FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Kamensko, Karlovac

Go down 
+94
Iveek
Kenan
ufo
Ljubiša Niš Novembar 84
Bax
Vladicin Han 3713 - C 1
Dani 84-85
shabani
Atomislav
Dado
NikicaM
danijel P7b
Tomos 18
maskirac
Darule
biguran
Bivsipripadnik
Beka Andjelkovic
Mladjo
ggh
sam-2
Mart 89
bežigrad
Josip77
sali
branko nikl
homemaster77
Mekusje 94
Zika80
boob173
stiglic
Dozerista91
slobodan15
Mico livno
grejder.cerovac
mirko60
dpuric
bojan70dozer
ZAGORAC
DejanMag
liky65
Drobi
ikon
oficir s ruzom
exumer
stari FAZAN
Gligorijevic
zoran sombor
tom1970
Stazio
lucic
Matrix
milutins
čato
vojnik 84
miler
pionir maleni
Todor67
Max Blitz
sasa staza
SveJug
martovska89
Boske
alba
mikica
kamensko83
ljubisa 1971
bojnik
ilco
Apis-Danska
djordje
Vlada 13
boyan64
Sokol1
Letva
Gringo
Puky
darkob
zoran01
alexandar
mart_1989
nenadkarlo
Čaja
Toni Makedonija
sekerac dragan
čolić
dugi 1990
purger
dasud961
Fap 2026
mgalic2
Borut38
inzenjerac
Kaplar M
98 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
AutorPoruka
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1231
ČLAN OD: : 2013-02-06
M(j)esto Svuda po malo

Kamensko, Karlovac - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 4 Icon_minitime17.05.13 20:37

Ma bio sam i na Kupi par dana,postavljali most od BEJLI materijala-sto bi ti trebalo da znas sta je.Nosili smo ono gvozdje tih dana da su nam .... bila do kolena a ruke i noge nismo ni osecali.Ali sve u svemu je bilo OK i iskustvo vise u mom skromnom zivotu.
Na vrh Go down
boyan64
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 126
ČLAN OD: : 2012-09-27
DOB : 59
M(j)esto Slovenija

Kamensko, Karlovac - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 4 Icon_minitime20.05.13 10:09

Onaj "beli most" je bio stvarno jebada. A i sanduki sa minama od Kamenskog do Cerovca i nazad. Ono uže od sanduka se urezalo u ruke.
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

Kamensko, Karlovac - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 4 Icon_minitime20.05.13 12:42

Mi nismo nosili mine u sanducima, svako uzme po cetiri i u dve kolone na Cerovac ocas posla "ode" oko 350 mina. granata
Na vrh Go down
boyan64
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 126
ČLAN OD: : 2012-09-27
DOB : 59
M(j)esto Slovenija

Kamensko, Karlovac - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 4 Icon_minitime20.05.13 13:36

Pa i po komadima smo jih nosili. Još i dandanas trčim ako nosim nešto težko u rukama. To mi je ostalo od onih dana.
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1231
ČLAN OD: : 2013-02-06
M(j)esto Svuda po malo

Kamensko, Karlovac - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 4 Icon_minitime20.05.13 20:39

Sta da vam kazem drugari-moje saucesce za sve vase patnje.Uvek kada je trebalo da se ide iz Mekusja za Cerovac dolazili su kamioni za nas,tako da je najduza relacija koju sam prepesacio bila izmedju Mekusja i Kamenskog.Mozda je to bila privilegija nas pitomaca SRO a mozda smo jednostavno imali srece.Nosio sam i ja mine ali samo na vezbama a ne do poligona kao neko ali necu reci ko-vec samo pokazati. albino granata
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

Kamensko, Karlovac - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 4 Icon_minitime22.05.13 14:53

E, to je bilo samo dok nismo zavrsili kurs za komandire odelenja... Posle prekomanda i zbogom nosenju mina, dosli neki gusteri... cheers
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1231
ČLAN OD: : 2013-02-06
M(j)esto Svuda po malo

Kamensko, Karlovac - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 4 Icon_minitime25.05.13 21:58

zatvor E ako si mislio na mene -prevario si se jer sam ja bio PITOMAC guster a to nije mala stvar.Ma nosio bih opet nego smo ostareli i nikome ne trebamo vise. lol! tongue
Na vrh Go down
Apis-Danska
Gušter
Gušter
Apis-Danska


BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2012-11-24

Kamensko, Karlovac - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 4 Icon_minitime02.06.13 19:41

Zdravo Vojnik 84!
- Dobro dosao na stranicu! Evo da te malo podsetim na ta neka vremena
 
- Sluzili smo u isto vreme. Ja od novembra 84 pa sve do Staljinovog rodjendana, ili 22. decemnbra 85.(Tadasnji dan JNA- inace poklon Broza drugu Staljinu)... Tada sam ponovo pustio kosu.....
- Inace sam bio jedini "celavi" desetar (osisan na nulu) u to vreme. Sisanje je bilo zabranjeno jer se smatralo protestom..(Partija je u svemu videla neprijatelja)... Posle mene osisao se moj dobri drugar Mostarac- Potoci (BZ) takodje...Nama je poslo za rukom, uz naravno dobru volju lekara iz ambulante koji su to sve podkrepili pecatom i dijagnozom! Hvala im i sada do neba!
- Znam da je podpukovnik Beljin pri svakom mom predavanju raporta sa strazom vrteo glavom kada me vidi.(Celavog i osisanog)..Voleo bih da znam sta je mislio???A meni je to u stvari sve bilo smesno, zanimljivo i pre svega higijenski prakticno...(Kupali smo se jenom  nedeljno po propisima)????
- Sluzio sam u 3713/B1 od prvog do poslednjeg dana...i nekajem se sto sam ostao...(mada sam u pocetku zalio sto nisam otisao negde drugde)Mislim da je kasarna, higijena,hrana i gvozdena disciplina meni bile ok. Doziveo sam to kao nesto pozitivno kasnije u zivotu...Naucio sam da pomeram granice ( ne granice zemalja, da me pomislite svasta) nego svoje sopstvene a to mi je pomoglo da dostignem ono sto sam zeleo...Sam grad Karlovac je bio takodje lep...sad sto nisu voleli vojsku to je druga prica....za neka druga vremena...??? "Drumovi ce pozeleti Turaka ali turaka nigde biti nece"....
- Jos jednom pozdrav za Vojinika 84!

Na vrh Go down
milutins
Kapetan
Kapetan



Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3646
ČLAN OD: : 2009-08-19
DOB : 62

Kamensko, Karlovac - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 4 Icon_minitime02.06.13 22:19

Uvod-prolazna-razrada-ok,zavrsetak i poruka(sta je pisac hteo da kaze) poprilicno loshe.
Moglo je i bez drumova-ko ce koga da pozeli je relativna stvar.
Na vrh Go down
vojnik 84
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 15
ČLAN OD: : 2013-04-18
DOB : 58

Kamensko, Karlovac - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 4 Icon_minitime04.06.13 23:53

Zdravo Apis-Danska!Ne mogu da se setim celavog desetara(i pored toga sto smo bili 10 ili 11 meseci u istoj kasarni).Potpuno se slazem sa tobom da su higiena i disciplina bili na visokom nivou i da u Karlovcu nisu voleli vojsku. Pozdrav!
Na vrh Go down
milutins
Kapetan
Kapetan



Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3646
ČLAN OD: : 2009-08-19
DOB : 62

Kamensko, Karlovac - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 4 Icon_minitime05.06.13 1:04

Ja kada sam sluzio vojsku(oktobarska 80-e JNA je visoko kotirala medju josh uvijek zbratimljenim narodima"od Vardara pa do Triglava".Pretpostavljam da je u godinama pred raspad SFRJ bilo drugacije.Kako je sada?Iskustva su razlicita,uvijek se nadje neka usijana glava.Pre dva dana rodjak se vratio iz RS u USA preko RH,imao je let iz Zagreba.
Ja licno u proputovanjima kroz RH nigdje nisam naishao na probleme.
Rece mi da su ga na hrvatskoj granici skinuli do gola,trazili mu i recept za lijekove koje je nosio sa sobom(licni lijekovi u malim kolicinama).
Bice bolje-buduce generacije sigurno ce biti pametnije i tolerantnije
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Kamensko, Karlovac - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 4 Icon_minitime05.06.13 1:28

milutins (citat):
Rece mi da su ga na hrvatskoj granici skinuli do gola,trazili mu i recept za lijekove koje je nosio sa sobom(licni lijekovi u malim kolicinama).

To malo treniraju za shengensku granicu EU sad uskoro, imao je loš dan valjda, pa baš njega zakačilo. Very Happy
Na vrh Go down
milutins
Kapetan
Kapetan



Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3646
ČLAN OD: : 2009-08-19
DOB : 62

Kamensko, Karlovac - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 4 Icon_minitime05.06.13 1:38

I ja mislim isto.Prije svega start je turisticke sezone-trebalo bi biti vishe uljudnosti nego uobicajeno.Ti problem se cesto srecu na svim granicnim prelazima.
Na vrh Go down
milutins
Kapetan
Kapetan



Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3646
ČLAN OD: : 2009-08-19
DOB : 62

Kamensko, Karlovac - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 4 Icon_minitime05.06.13 1:47

vojnik 84 (citat):
Zdravo Apis-Danska!Ne mogu da se setim celavog desetara(i pored toga sto smo bili 10 ili 11 meseci u istoj kasarni).Potpuno se slazem sa tobom da su higiena i disciplina bili na visokom nivou i da u Karlovcu nisu voleli vojsku.      Pozdrav!

Moguce je da u Karlovcu nisu voljeli vojsku iz prostor razloga sto je u gradu bilo jako puno vojske.
Neko mi je davno rekao kako je u Karlovcu bilo 15-ak kasarni,grad je vrveo od vojske.

Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

Kamensko, Karlovac - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 4 Icon_minitime05.06.13 11:49

Kakve veze ima poveznica turisti - granični prelazi - EU - skidanje hlača - uljudnost - Shengen a tema je o služenju vojske u Kamenskom Karlovac.Postoji Svaštara i ostale teme za razbibrigu Cool

_________________
RIJEČI KOJE NISU POPRAČENE DJELIMA,BEZNAČAJNE SU..
CHE ......    [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

Kamensko, Karlovac - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 4 Icon_minitime05.06.13 14:41

Citat :
Rece mi da su ga na hrvatskoj granici skinuli do gola,trazili mu i recept za lijekove koje je nosio sa sobom(licni lijekovi u malim kolicinama).

Normalna procedura i ništa čudno.
Neznam da li je još uvjek na snazi i provjera razno raznih bočica kao recimo parfema jedno vrijeme mislim da se čak nisu mogle unosit uz predhodno prijavljivanje.

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
miler
Desetar
Desetar



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 252
ČLAN OD: : 2012-03-06
DOB : 58
M(j)esto Pirot

Kamensko, Karlovac - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 4 Icon_minitime05.06.13 21:28

milutins (citat):
Neko mi je davno rekao kako je u Karlovcu bilo 15-ak kasarni,grad je vrveo od vojske.

Godine 1984/85 u vreme kada sam ja bio na odsluženju vojnog roka, kao vozač obišao sam sledeće kasarne  u Karlovcu:
1.Luščić
2.Petrova gora
3.Ivo Lola Ribar
4.Josip Kraš
5.Bosanski magacini
6.Gaza
7.Ilovac
8.Dubovac
9.Kupa
10.Jamadol
11.Mekušje
12.Kamensko
13.Turanj
14.Logorište
15,Marko Orešković
16.Borlin
Bilo je kasarni sa malim brojem vojnika ali i kasarni sa preko hiljadu vojnika.

Na vrh Go down
milutins
Kapetan
Kapetan



Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3646
ČLAN OD: : 2009-08-19
DOB : 62

Kamensko, Karlovac - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 4 Icon_minitime06.06.13 3:31

Matrix (citat):
Kakve veze ima poveznica turisti - granični prelazi - EU - skidanje hlača - uljudnost - Shengen a tema je o služenju vojske u Kamenskom Karlovac.Postoji Svaštara i ostale teme za razbibrigu  Cool

Primetio sam da me non stop kritikujesh zbog "iskakanja"sa teme.
Jedino ti smeta kada ja pokatkad iskocim-primjera koliko hocesh..
Najozbiljnije razmisljam da ti vise ne smetam.

Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

Kamensko, Karlovac - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 4 Icon_minitime06.06.13 11:28

milutins (citat):
Primetio sam da me non stop kritikujesh zbog "iskakanja"sa teme.
Jedino ti smeta kada ja pokatkad iskocim-primjera koliko hocesh..
Najozbiljnije razmisljam da ti vise ne smetam.
 
U dobrom duhu ti pišem da sam puno ranije opominjao i svoje bivše vojnike zbog "iskakanja" a za to postoje određene teme.
Ovo je treći put da od mene dobiješ kritiku.
Nemoj puno razmišljati nego nastavi u vedrom tonu a "iskači" na već predviđenim temama jer imaš potencijala za vrijednije teme od politiziranja.
Lijep pozdrav i nadam se da ćeš ovo dobronamjerno shvatiti.

_________________
RIJEČI KOJE NISU POPRAČENE DJELIMA,BEZNAČAJNE SU..
CHE ......    [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
milutins
Kapetan
Kapetan



Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3646
ČLAN OD: : 2009-08-19
DOB : 62

Kamensko, Karlovac - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 4 Icon_minitime06.06.13 12:33

Hvala na pozdravima.
Nadam se da si iskren.
Primetio sam da kod tebe ne moram citati nishta izmedju redova.Na zalost ima diskutanata gdje me je strah napisati kada procitam ono shto nisu napisali(izmedju redova).Iskrenost je osnova svega-osim politike.
Da ponekad volim politizovati to si dobro primetio.
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

Kamensko, Karlovac - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 4 Icon_minitime06.06.13 13:19

Sve je ok.Iskren sam u svemu što napišem a sad neka vojnici iz teme nastave razmjenjivati iskustva i uspomene.

_________________
RIJEČI KOJE NISU POPRAČENE DJELIMA,BEZNAČAJNE SU..
CHE ......    [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
vojnik 84
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 15
ČLAN OD: : 2013-04-18
DOB : 58

Kamensko, Karlovac - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 4 Icon_minitime06.06.13 21:13

Apis-Danska (citat):
Pozdrav Svima,

- Moj slucjni prolazak na ovom forumu je podstakao razmisljanja i secanja...

- Setih se Kap. Boskovica. Tih, skoro neprimetan, ( nepamtim da sam ga cuo da vice na vojnike) i krh na prvi pogled ali vrlo snazan i zilav.Sportski tip,rekao bih extremista(cini mi se da je bio u C ili D bataljonu). Vecito je trcao satima po i oko igralista u Kamneskom. Kasnije sam ga video u jutarnjem programu RTS-a gde se spremao da osvaja neke vrhove planinske, sa nekom ekipom... Ostao je isti  "Decije lice" koja je sada malo vise sazrelo.
- Setih se majora Mikija Jevremovica...Majora Radmanovica....Bezbednjaka Bogdanovica
- On je zanemeo kada sam na razgovoru kod njega jasno i glasno na pitanje da li sam razmisljao da jednom zamenim pasos (SFRJ) za strani odgovorio : DA, cim odem iz JNA!
- Dugo me je gledao nije pitao zasto, ali je to postovao....tu moju iskrenost. (Mislim da je u papirima imao moje familijarno poreklo i zato nije pitao). Rekao je onako sebi u bradu: "Odsluzi ovo posteno i budi dobar vojnik nece biti problema". Tko je i bilo...(Otac me je upozorio da sigurno cu ici na razgovor kod bezbednjaka kada stignem iz njgovog iskustva od 1954...)
-Uvek mi se javljao kada me god sretne na krugu...ili kada prodje njegovom kampanjolom...(????)Jedno kada sve ovo bacim na pair bice mnogo vise o svemu...(subjektivnih misljenja)...
- Setih se jednog porucnika ali nikako da se setim njegovog imena...Bio je visok, sirokih pleca a starahovito vitak. Bio je negde iz Beograda.Muskarac kakvog bih svaka zena pozelela, pravi oficircina....Opasac mu je zbog vitkosti stalno visio onako "kaubojski",  i pistolj je nosio na suprotnoj strani od ostalih. (na levoj strani i okrenute korice napred).Bio je strahovito strog i ozbiljan. Strah i trepet za mnoge. Na pisti kada nas je postrojavao kao dezurni onako u polu mraku, sa crvenom trakom na rukavu, u sinjelu licio je vise na nekakvog SS-oficira nego na JNA oficira.(opet moje subjektivno misljnje).(mada su unifforme bile slicne...nacionalsocijalista i komunista. Setite se uniforme feldbmarsala i naseg marsala....?(opet moje subjektivno misljenje)
- Secam se da je jednom zasao po B1 bataljonu i pokupio sve novine i pobacao u kantu. Ali pod mojim jastukom je nasao Playboy i jos nekakve novine sa "zapada" sa obnazenim lepoticama. E to nije bacio nego odneo u strazaru...A ja onako vaspitavan u "demokratiji da autoritete ne priznajem" krenem po saznanju u strazaru kod njega. Pokucam na vrata udjem i prestavim se sve po PS-u i kazem da sam dosao po moje novimne. A on se sav nakostresio i istera me napolje da popravim uniformu. Ja se vratim pregledam sve je ok. Ponovo pokucam i udjem i ponovim sve rediom....A on me gleda i kaze da te i takve novinem nesmem da imam ja mu odgovoerim da ako ja nesmem nesme ni on(drzao ih je u rikama i citao). On se onako sav ozbiljn, rasteze lice, nasmesi i rece:"dodji za 1 sat kada pregledam i uzmi". Tako je i bilo...Ako se neko seca ovog porucnika neka javi...Vole bih da zapamtim ime....
- Kada sam odlazio iz JNA on je staja na izlazu na kapiji, upitao me je sta imam u torbi a ja mu "drsko" odgovorih: "Onaj okvir sa 5 metaka koji je nestao pre 7 dana". Pogledao me je i pokazao mi da nastavim kroz kapiju..
- Evo toliko od novembarske 84....
PS: Ima ovde materijala da se napise jedna mala knjigica. Samo da opise sve ove ovicire a bilo je raznih licnosti......
 
kapetan Boskovic Branko bio mi je komandir cete u c-3(na obuci 5 meseci),avgusta 84g. dosao je kao komandir cete umesto kapetana Ojdanica,bio je mnogo dobar sa vojskom ,do skidanja septembra 85g. jos uvek je bio komandir u C-3.

Na vrh Go down
lucic
Gušter
Gušter
lucic


BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2013-06-07

Kamensko, Karlovac - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 4 Icon_minitime07.06.13 0:30

darkob (citat):
Ilko (citat):
Junska klasa 1990-1991

Ima nekoga?

Ja sam bio u to vreme u kasarni Kamensko, bio sam pionirska inženjerija. Prvo mi je komandir čete bio kapetan Velimir Planko a komandir voda potporučnik Ilić Miloš a posle sam bio u trećem vodu kod kapetana Miodraga Manojlovića.
Ne mogu da se setim kako se zvao komandir voda, bio je stariji vodnik prve klase.
Oficir bezbednosti je bio kapetan Adrović.

Pozz i ja sam bio 90/91 junska klasa kod kapetana Mikija, zovem se Lucic Zoran

Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 57
M(j)esto HN

Kamensko, Karlovac - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 4 Icon_minitime07.06.13 10:55

Zorane, dobro došao. cheers
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1231
ČLAN OD: : 2013-02-06
M(j)esto Svuda po malo

Kamensko, Karlovac - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 4 Icon_minitime07.06.13 21:38

Pozdrav Lucicu-verovatno smo bili jedno vreme zajedno-ja u Mekusju (mart 91 *,a ti u Kamenskom do juna te godine.Verovatno se secas kada je moja klasa davala zakletvu pocetkom aprila 91 god.
Na vrh Go down
darkob
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2012-05-02
DOB : 52
M(j)esto Beograd

Kamensko, Karlovac - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 4 Icon_minitime13.06.13 12:48

Puky (citat):
Možda nekima zanimljive informacije, a što ste pitali u gornjim postovima.
Volio bi da mi neki koje ste spominjali gore pogledaju danas u oči  Crying or Very sad . No pustimo to.
Milorad (Miki) Manojlović je poginuo na tenku 91. kod "Ribarske kućice" kad je pukušao ući u Karlovac s tenkom.
Viljam Šolar je visoki časnik OS Slovenije, još je aktivan, ali uvijek isti Vili  Very Happy
Da vas ne gnjavim, ako nekog još nešto zanima, neka pita na bilo koji način  Wink

Hvala ti na informaciji za kapetana Mikija. Čuo sam da je poginuo ali nisam znao kako.
Neka mu je večna slava.

Na vrh Go down
boyan64
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 126
ČLAN OD: : 2012-09-27
DOB : 59
M(j)esto Slovenija

Kamensko, Karlovac - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 4 Icon_minitime13.06.13 13:11

Ovu Fotku Senada sam našao na netu.

[You must be registered and logged in to see this link.]

Da ga sretnem na ulici, ne bi ga prepoznao.

Kako smo se svi promjenili za tih 30 godina. A i kako su brzo prošle te godine. Još čemo se dvaput okrenut, pa čemo več biti u domu za penzionere ili na groblju.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
milutins
Kapetan
Kapetan



Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3646
ČLAN OD: : 2009-08-19
DOB : 62

Kamensko, Karlovac - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 4 Icon_minitime13.06.13 14:12

Kada procitam clanke poput ovoga o Sanskom Mostu,potpuno se najezim.Postanem svestan sta je politika uradila.Totalno zombirala ljude.
Selo gori a baba se ceslja.
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

Kamensko, Karlovac - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 4 Icon_minitime23.10.13 20:09

Evo, malo restarta u ovoj sedoj glavi (sećanja krenula)... U moje vreme u Karlovcu je za vojsku bilo zabranjeno da se ide u Tomatino, Jedanaest plavih, Pothodnik i još par lokala. Razmišljao sam kada se budem skidao da iz inata kao civil odem u tih par lokala. Međutim, posle obuke sam otišao u prekomandu i to mi se nije ostvarilo. Još dva puta sam nakon vojske video Karlovac i to oba puta kroz prozor voza za Rijeku. A voleo bih makar na pola sata da odem do Kamenskog... Možda i to bude jednoga dana.
Na vrh Go down
tom1970
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2013-10-29

Kamensko, Karlovac - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 4 Icon_minitime29.10.13 9:03

ima li tko junska klasa 89-90 kamensko cerovac?
Na vrh Go down
zoran sombor
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2013-11-25

Kamensko, Karlovac - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 4 Icon_minitime25.11.13 14:37

DECEMBAR, 1986, KAMENSKO,
KAPETAN RODUŠEK KARLO, PP STOJČEVSKI. DRUGI VOD VODNIK CEROVAC NEBOJŠA, DESETARI , ŠTRBAC DEJAN, DURGALA MIŠO, POPOVIĆ TOMISLAV, NEKI OD VOJNIKA , BOJOVIĆ RADIČ, CVIJETINOVIĆ ZORAN, ĐUROVIĆ MILOVAN, ĐOTUNOVIĆ DEJAN, JOVIĆ VOJISLAV, VIDOVIĆ ILIJA, LUKIĆ DRAGAN, JUNUZOVIĆ MUNEVER, BOSNIĆ SAMED, BENE ZOLTAN, RUSI ŠEFKI, TAŠI DENEŠ...
MNOGO JE VREMENA PROŠLO DA SE SETIM SVIH PA SE IZVINJAVAM KOJE NE POMENUH,
OSTAMI MI TRAJNO UREZANA U MISLIMA REČENICA IZ MENZE,


SLUŠAJ VAMO DA NE BUDE OSTAV, PRIJATNO DECEMBAR.....

Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1231
ČLAN OD: : 2013-02-06
M(j)esto Svuda po malo

Kamensko, Karlovac - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 4 Icon_minitime29.11.13 20:22

Pozdrav Zorane-igrom slucaja i majke prirode bio sam u Mekusju od marta 91 do 22 oktobra 91 god kao pitomac 98 klase SRO Inzenjerija.Od seotembra sam presao u zgradu gde je bila SVS i VA .Tu zaticem tada kapetana Stojcevskog koji preuzima komandu nad nama.Sredinom septembra dolazim u mali sukob sa njime ali to je vise bio sukob misljenja oko izrade zaklona za minobacace.Posle naseg preseljenja za Sabac trebali su dati nagradna odsustva nekome od mojih drugova,gde sam i ja bio predlozen.E taj isti kapetan se setio naseg sukoba i uz obrazlozenje da svaki pravi pitomac SRO mora slusati svoje nadredjene bez pogovora odbio me je za nagradno odsustvo.Mozda je to isti covek a mozda i ne ali ja ga i dan danas ne mrzim vec sam mu zahvalan za to.salutiranje 
Na vrh Go down
pionir maleni
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2013-03-21

Kamensko, Karlovac - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 4 Icon_minitime05.12.13 18:37

darkob (citat):
Hvala ti na informaciji za kapetana Mikija. Čuo sam da je poginuo ali nisam znao kako.
Neka mu je večna slava.

Loša mu je informacija, a pogiblja mu i nije bila baš nešto slavna.

21.09.1991. tokom večeri i noći minobacački napad na selo Kamensko, i na punktove narodne zaštite, odnosno mještana naoružanih lovačkim oružjem i raspoređenih selom, u liniji prema strani Lemić brda, odakle se vjerovalo da potoji opasnost ugroze, koja je ipak došla s leđa, iz kasarne. Nakon minobacača iz vojarne izlazi vojska, koja se u nakon nekog vremena vraća u kasarnu.

U neko doba noći, kod škole u centru sela, mrtav pijan oficir prilazi skupini od nekoliko mještana , i nakon par razmijenjenih riječi, s nekoliko metara, rafalom promašuje sve njih ( od njih 7 tek jedan zadobiva lakšu ranu bedra ), i biva neutraliziran sa 2 ( koliko mi je poznato ) metka. Provjerom dokumenata saznaju da je to kapetan Miki, koji inače nije bio nepoznat mještanima.

Epilog noći, Miki poginuo, izgorjele 2 kuće ( supermarket AS, vjerovatno poznat nekim pitomcima ), dalje se živilo u normalnom suživotu, bez sukoba, do 04.10.2013.

Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1231
ČLAN OD: : 2013-02-06
M(j)esto Svuda po malo

Kamensko, Karlovac - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 4 Icon_minitime05.12.13 18:53

Zdravo Pionir-posto vidim da baratas sa nekim datumima meni poznatim pretpostavljam da si tada bio u Kamenskom ili Mekusju jer sam ja bio u Mekusju do 22 oktobra 91 god.salutiranje 
Na vrh Go down
Todor67
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2013-02-14
M(j)esto Beograd

Kamensko, Karlovac - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 4 Icon_minitime14.12.13 21:55

zoran sombor (citat):
DECEMBAR, 1986, KAMENSKO,

SLUŠAJ VAMO DA NE BUDE OSTAV, PRIJATNO DECEMBAR.....

Pozdrav Zoran Sombor.Izgleda da smo bili u istoj četi B1 86.Desetar mi je bio Miša Durgalo a vodnik Nebojša Cerovac.Ja sam ostao kao desetar u četi a secam se jos i Smajić Ramiza,Kisić
Nezira,LJutić bio ćata,Čavić Veljko,desetar Petrović,desetar Zoran iz Barajeva i ostali.Postaviću neke slike iz tih vremena uskoro.Veliki pozdrav za decembarce 86 i ostale iz Kamenskog.

Na vrh Go down
zoran sombor
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2013-11-25

Kamensko, Karlovac - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 4 Icon_minitime15.12.13 22:58

Pozdrav Todor67. Služili smo zajedno.Decembar 86 do aprila 87 kada sam otišao u prekomandu, zgrada preko, u tehnički vod kao metalostrugar u radionici. Sećam se rado mnogih detalja koji su ostali u lepom sećanju do danas.Ti si bio veoma dobar sa LJutić Seadom, Bojović Radićem i Salihu Ćazimom. MIsliam da ste često u kantini pili kafu,često sam prilazio do vas na razgovor.
Na vrh Go down
Todor67
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2013-02-14
M(j)esto Beograd

Kamensko, Karlovac - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 4 Icon_minitime30.12.13 18:45

Evo slike iz marta 87,B1 ceta.Veliki pozdrav za klasu i svim bivsim vojnicima JNA sve najbolje u 2014 g.pozdrav

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Gligorijevic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2012-07-21

Kamensko, Karlovac - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 4 Icon_minitime02.01.14 2:31

Jasam Gligorijevic 3713/5-3 ja mislim ako se secam dobro kapetan planko je bio i porucnik ilic
Na vrh Go down
lucic
Gušter
Gušter
lucic


BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2013-06-07

Kamensko, Karlovac - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 4 Icon_minitime17.01.14 17:14

slika sa zakletve
klikni gore na link da vidis fotku

[You must be registered and logged in to see this image.]

Zakletva Junska klasa 90 god

Na vrh Go down
stari FAZAN
Vodnik I klase
Vodnik I klase
stari FAZAN


BROJ POSTOVA: : 556
ČLAN OD: : 2013-12-11
M(j)esto JUZNA AUSTRALIA, ADELAIDE

Kamensko, Karlovac - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 4 Icon_minitime20.01.14 9:19

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
stari FAZAN
Vodnik I klase
Vodnik I klase
stari FAZAN


BROJ POSTOVA: : 556
ČLAN OD: : 2013-12-11
M(j)esto JUZNA AUSTRALIA, ADELAIDE

Kamensko, Karlovac - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 4 Icon_minitime20.01.14 9:20

[You must be registered and logged in to see this image.]


stari FAZAN: komentar modifikovan dana: 20.01.14 9:21; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
stari FAZAN
Vodnik I klase
Vodnik I klase
stari FAZAN


BROJ POSTOVA: : 556
ČLAN OD: : 2013-12-11
M(j)esto JUZNA AUSTRALIA, ADELAIDE

Kamensko, Karlovac - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 4 Icon_minitime20.01.14 9:20

EVO POLAGANO PRILAZIM IZ VISINE KA kasarni SVE BLIZE...  
POKUSAVAM DA SE SJETIM MAGLOVITO NEKOLIKIH POSJETA ZA VRIEJME OBUKE.
/
Jedna je bila vezana za buldozere i tehniku koja sluzi za odrzavanje i izgradnju puteva.... i mozda jos koja u vezi toga...i to bi bilo to...
U sjecanju je ostao jedino dobriano urezan BOCNI REDUKTOR BULDOZERA...onaj sto sadrzi kao neke LAMELE....I 200 L ULJA koje pomAZE DA SE TO OKRECE I TAKO NESTO ...SE TU UNUTRA ZBIVA.... kAO NEKO kvacilo... E TO JE BILO IMPERESIVNO... to ce sigurno neko da poprati sa vise detalja.... 
\
A drugo vazno cega se sjecam je KORACNICA I STROJEVI KORAK koji se vjezbao dole kroz tu SUMU ...tim ravnim putem.... 
Onako RAVAN I DUGACAK....imas osjecaj da nikada neces stici....


stari FAZAN: komentar modifikovan dana: 20.01.14 9:26; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
stari FAZAN
Vodnik I klase
Vodnik I klase
stari FAZAN


BROJ POSTOVA: : 556
ČLAN OD: : 2013-12-11
M(j)esto JUZNA AUSTRALIA, ADELAIDE

Kamensko, Karlovac - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 4 Icon_minitime20.01.14 9:21

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
stari FAZAN
Vodnik I klase
Vodnik I klase
stari FAZAN


BROJ POSTOVA: : 556
ČLAN OD: : 2013-12-11
M(j)esto JUZNA AUSTRALIA, ADELAIDE

Kamensko, Karlovac - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 4 Icon_minitime20.01.14 9:27

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
exumer
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2014-02-04
M(j)esto zemun

Kamensko, Karlovac - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 4 Icon_minitime04.02.14 14:48

zdravo ljudi klasa 1988  godina jun kamensko inzinjerija prva ceta kapetan mi je bio rodusek karlo znam da je bio iz coke to mi se urezalo u pamcenje bijo je z....tip   vodnik bese hodzic sead slucajno sam nasao ovaj forum i setio se nekih lepih trenutaka i grada karlovca  kojeg nisam video 25 godina a neznam ni kasarnu dali bi poznao sad sam nasao slike sa zakletve na onoj pisti prva je moja ceta stajala iza nas je bila druga tu je kom cete bio manojlovic sad sam se setio lepa kasarna bese  pozz....
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1231
ČLAN OD: : 2013-02-06
M(j)esto Svuda po malo

Kamensko, Karlovac - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 4 Icon_minitime04.02.14 18:38

Dobro dosao na forum-druze Exumer-u . cheers  cheers  cheers
Na vrh Go down
stari FAZAN
Vodnik I klase
Vodnik I klase
stari FAZAN


BROJ POSTOVA: : 556
ČLAN OD: : 2013-12-11
M(j)esto JUZNA AUSTRALIA, ADELAIDE

Kamensko, Karlovac - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 4 Icon_minitime05.02.14 15:42


[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
stari FAZAN
Vodnik I klase
Vodnik I klase
stari FAZAN


BROJ POSTOVA: : 556
ČLAN OD: : 2013-12-11
M(j)esto JUZNA AUSTRALIA, ADELAIDE

Kamensko, Karlovac - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 4 Icon_minitime05.02.14 15:43

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
stari FAZAN
Vodnik I klase
Vodnik I klase
stari FAZAN


BROJ POSTOVA: : 556
ČLAN OD: : 2013-12-11
M(j)esto JUZNA AUSTRALIA, ADELAIDE

Kamensko, Karlovac - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 4 Icon_minitime05.02.14 15:45

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Kamensko, Karlovac - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 4 Icon_minitime05.02.14 16:32

S proslave Dana roda inženjerije u vojarni Kamensko:
 
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Sponsored content





Kamensko, Karlovac - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 4 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Kamensko, Karlovac
Na vrh 
Stranica 4/9Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 Similar topics
-
» VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje
» Pozdrav Avgustovskoj klasi 85-86, Kamensko C3
» Aprilska Klaso 79 godina C1Bataljon kamensko
» kasarna kamensko mart 1988 wes makarista.
» KARLOVAC 70/71

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR HRVATSKA-
Idi na: