FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Ohrid graničari

Go down 
+69
pera84
Exoo
Iki
babic borislav
aronija
Asko1
PORUCNIK
BaneNis
Tibor Nagy
flegma
Davor K
Boris Kuhar
yugraničar
sasa todorovic
budimir damjanovic
Milos Zemunac
vujanov
dpuric
livno ohrid
arso64
granica-pula
DEJAN DESETAR
Lala Basaid
Desetar Begić
Zoran Stankovic
liman kaba
terrra
Andro
humka83
zebra
MATEJ
fantom971
erni
Djuric Dragoljub
dinosaurus
emir
Pero™
Vojnik Graničar
Kemo Specijalac
saban
felix ćato
Stazio
labuniste85
kobac
gigi63
duci64
blok 45
zuludelta
Kerin Uroš
Dzomba
Mitraljezac
zile007
Gringo
Stranac
Djekic
magacioner
mali vlaj 90
Sinisa Misovic Vrbas
ZAGORAC
jelen pivo
REZERVISTA
Bero
Dejan-Obrenovac
purger
radojejovanovic
mgalic2
nenad sinik
jezda
milan67
73 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AutorPoruka
MATEJ
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2014-07-22
M(j)esto Železniki, SLOVENIJA

Ohrid graničari - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari - Page 3 Icon_minitime23.07.14 16:24

ZAGORAC (citat):
MATEJ (citat):
ZAGORAC (citat):
Koliko je karaula imao Vaš granićni odsjek?
Dali je netko bio na Lakavici?
Bio na Lakavici 86
LP, Matej

Tri godine kasnije od mene.(bio sam na susjednoj karauli)
Koje su ti bile susjedne karaule?
Koliko ja znam - poznato mi je samo Labunište u selu Labunište, čak sam jednom bio tamo u posjeti.
Ostalih karaula ne sječam se (daleko je to) niti nismo se sretali - više mi je poznato selo Jablanica i onaj mali dućan u selu.
Nego - iduće godine planiram sa ženom posjetiti Ohrid, Strugu, možda čak i karaulu.
Baš zbog traženja informacija dospio sam na ovaj forum. Dali je možda neko već posetio ove krajeve? Poznato je nekome više o tome?
LP, Matej
Na vrh Go down
zebra
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2014-08-02

Ohrid graničari - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari - Page 3 Icon_minitime02.08.14 23:43

Pozdrav, 32. granični odsjek Ohrid imao je 10 karaula i to po redu: LAKAVICA, LABUNIŠTA, GORNJA BELICA, TRI ŠILJKA, FRANGOVO, MALI VLAJ, KAFASAN (ĆAFASAN), SVETI NAUM, LJUBANIŠTA i CARINA-STENJE.
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3576
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Ohrid graničari - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari - Page 3 Icon_minitime03.08.14 20:48

Pozdrav zebra, dobro nam došao cheers
Na vrh Go down
zebra
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2014-08-02

Ohrid graničari - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari - Page 3 Icon_minitime03.08.14 21:53

Hvala  Smile  Karaule LAKAVICA, LABUNIŠTA, GORNJA BELICA, TRI ŠILJKA, FRANGOVO, MALI VLAJ I KAFASAN bile su na jednoj strani Ohridskog jezera iz pravca Debra prema Strugi, a ove tri SVETI NAUM, LJUBANIŠTA I CARINA-STENJE su bile na sasvim drugoj strani Ohridskog jezera, odnosno između ohridskog i prespanskog jezera.SVETI NAUM je bio baš na ohridskom jezeru,a CARINA-STENJE na prespanskom jezeru.LJUBANIŠTA su bila između njih.Film Karaula je sniman na planini Galičici u reonu karaule LJUBANIŠTA.  32.graničnom bataljonu Ohrid pripadala je i ratna mornarica sa Ohridskog i Prespanskog jezera.Na Ohridskom jezeru bila su dva patrolna čamca 303 i 304 i bili su stacionirani na Biljaninim izvorima,a na Prespanskom jezeru mornarica je bila na karauli CARINA-STENJE i isto su imali dva patrolna čamca 305 i 306.Na karauli CARINA-STENJE bili su i graničari kopnene vojske.Komanda graničnog bataljona i granični vod bili su u kasarni u Ohridu.U kasarni u Ohridu stalno je službovao i jedan mornarički oficir,kapetan,i bio je često dežurni oficir u kasarni.
Na vrh Go down
MATEJ
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2014-07-22
M(j)esto Železniki, SLOVENIJA

Ohrid graničari - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari - Page 3 Icon_minitime06.08.14 21:22

zebra (citat):
Hvala  Smile  Karaule LAKAVICA, LABUNIŠTA, GORNJA BELICA, TRI ŠILJKA, FRANGOVO, MALI VLAJ I KAFASAN bile su na jednoj strani Ohridskog jezera iz pravca Debra prema Strugi, a ove tri SVETI NAUM, LJUBANIŠTA I CARINA-STENJE su bile na sasvim drugoj strani Ohridskog jezera, odnosno između ohridskog i prespanskog jezera.SVETI NAUM je bio baš na ohridskom jezeru,a CARINA-STENJE na prespanskom jezeru.LJUBANIŠTA su bila između njih.Film Karaula je sniman na planini Galičici u reonu karaule LJUBANIŠTA.  32.graničnom bataljonu Ohrid pripadala je i ratna mornarica sa Ohridskog i Prespanskog jezera.Na Ohridskom jezeru bila su dva patrolna čamca 303 i 304 i bili su stacionirani na Biljaninim izvorima,a na Prespanskom jezeru mornarica je bila na karauli CARINA-STENJE i isto su imali dva patrolna čamca 305 i 306.Na karauli CARINA-STENJE bili su i graničari kopnene vojske.Komanda graničnog bataljona i granični vod bili su u kasarni u Ohridu.U kasarni u Ohridu stalno je službovao i jedan mornarički oficir,kapetan,i bio je često dežurni oficir u kasarni.

Svaka ti čast  salutiranje 
Mora da si bio kaplar. A na kojoj si bio ti karauli i kada ?
LP
Na vrh Go down
zebra
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2014-08-02

Ohrid graničari - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari - Page 3 Icon_minitime07.08.14 11:55

[img][You must be registered and logged in to see this image.][/img]
Na vrh Go down
zebra
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2014-08-02

Ohrid graničari - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari - Page 3 Icon_minitime07.08.14 12:16

LP i tebi Matej. Evo stavio sam i kartu da vidiš slikovito kud ide granica.Ja sam radio u komandi, pa sam službeno bio na svim karaulama 1983./84. Nisam bio kaplar, nego običan vojnik.
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3576
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Ohrid graničari - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari - Page 3 Icon_minitime07.08.14 13:50

zebra (citat):
LP i tebi Matej. Evo stavio sam i kartu da vidiš slikovito kud ide granica.Ja sam radio u komandi, pa sam službeno bio na svim karaulama 1983./84. Nisam bio kaplar, nego običan vojnik.
Brico?
Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik



BROJ POSTOVA: : 368
ČLAN OD: : 2013-01-09

Ohrid graničari - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari - Page 3 Icon_minitime07.08.14 14:25

zebra (citat):
LP i tebi Matej. Evo stavio sam i kartu da vidiš slikovito kud ide granica.Ja sam radio u komandi, pa sam službeno bio na svim karaulama 1983./84. Nisam bio kaplar, nego običan vojnik.
pozdrav zebra, vjerujem da si radio isti posao kao i ja u komandi ja u Gevgeliji ti u Ohridu, naravno prije je trebalo proci sve karaule te jos ponesto saznati, da kao sto ZAGOREC rece to mogu proci samo brice i mi koji smo radili na dezurnom  mjestu u komandi. Ako sam upravu pisi ponesto o tome, nije mi se jos nitko javio sa istog radnog mjesta pa bi volio da se ponesto kaze i o tome. LP
Na vrh Go down
zebra
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2014-08-02

Ohrid graničari - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari - Page 3 Icon_minitime07.08.14 23:41

Da, Humka, u pravu si, dežurao sam i sve je bilo manje više isto kako si i ti ranije opisivao, nemam šta ni oduzeti ni dodati. LP svima !
Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik



BROJ POSTOVA: : 368
ČLAN OD: : 2013-01-09

Ohrid graničari - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari - Page 3 Icon_minitime08.08.14 20:41

e bas mi je drago zebra, samo nas dva za sada nadam se da se bude jos ponetko javio pa da zapocnemo mozda i novu temu, imalo bi se jos dosta toga za reci. Nazalost zgrada komande gdje sam proveo ljepi period je zrusena nesto dosta ostecena nakon potresa pa je predstavljala opasnost te su je do kraaja poorusili a vjerujem da je citava odvazio bi se pa posjetio a iovako sve sam blize odluci da se spremim i odputujem, naravno sve proci i vidjeti.
Na vrh Go down
zebra
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2014-08-02

Ohrid graničari - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari - Page 3 Icon_minitime09.08.14 14:08

Znam kako je to,i meni naviru sjećanja iz tih dana naše mladosti i želja da još jednom vidim Ohrid...
Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik



BROJ POSTOVA: : 368
ČLAN OD: : 2013-01-09

Ohrid graničari - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari - Page 3 Icon_minitime09.08.14 20:23

jesi li stupio u kontak sa radnim kolegama iz komande, jel se nesto posebno dogodilo u tvoje vrijeme kad si bio u komandi ili nesto cega se dobro sjecas
Na vrh Go down
zebra
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2014-08-02

Ohrid graničari - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari - Page 3 Icon_minitime10.08.14 15:41

da,jesam humka nakion dugog traženja pronašao sam najboljeg kolegu i snjim sam stupio u kontakt.Razgovarali smo preko telefona i bilo je jako emotivno čuti se nakon dugo dugo godina.Od posebnih događanja nebi imao nešto posebno izdvojiti osim da je baš u to vrijeme ohridskim garnizonom vedrio i oblačio svima nam znani poznati oficir koji se mogao svuda sresti,tamo gdje mu se najmanje nadaš.Ljeto u Ohridu 1984 bilo je puno nizozemskih turista,kupanje na jezeru, iako je na dozvoli za izlazak pisalo da je zabranjeno kupanje na svim rijekama i jezerima,mi smo to unatoč zabrani radili.Grad je bio lijepo uređen,a kasarna u Ohridu još ljepše.Vojna policija u Ohridu nije bila.Izlasci u grad bili su nezaboravni.Imao sam i jednog dobrog prijatelja koji je bio mornar,često smo bili skupa u gradu,a kako su oni nosili plavo-bijele majice na pruge ja sam ga nazvao-zebra- i po njemu mi je taj nadimak zebra.LP
Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik



BROJ POSTOVA: : 368
ČLAN OD: : 2013-01-09

Ohrid graničari - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari - Page 3 Icon_minitime11.08.14 15:13

Pozdrav zebra, dobra ideja za nick Smile, da Ohrid je jedna od boljih Makedonskih turistickih destinacija pa je stoga grad ljepo i uredjen i gostoljubivi gradjani  a mislim da su i svi Makedonci tako narod prisebi, i u Gevgeliji je bilo kao da smo tu odrasli, poznavali smo dosta ljudi bilo je svadbi a svi znamo sto je njihova svadba, zaista nemam rjeci ok su. Kod nas u GOG zapovjednik je bio major ah zaboravio sam mu ime, nadam se da cu se prisjetiti, dobar covjek i na mjestu, Makedonac, a kapetani, zastavnici i vodnici isto sve dobri, razmisljao sam poslije kao da ih je major sam sebi odabrao, tihi i korektni osim ponekad kad se stvarno moralo stati malo na rep nemirnim deckima. Mi nismo imali jezera imali smo samo Suvu Reku odmah uz zgradu komande i nase ekonomije, veliko kamenito korito isusene rijeke koja je dijelila komandu i karaulu Gevgelija koja je bila smjestena u samom vinogradu.
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3576
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Ohrid graničari - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari - Page 3 Icon_minitime03.09.14 12:59

[You must be registered and logged in to see this image.]

Vrh Galičice
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3576
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Ohrid graničari - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari - Page 3 Icon_minitime01.10.14 13:48

[You must be registered and logged in to see this image.]

STOGOVO, tko je tud gazio?
Na vrh Go down
Andro
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2014-09-16
M(j)esto Maribor-Slovenia

Ohrid graničari - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari - Page 3 Icon_minitime02.10.14 11:24

Dejan-Obrenovac (citat):
sept. 88-89 karaula Carina odmah po dolasku zaduzio Bossa Very Happy
 E klaso ja sept. 88/89, karaula Preslap!! Snajperista sam bio!!
Na vrh Go down
emir
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 27
ČLAN OD: : 2013-11-27
DOB : 55
M(j)esto Velika Kladusa

Ohrid graničari - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari - Page 3 Icon_minitime02.10.14 19:31

Andro (citat):
Dejan-Obrenovac (citat):
sept. 88-89 karaula Carina odmah po dolasku zaduzio Bossa Very Happy
 E klaso ja sept. 88/89, karaula Preslap!! Snajperista sam bio!!
ja sam bio na karauli Djepiste a posle po kazni Strezimir a isto sam sep.88-89 obuka u ohridu
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Ohrid graničari - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Ohrid graničari   Ohrid graničari - Page 3 Icon_minitime02.10.14 20:44

emir (citat):

Ja sam bio na karauli Djepiste a posle po kazni Strezimir a isto sam sep. 88-89 obuka u ohridu.
Emire, crni Emire, što napravi pa te po kazni prebacili u karaulu "Strezimir".!?
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3576
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Ohrid graničari - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari - Page 3 Icon_minitime03.10.14 7:19

emir (citat):
Andro (citat):
Dejan-Obrenovac (citat):
sept. 88-89 karaula Carina odmah po dolasku zaduzio Bossa Very Happy
 E klaso ja sept. 88/89, karaula Preslap!! Snajperista sam bio!!
ja sam bio na karauli Djepiste a posle po kazni Strezimir a isto sam sep.88-89 obuka u ohridu

emire,imaš otvorenu temu karaula "Đepište" pa se raspričaj  Laughing
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3576
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Ohrid graničari - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari - Page 3 Icon_minitime07.10.14 14:59

[You must be registered and logged in to see this image.]

Granični kamen na Galičici.
Na vrh Go down
terrra
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 139
ČLAN OD: : 2014-11-19
DOB : 53
M(j)esto Zemun

Ohrid graničari - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari - Page 3 Icon_minitime21.12.14 23:19

zile007 (citat):
Pozdrav, drugari!
Služio sam u VP 7059 Ohrid, klasa septembar 89/90 kod kap Kemo Đozo. Da li ima neko iz tog vremena?
Pozdrav zile007. Bio sam kod Keme septembar 89/90. Prvi vod, kod nekog ml. vodnika Stanisica.
Na vrh Go down
terrra
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 139
ČLAN OD: : 2014-11-19
DOB : 53
M(j)esto Zemun

Ohrid graničari - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari - Page 3 Icon_minitime21.12.14 23:21

Mitraljezac (citat):
Još jedna septembarac iz klase 89/90 kod kapetana Keme Đoze.
Pozdravljam sve drugare koji se sećaju tih lepih dana.
Komadant Stjepan Pazdrijan, pa Maucker, pa tereni, pa karaula Mires...
Ko se seća neka se javi!!!
Pozdrav
I ja sam bio kod Keme septembarac 89/90. Komandir voda je bio neki ml. vodnik Stanisic. Posle u granicni vod u Debru.
Na vrh Go down
terrra
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 139
ČLAN OD: : 2014-11-19
DOB : 53
M(j)esto Zemun

Ohrid graničari - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari - Page 3 Icon_minitime21.12.14 23:25

kobac (citat):
Mitraljezac (citat):
Još jedna septembarac iz klase 89/90 kod kapetana Keme Đoze.
Pozdravljam sve drugare koji se sećaju tih lepih dana.
Komadant Stjepan Pazdrijan, pa Maucker, pa tereni, pa karaula Mires...
Ko se seća neka se javi!!!
Pozdrav

Klaso, javljam se!  Wink
I ja sam bio mitraljezac u prvom vodu kod Keme Đoze.  Smile

kobac, kako ti se zvao komandir voda? Ja sam bio kod Keme sept. 89/90, mislim u prvom vodu.

kobac voli ovaj upis

Na vrh Go down
liman kaba
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 25
ČLAN OD: : 2014-12-25

Ohrid graničari - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari - Page 3 Icon_minitime18.01.15 12:01

emir (citat):
Andro (citat):
Dejan-Obrenovac (citat):
sept. 88-89 karaula Carina odmah po dolasku zaduzio Bossa Very Happy
 E klaso ja sept. 88/89, karaula Preslap!! Snajperista sam bio!!
ja sam bio na karauli Djepiste a posle po kazni Strezimir a isto sam sep.88-89 obuka u ohridu
Emire, jel se sječaš ko je bio od desetara u to vrijeme na Strezimiru, sept. klasa ?
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3576
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Ohrid graničari - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari - Page 3 Icon_minitime12.06.15 12:11

[You must be registered and logged in to see this image.]

E-33 Crni kamen.
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3576
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Ohrid graničari - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari - Page 3 Icon_minitime18.06.15 10:17

[You must be registered and logged in to see this image.]
 Po okolini, trebalo bi pripadati Lakavici scratch  (postaviti ću i tamo)
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3576
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Ohrid graničari - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari - Page 3 Icon_minitime19.06.15 9:01

[You must be registered and logged in to see this image.]

Tri šiljka
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3576
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Ohrid graničari - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari - Page 3 Icon_minitime27.06.15 7:50

[You must be registered and logged in to see this image.]

Sada neki drugi graničari obilaze E-33...
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3576
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Ohrid graničari - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari - Page 3 Icon_minitime07.07.15 10:06

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ovaj je sačuvan na Galičici  Laughing
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3576
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Ohrid graničari - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari - Page 3 Icon_minitime07.07.15 10:07

[You must be registered and logged in to see this image.]

......kao i ovaj.
Na vrh Go down
Zoran Stankovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 14
ČLAN OD: : 2015-12-06
DOB : 59
M(j)esto Mali Zvornik

Ohrid graničari - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari - Page 3 Icon_minitime06.12.15 21:22

Ja sam bio u Ohridu ali ne granicar..

Vozio sam kamion i cesto sam bio na karauli  Sveti Naum . Tu sam ispod karaule , a iza vojnog kampajenom prevrnuo kamion i prespavao sam na karauli..
Bilo je to 9 ,03,1985 godine. Kasnije na Cafasanu , umalo nisam sa kamionom presao u Albaniju . Nisam ni znao da sam na karuli.. Isao sam da vozim gradjevinski materijal
Na vrh Go down
babic borislav
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 25
ČLAN OD: : 2015-12-19

Ohrid graničari - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari - Page 3 Icon_minitime19.12.15 13:06

Pozdrav za sve cuvare granice bivse nam zajednicke domovine. Procitao sam postove od pocetka pa samo da konstatujem da sam za sada najstariji - oktobarac 1981. 
Bio sam granicar na karauli Vasko Karangeleski  na Ohridskom jezeru pored Manastira Sveti Naum. U vrijeme dok sam tamo boravio (i uzivao) komandir karaule je bio stariji vodnik prve klase Miroljub popovic - Pop. U tom periodu (april - oktobar 1982.) nesto je bio bolestan pa je duznost k-dira karaule obavljao desetar Akmadzic Nikola a povremeno nas je obilazio komandir susjedne karaule Ljubanista potporucnik Naum Milosevski. Kada sam se skidao Naum Milosevski je dobio unapredjenje u cin porucnika i kako cujem kasnije je preuzeo komandu nad karaulom na Svetom Naumu. Likova kojih se jos sjecam; Mladen Vucenovic (Banja Luka), Zivanovic Aleksandar (Brcko), Djara Tomor (Orahovica SAP Kosovo i Metohija), Bobic Janko (Cortanovci)... Sve u svemu jos i dan dans cesto sanjam to predivno mjesto. Iza karaule je bila basta u kojoj je vod bastovana gajio povrce, kosarkaski i fudbalski tereni, kamp prikolice i predivna plaza sa kristalno cistom vodom. Ko nije bio na duznosti mogao je da se kupa do mile volje i da uziva na Biljaninim izvorima (izvor Crnog Drima). Jednostavno sad bih iz ovih stopa otisao na godinu dana sluzenja na Sveti Naum. 
Pozdrav za sve granicare i ako se bude organizovala kakva ekspedicija na Ohrid i Galicicu volio bih da budem obavijesten !
Na vrh Go down
babic borislav
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 25
ČLAN OD: : 2015-12-19

Ohrid graničari - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari - Page 3 Icon_minitime19.12.15 13:20

Ova zadnja slika je upravo "desetka" na vrhu Galicice. To je ujedno poslednji kamen u zoni odgovornosti karaule Ljubanista. Bio sam par puta i neopisivo je. Ako se ne varam u pozadini je Prespansko jezero a ovaj planinar gleda  na Ohridsko jezero. Gore nas je vodio potporucnik Naum Milosevski sa kojim smo brali planinski caj. Jos nikad u zivotu nisam uspio da saznam gdje se jos moze naci takav caj niti sam nasao neki drugi slicnog ili takvog ukusa. Mozda godine cine svoje pa covjek postane nostalgican ali u svemu tome ne vidim nista lose - cak naprotiv.
Nostalgican - JESAM
Jugonostalgican - JOS VISE
Nezadovoljan sa ovim sto jeste - NAJVISE
Na vrh Go down
Desetar Begić
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2016-01-09

Ohrid graničari - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari - Page 3 Icon_minitime09.01.16 17:51

Pozdrav vojnici i bivši pripadnici oruzanih snaga JNA. I ja sam bio pripadnik granične jedinice generacija 1.mjesec 1990-1991.drago mi je da sam naišao na ovaj forum jer  ko nije bio u JNA taj nezna stasu muke vojne i sta je uživancija ujednom rečeno.zapovjednik Kemo Đozo ali sam nakon obuke otisao na karaulu Labunište i moram priznati da sam uživao na toj karauli a zapovjednik karaule mi je bio zastavnik Loleski Boris.eto pozdrav svima od Begana
Na vrh Go down
Desetar Begić
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2016-01-09

Ohrid graničari - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: POZZZZ OD KLASE 1990-1991 JANUAR   Ohrid graničari - Page 3 Icon_minitime09.01.16 18:14

kobac (citat):
zile007 (citat):
Pozdrav, drugari!
Služio sam u VP 7059 Ohrid, klasa septembar 89/90 kod kap Kemo Đozo. Da li ima neko iz tog vremena?

Ja sam bio kod Keme u Ohridu 89/90.



Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Ohrid graničari - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari - Page 3 Icon_minitime09.01.16 20:44

Desetar Begic kazes da si uzivao na karauli a ko nije karaula je bila zivot.Granicar sa grcke granice dojransko jezero.
Na vrh Go down
terrra
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 139
ČLAN OD: : 2014-11-19
DOB : 53
M(j)esto Zemun

Ohrid graničari - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari - Page 3 Icon_minitime09.01.16 21:31

ZAGORAC (citat):
Kemo Specijalac (citat):
Je li ovo takodje neki vojni objekat koji je bio tamo u blizini?

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ima li ovo veze sa bivšom JNA,možda zna gigi63.

Meni ovo lici na albansku karaulu iznad karaule Sveti Naum ( Vasko Karangeloski)
Na vrh Go down
babic borislav
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 25
ČLAN OD: : 2015-12-19

Ohrid graničari - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari - Page 3 Icon_minitime09.01.16 23:20

To i JESTE albanska karaula iznad nase karaule na Svetom Numu (Vasko Karangeleski) !
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3576
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Ohrid graničari - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari - Page 3 Icon_minitime15.01.16 10:40

[You must be registered and logged in to see this image.]

Tri šiljka
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3576
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Ohrid graničari - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari - Page 3 Icon_minitime15.01.16 10:41

[You must be registered and logged in to see this image.]

....i ovo.
Na vrh Go down
babic borislav
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 25
ČLAN OD: : 2015-12-19

Ohrid graničari - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari - Page 3 Icon_minitime15.01.16 13:15

Ima li neko slike kako sada izgleda karaula na Svetom Naumu ?
Sta je sa zastavnikom Miroljubom Popovicem Popom i porucnikom Naumom Misosevskim ?
Na vrh Go down
DEJAN DESETAR
Gušter
Gušter
DEJAN DESETAR


BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2016-02-29

Ohrid graničari - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari - Page 3 Icon_minitime29.02.16 22:30

ZDRAVO SVIMA I JA SAM BIO DEŽURNI NA 244 I BIO SAM SA VOZAČIMA IMA LI KOGA 89/90 MAJSKA KLASA 
PRVO SAM BIO U TITOM VELESU ONDA NA KURSU ZA DESETARA TAMO KOD ČAFASANA ONDA NA MALI VLAJ POSLE U KOMANDO NA 244 I POSLE KAO ČATO MEHANIČAR 
AKO JE BILO KO BIO TADA NEKA SE JAVI
 LEP POZDRAV IZ SLOVENIJE DEJAN
Na vrh Go down
zuludelta
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto SARAJEVO

Ohrid graničari - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari - Page 3 Icon_minitime29.02.16 23:03

Pozdrav dejan.ja sam bio od juna do decembra tu na 244
Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik



BROJ POSTOVA: : 368
ČLAN OD: : 2013-01-09

Ohrid graničari - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari - Page 3 Icon_minitime01.03.16 9:48

zuludelta (citat):
Pozdrav dejan.ja sam bio od juna do decembra tu na 244


pozdrav Dejan i zuludelta, predpostavljam da je taj " 244 ", bio operativni dezurni u komandi, primanje depesa sa karaula, ja sam bio na "266" u komandi GO Gevgelija.
Na vrh Go down
babic borislav
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 25
ČLAN OD: : 2015-12-19

Ohrid graničari - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari - Page 3 Icon_minitime12.03.16 20:48

Ima li neko fotografija karaule na Svetom Naumu ?
Na vrh Go down
granica-pula
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2016-03-12
M(j)esto Pula

Ohrid graničari - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari - Page 3 Icon_minitime13.03.16 10:41

Mitraljezac (citat):
Još jedna septembarac iz klase 89/90 kod kapetana Keme Đoze.
Pozdravljam sve drugare koji se sećaju tih lepih dana.
Komadant Stjepan Pazdrijan, pa Maucker, pa tereni, pa karaula Mires...
Ko se seća neka se javi!!!
Pozdrav
E pa klaso u to doba sam bio odmah iza na pisti.... kod ....kako se ono zvao... Ilić Vojislav da porucnik, a sjecam se Keme...  Davno je to bilo ali rado se sjetim.
Na vrh Go down
granica-pula
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2016-03-12
M(j)esto Pula

Ohrid graničari - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari - Page 3 Icon_minitime13.03.16 10:49

erni (citat):
dugovi graničari-zdravo.jel ima neko iz karaule labuništa klasa 88-89 maj molim da se ovim putem javi.inače ja sam ernest lepoša iz slovenije.komandir karaule bio je branković bru  nk iz beograda a i moji najbolji drugovi nasković nenad i petrović predrag bili su iz beograda.obuku sam završio u ohridu u artiljerijskim raketnim jedinicama kod kapetana bede sandora ,drugi divizion.bilo je naravno i drugih drugova iz svih republika naše juge.evo nekih koje se sečam,blizanci jovica i toplica iz knjaževca,mikas slaven iz zadra ,lošonci mihael negde iz vojvodine,ćiro telegrafista,donev zoran iz okoline strumice i još mnogo njih kojih se eto na žalost više ne sečam.ajde klaso poćni da se javljaš.
Pa ja sam septembarac iz te generacije. Da sjecam se blizanaca pa i tog Doneva... da bio je drvosjeca haha da majac sad se sjecam...Naravno Branko Branković bebekaka bounce . Javi se generacijo!
Na vrh Go down
granica-pula
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2016-03-12
M(j)esto Pula

Ohrid graničari - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari - Page 3 Icon_minitime13.03.16 10:56

granica-pula (citat):
erni (citat):
dugovi graničari-zdravo.jel ima neko iz karaule labuništa klasa 88-89 maj molim da se ovim putem javi.inače ja sam ernest lepoša iz slovenije.komandir karaule bio je branković bru  nk iz beograda a i moji najbolji drugovi nasković nenad i petrović predrag bili su iz beograda.obuku sam završio u ohridu u artiljerijskim raketnim jedinicama kod kapetana bede sandora ,drugi divizion.bilo je naravno i drugih drugova iz svih republika naše juge.evo nekih koje se sečam,blizanci jovica i toplica iz knjaževca,mikas slaven iz zadra ,lošonci mihael negde iz vojvodine,ćiro telegrafista,donev zoran iz okoline strumice i još mnogo njih kojih se eto na žalost više ne sečam.ajde klaso poćni da se javljaš.
Pa ja sam septembarac iz te generacije. Da sjecam se blizanaca pa i tog Doneva... da bio je drvosjeca haha da majac sad se sjecam...Naravno Branko Branković bebekaka bounce . Javi se generacijo!
Koliko se sjecam jedino je kuhar Andrea debeli bio iz Pule tad.
Na vrh Go down
Sponsored content





Ohrid graničari - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ohrid graničari   Ohrid graničari - Page 3 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Ohrid graničari
Na vrh 
Stranica 3/5Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Ohrid graničari
» Ohrid 90/91 maj
» Isufi Šerif
» Ohrid
» Ohrid 89/90

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR MAKEDONIJA-
Idi na: