FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)

Go down 
+17
Max Blitz
terrra
bogdan Mrdja
duci64
daskaldoncev
Mikula 67
Mladjo
PORUCNIK
milutins
mureZE
ZAGORAC
Andrej Javornik
humka83
Kuhar-Debar.
Prke
ercov54
Lala Basaid
21 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... 11 ... 20  Next
AutorPoruka
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Icon_minitime28.03.16 22:18

Andrej Javornik (citat):
Prke (citat):
Andrej Javornik (citat):
Evo još jedna..

Naravno , napisaces nam imena onih kojih se secas sa slike... Ovo je verovatno slika u dvoristu gde je bio poligon za pse, prema Bistri
Pa da vidimo...Mutavđič Milanko, Glibo Dragan, Hodnik Slavko, Radovan Blagojevič Rafael Podkoritnik Omerčevič Mehud Omerovič Zaim Mihailovski Vančo.......

Ovaj moj imenjak , secas se odakle je bio ?
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3578
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Icon_minitime28.03.16 22:20

ercov54 (citat):
ZAGORAC (citat):
Andrej Javornik (citat):
I ja sma bio na toj karauli Vidoje Smilevski Bato i drago mi je da sam ovde...
Dobro došao kolega po službi.

Poruka za Prketa i ercova: Odvrtite sjećanja,mislim da ono što ste rekli da je blagovaona(trpezarija) nije to.
Evo mene Generale na sluzbi,samo se plasim da ovoga puta nisi u pravu,samo da nam predocis cinjenice zasto mi nismo u pravu Rolling Eyes



Ne štimaju mi prozori, zato sam rekao da mislim da niste u pravu.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Icon_minitime28.03.16 22:23

ZAGORAC (citat):
Ne štimaju mi prozori, zato sam rekao da mislim da niste u pravu.
Ok,ali generale gubis iz vide da karaula u procesu renoviranja.Ne samo ovde na bivsoj trpezariji,vec i na ostalim delovima postavljeni novi prozori,a stari zazidani!
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3578
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Icon_minitime28.03.16 22:23

Andrej Javornik (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Na slici su dva od tri slovenca(za trećeg nisam siguran)
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Icon_minitime28.03.16 22:27

ercov54 (citat):
ZAGORAC (citat):
Ne štimaju mi prozori, zato sam rekao da mislim da niste u pravu.
Ok,ali generale gubis iz vide da karaula u procesu renoviranja.Ne samo ovde na bivsoj trpezariji,vec i na ostalim delovima postavljeni novi prozori,a stari zazidani!

Evo gde nedostaju prozori. Nadam se da ce posle ove slike biti jasnije..[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Icon_minitime28.03.16 22:28

ZAGORAC (citat):
Na slici su dva od tri slovenca(za trećeg nisam siguran)
Odavno generale mi imamo neke nejasnoce.Kapiram ja da VI iliti ti,sad odaberi sta treba!
Osecam ja da isuvise puno znas,samo sto neces da to otkrijes.
Valda dozivim i to da saznam,da ne odem u nedoumici Sad
Na vrh Go down
Andrej Javornik
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 14
ČLAN OD: : 2016-03-08
DOB : 54
M(j)esto slovenj gradec

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Dva slovenca..   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Icon_minitime28.03.16 22:30

ZAGORAC (citat):
Andrej Javornik (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Na slici su dva od tri slovenca(za trećeg nisam siguran)
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3578
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Icon_minitime28.03.16 22:36

ercov54 (citat):
ZAGORAC (citat):
Na slici su dva od tri slovenca(za trećeg nisam siguran)
Odavno generale mi imamo neke nejasnoce.Kapiram ja da VI iliti ti,sad odaberi sta treba!
Osecam ja da isuvise puno znas,samo sto neces da to otkrijes.
Valda dozivim i to da saznam,da ne odem u nedoumici Sad

ti   salutiranje
Saznati ćeš na vrijeme  Wink
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3578
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Icon_minitime28.03.16 22:40

Andrej Javornik (citat):
Nažalost ne mogu se setiti..

Možda se sjetiš, ja se još uvijek sjećam broja svog ON iz Velesa i karaule.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Icon_minitime28.03.16 22:44

ZAGORAC (citat):

ti   [You must be registered and logged in to see this image.]
Saznati ćeš na vrijeme  [You must be registered and logged in to see this image.]

Ocigledno da bio u toku stanja i zbivanja ne samo na Bitusi,jer da bio obican granicar,tako nesto nebi imao vremena da budes u toku,a i nevidim razloga zasto opterecivati mozak sa nekim podacima koji nisu bili bitni,ali sad ostaje ALI .....
Po obecanju cekam ja to neko vreme,samo treba imati u vidu moje godine,da ne odem pre razresenja zagonetke.Potrudise generale! salutiranje
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Icon_minitime28.03.16 22:58

Prke (citat):
Andrej Javornik (citat):
Prke (citat):
Andrej Javornik (citat):
Evo još jedna..

Naravno , napisaces nam imena onih kojih se secas sa slike... Ovo je verovatno slika u dvoristu gde je bio poligon za pse, prema Bistri
Pa da vidimo...Mutavđič Milanko, Glibo Dragan, Hodnik Slavko, Radovan Blagojevič Rafael Podkoritnik Omerčevič Mehud Omerovič Zaim Mihailovski Vančo.......

Ovaj moj imenjak , secas se odakle je bio ?
Da ovo nije klasa naseg terrra?
Na vrh Go down
Andrej Javornik
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 14
ČLAN OD: : 2016-03-08
DOB : 54
M(j)esto slovenj gradec

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Icon_minitime28.03.16 23:02

ercov54 (citat):
Prke (citat):
Andrej Javornik (citat):
Prke (citat):
Andrej Javornik (citat):
Evo još jedna..

Naravno , napisaces nam imena onih kojih se secas sa slike... Ovo je verovatno slika u dvoristu gde je bio poligon za pse, prema Bistri
Pa da vidimo...Mutavđič Milanko, Glibo Dragan, Hodnik Slavko, Radovan Blagojevič Rafael Podkoritnik Omerčevič Mehud Omerovič Zaim Mihailovski Vančo.......

Ovaj moj imenjak , secas se odakle je bio ?
Da ovo nije klasa naseg terrra?
Bio je iz Delčeva..
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3578
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Icon_minitime28.03.16 23:15

ercov54 (citat):
ZAGORAC (citat):

ti   [You must be registered and logged in to see this image.]
Saznati ćeš na vrijeme  [You must be registered and logged in to see this image.]

Ocigledno da bio u toku stanja i zbivanja ne samo na Bitusi,jer da bio obican granicar,tako nesto nebi imao vremena da budes u toku,a i nevidim razloga zasto opterecivati mozak sa nekim podacima koji nisu bili bitni,ali sad ostaje ALI .....
Po obecanju cekam ja to neko vreme,samo treba imati u vidu moje godine,da ne odem pre razresenja zagonetke.Potrudise generale! salutiranje
Saznaj sastav komandnog kadra 31.G.O.Debar u razdoblju 1985-1990 i sve je jasno.
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Icon_minitime29.03.16 16:12

ercov54 (citat):
Andrej Javornik (citat):
I ja sma bio na toj karauli Vidoje Smilevski Bato i drago mi je da sam ovde...
Iskren pozdrav i dobro dosao cheers
I samo da primetim,a odnosise na naseg Prketa,zar tek sad vidis kakvih nas ima.
Momak otkrio temu i odmah dosao,a ne kao neki da ih vec po ko zna koji put prozivam,a obecao sebi da to vise necu raditi! sunny
Dobro dosao Andrej.
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Icon_minitime29.03.16 21:15

Kuhar-Debar. (citat):
ercov54 (citat):
Andrej Javornik (citat):
I ja sma bio na toj karauli Vidoje Smilevski Bato i drago mi je da sam ovde...
Iskren pozdrav i dobro dosao cheers
I samo da primetim,a odnosise na naseg Prketa,zar tek sad vidis kakvih nas ima.
Momak otkrio temu i odmah dosao,a ne kao neki da ih vec po ko zna koji put prozivam,a obecao sebi da to vise necu raditi! sunny
Dobro dosao Andrej.

Ej druze moj kuhar, zar vi niste sa Andrejom tu negde u isto vreme bili na Bitusi . Andrej je 1988/89 ...
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Icon_minitime29.03.16 22:08

Kuhar-Debar. (citat):


Dobro dosao Andrej.
Razmisli malo kuharu,sad kad vec imas klasica,ali nemoj sad zakerati ukoliko niste bas istog dana bilina karauli,ali ti imas partijski zadatak.Doduse ukoliko imas nekakve kontakte sa nekim iz tvog vremena iz Debra,a da pokusate provaliti ovo!


Saznaj sastav komandnog kadra 31.G.O.Debar u razdoblju 1985-1990 i sve je jasno.
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Icon_minitime29.03.16 22:54

Prke (citat):
Evo idemo po redu .. Nekoliko slika izvucenih iz klipa...
[You must be registered and logged in to see this image.]


I evo drugog sprata ..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Konstrukcija stepenica je koliko vidim ostala ista a i tesko je to mjenjati to je mislim puni beton.
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Icon_minitime29.03.16 23:00

Prke (citat):
Kuhar-Debar. (citat):
ercov54 (citat):
Andrej Javornik (citat):
I ja sma bio na toj karauli Vidoje Smilevski Bato i drago mi je da sam ovde...
Iskren pozdrav i dobro dosao cheers
I samo da primetim,a odnosise na naseg Prketa,zar tek sad vidis kakvih nas ima.
Momak otkrio temu i odmah dosao,a ne kao neki da ih vec po ko zna koji put prozivam,a obecao sebi da to vise necu raditi! sunny
Dobro dosao Andrej.

Ej druze moj kuhar, zar vi niste sa Andrejom tu negde u isto vreme bili na Bitusi . Andrej je 1988/89 ...
Na zalost nismo Prke jer koliko vidim Andrej je otisao sa karaule u Maju 89 a ja sam tu dosao negde u jesen iste godine.
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Icon_minitime29.03.16 23:05

ercov54 (citat):
Kuhar-Debar. (citat):


Dobro dosao Andrej.
Razmisli malo kuharu,sad kad vec imas klasica,ali nemoj sad zakerati ukoliko niste bas istog dana bilina karauli,ali ti imas partijski zadatak.Doduse ukoliko imas nekakve kontakte sa nekim iz tvog vremena iz Debra,a da pokusate provaliti ovo!


Saznaj sastav komandnog kadra 31.G.O.Debar u razdoblju 1985-1990 i sve je jasno.
Da iskren budem ovo sto general Zagorac prica za komandu 85-90 ja sam u debru bio septembar 89 do juna 1990 godine u medjuvremenu proveo sam jedan lijep period na Bituse,komande se dobro sjecam a dali je Zagorac bio medju njima vrlo je moguce ili sam ja pobrkao loncice.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Icon_minitime30.03.16 1:02

Kuhar-Debar. (citat):

Da iskren budem ovo sto general Zagorac prica za komandu 85-90 ja sam u debru bio septembar 89 do juna 1990 godine u medjuvremenu proveo sam jedan lijep period na Bituse,komande se dobro sjecam a dali je Zagorac bio medju njima vrlo je moguce ili sam ja pobrkao loncice.
Imena ukoliko se secas trebaju prijatelji.Da pokusamo utvdrditi cinjenicno stanje!
Sigurno ne ocekuj da sadasnje nazovimo ime Zagorac bilo u opticaju.Ukoliko budes ubo pravo ime,valda imenovani to prizna kao svoje.Mada ima drugo ime koje se srece na nekoj drugoj drustvenoj mrezi,mada garant mislim da i to nije ono stvarno,jer nimalo naivan nije general Evil or Very Mad Rolling Eyes Very Happy
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Icon_minitime30.03.16 20:21

ercov54 (citat):
Kuhar-Debar. (citat):

Da iskren budem ovo sto general Zagorac prica za komandu 85-90 ja sam u debru bio septembar 89 do juna 1990 godine u medjuvremenu proveo sam jedan lijep period na Bituse,komande se dobro sjecam a dali je Zagorac bio medju njima vrlo je moguce ili sam ja pobrkao loncice.
Imena ukoliko se secas trebaju prijatelji.Da pokusamo utvdrditi cinjenicno stanje!
Sigurno ne ocekuj da sadasnje nazovimo ime Zagorac bilo u opticaju.Ukoliko budes ubo pravo ime,valda imenovani to prizna kao svoje.Mada ima drugo ime koje se srece na nekoj drugoj drustvenoj mrezi,mada garant mislim da i to nije ono stvarno,jer nimalo naivan nije general Evil or Very Mad Rolling Eyes Very Happy
Pa najbolje bi bilo da nam on bude iskren i kaze ovako samo mozemo nagadjati ja imam jedno ime ali je mozda bolje da sacekam sa objavom.
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Icon_minitime30.03.16 22:03

Ja drugovi moji moram produziti s pricom. Iako vidim da je vazna tema otvorena oko (detaljnih ) informacija koje ima general Zagorac, koj probudjuju i misteriju ali i stvaraju neku tenziju da neko nije bas iskren sa svojim poznavanjem stvari oko granicarenja po karaulama, pa se dobiva utisak da nas zeli drzati u neizvesnost, (naravno voleo bih da se to demantuje sa bacanjem karata na sto a ne sa nekim cudnim prizvukom u stilu - hehehehe "Saznaj(te) sastav komandnog kadra 31.G.O.Debar u razdoblju 1985-1990 i sve je jasno").

Ja idem sa slikom drugog sprata nase karaule. Necu reci - heheheehe saznajte sami sta ima na drugom spratu vec cu dati sve slike koje sam za sebe i ZA SVE VAS uslikao letos na karauli, i nastavicu tako - naravno ako me zbog ovog komentara neko ne "kazni na misteriozan nacin" kao sto je postove od 60 i neke napravio na 40 i neke na temi karaula Bituse..

Drugovi moji - drugi sprat . Samo jedna slika za danas , sa koje se (nazalost) vidi da je vrata moje (i ercove) spavaone zazidana, i napravljen je novi raspored... Koji cemo videti na sledecim slikama
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Icon_minitime30.03.16 22:07

Kuhar-Debar. (citat):
Pa najbolje bi bilo da nam on bude iskren i kaze ovako samo mozemo nagadjati ja imam jedno ime ali je mozda bolje da sacekam sa objavom.
E ta karta prijatelju moj uopste nije dobitna kombinacija Evil or Very Mad
Vec rekoh,a trebas malo prijatelju citati i izmedju redova,tako da vise saznas onim sto je pisac hteo reci,a ne sta je rekao Wink

Tvoj predlog nikako nece uci u razmatranje,vec ti prijatelju moj pokusaj na osnovu nekih pokazatelja utvrditi ko bi to mogao biti.
Znam da se nemozes setiti svih saresina,ali obrati paznju da:momak tih godina sigurno nije bio u visokom rangu oficira,momak bio prilicno sledbenik PS,kod njega retko ko se mogao pohvaliti hvatanjem krivine Rolling Eyes
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Icon_minitime30.03.16 22:25

Prke (citat):
naravno ako me zbog ovog komentara neko ne "kazni na misteriozan nacin" kao sto je postove od 60 i neke napravio na 40 i neke na temi karaula Bituse..
A ja vidim da se nesto skratilo pa pomislio da vec slabo kontam sta i dokle se stiglo,kad vidis jada i belaja mi pod prismotrom urednika.
Pa i to daje nama na vrednosti,znaci ipak da se i citamo,a samim tim citajuse i preporuke za nekakva nazovimo priznanja,ili se to mozda u brzini preskocilo Rolling Eyes
No bilo kako bilo,bar da budemo u toku da se nesto brise skracuje koriguje pitanje
Malo sam zatecen,bolje da mnogo ne talasam zatvor
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Icon_minitime30.03.16 22:41

[You must be registered and logged in to see this image.]

Prijatelju,receno staje receno,a rezultat sledi,a da ja malo prokomentarisem sliku.
Iz prilozenog da se videti da vrata od nase spavaone zazidana.
Postavljase pitanje,a verovatno razjasnjenje sledi,kako i kuda se uopste sad ulazi u biv spavaonu,kad pravo napred vrata od mokrog cvora,a levo nigde vrata. Question 
Ali otom potom druzeeeeee Wink
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Icon_minitime30.03.16 22:45

ercov54 (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Prijatelju,receno staje receno,a rezultat sledi,a da ja malo prokomentarisem sliku.
Iz prilozenog da se videti da vrata od nase spavaone zazidana.
Postavljase pitanje,a verovatno razjasnjenje sledi,kako i kuda se uopste sad ulazi u biv spavaonu,kad pravo napred vrata od mokrog cvora,a levo nigde vrata. Question 
Ali otom potom druzeeeeee Wink

Opet cu imati dilemu kako da vam prikazem slike. Jer evo otkricu vam malo ranije, nase spavaone su pregradjene i ne znam dali bi se po slikama snasli gde je sta... Ipak objavicu prvo slike a onda na kraju video klip gde ce vam biti jasnije sve... Smile
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Icon_minitime30.03.16 22:51

Prke (citat):

Opet cu imati dilemu kako da vam prikazem slike. Jer evo otkricu vam malo ranije, nase spavaone su pregradjene i ne znam dali bi se po slikama snasli gde je sta... Ipak objavicu prvo slike a onda na kraju video klip gde ce vam biti jasnije sve... [You must be registered and logged in to see this image.]
Pa i pre bile pregradjene sa nekom polu pregradom zarad zajednickog grejanja.
Pec stajala u medju prostoru izmedju spavaona i grejala obe spavaone.
Slike slede da vidimo gde i na koja vrata se uopste ulazi u te prostorije Rolling Eyes
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Icon_minitime30.03.16 23:00

ercov54 (citat):
Prke (citat):

Opet cu imati dilemu kako da vam prikazem slike. Jer evo otkricu vam malo ranije, nase spavaone su pregradjene i ne znam dali bi se po slikama snasli gde je sta... Ipak objavicu prvo slike a onda na kraju video klip gde ce vam biti jasnije sve... [You must be registered and logged in to see this image.]
Pa i pre bile pregradjene sa nekom polu pregradom zarad zajednickog grejanja.
Pec stajala u medju prostoru izmedju spavaona i grejala obe spavaone.
Slike slede da vidimo gde i na koja vrata se uopste ulazi u te prostorije Rolling Eyes

Tacno je . Pec bila u medjuprostoru..
Ali sad je sasvim druga stvar. 
Kako bi prikazo deo toga evo prve slike ulaza u prvu spavaonu desno odmah do stepenica ... Tri slike... Ne znam kolko ce vam biti jasno , ali to je to... malo da vam razjasnim - treca je slika zid - koji je odmah na ulasku u spavaonu

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Icon_minitime30.03.16 23:13

Prke (citat):

Tacno je . Pec bila u medjuprostoru..
Ali sad je sasvim druga stvar. 
Kako bi prikazo deo toga evo prve slike ulaza u prvu spavaonu desno odmah do stepenica ... Tri slike... Ne znam kolko ce vam biti jasno , ali to je to... malo da vam razjasnim - treca je slika zid - koji je odmah na ulasku u spavaonu
Slike prilicno nejasne,ali i razumljivo jer slikato u pokretu!
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Icon_minitime31.03.16 20:41

ercov54 (citat):
Kuhar-Debar. (citat):
Pa najbolje bi bilo da nam on bude iskren i kaze ovako samo mozemo nagadjati ja imam jedno ime ali je mozda bolje da sacekam sa objavom.
E ta karta prijatelju moj uopste nije dobitna kombinacija Evil or Very Mad
Vec rekoh,a trebas malo prijatelju citati i izmedju redova,tako da vise saznas onim sto je pisac hteo reci,a ne sta je rekao Wink

Tvoj predlog nikako nece uci u razmatranje,vec ti prijatelju moj pokusaj na osnovu nekih pokazatelja utvrditi ko bi to mogao biti.
Znam da se nemozes setiti svih saresina,ali obrati paznju da:momak tih godina sigurno nije bio u visokom rangu oficira,momak bio prilicno sledbenik PS,kod njega retko ko se mogao pohvaliti hvatanjem krivine Rolling Eyes
Pa izgleda da treba procesljati malo stare uspomene i sjecanja na divno proslo vreme,ali mislim da ce tebi on prijatelju vjerovatno reci jer samo sa tobom uostalom i komunicira  Wink
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Icon_minitime31.03.16 20:43

ercov54 (citat):
Prke (citat):
naravno ako me zbog ovog komentara neko ne "kazni na misteriozan nacin" kao sto je postove od 60 i neke napravio na 40 i neke na temi karaula Bituse..
A ja vidim da se nesto skratilo pa pomislio da vec slabo kontam sta i dokle se stiglo,kad vidis jada i belaja mi pod prismotrom urednika.
Pa i to daje nama na vrednosti,znaci ipak da se i citamo,a samim tim citajuse i preporuke za nekakva nazovimo priznanja,ili se to mozda u brzini preskocilo Rolling Eyes
No bilo kako bilo,bar da budemo u toku da se nesto brise skracuje koriguje pitanje
Malo sam zatecen,bolje da mnogo ne talasam zatvor
nema zime Prke prijatelju sve je to u PS .
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Icon_minitime31.03.16 21:15

Kuhar-Debar. (citat):
ercov54 (citat):
Prke (citat):
naravno ako me zbog ovog komentara neko ne "kazni na misteriozan nacin" kao sto je postove od 60 i neke napravio na 40 i neke na temi karaula Bituse..
A ja vidim da se nesto skratilo pa pomislio da vec slabo kontam sta i dokle se stiglo,kad vidis jada i belaja mi pod prismotrom urednika.
Pa i to daje nama na vrednosti,znaci ipak da se i citamo,a samim tim citajuse i preporuke za nekakva nazovimo priznanja,ili se to mozda u brzini preskocilo Rolling Eyes
No bilo kako bilo,bar da budemo u toku da se nesto brise skracuje koriguje pitanje
Malo sam zatecen,bolje da mnogo ne talasam zatvor
nema zime Prke prijatelju sve je to u PS .

Hvala druze , zbog ljudi kao tebe i ercova vredi produziti...
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Icon_minitime31.03.16 21:56

Kuhar-Debar. (citat):
Pa izgleda da treba procesljati malo stare uspomene i sjecanja na divno proslo vreme,ali mislim da ce tebi on prijatelju vjerovatno reci jer samo sa tobom uostalom i komunicira  [You must be registered and logged in to see this image.]
:snck:Ti meni prijatelju izgleda dobro nisi razumeo,ili pre bude da povrsno bez dublje analize citao moje pisanje.
Rekoh da trebas vise citati izmedju redova,tad vise saznas od onog sto regularno napisano,a to da general samo samnom komunicira nikako ne stoji.Komunicira on sa svakim gde on ceni da treba da se ukljuci u pricu,a sad sto njemu poznata sva zbivanja u i oko komande Debar,to njegova prednost,jer nemoze sebe nikako dovesti na nepoznat teren u ovim nasim pricama!
A sad da ne ulazimo dalje u pricu koje pa on,a sa malo vise resenosti i pazljive analize i to vise nebi bila enigma Wink
A mi moji prijatelji idemo dalje.
Ja se vise necu vracati na temu,koje staje odakle,jer i posle par postavljenih iskrenih pitanja,sve ostalo i dalje zagonetka,pa zasto smarati coveka sa pritiskom kad doticni nema nameru da zadovolji nasu znatizelju!
A doduse nista nebi ni promenilo i da znamo,kao sad sto neznamo Evil or Very Mad Rolling Eyes
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Icon_minitime31.03.16 22:48

ercov54 (citat):
Kuhar-Debar. (citat):
Pa izgleda da treba procesljati malo stare uspomene i sjecanja na divno proslo vreme,ali mislim da ce tebi on prijatelju vjerovatno reci jer samo sa tobom uostalom i komunicira  [You must be registered and logged in to see this image.]
:snck:Ti meni prijatelju izgleda dobro nisi razumeo,ili pre bude da povrsno bez dublje analize citao moje pisanje.
Rekoh da trebas vise citati izmedju redova,tad vise saznas od onog sto regularno napisano,a to da general samo samnom komunicira nikako ne stoji.Komunicira on sa svakim gde on ceni da treba da se ukljuci u pricu,a sad sto njemu poznata sva zbivanja u i oko komande Debar,to njegova prednost,jer nemoze sebe nikako dovesti na nepoznat teren u ovim nasim pricama!
A sad da ne ulazimo dalje u pricu koje pa on,a sa malo vise resenosti i pazljive analize i to vise nebi bila enigma Wink
A mi moji prijatelji idemo dalje.
Ja se vise necu vracati na temu,koje staje odakle,jer i posle par postavljenih iskrenih pitanja,sve ostalo i dalje zagonetka,pa zasto smarati coveka sa pritiskom kad doticni nema nameru da zadovolji nasu znatizelju!
A doduse nista nebi ni promenilo i da znamo,kao sad sto neznamo Evil or Very Mad Rolling Eyes
Slazem se prijatelju znam ja da ti uvijek pravis dublju analizu i ja to zaista cijenim jer uvijek dobijemo pregrs novih stvari i vijesti eh sad tko je ta osoba pa i da znamo nebi nam nista pomoglo niti promijenilo kao i sto sam kazes pa  i ja nebih isao dalje u razlaganje,mada bih volio kad bi nam doticni odgovorio dali je mozda bio stariji vodnik ili kapetan u tom periodu.
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Icon_minitime31.03.16 22:49

Prke (citat):
Kuhar-Debar. (citat):
ercov54 (citat):
Prke (citat):
naravno ako me zbog ovog komentara neko ne "kazni na misteriozan nacin" kao sto je postove od 60 i neke napravio na 40 i neke na temi karaula Bituse..
A ja vidim da se nesto skratilo pa pomislio da vec slabo kontam sta i dokle se stiglo,kad vidis jada i belaja mi pod prismotrom urednika.
Pa i to daje nama na vrednosti,znaci ipak da se i citamo,a samim tim citajuse i preporuke za nekakva nazovimo priznanja,ili se to mozda u brzini preskocilo Rolling Eyes
No bilo kako bilo,bar da budemo u toku da se nesto brise skracuje koriguje pitanje
Malo sam zatecen,bolje da mnogo ne talasam zatvor
nema zime Prke prijatelju sve je to u PS .

Hvala druze , zbog ljudi kao tebe i ercova vredi produziti...
Ne treba se zahvaljivati druze jer zahvaljujuci tebi i Ercovu Bituse i dalje ZIVE.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Icon_minitime31.03.16 23:38

Kuhar-Debar. (citat):
Slazem se prijatelju znam ja da ti uvijek pravis dublju analizu i ja to zaista cijenim jer uvijek dobijemo pregrs novih stvari i vijesti eh sad tko je ta osoba pa i da znamo nebi nam nista pomoglo niti promijenilo kao i sto sam kazes pa  i ja nebih isao dalje u razlaganje,mada bih volio kad bi nam doticni odgovorio dali je mozda bio stariji vodnik ili kapetan u tom periodu.
U svakom slucaju,to je vasa generacija,necemo sad sitnicariti koju godinu tama ovamo nebitno Rolling Eyes
A prijatelju moj,voleobi i ja puno stosta,ali zelje jedno,a realnost sasvim drugo,i zato druze moj,bar ja necu vise polemisati o doticnom,bar o tome sta ko gde kao,to ipak njegova prica,pa ako zeli nek je podeli,ukoliko ne,sta da se radi,zivecemo i bez nje,isto kao i sa njom! Laughing
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Icon_minitime01.04.16 22:26

Slike iz prve spavaone - prva vrata desno od stepenica...


[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Icon_minitime01.04.16 22:53

[You must be registered and logged in to see this image.]

Imam utisak da i ova spavaona dozivela promene,uz dodate prozore,i izgubila na povrsini.
Ova spavaona bila na suprotnoj strani nase spavaone,i bila popunjena sa granicarima,za razliku od sledece na istoj desnoj strani koja kao sto vec rekoh bila osim sa par kreveta koje niko nije koristio prazna!
Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik



BROJ POSTOVA: : 368
ČLAN OD: : 2013-01-09

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Icon_minitime03.04.16 21:46

ercov54 (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Imam utisak da i ova spavaona dozivela promene,uz dodate prozore,i izgubila na povrsini.
Ova spavaona bila na suprotnoj strani nase spavaone,i bila popunjena sa granicarima,za razliku od sledece na istoj desnoj strani koja kao sto vec rekoh bila osim sa par kreveta koje niko nije koristio prazna!


pozdrav granicarima sa Bituse, pratim redovito vasu temu i cestitam na velikom trudu gospdinu Prketu za objavljivanje ovih ljepih slika, i svim sudionicima ovih komentara te najjaktivnijem gospodinu Ercovu54, naime zelim upitati kolka je ova prostorija da je sluzila kao spavaona, kako vidim nije veca od cca 3 m, kolko je kreveta stalo, dali netko zna kolko je ukupno bilo granicara na toj karauli, radi usporedbe spavaona na karaulu Yuma bila je u jednom prostoru, i nisam sad siguran od 12 - 15 kreveta, vjerovatno je broj granicara ovisio o samoj duzini rejona karule i o nekim drugim stvarima. LP
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Icon_minitime03.04.16 22:41

humka83 (citat):

pozdrav granicarima sa Bituse, pratim redovito vasu temu i cestitam na velikom trudu gospdinu Prketu za objavljivanje ovih ljepih slika, i svim sudionicima ovih komentara te najjaktivnijem gospodinu Ercovu54, naime zelim upitati kolka je ova prostorija da je sluzila kao spavaona, kako vidim nije veca od cca 3 m, kolko je kreveta stalo, dali netko zna kolko je ukupno bilo granicara na toj karauli, radi usporedbe spavaona na karaulu Yuma bila je u jednom prostoru, i nisam sad siguran od 12 - 15 kreveta, vjerovatno je broj granicara ovisio o samoj duzini rejona karule i o nekim drugim stvarima. LP
Najpre da se razumemo!
Mi smo rasli i vaspitavani u vreme drugova,tako da to gospodine bar u mom slucaju ne stoji,iako sad neki novi trendovi,ali bar za mene kasno da se prilagodjavam tim nekom novim pogledima Laughing
A sto se tice naseg Prketa i njegovog odlaska na mesto iz nekih davnih vremena,kad se sasvim drugacije vrednovali ljudi,vec izrazio svoje licno divljenje i zahvalnost cheers
Opet kazem da takav sklop coveka vise nema u ovdasnjim vremenima Exclamation
A sto se tice kapaciteta spavaona,bar u moje vreme od cetiri prostorije koristeno 2,5 za smestaj 25 granicara.
Vidim iz kasnijih komentara od Prketove klase da bilo vise momaka,sto bi znacilo da duzina reona odgovornosti nije merena brojem granicara,ali zato jako bio zgusnut rezim obaveza!
24h straza,sutradan patrola od jutra do noci,sledeci dan kao odmor,a tad te cekaju uobicajene duznosti po rasporedu,radarstvo,i cepanje drva za potrebe kuhinje i za vreme grejne sezone,za peci od grejanja spavaona,i kluba,i opet ponovo,straza i u nedogled Rolling Eyes
A povrh svega toga,bilo bezbroj noci koje proveli u rovovima oko karaule,jer bivala nam karaula napadnuta od agresora u vidu licnosti KK prvoklasnog zastavnika Paunovic Miroslava,jer hteo sraresina da ima uigrane momke Twisted Evil

A tebi hvala sto pratis Bitusu salutiranje
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Icon_minitime04.04.16 16:14

ercov54 (citat):
humka83 (citat):

pozdrav granicarima sa Bituse, pratim redovito vasu temu i cestitam na velikom trudu gospdinu Prketu za objavljivanje ovih ljepih slika, i svim sudionicima ovih komentara te najjaktivnijem gospodinu Ercovu54, naime zelim upitati kolka je ova prostorija da je sluzila kao spavaona, kako vidim nije veca od cca 3 m, kolko je kreveta stalo, dali netko zna kolko je ukupno bilo granicara na toj karauli, radi usporedbe spavaona na karaulu Yuma bila je u jednom prostoru, i nisam sad siguran od 12 - 15 kreveta, vjerovatno je broj granicara ovisio o samoj duzini rejona karule i o nekim drugim stvarima. LP
Najpre da se razumemo!
Mi smo rasli i vaspitavani u vreme drugova,tako da to gospodine bar u mom slucaju ne stoji,iako sad neki novi trendovi,ali bar za mene kasno da se prilagodjavam tim nekom novim pogledima Laughing
A sto se tice naseg Prketa i njegovog odlaska na mesto iz nekih davnih vremena,kad se sasvim drugacije vrednovali ljudi,vec izrazio svoje licno divljenje i zahvalnost cheers
Opet kazem da takav sklop coveka vise nema u ovdasnjim vremenima Exclamation
A sto se tice kapaciteta spavaona,bar u moje vreme od cetiri prostorije koristeno 2,5 za smestaj 25 granicara.
Vidim iz kasnijih komentara od Prketove klase da bilo vise momaka,sto bi znacilo da duzina reona odgovornosti nije merena brojem granicara,ali zato jako bio zgusnut rezim obaveza!
24h straza,sutradan patrola od jutra do noci,sledeci dan kao odmor,a tad te cekaju uobicajene duznosti po rasporedu,radarstvo,i cepanje drva za potrebe kuhinje i za vreme grejne sezone,za peci od grejanja spavaona,i kluba,i opet ponovo,straza i u nedogled Rolling Eyes
A povrh svega toga,bilo bezbroj noci koje proveli u rovovima oko karaule,jer bivala nam karaula napadnuta od agresora u vidu licnosti KK prvoklasnog zastavnika Paunovic Miroslava,jer hteo sraresina da ima uigrane momke Twisted Evil

A tebi hvala sto pratis Bitusu salutiranje
pozdrav Humka i kao sto drug Ercov rece hvala ti za pracenje teme i svako dobro ti zelim a sto se velicine spavaona i kolicini kreveta u spavaonama ima tu nekoliko kompetentniji od mene pa neka kazu svoje misljenje.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Icon_minitime04.04.16 22:52

[You must be registered and logged in to see this image.]

Didi Rostuse



 

Vodata sto od "pod Krcin" odi do vodopadot Duf po golemite padovi i udari po strmnite karpi se smiruva vo mesnosta "veloica" i kako mirna reka se vliva vo rekata Radika....nesto slicno kako zivotot ,po nemirnata mladost sekoj saka mirna starost....
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Icon_minitime04.04.16 23:26

ercov54 (citat):
humka83 (citat):

pozdrav granicarima sa Bituse, pratim redovito vasu temu i cestitam na velikom trudu gospdinu Prketu za objavljivanje ovih ljepih slika, i svim sudionicima ovih komentara te najjaktivnijem gospodinu Ercovu54, naime zelim upitati kolka je ova prostorija da je sluzila kao spavaona, kako vidim nije veca od cca 3 m, kolko je kreveta stalo, dali netko zna kolko je ukupno bilo granicara na toj karauli, radi usporedbe spavaona na karaulu Yuma bila je u jednom prostoru, i nisam sad siguran od 12 - 15 kreveta, vjerovatno je broj granicara ovisio o samoj duzini rejona karule i o nekim drugim stvarima. LP
Najpre da se razumemo!
Mi smo rasli i vaspitavani u vreme drugova,tako da to gospodine bar u mom slucaju ne stoji,iako sad neki novi trendovi,ali bar za mene kasno da se prilagodjavam tim nekom novim pogledima Laughing
A sto se tice naseg Prketa i njegovog odlaska na mesto iz nekih davnih vremena,kad se sasvim drugacije vrednovali ljudi,vec izrazio svoje licno divljenje i zahvalnost cheers
Opet kazem da takav sklop coveka vise nema u ovdasnjim vremenima Exclamation
A sto se tice kapaciteta spavaona,bar u moje vreme od cetiri prostorije koristeno 2,5 za smestaj 25 granicara.
Vidim iz kasnijih komentara od Prketove klase da bilo vise momaka,sto bi znacilo da duzina reona odgovornosti nije merena brojem granicara,ali zato jako bio zgusnut rezim obaveza!
24h straza,sutradan patrola od jutra do noci,sledeci dan kao odmor,a tad te cekaju uobicajene duznosti po rasporedu,radarstvo,i cepanje drva za potrebe kuhinje i za vreme grejne sezone,za peci od grejanja spavaona,i kluba,i opet ponovo,straza i u nedogled Rolling Eyes
A povrh svega toga,bilo bezbroj noci koje proveli u rovovima oko karaule,jer bivala nam karaula napadnuta od agresora u vidu licnosti KK prvoklasnog zastavnika Paunovic Miroslava,jer hteo sraresina da ima uigrane momke Twisted Evil

A tebi hvala sto pratis Bitusu salutiranje

Bas tako.. Sve spavaone u moje vreme su bile pune, cak se desavlo da cekamo da neko ide na otsustvo kad bi dosla nova vojska a stara se u medjuvremenu nije jos kompletno razduzila, ili sto vec , da bi svi dobili krevet.. Malo cudno ali tako sam zapamtio..
Spavaon ekao sto rece i drug ercov su bile po dve zagrejavane sa istom peckom, tako da je bio otvor medju dve spavone. Sad se vec to sve izmenilo.. Pregradjene su spavaone i prilagodjene nameni za koju se vec vrse pripreme.. Al evo od video klipa ce biti jasno kako sad izgleda spavaona 1 oddeljenja..

[You must be registered and logged in to see this link.]



Na vrh Go down
Andrej Javornik
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 14
ČLAN OD: : 2016-03-08
DOB : 54
M(j)esto slovenj gradec

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Icon_minitime05.04.16 0:09

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Andrej Javornik
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 14
ČLAN OD: : 2016-03-08
DOB : 54
M(j)esto slovenj gradec

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Kabilovič Ismet kuvar Mihajlovski Vančo i ja....   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Icon_minitime05.04.16 0:11

Andrej Javornik (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Andrej Javornik
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 14
ČLAN OD: : 2016-03-08
DOB : 54
M(j)esto slovenj gradec

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Icon_minitime05.04.16 0:39

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Icon_minitime05.04.16 9:29

Andrej Javornik (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Andrej, na slici vidim psa, a ne lici mi na Rijada... Kao sto smo vec ustanovili Don je otisao u penziju negde januara - februara 1984, dok je Rijad bio mlad tako da bi trebalo da je bio i u vase vreme...
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Icon_minitime05.04.16 16:13

Andrej Javornik (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]
Kuhar je prava grdosija,body builder.
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Icon_minitime05.04.16 16:16

Prke (citat):
Andrej Javornik (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Andrej, na slici vidim psa, a ne lici mi na Rijada... Kao sto smo vec ustanovili Don je otisao u penziju negde januara - februara 1984, dok je Rijad bio mlad tako da bi trebalo da je bio i u vase vreme...
Lijepa su to vremena bila mnogo gresi onaj tko misli drugacije.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Icon_minitime06.04.16 1:05

[You must be registered and logged in to see this image.]

Andej Andrej,slike jesu sjajne i na njima hvala,samo prijatelju imaju jednu manjkavost,a to je,sto nemaju sa sobom i pojasnjenje.Znamo nas cetvorica ovde na temi sta i oko cega se gleda na slici,mislim na eksterijer,ali to neznaju nasi prijatelji koji ovde svracaju na razgovor,a bilobi jako glupavo da ja ili Prke kuhar navodimo da se radi o Mirku iz Doboja,Rebernik iz Postojne i Muja iz Kaknja,a da iza sebe imaju sliku bivse stale.
Neznam momci dali primecujete detalje na ovim slikama,ukrasne zardinjere iliti vec,a toga nema ni u ovim sadasnjim slikama sa terena.
Ovo prijatelju nikako ne shvataj kao kritiku,taman posla,mi zahvalni sto smogao vremena da budes ovde sa nama,a mene licno,a verujem i ove moje momke odusevljava tvoja opaska da ti jako drago sta si ovde na ovoj temi.
Takav odnos raduje mnogo,jer svedocismo da ovde ima jos momaka sa Bituse,ali njima nije drago da bilo sta doprinesu i pomognu nama da odrzimo uspomenu na nasu Bitusu i na neka davna dobra vremena,koja takva kakva bila,nikad se vise vratiti nece!
kad smognes vremena,bice nam drago da nesto i napises iz svog vremena na Bitusi!

A da,moj previd ili greska.
Anrej ipak bar na ovoj slici naveo imena momaka.Izvini prijatelju,ostariulose,losa dioptrija Embarassed
Na vrh Go down
Sponsored content





Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme) - Page 2 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)
Na vrh 
Stranica 2/20Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... 11 ... 20  Next
 Similar topics
-
»  Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR MAKEDONIJA-
Idi na: