FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 SVE KARAULE BIVSE SFRJ

Go down 
+38
IgorK
Arif Abazi
baks76
privorac
Škipetar
barbican
RudiFridrih
Tramvaj
Mujak
FranićD
aronija
Vojnik Graničar
Rade58
alexandar
MojBlaf87
eci
PORUCNIK
perito
Bart
buce
Tibor Nagy
Die_Nadel
voja64
acopaco
Todor967
Bojan Stražar
wolff
SveJug
Kemo Specijalac
zastavnik
Zeko
humka83
mureZE
Lala Basaid
Kuhar-Debar.
milutins
ZAGORAC
REJON
42 posters
Idi na stranicu : 1, 2, 3  Next
AutorPoruka
REJON
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2015-10-29
M(j)esto Srbija

SVE KARAULE BIVSE SFRJ Empty
KomentarNaslov komentara: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   SVE KARAULE BIVSE SFRJ Icon_minitime30.10.15 23:30

Sasvim slucajno sam naleteo na ovaj forum i zaista mi se dopala organizacija i smisao, pa sam odlucio da se prijavim.
Imam jednu interesantnu ideju i nadam se da cemo uspeti da je realizujemo.
S obzirom da sam bio vojnik-granicar davne 1998/89 godine, na sluzbi na teritoriji danasnje Makedonije(izmedju Ohrida i Debra), i prilicno me zanima ta tema vezana za karaule, hteo sam da pokusamo, nekako zajednicki, uz pomoc svih clanova, da napravimo spisak svih karaula i granicnih odseka bivse SFRJ.
Verujem da ce to zainteresovati administratore i moderatiore iz tih oblasti kao i ostale raspolozene clanove. Naravno i sam cu biti od koristi u vezi detalja za koje imam podatke.
U ocekivanju pozitivnih komentara i podrske u realizaciji ove moje ideje, jos jednom sve vas srdacno pozdravljam.
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3583
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

SVE KARAULE BIVSE SFRJ Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   SVE KARAULE BIVSE SFRJ Icon_minitime31.10.15 2:11

Dobro nam došao!  cheers
Služio si između Ohrida i Debra, to su 31.(Debar) i 32.(Ohrid) granični odsjek.
Pogledaj malo u podforum MAKEDONIJA, možda nađeš otvorenu temu karaule na kojoj si služio.
Banjište,Đepište,Drenak,Lakavica,Tri Šiljka.......
Na vrh Go down
milutins
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Forumska Spomenica 2009 Spomenica 2009
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4128
ČLAN OD: : 2009-08-19
DOB : 62

SVE KARAULE BIVSE SFRJ Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   SVE KARAULE BIVSE SFRJ Icon_minitime31.10.15 4:11

Prvo prelistaj forum i pogledaj teme.Manje vise vecina karaula ima svoju posebnu temu.Npr mi sa 36-og granicnog odeseka sa komandom u Strumici smo povezali rejone-zone odgovornosti pojedinih karaula.Najlakse je pratiti po karaulama,ovako kako ti otvaras temu bilo bi nemoguce pratiti forum.
Dobro nam dosao.

_________________
ko istinu gudi,gudalom ga po prstima biju
Na vrh Go down
REJON
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2015-10-29
M(j)esto Srbija

SVE KARAULE BIVSE SFRJ Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   SVE KARAULE BIVSE SFRJ Icon_minitime31.10.15 11:41

Pozdrav Zagorac i milutins..
Video sam ja da imaju razne teme vezane za karaule u podforumima, ali hteo sam da napravimo neku specifikaciju, odnosno spiskove svih granicnih odseka i pripadajucih karaula. 
U tom smislu sam otvorio ovu temu gde bi se ukljucili i ljudi sa drugih prostora sa svojim dragocenim podacima koji bi nam posluzili za kompletiranje informacija.
Interesuje me npr.odakle da pocnemo..koji bi prvi granicni odsek naveli?? Iz kog pravca su krenule slovno-brojcane oznake?? Koliko je koji gr.odsek imao karaula i njihova imena??
Ja sam inace sluzio na dve karaule 32.Ohridskog odseka Sveti Naum(Vasko Karangeleski) i Labunista. Tu su bile oznake gr.kamenova E i F, a brojevi su bili od F1-F6. 
Meni je to vrlo zanimljivo i zeleo bih da napravimo arhivu svih tih podataka vezane za granicnu sluzbu.
Nadam se da ste me razumeli i ocekujem Vasu pomoc.
Veliki pozdrav.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

SVE KARAULE BIVSE SFRJ Empty
KomentarNaslov komentara: Sve karaule bivše SFRJ - Bataljoni JNA-14. korpus-Slovenija   SVE KARAULE BIVSE SFRJ Icon_minitime31.10.15 15:58

REJON (citat):
Sasvim slucajno sam naleteo na ovaj forum i zaista mi se dopala organizacija i smisao, pa sam odlucio da se prijavim.
Imam jednu interesantnu ideju i nadam se da cemo uspeti da je realizujemo.
S obzirom da sam bio vojnik-granicar davne 1998/89 godine, na sluzbi na teritoriji danasnje Makedonije(izmedju Ohrida i Debra), i prilicno me zanima ta tema vezana za karaule, hteo sam da pokusamo, nekako zajednicki, uz pomoc svih clanova, da napravimo spisak svih karaula i granicnih odseka bivse SFRJ.
Verujem da ce to zainteresovati administratore i moderatiore iz tih oblasti kao i ostale raspolozene clanove.
Naravno i sam cu biti od koristi u vezi detalja za koje imam podatke.
U ocekivanju pozitivnih komentara i podrske u realizaciji ove moje ideje, jos jednom sve vas srdacno pozdravljam.

Pozdrav Rejon.
Za početak evo ti jedan plusić od mene.
Vidim da smo istih godina (1988/1989) odrađivali isti posao na suprotnim stranama Jugoslavije ti u Makedoniji a ja u Sloveniji.!
Pa ovu ideju koju si napisao sam sasvim slučajno pronašao.
I onda sam se sjetio našeg člana F.B.P.N. JNA Nik-a.  bounce
On se je potrudio da to odradi za Sloveniju.

Nik (citat):
Bataljoni JNA-14. korpus-Slovenija

Popis karaula možeš pronaći na ovoj stranici.

[You must be registered and logged in to see this link.]

Samo moraš znati jednu stvar.
Neke od karaula su s godinama mijenjale svoja imena tako netko tko je bio u jednoj karauli recimo 1980 godine je zapamtio tu karaulu pod tim imenom a recimo ja koji sam bio 1988 godine sam je zapamtio pod drugim imenom.
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

SVE KARAULE BIVSE SFRJ Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   SVE KARAULE BIVSE SFRJ Icon_minitime31.10.15 18:10

ZAGORAC (citat):
Dobro nam došao!  cheers
Služio si između Ohrida i Debra, to su 31.(Debar) i 32.(Ohrid) granični odsjek.
Pogledaj malo u podforum MAKEDONIJA, možda nađeš otvorenu temu karaule na kojoj si služio.
Banjište,Đepište,Drenak,Lakavica,Tri Šiljka.......
Samo da dodam jos tri u moje vreme Mires,Strezimir i Bituse.
Na vrh Go down
REJON
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2015-10-29
M(j)esto Srbija

SVE KARAULE BIVSE SFRJ Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   SVE KARAULE BIVSE SFRJ Icon_minitime01.11.15 0:29

Pozdrav Vojnik Granicar i Kuhar-Debar...
Hvala na podrsci i sugestijama za otvaranje ove moje teme. Ja sam poceo sa sredjivanjem svoje privatne arhive koju cu uskoro objavljivati na stranicama foruma. Naravno ocekujem aktivno ucesce dosta clanova, koji ce nam pomoci da trajno ubelezimo sve podatke o karaulama.
Odlicna je stvar ovajj spisak koji je objavio Nik a preneo vojnik Granicar.
To ce nam biti pocetni orijentir za kretanje duz granica bivse SFRJ.
Veliki pozdrav svima.
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

SVE KARAULE BIVSE SFRJ Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   SVE KARAULE BIVSE SFRJ Icon_minitime01.11.15 10:53

U moje vreme od 15 maja 1987 do 15 januara 1988 STRUMICA komanda DOJRANSKI PRAVAC karaule JANKOVIC,NIKOLIC ,DOJRANSKO JEZERO,STARI DOJRAN I DUB.Granicari sa karaule JANKOVIC su imali reon do letnje karaule koja je bila na tromedji GR.BUG.JUG.A karaula DUB se sastajala sa GEVGELISKIM pravcem.
Na vrh Go down
REJON
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2015-10-29
M(j)esto Srbija

SVE KARAULE BIVSE SFRJ Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   SVE KARAULE BIVSE SFRJ Icon_minitime01.11.15 13:38

Hvala kolega Lala Basaid..
Ubelezicu i ovu tvoju informaciju i prosirujem spisak za taj deo. Nego, reci mi koji je to broj za gr.odsek Strumica i secas li se oznaka granicnih kamenova-odnosno slova na kamenovima??
Veliki pozdrav.
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3583
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

SVE KARAULE BIVSE SFRJ Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   SVE KARAULE BIVSE SFRJ Icon_minitime01.11.15 14:10

Kuhar-Debar. (citat):
ZAGORAC (citat):
Dobro nam došao!  cheers
Služio si između Ohrida i Debra, to su 31.(Debar) i 32.(Ohrid) granični odsjek.
Pogledaj malo u podforum MAKEDONIJA, možda nađeš otvorenu temu karaule na kojoj si služio.
Banjište,Đepište,Drenak,Lakavica,Tri Šiljka.......
Samo da dodam jos tri u moje vreme Mires,Strezimir i Bituse.

Da,samo te koje si nabrojio nisu između Debra i Ohrida. Wink
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

SVE KARAULE BIVSE SFRJ Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   SVE KARAULE BIVSE SFRJ Icon_minitime01.11.15 15:43

REJON znam samo da od tromedje GR.BUG.JUG.krece gr.kamen 1 prema JANKOVIC karauli i dalje sto je pokrivala moja karaula NIKOLIC do jezera bio gr.kamen 26.Preko jezera koje su pokrivale kraule DOJRANSKO JEZERO,STARI DOJRAN I DUB neznam koji su bili gr.kameni verovatno ce se neko javiti.
Na vrh Go down
REJON
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2015-10-29
M(j)esto Srbija

SVE KARAULE BIVSE SFRJ Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   SVE KARAULE BIVSE SFRJ Icon_minitime01.11.15 20:37

Lala Basaid..
Znas li koji je broj gr.odseka Strumica??
Da li su gr.kamenovi imali neku slovnu oznaku??? Kod mene su imali oznake F1, F2...itd
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

SVE KARAULE BIVSE SFRJ Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   SVE KARAULE BIVSE SFRJ Icon_minitime01.11.15 20:50

REJON pripadali smo 36 gr.oceku gr. kamenovi od tromedje GR.BUG.JUG. pa do JEZERA nisu imali slovnu oznaku samo brojeve. 36 gr.odceku STRUMICA.
Na vrh Go down
REJON
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2015-10-29
M(j)esto Srbija

SVE KARAULE BIVSE SFRJ Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   SVE KARAULE BIVSE SFRJ Icon_minitime02.11.15 0:06

Lala Basaid...
U redu, to je ono sto mi je trebalo, dakle Strumica je imala 36.gr.odsek. A sto se tice gr.kamenova kasnije cemo sortirati te brojeve uz pomoc ostalih kolega.
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

SVE KARAULE BIVSE SFRJ Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   SVE KARAULE BIVSE SFRJ Icon_minitime04.11.15 15:14

REJON posto se cujem svaki dan sa mojim drugom iz zajecara on je bio moja klasa i sluzio je na karauli STARI DOJRAN evo jos informacija.Pisao sam ti do gr. kamena 26 preko jezera karaula DOJRANSKO JEZERO je pokrivala od gr. kamena 27 do 29 od 29 do 36 je pokrivala karaula STARI DOJRAN.A karaula DUB je od 36 pa dalje neznam oni su se sastajali sa GEGEVLIJSKIM pravcem.
Na vrh Go down
REJON
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2015-10-29
M(j)esto Srbija

SVE KARAULE BIVSE SFRJ Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   SVE KARAULE BIVSE SFRJ Icon_minitime06.11.15 1:40

Lala Basaid
Hvala druze i to je bitna informacija. Ja polako sakupljam informacije iz raznih pravaca i to cu gledati sto pre da obelodanim ovde na forumu.
Na vrh Go down
mureZE
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
mureZE


BROJ POSTOVA: : 375
ČLAN OD: : 2015-05-22
DOB : 53
M(j)esto zenica

SVE KARAULE BIVSE SFRJ Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   SVE KARAULE BIVSE SFRJ Icon_minitime07.11.15 23:15

28 GO Prizren

Do Vrbničkog jezera (granični kamen D10) karaula Stojanović (D12)
Druga strana planine Koritnik karaula "25 Maj" Krstac (D14/VIII) oznaka kod osmatračnice
iznad Plavske rijeke karaula Orčuša (D16),
karaula Čestak (D17)
karaula Raštelica (D20/IV)
karaula Šara (D23/IV)

To je što se ja mogu sjetiti, ako ima još neka slobodno dopunite. Question
Na vrh Go down
mureZE
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
mureZE


BROJ POSTOVA: : 375
ČLAN OD: : 2015-05-22
DOB : 53
M(j)esto zenica

SVE KARAULE BIVSE SFRJ Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   SVE KARAULE BIVSE SFRJ Icon_minitime07.11.15 23:17

Nisam siguran ali mislim da je sa druge strane Vrbničkog jezera bila karaula Gorožup, e sada kome je ona pripadala to mi nije poznato.
Na vrh Go down
REJON
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2015-10-29
M(j)esto Srbija

SVE KARAULE BIVSE SFRJ Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   SVE KARAULE BIVSE SFRJ Icon_minitime07.11.15 23:40

mureZE, svaka cast kolega.
Sada imamo raspored i za 28 granicni odsek a karaule cemo polako dopisivati. Da li znas ciji su bili 29 gran.odsek i 30 gran.odsek?
Pozdrav.
Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik



BROJ POSTOVA: : 368
ČLAN OD: : 2013-01-09

SVE KARAULE BIVSE SFRJ Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   SVE KARAULE BIVSE SFRJ Icon_minitime08.11.15 18:10

Pozdrav REJON, slazem se s tobom trebalo bi cjelu Makedonsku granicu staviti pod povecalo tj. svaki granicni rejon, ima nas tu dosta sa karaula pa ti budemo pomogli, precizno i strpljivo slazi da na kraju nekako vidimo cjeli rezultat, nadam se da ces imati dosta vremena i strpljenja... LP
Na vrh Go down
REJON
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2015-10-29
M(j)esto Srbija

SVE KARAULE BIVSE SFRJ Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   SVE KARAULE BIVSE SFRJ Icon_minitime09.11.15 21:33

Hvala Humka83...
Slozicu celu Makedonsku stranu ka Albaniji,Grckoj i Bugarskoj. Naravno, trebace mi pomoc od svih vas kolega koji su bili na raznim karaulama. Takodje, moram da pronadjem podatke vezane i za sve ostale karaule sa ostalih granica ka Rumuniji,Madjarskoj, Austriji i Italiji. 
Zaista zelim da napravim neku specificnu arhivu sa svim bitnim podacima sa granica bivse SFRJ.
Veliki pozdrav jos jednom.
Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik



BROJ POSTOVA: : 368
ČLAN OD: : 2013-01-09

SVE KARAULE BIVSE SFRJ Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   SVE KARAULE BIVSE SFRJ Icon_minitime10.11.15 13:20

REJON (citat):
Hvala Humka83...
Slozicu celu Makedonsku stranu ka Albaniji,Grckoj i Bugarskoj. Naravno, trebace mi pomoc od svih vas kolega koji su bili na raznim karaulama. Takodje, moram da pronadjem podatke vezane i za sve ostale karaule sa ostalih granica ka Rumuniji,Madjarskoj, Austriji i Italiji. 
Zaista zelim da napravim neku specificnu arhivu sa svim bitnim podacima sa granica bivse SFRJ.
Veliki pozdrav jos jednom.

ideja odlicna samo nastavi, pomocicemo oko toga, nadam se svi koji imaju bilo kakve jos friske podatke
Na vrh Go down
Zeko
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2015-11-15

SVE KARAULE BIVSE SFRJ Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   SVE KARAULE BIVSE SFRJ Icon_minitime15.11.15 10:45

29 urosevac, 27 djakovica, kasnije bila je karaula brodosavxe prizren opstina gora kao u dragasu i terventni vod
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

SVE KARAULE BIVSE SFRJ Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   SVE KARAULE BIVSE SFRJ Icon_minitime15.11.15 20:24

Zeko dali znas gr. kamenove koji su bili.
Na vrh Go down
REJON
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2015-10-29
M(j)esto Srbija

SVE KARAULE BIVSE SFRJ Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   SVE KARAULE BIVSE SFRJ Icon_minitime15.11.15 21:55

Hvala Zeko, za 27. i 29.gr.odsek, od pre znamo da je 28.gr.odsek bio Prizren...
A ciji je bio 30.granicni odsek??
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3583
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

SVE KARAULE BIVSE SFRJ Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   SVE KARAULE BIVSE SFRJ Icon_minitime15.11.15 22:02

REJON (citat):
Hvala Zeko, za 27. i 29.gr.odsek, od pre znamo da je 28.gr.odsek bio Prizren...
A ciji je bio 30.granicni odsek??

30.Granični odsjek Plav,Crna Gora (moji susjedi) Very Happy
Na vrh Go down
REJON
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2015-10-29
M(j)esto Srbija

SVE KARAULE BIVSE SFRJ Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   SVE KARAULE BIVSE SFRJ Icon_minitime15.11.15 22:14

U redu Zagorac...svaka cast.
Naravno ti si tu da pomognes oko sortiranja svih brojeva i naziva.
Sta imamo ispred 27.gr.odseka-Djakovica, ciji su bili 26, 25, 24...??
Na vrh Go down
zastavnik
Zastavnik
Zastavnik
zastavnik


BROJ POSTOVA: : 899
ČLAN OD: : 2010-12-07
DOB : 62
M(j)esto Bačka Topola

SVE KARAULE BIVSE SFRJ Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   SVE KARAULE BIVSE SFRJ Icon_minitime21.11.15 9:04

Kad smo kod graničnih odseka, evo nekih kojih se sećam (nisam za neke siguran da li su tačni brojevi)
10. GO Virovitica
11. GO Beli Manastir - Karaule: Mih. Martinci, Podr. Moslavina, Viljevo, Donji Miholjac (Stara Drava i Komanda) Torjanci, ostale karaule u Baranji na znam, ukupno je bilo 14 karaula u ovom GO
12. GO Subotica
13. GO Vršac

64. GO Nova Gorica
65. GO Tolmin
66. GO Radovljica
67. GO Dravograd
68. GO Maribor
69. GO Murska Sobota (mislim da je ovo bio i zadnji, posle njega prema istoku idu brojevi od 1)

Ako neko ima tačniji podatak, molim da da ispravku.
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

SVE KARAULE BIVSE SFRJ Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   SVE KARAULE BIVSE SFRJ Icon_minitime21.11.15 16:28

Prema Wikipediji:

61- Radovljica
62- Tolmin
63- Nova Gorica
64- Sezana
65- Murska Sobota
66- Maribor
67- Dravograd
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

SVE KARAULE BIVSE SFRJ Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   SVE KARAULE BIVSE SFRJ Icon_minitime21.11.15 19:17

Da ne zaboravimo KIKINDU gde sam isao u srednju skolu i gde radim.Bila je komanda za karaule MOKRIN,NAKOVO gde je malogranicni prelaz onda BANATSKO VELIKO SELO,NOVA CRNJA,RADOJEVO kolko ja znam javice se neko ko je sluzio pa ce pomoci koje su karaule jos pripadale.
Na vrh Go down
REJON
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2015-10-29
M(j)esto Srbija

SVE KARAULE BIVSE SFRJ Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   SVE KARAULE BIVSE SFRJ Icon_minitime23.11.15 0:50

Hvala ljudi...
U svakom slucaju zajednickim snagama i sugestijama slozicemo sve granicne odseke i karaule.
Trebace vremena ali izvrsicemo taj zadatak. Pozdrav svima.
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

SVE KARAULE BIVSE SFRJ Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   SVE KARAULE BIVSE SFRJ Icon_minitime23.11.15 5:48

Granicni odsek Zajecar, prema dosadasnjim informacijama:

Braćevac
Sokolar (Ljuba Nešić, Mali Jasenovac)
Gradskovo (Branko Perić)
Bezdanica (Halovo)
RTB Bor (Vrška čuka, kod graničnog prelaza)
Zatvornicka Poljana (ili Zatvornica)
Timok(Ramadan Aguši)
Kadibogaz(Dusan Petrovic-Sane)
Rasovati kamen (napuštena)
Aldinac(Slobodan Penezic Krcun)
Na vrh Go down
zastavnik
Zastavnik
Zastavnik
zastavnik


BROJ POSTOVA: : 899
ČLAN OD: : 2010-12-07
DOB : 62
M(j)esto Bačka Topola

SVE KARAULE BIVSE SFRJ Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   SVE KARAULE BIVSE SFRJ Icon_minitime23.11.15 13:40

Lala Basaid (citat):
Da ne zaboravimo KIKINDU gde sam isao u srednju skolu i gde radim.Bila je komanda za karaule MOKRIN,NAKOVO gde je malogranicni prelaz onda BANATSKO VELIKO SELO,NOVA CRNJA,RADOJEVO kolko ja znam javice se neko ko je sluzio pa ce pomoci koje su karaule jos pripadale.
Hvala na ispravci. Kasnije sam se setio i Kikinde, tako da je 13. GO Kikinda a 14. GO Vršac
Na vrh Go down
REJON
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2015-10-29
M(j)esto Srbija

SVE KARAULE BIVSE SFRJ Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   SVE KARAULE BIVSE SFRJ Icon_minitime23.11.15 23:28

Kemo, koji je broj GO Zajecar??
Na vrh Go down
REJON
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2015-10-29
M(j)esto Srbija

SVE KARAULE BIVSE SFRJ Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   SVE KARAULE BIVSE SFRJ Icon_minitime23.11.15 23:34

Zastavnik, hvala kolega. Sada imamo i taj dodatni deo za Granicne odseke oko Vojvodine. 
Idemo dalje...
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

SVE KARAULE BIVSE SFRJ Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   SVE KARAULE BIVSE SFRJ Icon_minitime24.11.15 0:42

REJON (citat):
Kemo, koji je broj GO Zajecar??

25. granicni bataljon
Na vrh Go down
zastavnik
Zastavnik
Zastavnik
zastavnik


BROJ POSTOVA: : 899
ČLAN OD: : 2010-12-07
DOB : 62
M(j)esto Bačka Topola

SVE KARAULE BIVSE SFRJ Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   SVE KARAULE BIVSE SFRJ Icon_minitime24.11.15 9:31

REJON (citat):
Zastavnik, hvala kolega. Sada imamo i taj dodatni deo za Granicne odseke oko Vojvodine. 
Idemo dalje...
Samo da napomenem da 11.GO nije u Vojvodini, nego u Hrvatskoj.
Komanda 11.GO je bila u Belom Manastiru.
Pored njega, u Hrvatskoj su bili i GO Čakovec, Koprivnica i Virovitica (ne znam oznake pa navodim mesta komandi).
Na vrh Go down
REJON
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2015-10-29
M(j)esto Srbija

SVE KARAULE BIVSE SFRJ Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   SVE KARAULE BIVSE SFRJ Icon_minitime24.11.15 20:47

Kemo Specijalac (citat):
REJON (citat):
Kemo, koji je broj GO Zajecar??

25. granicni bataljon
Hvala Kemo...
Da li znas kakav je raspored i brojevi Go prema Rumuniji i Bugarskoj??
Na vrh Go down
REJON
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2015-10-29
M(j)esto Srbija

SVE KARAULE BIVSE SFRJ Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   SVE KARAULE BIVSE SFRJ Icon_minitime24.11.15 20:53

zastavnik (citat):
REJON (citat):
Zastavnik, hvala kolega. Sada imamo i taj dodatni deo za Granicne odseke oko Vojvodine. 
Idemo dalje...
Samo da napomenem da 11.GO nije u Vojvodini, nego u Hrvatskoj.
Komanda 11.GO je bila u Belom Manastiru.
Pored njega, u Hrvatskoj su bili i GO Čakovec, Koprivnica i Virovitica (ne znam oznake pa navodim mesta komandi).
Da, da...znam da je taj GO vezan za Hrvatsku ali sam cisto spomenuo Vojvodinu jer vise je bilo navedenih gran.odseka iz Vojvodine.
Nego, da te pitam - da li znas kakav je raspored dalje od Kikinde i Vrsca ka Rumuniji i Bugarskoj??
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

SVE KARAULE BIVSE SFRJ Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   SVE KARAULE BIVSE SFRJ Icon_minitime24.11.15 22:00

REJON (citat):
Kemo Specijalac (citat):
REJON (citat):
Kemo, koji je broj GO Zajecar??

25. granicni bataljon
Hvala Kemo...
Da li znas kakav je raspored i brojevi Go prema Rumuniji i Bugarskoj??

Zajecar je pokrivao bugarsku granicu; juznije su bili Pirot (23 granicni bataljon), Surdulica, Bosilegrad; severno Negotin (do Radujevca bugarska granica, od Radujevca (usce Timoka u Dunav) rumunska)
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

SVE KARAULE BIVSE SFRJ Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   SVE KARAULE BIVSE SFRJ Icon_minitime25.11.15 13:32

REJON Kemo Specijalac je spomenuo BOSILEGRAD moj rodjeni brat je sluzio na karauli SIMA POGACAREVIC na carini RIBARCI pitacu ga od kod do kod gr.kamena su imali reon komanda BOSILEGRAD.
Na vrh Go down
REJON
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2015-10-29
M(j)esto Srbija

SVE KARAULE BIVSE SFRJ Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   SVE KARAULE BIVSE SFRJ Icon_minitime26.11.15 2:06

Lala Basaid (citat):
REJON Kemo Specijalac je spomenuo BOSILEGRAD moj rodjeni brat je sluzio na karauli SIMA POGACAREVIC na carini RIBARCI pitacu ga od kod do kod gr.kamena su imali reon komanda BOSILEGRAD.
Pitaj ga ako se seca i ostalih karaula, pa da ih sve ubelezimo...
Na vrh Go down
REJON
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2015-10-29
M(j)esto Srbija

SVE KARAULE BIVSE SFRJ Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   SVE KARAULE BIVSE SFRJ Icon_minitime26.11.15 2:07

Kemo Specijalac
Ciji je bio 24.Granicni odsek??
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

SVE KARAULE BIVSE SFRJ Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   SVE KARAULE BIVSE SFRJ Icon_minitime26.11.15 11:55

REJON (citat):
 i prilicno me zanima ta tema vezana za karaule, hteo sam da pokusamo, nekako zajednicki, uz pomoc svih clanova, da napravimo spisak svih karaula i granicnih odseka bivse SFRJ.
Verujem da ce to zainteresovati administratore i moderatiore iz tih oblasti kao i ostale raspolozene clanove. Naravno i sam cu biti od koristi u vezi detalja za koje imam podatke.
U ocekivanju pozitivnih komentara i podrske u realizaciji ove moje ideje, jos jednom sve vas srdacno pozdravljam.

REJON, imas PP.

_________________
Više ne krivim ljude koji me razočaraju, od sad krivim sebe što očekujem previše!
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

SVE KARAULE BIVSE SFRJ Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   SVE KARAULE BIVSE SFRJ Icon_minitime26.11.15 18:44

REJON rekao mi brat karaula SIMA POGACAREVIC na carini RIBARCI BUGARSKA GRANICA je imala reon prema karauli KADINJACA do gr.kamena 120 i prema karauli DJEVA do gr.kamena 131 reon je bio oko 11km znaci od gr. kamena 120 do 131. POZDRAV ZA SVE GRANICARE
Na vrh Go down
REJON
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2015-10-29
M(j)esto Srbija

SVE KARAULE BIVSE SFRJ Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   SVE KARAULE BIVSE SFRJ Icon_minitime26.11.15 23:54

Lala Basaid (citat):
REJON rekao mi brat karaula SIMA POGACAREVIC na carini RIBARCI BUGARSKA GRANICA je imala reon prema karauli KADINJACA do gr.kamena 120 i prema karauli DJEVA do gr.kamena 131 reon je bio oko 11km znaci od gr. kamena 120 do 131. POZDRAV ZA SVE GRANICARE
Hvala kolega, moram da sve to slozim po nekom redu. Sta god budes imao od informacija, javljaj.
Pozdrav
Na vrh Go down
wolff
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2016-02-06
DOB : 70
M(j)esto Dalmatia

SVE KARAULE BIVSE SFRJ Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   SVE KARAULE BIVSE SFRJ Icon_minitime07.02.16 12:09

REJON (citat):
Sasvim slucajno sam naleteo na ovaj forum i zaista mi se dopala organizacija i smisao, pa sam odlucio da se prijavim.
Imam jednu interesantnu ideju i nadam se da cemo uspeti da je realizujemo.
S obzirom da sam bio vojnik-granicar davne 1998/89 godine, na sluzbi na teritoriji danasnje Makedonije(izmedju Ohrida i Debra), i prilicno me zanima ta tema vezana za karaule, hteo sam da pokusamo, nekako zajednicki, uz pomoc svih clanova, da napravimo spisak svih karaula i granicnih odseka bivse SFRJ.
Verujem da ce to zainteresovati administratore i moderatiore iz tih oblasti kao i ostale raspolozene clanove. Naravno i sam cu biti od koristi u vezi detalja za koje imam podatke.
U ocekivanju pozitivnih komentara i podrske u realizaciji ove moje ideje, jos jednom sve vas srdacno pozdravljam.
ZANIMA ME TKO JE BIO U KASARNI CVETAN DIMOV-SKOPLJE,1974-75?-HVALA
Na vrh Go down
REJON
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2015-10-29
M(j)esto Srbija

SVE KARAULE BIVSE SFRJ Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   SVE KARAULE BIVSE SFRJ Icon_minitime11.02.16 0:08

Ne znam za tu kasarnu. Ja sam sluzio na albanskoj granici 1988/89 godine, i ako imas neke informacije vezano zza temu karaula javi mi.  Pozdrav.
Na vrh Go down
wolff
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2016-02-06
DOB : 70
M(j)esto Dalmatia

SVE KARAULE BIVSE SFRJ Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   SVE KARAULE BIVSE SFRJ Icon_minitime11.02.16 12:55

REJON (citat):
Ne znam za tu kasarnu. Ja sam sluzio na albanskoj granici 1988/89 godine, i ako imas neke informacije vezano zza temu karaula javi mi.  Pozdrav.
-''šura''mi je služio u Makedoniji,ja sam mu samo spomenio ovaj forum i ako netko bude od te generacije graničara 1974-75 da mu javim.Ja sam inače bio Mornarička Garda,barkasa na Dunavu i postrojavanja za svečanosti u zgradi Centralnog Komiteta i vožnja do Đerdapa.Drugarski pozdrav!
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3583
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

SVE KARAULE BIVSE SFRJ Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   SVE KARAULE BIVSE SFRJ Icon_minitime11.02.16 18:55

wolff (citat):
REJON (citat):
Ne znam za tu kasarnu. Ja sam sluzio na albanskoj granici 1988/89 godine, i ako imas neke informacije vezano zza temu karaula javi mi.  Pozdrav.
-''šura''mi je služio u Makedoniji,ja sam mu samo spomenio ovaj forum i ako netko bude od te generacije graničara 1974-75 da mu javim.Ja sam inače bio Mornarička Garda,barkasa na Dunavu i postrojavanja za svečanosti u zgradi Centralnog Komiteta i vožnja do Đerdapa.Drugarski pozdrav!

Uputi ga da pogleda u podforum MAKEDONIJA, možda pronađe svoju bivšu karaulu ili ti neka veli naziv.
Na vrh Go down
Sponsored content





SVE KARAULE BIVSE SFRJ Empty
KomentarNaslov komentara: Re: SVE KARAULE BIVSE SFRJ   SVE KARAULE BIVSE SFRJ Icon_minitime

Na vrh Go down
 
SVE KARAULE BIVSE SFRJ
Na vrh 
Stranica 1/3Idi na stranicu : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Pčelarstvo
» Poznate ličnosti iz sveta kulture, umetnosti... sa područja bivše SFRJ
» Karaula Nikolić Dojransko jezero
» Karaula "Jožica Flander"-Gaj G.O.Maribor
» Moje radno mesto

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: 
VOJNA PLATFORMA
 :: Караула
-
Idi na: