FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Kasarna Gjorče Petrov Skopje

Go down 
+92
Yugoslavia forever
Igor vovko
Alex PP Serbia
Oskar Vrkic
tobra
migal1ko
MikiNS
Goran65
veljko
Zayron
čilezenica
babic borislav
goba
Mario86_87
slikarB
vandi
galic
Srdjan Radovanov
pepi72
botrs5
Kuhar-Debar.
lacoš
pontonir i pionir
kiza
MasterYoda
tojaga
Max Blitz
korizma
VitiumOriginis
popo
more6
pionirac44
inzinjerac pionir
Đinks
Jani J. Belcl
koke
ducati
blecky
izvidjac-septembarac
kloso
stanislavk
zareta
VBČ
dpuric
oficir s ruzom
rasapn
Dušan Fric
sine-valter
Stazio
superh
Boske
SekiCet
missar
Leteci Cilim
Goran67
saban
Aleks Prijepolje
Andor
Maskony
Mostarac
taneas
Bogo69
brinio
euphoria
SvetislavSavić
Kurke
coper
sasa selic-kruscic
jelen pivo
Slaviša Makso
Jegulja
Kaplar M
Gringo
Omiš
alexandar
rijecan
rsgjanez
kurir boca
runba
ivanovic era puh
pera84
cibalia
malena
Matrix
Slobodan
kukulje
inzenjerac
Marduk
panon
purger
mgalic2
sego
96 posters
Idi na stranicu : 1, 2, 3 ... 8 ... 16  Next
AutorPoruka
sego
Desetar
Desetar
sego


BROJ POSTOVA: : 290
ČLAN OD: : 2010-09-22
M(j)esto Zagreb

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Icon_minitime17.03.11 8:05

panon (citat):
sego (citat):
Panon, je li ti poznato jutarnje trčanje od paviljona pa sve oko igrališta, onda prema garažama, pa sve dolje do kuhinje, i to sve ujutro oko 6h.
Najgore je bilo po zimi kad se trčalo samo u hlačama i čizmama.
U početku je bio strah od desetara, ali kasnije smo se snalazili, kratili stazu...
Ali ipak najgore što me je psihički ubijalo, svako jutro je rondala preko razglasa nekakva kvazi pjevačica Šemsa
("što me pitaš kako živim ja")!
Onda je nakon nekog vremena došao naki zagrepčanin i počeo puštati Parni valjak, ali nije dugo opstao.
Pitam se zašto!?
Pozz from Zg( -5 )!
 
kako se ne bih secao ,to se ne moze zaboraviti.....a vidis sego bas na danasnji dan pre 24 godine sam otisao u vojsku...eh da mi je malo se vratiti u ona vremena...
 
E da čovjek nema obaveza, točno bih sjeo u auto, napunio gorivo, autocesta, pokupim te i pravac Skopje na jednu bozu, pa onda desetak ćevapa u starom gradu, popijemo dvije tri Skopske pive i ravno u Kasarnu legnemo se u naše stare krevete, odspavamo i drugi dan kući!! bounce  bounce

Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Icon_minitime25.04.11 15:27

sego (citat):
panon (citat):
sego (citat):
Panon, je li ti poznato jutarnje trčanje od paviljona pa sve oko igrališta, onda prema garažama, pa sve dolje do kuhinje, i to sve ujutro oko 6h.
Najgore je bilo po zimi kad se trčalo samo u hlačama i čizmama.

U početku je bio strah od desetara, ali kasnije smo se snalazili, kratili stazu...
Ali ipak najgore što me je psihički ubijalo, svako jutro je rondala preko razglasa nekakva kvazi pjevačica Šemsa
("što me pitaš kako živim ja")!
Onda je nakon nekog vremena došao naki zagrepčanin i počeo puštati Parni valjak, ali nije dugo opstao.
Pitam se zašto!?
Pozz from Zg( -5 )!
kako se ne bih secao ,to se ne moze zaboraviti.....a vidis sego bas na danasnji dan pre 24 godine sam otisao u vojsku...eh da mi je malo se vratiti u ona vremena...
E da čovjek nema obaveza, točno bih sjeo u auto, napunio gorivo, autocesta, pokupim te i pravac Skopje na jednu bozu, pa onda desetak ćevapa u starom gradu, popijemo dvije tri Skopske pive i ravno u Kasarnu legnemo se u naše stare krevete, odspavamo i drugi dan kući!! bounce  bounce

Nikad ne reci nikad a sad se sjetih tih prvih trčanja nakon trube točno u 5 ujutro i odlaska na istu rutu koju si naveo pa nakon toga slaganje kreveta,lična higijena i odlazak na doručak čekajući u onim kolonama za dječje radosti ali interesantno da kad je naš oficir bio dežuran ili pomoćnik dežurnog kasarne uvijek smo bili prvi a inače se mjenjalo svaki dan da ne ispadnu uvijek isti prvi iako nije bilo gladnih ali sad dok pokušavam prebaciti slike našao sam i prvi svoj vojnički mali adresar ili više neka tuga koja je stala svugdje a da je baš svatko ne nađe i vidim ime i broj telefona napisan davno a isto kao da sam to jučer pisao jer sam pisao sa ljutnjom ostavivši prelijep život zbog neki tipova koji samo viču a jedina dobra stvar je bila onaj fini neponovljivi glas trube u 22 sata - spavanje,mislim da je to bila gušterska himna a sjećam se da iza toga nisam mogao odmah zaspati (ako te nisu hebali desetari sa nekim glupostima) jer bi onako umoran mislina kuću,frendove,roditelje što sad rade i tek onda bih se ugasio i da iz moje knjižice  Wink
   
          Naselje Gjorge Petrov
          Kasarna Kuzman Josifovski - Pitu
          Broj telefona :Prijavnica 091-220-511
          Pekarski Vod : Lokal 22148
          Broj telefona u pošti  No  nema ga jer ti zoveš i to na par minuta  lol!

Na vrh Go down
sego
Desetar
Desetar
sego


BROJ POSTOVA: : 290
ČLAN OD: : 2010-09-22
M(j)esto Zagreb

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Icon_minitime25.04.11 15:37

Najbolje od svega je to što sam trebao ići preko veze u Varaždin ali u inžinjeriju, stara je poludjela, a stari je rakao da je jedina preostala opcija Skopje!
I dan danas mi nije žao što napravih oko 900 km, i upoznah jednu drugu, kako kulturu tako i sve ostalo iako smo svi živjeli u jednoj državi.
pozz...

A ovo sa adresom ti je super, sjećam se dolaska na kolodvor, pravac taxi i vozi na tu adresu ma što god me dočekalo!!
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Icon_minitime25.04.11 16:02

sego (citat):
Najbolje od svega je to što sam trebao ići preko veze u Varaždin ali u inžinjeriju, stara je poludjela, a stari je rakao da je jedina preostala opcija Skopje!
I dan danas mi nije žao što napravih oko 900 km, i upoznah jednu drugu, kako kulturu tako i sve ostalo iako smo svi živjeli u jednoj državi.
pozz...

A ovo sa adresom ti je super, sjećam se dolaska na kolodvor, pravac taxi i vozi na tu adresu ma što god me dočekalo!!

           Interesantno ja sam prvi poziv dobio za Ljubljanu a drugi za Banja Luku,nisam išao ne iz političkih razloga nego zbog toga što sam već
           radio kao konobar u hotelu i imao predobar život tako da kad sam treći put došao zbog poziva u narodnu obranu tadašnji referent ili
           takva nekakva funkcija jednostavno mi je rekao : Dva puta si odbijao služiti našu JNA a sad ćeš zbog toga u Skoplje. Nisam ni znao da je to
           tako daleko dok ga nisam pitao gdje je to a on raširi dvometarsku kartu Juge i pedljevima izmjeri,samo sam slegao ramenima jer više nisam
           mogao odbijati i na kraju to Skoplje i ti Makedonci su mi ostali a i sad su vrlo srdačan i gostoljubiv narod u jednom segmentu života koji mi je
           ipak ostao drag,znači ti si sego bio "ašovčić" ili se varam....

Na vrh Go down
sego
Desetar
Desetar
sego


BROJ POSTOVA: : 290
ČLAN OD: : 2010-09-22
M(j)esto Zagreb

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Icon_minitime25.04.11 19:38

Gledajući struku i zvanje, da, strojasrski tehničar, ali inžinjerija!?, pa još k tome si zamisli sve one pontonske mostove...
Vele ljudi da se koža lijepila za ono hladno željezo! Bolje topla kuhinja, pa makar i tolika kilometraža.
pozz...
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Icon_minitime25.04.11 21:57

sego (citat):
Gledajući struku i zvanje, da, strojarski tehničar, ali inžinjerija!?, pa još k tome si zamisli sve one pontonske mostove...
Vele ljudi da se koža lijepila za ono hladno željezo! Bolje topla kuhinja, pa makar i tolika kilometraža.
pozz...
 
           Ma moja krivica sego-pomiješao sam pišući a gledao sam slike kuhinje dok stvarno kad se sjetim inžinjerije je im bilo hebeno da i ne znamo
           kako nam je bilo dobro,da samo se sjeti ako si koji put čuo i vidio palenje Krazova-pontonaca,sunce ti koji je to zvuk imalo a samo jedan
           odlazak na vježbu imala je inžinjerija par dana posla sve to ulickati,ako se ne varam jednom sam bio u PP-patroli (protupožarna patrola)
           mislim da svi znaju.Šetali onako ko dva tupana prema mjestu gdje se držala ljetna nastava ili ti ljetna učionica (i da bio sam malo previše
           živ pa su me nagrađivali svakakvim poslićima) noć ja i Bogojević dečko iz Srbije i naiđe taj Prcko i još me vidi sa cigaretom a jedan Zastavnik
           čini mi se Juzbašić iz Siska nam je još dao šinjele i Prcko odmah rafal po meni : Šta je Mali ti pušiš a sve može da izgori,dođi ovamo i mi za njim
           par metara i on me pita Mali šta je ovo? pokazujući na dva bureta (željezne bačve ili što ti ja znam) i pita me šta na njima piše i ja odgovaram
           onako kroz polusmijeh,bure sa peskom i bure sa vodom a on će podižući lijevu stranu brka kao iz topa : Mali bre ova voda u buretu  ima dva stanja:a ti pogledaj i polevaj Bogojevića.Što ću pogledam i vidim sam led a on mi kaže : Uzmi sekirće i pretvaraj taj led u vodu a ja ću
           da pregledam ujutro.Ništa ja i Bogi malo šetkali,pušili Drinu i koji put tucnuli to bure a na prijavnici je u 1 sat noću izmjereno - 32 C i to mi je
           ostalo u sjećanju jer smo čak slušali pucketanje koje nam je bilo nejasno a ustvari je pucala kora od stabala-velike zime i prevruća ljeta a Drug
           Kapetan 1 klase koji nije mogao postati Major jer je napravio neki zajeb sa kobasicama a i kvocijent inteligencije mu je bio vrlo ćudan je
           imao s menom od prvog dana čudan odnos jer sam mu jednostavno sve znao preokrenuti u svoju korist tako da mi ni sjenu više nije
           mogao vidjeti - do kraja smo bili kao Pašić i Paunović samo bez zadnje scene....

Na vrh Go down
sego
Desetar
Desetar
sego


BROJ POSTOVA: : 290
ČLAN OD: : 2010-09-22
M(j)esto Zagreb

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Icon_minitime26.04.11 18:23

O da, Karaulu gledam, pa skoro svakih mjesec dana, film jednostavno ocrtava naše dane provedene u vojsci tih kasnih osamdesetih.
A doživljaja je bilo, sjećam se da je jednom bio dežuran taj poručnik sa Krka, i naravno nestalo je pijače, onda se on dosjetio rješenja našeg problema, nešto strašno!
Uzeli smo pola litre vode i u nju sasuli najpoznatiji losion poslije brijanja, Pitralon, e kad se to pomiješa, dobije se tekućina boje mlijeka, kao emulzija. Nakon jutra, ne smiješ oči micati lijevo-desno a kamoli glavu! Bol do iznemoglosti, užas!
I nakon toga, mi ti njega onako pijanog vodimo kući, sve je bilo dobro dok nije zaspao u busu, a ne znamo adresu.
I to je nekako prošlo, dođemo kod njega doma, čovjek odmah vadi Jack Daniels, a na gramofonu se vrti Deep Purple.
U kasarnu smo se vratili taxijem koji je platila njegova žena, stvorenje ni krivo ni dužno, nešto kao Pašićeva žena.
pozz...
Na vrh Go down
sego
Desetar
Desetar
sego


BROJ POSTOVA: : 290
ČLAN OD: : 2010-09-22
M(j)esto Zagreb

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Icon_minitime26.04.11 21:45

[You must be registered and logged in to see this image.]
 
Ovo je snimano u našoj kasarni, sjećam se da su svi ovi psi imali onaj zadnji kolut na lancu, tako izlizan da sam samo čekao kad će puknuti i navaliti na sve što se kreće.
Ovo nisam ja, ali sliku je postavio neki Makedonac koji je služio u G. Petrov.
Pozz...

Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Icon_minitime26.04.11 22:29

Da sad se sjećam kad bi išli tamo prema onom brdu na kraju iza hangara zvali smo ga "Petica" na vježbe ili ti penjanje po snjegu sa gas-maskom i atomski zdesna,artiljerijska vatra 100 metara naprijed uvijek sam znao svratiti do onih starijih pasa i činilo mi se da su dvojica bili toliko stari jer ih nisu ni vodili u obilaske - drugovi kerovođe a nisam uspio niti jednog upoznati i ne znam gdje su uopće bili ili se netko drugi brinuo za pse -Bravo sego
Na vrh Go down
sego
Desetar
Desetar
sego


BROJ POSTOVA: : 290
ČLAN OD: : 2010-09-22
M(j)esto Zagreb

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Icon_minitime26.04.11 22:52

Ja sam bio samo na jednom stražarskom mjestu i to kad se ulazi u kasarnu, sa desne strane odmah do pruge uzduž.
I tu je bio taj šarplaninac sa lancem dugačkim oko 50-tak metara.
Pozz...
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Icon_minitime28.04.11 0:26

sego (citat):
Ja sam bio samo na jednom stražarskom mjestu i to kad se ulazi u kasarnu, sa desne strane odmah do pruge uzduž.
I tu je bio taj šarplaninac sa lancem dugačkim oko 50-tak metara.
Pozz...

           Da to je vjerovatno isti jer mislim da je kasnije uginuo ali su doveli još četiri ali su dva i sto bila vrlo stara točno sa desne strane do pruge a sa lijeve je bilo to brdašce zvano petica a zadnja stražarska kućica u tom dijelu kraj pruge ispočetka su nam pričali priče da su tu prije ubili par vojnika
međutim i to je bila jedna od vojničkih fora,Pozz

Na vrh Go down
panon
Desetar
Desetar
panon


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 265
ČLAN OD: : 2010-03-03
DOB : 56
M(j)esto Bački Petrovac

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Icon_minitime28.04.11 11:48

sego (citat):
[You must be registered and logged in to see this link.]
 
Miha i Kukulje, ovo je ona mala prostorija koju smo zvali MAGACIN, kada se uđe na drugi kat, sa lijeve strane negdje oko sredine hodnika, bar koliko se ja sjećam. Budući da sam ostao u četi za magacinera, u toj prostoriji sam provodio dosta vremena,
imao sam onaj mir kad te "pukne" nostalgija.
 
Pozz from Zg.

 
Sego jesi to ti na slici,ako me pamcenje dobro sluzi,secam se tebe ...bio si desetar i ako se ne varam nosio onaj smajser,slicnan nemackom iz 2.sv. rata...

Na vrh Go down
panon
Desetar
Desetar
panon


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 265
ČLAN OD: : 2010-03-03
DOB : 56
M(j)esto Bački Petrovac

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Icon_minitime28.04.11 11:53

panon (citat):
sego (citat):
[You must be registered and logged in to see this link.]

Miha i Kukulje, ovo je ona mala prostorija koju smo zvali MAGACIN, kada se uđe na drugi kat, sa lijeve strane negdje oko sredine hodnika, bar koliko se ja sjećam. Budući da sam ostao u četi za magacinera, u toj prostoriji sam provodio dosta vremena,
imao sam onaj mir kad te "pukne" nostalgija.

Pozz from Zg.

Sego jesi to ti na slici,ako me pamcenje dobro sluzi,secam se tebe ...bio si desetar i ako se ne varam nosio onaj smajser,slicnan nemackom iz 2.sv. rata...
 
[img][/img]

Na vrh Go down
sego
Desetar
Desetar
sego


BROJ POSTOVA: : 290
ČLAN OD: : 2010-09-22
M(j)esto Zagreb

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Icon_minitime28.04.11 16:16

panon (citat):
sego (citat):
[You must be registered and logged in to see this link.]

Miha i Kukulje, ovo je ona mala prostorija koju smo zvali MAGACIN, kada se uđe na drugi kat, sa lijeve strane negdje oko sredine hodnika, bar koliko se ja sjećam. Budući da sam ostao u četi za magacinera, u toj prostoriji sam provodio dosta vremena,
imao sam onaj mir kad te "pukne" nostalgija.

Pozz from Zg.

Sego jesi to ti na slici,ako me pamcenje dobro sluzi,secam se tebe ...bio si desetar i ako se ne varam nosio onaj smajser,slicnan nemackom iz 2.sv. rata...

Ha, vidi me! Klinjo od 18 godina! Nemogu se ni sam prepoznati. Ovo je slika iz poodmaklih dana vojske, prostorija od 3 metra kvadratna, ali imaš mir kad ti je najpotrebniji.
pozz

Na vrh Go down
sego
Desetar
Desetar
sego


BROJ POSTOVA: : 290
ČLAN OD: : 2010-09-22
M(j)esto Zagreb

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Icon_minitime28.04.11 20:16

[You must be registered and logged in to see this image.]
 
Sa desne strane kuhinje su bili kontejneri za bacanje viška hrane, e tu su nam cigani dolazili i molili nas da im to damo,
naravno nismo smjeli, iako su oni obećavali i sestru da mi dovede...

Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Icon_minitime29.04.11 22:54

Da a prvih dana mi je kao kazna bila gurati ona kolica sa kazanima a ja i još jedan dečko iz Zagreba nismo ni krenuli a već smo otvorili kazan i onako rukama udri po suhim rebrima i grahu,pasulju,fažolu kako zahvatiš eh da smo bar još koji put kao gušteri bili pod takvom kaznom Very Happy
Na vrh Go down
panon
Desetar
Desetar
panon


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 265
ČLAN OD: : 2010-03-03
DOB : 56
M(j)esto Bački Petrovac

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Icon_minitime29.04.11 23:34

Kako da ubacim slike,neda mi se nikako
Na vrh Go down
malena
Vodnik I klase
Vodnik I klase
malena


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 585
ČLAN OD: : 2010-09-27
DOB : 44
M(j)esto drava-city

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Icon_minitime30.04.11 8:12

15. ikonica s desne strane u gornjem redu (kad odgovaraš na temu) je hoste image i prvo odabereš fotku s kompjutera pa ju host it na imageshack i onda kopiraš 4. po redu forum code ...
Na vrh Go down
panon
Desetar
Desetar
panon


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 265
ČLAN OD: : 2010-03-03
DOB : 56
M(j)esto Bački Petrovac

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Icon_minitime30.04.11 12:47

[You must be registered and logged in to see this image.]

ova slika je snimljena u marsal tito kasarni kad su septembarci 87 polagali zakletvu......ja sam dolje prvi s leva


aleksandar obradovic: komentar modifikovan dana: 29.12.12 0:27; prepravljeno ukupno 1 puta (Reason for editing : .....resize)
Na vrh Go down
panon
Desetar
Desetar
panon


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 265
ČLAN OD: : 2010-03-03
DOB : 56
M(j)esto Bački Petrovac

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Icon_minitime30.04.11 12:54

[You must be registered and logged in to see this image.]


sego mozda se secas ovog brke ,bio je tvoja klasa samo ABHO


aleksandar obradovic: komentar modifikovan dana: 18.12.12 23:52; prepravljeno ukupno 1 puta (Reason for editing : resize)
Na vrh Go down
panon
Desetar
Desetar
panon


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 265
ČLAN OD: : 2010-03-03
DOB : 56
M(j)esto Bački Petrovac

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Icon_minitime30.04.11 12:58

malena (citat):
15. ikonica s desne strane u gornjem redu (kad odgovaraš na temu) je hoste image i prvo odabereš fotku s kompjutera pa ju host it na imageshack i onda kopiraš 4. po redu forum code ...


Hvala na savetu ,uspelo je
Na vrh Go down
sego
Desetar
Desetar
sego


BROJ POSTOVA: : 290
ČLAN OD: : 2010-09-22
M(j)esto Zagreb

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Icon_minitime30.04.11 15:39

Ovih nekoliko faca mi se vrti negdje u pozadini, ali teško, jako teško da bih se sjećao imena.
Vidiš kako je to čudno, možda smo stvarno bili na pisti, u kuhinji ili čak u pošti jedan pored drugog, a sad mozak jednostavno ne trza
na bilo kakvu vizualnu informaciju.
Ali bravo za fotke, sjetit ćemo se mi već nekoga... thanks..
pozz
Na vrh Go down
panon
Desetar
Desetar
panon


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 265
ČLAN OD: : 2010-03-03
DOB : 56
M(j)esto Bački Petrovac

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Icon_minitime30.04.11 21:57

[You must be registered and logged in to see this image.]
 
 
[You must be registered and logged in to see this image.]
 
 
[You must be registered and logged in to see this image.]
 
 
[You must be registered and logged in to see this image.]
 
 
[You must be registered and logged in to see this image.]

 
[You must be registered and logged in to see this image.]
 
 ovo su jois neke slike iz 87 godine iz kasarne djorce petrov u skoplju...sam ambijent kasarne se ne vidi a i losijeg su kvaliteta,ali meni puno znace.Imam jos nekoliko slika i valjda cu i te staviti ,neka se prisecamo lepih vojnickih dana


Max Blitz: komentar modifikovan dana: 08.07.13 22:29; prepravljeno ukupno 2 puta (Reason for editing : .....resize all...)
Na vrh Go down
sego
Desetar
Desetar
sego


BROJ POSTOVA: : 290
ČLAN OD: : 2010-09-22
M(j)esto Zagreb

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Icon_minitime01.05.11 22:16

Eh, kad bi meni netko naletio sa ovakvim slikama od onih mojih s kojima sam bio.
Malo se prisjetiti svih onih faca.
Na vrh Go down
panon
Desetar
Desetar
panon


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 265
ČLAN OD: : 2010-03-03
DOB : 56
M(j)esto Bački Petrovac

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Icon_minitime02.05.11 12:18

Pa vidis sego ,tebi fale slike a meni drustvo sa slika,no mislim da ce neko ipak naleteti ovde i da ce se tocak pokrenuti i da ce mo se skupa svi ovde naci ,i ABHO i intendanti i inzinjerija,bice ovde prava kasarna djorce petrov
Na vrh Go down
sego
Desetar
Desetar
sego


BROJ POSTOVA: : 290
ČLAN OD: : 2010-09-22
M(j)esto Zagreb

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Icon_minitime02.05.11 20:07

panon (citat):
Pa vidis sego ,tebi fale slike a meni drustvo sa slika,no mislim da ce neko ipak naleteti ovde i da ce se tocak pokrenuti i da ce mo se skupa svi ovde naci ,i ABHO i intendanti i inzinjerija,bice ovde prava kasarna djorce petrov
 
Kao nekad kad smo se svi zajedno gurali na pisti, u kuhinji, u gradu...
To u gradu mi je bilo najbolje, bar u početku, prvih mjeseci, ono znaš ga odnekud ali mozak se ne pali odmah, onda smo zajedno se vraćali iz grada,
jer bi nas se pola pogubilo.
Ja sam jednom završio na vrhu Vodnog, s kojim autobusom nemam pojma, auuu što sad, uzeo ja taxi i pravac kasarna...
Pozz

Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Icon_minitime02.05.11 22:53

Sego staviću slike samo da malo dođem sebi,nije tvoja generacija ali su očuvane a sad opet nešto novo - svijet je mali i na Željavi a kasnije i na Kleku jučer naiđem na čovijeka iz Siska i upoznamo se i kroz priču - služio u našoj kasarni kao pekar '80-te godine i sjeća se svega da ne možeš vjerovati i naravno rekao sam mu za forum,bio je oduševljen i naravno logiraće se,eh koje su priče padale uz pivu i vino a kišica pada-divota....
Na vrh Go down
sego
Desetar
Desetar
sego


BROJ POSTOVA: : 290
ČLAN OD: : 2010-09-22
M(j)esto Zagreb

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Icon_minitime03.05.11 16:24

I ja bio za 1. maj u Slavoniji na janjetini, ali kiša nije prestajala padati.
Moram priznati, nije nam smetalo!!
Na vrh Go down
sego
Desetar
Desetar
sego


BROJ POSTOVA: : 290
ČLAN OD: : 2010-09-22
M(j)esto Zagreb

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Icon_minitime06.05.11 21:26

purger (citat):
Jel to bila Šemsa Suljaković?
lol!
Bila je tad jako popularna,koje je to bilo ispiranje mozga sa muzikom  lol!

[You must be registered and logged in to see this link.]
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Icon_minitime06.05.11 22:49

Ha,ha kao da je sad čujem i odjedanput čuješ "Evo je opet,nije dugo affraid "
Na vrh Go down
sego
Desetar
Desetar
sego


BROJ POSTOVA: : 290
ČLAN OD: : 2010-09-22
M(j)esto Zagreb

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Icon_minitime07.05.11 15:21

E sad moram ići kositi travu.
Pozz...
Na vrh Go down
cibalia
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2011-05-08
DOB : 54
M(j)esto Regensburg/Vinkovci

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Djorde Petrov   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Icon_minitime08.05.11 21:18

Slucajnosam naiso na ovu stranicu i drago mi je naci nekoga iz moje klase.
Septembar 89. 3615/4 kod legendarnog prcka, Kapetan Arandelovic,zamjenik mi je bio porucnik jovicevic, moj komandir voda je bio Vodnik Balog.

Pozdrav Klasi
Na vrh Go down
sego
Desetar
Desetar
sego


BROJ POSTOVA: : 290
ČLAN OD: : 2010-09-22
M(j)esto Zagreb

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Icon_minitime08.05.11 23:14

cibalia (citat):
Slucajnosam naiso na ovu stranicu i drago mi je naci nekoga iz moje klase.
Septembar 89. 3615/4 kod legendarnog prcka, Kapetan Arandelovic,zamjenik mi je bio porucnik jovicevic, moj komandir voda je bio Vodnik Balog.

Pozdrav Klasi

Cibalia, dobro nam došao, sa željom da i u buduće podijeliš sa svima nama pokoji trenutak sjećanja iz onih dana.
I reci mi, kako je bilo ime tom Balogu, ako se sjećaš?
Pozz from Zg.
Na vrh Go down
cibalia
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2011-05-08
DOB : 54
M(j)esto Regensburg/Vinkovci

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Septembar 89   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Icon_minitime09.05.11 20:28

Neznam mu vise Ime, on je bio Vodnik 1 Klase komandir Voda.
Ja sam u kasarnu dosao 14.09.89 Desetar odjelenja su mi bili jedan Santic Ivica iz Banja Luke Evil or Very Mad onda jedan Makedonac zaboravio sam mu Ime.
Oni su bili Martovci 89.
Bio sam u 3615/4 drugi vod kuhari.
Osto sam svih 12 Mjeseci tamo. Preso sam poslje u treci vod kao instruktor Pekarstva posto su treci bili Pekari a ja sam po zanimanju bio Pekar.
Ukrasili su me cinom razvodnika.
Poslje sest Mjeseci dobio sam cin Destara i to bez kursa, uz posao Instruktora uvalili su mi jos i odjelenje.
Skinio sam se 14.08.90 nisam koristio redovno i.t.d.
Bili je to odlicna godina i zao mi je sto mozda zbog tih zbivanja u bivsoj nikad vise nisam mogao u kontakt stupit sa drugovima.
Sto se Vodnika Baloga tice on je bio Jebivjetar svoje vrste njegov je moto bio nedirajte mene pa necu ni ja vas.
A Sapku je uvjek nakrivito nosio ko neka stara bekrija.
Kad sam doso u kasarnu komanant cete je bio Porucnik Jovicevic, prava ljudina.
Prcko je tek krajem 89 dosao kod nas pa mu je Jovicevic bio zamjenik.
Prcko je prekomandu dobio iz Marsalke bio navodno bio sef Kantine i to kapetan prve klase, skinili su ga na kapetana izgubio je jednu zvjezdicu.
Pricalo se da je neka hrana bila pokvarena i vojnici su se razbolili. Eto i ond su ga nama uvalili. Budala pred Gospodinom.
Eto toliko zasada od mene

Na vrh Go down
pera84
Podpukovnik
Podpukovnik
pera84


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
BROJ POSTOVA: : 6178
ČLAN OD: : 2011-03-17
M(j)esto USA

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Icon_minitime09.05.11 20:45

ljudi, gledam ove slike, pa ne kontam il' ovo nije JNA il' vam je utekao brico Laughing za tako dugu kosu kod mene u kasarni se fasovalo sedam dana prekorednog lol!
Na vrh Go down
sego
Desetar
Desetar
sego


BROJ POSTOVA: : 290
ČLAN OD: : 2010-09-22
M(j)esto Zagreb

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Icon_minitime09.05.11 21:02

Da, u ono vrijeme je bilo bitno tko ima dulju kosu, a ne kakvog li je oblika.
Iako su se neki furali na poznate "talijanke", onda na "fudbalerke", ali da je bilo nekih kazni, bar kod nas, nije.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Icon_minitime09.05.11 21:34

Evo da probam sa prvom slikom - miha gledaj.
 
[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Icon_minitime09.05.11 21:36

Pa idemo dalje
 
[You must be registered and logged in to see this image.]
 
Wink

Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Icon_minitime09.05.11 21:43

Ovu sliku mislim da bi trebao prepoznati kukulje a sad kad vidim koje su nam klince slali i još im mi bili desetari,sjećam se svih ovih dečkiju pa neka se jave ako se prepoznaju.
 
[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Icon_minitime09.05.11 21:50

Ovo mi je najdraža slika jer se tu već bližio rastanak a na njoj je i Poručnik Voloder Mirsad koji nam je svima pomogao u burnim vremenima a osim toga i nešto za sve ostale jer paviljon iza nas je bio od ekipe koja je trenutno na forumu,zasad toliko pa ima još dana..
 
[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
sego
Desetar
Desetar
sego


BROJ POSTOVA: : 290
ČLAN OD: : 2010-09-22
M(j)esto Zagreb

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Icon_minitime09.05.11 22:10

Mislim da je ovo u pozadini ABHO paviljon ako se ne varam.
Lijevo je pista i pošta, a sa vaše lijeve strane je moj nevidljivi paviljon.
Na vrh Go down
sego
Desetar
Desetar
sego


BROJ POSTOVA: : 290
ČLAN OD: : 2010-09-22
M(j)esto Zagreb

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Icon_minitime09.05.11 22:12

Matrix, majstore.
Prolaze me trnci kad ovo gledam, iako su slike snimane nakon mog služenja negdje oko dvije i pol godine kasnije.
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Icon_minitime09.05.11 22:47

sego (citat):
Mislim da je ovo u pozadini ABHO paviljon ako se ne varam.
Lijevo je pista i pošta, a sa vaše lijeve strane je moj nevidljivi paviljon.

Pričekaćemo mihu,kukulja i ivanovića pa neka oni kažu svoje viđenje koji je ovo paviljon,ajde ima još slika i meni sve prolazi kroz glavu kad gledam kakvi smo bili,jbga svega se sjetiš.
Na vrh Go down
cibalia
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2011-05-08
DOB : 54
M(j)esto Regensburg/Vinkovci

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Slika   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Icon_minitime10.05.11 16:58

U tom Paviljonu su u moje vrjeme bili 3615/3 na prvom katu a na drugom moja ceta cetvorka
Na vrh Go down
sego
Desetar
Desetar
sego


BROJ POSTOVA: : 290
ČLAN OD: : 2010-09-22
M(j)esto Zagreb

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Icon_minitime10.05.11 18:12

Ajmo Miha, Kukulje, Ivanoviću, da vas vidim, jesam li pogodio, imam li geografskih sposobnosti?
Matrix, možda si ih pogodio u žicu, pa su otišli ravno za Skopje!
Na vrh Go down
ivanovic era puh
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 38
ČLAN OD: : 2011-05-08
DOB : 51
M(j)esto uzice-beograd

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Icon_minitime12.05.11 20:05

u tom paviljonu su bili kuvari koliko se secam.
Na vrh Go down
ivanovic era puh
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 38
ČLAN OD: : 2011-05-08
DOB : 51
M(j)esto uzice-beograd

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Icon_minitime12.05.11 21:23

[You must be registered and logged in to see this link.]
 
gore jovica,nurkovic,jelic,mijatovic,ivanovic,dzejmen, dole jeftic i matovic.nek mi neko objasni kako se ovde ubacuju slike:)
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Icon_minitime12.05.11 22:07

sego (citat):
Ajmo Miha, Kukulje, Ivanoviću, da vas vidim, jesam li pogodio, imam li geografskih sposobnosti?
Matrix, možda si ih pogodio u žicu, pa su otišli ravno za Skopje!

Ne bi im ništa falilo osim dobre zabave ali čini mi se da su u pravu alii još nisam siguran ali pošto je zadnji onda je to bio Prckov paviljon i kuhari su morali biti elitna jedinica,njega nije zanimala niti inženjerija niti bilo koji rod u vojsci jer već je napisano bio protjeran iz "Maršalke" i skinuta mu je jedna zvjezdica zbog kobasica koje je navodno sutra dao da se prokuhaju i vojska se razboljela,sego napravljene su velike promjenne nakon dijeljenja jednog dijela Intendanata u Leskovac tako da u našem paviljonu koji je bio odmah do kuhinje na drugom katu je bio vod za obuku destara a na vrhu mi pekari dok sad ne znam gdje su bile brice "berberi" i naravno da se mijenjalo valjda zbog toga da ABHO-vci budu bliže pionircima i ostalim preko piste jadnim rovokopačima ali zbog tog Prcka
kojeg smo nas dvojica nazvali iz Sarajeva kad smo napokon ipak došli bliže kuće smo preko telefona izludili i skoro i tu na*ebali jer nas je pola sata nakon toga onako pijane ganjala vojna policija ali ipak smo dopingirani uspjeli kidnuti jer je fanatik i nas ganjao tako da kad je on bio dežuran cijela četa bi jebala ježa,čak je i jednog vodnika prve klase-plavca dovukao da bi nam kontrolirao radni dan,vježbe i sva sranja od metka,mine do tenka,kad smo imali gađanje u Skopskom Petrovcu opizdija me čizmom na noćnom gađanju bez razloga ali je to ipak riješio naš poručnik Voloder jer nije samo mene udrio nego kako mu se dalo-opet odoh u širinu..
Na vrh Go down
sego
Desetar
Desetar
sego


BROJ POSTOVA: : 290
ČLAN OD: : 2010-09-22
M(j)esto Zagreb

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Icon_minitime12.05.11 22:27

Ja se pak sjećam odlaska na Kučkovo na bojevo gađanje u nekakvo brdo ispred nas, samo udri.
A pametni, tada još vodnik prve klase, taj sa Krka(znam da se zvao Zoran), uze u ruke signalni pištolj i udri u brdo!
Konjina zapalio 50-tak kvadrata šipražja i na kraju smo morali gore trčati i gasiti sa šatorskim krilima sve što obuhvati njegovom izvedbom.
Naravno pri povratku nije prozborio ni riječi, jer bi ga istog trenutka izbacili iz "Dajca".
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Icon_minitime14.05.11 18:05

Sego sad sam se sjetio prve onako jače ali nikad zaboravljene kazne jednom i nikada više a baš me zanima tko je inače kod vas to radio.Neku sam pizdarijicu napravio i poslali su me u kuhinju(sjećam se da me je dočekao desetar koji se trebao za koji dan skinuti,bio je iz Sinja ili Trilja crn hebeno bahat) i odveo me i još jednog guštera inženjerca iza kuhinje i dao nam gas-maske,sunce ti žarko što je to bilo affraid vadili smo kiseli kupus iz onih betonskih bazena sa onim drvenim ogromnim kuhačama ma koja maska osjećao sam taj smrad još ne znam koliko vremena a i malo me primirilo ali ne zakratko samo znam da bih sve kazne podnio ali taj podrum sa kiselim kupusom No No
Na vrh Go down
Sponsored content





Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 2 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Kasarna Gjorče Petrov Skopje
Na vrh 
Stranica 1/16Idi na stranicu : 1, 2, 3 ... 8 ... 16  Next
 Similar topics
-
» Kasarna Gjorče Petrov Skopje, klasa 1969 februarska
» Skopje, kasarna Gjorče Petrov, VP 3615, klasa septembar 1989.
» ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov
» Skopje Gjorče Petrov 1986. VP 3615/4 kuhari
» GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR MAKEDONIJA-
Idi na: