FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje

Go down 
+100
Vladicin Han 3713 - C 1
gruncic
Pavle
Vlatko Cipranic
Zoki_ŠRO
Atomislav
VBČ
Mirka
Aleksandar Ratkovic Rale
voja64
pera84
Veselin
teabobigo
Deda Pajo
Dejan Menićanin
Čizmaš
Todor967
biguran
Sloba1
sali
Anonymus
Beka Andjelkovic
Miki64
bežigrad
Josip77
radanm
milutins
OFK.BGD
pukovnik
Mart 89
lacoš
Mekusje 94
mirko-nbgd
Frtutma
vojnik 84
vladimir
sloboda 71
013gonzo
ramos 2014
familija
zvone
Karlo77
Beric Zivko
ZAGORAC
DraganJovanovic
Trifke
Gringo
Mirko BG
sremac65
ljuba70
slavisab
Stari
eknaton
bakimali
semsudin
stari FAZAN
igormekušje
argir
mare69
ppresing
janeztrdi
djdragan
SveJug
dpuric
colonelo
Todor67
boyan64
miler
sasa staza
šmigi
mikica
Boske
Max Blitz
oficir s ruzom
zoran.orescanin
bojnik
Stazio
raketa
karaulac
Sokol1
Sasa Andjelkovic
Puky
darkob
Vlada 13
Mladjo
bechej
DanSlobo82
purger
Čaja
jelen pivo
Stripy
saban
Sasa Anjelkovic S palanka
andjelko
mgalic2
Kapetan Miki
Kaplar M
hacko17
Dado
zoran stojilkovic
104 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 11, 12, 13  Next
AutorPoruka
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1231
ČLAN OD: : 2013-02-06
M(j)esto Svuda po malo

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Icon_minitime22.05.14 9:58

Gde si Sremac 65 stara kuko ? Kako je kod tebe,bas mi drago da se javio neko malo stariji iz Mekusja. Dobro dosao na forum..... cheers  pionir
Na vrh Go down
sremac65
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2014-05-21

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Icon_minitime22.05.14 22:59

Hvala na dobrodošlici sasa staza.Kod mene Sava trenutno opada a ja tražim klasiće.Danas sam preko fb pronašao trojicu i rekao im za ovaj forum očekujem da se i oni uključe.Pozdrav svima Sremac65.
Na vrh Go down
Mirko BG
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2014-05-29
DOB : 56
M(j)esto beograd

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Icon_minitime29.05.14 13:35

sasvim slucajno sam naisao na ovaj forum i mnogo mi je drago zbog toga. ja sam 88klasa i u mekusju sam bio od 18.3.-11.9.1986. pa prekomanda postojna. kdir voda kap. manojlovic miodrag,kdir cete milun ojdanic,jos je bio por. peter vorih ali se nesecam u kom vodu je bio kdir.za vreme bombardovanja 99, sreo sam tada pp popovic miodraga koji je i tada imao ono njegovo prepoznatljivo vojnicko drzanje,od njega sam saznao za pogibiju kap.manojlovica i kap. ojdanica.k-dant bataljona 88klasa je bio pp urosevic.
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Icon_minitime29.05.14 15:56

A nažalost vojnici i ginu!!!!

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1231
ČLAN OD: : 2013-02-06
M(j)esto Svuda po malo

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Icon_minitime29.05.14 16:03

Zdravo Mirko BG-mogu ti reci da je Vorih Peter bio k-dir. 2 cete bataljona SRO kada sam ja otisao u JNA marta 91 i imao je cin kapetana. A Miodrag Popovic je bio k-dir. prve cete i bio je kap. 1 klase,strog ali pravican.
Na vrh Go down
Trifke
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2014-06-10

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Icon_minitime10.06.14 12:51

Secam se Baotic Zeljka stazirali smo zajedno u Prizrenu
Na vrh Go down
Trifke
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2014-06-10

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Icon_minitime10.06.14 12:58

A inace ja sam bio mart 88.druga ceta drugi vod k_dir Ganic Zaim . Pozdrav svima ako ima nekog iz te klase neka se javi.
Na vrh Go down
DraganJovanovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2014-06-23

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Icon_minitime23.06.14 21:51

Sasvim slucajno sam otkrio ovaj forum. Ja sam 88. klasa sro, mart '86. 3.vod 2.ceta. Komandir cete bio je Popovic, komandir voda Zailac Milenko i stazisti komandiri odeljenja Tomas Dragan iz Prijedora i Vrazic Neven. U sastavu voda bili su Djuric Slobodan, Kolar Marko, Softic Sead, Scekic Ratko, Djordjevic Miroslav, Mitevski Zan, Mihajlovic Slavisa, Bjelic Milan, Mufic Tihomir, Radonjic Velimir, Blagojevic Bata, i drugi...
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3577
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Icon_minitime23.06.14 21:54

Dobro došao na forum! cheers 
Samo nastavi,netko će se već javiti od tvojih "klasiča".
Na vrh Go down
Stari
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2014-04-01
M(j)esto Šabac

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Icon_minitime26.06.14 14:38

tek sada videh,veliki pozdrav za Jokica......ps.javi se u inbox,dobro se poznajemo...
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2691
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Icon_minitime26.06.14 22:46

Stari (citat):
tek sada videh,veliki pozdrav za Jokica......ps.javi se u inbox,dobro se poznajemo...
ekipa dobrodošli na Forum, budite aktivni i kako vidite nađe se netko poznat (stari našao ljubu jokića) cheers
Na vrh Go down
Beric Zivko
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2014-08-24
M(j)esto Novi Sad

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Icon_minitime25.08.14 23:34

Postovani bivsi vodnici stazisti ! I ja sam bio u Mekusju u 63 klasi SRO Inzinjerije pod komandom k-dira voda porucnika Dopudja Mane. Komandir cete je bio kapetan Jovo Mamula. Komadant skole je bio pukovnik Drljevic, dok je nacelnik centra bio general Burcul. TO SU VREMENA KOJA SE NE ZABORAVLJAJU. Likovi iz voda i cete ne mogu se zaboraviti. Ostao sam u skoli kao k-dir odelenja tako da se secam i 65 klase, odnosno poznate su mi 62,63, 64 i 65 klasa u periodu od 1976 i 1977 godine pa ako ima neko iz te stare garde neka se javi.
Na vrh Go down
Karlo77
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2014-08-14

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Icon_minitime14.09.14 23:29

Ja sam bio u Kamenskom od Juna 77 do Augusta 78 prvo kao Inzinjerac VP 3713/2 pod Kapetanom Tot ili Toth posle obuke u pristabnoj jedinice kao puskar kod majstora Sabadosa .
Jeli neko zna nekoga iz tog vremea?Hvala unapred.
Nezaboravno vreme. Cool
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Icon_minitime15.09.14 6:08

[You must be registered and logged in to see this link.], dobro dosao na forum!
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Icon_minitime15.09.14 19:56

Karlo77 (citat):
Ja sam bio u Kamenskom od Juna 77 do Augusta 78 prvo kao Inzinjerac VP 3713/2 pod Kapetanom Tot ili Toth posle obuke u pristabnoj jedinice kao puskar kod majstora Sabadosa .
Jeli neko zna nekoga iz tog vremea?Hvala unapred.
Nezaboravno vreme. Cool
Dobrodošao!!!!

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
zvone
Gušter
Gušter
zvone


BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2014-09-30
DOB : 59
M(j)esto zagreb

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Icon_minitime30.09.14 21:05

Puky (citat):
Sjeća li se netko poručnika Drage Repinca? Bio komandir voda i ŠROI, a kasnije nastavnik taktike?
Danas je general-bojnik, zakovjednik H KoV !!!!!! Shocked
Bio je i zapovjenik nekih UN misija po Africi (Angola i sl.), gdje je pokupio gadne zaraze, jedva ga izvukli!
Dobio priznanje i zahvalu Glavnog tajnika UN-a.

Kako ga se ne bih sjećao.  Laughing  Bio mi je zapovjednik voda, ŠRO Inžinjerije, Mekušje klasa - Aprilac 1984. godine. Nakon obuke otišao sam stažirati u Maribor. Bio je dosta tih, samozatajan, tko zna, možda je već onda planirao prelazak u HV?   Very Happy
Na vrh Go down
zvone
Gušter
Gušter
zvone


BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2014-09-30
DOB : 59
M(j)esto zagreb

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Icon_minitime30.09.14 21:43

sremac65 (citat):
Godina 1984/85 prva studentska 15 meseci mislim 85 klasa Mekušje k-dir voda poručnik Dragutin Repinc posle kapetan Ojdanić. Ima li nekog iz te klase?                                                                             P.S. posle toliko godina slike Mekušja uhh bez teksta.Pozdrav svima Sremsc65


Pa možda se mi znamo druže?  Laughing  Također klasa 1984/85., doduše ja sam bio aprilac, moji najbolji prijatelji bili su u toj klasi Balun (Splićanin) i pokojni Vakirević Radojica iz Beograda. Sjećam se još dosta ljudi, a ti ako si Sremac... pada mi na pamet jedan Gmitrović? On je bio tamo negdje iz tog djela...
Na vrh Go down
sremac65
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2014-05-21

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Icon_minitime11.12.14 21:17

Zdravo Zvone,
tvoja faca mi je poznata ja sam avgust ali smo se preklapali sa aprilom.Ja sam Sremac a bio je jedan sremac Konjević u aprilskoj klasi on je iz mog mesta Srem.Mitrovice. Meni je bio desetar Tuhtan Tomislav april ako se dobro sećam imena...
Pozdrav,...
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1231
ČLAN OD: : 2013-02-06
M(j)esto Svuda po malo

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Icon_minitime11.12.14 21:23

Pozdrav Sremac65 i dobro dosao na forum. Pozdravlja te poslednja 98 klasa mart 91 god. study study study
Na vrh Go down
zvone
Gušter
Gušter
zvone


BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2014-09-30
DOB : 59
M(j)esto zagreb

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Icon_minitime11.12.14 23:40

sremac65 (citat):
Zdravo Zvone,
tvoja faca mi je poznata ja sam avgust ali smo se preklapali sa aprilom.Ja sam Sremac a bio je jedan sremac Konjević u aprilskoj klasi on je iz mog mesta Srem.Mitrovice. Meni je bio desetar Tuhtan Tomislav april ako se dobro sećam imena...
Pozdrav,...

Pozdrav Sremac. Ako ti je bio desetar onaj na kojeg ja mislim, onda nije Truhtan Tomislav, već Zoran. Plav momak, iz Rijeke, bio je stariji od nas (znaš da smo mi bili ili balavci, koji su tek završili srednju, ili momci koji su završili fakultete. On je bio u mom vodu i kad smo išli u prekomande, mislim da je on ostao u Mekušju. Meni je dosta stvari ishlapilo iz glave, ali kad ovako čitam, onda se pomalo prisjećam...  Wink

_________________
"When I looked for good, then evil came unto me: and when I waited for light, there came darkness." Job 30:26
Na vrh Go down
familija
Gušter
Gušter
familija


BROJ POSTOVA: : 31
ČLAN OD: : 2015-02-02
DOB : 53
M(j)esto LJig

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Icon_minitime03.02.15 1:37

Pozdrav za svo drustvo sa ovog foruma, a narocito za moje kolege iz SRO Inzinjerija Karlovac..
Kako sam u dahu danas progutao svih ovih 18 stranica...Emocije i uspomene su me preplavile..
SRO 95 klasa 1989/90 I ceta I vod...cak sam i ostao u istoj zgradi kao stazista jos 6 meseci..
Komandir major Stiglic, zamenik major Novakovic, komandir cete kapetan Miodrag Popovic, komandir voda Mile Bojkovski (tada sam prvi put probao mastiku.. Laughing) Petar Vorih je vodio drugu cetu, a tu su jos bili jedan Makedonac (cini mi se da ste ga pominjali - porucnik Stojcevski) mladi potporucnik Slovenac tek pristigao sa akademije (da li Lorbek ili tako nesto)...Iz Karlovca nosim predivne uspomene, bilo je tu i teskih trenutaka, ali kada sam danas citao ove stranice oci su i zasuzile...pa onda videh onu sliku porusene prijavnice i zarasle zgrade u kojoj provedoh godinu svoje mladosti...
Secam se ekipe iz mog voda Cubrilovic, DJuric, Sprajc, Jovanovski, Sole, Jovanovic.....mojih drugara i kolega s kojima sam drugovao u kulturnom centru Somen, Mojin, Topic i Slovenac iz Ajdovscine...zaboravio sam mu prezime...mojih stazista Dobrica, Jovanovica i Grabovica...
Pozebno bih pozdravio forumasa @stari fazan i zahvalio za sve one predivne fotografije, snmke i google gde i videh kako sada (ne)izgleda kasarna Gornje Mekusje...
Neko je pomenuo kapetana Ojdanica, tj da je poginuo negde u tim borbama..voleo bih da mi neko kaze sta se desilo sa njim i da li je to istina..
Iako nije bio meni nadlezan, sticajem okolnosti sam ga upoznao, i mogu da kazem da je bio ljudina, istinska legenda!!!
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1231
ČLAN OD: : 2013-02-06
M(j)esto Svuda po malo

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Icon_minitime03.02.15 13:58

Pozdrav FAMILIJO-i srecan ti dolazak i nadam se ostanak na forumu. Pozdravlja te poslednja 98 klasa SRO-mart 91 god. Ja sam bio u 2 ceti i 1 vodu kod porucnika Ganic Zaima i svi ovi koje si pomenuo su i tada bili tamo. Jedino je onaj Stojcevski za vreme mog boravka tamo bio u vojnoj akademiji i imao je cin kapetana. Drago mi je da si video Mekusje posle toliko godina jer je i od tvog zivota jedno parce ostalo u toj kasarni kao i svima nama... cheers cheers cheers
Na vrh Go down
familija
Gušter
Gušter
familija


BROJ POSTOVA: : 31
ČLAN OD: : 2015-02-02
DOB : 53
M(j)esto LJig

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Icon_minitime03.02.15 17:17

@Sasa Staza
Procitah ovde sve ove postove i vidim da si bas aktivan..verovatno te secanje na jedan predivan period i tadasnju zemlju i zivot vuce ka tome i ovom forumu..
Kazem ti mene su emocije bas savladale kada sam pronasao ovo mesto i necu ga tako lako napustati.. Very Happy
Kad pomenu tvog komandira Ganica, da i on je bio jedan od komandira u drugoj ceti...
Nego da li se secas kako se zvao ovaj omaleni Slovenac potporucnik sto sam ga pominjao, on je zavrsio akademiju i prvi posao mu je bio SRO kad sam ja dosao u vojksu 1989..
Mali rastom, plav, sa krupnim brkovima...
Sto se tice toga da si bio poslednja klasa u Karlovcu, pretpostavljam da je to bilo jedno jako tesko vreme..
Ja sam ostao da staziram i da vodim novu klasu, 96-u po redu..
Kod Mileta Bojkovskog sam bio komandir treceg odeljenja prvog voda prve cete..
Vec u junu 1990 kada je Tudjman dosao na vlast pocelo je opasno da se zakuvava u vojsci..
Jedan dogadjaj mi je ostao jako upecatljiv. Sa mnom su ostali iz moje klase Cubrilovic (sada sportski direktor KK Igokee, tada aktivni kosarkas) i DJuric (iz Bosanskog Novog)..
Mesec jul, jedan vojnik iz klase (drugi vod) nije odradio zadati zadatak (inace Slovenac) i DJuric ga ostro napadne pred svima..u njegovu odbranu stane njegov komandir voda (taj Slovenac kome sam zaboravio ime) i tu nastane svadja...I sad zamisli kad redovan vojnik koji sluzi vojni rok (DJuric) se posvadja sa oficirom vojske i tu nastane malte ne, pickaranje!!!!
Taj dogadja da se desio par godina ranije, DJuric bi automatski u zatvor 15 dana...
A znas sta se desilo tada..NISTA!!! Niti je ko reagovao, niti nesto rekao..proslo je KAO DA SE NISTA NIJE NI DESILO...
Tog trenutka (iako sam bio mlad i zelen) sam shvatio da je vrag odneo salu i da se sa Jugom sprema neki los scenario..
No, brzo posle toga sam otisao na redovno i plus sam imao neke nagradne dane i davao krv i vracao sam se u kasarnu tek 17 avgusta..(secam se kao da je juce bilo)
Ja dolazim uvece i na zeleznickoj stanici me ceka devojka od mog tadasnje najboljeg drugara u vojsci..bili smo sest meseci u SRO-u on otisao u Bihac a ja ostao tu..Ona je Karlovcanka i zivela je pedeset metara od zeleznicke stanice..odemo kod nje, i njene roditelje sam poznavao..vecerao i njen otac i ona me kolima voze da kasarne (divna je cela porodica)..
A na radiu Tudjman drzi govor..tog dana je zakuvalo u Kninu, bili neki protesti i Tudjman uverava da nema razloga za strah, da ce sve biti u redu i bla, bla..ja dolazim u kasarnu a jedinica koja je te sedmice bila zaduzena za  vanredne situacije (ili kako se to vec zvalo) gleda kosarku u Argentini (SP polufinale Jugoslavija-SAD) pod punom ratnom opremom?!?!?!?
Moj kolega DJuric samo prica u prazno..tri meseca, tri meseca, tri meseca, tri meseca...
Ja ga pitam, Sta covece tri meseca?!?!
Kaze tri meseca nam produzavaju vojni rok!!! cyclops Mad
Tih 15 dana se nista znacajnije nije desavalo, ali je meni trajalo kao tri godine...3 septembra kada sam izasao iz kasarne u civilki sam shvatio da me je omasilo to produzenje...kakvo je to olaksanje bilo.... cheers cheers cheers
pretpostavljam i voleo bih da cujem od tebe sta se desavalo u periodu kada si ti dosao u martu 91, pa dok se niste povukli i kako je sve to izgledalo?
I znas li nesto kada i u koje vreme su pobijeni oni vojnici na mostu preko Korane? ako sam dobro povezao dogadjaje..
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1231
ČLAN OD: : 2013-02-06
M(j)esto Svuda po malo

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Icon_minitime03.02.15 18:42

Ajde-poslacu ti PP poruku da ne zauzimamo mesto drugima a i nemora svako znati sta se sve desavalo tih meseci..
Na vrh Go down
ramos 2014
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2015-02-23

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Icon_minitime23.02.15 14:34

Pozdrav svima, bio sam pitomac ŠRO inžinjerije u Mekušju od rujna/septembra 1987.Nakon završetka obuka ostavili su me u ŠRO, dočekao novu klasu ožujak/mart 1998, tako da sam cijeli vojni rok proveo u Mekušju.Komandir čete je bio Miodrag Popović, komandir Voda Vorih Petar. Zvali su me matori jer sam bio među najstarijima u školi, služio rok kao građevinski inžinjer sa 27 godina...Sa mnom je u školi ostao Pašalić Emir iz Zenice...Ako na forumu ima neko iz tog perioda, molio bih da mi se javi...
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1231
ČLAN OD: : 2013-02-06
M(j)esto Svuda po malo

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Icon_minitime23.02.15 15:26

Pozdrav Ramos-e 2014 i dobro dosao na forum.Pozdravlja te 98 klasa SRO-mart 91 god.  salutiranje
Na vrh Go down
familija
Gušter
Gušter
familija


BROJ POSTOVA: : 31
ČLAN OD: : 2015-02-02
DOB : 53
M(j)esto LJig

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Icon_minitime23.02.15 22:25

Takodje pozdrav za Ramosa!! lol!

Lepo je videti da ova tema zivi...i sestiti se tog doba..EH... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Ja sam dosao posle tebe septembar 1989..i takodje ostao godinu dana u Mekusju...
Na vrh Go down
ramos 2014
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2015-02-23

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Icon_minitime23.02.15 23:50

familija (citat):
Takodje pozdrav za Ramosa!! lol!

Lepo je videti da ova tema zivi...i sestiti se tog doba..EH... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Ja sam dosao posle tebe septembar 1989..i takodje ostao godinu dana u Mekusju...
A mene su zeznuli nakon obuke...Priča je bila da najbolja trojica u klasi biraju prekomandu.Ja sa prosjekom ocjena  9,62 sam bio treći u klasi i već se vidio u prekomandi u Sarajevo.Ali me izradio poručnik Vorih, kako da pusti vodnika iz škole koji ima 27 godina da ide u prekomandu, treba neko da ga mijenja i da vodi novu klasu pitomaca.Tako da ostadoh cijeli vojni rok u Mekušju.Na kraju mi nije uopće bilo žao, kad sam god htio doma, dobio sam odsustvo.Lijepo sam se slagao sa svim oficirima, jedino me kapetan Popović nije baš simpatisao.Dobio sam skraćenje od komandanta centra pukovnika Ignjaca za uspjeh u školi, od komandanta bataljona majora Dopuđa Mane, za uzbune kao komandir straže, od kapetana Štiglića kad sam s odjeljenjem spasio kamion na terenu da ne ode u provaliju, ali  samo od Popovića ni dana skraćenja...
Na vrh Go down
ramos 2014
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2015-02-23

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Icon_minitime23.02.15 23:59

sasa staza (citat):
Pozdrav Ramos-e 2014 i dobro dosao na forum.Pozdravlja te 98 klasa SRO-mart 91 god.  salutiranje
pozdrav i tebi, stariji si na forumu, ali puno mlađi u stvarnom životu... Very Happy
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1231
ČLAN OD: : 2013-02-06
M(j)esto Svuda po malo

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Icon_minitime24.02.15 7:17

He-he-he,vazna je funkcija u vojsci a ne cin. Opusteno i da znas samo da sam ja bio zadnja klasa SRO u Mekusju i vodio ljutu bitku sa svim ovim oficirima koje si nabrojao. Samo je kap.Popovic tada bio u prvoj ceti i imao cin kap. 1 kl.Kasarnu smo iselili u potpunosti da su ostali samo zidovi i prozori. Imas negde unazad na nekoj stranici ove teme slike kakva je danas pa pogledaj.

Pozdrav.... pionir pionir pionir
Na vrh Go down
ramos 2014
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2015-02-23

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Icon_minitime24.02.15 10:59

sasa staza (citat):
He-he-he,vazna je funkcija u vojsci a ne cin. Opusteno i da znas samo da sam ja bio zadnja klasa SRO u Mekusju i vodio ljutu bitku sa svim ovim oficirima koje si nabrojao. Samo je kap.Popovic tada bio u prvoj ceti i imao cin kap. 1 kl.Kasarnu smo iselili u potpunosti da su ostali samo zidovi i prozori. Imas negde unazad na nekoj stranici ove teme slike kakva je danas pa pogledaj.

Pozdrav.... pionir pionir pionir

Upravo sam gledao...žao mi je da grad Karlovac nije našao interes da prenamjeni one objekte u neke druge svrhe, mogli su oformiti kampus za studente,ako imaju univerzitet u gradu...Očita nebriga... Crying or Very sad
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Icon_minitime24.02.15 12:20

ramos 2014 (citat):
...žao mi je da grad Karlovac nije našao interes da prenamjeni one objekte u neke druge svrhe, mogli su oformiti kampus za studente,ako imaju univerzitet u gradu...

[You must be registered and logged in to see this image.]

[You must be registered and logged in to see this link.]

Na vrh Go down
ramos 2014
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2015-02-23

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Icon_minitime24.02.15 13:03

Hajde super Smile
Na vrh Go down
colonelo
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2013-02-24

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Icon_minitime25.02.15 15:09

78 klasa SROI - april 1981: Druga Ceta: KIK Jovan Perovic
1. vod: POR Petar Zivanovic (u septembru 81 preuzima cetu od Perovica)
2. vod: POR Mihailo Cvijetic
3. vod: POR Pane Mirceski
Ja sam bio u prvom vodu, a po zavrsetku prekomandovan sam u Ilirsku Bistricu - 13 PROLETERSKA BRIGADA "RADE KONCAR"
Kao sto sam pisao ranije, Jovan Perovic je bio komandant Inzinjerijske Brigade u Obrenovcu 1992.,
Petar Zivanovic je izvrsio samoubistvo u Splitu 1991 godine, Mihailo Cvijetic mislim da zivi u Bijeljini, a Mirceski Pane je dosao do Sapca 1991.
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1231
ČLAN OD: : 2013-02-06
M(j)esto Svuda po malo

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Icon_minitime25.02.15 15:29

Pozdrav Colonelo-srecno ti krstarenje po forumu.

Nego-nesto se ne secam ovog Mircevskog koji kazes da je dosao u Sabac 91 god.Mozda je bio negde u komandi ili na Cerovcu jer ja sam dosao tog oktobra u Sabac i niko sa tim imenom i prezimenom nije bio u bataljonu SRO. Nebitno-pozdravlja te zadnja 98 klasa SRO.... cheers cheers cheers
Na vrh Go down
familija
Gušter
Gušter
familija


BROJ POSTOVA: : 31
ČLAN OD: : 2015-02-02
DOB : 53
M(j)esto LJig

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Icon_minitime25.02.15 16:51

ramos 2014 (citat):
familija (citat):
Takodje pozdrav za Ramosa!! lol!

Lepo je videti da ova tema zivi...i sestiti se tog doba..EH... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Ja sam dosao posle tebe septembar 1989..i takodje ostao godinu dana u Mekusju...
A mene su zeznuli nakon obuke...Priča je bila da najbolja trojica u klasi biraju prekomandu.Ja sa prosjekom ocjena  9,62 sam bio treći u klasi i već se vidio u prekomandi u Sarajevo.Ali me izradio poručnik Vorih, kako da pusti vodnika iz škole koji ima 27 godina da ide u prekomandu, treba neko da ga mijenja i da vodi novu klasu pitomaca.Tako da ostadoh cijeli vojni rok u Mekušju.Na kraju mi nije uopće bilo žao, kad sam god htio doma, dobio sam odsustvo.Lijepo sam se slagao sa svim oficirima, jedino me kapetan Popović nije baš simpatisao.Dobio sam skraćenje od komandanta centra pukovnika Ignjaca za uspjeh u školi, od komandanta bataljona majora Dopuđa Mane, za uzbune kao komandir straže, od kapetana Štiglića kad sam s odjeljenjem spasio kamion na terenu da ne ode u provaliju, ali  samo od Popovića ni dana skraćenja...

Pa i ja sam nesto slicno prosao...
Jurio sam prosek jer je bila ista prica, postojalo je jedno mesto u Beogradu ne secam se tacno gde, tamo sam imao i vezu..
Ali zbog muzike i dobrog orkestra su me ostavili tu..Major Stiglic(tada komandant SRO), Mladen Beronja(vodio kulturni centar) su mi dali nagradno, a slicni smo jer i mene Popovic nije mirisao...Laughing
I nisam zazalio sto sam ostao...proveo sam predivnih 5,5 meseci, imao puno odsustva i nagradnog...Very Happy
@kolonelo
Dobro dosao... jos jedan "guster"...nisam vise najmladji na ovoj temi...
Na vrh Go down
ramos 2014
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2015-02-23

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Icon_minitime26.02.15 9:56

familija (citat):
ramos 2014 (citat):
familija (citat):
Takodje pozdrav za Ramosa!! lol!

Lepo je videti da ova tema zivi...i sestiti se tog doba..EH... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Ja sam dosao posle tebe septembar 1989..i takodje ostao godinu dana u Mekusju...
A mene su zeznuli nakon obuke...Priča je bila da najbolja trojica u klasi biraju prekomandu.Ja sa prosjekom ocjena  9,62 sam bio treći u klasi i već se vidio u prekomandi u Sarajevo.Ali me izradio poručnik Vorih, kako da pusti vodnika iz škole koji ima 27 godina da ide u prekomandu, treba neko da ga mijenja i da vodi novu klasu pitomaca.Tako da ostadoh cijeli vojni rok u Mekušju.Na kraju mi nije uopće bilo žao, kad sam god htio doma, dobio sam odsustvo.Lijepo sam se slagao sa svim oficirima, jedino me kapetan Popović nije baš simpatisao.Dobio sam skraćenje od komandanta centra pukovnika Ignjaca za uspjeh u školi, od komandanta bataljona majora Dopuđa Mane, za uzbune kao komandir straže, od kapetana Štiglića kad sam s odjeljenjem spasio kamion na terenu da ne ode u provaliju, ali  samo od Popovića ni dana skraćenja...

Pa i ja sam nesto slicno prosao...
Jurio sam prosek jer je bila ista prica, postojalo je jedno mesto u Beogradu ne secam se tacno gde, tamo sam imao i vezu..
Ali zbog muzike i dobrog orkestra su me ostavili tu..Major Stiglic(tada komandant SRO), Mladen Beronja(vodio kulturni centar) su mi dali nagradno, a slicni smo jer i mene Popovic nije mirisao...Laughing
I nisam zazalio sto sam ostao...proveo sam predivnih 5,5 meseci, imao puno odsustva i nagradnog...Very Happy
@kolonelo
Dobro dosao... jos jedan "guster"...nisam vise najmladji na ovoj temi...
A najdraža mi je bila patrola uz Koranu, u dane kad je bio izlazak u grad. Ko fol smo trebali trebali paziti da se vojska ne kupa, a mi parili oči na ženskicama u bikinijima.I tako ti ja naletim na pjevača Alena Slavicu sa dvije "mačke" u toplesu, umalo mi ne ispadoše oči...Smile
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1231
ČLAN OD: : 2013-02-06
M(j)esto Svuda po malo

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Icon_minitime26.02.15 12:36

Od koga-Alena Slavice ili od mladih i razgolicenih devojcica  ??? affraid affraid affraid What a Face Suspect
Na vrh Go down
013gonzo
Podporučnik
Podporučnik
013gonzo


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1958
ČLAN OD: : 2014-08-16
DOB : 73
M(j)esto Beograd

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Icon_minitime26.02.15 13:45

sasa staza (citat):
Od koga-Alena Slavice ili od mladih i razgolicenih devojcica  ??? affraid affraid affraid What a Face Suspect
Pa kolega forumaš nema plave cvetiče da bi trebao da se pitaš takvo pitanje HE HE HE  bounce

_________________
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam 
Što se ostaloga tiče, smatram da Kartaginu treba razoriti
Na vrh Go down
ramos 2014
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2015-02-23

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Icon_minitime27.02.15 11:15

sasa staza (citat):
Od koga-Alena Slavice ili od mladih i razgolicenih devojcica  ??? affraid affraid affraid What a Face Suspect
hahaha...a ličio je i Slavica u tom periodu na ženskicu, ali su mi one u toplesu zapale za oko, a vojnik bi u ono vrijeme i bukvu oplodio... Very Happy Very Happy ..
Na vrh Go down
ramos 2014
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2015-02-23

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Icon_minitime27.02.15 11:19

013gonzo (citat):
sasa staza (citat):
Od koga-Alena Slavice ili od mladih i razgolicenih devojcica  ??? affraid affraid affraid What a Face Suspect
Pa kolega forumaš nema plave cvetiče da bi trebao da se pitaš takvo pitanje HE HE HE  bounce
A ova mlađa generacija, ne znaju oni ništa, samo da "pokojna" hotel Korana, može pričati...Dođe cura u petak u posjetu, nosi papir da živimo u vanbračnoj zajednici, uzme se soba u hotelu preko vikenda, a u ponedjeljak tražiš poštedu od jutarnje gimnaastike... Very Happy.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Icon_minitime27.02.15 11:21

ramos 2014 (citat):
Dođe cura u petak u posjetu, nosi papir da živimo u vanbračnoj zajednici, uzme se soba u hotelu preko vikenda, a u ponedjeljak tražiš poštedu od jutarnje gimnaastike... Very Happy.

A?
Kakav papir??
Od koga?
Na vrh Go down
ramos 2014
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2015-02-23

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Icon_minitime27.02.15 13:25

Max Blitz (citat):
ramos 2014 (citat):
Dođe cura u petak u posjetu, nosi papir da živimo u vanbračnoj zajednici, uzme se soba u hotelu preko vikenda, a u ponedjeljak tražiš poštedu od jutarnje gimnaastike... Very Happy.

A?
Kakav papir??
Od koga?
A izvadi cura u općini, povučeš kojekakve veze da ga dobiješ...samo je problem ako ona doma švrlja, pa ne daj Bože zatrudni s drugim, a ima napismeno da živi nevjenčano s tobom...e onda si ga nagrebusio...Smile)). samo su oženjeni i oni u vanbračnoj zajednici mogli u vojsci dobiti prenoćište, a ostali u 22,00 u Mekušje (SKPM)...Smile
Na vrh Go down
ramos 2014
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2015-02-23

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Icon_minitime27.02.15 13:27

ramos 2014 (citat):
Max Blitz (citat):
ramos 2014 (citat):
Dođe cura u petak u posjetu, nosi papir da živimo u vanbračnoj zajednici, uzme se soba u hotelu preko vikenda, a u ponedjeljak tražiš poštedu od jutarnje gimnaastike... Very Happy.

A?
Kakav papir??
Od koga?
A izvadi cura u općini, povučeš kojekakve veze da ga dobiješ...samo je problem ako ona doma švrlja, pa ne daj Bože zatrudni s drugim, a ima napismeno da živi nevjenčano s tobom...e onda si ga nagrebusio...Smile)). samo su oženjeni i oni u vanbračnoj zajednici mogli u vojsci dobiti prenoćište, a ostali u 22,00 u Mekušje (SKPM)...Smile
btw... moja tadašnja djevojka mi je već 25 supruga... Very Happy Very Happy Very Happy ...
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Icon_minitime27.02.15 18:49

ramos 2014 (citat):
Max Blitz (citat):
A?
Kakav papir??
Od koga?

A izvadi cura u općini, povučeš kojekakve veze da ga dobiješ...samo je problem ako ona doma švrlja, pa ne daj Bože zatrudni s drugim, a ima napismeno da živi nevjenčano s tobom...e onda si ga nagrebusio...Smile)). samo su oženjeni i oni u vanbračnoj zajednici mogli u vojsci dobiti prenoćište, a ostali u 22,00 u Mekušje (SKPM)...Smile

Prvi glas da je to i teoretski bilo moguće u Yu, a ne znam i je li sad moguće dobit takav papir, iako je izvanbračna zajednica izjednačena formalno s bračnom.... samo... ipak se mora dokazivat.
Rekao bih da je ovo u općini netko nažvrljao potpuno na svoju ruku i za svrhu koju si naveo, pa ako prođe - prođe.
Moguće je dobila potvrdu da živi na istoj adresi s tobom, ali to ne mora bit izvanbračna zajednica samo po tome.
Uglavnom - muljaža. Smile

Na vrh Go down
familija
Gušter
Gušter
familija


BROJ POSTOVA: : 31
ČLAN OD: : 2015-02-02
DOB : 53
M(j)esto LJig

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Icon_minitime28.02.15 2:41

Dobra vam ova muljaza... Laughing
Za to nisam znao..
Meni je tadasnja devojka dolazila (danas supruga 17 godina i majka dvoje dece), ali savsim normalno..to na pocetku dok nisam poceo dolaziti kuci..poasle sam svakih mesec dana isao...
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1231
ČLAN OD: : 2013-02-06
M(j)esto Svuda po malo

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Icon_minitime28.02.15 18:59

Jeli FAMILIJO-gde si spavao i secas li se one zene koja je radila u kantini i nas iz SRO zvala -MACICI-.....????
Na vrh Go down
ramos 2014
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2015-02-23

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Icon_minitime03.03.15 9:17

Max Blitz (citat):
ramos 2014 (citat):
Max Blitz (citat):
A?
Kakav papir??
Od koga?

A izvadi cura u općini, povučeš kojekakve veze da ga dobiješ...samo je problem ako ona doma švrlja, pa ne daj Bože zatrudni s drugim, a ima napismeno da živi nevjenčano s tobom...e onda si ga nagrebusio...Smile)). samo su oženjeni i oni u vanbračnoj zajednici mogli u vojsci dobiti prenoćište, a ostali u 22,00 u Mekušje (SKPM)...Smile

Prvi glas da je to i teoretski bilo moguće u Yu, a ne znam i je li sad moguće dobit takav papir, iako je izvanbračna zajednica izjednačena formalno s bračnom.... samo... ipak se mora dokazivat.
Rekao bih da je ovo u općini netko nažvrljao potpuno na svoju ruku i za svrhu koju si naveo, pa ako prođe - prođe.
Moguće je dobila potvrdu da živi na istoj adresi s tobom, ali to ne mora bit izvanbračna zajednica samo po tome.
Uglavnom - muljaža. Smile

Naravno da je bila muljaža, u svrhu dobivanja prava na prenoćište i znam da sam morao povući strašne veze da mi naprave takav papir u općini Smile
Na vrh Go down
familija
Gušter
Gušter
familija


BROJ POSTOVA: : 31
ČLAN OD: : 2015-02-02
DOB : 53
M(j)esto LJig

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Icon_minitime03.03.15 17:12

sasa staza (citat):
Jeli FAMILIJO-gde si spavao i secas li se one zene koja je radila u kantini i nas iz SRO zvala -MACICI-.....????

Auh....Zena, "macici?"....ja se nesto ne secam!! Rolling Eyes
Moguce da nije bila u kantini tada ili druga varijanta da mi je memorija totalno izlapela!!
Secam se prostora ispred kantine sa klupicama (negde iza nase zgrade) ali se same kantine i njenog izgleda uopste ne secam!!

A posto sam bio prvi vod prve cete spavao sam u prizemlju desno..Ulaz na sredini prva ceta desno, druga levo..tako i na spratu druga ceta...
Po visini sam bio prvi u drugom odeljenju pa sam spavao u srednjoj spavaoni (od tri) a tu sam i ostao kasnije kao stazista...

Najludji dozivljaj je bio kada sam ostao kao stazista...posle nekih 2,5-3 meseca, subota, dobili ovi novi izlazak u grad, ja bio dezurni u zgradi...
I kako je ono bilo pomocnik i ja dezuramo ceo dan a on spava od 22-02h, a ja od 02-06h...
Taman ja legao da odmaram, prvi san...budi me pomocnik i jos dvojica, mozda je bilo pola tri...
"Druze mladji vodnice (ili vec kakav sam cin tada imao..) Slokar (cini mi se da se tako prezivao Slovenac koji je tada bio u toj klasi SRO-a, inace jako dobar vojnik) pao sa kreveta!??!?!"
Ja onako dremovan kazem "Pa sta, jeste ga podigli. jel ok?"
A oni "Ma jesmo, nije se povredio, samo se uopste nije probudio!!!!" Evil or Very Mad Inace bio je mao podeblji, sreca sto je spavao dole a ne na spratu!!!! No
Ja skocim kao oparen!!!
Tamo u drugu sobu, drmaj ga, budi ga, udaraj samare..ma jok..covek spava kao zaklan!!! 
Odmah obavestimo dezurnog kasarne i za 15-ak minuta stigne vojna hitna pomoc..
Sta mu sve nisu radili i nista..bockali ga iglom na nekoliko mesta (gde nervi zavrsavaju, stopala, kolena itd i boga mi reaguje na gotovo sve, ali se ne budi)...gledali zenice itd...I oteraju ga u vojnu bolnicu, u centru Karlovca..
Sutra popodne se vratio, veseo ziv i zdrav, naravno malo mamurluka jer je u gradu stukao litar neke rakije... bounce Very Happy Laughing
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1231
ČLAN OD: : 2013-02-06
M(j)esto Svuda po malo

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Icon_minitime03.03.15 21:30

Kako se ne secas kantine-najomiljenija zgrada u svakoj kasarni i taj lokal vojska najvise voli.Kantina je bila malo iza nase zgrade,negde paralelno sa onom zgradom iza nase gde su bili kabineti,a neki kazu da su tu spavale zene koje su sluzile nekada u nasoj kasarni vojni rok. Klupice su bile i iza kantine i gledale su u zgradu Vojne Akademije,gde sam i sam bio dva meseca.Ja sam spavao iznad tebe-FAMILIJO-i bio prvi vod druge cete kod por. Ganic Zaima,spavao u levom hodniku,druga spavaona.Nismo imali nekakve vece zajebancije kao vi sa tim debeljkom.Postrojavali sa na prvoj pisti sa desne strane jer je druga pista dole bila za VA,i pravo odatle na ducak u menzu.....
Al sam se raspisao... Embarassed Embarassed Embarassed
Na vrh Go down
Sponsored content





VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 6 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje
Na vrh 
Stranica 6/13Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 11, 12, 13  Next
 Similar topics
-
» Mekusje 88/89 sept. Karlovac
» Skoplje kasarna Maršal Tito
» Celje inžinjerija '81.
» Tuzla, inžinjerija 1983-1985.
» Pontonjerska inžinjerija VP 3218/6 klasa 85/86

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR HRVATSKA-
Idi na: