FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Kamensko, Karlovac

Go down 
+94
Iveek
Kenan
ufo
Ljubiša Niš Novembar 84
Bax
Vladicin Han 3713 - C 1
Dani 84-85
shabani
Atomislav
Dado
NikicaM
danijel P7b
Tomos 18
maskirac
Darule
biguran
Bivsipripadnik
Beka Andjelkovic
Mladjo
ggh
sam-2
Mart 89
bežigrad
Josip77
sali
branko nikl
homemaster77
Mekusje 94
Zika80
boob173
stiglic
Dozerista91
slobodan15
Mico livno
grejder.cerovac
mirko60
dpuric
bojan70dozer
ZAGORAC
DejanMag
liky65
Drobi
ikon
oficir s ruzom
exumer
stari FAZAN
Gligorijevic
zoran sombor
tom1970
Stazio
lucic
Matrix
milutins
čato
vojnik 84
miler
pionir maleni
Todor67
Max Blitz
sasa staza
SveJug
martovska89
Boske
alba
mikica
kamensko83
ljubisa 1971
bojnik
ilco
Apis-Danska
djordje
Vlada 13
boyan64
Sokol1
Letva
Gringo
Puky
darkob
zoran01
alexandar
mart_1989
nenadkarlo
Čaja
Toni Makedonija
sekerac dragan
čolić
dugi 1990
purger
dasud961
Fap 2026
mgalic2
Borut38
inzenjerac
Kaplar M
98 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
AutorPoruka
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Kamensko, Karlovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 3 Icon_minitime13.02.13 14:26

sasa staza (citat):
Pozdrav drustvo. Ja sam dosao u Mekusja 17.03.1991 god. SRO Inzenjeriju.

Saša, postavio sam na temi

[You must be registered and logged in to see this link.]

sliku jednog moćnog rovokopača, zanima me jesi li se susretao s nečim takvim i od kada bi mogla biti ona slika? Very Happy
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1231
ČLAN OD: : 2013-02-06
M(j)esto Svuda po malo

Kamensko, Karlovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 3 Icon_minitime13.02.13 14:42

Ovo cudo vidim prvi put a mislim da je slika stara bar 30 do 35 god.Dok sam bio u Mekusju i isao na cerovac od ulta na poligonu nista vece nisam video.
Na vrh Go down
Todor67
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2013-02-14
M(j)esto Beograd

Kamensko, Karlovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 3 Icon_minitime14.02.13 18:48

Pionir, četa B1 decembar 86. Kapetan je tada bio Karlo Rodušek,k-dir voda Cerovac, i potporučnik Makedonac ali sam zaboravio ime. Veliki pozdrav za sve koji su bili u VP 3713
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1231
ČLAN OD: : 2013-02-06
M(j)esto Svuda po malo

Kamensko, Karlovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 3 Icon_minitime14.02.13 21:54

Pozdrav tebi Todor67. Slobodno se ukljuci u diskusije o Kamenskom i Mekusju.
Na vrh Go down
Čaja
Gušter
Gušter
Čaja


BROJ POSTOVA: : 38
ČLAN OD: : 2011-11-11
DOB : 61
M(j)esto Modriča

Kamensko, Karlovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 3 Icon_minitime18.02.13 15:44

Kaplar M (citat):
I ja bih voleo otici makar na jedan sat. Zanimljivo je da nema ni one kafane pored kasarne gde je bilo strazarsko mesto broj 1 (Zvala se Jedanaest plavih i bila je zabranjena za vojsku). Tu su oni hrabriji bezali kroz zicu i kupovali vinjak ili lozu... Samo zakucaju na straznja vrata i flasa stigne ekspresno.

To je bila kafana kod "Barke" a Jedanaest Plavih od Barke prva ulica desno oko dvijesta metara dalje.Znam ,bio sam pomoćnik dežurnog oficira ,i kapetan Buki(Bukovec)me slao da vidim ima li vojske u zabranjenim kafanama.Nije ih nikad bilo Smile al zato uz pozdrav Barki (plovi Barka i na Barki Buki)ponesem pivo dežurnom oficiru.Ja nisam nikad popio pivo u tim zabranjenim kafanama Wink
Na vrh Go down
Čaja
Gušter
Gušter
Čaja


BROJ POSTOVA: : 38
ČLAN OD: : 2011-11-11
DOB : 61
M(j)esto Modriča

Kamensko, Karlovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 3 Icon_minitime18.02.13 15:57

Čaja (citat):
Kaplar M (citat):
I ja bih voleo otici makar na jedan sat. Zanimljivo je da nema ni one kafane pored kasarne gde je bilo strazarsko mesto broj 1 (Zvala se Jedanaest plavih i bila je zabranjena za vojsku). Tu su oni hrabriji bezali kroz zicu i kupovali vinjak ili lozu... Samo zakucaju na straznja vrata i flasa stigne ekspresno.

To je bila kafana kod "Barke" a Jedanaest Plavih od Barke prva ulica desno oko dvijesta metara dalje.Znam ,bio sam pomoćnik dežurnog oficira ,i kapetan Buki(Bukovec)me slao da vidim ima li vojske u zabranjenim kafanama.Nije ih nikad bilo Smile al zato uz pozdrav Barki (plovi Barka i na Barki Buki)ponesem pivo dežurnom oficiru.Ja nisam nikad popio pivo u tim zabranjenim kafanama  Wink

Ma o ovome sam već trabunjo,stari se,stari...

Na vrh Go down
Todor67
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2013-02-14
M(j)esto Beograd

Kamensko, Karlovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 3 Icon_minitime18.02.13 21:38

Prvi put kada smo dobili izlazak,dobili smo i spisak kafana gde se ne sme.Omiljena ekspresna flaša "Vekija"
Na vrh Go down
Borut38
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2011-06-21
DOB : 53
M(j)esto kranj

Kamensko, Karlovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 3 Icon_minitime18.02.13 21:41

CEROVAC ,cerovac to je prava stvar ,ko ne voli cerovac nije normalan.
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1231
ČLAN OD: : 2013-02-06
M(j)esto Svuda po malo

Kamensko, Karlovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 3 Icon_minitime19.02.13 7:31

Moji klasici i ja prilikom odlaska u grad nismo ni jednom dobili te spiskove o zabranjenim kafanama.Isli smo gde smo hteli,doduse malo su nas podozrivo gledali ali nismo imali nigde problema.To je bilo od marta 91.
Na vrh Go down
Čaja
Gušter
Gušter
Čaja


BROJ POSTOVA: : 38
ČLAN OD: : 2011-11-11
DOB : 61
M(j)esto Modriča

Kamensko, Karlovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 3 Icon_minitime19.02.13 10:05

Borut38 (citat):
CEROVAC ,cerovac to je prava stvar ,ko ne voli cerovac nije normalan.

Na Cerovcu si bio slobodan kao ptica ili smo to samo tako doživljavali.
Na vrh Go down
Todor67
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2013-02-14
M(j)esto Beograd

Kamensko, Karlovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 3 Icon_minitime19.02.13 22:32

Zaboravih u prvom postu da čestitam ljudima koji su ovo odradili.RESPECT... Kako više čitam ove postove sećanja se sve više vraćaju na vojne dane.U vreme mog služenja, k-dant kasarne je bio ppukovnik Hanić.bezbednjak Bogdanović a sećam se i mislim da je bio tada poručnik Skoko iz BG.Taj je uvek tražio i iglu,konac,maramicu kad izlaziš u grad.Pozdrav svima,ako ima nekog iz decembra 86 nek se javi.
Na vrh Go down
pionir maleni
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2013-03-21

Kamensko, Karlovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 3 Icon_minitime21.03.13 20:54

Drugovi vojnici i starešine, zdravo!

Tako sam Vas ,valjda, pozdravljao i prije nekih 2 desetljeća uoči vaše zakletve, kad bih kao istaknuti pionir područne škole Kamensko, u naše i u ime seljana čitao govor dobrodošlice novim vojnicima.
Nadam se da se ne ljutite što se javljam na Vaš forum, no meni su ti odlasci na zakletve ostali u divnom sjećanju, pogotovo onaj dio kasnije, kad bi od vas dobili čokoladna mlijeka u tetrapaku( piramida tetrapak), čokolade i sokove. Inače, 91 sam krenuo u školu u Karlovac, znači prije te godine sam čitao, recitirao pozdravne govore, pa kako sam pročitao vaše upise, odnosno godine kad ste služili, vjerovatno ima onih koje sam dočekao.
U sjećanju su mi ostali i razgovori kroz žicu sa stražarima dolje na kupi, posebno jedan di mi je stražar pokazao đombometar koji mi se svidio pa mi je obećao isti napraviti a ja zauzvrat moram...pa sam žurio kući nagovarati sestru da se otiđe upoznati s njim, kako bih ga dobio lol! I inače kod tih razgovora nije mi bilo jasno, zašto, dok su nas zanimale samo njihove puške i eventualno slatkiši i sokovi, oni uvijek ispituju o našim sestrama Very Happy

Inače do ovog foruma sam došao guglajući ime Miodraga Manojlovića, pa molim korisnika Borut38 da mi se javi privatnom porukom, pošto mislim da znam nešto o onome što ga zanima.

Lijepi pozdrav svima.

Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

Kamensko, Karlovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 3 Icon_minitime21.03.13 21:04

Pozdrav pionir cheers
Nema sumnje tvoje je javljanje više nego interesantno Smile a možda i nas zanima kao i Boruta38 Very Happy

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
pionir maleni
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2013-03-21

Kamensko, Karlovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 3 Icon_minitime21.03.13 21:17

Bok purger rista, kaj ima?

Ovak, našao sam u jednom postu od Boruta njegov mail, pa ću mu se javiti tim putem...ako se potvrdi da moje informacije jesu o Manojloviću - Mikiju kojeg spominjete, mogu napisati i ovdje što znam, ovako bi bilo neozbiljno.
Ko što smatram neozbiljno i ono što je netko ovdje ranije napisao da je poginuo na tenku kod ribarske kuće, što apsolutno nije točno, bar iz razloga što nije bilo tamo nit tenka, nit nekog obračuna sa tenkovima.

Inače, još pozitivnih sjećanja mi budi i vaše vježbalište preko puta vojarne, kraj nogometnog igrališta, pošto se tamo redovito nalazilo neaktiviranih dimnih uložaka, što crvenih, što žutih, koje bi kasnije ili davali starijima za tekme, ili ih i sami aktvirali (čikom), ponekad i na utakmicama n.k. Kamensko.

Na vrh Go down
boyan64
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 126
ČLAN OD: : 2012-09-27
DOB : 59
M(j)esto Slovenija

Kamensko, Karlovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 3 Icon_minitime21.03.13 21:29

Onaj travnjak preko puta je bio legena. A pošto si lokalac, kaj ima sada tamo na Lemic brdu, gdje smo imali stražu nekih magazina?
Na vrh Go down
pionir maleni
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2013-03-21

Kamensko, Karlovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 3 Icon_minitime21.03.13 21:40

Na Lemić brdu nema ničega, bar vojnoga...iskreno ni ne znam točno gdje su bili ti magazini na koje misliš, ali u svakom slučaju, nema vojske nikakve gore.
Vojarna/Kasarna Kamensko, dosta dugo iza rata nije nešto posebno održavana, no onda je negdje 2003 g, vojarna Prečko predana gradu Zagrebu, odnosno srušena je pa je cijela iseljena na Kamensko, i od tad u vojarni ima života.
Inače, tu je i ono raketna baza Štrekovac, cesta od vojarne, pa pored groblja, prema Lemić brdu pa desno u šumu...tu je prije bila rampa i stražari, možda si tu bio scratch Odmah do tog stražarskog mjesta bio j i ulaz na strelište, nekad glavno gradsko, kasnije zamijenjeno Jamadolom.
Ova baza u šumi zapuštena je skroz, vjerujem da nije cijela ni istražena pošto je poprilično velika, dosta podzemnih prostorija postoji, dio kojih sam obišao... a strah od mina je još uvijek velik, pa se kreće većinom samo putevima... kroz nju sad mještani imaju puteve do svojih šuma, prije se obilazilo okolo naokolo...meni obično odatle počinje ruta za skupljanje gljiva...

Na vrh Go down
boyan64
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 126
ČLAN OD: : 2012-09-27
DOB : 59
M(j)esto Slovenija

Kamensko, Karlovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 3 Icon_minitime21.03.13 21:46

Lemič brdo straža je bila ....po putu za cerovac pa možda poslije 1km levo.
A oficiri su dolazili sa ceste sa lemic brda.
Na vrh Go down
boyan64
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 126
ČLAN OD: : 2012-09-27
DOB : 59
M(j)esto Slovenija

Kamensko, Karlovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 3 Icon_minitime21.03.13 21:49

Ako pogledaš na google earth ljepo se vidi mjesto. Skoro kvadrat gdje je bila ograda.
Na vrh Go down
boyan64
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 126
ČLAN OD: : 2012-09-27
DOB : 59
M(j)esto Slovenija

Kamensko, Karlovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 3 Icon_minitime21.03.13 21:52

Još nešto me zanima. Da recimo dođem na Kamensko avtom i u njemu bicikel, jel se može do cerovcaili je zsbranjeno zbog vojske?
Na vrh Go down
pionir maleni
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2013-03-21

Kamensko, Karlovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 3 Icon_minitime21.03.13 21:53

Znaš bolje nego ja, naravno, ja sam tad bio samo pionir maleni Very Happy

Inače, Barka ( Prvi korak - je originalno ime birtije ) još uvijek radi, koliko znam ( nisam tamo ušao nekih 5 god ) nedavno su krenuli sa živom muzikom vikendima, a kako je sad drukčiji režim izlazaka, to je u biti birtija za vojsku. da me se ne bi krivo shvatilo, ne radi Barka Very Happy , iako je živa još, ima konobarice...

Možeš do Cerovca, koriste tu cestu slobodno svi...možeš i autom bez problema, nije ti bicikl neophodan. Baš da će te pustiti i u vojarne, neće, sve je to ipak malo ozbiljnije nego prije par godina, NATO, ovo, ono...

Na vrh Go down
boyan64
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 126
ČLAN OD: : 2012-09-27
DOB : 59
M(j)esto Slovenija

Kamensko, Karlovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 3 Icon_minitime21.03.13 21:59

Pa sada smo svi u natu pa uskoro i vi u eu, pa me možda puste, da vidim i moju nekadasnju sobu..Smile
Na vrh Go down
boyan64
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 126
ČLAN OD: : 2012-09-27
DOB : 59
M(j)esto Slovenija

Kamensko, Karlovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 3 Icon_minitime21.03.13 22:02

A ono držanje straže na lemic brdu mi je ostalo u uspomeni, jer tamo smo se malo opustili i bilo je ko da smo na nekom vikendu usred šumice. Ove godine sedmog mjeseca če biti 30godina od tih vojničkih dana na kamenskom.
Na vrh Go down
sekerac dragan
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2011-12-23
DOB : 62
M(j)esto MODRICA

Kamensko, Karlovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 3 Icon_minitime22.03.13 8:15

nigdje najinteligentnije klase 82,,, 3713 /4
Na vrh Go down
sekerac dragan
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2011-12-23
DOB : 62
M(j)esto MODRICA

Kamensko, Karlovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 3 Icon_minitime22.03.13 8:16

bili smo carevi,,, jel tako caja,,,
Na vrh Go down
Čaja
Gušter
Gušter
Čaja


BROJ POSTOVA: : 38
ČLAN OD: : 2011-11-11
DOB : 61
M(j)esto Modriča

Kamensko, Karlovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 3 Icon_minitime22.03.13 11:31

sekerac dragan (citat):
bili smo carevi,,, jel tako caja,,,

Nema nas niti u tragovima ili smo dobro maskirani ?!
Na vrh Go down
sekerac dragan
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2011-12-23
DOB : 62
M(j)esto MODRICA

Kamensko, Karlovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 3 Icon_minitime22.03.13 20:09

hahahha.. volio bi otici tamo,, malo razgledati ipak ,, sam na poligon Kupa proveo dosta vremena,,,
Na vrh Go down
miler
Desetar
Desetar



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 252
ČLAN OD: : 2012-03-06
DOB : 58
M(j)esto Pirot

Kamensko, Karlovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 3 Icon_minitime25.03.13 18:04

Bojan64 (citat):
'' A pošto si lokalac, kaj ima sada tamo na Lemic brdu, gdje smo imali stražu nekih magazina?''
Pošto sam i ja bio u Karlovcu u vojsci ( služio 1985god. kao vozač u kasarni Luščić), hteo sam da pitam da li se na Lemić brdu nalazila farma svinja, koje je čuvala vojska? Prošlo je dosta vremena ali koliko se ja sećam nama je jedna od kazni bila prevoz tovnih svinja sa lLemić brda u klanicu u karlovcu.Sam prevoz i nije bio toliko težak ali je podrazumevao skidanje cerade, njeno ponovno montiranje i pranje vozila kako bi se neutralisao smrad, koji se osećao i po nekoliko dana.
Na vrh Go down
boyan64
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 126
ČLAN OD: : 2012-09-27
DOB : 59
M(j)esto Slovenija

Kamensko, Karlovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 3 Icon_minitime25.03.13 18:38

Miler, tamo u moje vreme 1983 nije bilo životinja. Ja mislim, da je bila neka oprema. Možda i municija?
A da bi bilo životinja bi se jih njušilo i čulo. Tamo je bilo sve mirno.
Čudno, da i drugi ne spominjate to mjesto. Kada je trebalo na stražu sam najviše volio otiči tamo.
Na vrh Go down
sekerac dragan
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2011-12-23
DOB : 62
M(j)esto MODRICA

Kamensko, Karlovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 3 Icon_minitime25.03.13 21:49

boyan64 (citat):
Miler, tamo u moje vreme 1983 nije bilo životinja. Ja mislim, da je bila neka oprema. Možda i municija?
A da bi bilo životinja bi se jih njušilo i čulo. Tamo je bilo sve mirno.
Čudno, da i drugi ne spominjate to mjesto. Kada je trebalo na stražu sam najviše volio otiči tamo.

ni ja se ne sjecam da su gore bile nekakve farme,, Lemic ,, skladiste municije i Cerovac poligon,,, pozzzzzz

Na vrh Go down
sekerac dragan
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2011-12-23
DOB : 62
M(j)esto MODRICA

Kamensko, Karlovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 3 Icon_minitime25.03.13 21:56

ja sam vecinu vremena proveo na poligonu kupa,, bilo je nezaboravno,, a iz 3713/4 ,, jer cetvorka je bila zakon za sve ostale jedinice u ,, kasarni Kamensko,,pozzzzz za Caju,,,
Na vrh Go down
Čaja
Gušter
Gušter
Čaja


BROJ POSTOVA: : 38
ČLAN OD: : 2011-11-11
DOB : 61
M(j)esto Modriča

Kamensko, Karlovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 3 Icon_minitime26.03.13 11:39

boyan64 (citat):
Miler, tamo u moje vreme 1983 nije bilo životinja. Ja mislim, da je bila neka oprema. Možda i municija?
A da bi bilo životinja bi se jih njušilo i čulo. Tamo je bilo sve mirno.
Čudno, da i drugi ne spominjate to mjesto. Kada je trebalo na stražu sam najviše volio otiči tamo.

Koliko ja znam, gore je bilo skladište i straža koja se sedmično mijenjala.
A iz mog voda smo slali kerovođe koji su bili stalno gore, samo su na kupanje dolazili u Kamensko.
Na vrh Go down
sekerac dragan
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2011-12-23
DOB : 62
M(j)esto MODRICA

Kamensko, Karlovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 3 Icon_minitime26.03.13 11:48

Čaja (citat):
boyan64 (citat):
Miler, tamo u moje vreme 1983 nije bilo životinja. Ja mislim, da je bila neka oprema. Možda i municija?
A da bi bilo životinja bi se jih njušilo i čulo. Tamo je bilo sve mirno.
Čudno, da i drugi ne spominjate to mjesto. Kada je trebalo na stražu sam najviše volio otiči tamo.

Koliko ja znam, gore je bilo skladište i straža koja se sedmično mijenjala.
A iz mog voda smo slali kerovođe koji su bili stalno gore, samo su na kupanje dolazili u Kamensko.

Caja, da li znas ista o tad kapetnu,,, Baskot MIlan ,, bio je dobar vojnik i oficir,,,oficir u pravom smislu ,,, pozzzzzzz

Na vrh Go down
miler
Desetar
Desetar



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 252
ČLAN OD: : 2012-03-06
DOB : 58
M(j)esto Pirot

Kamensko, Karlovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 3 Icon_minitime26.03.13 13:06

Ako se ne varam inžinjerija iz Kamenskog je imala skladišta pogonskog goriva, ulja i maziva na Skakavcu.Bio sam tamo nekoliko puta i sećam se da je jedan od magacina sa buradima bio ukopan u brdo, spolja su se videla samo metalna vrata.Sećam se da sam jednom prilikom tamo bio skoro ceo dan i da su otvarali pomenuta vrata i nešto popisivali, tako da sam mogao da vidim delimično unutrašnjost
Na vrh Go down
sekerac dragan
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2011-12-23
DOB : 62
M(j)esto MODRICA

Kamensko, Karlovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 3 Icon_minitime26.03.13 18:52

vojničina ajmo imzinjerci,,, slabo se ko javlja,,,pozzzzz Šeki,,
Na vrh Go down
zoran01
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2012-07-24

Kamensko, Karlovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 3 Icon_minitime09.04.13 19:36

inzenjerac (citat):
Karlovac.kamensko-VP 3713/D1
Oktombarska 1982.

Ovde takodje inzenjerac 1982 oktobarska ali cini mi se D3 rukavaoc inzenjerskih masina
prvo u kamenskom a posle  na cerovcu

Na vrh Go down
sekerac dragan
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2011-12-23
DOB : 62
M(j)esto MODRICA

Kamensko, Karlovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 3 Icon_minitime09.04.13 19:45

zoran01 (citat):
inzenjerac (citat):
Karlovac.kamensko-VP 3713/D1
Oktombarska 1982.

Ovde takodje inzenjerac 1982 oktobarska ali cini mi se D3 rukavaoc inzenjerskih masina
prvo u kamenskom a posle  na cerovcu

drago mi je da se neko javi iz te naj inteligentnije klase,, zznam gdje je bio D bataljon tad ste se grijali na drva u spavaonicama ,,, hahahah   jel imam pravo,, lp Dragan

Na vrh Go down
Čaja
Gušter
Gušter
Čaja


BROJ POSTOVA: : 38
ČLAN OD: : 2011-11-11
DOB : 61
M(j)esto Modriča

Kamensko, Karlovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 3 Icon_minitime10.04.13 8:29

sekerac dragan (citat):
drago mi je da se neko javi iz te naj inteligentnije klase,, zznam gdje je bio D bataljon tad ste se grijali na drva u spavaonicama ,,, hahahah jel imam pravo,, lp Dragan

Šeki
nemoj pisati u naslovu  Exclamation

Na vrh Go down
sekerac dragan
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2011-12-23
DOB : 62
M(j)esto MODRICA

Kamensko, Karlovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 3 Icon_minitime10.04.13 15:43

Caja jes ti administrator ,,, hehehheheheh
Na vrh Go down
sekerac dragan
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2011-12-23
DOB : 62
M(j)esto MODRICA

Kamensko, Karlovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 3 Icon_minitime10.04.13 15:44

evo nisam i necu vise poooozzzz,,, za stazu,,,,iz Mekusja,,,
Na vrh Go down
Čaja
Gušter
Gušter
Čaja


BROJ POSTOVA: : 38
ČLAN OD: : 2011-11-11
DOB : 61
M(j)esto Modriča

Kamensko, Karlovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 3 Icon_minitime10.04.13 16:09

sekerac dragan (citat):
evo nisam i necu vise poooozzzz,,, za stazu,,,,iz Mekusja,,,


Very Happy
Na vrh Go down
vojnik 84
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 15
ČLAN OD: : 2013-04-18
DOB : 58

Kamensko, Karlovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 3 Icon_minitime19.04.13 8:28

vojni rok sam sluzio 84/85 u kamensko(od prvog do poslednjeg dana) i to 3713/c-3 pa prekomanda sprat nize 3713/4.
Na vrh Go down
čato
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 138
ČLAN OD: : 2010-04-09
DOB : 73
M(j)esto Ljubljana

Kamensko, Karlovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 3 Icon_minitime05.05.13 3:13

Pa ja mislim , da ste zaboravili napisati , gde je bila ta kasarna u Karlovcu. Tamo je bilo više njih u jednoj sam i ja bio , onoj desno između dva mosta ceste prema Plitvicama.
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1231
ČLAN OD: : 2013-02-06
M(j)esto Svuda po malo

Kamensko, Karlovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 3 Icon_minitime05.05.13 13:48

Kasarna Kamensko je bila na izlazu iz Karlovca ka Slunju i Petrovoj Gori. Iz grada preko reke Korane pa pored Karlovacke pivare,kroz Mekusje gde je bila SRO i ja u njoj pa od Mekusja desno kroz sumu pravo u Kamensko.To je bila precica za vojsku a glavni put je isao oko sela do kasarne ako se ne varam.
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

Kamensko, Karlovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 3 Icon_minitime05.05.13 16:41

sasa staza (citat):
Kasarna Kamensko je bila na izlazu iz Karlovca ka Slunju i Petrovoj Gori. Iz grada preko reke Korane pa pored Karlovacke pivare,kroz Mekusje gde je bila SRO i ja u njoj pa od Mekusja desno kroz sumu pravo u Kamensko.To je bila precica za vojsku a glavni put je isao oko sela  do kasarne ako se ne varam.

U pravu si... Do Kamenskog se moglo i preko Mekusja, samo sto nisi mogao da udjes u kasarnu, jer se kroz sumu dolazilo do KPS-a. U grad se islo ovim drugim putem, preko Sajevca. Moze se taj put lepo videti na Google Maps-u. Inace, moja klasa iz Kamenskog (april '84.) je imala zakletvu kod vas u Mekusju.
Na vrh Go down
miler
Desetar
Desetar



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 252
ČLAN OD: : 2012-03-06
DOB : 58
M(j)esto Pirot

Kamensko, Karlovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 3 Icon_minitime06.05.13 14:08

Pozdrav čato,
desno između dva mosta na putu za Plitvice je bila kasarna Logorište.Koja jedinica si bio i koje godine si bio u Karlovcu?
Na vrh Go down
čato
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 138
ČLAN OD: : 2010-04-09
DOB : 73
M(j)esto Ljubljana

Kamensko, Karlovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 3 Icon_minitime07.05.13 23:59

miler (citat):
Pozdrav čato,
desno između dva mosta na putu za Plitvice je bila kasarna Logorište.Koja jedinica si bio i koje godine si bio u Karlovcu?

Ja sam bio tamo u tom Logorištu 1970g. na mini strelištu, tenkovskoj platformi i maketi borbenih pokreta protivničkih tenkova i ostale sile napadača , jer je naša u Jaski bila pokvarena. Bili smo 7 dana i sjećam se je po tome , da je imala vojska svaka 3 sata po danu uzbunu. Dopizdile nam sirene.  Rrekli su nam , da su tu raketaši i da tako mora biti. Bilo mi je jako čudno , kako ova jedinica u gradu , a imaju stare tenkove 54 , a mi sa sela ganc nove 55. Posle mi je postalo jasno , jer su u prvu odbranu  stavili svugdje po YU staro naoružanje , a novo čuvali za drugi udar i obranu velikih gradova.

Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1231
ČLAN OD: : 2013-02-06
M(j)esto Svuda po malo

Kamensko, Karlovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 3 Icon_minitime08.05.13 10:10

Ti si Kaplare davao zakletvu u Mekusju a ja u Kamenskom aprila 91 god. i vise nisam bio u njoj.Dolazio sam do KPS gde sam kao mlad pitomac kopao rovove za lezeci i klececi stav pre kasarne ali sa leve strane.
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

Kamensko, Karlovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 3 Icon_minitime10.05.13 9:52

sasa staza (citat):
Ti si Kaplare davao zakletvu u Mekusju a ja u Kamenskom aprila 91 god. i vise nisam bio u njoj.Dolazio sam do KPS gde sam kao mlad pitomac kopao rovove za lezeci i klececi stav pre kasarne ali sa leve strane.

Tu na KPS-u sam davao strazu, cuveno strazarsko mesto "cetvorka"... Tacno znam gde ste kopali rovove. Na cistini izmedju zice i sume. Od KPS-a se islo asfaltnim putem do Mekusja a desno zemljanim putem do pontonjerskog poligona Kupa.
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1231
ČLAN OD: : 2013-02-06
M(j)esto Svuda po malo

Kamensko, Karlovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 3 Icon_minitime11.05.13 17:30

Bas tako-a bas je bilo lepo vreme,april mesec-kisa pada kako bog hoce a mi na poligonu kopamo rovove i kisnemo.Po dolasku u kasarnu nismo imali golu zicu na sebi ali sreca sto smo primili vakcine prilikom dolaska tako da nam nije nista falilo.Ali zato sada posle toliko vremena skripe kolena i ostali ekstramiteti. cheers bounce
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

Kamensko, Karlovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 3 Icon_minitime17.05.13 10:39

Mi smo u onom drugom delu, blize Kupi kopali rovove... Danas iskopamo a oni se do sutra napune vodom, pa iz pocetka. Arrow
Na vrh Go down
Sponsored content





Kamensko, Karlovac - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kamensko, Karlovac   Kamensko, Karlovac - Page 3 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Kamensko, Karlovac
Na vrh 
Stranica 3/9Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 Similar topics
-
» VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje
» Pozdrav Avgustovskoj klasi 85-86, Kamensko C3
» Aprilska Klaso 79 godina C1Bataljon kamensko
» kasarna kamensko mart 1988 wes makarista.
» KARLOVAC 70/71

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR HRVATSKA-
Idi na: