FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Kamensko, Karlovac

Go down 
+94
Iveek
Kenan
ufo
Ljubiša Niš Novembar 84
Bax
Vladicin Han 3713 - C 1
Dani 84-85
shabani
Atomislav
Dado
NikicaM
danijel P7b
Tomos 18
maskirac
Darule
biguran
Bivsipripadnik
Beka Andjelkovic
Mladjo
ggh
sam-2
Mart 89
bežigrad
Josip77
sali
branko nikl
homemaster77
Mekusje 94
Zika80
boob173
stiglic
Dozerista91
slobodan15
Mico livno
grejder.cerovac
mirko60
dpuric
bojan70dozer
ZAGORAC
DejanMag
liky65
Drobi
ikon
oficir s ruzom
exumer
stari FAZAN
Gligorijevic
zoran sombor
tom1970
Stazio
lucic
Matrix
milutins
čato
vojnik 84
miler
pionir maleni
Todor67
Max Blitz
sasa staza
SveJug
martovska89
Boske
alba
mikica
kamensko83
ljubisa 1971
bojnik
ilco
Apis-Danska
djordje
Vlada 13
boyan64
Sokol1
Letva
Gringo
Puky
darkob
zoran01
alexandar
mart_1989
nenadkarlo
Čaja
Toni Makedonija
sekerac dragan
čolić
dugi 1990
purger
dasud961
Fap 2026
mgalic2
Borut38
inzenjerac
Kaplar M
98 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
AutorPoruka
bežigrad
Gušter
Gušter



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 74
ČLAN OD: : 2012-03-10

Kamensko, Karlovac - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 9 Icon_minitime05.12.20 14:51

sam-2, E moj druže beogradski, kažeš mračne šume Štrekovca... Je, je, zaista je tako ali sve šume gdje su bili smješteni takvi i mnogi skladišni objekti izgledale su tako "mračno" i odasvud   je "vrebao vanjski i unutarnji neprijatelj". Zato je straža uvijek morala biti budna, pa i šarplaninci.
Bilo je u toj okolici nekoliko takvih objekata u mračnoj šumi i uglavnom su s vremenom svi devastirani i zarasli u šikaru ili su praktično srušeni i nestali. Mislim da je tako i sa Štrekovcem, ostali su samo betonski ukopi za kamione (mada tamo čini mi se i nije bilo nekakvih zidanih objekata). Mislim da vam je i "hangar plavaca" u Kamenskom (uz ogradu i sporednu kapiju na šumsku cestu prema Mekušju )"pojeo zub vremena". Nažalost, puno je novca i dugogodišnjeg rada uloženo u mnoge takve objekte u cijeloj Jugoslaviji da bi na kraju mnogi bili uništeni, devastirani i neiskorišteni. Ali eto, dobro je, zahvaljujući informatičkoj tehnologiji još uvijek (iz fotelje) prepoznajemo "svoje" kasarne, puteve i staze oko njih pa se vratimo u mlade dane...

sam-2 voli ovaj upis

Na vrh Go down
sam-2
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2016-03-27
M(j)esto Beograd

Kamensko, Karlovac - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 9 Icon_minitime10.12.20 19:40

Lep  pozdrav  fantu Bezigradskom.. pionir

Imam  nesto  novijih  fotosa  postrojenja.  Pre  koje leto  me je kontaktirao  momak  iz Karlovca
koji  me je  nasao  na  jednom  forumu  gde sam pomenuo  gde  sam  bio vojak.

Momak  iz  hobbya  istrazuje  istorijat  napustenih  vojnih  baza  oko  Karlovca.
Sam  je  fotografirao  sadasnje  stanje   baze  i  poslao  mi  2-4  fotosa.
Ako  nadjem te  fotose  postavicu  ih  ...
Na vrh Go down
sam-2
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2016-03-27
M(j)esto Beograd

Kamensko, Karlovac - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 9 Icon_minitime02.01.21 20:45

[You must be registered and logged in to see this image.]
Bivsa  prijavnica  baze  i spavaona  straze.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Kapetani  Biga  Slavko, Milan  Torbica i  glavnokomandujuci Mladjenovic.  Desno  je ????? (opet  vodnik  Alchajmer  zeza)

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
Bax
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2019-04-28
M(j)esto Ljubljana

Kamensko, Karlovac - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 9 Icon_minitime14.01.21 19:27

Ja sam bio na obuki za kerovođu u Varaždinu, a kolegu iz Varaždina koji je bio samnom poslali su na obuku u Sisak.
Bio sam 9 mjeseci u Bazi i trčao ju svake večeri 25 krugova = 25 kilometara, čak ponekad u tami ali su me straža znala.
Na vrh Go down
Bax
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2019-04-28
M(j)esto Ljubljana

Kamensko, Karlovac - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 9 Icon_minitime14.01.21 19:29

sam-2 (citat):
Bax (citat):
U kasarni Dušan Vergaš bilo je odjelenje RV i PVO - 150 plavaca. Ja sam imao nadimak Bax, bio oktobarac 1981 i u kasarni samo 3 mjeseca a ostalih 9 bio sam u sastavu straže "na položaju" u raketnoj bazi.

U mojoj je generaciji služio vojsku i fudbaler Arnautovič iz Bihaća, Kostervajn Zlatko (isto kerovodac, klasič kao ja) iz Varaždina, Zavlan Samir iz Sarajeva, Tomaž Lunder iz Ljubljane ....

Ima li koga od ove generacije?
 OHO... ima jos  neko iz mracnih  suma  Strekovca... Kerovodac  velis... ? Fino  zanimanje za  ubiti  dane.
Uh, kako  me  na jednoj  strazi  (SM-2) prepao  pas...
Sisao  sam jedne  noci  previse  sa  linije  grudobrana iza  ZIL-a, ka  duploj  zici i  zalegao.
 Nisam  osetio  da mi  se Golijat od  psa prisunjao dok  nisam osetio  vlazan  dah iza  uha affraid ...
Zmrzao  sam  se  od  straha  dok  je on  mlatio svojom  jezicinom...Jadniku   bilo  dosadno... Laughing Bacio  sam  mu koju  napolitanku.
U  trenu  ih  je pojeo , stajao  jos 2-3 minuta i  vratio se na svoje  mesto do zice...
Nisam  se  pomerao to  vreme ..Receno nam  je  da  budemo  mirni ako  imamo  nocnu  "posetu"..
Bili  su  to  ogromni  Sarplaninci (vecinom) i  obuceni  za  cuvanje  staticnih objekata, necujno  kretanje,
(jedino  ih  ZICA   odavala).   Zubima  su  lomili junece  kosti  iz  kuhinje...

Svi smo  se  nalupali  straze  na Strekovcu-u proseku pola  roka... Bar je bilo  zabavno gore a i  dani  su  brze  isli..

Poznajem Bigu  , tada u  cinu   kapetana  i  komandira BVR... Mislim  da  zivi  u Beogradu.

Bax, da li  si i ti  bio  u Nisu  na obuci  za  rukovaoca  pasa ?
Znas  li  da se na  satelitskim  snimcima i danas  vidi  kruzna  staza  Baze ?

Ja sam bio na obuki za kerovođu u Varaždinu, a kolegu iz Varaždina koji je bio samnom poslali su na obuku u Sisak.
Bio sam 9 mjeseci u Bazi i trčao ju svake večeri 25 krugova = 25 kilometara, čak ponekad u tami ali su me straža znala.
Na vrh Go down
masha89-90
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2021-02-01

Kamensko, Karlovac - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 9 Icon_minitime01.02.21 15:10

Pozdrav za sve na forumu posebno za klasu septembar 89/90 u kasarni Dusan Vergas Kamensko Karlovac. Bio na odsluzenju od 15.09.1989. - 22.12.1989. VP 3713 Komandir cete Kljajic Senad. Desetari Sinkovic Mario iz Zagreba i Borilovic Ante iz Splita. Masinska inzinjerija, rukovaoci na gradjevinske masine. Nakon toga prekomanda u kasarnu Pantelej, Nis.
Na vrh Go down
lepi
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2014-11-24

Kamensko, Karlovac - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 9 Icon_minitime07.04.21 22:39

Kaplar M (citat):
Kaplar M (citat):

April 1984... B bataljon I četa ( B1 )
Komandir čete kap. Adrović Sabro, komandiri vodova poručnik Ličina Dušan i vodnik Hodžić Sead... komandir trećeg voda je bio staža Hadžić iz okoline Sarajeva ali sam zaboravio ime.

Gašparič Andjej.....................................Ptuj
Mandić Miroljub.....................................Ripanj, Beograd
Vladisavljević Nenad...............................Zemun
Dacić Nazim..........................................Rožaje
Pirulić Armin..........................................Prozor
Handukuć Fahrudin................................Bihać
Kovačević Branko..................................Bosanska Krupa
Mulabećirović Adnan..............................Bosanska Krupa
Ćubela Miroslav.....................................Bugojno
Uka Hetem..........................................Priština
Mamaj Dalip.........................................Prizren
Džogov Nace.......................................Skoplje
Nakovski Ljupčo...................................Titov Veles
Marković Zlatko....................................Bajina Bašta
Preradović Miodrag...............................Mladenovac
Ljuban Miro.........................................Čapljina
Mišić Đorđo.........................................Vakuf ??? (Donji ili Gornji)
Marinković Zoran..................................Novi Sad
Milo Đurašković....................................Ivangrad (danas Berane)
Mijailović Goran....................................Šabac
Kukići Isljam.........................................Orahovac
Stanković Dragan.................................Niš
Bošković Rade.....................................Svetozarevo (danas Jagodina)
Hodža Ljuan........................................Priština
Paunović Pavle....................................Pirot

Ostale zaboravih... i za ovaj spisak sam se pomučio, jer sam kasnije dobio prekomandu u Štip, pa teško razdvajam sa kim sam služio u Kamenskom a sa kim u Makedoniji.

Da dodam...

Goran Nikolic.........................................Pristina
Zef Slaku..............................................Prizren
Rudolic Istvan........................................Pancevo
Samir Buza............................................Zenica
Sovs Julijan...........................................Ruski Krstur

Ja sam bio septembarska 1983, B bataljon I četa ( B1 ). Sve su isti oficiri bili i kod mene Smile Nažalost imena vojnika se ne sjećam, tako da mi i neki iz tvog popisa zvuče poznato... Ima li koga iz moje klase ovdje?
Na vrh Go down
boyan64
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 126
ČLAN OD: : 2012-09-27
DOB : 59
M(j)esto Slovenija

Kamensko, Karlovac - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 9 Icon_minitime12.04.21 18:03

Iveek (citat):
boyan64 (citat):
A ono držanje straže na lemic brdu mi je ostalo u uspomeni, jer tamo smo se malo opustili i bilo je ko da smo na nekom vikendu usred šumice. Ove godine sedmog mjeseca če biti 30godina od tih vojničkih dana na kamenskom.
Ti onda nisi bio pravi vojnik Ja sam na Lemicu bio tridesetak puta ičak sam kao komandir straže morao ulaziti sa zastavnikom koji je dolazio mjeriti vlagu u skladište puno pr tenkovskih mina Kad sam to vidio zaledila mi se krv u žilama
A ašto da nisam bio pravi vojnik? Odmarali smo kada nismo bili na sraži. A kada si bio na straži nema odmaranja. Ali nismo znali šta čuvamo. Nitko nam nikada nije ništa rekao.
Na vrh Go down
Kordun
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2021-04-27

Kamensko, Karlovac - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 9 Icon_minitime27.04.21 18:47

Puky (citat):
Možda nekima zanimljive informacije, a što ste pitali u gornjim postovima.
Volio bi da mi neki koje ste spominjali gore pogledaju danas u oči  Crying or Very sad . No pustimo to.
Milorad (Miki) Manojlović je poginuo na tenku 91. kod "Ribarske kućice" kad je pukušao ući u Karlovac s tenkom.
Viljam Šolar je visoki časnik OS Slovenije, još je aktivan, ali uvijek isti Vili  Very Happy
Da vas ne gnjavim, ako nekog još nešto zanima, neka pita na bilo koji način  Wink

Pozdrav ja sam bijo  Dezembarac 90/91 3613/5-3. Dali znas sta je sa Kapetanom Prusac Zlatan on mi je bijo komandir voda. A Cedo Papic komandir cete.
Na vrh Go down
Vojnik1989
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2022-07-15

Kamensko, Karlovac - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 9 Icon_minitime16.07.22 0:40

Masinska inzinjerija ,Decemberska klasa 89 ,komandir cete Senad Klajic , komandir voda iz Brckog je bio imena se nesjecam .Prekomanda Pancevo
Na vrh Go down
Sponsored content





Kamensko, Karlovac - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 9 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Kamensko, Karlovac
Na vrh 
Stranica 9/9Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
 Similar topics
-
» VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje
» Pozdrav Avgustovskoj klasi 85-86, Kamensko C3
» Aprilska Klaso 79 godina C1Bataljon kamensko
» kasarna kamensko mart 1988 wes makarista.
» KARLOVAC 70/71

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR HRVATSKA-
Idi na: