FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Kasarna ŠTIP

Go down 
+64
Simon69
goran9030
Emilio
Vladan Živković
Vozač 7036
VBČ
damir07
zdravko vogrinec
gohome40
Egon P.
sevic69
Brajko
pluton
pukovnik
lacoš
caki
PetarC
Bestrzajac
Zoran Račić
Despot
dubrovnik
dalmatinac-007
OBELIX
Dundo Maroje
SveJug
dexirius
aca radosavljevic
dojran
zvonko georgiev
cifrovoj
Valter 71
dpuric
robniks
dragan57
veliki z
ado1
Savo
Milivoje Ilić
Max Blitz
MLADJI VODNIK
dr-fight
andrej.1984
Atila
Boske
RTG
ja i opet ja
missar
kosirnik
montoya
Kemo Specijalac
ZAGORAC
Sizif54
nenadkarlo
gugi
abehajac4444
alexandar
dugopoljac
pelister1
purger
Gringo
skiman
bojan60
Slaviša Makso
Kaplar M
68 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
AutorPoruka
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

Kasarna ŠTIP - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 3 Icon_minitime25.11.11 11:01

Jedan moj drugar sa radne akcije bio u pešadiji kod Bandića pa dobio prekomandu u Kičevo (trpezarac). E, iz njihove čete ćata zaglavio na vojni sud... Podizao pare za vojnike pa ih nije delio i to trajalo par meseci jer je "pametno" od svakog uzimao po jednu uputnicu i to obično sa manjim iznosom. A onda roditelji počeli da šalju poternice preko pošte pa je na kraju uhvaćen. Ukoliko mi dozvoli, skeniraću rešenje Vojnog suda iz Skoplja (naravno bez ličnih podataka okrivljenog i oštećenjih), jasno se vidi izuzetna strogoća suda i da je kazna bila gotovo drakonska! To se dešavalo tokom 1984.-te godine.
Na vrh Go down
Slaviša Makso
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 139
ČLAN OD: : 2011-05-29
M(j)esto Zagreb

Kasarna ŠTIP - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 3 Icon_minitime25.11.11 16:12

Gdje se radi sa novcima tu se i krade,hehehe,uvijek bilo i bit će,

Kaplar M,koliko je taj ćata dobio ćorke?

_________________
4446/pvo/štip/mart 86
Na vrh Go down
alexandar
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 4561
ČLAN OD: : 2011-06-23

Kasarna ŠTIP - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re   Kasarna ŠTIP - Page 3 Icon_minitime25.11.11 16:15

Onda je bila corka..... Wink Danas bi dobio max.2.000 dinara corke i dobar rejting affraid
Na vrh Go down
Slaviša Makso
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 139
ČLAN OD: : 2011-05-29
M(j)esto Zagreb

Kasarna ŠTIP - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 3 Icon_minitime25.11.11 16:21

aleksandar obradovic (citat):
Onda je bila corka..... Wink Danas bi dobio max.2.000 dinara corke i dobar rejting affraid

Ovisi koje je pasmine,hehehe

_________________
4446/pvo/štip/mart 86
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

Kasarna ŠTIP - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 3 Icon_minitime25.11.11 18:06

Slaviša Makso (citat):
Gdje se radi sa novcima tu se i krade,hehehe,uvijek bilo i bit će,

Kaplar M,koliko je taj ćata dobio ćorke?

Čini mi se tri ili četiri godine... Javljam kada budem proverio.
Na vrh Go down
Slaviša Makso
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 139
ČLAN OD: : 2011-05-29
M(j)esto Zagreb

Kasarna ŠTIP - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 3 Icon_minitime25.11.11 20:22

Kaplar M (citat):


Čini mi se tri ili četiri godine... Javljam kada budem proverio.


Taj više nije krao nakon takve kazne osim ako nije izgubljeni slučaj,

inače kod nas u jedinici se jako puno kralo,čim si došao maznuli su ti sve,od cigareta do opreme koju si zadužio,

onda bi te kod pregleda kaseta i opreme vodnik zajebavao gdje ti je oprema a dobro je znao da su ti džombe maznule,

i tako iz generacije u generaciju.

_________________
4446/pvo/štip/mart 86
Na vrh Go down
abehajac4444
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2011-12-13

Kasarna ŠTIP - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 3 Icon_minitime13.12.11 15:43

@ivica Šimić

Hajrudin Hrnjić je bio iz Zvornika. Smile
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

Kasarna ŠTIP - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 3 Icon_minitime14.12.11 22:28

Gringo (citat):
Nisam siguran ali sam se sjetio nekog vodnika ili zastavnika... koji je ujutro dočekivao svoj Vod i 100 metara pred kraj onog kruga jutranje tjelovježbe i trčanja oko poligona, viknuo tko me ulovi ima 7 dana nagradnog.... navodno je bio odličan sprinter i dok sam ja tamo bio nitko ga nije uhvatio a doista su se trudili čak i spremali!
Gdje je točno bio MAD na strani gdje je bila Bregalnica gdje su bili policajci.....? jesmo li tom stranom dolazili preko žice iz grada?
Ne znam za taj slučaj, ali je pukovnik Mitrevski svako jutro trčao do poligona i natrag... a na poligonu još par krugova oko onog fudbalskog terena.
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

Kasarna ŠTIP - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 3 Icon_minitime31.01.12 9:50

Slaviša Makso (citat):
Kaplar M (citat):


Čini mi se tri ili četiri godine... Javljam kada budem proverio.


Taj više nije krao nakon takve kazne osim ako nije izgubljeni slučaj,

inače kod nas u jedinici se jako puno kralo,čim si došao maznuli su ti sve,od cigareta do opreme koju si zadužio,

onda bi te kod pregleda kaseta i opreme vodnik zajebavao gdje ti je oprema a dobro je znao da su ti džombe maznule,

i tako iz generacije u generaciju.
 
Nisu te podkradali, pomagale dzombe da se ranije razduzis...  Very Happy  Very Happy  Very Happy
Jesu li te mozda slali dok si bio guster da se vratis u servis... "Covece, pa tebi kisobran nisu dali, trkom !!!"

Na vrh Go down
Slaviša Makso
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 139
ČLAN OD: : 2011-05-29
M(j)esto Zagreb

Kasarna ŠTIP - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 3 Icon_minitime03.02.12 17:11

Kaplar M (citat):

Nisu te podkradali, pomagale dzombe da se ranije razduzis... Very Happy Very Happy Very Happy
Jesu li te mozda slali dok si bio guster da se vratis u servis... "Covece, pa tebi kisobran nisu dali, trkom !!!"

Hehehe,bilo je svega,čak i iživljavanja,ja sam bio mirniji i nisam se bunio pa sam bolje prošao,većinu toga sam zaboravio.
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

Kasarna ŠTIP - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 3 Icon_minitime05.02.12 12:40

Secam se ratnog filma na TV Skoplje... "Pustinjski pacovi". Tada sam prvi put video koliko je jezicka barijera velika prepreka. Bio je to film koji me je interesovao, a nisam mogao da ga odgledam na nacin na koji bih zeleo. Kasnije je islo sve lakse, jer sam polako poceo da kapiram... pa da je potrajalo jos koji mesec, mogao bih da se pohvalim sa solidnim znanjem makedonskog jezika.
Na vrh Go down
Slaviša Makso
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 139
ČLAN OD: : 2011-05-29
M(j)esto Zagreb

Kasarna ŠTIP - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 3 Icon_minitime05.02.12 14:47

Kaplar M (citat):
Secam se ratnog filma na TV Skoplje... "Pustinjski pacovi". Tada sam prvi put video koliko je jezicka barijera velika prepreka. Bio je to film koji me je interesovao, a nisam mogao da ga odgledam na nacin na koji bih zeleo. Kasnije je islo sve lakse, jer sam polako poceo da kapiram... pa da je potrajalo jos koji mesec, mogao bih da se pohvalim sa solidnim znanjem makedonskog jezika.
 
Bilo je u Štipu pristojno kino(bioskop) i dobrih filmova ali problem,znao sam ćirilicu,toliko da znam čitati ali kirilicu nisam mogao pohvatati na ekranu,totalna katastrofa,
 
tako da sam gledao neke filmove kao nepismen čovjek,hehehe,
 
zanimljivo da koliko sam primjetio slovencima je lakše bilo razumjeti makedonski od mene koji sam iz Zagreba.

Na vrh Go down
gugi
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2011-02-07
M(j)esto zadar

Kasarna ŠTIP - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 3 Icon_minitime06.02.12 11:37

pozdrav svima
 
na odsluženju vojnog roka od 17.03. 1986. do 13. 03 1987.
najprije vp 7036/6, druga četa prvog pješadijskog bataljuna, kod poručnika Lukića, zatim doobuka u kičevu, od 15.05 do 25.6. 1986.
po povratku iz kičeva, do rujna vozač komandanta bataljuna, majora sime ivoševića, a po završetku velikog litnjeg logorovanja po krivolaku,
raspoređen u vp 7036/2, izviđačka četa, kod kapetana ranđelovića (smješteni u bivšoj konjušnici, odmah do kantine).
kao vozač u izviđačima, "projezdio" cilu makedoniju, uzduž i poprijeko. bio na skijanju 28 dana na popovoj šapki, vozio nekog bezbjednjaka, majora Spasev, po raznim selendrama, po svim karaulama, na kurvanje (jednom me čak i počastio "komšinicom").
uglavnom, ogromna vojarna, ogroman broj vojnika, objekata... Paki je bio legenda. neznam što se s njime desilo tijekom rata, koliko znam bio je rodom iz Hrvatske.

Na vrh Go down
Slaviša Makso
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 139
ČLAN OD: : 2011-05-29
M(j)esto Zagreb

Kasarna ŠTIP - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 3 Icon_minitime06.02.12 15:25

gugi (citat):

na odsluženju vojnog roka od 17.03. 1986. do 13. 03 1987.  
 
Pozdrav,Gugi,
isti dan smo došli i skinuli se,kao i većina martovaca,
u onoj temi,7036,reko si da ćeš nabacit neke slike iz restorana,aj nabaci ako nije problem,
Paki je ostao u makedonskoj vojsci,ima o tome u ovoj temi mislim,potvrdio kolega KaplarM

Na vrh Go down
gugi
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2011-02-07
M(j)esto zadar

Kasarna ŠTIP - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 3 Icon_minitime06.02.12 20:25

pozdrav prika
oću, obećajem. al unaprid moran reć, slike su "preživjele" rat, u poluspaljenoj kući, neke su jedva prepoznatljive, a neke se dobro vide...
dočim ih skeniram ubacit ću ih. uglavnom iz restorana...
Na vrh Go down
Slaviša Makso
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 139
ČLAN OD: : 2011-05-29
M(j)esto Zagreb

Kasarna ŠTIP - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 3 Icon_minitime06.02.12 22:02

gugi (citat):
al unaprid moran reć, slike su "preživjele" rat, u poluspaljenoj kući, neke su jedva prepoznatljive, a neke se dobro vide...
dočim ih skeniram ubacit ću ih. uglavnom iz restorana...

Prika žao mi je za kuću i sve ostalo,

kažeš da si vozio glavešine sa đipom,ja se sjećam jednog brke koji je vozio autobus.

Na vrh Go down
gugi
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2011-02-07
M(j)esto zadar

Kasarna ŠTIP - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 3 Icon_minitime07.02.12 13:08

lako za kuću, kuća se napravi,nažalost, životi se ne mogu vratiti
nisam ja taj brko. al sićan se brke, jako dobro. jednom sam u restoranu kod porte svjedočio, kad se napio, pa jednog vojnika naganja preko cijele vojarne.
taj vojnik je zna da je brko dobar sa glavonjama, pa je samo biža isprid njega, i umira od smija.
u pješadijskom bataljonu sam vozija miki-šiki, a u izviđačima pincgauera, i ostalo po prigodi..
čak sam i orkestar garnizonski 10 dana vozije po selima oko krivolaka, i sad mi prid očima one lipe slatke crne makedonke na igrankama po domovima kulture, školama...;-)
Na vrh Go down
Slaviša Makso
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 139
ČLAN OD: : 2011-05-29
M(j)esto Zagreb

Kasarna ŠTIP - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 3 Icon_minitime07.02.12 15:32

@gugi
Brku je poznavao moj frend iz kvarta koji je mislim bio sa njim u Kičevu na obuci ali pošto nije imao vozačku dali su mu prekomandu u Štip u pješadiju,na bestrzajcu je bio nišanđija,pogodio neku metu i dobio 7 dana nagradnog,drugih 6 mjeseci bacili ga na granicu,
zato se i sjećam brke autobusđije jer mi je frend pričao kako bi bilo dobro da je on autobusđija,hehehe,
inače slabo znam pješadijski bataljon budući sam bio u 4446 PVO.
Na vrh Go down
gugi
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2011-02-07
M(j)esto zadar

Kasarna ŠTIP - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 3 Icon_minitime07.02.12 17:58

znam da je bila ta vp. vi ste bili lijevo od glavnog ulaza, ako se nevaram
Na vrh Go down
Slaviša Makso
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 139
ČLAN OD: : 2011-05-29
M(j)esto Zagreb

Kasarna ŠTIP - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 3 Icon_minitime07.02.12 21:14

gugi (citat):
znam da je bila ta vp. vi ste bili lijevo od glavnog ulaza, ako se nevaram
 
evo ovdje [You must be registered and logged in to see this link.]
sad vidim da si iz Zadra,bio je jedan Šarlija radio s menom u trpezariji inače artiljerac iz iste zgrade gdje sam i ja bio samo suprotan ulaz,ime mu ne znam budući su ga zvali po prezimenu u trpezariji,bil je pravi prijatel ko i ostali moji trpezarci.

Na vrh Go down
gugi
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2011-02-07
M(j)esto zadar

Kasarna ŠTIP - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 3 Icon_minitime07.02.12 22:53

ne znam za njega. po prezimenu bi triba bit iz Jasenica.a mislio sam da sam zna sve iz zadra koji su bili tamo. a bilo nas je dosta.
moj najbolji pajdaš je bije zagrebčanac, nažalost, izgubili smo kontakt. vidili se zadnji put 91. u zagrebu. sa remetinca je bio.
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

Kasarna ŠTIP - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 3 Icon_minitime07.02.12 23:07

Slaviša Makso (citat):
gugi (citat):

na odsluženju vojnog roka od 17.03. 1986. do 13. 03 1987.

Pozdrav,Gugi,
isti dan smo došli i skinuli se,kao i većina martovaca,
u onoj temi,7036,reko si da ćeš nabacit neke slike iz restorana,aj nabaci ako nije problem,
Paki je ostao u makedonskoj vojsci,ima o tome u ovoj temi mislim,potvrdio kolega KaplarM
Stjepan Pazdrijan je posle Stipa otisao u Ohrid a kasnije u Skoplje. Penzionisani je general Makedonske armije. Cini mi se da je bio iz Kutine ili Novske... Oficir kakav se retko radja.
Na vrh Go down
Slaviša Makso
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 139
ČLAN OD: : 2011-05-29
M(j)esto Zagreb

Kasarna ŠTIP - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 3 Icon_minitime08.02.12 0:10

gugi (citat):
ne znam za njega. po prezimenu bi triba bit iz Jasenica.a mislio sam da sam zna sve iz zadra koji su bili tamo. a bilo nas je dosta.
moj najbolji pajdaš je bije zagrebčanac, nažalost, izgubili smo kontakt. vidili se zadnji put 91. u zagrebu. sa remetinca je bio.

hehehe,nemoš sve znat jer je bila velika kasarna,znao sam desetak zagrepčana ali nijedan nije bio iz Remetinca,u pješadijskom sam znao dvojicu iz bestrzajaca al znam da ih je bilo još dosta,
nisam siguran sto posto jer je dosta prošlo al mislim da je u artiljeriji bio jedan oficir iz Zadra,prezime se nemogu sjetit trenutno

EDIT:mozak mi je proradio,prezivao se Beader

_________________
4446/pvo/štip/mart 86


Slaviša Makso: komentar modifikovan dana: 08.02.12 0:25; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Slaviša Makso
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 139
ČLAN OD: : 2011-05-29
M(j)esto Zagreb

Kasarna ŠTIP - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 3 Icon_minitime08.02.12 0:17

Kaplar M (citat):

Stjepan Pazdrijan je posle Stipa otisao u Ohrid a kasnije u Skoplje. Penzionisani je general Makedonske armije. Cini mi se da je bio iz Kutine ili Novske... Oficir kakav se retko radja.

Da,sad sam našao ovdje smo o tome pričali [You must be registered and logged in to see this link.]
neka bude i u ovoj temi,pričali smo u više tema o Štipu ali ova se nametnula kao glavna,hehehe

_________________
4446/pvo/štip/mart 86
Na vrh Go down
gugi
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2011-02-07
M(j)esto zadar

Kasarna ŠTIP - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 3 Icon_minitime08.02.12 10:38

da, vidim da je jako puno tema o štipu
a di i neće, onolika vojarna, bezbroj vojnika...
a sićaš li se one crnke što je radila u vešeraju, muž joj bije neki zastavnik u vojarni
bila je baš onako, tipična makedonka, malena, crna, a zgodna
svako jutro kad bi dolazila na posa, kroz špalir nabrijani pijetlova...
Na vrh Go down
Slaviša Makso
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 139
ČLAN OD: : 2011-05-29
M(j)esto Zagreb

Kasarna ŠTIP - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 3 Icon_minitime08.02.12 12:33

gugi (citat):
da, vidim da je jako puno tema o štipu
a di i neće, onolika vojarna, bezbroj vojnika...
a sićaš li se one crnke što je radila u vešeraju, muž joj bije neki zastavnik u vojarni
bila je baš onako, tipična makedonka, malena, crna, a zgodna
svako jutro kad bi dolazila na posa, kroz špalir nabrijani pijetlova...
Onako u magli se sjećam kad bi bio kraj radnog vremena pa bi ti civili išli kući,
kažeš crnka a muž zastavnik,valjda su sve te ženske bile udate za oficire,baš je KaplarM spomenuo za onu ženu iz kantine ili dućana da joj je muž bio neki bezbednjak.
Jel se sjećaš kad bi išli u grad pa skoro obavezno prvo svratili kod Vitlara,mislim da se tako zvao onaj uski bircuz sa jeftinom pljeskavicom,
onda su se jednom neki otrovali sa majonezom pa su nam u kasarni govorili da nejdemo više tamo.

_________________
4446/pvo/štip/mart 86
Na vrh Go down
gugi
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2011-02-07
M(j)esto zadar

Kasarna ŠTIP - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 3 Icon_minitime08.02.12 14:54

uh, što sam s njom sve stvara.... u mislima, naravno, za vrime požarstva u auto parku... Very Happy Very Happy
sićan se te rupčage, kad bi se čoporativno spuštali u grad, obavezna postaja.
preferira sam astibo, hotel. i neki kafić, mislim da se zva flesh ili slično, al znam da nam bilo zabranjeno tamo ić.
Na vrh Go down
Slaviša Makso
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 139
ČLAN OD: : 2011-05-29
M(j)esto Zagreb

Kasarna ŠTIP - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 3 Icon_minitime08.02.12 21:38

gugi (citat):
i neki kafić, mislim da se zva flesh ili slično, al znam da nam bilo zabranjeno tamo ić.

možda misliš na Jet(džet),bio je najmoderniji tamo kafić...skupljala se mladež,bio samo par puta tamo,nedaleko u istoj ulici samo sa druge strane bila je pizzeria Mozart ili Amadeus mislim,uglavnom pizza je bila zaqurac ali lokal je bio dobro sređen,tu sam prvi puta probao makedonsko vino koje zbog slatkoće nije valjalo nama koji smo na Zagorskom kiselišu,hehehe

_________________
4446/pvo/štip/mart 86
Na vrh Go down
gugi
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2011-02-07
M(j)esto zadar

Kasarna ŠTIP - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 3 Icon_minitime10.02.12 10:25

a biće, stvarno se ne sićam imena kafića
al sam zapamtije jako puno vojnika.. sve se nada da će se neko od njih javit ode na forum, da se podsjetimo... ma da, ništa.
Na vrh Go down
Slaviša Makso
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 139
ČLAN OD: : 2011-05-29
M(j)esto Zagreb

Kasarna ŠTIP - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 3 Icon_minitime10.02.12 11:26

gugi (citat):

al sam zapamtije jako puno vojnika.. sve se nada da će se neko od njih javit ode na forum, da se podsjetimo... ma da, ništa.

Kad pogledaš da smo već 45+ godina onda i nije čudo,barem ovi koje ja znam ne interesira ih internet ili nemaju vremena,

ja sam već dugo na bolovanju i vezan za kuću,pitanje je da je drukčije dal bih se inače javio ovdje.

_________________
4446/pvo/štip/mart 86
Na vrh Go down
gugi
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2011-02-07
M(j)esto zadar

Kasarna ŠTIP - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 3 Icon_minitime10.02.12 12:39

da
ako još uzmem u obzir profil mojih iz pješadije, uglavnom brdsko-planinski krajevi... teško očekivati da bi se neko moga javiti
nadan se da nije neka teška bolest i da će proć...
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

Kasarna ŠTIP - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 3 Icon_minitime10.02.12 20:05

Objasnjava dzomba mladom vojniku zasto se Penus i Susevo tako zovu... "Cuj, nema tu mnogo mudrovanja, kada pocnes peniti, stigao si na Penus, a kada vidis da si se osusio, to ti je siguran znak da si na Susevu!"
Ovo je mala sala, ali trebalo je nekada pod uzbunom otici (i vratiti se) see sa tih mesta. Svakom vojniku iz Stipa su u secanju za ceo zivot. Smile
Na vrh Go down
gugi
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2011-02-07
M(j)esto zadar

Kasarna ŠTIP - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 3 Icon_minitime10.02.12 22:49

o da
suševo, penuš, krivolak, ovče polje, popova šapka, gerovo... više sam bio na logorovanjima nego u vojarni
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

Kasarna ŠTIP - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 3 Icon_minitime11.02.12 13:29

... i Zletovo, Makedonska Kamenica, Todorovci... ma kud se nije islo!!!
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

Kasarna ŠTIP - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 3 Icon_minitime11.02.12 13:32

gugi (citat):
da, vidim da je jako puno tema o štipu
a di i neće, onolika vojarna, bezbroj vojnika...
a sićaš li se one crnke što je radila u vešeraju, muž joj bije neki zastavnik u vojarni
bila je baš onako, tipična makedonka, malena, crna, a zgodna
svako jutro kad bi dolazila na posa, kroz špalir nabrijani pijetlova...
A kada iz stacionara dobijes recept da u apoteci podignes neki lek? Ne izlazi ti se iz nje kada vidis onu tetu!!!
Na vrh Go down
gugi
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2011-02-07
M(j)esto zadar

Kasarna ŠTIP - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 3 Icon_minitime11.02.12 15:08

Kaplar M (citat):
gugi (citat):
da, vidim da je jako puno tema o štipu
a di i neće, onolika vojarna, bezbroj vojnika...
a sićaš li se one crnke što je radila u vešeraju, muž joj bije neki zastavnik u vojarni
bila je baš onako, tipična makedonka, malena, crna, a zgodna
svako jutro kad bi dolazila na posa, kroz špalir nabrijani pijetlova...
A kada iz stacionara dobijes recept da u apoteci podignes neki lek? Ne izlazi ti se iz nje kada vidis onu tetu!!!
Laughing
nisan nikad bije u apoteci
par dana stacionara nakon pokvarene buđole na dočeku nove godine. teški gastritis

Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

Kasarna ŠTIP - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 3 Icon_minitime11.02.12 16:15

I ja sam desetak dana zaglavio u stacionaru, i to bas nesto pred novu godinu. Imao sam upalu krajnika i izasao dva ili tri dana pred docek nove 1985-te godine.
Na vrh Go down
gugi
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2011-02-07
M(j)esto zadar

Kasarna ŠTIP - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 3 Icon_minitime11.02.12 16:42

ja na Novu 87.
Na vrh Go down
Slaviša Makso
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 139
ČLAN OD: : 2011-05-29
M(j)esto Zagreb

Kasarna ŠTIP - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 3 Icon_minitime12.02.12 0:33

Kad smo kod stacionara... da pohvalim zubara,ne sjećam se koji je imao čin,možda ml.vodnik ali svaka mu čast,stavio mi plombu koja je držala 20 godina,

u civilstvu mi znale neke trajat par mjeseci.

_________________
4446/pvo/štip/mart 86
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

Kasarna ŠTIP - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 3 Icon_minitime12.02.12 13:27

Slaviša Makso (citat):
Kad smo kod stacionara... da pohvalim zubara,ne sjećam se koji je imao čin,možda ml.vodnik ali svaka mu čast,stavio mi plombu koja je držala 20 godina,

u civilstvu mi znale neke trajat par mjeseci.
Pazi se... da nije u njoj brom Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Na vrh Go down
gugi
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2011-02-07
M(j)esto zadar

Kasarna ŠTIP - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 3 Icon_minitime12.02.12 17:44

eh, te priče o bromu u čaju... Very Happy Very Happy
ako su ga i stavljali, onda vjerojatno u malim količinama...jer nije bilo negativnog efekta
Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

Kasarna ŠTIP - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 3 Icon_minitime12.02.12 17:48

Što se tiče broma dobili smo stručno obrazloženje lol!

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
Slaviša Makso
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 139
ČLAN OD: : 2011-05-29
M(j)esto Zagreb

Kasarna ŠTIP - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 3 Icon_minitime13.02.12 1:48

Kaplar M (citat):

Pazi se... da nije u njoj brom Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

možda je i bio ali je bio kontra efekt,dok je bila plomba mašina je radila,sada kad je nema radi samo povremeno,hehehe

inače da ga hebeš čaj je imao neki šnjof.

_________________
4446/pvo/štip/mart 86
Na vrh Go down
gugi
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2011-02-07
M(j)esto zadar

Kasarna ŠTIP - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 3 Icon_minitime13.02.12 9:30

pa da, šljakanje stroja i jest do zuba
zuba vremena..
a čaj je šnjofa po onim manijerkama, po aluminiju, po svemu, samo ne čaju
Na vrh Go down
Slaviša Makso
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 139
ČLAN OD: : 2011-05-29
M(j)esto Zagreb

Kasarna ŠTIP - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 3 Icon_minitime14.02.12 1:14

gugi (citat):
pa da, šljakanje stroja i jest do zuba
zuba vremena..
a čaj je šnjofa po onim manijerkama, po aluminiju, po svemu, samo ne čaju

Dobro veliš,hehehe

_________________
4446/pvo/štip/mart 86
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

Kasarna ŠTIP - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 3 Icon_minitime17.02.12 13:00

Meni je najteze padalo pranje porcije na terenu. Nikada nije bilo dovoljno vode da se to uradi na pravi nacin.
Na vrh Go down
nenadkarlo
Gušter
Gušter
nenadkarlo


BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2012-02-19

Kasarna ŠTIP - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 3 Icon_minitime19.02.12 19:33

Prljaviji grad nisam vidio , a cigana , i svadbi svaki dan ....
Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

Kasarna ŠTIP - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 3 Icon_minitime19.02.12 19:51

Ko pjeva zlo ne misli Very Happy
Čistoća je pola zdravlja a nečistoća druga polovica Very Happy

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

Kasarna ŠTIP - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 3 Icon_minitime20.02.12 0:01

purger (citat):
Ko pjeva zlo ne misli Very Happy
Čistoća je pola zdravlja a nečistoća druga polovica Very Happy
Kad si spomenuo cistocu, setih se onog glancanja cipela do besvesti uoci odlaska u grad. I koliko god da si ih usijao, kada se vratis kao da si po blatu gazio. I onda opet ista prica... Kada dodje sledeci izlazak u grad, cetku u ruke pa "opleti", da se sjaji kao sunce.
Na vrh Go down
Slaviša Makso
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 139
ČLAN OD: : 2011-05-29
M(j)esto Zagreb

Kasarna ŠTIP - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 3 Icon_minitime20.02.12 1:20

Kaplar M (citat):
setih se onog glancanja cipela do besvesti uoci odlaska u grad. I koliko god da si ih usijao, kada se vratis kao da si po blatu gazio. I onda opet ista prica... Kada dodje sledeci izlazak u grad, cetku u ruke pa "opleti", da se sjaji kao sunce.

E da,nije se isplatilo riskirati da te dežurni vrati radi neispravnosti,izlazak u grad je bio dah slobode i alkohola,hehehe

izlazio sam skoro svaku srijedu i subotu(kurir) a grad mi je ostao u lijepom sjećanju u svakom pogledu.

_________________
4446/pvo/štip/mart 86
Na vrh Go down
Sponsored content





Kasarna ŠTIP - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ŠTIP   Kasarna ŠTIP - Page 3 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Kasarna ŠTIP
Na vrh 
Stranica 3/9Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 Similar topics
-
» Kasarna Štip 87/88 tenkisti
» Štip VP 7036/12
» Štip generacija 89/90
» Stip. pesadija 87,88
» Štip VP 4444/1 januar 83/84

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR MAKEDONIJA-
Idi na: