FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095

Go down 
+34
Alen Brankovic
@Gane1969
puc(f)lek
arcibald01
rufslo
Igjov
vozač keca
zastavnik
voznik pucha
Mikula 67
dracet
postar89
ROBY
Pionir slo
saban
simeun beograd
vojvoda misic
pedja71
dpuric
Goran1737
Max Blitz
bojnik
Boske
ivica sremac
edvin kozić
Goran67
vladimir
purger
alexandar
cxfan
šepa
Vojnik Graničar
Kemo Specijalac
dixi
38 posters
Idi na stranicu : 1, 2, 3  Next
AutorPoruka
dixi
Gušter
Gušter
dixi


BROJ POSTOVA: : 37
ČLAN OD: : 2012-04-25
DOB : 52

Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Empty
KomentarNaslov komentara: Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095   Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Icon_minitime25.04.12 23:19

Pozdrav novi sam na ovom forumu, svidja mi se jer sam sluzio JNA u Mariboru 90/91 kasarna Vojvode Misica rod vojna policija. Medju zadnjim sam napustio Sloveniju, a posljednje vrijeme smo provodili u Kadetnici.

Maribor 1991 voli ovaj upis

Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095   Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Icon_minitime26.04.12 0:51

Pozdrav, dobrodosao...

u tvoju kasarnu sam najredje isao...nisam tamo imao neka posla...87/88 Klavora, Kadetnica, vojni orkestar...

i u moje vreme je policija bila tamo, a takodje i general i visa komanda Smile

secam se komandira vojne policije , zastavnika, mislim da je bio Tomsic...i mladjeg, potporucnika
Na vrh Go down
dixi
Gušter
Gušter
dixi


BROJ POSTOVA: : 37
ČLAN OD: : 2012-04-25
DOB : 52

Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095   Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Icon_minitime26.04.12 21:18

Kemo Specijalac (citat):
Pozdrav, dobrodosao...

u tvoju kasarnu sam najredje isao...nisam tamo imao neka posla...87/88 Klavora, Kadetnica, vojni orkestar...

i u moje vreme je policija bila tamo, a takodje i general i visa komanda Smile

secam se komandira vojne policije , zastavnika, mislim da je bio Tomsic...i mladjeg, potporucnika

kada sam stigo u decembru 90 komandir je bio porucnik Zoran zvali smo ga "pumpi" poslje je dosao kapetan Kemo Džanko
komandir III voda je bio vodnik Predrag Popovic ,a kapetan Aleksandar Zivkovic je dosao u nasu cetu maja 91 i bio komandir PTV-a
Na vrh Go down
dixi
Gušter
Gušter
dixi


BROJ POSTOVA: : 37
ČLAN OD: : 2012-04-25
DOB : 52

Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095   Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Icon_minitime04.05.12 20:43




soldier71 and Sika vole ovaj upis

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Empty
KomentarNaslov komentara: SLOVENIJA - VP 4095 kasarna Vojvode Misic...   Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Icon_minitime06.05.12 6:25

Arrow Arrow Arrow VOJNI POLICAJAC - D I X I...!!! sunny bounce

Arrow D I X I...!!! Very Happy Smile Laughing bounce
Arrow Zanima me kako si dospio u Arrow Vojnu Policiju JNA.!??? Rolling Eyes Shocked
Arrow Gdje si završio obuku za vojnog policajca JNA, koliko je to trajalo i kako je to izgledalo. Rolling Eyes Shocked
Arrow Da li ste vi u vojnoj policiji JNA imali činove, recimo razvodnik, desetar, mlađi vodnik itd... Rolling Eyes Shocked
Arrow Jesi li imao priliku hapsiti koga oficira zbog pijanstva, krađe, nedoličnog ponašanja ili tako nešto... Twisted Evil Embarassed pale No



Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
dixi
Gušter
Gušter
dixi


BROJ POSTOVA: : 37
ČLAN OD: : 2012-04-25
DOB : 52

Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095   Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Icon_minitime06.05.12 17:48

Vojnik Graničar (citat):
Arrow Arrow Arrow VOJNI POLICAJAC - D I X I...!!! sunny bounce

Arrow D I X I...!!! Very Happy Smile Laughing bounce
Arrow Zanima me kako si dospio u Arrow Vojnu Policiju JNA.!??? Rolling Eyes Shocked
Arrow Gdje si završio obuku za vojnog policajca JNA, koliko je to trajalo i kako je to izgledalo. Rolling Eyes Shocked
Arrow Da li ste vi u vojnoj policiji JNA imali činove, recimo razvodnik, desetar, mlađi vodnik itd... Rolling Eyes Shocked
Arrow Jesi li imao priliku hapsiti koga oficira zbog pijanstva, krađe, nedoličnog ponašanja ili tako nešto... Twisted Evil Embarassed pale No



na regrutaciji sam dobio ves artiljerisko-raketne jedinice,a posto sam se bavio sportom borilacke vjestine poslali su me u Maribor u vojnu policiju 18.12.1990.
Prvo smo imali pjesadisku obuku 2 mjeseca do 11.02.1991. od tada pocinje policiska obuka i ona traje 6 mjeseci.Dok se obuka ne zavrsi niko nije mogao da koristi redovno odsustvo.
Na zalost u nasem slucaju niko nije imao priliku da koristi odsustvo, jer se naslucivala situacija sa slovencima. Obuka se sastojala od jutarnje fiskulture sa oruzjem pa policiska obuka dali na strazunu ili radvanju (strazun poligon za policisku obuku),a poslije podne obavezan kondicioni trening trcanje u pancirima i cizmama.Krajem maja su nam ubrzali obuku zbog situacije tada nam je stigao i kapetan Zivkovic pa se jos formiro i PTV tada pocinje jos jaca obuka.Imali smo i obuku skijanje na Pokljuki Triglav to su bili jedni od bolji dana u JNA.
Na Slunj smo isli kada je situacija u Hrvatskoj bila bas napeta imali smo gadjanje iz BRDM vozila zvali su nas 10 zigosani. Sto se tice obuke to je ono u naj kracim crtama mada obuka se ne zavrsava nikad u VP jer ako nisi na nekoj duznosti odma te salju na obuku sa mladjom vojskom tako da je obuka svi 12 mjeseci.
Sto se tice cinova isto je kao i u svim drugim rodovima kurs razvodnika i kurs desetara za kom. odjeljenja,a mladji vodnici su dolazili iz ŠROa.
A privodjenje oficira nije bilo mada je jednom patrola imala intervenciju u dom JNA gdje su stanovali oficiri, jedan pukovnik pijan pravio probleme ali je sve se zavrsilo mirno bez privodjena.

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Empty
KomentarNaslov komentara: SLOVENIJA - VP 4095 kasarna Vojvode Misic   Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Icon_minitime06.05.12 21:06

Citat :
Arrow Arrow Arrow D I X I...!!! sunny bounce

Na regrutaciji sam dobio ves artiljerisko-raketne jedinice,a posto sam se bavio sportom borilacke vjestine poslali su me u Maribor u vojnu policiju 18.12.1990.
Prvo smo imali pjesadisku obuku 2 mjeseca do 11.02.1991. od tada pocinje policiska obuka i ona traje 6 mjeseci.
Dok se obuka ne zavrsi niko nije mogao da koristi redovno odsustvo.
Na zalost u nasem slucaju niko nije imao priliku da koristi odsustvo, jer se naslucivala situacija sa slovencima.
Obuka se sastojala od jutarnje fiskulture sa oruzjem pa policiska obuka dali na strazunu ili radvanju (strazun poligon za policisku obuku),a poslije podne obavezan kondicioni trening trcanje u pancirima i cizmama.
Krajem maja su nam ubrzali obuku zbog situacije tada nam je Arrow Arrow Arrow stigao i kapetan Zivkovic pa se jos formiro i PTV tada pocinje jos jaca obuka. Exclamation No Question Question Question
Imali smo i obuku skijanje na Pokljuki Triglav to su bili jedni od bolji dana u JNA.
Na Slunj smo isli kada je situacija u Hrvatskoj bila bas napeta imali smo gadjanje iz BRDM vozila zvali su nas 10 zigosani.
Sto se tice obuke to je ono u naj kracim crtama mada obuka se ne zavrsava nikad u VP jer ako nisi na nekoj duznosti odma te salju na obuku sa mladjom vojskom tako da je obuka svi 12 mjeseci.
Sto se tice cinova isto je kao i u svim drugim rodovima kurs razvodnika i kurs desetara za kom. odjeljenja,a mladji vodnici su dolazili iz ŠROa.
A privodjenje oficira nije bilo mada je jednom patrola imala intervenciju u dom JNA gdje su stanovali oficiri, jedan pukovnik pijan pravio probleme ali je sve se zavrsilo mirno bez privodjena. bounce


Arrow Iz ovoga gore što si napisao imam ti postaviti dosta pitanja ali hajdemo redom, ima dana.!!! Very Happy Smile Laughing Rolling Eyes
Arrow Dixi, iz ovoga što si napisao vidim da si prolazio obuku na vojnim poligonima na kojima sam i ja bio "STRAŽUN" i "RADVANJE", još ako su te derali uz brdo "Pohorje" pa niz brdo "Pohorje", bilo ti je divno.... pale Shocked Embarassed
Arrow Tako da znam što je tamo bilo... Twisted Evil Rolling Eyes
Arrow Ovo mi objasni jer to nisam razumio: Arrow Arrow Arrow "stigao i kapetan Zivkovic pa se jos formiro i PTV, tada pocinje jos jaca obuka."... Exclamation Exclamation Question Question Question Suspect
Arrow Što znači ta kratica Arrow "PTV". Question
Arrow Kakva je to jedinica.. Question
Arrow Koja je njena manjena. Question
Arrow Na koji način su vam pojačali obuku. Question
Arrow Da li je JNA mogla tada bez te jedinice tj. bez te PTV.. Question




Arrow A za ovu animaciju što si je napravio od mene danas imaš jedan Arrow + tako ti reputaciju podižem sa Arrow Arrow 1 na Arrow Arrow 2.!!! Very Happy Smile Laughing bounce
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
dixi
Gušter
Gušter
dixi


BROJ POSTOVA: : 37
ČLAN OD: : 2012-04-25
DOB : 52

Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095   Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Icon_minitime06.05.12 23:09

Vojnik Graničar (citat):
Citat :
Arrow Arrow Arrow D I X I...!!! sunny bounce

Na regrutaciji sam dobio ves artiljerisko-raketne jedinice,a posto sam se bavio sportom borilacke vjestine poslali su me u Maribor u vojnu policiju 18.12.1990.
Prvo smo imali pjesadisku obuku 2 mjeseca do 11.02.1991. od tada pocinje policiska obuka i ona traje 6 mjeseci.
Dok se obuka ne zavrsi niko nije mogao da koristi redovno odsustvo.
Na zalost u nasem slucaju niko nije imao priliku da koristi odsustvo, jer se naslucivala situacija sa slovencima.
Obuka se sastojala od jutarnje fiskulture sa oruzjem pa policiska obuka dali na strazunu ili radvanju (strazun poligon za policisku obuku),a poslije podne obavezan kondicioni trening trcanje u pancirima i cizmama.
Krajem maja su nam ubrzali obuku zbog situacije tada nam je Arrow Arrow Arrow stigao i kapetan Zivkovic pa se jos formiro i PTV tada pocinje jos jaca obuka. Exclamation No Question Question Question
Imali smo i obuku skijanje na Pokljuki Triglav to su bili jedni od bolji dana u JNA.
Na Slunj smo isli kada je situacija u Hrvatskoj bila bas napeta imali smo gadjanje iz BRDM vozila zvali su nas 10 zigosani.
Sto se tice obuke to je ono u naj kracim crtama mada obuka se ne zavrsava nikad u VP jer ako nisi na nekoj duznosti odma te salju na obuku sa mladjom vojskom tako da je obuka svi 12 mjeseci.
Sto se tice cinova isto je kao i u svim drugim rodovima kurs razvodnika i kurs desetara za kom. odjeljenja,a mladji vodnici su dolazili iz ŠROa.
A privodjenje oficira nije bilo mada je jednom patrola imala intervenciju u dom JNA gdje su stanovali oficiri, jedan pukovnik pijan pravio probleme ali je sve se zavrsilo mirno bez privodjena. bounce


Arrow Iz ovoga gore što si napisao imam ti postaviti dosta pitanja ali hajdemo redom, ima dana.!!! Very Happy Smile Laughing Rolling Eyes
Arrow Dixi, iz ovoga što si napisao vidim da si prolazio obuku na vojnim poligonima na kojima sam i ja bio "STRAŽUN" i "RADVANJE", još ako su te derali uz brdo "Pohorje" pa niz brdo "Pohorje", bilo ti je divno.... pale Shocked Embarassed
Arrow Tako da znam što je tamo bilo... Twisted Evil Rolling Eyes
Arrow Ovo mi objasni jer to nisam razumio: Arrow Arrow Arrow "stigao i kapetan Zivkovic pa se jos formiro i PTV, tada pocinje jos jaca obuka."... Exclamation Exclamation Question Question Question Suspect
Arrow Što znači ta kratica Arrow "PTV". Question
Arrow Kakva je to jedinica.. Question
Arrow Koja je njena manjena. Question
Arrow Na koji način su vam pojačali obuku. Question
Arrow Da li je JNA mogla tada bez te jedinice tj. bez te PTV.. Question




Arrow A za ovu animaciju što si je napravio od mene danas imaš jedan Arrow + tako ti reputaciju podižem sa Arrow Arrow 1 na Arrow Arrow 2.!!! Very Happy Smile Laughing bounce
Hvala za reputaciju.
Obuka je pojacana dodatni kondiconi cesce uzbune
kratica PTV znaci protiv teroristicki vod ili ATV anti teroristiki vod
zadaci jedinice pretres terena , napad na zaposjednutu zgradu obezbjedjenje komadanta u pokretu pratnje licnosti i osoba postavljanje zasjeda i td
Ceta vojne policije po formaciji treba da ima takvu jedinicu

Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095   Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Icon_minitime06.05.12 23:18

ako vam je Zivkovic dosao, verovatno ste imali najbolju mogucu obuku na najvisem nivou...
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Empty
KomentarNaslov komentara: SLOVENIJA - VP 4095 kasarna Vojvode Misic   Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Icon_minitime07.05.12 13:49

Citat :
Arrow Arrow Arrow D I X I...!!! sunny bounce

Na regrutaciji sam dobio ves artiljerisko-raketne jedinice,a posto sam se bavio sportom borilacke vjestine poslali su me u Maribor u vojnu policiju 18.12.1990.
Prvo smo imali pjesadisku obuku 2 mjeseca do 11.02.1991. od tada pocinje policiska obuka i ona traje 6 mjeseci.
Dok se obuka ne zavrsi niko nije mogao da koristi redovno odsustvo.
Na zalost u nasem slucaju niko nije imao priliku da koristi odsustvo, jer se naslucivala situacija sa slovencima.
Obuka se sastojala od jutarnje fiskulture sa oruzjem pa policiska obuka dali na strazunu ili radvanju (strazun poligon za policisku obuku),a poslije podne obavezan kondicioni trening trcanje u pancirima i cizmama.
Krajem maja su nam ubrzali obuku zbog situacije tada nam je stigao i kapetan Zivkovic pa se jos formiro i PTV tada pocinje jos jaca obuka.
Imali smo i obuku skijanje na Pokljuki Triglav to su bili jedni od bolji dana u JNA.
Arrow Arrow Arrow Na Slunj smo isli kada je situacija u Hrvatskoj bila bas napeta imali smo gadjanje iz BRDM vozila zvali su nas 10 zigosani. Exclamation Question No
Sto se tice obuke to je ono u naj kracim crtama mada obuka se ne zavrsava nikad u VP jer ako nisi na nekoj duznosti odma te salju na obuku sa mladjom vojskom tako da je obuka svi 12 mjeseci.
Sto se tice cinova isto je kao i u svim drugim rodovima kurs razvodnika i kurs desetara za kom. odjeljenja,a mladji vodnici su dolazili iz ŠROa.
A privodjenje oficira nije bilo mada je jednom patrola imala intervenciju u dom JNA gdje su stanovali oficiri, jedan pukovnik pijan pravio probleme ali je sve se zavrsilo mirno bez privodjena. bounce

Arrow Znam da je u Hrvatskoj te Arrow 1991 godine bilo zajebano No pale biti vojnik JNA... Embarassed
Arrow Znam da vam je tada svatko bio i sumljiv Suspect i neprijatelj No i da nikada nisi bio siguran Embarassed kad iziđeš iz kasarne... bounce
Arrow Mene zanima ova kratica Arrow Arrow Arrow "BRDM" o kakvom se to vozilu radi koja je njegova namjena, koje su mu dobre strane a koje leše, i kako ste izvodili gađanje... Rolling Eyes Suspect
Arrow Mi Granične jedinice JNA nismo imali prilike se vozati i koristiti takvim vozila JNA. No
Arrow I kako je došlo do toga da vas zovu 10 žigosani... Suspect Rolling Eyes Shocked


Vojnik Graničar: komentar modifikovan dana: 07.05.12 21:14; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
šepa
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
šepa


BROJ POSTOVA: : 384
ČLAN OD: : 2012-04-27
DOB : 54
M(j)esto ZENICA

Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Empty
KomentarNaslov komentara: Pohorje   Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Icon_minitime07.05.12 17:54

E V.Graničar ovaj tvoj komentar uz "Pohorje niz Pohorje" me prisjeti da sam se jednog dana dva puta penjao i spuštao, a tamo na stazi ljudi skijaju. Sječam se dobro kad smo se penjali prosipali smo vodu iz čuturice da nam bude lakše.Na vrhu Por. Šokec komanduje "DRUGOVI VOJNICI PET MINUTA VOLJNO, KO IMA VODE NEKA PIJE, KO NEMA NEKA BUDE ŽEDAN".
Meni je taj čovjek ostavio najbolji utisak od svih oficira, jednostavno je bio VOJNIČINA.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Empty
KomentarNaslov komentara: SLOVENIJA - VP 4095 kasarna Vojvode Misic   Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Icon_minitime07.05.12 21:57

Citat :
Arrow Arrow Arrow Š E P A...!!! sunny bounce

Arrow E V.Graničar ovaj tvoj komentar uz "Pohorje niz Pohorje" me prisjeti da sam se jednog dana dva puta penjao i spuštao, a tamo na stazi ljudi skijaju. Sječam se dobro kad smo se penjali prosipali smo vodu iz čuturice da nam bude lakše.
Na vrhu Por. Šokec komanduje Arrow "DRUGOVI VOJNICI PET MINUTA VOLJNO, KO IMA VODE NEKA PIJE, KO NEMA NEKA BUDE ŽEDAN". Very Happy Smile Laughing
Meni je taj čovjek ostavio najbolji utisak od svih oficira, jednostavno je bio VOJNIČINA.

Arrow Ne znam kakva je tebe Arrow velika nesreća No Embarassed zadesila sa tadašnjim poručnikom Arrow Marjanom Šokecom pa vas je derao Arrow uz "Pohorje" i niz "Pohorje"..!!??? Shocked Rolling Eyes Wink
Arrow Inače njegovo je pravilo da vojsku iscrpljuje penjanjem po brdu "Pohorje" ako je u njegovoj četi bilo rasulo i neposluh.!!! Twisted Evil
Arrow Na taj način je kažnjavao čitavu četu zbog jednog ili više vijnika. Twisted Evil
Arrow Znam kad bi se vratili nazad u kasarnu u četu umorni i iscrpljeni, mi koji smo bili Arrow "ni krivi ni dužni" tada bi se izderali na te vojnike zbog kojih smo kažnjeni od strane poručnika Marijana Šokeca.... Twisted Evil Suspect
Arrow Vjerojatno je to i očekivao od nas Marjan Šokec da se mi međusoobno "razračunamo" da on to ne mora raditi a i mi sami najbolje znamo ko je kriv i tko je što napravio.!!! Twisted Evil Shocked Suspect No
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
dixi
Gušter
Gušter
dixi


BROJ POSTOVA: : 37
ČLAN OD: : 2012-04-25
DOB : 52

Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095   Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Icon_minitime08.05.12 21:55

Vojnik Graničar (citat):
Arrow Arrow Arrow D I X I...!!! sunny bounce
Arrow Znam da je u Hrvatskoj te Arrow 1991 godine bilo zajebano No pale biti vojnik JNA... Embarassed
Arrow Znam da vam je tada svatko bio i sumljiv Suspect i neprijatelj No i da nikada nisi bio siguran Embarassed kad iziđeš iz kasarne... bounce
Arrow Mene zanima ova kratica Arrow Arrow Arrow "BRDM" o kakvom se to vozilu radi koja je njegova namjena, koje su mu dobre strane a koje leše, i kako ste izvodili gađanje... Rolling Eyes Suspect
Arrow Mi Granične jedinice JNA nismo imali prilike se vozati i koristiti takvim vozila JNA. No
Arrow I kako je došlo do toga da vas zovu 10 žigosani... Suspect Rolling Eyes Shocked

BRDM je vozilo amfibija i koristile su ga policiske i izvidjacke jedinice. Vozilo je jako mocno naoruzan sa velikim miraljezom 14,5 mm i malim 7,62mm. Izmedju tockova ima jos po par tockova koji se spustaju kada treba preci prepreku transe jarak do sirine 1,2m. Dobro savladjuje sve terene uspon bocni nagib ima kontrolu pritiska u gumama ta cekrk za samo izvlacenje.maximalna brzina do 100km/h
Gadjanje smo obavljali na vojnom poligonu Slunj. sa malim mitraljezom smo gadjali do 800 m ,a veliki do 1200 m
10 zigosani smo dobili jer smo 16 aprila isli na gadjanje Slunj. A to vrijeme paslije Pakraca u Hrvatskoj je bilo "zatisje pred oluju". evo slike BRDM-a

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
dixi
Gušter
Gušter
dixi


BROJ POSTOVA: : 37
ČLAN OD: : 2012-04-25
DOB : 52

Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095   Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Icon_minitime09.05.12 20:45

[You must be registered and logged in to see this image.]

evo jedna slika iz JNA na BRDM-u

Na vrh Go down
dixi
Gušter
Gušter
dixi


BROJ POSTOVA: : 37
ČLAN OD: : 2012-04-25
DOB : 52

Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095   Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Icon_minitime09.05.12 20:46

sunny
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095   Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Icon_minitime09.05.12 21:44

Dixi, gde je slikana ova poslednja slika?
Na vrh Go down
dixi
Gušter
Gušter
dixi


BROJ POSTOVA: : 37
ČLAN OD: : 2012-04-25
DOB : 52

Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095   Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Icon_minitime09.05.12 22:17

Kemo Specijalac (citat):
Dixi, gde je slikana ova poslednja slika?


U kasarni Vojvode Misica august 91 obezbjedjenje KPSa
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Empty
KomentarNaslov komentara: SLOVENIJA - VP 4095 kasarna Vojvode Misic   Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Icon_minitime10.05.12 7:45

Citat :
Arrow Arrow Arrow D I X I...!!! sunny bounce

Na regrutaciji sam dobio ves artiljerisko-raketne jedinice,a posto sam se bavio sportom borilacke vjestine poslali su me u Maribor u vojnu policiju 18.12.1990.
Prvo smo imali pjesadisku obuku 2 mjeseca do 11.02.1991. od tada pocinje policiska obuka i ona traje 6 mjeseci.
Dok se obuka ne zavrsi niko nije mogao da koristi redovno odsustvo.
Na zalost u nasem slucaju niko nije imao priliku da koristi odsustvo, jer se naslucivala situacija sa slovencima.
Obuka se sastojala od jutarnje fiskulture sa oruzjem pa policiska obuka dali na strazunu ili radvanju (strazun poligon za policisku obuku),a poslije podne obavezan kondicioni trening trcanje u pancirima i cizmama.
Krajem maja su nam ubrzali obuku zbog situacije tada nam je stigao i kapetan Zivkovic pa se jos formiro i PTV tada pocinje jos jaca obuka.
Imali smo i obuku skijanje na Pokljuki Triglav to su bili jedni od bolji dana u JNA.
Na Slunj smo isli kada je situacija u Hrvatskoj bila bas napeta imali smo gadjanje iz BRDM vozila zvali su nas 10 zigosani.
Sto se tice obuke to je ono u naj kracim crtama mada obuka se ne zavrsava nikad u VP jer ako nisi na nekoj duznosti odma te salju na obuku sa mladjom vojskom tako da je obuka svi 12 mjeseci.
Sto se tice cinova isto je kao i u svim drugim rodovima kurs razvodnika i kurs desetara za kom. odjeljenja,a mladji vodnici su dolazili iz ŠROa.
Arrow Arrow Arrow A privodjenje oficira nije bilo mada je jednom patrola imala intervenciju u dom JNA gdje su stanovali oficiri, jedan pukovnik pijan pravio probleme ali je sve se zavrsilo mirno bez privodjena. bounce Exclamation Question

Arrow Arrow Arrow D I X I...!!! sunny bounce
Arrow Ja dok sam bio u JNA u:
Arrow Arrow Arrow Mariboru u kasarni "Tone Tomšič" - V.P. 8164/20-3 - godina 1988 Very Happy Smile Laughing
i na
Arrow Arrow Arrow Karauli "Ceršak" V.P. 5457 - Mariborski granični odsjek - 1988 -1989 godina Very Happy Smile Laughing
Arrow nikada Evil or Very Mad No Embarassed pale nisam vdio pripadnika vojne policije JNA.!!! Exclamation
Arrow Ali hajdemo dalje... Twisted Evil
Arrow Iz ovoga tvoga jednoga teksta toliko se pitanja može izvući... Shocked Twisted Evil
Arrow Sad me zanima posao vojnoga policajca pa hajdemo redom. Twisted Evil

Arrow 1. Zanima me koji su se zakoni naj češće kršili od strane pripadnika JNA. Exclamation Question
Arrow 2. Kad izlazite na intervenciju koliko vas izlazi, što od opreme nosite. Exclamation Question
Arrow 3. Da li sa vama Vojnim policajcima na intervenciju izlazi i netko od ofocira JNA ili puste samo vas policajce. Exclamation Question
Arrow 4. Recimo u ovom slučaju kojeg si spomenio očito je da je pukovnik bio u alkoholiziranom stanju i da je pravio probleme što bi se moglo dovesti pod neki pravilnik JNA kao na primjer "Nedolično ponašanje pripadnika JNA u službi ili van službe". Exclamation Exclamation Exclamation
Arrow 5. Tko odlučuje na intervenciji što napraviti. Rolling Eyes Exclamation Question
Arrow 6. Što je utjecalo baš na toj intervenciji da niste ništa poduzeli a bilo je očito da ste imali razloga da postupite prema njemu. Exclamation Question
Arrow 7. Kad privedete nekoga ofocira koji je prekršio neki zakon da li se prema njemu postupa drugačije nego prema običnom vojniku. Exclamation Question
Arrow 8.Kako je izgledao pritvor gdje bi smještali osobe koje ste privodili... Exclamation Question
Arrow 9. Kako su pripadnici JNA bili naj češće kažnjavani.. Shocked Rolling Eyes Exclamation Question
Arrow 10. Što bi ste vi kao policajci radili nakon obavljene intervencije, da li ste se usmeno ili pismeno očitovali prema starješinama.!!! Embarassed Shocked Rolling Eyes Exclamation Question
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095   Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Icon_minitime10.05.12 22:10

opet ja nepozvan trcim pred rudu i pisem svoj dogadjaj u vezi vojne policije (ucestvovao kao posmatrac) Smile :


- neki izlazni dan, orkestar nekim cudom nema duznost, pevac Samir ii ja sedimo sa vodnikom I kl koji je u civilu, izasao covek u grad, pijemo neka piva i pricamo o muzici, vojsci, necem oblom, itd


- to je bio jedan od retkih kafica gde je vojsci bilo dozvoljeno da udje, i normalno, 70% vojske i 0.5% civila unutra

- odjedamput, stvara se neka guzva, neki lom; neki vojnici su se izmedju sebe sukobili, pri tom polomili nesto od casa i flasa...vlasnik zatvara vrata i hoce da zove vojnu policiju...

Vodnik nastupa zastitnicki, predstavlja se kao vojno lice i iz najbolje namere pokusava da zataska stvar, time sto vlasnika ubedjuje da ih ne zove, vec da ce on pomoci da vojska to medjusobno sredi i da se smire uz naknadu te sitne stete. U tom je jedan od sukobljenih vojnika, verovatno pod znatnim uticajem alkohola, poceo da vredja vodnika, u smislu Sta ces ti bre da sredis i sl....covek je posle toga dig'o ruke i precutno odobrio zvanje policije....

Stojimo sa vodnikom napolje, malo po strani 3-4 vinovnika dogadjaja...dolazi patrola vojne policije, 2-3 vojnika (mozda je neko i imao neki vojnicki cin, ne znam), predvodjeni zastavnikom. U tom trenutku jedan iz patrole prilazi nama dvojici; pita, sa osmehom, sta smo to napravili; da se ne sekiramo nista, poznaju oni naseg harmonikasa Kapetanovica koji je spavao na istom spratu s njima i ista su klasa, da je on upravo dobio paket od kuce i da nema problema ako zaglavimo pritvor, ceka nas tamo klopa Smile Smile Smile

Samir razjasni da nismo mi umesani, nego neko drugi...na to nam policajac predlozi da se sklonimo malo u stranu da ne bi bili umesani na ovaj ili onaj nacin, tj da hvatamo krivinu...u medjuvremenu sam cuo nesto kao da se neko buni, i zvuk slican pucanju samara...sa svoje udaljenosti mogli smo da vidimo samo uvodjenje izgrednika u dzip i njihov odlazak...njihovu dalju sudbinu, tj koliko je za to odmereno dana pritvora, ne znam...

a nije da ih nije bilo u Mariboru u patrolama, nego je Vojnik Granicar verovatno malo puta isao u grad Smile ; salim se, bilo ih je dosta neizlaznim danima

prica druga:

sedimo u basti nekog restorana u centru Maribora, u nasem drustvu je i vodnik stazista; prilazi patrola vojne policije i trazi dokumenta, svi vadimo knjizice samo staza okleva...policajac mu kaze Ajde stazo, daj knjizicu...na to staza rece OSTAV !!! vojnice, obrati se po propisu !

Ovaj se izmakne dva koraka, pridje, pozdravi, predstavi se : Druze vodnice, vojnik Taj i Taj, molim vas vasa dokumenta ....

Na vrh Go down
dixi
Gušter
Gušter
dixi


BROJ POSTOVA: : 37
ČLAN OD: : 2012-04-25
DOB : 52

Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095   Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Icon_minitime10.05.12 22:21

Vojnik Graničar (citat):
Arrow 1. Zanima me koji su se zakoni naj češće kršili od strane pripadnika JNA. Exclamation Question
Arrow 2. Kad izlazite na intervenciju koliko vas izlazi, što od opreme nosite. Exclamation Question
Arrow 3. Da li sa vama Vojnim policajcima na intervenciju izlazi i netko od ofocira JNA ili puste samo vas policajce. Exclamation Question
Arrow 4. Recimo u ovom slučaju kojeg si spomenio očito je da je pukovnik bio u alkoholiziranom stanju i da je pravio probleme što bi se moglo dovesti pod neki pravilnik JNA kao na primjer "Nedolično ponašanje pripadnika JNA u službi ili van službe". Exclamation Exclamation Exclamation
Arrow 5. Tko odlučuje na intervenciji što napraviti. Rolling Eyes Exclamation Question
Arrow 6. Što je utjecalo baš na toj intervenciji da niste ništa poduzeli a bilo je očito da ste imali razloga da postupite prema njemu. Exclamation Question
Arrow 7. Kad privedete nekoga ofocira koji je prekršio neki zakon da li se prema njemu postupa drugačije nego prema običnom vojniku. Exclamation Question
Arrow 8.Kako je izgledao pritvor gdje bi smještali osobe koje ste privodili... Exclamation Question
Arrow 9. Kako su pripadnici JNA bili naj češće kažnjavani.. Shocked Rolling Eyes Exclamation Question
Arrow 10. Što bi ste vi kao policajci radili nakon obavljene intervencije, da li ste se usmeno ili pismeno očitovali prema starješinama.!!! Embarassed Shocked Rolling Eyes Exclamation Question

Posto te zanima Vojna policija evo prvo ovlastenja voje policije
1.upozorenje
2.legtimisanje
3.privodjenje
4.upotreba fizicke snage
5.upotreba teh.sretstava
6.upotreba gumene palice
7.upotreba vatrenog oruzja

patrolu VP cini vodja patrole dezurni oficir ili desetar te dva pratioca.
opremu se sastoji od bijeli opasac sa uprtacima, pistolj,lisice, gumena palica,radio uredjaj i baterija.
Vodja patrole je odgovoran za rad i postupanje patrole.
poslje svakog izlaska vodja patrole podnosi pismen izvjestaj o radu patrole.
A prema pukovniku patrola je izvrsila legtimisanje, upozorenje nije bilo osnova za privodjenje.
patrole nisu uvjek privodile ni vojnike koje upozore i koji su bez dozvole uvjek je postoji neka tolerancija.
Iskreno i mi sami vojni policajci smo znali izaci u grad bez dozvole.



_________________
Imati srece, ne znaci da si sretan
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095   Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Icon_minitime10.05.12 22:35

dixi (citat):
Kemo Specijalac (citat):
Dixi, gde je slikana ova poslednja slika?
 
U kasarni Vojvode Misica august 91 obezbjedjenje KPSa

pomislio sam prvo da je izlaz Slava Klavora...slicno je...na kps Vojvode Misica sam bio samo jednom, tako da ga se ne secam
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Empty
KomentarNaslov komentara: SLOVENIJA - VP 4095 kasarna Vojvode Misic   Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Icon_minitime11.05.12 18:56

Citat :
Arrow Arrow Arrow D I X I...!!! sunny bounce

Arrow Iskreno i mi sami vojni policajci smo znali izaci u grad bez dozvole. bounce

Arrow Kad si ovo spomenio, ako je vojna policija što se kaže u narodu bila bog i batina u JNA..!!! bounce
Arrow Kako su vas onda kontrolirali kad bi pobjegli u grad, i tko je to činio možda druga patrola vojne policije he he he he....!!! Very Happy Smile Laughing lol! lol!
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
cxfan
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 48
ČLAN OD: : 2012-04-28
M(j)esto Mb

Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Empty
KomentarNaslov komentara: ?   Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Icon_minitime14.05.12 20:51

jeli ta kasarana bila kod ženskog internata ?
Na vrh Go down
dixi
Gušter
Gušter
dixi


BROJ POSTOVA: : 37
ČLAN OD: : 2012-04-25
DOB : 52

Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095   Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Icon_minitime14.05.12 21:01

Vojnik Graničar (citat):
Vojnik Graničar (citat):
Arrow Iskreno i mi sami vojni policajci smo znali izaci u grad bez dozvole. bounce

Arrow Kad si ovo spomenio, ako je vojna policija što se kaže u narodu bila bog i batina u JNA..!!! bounce
Arrow Kako su vas onda kontrolirali kad bi pobjegli u grad, i tko je to činio možda druga patrola vojne policije he he he he....!!! Very Happy Smile Laughing lol! lol!


Ilegalan izlazak u grad je imao i svoje rizike, a komandir cete porucnik Zoran zvani Pumpi jako dobro je poznavo psihologiju licnosti i znao je tacno ko od vojnika ce da bjezi u grad, ko ce kako da obavi zadati zadatak (dali to bilo zadatak na terenu ili ribanje hodnika).Poslje svakog takvog izleta u grad sljedio je generalno uredjenje prostorija, pojedince zakaci djuboks (znao je ko su kolovodje) i kondicioni obavezno.

_________________
Imati srece, ne znaci da si sretan
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Empty
KomentarNaslov komentara: SLOVENIJA - VP 4095 kasarna Vojvode Misic   Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Icon_minitime15.05.12 20:08

Arrow Arrow Arrow D I X I...!!! sunny bounce

Arrow Arrow Arrow 8. Arrow Kako je izgledao pritvor gdje bi smještali osobe koje ste privodili... Exclamation Question
Arrow Što su ti pritvorenici radili, je su li samo ležali, ili ste ih iskorištavali kao radu snagu... Exclamation Question
Arrow Zanima me ako ste ih imali namjeru iskoristiti za rad, a oni nisu željeli ništa raditi, kako bi tada to riješili.!!! Exclamation Question
Arrow Je li istina da bi ti pritvorenici prvi išli na marendu, ručak i večeru.!!! Exclamation Question
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
dixi
Gušter
Gušter
dixi


BROJ POSTOVA: : 37
ČLAN OD: : 2012-04-25
DOB : 52

Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095   Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Icon_minitime15.05.12 20:46

cxfan (citat):
jeli ta kasarana bila kod ženskog internata ?

Da kasarna je bila preko puta internata u kome je bilo oko 500 djevojaka.

_________________
Imati srece, ne znaci da si sretan
Na vrh Go down
dixi
Gušter
Gušter
dixi


BROJ POSTOVA: : 37
ČLAN OD: : 2012-04-25
DOB : 52

Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095   Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Icon_minitime15.05.12 21:07

Vojnik Graničar (citat):
Arrow Arrow Arrow 8. Arrow Kako je izgledao pritvor gdje bi smještali osobe koje ste privodili... Exclamation Question

kada smo bili u kadetnici u zgradi gdje smo bili od jedne prostorije koja se prije koristila kao magacin smo napravili pritvor.Prostorija je posto je bio magacin imala resetke na prozorima i vratima. Postavili smo krevete i tosmo koristili kao pritvor. Duznosti pritvoreni vojnika su redarstvo i ciscenje kruga,nije se desavalo da ne izvrsavaju obaveze. Na rucak su vodjeni poslje vojske.

_________________
Imati srece, ne znaci da si sretan
Na vrh Go down
cxfan
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 48
ČLAN OD: : 2012-04-28
M(j)esto Mb

Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095   Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Icon_minitime15.05.12 21:13

čuo sam da su cure svašta radile na prozorima jadnim vojnicima......
Na vrh Go down
dixi
Gušter
Gušter
dixi


BROJ POSTOVA: : 37
ČLAN OD: : 2012-04-25
DOB : 52

Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095   Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Icon_minitime15.05.12 21:48

cxfan (citat):
čuo sam da su cure svašta radile na prozorima jadnim vojnicima......

Arrow  da znale su nas izazivat  Arrow

_________________
Imati srece, ne znaci da si sretan
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Empty
KomentarNaslov komentara: SLOVENIJA - VP 4095 kasarna Vojvode Misic   Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Icon_minitime15.05.12 22:47

Arrow Arrow Arrow D I X I...!!! sunny bounce

Arrow Dixi , hajde još dva pitanja za večeras za podizanje reputacije sa Arrow 2 na Arrow 3, pa nastavljamo drugom prilikom.!!! Twisted Evil Very Happy Smile Laughing

Arrow 1. Da li si ti ili netko od tvojih kolega iz Arrow Vojne policije, izišli na intervenciju na neku od karaula graničnog odsjeka gdje si bio stacioniran...!!!??? Exclamation Question No Embarassed Shocked

Arrow 2. Jesu li pritvorenici morali ići na marendu, ručak i večeru bez opasača, bez "pertli - špigeta - vezica" ili kako se već sve ne zovu.!!!??? Exclamation Question No Embarassed Suspect
Arrow Gledajući pošteno dovedete ga tako "oguljenoga" pale na ručak jer smatrate da je opasan No Suspect a za ručkom mu date nož, viljušku, kašiku sa čime može napraviti još goru stvar nego sa opasačem i špigetama.!!!??? Suspect Embarassed No scratch affraid
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
dixi
Gušter
Gušter
dixi


BROJ POSTOVA: : 37
ČLAN OD: : 2012-04-25
DOB : 52

Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095   Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Icon_minitime15.05.12 23:18

Vojnik Graničar (citat):
Arrow Arrow Arrow D I X I...!!! sunny bounce

Arrow Dixi , hajde još dva pitanja za večeras za podizanje reputacije sa Arrow 2 na Arrow 3, pa nastavljamo drugom prilikom.!!! Twisted Evil Very Happy Smile Laughing

Arrow 1. Da li si ti ili netko od tvojih kolega iz Arrow Vojne policije, izišli na intervenciju na neku od karaula graničnog odsjeka gdje si bio stacioniran...!!!??? Exclamation Question No Embarassed Shocked

Arrow 2. Jesu li pritvorenici morali ići na marendu, ručak i večeru bez opasača, bez "pertli - špigeta - vezica" ili kako se već sve ne zovu.!!!??? Exclamation Question No Embarassed Suspect
Arrow Gledajući pošteno dovedete ga tako "oguljenoga" pale na ručak jer smatrate da je opasan No Suspect a za ručkom mu date nož, viljušku, kašiku sa čime može napraviti još goru stvar nego sa opasačem i špigetama.!!!??? Suspect Embarassed No scratch affraid

Na granicne karaule nismo imali intrvencija a poslje i sam znas da se vojska povukla sa granice. Oficir koji nam je predavo kriminalistiku je govorio da se jednom desilo da je vojnik ubio vojnika dok su bili na granici u patroli.I tada je izlazila patrola vojne policije sa oficirima kriminalistike da se obezbjedi mjesto nesrece dok se napravi uvidjaj.
pritvorenici su bili bez pertli i opasaca na rucak su isli sa pratnjom. Pertle i opasaci suoduzimani zbog njihove sigurnosti da ne bi sebi nastetili.u nekim slucajevima cak su i cigarete dobivali bez filtera.jer se od filtera moze napraviti sjekac ostar kao i zilet.

_________________
Imati srece, ne znaci da si sretan
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Empty
KomentarNaslov komentara: SLOVENIJA - VP 4095 kasarna Vojvode Misic   Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Icon_minitime16.05.12 21:24

Arrow Arrow Arrow D I X I...!!! sunny bounce

Arrow Kako si Arrow elegantno Arrow izbjegao Arrow komentirati što bi i Arrow sljepcu upalo u oči Cool , he he he he he.!!!

Citat :
Ovo si mi odgovorio:

[b] Arrow VOJNIK GRANIČAR... Exclamation Exclamation Question Question

Arrow Jesu li pritvorenici morali ići na marendu, ručak i večeru bez opasača, bez "pertli - špigeta - vezica" ili kako se već sve ne zovu.!!!??? Exclamation Question

Arrow D I X I... Exclamation Exclamation
Arrow Pritvorenici su bili bez pertli i opasaca na rucak su isli sa pratnjom.
Arrow Pertle i opasaci su oduzimani zbog njihove sigurnosti da ne bi sebi nastetili.u nekim slucajevima cak su i cigarete dobivali bez filtera jer se od filtera moze napraviti sjekac ostar kao i zilet.

Arrow Arrow Arrow Ali si mi ovo preskočio: Exclamation Question

Arrow Arrow Arrow Gledajući pošteno dovedete ga tako "oguljenoga" pale na ručak jer smatrate da je opasan Suspect No a za ručkom mu date Arrow nož, Arrow viljušku, Arrow kašiku sa čime može napraviti još goru stvar nego sa opasačem i špigetama.!!!??? Suspect Embarassed No scratch affraid
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
alexandar
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 4561
ČLAN OD: : 2011-06-23

Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Empty
KomentarNaslov komentara: Re   Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Icon_minitime16.05.12 22:17

Pa sta je trebalo....... Question
Mozda da ih puste da jedu rukama...... Wink
Na vrh Go down
dixi
Gušter
Gušter
dixi


BROJ POSTOVA: : 37
ČLAN OD: : 2012-04-25
DOB : 52

Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095   Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Icon_minitime16.05.12 22:48

Vojnik Graničar (citat):

Arrow Arrow Arrow Ali si mi ovo preskočio: Exclamation Question

Arrow Arrow Arrow Gledajući pošteno dovedete ga tako "oguljenoga" pale na ručak jer smatrate da je opasan Suspect No a za ručkom mu date Arrow nož, Arrow viljušku, Arrow kašiku sa čime može napraviti još goru stvar nego sa opasačem i špigetama.!!!??? Suspect Embarassed No scratch affraid

Nista ne preskacem, a mogu ponoviti i pojasniti pritvorenici su isli na rucak sa pratnjom. Sto znaci bili su odvojeni od stolova ostale vojske i pratnja je pratila njihovo ponasanje tokom objeda.Nama nije problem bio kontrolisati pritvorenike kada su vani ili na objedu, vece smo probleme imali kada su zatvoreni i sami posebno kada se radilo o jednoj osobi. Zbog psiholoskog djelovanja izolacije i klustrofobije, mogli su pociniti suicid dal vjesanjem, gusenjm, sjecenjm vena i drugo.
Nadam se da si sada zadovoljan odgovorom ili ima jos podpitanje.

_________________
Imati srece, ne znaci da si sretan
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Empty
KomentarNaslov komentara: SLOVENIJA - VP 4095 kasarna Vojvode Misic   Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Icon_minitime17.05.12 15:02

Citat :
Arrow Arrow Arrow D I X I - VOJNI POLICAJAC...!!! sunny bounce

Arrow Arrow Arrow Na granicne karaule nismo imali intrvencija a poslje i sam znas da se vojska povukla sa granice. Very Happy Smile Laughing
Oficir koji nam je predavo kriminalistiku je govorio da se jednom desilo da je vojnik ubio vojnika dok su bili na granici u patroli.
I tada je izlazila patrola vojne policije sa oficirima kriminalistike da se obezbjedi mjesto nesrece dok se napravi uvidjaj.
pritvorenici su bili bez pertli i opasaca na rucak su isli sa pratnjom.
Pertle i opasaci suoduzimani zbog njihove sigurnosti da ne bi sebi nastetili u nekim slucajevima cak su i cigarete dobivali bez filtera jer se od filtera moze napraviti sjekac ostar kao i zilet.

Arrow Nista ne preskacem, a mogu ponoviti i pojasniti Arrow pritvorenici su isli na rucak sa pratnjom.
Arrow Sto znaci bili su odvojeni od stolova ostale vojske i pratnja je pratila njihovo ponasanje tokom objeda. Suspect Shocked No
Arrow Nama nije problem bio kontrolisati pritvorenike kada su vani ili na objedu, vece smo probleme imali kada su zatvoreni i sami posebno kada se radilo o jednoj osobi. pale Embarassed No

Zbog psiholoskog djelovanja izolacije i klustrofobije, mogli su pociniti suicid dal vjesanjem, gusenjm, sjecenjm vena i drugo.
Nadam se da si sada zadovoljan odgovorom ili ima jos podpitanje.

Arrow Arrow Arrow DIXI - VOJNI POLICAJAC, sunny bounce za trud koji si uložio na odgovaranje na moja pitanja a posebno:
Arrow Arrow Arrow Što nisi izlazio na intervencija Arrow na karaule Mariborskog graničnog odsjeka. Exclamation
Arrow Arrow Arrow Što si se trudio čuvati pritvorenike u pritvoru i tokom marende, ručka i večere.... Exclamation
Arrow Arrow Arrow Podižem ti reputacijau sa Arrow 3 na Arrow 4...!!!
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Empty
KomentarNaslov komentara: SLOVENIJA - VP 4095 kasarna Vojvode Misic   Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Icon_minitime17.05.12 15:18

Citat :
Arrow Arrow Arrow GENERAL PODPUKOVNIK ALEKSANDAR OBRADOVIĆ...!!! sunny bounce

Arrow Pa sta je trebalo....... Question
Arrow Mozda da ih puste da jedu rukama...... Wink

Arrow Pa generale ja sam samo pitao. Exclamation Question
Arrow To me je zanimalo. Suspect
Arrow Nisam znao kakvo je pravilo. No
Arrow Na jednom mjestu im uzmu opasač, špigete. Exclamation Suspect
Arrow Na drugom mjestu im daju nož, viljušku i kašiku.!!! Suspect No pale Embarassed


Arrow Ja imam nekog iskustva iz ovoga balkanskoga rata. Exclamation
Arrow Dočepali smo se pripadnika JNA bilo ih je oko 20-ak. Rolling Eyes Shocked
Arrow Sve smo zatvorili u 4 prostorije, znači oko 5 ljudi u svakoj prostoriji. Exclamation Suspect
Arrow E sada dolazi trenutak da moraš ući među njih i dati im jesti. Suspect Embarassed
Arrow Postavilo se pitanje a što ako se netko od njih drzne i nešto napravi.!!! Suspect No pale
Arrow Onda smo donili jednoglasnu odluku. Suspect Twisted Evil Rolling Eyes Smile
Arrow Nećemo se sa njima zajebavati, mi ih ne poznajemo, ne znamo kako dišu i šta misle, kao i što su sve sposobni napraviti.!!! Twisted Evil
Arrow Odlučili smo im dati meso, juhu i pire krompir sa nekim toćom bez noža i vilice. Twisted Evil Smile
Arrow Imali su samo na raspolaganju kašiku. Twisted Evil Smile
Arrow Pa ko voli neka izvoli. Twisted Evil Smile
Arrow Bogami su sve pojeli i bez noža i bez viljuške.!!! Twisted Evil Very Happy Smile Laughing
Arrow Samo što nisu još tražili repete. lol!
Arrow Bilo ih je zabavno gledati kako jedu slasno, ni kod kuće tako nisu jeli, he he he he he.!!!! Very Happy Smile Laughing
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
dixi
Gušter
Gušter
dixi


BROJ POSTOVA: : 37
ČLAN OD: : 2012-04-25
DOB : 52

Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095   Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Icon_minitime17.05.12 21:42

Vojnik Graničar (citat):
Arrow Ja imam nekog iskustva iz ovoga balkanskoga rata. Exclamation
Arrow Dočepali smo se pripadnika JNA bilo ih je oko 20-ak. Rolling Eyes Shocked
Arrow Sve smo zatvorili u 4 prostorije, znači oko 5 ljudi u svakoj prostoriji. Exclamation Suspect
Arrow E sada dolazi trenutak da moraš ući među njih i dati im jesti. Suspect Embarassed
Arrow Postavilo se pitanje a što ako se netko od njih drzne i nešto napravi.!!! Suspect No pale
Arrow Onda smo donili jednoglasnu odluku. Suspect Twisted Evil Rolling Eyes Smile
Arrow Nećemo se sa njima zajebavati, mi ih ne poznajemo, ne znamo kako dišu i šta misle, kao i što su sve sposobni napraviti.!!! Twisted Evil
Arrow Odlučili smo im dati meso, juhu i pire krompir sa nekim toćom bez noža i vilice. Twisted Evil Smile
Arrow Imali su samo na raspolaganju kašiku. Twisted Evil Smile
Arrow Pa ko voli neka izvoli. Twisted Evil Smile
Arrow Bogami su sve pojeli i bez noža i bez viljuške.!!! Twisted Evil Very Happy Smile Laughing
Arrow Samo što nisu još tražili repete. lol!
Arrow Bilo ih je zabavno gledati kako jedu slasno, ni kod kuće tako nisu jeli, he he he he he.!!!! Very Happy Smile Laughing

Vojnik granicar cijenim tvoje iskustvo i sve stoji. Do 96 sam bijo vojni policajac i mogu reci sto se tice pritvora velika je razlika pritvor u JNA i pritvor u balkanskom ratu (dobro si ga nazvo). U JNA to su bili golobradi mangupi koji sto zbog ne posluha sto da se dokazu i neki njihovi hirova su zavrsavali u pritvoru. To su bile vise vaspitne mjere. Dok je u balkanskom ratu bilo svega od okorjeli kriminalaca, silovatelja ,bruntovnika po jedinicama, izbjegavanja vojne obaveze i sta sve nije bilo u pritvoru.Tu si moro biti strog i dosljedan ovlastenjima.

_________________
Imati srece, ne znaci da si sretan
Na vrh Go down
alexandar
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 4561
ČLAN OD: : 2011-06-23

Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Empty
KomentarNaslov komentara: Re   Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Icon_minitime17.05.12 22:04

Splite, ocito ti ne idu komparacije,..... po mome misljenju....... Exclamation
Tvoje iskustvo iz "ovoga balkanskoga rata".....u kome ...." Bilo ih je zabavno gledati kako jedu slasno, ni kod kuće tako nisu jeli, he he he he he.!!!!"..........nije ni blizu price kojom se bavi ova tema.... No

Usput,........najsladje se ipak jede u rodjenoj kuci... Exclamation
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Empty
KomentarNaslov komentara: SLOVENIJA - VP 4095 kasarna Vojvode Misic   Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Icon_minitime18.05.12 6:47

Citat :
Arrow Arrow Arrow DIXI - VOJNI POLICAJAC...!!! sunny bounce ¨

Arrow Vojnik granicar cijenim tvoje iskustvo i sve stoji.
Arrow Do 96 sam bijo vojni policajac i mogu reci sto se tice pritvora velika je razlika pritvor u JNA i pritvor u balkanskom ratu (dobro si ga nazvo).
Arrow U JNA to su bili golobradi mangupi koji sto zbog ne posluha sto da se dokazu i neki njihovi hirova su zavrsavali u pritvoru.
Arrow To su bile vise vaspitne mjere.
Arrow Dok je u balkanskom ratu bilo svega od okorjeli kriminalaca, silovatelja ,bruntovnika po jedinicama, izbjegavanja vojne obaveze i sta sve nije bilo u pritvoru.
Arrow Tu si moro biti strog i dosljedan ovlastenjima.

Arrow Arrow Arrow DIXI, nije to kako ti kažeš Arrow "tvoje iskustvo"...!!!
Arrow Nisam ja bogom dan, niti sam naj pametniji, niti sam naj snalažljiviji. Exclamation Rolling Eyes
Arrow To je bila takva situacija u životu gdje smo se dogovorili kako napraviti nešto naj bolje a da bude dobro za sve, doslovno dobro za sve. Twisted Evil Exclamation
Arrow Zašto riskirati kad smo mogli i bez toga rizika. Suspect Exclamation
Arrow Ima ona izreka u narodu: Arrow "Vuci siti, ovce na broju".!!! Very Happy Smile Laughing Twisted Evil Rolling Eyes Wink
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Empty
KomentarNaslov komentara: SLOVENIJA - VP 4095 kasarna Vojvode Misic   Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Icon_minitime18.05.12 9:34

Citat :
Arrow Arrow Arrow GENERAL PODPUKOVIK ALEKSANDAR OBRADOVIĆ...!!! sunny bounce

Splite, ocito ti ne idu komparacije,..... po mome misljenju....... Exclamation
Tvoje iskustvo iz "ovoga balkanskoga rata".....u kome ...." Bilo ih je zabavno gledati kako jedu slasno, ni kod kuće tako nisu jeli, he he he he he.!!!!"..........nije ni blizu price kojom se bavi ova tema.... No

Usput,........najsladje se ipak jede u rodjenoj kuci... Exclamation

Arrow Arrow Arrow General potpukovniće.!!! bounce Very Happy Smile Laughing
Arrow Ja nikada u JNA nisam vidio Arrow Arrow Arrow Vojnog policajca JNA. No Evil or Very Mad
Nikada nisam vidio kako vojna policija radi.
Ne znam kakva su njihova pravila.
Ovo mi je bila jedinstvena prilika da bivšeg pripadnika JNA Arrow Arrow Arrow "DIXI" koji je bio vojni policajac pitam kako je on to radio i kakva su bila pravila JNA.
Ja kao tada bivši pripadnik JNA sam imao jedino takvo iskustvo u životu sa tada Arrow Arrow Arrow pritvorenim pripadnicima JNA. Twisted Evil Shocked
Tek kad si u takvoj situaciji padaju ti na pamet neke mogučnosti što bi bilo kad bi bilo ili tako nešto....
Mi smo se tada dogovorili što da napravimo da bude dobro, mi mismo imali nikakvoga iskustva u takvim situacijama.
Ja sam takvu situaciju opisao kao i što smo uradili..
Arrow Vidim da ti se baš ne dopada. Evil or Very Mad No Embarassed
Moja je želja da generale navedeš neko tvoje iskustvo sa pripadnicima JNA da vidim kako si ti to obavio, i kako se situacija odvijala.
A za ovo Arrow "Bilo ih je zabavno gledati kako jedu slasno, ni kod kuće tako nisu jeli, he he he he he.!!!", kažeš Arrow Arrow "nije ni blizu price kojom se bavi ova tema"..!!!
Ovo što sam naveo je sve vezano za isti događa koji sam ja ispričao, mogao sam i bez njega ali se je on ticao kašike, noža i viljuške, tj. baš teme o kojoj smo pisali...
A za ovo što kažeš: "Usput,........najsladje se ipak jede u rodjenoj kuci..."....!!!!!
To si generale u pravu, NAJ SLAĐE SE JEDE U Arrow Arrow Arrow SVOJOJ KUĆI, ali kad baš hoćeš ni ovo nije tema kojom se bavimo ja i DIXI pa si je eto ti naveo a i ti si mogao da to ne navedeš, možemo obojica reći moj grijeh, moj grijeh, moj preveliki grijeh..... Embarassed Crying or Very sad Twisted Evil Sad
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
alexandar
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 4561
ČLAN OD: : 2011-06-23

Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Empty
KomentarNaslov komentara: Re   Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Icon_minitime18.05.12 22:25

Ponovicu.......Splite, ocito ti ne idu komparacije,..... Exclamation
Posto ti treba dodatno objasniti.........evo Evil or Very Mad
Kazes....
Citat :
Split
.....Ovo mi je bila jedinstvena prilika da bivšeg pripadnika JNA "DIXI" koji je bio vojni policajac pitam kako je on to radio i kakva su bila pravila JNA......
Ja kao tada bivši pripadnik JNA sam imao jedino takvo iskustvo u životu sa tada pritvorenim pripadnicima JNA.

Interesuje te pravilo u JNA, a kao tvoj slucaj navodis situaciju koja nema veze sa JNA o kojoj pricamo na Forumu..... Evil or Very Mad
Nije problem ni da se skrene sa teme, koliko puta se to desavalo, pa sve bude OK, ali, nisi bas upotrebio mozdane vijuge dovoljno.... Exclamation Obzirom da je moguce da ih ni sada nisi "ukljucio"....objasnicu ti primerom..... Evil or Very Mad Da li si razmisljao sta bi se desilo da sam mozda JA ili neko od clanova Foruma , bio medju tih 20 zatvorenih vojnika Question I....sta bi se desilo da sada neko replikuje objasnjavajuci tu situaciju..... Question Do cega bi to dovelo ..... Question Mozda je neko bio gladan danima.... Question Exclamation Evil or Very Mad A ti se zabavljas...... Evil or Very Mad
Citat :
Split
Bilo ih je zabavno gledati kako jedu slasno, ni kod kuće tako nisu jeli, he he he he he.!!!
Sve ovo uzimam kao pretpostavku......ali mogucu... Exclamation .......Sam si kriv sto sam ti morao ovako 'plasticno' objasniti.... Exclamation

Vidim poceo si i poslovice upotrebljavati......jedna kaze.... DVA PUTA MERI, A JEDNOM SECI... Evil or Very Mad
Na vrh Go down
dixi
Gušter
Gušter
dixi


BROJ POSTOVA: : 37
ČLAN OD: : 2012-04-25
DOB : 52

Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095   Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Icon_minitime18.05.12 22:50

Vojnik Graničar (citat):

Arrow Ja nikada u JNA nisam vidio Arrow Arrow Arrow Vojnog policajca JNA. No Evil or Very Mad
Nikada nisam vidio kako vojna policija radi.

Vojnik Granicar evo slike vojno policiskog opasaca sa znackom

[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
Imati srece, ne znaci da si sretan
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Empty
KomentarNaslov komentara: SLOVENIJA - VP 4095 kasarna Vojvode Misic   Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Icon_minitime19.05.12 9:19

Citat :
Arrow Arrow Arrow DIXI - VOJNI POLICAJAC...!!! sunny bounce


Arrow Ja nikada u JNA nisam vidio Arrow Arrow Arrow Vojnog policajca JNA. No Evil or Very Mad
Nikada nisam vidio kako vojna policija radi.

Arrow Arrow Arrow Vojnik Granicar evo slike vojno policiskog opasaca sa znackom. bounce

[You must be registered and logged in to see this image.]

Arrow Arrow Arrow Hvala za reputaciju, za raspravu sam tu da pomognem. bounce

Arrow DIXI, evo i za danas jedan obečani + tako sa reputacijom skačeš sa Arrow 4 na Arrow 5...!!! Very Happy Smile Laughing bounce
Arrow Kad si stavio ove slike sada me zanima još jedna stvar.! Rolling Eyes Shocked
Arrow Jesi li iz Arrow JNA Arrow svojoj kući donio Arrow nešto od Vojnog Policajca JNA stvari, kao baš opasač, značku, ili ne znam šta ste sve nosili a da ti služi kao uspomena i da li si išta od toga sačuvao.!!! Rolling Eyes Suspect Shocked
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Empty
KomentarNaslov komentara: SLOVENIJA - VP 4095 kasarna Vojvode Misic   Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Icon_minitime19.05.12 9:38

Citat :
Arrow Arrow Arrow GENERAL PODPUKOVNIK ALEKSANDAR OBRADOVIĆ...!!! sunny bounce

Ponovicu.......Splite, ocito ti ne idu komparacije,.....
Posto ti treba dodatno objasniti.........evo
Kazes....
Interesuje te pravilo u JNA, a kao tvoj slucaj navodis situaciju koja nema veze sa JNA o kojoj pricamo na Forumu.....
Nije problem ni da se skrene sa teme, koliko puta se to desavalo, pa sve bude OK, ali, nisi bas upotrebio mozdane vijuge dovoljno.... Obzirom da je moguce da ih ni sada nisi "ukljucio"....objasnicu ti primerom..... Da li si razmisljao sta bi se desilo da sam mozda JA ili neko od clanova Foruma , bio medju tih 20 zatvorenih vojnika I....sta bi se desilo da sada neko replikuje objasnjavajuci tu situaciju..... Do cega bi to dovelo ..... Mozda je neko bio gladan danima.... A ti se zabavljas......
Sve ovo uzimam kao pretpostavku......ali mogucu... .......Sam si kriv sto sam ti morao ovako 'plasticno' objasniti....
Vidim poceo si i poslovice upotrebljavati......jedna kaze.... DVA PUTA MERI, A JEDNOM SECI...

Arrow General potpikovniće, ja i DIXI smo imali temu sigurnost pritvorenika i sve što se radi oko toga i sve je bilo dobro dok ti nisi došao. Exclamation Wink
Arrow DIXI je sve razumio Twisted Evil i sve je shvatio Twisted Evil i nije mu trebalo ništa pojašnjavati Twisted Evil iz onoga što sam naveo. Rolling Eyes
Arrow I sve je štimalo i sve je bilo dobro. Twisted Evil Exclamation
Arrow A onda se ti počimaš mješati. Twisted Evil Razz
Arrow Dobro, nema problema. Twisted Evil Rolling Eyes Wink
Arrow A tada ja od tebe tražim da nama dvojici daš neki svoj primjer kako si postupao sa pritvorenicima JNA. Rolling Eyes Razz
Arrow Ništa nisi naveo. Evil or Very Mad
Arrow Nema problema. Suspect
Arrow Ja nisam naveo ništa sa čime bi nekoga izgadio ili uvrijedio. Evil or Very Mad
Arrow A ti na mene paljbu sa tim: "Da li si razmisljao sta bi se desilo da sam mozda JA ili neko od clanova Foruma , bio medju tih 20 zatvorenih vojnika". Rolling Eyes Twisted Evil Embarassed No pale Shocked
Arrow Ali generale oni su bili dobrovoljci, tvoji zemljaci i nisu kako ti kažeš bili u svojoj kući, oni si dobrovoljno došli kod mene. Twisted Evil
Arrow Ali ni protiv tebe i protiv njih nemam ništa jer čudni su puti gospodnji. Twisted Evil
Arrow Svi smo živi i svi smo zdravi. Twisted Evil
Arrow Svak je otišao poslje svojoj kući. Rolling Eyes
Arrow I nadam se da više oni neće dolaziti mojoj kući. Twisted Evil
Arrow Ali opet da nije tebe general potpukovniće, kako bi ja nešto komentirao i tjerao mak na konac i na račun toga dobijao činove.!!! Very Happy Smile Laughing
Arrow Jer F.B.P.N. JNA se zna uljeniti, samo čitaju i nitko ništa ne piše.!!! Suspect No Embarassed
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
alexandar
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 4561
ČLAN OD: : 2011-06-23

Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Empty
KomentarNaslov komentara: Re   Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Icon_minitime19.05.12 15:44

Treci i poslednji put ti kazem......"Splite, ocito ti ne idu komparacije,...."
Tema je dobrano u off topic, ali kako si nerazuman , samo radi pojasnjenja moram ucestvovati u ovom pisanju, jer mi se cini da osim nemogucnosti da shvatis ,postoje i jos neke stvari koje tvrdoglavo pokazujes.....

Citat :
Split
General potpikovniće, ja i DIXI smo imali temu sigurnost pritvorenika i sve što se radi oko toga i sve je bilo dobro dok ti nisi došao
Ako je tako......zasto nisi napravio temu "zatvorenog tipa", ili zasto nisi caskao putem PP. Ako si postavio komentar svako ima pravo da odgovori ili pise u vezi njega.......

Citat :
Split
....Ali generale oni su bili dobrovoljci, tvoji zemljaci i nisu kako ti kažeš bili u svojoj kući, oni si dobrovoljno došli kod mene.....

Ako kazem.....".najsladje se ipak jede u rodjenoj kuci", to podrazumeva bukvalno RODJENU kucu, i bio sam precizan.Naravno, mogu biti bilo gde , u svom domu medju svojima je najlepse......to je poenta.... Exclamation
A dalje ako bi analizirao svaku tvoju recenicu, ne bi bilo ni zanimljivo ni ukusno jer zaista u pokusaju da nesto kazes ili objasnis , POMESAS "babe i zabe" Twisted Evil
Ne bulazni Splite..........."pazi sto cinis....nije ti ni mjesto ni vrijeme da seiris....." study .....kaze se u jednom dijalogu...
Evil or Very Mad
Na vrh Go down
dixi
Gušter
Gušter
dixi


BROJ POSTOVA: : 37
ČLAN OD: : 2012-04-25
DOB : 52

Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095   Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Icon_minitime19.05.12 16:13

Vojnik Graničar (citat):
Arrow Jesi li iz Arrow JNA Arrow svojoj kući donio Arrow nešto od Vojnog Policajca JNA stvari, kao baš opasač, značku, ili ne znam šta ste sve nosili a da ti služi kao uspomena i da li si išta od toga sačuvao.!!! Rolling Eyes  Suspect  Shocked

Bas dobro pitanje. Iz JNA sam dosao kuci u uniformi ali ne u cipelama vec u cizmama i bijelim opasacima (nemoj mislit nisam pobjego )u djepu sam imao dozvolu sa nagradnim odsustvom jos imam tu dozvolu i vojnu knjizicu.  To je bio prvi odlazak kuci poslje 11 mjeseci.

_________________
Imati srece, ne znaci da si sretan
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Empty
KomentarNaslov komentara: SLOVENIJA - VP 4095 kasarna Vojvode Misic   Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Icon_minitime20.05.12 12:09

Citat :
Arrow Arrow Arrow D I X I - VOJNI POLICAJAC...!!! sunny bounce

Posto te zanima Vojna policija evo prvo ovlastenja voje policije
1.upozorenje
2.legtimisanje
3.privodjenje
4.upotreba fizicke snage
Arrow 5.upotreba teh.sretstava
6.upotreba gumene palice
7.upotreba vatrenog oruzja

patrolu VP cini vodja patrole dezurni oficir ili desetar te dva pratioca.
opremu se sastoji od bijeli opasac sa uprtacima, Arrow pistolj,lisice, gumena palica,radio uredjaj i baterija.
Vodja patrole je odgovoran za rad i postupanje patrole.
poslje svakog izlaska vodja patrole podnosi pismen izvjestaj o radu patrole.
A prema pukovniku patrola je izvrsila legtimisanje, upozorenje nije bilo osnova za privodjenje.
patrole nisu uvjek privodile ni vojnike koje upozore i koji su bez dozvole uvjek je postoji neka tolerancija.
Iskreno i mi sami vojni policajci smo znali izaci u grad bez dozvole.

Arrow D I X I...!!! scratch No Suspect Embarassed Rolling Eyes Shocked
Arrow Daj mi ovo objasni.!!!
Arrow Kažeš da ste upotrebljavali tehnička sredstva.
Arrow Jesu li sva ta Arrow tehnička sredstva što si ih gore naveo ili toga ima još.
Arrow Također me zanima Arrow pištolj.
Arrow Možeš li se sjetiti koji Arrow pištolj ste imali na raspolaganju tj. Arrow kalibar ili Arrow model, te jeste li sa njim imali neku posebnu obuku iz gađanja, korištenja itd....!!! Suspect
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
dixi
Gušter
Gušter
dixi


BROJ POSTOVA: : 37
ČLAN OD: : 2012-04-25
DOB : 52

Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095   Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Icon_minitime20.05.12 15:01

Vojnik Graničar (citat):
Arrow D I X I...!!! scratch No Suspect Embarassed Rolling Eyes Shocked
Arrow Daj mi ovo objasni.!!!
Arrow Kažeš da ste upotrebljavali tehnička sredstva.
Arrow Jesu li sva ta Arrow tehnička sredstva što si ih gore naveo ili toga ima još.
Arrow Također me zanima Arrow pištolj.
Arrow Možeš li se sjetiti koji Arrow pištolj ste imali na raspolaganju tj. Arrow kalibar ili Arrow model, te jeste li sa njim imali neku posebnu obuku iz gađanja, korištenja itd....!!! Suspect
Od tehnicki srestava imas suzavac, sok bombe tu su jos srestva za za zprecavanje brinovi-elementi jezevi.
A pistoli koje smo duzili i sa kojim smo obavljali obuku je bio pistolj Zastava M57 7,62mm zvani tetejac.
Gadjanje smo imali na 10m i 20m nisanjenjem i na 10m sa boka.

_________________
Imati srece, ne znaci da si sretan
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Empty
KomentarNaslov komentara: SLOVENIJA - VP 4095 kasarna Vojvode Misic   Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Icon_minitime20.05.12 18:37

Citat :
Arrow Arrow Arrow DIXI - VOJNI POLICAJAC...!!! sunny bounce

Maribor septembar 91,vecina vojske je preseljena iz Slovenije ostatak vojske je bio smjesten u kasarni Franc Rozman Stane ili kadetnica.
Arrow Kao pripadnik vojne policije obavljali smo duznosti na prijavnici, obezbjedjenje komandanta i patrole u krugu kasarne a ponekad i gradu ali smo tada izlazili u civilkama. Suspect Shocked No scratch Tako jednom tokom nocne patrole u krugu kasarne negdje oko 3 sata u jurtru,dok smo prolazili izmedju dva strazarska mjesta culi smo zvukove lomljenja razvaljivanja.
Zvuk je dolazio iz pravca skladista i kuhinje, pomislili smo slovenci obijaju skladiste( jer je bio slucaj da smo jednom uhapsili slovence da su pokusali provaliti u skladiste u kasarni Slava Klavora).
Sa puskama u rukama krenuli smo u pravcu zvuka, iza kuhinje i skladista su bili borovi sto nam je olaksalo prilazak objektu.
Kada smo prisli imali smo sta i vidjet dezurni kuhar je vani lomio prazni sanduk od municije da bi mogao da nalozi vatru da pripremi caj za dorucak.
Kad smo vidjeli da nije ono sto smo ocekivali malo smo se nasalili sa kuharom. povikali smo STOJ sta to radis covjek se skamenio, uplasio se prisli smo mu i rekli da je uredu.
Odveo nas je u kuhinju covjek veli recite sta hocete da vam spremam da jedete,isprzio nam je kobasica kao da nas je petorica a ne dvojica,sto nismo mogli pojest spakovali u tanjir i poneli dezurnom kod komandanta.
Od tada je patrola svako vece zavrsavala smjenu u kuhinji.
Ima jos situacija sto se straze tice.

Arrow D I X I...!!! sunny bounce
Arrow Znaš šta me ovdje zanima.!!! Exclamation Question
Arrow Kažeš da ste obavljali dužnost Vojnog Policajca "ponekad" i u gradu i da ste izlazili u civilu.!!!????? Exclamation Question
Arrow Ovo me zanima.!!! Question
Arrow Civilna odjeća u JNA, dok sam ja bio u JNA ja civilnu odjeću nisam vidio do nekoliko dana prije nego sam se skinuo iz JNA. Exclamation
Arrow Pa me zanima da li ste vi u Vojnoj Policiji imali privilegiju i tu civilnu odjeću imali kod sebe tokom čitavoga vojnoga roka.!!!????? Exclamation Question
Arrow Zatim me zanima ovo kad ste kao Vojni Policajci u civilnoj odjeći izlazili u grad.!!??? Exclamation Question
Arrow Kako ste se legitimirali nekome Question , jeste li imali neke posebne vojne iskaznice Vojnog Policajca Question ili neke značke Vojnog Policajca Question ili na neki drugi način ste to radili.!!??? Exclamation Question
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
dixi
Gušter
Gušter
dixi


BROJ POSTOVA: : 37
ČLAN OD: : 2012-04-25
DOB : 52

Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095   Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Icon_minitime22.05.12 21:32

Vojnik Graničar (citat):

Arrow Pa ovo je nevjerojatno, nakon toliko godina našli ste se svi na okupu, DIXI - VOJNI POLICAJAC, njegov transporter "11161" i F.B.P.N. JNA...!!!
Arrow DIXI, pa kada je kamera oako snimala zašto se nisi pokazao u punom izdanju tj. trebao si izići iz transportera da te snime izduž i poprijeko. Cool
Arrow Ako je izišao onaj vojnik mogao si i ti.!!! Twisted Evil Rolling Eyes
Arrow DIXI, daj mi reci da li si u transporteru nosio Arrow snajpersku pušku, jer znam da je u njemu jako tijesno No Embarassed pale a snajperska puška ima dugačku cijev Rolling Eyes Twisted Evil Shocked i nije baš za to prijevozno sredstvo bogom dana, lakše je bilo baratati sa kalašnjikovima... Rolling Eyes Shocked No
Arrow I za kraj, za susret transportera sa slike i sa vedea na F.B.P.N. JNA, dajem ti jedan Arrow + i podižem ti reputaciju sa Arrow 5 na Arrow 6.!!! Very Happy Smile Laughing
Drug na Pekrama nismo isli na izled i da glumimo manekene. Ako si razumio iz priloga u sto ne sumnjam TO centar smo opkolili jer su zarobili 2 vojnika i oficira koji su bili na zanimanju na Pohorju. A vojni policajci pored transportera su stigli pincgauerom koa podrska i pratnja transportera.
Sto se tice licnog naoruzanja prvo sam duzio automatsku M70. Obuku za nisandjiju transportera sam zavrsio sa odlicnim. I tokom gadjanja na Slunju dobio 7 dana nagradnog od porucnika.Gadjanje je bilo mitraljezom 14,5mm na daljinu 1200m.Metu sam unistio i zapalio (koristili smo pancirno zapaljivu municiju).Poslje povratka sa Slunja imali smo gadjanje iz licnog naoruzanja gdje je poslje gadjanje izabrano ko ce da zaduzi PSP M76.BRDM nije skuceno vozilo ka neki oklopnjaci .Tokom rata u Sloveniji 2 mjeseca smo provodili u transporteru tu smo i spavali.

_________________
Imati srece, ne znaci da si sretan
Na vrh Go down
Sponsored content





Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095   Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Maribor, kasarna Vojvode Mišića VP 4095
Na vrh 
Stranica 1/3Idi na stranicu : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.
» Maribor, kasarna Slava Klavora 88/89
» Maribor,kasarna Slava Klavora, 89/90.
» Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88
» Vojni orkestar VP 8164 Maribor 87/88

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SLOVENIJA-
Idi na: