FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Artiljerijski školski centar Zadar

Go down 
+116
pitomac88
Štef 76
Brkakougar
vIk
mzoran
zikunjako
Jadranko
Lafet
bežigrad
Mirkucije
SLOVENIJA
Vojnik Graničar
PORUCNIK
vojniks
Sloba1
Branko.Paravan
vale67
Punisa
Quark
Engels
sale1966
Igor71
tane14
DavorT
strikan
djuki1
shapa
Nebojsa Vrsac
Robert Seme
zoran81
Slaviša 91
Kompasm53
zejo
Stažo 18
Vršac 2
Banjaluka1
chex
47/74
RADISA JADRANKO
2.klasa VVS
Milan66
tale.bh
jozl52
Gandi21-2
fortopus
odaaaa
arcibald01
KikiGM
Sasa Rajkovic
Gams
Miodrag Vujović
makedonecresen
Pero85
milutins
pintaSLO
expurger
Micky67
d30y71
portir
bartsimpson
b1zis76
komstan
LBFC
vdrum
baca71
zagor89
nostalgija
013gonzo
pitomac MK
ZAGORAC
93.klasa ŠROA
insider
Vlada Mijajlović
bendžo
mitaw111
SveJug
drogan
Pera-Sopot
Srdjan Radovanov
lacoš
pera84
fordmondeo
Matrix
saban
Srdjan Avramov
gajic
kremna
dpuric
Dudakovci
Zex
stepa
Maljutka-1
BOMBA
pukovnik
GRANATA
davor1
sulubura
int3r
alexandar
vladimir
East&West
Stazio
Boske
ajdedadanimaajdedanocima
Gringo
Max Blitz
bojnik
litvaš
ijo
zagi
lafomamone
Pitomac Vodnik
mgalic2
Zoran Milisavljevic
purger
Senad Gegic
120 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 11 ... 18  Next
AutorPoruka
GRANATA
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2013-03-09
DOB : 72
M(j)esto Novi Beograd

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Icon_minitime11.03.13 0:53

Bojniče, koliko se sećam nama je ta haubica bila rezervno oruđe....mislim da smo je samo par puta videli na Bokanjcu sa vučnim vozom....Beše to neki guseničar, koji ju je vukao!!? Iz nje nismo gađali, jer tada je to valjda bilo skupo!!? Sećam se da joj je težina municije bila velika.........
E moj prijatelju, evo mučim se sa slikama Hi Hi Hi!! Ma iyguraću ja to Very Happy
Hvala ti za ove korisne informacije i na potsećanje oko pomenute haubice! I mi smo tako "cepali" strojevi a naročito pri ulasku na onu ("gornju") kapiju, pri povratku sa Bokanjca!!
Prijatelju želim ti laku noć kao i svim ostalim učesnicima sa ovog foruma Sleep
Na vrh Go down
Maljutka-1
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2013-03-15

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Icon_minitime15.03.13 8:33

Jaz sem bil 63. ali pa 64. generacija od decembra 1979 do junija 1980, komandir voda topov B1 je bil poročnik Todorović "Toša", vodnik je pa bil mlajši vodnik pitomac iz Makedonije, v našem vodu smo imeli tudi dva protitankovska topa T12. Po končanem šolanju pa sem ostal še en mesec na tečaju za protitankovske rakete "Maljutka".  Zanima me če je kdo iz naše generacije na forumu.  Spomnim se sledečih:
 
Ljubče iz Makedonije
Hadžiomerspahič iz Travnika
Borut iz Laškega
Boško iz Črne Gore
 
Lep pozdrav vsem

Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Icon_minitime15.03.13 8:41

10 klasa kasnije Milenko Todorovic - Tosa meni je bio K-dir baterije
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2691
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Icon_minitime10.05.13 12:23


Twisted Evil
Na vrh Go down
stepa
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 27
ČLAN OD: : 2013-06-24
DOB : 59
M(j)esto kikinda

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Icon_minitime24.06.13 22:42

mart 1986.-KB bio Kremić Aca,Oruđe B-1.Lazarevića poznavao
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Icon_minitime25.06.13 7:15

Dobrodosao kolega. Ti si 75.klasa? Bio si u istoj bateriji kao i ja do februara 1986. Da li je k-dant diviziona jos uvek bio Klepo Ekrem.
Na vrh Go down
stepa
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 27
ČLAN OD: : 2013-06-24
DOB : 59
M(j)esto kikinda

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Icon_minitime25.06.13 8:49

Jeste.
Ja sam veliki Jugonostalgičar a to potkrepljuje i služenje vojnog roka gde smo se skupili iz svih krajeva i proveli jedan od lepših perioda u životu.Drugarstvo,zajebancija (sreća u opasače).Mnogo bih voleo makar da se dopisujem sa nekim ko je bio  samnom a isto tako i sa vama koji ste služili u istim jedinicama i kasarnama.
Hvala kolega ali ne znam zašto mi ono druže lepše zvuči.
 
Ko to kaže,ko to laže
Da mi nismo braća
 
Mi smo braća,ni smo braća 
al smo i drugovi
 
Ovo je jedan deo pesme (akcijaške) koji sam započinjao kad sm o se vraćali sa zanimanja iz K-4 ili sa drugih terena-izuzetno dirljivi momenti koji se ne zaboravljaju-kad si umoran a pevaš.
Kada sam prvi put zapoćeo ovu pesmu,Kremić me je tako pogledao ali kada je čuo nastavak.laknulo mu je.
Od toga dana ja sam započinjao sve pesme koje padaju u zaborav ali smo zato mi tu da ih sačuvamo od zaborava.

Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Icon_minitime25.06.13 10:35

Na ovoj temi kolega bojnik iz moje klase imao je vrlo kvalitetne postove i fotografije ASC sada.
Medjutim, nesto se naljutio i skoro sve postove izbrisao tako da je tema bukvalno osakacena/
Na vrh Go down
stepa
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 27
ČLAN OD: : 2013-06-24
DOB : 59
M(j)esto kikinda

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Icon_minitime25.06.13 12:16

Video sam,Kako ga ubediti da nam ulepša temu.
Za Kremića nisam ništa kasnije čuo.Ne znam ni štamu je bilo sa šakom,bilo nam je malo nezgodno pitati a on nam nije pričao.
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Icon_minitime25.06.13 13:31

Preko Fejsbuka sam trazio Acu Lazarevica i nasao sam njegov profil koji je vec neko vreme neaktivan. Video sam da su on i Kremic Fejsbuk-prijatelji i poslao sam mu poruku da mi javi sta je sa Lazarevicem. Nije mi odgovorio. Mislim da ga mozes naci na Fejsbuku.
Na vrh Go down
stepa
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 27
ČLAN OD: : 2013-06-24
DOB : 59
M(j)esto kikinda

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Icon_minitime25.06.13 17:37

OK
Na vrh Go down
ijo
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2011-07-16
DOB : 67
M(j)esto Krapina

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Icon_minitime22.08.13 15:18

Gringo (citat):
ijo (citat):
Ja sam bio 65 klasa (10 mjesec 1980 ), 1. baterija 1. diviziona. Komadir baterije kapetan Rade Medić. Komandir moga 4. voda je bio pitomac vodnik Srećko Ferenčak.
Pozdrav i dobrodošao!!!
Odakle je taj Ferenčak da to nije naš HNS iz Zagrebu, daj se zmisli!!!
 
 
Da baš taj, to jest glavni tajnik HNS.

Na vrh Go down
Zex
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2013-08-25
DOB : 61
M(j)esto Uzice

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Icon_minitime25.08.13 22:09

Pozdrav svima.
Ja sam sluzio u zadru u ASC SRO 67. klasa 4/2/2. Posto ovde procitah nekoliko postova koje se odnose na Momira Garunovica, ja sam bio prva klasa vojnika koju je poveo. Bio je predivan i kao covek i kao oficir i bas me zanima sta je sa njim bilo. Cuo sam neke neproverene vesti da je poginuo. Zaista bi mi bilo zao da su istinite. O njemu i odnosu prema nama bih mogao knjigu napisati.
Ako neko zna sta je sa njim ili ima neko iz 67. klase, a posebno iz 4/2/2 neka se javi.
Na vrh Go down
Dudakovci
Gušter
Gušter
Dudakovci


BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2013-11-13
DOB : 66
M(j)esto Zagreb

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Icon_minitime13.11.13 22:22

Pozdrav svima od jednog Dudakovca. Tako su nas zvali ostali (zavidni hehe) pitomci jer sam bio u 1. bateriji 1. diviziona, k-dir baterije naravno kapetan (***) Atif Dudaković. Strah i trepet. Kako netko ovdje reče "naprasan". K-dir voda mi je bio por. Tahiraj Zumer, duša od čovjeka, vrlo kulturan i tih.
Bila je to klasa listopad 1982- listopad 1983. (nisam baš sasvim siguran u godine).
Nakon završene škole ostao sam u ŠROA do kraja vojnog roka kao vodnik stažista. Pa tako bio dva puta na Slunju, dva puta u Poljicama itd.
Komandir diviziona tada je bio major Terzić, bio je tu i major Grbić, a još jedan krasan čovjek je bio pomoćnik za politički rad - major Grgo Batur. Sreo sam ga kasnije u Zagrebu, kćerka mu je bila u bolnici jer je imala leukemiju... J..ga svi dobri ljudi naje...
Moja su sjećanja, vjerovali ili ne, lijepa. Ponajviše zbog por. Tahiraja. Ali ni Dudak nije bio loš.

Zna li netko što je bilo kasnije s Tahirajem i Baturom?
Ima li još netko iz Dudakove baterije?
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Icon_minitime13.11.13 23:10

[You must be registered and logged in to see this link.], dobrodosao na forum!
Na vrh Go down
Dudakovci
Gušter
Gušter
Dudakovci


BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2013-11-13
DOB : 66
M(j)esto Zagreb

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Icon_minitime14.11.13 10:42

Kao pitomac ŠROA sam bio u Zadru 82-83. I sada, kad dođem u Zadar, prođem pored (bivšeg) AŠC i pogledam kako izgleda. Ako nekoga zanima, evo opisa: AŠC je podijeljen na dva dijela, od glavnog ulaza (gdje se pičio strojevi) lijevo (bivši klub i komanda) nalazi se dio u kojem je sada Gradska biblioteka. Sve su zgrade preuređene (iznutra) i dobro održavane (izvana) samo što su možda druge boje. Biblioteka je odlična, vrlo moderna i okružena zelenilom (tako je bilo i kad sam bio u ŠROA, sjećate se onih palmi ispred kluba?). Desno od glavnog ulaza - pista i zgrade oko nje - su ograđene i u dosta lošem stanju (nisu propale, nego se vidi da nema ništa unutra. Ima i razbijenih prozora).
U bivšoj ambulanti i stražari sada je stanica za hitnu pomoć.
Ako sam (donekle) pomogao, drago mi je.
Pozdrav svim AŠC-ovcima (i aktivnim i rezervnim)
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Icon_minitime14.11.13 14:46

Ova tema je bila lepo uredjena posebno zahvaljujuci clanu foruma koji je postavio i fotografije ASC sada a nasta sam mu bio vrlo zahvalana  koji se iz nekog razloga naljutio i izbrisao veci deo svojih postova.
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2691
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Icon_minitime16.11.13 21:07

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na ulazu u AŠC zgrada lijevo, sadašnje izdanje, obnovljena i spašena od propadanja

Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik
East&West


Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2557
ČLAN OD: : 2012-11-06
DOB : 68
M(j)esto BG

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Icon_minitime16.11.13 21:17

bojnik (citat):
Na ulazu u AŠC zgrada lijevo, sadašnje izdanje, obnovljena i spašena od propadanja

Pa gde si  ti bojniče, tri godišnja doba te nema??

_________________
Bata Nidža, zvani Đole, u slobodno vreme iskusni politički radnik
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2691
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Icon_minitime16.11.13 21:21

Poštovanje kolega E&W, duga je to štorija, nisam htio da šiljim zob glede jednog forumaša, pa sam u svom bijesu izbrisao svoje komentare, no žao mi je glede toga, pa ću se potruditi vratiti izgubljeno povjerenje kolega forumaša. Svako dobro tebi i tvojoj obitelji kao i svim forumašima. salutiranje
Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik
East&West


Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2557
ČLAN OD: : 2012-11-06
DOB : 68
M(j)esto BG

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Icon_minitime16.11.13 21:32

bojnik (citat):
Poštovanje kolega E&W, duga je to štorija, nisam htio da šiljim zob glede jednog forumaša, pa sam u svom bijesu izbrisao svoje komentare, no žao mi je glede toga, pa ću se potruditi vratiti izgubljeno povjerenje kolega forumaša. Svako dobro tebi i tvojoj obitelji kao i svim forumašima. salutiranje

Naravno, i tebi  svako dobro .
Što se tiče tvoje ljutnje i besa, kod mene kažu "Naljutio se kmet na selo, pa odsekao sebi (zna se Laughing )"

_________________
Bata Nidža, zvani Đole, u slobodno vreme iskusni politički radnik
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2691
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Icon_minitime16.11.13 21:35

E ta ti je prava, no da se sve ispraviti, tko se može na drugove i kolege naljutiti, kao vele kod mene prošla tiha misa, idemo dalje.

_________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur. – Šta god se kaže na latinskom, zvuči mudro.
Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 57
M(j)esto HN

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Icon_minitime16.11.13 23:01

Pozdrav bojniče, welcome back.

cheers 
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2691
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Icon_minitime16.11.13 23:28

Hvala generale salutiranje 

_________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur. – Šta god se kaže na latinskom, zvuči mudro.
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2691
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Icon_minitime17.11.13 0:00

[You must be registered and logged in to see this image.]

pista za postrojavanje NEKADA


[You must be registered and logged in to see this image.]

i SADA

Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2691
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Icon_minitime17.11.13 0:02

mjesto za sigurno napuštanje AŠC (razlog pivo, cure i sl.) niže stražarnice kod trafo-stanice

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Icon_minitime17.11.13 0:24

Veliki pozdrav za kolegu bojnika. Drago mi je da si ponovo sa nama!
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2691
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Icon_minitime17.11.13 0:46

Veliko hvala Dragane generacijo, trudit ću se ispraviti pogreške.



_________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur. – Šta god se kaže na latinskom, zvuči mudro.
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Icon_minitime17.11.13 0:47

Very Happy 
Samo napred
Na vrh Go down
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6179
ČLAN OD: : 2011-01-25

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Icon_minitime17.11.13 1:41

welcome back
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2691
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Icon_minitime17.11.13 8:15

Hvala Very Happy 

_________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur. – Šta god se kaže na latinskom, zvuči mudro.
Na vrh Go down
kremna
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2013-11-18

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Icon_minitime19.11.13 0:07

Veliki pozdrav svim forumasima !!! Procitao sam deo komentara i odusevio se obzirom da sam i sam bio u ASC - Zadar od 1982 do 1991. Samo pominjanje nekih imena me vraca u mladost, pa mi je itekako drago. Neko je pitao za Momira Garunovica. Nemam lepu vest - Gari je preminuo pre desetak godina, (nije poginuo, kako je neko napisao).
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Icon_minitime19.11.13 1:30

 [You must be registered and logged in to see this link.] dobrodosao na forum.Pa ti si bio tamo kada smo bili ja i bojnik. Ako zelis reci nesto vise o sebi. Moze i pp.
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2691
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Icon_minitime19.11.13 12:30

Upravo sam pročitao vijest od kolege forumaša Kremne u svezi Momira Garunovića, mogu reči da me je ta tužna vijest pogodila kao njegovog bivšeg pitomca. Momir je bio veliki i pošten čovijek nadasve, pravičan stariješina, časnik u kojega smo tada bar u mojoj klasi u mojem pitomačkome vodu gledali sa iznimnim poštovanjem. Počivao u miru, Momire.
Pošto sam ovu vijest primio danas, zapalit ću jednu svijeću u znak spomena na ovoga častnog čovijeka i stariješinu.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
kremna
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2013-11-18

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Icon_minitime19.11.13 22:43

Puricu, pa dok si procitao period boravka u Zadru, jasno ti je da sam samo mogao biti aktivni. Imala jedna strasna baterija, na cijem celu je bio Todorovic. Komandiri vodova : Pokornik, Garunovic, Lazarevic i .... ja - Kremic Aco. Sada ti je sve jasno, nadam se. Ujedno i V E L I K I pozdrav za sve koji me se secaju iz tog perioda.

mzoran voli ovaj upis

Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Icon_minitime19.11.13 22:53

salutiranje 
Pozdrav za porucnika (tada) Kremica.Naravno da je to bila strasna (ja kazem i legendarna - zbog svih vas ukljucujuci i Tosa) baterija.!
Na vrh Go down
kremna
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2013-11-18

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Icon_minitime19.11.13 23:09

Spravom si to rekao. Meni je to najdrazi period zivota. Bile su to divne kolege, a pre svega prijatelji. Kasnije smo se razisli, ali se cujemo. Aca Lazarevic je pre desetak dana uhapsen u Bjeljini i deportovan - izrucen Hrvatskoj. On je Bobicu kum i isao je na slavu kao i desetak godina ranije.
Koliko sam razumeo, sam je trazio da ga izruce i da stavi tacku na presudu koju je doneo Zadarski sud. Tosa se povukao u svoje rodno selo i uveliko radi sa malinama, a Pokornik je u Subotici.
Eto najkrace sto sam mogao da ti napisem. Gde si ti i cime se bavis ?
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Icon_minitime19.11.13 23:11

kremna (citat):
Spravom si to rekao. Meni je to najdrazi period zivota. Bile su to divne kolege, a pre svega prijatelji. Kasnije smo se razisli, ali se cujemo. Aca Lazarevic je pre desetak dana uhapsen u Bjeljini i deportovan - izrucen Hrvatskoj. On je Bobicu kum i isao je na slavu kao i desetak godina ranije.
Koliko sam razumeo, sam je trazio da ga izruce i da stavi tacku na presudu koju je doneo Zadarski sud. Tosa se povukao u svoje rodno selo i uveliko radi sa malinama, a Pokornik je u Subotici.
Eto najkrace sto sam mogao da ti napisem. Gde si ti i cime se bavis ?

Sledi pp
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2691
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Icon_minitime19.11.13 23:40

Kada sam vidio prezime vidim da je riječ ako se nevaram o kapetanu I klase Kremiću iz vojarne "Crvene kuće", kao što ste rekli za Garunovića, stvarno mi ga je žao, za Acu sam čuo od kolega. pozdrav

_________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur. – Šta god se kaže na latinskom, zvuči mudro.
Na vrh Go down
gajic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2013-11-19
M(j)esto Velika Plana

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Icon_minitime20.11.13 15:51

POzdrav ekipi Smile , Sluzio sam u K1 (ASC) u periodu Jun - Decembar 1987 ... komandir voda (tada porucnik) Aco Kremic ...
Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik
pukovnik


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2090
ČLAN OD: : 2012-02-29

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Icon_minitime20.11.13 16:11

gajic (citat):
POzdrav ekipi Smile, Sluzio sam u K1 (ASC) u periodu Jun - Decembar 1987 ... komandir voda (tada porucnik) Aco Kremic ...
Pozdrav Gajke.Very Happy 

_________________
Semper Fidelis
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2691
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Icon_minitime20.11.13 17:57

Pozdrav Gajke, dobrodošao na Forum, Aco ti je isto na Forumu nađi ga pod AŠC Zadar.salutiranje  

_________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur. – Šta god se kaže na latinskom, zvuči mudro.
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2691
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Icon_minitime20.11.13 18:25

Aca Petrović - odmilošte znan među pitomcima kao Aca cicamaca

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2691
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Icon_minitime20.11.13 18:30

Ulaz u objekat gdje su bili pripadnici srednje vojne škole buduće artiljerijske stariješine

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Icon_minitime20.11.13 18:36

bojnik (citat):
Aca Petrović - odmilošte znan među pitomcima kao Aca cicamaca

Aca Lazarevic
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2691
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Icon_minitime20.11.13 18:53

E moj prijatelju, što ti je senilnost, ja pišem o Aci, a na TV spominju Acu Petrovića pa onako upisao i ja pod Acinu sliku, no da to je Aca Cicamaca.
Na vrh Go down
kremna
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2013-11-18

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Icon_minitime20.11.13 19:34

Potkrala se mala greska. Nisam ja bio nikada u "Crvenim kucama", vec na "Novim garazama". Tamo negde iza zeleznicke stanice. Mali objekt, mozda velicine fudbalskog igralista. Ali to sada nije ni bitno.
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2691
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Icon_minitime20.11.13 21:31

OK, kako vi kažete, bio je tamo netko drugi. Molio bih ako nije nezgodno na PP više informacija o Gariju, bio bih zahvalan.salutiranje 

_________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur. – Šta god se kaže na latinskom, zvuči mudro.
Na vrh Go down
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6179
ČLAN OD: : 2011-01-25

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Icon_minitime21.11.13 9:04

kremna (citat):
Spravom si to rekao. Meni je to najdrazi period zivota. Bile su to divne kolege, a pre svega prijatelji. Kasnije smo se razisli, ali se cujemo. Aca Lazarevic je pre desetak dana uhapsen u Bjeljini i deportovan - izrucen Hrvatskoj. On je Bobicu kum i isao je na slavu kao i desetak godina ranije.
Koliko sam razumeo, sam je trazio da ga izruce i da stavi tacku na presudu koju je doneo Zadarski sud. Tosa se povukao u svoje rodno selo i uveliko radi sa malinama, a Pokornik je u Subotici.
Eto najkrace sto sam mogao da ti napisem. Gde si ti i cime se bavis ?

ako misli  da obori presudu I dokaze da je nevin mnogo je pogresio.

Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Icon_minitime21.11.13 9:11

Njegov izbor. Ljudski, kao pitomac kome je bio komandir voda zalim sto se nasao u takvoj situaciji. No, da o tim dogadjajima i sudbinama ne komentarisemo na forumu da ne odemo u off.
Na vrh Go down
Sponsored content





Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Artiljerijski školski centar Zadar - Page 4 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Artiljerijski školski centar Zadar
Na vrh 
Stranica 4/18Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 11 ... 18  Next
 Similar topics
-
» ŠRO ARJ/PVO Zadar/Šepurine
» ŠROV Beograd Banjica mart 90/91
» ŠRO ARJ PVO Zadar
» Zadar Dom JNA '77
» ZADAR 1985

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR HRVATSKA-
Idi na: