projektila do podruma. A dom Jna izpod  nije bio oštečen. Na sat snimku (google) vidilo se nekoliko rupi na više zgradama kompleksa Topčider. Vozni park abhjaca malo iznad piste još postoji,  a njegova svrha nije mi poznata. Šta uopšte sada ima tamo? Na snimkama sada  sve je kao šuma i teško se nade pojedini objekat. Beograd je odprilike daleko od Slo, a želja po posjeti ove kasarne svakako postoji - nostalgija po starijih vremena. Inače nemam nikakvog kontakata od so-vojnika ikao nekoliko adresa postoji.

_________________
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Adem Imsirovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2014-12-15

Beograd Topčider Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Beograd Topčider   Beograd Topčider Icon_minitime15.12.14 16:42

Trazim  Izvidzace sa topcidera  1986/87 godina
Volio bih otvoriti novu temu  u kojo bi se mogli javiti svi izvidzaci sa  topcidera  1986/87 godina
Kapetan je bio Kosoric Svetozar ako se  ne varam Porucnik Bolic  Izgubio sam kontakte u ratu i od tada sam nasao samo jednog momka koji je bi samnom to je Faca Jovan Vukosavljevic  zvani Fukso iz Brckog
volio bi cuti i sta je  bilo sa ostalima bilo nas je citava  ceta
Na vrh Go down
kozmetičar
Gušter
Gušter
kozmetičar


BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2014-05-23

Beograd Topčider Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Beograd Topčider   Beograd Topčider Icon_minitime15.12.14 21:42

Hi!
Sječam se jednog malog, crnokosog izvidača, koji je bio obrazovan (uvjek pričao o ekonomskom razvoju kapitalističkih zemalja koji temelji na vlastništvu delnicama). Naročito, ne sječam se bilo koga od izvidača iako su bili susjedi osim tada kap. I klase, Kosoriča. Družio se je sa našim kapetanom i neki vikend nam je bio dežurni oficir za stražu kasarne u danu, kad su SAD napale Libiju - ove noči nam je dao uzbunu i bilo nam  je jako smješno , kad nam je  držao nastavu o obezbedenju granica SFRJ ako bi F16 okrenuli prema nama.

_________________
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
pluton
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2015-01-30
DOB : 59

Beograd Topčider Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Beograd Topčider   Beograd Topčider Icon_minitime24.07.15 11:33

Adem Imsirovic (citat):
Trazim  Izvidzace sa topcidera  1986/87 godina
Volio bih otvoriti novu temu  u kojo bi se mogli javiti svi izvidzaci sa  topcidera  1986/87 godina
Kapetan je bio Kosoric Svetozar ako se  ne varam Porucnik Bolic  Izgubio sam kontakte u ratu i od tada sam nasao samo jednog momka koji je bi samnom to je Faca Jovan Vukosavljevic  zvani Fukso iz Brckog
volio bi cuti i sta je  bilo sa ostalima bilo nas je citava  ceta
Pozdrav Ademe !
Ja sam tu bio 3 godine prije tebe, zanima me da li je postojao i da li ste koristili trim kabinet i foto klub koji smo 1983. uredili ?

Adem Faca Ividzaci-86/87 voli ovaj upis

Na vrh Go down
kozmetičar
Gušter
Gušter
kozmetičar


BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2014-05-23

Beograd Topčider Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Beograd Topčider   Beograd Topčider Icon_minitime25.02.16 20:11

ABHjci imali smo svoj kabinet-klub u čošku odmah  kod izvidača. Mislim da imam i nekoliko fotografija od 22.12.1986 od podjele značaka primeran vojnik.  Gore su i djelomično izvidači. Interesantno.

_________________
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
pluton
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2015-01-30
DOB : 59

Beograd Topčider Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Beograd Topčider   Beograd Topčider Icon_minitime26.03.16 17:07

kozmetičar (citat):
ABHjci imali smo svoj kabinet-klub u čošku odmah  kod izvidača. Mislim da imam i nekoliko fotografija od 22.12.1986 od podjele značaka primeran vojnik.  Gore su i djelomično izvidači. Interesantno.
83-e koliko se sjećam , kod ABehajaca je bio vojnički klub u kome si mogao popiti kavu, sok i poslušati dobru muziku, sigurno si na to mislio. Nas nekoliko se u zgradi gdje je bila vojna policija(preko puta kantine, zadnja zgrada u nizu), prihvatilo uređenja jedne prostorije koja je bila nekad foto klub. Uredili smo zidove i podove i potpuno obnovili uređaje za izradu slika. Do te prostorije je bio potpuno uređen i funkcionalan trim kabinet, kojeg je osmislio i uredio Todorović iz Čačka, tako da su izviđači u ono vrijeme imali svoj foto klub i trim kabinet za vježbanje.
Imam negdje i par fotografija koje su izrađene u tom foto klubu(crno bijele, naravno). Evo našao sam jednu, desno je moj prijatelj Kruno (i danas se viđamo i družimo),koji je vodio taj klub i ja ; pred kantinom
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
kozmetičar
Gušter
Gušter
kozmetičar


BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2014-05-23

Beograd Topčider Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Beograd Topčider   Beograd Topčider Icon_minitime27.03.16 20:11

Tačno. U klubu pila se Coca Cola i slušala muzika. Naša klasa kupila je i srebrni radiokasetofon (1987). Obavezno slušanje Dnevnika na večer. Sječam se jako vručih ljetnih večeri i ledena cola u klubu!
Izpod nas bila je inženirija. V prvome katu imali so istotakav klub; tamo su prodavali i slatkiš (nekakav biskuit sa šlagom).

_________________
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Ježovnik Andrej
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2018-03-11

Beograd Topčider Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Beograd Topčider   Beograd Topčider Icon_minitime13.03.18 16:51

Zdravo!!
I ja sam došao na Topčider u decembru 85. Vojna pošta je bila 4136/11. Kapetan je bio Slobodan Žuljevič.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Beograd Topčider Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Beograd Topčider   Beograd Topčider Icon_minitime05.02.19 20:41

Članak iz 1986., navode se "slike iz pokazne vježbe u okviru savjetovanja o protupožarnom obezbjeđenju oružanih snaga koje je nedavno organizirano u Domu garde u Topčideru". Kamion je FAP 2026.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Loky89
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2018-08-04
M(j)esto štore

Beograd Topčider Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Beograd Topčider   Beograd Topčider Icon_minitime25.09.20 20:25

madjar (citat):
pozdrav svim mojim drugarima koji se pojave,, i naravno isti pozdrav onima koji se ne pojave,,, hi,,,
pozdrav svima iz 1703/1 od Lokya posle 30 godina.Bili su to nepozabni dani u mom životu. Uvek se sečam mojih drugova iz Topčidera. Tamo sam stigao 10.7.1989 i imao drugove koje neču nikad zaboraviti.

vladimir and PORUCNIK vole ovaj upis

Na vrh Go down
Adem Faca Ividzaci-86/87
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2020-02-03

Beograd Topčider Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Beograd Topčider   Beograd Topčider Icon_minitime30.07.21 22:37

Da Bio je trim  i koristili smo ga ma Bila super klasse dobro drustvo
Na vrh Go down
9234
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2022-01-09

Beograd Topčider Empty
KomentarNaslov komentara: Izviđači 87/88   Beograd Topčider Icon_minitime09.01.22 14:20

Ako se neko seća ove klase neka se javi, bez obzira iz koje je bivše republike danas države.
Prle

9234 voli ovaj upis

Na vrh Go down
Sponsored content





Beograd Topčider Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Beograd Topčider   Beograd Topčider Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Beograd Topčider
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» VP 1703 Topčider Vojna policija
» Titova garda
» VMA BEOGRAD
» VP 4736 Puk veze SSNO Topcider
» Kasarna Maršal Tito, Topčider, pozadinski bataljon 1989/90

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SRBIJA-
Idi na: