FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Isufi Šerif

Go down 
+5
Gringo
kwame
REZERVISTA
Kaplar M
bojan60
9 posters
AutorPoruka
bojan60
Gušter
Gušter
bojan60


BROJ POSTOVA: : 34
ČLAN OD: : 2010-11-02
DOB : 64
M(j)esto Beograd

Isufi Šerif Empty
KomentarNaslov komentara: Isufi Šerif   Isufi Šerif Icon_minitime09.10.11 12:56

Radio sam sa obojicom. Posto sam bio u 7036/14, porucnik Isufi mi je bio komandir cete, a dok nisam presao u razglas, radio sam u komandi brigade, ona mala kucica prema poligonu. Radio sam na nekim papirima oko refundacije rezervnog sastava. tu mi je sef bio Pazdrijan, uvek nadmen, prepametan.
Posle 15:00h, odlazak u kancelariju kod Isufija na kafu i rakiju Smile, i tako do izlaska u grad.
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 59
M(j)esto Belgrade

Isufi Šerif Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Isufi Šerif   Isufi Šerif Icon_minitime09.10.11 13:36

Koje godine si bio u "četrnaestici"... vidim, spominješ da je Isufi poručnik a u moje vreme (1984/85) je bio kapetan.
Na vrh Go down
bojan60
Gušter
Gušter
bojan60


BROJ POSTOVA: : 34
ČLAN OD: : 2010-11-02
DOB : 64
M(j)esto Beograd

Isufi Šerif Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Isufi Šerif   Isufi Šerif Icon_minitime09.10.11 17:32

Dosao 14.07.82. otisao avgusta 83.
Na vrh Go down
REZERVISTA
Gušter
Gušter
REZERVISTA


BROJ POSTOVA: : 12
ČLAN OD: : 2011-11-02
M(j)esto Varaždin

Isufi Šerif Empty
KomentarNaslov komentara: Ohrid 90/91 maj   Isufi Šerif Icon_minitime06.11.11 4:40

Pozdrav

Dali se o tvom šefu radilo o Pazdrijan Josipu ,gdje je to bio šef nemogu zaključiti iz naslova, ako se radi o istom taj je 90-e godine bio podpukovnik i komandant garnizona u Ohridu. O bliskim susretima treče vrste (s njim) da ne govorim odmah četvorka.(pritvor) Laughing
Na vrh Go down
bojan60
Gušter
Gušter
bojan60


BROJ POSTOVA: : 34
ČLAN OD: : 2010-11-02
DOB : 64
M(j)esto Beograd

Isufi Šerif Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Isufi Šerif   Isufi Šerif Icon_minitime06.11.11 7:14

Ne, ovaj se zvao Stjepan Pazdrijan.
Na vrh Go down
REZERVISTA
Gušter
Gušter
REZERVISTA


BROJ POSTOVA: : 12
ČLAN OD: : 2011-11-02
M(j)esto Varaždin

Isufi Šerif Empty
KomentarNaslov komentara: Ohrid 90/91 maj   Isufi Šerif Icon_minitime06.11.11 9:58

Pozdrav

Moguče da sam zamjenio ime, jel bio iz križevca u HR nadimak PAKI.
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 59
M(j)esto Belgrade

Isufi Šerif Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Isufi Šerif   Isufi Šerif Icon_minitime06.11.11 12:41

REZERVISTA (citat):
Pozdrav

Moguče da sam zamjenio ime, jel bio iz križevca u HR nadimak PAKI.

Jeste, ime mu je Stjepan a nadimak Paki. Ostao je u Armiji republike Makedonije i vojnu karijeru završio kao general u Skoplju.
Na vrh Go down
REZERVISTA
Gušter
Gušter
REZERVISTA


BROJ POSTOVA: : 12
ČLAN OD: : 2011-11-02
M(j)esto Varaždin

Isufi Šerif Empty
KomentarNaslov komentara: Ohrid 90/91   Isufi Šerif Icon_minitime06.11.11 17:50

Pozdrav

Kako sam i mislio dvojica takvih sigurno nema.

Hvala na odgovoru
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 59
M(j)esto Belgrade

Isufi Šerif Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Isufi Šerif   Isufi Šerif Icon_minitime08.12.11 21:14

bojan60 (citat):
Dosao 14.07.82. otisao avgusta 83.
Sećaš li se možda da je nekako u to vreme jedan vojnik iz moje inženjerijske čete imao teške povrede nogu kada je pukao zaštitni prsten na gumi od kamiona u auto-parku. Ja kada sam došao u četu, on je skoro dve godine bio u vojnoj bolnici u Skoplju a zvanično se vodio kao vojnik naše jedinice. Sećam se da smo se za novu godinu odrekli vojničke plate i kupili mu radio-tranzistor a dva vojnika išli u posetu i odneli mu. Zaboravio sam kako se zvao ali se sećam da je iz Crne Gore.
Na vrh Go down
bojan60
Gušter
Gušter
bojan60


BROJ POSTOVA: : 34
ČLAN OD: : 2010-11-02
DOB : 64
M(j)esto Beograd

Isufi Šerif Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Isufi Šerif   Isufi Šerif Icon_minitime09.12.11 21:01

Toga ze zaista ne secam
Na vrh Go down
bojan60
Gušter
Gušter
bojan60


BROJ POSTOVA: : 34
ČLAN OD: : 2010-11-02
DOB : 64
M(j)esto Beograd

Isufi Šerif Empty
KomentarNaslov komentara: Isufi   Isufi Šerif Icon_minitime22.02.12 20:06

Da li neko zna sta je sa Isufijem?
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 59
M(j)esto Belgrade

Isufi Šerif Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Isufi Šerif   Isufi Šerif Icon_minitime27.02.12 9:48

bojan60 (citat):
Da li neko zna sta je sa Isufijem?
Isufi danas ima sigurno preko 60 godina, verujem da je u penziji. Inace, rodom je iz Kumanova.
Na vrh Go down
bojan60
Gušter
Gušter
bojan60


BROJ POSTOVA: : 34
ČLAN OD: : 2010-11-02
DOB : 64
M(j)esto Beograd

Isufi Šerif Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Isufi Šerif   Isufi Šerif Icon_minitime29.02.12 16:45

Verovatno je u penziji, sta li je sa Stojanom Milicevicem, probao sam na sve nacine da ga pronadjem, kao i Serifa, ali nikako
Na vrh Go down
kwame
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2012-11-02

Isufi Šerif Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Isufi Šerif   Isufi Šerif Icon_minitime02.11.12 19:57

Ima li koga iz oktobarske klase 1981, 7036/14, poručnik Isufi Šerif, komandir voda potporučnik Hasimi Skender?
Inače slažem se sa prethodnim komentarima u vezi Isufi Skendera , bio je ljudina.U to vreme je , koliko se sećam komandant brigade bio neki Stojanović mislim da mu je nadimak bio ˝kauboj˝. Moje ime je Aleksandar Kodela ( Beograd).
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Isufi Šerif Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Isufi Šerif   Isufi Šerif Icon_minitime02.11.12 20:51

kwame (citat):
Ima li koga iz oktobarske klase 1981, 7036/14, poručnik Isufi Šerif, komandir voda potporučnik Hasimi Skender?
Inače slažem se sa prethodnim komentarima u vezi Isufi Skendera , bio je ljudina.U to vreme je , koliko se sećam komandant brigade bio neki Stojanović mislim da mu je nadimak bio ˝kauboj˝. Moje ime je Aleksandar Kodela ( Beograd).
 
[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 59
M(j)esto ZAGREB

Isufi Šerif Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Isufi Šerif   Isufi Šerif Icon_minitime04.11.12 19:14

Kwame cheers

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
Sizif54
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2012-02-27
M(j)esto Goražde

Isufi Šerif Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Isufi Šerif   Isufi Šerif Icon_minitime22.01.13 16:28

kwame (citat):
Ima li koga iz oktobarske klase 1981, 7036/14, poručnik Isufi Šerif, komandir voda potporučnik Hasimi Skender?
Inače slažem se sa prethodnim komentarima u vezi Isufi Skendera , bio je ljudina.U to vreme je , koliko se sećam komandant brigade bio neki Stojanović mislim da mu je nadimak bio ˝kauboj˝. Moje ime je Aleksandar Kodela ( Beograd).
 
Ja sam iz julske klase 1981; VP 7036/12, k-dir čete por. Radiša Acković, k-dir voda Nađ Benjamin, stažista, a k-dant bataljona kap. I klase Stojan Milićević, zaista velika   ljudina koja ni najmanjem vojničkom poslu nije pristupao površno, te smo se zbog pretjerane discipline u to vrijeme na njega veoma ljutili (o čemu imam namjeru naknadno pričati), i  zbog njegovog hoda sa zavrnutim rukavima "uvijek speman na potez" zvali smo ga "kauboj". Bit će dakle da je u pitanju on, kojega predstavljaš kao
k-danta Stojanovića. Da li sam u pravu? Inače, imao sam sretan trenutak, poslije nekoliko godina, da ga sretnem u Sarajevu, kada je, kako reče, već bio major.
Pozdrav svima!

Na vrh Go down
etemovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2014-02-21

Isufi Šerif Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Isufi Šerif   Isufi Šerif Icon_minitime21.02.14 23:32

REZERVISTA (citat):
Pozdrav

Kako sam i mislio dvojica takvih sigurno nema.

Hvala na odgovoru

to je taj paki i ja ga znam iz 90-te
Na vrh Go down
Vozač 7036
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 29
ČLAN OD: : 2020-02-06
DOB : 66
M(j)esto Ljubljana

Isufi Šerif Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Isufi Šerif   Isufi Šerif Icon_minitime11.03.20 15:23

Sizif54 (citat):
kwame (citat):
Ima li koga iz oktobarske klase 1981, 7036/14, poručnik Isufi Šerif, komandir voda potporučnik Hasimi Skender?
Inače slažem se sa prethodnim komentarima u vezi Isufi Skendera , bio je ljudina.U to vreme je , koliko se sećam komandant brigade bio neki Stojanović mislim da mu je nadimak bio ˝kauboj˝. Moje ime je Aleksandar Kodela ( Beograd).
 
Ja sam iz julske klase 1981; VP 7036/12, k-dir čete por. Radiša Acković, k-dir voda Nađ Benjamin, stažista, a k-dant bataljona kap. I klase Stojan Milićević, zaista velika   ljudina koja ni najmanjem vojničkom poslu nije pristupao površno, te smo se zbog pretjerane discipline u to vrijeme na njega veoma ljutili (o čemu imam namjeru naknadno pričati), i  zbog njegovog hoda sa zavrnutim rukavima "uvijek speman na potez" zvali smo ga "kauboj". Bit će dakle da je u pitanju on, kojega predstavljaš kao
k-danta Stojanovića. Da li sam u pravu? Inače, imao sam sretan trenutak, poslije nekoliko godina, da ga sretnem u Sarajevu, kada je, kako reče, već bio major.
Pozdrav svima!


Evo ja sam aprilska klasa 1981, VP 7036/7 pešadija kod kapetana Stojana Timova a komandir čete bio je podporučnik Ralić. Pozdrav, Bojan
Na vrh Go down
Sponsored content





Isufi Šerif Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Isufi Šerif   Isufi Šerif Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Isufi Šerif
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Kasarna ŠTIP
» Bajram Šerif Mubarek Olsun!

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: 
SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA
 :: SR MAKEDONIJA
-
Idi na: