FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)

Go down 
+17
Max Blitz
terrra
bogdan Mrdja
duci64
daskaldoncev
Mikula 67
Mladjo
PORUCNIK
milutins
mureZE
ZAGORAC
Andrej Javornik
humka83
Kuhar-Debar.
Prke
ercov54
Lala Basaid
21 posters
Idi na stranicu : Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20  Next
AutorPoruka
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 19 Icon_minitime04.10.17 23:45

Max Blitz (citat):
ercov54 (citat):
Nesto iz moje licne arhive,slikato u parkicu ispred karaule!
Ali kao sto biva ja celog zivota bio naopak i problematican,tako i fotku nikako da ispravim kako logika nalaze:-)

[You must be registered and logged in to see this image.]

Malo da prokomentarisem samog sebe,ne zbog tog sto sam bilo kakav izuzetak iliti,vec da docaram samo detalje samog tkz parka od par metara!
Kamen na kom sedim verovatno simbol samog granicnog kamena bejase crn kao i sve ostalo stenje sa tih prostora!
U zadnjem delu slike dase primetiti ograda kojom ogradjen parkic, istom takvom ogradam bejase i ogradjen kompletan krug karaule!To se moglo primetiti na nekom ranijim slikama iz mog vremena!
I da se zahvalim Maxu na postavci mene u realnu formu!
Nisam ja toliko glupav kolikose da ceniti da neumem odraditi nesto,ali alatka u vidu tableta nema opciju rotate iliti vec nesto slicno tome,ali ovde ima prijatelja koji hoce da priskoce u pomoc bez naknade sunny
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 19 Icon_minitime05.10.17 16:13

ercov54 (citat):
Max Blitz (citat):
ercov54 (citat):
Nesto iz moje licne arhive,slikato u parkicu ispred karaule!
Ali kao sto biva ja celog zivota bio naopak i problematican,tako i fotku nikako da ispravim kako logika nalaze:-)

[You must be registered and logged in to see this image.]

Malo da prokomentarisem samog sebe,ne zbog tog sto sam bilo kakav izuzetak iliti,vec da docaram samo detalje samog tkz parka od par metara!
Kamen na kom sedim verovatno simbol samog granicnog kamena bejase crn kao i sve ostalo stenje sa tih prostora!
U zadnjem delu slike dase primetiti ograda kojom ogradjen parkic, istom takvom ogradam bejase i ogradjen kompletan krug karaule!To se moglo primetiti na nekom ranijim slikama iz mog vremena!
I da se zahvalim Maxu na postavci mene u realnu formu!
Nisam ja toliko glupav kolikose da ceniti da neumem odraditi nesto,ali alatka u vidu tableta nema opciju rotate iliti vec nesto slicno tome,ali ovde ima prijatelja koji hoce da priskoce u pomoc bez naknade sunny
Hvala Maxu i u moje ime,mnogo si ljepsi druze u ovoj formi Smile
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 19 Icon_minitime06.10.17 19:47

Malo da se vratim u istoriju,verovatno jedna od prvh generacija granicara u novoizgradjenoj karauli,sudeci odslikanoj fasadi iznad vrata!
U moje vreme od svega toga nije bilo,osim KK PAUNOVIC MIROSLAVA!
A sudeci po broju granicara zajedno sa kuvarom,cenim da to Paunoviceva rezija,jer kod njega nikad nije bilo granicara preko 25+ -,za razliku od njegovih naslednika koji imali pune sve cetiri spavaone momaka!
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 19 Icon_minitime07.10.17 7:02

Vinko Letica,momak iz kasnijih generacija sa Bituse,nema vremena,ili samo koristi kao pokrice za sopstvenu lenjost da se licno pojavi ovde,ali zato daje izuzetne slike koje treba prikupiti i postaviti na pravo mesto,tj ovde na forum i temu posvecenu Bitusi!
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 19 Icon_minitime09.10.17 16:16

ercov54 (citat):
Vinko Letica,momak iz kasnijih generacija sa Bituse,nema vremena,ili samo koristi kao pokrice za sopstvenu lenjost da se licno pojavi ovde,ali zato daje izuzetne slike koje treba prikupiti i postaviti na pravo mesto,tj ovde na forum i temu posvecenu Bitusi!
[You must be registered and logged in to see this image.]
Prelijepa slika,ljepotica iz njih nasa Bituse karaula,ovo je mislim slikano ne tako davno posle kad sam otisao sa Bituse.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 19 Icon_minitime10.10.17 20:58

Kuhar-Debar. (citat):
ercov54 (citat):
Vinko Letica,momak iz kasnijih generacija sa Bituse,nema vremena,ili samo koristi kao pokrice za sopstvenu lenjost da se licno pojavi ovde,ali zato daje izuzetne slike koje treba prikupiti i postaviti na pravo mesto,tj ovde na forum i temu posvecenu Bitusi!
[You must be registered and logged in to see this image.]
Prelijepa slika,ljepotica iz njih nasa Bituse karaula,ovo je mislim slikano ne tako davno posle kad sam otisao sa Bituse.
Negde napred levo trebalobi da bude iz mog vremena povece drvo,mislim u secanju da nije bila bukva,jer cesto sedeli pod njim za vreme nekakvih casova koje drzao des Rade Marinkovic,verovatno ni on nije obracao paznju sta pricao,a garant ni mi nismo slusali!
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 19 Icon_minitime10.10.17 21:25

[You must be registered and logged in to see this image.]

Nas Krcin u jesenjem izdanju,vidjen sa pozicije karaule!
Imaosam cast i srecu da se popenjem na Krcin sa leve teze strane!
A slika dobijena zahvaljujuci nasoj prijateljici Biljani iz Bituse,a sa prebivalistem u Londonu!
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 19 Icon_minitime11.10.17 21:08

HVALA  od srca , za dodeljeno odlikovanje od strane GENERALSTABA Foruma. Posebno se zahvaljijem predlagacu za odlikovanje Generalu JNA Aleksandru kao i Nacalniku Generalstaba VBČ.


Ujedno cestitam na odlikovanju mom drugu , bratu, sa teme Karaula Bituse Kuhar-Debar...


Sve to ne bi bilo ako nije naseg ercova koji je pokrenuo temu Karaula Bituse i svojim primerom istrajnosti dao nam motiv da  budemo tu i odrzavamo vatru u ognjistu nase karaule . ZIV NAM BIO ! 
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 19 Icon_minitime11.10.17 22:27

Prke (citat):
HVALA  od srca , za dodeljeno odlikovanje od strane GENERALSTABA Foruma. Posebno se zahvaljijem predlagacu za odlikovanje Generalu JNA Aleksandru kao i Nacalniku Generalstaba VBČ.


Ujedno cestitam na odlikovanju mom drugu , bratu, sa teme Karaula Bituse Kuhar-Debar...


Sve to ne bi bilo ako nije naseg ercova koji je pokrenuo temu Karaula Bituse i svojim primerom istrajnosti dao nam motiv da  budemo tu i odrzavamo vatru u ognjistu nase karaule . ZIV NAM BIO ! 
I ja bih zelio zahvaliti od sveg srca citavom Generalstabu a posebno Aleksandru i VBC.Naravno zelim cestitati i mom prijatelju,drugu i kako on rece bratu PRKE na zasluzenom ordenu i mislim da je stigao u prave ali prave ruke.I na kraju ali sa velikim i vjerovatno najvecim zaslugama drugu i velikom prijatelju Ercovu jer da nije napravio temu i da je odrzava kako samo on umije od priznanja nebi bilo nista.HVALA TI OD SRCA.
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 19 Icon_minitime11.10.17 22:30

ercov54 (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Nas Krcin u jesenjem izdanju,vidjen sa pozicije karaule!
Imaosam cast i srecu da se popenjem na Krcin sa leve teze strane!
A slika dobijena zahvaljujuci nasoj prijateljici Biljani iz Bituse,a sa prebivalistem u Londonu!
Slika je nestvarna sjedim i gledam je dugo mnogo je lijepa a i nas Golem Krcin na njoj tako blizu a tako daleko.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 19 Icon_minitime12.10.17 0:28

Kuhar-Debar. (citat):
Prke (citat):
HVALA  od srca , za dodeljeno odlikovanje od strane GENERALSTABA Foruma. Posebno se zahvaljijem predlagacu za odlikovanje Generalu JNA Aleksandru kao i Nacalniku Generalstaba VBČ.


Ujedno cestitam na odlikovanju mom drugu , bratu, sa teme Karaula Bituse Kuhar-Debar...


Sve to ne bi bilo ako nije naseg ercova koji je pokrenuo temu Karaula Bituse i svojim primerom istrajnosti dao nam motiv da  budemo tu i odrzavamo vatru u ognjistu nase karaule . ZIV NAM BIO ! 
I ja bih zelio zahvaliti od sveg srca citavom Generalstabu a posebno Aleksandru i VBC.Naravno zelim cestitati i mom prijatelju,drugu i kako on rece bratu PRKE na zasluzenom ordenu i mislim da je stigao u prave ali prave ruke.I na kraju ali sa velikim i vjerovatno najvecim zaslugama drugu i velikom prijatelju Ercovu jer da nije napravio temu i da je odrzava kako samo on umije od priznanja nebi bilo nista.HVALA TI OD SRCA.
Dobroje moji momci,moji drugovi i moji prijatelji!
Vec negde ranije rekoh da nismo ovde zarad priznanja iliti nekih drugih prinadleznosti,ali kad vec takva praksa u opticaju,bude drago kad momci iz tima koji vodi ovaj forum cene da nas rad zasluzuje pohvalu,godi to,treba biti iskren!
A meni licno jako drago sto kao sto rekoh moja dva vrla druga iskrena prijatelja dobili pohvalu za njihov rad,jer da nije njih dvojice,a vec Prketa,suvisno govoriti,ova tema nebi bila ono sto vec jeste!
Ima ovde zasluga i ostalih prijatelja sa drugih tema koji iskreno bili uz nas,a pogotovu u samom zacetku price,a da pocnem navoditi bilobi neiskreno,jer verovatno nekog ne namerno bih i preskocio,a vidljivisu oni ukoliko pogledamo bilo koji deo nase price o Bitusi!
I kao sto kaze nas drug Prke-idemo dalje-sa nasom pricom sa napomenom da privedemo jos nekog od bar vase klase,a ocekivati nekog mog,e to vec izgleda nemoguca misija!
Ali nikad ne reci nikad!
Na vrh Go down
alexandar
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 4561
ČLAN OD: : 2011-06-23

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 19 Icon_minitime12.10.17 11:26

salutiranje
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 19 Icon_minitime12.10.17 16:06

salutiranje
alexandar (citat):
salutiranje
Na vrh Go down
Mikula 67
Podporučnik
Podporučnik
Mikula 67


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
Tehnička Služba Tehnička Služba
BROJ POSTOVA: : 1546
ČLAN OD: : 2013-12-22
DOB : 57
M(j)esto Šabac

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 19 Icon_minitime12.10.17 20:43

E pa dragi Bitušani da Vam i ovde na Vašoj (a i našoj najpopularnijoj temi) čestitam na odlikovanjima!!!

Posebne čestitke staroj gardi sa Zlatibora... cheers

_________________
Koliko god bila varljiva, nada služi barem tome da nas ugodnim putem vodi do kraja života.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 19 Icon_minitime12.10.17 21:13

Mikula 67 (citat):
E pa dragi Bitušani da Vam i ovde na Vašoj (a i našoj najpopularnijoj temi) čestitam na odlikovanjima!!!

Posebne čestitke staroj gardi sa Zlatibora... cheers
Dobre reci iskusnog pametnog naseg druga Mikule,a i godi -nasoj najpopularnijoj temi-jer vec rekoh da u gradjenju i zivljenju Bituse puno ucesca dali i drugi momci,i zato jeste nasa!
A stara garda i jeste u pravom smislu reci,bas vremena puno iza mene,ali oguglao matorac na sve nedace i jos uvek opstaje,a zahvalan na secanju! sunny
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 19 Icon_minitime13.10.17 16:04

Mikula 67 (citat):
E pa dragi Bitušani da Vam i ovde na Vašoj (a i našoj najpopularnijoj temi) čestitam na odlikovanjima!!!

Posebne čestitke staroj gardi sa Zlatibora... cheers
Hvala generale mnogo salutiranje
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 19 Icon_minitime13.10.17 16:08

ercov54 (citat):
Mikula 67 (citat):
E pa dragi Bitušani da Vam i ovde na Vašoj (a i našoj najpopularnijoj temi) čestitam na odlikovanjima!!!

Posebne čestitke staroj gardi sa Zlatibora... cheers
Dobre reci iskusnog pametnog naseg druga Mikule,a i godi -nasoj najpopularnijoj temi-jer vec rekoh da u gradjenju i zivljenju Bituse puno ucesca dali i drugi momci,i zato jeste nasa!
A stara garda i jeste u pravom smislu reci,bas vremena puno iza mene,ali oguglao matorac na sve nedace i jos uvek opstaje,a zahvalan na secanju! sunny
Koliko je Bituse popularna to nek statistike govore a ja cu reci nesto drugo za svu tu popularnost,odrzavanje i opstanak Bituse daleko je najzasluzniji veliki covjek sa predivnog Zlatibora ,hvala ti druze moj.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 19 Icon_minitime14.10.17 1:02

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ezero Lokuf i vrh Velivar!
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 19 Icon_minitime15.10.17 0:25

[You must be registered and logged in to see this image.]

Izuzetno sjajna slika dela naseg reona ispred samog ulaska u granicni pojas!
U zoni ovih jezera bilo moguce kretanje civila samo zarad prikupljanja sena tokom letnje sezone!
A bilo je to skupljanje sena u male tovare koji tovareni na konje i noseni dole u selo!
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 19 Icon_minitime15.10.17 0:36

Kuhar-Debar. (citat):
ercov54 (citat):
Mikula 67 (citat):
E pa dragi Bitušani da Vam i ovde na Vašoj (a i našoj najpopularnijoj temi) čestitam na odlikovanjima!!!

Posebne čestitke staroj gardi sa Zlatibora... cheers
Dobre reci iskusnog pametnog naseg druga Mikule,a i godi -nasoj najpopularnijoj temi-jer vec rekoh da u gradjenju i zivljenju Bituse puno ucesca dali i drugi momci,i zato jeste nasa!
A stara garda i jeste u pravom smislu reci,bas vremena puno iza mene,ali oguglao matorac na sve nedace i jos uvek opstaje,a zahvalan na secanju! sunny
Koliko je Bituse popularna to nek statistike govore a ja cu reci nesto drugo za svu tu popularnost,odrzavanje i opstanak Bituse daleko je najzasluzniji veliki covjek sa predivnog Zlatibora ,hvala ti druze moj.
Nema razloga za zahvalnost druze moj,jer ova prica je deo mene i deo nekih mojih najsjajnijih vremena!
Doduse to shvaceno u kasnijem periodu,i zbog toga i duga prema tom vremenu bitisemo ovde u secanjima!
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 19 Icon_minitime15.10.17 23:50

[You must be registered and logged in to see this image.]

Izuzetna slika terena kojima bezbroj puta generacije granicara prolazile ka granicnoj liniji koju svesrdno cuvali i sacuvali!
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 19 Icon_minitime16.10.17 9:25

Na izlazu iz sume. Dan je bio predivan , jedva smo cekali da vidimo otvoreni prostor koji kao sto znate je predivan. Odavde od izlaza iz sume, do crkvice noge uopste ne osecaju umor. Nije samo zbog toga sto je teren drugaciji jer se ide gotovo ravno, vec te nosi i predivni neponovljivi pejzaz koji je ostao u svima nama ... 
Znaci evo izlaza iz sume... 
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 19 Icon_minitime16.10.17 23:21

Prke (citat):
Na izlazu iz sume. Dan je bio predivan , jedva smo cekali da vidimo otvoreni prostor koji kao sto znate je predivan. Odavde od izlaza iz sume, do crkvice noge uopste ne osecaju umor. Nije samo zbog toga sto je teren drugaciji jer se ide gotovo ravno, vec te nosi i predivni neponovljivi pejzaz koji je ostao u svima nama ... 
Znaci evo izlaza iz sume... 
Svaka tvoja objava donosi novo uzbudjenje,a samim tim mogu zamisliti tvoje uzbudjenje i odusevljenje kad izasao i sume na prostore kojima sa svojim drugovima utabavali vec utabane staze predhodnih generacija granicara,cak i moje!
Vec govorih,divimse tebi i MAXU sto imali snage da sebi ispunis zelju da ponovo vidis sve ono sto u srcu ostalo zabelezeno!
Zaomi sto to isto ja sebi nemogu priustiti,ali uz vas dvojicu bicu treci clan patrole!
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 19 Icon_minitime17.10.17 16:03

ercov54 (citat):
Prke (citat):
Na izlazu iz sume. Dan je bio predivan , jedva smo cekali da vidimo otvoreni prostor koji kao sto znate je predivan. Odavde od izlaza iz sume, do crkvice noge uopste ne osecaju umor. Nije samo zbog toga sto je teren drugaciji jer se ide gotovo ravno, vec te nosi i predivni neponovljivi pejzaz koji je ostao u svima nama ... 
Znaci evo izlaza iz sume... 
Svaka tvoja objava donosi novo uzbudjenje,a samim tim mogu zamisliti tvoje uzbudjenje i odusevljenje kad izasao i sume na prostore kojima sa svojim drugovima utabavali vec utabane staze predhodnih generacija granicara,cak i moje!
Vec govorih,divimse tebi i MAXU sto imali snage da sebi ispunis zelju da ponovo vidis sve ono sto u srcu ostalo zabelezeno!
Zaomi sto to isto ja sebi nemogu priustiti,ali uz vas dvojicu bicu treci clan patrole!
Ako je ikako moguce ja bih zelio biti 4 clan patrole Smile
Na vrh Go down
The author of this message was banned from the forum - See the message
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 19 Icon_minitime17.10.17 20:40

PORUCNIK (citat):
Kuhar-Debar. (citat):
ercov54 (citat):
Prke (citat):
Na izlazu iz sume. Dan je bio predivan , jedva smo cekali da vidimo otvoreni prostor koji kao sto znate je predivan. Odavde od izlaza iz sume, do crkvice noge uopste ne osecaju umor. Nije samo zbog toga sto je teren drugaciji jer se ide gotovo ravno, vec te nosi i predivni neponovljivi pejzaz koji je ostao u svima nama ... 
Znaci evo izlaza iz sume... 
Svaka tvoja objava donosi novo uzbudjenje,a samim tim mogu zamisliti tvoje uzbudjenje i odusevljenje kad izasao i sume na prostore kojima sa svojim drugovima utabavali vec utabane staze predhodnih generacija granicara,cak i moje!
Vec govorih,divimse tebi i MAXU sto imali snage da sebi ispunis zelju da ponovo vidis sve ono sto u srcu ostalo zabelezeno!
Zaomi sto to isto ja sebi nemogu priustiti,ali uz vas dvojicu bicu treci clan patrole!
Ako je ikako moguce ja bih zelio biti 4 clan patrole Smile

Bome bih i ja rado, da mi nije išijasa Arrow Exclamation Question
Za kuhara i razumljivo da tezi ici na reon,ali malo neobicno da staresina oce na reon,a u praksi samo izlazio sa novom generacijom granicara zarad upoznavanja sa duznostima i obavezama na reonu! Rolling Eyes
Na vrh Go down
The author of this message was banned from the forum - See the message
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 19 Icon_minitime18.10.17 2:15

PORUCNIK (citat):
Makedonija je lijepa i Prketove fotke mi prave zazubice. Osim Bituša, obišao bih rado još neka mjesta.
Dalibise snasao Porucnice ili Generale svejedno ipak visok si oficir,na ovim terenima naseg kretanja u vreme obezbedjivanja granice,a slika je naslovljena-Bespuce ka Velivaru-a hvala na paznji posvecenoj Bitusi+
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 19 Icon_minitime18.10.17 16:11

ercov54 (citat):
PORUCNIK (citat):
Kuhar-Debar. (citat):
ercov54 (citat):
Prke (citat):
Na izlazu iz sume. Dan je bio predivan , jedva smo cekali da vidimo otvoreni prostor koji kao sto znate je predivan. Odavde od izlaza iz sume, do crkvice noge uopste ne osecaju umor. Nije samo zbog toga sto je teren drugaciji jer se ide gotovo ravno, vec te nosi i predivni neponovljivi pejzaz koji je ostao u svima nama ... 
Znaci evo izlaza iz sume... 
Svaka tvoja objava donosi novo uzbudjenje,a samim tim mogu zamisliti tvoje uzbudjenje i odusevljenje kad izasao i sume na prostore kojima sa svojim drugovima utabavali vec utabane staze predhodnih generacija granicara,cak i moje!
Vec govorih,divimse tebi i MAXU sto imali snage da sebi ispunis zelju da ponovo vidis sve ono sto u srcu ostalo zabelezeno!
Zaomi sto to isto ja sebi nemogu priustiti,ali uz vas dvojicu bicu treci clan patrole!
Ako je ikako moguce ja bih zelio biti 4 clan patrole Smile

Bome bih i ja rado, da mi nije išijasa Arrow Exclamation Question
Za kuhara i razumljivo da tezi ici na reon,ali malo neobicno da staresina oce na reon,a u praksi samo izlazio sa novom generacijom granicara zarad upoznavanja sa duznostima i obavezama na reonu! Rolling Eyes
Da naravno da je razumljivo prijatelju nekako je uvijek miris prirode i njene ljepote bio ljepsi od mirisa kuhinje Wink
Na vrh Go down
The author of this message was banned from the forum - See the message
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 19 Icon_minitime19.10.17 1:18

PORUCNIK (citat):
ercov54 (citat):
PORUCNIK (citat):
Makedonija je lijepa i Prketove fotke mi prave zazubice. Osim Bituša, obišao bih rado još neka mjesta.
Dalibise snasao Porucnice ili Generale svejedno ipak visok si oficir,na ovim terenima naseg kretanja u vreme obezbedjivanja granice,a slika je naslovljena-Bespuce ka Velivaru-a hvala na paznji posvecenoj Bitusi+
[You must be registered and logged in to see this image.]
S obzirom da je golet uz pomoc karte i busole ne bi bio problem study
Jos ako bi naisao mjestanin cheers
Generale,na mestanina nebi mogao racunati,bar u ono realno vreme,jer radise o samom granicnom pojasu u kome prisustvo civila strogo zabranjeno!
A nikako se nebi mogao ni izgubiti jer sama granicna linijavodi po samom vrhu planine,i tu promasaja nema!
Na vrh Go down
The author of this message was banned from the forum - See the message
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 19 Icon_minitime24.10.17 23:25

[You must be registered and logged in to see this image.]

Nas Krcin vidjen kroz Didijev objektiv iz Bituse!
[You must be registered and logged in to see this image.]


Nasa ne bas kompletna zona odgovornosti drzavne granice koja bila samim vrhovima planine!
Hvala Didiju na izuzetnim slikama!
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 19 Icon_minitime25.10.17 11:32

Kod crkvice su bili dosli mestani i radili su na obnovu krova. Ovo je grupa koja je dosla da prenoci ovde , ispod Krcina... 
Zaboravili smo na umor, zahvaljujuci predivnom pogledu i pozitivnom ambientu na koji smo naisli...

Na vrh Go down
posavljak
Vodnik I klase
Vodnik I klase



Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 553
ČLAN OD: : 2013-04-08
DOB : 62
M(j)esto Derventa, Republika Srpska, BiH

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 19 Icon_minitime25.10.17 13:50

Momci svaka čast i malo vam zavidim na mogućnosti da uživate u takvim ljepotama... bounce
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 19 Icon_minitime26.10.17 1:36

posavljak (citat):
Momci svaka čast i malo vam zavidim na mogućnosti da uživate u takvim ljepotama... bounce
Potrosih +,ali dugovacuti ukoliko ne zaboravim,a zasluzujes,jer mi volimo da ugostimo momke sa drugih prica,a imamo srecu sto Prke takav kakav jeste,nimalo sebican,vec momak sirokog srca,tako da smogao snage vremena i love da vec drugi put ode do nasih staza puteva i bogaza kojima nekad u neka mnogo bolja vremena generacije mladih momaka granicara prolazili,da sve sto video to prenese i nama ostalima koji nismo imali muda da budemo sa njim u patroli!
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 19 Icon_minitime26.10.17 16:09

ercov54 (citat):
posavljak (citat):
Momci svaka čast i malo vam zavidim na mogućnosti da uživate u takvim ljepotama... bounce
Potrosih +,ali dugovacuti ukoliko ne zaboravim,a zasluzujes,jer mi volimo da ugostimo momke sa drugih prica,a imamo srecu sto Prke takav kakav jeste,nimalo sebican,vec momak sirokog srca,tako da smogao snage vremena i love da vec drugi put ode do nasih staza puteva i bogaza kojima nekad u neka mnogo bolja vremena generacije mladih momaka granicara prolazili,da sve sto video to prenese i nama ostalima koji nismo imali muda da budemo sa njim u patroli!
prijatelju moj ono sto si potrosio ja sam nadoknadio tako da je sve ok Smile
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 19 Icon_minitime26.10.17 23:08

Kuhar-Debar. (citat):
ercov54 (citat):
posavljak (citat):
Momci svaka čast i malo vam zavidim na mogućnosti da uživate u takvim ljepotama... bounce
Potrosih +,ali dugovacuti ukoliko ne zaboravim,a zasluzujes,jer mi volimo da ugostimo momke sa drugih prica,a imamo srecu sto Prke takav kakav jeste,nimalo sebican,vec momak sirokog srca,tako da smogao snage vremena i love da vec drugi put ode do nasih staza puteva i bogaza kojima nekad u neka mnogo bolja vremena generacije mladih momaka granicara prolazili,da sve sto video to prenese i nama ostalima koji nismo imali muda da budemo sa njim u patroli!
prijatelju moj ono sto si potrosio ja sam nadoknadio tako da je sve ok Smile
Zato prijatelji i postoje!
Hvala druze moj,a nisam ni sumnjao da se nebi nasao i u realnom zivotu da me podrzis,a i moja podrska nikad nebi manjkala!+
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 19 Icon_minitime27.10.17 16:09

ercov54 (citat):
Kuhar-Debar. (citat):
ercov54 (citat):
posavljak (citat):
Momci svaka čast i malo vam zavidim na mogućnosti da uživate u takvim ljepotama... bounce
Potrosih +,ali dugovacuti ukoliko ne zaboravim,a zasluzujes,jer mi volimo da ugostimo momke sa drugih prica,a imamo srecu sto Prke takav kakav jeste,nimalo sebican,vec momak sirokog srca,tako da smogao snage vremena i love da vec drugi put ode do nasih staza puteva i bogaza kojima nekad u neka mnogo bolja vremena generacije mladih momaka granicara prolazili,da sve sto video to prenese i nama ostalima koji nismo imali muda da budemo sa njim u patroli!
prijatelju moj ono sto si potrosio ja sam nadoknadio tako da je sve ok Smile
Zato prijatelji i postoje!
Hvala druze moj,a nisam ni sumnjao da se nebi nasao i u realnom zivotu da me podrzis,a i moja podrska nikad nebi manjkala!+
Znam ja moj prijatelju da je to tako ali isto znam da su takve osobe kao ti zaista,zaista rijetke.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 19 Icon_minitime28.10.17 2:00

[You must be registered and logged in to see this image.]

Pogled sa Velivara prema Krcinu i Ridinama u kojem se moze sagledati ceo reon zone odgovornosti momaka sa Bituse!
Nas kuhar nije ima sansu iliti priliku da bude svedok predivnih predela i druzenja na reonu sa preivnim momcima iz svih krajeva nase nam domovine!
Ali to nikako ne umanjuje i veliku ulogu na svojoj duznosti i obavezi kuhara na karauli,da svako jutro ustaje pre granicara,da nam skuva caj belu kafu i podeli suvi obrok za momke koji krecu u patrolu,a odmah nastavi pripremati dorucak,zatim rucak i samim tim,ceo dan do kasnih vecernjih sati u pokretu na nogama starajucise i pripremati hranu za svoje drugove!
I taj posao nimalo nije manje vredan,cak stavise,od posla i obaveza granicara!
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 19 Icon_minitime28.10.17 13:58

ercov54 (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Pogled sa Velivara prema Krcinu i Ridinama u kojem se moze sagledati ceo reon zone odgovornosti momaka sa Bituse!
Nas kuhar nije ima sansu iliti priliku da bude svedok predivnih predela i druzenja na reonu sa preivnim momcima iz svih krajeva nase nam domovine!
Ali to nikako ne umanjuje i veliku ulogu na svojoj duznosti i obavezi kuhara na karauli,da svako jutro ustaje pre granicara,da nam skuva caj belu kafu i podeli suvi obrok za momke koji krecu u patrolu,a odmah nastavi pripremati dorucak,zatim rucak i samim tim,ceo dan do kasnih vecernjih sati u pokretu na nogama starajucise i pripremati hranu za svoje drugove!
I taj posao nimalo nije manje vredan,cak stavise,od posla i obaveza granicara!
Da lijepo si to i temeljno objasnio prijatelju moj,sve je to zaista tako bilo jednom davno ,eto ostao je zal za propustenom sansom ali bitno je da se druzimo ovde i to me cini zaista sretnim Wink
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 19 Icon_minitime01.11.17 21:32

Prke (citat):
Kod crkvice su bili dosli mestani i radili su na obnovu krova. Ovo je grupa koja je dosla da prenoci ovde , ispod Krcina... 
Zaboravili smo na umor, zahvaljujuci predivnom pogledu i pozitivnom ambientu na koji smo naisli...

Snimak pravi.Malosam skucen sa pregledom postavke,ali znajuci sa druge adrese znam sadrzaj istog,ali kazem ali,nedostaje prateca prica sa druge adrese koju ocekujemo i ovde!
Prica je prava za date prilike! salutiranje
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 19 Icon_minitime03.11.17 0:21

[You must be registered and logged in to see this image.]

Nesto iz mog vremena,doduse tad ne bese cesme,vec samo ne ukrocen jak izvor sa cisto hladnom vodom,odmah kraj kruga karaule,sa koga donosili vodu za vreme kad ne bese u lokalnom vodovodu!
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 19 Icon_minitime03.11.17 0:32

[You must be registered and logged in to see this image.]

Za uspomenu i dugo secanje nase bivse karaule,dok je jos koliko toliko imala jos uvek eksterijer iz naseg vremena!
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 19 Icon_minitime03.11.17 0:40

[You must be registered and logged in to see this image.]

Nasa karaula u senci nove crkve koja se gradi na mestu naseg,kazem naseg tj iz mog vremena,odbojkaskog igralista!
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 19 Icon_minitime05.11.17 0:55

[You must be registered and logged in to see this image.]

Bistra,velelepna planina "preko puta"nase karaule!Svako jutro iza nje ocekivali prve zrake sunca,a u vreme prolecnih dana i vremena topljenja ogromnih kolicina snega,budila nas potmula tutnjava lavina snega koji sve lomio pred sobom sve do puta ka Gostivaru!
Na vrh Go down
The author of this message was banned from the forum - See the message
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 19 Icon_minitime05.11.17 22:47

PORUCNIK (citat):
Kako ste se grijali i snabdijevali ogrijevom?
Grejanje organizovano pecima na cvrsto gorivo,i to drvima!
Drva dobijana od mestana koja sekli odmah u lokalu,jer sama karaula sa svih strana okruzena sumom!
Dosta prakticno bilo reseno grejanje samih spavona koje bile na spratu po dve koje bile na samom pregradnom zidu ostavljen medju prostor slobodan u kojem postavljene peci,a samim tim jedom peci grejane dve prostorije!
Takvim sistemom bilo organizovano grejanje i tkz kluba i prostorije sa tf centralom gde se ujedno i punile baterije za -rupovke-,!
Za pripremu drva dobijli vojnici raspored po dnevnoj zapovesti,poput redarstva straze iliti patrole!
Trebao cepati i doneti drva za potrebe spavona dnevnih prostorija,a takodje i za potrebe kuhinje!
Na vrh Go down
The author of this message was banned from the forum - See the message
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 19 Icon_minitime07.11.17 0:28

PORUCNIK (citat):
ercov54 (citat):
PORUCNIK (citat):
Kako ste se grijali i snabdijevali ogrijevom?
Grejanje organizovano pecima na cvrsto gorivo,i to drvima!
Drva dobijana od mestana koja sekli odmah u lokalu,jer sama karaula sa svih strana okruzena sumom!
Dosta prakticno bilo reseno grejanje samih spavona koje bile na spratu po dve koje bile na samom pregradnom zidu ostavljen medju prostor slobodan u kojem postavljene peci,a samim tim jedom peci grejane dve prostorije!
Takvim sistemom bilo organizovano grejanje i tkz kluba i prostorije sa tf centralom gde se ujedno i punile baterije za -rupovke-,!
Za pripremu drva dobijli vojnici raspored po dnevnoj zapovesti,poput redarstva straze iliti patrole!
Trebao cepati i doneti drva za potrebe spavona dnevnih prostorija,a takodje i za potrebe kuhinje!
Je li bilo problema sa strujom ili ste imali agregate?
Secanje iz tih vremena 73/74 godine ne govore da bilo problema sa strujom koja bi ostala u secanju!
A da imalo neko pomocno sredstvo poput agregata za slucaj nestanka,e toga nije bilo,jer sigurno bi ostalo u secanju jer biosam pet meseci magacioner i u secanju sva oprema i namirnice za ishranu,cak stavise i samo mesto u rafovima gde bilo smesteno,a agregata mislim da u to vreme i nije bilo???
Na vrh Go down
Sponsored content





Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 19 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)
Na vrh 
Stranica 19/20Idi na stranicu : Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20  Next
 Similar topics
-
»  Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR MAKEDONIJA-
Idi na: