FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Kamensko, Karlovac

Go down 
+94
Iveek
Kenan
ufo
Ljubiša Niš Novembar 84
Bax
Vladicin Han 3713 - C 1
Dani 84-85
shabani
Atomislav
Dado
NikicaM
danijel P7b
Tomos 18
maskirac
Darule
biguran
Bivsipripadnik
Beka Andjelkovic
Mladjo
ggh
sam-2
Mart 89
bežigrad
Josip77
sali
branko nikl
homemaster77
Mekusje 94
Zika80
boob173
stiglic
Dozerista91
slobodan15
Mico livno
grejder.cerovac
mirko60
dpuric
bojan70dozer
ZAGORAC
DejanMag
liky65
Drobi
ikon
oficir s ruzom
exumer
stari FAZAN
Gligorijevic
zoran sombor
tom1970
Stazio
lucic
Matrix
milutins
čato
vojnik 84
miler
pionir maleni
Todor67
Max Blitz
sasa staza
SveJug
martovska89
Boske
alba
mikica
kamensko83
ljubisa 1971
bojnik
ilco
Apis-Danska
djordje
Vlada 13
boyan64
Sokol1
Letva
Gringo
Puky
darkob
zoran01
alexandar
mart_1989
nenadkarlo
Čaja
Toni Makedonija
sekerac dragan
čolić
dugi 1990
purger
dasud961
Fap 2026
mgalic2
Borut38
inzenjerac
Kaplar M
98 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
AutorPoruka
bežigrad
Gušter
Gušter



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 74
ČLAN OD: : 2012-03-10

Kamensko, Karlovac - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 7 Icon_minitime11.03.16 20:47

Bravo Josipe 77 !

Hvala ti što si mnogima pokazao kako to danas izgleda. Ostavljeno je tu puno rada, znoja i uvježbavanja na tim poljanama osobito dolje na prilaznim rampama na rijeci.... Pontoniri znaju kako je to, od silaska tatre u vodu i kipanja članaka pa do sklapanja mosta.... Ali mislim da toga nema više ili ima vrlo rijetko.  Pozdrav pontonirima...
Vidim sve je to uredno i očišćeno, samo čini mi se da nema bine ili je objektiv nije uhvatio.
A kako su se neki namučili da je sagrade...
Pozdrav Kamenskom, Kupi i Cerovcu, ali i Prvom koraku i Barki...
Na vrh Go down
slobodan15
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 18
ČLAN OD: : 2014-12-12

Kamensko, Karlovac - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 7 Icon_minitime12.03.16 9:18

Pozdrav za pontonirca koji je sluzio JNA 76/77 godine.Ja sam na poligonu kupa proveo 14 meseci 80/81 godine,neznam koju binu pominjete jer u moje vreme nije tamo bilo nikakve bine.sada je tamo sve ocisceno vidi se sa snimka google eartha samo imaju oni prilazi kupi kuda se spustali kamioni sa clancima mosta.kao sto sam vec i pisao u  moje vreme a verovatno i tvoje tamo je bio dugacki hangar u kom su bili kamioni a ispred hangara clanci mosta.tog hangara kao i strazare tamo vise nema...ipak bila su to lepa vremena..
Na vrh Go down
Josip77
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 50
ČLAN OD: : 2016-02-04

Kamensko, Karlovac - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 7 Icon_minitime12.03.16 19:56

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Josip77
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 50
ČLAN OD: : 2016-02-04

Kamensko, Karlovac - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 7 Icon_minitime12.03.16 20:22

Cesta kroz šumu prekopana na više mjesta.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
bežigrad
Gušter
Gušter



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 74
ČLAN OD: : 2012-03-10

Kamensko, Karlovac - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 7 Icon_minitime12.03.16 20:35

Bravo Josipe, majstore!

Sve znaš.
Da, to je ta bina....,
ali nju je napravila HV negdje 1998/99, da bi s nje gosti mogli promatrati vježbe.

A kome je i zašto trebalo da prekopa tu cestu Mekušje - Kamensko, baš zanimljivo.
Jedino Šumarija zbog krađe drva.
Sad su zeznuli i mnoge romantičare koji su tu autima zalazili u kasnim večernjim satima....
Al dobro, sve u svoje vrijeme....
Na vrh Go down
Josip77
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 50
ČLAN OD: : 2016-02-04

Kamensko, Karlovac - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 7 Icon_minitime12.03.16 20:46

Ovo je između kasarne Mekušje i šume.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Josip77
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 50
ČLAN OD: : 2016-02-04

Kamensko, Karlovac - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 7 Icon_minitime13.03.16 13:58

bežigrad (citat):
Bravo Josipe, majstore!

Sve znaš.
Da, to je ta bina....,
ali nju je napravila HV negdje 1998/99, da bi s nje gosti mogli promatrati vježbe.

A kome je i zašto trebalo da prekopa tu cestu Mekušje - Kamensko, baš zanimljivo.
Jedino Šumarija zbog krađe drva.
Sad su zeznuli i mnoge romantičare koji su tu autima zalazili u kasnim večernjim satima....
Al dobro, sve u svoje vrijeme....

Ne sjećam se gdje je bila stara bina, do nje nismo mogli doći radi  minskog polja.
Iz doba JNA na poligonu je jedino ostao željezni navoz (tako barem izgleda) za popravak kamiona.
Cesta je prekopana na 6,7,8 mjesta, valjda radi vode. Na slikama se vidi da je prilikom gradnje ceste bio napravljen most, koji je sada razrušen,. radi propuštanja vode iz jedne šume u drugu. Radi krađe drva prekopaš cestu pri svakom kraju i nema više ulaza u šumu, a ona je prokopana na puno mjesta.
Nemaš brige za romantičare, oni ostatak ceste  maksimalno koriste, jer zaštitu na radu koju koriste bacaju kraj ceste.
Na vrh Go down
slobodan15
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 18
ČLAN OD: : 2014-12-12

Kamensko, Karlovac - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 7 Icon_minitime13.03.16 17:07

neznam ni kada je uradjena ona cesta od kasarne kamensko do poligona kupa preko njiva koja ulazi na kupu dole malo nize od ulazne kapije prema mekusju,za vreme JNA 1980.na poligon se ulazilo na onu kapiju pored onog drveca...ni taj navoz za kamione tada nije bio tamo i on je kasnije dovezen........
Na vrh Go down
bežigrad
Gušter
Gušter



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 74
ČLAN OD: : 2012-03-10

Kamensko, Karlovac - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 7 Icon_minitime13.03.16 22:33

Slobodane 15,
nisam ja pontonirac ali sam ih puno puta gledao na vježbama što i kako rade (zato sam i rekao da im nije lako), dok sam ja radio neke druge poslove.
Bina je napravljena rekoh kada a i taj put iz Kamenskog je napravljen valjda približno tada nakon rata, (mislim da ga nije bio za vrijeme JNA)  da bi se iz Kamenskog teškim vozilima moglo sporednim putem spustiti ravno na poligon Kupu.

Josipe 77,
Onda je vjerojatno to propuštanje vode, kako ti kažeš iz šume u šumu (tj. kroz cijeli Mekušanski lug),
razlog što je ta cesta prokopana na više mjesta jer je ona svojom dužinom i onako povišena i bila kao brana kroz šumu. Ta cesta je za vrijeme JNA imala svoju svrhu za komunikaciju vozila i vojske između kasarni Kamenskog i Mekušja, ne izlazeći na javne ceste. Ta potreba je prestala ali unatoč tome bilo je  tu i boljih tehničkih rješenja a da cesta ipak ostane (prokopavanje i izgradnja kojeg mostića), ali nama   je najlakše srušiti....
Na vrh Go down
stiglic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2015-04-08
DOB : 54
M(j)esto Tomislavgrad

Kamensko, Karlovac - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 7 Icon_minitime14.03.16 20:54

pozrav exumeru i ja sam bio junska klasa 88 kod rodusek karla 3 vod
Na vrh Go down
stiglic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2015-04-08
DOB : 54
M(j)esto Tomislavgrad

Kamensko, Karlovac - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 7 Icon_minitime14.03.16 20:56

pozrav exumeru i ja sam bio junska klasa 88 kod rodusek karla 3 vod
Na vrh Go down
Josip77
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 50
ČLAN OD: : 2016-02-04

Kamensko, Karlovac - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 7 Icon_minitime15.03.16 21:53

Bežigrad,
Kasarna Mekušje više nikad neće biti kasarna i ta cesta više ničemu neće služiti, niti vojsci niti pak u civilne svrhe.
Sve te puteve je izgradila JNA.

Ja sam došao u kasarnu Kamensko u 2.mjesecu 1997. i tada je bila kasarna napola razminirana, onaj dio gdje su bile zgrade i hangari, ali i tu smo nailazili na minobacačke mine i njihove "polumjesece" punjene barutom.
Prijavnica se razminiravala negdje u 5. mjesecu.
Radovi na obnovi prve zgrade do piste su počeli negdje u 7. mjesecu 97., a poligon se počeo razminiravat u 8. mjesecu.
HV je u kasarni na novo napravila dvije nadstrešnice i kotlovnicu.
Na vrh Go down
Josip77
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 50
ČLAN OD: : 2016-02-04

Kamensko, Karlovac - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 7 Icon_minitime15.03.16 21:59

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
slobodan15
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 18
ČLAN OD: : 2014-12-12

Kamensko, Karlovac - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 7 Icon_minitime16.03.16 14:05

Josipe 77,,
ova masina na slici valda sluzila za kopanje kanala tih osamdesetih godina nije bila u funkciji,stajala na tom istom mestu tamo iza zadnjih hangara i eto prezivela i rat devedesetih..
Na vrh Go down
Josip77
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 50
ČLAN OD: : 2016-02-04

Kamensko, Karlovac - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 7 Icon_minitime17.03.16 19:35

Da, to je rovokopač BTM-3, služi za kopanje rova dubine do 1.5metara. Taj sa slike nije iz Kamenskog.
Imao sam obuku na njemu po kasarni Kamensko. Koliko puta smo ga samo čistili i mazali naftom???
Na vrh Go down
bežigrad
Gušter
Gušter



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 74
ČLAN OD: : 2012-03-10

Kamensko, Karlovac - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 7 Icon_minitime17.03.16 21:46

Josipe 77,
Da, slažem se, ni Mekušje a ni ta cesta više nikad neće imati nikakvu ulogu...
ali eto mnogi koji su tamo služili bar im je ostala u sjećanju i kasarna i cesta...

Kažeš razminirali Kamensko i poligon (jel to ono izvan ograde i kapije prema onoj cesti i šumi ?).
Čuo sam da je na toj strani prema šumi bilo mina i mina, nagazne u par redova, pa je to isto razminirano još jednom detaljno, negdje 2001. god. i opet ih je nađeno puno.
Dobro je to prošlo da niko nije stradao.
(Nije to tema foruma pa da ne odem u krivom smjeru, ali tako je bilo...).
Kamensko, sad je valjda ipak sređeno i održava se.

Pozdrav, i obiđi nekad "Otok" i Barku...
Na vrh Go down
Josip77
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 50
ČLAN OD: : 2016-02-04

Kamensko, Karlovac - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 7 Icon_minitime18.03.16 14:01

Od kasarne prema poligonu i natrag.


[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Josip77
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 50
ČLAN OD: : 2016-02-04

Kamensko, Karlovac - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 7 Icon_minitime18.03.16 19:18

[You must be registered and logged in to see this image.]  [You must be registered and logged in to see this image.]

Iveek voli ovaj upis

Na vrh Go down
Josip77
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 50
ČLAN OD: : 2016-02-04

Kamensko, Karlovac - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 7 Icon_minitime18.03.16 19:21

[You must be registered and logged in to see this image.]    [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Mart 89
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2015-11-04

Kamensko, Karlovac - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 7 Icon_minitime24.03.16 21:20

Šteta,šta drugo reći,rat je učinio svoje,a posledice su vidljive.Neka ostanu bar da žive uspomene na sve one trenutke provedene u JNA i drugare kojih se sigurno svako od nas rado seća, ne pitajući se ni ko je ni odakle je.Bili smo tako mladi i nespremni za mržnju koja je, ničim sem politikom izazvana,pobedila našu nespremnost.Pozdrav svim članovima...
Na vrh Go down
Josip77
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 50
ČLAN OD: : 2016-02-04

Kamensko, Karlovac - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 7 Icon_minitime25.03.16 20:29

[You must be registered and logged in to see this image.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Josip77
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 50
ČLAN OD: : 2016-02-04

Kamensko, Karlovac - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 7 Icon_minitime25.03.16 20:34

[You must be registered and logged in to see this image.]          [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
bežigrad
Gušter
Gušter



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 74
ČLAN OD: : 2012-03-10

Kamensko, Karlovac - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 7 Icon_minitime26.03.16 21:57

Ha, ha, Josipe 77,
Ti kako si krenuo izgleda da ćeš opet ući u Kamensko, ovaj put na sporedni ulaz...
Pa mogao bi malo opet, da vidiš iznutra kako se sad tamo živi...
Izgleda da je sad tamo sve nešto obnovljeno i komfornije nego nekad...
Mislim da je sad i ležernije nego nekad  , tj. da nema toliko obuka i drndanja po poligonima
Kupi i Cerovcu ko nekad.
Možeš slobodno šetati s te strane, razminirano je, dva puta...
Pozdrav
Na vrh Go down
Josip77
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 50
ČLAN OD: : 2016-02-04

Kamensko, Karlovac - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 7 Icon_minitime27.03.16 12:29

Bežigrad,

Ti si tamo negdje doma, ili možda radiš, ili si radio u kasarni(vojarni) Kamensko?
Unutra sam nekad prvi put ušao kroz sporedni ulaz i kroz njega zadnji put izašao.
Ušao bi ja u Kamensko samo da mogu i da smijem.
Nekad je do ograde s vanjske strane bila šikara, a sada je trava, pa sam malo prošeta i poslikao.
Na vrh Go down
sam-2
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2016-03-27
M(j)esto Beograd

Kamensko, Karlovac - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 7 Icon_minitime28.03.16 0:04

Veliki  pozdrav "Kamencima"  od  jednog  matorog  "Plavca" , stari kadar 1976/77.

Zapostavili  ste  jednog  malog  , ali  veoma  bitnog  stanovnika  kasarne  na  Kamenskom.

RAKETNI  divizion RV-PVO (VP  1046) Naoruzan  sa  SAM-2,  koji  je  koristio dve  stare  zgrade  stisnute  izmedju  "D"  bataljaona i novogradnje  inzinjeraca..
Tu  je  i  hangar "plave"  tehnike kod  KPS 2  na izlazu  ka  Mekusiju.

Nesto  od  tih  objekata  izviruje  na  poslednjem setu  fotografija od  Josipa 77..

Hvala  svima  na  podsecanju na dane  kaubojske  vojske , jer  smo  , mi  plavci, bili  veoma  povlasteni  u  kasarni. Vase  trube i komande, za  nas  nisu  vazile- Twisted Evil

Ima  li  jos  nekog " plavca"  V.P. 1046, da  je  nabasao  na ovaj  forum?

Davno  bese  1977, ali  vredi  pokusati..

Zivi  bili  !....

Bax voli ovaj upis

Na vrh Go down
ggh
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2016-04-06
DOB : 58
M(j)esto Zagreb

Kamensko, Karlovac - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Kamensko, august 84/ septembar 85   Kamensko, Karlovac - Page 7 Icon_minitime06.04.16 23:56

Baš mi je drago da sam naletio na ovaj forum, dakle bio u Kamenskom od augusta 1984 prvo u C3, mislim da je tu tada bio vodnik Pakši Mišo. Ta je obuka trajala negjde do 11. ili 12. mjeseca 1984, tada je uslijedio prelazak u četvorku u prizemlje kod kapetana Đuke. Ta je zima 84/85 bila vjerovatno najhladnija zima koje se sjećam, pa straža  na poligonu Kupa gdje smo se po najvećoj zimi izmjenjivali svakih sat vremena. Na čizme smo navlačili još jedne a na šinjel još nakakvu bundu i onda mi je samo još netko zakačio pušku na rame jer ispod svih tih kaputa nije bilo moguće savinuti ruku... Mislim da je termometar koji smo tada imali izmjerio oko -30. Kupa je bila djelom zaleđena. Nakon mjesec-dva uspio sam se nekako dokopati biblioteke u vojničkom klubu i to je onda bila sasvim druga priča. Često sam i puštao onu trubu ujutro za buđenje, pa onda i sve one trube za zastavu pa početak i završetak sata... Tu sam ostao sve do skidanja u 9. mjesecu 1985. godine. Nezaboravno je ono oblačenje civilke zadnje jutro i izlazak na poligon sa svima i pozdravljanje... Sad kad se sjetim svega mislim da je to bilo 13 najbezbrižnijih mjeseci u životu. Veliki pozdrav svima koji se svega toga sjećaju, a još veći svima koji su u to doba bili tamo. Very Happy

liky65 voli ovaj upis

Na vrh Go down
Mekusje 94
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 28
ČLAN OD: : 2015-10-23
DOB : 54
M(j)esto Kruševac

Kamensko, Karlovac - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 7 Icon_minitime16.04.16 22:38

Opet hvala Josip 77 za slike,tri meseca zivota su ostala iza te ograde...malo li je...
Na vrh Go down
Mekusje 94
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 28
ČLAN OD: : 2015-10-23
DOB : 54
M(j)esto Kruševac

Kamensko, Karlovac - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 7 Icon_minitime16.04.16 22:41

Mada i nije bilo tako lose...
Na vrh Go down
Mladjo
Razvodnik
Razvodnik



BROJ POSTOVA: : 246
ČLAN OD: : 2012-03-31
DOB : 53
M(j)esto Kicevo Makedonija

Kamensko, Karlovac - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 7 Icon_minitime16.05.16 8:34

Josip77 (citat):
Cesta kroz šumu prekopana na više mjesta.
Od mladje :
Na tim mestima je bio metalne konstrukcije mostic sa resetkastim polima prekriven asfaltom (ta resetkasta montazna konstrukcija koristila se na rezervnim aerodromima sirum SFRJ) i najverovatnije su je pokrali lopovi ili sakupljaci starog gvozdja .
Licno sam radio inspekcije ovih mostica  bilo ih je 9 komada od Mekusja do Kamenskog (na slici se vide ostatci metalne konstrukcije )

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Josip77
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 50
ČLAN OD: : 2016-02-04

Kamensko, Karlovac - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 7 Icon_minitime16.05.16 22:08

Kažeš Mladjo, 9 ih je bilo, meni je ostao u sećanju samo jedan, jer se samo na jednom mjestu vidjelo da je tu most i to tu na kraju šume, prije uzbrdice, prema kasarni Kamensko.
Na vrh Go down
Mladjo
Razvodnik
Razvodnik



BROJ POSTOVA: : 246
ČLAN OD: : 2012-03-31
DOB : 53
M(j)esto Kicevo Makedonija

Kamensko, Karlovac - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 7 Icon_minitime02.06.16 11:17

koliko se ja secam bilo ih je 9 komada  a taj zadnji bio je najveci u toj grupi
Na vrh Go down
Mladjo
Razvodnik
Razvodnik



BROJ POSTOVA: : 246
ČLAN OD: : 2012-03-31
DOB : 53
M(j)esto Kicevo Makedonija

Kamensko, Karlovac - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 7 Icon_minitime02.06.16 11:20

Kad ides kroz sumu pre samog ulaska u kasarnu kamensko bio je mali poligin  i tu sa leve strane bio je postavljen komandni bunker (zvani cisterna ) duboko ispod zemlje i ista tako bio je i betonski bunker montazni od betonskih gredica ..da prodjes kroz sumu morao si da se utopis ama bas dobro jer svuda je bila voda
Na vrh Go down
Beka Andjelkovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 18
ČLAN OD: : 2016-05-10

Kamensko, Karlovac - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 7 Icon_minitime02.06.16 16:34

Tu levo izmedju sume i zice od kasarne je bio poligon za kopanje rovova ... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Na vrh Go down
Mladjo
Razvodnik
Razvodnik



BROJ POSTOVA: : 246
ČLAN OD: : 2012-03-31
DOB : 53
M(j)esto Kicevo Makedonija

Kamensko, Karlovac - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 7 Icon_minitime04.06.16 11:24

tacno  lezeci rov stojeci i td sve je bilo prekopano milion puta
Na vrh Go down
Beka Andjelkovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 18
ČLAN OD: : 2016-05-10

Kamensko, Karlovac - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 7 Icon_minitime04.06.16 19:15

Kopamo za lezeci stav a ono kisa polako puni taj isti rov-bas zalosno.... Sad Sad Sad
Na vrh Go down
Josip77
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 50
ČLAN OD: : 2016-02-04

Kamensko, Karlovac - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 7 Icon_minitime05.06.16 17:18

Sa desne strane ceste kroz šumu, prije ulaza u kasarnu Kamensko nalaze se 3 betonska bunkera sa stepenicama, odmaknuta nekih 5 metara od asfalta.




[You must be registered and logged in to see this image.]          [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Mladjo
Razvodnik
Razvodnik



BROJ POSTOVA: : 246
ČLAN OD: : 2012-03-31
DOB : 53
M(j)esto Kicevo Makedonija

Kamensko, Karlovac - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 7 Icon_minitime06.06.16 6:17

to su betonski montazni bunkeri (postojale su neke gredice pa klinovi i tako se to moglo sklopiti ) tacno ja sam se zbunio desna strana  a tu negde pored njih je i onaj duboko ukopani bunker (cisterna) zvali su ga komandno stabni bunker (pricali su da je mogo da izdrzi atomski udar )
Na vrh Go down
Bivsipripadnik
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2016-06-20

Kamensko, Karlovac - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 7 Icon_minitime23.06.16 14:57

Decembarska 1990, kapetan Velimir Planko, poručnik Željko Pratnemer, desetari Srećko Kegelj i Radovan Putanec. 
Vojnici: 
Siniša Miholjević (Petrinja)
Dražen Pavelić (Zagreb)
Nenad Andrijašević (Zagreb)
...nastavi niz ko se sjeća...
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Kamensko, Karlovac - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 7 Icon_minitime23.06.16 21:25

[You must be registered and logged in to see this link.], dobro dosao na forum
Na vrh Go down
Bivsipripadnik
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2016-06-20

Kamensko, Karlovac - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 7 Icon_minitime23.06.16 21:41

Hvala, bolje vas našao. Ne mogu se sjetiti imena ljudi (lica i događaje dobro pamtim), pa se nadam da će se netko javiti...znam samo ove koje sam susreo kasnije i naravno - desetare...
Na vrh Go down
biguran
Gušter
Gušter
biguran


BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2016-09-14
DOB : 58
M(j)esto struga, MK

Kamensko, Karlovac - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 7 Icon_minitime15.09.16 22:04

Beka Andjelkovic (citat):
Kopamo za lezeci stav a ono kisa polako puni taj isti rov-bas zalosno.... Sad Sad Sad


E TO necu nikad zaboraviti, kopanje sklonista u lezecem polozaju a kisa pada i puni rupu a ti se buckaras u tom vunenom shinjelu...aj prodje to, nazad svi u kasarni, skroz crveni od glave do pete od crvenog blata, moras oprati uniformu i shinjel....

poz svima
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

Kamensko, Karlovac - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 7 Icon_minitime24.09.16 11:27

ggh (citat):
Baš mi je drago da sam naletio na ovaj forum, dakle bio u Kamenskom od augusta 1984 prvo u C3, mislim da je tu tada bio vodnik Pakši Mišo. Ta je obuka trajala negjde do 11. ili 12. mjeseca 1984, tada je uslijedio prelazak u četvorku u prizemlje kod kapetana Đuke. Ta je zima 84/85 bila vjerovatno najhladnija zima koje se sjećam, pa straža  na poligonu Kupa gdje smo se po najvećoj zimi izmjenjivali svakih sat vremena. Na čizme smo navlačili još jedne a na šinjel još nakakvu bundu i onda mi je samo još netko zakačio pušku na rame jer ispod svih tih kaputa nije bilo moguće savinuti ruku... Mislim da je termometar koji smo tada imali izmjerio oko -30. Kupa je bila djelom zaleđena. Nakon mjesec-dva uspio sam se nekako dokopati biblioteke u vojničkom klubu i to je onda bila sasvim druga priča. Često sam i puštao onu trubu ujutro za buđenje, pa onda i sve one trube za zastavu pa početak i završetak sata... Tu sam ostao sve do skidanja u 9. mjesecu 1985. godine. Nezaboravno je ono oblačenje civilke zadnje jutro i izlazak na poligon sa svima i pozdravljanje... Sad kad se sjetim svega mislim da je to bilo 13 najbezbrižnijih mjeseci u životu. Veliki pozdrav svima koji se svega toga sjećaju, a još veći svima koji su u to doba bili tamo. Very Happy
Pozdrav ggh i dobrodošao. Ja sam bio aprilska klasa, bio sam u B1 i sećam se da smo jedva dočekali vašu klasu da dođe. "Kasnili" se jedan mesec, jer je upravo te godine ukinuta julska klasa a mi neplanirano produžili stražu skoro do prekomande.

Ali, izdržasmo nekako. Smile
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

Kamensko, Karlovac - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 7 Icon_minitime24.09.16 11:30

biguran (citat):
Beka Andjelkovic (citat):
Kopamo za lezeci stav a ono kisa polako puni taj isti rov-bas zalosno.... Sad Sad Sad


E TO necu nikad zaboraviti, kopanje sklonista u lezecem polozaju a kisa pada i puni rupu a ti se buckaras u tom vunenom shinjelu...aj prodje to, nazad svi u kasarni, skroz crveni od glave do pete od crvenog blata, moras oprati uniformu i shinjel....

poz svima
Koje godine si ti služio vojni rok? Mi nismo imali šinjele već vetrovke i sa njima išli na obuku.
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

Kamensko, Karlovac - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 7 Icon_minitime24.09.16 11:37

Mladjo (citat):
Josip77 (citat):
Cesta kroz šumu prekopana na više mjesta.
Od mladje :
Na tim mestima je bio metalne konstrukcije mostic sa resetkastim polima prekriven asfaltom (ta resetkasta montazna konstrukcija koristila se na rezervnim aerodromima sirum SFRJ) i najverovatnije su je pokrali lopovi ili sakupljaci starog gvozdja .
Licno sam radio inspekcije ovih mostica  bilo ih je 9 komada od Mekusja do Kamenskog (na slici se vide ostatci metalne konstrukcije )

[You must be registered and logged in to see this image.]
.
Četiri puta sam prošao ovim putem. Prvi put u civilki, nas desetak je pokupio Dajc sa autobuske stanice u Karlovcu i preko Mekušja dovezao u kasarnu... Drugi i treći put kada smo išli na zakletvu u kasarni Mekušje pa se vratili istim putem... I napokon, četvrti put vojnim autobusom do železničke stanice u Karlovcu kada sam išao u prekomandu. Sećam se da je u 22,00 dolazio Učka Expres za Beograd i da su poslednja dva vagona bila rezervisana za vojsku i zaključana tokom puta.
Na vrh Go down
Beka Andjelkovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 18
ČLAN OD: : 2016-05-10

Kamensko, Karlovac - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 7 Icon_minitime24.09.16 19:14

Ne mogu tacno da kazem koliko sam puta prosao ovim putem izmedju Mekusja i Kamenskog ali znam da je bilo mnogo.... scratch scratch scratch
Na vrh Go down
vojnik 84
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 15
ČLAN OD: : 2013-04-18
DOB : 58

Kamensko, Karlovac - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 7 Icon_minitime25.09.16 21:22

Kaplar M (citat):
biguran (citat):
Beka Andjelkovic (citat):
Kopamo za lezeci stav a ono kisa polako puni taj isti rov-bas zalosno.... Sad Sad Sad


E TO necu nikad zaboraviti, kopanje sklonista u lezecem polozaju a kisa pada i puni rupu a ti se buckaras u tom vunenom shinjelu...aj prodje to, nazad svi u kasarni, skroz crveni od glave do pete od crvenog blata, moras oprati uniformu i shinjel....

poz svima
Koje godine si ti služio vojni rok? Mi nismo imali šinjele već vetrovke i sa njima išli na obuku.
zima 84/85  jos uvek  su se koristili sinjeli kao radna uniforma dok vetrovke su se koristile samo kao svecana uniforma
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

Kamensko, Karlovac - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 7 Icon_minitime26.09.16 5:42

Ja sam bio aprilska '84 u B1... Nisam zadužio šinjel?!
Prvi put obukao u novembru, ali, u Štipu gde sam otišao u prekomandu.
Na vrh Go down
Darule
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2016-10-27

Kamensko, Karlovac - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 7 Icon_minitime27.10.16 23:32

Avgust 1984. četa C2. Koliko smo samo puta bili do Cerovca. U početku djelovaše naporno, ali posle bijaše zanimljivo, mada hladno i do -28 C. Komandir Tripković Grujo, poručnik Papić, vodnici Daneček i Đokić. Komandant bataljona opasni major Mamula Jovo.......
Na vrh Go down
Darule
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2016-10-27

Kamensko, Karlovac - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 7 Icon_minitime28.10.16 0:03

liky65 (citat):
...koji Miki Wink Pa najjaci je bio barem 1984.major Simo Šolaja sta vam je....Mi u kantinu a on nas sve postroji i vadi pištolj! manijak...Smile Pozz svima koji su bili u satniji C-2,3.vod te 1984. "avgustovcima".Imali smo ok kapetana,zapovjednik voda i nije bio nesto,onako....pikica,por.Papić.Sjecam se gotovo svih tih momaka sto su bili samnom...Jugoslav recimo,Tatović Dragan,pa Bajo meni strasan lik iz Aranđelovca,Brko,Daniel Lajos,Pancicdecko iz BG,pa splićo Luetić,kao i Frankić Mladen,pa Srezoski,Beketić moj slavonac kao i Viktor iz Osijeka,Nikolic iz Krupnja mislim...uglavnom ok ekipa,bilo je gadno 6 mjeseci i 22 dana obuke,al...neka.Dosta ljudi sam zaboravio,i...nikada nisam bio u vojarni kasnije htio sam al...neka to ostane iza nas...neka prosla vremena.Pozz svima koji me mozda znaju... Exclamation
Pozdrav od kolege iz drugog voda (C-2, drugi vod). Nama je vodnik bio Daneček Mihal. U vodu su bili Petković, Grujičić, Kovač, Nikolić, Košeto,.....
Na vrh Go down
ggh
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2016-04-06
DOB : 58
M(j)esto Zagreb

Kamensko, Karlovac - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 7 Icon_minitime20.11.16 20:13

Kaplar M (citat):
Very Happy
ggh (citat):
Baš mi je drago da sam naletio na ovaj forum, dakle bio u Kamenskom od augusta 1984 prvo u C3, mislim da je tu tada bio vodnik Pakši Mišo. Ta je obuka trajala negjde do 11. ili 12. mjeseca 1984, tada je uslijedio prelazak u četvorku u prizemlje kod kapetana Đuke. Ta je zima 84/85 bila vjerovatno najhladnija zima koje se sjećam, pa straža  na poligonu Kupa gdje smo se po najvećoj zimi izmjenjivali svakih sat vremena. Na čizme smo navlačili još jedne a na šinjel još nakakvu bundu i onda mi je samo još netko zakačio pušku na rame jer ispod svih tih kaputa nije bilo moguće savinuti ruku... Mislim da je termometar koji smo tada imali izmjerio oko -30. Kupa je bila djelom zaleđena. Nakon mjesec-dva uspio sam se nekako dokopati biblioteke u vojničkom klubu i to je onda bila sasvim druga priča. Često sam i puštao onu trubu ujutro za buđenje, pa onda i sve one trube za zastavu pa početak i završetak sata... Tu sam ostao sve do skidanja u 9. mjesecu 1985. godine. Nezaboravno je ono oblačenje civilke zadnje jutro i izlazak na poligon sa svima i pozdravljanje... Sad kad se sjetim svega mislim da je to bilo 13 najbezbrižnijih mjeseci u životu. Veliki pozdrav svima koji se svega toga sjećaju, a još veći svima koji su u to doba bili tamo. Very Happy
Pozdrav ggh i dobrodošao. Ja sam bio aprilska klasa, bio sam u B1 i sećam se da smo jedva dočekali vašu klasu da dođe. "Kasnili" se jedan mesec, jer je upravo te godine ukinuta julska klasa a mi neplanirano produžili stražu skoro do prekomande.

Ali, izdržasmo nekako. Smile
Hvala na pozdravu, nisam neko vrijeme bio na forumu pa sam tek sad vidio post. Da, mi smo došli kasnije jer smo bili prva generacija koja je nakon upisa na fakultet služila vojni rok u jednom komadu, a ne kao do tada 12+3. Iz vaše klase su nam bili desetari sve do završetka obuke negdje u 1. mjesecu 85. Ma ja sam bio klinac od 18 godina u to vrijeme i sve mi je to bila nekakva zafrkancija. Samo loše je bila ta hladnoća i snijeg u zimi te 84./85. godine.
Pozdrav svima! Smile
Na vrh Go down
Sponsored content





Kamensko, Karlovac - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 7 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Kamensko, Karlovac
Na vrh 
Stranica 7/9Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 Similar topics
-
» VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje
» Pozdrav Avgustovskoj klasi 85-86, Kamensko C3
» Aprilska Klaso 79 godina C1Bataljon kamensko
» kasarna kamensko mart 1988 wes makarista.
» KARLOVAC 70/71

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR HRVATSKA-
Idi na: