FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Crtice iz života i o životu

Go down 
+11
Sloba1
vladimir
Dario
PORUCNIK
SveJug
Zoran I
pera84
Doktor Živago
Brkakougar
goran9030
VBČ
15 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutorPoruka
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 62
M(j)esto Bijelo Polje

Crtice iz života i o životu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Crtice iz života i o životu   Crtice iz života i o životu - Page 2 Icon_minitime07.07.22 9:45

I svodi se na onaj minus između godine rođenja i godine smrti, što reče bata-Đole...

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness

goran9030 and Doktor Živago vole ovaj upis

Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6426
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Crtice iz života i o životu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Crtice iz života i o životu   Crtice iz života i o životu - Page 2 Icon_minitime09.07.22 8:44

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6426
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Crtice iz života i o životu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Crtice iz života i o životu   Crtice iz života i o životu - Page 2 Icon_minitime09.07.22 9:01

Napraviše komunu Smile


[You must be registered and logged in to see this image.]

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6426
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Crtice iz života i o životu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Crtice iz života i o životu   Crtice iz života i o životu - Page 2 Icon_minitime13.07.22 7:56

[You must be registered and logged in to see this image.]

Doktor Živago voli ovaj upis

Na vrh Go down
goran9030
Podpukovnik
Podpukovnik
goran9030


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 7506
ČLAN OD: : 2015-03-20
DOB : 58
M(j)esto Đakovo

Crtice iz života i o životu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Crtice iz života i o životu   Crtice iz života i o životu - Page 2 Icon_minitime13.07.22 23:13

Ova vijest bi možda trebala ići u rubriku "Vjerovali ili ne" ili "Živa istina". Za one koji trebaju preračun, nagrada iznosi okruglo 40€. Ako je i od političara, previše je...

Mladi Vukovarac postao europski prvak u dizanju utega. Penava mu pompozno uručio nagradu Grada - bon od 300 kuna

S druge strane, gradonačelnik je dao 100.000 kuna za novu čudnu svjetlosnu atrakciju koja izgleda kao neonska lampa za noćne leptire


[You must be registered and logged in to see this image.]

Na službenim stranicama Grada Vukovara jučer je objavljena vijest kako su tamošnji gradonačelnik, inače saborski zastupnik i predsjednik Domovinskog pokreta, Ivan Penava, te njegov zamjenik Filip Sušac primili mladog dizača utega Nikolu Todorovića i njegovog trenera Milana Kordića, nakon trijumfa kojeg je taj sportaš postigao na Kupu Europske unije u Španjolskoj od 7. do 10. srpnja.
“Nikola Todorović u konkurenciji natjecatelja do 17 godina nije imao dostojnog protivnika te je postao pobjednik Kupa Europske unije te postavio novi državni rekord u trzaju”, stoji na stranicama Grada Vukovara. Osvojio je zlatnu medalju i donio je u Vukovar. Na primanju, gradonačelnik Penava je rekao kako mu je “čast i zadovoljstvo” ugostiti mladog sportaša i njegovog trenera iz Kluba dizača utega, te da će grad na čijem je čelu “u okviru svojih financijskih sredstava, kao i do sada, nastaviti podupirati rad kluba te mu pružati maksimalnu podršku”.

Na kraju je dodao kako se “Vukovar zaista može ponositi mladim i uspješnim sportašima poput Nikole” i poželio mu još “puno sportskog uspjeha i sreće”. Penava nije ostao samo na riječima. U skladu s izrečenom tvrdnjom kako eto, zahvaljujući skrbi Grada Vukovara Klub dizača utega “nakon dugo vremena” ima kvalitetne uvjete za rad, a što se, veli, ogleda u izvrsnim rezultatima, odlučio je i nagraditi mladog sportaša, tim prije što mu ovo nije prvi međunarodni uspjeh.

Penavina nagrada: poklon bon od 300 kn


Na jednoj od šest fotografija tog događaja vidi se kako gradonačelnik Penava uručuje Nikoli Todoroviću kuvertu, no nigdje u tekstu se ne spominje što je u njoj. Kao velikodušan, ali samozatajan čovjek koji se ne želi hvaliti poklonjenim – mada bi to mogao jer je riječ o javnom, a ne privatnom novcu – Penava nije objavio kojim je iznosom nagradio mladog perspektivnog dizača utega “koji je u Vukovar donio brojna, hvale vrijedna odličja”, kako piše na službenoj stranici Grada Vukovara.
Ali, zahvaljujući Milanu Kordiću treneru 17 godišnjeg sportaša, koji je na svome Facebook profilu zahvalio gradonačelniku Penavi na prijemu, saznali smo da se u kuverti nalazio poklon bon. I to u vrijednosti od čak 300 kuna. Nazvali smo Kordića koji nam je to potvrdio i rekao kako je Nikola Todorović vrijednost bona saznao otišavši u vukovarski Intersport, gdje su mu na blagajni očitali da se Grad Vukovar isprsio s čak 300 kuna, koje eto, namjenski, može potrošiti kod njih.


Istovremeno, nova turistička atrakcija

Nikola Todorović, inače, spada među najperspektivnije mlade vukovarske sportaše. U lipnju je s velikim uspjehom nastupio u Meksiku, na Svjetskom prvenstvu u dizanju utega za kadete. U disciplini trzaj osvojio je četvrto mjesto, a bronca mu je izmakla za dlaku. U disciplinama izbačaj i biatlon plasirao se među osam najboljih mladih dizača utega na svijetu. Tom prilikom čak je tri puta nadmašio dotadašnji državni rekord.
I eto, zaslužio čak 300 kuna na koliko je gradonačelnik Vukovara procijenio njegov uspjeh. A samo dan ranije na istim tim službenim stranicama Grada Vukovara objavljeno je kako središte Vukovara krasi nova turistička atrakcija, 3D natpis “Vukovar” koji je, kako piše, “posebno uočljiv gostima koji u Vukovar pristižu s mnogobrojnih kruzera”.


Lampa za 100.000 kuna

Govoreći o toj novoj, spektakularnoj svjetlećoj atrakciji u gradu, gdje je zbog štednje u proračunu reducirana javna rasvjeta, Penava je rekao kako se ulaže “puno truda, napora i financijskih sredstava kako bi Vukovar bio što ljepši, čišći i atraktivniji” te je na tom tragu i novi 3D natpis kojeg je Grad Vukovar postavio u suradnji s Turističkom zajednicom.
“Sve ovo činimo s namjerom kako bi turističke pokazatelje i brojke, a koje su i sada vrlo dobre, učinili još boljima. Siguran sam kako će ovo mjesto na obali Dunava postati prepoznatljiva atrakcija na kojoj će se stvarati brojne uspomene iz Vukovara”, pohvalio se Penava.
Ali kao i kod dodjele onog bona mladom sportašu za čiju se vrijednost, zbog samozatajnosti gradonačelnika, tek naknadno saznalo, Penava nije rekao koliko je javnog novca potrošio na plastični svjetleći natpis sa šest slova i jednim srcem. Saznali smo to iz plana javne nabave iz kojeg se vidi kako ta svjetleća atrakcija koja privlači turiste s kruzera, kao neonska lampa noćne leptire, košta 100.000 kuna.
[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
In medias (t)res...

Doktor Živago voli ovaj upis

Na vrh Go down
https://sked.com.hr/shop/
Doktor Živago
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
Doktor Živago


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 13028
ČLAN OD: : 2020-07-15
DOB : 57
M(j)esto Vinkovci

Crtice iz života i o životu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Crtice iz života i o životu   Crtice iz života i o životu - Page 2 Icon_minitime13.07.22 23:22

Bravo Gorane. Da ovo nisam pročitao ne bih vjerovao.

Nevjerojatan bezobrazluk i nemoral gradonačelnika

Da je bio pravi kao sto nije, izvadio bi iz svog džepa par tisuća i dao momku.

Sramota!

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
goran9030
Podpukovnik
Podpukovnik
goran9030


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 7506
ČLAN OD: : 2015-03-20
DOB : 58
M(j)esto Đakovo

Crtice iz života i o životu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Crtice iz života i o životu   Crtice iz života i o životu - Page 2 Icon_minitime13.07.22 23:28

Morao sam to objaviti, jer je sve skupa više nego apsurdno. 
Frajer se slika i velikodušno uručuje kovertu. A unutra nije čak ni gotovina, nego bon koji će kompenzirati sa dotičnom trgovinom...
Iako sam za Penavu odavno rekao NNNI (ništa nas ne smije iznenaditi), ovo ipak nisam mogao ni sanjati. 
Što kažeš, mogao je iz svog džepa izvaditi, dovoljno je u njemu završilo novaca. 

Pa bar da su dečku poklonili trenerku ili patike. Ili da su mu dali knjigu - gradsku monografiju... ne bi bruka bila tolika...

Ali pazi sad moju iduću objavu na ovoj temi. Ovo je još bolje:

_________________
In medias (t)res...
Na vrh Go down
https://sked.com.hr/shop/
goran9030
Podpukovnik
Podpukovnik
goran9030


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 7506
ČLAN OD: : 2015-03-20
DOB : 58
M(j)esto Đakovo

Crtice iz života i o životu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Crtice iz života i o životu   Crtice iz života i o životu - Page 2 Icon_minitime13.07.22 23:32

I mene zadnjih par godina jako muči ahilova tetiva. 

Telegram ekskluziv: načelnik Murtera otišao u Austriju u bordel i tamo na službenu karticu Općine potrošio 1560 eura

Telegram je u posjedu dokumenata koji dokazuju da je načelnik Toni Turčinov zloupotrijebio službenu karticu i onda to pokušao zataškati


Načelnik je otezao odgovoriti na Telegramov upit zašto je proračunskim novcem podmirio troškove bordela, pravdajući se nedavnom operacijom Ahilove tetive. ‘Budite kolegijalni i dopustite mi mirnu rehabilitaciju’, kazao nam je. A onda je ponudio apsolutno egzotično objašnjenje za svoj potez

Telegram je u posjedu računa koji nepobitno dokazuju: načelnik općine Murter-Kornati, Toni Turčinov, službenom je karticom plaćao usluge u austrijskom bordelu. Sredinom travnja 2019., između 1:37 i 3:38 ujutro, u klagenfurtskom klubu La Cocotte triput je upotrijebio općinsku karticu. Dvaput je ispeglao iznose od 600 eura i jednom 360 eura, potrošivši tako u jednu noć ukupno 1560 eura proračunskog novca.
U međuvremenu ugašeni klub La Cocotte nesumnjivo je doista bio legalni bordel; tako se uredno i oglašavao. Na službenim stranicama reklamirali su kako nude “erotično iskustvo” s non-stop show programom, a gosti su mogli birati intimno druženje s 10 do 15 djevojaka u sedam zasebnih soba na dva kata.

_________________
In medias (t)res...

Zoran I and Doktor Živago vole ovaj upis

Na vrh Go down
https://sked.com.hr/shop/
goran9030
Podpukovnik
Podpukovnik
goran9030


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 7506
ČLAN OD: : 2015-03-20
DOB : 58
M(j)esto Đakovo

Crtice iz života i o životu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Crtice iz života i o životu   Crtice iz života i o životu - Page 2 Icon_minitime13.07.22 23:36

Zanima me baš što bi na ovaj gornji post mogao reći naš kolega SveJug?
Šta se desi kada njihov funkcioner upotrijebi službeni telefon u privatne svrhe i to se otkrije?

Ili što misli VBČ, kako bi Nijemci to prokomentirali?

Za druga Peru znam... Ameri bi bili sretni da njihov predsjednik ovako spiska novce, pa makar iza stajale još tri nule. Very Happy

_________________
In medias (t)res...

Doktor Živago voli ovaj upis

Na vrh Go down
https://sked.com.hr/shop/
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

Crtice iz života i o životu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Crtice iz života i o životu   Crtice iz života i o životu - Page 2 Icon_minitime14.07.22 7:48

goran9030 (citat):
Zanima me baš što bi na ovaj gornji post mogao reći naš kolega SveJug?
Šta se desi kada njihov funkcioner upotrijebi službeni telefon u privatne svrhe i to se otkrije?

Ili što misli VBČ, kako bi Nijemci to prokomentirali?

Za druga Peru znam... Ameri bi bili sretni da njihov predsjednik ovako spiska novce, pa makar iza stajale još tri nule. Very Happy
Nemogu reci da toga nije bilo i ovde ali se brzo sazna i preduzmu se mere protig toga. Bivsi premijer je prilikom sluzbene posete (nesecam se kojoj zemlji) sa vladinim  avionom poveo i pastorku. Normalno da je medija reagovala i on je morao platiti iz svog djepa cenu njene karte kao VIP osobi.  Bilo je kada su predstavnici sindikalnih organizacije otisli na sluzbeno putovanje pa isto zaglavili u nocni klub. To se pak zavrsilo njivim ostavkama na tim polozajima.

_________________
Više ne krivim ljude koji me razočaraju, od sad krivim sebe što očekujem previše!

goran9030 and Doktor Živago vole ovaj upis

Na vrh Go down
Doktor Živago
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
Doktor Živago


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 13028
ČLAN OD: : 2020-07-15
DOB : 57
M(j)esto Vinkovci

Crtice iz života i o životu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Crtice iz života i o životu   Crtice iz života i o životu - Page 2 Icon_minitime14.07.22 7:55

SveJug (citat):
goran9030 (citat):
Zanima me baš što bi na ovaj gornji post mogao reći naš kolega SveJug?
Šta se desi kada njihov funkcioner upotrijebi službeni telefon u privatne svrhe i to se otkrije?

Ili što misli VBČ, kako bi Nijemci to prokomentirali?

Za druga Peru znam... Ameri bi bili sretni da njihov predsjednik ovako spiska novce, pa makar iza stajale još tri nule. Very Happy
Nemogu reci da toga nije bilo i ovde ali se brzo sazna i preduzmu se mere protig toga. Bivsi premijer je prilikom sluzbene posete (nesecam se kojoj zemlji) sa vladinim  avionom poveo i pastorku. Normalno da je medija reagovala i on je morao platiti iz svog djepa cenu njene karte kao VIP osobi.  Bilo je kada su predstavnici sindikalnih organizacije otisli na sluzbeno putovanje pa isto zaglavili u nocni klub. To se pak zavrsilo njivim ostavkama na tim polozajima.
To se zove normalnim i odgovornim političarom.
Na vrh Go down
goran9030
Podpukovnik
Podpukovnik
goran9030


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 7506
ČLAN OD: : 2015-03-20
DOB : 58
M(j)esto Đakovo

Crtice iz života i o životu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Crtice iz života i o životu   Crtice iz života i o životu - Page 2 Icon_minitime14.07.22 8:39

SveJug (citat):
goran9030 (citat):
Zanima me baš što bi na ovaj gornji post mogao reći naš kolega SveJug?
Šta se desi kada njihov funkcioner upotrijebi službeni telefon u privatne svrhe i to se otkrije?

Ili što misli VBČ, kako bi Nijemci to prokomentirali?

Za druga Peru znam... Ameri bi bili sretni da njihov predsjednik ovako spiska novce, pa makar iza stajale još tri nule. Very Happy
Nemogu reci da toga nije bilo i ovde ali se brzo sazna i preduzmu se mere protig toga. Bivsi premijer je prilikom sluzbene posete (nesecam se kojoj zemlji) sa vladinim  avionom poveo i pastorku. Normalno da je medija reagovala i on je morao platiti iz svog djepa cenu njene karte kao VIP osobi.  Bilo je kada su predstavnici sindikalnih organizacije otisli na sluzbeno putovanje pa isto zaglavili u nocni klub. To se pak zavrsilo njivim ostavkama na tim polozajima.
Da su takve posljedice siguran sam da se naših 99% političara ne bi bavilo politikom. Ne isplati se. 
Kod nas ti i dalje vrijedi ono: use, na se i poda se... 
A mi ih  sve iste biramo jer su jedini na listama, nema drugačijih. Zato i jest izlaznost oko 30-tak posto na izborima

_________________
In medias (t)res...

SveJug voli ovaj upis

Na vrh Go down
https://sked.com.hr/shop/
goran9030
Podpukovnik
Podpukovnik
goran9030


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 7506
ČLAN OD: : 2015-03-20
DOB : 58
M(j)esto Đakovo

Crtice iz života i o životu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Crtice iz života i o životu   Crtice iz života i o životu - Page 2 Icon_minitime14.07.22 8:47

O ovome sam pisao još dok je dotični gospodin bio ministar u Vladi. 
Selo u kojem živi njegov punac (tast) dobilo je više nego čitava Slavonija i Baranja nakon proglašenja elementarne nepogode u poljoprivredi. 
I sad smetaju čovjeka da raspolaže "svojim" novcem... cccc
Eto još jedne crtice iz života:

Članovi obitelji posudili mu novac, ali ne mogu objasniti otkud im
Sestra, bivša supruga, majka i punac, financirali su s oko milijun kuna OPG bivšega ministra Tolušića
Objavljeno: 11. srpanj 2022. 19:02
[size=39][You must be registered and logged in to see this image.]

[/size]
Sestra, bivša supruga, majka i punac, ali i on sam osobno financirali su s oko milijun kuna OPG Terra Slavonia bivšega ministra poljoprivrede Tomislava Tolušića kako bi on tim novcem mogao aplicirati za natječaj iz europskih fondova te dobiti dodatnih 2,9 milijuna kuna za izgradnju vinarije.
Europski ured javnoga tužitelja (EPPO), koji je nedavno uhitio i osumnjičio Tolušića zbog prevare vezane upravo uz taj natječaj iz 2021., sumnja da novac koji su te osobe uplatile Tolušićevu OPG-u nema zakonito porijeklo.

_________________
In medias (t)res...
Na vrh Go down
https://sked.com.hr/shop/
Doktor Živago
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
Doktor Živago


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 13028
ČLAN OD: : 2020-07-15
DOB : 57
M(j)esto Vinkovci

Crtice iz života i o životu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Crtice iz života i o životu   Crtice iz života i o životu - Page 2 Icon_minitime14.07.22 8:56

Ma da baš.

Nekako ne mogu povjerovati u navod da mu je novac posudila bivša supruga..teško.

Nakon razvoda su njih dvoje kao pas i mačka.

P.s.

Samo me nemojte pitati odakle mi je to poznato...

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
goran9030
Podpukovnik
Podpukovnik
goran9030


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 7506
ČLAN OD: : 2015-03-20
DOB : 58
M(j)esto Đakovo

Crtice iz života i o životu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Crtice iz života i o životu   Crtice iz života i o životu - Page 2 Icon_minitime14.07.22 9:01

E šta je sretan čovjek... njemu i bivša žena posudi, a ja kad sam zatražio samo pola tog iznosa od važeće žene i punice, nasmijale se i rekle da smanjim sa alkoholom, ili sam možda na drogi?

A o tim razvodima, pri kojima svaka strana zadrži ponešto "stečeno" u braku i gledaju se kao pas i mačka... moglo bi se pričati. Ne pitajte me odakle znam Smile Smile
Uostalom ima raznih pasa i mačaka. Nisu svi ratoborni kad se svjetla pogase

_________________
In medias (t)res...

Sloba1 voli ovaj upis

Na vrh Go down
https://sked.com.hr/shop/
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6426
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Crtice iz života i o životu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Crtice iz života i o životu   Crtice iz života i o životu - Page 2 Icon_minitime14.07.22 21:10

Италијански премијер Марио Драги најавио је оставку, преноси АНСА.

Подсетимо се да су се претходно Џонсон и естонски премијер Калас повукли.



[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6426
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Crtice iz života i o životu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Crtice iz života i o životu   Crtice iz života i o životu - Page 2 Icon_minitime14.07.22 21:49

Tanja Bošković, nekad i sad. [You must be registered and logged in to see this image.]

goran9030 and Doktor Živago vole ovaj upis

Na vrh Go down
Doktor Živago
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
Doktor Živago


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 13028
ČLAN OD: : 2020-07-15
DOB : 57
M(j)esto Vinkovci

Crtice iz života i o životu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Crtice iz života i o životu   Crtice iz života i o životu - Page 2 Icon_minitime14.07.22 22:47

Sjećam se Tanje iz mog omiljenog filma Balkan Expres. Kakva je to mačka bila!
Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6426
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Crtice iz života i o životu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Crtice iz života i o životu   Crtice iz života i o životu - Page 2 Icon_minitime27.07.22 18:11

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6426
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Crtice iz života i o životu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Crtice iz života i o životu   Crtice iz života i o životu - Page 2 Icon_minitime05.08.22 18:59

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6426
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Crtice iz života i o životu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Crtice iz života i o životu   Crtice iz života i o životu - Page 2 Icon_minitime06.08.22 18:56

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6426
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Crtice iz života i o životu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Crtice iz života i o životu   Crtice iz života i o životu - Page 2 Icon_minitime07.08.22 19:26

[You must be registered and logged in to see this image.]

Doktor Živago voli ovaj upis

Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6426
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Crtice iz života i o životu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Crtice iz života i o životu   Crtice iz života i o životu - Page 2 Icon_minitime11.08.22 15:50

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6426
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Crtice iz života i o životu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Crtice iz života i o životu   Crtice iz života i o životu - Page 2 Icon_minitime13.08.22 11:43

[You must be registered and logged in to see this image.]  [You must be registered and logged in to see this image.]  [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6426
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Crtice iz života i o životu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Crtice iz života i o životu   Crtice iz života i o životu - Page 2 Icon_minitime14.08.22 10:16

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6426
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Crtice iz života i o životu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Crtice iz života i o životu   Crtice iz života i o životu - Page 2 Icon_minitime17.08.22 14:18

[You must be registered and logged in to see this image.]

PORUCNIK voli ovaj upis

Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6426
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Crtice iz života i o životu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Crtice iz života i o životu   Crtice iz života i o životu - Page 2 Icon_minitime17.08.22 14:24

Izgleda ona krilatica - ako ti nećeš uvek ima ko oće - više neće važiti i obija se poslodavcima o glavu

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6426
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Crtice iz života i o životu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Crtice iz života i o životu   Crtice iz života i o životu - Page 2 Icon_minitime17.08.22 15:19

Drvo očajnički pokušava da se bori za život.


[You must be registered and logged in to see this image.]

Doktor Živago voli ovaj upis

Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6426
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Crtice iz života i o životu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Crtice iz života i o životu   Crtice iz života i o životu - Page 2 Icon_minitime19.08.22 14:35

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6426
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Crtice iz života i o životu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Crtice iz života i o životu   Crtice iz života i o životu - Page 2 Icon_minitime20.08.22 21:11

Pa ti idi u školu.!!


[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6426
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Crtice iz života i o životu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Crtice iz života i o životu   Crtice iz života i o životu - Page 2 Icon_minitime24.08.22 23:34

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6426
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Crtice iz života i o životu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Crtice iz života i o životu   Crtice iz života i o životu - Page 2 Icon_minitime28.08.22 9:24

Ko se ovde snađe, svaka mu čast -Hong Kong..


[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6426
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Crtice iz života i o životu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Crtice iz života i o životu   Crtice iz života i o životu - Page 2 Icon_minitime29.08.22 22:34

Austrijska carica Elizabeta (1837-1898) je bila neobično ponosna na svoju kosu, veoma dugu, gustu. Carica je, navodno, otpuštala svaku sluškinju kojoj bi tokom češljanja Carice ispala i jedna jedina vlas.
Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6426
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Crtice iz života i o životu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Crtice iz života i o životu   Crtice iz života i o životu - Page 2 Icon_minitime29.08.22 22:37

Mark Tven se rodio na dan prolaska Halejeve komete 1835. Zakleo se da će doživeti i drugi prolazak ove komete. I jeste.
Umro je dan posle njenog sledećeg prolaska 1910. godine.
Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6426
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Crtice iz života i o životu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Crtice iz života i o životu   Crtice iz života i o životu - Page 2 Icon_minitime03.09.22 7:50

Dostojevski je bio osuđen na smrt streljanjem, ali je u poslednjem trenutku pomilovan. Veliki strah koji je tada osetio nikad nije uspeo da prebrodi. I sam je kasnije rekao da mu je to iskustvo produbilo intenzitet doživljaja života i poimanja sveta.
Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6426
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Crtice iz života i o životu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Crtice iz života i o životu   Crtice iz života i o životu - Page 2 Icon_minitime04.09.22 9:21

Vreme leti, i zimi i leti. Ne trošite život na nebitne stvari i ljude


[You must be registered and logged in to see this image.]

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6426
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Crtice iz života i o životu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Crtice iz života i o životu   Crtice iz života i o životu - Page 2 Icon_minitime10.09.22 18:19

Klinka se namestila udobno

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6426
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Crtice iz života i o životu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Crtice iz života i o životu   Crtice iz života i o životu - Page 2 Icon_minitime10.09.22 18:59

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Doktor Živago
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
Doktor Živago


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 13028
ČLAN OD: : 2020-07-15
DOB : 57
M(j)esto Vinkovci

Crtice iz života i o životu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Crtice iz života i o životu   Crtice iz života i o životu - Page 2 Icon_minitime10.09.22 19:26

Velnes mu došo glave. Nije to dobro u tim godinama za zdravlje.
Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6426
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Crtice iz života i o životu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Crtice iz života i o životu   Crtice iz života i o životu - Page 2 Icon_minitime10.09.22 19:34

Bio do pre neki dan na televiziji. Mislim da je srce otkazalo.
Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6426
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Crtice iz života i o životu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Crtice iz života i o životu   Crtice iz života i o životu - Page 2 Icon_minitime13.09.22 22:51

[You must be registered and logged in to see this image.]

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6426
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Crtice iz života i o životu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Crtice iz života i o životu   Crtice iz života i o životu - Page 2 Icon_minitime18.09.22 8:22

Svaka čast ovoj osobi. Šiptar, došao da u sred Beograda pokaže šta misli o Srbima. Neprijatelja treba poštovati, ja ovog poštujem, mnogo više od većine Srba koji danas ćute.


[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6426
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Crtice iz života i o životu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Crtice iz života i o životu   Crtice iz života i o životu - Page 2 Icon_minitime18.09.22 10:47

Dvadesetdvogodišnja Mahsa Amini putovala je sa porodicom iz iranskog Kurdistana do glavnog grada Teherana, gde je "moralna policija" uhapsila zbog nenošenja hidžaba. Preminula je od policijskog batinjanja. Pa stvarno ste nenormalni. SLOBODA za sve žene ovog sveta!


[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6426
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Crtice iz života i o životu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Crtice iz života i o životu   Crtice iz života i o životu - Page 2 Icon_minitime25.09.22 18:42

Koliko je samo njih, koji su dali dinar da uđu u kolo, a dva bi dali da što pre iz njega izađu... Ne zna im se broj u ovom trenutku.
Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6426
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Crtice iz života i o životu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Crtice iz života i o životu   Crtice iz života i o životu - Page 2 Icon_minitime27.09.22 15:35

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6426
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Crtice iz života i o životu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Crtice iz života i o životu   Crtice iz života i o životu - Page 2 Icon_minitime01.10.22 22:28

Ovo je bilo ulje![You must be registered and logged in to see this image.]

Doktor Živago voli ovaj upis

Na vrh Go down
Doktor Živago
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
Doktor Živago


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 13028
ČLAN OD: : 2020-07-15
DOB : 57
M(j)esto Vinkovci

Crtice iz života i o životu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Crtice iz života i o životu   Crtice iz života i o životu - Page 2 Icon_minitime01.10.22 22:37

Tko je to proizvodio? Vise se ne sjećam..
Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6426
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Crtice iz života i o životu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Crtice iz života i o životu   Crtice iz života i o životu - Page 2 Icon_minitime01.10.22 22:50

Titov Vrbas-- danas se zove samo Vrbas
Na vrh Go down
goran9030
Podpukovnik
Podpukovnik
goran9030


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 7506
ČLAN OD: : 2015-03-20
DOB : 58
M(j)esto Đakovo

Crtice iz života i o životu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Crtice iz života i o životu   Crtice iz života i o životu - Page 2 Icon_minitime02.10.22 15:12

Proizvođač je Vital Vrbas. 
Zar ulje više nije dobro, kad je BILO 100% ok?

_________________
In medias (t)res...
Na vrh Go down
https://sked.com.hr/shop/
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6426
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Crtice iz života i o životu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Crtice iz života i o životu   Crtice iz života i o životu - Page 2 Icon_minitime06.10.22 14:18

Trgovina

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Sponsored content





Crtice iz života i o životu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Crtice iz života i o životu   Crtice iz života i o životu - Page 2 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Crtice iz života i o životu
Na vrh 
Stranica 2/6Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» CRTICE IZ POVIJESTI - (H)ISTORIJE
» Troškovi života
» Uspomene iz života izvan SMB uniforme
» Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: 
OTVORENA CIVILNA PLATFORMA
 :: RAZNO
-
Idi na: