FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Ohrid graničari

Go down 
+69
pera84
Exoo
Iki
babic borislav
aronija
Asko1
PORUCNIK
BaneNis
Tibor Nagy
flegma
Davor K
Boris Kuhar
yugraničar
sasa todorovic
budimir damjanovic
Milos Zemunac
vujanov
dpuric
livno ohrid
arso64
granica-pula
DEJAN DESETAR
Lala Basaid
Desetar Begić
Zoran Stankovic
liman kaba
terrra
Andro
humka83
zebra
MATEJ
fantom971
erni
Djuric Dragoljub
dinosaurus
emir
Pero™
Vojnik Graničar
Kemo Specijalac
saban
felix ćato
Stazio
labuniste85
kobac
gigi63
duci64
blok 45
zuludelta
Kerin Uroš
Dzomba
Mitraljezac
zile007
Gringo
Stranac
Djekic
magacioner
mali vlaj 90
Sinisa Misovic Vrbas
ZAGORAC
jelen pivo
REZERVISTA
Bero
Dejan-Obrenovac
purger
radojejovanovic
mgalic2
nenad sinik
jezda
milan67
73 posters
Idi na stranicu : 1, 2, 3, 4, 5  Next
AutorPoruka
milan67
Gušter
Gušter



Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2009-08-09

Ohrid graničari Empty
KomentarNaslov komentara: Ohrid graničari   Ohrid graničari Icon_minitimeSun 9 Aug 2009 - 20:02

granicni bataljon
caraula Carina selo stenje prespansko jezero pelister i galicica reon samo 20km
septembarska 86/87
Na vrh Go down
jezda
Gušter
Gušter
jezda


BROJ POSTOVA: : 38
ČLAN OD: : 2009-09-24
DOB : 56
M(j)esto Beograd

Ohrid graničari Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari Icon_minitimeFri 25 Sep 2009 - 10:29

Letos sam bio tamo,bas u tom Stenju,provozasmo se preko galicice,mnogo lepa priroda.
Na vrh Go down
http://www.tcs.rs
milan67
Gušter
Gušter



Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2009-08-09

Ohrid graničari Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari Icon_minitimeSat 26 Sep 2009 - 19:28

e sad se to sve izmenilo asvalt itd granicni prelaz tu nam bila osmatracnica i stara karaula
tu je nacionalni park galicica divljaci koliko hoces divlji svinja koliko hoces tad bilo
u selu bila jedna prodavnica i stara kafana a sada imaju moteli dosta toga se izmenilo
bilo i tad lepo a sada pogotovu , a sa galicice super pogled vidise i prespa i ohridsko jezero!
Na vrh Go down
jezda
Gušter
Gušter
jezda


BROJ POSTOVA: : 38
ČLAN OD: : 2009-09-24
DOB : 56
M(j)esto Beograd

Ohrid graničari Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari Icon_minitimeSun 27 Sep 2009 - 0:09

U pa mi smo generacija,i ja bio 86/87,ali u Zenici!
Na vrh Go down
http://www.tcs.rs
nenad sinik
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2009-10-12

Ohrid graničari Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari Icon_minitimeMon 12 Oct 2009 - 10:53

Postovanje Gospodo Granicari.I ja sam jedan od vas,iz Ohrdida,tacnije generacija sep,1991.Sluzio na Karauli Kafasan,ili Cafasan,Tri Siljka.Kapetan mi je bio u Kasarni marsal Tito u Ohridu Ilijevski Mile. Kasnije presao u Srbiju ,kad se povlacila vojska iz Makedonije.U Zajecar.Imao sam preoduzetak od tri meseca,ali na svu srecu ni sam ga do kraja odsluzio,jer tad je bio Dobrica Cosic,i Milan Panic u predsdnistvu tako da su to ponistili.Divni trnuci za uspomenu,od tada ni sam bio u Ohridu,mozda opet jednog dana.Jeste da je bilo napaorno,ali vredelo je.Ako ima neko iz te klase septebarske 1991,nek se javi,bi ce mi zadovoljsto da se cujemo,klaso.Sad sam u Kanadi,tu zivim prelepo je prava netknua priroda.Tacnije sam u Vankuveru,BC.Eto toliko za sada u nadi da ce se neko javiti od sep.klasePozdrav svim bisim Granicarima od Nenada Sinika,iz Vankuvera.Caos

Mihajlo Niš voli ovaj upis

Na vrh Go down
jezda
Gušter
Gušter
jezda


BROJ POSTOVA: : 38
ČLAN OD: : 2009-09-24
DOB : 56
M(j)esto Beograd

Ohrid graničari Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari Icon_minitimeMon 12 Oct 2009 - 11:17

Vi ste graničari pravi oni likovi iz filma "Karaula" Very Happy
Na vrh Go down
http://www.tcs.rs
milan67
Gušter
Gušter



Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2009-08-09

Ohrid graničari Empty
KomentarNaslov komentara: cafasan-tri siljka   Ohrid graničari Icon_minitimeMon 12 Oct 2009 - 12:01

pa karaula cafasan je bila sledeca caraula do moje Very Happy a inace tri siljka je bila kaznena karaula Laughing
i film karaula je tu i snimam po galicici i to bas na ovoj karauli gde bio nesa
sto kazu u vojsci bilo super to lazu vec neko vise neko manje najeb... onda mi na karauli smo extra prolazili! Very Happy Very Happy
Na vrh Go down
mgalic2
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
mgalic2


Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 695
ČLAN OD: : 2009-08-02

Ohrid graničari Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari Icon_minitimeMon 12 Oct 2009 - 15:27

Nenade, drago nam je da si stigao na forum. Osjećaj se kao kod kuće, a i nadam se da će ti forum pomoći u pronalaženju "stare garde".
Na vrh Go down
radojejovanovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2010-05-18

Ohrid graničari Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari Icon_minitimeTue 18 May 2010 - 22:07

ja sam iz podgorice i bio sam u ohridu 1991 u septemru kao i nenad ali nisam dugo ostao jer su me brzo oslobodili. imam jednu zajednicku fotografiju , dje nas je vecina iz klase pa bih je poslao nenadu ako mi se javi mozda se i prepoznamo i ako ima informaije za ljude koji su prekomandovni u bosnu, cuo sam da su neki od njih i poginuli.
Na vrh Go down
mgalic2
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
mgalic2


Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 695
ČLAN OD: : 2009-08-02

Ohrid graničari Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari Icon_minitimeTue 18 May 2010 - 22:15

Radojejovanovic, dobro došao na forum!
Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

Ohrid graničari Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari Icon_minitimeWed 19 May 2010 - 16:00

Pozdrav i dobrodošao! cheers

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
Dejan-Obrenovac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 15
ČLAN OD: : 2011-06-08

Ohrid graničari Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari Icon_minitimeWed 8 Jun 2011 - 2:02

sept. 88-89 karaula Carina odmah po dolasku zaduzio Bossa Very Happy
Na vrh Go down
Dejan-Obrenovac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 15
ČLAN OD: : 2011-06-08

Ohrid graničari Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari Icon_minitimeWed 8 Jun 2011 - 2:30

milan67 (citat):
pa karaula cafasan je bila sledeca caraula do moje  Very Happy  a inace tri siljka je bila kaznena karaula  Laughing
i film karaula je tu i snimam po galicici i to bas na ovoj karauli gde bio nesa
sto kazu u vojsci bilo super to lazu vec neko vise neko manje najeb... onda mi na karauli smo extra prolazili! Very Happy Very Happy
 
bez uvrede ali malo si zaboravio, izmedju carine i cafasana su bile jos dve karaule, jedna na ohridskom jezeru gde je bilo i vojno odmaraliste, oni su imali kratak reon i bila je jos jedna iznad na galicici a na njoj je i sniman pomenuti film.

Iki voli ovaj upis

Na vrh Go down
milan67
Gušter
Gušter



Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2009-08-09

Ohrid graničari Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari Icon_minitimeWed 8 Jun 2011 - 8:12

Dejan-Obrenovac (citat):
milan67 (citat):
pa karaula cafasan je bila sledeca caraula do moje  Very Happy  a inace tri siljka je bila kaznena karaula  Laughing
i film karaula je tu i snimam po galicici i to bas na ovoj karauli gde bio nesa
sto kazu u vojsci bilo super to lazu vec neko vise neko manje najeb... onda mi na karauli smo extra prolazili! Very Happy Very Happy

bez uvrede ali malo si zaboravio, izmedju carine i cafasana su bile jos dve karaule, jedna na ohridskom jezeru gde je bilo i vojno odmaraliste, oni su imali kratak reon i bila je jos jedna iznad na galicici a na njoj je i sniman pomenuti film.
 
ma kakva uvreda bas mi je drago da je neko bio gde i ja ,nisam rodjo zaboravio vec piso u brzini inace prva karaula je bila nasa carina od konjskog pa do vrha galicice
sledeca je bila cinimise ljubaniste na galicici, pa sveti naum ta u ohridu sa malim reonom gde je bilo najgiore za vojsku gledas jezero a nesmes da se kupas  Laughing
a boss je bio zstitni znak nase  karaule!

Na vrh Go down
Dejan-Obrenovac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 15
ČLAN OD: : 2011-06-08

Ohrid graničari Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari Icon_minitimeWed 8 Jun 2011 - 12:55

milan67 (citat):
Dejan-Obrenovac (citat):
milan67 (citat):
pa karaula cafasan je bila sledeca caraula do moje  Very Happy  a inace tri siljka je bila kaznena karaula  Laughing
i film karaula je tu i snimam po galicici i to bas na ovoj karauli gde bio nesa
sto kazu u vojsci bilo super to lazu vec neko vise neko manje najeb... onda mi na karauli smo extra prolazili! Very Happy Very Happy

bez uvrede ali malo si zaboravio, izmedju carine i cafasana su bile jos dve karaule, jedna na ohridskom jezeru gde je bilo i vojno odmaraliste, oni su imali kratak reon i bila je jos jedna iznad na galicici a na njoj je i sniman pomenuti film.

ma kakva uvreda bas mi je drago da je neko bio gde i ja ,nisam rodjo zaboravio vec piso u brzini inace prva karaula je bila nasa carina od konjskog pa do vrha galicice
sledeca je bila cinimise ljubaniste na galicici, pa sveti naum ta u ohridu sa malim reonom gde je bilo najgiore za vojsku gledas jezero a nesmes da se kupas  Laughing
a boss je bio zstitni znak nase  karaule!
 
ma sto su gledali jezero to i nije neka muka, zamisli tek koliko je bilo 'riba' na suvom Laughing
a boss je bio legenda. ne znam da li znas ali boss je negde u medjuvremenu 'odlepio', nisu ga hranili niti vodili racuna o njemu
pa je malo podivljao, kad sam dosao u januaru na karaulu zeznu me dzombe, kazu - ''fazani, ko ima mooda da zaduzi boss-a?''
naravno ko bi drugi, ja se odmah javim. nisam mogao ni da pretpostavim o cemu se tu zapravo radi. sutradan svi stali kod one zive ograde kod kuhinje a meni rakose - ''ajd ti napred, videces i sam sta je'' a cerekaju se samo tako. nista, krenem ka boksovima lagano i taman negde na pola puta iskoci zver, zaledih se kad sam ga video,al nema nazad hahahh.... deset dana sam se zezao oko njega dok nisam usao u box a posle smo kao sto to obicno i biva postali nerazdvojni, cak sam ga vodio i na debar, na obuku. kasnije su ga ubili, kad sam ja otisao sa carine opet nisu vodili racuna o njemu pa je opet podivljao i izujedao neke mornare. kad sam cuo da je ubijen plakao sam kao malo dete. mnogo sam voleo tog psa.

Na vrh Go down
milan67
Gušter
Gušter



Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2009-08-09

Ohrid graničari Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari Icon_minitimeThu 9 Jun 2011 - 21:37

Dejan-Obrenovac (citat):
obrada su prebacili u ohrid a komandir karaule je tad bio skepa.
pa znas da su nas ''primerene'' slali uglavnom na dobre karaule, zamisli da su nas slali na debar sta bi bilo, izazvali bi rat garant Laughing
secam se, dodje ekipa iz ''dozvolite da se oobratimo'' a mene posalju na ''desetku'' bas zbog ''primerenog'' vladanja Laughing

da se prebacimo ovde gde mu je mesto Very Happy
Obrad je bio legenda od komandira on je nam znao i mater da opsuje sou sa njim je bio! mi krenemo u patrolu i zavrsimo kod todora u selu napijemo se nemozemo da dodjemo u karaulu on posalje pinc po nas kad se otreznimo on nista ali i on pio dosta!
steta sto nisi bio leti tu na karauli kupas se svaki dan pa smo isli u otesevo a radilo i ono odmaraliste pored karaule radilo samo leti!
proso sam ti i ja od golem grada i konjskog onog starog sto je bio sam u selu  i E1 -E10 cisto iz radoznalosti ali smo na 10 isli sa pincom
jesteli nastavili tradiciju da svakog vozaca zovete tocak   Laughing

Na vrh Go down
Dejan-Obrenovac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 15
ČLAN OD: : 2011-06-08

Ohrid graničari Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari Icon_minitimeWed 15 Jun 2011 - 19:43

milan67 (citat):
da se prebacimo ovde gde mu je mesto Very Happy
Obrad je bio legenda od komandira on je nam znao i mater da opsuje sou sa njim je bio! mi krenemo u patrolu i zavrsimo kod todora u selu napijemo se nemozemo da dodjemo u karaulu on posalje pinc po nas kad se otreznimo on nista ali i on pio dosta!
steta sto nisi bio leti tu na karauli kupas se svaki dan pa smo isli u otesevo a radilo i ono odmaraliste pored karaule radilo samo leti!
proso sam ti i ja od golem grada i konjskog onog starog sto je bio sam u selu  i E1 -E10 cisto iz radoznalosti ali smo na 10 isli sa pincom
jesteli nastavili tradiciju da svakog vozaca zovete tocak   Laughing

A pa taj matorac je zesca legenda, sam u selu, a kucice kao iz bajke. Neverovatno. Kao da je vreme stalo.
Ja sam na desetku isao po kazni uglavnom i jedini sam kako kazu u istoriji Carine koji je tamo bio vise od 20 puta. Uzas Smile
Priroda fenomenalna sto jeste - jeste. Jednom sam sa dva slovenca bio u patroli, desetka naravno, zima, sneg nevidjen a slovenac vodja patrole i na kraju
zalutamo jedno 20km u Albaniju. Eh, dogodovstina koliko hoces. Kad se samo setim. Karaula je stvarno nesto posebno.
Kupao sam se na Prespi, gde to da omasim Smile cak sam 91 isao na odmor u Otesevo nekih desetak dana.

Na vrh Go down
Bero
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2011-09-01

Ohrid graničari Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari Icon_minitimeSat 3 Sep 2011 - 13:24

Dejan-Obrenovac (citat):
sept. 88-89 karaula Carina odmah po dolasku zaduzio Bossa Very Happy

Gdje si klaso! Frangovo/ Tri siljka...Koji su to ludi dani bili!
Na vrh Go down
Bero
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2011-09-01

Ohrid graničari Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari Icon_minitimeSat 3 Sep 2011 - 13:28

milan67 (citat):
pa karaula cafasan je bila sledeca caraula do moje  Very Happy  a inace tri siljka je bila kaznena karaula  Laughing
i film karaula je tu i snimam po galicici i to bas na ovoj karauli gde bio nesa
sto kazu u vojsci bilo super to lazu vec neko vise neko manje najeb... onda mi na karauli smo extra prolazili! Very Happy Very Happy

Nije bila kaznena kad sam ja bio 88/89. Fino smo se mjenjali svakih 14 dana.

Na vrh Go down
mgalic2
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
mgalic2


Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 695
ČLAN OD: : 2009-08-02

Ohrid graničari Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari Icon_minitimeSat 3 Sep 2011 - 19:08

Bero, dobro nam došao!
Na vrh Go down
REZERVISTA
Gušter
Gušter
REZERVISTA


BROJ POSTOVA: : 12
ČLAN OD: : 2011-11-02
M(j)esto Varaždin

Ohrid graničari Empty
KomentarNaslov komentara: Ohrid 90/91 maj   Ohrid graničari Icon_minitimeSat 5 Nov 2011 - 1:25

E graničari vi za marendu med i mljeko a mi artiljerci žilete (keksi) vi adidasove gojzerice (cipele čizme) ami obične čizme, al nam bilo krivo.
Puno prijatelja mi je otišlo iz kasarne na karaule pa mi je drago da se čujemo i popričamo o starim danima mada nisam vaša klasa.

Pozdrav
Na vrh Go down
jelen pivo
Vodnik
Vodnik
jelen pivo


BROJ POSTOVA: : 459
ČLAN OD: : 2011-10-06

Ohrid graničari Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari Icon_minitimeSat 5 Nov 2011 - 9:18

koliko se secam i u Kicevu je neka smena granicara iz Ohrida bila .mislim da su se mesecno smenjivali
Na vrh Go down
REZERVISTA
Gušter
Gušter
REZERVISTA


BROJ POSTOVA: : 12
ČLAN OD: : 2011-11-02
M(j)esto Varaždin

Ohrid graničari Empty
KomentarNaslov komentara: Ohrid 90/91   Ohrid graničari Icon_minitimeSat 5 Nov 2011 - 15:11

Za graničare nisam siguran , ali ako se nevaram da su naši vozači bili u kičevu na obuci , jer znam da su se žalili na lošu hranu u trpezariji.(DRNČ itd) Laughing
Na vrh Go down
jelen pivo
Vodnik
Vodnik
jelen pivo


BROJ POSTOVA: : 459
ČLAN OD: : 2011-10-06

Ohrid graničari Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari Icon_minitimeMon 7 Nov 2011 - 9:18

REZERVISTA (citat):
Za graničare nisam siguran , ali ako se nevaram da su naši vozači bili u kičevu na obuci , jer znam da su se žalili na lošu hranu u trpezariji.(DRNČ itd) Laughing

Sto se tice hrane bas je bila katastrofalna,a jos pride u kantini nije bilo piva ,zbog obuke vozaca.
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3574
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Ohrid graničari Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari Icon_minitimeWed 22 Feb 2012 - 12:55

Dejan-Obrenovac (citat):
milan67 (citat):
pa karaula cafasan je bila sledeca caraula do moje  Very Happy  a inace tri siljka je bila kaznena karaula  Laughing
i film karaula je tu i snimam po galicici i to bas na ovoj karauli gde bio nesa
sto kazu u vojsci bilo super to lazu vec neko vise neko manje najeb... onda mi na karauli smo extra prolazili! Very Happy Very Happy

bez uvrede ali malo si zaboravio, izmedju carine i cafasana su bile jos dve karaule, jedna na ohridskom jezeru gde je bilo i vojno odmaraliste, oni su imali kratak reon i bila je jos jedna iznad na galicici a na njoj je i sniman pomenuti film.

Zna li itko od vas kako se zvala karaula u vašem 32. graničnom odsjeku, a čiji je rejon počinjao od graničnog stupa E-27?
Možda Lakavica ili tako nekako, ne sječam se dobro.
Na vrh Go down
Sinisa Misovic Vrbas
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2012-07-17

Ohrid graničari Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari Icon_minitimeTue 17 Jul 2012 - 10:34

Ja sam na karaulu frangovo došao 14.januara 1990 i zastavnik je bio legenda Miroljub Popović zvani Pop. Kako je samo bilo dobro pogotovo svetsko prvenstvo u fudbalu na letnjoj karauli "tri šiljka". I nije bila kaznena karaula ne znam odakle vam te priče. Ludo smo se provodili po Struzi...
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3574
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Ohrid graničari Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari Icon_minitimeTue 17 Jul 2012 - 10:55

Ja sam bio na karauli Drenak,31. granićni odsjek,a o kaznenim karaulama nemam pojma.
Na vrh Go down
milan67
Gušter
Gušter



Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2009-08-09

Ohrid graničari Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari Icon_minitimeTue 17 Jul 2012 - 11:19

Sinisa Misovic Vrbas (citat):
Ja sam na karaulu frangovo došao 14.januara 1990 i zastavnik je bio legenda Miroljub Popović zvani Pop. Kako je samo bilo dobro pogotovo svetsko prvenstvo u fudbalu na letnjoj karauli "tri šiljka". I nije bila kaznena karaula ne znam odakle vam te priče. Ludo smo se provodili po Struzi...

narano da tri siljka nisu bila kaznena karaula ja sam se samo nasalio ali kad neji vojnik napravi neku glupost oni i posalju na tri siljka tako je bilo kad sam ja bio 86/87 a to da je nekom bilo lepo nije sigurno samo sto neko naje.e manje a neko vise Very Happy

Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3574
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Ohrid graničari Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari Icon_minitimeTue 17 Jul 2012 - 11:28

Koliko je karaula imao Vaš granićni odsjek?
Dali je netko bio na Lakavici?
Na vrh Go down
mali vlaj 90
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2012-08-24

Ohrid graničari Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari Icon_minitimeFri 24 Aug 2012 - 10:34

milan67 (citat):
Sinisa Misovic Vrbas (citat):
Ja sam na karaulu frangovo došao 14.januara 1990 i zastavnik je bio legenda Miroljub Popović zvani Pop. Kako je samo bilo dobro pogotovo svetsko prvenstvo u fudbalu na letnjoj karauli "tri šiljka". I nije bila kaznena karaula ne znam odakle vam te priče. Ludo smo se provodili po Struzi...

narano da tri siljka nisu bila kaznena karaula ja sam se samo nasalio ali kad neji vojnik napravi neku glupost oni i posalju na tri siljka tako je bilo kad sam ja bio 86/87 a to da je nekom bilo lepo nije sigurno samo sto neko naje.e manje a neko vise Very Happy

tri šiljka je bila ljetna karaula 90/91 odma do karaule mali vlaj

Na vrh Go down
magacioner
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2012-11-04

Ohrid graničari Empty
KomentarNaslov komentara: Ohrid/Frangovo   Ohrid graničari Icon_minitimeSun 4 Nov 2012 - 18:59

pozdrav svima, ja sam bio u Ohridu 89 a poslije prekomanda na karaulu Frangovo kod Popovica kojeg sam vrlo dobro poznavao.
Na vrh Go down
Djekic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2012-11-22
DOB : 54
M(j)esto Zagreb

Ohrid graničari Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari Icon_minitimeThu 22 Nov 2012 - 21:34

Dejan-Obrenovac (citat):
milan67 (citat):
Dejan-Obrenovac (citat):
milan67 (citat):
pa karaula cafasan je bila sledeca caraula do moje  Very Happy  a inace tri siljka je bila kaznena karaula  Laughing
i film karaula je tu i snimam po galicici i to bas na ovoj karauli gde bio nesa
sto kazu u vojsci bilo super to lazu vec neko vise neko manje najeb... onda mi na karauli smo extra prolazili! Very Happy Very Happy

bez uvrede ali malo si zaboravio, izmedju carine i cafasana su bile jos dve karaule, jedna na ohridskom jezeru gde je bilo i vojno odmaraliste, oni su imali kratak reon i bila je jos jedna iznad na galicici a na njoj je i sniman pomenuti film.

ma kakva uvreda bas mi je drago da je neko bio gde i ja ,nisam rodjo zaboravio vec piso u brzini inace prva karaula je bila nasa carina od konjskog pa do vrha galicice
sledeca je bila cinimise ljubaniste na galicici, pa sveti naum ta u ohridu sa malim reonom gde je bilo najgiore za vojsku gledas jezero a nesmes da se kupas  Laughing
a boss je bio zstitni znak nase  karaule!

ma sto su gledali jezero to i nije neka muka, zamisli tek koliko je bilo 'riba' na suvom Laughing
a boss je bio legenda. ne znam da li znas ali boss je negde u medjuvremenu 'odlepio', nisu ga hranili niti vodili racuna o njemu
pa je malo podivljao, kad sam dosao u januaru na karaulu zeznu me dzombe, kazu - ''fazani, ko ima mooda da zaduzi boss-a?''
naravno ko bi drugi, ja se odmah javim. nisam mogao ni da pretpostavim o cemu se tu zapravo radi. sutradan svi stali kod one zive ograde kod kuhinje a meni rakose - ''ajd ti napred, videces i sam sta je'' a cerekaju se samo tako. nista, krenem ka boksovima lagano i taman negde na pola puta iskoci zver, zaledih se kad sam ga video,al nema nazad hahahh.... deset dana sam se zezao oko njega dok nisam usao u box a posle smo kao sto to obicno i biva postali nerazdvojni, cak sam ga vodio i na debar, na obuku. kasnije su ga ubili, kad sam ja otisao sa carine opet nisu vodili racuna o njemu pa je opet podivljao i izujedao neke mornare. kad sam cuo da je ubijen plakao sam kao malo dete. mnogo sam voleo tog psa.

vojnik Djekic, Karaula Sv. Naum gen. 88-89 kerovodja "Leon"

Na vrh Go down
Stranac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2012-09-20

Ohrid graničari Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari Icon_minitimeSat 24 Nov 2012 - 17:04

magacioner (citat):
pozdrav svima, ja sam bio u Ohridu 89 a poslije prekomanda na karaulu Frangovo kod Popovica kojeg sam vrlo dobro poznavao.

Pa napiši nešto o tome, kako poznavao ?
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Ohrid graničari Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari Icon_minitimeSat 24 Nov 2012 - 19:20

To i ja velim!!!

[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
zile007
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2012-11-07
DOB : 53
M(j)esto Zadar

Ohrid graničari Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari Icon_minitimeFri 30 Nov 2012 - 19:35

Pozdrav, drugari!
Služio sam u VP 7059 Ohrid, klasa septembar 89/90 kod kap Kemo Đozo. Da li ima neko iz tog vremena?
Na vrh Go down
Mitraljezac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2012-12-17
DOB : 53
M(j)esto BEOGRAD

Ohrid graničari Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari Icon_minitimeMon 17 Dec 2012 - 16:43

Još jedna septembarac iz klase 89/90 kod kapetana Keme Đoze.
Pozdravljam sve drugare koji se sećaju tih lepih dana.
Komadant Stjepan Pazdrijan, pa Maucker, pa tereni, pa karaula Mires...
Ko se seća neka se javi!!!
Pozdrav
Na vrh Go down
Dzomba
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2012-12-29
M(j)esto Zrenjanin

Ohrid graničari Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari Icon_minitimeSat 29 Dec 2012 - 18:55

Zdravo granicari. I ja sam nekada sluzio na karauli mali vlaj i tri siljka 82/83. Prvi smo usli u karaulu mali vlaj, a i vodu smo doneli u karaulu, kopajuci kanale, da bi se donela voda iz bazena. Nisam siguran da je film karaula snimljen na tri siljka, ali imam veliku zelju kada bih mogao bar jos jednom da obidjem ove dve karaule. Pozdrav svim granicarima. Very Happy
Na vrh Go down
Kerin Uroš
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2013-01-27
DOB : 52
M(j)esto Ljubljana

Ohrid graničari Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari Icon_minitimeSun 27 Jan 2013 - 23:14

Pozdrav iz Ljubljane!
Evo momci i ja sam bio na karauli Carina - Stenje 90 godine
januarska klasa! Došao sam iz kasarne u Ohridu i to u aprilu.
U ohridu mi je bio kapetan Kemo Đozo a u Stenju se baš ne mogu
sjetiti kako se je zvao onaj mali sa brkovima ?!
A dobar dečko je bio zastavnik Skeparovski - duša od čovjeka i onda
ona dvojica Mimi i onaj drugi zastavnik -mornarica.
Neču zaboravit one male prodaonice ,koja je bila preko puta, jao koliko
puta smo preskočili ogradu i išli po pivo! :-)
Bilo je nezaboravno i mislim ,da ču jednoga dana navratiti sa familijom na godišnji odmor. geek
Pozdrave svima i javiču se opet sa kojom fotkom !!!
Na vrh Go down
zuludelta
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto SARAJEVO

Ohrid graničari Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari Icon_minitimeTue 5 Feb 2013 - 20:34

Pozdrav svim granicarima 32 granicnog odsjeka.Ja sa bio tamo 89 godine juni decembar a dosao sam iz skopja.Radio sam u komandi odsjeka kao vezista teleprinterista, ali mislim da znam dobar dio karaula jer sam često misao u popravke veze.
Film karaula mislim da je sniman na karauli labunište, prije svetog nauma.Odlično se sjećam Popovića sa frangova.Mislim da je kafasan bila ljetna karaula, jednom sa bio gore.Najdalja karaula je bila Lakavica a prema njoj se prolazilo pored ljubaništa tako da čim bi vojno vozilo prošlo prema gore ovi sa ljubanista bi javili da ide gore kontrola.
Na vrh Go down
blok 45
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2012-09-20

Ohrid graničari Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari Icon_minitimeSun 17 Mar 2013 - 21:34



ja sam bio na karauli sveti naum januarska klasa 87 vasko karangeleski se zvala karaula lepo je bilo i onda sad je sigurno još lepše
Na vrh Go down
duci64
Razvodnik
Razvodnik



BROJ POSTOVA: : 208
ČLAN OD: : 2012-08-15
DOB : 60
M(j)esto NOVI KNEZEVAC

Ohrid graničari Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari Icon_minitimeMon 18 Mar 2013 - 4:52

mitraljezac ko ti je bio komandir karaule MIREŠ
Na vrh Go down
gigi63
Gušter
Gušter
gigi63


BROJ POSTOVA: : 15
ČLAN OD: : 2013-03-25
M(j)esto Zagreb

Ohrid graničari Empty
KomentarNaslov komentara: Lakavica   Ohrid graničari Icon_minitimeMon 25 Mar 2013 - 22:51

Pozdrav graničari! Bio sam na lakavici "83. kao prva generacija koja je tu bila zimi, do onda su su se pred zimu povlačili na Labuništa. Zapovjednik je bio Miloš Vlahović a zvali su ga Peško.
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3574
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Ohrid graničari Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari Icon_minitimeTue 26 Mar 2013 - 7:19

gigi63 (citat):
Pozdrav graničari! Bio sam na lakavici "83. kao prva generacija koja je tu bila zimi, do onda su su se pred zimu povlačili na Labuništa. Zapovjednik je bio Miloš Vlahović a zvali su ga Peško.

Pozdrav kolega,
Ja sam bio na Drenku,to ti je bila susjedna karaula.
Jesi li ikad bio kod E-27?
Na vrh Go down
gigi63
Gušter
Gušter
gigi63


BROJ POSTOVA: : 15
ČLAN OD: : 2013-03-25
M(j)esto Zagreb

Ohrid graničari Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari Icon_minitimeTue 26 Mar 2013 - 11:07

ZAGORAC (citat):
Pozdrav kolega,
Ja sam bio na Drenku,to ti je bila susjedna karaula.
Jesi li ikad bio kod E-27?

Ne na žalost imali smo samo kratke patrole od E30 do E29. Odlazak na E 27 se organizirao kao planinarski pohod jednom u par mjeseci, kao i na E 31(Strižak) s naše dubinske karaule u Labuništu. Rejon nam je bio kratak i specifičan da smo Albance bez puno patroliranja sa dva osmatračka punkta imali ko na dlanu.
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3574
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Ohrid graničari Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari Icon_minitimeTue 26 Mar 2013 - 11:52

gigi63 (citat):
ZAGORAC (citat):
Pozdrav kolega,
Ja sam bio na Drenku,to ti je bila susjedna karaula.
Jesi li ikad bio kod E-27?

Ne na žalost imali smo samo kratke patrole od E30 do E29. Odlazak na E 27 se organizirao kao planinarski pohod jednom u par mjeseci, kao i na E 31(Strižak) s naše dubinske karaule u Labuništu. Rejon nam je bio kratak i specifičan da smo Albance bez puno patroliranja sa dva osmatračka punkta imali ko na dlanu.

Na stranicama karaule Drenak sam opisao na koji način smo ostavljali poruke kod E-27 i kako smo preko radio veze pokušavali stupiti u kontakt sa vama.
Ima i slika,slikali smo se i kod E-27.
Ja sam kod E-27 bio bezbroj puta. Efektiva patrole do E-27 je bila 12 sati.
Čitajuči komentare sa ostalih karaula,ispada da je svugdje bilo bolje nego na "devetki",čak se i samo rijetki pripadnici 31.graničnog odsjeka Debar sječaju "devetke".
Stvarno smo bili "sretnici"!

Na vrh Go down
gigi63
Gušter
Gušter
gigi63


BROJ POSTOVA: : 15
ČLAN OD: : 2013-03-25
M(j)esto Zagreb

Ohrid graničari Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari Icon_minitimeFri 29 Mar 2013 - 7:32

zuludelta (citat):
Pozdrav svim granicarima 32 granicnog odsjeka.Ja sa bio tamo 89 godine juni decembar a dosao sam iz skopja.Radio sam u komandi odsjeka kao vezista teleprinterista, ali mislim da znam dobar dio karaula jer sam često misao u popravke veze.
Film karaula mislim da je sniman na karauli labunište, prije svetog nauma.Odlično se sjećam Popovića sa frangova.Mislim da je kafasan bila ljetna karaula, jednom sa bio gore.Najdalja karaula je bila Lakavica a prema njoj se prolazilo pored ljubaništa tako da čim bi vojno vozilo prošlo prema gore ovi sa ljubanista bi javili da ide gore kontrola.

Pozdrav, mali ispravak, zamijenio si LJubanište i Labuništa, Labuništa su malo veće selo(danas skoro grad sa nekoliko džamija) u kojem se nalazila karaula pod koju je pripadala i Lakavica. do "82. je na njoj vojska bravila samo ljeti. Labuništa nisu imali neki rejon osim uspona na jedan od najviših vrhova Jablanice Strižak(2233m) do kamena E-31 i to rijetko zbog vremenskih uvjeta.
Na vrh Go down
gigi63
Gušter
Gušter
gigi63


BROJ POSTOVA: : 15
ČLAN OD: : 2013-03-25
M(j)esto Zagreb

Ohrid graničari Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari Icon_minitimeFri 12 Apr 2013 - 0:08

Čitajući forum polako mi se vraćaju sjećanja na vrijeme provedeno na Lakavici "83. Samo su mi se izbrisala neka imena i likovi, pa bi bilo dobro da se pojavi još netko od generacije da to pretresemo.
Bilo mi je super kad se u Skoplju trebalo održati armijsko takmičenje u gađanju snajperom. Bilo nas je nekoliko sa ohridskih i nekoliko sa debarskih karaula koji smo skoro čitav jedan mjesec trenirali na strelištu kraj Ohrida.U vojarni smo spavali u zgradi graničnog voda.Po cijele dane smo dangubili po gradu. Vraćali smo se samo jesti i spavati. Najzanimljivije je da je sa nama se družio i isto tako plandovao jedan kolega sa Gornje Belice koji je zbog tučnjave s desetarom dobio petnaest dana pritvora. Pošto je pritvor bio u nekom remontu, njega su smjestili k nama u granični vod. Izlazio sa nama svaki dan u grad( sa značkama nas nikad nitko na kapiji ništa ne pita). Na kraju smo se zajedno skidali, nit je ostao duže za tih 15 dana, nit je izgubio skraćenje.
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3574
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Ohrid graničari Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari Icon_minitimeFri 12 Apr 2013 - 7:22

Koji je broj graničnog kamena sa slike? E-29?
Na vrh Go down
gigi63
Gušter
Gušter
gigi63


BROJ POSTOVA: : 15
ČLAN OD: : 2013-03-25
M(j)esto Zagreb

Ohrid graničari Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari Icon_minitimeFri 12 Apr 2013 - 18:32

ZAGORAC (citat):
Koji je broj graničnog kamena sa slike? E-29?

To je E-30, stotinjak metara na livadi blizu karaule. Jako čudan raspored, E-31 kod vrha Strižek je bio puno dalje od E-27, dok su E-29 i E-28 bili dosta zgusnuti. Od E-30 do E- 31 uopće nismo imali patrole, uvijek smo išli samo do E-29. Gledajući na google maps, naš rejon je bio samo jedna kotlina u pravcu albanskog sela Stebleve. Tvoja karaula "Drenok"je označena na guglovoj karti, dok sam ja Lakavicu obilježio na Wikimapiji. Na vrhovima negdje kod E-27 i dalje u vašem rejonu se primjeti nešto što izgleda kao dugački rovovi na četiri mjesta, a na jednom golom vrhu je neka oznaka slovima velikim sigurno 20-tak metara (RAD10K). Znam da su iznad Stebleva u Albaniji po brdima bile parole tipa: marksizam, leninizan, shokut Enver,...,Ali ovo je nešto sigurno iz novijeg doba.
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3574
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Ohrid graničari Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari Icon_minitimeFri 12 Apr 2013 - 22:05

Mislio sam da je E-29,znam kakav je teren od E-27 pa prema Lakavici. Zato sam zaključio, imajući u vidu udaljenost,da bi E-29 trebao biti tamo gdje su šumarci,a između njih male livadice.
Dalo se to vidjeti dalekozorom sa onog brda,vidljivog na jednoj od slika koje sam postavio.
Na vrh Go down
Sponsored content





Ohrid graničari Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Ohrid graničari
Na vrh 
Stranica 1/5Idi na stranicu : 1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Ohrid graničari
» Ohrid 89/90
» Ohrid 90/91 maj
» Isufi Šerif
» Ohrid

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR MAKEDONIJA-
Idi na: