FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)

Go down 
+22
konjevodac
AleksKs
alexandar
liman kaba
mirko bratuš
013gonzo
SveJug
VBČ
duci64
Prke
terrra
Vojnik Graničar
vargas
Gringo
Djida
dinosaurus
Max Blitz
ZAGORAC
mornar71
Pero™
lacoš
ercov54
26 posters
Idi na stranicu : Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20  Next
AutorPoruka
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime24.02.15 23:19

[You must be registered and logged in to see this image.]
Ipak sudeci i po ovoj karti i gore pomenuti izvor je na nasem reonu!
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime24.02.15 23:25

[You must be registered and logged in to see this image.]
чешмичката на Џинова ливада






Патеката оди прво покрај поточето - Битушка река. За 5 минути сме до една чешма (има и каптажа) со уредено место за излетници, маси и клупи. Продолжуваме низ убавата шума - патеката фантастично убаво се движи нагоре - се добива во висина ама неосетно, без човек да се замори. На висина од 1530m излегуваме на една ливада - Џинова ливада на која има и убава чешма. Тука "Мавровската" екипа седнува да појадува, а ние (Трајче, Марин и Адам) - бидејќи го имавме во план прво врвот Рудина - продолжуваме нагоре.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime24.02.15 23:37

[You must be registered and logged in to see this image.]
врвот Црвена Плоча и Дебарско езеро во позадина






Momci,aj malo razmislite dali i ovo bilo u nasoj zoni odgovornosti.Nesto se dvoumim da i ovde moja malenkost imala penjanje.Ali u svakom slucaju ima momak koji sigurno to zna.Da ga imenujem mislim da nema potrebe jer jedan je momak koji poznaje ove terene,izgleda bolje i od svoje okoline.A kobi drugi nego ZAGORAC;)Very Happy
Na vrh Go down
013gonzo
Podporučnik
Podporučnik
013gonzo


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1958
ČLAN OD: : 2014-08-16
DOB : 73
M(j)esto Beograd

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime24.02.15 23:38

Prke (citat):
[You must be registered and logged in to see this link.]
Kapetan I klase
[You must be registered and logged in to see this image.]

Druze kapetane , nema nam druge.... Moramo letos na nasem rejonu. Da rascistimo dileme.. Idea Idea Idea
čekaj malo da ja posolim, a ko izgubi okreće ... je l' ražanj beše ono što se okreće ???  bounce

_________________
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam 
Što se ostaloga tiče, smatram da Kartaginu treba razoriti
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime24.02.15 23:43

013gonzo (citat):
Prke (citat):
[You must be registered and logged in to see this link.]
Kapetan I klase
[You must be registered and logged in to see this image.]

Druze kapetane , nema nam druge.... Moramo letos na nasem rejonu. Da rascistimo dileme.. Idea Idea Idea
čekaj malo da ja posolim, a ko izgubi okreće ... je l' ražanj beše ono što se okreće ???  bounce
Melovicu,poznajese da imao blizi kontakt sa mestanima iz Rozanstva.Umes kao i oni da se snadjes.Cuj momka kako za sebe izabrao bas tesku i skupu rabotu,da posoli Twisted Evil .Dragi moj,sole nama puno njih,vise i ne obracamo paznju Evil or Very Mad scratch
Na vrh Go down
013gonzo
Podporučnik
Podporučnik
013gonzo


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1958
ČLAN OD: : 2014-08-16
DOB : 73
M(j)esto Beograd

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime25.02.15 0:04

ercov54 (citat):
013gonzo (citat):
Prke (citat):
[You must be registered and logged in to see this link.]
Kapetan I klase
[You must be registered and logged in to see this image.]

Druze kapetane , nema nam druge.... Moramo letos na nasem rejonu. Da rascistimo dileme.. Idea Idea Idea
čekaj malo da ja posolim, a ko izgubi okreće ... je l' ražanj beše ono što se okreće ???  bounce
Melovicu,poznajese da imao blizi kontakt sa mestanima iz Rozanstva.Umes kao i oni da se snadjes.Cuj momka kako za sebe izabrao bas tesku i skupu rabotu,da posoli Twisted Evil .Dragi moj,sole nama puno njih,vise i ne obracamo paznju Evil or Very Mad scratch
cheers cheers cheers 
što bi rekli dalmatinci " u sridu ..." (ne dan u nedelji već pogodismo i ja i ti u sredinu)

_________________
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam 
Što se ostaloga tiče, smatram da Kartaginu treba razoriti
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime25.02.15 23:23

Ja, Branko Holcinger i Aleks
[You must be registered and logged in to see this image.][/img]
Na vrh Go down
AleksKs
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 101
ČLAN OD: : 2015-01-19

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime26.02.15 18:24

Prke (citat):
Ja, Branko Holcinger i Aleks
[You must be registered and logged in to see this image.][/img]
Stara dobra vremena. Posmatrajuci sve ove slike zapitam se kada smo se mi sisali i ko nas je sisao, jer na svakoj slici svi imamo duze kose sto nije po ps. afro
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime26.02.15 20:15

Pa dobro sad mozda nije po ps ali treba ipak shvatiti da je biti na karauli ili negde u gradu u kasarni razlika kao nebo i zemlja. Wink
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime26.02.15 21:31

Kuhar-Debar. (citat):
Pa dobro sad mozda nije po ps ali treba ipak shvatiti da je biti na karauli ili negde u gradu u kasarni razlika kao nebo i zemlja. Wink
Upravo tako,jer svi mi koji bili granicari imali i period u kasarnama raznih gradova.
Razlika zivota u te dve verzije upravo kao nebo i zemlja.Za moje vreme za sisanje dolazio brica iz komande Exclamation
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime26.02.15 21:35

[You must be registered and logged in to see this link.]
Džomba
[You must be registered and logged in to see this image.]Nesto mi lici da ova slika slikana van kruga,neznam dali bilo ovako cistog prostora u krugu karaule,jedino iza prema izvoru,ali u tom slucaju videlabise i kucica od psa scratch
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime27.02.15 1:17

Prke (citat):
Ja, Branko Holcinger i Aleks
[You must be registered and logged in to see this image.][/img]
Bilo kako bilo behar je ispred njih.
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime27.02.15 1:18

ercov54 (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]
врвот Црвена Плоча и Дебарско езеро во позадина






Momci,aj malo razmislite dali i ovo bilo u nasoj zoni odgovornosti.Nesto se dvoumim da i ovde moja malenkost imala penjanje.Ali u svakom slucaju ima momak koji sigurno to zna.Da ga imenujem mislim da nema potrebe jer jedan je momak koji poznaje ove terene,izgleda bolje i od svoje okoline.A kobi drugi nego ZAGORAC;)Very Happy
Prelijep pejsaz.
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime27.02.15 15:12

Ekskluzivni foto... Sta mislite ko je zarobljeni terorist ?

[You must be registered and logged in to see this image.][/img]
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime27.02.15 15:19

Prke (citat):
Ekskluzivni foto... Sta mislite ko je zarobljeni terorist ?

Kako je mršav,sigurno je dugo tražio prijelaz preko granice Laughing

_________________
"Teško nama,Mardonije, kad nas vodiš u borbu protiv takvih ljudi koji se ne bore za novac, nego za slavu."  -Tritantehma
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime27.02.15 15:30

[You must be registered and logged in to see this link.]
Podpukovnik
[You must be registered and logged in to see this image.]

Nije da ga branim zbog mrsavosti, ali je slika malo izduzena zbog obaveznog formata... I vojnici su mrsavi  Suspect
Na vrh Go down
AleksKs
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 101
ČLAN OD: : 2015-01-19

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime27.02.15 21:14

ercov54 (citat):
[You must be registered and logged in to see this link.]
Džomba
[You must be registered and logged in to see this image.]Nesto mi lici da ova slika slikana van kruga,neznam dali bilo ovako cistog prostora u krugu karaule,jedino iza prema izvoru,ali u tom slucaju videlabise i kucica od psa scratch
Nije u krugu karaule sve slike nastale su van karaule negde oko cesme.
Na vrh Go down
AleksKs
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 101
ČLAN OD: : 2015-01-19

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime27.02.15 21:17

Prke (citat):
[You must be registered and logged in to see this link.]
Podpukovnik
[You must be registered and logged in to see this image.]

Nije da ga branim zbog mrsavosti, ali je slika malo izduzena zbog obaveznog formata... I vojnici su mrsavi  Suspect
Vojnici jesu mrsavi jer su dane i noci provodili u zasedi u vodi i blatu sa vrlo malo hrane cekajuci ovog opakog teroristu  zatvor Very Happy
Na vrh Go down
AleksKs
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 101
ČLAN OD: : 2015-01-19

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime27.02.15 21:21

king
lacoš (citat):
Prke (citat):
Ekskluzivni foto... Sta mislite ko je zarobljeni terorist ?

Kako je mršav,sigurno je dugo tražio prijelaz preko granice Laughing
Nazalost Prke to nikad nismo saznali jer nista nije priznao i ako smo primenili sve poznate metode ispitivanja.... bio je tvdji od kamena affraid
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime27.02.15 22:01

[You must be registered and logged in to see this link.]
Vodnik
[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this link.]
Džomba
[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this link.]
Mladji Vodnik
[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this link.]Kako je dobro videti vas kako jedan drugog slusate i saradjujete u zajednickoj prici o nekim proslim danima.Tako i treba,da nebi bila jednostrana prica koju niko ne cita,a svako prica svoju.Ja vam gore postavih pitanje o koje se oglusiste,sto znaci da ne obracate paznju sta ko pise. Evil or Very Mad .Nije ovo kritika,taman posla.Dobriste vi momci,samo trebamo obracati paznju i pratiti tok price. Twisted Evil 

Malose posvetite temi,oce cica da ide u mirovinu,a da bi otisao trebam ostaviti imovinu pravim naslednicima affraid
[You must be registered and logged in to see this link.]
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime27.02.15 22:25

Druze Ercov kakvo je pitanje dali mozes da ponovis,a inace onaj uhvaceni se mislim smije i ima samo jednu corapu pa neznam jeli slika autenticna scratch
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime27.02.15 22:42

Kuhar-Debar. (citat):
Druze Ercov kakvo je pitanje dali mozes da ponovis,a inace onaj uhvaceni se mislim smije i ima samo jednu corapu pa neznam jeli slika autenticna scratch
Druze kuharu,bejase pitanje na kojesi ti odreagovao zakljuckom da je divan predeo Wink ,ali nisi ti gore izlazio da bi to znao,a ova dvojica bili granicari,mislim na Prketa i Aleksu,to bi oni morali znati scratch ,stose tice slike sa uhvacenim,to ti je dragi moj druze takticka vezba,kao zaboga uhvatili ilegalnog prestupnika pa ga sprovode KK na ispitivanje Rolling Eyes ,to je moj zakljucak,a ova dvojica znaju pravu istinu,a iz vec do sada predjenog gradiva doticni samo uspeli da upucaju mecku koja jadna neznajuci gde zasede pa naletela trazeci nesto da jadna pojede Embarassed Very Happy
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime27.02.15 22:53

[You must be registered and logged in to see this link.]
Vodnik
[You must be registered and logged in to see this image.]



Stvarno druze ercov, iako mi kako kazes sardjujemo jos mi nemamo ono potrebno (tvoje) iskustvo.. Popravljaj nas ti ipak, i eto ponovi pitanje kako je i drug vodnik zamolio... Cool
Sto se tice terorista e ovako je pocela prica sa njim...


[You must be registered and logged in to see this image.][/img]
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime27.02.15 23:02

[You must be registered and logged in to see this link.]
Mladji Vodnik
[You must be registered and logged in to see this image.]  Rolling Eyes Very Happy Bre Vodnice kad ovog ilegalca savladali.Pa on vec jednog oborio na zemlju.Bruka velika,vi sa puskama,a on sa nekakvim kanapom manta oko vas.A pitanje imas vec par puta ponovljeno.Posveti malo paznju,a ne samo povrsno na brzaka,ali toje odlika vas mladjih,sve na brzaka radite Wink
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime27.02.15 23:04

ercov54 (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]
врвот Црвена Плоча и Дебарско езеро во позадина






Momci,aj malo razmislite dali i ovo bilo u nasoj zoni odgovornosti.Nesto se dvoumim da i ovde moja malenkost imala penjanje.Ali u svakom slucaju ima momak koji sigurno to zna.Da ga imenujem mislim da nema potrebe jer jedan je momak koji poznaje ove terene,izgleda bolje i od svoje okoline.A kobi drugi nego ZAGORAC;)Very Happy

Posto je Debarsko jezero u pozadini to znaci da je slika slikana prema Rudinu s tim da koliko se ja secam mi nismo isli prema tom vrhu koji je na jug od naseg reona.. Aleks sta ti kazes , ja mislim da nismo isli prema Rudinu. 
[You must be registered and logged in to see this image.][/img]
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime27.02.15 23:12

[You must be registered and logged in to see this link.]
Mladji Vodnik
[You must be registered and logged in to see this image.] Sjajansi sa sposobnoscu rada sa kompom.Tvojim dolaskom mnogo jaki tehnickom podrskom sunny,a vidis kako se sve moze kad se hoce,ubosi pravo pitanje.Vec rekoh da meni licno nesto govori da se ja peo gore na Rudinu.Na Krcin siguran jer u pocetku trazio a momci nasli sliku ostatka crkve na Krcinu,a po tome u secanju,ali sudeci po slikama,sam vreh Krcina nije tako okomit i nepristupacan,sto mi daje pravo po teskom penjanju i jos tezem silasku da se peli i na Rudinu! 
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime27.02.15 23:21

[You must be registered and logged in to see this link.]
Kapetan I klase
[You must be registered and logged in to see this image.]

Hvala druze kapetane za  lepe reci..
Posto ne mogu da se setim da smo isli ka Rudini, onda sigurno nismo isli...
Buni me malo crkva jer nije mi ni ona u secanju. Aleks verovatno nije na furumu ali kad procita ovo nek razmisli dali se seca neke crkve u blizini granice... Jer je vec nekolko puta spominjana...
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime27.02.15 23:26

ercov54 (citat):
Kuhar-Debar. (citat):
Druze Ercov kakvo je pitanje dali mozes da ponovis,a inace onaj uhvaceni se mislim smije i ima samo jednu corapu pa neznam jeli slika autenticna scratch
Druze kuharu,bejase pitanje na kojesi ti odreagovao zakljuckom da je divan predeo Wink ,ali nisi ti gore izlazio da bi to znao,a ova dvojica bili granicari,mislim na Prketa i Aleksu,to bi oni morali znati scratch ,stose tice slike sa uhvacenim,to ti je dragi moj druze takticka vezba,kao zaboga uhvatili ilegalnog prestupnika pa ga sprovode KK na ispitivanje Rolling Eyes ,to je moj zakljucak,a ova dvojica znaju pravu istinu,a iz vec do sada predjenog gradiva doticni samo uspeli da upucaju mecku koja jadna neznajuci gde zasede pa naletela trazeci nesto da jadna pojede Embarassed Very Happy
Ja sam komentar naravno dao na sliku gore sam bio samo jednom i nisam autentican da raspravljam o vrhu Krcina na zalost.
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime27.02.15 23:35

Ocekujem dolazak jos jednog granicara na forum, danas se registrovao... Ranije sam vec objavio sliku s njim.. 
Prke i Beslic

[You must be registered and logged in to see this image.][/img]
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime27.02.15 23:39

[You must be registered and logged in to see this link.]
Kapetan I klase
[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this link.]

Malose posvetite temi,oce cica da ide u mirovinu,a da bi otisao trebam ostaviti imovinu pravim naslednicima [You must be registered and logged in to see this image.] 


Nece nece cica skoro u mirovini... Ima da bude ovde jos duuuuugo... 
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime27.02.15 23:47

Ocekujem dolazak jos jednog granicara na forum, danas se registrovao... Ranije sam vec objavio sliku s njim.. 
Prke i Beslic






Samo tako Prke nek nas bude vise.Jasam vec izgubio nadu da neko od ovih mojih svrati,a i meni par momaka vesih generacija obecali svratiti,pa izgleda kako obecali,odmah i zaboravili:twisted:
Na vrh Go down
AleksKs
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 101
ČLAN OD: : 2015-01-19

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime28.02.15 18:31

ercov54 (citat):
[You must be registered and logged in to see this link.]
Mladji Vodnik
[You must be registered and logged in to see this image.]  Rolling Eyes Very Happy Bre Vodnice kad ovog ilegalca savladali.Pa on vec jednog oborio na zemlju.Bruka velika,vi sa puskama,a on sa nekakvim kanapom manta oko vas.A pitanje imas vec par puta ponovljeno.Posveti malo paznju,a ne samo povrsno na brzaka,ali toje odlika vas mladjih,sve na brzaka radite Wink
Ma kakav kanap on u ruci drzi poskoka i njime je napao granicare  Very Happy
Na vrh Go down
AleksKs
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 101
ČLAN OD: : 2015-01-19

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime28.02.15 18:35

ercov54 (citat):
[You must be registered and logged in to see this link.]
Vodnik
[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this link.]
Džomba
[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this link.]
Mladji Vodnik
[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this link.]Kako je dobro videti vas kako jedan drugog slusate i saradjujete u zajednickoj prici o nekim proslim danima.Tako i treba,da nebi bila jednostrana prica koju niko ne cita,a svako prica svoju.Ja vam gore postavih pitanje o koje se oglusiste,sto znaci da ne obracate paznju sta ko pise. Evil or Very Mad .Nije ovo kritika,taman posla.Dobriste vi momci,samo trebamo obracati paznju i pratiti tok price. Twisted Evil 

Malose posvetite temi,oce cica da ide u mirovinu,a da bi otisao trebam ostaviti imovinu pravim naslednicima affraid
[You must be registered and logged in to see this link.]
Druze ERCOV nema nista od mirovine, produzen je rok za odlazak za jos 10 godina.... salutiranje
Na vrh Go down
AleksKs
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 101
ČLAN OD: : 2015-01-19

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime28.02.15 18:42

Prke (citat):
ercov54 (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]
врвот Црвена Плоча и Дебарско езеро во позадина






Momci,aj malo razmislite dali i ovo bilo u nasoj zoni odgovornosti.Nesto se dvoumim da i ovde moja malenkost imala penjanje.Ali u svakom slucaju ima momak koji sigurno to zna.Da ga imenujem mislim da nema potrebe jer jedan je momak koji poznaje ove terene,izgleda bolje i od svoje okoline.A kobi drugi nego ZAGORAC;)Very Happy

Posto je Debarsko jezero u pozadini to znaci da je slika slikana prema Rudinu s tim da koliko se ja secam mi nismo isli prema tom vrhu koji je na jug od naseg reona.. Aleks sta ti kazes , ja mislim da nismo isli prema Rudinu. 
[You must be registered and logged in to see this image.][/img]
Koliko se ja secam mi nismo isli u tom pravcu (prema Rudini) meni je ovo dosta nepoznato. Mozda Beslic ima bolje secanje.
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime28.02.15 18:45

[You must be registered and logged in to see this link.]
Džomba
[You must be registered and logged in to see this image.]



Jos da Beslic potvrdi i mislim da smo razresili stvar. Aleks dali se secas crkve na Krcinu. Ja ne mogu da se setim..
Mozda je zbog distance. Vremenske , naravno...
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime28.02.15 18:52

ZAGORAC (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

ercov54, ostaci kapelice na tvom rejonu.
Evo o vome je rec
Ja stvarno ne mogu da se setim..
Na vrh Go down
AleksKs
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 101
ČLAN OD: : 2015-01-19

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime28.02.15 18:53

Prke (citat):
[You must be registered and logged in to see this link.]
Džomba
[You must be registered and logged in to see this image.]



Jos da Beslic potvrdi i mislim da smo razresili stvar. Aleks dali se secas crkve na Krcinu. Ja ne mogu da se setim..
Mozda je zbog distance. Vremenske , naravno...
Ja nikako ne mogu da se setim crkve Question blokada druze
Na vrh Go down
AleksKs
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 101
ČLAN OD: : 2015-01-19

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime28.02.15 18:56

Prke (citat):
ZAGORAC (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

ercov54, ostaci kapelice na tvom rejonu.
Evo o vome je rec
Ja stvarno ne mogu da se setim..
Mozda smo mi i prolazili pored ostataka te kapele ali nismo znali sta je. Nikada nam niko nije reko (ili mozda i jeste a ja zaboravio)
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime28.02.15 18:59

AleksKs (citat):
Prke (citat):
[You must be registered and logged in to see this link.]
Džomba
[You must be registered and logged in to see this image.]



Jos da Beslic potvrdi i mislim da smo razresili stvar. Aleks dali se secas crkve na Krcinu. Ja ne mogu da se setim..
Mozda je zbog distance. Vremenske , naravno...
Ja nikako ne mogu da se setim crkve Question blokada druze

Ne nije blokaza...
Kad bi bilo nesto kao ostaci crkve ili kapelice , ja mislim da nikako ne bi zaboravili.
Ercov je pisao o toj crkvici navodno na vrhu Krcina , ali ja mislim da na nasem rejonu (tu gde je isla nasa patrolna staza ) NIJE BILO NI CRKVE NI OSTATAKA... Druze Ercov znam da si vec pisao o tome ali evo, molm te objasni gde se nalazila lkapelica(ili ostaci)... Question Question Question
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime28.02.15 19:02

ercov54 (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]
Pozdrav za prijatelja Djidu.Ovo je ta crkva,tj ostaci koje ja uporno trazio,a ova sa tvoje slike mislim da mladja od mene,jer u moje vreme nje nije bilo,jer sigurno bila primecena jer po meni nalazise iznad sela ka granici,a tu svakodnevno prolazili,a za ovu srusenu vezu me nekakva desavanja,mislim da vec to napisao.Znam da kad se peli nekako i islo,ali problem bio sici nazad,jer u medjuvremenu uhvatila magla,pre bi se reklo oblak,bilo malo i panike jer malo zasli i u teritoriju kod komsija.A jos bili upozoreni od staresina de se ne penjemo na vrh kod crkve!

Pronasao sam komentar gde ercov pomijne crkvu ali ne pronalazim nista u glavi sto bi me potsetilo...
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime28.02.15 21:12

[You must be registered and logged in to see this link.]
Mladji Vodnik
[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this link.]

Džomba
[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this link.]E momci moji granicari.Neznam kakoste mogli a da ne pamtite takav detalj.

A meni Krcin ostao u secanju po ostacima crkve na samom vrhu.
A nikako niste kao sto jedan od vas rece mogli proci a da to ne primetite,jer da bi ovo videli moraliste da se popenjete na sam vrh Krcina.
Akoste mozda pregledali moje pisanije od pocetka,mogliste naici na moje secanje bas za ostatke te crkvice,a vec rekoh za ovu koja sad ima dole na reonu,e ta nije bila u moje vreme moji momci:roll:
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime28.02.15 22:33

Sve blijedi samo sjecanja ostaju.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime28.02.15 22:49

Kuhar-Debar. (citat):
Sve blijedi samo sjecanja ostaju.
Iako proslo 40+ godina,secanja jos uvek jako sveza,a druzecise ovde sa dobrim momcima i ono sto ispalo iz memorije,opet se aktiviralo Rolling Eyes
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime28.02.15 22:56

ercov54 (citat):
Kuhar-Debar. (citat):
Sve blijedi samo sjecanja ostaju.
Iako proslo 40+ godina,secanja jos uvek jako sveza,a druzecise ovde sa dobrim momcima i ono sto ispalo iz memorije,opet se aktiviralo Rolling Eyes
Lijepa sjecanja vjecno ostaju urezana u srcu a ona ruzna davno zaboravljena Smile
Na vrh Go down
AleksKs
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 101
ČLAN OD: : 2015-01-19

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime01.03.15 16:10

ercov54 (citat):
Kuhar-Debar. (citat):
Sve blijedi samo sjecanja ostaju.
Iako proslo 40+ godina,secanja jos uvek jako sveza,a druzecise ovde sa dobrim momcima i ono sto ispalo iz memorije,opet se aktiviralo Rolling Eyes
Meni je proslo 32 godine od proleca -leta 83. patrolna staza mi je ostala u istom secanju (kao vodic pasa sam iso svaki drugi dan, vi to znate bolje od mene) nikakve kapelice nije bilo niti ostaci neke crkve, to je u mojoj memoriji. Hteo bih odgovore Prketa. Novaka, Beslica, Besirovica i drugih pa da zatvorimo temu kapelice ili ti crkve.
Na vrh Go down
AleksKs
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 101
ČLAN OD: : 2015-01-19

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime01.03.15 16:13

AleksKs (citat):
ercov54 (citat):
Kuhar-Debar. (citat):
Sve blijedi samo sjecanja ostaju.
Iako proslo 40+ godina,secanja jos uvek jako sveza,a druzecise ovde sa dobrim momcima i ono sto ispalo iz memorije,opet se aktiviralo Rolling Eyes
Meni je proslo 32 godine od proleca -leta 83. patrolna staza mi je ostala u istom secanju (kao vodic pasa sam iso svaki drugi dan, vi to znate bolje od mene) nikakve kapelice nije bilo niti ostaci neke crkve, to je u mojoj memoriji. Hteo bih odgovore Prketa. Novaka, Beslica, Besirovica i drugih pa da zatvorimo temu kapelice ili ti crkve. Mi smo se penjali na neki vrh (valjda je to Krcin) na koji je trebalo da napravis par teskih koraka da bi se popeo . Valjda je to to.
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime01.03.15 20:09

AleksKs (citat):
AleksKs (citat):
ercov54 (citat):
Kuhar-Debar. (citat):
Sve blijedi samo sjecanja ostaju.
Iako proslo 40+ godina,secanja jos uvek jako sveza,a druzecise ovde sa dobrim momcima i ono sto ispalo iz memorije,opet se aktiviralo Rolling Eyes
Meni je proslo 32 godine od proleca -leta 83. patrolna staza mi je ostala u istom secanju (kao vodic pasa sam iso svaki drugi dan, vi to znate bolje od mene) nikakve kapelice nije bilo niti ostaci neke crkve, to je u mojoj memoriji. Hteo bih odgovore Prketa. Novaka, Beslica, Besirovica i drugih pa da zatvorimo temu kapelice ili ti crkve. Mi smo se penjali na neki vrh (valjda je to Krcin) na koji je trebalo da napravis par teskih koraka da bi se popeo . Valjda je to to.
 Ja takodje sam siguran da nisam nigde zapamtio kapelicu , ni ostaci iste. Mozda ja bila negde a nismo primetili (sto je rekao Aleks) , mozda smo prolazili pored nje .... To ne znaci da nije postojala. Jednostavno , nasa patrolna staza isla , tamo gde je isla , Dnevna zapovest nam je imenovala neka mesta koj dan danas pamtim (Krecana, Dva drveta, Dzinova cesma, Letnja karaula....) Kapelica nije spominjana ni u dnevnoj zapovesti... Rolling Eyes
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime01.03.15 20:14

Prke (citat):

 Ja takodje sam siguran da nisam nigde zapamtio kapelicu , ni ostaci iste. Mozda ja bila negde a nismo primetili (sto je rekao Aleks) , mozda smo prolazili pored nje .... To ne znaci da nije postojala. Jednostavno , nasa patrolna staza isla , tamo gde je isla , Dnevna zapovest nam je imenovala neka mesta koj dan danas pamtim (Krecana, Dva drveta, Dzinova cesma, Letnja karaula....) Kapelica nije spominjana ni u dnevnoj zapovesti... Rolling Eyes
Drugovi graničar morate znati da je desetar druga ercova često posječivao samostan za vrijeme službovanja, pa je možda zbog toga slao i svoje patrole prema kapelici Wink

_________________
"Teško nama,Mardonije, kad nas vodiš u borbu protiv takvih ljudi koji se ne bore za novac, nego za slavu."  -Tritantehma
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Prke


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 992
ČLAN OD: : 2014-11-26
DOB : 60
M(j)esto Berovo

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime01.03.15 20:18

Preko Aleksovog druga smo dobili slike sa karaule Strezimir iz 79. Evo napravicu iskljucak, objavicu na nasu temu slike s Strezimira, sa nadom da ce neko prepoznati sebe pa nam ukaze na svoje drugove koji su u to vreme (1979) sluzili na Bitusi, kako bi dobili jos kojeg granicara iz vremena pre nas a posle ercova. Imamo dozvolu da objavimo slike.. cyclops cyclops cyclops Drugovi granicari, neko mozda poznaje nekog ....
Slede slike...
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime01.03.15 20:21

lacoš (citat):
Prke (citat):

 Ja takodje sam siguran da nisam nigde zapamtio kapelicu , ni ostaci iste. Mozda ja bila negde a nismo primetili (sto je rekao Aleks) , mozda smo prolazili pored nje .... To ne znaci da nije postojala. Jednostavno , nasa patrolna staza isla , tamo gde je isla , Dnevna zapovest nam je imenovala neka mesta koj dan danas pamtim (Krecana, Dva drveta, Dzinova cesma, Letnja karaula....) Kapelica nije spominjana ni u dnevnoj zapovesti... Rolling Eyes
Drugovi graničar morate znati da je desetar druga ercova često posječivao samostan za vrijeme službovanja, pa je možda zbog toga slao i svoje patrole prema kapelici Wink
Prijatelju,sudeci po njegovoj prici,mislim desetarovoj,vise vremena provodio po manastiru nego na karauli,samo sto manastir Jovan Bigorski,sasvim na suprotnoj strani od kapelice na Krcinu,ali kad momak posvetio vreme nekim drugim obavezama nego vojnoj strategiji,pa verovatno neke pojmove i zaboravio Rolling Eyes
Na vrh Go down
Sponsored content





Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme) - Page 19 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)
Na vrh 
Stranica 19/20Idi na stranicu : Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20  Next
 Similar topics
-
» Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)
»  Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR MAKEDONIJA-
Idi na: