FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)

Go down 
+17
Max Blitz
terrra
bogdan Mrdja
duci64
daskaldoncev
Mikula 67
Mladjo
PORUCNIK
milutins
mureZE
ZAGORAC
Andrej Javornik
humka83
Kuhar-Debar.
Prke
ercov54
Lala Basaid
21 posters
Idi na stranicu : Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20
AutorPoruka
The author of this message was banned from the forum - See the message
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 20 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 20 Icon_minitime07.11.17 2:24

PORUCNIK (citat):
Jesu li duboki snjegovi? Jsu li praavili probleme kad napadaju? Onda nije bio potrebe za češćim patrolama, mislim, ako je postojala mogućnosst osmatranja  prilaza granici, ostajali su tragovi. A teško bi bilo praviti tunele u snijegu.
Snegovi izuzetno duboki golemi,a zima izuzetno ostra hladna!
Jedino dobro pravilo za vreme tih zimskih meseci nisu davate uopste patrole,samo straza kod karaule!
Sasvim realna pametna razmisljanja rukovodeceg kadra da se patrole ne daju,jer nikakvih sansi nije imalo da se bilo ko odluci pod takvm uslovima neprstupacnih terena i velikog snega da se odluci ilegalno preci granicu!
Ali u tadasnjim vremnima iole pametan ovek nije imao sta traziti u zaostaloj siromasnoj Albaniji,koja od celog sveta velicala tad samo Kinu!
Dalo se primetiti prilikom letnjih izlazaka na reon,na njihovim iole pogodnim ravnim dekovima terena velike parole sklopljene od kamenja u slavu Kine!
Za podkrepljenje price o jako teskim terenima je i slika Krcina u vreme zime![You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
The author of this message was banned from the forum - See the message
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 20 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 20 Icon_minitime07.11.17 13:59

Ja sam bio na karauli od proleca do jeseni 1983. Zatekao sam sneg u martu mesecu. Isli smo samo na zasede, nismo davali patrole, jer je sneg bio izuzetno dubok. Snabdevanje je bilo redovno. Asfaltni put (dosta tesan kao sto se vidi i dan danas na snimcima) je postojao od sela do karaule, tako da je kampanjolom stizalo redovno snabdevanje. Posta, hleb i svakodnevne potrepstine vojnika je svakodnevno donosio kurir, koji je a tu svrhu imao konja( kobilu u moje vreme - VERA) . Ostalo je gotovo isto bilo kao i u vreme ercova 9 godina ranije. Jedino je nasa karaula od svih u rejonu dEBRA IMALA kolor TV , sto je i tada u 1983 bila retkost. Imali smo svoju ves masinu.. i td... Sve u svemu karaula Bituse je vazila za najbolju karaulu u rejonu Debra... Sa tri- cetiri sela u blizini i sa predivnim mestanima... Zato je i ovde na Forumu toliko opisivana... Ko je bio tamo , ostavio je za sva vremena deo srca po tim divnim predelima i uzeo u sebe zauvek deo Krcina... EEeee jedva smo onda cekali da postanemo civili... Nismo ni bili svesni koliko nas je taj Krcin zauvek zarobio...
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 20 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 20 Icon_minitime07.11.17 16:09

ercov54 (citat):
PORUCNIK (citat):
ercov54 (citat):
PORUCNIK (citat):
Kako ste se grijali i snabdijevali ogrijevom?
Grejanje organizovano pecima na cvrsto gorivo,i to drvima!
Drva dobijana od mestana koja sekli odmah u lokalu,jer sama karaula sa svih strana okruzena sumom!
Dosta prakticno bilo reseno grejanje samih spavona koje bile na spratu po dve koje bile na samom pregradnom zidu ostavljen medju prostor slobodan u kojem postavljene peci,a samim tim jedom peci grejane dve prostorije!
Takvim sistemom bilo organizovano grejanje i tkz kluba i prostorije sa tf centralom gde se ujedno i punile baterije za -rupovke-,!
Za pripremu drva dobijli vojnici raspored po dnevnoj zapovesti,poput redarstva straze iliti patrole!
Trebao cepati i doneti drva za potrebe spavona dnevnih prostorija,a takodje i za potrebe kuhinje!
Je li bilo problema sa strujom ili ste imali agregate?
Secanje iz tih vremena 73/74 godine ne govore da bilo problema sa strujom koja bi ostala u secanju!
A da imalo neko pomocno sredstvo poput agregata za slucaj nestanka,e toga nije bilo,jer sigurno bi ostalo u secanju jer biosam pet meseci magacioner i u secanju sva oprema i namirnice za ishranu,cak stavise i samo mesto u rafovima gde bilo smesteno,a agregata mislim da u to vreme i nije bilo???
Posto sam medju zadnjima bio na Bituse doduse kratko Sad da kazem naravno struje je bilo a sto se tice agregata ja nisam siguran ali vjerujem da ga nije bilo,bar ga nismo koristili za moje vreme tamo Smile
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 20 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 20 Icon_minitime07.11.17 16:13

Prke (citat):
Ja sam bio na karauli od proleca do jeseni 1983. Zatekao sam sneg u martu mesecu. Isli smo samo na zasede, nismo davali patrole, jer je sneg bio izuzetno dubok. Snabdevanje je bilo redovno. Asfaltni put (dosta tesan kao sto se vidi i dan danas na snimcima) je postojao od sela do karaule, tako da je kampanjolom stizalo redovno snabdevanje. Posta, hleb i svakodnevne potrepstine vojnika je svakodnevno donosio kurir, koji je a tu svrhu imao konja( kobilu u moje vreme - VERA) . Ostalo je gotovo isto bilo kao i u vreme ercova 9 godina ranije. Jedino je nasa karaula od svih u rejonu dEBRA IMALA kolor TV , sto je i tada u 1983 bila retkost. Imali smo svoju ves masinu.. i td... Sve u svemu karaula Bituse je vazila za najbolju karaulu u rejonu Debra... Sa tri- cetiri sela u blizini i sa predivnim mestanima... Zato je i ovde na Forumu toliko opisivana... Ko je bio tamo , ostavio je za sva vremena deo srca po tim divnim predelima i uzeo u sebe zauvek deo Krcina... EEeee jedva smo onda cekali da postanemo civili... Nismo ni bili svesni koliko nas je taj Krcin zauvek zarobio...
Mnogo si to lijepo opisao druze bas je sve istina eto recimo ja sam bio samo neka 2 mjeseca na Bituse a evo ovde sa vama drugujem vec 3 godinu zar to nije dovoljan pokazatelj svemu.Ijako nisam isao prema Krcinu mene je na neki nacin zarobio i opcinio i danas.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 20 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 20 Icon_minitime09.11.17 1:21

Prke (citat):
Ja sam bio na karauli od proleca do jeseni 1983. Zatekao sam sneg u martu mesecu. Isli smo samo na zasede, nismo davali patrole, jer je sneg bio izuzetno dubok. Snabdevanje je bilo redovno. Asfaltni put (dosta tesan kao sto se vidi i dan danas na snimcima) je postojao od sela do karaule, tako da je kampanjolom stizalo redovno snabdevanje. Posta, hleb i svakodnevne potrepstine vojnika je svakodnevno donosio kurir, koji je a tu svrhu imao konja( kobilu u moje vreme - VERA) . Ostalo je gotovo isto bilo kao i u vreme ercova 9 godina ranije. Jedino je nasa karaula od svih u rejonu dEBRA IMALA kolor TV , sto je i tada u 1983 bila retkost. Imali smo svoju ves masinu.. i td... Sve u svemu karaula Bituse je vazila za najbolju karaulu u rejonu Debra... Sa tri- cetiri sela u blizini i sa predivnim mestanima... Zato je i ovde na Forumu toliko opisivana... Ko je bio tamo , ostavio je za sva vremena deo srca po tim divnim predelima i uzeo u sebe zauvek deo Krcina... EEeee jedva smo onda cekali da postanemo civili... Nismo ni bili svesni koliko nas je taj Krcin zauvek zarobio...
Vidjena i citana vise puta objava iliti post,jbg zoviga kako hoces,ali druze moj Prke,nije iznenadjenje iliti cudo sto si ovde sa nama dvojicom,i svim ostalim momcima sa drugih prica,a svrate ovde i momci iz generalstaba sto na tome mi zahvalni,ali da ti nisi takav kakav jesi!
Iskren i puno emotivan,jer kako drugacije ceniti tvoje reci da smo ostavili deo svoga srca na Krcinu,a isto poneli sa sobom u svom srcu ne samo Krcin,vec i sve ostale predele kojima isli u danima nase mladosti!
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 20 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 20 Icon_minitime10.11.17 6:54

Prke (citat):
Ja sam bio na karauli od proleca do jeseni 1983. Zatekao sam sneg u martu mesecu. Isli smo samo na zasede, nismo davali patrole, jer je sneg bio izuzetno dubok. Snabdevanje je bilo redovno. Asfaltni put (dosta tesan kao sto se vidi i dan danas na snimcima) je postojao od sela do karaule, tako da je kampanjolom stizalo redovno snabdevanje. Posta, hleb i svakodnevne potrepstine vojnika je svakodnevno donosio kurir, koji je a tu svrhu imao konja( kobilu u moje vreme - VERA) . Ostalo je gotovo isto bilo kao i u vreme ercova 9 godina ranije. Jedino je nasa karaula od svih u rejonu dEBRA IMALA kolor TV , sto je i tada u 1983 bila retkost. Imali smo svoju ves masinu.. i td... Sve u svemu karaula Bituse je vazila za najbolju karaulu u rejonu Debra... Sa tri- cetiri sela u blizini i sa predivnim mestanima... Zato je i ovde na Forumu toliko opisivana... Ko je bio tamo , ostavio je za sva vremena deo srca po tim divnim predelima i uzeo u sebe zauvek deo Krcina... EEeee jedva smo onda cekali da postanemo civili... Nismo ni bili svesni koliko nas je taj Krcin zauvek zarobio...
Mala replika iliti izmena o nacinu snabdevanja od Prketovog i mog vremena!
Ne bejase asfaltni put,vec los makadam,a snabdevanje bejase dopremano do Rostuse,a do karaule prenoseno na kobili Drini do karaule!
A potrepstine za granicare i postu radio svakodnevno kurir sa pratnjom Drine i konjovodca koja donosio hleb!
Na vrh Go down
The author of this message was banned from the forum - See the message
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 20 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 20 Icon_minitime10.11.17 20:05

PORUCNIK (citat):
Je li konjovodac imao i druga zaduženja, sstražarsku službi i sl?
Posto se ipak razlikuju nacini i organizacija rada karule kod svakog KK,sudeci po prici Prketa iz njegovog vremena!
Najpre po broju granicara,kod mene postava 25 + -.zajedno sa konjovodcem koji nije davao strazu,vec samo obaveze oko kobile Drine!
Kurir je samo davao dezurstva,i to normalno druga smena posle ponoci,a u mom slucaju osim kurirske sluzbe bilo pridodato i obaveze oko zaduzenja magacina ishrane i tehnickih sredstava!
Takodje u postavci bio samo jedan kuvar,koji sve sam odradjivao,cak stavise i pripremao hranu za kerove ciji se meni sastojao od kuvanog krompira bez zacina sa dodatkom svezeg hleba u kasu vec skuvanog krompira,i nezamenljivo prilicno parce svezeg mesa sa normalno malo koske!
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 20 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 20 Icon_minitime11.11.17 0:00

[You must be registered and logged in to see this image.]

Velelepna severna strana Golem Krcin-bar tako kaze pojasnjenje uz sliku,a deluje surovo u zimskim uslovima!
I ne cuditise zasto za vreme ovakvih uslova bilo nemoguce i bespotrebno organizovati patrole!
Na vrh Go down
The author of this message was banned from the forum - See the message
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 20 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 20 Icon_minitime11.11.17 21:20

PORUCNIK (citat):
ercov54 (citat):

Velelepna severna strana Golem Krcin-bar tako kaze pojasnjenje uz sliku,a deluje surovo u zimskim uslovima!
I ne cuditise zasto za vreme ovakvih uslova bilo nemoguce i bespotrebno organizovati patrole!
Slažem se.
Je li bilo pokušaja ilegalnih prelazaka granice u vaše vrijeme i kakva je bila saradnja sa policijom?
Vec pricah da u to vreme Albanija bejase jako siromasna zemlja sa jedinim prijateljem u svetu Kinom!
Koristli kinesku uniformu i njihovo naoruzanje!
Tako da sa nase strane nije imalo interesa za ilegalu,osim doduse stado koza bejase preslo granicu,i bejase jako puno problematike za vracanje koza!
Sa strane kod komsija bejase meki pojas koji svakodnevno bejase kontrolisan od strane kolega od komsija!
Svako eventualni prelazak ostaviobi trag po uzorno sredjenom pojasu od sitne zemlje po kojoj ostaje trag i ukoliko ptica dohvati!
A sa policijom u Rostusi imali izuzetnu saradnju!Imali direktnu tf vezu pomocu inuktorske centrale,i imali svakodnevno slusanje o stanju oko granice!
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 20 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 20 Icon_minitime13.11.17 17:45

[You must be registered and logged in to see this image.]


Goce Sipkovski prosledi sliku nase Bituse sa stanjem danasnjeg dana!
Na vrh Go down
Mikula 67
Podporučnik
Podporučnik
Mikula 67


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
Tehnička Služba Tehnička Služba
BROJ POSTOVA: : 1546
ČLAN OD: : 2013-12-22
DOB : 57
M(j)esto Šabac

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 20 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 20 Icon_minitime13.11.17 17:49

I pojavi se duga...

_________________
Koliko god bila varljiva, nada služi barem tome da nas ugodnim putem vodi do kraja života.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 20 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 20 Icon_minitime13.11.17 20:30

Mikula 67 (citat):
I pojavi se duga...
I uz dugu pojavese i moji prijatelji!
Na vrh Go down
The author of this message was banned from the forum - See the message
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 20 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 20 Icon_minitime15.11.17 16:05

PORUCNIK (citat):
E, sad ima i asfalt cheers
Da je kojim slucajem jos uvijek SFRJ i da idalje se granice brane kao nekad mozda Drina i Vera nebi vise bile u upotrebi.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 20 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 20 Icon_minitime15.11.17 19:17

[You must be registered and logged in to see this image.]

Da potkrepim   svoju a i pricu mojih kolega koji bili svedoci cinjenicnog stanja da na potesu Krcina snega uvek bilo,tj nije se otapao vec docekivo naredni govori i slika naseg prijateja Boro Fidanovski koji sliknuo sneg 5 juna u 13h!
Hvala Boro!
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 20 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 20 Icon_minitime15.11.17 19:27

Kuhar-Debar. (citat):
PORUCNIK (citat):
E, sad ima i asfalt cheers
Da je kojim slucajem jos uvijek SFRJ i da idalje se granice brane kao nekad mozda Drina i Vera nebi vise bile u upotrebi.
U tim slucaju druze moj jedan granicar bi bio plus na reonu,umesto da se druzi sa kobilom!
Ali u svakom slucaju lakseje bilo timariti kobilu,nego gaziti od Krcina do Velivara i Rudine i ostalih znamenitosti kojihse rado jos uvek secamo!
No ipak imalismo srecu da budemo onde gde vec bili!
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 20 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 20 Icon_minitime17.11.17 22:49

[You must be registered and logged in to see this image.]

Nasi tereni sa nekim drugim novim momcima kojise krecu nasim stazama!
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 20 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 20 Icon_minitime19.11.17 22:22

[You must be registered and logged in to see this image.]

Bistra,planina naspram nase karaule,a iza koje svako jutro sunce ocekivli,pogotovu momci na strazi!
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 20 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 20 Icon_minitime20.11.17 0:57

ercov54 (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Bistra,planina naspram nase karaule,a iza koje svako jutro sunce ocekivli,pogotovu momci na strazi!
Bistra naziv planine ,ta rijec oslikava nesto cisto bez icega pa mi zaista i planina tako izgleda bez skoro ikakvog rastinja,malo zbunja i to je to pa mozda je po tome i dobila ime tko ce ga znati.
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 20 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 20 Icon_minitime20.11.17 1:00

ercov54 (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Nasi tereni sa nekim drugim novim momcima kojise krecu nasim stazama!
U neko proslo vreme samo su odabrani mogli prolaziti ovuda i osjetiti tu ljepotu,danas je dosao neki drugi zeman i skoro svaki turista moze osjetiti tu ljepotu i uzeti neku sliku za vjecnu uspomenu.
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 20 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 20 Icon_minitime20.11.17 11:44

Malo sam zastao sa pricom i aktivnoscu na Forumu... Ali evo..
Divni , predivni su trenuci na oko 2000 metara nad morem, kad noc brzo nadolazi i kad smo se mi zajedno sa grupicom ljubitelja ovi predela ostali da prenocimo ispod Krcina...
Nazlost nemam slike nocnog neba jer je svetlost sa zvezda bila nedovoljna da se bilo sta snimi. Ali imam urezano u sebe onaj osecaj kad ti je nebo nadohvat ruke i zvezde su ti prve komsije. Nesto najfantasticnije sto sam doziveo u zadnje vreme...
Ali jutro je doslo a s njim i svetlost koja se pokzala sa istoka , iznad planine Bistra koja je priredila pretstavu doceka prvog jutarnjeg zraka iznad svojih vrhova...
Kao u vreme kad smo davali zasede i cekali taj isti suncev zrak , daleke 1983 godine..
Jutro 5 sati i 34 min. 19.08.2017.
Budjenje...
Noc ispod Krcina je prosla 
prvi zraci sunca iznad Bistre,
ocekuje nas penjanje do granicne linije i dalje...
Osetite i vi malo trenutke kad sam provirio iz satora i uperio kameru u okolinu...
Svi VI ste bili sa mnom tog jutra .


Odma mi je cim smo stigli zapalo za oko da je jedan od granicnih kamena donesen sa garnicne linije , gore sa srta, ovde kod crkvice u blizini cesme... Snimio sam detaljno njegov izgled i mesto gde se sada nalazi i stim razresio sve dileme otkud na ovom mestu kamen, jer je bilo fotosa od mestana i drugih posetilaca sa ovog mesta, a mi smo bili u nedoumici kako je moguce da kamen bude ovde.
Evo  mog snimka...

ercov54 voli ovaj upis

Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 20 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 20 Icon_minitime20.11.17 13:42

Pozdrav za PRKETA od LALE
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 20 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 20 Icon_minitime21.11.17 19:04

Lala Basaid (citat):
Pozdrav za PRKETA od LALE
Mi ovde na Bitusi svakog gosta rado docekamo,i hvala momcima sto omogucili bar umesto kafe i domace rakijice bar mozemo ponuditi +,a Prke je u nekim velikim poslovnim obavazama,i cim smogne vremena javicese!
Uzimam sebi slobodu da odreagujem umesto njega,jer bilo sta da se kaze iza tih reci stojimo nas trojica!Prke kuhar i ja!
Nas tojica iako jedan iz Makedonije drugi iz Bosne i ja iz Srbije jos uvek razmisljamo i cenimo iste vrednosti iz nekad divnih vremena sa jos divnijim ljudima!
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 20 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 20 Icon_minitime21.11.17 19:49

Prke (citat):
Malo sam zastao sa pricom i aktivnoscu na Forumu... Ali evo..
Divni , predivni su trenuci na oko 2000 metara nad morem, kad noc brzo nadolazi i kad smo se mi zajedno sa grupicom ljubitelja ovi predela ostali da prenocimo ispod Krcina...
Nazlost nemam slike nocnog neba jer je svetlost sa zvezda bila nedovoljna da se bilo sta snimi. Ali imam urezano u sebe onaj osecaj kad ti je nebo nadohvat ruke i zvezde su ti prve komsije. Nesto najfantasticnije sto sam doziveo u zadnje vreme...
Ali jutro je doslo a s njim i svetlost koja se pokzala sa istoka , iznad planine Bistra koja je priredila pretstavu doceka prvog jutarnjeg zraka iznad svojih vrhova...
Kao u vreme kad smo davali zasede i cekali taj isti suncev zrak , daleke 1983 godine..
Jutro 5 sati i 34 min. 19.08.2017.
Budjenje...
Noc ispod Krcina je prosla 
prvi zraci sunca iznad Bistre,
ocekuje nas penjanje do granicne linije i dalje...
Osetite i vi malo trenutke kad sam provirio iz satora i uperio kameru u okolinu...
Svi VI ste bili sa mnom tog jutra .


Odma mi je cim smo stigli zapalo za oko da je jedan od granicnih kamena donesen sa garnicne linije , gore sa srta, ovde kod crkvice u blizini cesme... Snimio sam detaljno njegov izgled i mesto gde se sada nalazi i stim razresio sve dileme otkud na ovom mestu kamen, jer je bilo fotosa od mestana i drugih posetilaca sa ovog mesta, a mi smo bili u nedoumici kako je moguce da kamen bude ovde.
Evo  mog snimka...

Po ko zna koji put zatecensam tvojom pricom vise nego i samim snimcima!
Ogledase tvoja iskrenost i velicina,a kao sto vec rekoh,znam da si isuvise zauzet sto poslovno sto i drugim obavezama,i uvek nas raduje tvoje pojavljivanje ovde sa novom pricom!
Malo sam zatecen tvojim kazivanjem osecanja pri budjenju ispod Krcina!
Iako godine prosle,ali boraveci ovde,a pogotovu tvojim i kuharevim dolaskom emocije ne jake vec prejake!
Tehnicki sam onemogucen pogledati snimke,ali kroz tvoje pisane reci videosam i ono sto na snimcima!
Hvala Prke ljudino velika!!
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 20 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 20 Icon_minitime24.11.17 20:49

ercov54 (citat):
Prke (citat):
Malo sam zastao sa pricom i aktivnoscu na Forumu... Ali evo..
Divni , predivni su trenuci na oko 2000 metara nad morem, kad noc brzo nadolazi i kad smo se mi zajedno sa grupicom ljubitelja ovi predela ostali da prenocimo ispod Krcina...
Nazlost nemam slike nocnog neba jer je svetlost sa zvezda bila nedovoljna da se bilo sta snimi. Ali imam urezano u sebe onaj osecaj kad ti je nebo nadohvat ruke i zvezde su ti prve komsije. Nesto najfantasticnije sto sam doziveo u zadnje vreme...
Ali jutro je doslo a s njim i svetlost koja se pokzala sa istoka , iznad planine Bistra koja je priredila pretstavu doceka prvog jutarnjeg zraka iznad svojih vrhova...
Kao u vreme kad smo davali zasede i cekali taj isti suncev zrak , daleke 1983 godine..
Jutro 5 sati i 34 min. 19.08.2017.
Budjenje...
Noc ispod Krcina je prosla 
prvi zraci sunca iznad Bistre,
ocekuje nas penjanje do granicne linije i dalje...
Osetite i vi malo trenutke kad sam provirio iz satora i uperio kameru u okolinu...
Svi VI ste bili sa mnom tog jutra .


Odma mi je cim smo stigli zapalo za oko da je jedan od granicnih kamena donesen sa garnicne linije , gore sa srta, ovde kod crkvice u blizini cesme... Snimio sam detaljno njegov izgled i mesto gde se sada nalazi i stim razresio sve dileme otkud na ovom mestu kamen, jer je bilo fotosa od mestana i drugih posetilaca sa ovog mesta, a mi smo bili u nedoumici kako je moguce da kamen bude ovde.
Evo  mog snimka...

Po ko zna koji put zatecensam tvojom pricom vise nego i samim snimcima!
Ogledase tvoja iskrenost i velicina,a kao sto vec rekoh,znam da si isuvise zauzet sto poslovno sto i drugim obavezama,i uvek nas raduje tvoje pojavljivanje ovde sa novom pricom!
Malo sam zatecen tvojim kazivanjem osecanja pri budjenju ispod Krcina!
Iako godine prosle,ali boraveci ovde,a pogotovu tvojim i kuharevim dolaskom emocije ne jake vec prejake!
Tehnicki sam onemogucen pogledati snimke,ali kroz tvoje pisane reci videosam i ono sto na snimcima!
Hvala Prke ljudino velika!!
Zaista odlicni snimci naseg druga i misterioznog granicnog kamena ili ne jer Prke vidim vec zna kako je on uopste dospio tu.Mogu razumjeti Ercova i njegove emocije jer i moje su na visokom nivou ijako nisam imao prilike da patroliram po Krcinu i obilazim ova prelijepa obiljezja nekadasnje SFRJ.Svaki novi prilog je i novi dozivljaj za nas sviju.
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 20 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 20 Icon_minitime24.11.17 20:58

ercov54 (citat):
Lala Basaid (citat):
Pozdrav za PRKETA od LALE
Mi ovde na Bitusi svakog gosta rado docekamo,i hvala momcima sto omogucili bar umesto kafe i domace rakijice bar mozemo ponuditi +,a Prke je u nekim velikim poslovnim obavazama,i cim smogne vremena javicese!
Uzimam sebi slobodu da odreagujem umesto njega,jer bilo sta da se kaze iza tih reci stojimo nas trojica!Prke kuhar i ja!
Nas tojica iako jedan iz Makedonije drugi iz Bosne i ja iz Srbije jos uvek razmisljamo i cenimo iste vrednosti iz nekad divnih vremena sa jos divnijim ljudima!
Bratstvo i Jedinstvo koje smo nekad imali bojim se nikad vise ali zato postoje Bituse i nase jedinstv o je i dalje u punom pogonu ,zivi mi i zdravi bili.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 20 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 20 Icon_minitime25.11.17 22:03

[You must be registered and logged in to see this image.]

Bogdan Bobo Mrdja i njegov drug Miroslav Koprivica ponovo vidjanje posle 30 + godina!
Mnogi od nas bi pozeleli ovakav susret sa svojim drugovima!
Na vrh Go down
The author of this message was banned from the forum - See the message
milutins
Kapetan
Kapetan



Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3657
ČLAN OD: : 2009-08-19
DOB : 62

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 20 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 20 Icon_minitime26.11.17 6:23

Ovaj vjerski objekat da li ce biti manastir sa monaskim bratstvom ili sestrinstvom?
Ili je u pitanju crkva?

_________________
ko istinu gudi,gudalom ga po prstima biju
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 20 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 20 Icon_minitime27.11.17 23:10

milutins (citat):
Ovaj vjerski objekat da li ce biti manastir sa monaskim bratstvom ili sestrinstvom?
Ili je u pitanju crkva?
Po mojim saznanjima gradise crkva,a nasa bivsa karaula bice u sastavu crkve kao parohijski dom!
Na vrh Go down
The author of this message was banned from the forum - See the message
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 20 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 20 Icon_minitime29.11.17 22:14

PORUCNIK (citat):
ercov54 (citat):
milutins (citat):
Ovaj vjerski objekat da li ce biti manastir sa monaskim bratstvom ili sestrinstvom?
Ili je u pitanju crkva?
Po mojim saznanjima gradise crkva,a nasa bivsa karaula bice u sastavu crkve kao parohijski dom!
Pametno iskorišćen objekat. Nek Bog dragi blagoslovi one koji budu tu boravili, a i one koji su tu boravili!
Ovde u ovoj prici sam vec cetiri godine!
Biosam svedok,tj sacekalame nasa karaula u onom stanju i izdanju koja bila u nasem vremenu!
Pricajuci sa mestanima tokom bitisanja ovde dobiosam podatak da se karaula rusi zarad terena za crkvu!Tog dana bejasemi jako tesko,jer imaosam utisak da se rusi deo mene,moje proslosti!Ima ta prica u prvom delu!
Mojoj radosti nije bilo kraja kad dobio vest da se nece rusiti,vec bude renovirana za potrebe crkve!
Iako promenila enterijer i eksterijer i namenu,uvek ce to ostati nasa karaula,ali dugujemo zahvalnost samim mestanima i svestenstvu Bigorskog manastira sto ostavili nasu karaulu da i dalje zivi sa novim sadrzajima i novim korisnicima kojima iskreno svu srecu zelimo!
Na vrh Go down
The author of this message was banned from the forum - See the message
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 20 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 20 Icon_minitime30.11.17 16:08

ercov54 (citat):
PORUCNIK (citat):
ercov54 (citat):
milutins (citat):
Ovaj vjerski objekat da li ce biti manastir sa monaskim bratstvom ili sestrinstvom?
Ili je u pitanju crkva?
Po mojim saznanjima gradise crkva,a nasa bivsa karaula bice u sastavu crkve kao parohijski dom!
Pametno iskorišćen objekat. Nek Bog dragi blagoslovi one koji budu tu boravili, a i one koji su tu boravili!
Ovde u ovoj prici sam vec cetiri godine!
Biosam svedok,tj sacekalame nasa karaula u onom stanju i izdanju koja bila u nasem vremenu!
Pricajuci sa mestanima tokom bitisanja ovde dobiosam podatak da se karaula rusi zarad terena za crkvu!Tog dana bejasemi jako tesko,jer imaosam utisak da se rusi deo mene,moje proslosti!Ima ta prica u prvom delu!
Mojoj radosti nije bilo kraja kad dobio vest da se nece rusiti,vec bude renovirana za potrebe crkve!
Iako promenila enterijer i eksterijer i namenu,uvek ce to ostati nasa karaula,ali dugujemo zahvalnost samim mestanima i svestenstvu Bigorskog manastira sto ostavili nasu karaulu da i dalje zivi sa novim sadrzajima i novim korisnicima kojima iskreno svu srecu zelimo!
Neka nam zivi nasa BItuse pa makar i u svojstvu religijskog objekta,mnogo je bolje tako nego da se urusila kao i mnoge druge ili su na tom tuznom putu Smile
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 20 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 20 Icon_minitime30.11.17 20:47

[You must be registered and logged in to see this image.]

Jedna od mojih slika koja ceka jos nekog iz moje klase!
Nije bitna individua u prvom planu slike,vec gomila snega koja stoji iza doticnog snagatora!
Bejase ovde moj desetar Marinkovic Rade iz okoline Kraljeva i nije se setio razloga skupljenog snega,ali doduse bejase njegova neka prica koja nije bila validna bas iz razloga sto se kosila sa postojanjem gomile snega!
Mozda nerealno ocekivati nekog mog,ali jos uvek zivim u nadi,jer kad vec ja ovde,zasto se jos neko nebi pojavio!
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 20 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 20 Icon_minitime01.12.17 16:08

ercov54 (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Jedna od mojih slika koja ceka jos nekog iz moje klase!
Nije bitna individua u prvom planu slike,vec gomila snega koja stoji iza doticnog snagatora!
Bejase ovde moj desetar Marinkovic Rade iz okoline Kraljeva i nije se setio razloga skupljenog snega,ali doduse bejase njegova neka prica koja nije bila validna bas iz razloga sto se kosila sa postojanjem gomile snega!
Mozda nerealno ocekivati nekog mog,ali jos uvek zivim u nadi,jer kad vec ja ovde,zasto se jos neko nebi pojavio!
Ovo mi je mnogo draga slika druze jer sam se i sam bavio dizanjem tegova i body buildingom u svojoj mladosti dok stignem postavicu sliku da se usporedimo hehe Very Happy
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 20 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 20 Icon_minitime02.12.17 6:49

Kuhar-Debar. (citat):
ercov54 (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Jedna od mojih slika koja ceka jos nekog iz moje klase!
Nije bitna individua u prvom planu slike,vec gomila snega koja stoji iza doticnog snagatora!
Bejase ovde moj desetar Marinkovic Rade iz okoline Kraljeva i nije se setio razloga skupljenog snega,ali doduse bejase njegova neka prica koja nije bila validna bas iz razloga sto se kosila sa postojanjem gomile snega!
Mozda nerealno ocekivati nekog mog,ali jos uvek zivim u nadi,jer kad vec ja ovde,zasto se jos neko nebi pojavio!
Ovo mi je mnogo draga slika druze jer sam se i sam bavio dizanjem tegova i body buildingom u svojoj mladosti dok stignem postavicu sliku da se usporedimo hehe Very Happy
:-) Druze moj,unapred se predajem,jer dizanje one skalamerije je bilo samo tad za potrebe slikanja:-)

-------

[You must be registered and logged in to see this link.]
Na vrh Go down
Sponsored content





Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 20 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 20 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)
Na vrh 
Stranica 20/20Idi na stranicu : Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20
 Similar topics
-
»  Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR MAKEDONIJA-
Idi na: