FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje

Go down 
+100
Vladicin Han 3713 - C 1
gruncic
Pavle
Vlatko Cipranic
Zoki_ŠRO
Atomislav
VBČ
Mirka
Aleksandar Ratkovic Rale
voja64
pera84
Veselin
teabobigo
Deda Pajo
Dejan Menićanin
Čizmaš
Todor967
biguran
Sloba1
sali
Anonymus
Beka Andjelkovic
Miki64
bežigrad
Josip77
radanm
milutins
OFK.BGD
pukovnik
Mart 89
lacoš
Mekusje 94
mirko-nbgd
Frtutma
vojnik 84
vladimir
sloboda 71
013gonzo
ramos 2014
familija
zvone
Karlo77
Beric Zivko
ZAGORAC
DraganJovanovic
Trifke
Gringo
Mirko BG
sremac65
ljuba70
slavisab
Stari
eknaton
bakimali
semsudin
stari FAZAN
igormekušje
argir
mare69
ppresing
janeztrdi
djdragan
SveJug
dpuric
colonelo
Todor67
boyan64
miler
sasa staza
šmigi
mikica
Boske
Max Blitz
oficir s ruzom
zoran.orescanin
bojnik
Stazio
raketa
karaulac
Sokol1
Sasa Andjelkovic
Puky
darkob
Vlada 13
Mladjo
bechej
DanSlobo82
purger
Čaja
jelen pivo
Stripy
saban
Sasa Anjelkovic S palanka
andjelko
mgalic2
Kapetan Miki
Kaplar M
hacko17
Dado
zoran stojilkovic
104 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Next
AutorPoruka
Beka Andjelkovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 18
ČLAN OD: : 2016-05-10

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Icon_minitimeTue 21 Jun 2016 - 22:36

Ha-HA-HA-ja toliko sluzio sa produzetkom ali u svakom slucaju-DOBRO DOSAO NA FORUM... salutiranje
Na vrh Go down
Mladjo
Razvodnik
Razvodnik



BROJ POSTOVA: : 246
ČLAN OD: : 2012-03-31
DOB : 53
M(j)esto Kicevo Makedonija

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Icon_minitimeSat 23 Jul 2016 - 16:55

dobro nam dosao
Na vrh Go down
Miki64
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2016-06-20

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Icon_minitimeSat 23 Jul 2016 - 17:33

Evo,  par sličica iz mojih uspomena na ŠRO u Mekusju (1976):
 
Posle polaganja zakletve 64. klase ŠRO (he..he..brkovi su tada bili u modi)
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
sali
Gušter
Gušter
sali


BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2016-01-26
DOB : 64
M(j)esto Zadar

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Icon_minitimeSat 23 Jul 2016 - 17:35

jako lepa slika
Na vrh Go down
Miki64
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2016-06-20

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Icon_minitimeSat 23 Jul 2016 - 17:41

Redarske vikend zanimacije (Prva zgrada levo od prijavnice, drugi sprat). U to vreme se teraco pod u hodniku mazao sa parket-masću i glancao do visokog sjaja.[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Miki64
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2016-06-20

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Icon_minitimeSat 23 Jul 2016 - 17:44

Za vreme logorovanja (okolina Cerovca), zima 76/77

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Miki64
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2016-06-20

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Icon_minitimeSat 23 Jul 2016 - 17:56

IŠC je tada bila moćna školska ustanova:



 
Ustanova
 
Razina
skolovanja*
Broj polaznika (godisnji kapacitet)
Broj zaposlenih
 
Nastavnika
 
Ukupno
ISC "Narodn  heroj Bogdan Orescanin", Karlovac  
S, VS, V
 
1.730
 
180
 
260
Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6021
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Icon_minitimeSat 23 Jul 2016 - 18:39

IŠC je tada bila moćna školska ustanova: Šta se sada tamo nalazi, ako imaš saznanje. Jel oronula ili su je lokalne vlasti privele nekoj drugoj nameni.
Na vrh Go down
Miki64
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2016-06-20

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Icon_minitimeSat 23 Jul 2016 - 23:02

Sloba1 (citat):
IŠC je tada bila moćna školska ustanova: Šta se sada tamo nalazi, ako imaš saznanje. Jel oronula ili su je lokalne vlasti privele nekoj drugoj nameni.
Ako prelistaš postove na prethodnim stranama videćeš da su od centra ostale samo ruševine zarasle u korov. Nažalost, potpuno devastiran i napušten kompleks. Prelistaj prethodne strane, ima dobrih fotografija sadašnjeg stanja. Da autor nije dao tekstualna objašnjenja bio bi potpuno neprepoznatljiv.
Na vrh Go down
Mladjo
Razvodnik
Razvodnik



BROJ POSTOVA: : 246
ČLAN OD: : 2012-03-31
DOB : 53
M(j)esto Kicevo Makedonija

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Icon_minitimeTue 9 Aug 2016 - 14:19

od isca ostade zbunje i rusevine nazalost
Na vrh Go down
biguran
Gušter
Gušter
biguran


BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2016-09-14
DOB : 57
M(j)esto struga, MK

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Icon_minitimeThu 15 Sep 2016 - 7:51

poz

SRO 85/86, cini mi se da je to bila 84-ta klasa

poz od Turcina Very Happy

_________________
Samo mrtvi su videli kraj rata!!
Na vrh Go down
Beka Andjelkovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 18
ČLAN OD: : 2016-05-10

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Icon_minitimeThu 15 Sep 2016 - 21:49

Pozdrav DRUZE BIGURAN-dobro dosao na forum ,pozdravlja te kolega iz Mekusja....
Na vrh Go down
vojnik 84
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 15
ČLAN OD: : 2013-04-18
DOB : 58

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Icon_minitimeSun 25 Sep 2016 - 21:15

Kaplar M (citat):
Bio sam aprilac 84-te... Ne sećam se stolova oko kantine, bili su neki veliki hrastovi panjevi po kojima smo sedeli pijući pivo i jedući napolitanke (zamisli te kombinacije!!!)
Vi ste bili smešteni u crvenom paviljonu odmah do piste, desno od ulaza je bila "dvojka" a levo "trojka". Na prvom spratu je bio C bataljon a na drugom B bataljon u kojem sam ja bio. Oba bataljona su bila "desetarska", jer smo svi dobijali činove razvodnika a na kraju obuke i činove desetara pa prekomanda "...od Vardara pa do Triglava..." U oba bataljona je prva četa bila pionirska, druga mašinska i treća pontonjerska.
Meni se čini da je u vreme o kojem pišem "dvojka" davala stražu na Kupi, a "trojka" davala trpezarce. Nisam siguran, ali mi se čini da je tako bilo. B i C bataljoni su davali kasarnsku stražu a D bataljon (mašinska inžinjerija, imali obuku tri meseca pa prekomanda) je davao stražu na vežbalištu Cerovac. Oni su bili u starim paviljonima odmah pored plavaca (PVO).

avgust 84 obuka 3713/c-3 prekomanda 3713/4(cetvorka)mislim da si malo pogresio,desno od ulaza u crvenoj zgradi je bila*cetvorka*(a trojka kao jedinica mislim da nije postojala u 3713)u cetvorci bili su posluzioci remorkera.vanbrodskih motora.amfibija,vozaci kamiona,pontoniri idr.i na Kupi su strazu davali iz* cetvorke*(imao sam 40 dana straze)*dvojka*su bili trpezarci i bili su levo od ulaza u zgradu i u moje vreme nisu bas svi bili desetari(u c-3 bilo je oko 20 desetara koji su ostali u istoj ceti za nove vojnike mislim za februarsku klasu 85g.
Na vrh Go down
Todor967
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2016-09-30

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Icon_minitimeFri 30 Sep 2016 - 16:34

Pozdrav svima na forumu, drago mi je da je ovakva tema pokrenuta jer i ja sam bio u SRO inzinjerije 89 klasa od 16.09.1986 do 21.03.1987g. Bila su to dobra vremena i steta sto je sve unisteno.Komandir cete je bio kapetan Ojdanic a komandir voda porucnik Vorih.Koliko se secam bili smo smesteni u prvoj zgradi levo od prijavnice na drugom spratu desno poslednja spavona.
Na vrh Go down
Beka Andjelkovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 18
ČLAN OD: : 2016-05-10

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Icon_minitimeFri 30 Sep 2016 - 20:25

Pozdrav TODOR-e 967-tu gde si spavao je kasnije u martu 91 god. bio 2 vod 2 cete kojom je komandovao kapetan Vorih Petar i to je bila zadnja 98 klasa SRO Inzenjerije a Ojdanic je bio komandant bataljona SRO. Ja sam bio u levom hodniku kod porucnika Ganic Zaima i bio sam 1 vod... cheers

-Dobro dosao....
Na vrh Go down
Todor967
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2016-09-30

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Icon_minitimeSat 1 Oct 2016 - 8:54

Pozdrav Beka, davno je bilo ne mogu da se setim koja sam ceta bio ali znam da je bio treci vod trece odeljenje i da sam bio br.33.Samnom u spavaoni su bili : Robert Cencic - Gorski Kotar, Jovanovic Radovan-Preljina kod Cacka, Apostolovski Nove-Gostivar, Kovacevic Bruno-Zagreb i td... nemogu se setiti svih imena.A u prekomandu smo otisli 11.03.1987g. ja konkretno u Kumanovo.Ako se neko iz moje klase pronadje neka se javi bilo bi mi izuzetno drago da se cujemo.

Pozdrav svima iz SROI.
Na vrh Go down
boyan64
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 126
ČLAN OD: : 2012-09-27
DOB : 59
M(j)esto Slovenija

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Icon_minitimeSun 2 Oct 2016 - 13:37

vojnik 84: A ti pišeš O Mekušju ili Kamenskom? Meni se čini da si bio na Kamenskom. VP 3713 je bila tamo.
Na vrh Go down
Todor967
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2016-09-30

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Icon_minitimeSun 2 Oct 2016 - 21:33

Pozdrav vojnik84, SROI je bio u Mekusju i ja sam bio isto a VP je bila 5102/6-55, jesmo isli i u Kamensko da polazemo ispit iz inzenjerijskih masinaposto je tamo bio kabinet ali je maticna kasarna bila Mekusje.

Pozdrav!
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1231
ČLAN OD: : 2013-02-06
M(j)esto Svuda po malo

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Icon_minitimeSun 2 Oct 2016 - 22:51

V.P.5102/6-60 VE 12-da vidimo ko se seca ove vojne poste.... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Na vrh Go down
vojnik 84
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 15
ČLAN OD: : 2013-04-18
DOB : 58

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Icon_minitimeMon 3 Oct 2016 - 19:52

boyan64 (citat):
vojnik 84: A ti pišeš O Mekušju ili Kamenskom? Meni se čini da si bio na Kamenskom. VP 3713 je bila tamo.
boyan64/Ja sam samo odgovorio na malo stariji komentar kaplara M(koji se odnosio na kasarnu 3713 - Kamensko) koji se nalazi u ovu temu.I meni se* cini* da sam bio na Kamenskom!!!!
Na vrh Go down
Čizmaš
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2016-10-28

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Icon_minitimeFri 28 Oct 2016 - 15:32

Evo i mene ovde! ŠRO -koja sam bio klasa i ne sećam se više. Glavno bio sam od 17. septembra 1988. do marta 1989. kada sam otišao na stažiranje u Zagreb (kasarna Borongaj).
Komandir voda mi je bio por. Vorih Petar, jedan sipatičan brka, a komandir čete kap. Popović, krupni proćelavi glavonja. Komadant kasarne je bio puk. Dopuđa Mane, čiji sinovac je služio samnom. Zvao se Čortan Goran, za njega kolko sam čuo je da je negde u Australii, Novom Zelandu.....
Od ostalih imena kojih se sećam tu IVo Majić iz Splita, Malenica Marcel iz Zagreba, Šarenac Dragan iz Užica, neki visoki Subotić, Drašković iz Beograda, Videkanić Saša čini mi se iz Bosanskog Broda, nezaboravni Zlatko Jovićević - Njega iz Kotora, koga sam našao na NET-u pre neki dan itd.
Ako ima neko iz te ekipe javite se ili ovde ili na FB, moje ime je Stevan Banković, inače iz Beograda sam. Pozdrav
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1231
ČLAN OD: : 2013-02-06
M(j)esto Svuda po malo

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Icon_minitimeFri 28 Oct 2016 - 19:11

Pozdrav druze CIZMAS-dobro dosao na forum-udobno se zavali uz pivo i kokice ...
-Kad sam ja bio marta 91 god. kap.1 klase Popovic Miodrag je bio k-dir prve cete a kap. Vorih Petar je bio k-dir druge cete. Ja sam bio gore na spratu u drugoj ceti kod porucnika Ganic Zaima...

-Pozdravlja te poslednja 98 klasa SRO Inzenjerija... salutiranje
Na vrh Go down
Dejan Menićanin
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2016-11-15
DOB : 52
M(j)esto Kostajnica R. Hrvatska

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Ja sam bio 97.klasa ŠRO Inženjerija u periodu od septembar 1990. do septembra 1991. god. Samnom su u vodu kod Mileta Bojkovskog bili između ostalih Resanović Ozren, Petković Maksim, Mandić Petar, komandir voda nam je bio Ardala Dragan.    VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Icon_minitimeTue 15 Nov 2016 - 12:46

sasa staza (citat):
Very Happy Very Happy Pozdrav druze CIZMAS-dobro dosao na forum-udobno se zavali uz pivo i kokice ...
-Kad sam ja bio marta 91 god. kap.1 klase Popovic Miodrag je bio k-dir prve cete a kap. Vorih Petar je bio k-dir druge cete. Ja sam bio gore na spratu u drugoj ceti kod porucnika Ganic Zaima...

-Pozdravlja te poslednja 98 klasa SRO Inzenjerija... salutiranje
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1231
ČLAN OD: : 2013-02-06
M(j)esto Svuda po malo

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Icon_minitimeTue 15 Nov 2016 - 14:09

E pa druze MENICANIN-drago mi je sto si se javio jer do sada nisam nasao nikoga iz tvoje 97 klase. Ti si bio verovatno u 1 ceti i sa tobom je bio sigurno Zlatibor Talijan iz Azanje ili Radoicic Malisa,jer njih igrom slucaja poznajem. A Mandic me je prihvatio one veceri kad sam stigao u Mekusje i poslao me je u drugu cetu. Bio sam u drugoj ceti kod por.Ganica pionir pionir pionir
Na vrh Go down
Deda Pajo
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2016-11-14

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Icon_minitimeFri 18 Nov 2016 - 13:47

Tko želi vidjeti kasarnu Mekušje može to još nekoliko dana sada kad je očišćena i svi su objekti još na svojim mjestima ali za koji dan nestati će sa vidika i ostati će samo uspomene za one koji su skloni uspomenama.Interesantna je pojava da se mnogi sjećaju komandanata i viših oficira a rijetko se tko sjeća nižih starješina koji su ih svaki dan obučavali u vožnji,radu sa skelama,mostovi Bejli itd.Gdje su rukovaoci inž mašina koji su dobili dozvole za rukovanje koje su im pomogle u civilnom životu.napišite nešto o tim ljudima koji radni vijek proveli na relaciji Mekušje - Kamensko-Kupa-Cerovac.
Na vrh Go down
Mladjo
Razvodnik
Razvodnik



BROJ POSTOVA: : 246
ČLAN OD: : 2012-03-31
DOB : 53
M(j)esto Kicevo Makedonija

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Icon_minitimeWed 23 Nov 2016 - 10:17

Sta ce biti tamo posle ciscenja ako se smije znati
Na vrh Go down
Josip77
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 50
ČLAN OD: : 2016-02-04

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Icon_minitimeWed 23 Nov 2016 - 22:25

Mladjo, to niti sam Bog nezna.
Na vrh Go down
Mladjo
Razvodnik
Razvodnik



BROJ POSTOVA: : 246
ČLAN OD: : 2012-03-31
DOB : 53
M(j)esto Kicevo Makedonija

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Icon_minitimeMon 28 Nov 2016 - 8:13

ok ostalo je samo secanje ..
Na vrh Go down
teabobigo
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2016-11-28

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Icon_minitimeMon 28 Nov 2016 - 23:08

Pozdrav! 
85 klasa, drugi vod, komandir Repinc Dragutin, vodnik Obradovic Andrija
Na vrh Go down
karaulac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 23
ČLAN OD: : 2012-10-12

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: za Bojan 84   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Icon_minitimeSun 4 Dec 2016 - 2:39

zdravo Bojane, koliko se sjecam ja sam bio Tvoj vodnik stazista u 84.-oj klasi April -84.
Ostao mi je u sjecanju jedan simpatican slovenac Bojan i njegov drug Joza. Bilo su super OK momci.
Ja sam obucavao 84 Klasu od Aprila 84 do kraja Augusta 84.
Volio bih da uspostavimo kontakt, meni trebaju fotografije, moje su spaljene u ratu u Bosni...

Molba za sve ostale sa foruma, u koliko neko poznaje neke iz moje 83 klase da mi pomogne uspostaviti kontakt...
ja se ne javljam cesto ali pratim sta se dogadja.
mozda se potrudim za unapredjenje
podrav iz doline Rajne
Na vrh Go down
Veselin
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2016-12-10
M(j)esto Beograd

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Icon_minitimeSat 10 Dec 2016 - 21:11

Karaulac, ja sam 83 klasa, komandir cete mi je bio por Jevremovic, mislim da sam bio 2 vod
Na vrh Go down
karaulac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 23
ČLAN OD: : 2012-10-12

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Icon_minitimeSun 11 Dec 2016 - 16:55

Zdravo Veselin, i ja sam 83. Klasa, komadir M. Popovoc, njega vec dugo trazim,ali ne mogu da ga nadjem. Pored pok. Jevremovica i pok. Zivanovica sjecam se jos Stekera i Boskovica
Ja sam ostao u Mekusju da obucavam 84 klasu.
Tebe se ne mogu sjetiti bez prezimena, posalji mi slike ako imas. Trazim takodje i Misu iz BG.
Pisi malo o sebi , gdje si i sto radis...
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1231
ČLAN OD: : 2013-02-06
M(j)esto Svuda po malo

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Icon_minitimeSun 11 Dec 2016 - 18:41

Po mojim informacijama -kap. 1 klase Miodrag Popovic je od prosle godine u penziji i zivi negde u BG... scratch scratch scratch
Na vrh Go down
Josip77
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 50
ČLAN OD: : 2016-02-04

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Icon_minitimeSun 11 Dec 2016 - 21:00

Mladjo (citat):
Mozda je interesantno da sam za moje vreme sluzenja napravio betonsku stazu koja je isla iz coska piste BSROI i coska piste pom .bataljona u ulaz kuhinje ...kap.Popovic Miodrag je u moju cast nazvao aleja Spasenovskog ...nije me voleo ali bili smo onako na distanci (toplo-hladno)


  
  ALEJA SPASENOVSKOG


     [You must be registered and logged in to see this image.]                 [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Veselin
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2016-12-10
M(j)esto Beograd

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Icon_minitimeMon 12 Dec 2016 - 22:27

Karaulac, zovem se Veselin Spanjevic, mr gradjevinarstva i pukovnik u penziji. Kao sto sam ti rekao bio sam u vodu (ili ceti )por Jevremovica, sa mnom u vodu su bili pok Sijan Zoran, pok Emil Jordanov, Pihler Dragutin, Luzajic Darko, Cipranic Vlatko, Stojic, Zahirovic, Racic, Hladnik, nemogu se setiti mnogih imena mada im pamtim likove (postavio sam sliku u galeriji). Ja sam nakon sro otisao u prekomandu u Pristinu, od pitomaca iz voda osim Sijana i Jordanova koji nazalost nisu vise zivi nemam kontakt ni sa kim. Branko Boskovic je prof dr ima neku svoju skolu u Bg, mislim da se penzionisao kao pukovnik. Ja sam karijeru zavrsio sa mesta nacelnika uprave za infrastrukturu. pozdrav
Na vrh Go down
karaulac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 23
ČLAN OD: : 2012-10-12

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Icon_minitimeTue 13 Dec 2016 - 18:19

Zdravo sasa staza

"Po mojim informacijama -kap. 1 klase Miodrag Popovic je od prosle godine u penziji i zivi negde u BG... [You must be registered and logged in to see this image.]"

Ja zivim u Nj. mozes li se potruditi i doci do M. Popovica i B. Boskovica, kako piose Veselin i on zivi u BG.
Na vrh Go down
Veselin
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2016-12-10
M(j)esto Beograd

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Icon_minitimeTue 13 Dec 2016 - 18:27

Prof.dr.Branko Boskovic, Visoka sportska i zdrastvena skola,, Beograd, 
Uklonjeno u skladu sa propisima o zastiti licnih podataka - dp
Na vrh Go down
karaulac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 23
ČLAN OD: : 2012-10-12

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Icon_minitimeTue 13 Dec 2016 - 18:33

Zdravo Veselin, hvala ti na brzoj reakciji, nadam se da nisam dosadan.
Slike u galeriji nisam nasao, Tvog lika se ne sjecam jer si Ti bio u I. ceti.., ali
sjecam se Zahirovica (tamnoput iz Brckog, vjerovatno je sada profesor ekonomije, ni njega ne mogu naci), Racica (crnogorac), Pihler Dragutina (dipl.ing. gradj iz BG, zajedno smo stazirali u SROI, on je obucavao zenski vod 84 klase, sad zivi u Moskvi, to sam nasao na internetu ite pokusao uspostaviti kontakt preko fb, ali nije odgovorio) 
Predpostavljam da si se kao i mnogi aktivirao nakon vojske u gradj  sluzbi...
Ja sam do kraja 88. bio u rez sastavu JNA vrlo aktivan kao kc, a nace od 83' radim u nasem poslu kao staticar...sada kao specijalista za analizu nosivih struktura u Nj, radim za jedan vodeci svetski koncern.... Trazim vec duze vremena one skupe- genijalne velike bjele atlase iz SROI od Bejli sistema, ja racunam takve sisteme, ako mi to mozes Naci dobro placam...   
Da li si spreman da mi posaljes Tvoje slike iz SROI Karlovac na mail adresu?
Gdje sada zivis, kako izlazis s penzijo na kraj. Ja zivim u Nj -Karlsruhe-u i MORAM raditi do 2027 kad sticem pravo na penziju! Dakle jos najmanje 10 godina...."kapitalizma".
unaprijed hvala- pozdrav iz doline Dunava
Na vrh Go down
Veselin
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2016-12-10
M(j)esto Beograd

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Icon_minitimeTue 13 Dec 2016 - 19:41

Zdravo karaulac, Ja sam u vojsku dosao sa zavrsenim gradjevinskim fakultetom kao stipendista ministarstva odbrane, tako da sam se nakon odsluzene vojske aktivirao i zapoceo karijeru u vojno gradjevinskoj ustanovi u Splitu, najpre kao Upravnik gradnje pa do tehnickog direktora pomenute Ustanove. Godine 1990. sam prekomandovan u Beograd gde sam bio na raznim duznostima sve do 2008 kada sam, na moje zadovoljstvo ili nezadovoljstvo penzionisan (sa mesta koje je u rangu pomocnika ministra odbrane). Od penzije se tesko zivi, mada je moja prilicno visoka za ovdasnje prilike, ali ni izbliza da mogu da zivim opusteno, ali uvek se nesto odradi sa strane pa se kompezuje. Ja sam pokusao da postavim fotose na forum ali mi to bas nije islo od ruke, saljem ti ih mailom (posalji mi svoj e-mail) pa pokusaj ti da ih postavis na forum (razumeo sam da ovo nebi trebalo biti privatna prepiska).Izvinjamam se forumasimaako nekoga gusim sa ovom pricom
Na vrh Go down
pera84
Podpukovnik
Podpukovnik
pera84


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
BROJ POSTOVA: : 6178
ČLAN OD: : 2011-03-17
M(j)esto USA

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Icon_minitimeTue 13 Dec 2016 - 20:19

Veselin (citat):
.Izvinjamam se forumasimaako nekoga gusim sa ovom pricom

Ne tusite nikoga, slobodno nastavite. 
Jedino, (zbog zastite privatnosti) ogranicite postavljanje telefonskih brojeva, adrese prrebivalista isl. na privatne poruke.
Na vrh Go down
Veselin
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2016-12-10
M(j)esto Beograd

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Icon_minitimeTue 13 Dec 2016 - 20:51

pera 84, OK hvala
Na vrh Go down
voja64
Džomba
Džomba
voja64


BROJ POSTOVA: : 116
ČLAN OD: : 2016-11-14
M(j)esto Srpski Itebej-Banat

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Icon_minitimeMon 19 Dec 2016 - 15:29

23.Jula ove godine na proslavi 33 godine od završetka školovanja okupio se jedan manji broj mojih drugara i tom je prigodom nastala ova fotka na ulazu u IŠC .
[You must be registered and logged in to see this image.]
Meni je osobno jako žao što nisam mogao biti tada sa svojim drugarima ali nadam se novom okupljanju uskoro za popravni..
Inače je moja klasa SVŠ zajedno sa 36 i 36A klasom VA prva generacija koja je u domu provela kompletno školovanje u školskoj 1982/83.g dok je prethodnageneracija u dom ušla negde na proleće te 1982.g kada je dom i useljen.
Sledeće generacije SVŠ koje su išle iza nas su u tom domu provodile po dve školske godine a moja je klasa poslednja koja je tu boravila samo jednu godinu dok su se sve ostale pohađale u Sarajevu.
Posle ovog zvaničnog dela okupljanje je nastavljeno u staro hotelu Korana u kome smo i dok smo bili na školovanju bili redoviti gosti..[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Mekusje 94
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 28
ČLAN OD: : 2015-10-23
DOB : 54
M(j)esto Kruševac

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Icon_minitimeWed 18 Jan 2017 - 18:49

Deda Pajo (citat):
Tko želi vidjeti kasarnu Mekušje može to još nekoliko dana sada kad je očišćena i svi su objekti još na svojim mjestima ali za koji dan nestati će sa vidika i ostati će samo uspomene za one koji su skloni uspomenama.Interesantna je pojava da se mnogi sjećaju komandanata i viših oficira a rijetko se tko sjeća nižih starješina koji su ih svaki dan obučavali u vožnji,radu sa skelama,mostovi Bejli itd.Gdje su rukovaoci inž mašina koji su dobili dozvole za rukovanje koje su im pomogle u civilnom životu.napišite nešto o tim ljudima koji radni vijek proveli na relaciji Mekušje - Kamensko-Kupa-Cerovac.
Šteta za onakvo mesto,bar će svima  ostati u lepim uspomenama.Lepo zapažanje i opaska vezana za niže starešine i civilna lica sa kojima smo svi bili u kontaktu .


Mekusje 94: komentar modifikovan dana: Wed 18 Jan 2017 - 18:58; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Mekusje 94
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 28
ČLAN OD: : 2015-10-23
DOB : 54
M(j)esto Kruševac

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Icon_minitimeWed 18 Jan 2017 - 18:50

Deda Pajo (citat):
Tko želi vidjeti kasarnu Mekušje može to još nekoliko dana sada kad je očišćena i svi su objekti još na svojim mjestima ali za koji dan nestati će sa vidika i ostati će samo uspomene za one koji su skloni uspomenama.Interesantna je pojava da se mnogi sjećaju komandanata i viših oficira a rijetko se tko sjeća nižih starješina koji su ih svaki dan obučavali u vožnji,radu sa skelama,mostovi Bejli itd.Gdje su rukovaoci inž mašina koji su dobili dozvole za rukovanje koje su im pomogle u civilnom životu.napišite nešto o tim ljudima koji radni vijek proveli na relaciji Mekušje - Kamensko-Kupa-Cerovac.
Sećanje i pomen pokojnom Slobodanu Novakoviću ,zastavniku prve klase,predavaču na katedri inžinjerijskih mašina.Mislim da je on bio jedini predavač sa podoficirskim činom na Akademiji,SVŠ i ŠRO .Divan čovek i predavač.Nastavio službu u Šabcu posle evakuacije,.
Na vrh Go down
voja64
Džomba
Džomba
voja64


BROJ POSTOVA: : 116
ČLAN OD: : 2016-11-14
M(j)esto Srpski Itebej-Banat

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Icon_minitimeWed 18 Jan 2017 - 21:16

Negde u vreme mog dolaska u Karlovac je iz štampe izašla i ova brošura kojom je vršena popularizacija školskog centra i roda inžinjerije.Na slikama su uglavnom moji klasići(pa ima i mene) iz SVŠ-28 klase ,VA-36 i 36A klasa a period slikanja ne jesen 1982.g.Nisam siguran koja je tačno klasa ŠRO bila prisutna a ima i njih na slikama.
Sam prospekt je na 16 stranica A5 formata sa dosta slika i propratnim tekstom i lepo bi sad ovde pasao za upoređivanje ako uspem sve slike da okačim.Inače sam ja radio od završetka školovanja Jul 1983 pa do jeseni 1993 u Obrenovcu i mnogi od Vas su sigurno bili u toj kasarni pa se verovatno i lično poznajemo.
Naslovna strana je sa tada tek izrađenim grbom IŠC
[You must be registered and logged in to see this image.]
Prva strana je posvećena J.B.Titu i generalu Gošnjaku u poseti školskom centru u vreme manevra Sloboda 1971.g.[You must be registered and logged in to see this image.]
Druga strana sa podacima o centru:[You must be registered and logged in to see this image.]
Treća strana sa slikama od ulaza i nekoliko zgrada:
[You must be registered and logged in to see this image.]
Četvrta strana o znamenitim datumima u IŠC i inžinjeriji:
[You must be registered and logged in to see this image.]
Peta strana sa slikom legendarnog drvenog mosta na kome smo često imali obuku,kabinet PVP ijoš..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Šesta strana je posvećena kabinetima:
[You must be registered and logged in to see this image.]
Sedma strana su oni izrađeni objekti na ulazu u kasarnu Kamensko pre kapije desno kada se ide kroz šumu i u samoj šumi ako me pamćenje još služi a sa slike prepoznajem svoje klasiće.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Osma strana kasarna na KUPI i praktični deo iz par predmeta a i ovde ima nas iz SVŠ i one pomoćne ŠPČ koji su znali da zaginu i neka klasa vojnika sa Kamenskog iz D bataljona beše.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Ovde ću sad namerno zastati jer mi je pre neki dan na drugoj temi o karaulama masaslika ostala negde...pa da se i ovde to nebi desilo nastavak sledi.
Na vrh Go down
voja64
Džomba
Džomba
voja64


BROJ POSTOVA: : 116
ČLAN OD: : 2016-11-14
M(j)esto Srpski Itebej-Banat

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Icon_minitimeWed 18 Jan 2017 - 21:42

Kako sam već najavio red je i da nastavim samo da napomenem da mi nikako sa ovim cepkanjem nije cilj u postizanju većeg broja objava.
Stadosmo na osmoj a evo i devete strane sa onim čuvenim trenažerima na Kamenskom(bilo ih je dva a na slici je onaj za obuku na T-120S dok je drugi bio sa TG-90) tu sam i ja u to vreme polagao(drugi na trenažeru sam) a okačiću i svoju dozvolu za rukovanje ovim sredstvima u prigodi drugi put.Na Kupi je nastala slika sa makarom DM-500 a ona sa praktičnim rukovanjem na utovarivaču T-120S je sa poligona Cerovac.[You must be registered and logged in to see this image.]
Deseta je sa Cerovca u izradi puta,a lansirni mostovi su sa Dobre dok je rušenje mosta mislim sa Kupe.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Sledeća jedanaesta je nastala na Cerovcu i na padini prema selu beše Vukmanić a TO je bila.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Sledeća je slika još za mene zanimljivija jer se tu vidi moja soba,linija obedovanja sa mojim dragim klasićima i restoran koi je kasnije znatno renoviran a dole su susedna soba od VA i TV sala sa drugarima a ima ih ovde i iz mlađe klase koja je tada po prvi put došla u treću godinu i prepoznajem neke iz te 29.klase po boji kose...[You must be registered and logged in to see this image.]
13.strana i van nastavne aktivnosti:[You must be registered and logged in to see this image.]
Za sledeću 14.stranu samo ću reći Zanimanje...
[You must be registered and logged in to see this image.]
Malo slika iz NOBa i mesta gde su se sve pitomci vodili na nastavu:
[You must be registered and logged in to see this image.]
Poslednja 16 strana je posvećena panorami grada Karlovca,bolnici na Petrovoj gori gde smo bili u par navrata na predavanjima iz nekoliko predmeta(maskiranje ,utvrđivanje i sl) i MOST na kom smo učili.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Za kraj kako sam i obećao moja dozvola izdata u Aprilu te 1983.g.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Drugarski pozdrav iz Banata ...
Na vrh Go down
karaulac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 23
ČLAN OD: : 2012-10-12

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Icon_minitimeFri 17 Feb 2017 - 13:57

zdravo Voja 64.
da li je moguce dobiti mailomo brosuru o SROI kao *.pdf dokument?
Na vrh Go down
karaulac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 23
ČLAN OD: : 2012-10-12

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Icon_minitimeFri 17 Feb 2017 - 14:00

zdravo drugari,
evo poslije uspjesnog trazenja, u Veselinovu pomoc nasao sam jednog naseg bivseg starjesinu u Beogradu.
Dakle imam direktan kontakt sa g. Miodragom Popovicem (inz. porucnik- kapetan u SROI Karlovac)
Na vrh Go down
voja64
Džomba
Džomba
voja64


BROJ POSTOVA: : 116
ČLAN OD: : 2016-11-14
M(j)esto Srpski Itebej-Banat

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Icon_minitimeFri 17 Feb 2017 - 15:39

karaulac (citat):
zdravo Voja 64.
da li je moguce dobiti mailomo brosuru o SROI kao *.pdf dokument?
Karaulac na žalost nemam brošuru u PDFu jer sam je skenirao i sačuvao komplet slika koje sam i ovde gore prezentovao a original brošure sam poslao drugaru da je on obradi i okači na sajtu o SVŠ koja se trenutno radi.
Jedino ti mogu poslati ceo set slika ako mi pošalješ mail na pp da ne idemo u Off topic...
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1231
ČLAN OD: : 2013-02-06
M(j)esto Svuda po malo

VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Icon_minitimeFri 17 Feb 2017 - 16:38

karaulac (citat):
zdravo drugari,
evo poslije uspjesnog trazenja, u Veselinovu pomoc nasao sam jednog naseg bivseg starjesinu u Beogradu.
Dakle imam direktan kontakt sa g. Miodragom Popovicem (inz. porucnik- kapetan u SROI Karlovac)
Pozdrav druze KARAULAC-bio bih ti zahvalan ako bih nekako mogao dobiti broj telefona od kap. Popovica,jer sam ja bio zadnja generacija SRO u Makusju sa njim. Doduse on je bio u prvoj  a ja u drugoj ceti. Ako je moguce posalji mi na PP poruku... cheers cheers cheers
Na vrh Go down
Sponsored content





VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje   VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje - Page 11 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
VA - Inžinjerija Karlovac - Mekušje
Na vrh 
Stranica 11/13Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Next
 Similar topics
-
» Mekusje 88/89 sept. Karlovac
» Skoplje kasarna Maršal Tito
» Celje inžinjerija '81.
» Pontonjerska inžinjerija VP 3218/6 klasa 85/86
» Ilirska Bistrica - inžinjerija 1989.

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR HRVATSKA-
Idi na: