FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Kasarna ŠTIP

Go down 
+64
Simon69
goran9030
Emilio
Vladan Živković
Vozač 7036
VBČ
damir07
zdravko vogrinec
gohome40
Egon P.
sevic69
Brajko
pluton
pukovnik
lacoš
caki
PetarC
Bestrzajac
Zoran Račić
Despot
dubrovnik
dalmatinac-007
OBELIX
Dundo Maroje
SveJug
dexirius
aca radosavljevic
dojran
zvonko georgiev
cifrovoj
Valter 71
dpuric
robniks
dragan57
veliki z
ado1
Savo
Milivoje Ilić
Max Blitz
MLADJI VODNIK
dr-fight
andrej.1984
Atila
Boske
RTG
ja i opet ja
missar
kosirnik
montoya
Kemo Specijalac
ZAGORAC
Sizif54
nenadkarlo
gugi
abehajac4444
alexandar
dugopoljac
pelister1
purger
Gringo
skiman
bojan60
Slaviša Makso
Kaplar M
68 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
AutorPoruka
Slaviša Makso
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 139
ČLAN OD: : 2011-05-29
M(j)esto Zagreb

Kasarna ŠTIP - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 2 Icon_minitime08.10.11 22:03

Kaplar M (citat):
A sećađš li se zastavnika Čubriča iz intendantske čete, onog što je ličio na Super Hika (Alan Ford)... Non-stop je visio u kantini i pio neku rakiju sa onim prodavcem.

Ime mi nije poznato,a u kuhinji je bio zastavnik onako krupan lik(superhik),bio je dobar,oslobodio nas je sa kaznenog crnjaka,nisam siguran da je taj na kog ti misliš,
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

Kasarna ŠTIP - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 2 Icon_minitime08.10.11 22:15

Mislim da je po opisu to taj, zapamtio sam mu prezime... Čubrić. Tako prezivao i nekadašnji reprezentativac Jugoslavije u biciklizmu.
Na vrh Go down
Slaviša Makso
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 139
ČLAN OD: : 2011-05-29
M(j)esto Zagreb

Kasarna ŠTIP - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 2 Icon_minitime08.10.11 22:23

Kaplar M (citat):
Mislim da je po opisu to taj, zapamtio sam mu prezime... Čubrić. Tako prezivao i nekadašnji reprezentativac Jugoslavije u biciklizmu.
 
Aha,sad sam nešto čitao pa se sjetih Černobilske katastrofe,u to vrijeme sam bio gušter(mart 1986) i ja za cijelo vrijeme odsluženja nisam čuo da se je to odigralo,
tek kasnije kad sam došao kući,hehehe,jel se ti sjećaš jel to bilo javno objavljivano u to vrijeme,
inače u aprilu mjesecu kad se to odigralo bili smo na nekom terenu pa možda zato sam to preskočio.

Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

Kasarna ŠTIP - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 2 Icon_minitime08.10.11 22:29

Slaviša Makso (citat):
Kaplar M (citat):
Mislim da je po opisu to taj, zapamtio sam mu prezime... Čubrić. Tako prezivao i nekadašnji reprezentativac Jugoslavije u biciklizmu.

Aha,sad sam nešto čitao pa se sjetih Černobilske katastrofe,u to vrijeme sam bio gušter(mart 1986) i ja za cijelo vrijeme odsluženja nisam čuo da se je to odigralo,
tek kasnije kad sam došao kući,hehehe,jel se ti sjećaš jel to bilo javno objavljivano u to vrijeme,
inače u aprilu mjesecu kad se to odigralo bili smo na nekom terenu pa možda zato sam to preskočio.

Jeste, javljeno je ali nekako šturo u formi zvanične informacije. Tek kasnije su počele razne priče kako ne treba jesti salatu, kupus, paradajz... Sve je to ozračeno itd.
Na vrh Go down
Slaviša Makso
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 139
ČLAN OD: : 2011-05-29
M(j)esto Zagreb

Kasarna ŠTIP - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 2 Icon_minitime08.10.11 22:34

Kaplar M (citat):

Jeste, javljeno je ali nekako šturo u formi zvanične informacije. Tek kasnije su počele razne priče kako ne treba jesti salatu, kupus, paradajz... Sve je to ozračeno itd.

Thanks,zato se dobro sjećam Pakijevog govora o nekakvom sranju u vezi Libije,odmah se javio strah od produženja vojnog roka,hehe
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

Kasarna ŠTIP - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 2 Icon_minitime08.10.11 22:44

Stjepan Pazdrijan je legenda kasarne u Štipu!
Na vrh Go down
Slaviša Makso
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 139
ČLAN OD: : 2011-05-29
M(j)esto Zagreb

Kasarna ŠTIP - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 2 Icon_minitime08.10.11 22:54

Kaplar M (citat):
Stjepan Pazdrijan je legenda kasarne u Štipu!
 
Bog i batina,hehe
 
Sjećam se i terena na Krivolaku gdje je došao general Stevan Mirković i održao neki govor,tu me se dojmila više atmosfera gdje smo kompletna vojna oblast PVO bili poslagani svi zajedno a on dođe sa helićem i sunčanim cvikama kao Amer hehe,onako imao sam osjećaj da bi zgazili bilo koju vojsku,još da je to bio Paki bilo bi savršeno.

Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Kasarna ŠTIP - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 2 Icon_minitime09.10.11 6:22

Kaplar M (citat):
Stjepan Pazdrijan je legenda kasarne u Štipu!
Vjerujem da bi bio puno veća da je svoju vojničku dužnost odradio shodno nastaloj situaciji 91, no nije nažalost..... i tu pada sva njegova moralnost!!!
Na vrh Go down
bojan60
Gušter
Gušter
bojan60


BROJ POSTOVA: : 34
ČLAN OD: : 2010-11-02
DOB : 63
M(j)esto Beograd

Kasarna ŠTIP - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Legenda   Kasarna ŠTIP - Page 2 Icon_minitime09.10.11 10:41

Kaplar M (citat):
Stjepan Pazdrijan je legenda kasarne u Štipu!

zar nije legenda bio Isufi Serif? Smile
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

Kasarna ŠTIP - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 2 Icon_minitime09.10.11 11:32

bojan60 (citat):
Kaplar M (citat):
Stjepan Pazdrijan je legenda kasarne u Štipu!

zar nije legenda bio Isufi Serif? Smile

Ja sam kao inženjerac imao tu čast da mi Isufi Šerif bude komandir voda!!! Zvuči neverovatno, ali istinito. Non-stop smo imali terene pa pored našeg kapetana Borisa Holika i st. vodnika RAdiše Milosavljevića, u četi nije bilo drugih aktivnih starešina. Zato su prebacili Isufija iz pešadijskog bataljona kod nas jer je on ostajao a delom jedinice koja nije bila na terenu. Ovo se odnosi na period od (čini mi se) januara pa do 03.06.1985.g. kada sam se skinuo. Za kasnije ne znam.U jednom postu sam ovo naveo kao informaciju a sada malo šire opisao. Dobar čovek i ljudina.
Na vrh Go down
bojan60
Gušter
Gušter
bojan60


BROJ POSTOVA: : 34
ČLAN OD: : 2010-11-02
DOB : 63
M(j)esto Beograd

Kasarna ŠTIP - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Isufi Serif   Kasarna ŠTIP - Page 2 Icon_minitime09.10.11 12:57

Radio sam sa obojicom. Posto sam bio u 7036/14, porucnik Isufi mi je bio komandir cete, a dok nisam presao u razglas, radio sam u komandi brigade, ona mala kucica prema poligonu. Radio sam na nekim papirima oko refundacije rezervnog sastava. tu mi je sef bio Pazdrijan, uvek nadmen, prepametan.
Posle 15:00h, odlazak u kancelariju kod Isufija na kafu i rakiju Smile, i tako do izlaska u grad.
Na vrh Go down
Slaviša Makso
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 139
ČLAN OD: : 2011-05-29
M(j)esto Zagreb

Kasarna ŠTIP - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 2 Icon_minitime09.10.11 13:24

bojan60 (citat):
Radio sam sa obojicom. Posto sam bio u 7036/14, porucnik Isufi mi je bio komandir cete, a dok nisam presao u razglas, radio sam u komandi brigade, ona mala kucica prema poligonu. Radio sam na nekim papirima oko refundacije rezervnog sastava. tu mi je sef bio Pazdrijan, uvek nadmen, prepametan.
Posle 15:00h, odlazak u kancelariju kod Isufija na kafu i rakiju Smile, i tako do izlaska u grad.
 
Ti si bio elita,kafica,rakijica,razglas,komanda,hehe
 
nego daj reci kako se upadalo na razglas,tko je davao preporuku,inače 1986 dok sam ja bio odlično je funkcioniralo:narodnjaci-rock,pop fifti-fifti,
 
tako da su svi bili zadovoljni i kako ste nabavljali kasete ili ploče.

Na vrh Go down
bojan60
Gušter
Gušter
bojan60


BROJ POSTOVA: : 34
ČLAN OD: : 2010-11-02
DOB : 63
M(j)esto Beograd

Kasarna ŠTIP - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 2 Icon_minitime09.10.11 17:42

Vidis ni ne secam se kako sam dosao na razglas!!!!! confused Znam da sam u januaru 83. otisao kuci na 21 dan kucne nege (cale mi je radio na VMA Very Happy ) i kada sam se vratio, premestili me iz komande brigade kod komandanta mog bataljona kapetana Milicevica, nesto da piskaram kod njega, a posle destak dana me premeste u razglas posto se neki Makedonac koji je tu radio skinuo.
Sta sam pustao, pretezno rock, na sta su se naravno kuvari bunili i donosili raznotazne darove ne bi li pustio neki narodnjak, naravno da sam podlegao islusenju. Prodao veru za konzervu, hahahaha!
Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

Kasarna ŠTIP - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 2 Icon_minitime09.10.11 18:37

Eto kako se dolazi na razglas moraš imat nekog iz uže rodbine na VMA lol!
Snađi se druže Very Happy

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
Slaviša Makso
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 139
ČLAN OD: : 2011-05-29
M(j)esto Zagreb

Kasarna ŠTIP - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 2 Icon_minitime09.10.11 18:41

bojan60 (citat):
Vidis ni ne secam se kako sam dosao na razglas!!!!! (cale mi je radio na VMA Very Happy )

Valjda je ćale pripomogao:) svako treba ponekad lekara,hehehe

Sad sam se sjetio kako sam ja išao kući za Novu godinu,

čujem ja pričaju kolege kako gušter koji ima samo tri mjeseca kako je došao ide na vikend 7 dana za Novu godinu i svi govore kako nije u redu a od moje klase ja jedini još nisam bio kod kuće(9 mjeseci) ni na vikendu niti redovno i reko što ne bi ja išao,imam dobar argument,
odem ja kod kapetana i ćate i kažem:hoću i ja kući,
oni kažu ne može,ide samo jedan a to je gušter jer je gušteru deda general iz Skoplja,
ja odoh kod majora Davčevskog i kažem svoj argument a major Dača kaže meni:ideš ti kući i pozovi mi kapetana,
kad sam došao kapetanu i rekao da se javi majoru pao mu je mrak na oči hahaha,inače je bio u strahu od njega,
vrati se on od majora i kaže idete oba dvojica,jebiga,deda general je general,hehehe

_________________
4446/pvo/štip/mart 86
Na vrh Go down
bojan60
Gušter
Gušter
bojan60


BROJ POSTOVA: : 34
ČLAN OD: : 2010-11-02
DOB : 63
M(j)esto Beograd

Kasarna ŠTIP - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 2 Icon_minitime09.10.11 18:57

Kad rece Nova godina. Te 1982. godine za 22. decembar, dobijem ja znacku Primeran vojnik cheers Porucnik Isufi me predlozio. I taman posle dodele na pisti, frka u kasarni, sta je bilo? Jedan vojnik, mucenik, Bog da mu dusu prosti, se obesio dole na poligonu. Iz mog bataljona, ne secam se koja je VP bio. Odmah sastanak, kapetan Milicevic i njegov zamenik kapetan Samardzija, posle raporta u brigadi i diviziji, pitaju ko hoce da ide u pratnji kovcega do kuce pokojnika, koji je inace iz jednog geada u Srbiji. Naravno ja se momentalno javim, mislim se u sebi verovatno ce nas posle pustiti kuci za novaka. Krenemo mi sutra preksutra vozom iz Skoplja, vojska zakupila dva tri kupea, kapetan Samardzija, od dobrih 130kg, poneo suve hrane kao da idemo na ekspediciju na Himalaje. Klackali se do Beograda, gde me naravno cale sacekao, sve u uniformi, Samardzija mu raportira (svasta), i izgovara recenicu koju sam cekao od kada smo krenuli iz Stipa: "Druze potpukovnice, sin vam je dobio 7 dana odmora!" Sta cu, nije red da skacem, nastavimo put do tog mesta, sahranimo vojnika i ja se prvim vozom vratim u Beograd. Novaka sacekam kuci i prvog uvece se vracam za Stip.
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

Kasarna ŠTIP - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 2 Icon_minitime09.10.11 21:10

Seća li se ko poručnika Gašija? Ko treba da izađe u grad kada je on dežurni oficir, ima mečku da rodi... Mene je dva puta vraćao zbog košulje. Na kraju sam morao da je pozajmim od nekog iz čete da bih izašao.
Na vrh Go down
pelister1
Džomba
Džomba
pelister1


BROJ POSTOVA: : 101
ČLAN OD: : 2011-08-02

Kasarna ŠTIP - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 2 Icon_minitime12.10.11 16:36

Neko je spomenuo kuhinju, pa sam se setio vojnickog pasulja u Stipu ! Imao sam tu "srecu" da me jos prvog dana prekomande doceka taj Stipski pasulj . Seli smo da jedemo ja i desetar koji me doveo iz Vranja gde sam predhodno bio , i kad smo progutali prvi zalogaj ja i desetar smo se sokirali - takvu slanu bljuvotinu u zivotu nismo probali . Pa smo ostavili pune tanjire i otisli u restoran da narucimo nesto . Ja sam mislio da su kuvari nesto zabrljali , ali uduce nedelje kad se to ponovilo video sam da nije tako . Vojnicki pasulj u Vranju je bio prste da polizes i uvek smo trazili repete , a ovde je bio katastrofa ! Kasnije su mi rekli da je to zato sto stavljaju u pasulj ovcetinu ...

Evil or Very Mad Twisted Evil Evil or Very Mad
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Kasarna ŠTIP - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 2 Icon_minitime12.10.11 18:38

Točno hrana je bila katastrofa uglavnom smo jeli u kantini ili bureke ili one prepečene salame u kruhu ili ponekad u vojničkom restoranu no nabavlalo se konzerva mesnih narezaka i tako pa ponekad zamjenili s Albancima ili Muslimanima koji nisu htjeli jesti iz vjerskih razloga za ovčetinu onako u omjeri nekoliko konzervi za narezak ili paštetu....

Sad se sjetih neke anegdote kad si spomenuo da ti je tata bio liječnik na VMA tako je jednom prilikom zbrisao neki makedonac kući i prijavili ga u četi dežurnom te ga dovela vojna murija, ali mali je naravno imao oca liječnika navodno nekog poznatog ginekologa u Skoplju i sad dežurni oficir želi do kraja provesti zakon i inzistira da se vojnik sprovede u pritvor i da se pokrene postupak..... i naravno zove netko i moli dežurnog da sve odbaci ad akta jer je naravno to sin poznatog ginekologa i da će mu možda trebati a ovaj mu onako jebački odvrača "ma bole me bre kurac tko servisira pičku tvoje žene dao sam ga dovesti i leti u zatvor,"....no naravno uskoro se umiješao netko malo "jači" i sve se izgladilo, kako to uvijek biva pobjeđuje ....onaj tko ima vezu!!!!
Na vrh Go down
Slaviša Makso
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 139
ČLAN OD: : 2011-05-29
M(j)esto Zagreb

Kasarna ŠTIP - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 2 Icon_minitime13.10.11 0:47

Meni je hrana bila u redu samo da je bilo količinski više,pogotovo na kruhu se štedilo pa si mogao dobiti samo jedan komad kruha ili mini okrajak+najmanji komad,

sjećam se na našoj traci je dijelio kruh Ajo, mislim da su ga zvali tako nekako,pridržavao se zakona ko pijan plota,hehe,nema šanse da ti da komad više,

dok sam radio u trpezariji isto nisam bog zna šta bolje jeo ako nisam nešto zdipio za vrijeme pripreme kuharima,kuhari baš nisu nešto šmekali nas trpezarce a i bojali su se vodnika

Đokića ko vraga,sjećam se jednom sam roknuo 13 kuhanih jaja odjednom,hahaha,još se sjećam jednom bio je neki skup u kasarni pa su za oficire posebno pripremali zapečeni grah u

plehovima a kotleti odozgo,milina za oči i sad mi sline cure,nažalost ja i moj frend sa crnjaka Ciki vidjeli smo samo prazne plehove koje nije trebalo puno ribati jer su sve požderali.



Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

Kasarna ŠTIP - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 2 Icon_minitime15.10.11 12:16

Gringo (citat):
Nisam siguran ali sam se sjetio nekog vodnika ili zastavnika... koji je ujutro dočekivao svoj Vod i 100 metara pred kraj onog kruga jutranje tjelovježbe i trčanja oko poligona, viknuo tko me ulovi ima 7 dana nagradnog.... navodno je bio odličan sprinter i dok sam ja tamo bio nitko ga nije uhvatio a doista su se trudili čak i spremali!
Gdje je točno bio MAD na strani gdje je bila Bregalnica gdje su bili policajci.....? jesmo li tom stranom dolazili preko žice iz grada?

Pitao sam SlavišaMaksa, on ne može da se seti... koji je to komandir čete "urlao" svako jutro na dizanju zastave i čitanju dnevne zapovesti, da bi ga čuli svi visoki oficiri iz komande? On je bio na suprotnoj strani od nas na pisti, pa nismo mogli uloviti koja je to budaletina. Pazi, kada je i našem kapetanu bilo smešno.
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Kasarna ŠTIP - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 2 Icon_minitime15.10.11 17:50

I ja se sad sjetih tog bolesnika,......no samo glasom,...... zanimljivo da smo svi onako podizali glave pokušavši shvatiti odakle dopire taj glas no nakon nekog vremena jednostavno zaboravismo isti jer nam više nije bio neobično, osim ako ga neko vrijeme nismo čuli,...... ma jedno pitanje tijekom mojeg boravka kružila je jedna priča da je neki kurir od nekog kapetana onako usput ševio ženu svog pretpostavljenog navodno je sve trajalo nekoliko mjeseci dok je sti kapetan išao u neki stožernu školu kako bi dobio čin majora, obzirom da je to trajalo malo duže tako se i kurir sa njegovom ženim malo zanio i onako nenajavljen se vratio kapetan i tu je nastala strka te kurir pobježe u kasarnu, tu ga sustiže kapetan i pred cijelom postrojenom vojskom ga natjera (kako sad je pitanje...) da ašovčićem u sred hodnika kopa rov za stoječi stav,.... naravno netko pametan ipak na vrijeme obavijestio dežurne oficire i navodno spriječio tragediju , kasnije sam čuo da tamo baš u tom MAD-u postoji neki stariji vječiti vodnik, ili  zastavnik koji je već odavno trebao biti major ili pukovnik, možda je to i samo isprazna vojnička priča ali, kad su žene časnika bile u pitanju svašta sam i ja vidio jer sam radio u centru veze pa sam svašta čuo ali i vidio,a imao i kojekavih dogodovština, ajde molim te reci jesi li i ti to čuo !!
Ali isti ili slični slučaj imao sam ja u Strumici tamo smo u četi veze imali starijeg vodnika pred mirovimu nekog Aliju iz Starog ili Novog Travnika koji je već dva puta bio kapetan ali su mu skinuli činove zbog alkohola,..... taj se dnevno ubio rakijom, na svakoj vojnoj vježbi ( a bilo ih je .....) i bio doista lud, ja se sjećam baš te vježbe krajem prosinca 84 kad je bauljao tom trgovinom pijan i dolazili su ostali velike zvijeri,..... ja sam ga čak uspio izvuči onako dostojanstveno (vjerovali su mi ipak sam bio zdravstevni radnik da je čovjek imao malo halucinacije od zubobolje i viška tableta) mada sam ga jedva uspio ubaciti u svoj pinc, i tako sam skoro pola noći ja ostao vani na minus 20, na kraju još me popljuvao, ali su svi u komandi znali da sam spasio i svog zapovjednika veze, da ne nabrajam...... što se sve događalo kad je Ratko Mladić bio čovjek u usponu....taj je gazio sve oko sebe( o ratu nebih) i taj je uglavnom dolazio tamo u komandu gdje sam ja bio pa smo imali uvijek pokoju litricu alkohola da se onako malo ugrijemo uz čaj za zimskih dana sve nam je uspio provaliti pokrasti i ispiti i ostavio nam prazne flaše,....

Na vrh Go down
bojan60
Gušter
Gušter
bojan60


BROJ POSTOVA: : 34
ČLAN OD: : 2010-11-02
DOB : 63
M(j)esto Beograd

Kasarna ŠTIP - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 2 Icon_minitime15.10.11 19:13

Hahahah, znam tu pricu, stara urbana legenda u Stipu. To se navodno desilo u prvom bataljonu, ne znam kod kog kapetana, sa tom razlikom sto se u prici pominje da je taj vojnik pijukom kopao rov u hodniku!!!!!
Hahahahaha
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Kasarna ŠTIP - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 2 Icon_minitime15.10.11 19:16

Ma tak nekak....znači ipak si i ti čuo!!!! lol!
Na vrh Go down
bojan60
Gušter
Gušter
bojan60


BROJ POSTOVA: : 34
ČLAN OD: : 2010-11-02
DOB : 63
M(j)esto Beograd

Kasarna ŠTIP - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 2 Icon_minitime15.10.11 19:19

Ha pa ko to nije cuo, kao i legenda da je Kapetan Samardzija kao dezurni oficir probao 17 cufti za rucak, pa ga kuvari tuzili Askrabicu. Very Happy
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Kasarna ŠTIP - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 2 Icon_minitime15.10.11 19:21

Ma kud ih strpa ???
Na vrh Go down
bojan60
Gušter
Gušter
bojan60


BROJ POSTOVA: : 34
ČLAN OD: : 2010-11-02
DOB : 63
M(j)esto Beograd

Kasarna ŠTIP - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 2 Icon_minitime15.10.11 19:24

Secas ga se? Ogromna stomacina, imao je sigurno preko 120kg
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Kasarna ŠTIP - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 2 Icon_minitime15.10.11 19:27

Nisam siguran jeli baš taj.....ali se sjećam jednog debeljka koji je jedva stezao opasač oko hlača.....?
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

Kasarna ŠTIP - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 2 Icon_minitime15.10.11 20:27

bojan60 (citat):
Ha pa ko to nije cuo, kao i legenda da je Kapetan Samardzija kao dezurni oficir probao 17 cufti za rucak, pa ga kuvari tuzili Askrabicu. Very Happy

Hahahahaaaaaa... Pa otuda onda priča da su merili ko je teži, debeli Samardžija ili Pinzgauer? Kazu, da je Pinz bio teži 15 kila. Very Happy Very Happy Very Happy Posle hteli da ponove merenje jer kažu da je vozač ostao u njemu kada je išao na vagu!
Na vrh Go down
bojan60
Gušter
Gušter
bojan60


BROJ POSTOVA: : 34
ČLAN OD: : 2010-11-02
DOB : 63
M(j)esto Beograd

Kasarna ŠTIP - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 2 Icon_minitime17.10.11 17:15

lol! znaci Samardzija je opste poznat, kao i urbane legende o njemu. Inace je bio zamenik komandanta bataljona, kap. I klase Stojana Milicevica
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

Kasarna ŠTIP - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 2 Icon_minitime22.10.11 9:14

bojan60 (citat):
lol! znaci Samardzija je opste poznat, kao i urbane legende o njemu. Inace je bio zamenik komandanta bataljona, kap. I klase Stojana Milicevica

Jeste, ali milslim da je Isufi Šerif veća legenda od njega... Tu bih izdvojio i majstora Ljupčeta koji je radio u radionici kao građansko lice. Non-stop je bio kod nas inženjeraca zbog onih krševa od mašina koje smo imali.
Na vrh Go down
bojan60
Gušter
Gušter
bojan60


BROJ POSTOVA: : 34
ČLAN OD: : 2010-11-02
DOB : 63
M(j)esto Beograd

Kasarna ŠTIP - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 2 Icon_minitime26.10.11 20:18

Isufi Serif je najveca legenda
A porucnik Acovic, bezbednjak, mozes misliti!
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Kasarna ŠTIP - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 2 Icon_minitime27.10.11 17:59

A sječa li se netko zastavnika zvali smo ga Đomba, nisam mu zapravo nikad ni čuo ime jer mu je nadimak bio nadaleko poznat....slikao nas je onako iz zarade i kako smo htjeli, mislim da je i on bio negdje artiljerac mislim da su bili iznad poligona smješteni
Na vrh Go down
Slaviša Makso
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 139
ČLAN OD: : 2011-05-29
M(j)esto Zagreb

Kasarna ŠTIP - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 2 Icon_minitime04.11.11 11:42

Gringo (citat):
A sječa li se netko zastavnika zvali smo ga Đomba, nisam mu zapravo nikad ni čuo ime jer mu je nadimak bio nadaleko poznat....slikao nas je onako iz zarade i kako smo htjeli, mislim da je i on bio negdje artiljerac mislim da su bili iznad poligona smješteni
 
Mislim da smo i mi u PVO imali zastavnika kojeg smo zvali Đomba ali ne sjećam se iz koje baterije,
 
taj naš Đomba nije fotografisao koliko znam,hehe,
 
nego momcovi... nema nam u zadnje vrijeme nikog novog u temi,pa šta se nitko ne javlja Sleep

Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Kasarna ŠTIP - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 2 Icon_minitime04.11.11 16:25

Uh opet sam pomiješao to je bio zastavnik iz Strumice, a ne iz Štipa,...eto vidiš kakav je to problem postavio sam dvije teme iz dvije različite vojarne, u kojima sam služio JNA, a od mojih klasića niti riječi .....pa gdje su svi ti ljudi.....??? Ajde klaso
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

Kasarna ŠTIP - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 2 Icon_minitime05.11.11 21:22

Gringo (citat):
Uh opet sam pomiješao to je bio zastavnik iz Strumice, a ne iz Štipa,...eto vidiš kakav je to problem postavio sam dvije teme iz dvije različite vojarne, u kojima sam služio JNA, a od mojih klasića niti riječi .....pa gdje su svi ti ljudi.....??? Ajde klaso

Nešto slično se i meni dešava... Pamtim događaje i mesta gde su se dešavala, ali ponekad se ne mogu setiti sa kim sam bio u kasarni u Štipu a sa kim u Karlovcu.
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

Kasarna ŠTIP - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 2 Icon_minitime15.11.11 10:05

Sad se setih da su do Štipa vozili autobusi Balkan Expres... Ali samo jedan polazak bio do Beograda i to valjda u 6 sati ujutru. Svi smo morali nekakvim relacijama da se domognemo Skoplja a posle je lakše išlo da se radosno nastavi put do kuće. bounce
Na vrh Go down
Slaviša Makso
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 139
ČLAN OD: : 2011-05-29
M(j)esto Zagreb

Kasarna ŠTIP - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 2 Icon_minitime16.11.11 1:35

Mislim da su išli autobusi svaki sat ili dva do Skoplja,ne znam točno,nije bilo tako loše,

loše je bilo kad sam išao iz Zagreba u krcatom vlaku 16 sati do Skoplja cijelo vrijeme na nogama do Kosovo Polja,tu se je vlak ispraznio pa smo do Skoplja malo i sjeli,

jednom sam išao iz Skoplja za Zagreb Niš-ekspresom samo za 12 sati,hehehe,to je bila mila majka u odnosu na vlak.

_________________
4446/pvo/štip/mart 86
Na vrh Go down
bojan60
Gušter
Gušter
bojan60


BROJ POSTOVA: : 34
ČLAN OD: : 2010-11-02
DOB : 63
M(j)esto Beograd

Kasarna ŠTIP - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 2 Icon_minitime16.11.11 7:16

Najbolja veza za Beograd je bila ujutru iz Stipa, autobus iz Strumice, u 4:30h, pa izadjes na aerodromu oko 5:30, trcanje do pristanisne zgrade, da bi uhvatio avion u 6:00, u Beogradu si u 7:00! A za povratak, uvece u 21:00 autobus za Strumicu, u Stipu si oko 6:00, pa ulazak kroz KPS!
Govorim iz iskustva, 132 dana kuci Smile))))
Na vrh Go down
Slaviša Makso
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 139
ČLAN OD: : 2011-05-29
M(j)esto Zagreb

Kasarna ŠTIP - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 2 Icon_minitime16.11.11 11:50

bojan60 (citat):
132 dana kuci Smile))))

Moja 22 dana kod kuće su ništa u odnosu na tvojih 132,hehehe,i to mi je bilo dosta jer što sam bio više kod kuće teže mi se bilo vraćati nazad.

_________________
4446/pvo/štip/mart 86
Na vrh Go down
dugopoljac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2011-11-16
DOB : 57
M(j)esto Dugopolje

Kasarna ŠTIP - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 2 Icon_minitime16.11.11 22:50

Kaplar M (citat):
Gringo (citat):
Trpezariju nije davao ni bataljon veze i to sam siguran, a koliko vidim kasarna je i danas podijeljena  po istoj osnovi!!

Ni brigada nije davala trpezarce koliko se meni čini...

Makso, zar nisu ABH-ajci i policija bili u istom paviljonu, onom prvom do kuhinje?
 
Pozdrav,
tek sam se uključio na forum, pa izvinite ako se uplićem...
Točno je da su policajci i abehajci bili u istom paviljonu...
Abehajci na srednjem katu paviljona a policija iznad.
Bivši abehajac (1985-86)

Na vrh Go down
https://www.youtube.com/watch?v=GTFFYXHyTHA
Slaviša Makso
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 139
ČLAN OD: : 2011-05-29
M(j)esto Zagreb

Kasarna ŠTIP - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 2 Icon_minitime17.11.11 0:19

dugopoljac (citat):

Bivši abehajac (1985-86)

Pozdrav Dugopoljac,napokon neko novi stigao u Štip cheers ,

jel se sjećaš možda martovca Seada Čakarevića iz Rijeke,onako nižeg rasta ugodno popunjen,u trpezariji smo ga zvali Čiki,

možda se ti sjećaš koji je to oficir ujutro na smotri davao komande urlajući tako smiješno da su se svi smijali.

_________________
4446/pvo/štip/mart 86
Na vrh Go down
dugopoljac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2011-11-16
DOB : 57
M(j)esto Dugopolje

Kasarna ŠTIP - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 2 Icon_minitime17.11.11 17:38

Slaviša Makso (citat):
dugopoljac (citat):

Bivši abehajac (1985-86)

Pozdrav Dugopoljac,napokon neko novi stigao u Štip cheers,

jel se sjećaš možda martovca Seada Čakarevića iz Rijeke,onako nižeg rasta ugodno popunjen,u trpezariji smo ga zvali Čiki,

možda se ti sjećaš koji je to oficir ujutro na smotri davao komande urlajući tako smiješno da su se svi smijali.
 
Pozdrav ,
jako dobro se sjećam Seada Čakarevića. Ja sam bivši desetar Ivica Šimić iz Dugopolja kod Splita. Mnoge vojnike pamtim, mogu nabrojati 30-tak imena, al od oficira pamtim samo neke. (Živković Nebojša, Dragan Kostić...).
Iz gornje poruke ne mogu razaznati da li si ti Seade ovo pisao ili neko tko te poznaje, pa Te molim da mi to kažeš.
Pozdrav

Na vrh Go down
https://www.youtube.com/watch?v=GTFFYXHyTHA
Slaviša Makso
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 139
ČLAN OD: : 2011-05-29
M(j)esto Zagreb

Kasarna ŠTIP - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 2 Icon_minitime17.11.11 19:05

dugopoljac (citat):

Iz gornje poruke ne mogu razaznati da li si ti Seade ovo pisao ili neko tko te poznaje, pa Te molim da mi to kažeš.
Pozdrav

Nisam ja Sead,njega poznajem jer smo zajedno bili neko vrijeme trpezarci i bili smo si dobri,ja sam bio paviljon do vas u PVO-u

inače od vas abehajaca bio je još jedan trpezarac sa nama ali ne sjećam se imena,sjećam se samo da je bio Bosanac iz Slovenije i non-stop je pjevao neku pjesmu od Nervoznog

Poštara dok je slagao tanjure na đuboksu,hahaha

_________________
4446/pvo/štip/mart 86
Na vrh Go down
dugopoljac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2011-11-16
DOB : 57
M(j)esto Dugopolje

Kasarna ŠTIP - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 2 Icon_minitime17.11.11 22:00

Slaviša Makso (citat):


Nisam ja Sead,njega poznajem jer smo zajedno bili neko vrijeme trpezarci i bili smo si dobri,ja sam bio paviljon do vas u PVO-u

inače od vas abehajaca bio je još jedan trpezarac sa nama ali ne sjećam se imena,sjećam se samo da je bio Bosanac iz Slovenije i non-stop je pjevao neku pjesmu od Nervoznog

Poštara dok je slagao tanjure na đuboksu,hahaha
Mislim da se zvao Hrnjić Hajrudin, ali nisam siguran da je bio iz Slovenije...
Na vrh Go down
https://www.youtube.com/watch?v=GTFFYXHyTHA
Slaviša Makso
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 139
ČLAN OD: : 2011-05-29
M(j)esto Zagreb

Kasarna ŠTIP - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 2 Icon_minitime18.11.11 0:00

dugopoljac (citat):
Mislim da se zvao Hrnjić Hajrudin, ali nisam siguran da je bio iz Slovenije...
 
Mislim da je živio i radio u Koperu,tako nešto,uglavnom Slovensko primorje,bio je veseljak,krupnije građe,nije bitno.
 
Sead mi je ostao u jako dobrom sjećanju jer smo bili klapa nas 4-5 u trpezariji koje ću pamtit dok sam živ.
 
Nekog drugog od abehajaca nisam poznavao.


_________________
4446/pvo/štip/mart 86
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

Kasarna ŠTIP - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 2 Icon_minitime18.11.11 18:06

bojan60 (citat):
Isufi Serif je najveca legenda
A porucnik Acovic, bezbednjak, mozes misliti!
1984/85 godinu je bezbednjak bio kap. I klase Dvojakovski, žena mu radila u prodavnici do kantine pa nije "izbijao" od nje a poručnik Acović je bio kapetan i čini mi se komadir u četi vojne policije.
Na vrh Go down
Slaviša Makso
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 139
ČLAN OD: : 2011-05-29
M(j)esto Zagreb

Kasarna ŠTIP - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 2 Icon_minitime21.11.11 18:58

Kaplar M (citat):

1984/85 godinu je bezbednjak bio kap. I klase Dvojakovski, žena mu radila u prodavnici do kantine pa nije "izbijao" od nje a poručnik Acović je bio kapetan i čini mi se komadir u četi vojne policije.

A ja sam mislio da ta žena tamo samo čisti,ona nam je onomad dala pivo kad je već butiga bila zatvorena,hehehe,tu ženu pamtim dok sam živ,naravno zbog piva.


_________________
4446/pvo/štip/mart 86
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

Kasarna ŠTIP - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 2 Icon_minitime23.11.11 23:47

Slaviša Makso (citat):
Kaplar M (citat):

1984/85 godinu je bezbednjak bio kap. I klase Dvojakovski, žena mu radila u prodavnici do kantine pa nije "izbijao" od nje a poručnik Acović je bio kapetan i čini mi se komadir u četi vojne policije.

A ja sam mislio da ta žena tamo samo čisti,ona nam je onomad dala pivo kad je već butiga bila zatvorena,hehehe,tu ženu pamtim dok sam živ,naravno zbog piva.


E, pivo si popio a kod bezbednjaka "Ušao u izveštaj"!!! Very Happy Very Happy Very Happy
Na vrh Go down
Slaviša Makso
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 139
ČLAN OD: : 2011-05-29
M(j)esto Zagreb

Kasarna ŠTIP - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 2 Icon_minitime24.11.11 0:48

Kaplar M (citat):

E, pivo si popio a kod bezbednjaka "Ušao u izveštaj"!!! Very Happy Very Happy Very Happy

Fala Bogu niti ne znam koji je to bio lik,hehehe,

na žalost dvojica iz moje baterije su ga možda upoznali,ja sam se skinuo u martu 87. pa ne znam kako su prošli Hasan i Metelko koji je išao na vojni sud,

nadam se da su se izvukli čim ranije.

_________________
4446/pvo/štip/mart 86
Na vrh Go down
Sponsored content





Kasarna ŠTIP - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 2 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Kasarna ŠTIP
Na vrh 
Stranica 2/9Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 Similar topics
-
» Kasarna Štip 87/88 tenkisti
» Štip VP 7036/12
» Štip generacija 89/90
» Stip. pesadija 87,88
» Štip VP 4444/1 januar 83/84

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR MAKEDONIJA-
Idi na: