FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'

Go down 
+80
srdic
tovariš
bladika
Artiljerac1990
Damir Clay
Splicho
deki sd
R.S.
sheksi
blaf
goran man
Sini
vojnik 87-88
tonci
Robit
lastmi
Zeljko Mitrich
Piba71
aleksandar.al
RobiR
Zurkolomac
stažo1
vatrogasac
zimonjicjovo
feniks48
zastavnik
Osječanin13
rakogor
Vozac OTM60
bestrzajac2
Pam-Pam
vlada1
mjesec
bivsipripadnikjna
milan djordjevic
nelkan
transporter
Mostarac_juni'89
garaj
Civil
Jukio
nitrowinja
marčlj
GSZN
dpuric
sapkon
kobi
sisko8868
izvidjac 90/91
ZAGORAC
ivanino
ristovski_sk
Štule
MilanVranjes
2tc 2okb
Popara
pajo55
Boske
Max Blitz
bojnik
Ahmet Smajilbasic
SveJug
flado
Panic
rega
Zmajček
Zorge
BAKI
bokios
VBČ
jun91 osijek
Mali
veroljub
zwrkan
vladimir
malena
Marduk
purger
mgalic2
kompas
84 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
AutorPoruka
bokios
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 39
ČLAN OD: : 2012-01-18

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Icon_minitime28.01.12 17:22

jun91 osijek (citat):
Boki legenda si cheers cheers cheers cheers

Malo sam te posjetio na mladenačke dane Very Happy
Na vrh Go down
bokios
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 39
ČLAN OD: : 2012-01-18

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Icon_minitime29.01.12 12:43

Evo i bivši dom JNA, danas dom HV.
Sve je isto osim što je prebojana parola koja je bila ne njemu.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
kompas
Gušter
Gušter
kompas


BROJ POSTOVA: : 20
ČLAN OD: : 2011-06-19

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Icon_minitime29.01.12 15:13

hvala bokios na fotke(bele kasarne ex-Milan Stanivukovic).Vratio sam se oko 20 i neka godina unazad.Ulaz je isti kako i sam usao prvi dan(guster).Sa desne strane malo se vidi i zgrada Izvigjaca(drugi sprat).A mislim da si slikao i sami vlez u zgradi izvigjaca.Hvala ti mnogo a ako imas i neke druge fotke (Randez-vous,Trojka ili trica je bilo u samoj blizini Randez-vous).
Na vrh Go down
bokios
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 39
ČLAN OD: : 2012-01-18

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Icon_minitime29.01.12 16:10

U pon. idem do grada pa ću uslikati Randez-vous i Tricu. cheers
Na vrh Go down
kompas
Gušter
Gušter
kompas


BROJ POSTOVA: : 20
ČLAN OD: : 2011-06-19

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Icon_minitime01.02.12 13:25

The best,1985(decembar)-1986.Izvigaci
Na vrh Go down
jun91 osijek
Džomba
Džomba
jun91 osijek


BROJ POSTOVA: : 137
ČLAN OD: : 2011-11-21
M(j)esto subotica

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Icon_minitime02.02.12 17:02

5530/ koliko si bio?
Na vrh Go down
kompas
Gušter
Gušter
kompas


BROJ POSTOVA: : 20
ČLAN OD: : 2011-06-19

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Icon_minitime03.02.12 20:50

5530/2. cetvrto odd.
Na vrh Go down
jun91 osijek
Džomba
Džomba
jun91 osijek


BROJ POSTOVA: : 137
ČLAN OD: : 2011-11-21
M(j)esto subotica

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Icon_minitime06.02.12 17:20

ja sam bio 5530/33,Borko Boričić mi bio komandir čete,bio je kapetan,brzo je pobegao čim je izbilo sranje
Na vrh Go down
bokios
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 39
ČLAN OD: : 2012-01-18

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Icon_minitime11.02.12 13:22

Evo obećane slike za Kompasa:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
kompas
Gušter
Gušter
kompas


BROJ POSTOVA: : 20
ČLAN OD: : 2011-06-19

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Icon_minitime15.02.12 10:57

100% pogodak.Hvala bokios
Na vrh Go down
Zorge
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2012-03-04
DOB : 62
M(j)esto zabalj

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Icon_minitime05.03.12 14:31

bokios (citat):
Moj djeda je bio major u "bijeloj kasarni", umirovljen negdje 1978/79.

Danas su u "bijeloj kasarni" fakulteti. Sve zgrade su obnovljene, izgrađeno je nešto i novih, skladišta i barake unutar kruga su uglavnom srušena.
Na poligonu C mislim da nema danas ništa.

Ako se slaže administracija postavio bih neke slike bivših vojarni u Osijeku, da malo pobudim sjećanja onima koji su služili vojni rok u Osijeku.

Pozdrav!

Bokios hvala na fotografijama.Hteo sam da te pitam da li postoji jos uvek ona mala kafnica"pod tresnjom" ili "pod visnjom".Nalazila se ublizini katedrale.Za mene je to bilo jedno od prijatnijih mesta u gradu.

Na vrh Go down
bokios
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 39
ČLAN OD: : 2012-01-18

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Icon_minitime06.03.12 21:19

Zorge (citat):
Bokios hvala na fotografijama.Hteo sam da te pitam da li postoji jos uvek ona mala kafnica"pod tresnjom" ili "pod visnjom".Nalazila se ublizini katedrale.Za mene je to bilo jedno od prijatnijih mesta u gradu.

Kafić "pod višnjom" više ne radi. Ali mislim da je ta kuća još čitava, ako je uslikat ću.
Naravno ako vam trebaju još kakve slike slobodno mi se javite na private ili napišite tu.

Pozdrav!

Na vrh Go down
bokios
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 39
ČLAN OD: : 2012-01-18

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Icon_minitime08.03.12 10:20

Evo par videa šetnje kroz bivšu bijelu kasarnu (nije baš najbolja kvaliteta).
Dosta baraka i skladišta unutra samog kruga je srušeno, i isto tako na zadnjem snimku se vide i 2 nove zgrade - tako da vas to ne buni.

[You must be registered and logged in to see this link.]


bokios: komentar modifikovan dana: 08.03.12 16:42; prepravljeno ukupno 4 puta
Na vrh Go down
Zmajček
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2012-03-05
DOB : 53

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Icon_minitime08.03.12 14:29

Svaka čast momci, ko bi barem netko stavio slike iz Sinja ( kasarna 1.SPO ili iz Knina )
Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Icon_minitime08.03.12 15:43

bokios (citat):
Evo par videa šetnje kroz bivšu bijelu kasarnu (nije baš najbolja kvaliteta)

[You must be registered and logged in to see this link.]

Vrlo ljepa građevina,što su bile te zgrade prije nego je u njih ušla JNA Question

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
bokios
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 39
ČLAN OD: : 2012-01-18

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Icon_minitime08.03.12 16:01

purger (citat):
bokios (citat):
Evo par videa šetnje kroz bivšu bijelu kasarnu (nije baš najbolja kvaliteta)

[You must be registered and logged in to see this link.]

Vrlo ljepa građevina, što su bile te zgrade prije nego je u njih ušla JNA Question

Isto vojarna, samo Austrougarska.

Na vrh Go down
jun91 osijek
Džomba
Džomba
jun91 osijek


BROJ POSTOVA: : 137
ČLAN OD: : 2011-11-21
M(j)esto subotica

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Icon_minitime09.03.12 9:23

NEMAM REČI ZA OVE SLIKE PUNO PUNO HVALA cheers cheers
Na vrh Go down
veroljub
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2011-10-24
DOB : 52
M(j)esto Drugovac Smederevo

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: OMJ   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Icon_minitime10.03.12 19:22

baki ja sam bio omj kod vidovica 89\90
Na vrh Go down
rega
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2012-08-03
DOB : 56
M(j)esto zagreb

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Osijek - Bijela kasarna 86/87   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Icon_minitime03.08.12 23:44

pozdrav svima,decembarac 86,bijela kasarna 5530/41,kod kapetana Slobodana Petkovića,pa ako se neko sjeća bilo bi mi drago
Na vrh Go down
Panic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2012-08-04

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Icon_minitime04.08.12 21:45

Pozdrav, junska sam klasa 91 Osijek 5530/35 dosao 23.07.1991. iz Brckog. Bio na poligonu C, vojnom skladistu Cepin a zarobljen pri povlacenju kod Orlovnjaka 20.09.1991. Poznajes li Kujundzica iz Bajmoka?
Na vrh Go down
Panic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2012-08-04

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Icon_minitime04.08.12 22:11

Tacnije, ja sam iz Vilova opstina Titel! Bojan Kujundzic, bili smo kratko na poligonu C. Znas li poginule Lelovic Dijogena- Novi Sad i mislim Hunjadi Petera iz Orahova kod B. Topole?


Panic: komentar modifikovan dana: 13.08.12 19:24; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6171
ČLAN OD: : 2011-01-25

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Icon_minitime13.08.12 8:12

Poginulima neka je laka zemlja i mir boziji.
Na vrh Go down
flado
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 50
ČLAN OD: : 2012-10-10
M(j)esto Zagreb

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Icon_minitime10.10.12 23:10

Bok !

Evo jednog junca iz bijele.1990 g. OMJ kIk đorđević predrag ima li tko iz te generacije ?
Prekomanda po kazni u Vukovar poslije nove godine.
Na vrh Go down
flado
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 50
ČLAN OD: : 2012-10-10
M(j)esto Zagreb

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Icon_minitime10.10.12 23:14

bio sam 90-te

kik đorđević predrag

I četa
I vod
komandno odjeljenje
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Icon_minitime16.12.12 10:46

Au koliko toga se seti od kako naleti slucajno na ovu stranicu, veliko hvala svima vama sto ste me podsetili na puno sto sta lepo iz vojnicki dana!

Te davne 1978 god uputi se iz daleke Svedske na odluzenje vojnog roka posto je to bilo patriotski i 10.11.1978 odo u Ljubljanu na obuku "Tehnicka sluzba za vozila tockase". Posle obuke dobi prekomandu u Osijek, Crvena kasarna VP 2212. Komandant kasarne Slobodan Eric a porucnik Culibrk Lazo. Taj period mi je bio jedan od najlepsi sto se tice drugarstva i lepih secanja. Puno toga se desilo za to vreme a i posle toga. Kao cata nisam imao privilegije vec i ja i vod. stazista smo spavali sa vojskom. Danas posle toliko godina spontano odrzavam kontakt sa jednig vojnim drugom iz Cantavira.
Hvala Boki za slike iz Osijeka. Vidim da se puno sto sta promenilo. Mogu jos dodati da sam sam u JNA proveo 3 kalendarske godine a da sam bio kuci na odsustvo za obe nove godine.
Veliki pozdrav svima vama iz daleke Svedske.

P:S: Vidim da ima forum i na Madjarski jezik, koji mi je materni ali posto slabo pisem i citam nemogu ucestvovati na tom forumu.

Na vrh Go down
Ahmet Smajilbasic
Gušter
Gušter
Ahmet Smajilbasic


BROJ POSTOVA: : 20
ČLAN OD: : 2013-01-02
DOB : 53
M(j)esto Gracanica / Dortmund

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Icon_minitime02.01.13 23:12

To je bila moja zgrada. Prvi sprat Ceta Veze a drugi Izvidjaci.
Na vrh Go down
Ahmet Smajilbasic
Gušter
Gušter
Ahmet Smajilbasic


BROJ POSTOVA: : 20
ČLAN OD: : 2013-01-02
DOB : 53
M(j)esto Gracanica / Dortmund

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Icon_minitime02.01.13 23:40

Ja bih se jos jednom zahvalio za ove lijepe slike i video. Da posle toliko godina vidim moju lijepu kasarnu. Poceo sam da placem od dragosti i sjetio se odmah lijpih dana a bogami i ruznih na Ceci i ostalim prostorima oko Osijeka. Ja sam se skinuo 21. juna 1991 posto sam dao dva puta krv imao skracenje, a dan ili dva posle je napadnuta kasarna. To sam cuo od mog Cate Salkica kojeg sam sreo posle 20 god. u Bosni to jest ja isao kod njega. Prilikom tog napada je poginulo puno izvidjca sa drugog sprata moja Ceta Veze je bila u prvom.

Komandant Cete mi je bio Kap. Miodrag Petrovic zvani Django iz Crne Gore a komandant mog odjeljena je bio Momir Vranjes.

Generacije 90/91 prva neka se odmah jave. Ako bog da ima da posjetim Osijek ove ili sledece godine.
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2691
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Icon_minitime02.01.13 23:44

Ahmete prijatelju nije se za džabe napala vojarna, dobro je da si izašao prije.

_________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur. – Šta god se kaže na latinskom, zvuči mudro.
Na vrh Go down
Ahmet Smajilbasic
Gušter
Gušter
Ahmet Smajilbasic


BROJ POSTOVA: : 20
ČLAN OD: : 2013-01-02
DOB : 53
M(j)esto Gracanica / Dortmund

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Icon_minitime02.01.13 23:47

bojnik u pravu si. Nije dzaba ali mi je zao svih onih neduznih vojnika i sa jedne i sa druge strane. Bas sam na vrijeme izasao.

Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2691
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Icon_minitime03.01.13 0:07

neka si ti meni živ lol!

_________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur. – Šta god se kaže na latinskom, zvuči mudro.
Na vrh Go down
Ahmet Smajilbasic
Gušter
Gušter
Ahmet Smajilbasic


BROJ POSTOVA: : 20
ČLAN OD: : 2013-01-02
DOB : 53
M(j)esto Gracanica / Dortmund

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Icon_minitime03.01.13 0:14

hvala bogu i ti isto. nego jesi li ti iz Osijeka.
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2691
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Icon_minitime03.01.13 0:17

Blizu, znam za događaje sudjelovao sam u njima. Zadnja služba u HV mi je bila u Vojarni "Drava" Osijek (tvoja bivša kasarna Milan Stanivuković ili Bijela Kasarna).

_________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur. – Šta god se kaže na latinskom, zvuči mudro.
Na vrh Go down
Ahmet Smajilbasic
Gušter
Gušter
Ahmet Smajilbasic


BROJ POSTOVA: : 20
ČLAN OD: : 2013-01-02
DOB : 53
M(j)esto Gracanica / Dortmund

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Icon_minitime03.01.13 0:51

ok ja mislio da si tacno iz Osijeka pa da poznajes nekoga. Dobro cu se sjecati i komaraca pored Drave. Izboli su me za citavog zivota, hahaha
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2691
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Icon_minitime03.01.13 21:51

Još uvijek bodu majku im vampirsku, što dalje to su veći i krvožedniji, džaba zaprašivanje izgleda da su se navikli kao na drogu.
Evo ti par primjera kao se Osječani bore protiv komaraca:

[You must be registered and logged in to see this image.]


a možda ni ovo nebi pomoglo

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Icon_minitime03.01.13 22:02

bojnik (citat):
Evo ti par primjera kao se Osječani bore protiv komaraca:

Jesu li vas veterane posebno angažirali u toj borbi? Mislim da samo ne sjedite i jedete.... Very Happy
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2691
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Icon_minitime03.01.13 22:08

kako da ne, mi ti se okupimo kod Drave, pijuckamo Osječko pivo, skinemo majice, izbacimo šlaufe (trbušine) komarci dolete u velikome broju pa pikiraju na kvadraturu izloženog tijela, e onda stupaju na snagu volonteri koji ih udaraju primjercima Glasa Slavonije (ne starim od vda dana), e onda dolazi druga smjena, i to je jedan vid pomaganja nas veterana napaćenom narodu.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Ahmet Smajilbasic
Gušter
Gušter
Ahmet Smajilbasic


BROJ POSTOVA: : 20
ČLAN OD: : 2013-01-02
DOB : 53
M(j)esto Gracanica / Dortmund

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Icon_minitime04.01.13 13:18

hahahaha jesu bili ljuti majku im njihovu. Kod mene je iz cete kad smo imali strazu pucao na komarce, hahahaha. Zbog njega smo imali uzbunu. Za one koji poznaju Bijelu Kasarnu u Osijeku to je bilo gledano sa glavnog ulaza, desno skroz na kraju kasarne gedje su postojala izlazna vrata. Tu smo mi preskakali i isli kupovati alkohol i ostale stvari.
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Icon_minitime09.01.13 13:57

Ahmete, prvi sprat ulevo smo bili mi (1979 god) Tehnicka sluzba, udesno vezisti i plavci. Mislim da su oni tada bili tamo zbog izgradnje Osijeckog aerodroma
Mego mislim da je komandat kasarne uvek bio predstavnik tehnicke sluzbe. Nesecas se mozda kako se zvao? pozdrav

_________________
Više ne krivim ljude koji me razočaraju, od sad krivim sebe što očekujem previše!
Na vrh Go down
Ahmet Smajilbasic
Gušter
Gušter
Ahmet Smajilbasic


BROJ POSTOVA: : 20
ČLAN OD: : 2013-01-02
DOB : 53
M(j)esto Gracanica / Dortmund

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Icon_minitime10.01.13 12:39

SveJug, ga prvi sprat na lijevoj strani od ulaza bili su Tehnicka sluzba, pjesadija a tu je bila i zgrada Komande. Sa desne strane u moje vrijeme u zgradi su bili Vezisti tj. ja i Izvidjaci. Na prvoj slici vidi se ta zgrada iz dvorista i ulaz. Iz koje je sluzbe bio komandant kasarne neznam ali je se zvao Pukovnik Bora. Ja mislim da je bio pjesadinac.
Na vrh Go down
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6171
ČLAN OD: : 2011-01-25

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Icon_minitime10.01.13 20:31

pukovnik Bora Ivanovic
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2691
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Icon_minitime10.01.13 23:27

Neki su tog dripca zvali Bora Konj, nažalost konj je plemenita životinja, što u slućaju Bore nije riječ.

_________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur. – Šta god se kaže na latinskom, zvuči mudro.
Na vrh Go down
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6171
ČLAN OD: : 2011-01-25

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Icon_minitime11.01.13 0:05

necemo sad dase vredjamo
Na vrh Go down
Boske
Zastavnik
Zastavnik



BROJ POSTOVA: : 879
ČLAN OD: : 2012-10-28
DOB : 60
M(j)esto Austrija

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Icon_minitime11.01.13 0:22

vladimir (citat):
necemo sad dase vredjamo

Šta je Vladimire? Da nisi u nekom srodstvu s Borom Very Happy

_________________
Živjeti znači boriti se
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2691
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Icon_minitime11.01.13 6:56

Vladimire jel te piknulo, ako ti smeta nemoj da sudjeluješ u raspravi. Osim toga ni kod vas Boro zvani Konj nije imao dobru reputaciju ni kao oficir ni kao čovijek. A ti mi dođeš kao nekakvi požarnii, pa onda trčiš prijaviti DOF-u, možda dobiješ koji čvarak više ili dan nagradnog. Twisted Evil

_________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur. – Šta god se kaže na latinskom, zvuči mudro.
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Icon_minitime11.01.13 11:44

1979/1980 je komandat kasarne bio Slobodan Eric. Cuo sam nesto da je u aktuelno vrema kada se kasarna "razformirala" komandant bio Lazo Culibrk. Izpravite me ako nisam u pravu. Pozdrav


SveJug: komentar modifikovan dana: 28.01.13 14:26; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6171
ČLAN OD: : 2011-01-25

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Icon_minitime11.01.13 16:22

bojnik (citat):
Vladimire jel te piknulo, ako ti smeta nemoj da sudjeluješ u raspravi. Osim toga ni kod vas Boro zvani Konj nije imao dobru reputaciju ni kao oficir ni kao čovijek. A ti mi dođeš kao nekakvi požarnii, pa onda trčiš prijaviti DOF-u, možda dobiješ koji čvarak više ili dan nagradnog.  Twisted Evil

nema razloga da neucestvujem u daljoj raspravi. da nije imao dobru reputaciju sigurno nebi postao general i komadant Novosadskog korpusa.

Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2691
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Icon_minitime11.01.13 23:22

cccccccc, druže Vladimire, a kako je Bora konj završio? Što je švercao sa gorivom i streljivom baš tog Novosadskog korpusa i s time dove do ugroze borbene spremnosti korpusa, o tome se vodila polemika kod Miloševića na užem kabinetu, od optužbi ga nije ni prijatelj Perišić mogao spasiti. A još Bora prodao svog stojadina za novoga opela ??? halo da je od zlata nebi dobio toliko para za stojadina u kojemu je junački uzmakao iz Slavonije, uostalom njegova "herojska" djela u Osijeku i okolici govore više od čina i postavljenja, očigledno ti odgovara takva reputacija za prijedlog dodijele čina i postavljenja. Neka si ti meni budan i dalje pazi na Forumu. Twisted Evil
Na vrh Go down
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6171
ČLAN OD: : 2011-01-25

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Icon_minitime12.01.13 0:36

upravo je Perisic hteo da smeni komadanta Novosadskog korpusa bez odobrenja drzavnog vrha sto nije bilo moguce. ima ko brine o borbenoj gotovosti Novosadskog korpua nesekirajse mirno spavaj.o herojskim delima necemo raspravljati na ovom forumu
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2691
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Icon_minitime12.01.13 0:58

Ja mirno spavam Twisted Evil

_________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur. – Šta god se kaže na latinskom, zvuči mudro.
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Icon_minitime17.01.13 11:08

Ahmet Smajilbasic (citat):
SveJug, ga prvi sprat na lijevoj strani od ulaza bili su Tehnicka sluzba, pjesadija a tu je bila i zgrada Komandei. Na prvoj slici vidi se ta zgrada iz dvorista i ulaz. .

Nekako neprepoznajem ili mozda nenadjem tu sliku. Ima samo sa ulice iz pravca pijace.

bokios: vidim da je jedan deo dogradjen (u tom delu su bili stolari i puskari a do kapije vatrogasci iz bijele) a i zid oko kasarne srusen. Nemas mozda neku sliku slikanu iz ulice Kardinala Alojzija Stepinca.
Na vrh Go down
Sponsored content





Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'   Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković' - Page 2 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'
Na vrh 
Stranica 2/9Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 Similar topics
-
» Izvidjaca Ceta Osijek 1990-1991 , Bijela Kasarna - Milan Stanivukovic
» Osijek - Crvena kasarna
» Kragujevac VP 9166 komanda puka
» Novo Mesto, kasarna Milan Majcen 1988/89
» Vojno skladište Čepin VP 5530 Osijek 1991.

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR HRVATSKA-
Idi na: