FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Pula - Katarina, mornarička pešadija

Go down 
+116
damjan72
pera84
barbican
Nikica1973
oktagon
dunja963
Berač šparuga na utvrdama
vojniks
semsudin
Charapan
Jaroslav
pula84
PORUCNIK
drzarkoff
Simonoski
slonche
aries
misamld
BORKO
opatija
jun87
toni105
Kapetan56
trc 79/80
Komandni vod
taneski goran
petrovic mirko
DŠKM
Zoran.jancevski
navyblue
Suljić Irfan
zastavnik
vlado nikolovski
goran9030
beka bucan
kasup
sulja
Mile65
pulajna
Smoki
split
mornar71
Katarina 1983
scout88
Minolovac
Vojnik Graničar
Brajić
dpuric
BRKA
milutins
Radovan Radovanovic
Rasko'
Blagoje
Neša
more6
toma82
lacoš
Anes suno secondo
Djole71
Alef
marioslo
janeztrdi
damjan 72
kg-88
MUSHOKI
SveJug
flexi
missar
lutfi m
kapija
dragisa lazic
davor1
Max Blitz
Stazio
vojnik231
slisko
brioni 82
Gringo
Milan1
vickyvicky
bežigrad
vadragan
Mikoyan
milan55
vladimir era uzice
Boban88
maks
vladimir
vlade021
alexandar
Slaviša Makso
Kap. Stanimirović
generacija80
johnny b
pelister1
dragnik
marinac
mario5
slavi
rade09
vojnik1984
Korto
Prasac
m@x
Gerr
Giuliano
nesa65
bravid
mgalic2
Marduk
BUNKERMAN
purger
mad-max
VBČ
kole
madamov
120 posters
Idi na stranicu : Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 17  Next
AutorPoruka
Radovan Radovanovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 28
ČLAN OD: : 2014-02-11

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Icon_minitime12.02.15 7:13

Mile65 (citat):
Ima li koga iz te generacije? komandni vod,p.porucnik Hodza,Vodnik Boza Sukreski...


Poznavao sam i saradjivao sa st.vodnikom Bozidarom Sukreskim. Koliko me sada secanje sluzi, Boza je bio u vodu veze na Katarini, kao k-dir radio-relejnog odeljenja. Secam se da smo ga zvali "Boza Pub", (po onoj pesmi Djordja Balasevica "Boza zvani Pub").

Meni je Boza ostao u jako dobroj uspomeni. Tih, miran, stalozen, po neki put gotovo neprimetan, ali dobar znalac svog posla, korektan i profesionalan...
Proslo je puno vremena od tada, i neznam kakva je bila daljna njegova sudbina ...


P.S.
Cudi me da V.Stanimirovic nije prokementarisao one predjasnje fotografije sa Briona i Katarine...!!!

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
Kap. Stanimirović
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 77
ČLAN OD: : 2011-12-13

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Icon_minitime18.02.15 20:20

Poz.za Radovana.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Icon_minitime18.02.15 23:46

Monumenti 2013.

Članak i još slika:

[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
sulja
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2015-02-28
M(j)esto zavidovici

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Icon_minitime01.03.15 14:08

poz.svima sluzio sam jna na katarini  klasa 1985/86.Kap. Tesic por.Radovan ,vecinu roka proveo sam na KPSu.Ako ima neko iz te jedinice volio bih da mi se javi ili posalje koju fotografiju.
Na vrh Go down
kasup
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 30
ČLAN OD: : 2014-09-10

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Icon_minitime02.03.15 21:50

Radovan Radovanovic (citat):
Mile65 (citat):
Ima li koga iz te generacije? komandni vod,p.porucnik Hodza,Vodnik Boza Sukreski...


Poznavao sam i saradjivao sa st.vodnikom Bozidarom Sukreskim. Koliko me sada secanje sluzi, Boza je bio u vodu veze na Katarini, kao k-dir radio-relejnog odeljenja. Secam se da smo ga zvali "Boza Pub", (po onoj pesmi Djordja Balasevica "Boza zvani Pub").

Meni je Boza ostao u jako dobroj uspomeni. Tih, miran, stalozen, po neki put gotovo neprimetan, ali dobar znalac svog posla, korektan i profesionalan...
Proslo je puno vremena od tada, i neznam kakva je bila daljna njegova sudbina ...


P.S.
Cudi me da V.Stanimirovic nije prokementarisao one predjasnje fotografije sa Briona i Katarine...!!!
pozdrav za mile65 od kasupa iz velike kladuse ja sam sluzijo u premanturi mart 89-90 licno sam poznavao bozu sukreskog i tad je bio star. vod.u moje vreme a bio sam relejac kao oficir ostao mi je u dobrom i losem sjecanju ali bilo pa proslo

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
beka bucan
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2015-03-04
DOB : 37

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Icon_minitime04.03.15 1:38

bio sam vojnik prva generacija 12 meseci decembar 86 katarina kasarna. 1maj kapetan voislav zelic i major culjak. pozdrav za sve iz katarine,
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Icon_minitime04.03.15 1:56

beka bucan (citat):
bio sam vojnik prva generacija 12 meseci decembar 86 katarina kasarna. 1maj kapetan voislav zelic i major culjak. pozdrav za sve iz katarine,

Pozdrav Beka Bucan!

Nije prva generacja u kojoj su svi služili 12 mjeseci bila u dec. 86.
Bio sam sept. 86, isto svi 12 mjeseci.

A kad je bila prva?
Hm, mislim sept. ili dec. 85.
Na vrh Go down
beka bucan
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2015-03-04
DOB : 37

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Icon_minitime04.03.15 12:13

ne upravu si ja sam bio prva generacija 15 decebar 1985 kod kapetan voislava zelica .
Na vrh Go down
beka bucan
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2015-03-04
DOB : 37

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Icon_minitime04.03.15 13:14

Ja sam iz C Gore jedne prilike vido sam kapetana Tatalovica i Zelica u baru u Crnoj Gori 93 godine
Na vrh Go down
beka bucan
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2015-03-04
DOB : 37

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Icon_minitime04.03.15 13:17

imogu vam reci da je tatalovic bio velki covek kao i oficir
Na vrh Go down
beka bucan
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2015-03-04
DOB : 37

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Icon_minitime04.03.15 13:29

Neznam nista o Radovanu  Zavisic stari vodnik dje  je zvrsio,pozdrav od crnogorac beka .
Na vrh Go down
beka bucan
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2015-03-04
DOB : 37

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Icon_minitime04.03.15 13:31

bio je secam se major culjak taj covek se nije nikad nasmijo toliko je bio nervozan
.
Na vrh Go down
beka bucan
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2015-03-04
DOB : 37

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Icon_minitime04.03.15 13:40

bilo je ipak sve dobro mladi puni energije sve dobro, bio jedan vojnik imo je prezime KURONJA on je bio iz Slovenije   primjeran vojnik strogo po sluzbi avgust 1984 ili 85 neznam tacno pozdrav za sve vojnike i oficire Pula katerina decembar 85
Na vrh Go down
goran9030
Podpukovnik
Podpukovnik
goran9030


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 7506
ČLAN OD: : 2015-03-20
DOB : 58
M(j)esto Đakovo

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Icon_minitime20.03.15 16:09

Radovan Radovanovic (citat):
Max Blitz, postupio sam po tvom "naredjenju" za postovanje fotografija, sad cemo videti jesam li dobro savladao "nastavu"!!!


[You must be registered and logged in to see this image.]

Na fotografiji je postrojavanje na Ktarini (na platou ispred zgrade k-de brigade) u cast dana JNA (22.decembar) 198... i neke godine!


da li je u pitanju možda 1985? slika mi je prilično nejasna, ali imam nekoliko ovakvih...
Na vrh Go down
https://sked.com.hr/shop/
goran9030
Podpukovnik
Podpukovnik
goran9030


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 7506
ČLAN OD: : 2015-03-20
DOB : 58
M(j)esto Đakovo

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Icon_minitime20.03.15 16:34

Danas sam slučajno pronašao ovaj forum. Pozdravljam sve prisutne.
U kasarni "1. Maj" sam proveo vrijeme od 4.2.1985. do 24.2.1986. VP 9030/23
Poseban pozdrav mom kapetanu Radovanoviću koji je "krivac" što sam naišao na forum. Gledao sam neke stare slike i ukucao njegovo ime na google, i eto me tu...


goran9030: komentar modifikovan dana: 20.03.15 16:53; prepravljeno ukupno 2 puta
Na vrh Go down
https://sked.com.hr/shop/
goran9030
Podpukovnik
Podpukovnik
goran9030


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 7506
ČLAN OD: : 2015-03-20
DOB : 58
M(j)esto Đakovo

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Icon_minitime20.03.15 16:46

Radovan Radovanovic (citat):
Mile65 (citat):
Ima li koga iz te generacije? komandni vod,p.porucnik Hodza,Vodnik Boza Sukreski...


Poznavao sam i saradjivao sa st.vodnikom Bozidarom Sukreskim. Koliko me sada secanje sluzi, Boza je bio u vodu veze na Katarini, kao k-dir radio-relejnog odeljenja. Secam se da smo ga zvali "Boza Pub", (po onoj pesmi Djordja Balasevica "Boza zvani Pub").

Meni je Boza ostao u jako dobroj uspomeni. Tih, miran, stalozen, po neki put gotovo neprimetan, ali dobar znalac svog posla, korektan i profesionalan...
Proslo je puno vremena od tada, i neznam kakva je bila daljna njegova sudbina ...


P.S.
Cudi me da V.Stanimirovic nije prokementarisao one predjasnje fotografije sa Briona i Katarine...!!!
Slažem se sa Vašim mišljenjem o (tada) vodniku Sukreškom. Mi smo ga zvali Suki Smile (ali da ne čuje).
Osim njega u vodu veze su bili st. vodnik Raković Živorad - Žika, i vodnik Radivojević Cvetko.
Jednom sam davno naišao na Žiku u Puli i tad smo prvi puta otišli zajedno na piće. Vrhunski radiotelegrafist.
Na vrh Go down
https://sked.com.hr/shop/
goran9030
Podpukovnik
Podpukovnik
goran9030


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 7506
ČLAN OD: : 2015-03-20
DOB : 58
M(j)esto Đakovo

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Icon_minitime20.03.15 16:58

Max Blitz (citat):
beka bucan (citat):
bio sam vojnik prva generacija 12 meseci decembar 86 katarina kasarna. 1maj kapetan voislav zelic i major culjak. pozdrav za sve iz katarine,

Pozdrav Beka Bucan!

Nije prva generacja u kojoj su svi služili 12 mjeseci bila u dec. 86.
Bio sam sept. 86, isto svi 12 mjeseci.

A kad je bila prva?
Hm, mislim sept. ili dec. 85.
Kod nas u vezi su prvi godišnjaci došli u dec. '85. Rtg se nisu ni obučavali kod nas, vodio sam ih u otkomandu u Šibenik.
Taman na Badnjak '85.
Na vrh Go down
https://sked.com.hr/shop/
more6
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 450
ČLAN OD: : 2013-11-16

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Icon_minitime20.03.15 19:18

goran9030 (citat):
Max Blitz (citat):
beka bucan (citat):
bio sam vojnik prva generacija 12 meseci decembar 86 katarina kasarna. 1maj kapetan voislav zelic i major culjak. pozdrav za sve iz katarine,

Pozdrav Beka Bucan!

Nije prva generacja u kojoj su svi služili 12 mjeseci bila u dec. 86.
Bio sam sept. 86, isto svi 12 mjeseci.

A kad je bila prva?
Hm, mislim sept. ili dec. 85.
Kod nas u vezi su prvi godišnjaci došli u dec. '85. Rtg se nisu ni obučavali kod nas, vodio sam ih u otkomandu u Šibenik.
Taman na Badnjak '85.

Lijep pozdravza kolegu  goran9030.Jesi li možda znao neke od ovih ljudi: Johman Krešimir,Stanković Goran,Vrdoljak Duško,Slavković Boško,Marinov Slaven.Bili su vezisti klasa august 84 na Katarini.
Na vrh Go down
goran9030
Podpukovnik
Podpukovnik
goran9030


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 7506
ČLAN OD: : 2015-03-20
DOB : 58
M(j)esto Đakovo

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Icon_minitime21.03.15 9:52

more6 (citat):
goran9030 (citat):
Max Blitz (citat):
beka bucan (citat):
bio sam vojnik prva generacija 12 meseci decembar 86 katarina kasarna. 1maj kapetan voislav zelic i major culjak. pozdrav za sve iz katarine,

Pozdrav Beka Bucan!

Nije prva generacja u kojoj su svi služili 12 mjeseci bila u dec. 86.
Bio sam sept. 86, isto svi 12 mjeseci.

A kad je bila prva?
Hm, mislim sept. ili dec. 85.
Kod nas u vezi su prvi godišnjaci došli u dec. '85. Rtg se nisu ni obučavali kod nas, vodio sam ih u otkomandu u Šibenik.
Taman na Badnjak '85.

Lijep pozdravza kolegu  goran9030.Jesi li možda znao neke od ovih ljudi: Johman Krešimir,Stanković Goran,Vrdoljak Duško,Slavković Boško,Marinov Slaven.Bili su vezisti klasa august 84 na Katarini.
Pozdrav i tebi more6. Drago mi je da postoji mjesto gdje se i nakon toliko godina mogu prisjetiti poznatih osoba i mjesta. Od nabrojanih imao sam zadovoljstvo upoznati Krešu, Gorana i Slavena. Ostalu dvojicu ne znam.
Oni su bili klasa prije mog dolaska i njih smo naslijedili. Krešu je iz Zagreba, pokušao sam ga kontaktirati u nekoliko navrata, ali više nije bio na adresi koju je ostavio. Tvoja poruka me podsjetila, pa sam na google-u pronašao jednog takvog u Zagrebu, ali kao vrsnog stomatologa. Poslao sam mu mail, pa ćemo vidjeti da li je to ista osoba.
Sa Goranom sam se čuo nekoliko puta nakon što se "skinuo" i nakon toga je komunikacija prestala. U Beogradu ima jako puno osoba sa istim imenom i teško ga je naći nakon tolikog vremena. Što se Slavena tiče, od kako sam ga vidio kad se pozdravljao od nas - od njega ni traga ni glasa. Znam da je njegova tadašnja adresa bila u Splitu, ali ga nisam uspio pronaći. Posao me vodi na sve strane, tako da sam često u raznim gradovima.
Inače, iz njihove klase su bili Nikola Rakidžijev (mislim da je iz Strumice), Ivo Filipović (Čapljina), Marko Logar (Maribor), ćato je bio iz Banja Luke i zvali smo ga Skočko (da me ubiješ ne mogu se sjetiti imena)...
Dok svladam umjetnost postavljanja slika, svakako ću to napraviti jer ih imam puno. 
Do idućeg javljanja, želim ti ugodan vikend.
Na vrh Go down
https://sked.com.hr/shop/
Radovan Radovanovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 28
ČLAN OD: : 2014-02-11

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Icon_minitime21.03.15 17:48

goran9030 (citat):
Danas sam slučajno pronašao ovaj forum. Pozdravljam sve prisutne.
U kasarni "1. Maj" sam proveo vrijeme od 4.2.1985. do 24.2.1986. VP 9030/23
Poseban pozdrav mom kapetanu Radovanoviću koji je "krivac" što sam naišao na forum. Gledao sam neke stare slike i ukucao njegovo ime na google, i eto me tu...


Postovani Gorane,

Hvala ti puno na pozdravima! Bas sam se obradovao kad sam video tvoj post! Sta reci: jesmo mi rasuti svuda po "svetu", ali ipak je svet mali... "staro" drustvo se kad-tad ponovo sretne, nadje...

Posebno me je obradovala cinjenica da si vojni rok sluzio u VP 9030/23 (vodu veze). Pominjao si nekolicinu vojnika koji su u isto vreme bili sa tobom u jedinici. Vreme je ucinilo svoje... od nabrojanih (Johman Krešimir,Stanković Goran,Vrdoljak Duško,Slavković Boško,Marinov Slaven) u secanju mi je ostalo ime Johman Kresimira i Marinov Slavena. Johman je bio iz Zagreba, a Marinov iz Splita. Cini mi se da je Marinovu otac bio mornaricki oficir. Ostalih se nazalost ne secam.

Takodje, pomenuo si i par staresina, pa na osnovu toga predpostavljam da si po specijalnosti bio radiotelegrafista.

Ako imas nekih fotografija iz tog perioda, bilo bi dobro da ih ovde postavis. Mozda ce se jos neko naci i podsetiti tog vremena (kao sto si i ti).

Puno pozdrava i sve najbolje od bivseg komandira!
Na vrh Go down
more6
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 450
ČLAN OD: : 2013-11-16

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Icon_minitime23.03.15 8:15

goran9030 (citat):
more6 (citat):
goran9030 (citat):
Max Blitz (citat):
beka bucan (citat):
bio sam vojnik prva generacija 12 meseci decembar 86 katarina kasarna. 1maj kapetan voislav zelic i major culjak. pozdrav za sve iz katarine,

Pozdrav Beka Bucan!

Nije prva generacja u kojoj su svi služili 12 mjeseci bila u dec. 86.
Bio sam sept. 86, isto svi 12 mjeseci.

A kad je bila prva?
Hm, mislim sept. ili dec. 85.
Kod nas u vezi su prvi godišnjaci došli u dec. '85. Rtg se nisu ni obučavali kod nas, vodio sam ih u otkomandu u Šibenik.
Taman na Badnjak '85.

Lijep pozdravza kolegu  goran9030.Jesi li možda znao neke od ovih ljudi: Johman Krešimir,Stanković Goran,Vrdoljak Duško,Slavković Boško,Marinov Slaven.Bili su vezisti klasa august 84 na Katarini.
Pozdrav i tebi more6. Drago mi je da postoji mjesto gdje se i nakon toliko godina mogu prisjetiti poznatih osoba i mjesta. Od nabrojanih imao sam zadovoljstvo upoznati Krešu, Gorana i Slavena. Ostalu dvojicu ne znam.
Oni su bili klasa prije mog dolaska i njih smo naslijedili. Krešu je iz Zagreba, pokušao sam ga kontaktirati u nekoliko navrata, ali više nije bio na adresi koju je ostavio. Tvoja poruka me podsjetila, pa sam na google-u pronašao jednog takvog u Zagrebu, ali kao vrsnog stomatologa. Poslao sam mu mail, pa ćemo vidjeti da li je to ista osoba.
Sa Goranom sam se čuo nekoliko puta nakon što se "skinuo" i nakon toga je komunikacija prestala. U Beogradu ima jako puno osoba sa istim imenom i teško ga je naći nakon tolikog vremena. Što se Slavena tiče, od kako sam ga vidio kad se pozdravljao od nas - od njega ni traga ni glasa. Znam da je njegova tadašnja adresa bila u Splitu, ali ga nisam uspio pronaći. Posao me vodi na sve strane, tako da sam često u raznim gradovima.
Inače, iz njihove klase su bili Nikola Rakidžijev (mislim da je iz Strumice), Ivo Filipović (Čapljina), Marko Logar (Maribor), ćato je bio iz Banja Luke i zvali smo ga Skočko (da me ubiješ ne mogu se sjetiti imena)...
Dok svladam umjetnost postavljanja slika, svakako ću to napraviti jer ih imam puno. 
Do idućeg javljanja, želim ti ugodan vikend.

Pozdrav Gorane i kap.Radovanoviću koji će sigurno ovo pročitati,Baš mi je drago da sam konačno uspio pronaći na ovom forumu nekog tko ipak nekog zna iz tog vremena.Inače momke koje spominjemo zajedno sa mnom završili su obuku u kasarni Premantura.Ja sam bio iz kasarne Karlo Rojc,oni sa katarine a bilo nas je još iz Zadra,Malog Lošinja,Lastova i svi smo se nakon obuke vratili u matične kasarne.Bilo ih je još Manojlović Dragče,Petković Miodrag,Naim Hiseni,Miftari afrem itd.O osobama koje spominjete ti i Radovan znam da je od Slavena Marinova otac bio oficir ali ne mornarički čini mi se.Marin prema mojim informacijama danas živi u Crnoj Gori.Johman Krešimir rodom je iz Gospića i tu je živio do fakulteta.Danas je u Zagrebu ugledni stomatolog.Sreo sam se s njim nekoliko puta.Što su ti momci radili na Katarini nakon obuke ? Napiši koju riječ o tome.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Icon_minitime23.03.15 12:37

Hej, ne vucite kolone i kolone prethodnih postova za sobom baš svaki put... Wink
Nepregledno je...
Na vrh Go down
goran9030
Podpukovnik
Podpukovnik
goran9030


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 7506
ČLAN OD: : 2015-03-20
DOB : 58
M(j)esto Đakovo

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Icon_minitime23.03.15 12:41

OK, primljeno k znanju. Smile

_________________
In medias (t)res...
Na vrh Go down
https://sked.com.hr/shop/
goran9030
Podpukovnik
Podpukovnik
goran9030


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 7506
ČLAN OD: : 2015-03-20
DOB : 58
M(j)esto Đakovo

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Icon_minitime23.03.15 13:14

more6;
Ako si sa Krešom i Slavenom bio na Premanturi, pretpostavljam da si onda sigurno upoznao i Filipovića i Logara, jer su oni bili desetari u istoj klasi. Ja sam također bio na Premanturi za vrijeme kursa za k.o. 
Bilo je to zanimljivo vrijeme iz kojeg se najviše sjećam crtice kad su nas pokušali naučiti da "komandujemo". Sjećam se da se u početku naši glasovi nisu čuli dalje od pola metra hihihi.
Onda smo otišli u obližnji šumarak, svaki je dobio svoje drvo i čitavo popodne smo se derali. Iduće jutro smo mogli mrtvog probuditi... Very Happy
Dobro si me sjetio da je Krešo rodom iz Gospića, međutim u to vrijeme je stanovao u Vankinoj 14 u Zagrebu, pa je nama to ostalo u sjećanju. Slavena bih svakako volio čuti ili vidjeti. Ostala je jedna poruka koju mu greškom nisam prenio jer je napustio kasarnu prije nego smo se vratili. Sitnica je, ali me to prati sve ove godine...
A šta su ti momci radili - e to je već teško pitanje. I vojna tajna Wink
Zapravo su pomogli nama gušterima da se snađemo. Zahvaljujući njima, ali i našim komandirima prvenstveno - nitko iz moje generacije ne može reći da mu je u vojsci bilo loše. Obuka je ponekad bila naporna, ponekad dosadna... ali nikad nam se nisu dešavale stvari koje sam slušao od drugih poznanika o skupljanju opušaka, zalijevanja cvijeća po kiši i sličnih gluposti. 
Načelo kap. Radovanovića je bilo da se posao mora napraviti bez otezanja i najbolje što možeš. Disciplina je postojala i znalo se tko je tko. Međutim, nije bilo, ali baš nikada iskaljivanja na vojnicima ili neke diktature. Mi smo u svemu djelovali kao ekipa, i to dobro posložena.

_________________
In medias (t)res...
Na vrh Go down
https://sked.com.hr/shop/
goran9030
Podpukovnik
Podpukovnik
goran9030


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 7506
ČLAN OD: : 2015-03-20
DOB : 58
M(j)esto Đakovo

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: 24.02.1985.   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Icon_minitime23.03.15 13:54

[You must be registered and logged in to see this image.]
Evo, nadam se da sam svladao postavljanje slika. Samo da se još uvjerim da je nisam previše uvećao...
Na vrh Go down
https://sked.com.hr/shop/
more6
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 450
ČLAN OD: : 2013-11-16

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Icon_minitime23.03.15 13:59

Mada se sječam mase ljudi,Filipovića se i sječam ali Logar?Možda je bio relejac,stvarno sam ga zaboravio.Inače sa kapetanom Radovanovićem sam izmjenio dosta informacija i zahvalan sam mu što mi je pojasnio neke stvari a i dao informacije o nekim oficirima iz našeg doba.Inače na katarini sam bio nekoliko puta za vrijeme vojnog roka (pamtim i odličnu kantinu).Na kraju sam se nekim čudnim okolnostima i razdužio na Katarini,naravno pješačio iz grada sa šatorskim krilom punom robe,a put ti je poznat.Inače vaši "katarinci"su davali straže ispred komande 5.VPS preko puta marine,a ja sam tamo službovao.Žao mi je što nisam imao čast upoznati kap.Radovanovića,mislim da je svjetski tip.Tamo na Premanturi imao sam velikog prijatelja koji je bio otkomanda iz Zadra a tvoj je zemljak iz Gorjana nažalost tragično poginuli Perić Zlatko.Završio je šumarstvo,radio u šumarskom institutu u Jastrebarskom,bio pred doktoratom poginuo je prije 10.ak godina u prometnoj nesreći.
Na vrh Go down
goran9030
Podpukovnik
Podpukovnik
goran9030


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 7506
ČLAN OD: : 2015-03-20
DOB : 58
M(j)esto Đakovo

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Icon_minitime23.03.15 14:11

[You must be registered and logged in to see this image.]
S lijeva (prvi red): Kap. Radovanović, Ivo Filipović, Krešimir Johman, Marko Logar, ?? iz Nikšića,
drugi red st. vodnik Raković, Slaven Marinov, Ivica Smrček...
Na vrh Go down
https://sked.com.hr/shop/
goran9030
Podpukovnik
Podpukovnik
goran9030


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 7506
ČLAN OD: : 2015-03-20
DOB : 58
M(j)esto Đakovo

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Icon_minitime23.03.15 14:16

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na slici: kap. Radovanović, st. vod. Raković i vodnik Radivojević. 
Ja potpisujem...
Na vrh Go down
https://sked.com.hr/shop/
goran9030
Podpukovnik
Podpukovnik
goran9030


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 7506
ČLAN OD: : 2015-03-20
DOB : 58
M(j)esto Đakovo

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Icon_minitime23.03.15 14:24

[You must be registered and logged in to see this image.]

more6; 
Marko Logar je bio radiotelegrafist. Ovdje sam ga prikazao, on je prvi s lijeva, stoji. Bio je komandir našeg odjeljenja. 
Odlično je svirao gitaru, uostalom, bio je član grupe "Skakafci" iz Maribora. Nakon razduživanja sam ga nekoliko puta sreo na graničnim prijelazima Macelj i Šentilj gdje je radio.

_________________
In medias (t)res...
Na vrh Go down
https://sked.com.hr/shop/
more6
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 450
ČLAN OD: : 2013-11-16

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Icon_minitime23.03.15 14:41

U redu je prijatelju sječanja se vračaju.Ako si bio u Premanturi na kursu za k.o.možda si upoznao i desetara telegrafistu Velimira Stojkovskog iz naše klase.Opako ozbiljan,služben ali o.k.momak.Danas je rektor na Skopskom sveučilištu.Ukucaj njegovo ime ima dosta slika pa se možda sjetiš.
Na vrh Go down
goran9030
Podpukovnik
Podpukovnik
goran9030


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 7506
ČLAN OD: : 2015-03-20
DOB : 58
M(j)esto Đakovo

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Icon_minitime23.03.15 17:38

Ne sjećam ga se, ali to je moguće i zato jer sam ja 85/86. Na Premanturu sam otišao nakon osnovne obuke, tako da tamo nisam imao nastavu rtg. Sjećam se da je tamo bio jedan zastavnik koji je također rasturao telegrafiju. Međutim, kratko sam bio na Premanturi, a previše vremena je od tada prošlo da bih se sjetio njegovog imena.
Inače, kasarna Rojc mi je ostala u sjećanju jer smo tamo prvo stigli i tu su me prvi puta ošišali Smile
Isto tako, kasnije sam tamo preuzimao mladu vojsku za Katarinu. Sjećam se nekoliko crtica i odatle.

_________________
In medias (t)res...
Na vrh Go down
https://sked.com.hr/shop/
more6
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 450
ČLAN OD: : 2013-11-16

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Icon_minitime23.03.15 18:22

Imaš pravo zastavnik Pejčić,vrhunski telegrafista.Da Stojkovski Velimir se skinuo negdje u osmom mjesecu 1985.godine,jer moralo se ostaviti redovno da bi se stiglo na početak predavanja na fakultetu.
Na vrh Go down
Radovan Radovanovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 28
ČLAN OD: : 2014-02-11

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Icon_minitime24.03.15 8:46

Gorane,
bravo za fotografije! Bila su to neka davna, lepa i dobra vremena...


Niste trebali bas toliko da me nahvalite... Drago mi je da sam vam ostao u lepoj uspomeni, a i vi meni...
I dan, danas se setim poimenicno nekih bivsih vojnika koji su mi ostali u dragoj uspomeni... Mislim da su i ostale staresine veze ovde pomenute (Rakovic, Radivojevic, Sukreski, Vlacic..) bile veliki profesionalci, vrsni znalci svog posla i na prvom mestu dobri ljudi... A kad su svi korektni, "normalni" podrazumevalo se da nije bilo nikakvih problema.


More,
pomenuo si zastavnika Dragoljuba Pejcica, bio je izvanredan radiotelegrafista, radio je u SCV (stac.centru veze) na Premanturi. Nakon svih dogadjanja 90-tih godina, u penziju je otisao iz Kumbora. Po mojim informacijama ziveo je u jednom selu u okolini Vrnjacke Banje. Nazalost, pre dva meseca dobio sam informaciju da je u drugoj polovini prosle godine umro.

Informaciju sam dobio od zast.Pere Damjanovica, oni koji su bili na obuci na Premanturi sigurno ce ga se setiti. Pera je bio vrhunski teleprinterista i obucio je brojne generacije vojnika vrhunskih teleprinterista...
Na vrh Go down
Radovan Radovanovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 28
ČLAN OD: : 2014-02-11

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Icon_minitime24.03.15 8:48

Neko je ovde pominjao kap. Vojislava Zelica!!!

Vojislav Zelic je u penziji i zivi u Obrenovcu.
Na vrh Go down
more6
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 450
ČLAN OD: : 2013-11-16

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Icon_minitime24.03.15 19:48

Tako je Radovane,stariji vodnik I kl.(u moje doba)bio je komandir voda vašim "katarincima"Slavenu Marinovu,Vrdoljak Dušku i Haljiti Haljitu koji su bili teleprinteristi u otkomandi.Vrhunski i izuzetno brz.Uvjek je znao reći da će na kraju svake obuke duplo brže otkucati tekst od bilo kojeg svog vojnika.I bilo je tako ali u mojoj klasi pojavio se momak koji ga je nadmašio i bio brži od njega.Zvao se Petrović Zoran i bio je otkomanda iz Malog Lošinja.Pobrao je puno nagrada na takmičenjima i zaradio puno nagradnih dana.Pero Damjanović ga se sigurno sjeća.Žao mi je Dragoljuba Pejčića,eto godine idu ljudi odlaze.Nažalost Radovane ovo je već drugi oficir sa Premanture za kojeg javljate da nije među živima.Prvi je ako se sječate Spasić Dragan(nažalost poginuo u saobračajnoj nesreći)
Na vrh Go down
more6
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 450
ČLAN OD: : 2013-11-16

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Icon_minitime27.03.15 13:18

goran9030 (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

more6; 
Marko Logar je bio radiotelegrafist. Ovdje sam ga prikazao, on je prvi s lijeva, stoji. Bio je komandir našeg odjeljenja. 
Odlično je svirao gitaru, uostalom, bio je član grupe "Skakafci" iz Maribora. Nakon razduživanja sam ga nekoliko puta sreo na graničnim prijelazima Macelj i Šentilj gdje je radio.

Promatrajući pažljivije ovu fotografiju poprilično sam siguran da je vojnik sa naočalama u sredini Čulum Željko rodom negdje iz Vojvodine.Možda "Goran" može to potvrditi.
Na vrh Go down
goran9030
Podpukovnik
Podpukovnik
goran9030


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 7506
ČLAN OD: : 2015-03-20
DOB : 58
M(j)esto Đakovo

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Icon_minitime31.03.15 17:14

[You must be registered and logged in to see this image.]

More6; ne mogu potvrditi tvoju konstataciju za vojnika sa naočalama. U pitanju je Milan Andrijević iz Pančeva. Koliko se sjećam, tada je on bio najstariji među nama i radio je kao profesor na PMF-u. Bavio se šahom i tada je bio internacionalni majstor. Nije bio "ekspolzivan" ni brz, ali sve što je rekao mu je bilo odvagano i na mjestu. Došao nam je na obuku iz bataljona i kasnije se tamo vratio kao desetar. Bio je sa mnom na kursu na Premanturi.
Inače, da ne objavljujem slike "na komadiće", ovu sam sada postavio kao kompletnu. Možda će netko nekoga prepoznati na njoj, pa ću navesti imena;
Stoje: Marko Logar (Maribor), Milan Andrijević (Pančevo), Andrej Ahčan (Ljubljana), moja malenkost, e sad sam se zablokirao jer ne mogu se sjetiti imena vojnika do mene - mislim da je ime Miran i da je iz Slovenije..., Darko Čabraja (Travnik) i Miroslav Liptak (B. Palanka).
Čuče: Ivica Smrček (D. Stubica), Ivan Fuchts (Maribor), Asmir (?) Džafić (Zagreb), Alojz Pal (Murska Sobota) i Toni Stevanovski (Skopje).
Slikano 24.2.'85. na otoku Katarina...

_________________
In medias (t)res...
Na vrh Go down
https://sked.com.hr/shop/
goran9030
Podpukovnik
Podpukovnik
goran9030


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 7506
ČLAN OD: : 2015-03-20
DOB : 58
M(j)esto Đakovo

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Icon_minitime31.03.15 17:19

[You must be registered and logged in to see this image.]

evo jedan detalj sa redovne provjere i čišćenja opreme iza "stare zgrade" - jer kasnije smo promjenili prostorije i lokaciju.
Na slici smo ja i Pal sa RUP-12, onda Andrijević, Stevanovski, Fuchts i Čabraja, pa na kraju Džafić sa RUP-33.
Leđima okrenut čuči Marinov Slaven i ne mogu odrediti koga to zaklanja...
Na vrh Go down
https://sked.com.hr/shop/
goran9030
Podpukovnik
Podpukovnik
goran9030


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 7506
ČLAN OD: : 2015-03-20
DOB : 58
M(j)esto Đakovo

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Icon_minitime31.03.15 17:37

I da danas dodam još jedan post, da ne pretjeram... pregledavajući ove stare slike, sjetio sam se desetara iz Nikšića. To je Željko Drinčić. Fenomenalan momak i baš mi je bilo krivo kada sam prošli puta nabrajao imena, a njegovog se nisam mogao sjetiti. 
Ali, ipak je od tada prošlo 30 godina i pomalo su sjećanja  izblijedila...

_________________
In medias (t)res...
Na vrh Go down
https://sked.com.hr/shop/
Radovan Radovanovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 28
ČLAN OD: : 2014-02-11

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Icon_minitime01.04.15 8:09

Bravo Gorane,

Fotografije su ti super!

Citajuci ove tvoje postove polako se i ja secam nekih detalja. Divim ti se na pamcenju imena! Ja se na zalost nemogu setiti nekih, (ostarilo se i vreme cini svoje) ali maglovito se secam nekih... Sad sam se setio Tonija Stevanovskog... Moze biti da je iz Skoplja, ne secam se bas tacno. Cini mi se da je bio niskog rasta, naginjao je crnoj puti, ali mi je nesto nejasno da li je bio telegrafista ili telefonista...?

Pominjes "staru" zgradu uz fotografiju gde ste sa radio uredjajima. Prilikom preseljenja jedinice sa Briona na Katarinu (mislim da je to bilo 1983.g.) bili smo smesteni u zgradi "1.maj" u prizemlju, hodnik desno, pa levo krilo... Inace, pored veze u toj zgradi je bio mad (mesoviti art.divizion) na spratu, a na drugom spratu lard PVO (laki art.raketni division PVO). U jednom period u prizemlju su nam bile komsije inzinjerci i ABHO.

Kasnije, nemogu se setiti kada, preseljeni smo u prizemlje zgrade, gde je bio smesten pesadijski bataljon. To je zgrada preko puta kantine i vojnickog intendantskog servisa, odnosno pored vojnickog kluba.

Eto, polako, zahvaljujuci tebi, secanja mi se vracaju...

P.S. Poslao sam ti privatnu poruku, neznam da li si je procitao... voleo bih da mi odgovoris na nju.

Pozdrav svima!
Na vrh Go down
goran9030
Podpukovnik
Podpukovnik
goran9030


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 7506
ČLAN OD: : 2015-03-20
DOB : 58
M(j)esto Đakovo

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Icon_minitime01.04.15 11:58

Radovan Radovanovic (citat):
Bravo Gorane,

Fotografije su ti super!

Citajuci ove tvoje postove polako se i ja secam nekih detalja. Divim ti se na pamcenju imena! Ja se na zalost nemogu setiti nekih, (ostarilo se i vreme cini svoje) ali maglovito se secam nekih... Sad sam se setio Tonija Stevanovskog... Moze biti da je iz Skoplja, ne secam se bas tacno. Cini mi se da je bio niskog rasta, naginjao je crnoj puti, ali mi je nesto nejasno da li je bio telegrafista ili telefonista...?

Pominjes "staru" zgradu uz fotografiju gde ste sa radio uredjajima. Prilikom preseljenja jedinice sa Briona na Katarinu (mislim da je to bilo 1983.g.) bili smo smesteni u zgradi "1.maj" u prizemlju, hodnik desno, pa levo krilo... Inace, pored veze u toj zgradi je bio mad (mesoviti art.divizion) na spratu, a na drugom spratu lard PVO (laki art.raketni division PVO). U jednom period u prizemlju su nam bile komsije inzinjerci i ABHO.

Kasnije, nemogu se setiti kada, preseljeni smo u prizemlje zgrade, gde je bio smesten pesadijski bataljon. To je zgrada preko puta kantine i vojnickog intendantskog servisa, odnosno pored vojnickog kluba.

Eto, polako, zahvaljujuci tebi, secanja mi se vracaju...

P.S. Poslao sam ti privatnu poruku, neznam da li si je procitao... voleo bih da mi odgovoris na nju.

Pozdrav svima!
Liijepo je dobiti pohvalu, ali slike su naše zajedničke. Ja sam ih samo sačuvao. Objavit ću ih još ali postupno kako ne bih zatrpao temu.
Drago mi je ako mogu pomoći da se skine prašina i paučina sa nekih prošlih vremena i da se obnove sjećanja.
Moram priznati da i meni sa ovim vremenskim odmakom imena počinju biti problem. Ipak je prošlo 30 godina, i to nije malo. Meni olakšava to što ja trebam pamtiti imena samo 2-3 klase koje su se preklapale, a Vama je to multiplicirano. 
Toni Stevanovski je zaista bio malog rasta. Papovka mu je skoro udarala po petama. Bio je telegrafista, ali morzeov kod nikako nije volio. Imao je veoma tvrd san i teško ga je bilo probuditi. Tako pamtim jednu anegdotu. Trebao je biti požarni jednu noć i nije mu se dalo svlačiti, pa opet oblačiti. Zaspao je na jednom praznom krevetu u spavaonici obučen. Mi smo ga zajedno sa dekom (ćebetom) - kao u nosilima podigli i odnijeli pored mora ispod piste. Kad je došla plima uletio je kao furija u spavaonicu mokar kao miš. Nije baš za ovaj forum evocirati šta nam je sve nabrajao... Smile
Kada sam ja došao u jedinicu, bili smo u prizemlju "prvog maja". Komšije su nam bili inžinjerci. Iznad nas su bili MAD i LARD. Sjećam se da sam imao dosta rasprava sa (st. vodnikom ili zastavnikom???) Hrnjazom. Ali smo to riješili pa smo kasnije imali dobre odnose i nije nas gnjavio. Ima i o tome jedna anegdota, kao i sa kap. Vučićevićem nakon kojeg sam bio na "ribanju" kod Vas. Ali je vrijedilo.
Slika koju sam postavio je nastala iza prostorije koja nam je služila kao skladište, između dva krila zgrade. Imam još jednu sličnu na kojoj se vide prozori RTG-a i učionice, pa ću je postaviti kasnije. U ljeto '85 smo preselili u zgradu bataljona. Tamo smo opet bili desno od ulaza.
Poruku nisam dobio, zadnja mi je stigla od Blagoja Rodića. Inače, ja sam jednu poslao i Vama nakon što sam se registrirao. 
Sa zadovoljstvom ću Vam odgovoriti čim je dobijem.
Na vrh Go down
https://sked.com.hr/shop/
goran9030
Podpukovnik
Podpukovnik
goran9030


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 7506
ČLAN OD: : 2015-03-20
DOB : 58
M(j)esto Đakovo

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Icon_minitime01.04.15 12:17

[You must be registered and logged in to see this image.]

Evo, to je ta druga slika koju imam, a na kojoj se vide "naši" prozori. Dva prozora sa lijeve strane su od RTG-a, a druga dva u ćošku su od učionice. Prozori ravno ispred su od umivaonika i wc-a koje smo dijelili sa inžinjercima.
Ovaj gologlavi momak je Darko Čabraja (tlf), a iza njegovih leđa možete vidjeti samo lice Tonija Stevanovskog. Ovaj koji je na slici najbliži i prolazi je telefonist, sjećam se da je sa Kosova, ali ne mogu se sjetiti imena. On je generacija prije moje i tada je bio stari vojnik. Lice sam zapamtio, ali ime...
Jedino što mogu reći da je bio stalno u društvu sa Haljitijem.

_________________
In medias (t)res...
Na vrh Go down
https://sked.com.hr/shop/
Radovan Radovanovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 28
ČLAN OD: : 2014-02-11

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Icon_minitime01.04.15 19:00

Gorane, podstaknut tvojim fotografijama, postavljam i ja ove tri moje... Nazalost na njima nema podataka kada su nastale. Po nekoj mojoj logici i secanju mogle bi biti 1984-85. Radi se o svecanoj obavezi na Katarini, ali neznam sa kojom generacijom.

Mozda na njima nades nekoga i iz svoje...


[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
more6
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 450
ČLAN OD: : 2013-11-16

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Icon_minitime01.04.15 19:38

goran9030
Eto da se zahvalim za pojašnjenje one slike.Inače tip je isti Željko Čulum koji je isto bio na Katarini,i kojeg si sigurno negdje sreo u krugu vašeg kompleksa jer je bio august84 klasa.Ali izgleda da su vojnici koje sam nabrajao (Petković,Vrdoljak,Manojlović,Hiseni,Mustafi,Miftari,Slavković,)bili u onom drugom objektu ili ako se ne varam "bataljonu"kako su ga zvali.Ipak malo gore spomenuo si Haljiti Haljita koji je bio teleprinterist kao i Marinov Slaven i Vrdoljak Duško.Vrdoljak je imao 28 godina i bio je stariji od svih nas.Inače Vrdoljak i Marinov su se poznavali iz civilstva jer su bili iz Splita.
Na vrh Go down
vlado nikolovski
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2015-04-01

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Icon_minitime01.04.15 21:35

Ima li nekog iz martovske 77 garda,minobacacka isto smo bili na Katerini.
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Icon_minitime02.04.15 13:00

[You must be registered and logged in to see this link.], dobro dosao na forum!
Na vrh Go down
goran9030
Podpukovnik
Podpukovnik
goran9030


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 7506
ČLAN OD: : 2015-03-20
DOB : 58
M(j)esto Đakovo

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Icon_minitime02.04.15 13:59

vlado nikolovski (citat):
Ima li nekog iz martovske 77 garda,minobacacka isto smo bili na Katerini.
Vlado, dobro došao u naše društvo. Uz malo sreće, možda naiđe netko koga poznaješ. Prvi korak si napravio Smile
Na vrh Go down
https://sked.com.hr/shop/
goran9030
Podpukovnik
Podpukovnik
goran9030


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 7506
ČLAN OD: : 2015-03-20
DOB : 58
M(j)esto Đakovo

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Icon_minitime02.04.15 14:20

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na žalost - na prvoj i trećoj fotografiji ne prepoznajem nikoga. Mislim da se one odnose na klasu prije '84. 
Na ovoj drugoj sam prepoznao nekoliko osoba:
Nisam siguran za ovog što stoji drugi s lijeve strane, mogao bi biti Haljiti Haljit.
Šesti s lijeve strane stoji Nikola Rakidžijev (mislim da je iz Strumice) - od njega sam preuzeo PM.
Nakon Vas je Ivo Filipović koji je zagrlio Marka Logara, a odmah do njih sa naočarima je Branko Kurilić iz B. Manastira, a danas živi u Temerinu.
Osim njih, na slici prepoznajem jedino još Gorana Stoisavljevića iz Banja Luke koji je bio ćato kad sam ja došao. On čuči ispred Vas i ima smotani papir u ruci (valjda nakon polaganja svečane obaveze).
Inače, ostale ne prepoznajem. U moje vrijeme nije bilo mornara u vodu. Isto tako sa titovkama su bili samo vozači. 
Ne znam da li Vam nešto znače imena Gagulić Spaso, Glišić, Srdanović Miomir, Goran Bujošević, Ljahaj Hasan, Magrdžija Midhat, Marković Selman... - sad sam ja ovdje "nadrobio" imena iz tri klase, ali možda se nekoga sjetite. Smile

_________________
In medias (t)res...
Na vrh Go down
https://sked.com.hr/shop/
goran9030
Podpukovnik
Podpukovnik
goran9030


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 7506
ČLAN OD: : 2015-03-20
DOB : 58
M(j)esto Đakovo

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Icon_minitime03.04.15 12:52

[You must be registered and logged in to see this image.]

Dio voda veze, ljeto '85.

_________________
In medias (t)res...
Na vrh Go down
https://sked.com.hr/shop/
goran9030
Podpukovnik
Podpukovnik
goran9030


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 7506
ČLAN OD: : 2015-03-20
DOB : 58
M(j)esto Đakovo

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Icon_minitime03.04.15 12:56

[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
In medias (t)res...
Na vrh Go down
https://sked.com.hr/shop/
Sponsored content





Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 12 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Pula - Katarina, mornarička pešadija
Na vrh 
Stranica 12/17Idi na stranicu : Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 17  Next
 Similar topics
-
» Mornaricka pesadija Trebinje 1988\89
» KATARINA I MONUMENTI - HOTELI
» VP 1159, VP 6030, Saura, Katarina, Vojna Bolnica, sve PULA 1977/1978
» PULA(07.01.1981. FIZELA), PREKOMANDA: BRIONI, PREKOMANDA: KATARINA- PETA CETA PLOVNIH SREDSTAVA, TRANSPORTER PT- ???
» PULA(07.01.1981. FIZELA), PREKOMANDA: BRIONI, PREKOMANDA: KATARINA- PETA CETA PLOVNIH SREDSTAVA, TRANSPORTER PJT-401

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR HRVATSKA-
Idi na: