FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Rogoznica obalska artiljerija 1979.

Go down 
4 posters
AutorPoruka
Mihajlovic Miroljub
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2016-02-28
DOB : 69
M(j)esto Krusevac

Rogoznica obalska artiljerija 1979. Empty
KomentarNaslov komentara: Miroljub Rogoznica obalna artiljerija 1979 god   Rogoznica obalska artiljerija 1979. Icon_minitime28.02.16 22:06

Sluzio sam u Rogoznici obalskoj artiljeriji 79god.
Ako ima neko iz te klase da se javi


Mihajlovic Miroljub: komentar modifikovan dana: 28.02.16 22:29; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

Rogoznica obalska artiljerija 1979. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Rogoznica obalska artiljerija 1979.   Rogoznica obalska artiljerija 1979. Icon_minitime28.02.16 22:17

Ajde Miroljube napiši to nekako sa drukčijim naslovom recimo ovako:
Rogoznica obalna artiljerija 1979 god.
Nekako će biti preglednije i veća mogučnost da nađeš nekog klasića. A ovo ćemo onda izbrisat.

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
agakan1
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 19
ČLAN OD: : 2015-11-13

Rogoznica obalska artiljerija 1979. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Rogoznica obalska artiljerija 1979.   Rogoznica obalska artiljerija 1979. Icon_minitime02.06.16 23:10

Služio sam u Rogoznici obalska artiljerija od 11.12.79 do 06.80 kurs za desetere
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Rogoznica obalska artiljerija 1979. Empty
KomentarNaslov komentara: Rogoznica obalska artiljerija 1979.   Rogoznica obalska artiljerija 1979. Icon_minitime03.06.16 14:18

Modifikovan naslov teme
Na vrh Go down
agakan1
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 19
ČLAN OD: : 2015-11-13

Rogoznica obalska artiljerija 1979. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Rogoznica obalska artiljerija 1979.   Rogoznica obalska artiljerija 1979. Icon_minitime07.06.16 20:13

VOJNIČKI DANI


 

[size=37]          R[/size]ogoznica 1980 godine. Nedjelja, ja slobodan, nemam nikakvih obaveza ni zaduženja, pa se dosađujem. Eto ti odnekud Hasana Smajlovića, jednog vraga iz Visokog, iz sela Stuparići, nisam vam rekao da je došao sa Lastova, samo da završi kurs i poslije se vraća u svoju jedinicu.Dobar je drug bio, hajmo veli preko žice, gore u sela hodati do ručka.Odmah iznad kasarne je jarebinjak, otišli i  hodali, ima dobar pogled prema moru, preko kasarne na Rogoznicu.Prohodali mi, potrošili vrijeme, taman stigli na ručak. Ručao sam, pa u krevet, da prilegnem, nemam ni izlazak u grad, eto opet Hase, hajmo veli sad kod Gruje na pivu. Neću ja, nagovara on mene, a ja i dalje neću, i nakraju mi reće, ne smiješ, prelio je ćašu.Da vam i ovo kažem, onda je bila kafana pored svake kasarne gdje je vojska bježala preko žice na pivu, pa i unas kod Gruje.Razljutio on mene, kad je rekao da ne smijem, skočim, obućem se, pa preko žice, pređemo preko jadranske magistrale i taman da umaknemo u kafanu,odnekud bahnu vojna policija sa kampanjolom.Falilo nam malo da zamaknemo unutra u kafanu, sakrio bi nas gazda, nismo uspjeli, strpaše nas u kampanjolu i nazad u kasarnu, samo sad u pritvor.Buran dan, smiju se nama policajci, vidi, vidi oficira, a mi tek dobili po jednu crvenu, razvodnici.Smjestiše nas u pritvor, do ujutro nema ni večere. U jutro nas pred stroj, čitaju nam kazne, a meni došla posjeta, moj Suljo čeka na glavnoj kapiji.Kad je sve fino završilo, hoću ja izlazak, pošto imam posjetu, a imam pravo povest još nekog sa sobom, kapetan gleda u mene, znadete li koga sam poveo, Hasu.Dobili mi izlazak umjesto kazne, šta ćeš potrefilo se, to mi je jedini slučaj gdje nisam izvukao deblji kraj.Valjade meni moj Suljo, dolazio je dva puta u posjetu, i to oba puta u Rogoznicu, na Šoltu nije.Kad smo bili pri kraju obuke, polažemo ispit za desetara, baš na topovima, kapetan gleda nešto kroz nišansku spravu prema moru, pa ugleda vojsku kako skače sa barkase, ustvari to je bio mali brodić. Barkasom smo mi vozili namirnice na jedan otočić ispred Rogoznice, tu su nam bili položaji, vojska se zakači, pa kad prolazimo pored Rogoznice oni poskaču u more i odoše na plažu među turiste.Baksuz je baš tada gledao kroz nišansku spravu, kad su oni skakali sa barkase. Uzbuna, prekida se ispit, vojna policija se razletila, lovi vojsku i dovozi u kasarnu. Baš sam i ja mislio kad završim, moj Haso išao jednom kući, pa dolazio i na Vrtlišće, donio mi kupaće gaće, jer ne možeš na plažu u onim vojnim gaćama. Nisam tada išao, ali jesam poslije, kad god mi se ukazala prilika, ko pravi civil, samo nas je izdavala fri
Na vrh Go down
Sponsored content





Rogoznica obalska artiljerija 1979. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Rogoznica obalska artiljerija 1979.   Rogoznica obalska artiljerija 1979. Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Rogoznica obalska artiljerija 1979.
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» PULA(07.01.1981. FIZELA), PREKOMANDA: BRIONI, PREKOMANDA: KATARINA- PETA CETA PLOVNIH SREDSTAVA, TRANSPORTER PJT-401
» Pula, Karlo Rojc 1990/91
» Pula, Karlo Rojc 1986/87
» FIZELA - PULA 1986., Temeljna obuka
» Rogoznica, 1988/1989

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: VOJNA PLATFORMA :: Ratna mornarica-
Idi na: