FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje

Go down 
+100
Vladicin Han 3713 - C 1
gruncic
Pavle
Vlatko Cipranic
Zoki_ŠRO
Atomislav
VBČ
Mirka
Aleksandar Ratkovic Rale
voja64
pera84
Veselin
teabobigo
Deda Pajo
Dejan Menićanin
Čizmaš
Todor967
biguran
Sloba1
sali
Anonymus
Beka Andjelkovic
Miki64
bežigrad
Josip77
radanm
milutins
OFK.BGD
pukovnik
Mart 89
lacoš
Mekusje 94
mirko-nbgd
Frtutma
vojnik 84
vladimir
sloboda 71
013gonzo
ramos 2014
familija
zvone
Karlo77
Beric Zivko
ZAGORAC
DraganJovanovic
Trifke
Gringo
Mirko BG
sremac65
ljuba70
slavisab
Stari
eknaton
bakimali
semsudin
stari FAZAN
igormekušje
argir
mare69
ppresing
janeztrdi
djdragan
SveJug
dpuric
colonelo
Todor67
boyan64
miler
sasa staza
šmigi
mikica
Boske
Max Blitz
oficir s ruzom
zoran.orescanin
bojnik
Stazio
raketa
karaulac
Sokol1
Sasa Andjelkovic
Puky
darkob
Vlada 13
Mladjo
bechej
DanSlobo82
purger
Čaja
jelen pivo
Stripy
saban
Sasa Anjelkovic S palanka
andjelko
mgalic2
Kapetan Miki
Kaplar M
hacko17
Dado
zoran stojilkovic
104 posters
Idi na stranicu : 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Next
AutorPoruka
Saki
Gost




VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Empty
KomentarNaslov komentara: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Icon_minitimeSun May 17, 2009 5:16 am

Jel ima neko iz vremena 1988-1990
Na vrh Go down
Ilko
Gost




VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Icon_minitimeMon May 18, 2009 9:49 pm

Jun 90/91 Kamensko
Na vrh Go down
zoran stojilkovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 13
ČLAN OD: : 2010-03-12
DOB : 53
M(j)esto zemun

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Empty
KomentarNaslov komentara: bandre   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Icon_minitimeMon Mar 22, 2010 4:49 am

tu sam sa mojim odeljenjem veze sadio bandere 90.g !!!!!! Laughing
Na vrh Go down
Dado
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2010-04-05

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Empty
KomentarNaslov komentara: Kamensko   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Icon_minitimeMon Apr 05, 2010 1:54 am

Ja sam generacija 91-92 pontonska inzinjerija u Kamenskom. Ima li koga iz tog vremena??
Na vrh Go down
hacko17
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2010-01-05

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Icon_minitimeMon Apr 19, 2010 6:40 am

Dado (citat):
Ja sam generacija 91-92 pontonska inzinjerija u Kamenskom. Ima li koga iz tog vremena??

i jasam generacija 91-92 pontomska inace iz vojne kasarne  salvonski brod ali smo napustili kasarnu pocetkom rata i posle sam bijo po hrvaskoj novska gradiska topusko i jos mjesta ne sjecam se bas dobro..
Na vrh Go down
Dado
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2010-04-05

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inzinjeria. Karlovac - Mekusje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Icon_minitimeMon Apr 19, 2010 7:28 am

hacko17 (citat):
i jasam generacija 91-92 pontomska inace iz vojne kasarne salvonski brod ali smo napustili kasarnu pocetkom rata i posle sam bijo po hrvaskoj novska gradiska topusko i jos mjesta ne sjecam se bas dobro..

Ja sam ti rodom iz Bosanskog Broda. Imas li ikakvih svjih slika iz kasarne u Slavonskom Brodu, bas bi volio da vidim kako je kasarna iznutra izgledala?

Na vrh Go down
hacko17
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2010-01-05

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Icon_minitimeMon Apr 19, 2010 8:29 am

Dado (citat):
Ja sam ti rodom iz Bosanskog Broda. Imas li ikakvih svjih slika iz kasarne u Slavonskom Brodu, bas bi volio da vidim kako je kasarna iznutra izgledala?

sad je ona pretvorena u muzej neki, e neznam ti ja postavit ovu sliku

Na vrh Go down
hacko17
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2010-01-05

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Icon_minitimeSun Sep 19, 2010 10:22 am

Dado (citat):
Ja sam generacija 91-92 pontonska inzinjerija u Kamenskom. Ima li koga iz tog vremena??

i jasam pontonska 91..92 slavonski brod.karlovac.topusko.glina.bosanska gradiska...
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Icon_minitimeFri Jan 07, 2011 7:06 pm

Karlovac,Kamensko...
Bio sam pionirac u prvom bataljonu pa nakon kursa za k-dire odelenja dobio prekomandu u Stip u VP 7036.
Zanimljivo za bas u Kamenskom, ukoliko se secate, izlazak u grad je bio do 22,oo a poslednji autobus sa kolodvora je polazio u 21,oo !!! Evil or Very Mad
Na vrh Go down
Kapetan Miki
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2011-01-09

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Icon_minitimeSun Jan 09, 2011 3:50 am

Kaplar M (citat):
Karlovac,Kamensko...
Bio sam pionirac u prvom bataljonu pa nakon kursa za k-dire odelenja dobio prekomandu u Stip u VP 7036.
Zanimljivo za bas u Kamenskom, ukoliko se secate, izlazak u grad je bio do 22,oo a poslednji autobus sa kolodvora je polazio u 21,oo !!! Evil or Very Mad
Ja sam generacija mart 90/91 2. ceta 1. vod u sro komandir cete nam je bio Vorih Petar a komandir voda Ganic Zaim. ima li ko iz tog vremena. namerno sam napisao ime kapetan miki ko ga je poznavao zna i zasto legenda je bio.

Na vrh Go down
Kapetan Miki
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2011-01-09

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Icon_minitimeSun Jan 09, 2011 4:00 am

MART 90/91 MEKUSJE SKOLA REZERVNIH OFICIRA 2.CETA 1.VOD KOMANDIR CETE VORIH PETAR KOMANDIR VODA GANIC ZAIM IMALI KO IZ TOG VREMENA SA NJIH PAR SAM JOS U KONTAKTU ALI BI VOLEO DA STUPIM JOS SA NEKIM U KONTAKT
Na vrh Go down
mgalic2
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
mgalic2


Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 695
ČLAN OD: : 2009-08-02

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Icon_minitimeSun Jan 09, 2011 9:35 am

Kapetane Miki, dobro nam došao.
Na vrh Go down
andjelko
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2011-03-26

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Empty
KomentarNaslov komentara: Anđelko   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Icon_minitimeSat Mar 26, 2011 3:54 pm

I JA SAM GENERACIJA MART 90/91 MEKUSJE SKOLA REZERVNIH OFICIRA 2.CETA 1.VOD KOMANDIR CETE VORIH PETAR KOMANDIR VODA GANIC ZAIM. POZDRAV SVIMA!
Na vrh Go down
mgalic2
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
mgalic2


Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 695
ČLAN OD: : 2009-08-02

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Icon_minitimeSun Mar 27, 2011 10:11 am

Pozdrav i tebi Andjelko!
Na vrh Go down
Sasa Anjelkovic S palanka
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2011-06-17

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Icon_minitimeFri Jun 17, 2011 10:26 am

Ja sam generacija mart 91-92. Druga ceta prvi vod.Komandir cete je bio Vorih Petar, a komandir voda Ganic Zaim. Bio sam 98.klasa SRO u Mekusju. 22.10.1991. smo napustili kasarnu i ceo ISC je premesen u Sabac. Ako ima neko ko je bio samnom neka se javi....
Na vrh Go down
saban
Vodnik
Vodnik
saban


BROJ POSTOVA: : 431
ČLAN OD: : 2011-06-15

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Icon_minitimeFri Jun 17, 2011 10:51 am

hacko17 (citat):
Dado (citat):
Ja sam ti rodom iz Bosanskog Broda. Imas li ikakvih svjih slika iz kasarne u Slavonskom Brodu, bas bi volio da vidim kako je kasarna iznutra izgledala?

sad je ona pretvorena u muzej neki, e neznam ti ja postavit ovu sliku

samnom je

Na vrh Go down
Stripy
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2011-08-13

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Icon_minitimeSat Aug 13, 2011 5:10 pm

Kapetan Miki (citat):
MART 90/91 MEKUSJE SKOLA REZERVNIH OFICIRA 2.CETA 1.VOD KOMANDIR CETE VORIH PETAR KOMANDIR VODA GANIC ZAIM IMALI KO IZ TOG VREMENA SA NJIH PAR SAM JOS U KONTAKTU ALI BI VOLEO DA STUPIM JOS SA NEKIM U KONTAKT

Je li možda Kapetan Miki iz Loznice Very Happy

Na vrh Go down
mgalic2
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
mgalic2


Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 695
ČLAN OD: : 2009-08-02

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Icon_minitimeSun Aug 14, 2011 3:09 am

Stripy, dobro nam došao!
Na vrh Go down
jelen pivo
Vodnik
Vodnik
jelen pivo


BROJ POSTOVA: : 459
ČLAN OD: : 2011-10-06

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Icon_minitimeFri Oct 28, 2011 8:47 am

Andjelko krenu pa zakoci
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Icon_minitimeFri Oct 28, 2011 9:16 am

jelen pivo (citat):
Andjelko krenu pa zakoci

Da nije otišao na redovno?
Na vrh Go down
Čaja
Gušter
Gušter
Čaja


BROJ POSTOVA: : 38
ČLAN OD: : 2011-11-11
DOB : 61
M(j)esto Modriča

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Icon_minitimeFri Nov 11, 2011 12:01 pm

Pozdrav
bio sam u Mekušju 82/83 u drugoj četi kod Por. Popović Miodraga.
Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Icon_minitimeFri Nov 11, 2011 5:06 pm

Pozdrav Čaja cheers

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
Čaja
Gušter
Gušter
Čaja


BROJ POSTOVA: : 38
ČLAN OD: : 2011-11-11
DOB : 61
M(j)esto Modriča

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Icon_minitimeSat Nov 12, 2011 2:37 am

Nekih imena se sijećam a nekih ne :
Štrovs ,Čapalija ,Šteger ,Mirjanić,Mohorič,moj zemo Jerinić, Kostadinov ,Majkić ,Krasnići ,Vranjković iz Grahova? ... vodnici stažisti Vladan iz Valjeva,Tišma vjerovatno iz Novog Sada i Anđelković iz Svilajnca.
Uh koliko je vremena prošlo.

Pa onda prekomanda u "dvojku" u Kamensko.Kap.Muždeka Žarko,P.por.Ivo mislim da se prezivao Galić.

Majski cvijet,11 Plavih, Barka i na Barci Buki(Bukovec Kap.)

Valjda će se neko naći u ovome.
Na vrh Go down
DanSlobo82
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2011-11-07

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SRO - Inzinjerija. Karlovac - Mekusje 82/83   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Icon_minitimeWed Nov 23, 2011 4:15 pm

Čaja (citat):
Nekih imena se sijećam a nekih ne :
Štrovs ,Čapalija ,Šteger ,Mirjanić,Mohorič,moj zemo Jerinić, Kostadinov ,Majkić ,Krasnići ,Vranjković iz Grahova? ... vodnici stažisti Vladan iz Valjeva,Tišma vjerovatno iz Novog Sada i Anđelković iz Svilajnca.
Uh koliko je vremena prošlo.

Pa onda prekomanda u "dvojku" u Kamensko.Kap.Muždeka Žarko,P.por.Ivo mislim da se prezivao Galić.

Majski cvijet,11 Plavih, Barka i na Barci Buki(Bukovec Kap.)

Valjda će se neko naći u ovome.

Korana, Majski Cvijet....secam se Majkic Duska sa Malog Losinja,Tisme Slobodana iz Bosanske Krupe, Anjelkovic Dragana iz Velike Plane, Radojcic Vladana iz Ljubovije, svi stazisti iz prvog voda....bilo je to davno...secas li se Slobodana Stanisavljevica iz Vukovara (moja malenkost)? U mom vodu su bili Saban, Mujo, Stiv (ZKMC)....secam se Slavise (Usketa) is drugog voda...svi iz 80 (Jubilarne) klase!
Je si ti bio 81 klasa?



DanSlobo82: komentar modifikovan dana: Wed Nov 23, 2011 5:20 pm; prepravljeno ukupno 1 puta (Reason for editing : Komentar stavio pogreskom u zaglavlje:-()
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Icon_minitimeWed Nov 23, 2011 5:52 pm

Čaja (citat):
Nekih imena  se sijećam a nekih ne :
Štrovs ,Čapalija ,Šteger ,Mirjanić,Mohorič,moj zemo Jerinić, Kostadinov ,Majkić ,Krasnići ,Vranjković iz Grahova? ... vodnici stažisti Vladan iz Valjeva,Tišma vjerovatno iz Novog Sada i Anđelković iz Svilajnca.
Uh koliko je vremena prošlo.

Pa onda prekomanda u "dvojku" u Kamensko.Kap.Muždeka Žarko,P.por.Ivo mislim da se prezivao Galić.

Majski cvijet,11 Plavih, Barka i na Barci Buki(Bukovec Kap.)

Valjda će se neko naći u ovome.

Čajo, ja sam bio u Kamenskom do prekomande... Mogu ti reći da su u moje vreme (april 84) iz "dvojke" non-stop davali stražu na pontonjerskom poligonu Kupa. Bilo je moamaka koji su imali i po 100 dana straže i svi smo ih žalili.

Na vrh Go down
Čaja
Gušter
Gušter
Čaja


BROJ POSTOVA: : 38
ČLAN OD: : 2011-11-11
DOB : 61
M(j)esto Modriča

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Icon_minitimeThu Nov 24, 2011 10:26 am

DanSlobo82 (citat):
Korana, Majski Cvijet....secam se Majkic Duska sa Malog Losinja,Tisme Slobodana iz Bosanske Krupe, Anjelkovic Dragana iz Velike Plane, Radojcic Vladana iz Ljubovije, svi stazisti iz prvog voda....bilo je to davno...secas li se Slobodana Stanisavljevica iz Vukovara (moja malenkost)? U mom vodu su bili Saban, Mujo, Stiv (ZKMC)....secam se Slavise (Usketa) is drugog voda...svi iz 80 (Jubilarne) klase!
Je si ti bio 81 klasa?

DanSlobo82
Pravo da ti kažem prošlo je puno vremena,ali mislim da smo 81 klasa.Jeste Duško Majkić sa Malog Lošinja ,ronilac ,karatista a prije svega Ljudina(ne mislim na njegovu konstituciju).On je bio u prvom vodu druge čete.Od kud se ti njega sijećaš.
Ova trojica su po imenu i prezimenu bili komandiri vodova:Tišma prvog, Anđelković drugog a Vladan nas iz trećeg (oni ispod 180cm). Sva trojica su bili korektni i razumni.

Na vrh Go down
Čaja
Gušter
Gušter
Čaja


BROJ POSTOVA: : 38
ČLAN OD: : 2011-11-11
DOB : 61
M(j)esto Modriča

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Icon_minitimeThu Nov 24, 2011 10:34 am


Čajo, ja sam bio u Kamenskom do prekomande... Mogu ti reći da su u moje vreme (april 84) iz "dvojke" non-stop davali stražu na pontonjerskom poligonu Kupa. Bilo je moamaka koji su imali i po 100 dana straže i svi smo ih žalili. [/quote]

Dok sam ja bio komandir trećeg voda(radni vod) stražu su davali samo oni iz prvog voda (obuka)posle date zakletve.
Drugi vod su bili trpezarci.Treći vod je napravio pukovsku kantinu a dok sam ja bio komandir one stolove i ploče ispred kantine.
I još od značajnijih objekata poligon za rušenje i stanice za paljenje na Cerovcu mi smo armirali i betonirali.
Kesten je prva klasa na Cerovcu.

Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Icon_minitimeFri Nov 25, 2011 12:21 pm

Bio sam aprilac 84-te... Ne sećam se stolova oko kantine, bili su neki veliki hrastovi panjevi po kojima smo sedeli pijući pivo i jedući napolitanke (zamisli te kombinacije!!!)
Vi ste bili smešteni u crvenom paviljonu odmah do piste, desno od ulaza je bila "dvojka" a levo "trojka". Na prvom spratu je bio C bataljon a na drugom B bataljon u kojem sam ja bio. Oba bataljona su bila "desetarska", jer smo svi dobijali činove razvodnika a na kraju obuke i činove desetara pa prekomanda "...od Vardara pa do Triglava..." U oba bataljona je prva četa bila pionirska, druga mašinska i treća pontonjerska.
Meni se čini da je u vreme o kojem pišem "dvojka" davala stražu na Kupi, a "trojka" davala trpezarce. Nisam siguran, ali mi se čini da je tako bilo. B i C bataljoni su davali kasarnsku stražu a D bataljon (mašinska inžinjerija, imali obuku tri meseca pa prekomanda) je davao stražu na vežbalištu Cerovac. Oni su bili u starim paviljonima odmah pored plavaca (PVO).

Na vrh Go down
Čaja
Gušter
Gušter
Čaja


BROJ POSTOVA: : 38
ČLAN OD: : 2011-11-11
DOB : 61
M(j)esto Modriča

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Icon_minitimeTue Nov 29, 2011 9:14 am

A jel se zvala "trojka " ili "četvorka" Very Happy
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Icon_minitimeTue Nov 29, 2011 12:48 pm

Čaja (citat):
A jel se zvala "trojka " ili "četvorka" Very Happy

U pravu si... "četvorka" Very Happy
Na vrh Go down
DanSlobo82
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2011-11-07

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Icon_minitimeMon Dec 05, 2011 6:01 pm

Cajo, Svi su bili 80ta klasa. Ja ih se secam veom dobro, ispravni momci! Sa Majkicem sam igra kosarku, Tisma je bio iz mog (prvog) voda. Mi smo ostali u Mekusju, da ucimo sledecu klasu...Imas li koju sliku iz Makusja? Meni je kuca izgorila u ratu 92...
Na vrh Go down
Čaja
Gušter
Gušter
Čaja


BROJ POSTOVA: : 38
ČLAN OD: : 2011-11-11
DOB : 61
M(j)esto Modriča

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Icon_minitimeMon Dec 12, 2011 10:20 am

DanSlobo82 (citat):
Cajo, Svi su bili 80ta klasa. Ja ih se secam veom dobro, ispravni momci! Sa Majkicem sam igra kosarku, Tisma je bio iz mog (prvog) voda. Mi smo ostali u Mekusju, da ucimo sledecu klasu...Imas li koju sliku iz Makusja? Meni je kuca izgorila u ratu 92...

Iste smo sudbine.Nemam ni jednu sliku. Crying or Very sad
Kad sam ja bio u Mekušju Tišma je bio komandir prvog odjeljenja,Anđelković drugog a Vladan trećeg (mog odjeljenja).
Komandir Voda Miodrag Popović.Možda sam ranije pisao o vodovima ali mislim da je ovako bilo.
E sad za Majkića mogu da tvrdim da je bio moja klasa i to kod Tišme ali ako si ti bio i na stažiranju u Mekušju onda smo se sretali.
Naša četa je prva išla kući za 29 .Novembar(poslije vježbe polaganje mina u minsko polje čistili smo i sušili radno odijelo da bi išli kući Evil or Very Mad a prva četa je išla za Novu Godinu.
Tad nam je jedan cimer imao stravičan udes i tek za tri ili četiri mjeseca došao da se razduži.
Zvao se koliko se sjećam Zdravko i bio je iz Sl.Broda ili okoline.Ugradili mu na glavi plastiku umjesto kostiju glave.


Na vrh Go down
bechej
Gušter
Gušter
bechej


BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2012-01-22
DOB : 55
M(j)esto Becej

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Icon_minitimeSun Jan 22, 2012 10:43 am

vp 5102 mekusje sro 87-88 1 ceta komandir kapetan Popović Miodrag.posle kapetan Stiglic??? ne mogu da se setim,komandant batajona brkati Mane Dopudja mislim da je bio major u to vreme
Ostalo mi je u secanju automatska kuglana u kasrni tamo sam prvi put igrao...
Na vrh Go down
Čaja
Gušter
Gušter
Čaja


BROJ POSTOVA: : 38
ČLAN OD: : 2011-11-11
DOB : 61
M(j)esto Modriča

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Icon_minitimeWed Jan 25, 2012 11:56 am

bechej (citat):
vp 5102 mekusje sro 87-88 1 ceta komandir kapetan Popović Miodrag.posle kapetan Stiglic??? ne mogu da se setim,komandant batajona brkati Mane Dopudja mislim da je bio major u to vreme
Ostalo mi je u secanju automatska kuglana u kasrni tamo sam prvi put igrao...

Gdje li je kap. Popović Miodrag ?
Na vrh Go down
Mladjo
Razvodnik
Razvodnik



BROJ POSTOVA: : 246
ČLAN OD: : 2012-03-31
DOB : 53
M(j)esto Kicevo Makedonija

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Icon_minitimeSat Mar 31, 2012 11:45 am

Čaja (citat):
bechej (citat):
vp 5102 mekusje sro 87-88 1 ceta komandir kapetan Popović Miodrag.posle kapetan Stiglic??? ne mogu da se setim,komandant batajona brkati Mane Dopudja mislim da je bio major u to vreme
Ostalo mi je u secanju automatska kuglana u kasrni tamo sam prvi put igrao...

Gdje li je kap. Popović Miodrag ?

Ja sam bio 89-90 godine komandir 1 cete Popovic Miodrag ,bataljona major Stiglic a posle sam ostao u gradjevinskom odseku kod veseraja kao neki vodnik koji se muva vamo tamo (makedonac inace ...zvali su me bata spale )izgurah ja 12 meseci u mekusju ....

Koloko ono prodjose godina ....

Na vrh Go down
Mladjo
Razvodnik
Razvodnik



BROJ POSTOVA: : 246
ČLAN OD: : 2012-03-31
DOB : 53
M(j)esto Kicevo Makedonija

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Icon_minitimeSun Apr 01, 2012 4:04 am

Kapetan Miki (citat):
MART 90/91 MEKUSJE SKOLA REZERVNIH OFICIRA 2.CETA 1.VOD KOMANDIR CETE VORIH PETAR KOMANDIR VODA GANIC ZAIM IMALI KO IZ TOG VREMENA SA NJIH PAR SAM JOS U KONTAKTU ALI BI VOLEO DA STUPIM JOS SA NEKIM U KONTAKT

Ja sam bio klasa ispred tebe ali me sigurno znas 1 ceta 2 vod bata spale makedonac odma do kancelarije majora stiglica na prvom spratu ...

Na vrh Go down
Vlada 13
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2012-06-18
M(j)esto Beograd

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Empty
KomentarNaslov komentara: decembar 90 - februar 92    VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Icon_minitimeMon Jun 18, 2012 1:30 pm

Cerovac - rovokopac

zna li neko sta je sa kapetanom Galicem, u stvari video sam ga nedge mislim oko 2000te u emisiji "dozvolite da se obratimo" gradi neki put.
neverovatno kakav je to bio oficir. Sa jedne starne zagorcao mi vojnicke dane Smile. ali sa druge, krajnje ispravan, ma ljudina.

nego ako se neko seca, bese Pesevski, i kako se zvao onaj slovenac isto zastavnik ili podporucnik ne secam se vise. Asto je znao da se prikrada strazarskom mestu, ali i mi smo znali da se pravimo da spavamo dok se ne priblizi skroz pa kad dreknemo STOJ ufff

Na vrh Go down
darkob
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2012-05-02
DOB : 52
M(j)esto Beograd

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Icon_minitimeMon Aug 06, 2012 3:44 pm

Kapetan Miki (citat):
Kaplar M (citat):
Karlovac,Kamensko...
Bio sam pionirac u prvom bataljonu pa nakon kursa za k-dire odelenja dobio prekomandu u Stip u VP 7036.
Zanimljivo za bas u Kamenskom, ukoliko se secate, izlazak u grad je bio do 22,oo a poslednji autobus sa kolodvora je polazio u 21,oo !!! Evil or Very Mad
Ja sam generacija mart 90/91 2. ceta 1. vod u sro komandir cete nam je bio Vorih Petar a komandir voda Ganic Zaim. ima li ko iz tog vremena. namerno sam napisao ime kapetan miki ko ga je poznavao zna i zasto legenda je bio.

Kapetan Miki je bio kralj. Da li neko zna šta je bilo sa njim?

Na vrh Go down
darkob
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2012-05-02
DOB : 52
M(j)esto Beograd

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Icon_minitimeMon Aug 06, 2012 3:51 pm

Saki (citat):
Jel ima neko iz vremena 1988-1990

Jun 90/91 pionirska inženjerija, Kamensko.
Na vrh Go down
Puky
Gušter
Gušter
Puky


BROJ POSTOVA: : 29
ČLAN OD: : 2012-08-15

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Icon_minitimeThu Aug 16, 2012 12:47 am

Evo ponešto i ovdje: Štiglić luta negdje po bespućima Beograda
brigadir Petar Vorih je djelani časnik OS RH i još uvjek je aktivan

_________________
Ja ne postojim! Ja sam bivši!
Na vrh Go down
Puky
Gušter
Gušter
Puky


BROJ POSTOVA: : 29
ČLAN OD: : 2012-08-15

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Icon_minitimeThu Aug 16, 2012 7:40 am

Možda netko prepozna kasarnu u Mekušju  Sad

[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
Ja ne postojim! Ja sam bivši!
Na vrh Go down
Puky
Gušter
Gušter
Puky


BROJ POSTOVA: : 29
ČLAN OD: : 2012-08-15

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Icon_minitimeFri Aug 17, 2012 5:37 pm

Sjeća li se netko poručnika Drage Repinca? Bio komandir voda i ŠROI, a kasnije nastavnik taktike?
Danas je general-bojnik, zakovjednik H KoV !!!!!! Shocked
Bio je i zapovjenik nekih UN misija po Africi (Angola i sl.), gdje je pokupio gadne zaraze, jedva ga izvukli!
Dobio priznanje i zahvalu Glavnog tajnika UN-a.

_________________
Ja ne postojim! Ja sam bivši!
Na vrh Go down
Sasa Andjelkovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2012-08-25

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inzinjeria. Karlovac - Mekusje    VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Icon_minitimeSat Aug 25, 2012 2:09 pm

Puky (citat):
Možda netko prepozna kasarnu u Mekušju  Sad

[You must be registered and logged in to see this image.]

Prepoznao sam zgradu, jer sam u njoj bio 8 meseci... Bio sam zadnja 98 klasa i bio sam u drugoj ceti pri vod, kod Ganic Zaima. Komandiri vodova su bili Drazic Goran iz Loznice i jedan iz Borova sela kojim ne mogu da se setim ime. Javite se da caskamo.....

Na vrh Go down
Sokol1
Gušter
Gušter
Sokol1


BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2012-08-25

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inzinjeria. Karlovac - Mekusje    VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Icon_minitimeMon Aug 27, 2012 4:39 am

Vlada 13 (citat):
Cerovac - rovokopac

zna li neko sta je sa kapetanom Galicem, u stvari video sam ga nedge mislim oko 2000te u emisiji "dozvolite da se obratimo" gradi neki put.
neverovatno kakav je to bio oficir. Sa jedne starne zagorcao mi vojnicke dane Smile. ali sa druge, krajnje ispravan, ma ljudina.

nego ako se neko seca, bese Pesevski, i kako se zvao onaj slovenac isto zastavnik ili podporucnik ne secam se vise. Asto je znao da se prikrada strazarskom mestu, ali i mi smo znali da se pravimo da spavamo dok se ne priblizi skroz pa kad dreknemo STOJ ufff

I mene isto zanima šta je bilo sa kapetanom Galićem,žilav i čvrst je to bio čovjek,sjećam se kad je motornom pilom na cerovcu porezao ruku,ni trepnuo nije,a Peševski Toni je bio moj komandir odjeljenja na rovokopaču,inače vodnik,zvali smo ga vampir.

Na vrh Go down
Sokol1
Gušter
Gušter
Sokol1


BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2012-08-25

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inzinjeria. Karlovac - Mekusje    VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Icon_minitimeMon Aug 27, 2012 4:42 am

Vlada 13 (citat):
Cerovac - rovokopac

zna li neko sta je sa kapetanom Galicem, u stvari video sam ga nedge mislim oko 2000te u emisiji "dozvolite da se obratimo" gradi neki put.
neverovatno kakav je to bio oficir. Sa jedne starne zagorcao mi vojnicke dane Smile. ali sa druge, krajnje ispravan, ma ljudina.

nego ako se neko seca, bese Pesevski, i kako se zvao onaj slovenac isto zastavnik ili podporucnik ne secam se vise. Asto je znao da se prikrada strazarskom mestu, ali i mi smo znali da se pravimo da spavamo dok se ne priblizi skroz pa kad dreknemo STOJ ufff

Ja sam inače decembarska klasa 89/90 zadnjih 6 mjeseci sam proveo na Cerovcu,a prije toga u Kamenskom.

Na vrh Go down
Puky
Gušter
Gušter
Puky


BROJ POSTOVA: : 29
ČLAN OD: : 2012-08-15

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Icon_minitimeWed Aug 29, 2012 12:10 am

Ne znam što je s Galićem, ali se sjećam da je jeo 8 jaja na oko za doručak u kantini na Kamenskom Cool . Raspitat ću se malo pirat

_________________
Ja ne postojim! Ja sam bivši!
Na vrh Go down
Čaja
Gušter
Gušter
Čaja


BROJ POSTOVA: : 38
ČLAN OD: : 2011-11-11
DOB : 61
M(j)esto Modriča

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Icon_minitimeTue Sep 18, 2012 11:26 am

Uh strašno!
Šteta da je neiskorišteno.Mogli su bar neke poslovne firme da ubace.Nije valjda minirano.
Pa šest mjeseci nije malo biti u ovoj zgradi.Sad vidimo da je JNA bila nula od vojne sile ali mnogi od nas su sazreli kao ljudi
i mnogo toga se moglo iskoristiti u civilnom životu.
Na vrh Go down
karaulac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 23
ČLAN OD: : 2012-10-12

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Icon_minitimeFri Oct 12, 2012 8:35 am

hallo

ja sam 83 klasa SRIO, stazirao sam -obucavao u centru 84 klasu
trazim (tadasnjeg) porucnika : Modrag Popovic
Na vrh Go down
Čaja
Gušter
Gušter
Čaja


BROJ POSTOVA: : 38
ČLAN OD: : 2011-11-11
DOB : 61
M(j)esto Modriča

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Icon_minitimeFri Oct 12, 2012 9:02 am

karaulac (citat):
hallo

ja sam 83 klasa SRIO, stazirao sam -obucavao u centru 84 klasu
trazim (tadasnjeg) porucnika : Modrag Popovic

I ja sam pitao za njega bio mi je komandir voda.Komandiri odjeljenja Tišma,Vladan i Anđelković.
Ja sam sto posto pomiješao koja sam klasa ,bio sam u Mekušju od 08.10.1982 do kraja obuke drugi sprat desno prva spavaona?
Krevet pod prozorom,sa jedne strane Stjepan a sa druge Čapalija.Obadva su ostali da obučavaju sledeću klasu.Sa njima još Janez Štrovs.
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Icon_minitimeMon Oct 15, 2012 3:56 am

Puky (citat):
Možda netko prepozna kasarnu u Mekušju  Sad

[You must be registered and logged in to see this image.]

Bio sam aprilac 1984-te u Kamenskom, u I bataljonu 126-og inz. puka. To je kasarna koja je takodje pripadala Inzinjerijskom skolskom centru. Zakletvu sam polagao u Mekusju i nekako kao kroz maglu sam se prisetio ovih slika. Fasciniralo me je to sto je kasarna bila prepuna zelenila sa lepo uredjenim parkom pored kapije.

Na vrh Go down
Sponsored content





VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje Icon_minitime

Na vrh Go down
 
VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje
Na vrh 
Stranica 1/13Idi na stranicu : 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Next
 Similar topics
-
» Mekusje 88/89 sept. Karlovac
» Skoplje kasarna Maršal Tito
» Celje inžinjerija '81.
» Pontonjerska inžinjerija VP 3218/6 klasa 85/86
» Ilirska Bistrica - inžinjerija 1989.

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR HRVATSKA-
Idi na: