FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Beograd Ralja

Go down 
+2
alexandar
Ejup
6 posters
AutorPoruka
Ejup
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2012-06-01

Beograd Ralja Empty
KomentarNaslov komentara: Beograd Ralja   Beograd Ralja Icon_minitime01.06.12 21:51

Januarska 89/90
Imie mije Asllani. Zivim i Danskoj, Molim vas ako ima neki drug pisi te.
Na vrh Go down
alexandar
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 4561
ČLAN OD: : 2011-06-23

Beograd Ralja Empty
KomentarNaslov komentara: Re   Beograd Ralja Icon_minitime01.06.12 22:13

Dobrodosao Ejupe..... cheers
Daj nam jos neki podatak.....koja jedinica je bila u Ralji, koji rod i slicno.....Pozdrav Smile
Na vrh Go down
Ejup
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2012-06-01

Beograd Ralja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Beograd Ralja   Beograd Ralja Icon_minitime02.06.12 14:37

Jasam bio vojnik u Sremskog Mitrovicu prekomanda dosaosam u RALJU
(PVO protiv vazdusno odbrana) u S.Mitrovici
Straza u Ralju.
Ejup Aslani
Iz Makedonije
Zivim u Danskoj
Na vrh Go down
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6171
ČLAN OD: : 2011-01-25

Beograd Ralja Empty
KomentarNaslov komentara: Beograd Ralja   Beograd Ralja Icon_minitime07.06.12 10:12

Ralja je malo mesto 20tak kilometara od Beograda. to je mala kasarna u brdu iznad Ralje iseljena je 1999. U napadu NATO avijacije na ovaj objekat natovci su promasili kasarnu i pogodil dve kuce u kojoj je poginulo vise osoba. nisam skoro prolazio pored ove kasarne ali verovatno idem za vikend.
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

Beograd Ralja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Beograd Ralja   Beograd Ralja Icon_minitime07.06.12 17:22

vladimir (citat):
Ralja je malo mesto 20tak kilometara od Beograda. to je mala kasarna  u brdu iznad Ralje  iseljena je 1999. U napadu NATO avijacije na ovaj objekat natovci su promasili kasarnu i pogodil dve kuce u kojoj je  poginulo vise osoba. nisam skoro prolazio pored ove kasarne ali verovatno idem za vikend.

Vladimire, da te ispravim... Ralja je malo udaljenija od Beograda, ima oko 30-tak kilometara. Nakon odsluzenja JNA sam bio upravo u Ralji u rezervnom sastavu. Zborno mesto se zvalo Ralja (Groblje) koje se nalazi par stotina metara iznad kasarne. E, za vreme NATO bombardovanja, tu je upravo palo par projektila koji su usmrtili nekoliko civila.
Na vrh Go down
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6171
ČLAN OD: : 2011-01-25

Beograd Ralja Empty
KomentarNaslov komentara: Beograd Ralja   Beograd Ralja Icon_minitime07.06.12 21:13

Kaplar M
od moje kuce do Ralje 20km.Beograd je sirok pojam. nego mene zanima koji rod vojske je bio stacioniran u kasarni?
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

Beograd Ralja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Beograd Ralja   Beograd Ralja Icon_minitime07.06.12 21:23

vladimir (citat):
Kaplar M
od moje kuce do Ralje 20km.Beograd je sirok pojam. nego mene zanima  koji rod vojske  je bio stacioniran u kasarni?

U pravu si, zavisi ko gde zivi u Beogradu pa odatle meri kilometazu.
Sto se kasarne tice, ja nemam pojma koji je rod bio u njoj, ali znam koje su jedinice bile u rezervi u mojoj VP. Ja sam inzenjerac, bilo je pesadinaca, artiljeraca, vezista i jedna ceta ili samo vod tehnicke sluzbe. Neki su se skupljali u Ralji, neki u Belom Potoku a neki u Bubanj Potoku. To je bilo za vreme 1988 ili 1989 godine.
 
Ali sada da ne izadjemo iz okvira ove teme...
Na vrh Go down
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6171
ČLAN OD: : 2011-01-25

Beograd Ralja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Beograd Ralja   Beograd Ralja Icon_minitime07.07.13 18:07

Kasarna u Ralji je I dalje je aktivna ,lepo sredjena I odrzavana.danas sam prolazio pored ne. vojske ima ,osisana trava ,fudbalsko igraliste,parkirani kamioni ,sve po PS.
Na vrh Go down
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6171
ČLAN OD: : 2011-01-25

Beograd Ralja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Beograd Ralja   Beograd Ralja Icon_minitime11.10.13 10:23

sve isto kao u JNA samo TAM kamioni promenili registarske oznake. kao daje vreme stalo.
Na vrh Go down
Pera-Sopot
Razvodnik
Razvodnik
Pera-Sopot


BROJ POSTOVA: : 244
ČLAN OD: : 2013-12-12
DOB : 65
M(j)esto Sopot Srbija

Beograd Ralja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Beograd Ralja   Beograd Ralja Icon_minitime16.12.13 12:08

Zivim na 5km od Ralje,u Sopotu.Objekat Ralja je skladiste municije i MES-a jos od pre drugog svetskog rata.Pogodjeno je NATO projektilima par objekata u delu gde su magacini koji su kasnije popravljeni,  kasarna nije gadjana.Na 700-800 metara je pogodjena jedna kuca u kojoj je poginula cela porodica   koja se tu sklonila iz Beograda za vreme bombardovanja.Sudbina!?
Skladiste i kasarna postoje i sada.
EJUP, u vreme kada si ti sluzio JNA k-dant skladista je bio KIK Kanostrevac Misa,zamenik ZIK Antonijevic,verovatno sam te vidjao tamo jel sam cesto dolazio sluzbeno.

_________________
Svi smo mi ljudi,malo ko je čovek!
Na vrh Go down
Markov
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2019-11-22

Beograd Ralja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Beograd Ralja   Beograd Ralja Icon_minitime22.11.19 14:04

Ja sam bio u Ralji 1983. Cepali smo stražu 6 meseci.
Lijep pozdrav iz Slovenije.
Janez
Na vrh Go down
Sponsored content





Beograd Ralja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Beograd Ralja   Beograd Ralja Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Beograd Ralja
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» VMA BEOGRAD
» Beograd Topčider
» Banjica - Beograd
» VP 4795-11 jun 89/90 Beograd
» ŠROV 75 klasa Beograd

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SRBIJA-
Idi na: