FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Kasarna Gjorče Petrov Skopje

Go down 
+92
Yugoslavia forever
Igor vovko
Alex PP Serbia
Oskar Vrkic
tobra
migal1ko
MikiNS
Goran65
veljko
Zayron
čilezenica
babic borislav
goba
Mario86_87
slikarB
vandi
galic
Srdjan Radovanov
pepi72
botrs5
Kuhar-Debar.
lacoš
pontonir i pionir
kiza
MasterYoda
tojaga
Max Blitz
korizma
VitiumOriginis
popo
more6
pionirac44
inzinjerac pionir
Đinks
Jani J. Belcl
koke
ducati
blecky
izvidjac-septembarac
kloso
stanislavk
zareta
VBČ
dpuric
oficir s ruzom
rasapn
Dušan Fric
sine-valter
Stazio
superh
Boske
SekiCet
missar
Leteci Cilim
Goran67
saban
Aleks Prijepolje
Andor
Maskony
Mostarac
taneas
Bogo69
brinio
euphoria
SvetislavSavić
Kurke
coper
sasa selic-kruscic
jelen pivo
Slaviša Makso
Jegulja
Kaplar M
Gringo
Omiš
alexandar
rijecan
rsgjanez
kurir boca
runba
ivanovic era puh
pera84
cibalia
malena
Matrix
Slobodan
kukulje
inzenjerac
Marduk
panon
purger
mgalic2
sego
96 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 10 ... 16  Next
AutorPoruka
sego
Desetar
Desetar
sego


BROJ POSTOVA: : 290
ČLAN OD: : 2010-09-22
M(j)esto Zagreb

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Icon_minitime19.09.11 20:15

Pozz za Omiša, i dobro nam došao u kasarnu, je si li se prijavio na prijavnici? Very Happy . Vidim izgubljen si, trči odmah na šišanje i zaduženje opreme Sad . Ne mumljaj nego se požuri, i odmah u svoj paviljon! U 22,00 spavanje Sleep .
Idemo sad malo ozbiljnije, eto vjerojatno smo se i sretali, samo ne znam koji ti je bio paviljon,da pače, ako imaš kakvu slikicu, slobodno ju postavi.

Pozdrav iz Zg.
Na vrh Go down
panon
Desetar
Desetar
panon


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 265
ČLAN OD: : 2010-03-03
DOB : 56
M(j)esto Bački Petrovac

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Icon_minitime20.09.11 8:31

Omiš (citat):
Ljudi lipo mi je bilo prolistat ovaj forum i usput se prisjetiti svega onoga dobroga (naravno ono loše smo zaboravili odma)ipak to je bila godina dana života koja se nemože zaboraviti.Dakle 3218/3 Pionirska Inžinjerija Kapetan Velja Stojković (Mislim da sam zapamtio ime mada sam se trudio da ga zaboravim što prije).Klasa mart 87, ima li koga....


Pozdrav klaso,ja sam takodje mart 87 samo izvidjacka ceta ABHO kod kap. Petrovic Zarka
Na vrh Go down
Omiš
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2011-09-18

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Icon_minitime20.09.11 21:49

panon (citat):
Omiš (citat):
Ljudi lipo mi je bilo prolistat ovaj forum i usput se prisjetiti svega onoga dobroga (naravno ono loše smo zaboravili odma)ipak to je bila godina dana života koja se nemože zaboraviti.Dakle 3218/3 Pionirska Inžinjerija  Kapetan Velja Stojković (Mislim da sam zapamtio ime mada sam se trudio da ga zaboravim što prije).Klasa mart 87, ima li koga....


Pozdrav klaso,ja sam takodje mart 87 samo izvidjacka ceta ABHO kod kap. Petrovic Zarka
 
 
Da skinia sam se u Nedilju (Pazi Nedilja) i dežurni je bia bas taj Zarko Petrović, eto tako sam zapamtio njega...

Na vrh Go down
sego
Desetar
Desetar
sego


BROJ POSTOVA: : 290
ČLAN OD: : 2010-09-22
M(j)esto Zagreb

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Icon_minitime22.09.11 6:36

Jeli vaš paviljon gledao na pistu, vi ste bili onaj drugi paviljon tamo do žice?
Na vrh Go down
Omiš
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2011-09-18

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Icon_minitime22.09.11 18:39

Sego, moj ti je paviljon bio odma u prodozetku prijavnice iza pritvora.Prvi kat smo bili 3218/3 tj pionirska inž,a drugi kat je bila 3218/5 Pontonska (ili kako već se zvala) Inžinjerija a ja sam bio ronilac (pazi ronilac u skoplju)
Na vrh Go down
sego
Desetar
Desetar
sego


BROJ POSTOVA: : 290
ČLAN OD: : 2010-09-22
M(j)esto Zagreb

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Icon_minitime22.09.11 19:30

Omiš (citat):
Sego, moj ti je paviljon bio odma u prodozetku prijavnice iza pritvora.Prvi kat smo bili 3218/3 tj pionirska inž,a drugi kat je bila 3218/5 Pontonska (ili kako već se zvala) Inžinjerija a ja sam bio ronilac (pazi ronilac u skoplju)

Ma gdje ste ronili da mi je znati Question . Praksu ste imali u Vardaru, od starog mosta pa nizvodno valjda, i onda na ćevape u čaršiju.
Na vrh Go down
panon
Desetar
Desetar
panon


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 265
ČLAN OD: : 2010-03-03
DOB : 56
M(j)esto Bački Petrovac

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Icon_minitime23.09.11 8:28

sego (citat):
Omiš (citat):
Sego, moj ti je paviljon bio odma u prodozetku prijavnice iza pritvora.Prvi kat smo bili 3218/3 tj pionirska inž,a drugi kat je bila 3218/5 Pontonska (ili kako već se zvala) Inžinjerija a ja sam bio ronilac (pazi ronilac u skoplju)

Ma gdje ste ronili da mi je znati Question . Praksu ste imali u Vardaru, od starog mosta pa nizvodno valjda, i onda na ćevape u čaršiju.


Narocito leti kada se Vardar mogao pregaziti.....voda do clanka......za ronioce neplivace dusu dalo za obuku Laughing
Na vrh Go down
rijecan
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 28
ČLAN OD: : 2011-08-28
DOB : 57
M(j)esto Rijeka

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Icon_minitime23.09.11 12:28

Omiš (citat):
Ljudi lipo mi je bilo prolistat ovaj forum i usput se prisjetiti svega onoga dobroga (naravno ono loše smo zaboravili odma)ipak to je bila godina dana života koja se nemože zaboraviti.Dakle 3218/3 Pionirska Inžinjerija Kapetan Velja Stojković (Mislim da sam zapamtio ime mada sam se trudio da ga zaboravim što prije).Klasa mart 87, ima li koga....

Dobro nam dosao, Omis, lijepo je sresti nova a zapravo stara lica
Na vrh Go down
panon
Desetar
Desetar
panon


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 265
ČLAN OD: : 2010-03-03
DOB : 56
M(j)esto Bački Petrovac

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Icon_minitime23.09.11 15:28

[You must be registered and logged in to see this image.]
 
eto mene i mojih ABH-ajaca

Na vrh Go down
panon
Desetar
Desetar
panon


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 265
ČLAN OD: : 2010-03-03
DOB : 56
M(j)esto Bački Petrovac

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Icon_minitime23.09.11 15:35

[You must be registered and logged in to see this image.]
 
evo jos jedne 1228/4


Max Blitz: komentar modifikovan dana: 08.07.13 23:05; prepravljeno ukupno 2 puta (Reason for editing : resize)
Na vrh Go down
sego
Desetar
Desetar
sego


BROJ POSTOVA: : 290
ČLAN OD: : 2010-09-22
M(j)esto Zagreb

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Icon_minitime23.09.11 18:07

Evo opet ovih pijanaca sa konjakom Zvečevo, i takvi ste čuvali našu kasarnu dok smo mi spavali! Sleep
Pa čovječe, mogli su svi Romi iz naselja ući i iznijeti što god su htjeli!

pozz, lol!
Na vrh Go down
panon
Desetar
Desetar
panon


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 265
ČLAN OD: : 2010-03-03
DOB : 56
M(j)esto Bački Petrovac

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Icon_minitime23.09.11 18:17

Sego ja mislim da ste u to vreme VI cuvali kasarnu,zato smo se mi bezbrizno druzili i pijuckali ZVECEVO jer Skenderbeg nam nestao lol!
Na vrh Go down
panon
Desetar
Desetar
panon


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 265
ČLAN OD: : 2010-03-03
DOB : 56
M(j)esto Bački Petrovac

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Icon_minitime23.09.11 18:21

a sto se tice Roma,oni su dakako od vas dobijali hrane ......znam da su Vam i nudili sestrice i sta ja znam koga ,nebi li im dali malo hrane....jel da je bilo tako? Wink
Na vrh Go down
sego
Desetar
Desetar
sego


BROJ POSTOVA: : 290
ČLAN OD: : 2010-09-22
M(j)esto Zagreb

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Icon_minitime23.09.11 20:16

Moram priznati, istina. Ah, gdje li su ta vremena! Embarassed
Mi smo širili bratstvo i jedinstvo među samim žiteljima naselja, čak štoviše, neki su dobivali i bračne ponude, jer u ono vrijeme, pa čak i danas, je bilo bitno da se bar jedna uda. Hebi ga, jedna usta manje za hraniti, iako smo ih mi hranili, kolektivno.
Pozz..
Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Icon_minitime23.09.11 20:17

sego (citat):
Evo opet ovih pijanaca sa konjakom Zvečevo, i takvi ste čuvali našu kasarnu dok smo mi spavali! Sleep
Pa čovječe, mogli su svi Romi iz naselja ući i iznijeti što god su htjeli!

pozz, lol!
Nije li ono ipak stari dobri mirogojček,badelov konjak? Suspect

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
sego
Desetar
Desetar
sego


BROJ POSTOVA: : 290
ČLAN OD: : 2010-09-22
M(j)esto Zagreb

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Icon_minitime23.09.11 20:25

purger (citat):
sego (citat):
Evo opet ovih pijanaca sa konjakom Zvečevo, i takvi ste čuvali našu kasarnu dok smo mi spavali! Sleep
Pa čovječe, mogli su svi Romi iz naselja ući i iznijeti što god su htjeli!

pozz, lol!
Nije li ono ipak stari dobri mirogojček,badelov konjak? Suspect
 
Evo, možemo i Purgera staviti u kronere drunken, vidi se da se čovjek kuži u pijaču! Very Happy

Na vrh Go down
sego
Desetar
Desetar
sego


BROJ POSTOVA: : 290
ČLAN OD: : 2010-09-22
M(j)esto Zagreb

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Icon_minitime23.09.11 20:41

Iako se ne vidi etiketa, svi znamo da je u pitanju Skopsko pivo. Ovo je bilo početkom 87 u hotelu grand.
Pozz drunken

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
panon
Desetar
Desetar
panon


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 265
ČLAN OD: : 2010-03-03
DOB : 56
M(j)esto Bački Petrovac

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Icon_minitime23.09.11 21:07

Hotel grand,ako se ne varam i dobro secam ,to je bio onaj hotel u centru do onog srusenog sata ,iliti kod stare zeleznicke stanice.Znam da su nam tamo zabranjivali ici ,jer navodno se tamo okupljaju neki antidrzavni elementi,no ja i moj drugar Vladislav (inace skolski drug a zajedno sluzili vojsku)smo uvek isli tamo na pivo,ali najvise zbog muzike.Naime uvek se vrtela kaseta mog zemljaka ,komsije Djoleta  Balasevica.To nas je nekako vracalo kuci ,a kasnije smo saznali i sprijateljili se sa sefom restorana.......inace Lala iz Vojvodine  cheers
Na vrh Go down
panon
Desetar
Desetar
panon


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 265
ČLAN OD: : 2010-03-03
DOB : 56
M(j)esto Bački Petrovac

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Icon_minitime23.09.11 21:09

sego (citat):
purger (citat):
sego (citat):
Evo opet ovih pijanaca sa konjakom Zvečevo, i takvi ste čuvali našu kasarnu dok smo mi spavali! Sleep
Pa čovječe, mogli su svi Romi iz naselja ući i iznijeti što god su htjeli!

pozz, lol!
Nije li ono ipak stari dobri mirogojček,badelov konjak? Suspect

Evo, možemo i Purgera staviti u kronere drunken, vidi se da se čovjek kuži u pijaču! Very Happy

Pa Purger ima pravo ,bice da je to badelov konjak ....meni najbolji drunken



panon: komentar modifikovan dana: 23.09.11 21:14; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
panon
Desetar
Desetar
panon


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 265
ČLAN OD: : 2010-03-03
DOB : 56
M(j)esto Bački Petrovac

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Icon_minitime23.09.11 21:10

ma ovo nema nikde ,zbok konjaka ja dobio cin....zivela JNA
Na vrh Go down
Omiš
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2011-09-18

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Icon_minitime23.09.11 22:10

panon (citat):
sego (citat):
Omiš (citat):
Sego, moj ti je paviljon bio odma u prodozetku prijavnice iza pritvora.Prvi kat smo bili 3218/3 tj pionirska inž,a drugi kat je bila 3218/5 Pontonska (ili kako već se zvala) Inžinjerija a ja sam bio ronilac (pazi ronilac u skoplju)

Ma gdje ste ronili da mi je znati Question. Praksu ste imali u Vardaru, od starog mosta pa nizvodno valjda, i onda na ćevape u čaršiju.
 

Narocito leti kada se Vardar mogao pregaziti.....voda do clanka......za ronioce neplivace dusu dalo za obuku Laughing
 
Kad su moji isli na krivolak na teren ja san išao na Ohridsko jezero, točno na onu karaulu di se i snima istoimeni film pored manastira sveti naum na izvoru rijeke Crni Drim.Prekrasno, jednostavno prekrasno iskustvo...

Na vrh Go down
sego
Desetar
Desetar
sego


BROJ POSTOVA: : 290
ČLAN OD: : 2010-09-22
M(j)esto Zagreb

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Icon_minitime24.09.11 12:51

panon (citat):


Hotel grand,ako se ne varam i dobro secam ,to je bio onaj hotel u centru do onog srusenog sata ,iliti kod stare zeleznicke stanice.Znam da su nam tamo zabranjivali ici ,jer navodno se tamo okupljaju neki antidrzavni elementi,no ja i moj drugar Vladislav (inace skolski drug a zajedno sluzili vojsku)smo uvek isli tamo na pivo,ali najvise zbog muzike.Naime uvek se vrtela kaseta mog zemljaka ,komsije Djoleta Balasevica.To nas je nekako vracalo kuci ,a kasnije smo saznali i sprijateljili se sa sefom restorana.......inace Lala iz Vojvodine cheers

"jedne lepe noći tople, Cile, Pičuka i ja, poneli smo nešto klope da se nađe za dan dva,
pa smo krenuli u Brazil,do južnih mora bar.....(Balašević).Jedna od boljih.
Na vrh Go down
sego
Desetar
Desetar
sego


BROJ POSTOVA: : 290
ČLAN OD: : 2010-09-22
M(j)esto Zagreb

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Icon_minitime24.09.11 12:53

Omiš (citat):
Kad su moji isli na krivolak na teren ja san išao na Ohridsko jezero, točno na onu karaulu di se i snima istoimeni film pored manastira sveti naum na izvoru rijeke Crni Drim.Prekrasno, jednostavno prekrasno iskustvo...
 
E sad, je li ti bilo bolje na jezeru ili u tvom Omišu, pogotovo kad se ide prema Dućama?  cheers

Na vrh Go down
Omiš
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2011-09-18

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Icon_minitime26.09.11 21:00

sego (citat):
Kad su moji isli na krivolak na teren ja san išao na Ohridsko jezero, točno na onu karaulu di se i snima istoimeni film pored manastira sveti naum na izvoru rijeke Crni Drim.Prekrasno, jednostavno prekrasno iskustvo...
 
E sad, je li ti bilo bolje na jezeru ili u tvom Omišu, pogotovo kad se ide prema Dućama?  cheers [/quote]
 
Pa na jezeru 100 puta ,Divota.More je provod, more su koke... al jezero mi je ipak bilo draže!

Na vrh Go down
sego
Desetar
Desetar
sego


BROJ POSTOVA: : 290
ČLAN OD: : 2010-09-22
M(j)esto Zagreb

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Icon_minitime27.09.11 6:48

Ok, ali meni je more na prvom mjestu, iako nije bilo loše i na jezeru, znali smo se zaputiti na jezero Treska, blizu Skopja.
Ne znam, je li netko od vas išao, ali i tamo je bilo vojne policije. I točno su nas znali raspoznati od ostatka pučanstva.
Ali mi smo se po ljetnim žegama dobro iskupali i natrag u kasarnu.
Na vrh Go down
Omiš
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2011-09-18

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Icon_minitime27.09.11 21:13

sego (citat):
Ok, ali meni je more na prvom mjestu, iako nije bilo loše i na jezeru, znali smo se zaputiti na jezero Treska, blizu Skopja.
Ne znam, je li netko od vas išao, ali i tamo je bilo vojne policije. I točno su nas znali raspoznati od ostatka pučanstva.
Ali mi smo se po ljetnim žegama dobro iskupali i natrag u kasarnu.
 
Jebiga sad, Treska mi i nije za neku usporedbu, dakako da smo bili tamo i točno je da smo odskakali od ostatka ali brate Ohridsko je jednostavno prekrasno pa onda izvor rijeke Crni Drim...Nezaboravno!

Na vrh Go down
sego
Desetar
Desetar
sego


BROJ POSTOVA: : 290
ČLAN OD: : 2010-09-22
M(j)esto Zagreb

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Icon_minitime30.09.11 19:22

Omiš (citat):
sego (citat):
Ok, ali meni je more na prvom mjestu, iako nije bilo loše i na jezeru, znali smo se zaputiti na jezero Treska, blizu Skopja.
Ne znam, je li netko od vas išao, ali i tamo je bilo vojne policije. I točno su nas znali raspoznati od ostatka pučanstva.
Ali mi smo se po ljetnim žegama dobro iskupali i natrag u kasarnu.

Jebiga sad, Treska mi i nije za neku usporedbu, dakako da smo bili tamo i točno je da smo odskakali od ostatka ali brate Ohridsko je jednostavno prekrasno pa onda izvor rijeke Crni Drim...Nezaboravno!
 
Nisam bio, ali sigurno je lijepo, jer sam prikaz u filmu na neki način prikazuje svu ljepotu.
Pogotovo ako je čovjek tamo i proveo koji mjesec u vojsci...
Nikad mi nije žao što sam tako daleko završio, nisam išao ni na redovno, ali dan danas spomen na Skopje u meni budi sve pozitivno.
Ili su to bile te "avanturističke" godine, bar ja, sa 18 sam išao, odmah nakon upisa Fax-a.
Pozz...

Na vrh Go down
panon
Desetar
Desetar
panon


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 265
ČLAN OD: : 2010-03-03
DOB : 56
M(j)esto Bački Petrovac

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Icon_minitime01.10.11 8:50

Da nam je otici barem na jedan dan ,bio bih presretan Very Happy
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Icon_minitime01.10.11 20:21

Marduk (citat):
Sego, pa doći će već drugovi, kad saznaju za forum!
Ma svi se nadamo ali ne jde baš lako i kako vrijeme odmiče sve se manje nadam, pa ne mogu nači nikog od svojih klasića....
Na vrh Go down
sego
Desetar
Desetar
sego


BROJ POSTOVA: : 290
ČLAN OD: : 2010-09-22
M(j)esto Zagreb

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Icon_minitime01.10.11 20:45

Gringo (citat):
Marduk (citat):
Sego, pa doći će već drugovi, kad saznaju za forum!
Ma svi se nadamo ali ne jde baš lako i kako vrijeme odmiče sve se manje nadam, pa ne mogu nači nikog od svojih klasića....

Gringo, ne odustaj, polako. Naše generacije su ljudi od 40-tak i više godina. Žalosno, ali nemaju svi doma komp, a pogotovo znanje i volju za forume, četanje, lajkanje itd.
Što je naajbolje, sa mnom su bili u Skopju iz Strumice!!! A je im bilo daleko.
Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Icon_minitime01.10.11 20:53

sego (citat):
Gringo (citat):
Marduk (citat):
Sego, pa doći će već drugovi, kad saznaju za forum!
Ma svi se nadamo ali ne jde baš lako i kako vrijeme odmiče sve se manje nadam, pa ne mogu nači nikog od svojih klasića....

Gringo, ne odustaj, polako. Naše generacije su ljudi od 40-tak i više godina. Žalosno, ali nemaju svi doma komp, a pogotovo znanje i volju za forume, četanje, lajkanje itd.
Što je naajbolje, sa mnom su bili u Skopju iz Strumice!!! A je im bilo daleko.
A ne nisu imali vezu lol!

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Icon_minitime01.10.11 20:56

purger (citat):

A ne nisu imali vezu lol!

Bogme nisam ni ja, pa zar se moglo dalje u JNA...???
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Icon_minitime01.10.11 20:58

purger (citat):
sego (citat):
Evo opet ovih pijanaca sa konjakom Zvečevo, i takvi ste čuvali našu kasarnu dok smo mi spavali! Sleep
Pa čovječe, mogli su svi Romi iz naselja ući i iznijeti što god su htjeli!

pozz, lol!
Nije li ono ipak stari dobri mirogojček,badelov konjak? Suspect
Zakon...... od njega ti se nokti na nogama sfrču i dobiš pogon na sva četiri!!! lol!

Na vrh Go down
sego
Desetar
Desetar
sego


BROJ POSTOVA: : 290
ČLAN OD: : 2010-09-22
M(j)esto Zagreb

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Icon_minitime01.10.11 21:03

Gledajući put od ZG do SK, za nas je to bila avantura. Sjećam se prolaska vlaka kroz Kosovsku Mitrovicu.., ljudi, ja ne znam kako bih to opisao. Kad sam vidiosve te kućice, slamarice, pa trčanje očajnih dječaka sa limenkom Coca Cole za vlakom koji je već krenuo put Skopja, i čeka da netko nešto dobaci sitnih novaca, onako goli, bosi... Strašno! Crying or Very sad
I onda , dolazak u Skopje na željezničku stanicu iz 21 stoljeća.
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Icon_minitime01.10.11 21:20

A ja iz Zagorja još malo dalje i do Strumice....??? , no nisam išao vlakom već Busom Niš-Expres i došao je u Zagreb prije vlaka, manje stajanja !
Na vrh Go down
sego
Desetar
Desetar
sego


BROJ POSTOVA: : 290
ČLAN OD: : 2010-09-22
M(j)esto Zagreb

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Icon_minitime01.10.11 21:29

e, da... Moram ići...Pozz
Na vrh Go down
panon
Desetar
Desetar
panon


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 265
ČLAN OD: : 2010-03-03
DOB : 56
M(j)esto Bački Petrovac

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Icon_minitime03.10.11 15:28

Pa ni meni bas nije bila kuca iza Vodna..... Smile
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Icon_minitime03.10.11 16:09

panon (citat):
Pa ni meni bas nije bila kuca iza Vodna..... Smile

Misliš blizu ako sam dobro shvatio!!!
Na vrh Go down
sego
Desetar
Desetar
sego


BROJ POSTOVA: : 290
ČLAN OD: : 2010-09-22
M(j)esto Zagreb

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Icon_minitime03.10.11 18:32

panon (citat):
Pa ni meni bas nije bila kuca iza Vodna..... Smile
 
Da, istina, i ti si sa samog sjevera se spuštao ka jugu. Ali priznaj, nije ti bilo nimalo žao, jel?
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Icon_minitime03.10.11 19:30

Žao čega...? pa ja sam po struci trebao biti sanitet a došao sam bez veze.....u vezu i to u Strumicu, najudaljeniji dio Juge.. i postao relejac najelitniji rod iste, završio obuku s najvišom ocjenjenom završio kurs za komandira, dobio činove zapovjedno mjesto, odslužio časno i pošteno sve prema Domovini i isto tako par godina poslije kad je počeo rat....!!!!
Na vrh Go down
sego
Desetar
Desetar
sego


BROJ POSTOVA: : 290
ČLAN OD: : 2010-09-22
M(j)esto Zagreb

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Icon_minitime04.10.11 6:30

Gringo (citat):
Žao čega...? pa ja sam po struci trebao biti sanitet a došao sam bez veze.....u vezu i to u Strumicu, najudaljeniji dio Juge.. i postao relejac najelitniji rod iste, završio obuku s najvišom ocjenjenom završio kurs za komandira, dobio činove zapovjedno mjesto, odslužio časno i pošteno sve prema Domovini i isto tako par godina poslije kad je počeo rat....!!!!


Eto, sve isto, samo što sam ja kao strojarski tehničar, završio kao kuhar. Ali bilo je dobro, ne kajem se...
Na vrh Go down
panon
Desetar
Desetar
panon


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 265
ČLAN OD: : 2010-03-03
DOB : 56
M(j)esto Bački Petrovac

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Icon_minitime04.10.11 8:18

Gringo (citat):
panon (citat):
Pa ni meni bas nije bila kuca iza Vodna..... Smile
Misliš blizu ako sam dobro shvatio!!!
 
Ma da ,ja sam kao i ti i sego mogli samo sanjati da za vikend barem na jedan dan pobegnemo kuci,kao sto su to radili vojnici rodom iz pristine ,kumanova ,strumice .....i da ne nabrajam........ali nije mi bilo upste zao,zavoleo sam taj grad i ljude u njemu i pamticu ga po lepim uspomenama .A vojska ko vojska,moralo se odsluziti tich godinu dana pa kom opanci kom obojci.Moram priznati da smo malo zavideli kuharima ,uvek cisti u belim uniformama a mi ABH-ajci stalno prasnjavi....ali kazem sve ima svoju lepotu i car.....nije mi uopste zao

Na vrh Go down
panon
Desetar
Desetar
panon


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 265
ČLAN OD: : 2010-03-03
DOB : 56
M(j)esto Bački Petrovac

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Icon_minitime04.10.11 8:21

sego (citat):
panon (citat):
Pa ni meni bas nije bila kuca iza Vodna..... Smile

Da, istina, i ti si sa samog sjevera se spuštao ka jugu. Ali priznaj, nije ti bilo nimalo žao, jel?
 
Ma kakvi zao ,neznam ,ali da sad moram da biram izabrao bih isto,i rod i grad ,jos da je i vreme i ljudi u njemu da su isti Very Happy

Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Icon_minitime04.10.11 10:03

panon (citat):
Ma kakvi zao ,neznam ,ali da sad moram da biram izabrao bih isto,i rod i grad ,jos da je i vreme i ljudi u njemu da su isti Very Happy
 
I da smo još toliko mlađi.....!!!
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Icon_minitime04.10.11 10:44

sego (citat):
Gringo (citat):
Žao čega...? pa ja sam po struci trebao biti sanitet a došao sam bez veze.....u vezu i to u Strumicu, najudaljeniji dio Juge.. i postao relejac najelitniji rod iste, završio obuku s najvišom ocjenjenom završio kurs za komandira, dobio činove zapovjedno mjesto, odslužio časno i pošteno sve prema Domovini i isto tako par godina poslije kad je počeo rat....!!!!


Eto, sve isto, samo što sam ja kao strojarski tehničar, završio kao kuhar. Ali bilo je dobro, ne kajem se...

Ma ni ta kombinacija nije loša... Po odsluženju vojnog roka odem nakon par meseci na petnaestodnevnu vojnu vežbu na Divčibare (Tometino polje) a naš sanitet u četi, verovali ili ne- veterinar!!!
Na vrh Go down
sego
Desetar
Desetar
sego


BROJ POSTOVA: : 290
ČLAN OD: : 2010-09-22
M(j)esto Zagreb

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Icon_minitime04.10.11 17:35

Ja sam trebao inače završiti u Varaždinu u inžinjeriji. Ali kad se sjetim svih onih pontonskih mostova koje bih trebao spajati po zimi, uredno sam se zahvalio i odlučio na put od oko 800-tinjak km do Skopja.
I kao što kaže i Kaplar i Panon i Gringo, nije mi nimalo žao... cheers
Na vrh Go down
Jegulja
Džomba
Džomba
Jegulja


BROJ POSTOVA: : 158
ČLAN OD: : 2011-09-08
M(j)esto Sumadija

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Pozdrav svima   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Icon_minitime05.10.11 13:33

Evo ija da se prikljucim i ovoj temi, secanje na lepe dane u Djorce Petrovu. Ja sam ti zadnji izasao iz te kasarne. Ali tebe Gringo kao da se prisecam, ili sam te pomesao sa nekim. Znao sam nekog lika iz Tuhlja, ili iz Zagorja. Mozada si ti ili nisi nema veze. U secanju mi je ostao i jedan pisar. Mislim da je bio inzinjerac. Kancelariju je imao odmah izmedju kapije i piste, na kraju ovih intendantskih paviljona. Zvao se Mileusnic, ili tako nekako. Od njega sam ucio pisarski zanat, lol. Inace sam klasa septembar 91, koje se mnogi ne secaju.
Na vrh Go down
sego
Desetar
Desetar
sego


BROJ POSTOVA: : 290
ČLAN OD: : 2010-09-22
M(j)esto Zagreb

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Icon_minitime05.10.11 19:22

Jegulja (citat):
Evo ija da se prikljucim i ovoj temi, secanje na lepe dane u Djorce Petrovu. Ja sam ti zadnji izasao iz te kasarne. Ali tebe Gringo kao da se prisecam, ili sam te pomesao sa nekim. Znao sam nekog lika iz Tuhlja, ili iz Zagorja. Mozada si ti ili nisi nema veze. U secanju mi je ostao i jedan pisar. Mislim da je bio inzinjerac. Kancelariju je imao odmah izmedju kapije i piste, na kraju ovih intendantskih paviljona. Zvao se Mileusnic, ili tako nekako. Od njega sam ucio pisarski zanat, lol. Inace sam klasa septembar 91, koje se mnogi ne secaju.

Jegulja, moj najbolji prijatelj tada, bio je iz Kragujevca, Dejan Mikić, onako crn, jaka brada, godište negdje oko 65, visine oko 175-180, možda ga i poznaš, pa nije Kragujevac Beograd. Smile
Na vrh Go down
panon
Desetar
Desetar
panon


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 265
ČLAN OD: : 2010-03-03
DOB : 56
M(j)esto Bački Petrovac

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Icon_minitime08.10.11 20:48

pozdrav sego
 
 htio bih te nesto zamoliti...naime pre neki dan cerka nam je za veceru ispekla proju ,pa sam joj objasnjavao kakva je bila u vojsci.....i da smo je zvali cigla...licila je po obliku a nekad i po okusu Very Happy
oi htio bih te zamoliti dali mozda znas recept za tu famoznu ciglu pa da je ja ispecem kuci za moje ukucane
PS
inace upravo sam se vratio iz pecare ...ispeko 28 litara rakije pola grozdja pola jabuka...mesana iliti vocna drunken
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Icon_minitime09.10.11 2:14

sego (citat):
Matrix, samo šalji, nema veze i ako te ulove kao "špijuna", izvući ćemo te već nekako. Imamo veza svugdje, pa samo pogledaj od kuda nas sve ima! lol!

Pozz from Zg.
Vratio se iz Skoplja davno a svratih da vidim što se piše.Kasarna onakva kakvu sam je i vidio prije 11 mjeseci,pojeo picu u piceriji
Bonimi i sjetio se kako smo naručivali pice koje su nam donosili do zadnjeg ulaza iza pekare iz iste,popio piće sa nekadašnjim smiješnim i neukim Poručnikom Kamčev Jovanom,otišao na groblje i zapalio svijeću legendi Zastavniku Velkov Ilču,zasad toliko..
Pozz Sego..
Na vrh Go down
Sponsored content





Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Gjorče Petrov Skopje   Kasarna Gjorče Petrov Skopje - Page 4 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Kasarna Gjorče Petrov Skopje
Na vrh 
Stranica 4/16Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 10 ... 16  Next
 Similar topics
-
» Kasarna Gjorče Petrov Skopje, klasa 1969 februarska
» Skopje, kasarna Gjorče Petrov, VP 3615, klasa septembar 1989.
» ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov
» Skopje Gjorče Petrov 1986. VP 3615/4 kuhari
» GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR MAKEDONIJA-
Idi na: