FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO

Go down 
+19
Stazio
vargas
pera84
dpuric
East&West
lacoš
dinosaurus
vladimir
bojnik
semsudin
SveJug
ianmarkk
more6
PORUCNIK
pukovnik
Četni evidentičar
Gringo
BEOGRAD
Max Blitz
23 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AutorPoruka
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2691
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Icon_minitime29.08.14 7:16

PORUCNIK (citat):
Četni evidentičar (citat):


Druže poručnik tačno je to, da je odbijala svoju penziju iz tog razloga, da ju dobi po drugu Titu koja ji je i pripadala, no nisu joj je dali.  

A omenjeni dokumentarac meni se nije činio baš objektivan.
Nije je dobila, na zalost i sramotu svih nas!

Ne znam koji je omiljeni dokumentarac...
Svojedobno Država Hrvatska je ponudila Jovanki Domovnicu (ipak jerođena u Korenici) i Putovnicu, smještaj i mirovinu, no ona je to u svojoj komunističkoj maniri odbila, jer bi joj teško bilo živjeti u Državi Hrvatskoj.
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Icon_minitime29.08.14 9:01

bojnik (citat):
PORUCNIK (citat):
Citat :
Izvini, druze, a koju si ti skolu zavrsio?
Druže poručniće, nemoj da podcjenjuješ ljude glede obrazovanja, a u svezi obrane lika i djela JBT kojega sdušno braniš. Znam da ti je malo teže kao bivšem oficiru (ne svima) prihvatiti da ima i drugaćijih mišljenja, zato Pope mani se ćorava posla.
Daj drug Bojnik, kaj si takav ti odmah napadaš i hoćeš protjerivati i tući našeg Poručnika a ne znaš da je on možda sam Joža Broz, glavom i cigarom,......samo on je sad opet u Ilegali, zato je uzeo ovo konspirativno ime sad nije više Tito....nisi znal??? , .......vidiš kak si neinformiran, to je i Max kriv, opet mu se kroz službu sigurnosti provukao Joža....ma on je takav, jednostavo,.... ipak je čovjek uspio izbječi sve zamke i uvijek je našel nekakvog siromaka kojeg je oblekel u svoju odoru a on je na vrijeme zbirsal kad je bilo gusto!!!
Zagorec ili ne ali da je sposoben i pameten kaj da je pravi.... Bok i Bogmić je!!! lol!

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Icon_minitime29.08.14 10:13

[You must be registered and logged in to see this image.]

Eto ga Joža došel je k meni u vinograd

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 57
M(j)esto HN

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Icon_minitime29.08.14 10:14

Molio bih aktivne sudionike ove rasprave da, bez obzira koje stavove zastupali, vode računa o poštovanju onih koji imaju drugačije stavove.
Dok je rasprava u granicama pristojnog i u skladu sa forumskim pravilima neće biti intervencije od strane moderatora, u suprotnom ćemo morati "zaključati" temu.
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Icon_minitime29.08.14 10:16

E sad je tu pri meni u berbi i dopeljal mi je  2 vreče cukora, za delanec tudum, ......
Rekel je znaš Bogati vidim da vam je ove ljeto slabo grojzdje pak sam ti dopeljal malo auštaba, kad je Stabilizacija a i nčeg nema za kupiti!!!!




[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Icon_minitime29.08.14 10:28

Gringo (citat):
.....
Rekel je znaš Bogati vidim da vam je ove ljeto slabo grojzdje pak sam ti dopeljal malo auštaba, kad je Stabilizacija a i nčeg nema za kupiti!!!!




Ne vjerujem prijatel da su to njegove riječi.
Da je to pravi drug Tito,pital bi te zakaj nisi delal gorice kak spada,a ne da se duriju s takvim grozdjem.
Morti ti bi ih i zeli zbog toga i dali kombinatu.
A kaj se auštaba tiće i da ga nema,ni istina.Ima sega prijatelj, samo nema božjega blagoslova da ga moremo kupit Wink

_________________
"Teško nama,Mardonije, kad nas vodiš u borbu protiv takvih ljudi koji se ne bore za novac, nego za slavu."  -Tritantehma
Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik
East&West


Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2557
ČLAN OD: : 2012-11-06
DOB : 68
M(j)esto BG

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Icon_minitime29.08.14 10:40



Hmmmm daaaaaaaa, i treba li sada svih ovih 50000 ( i još stotine hiljada širom bivše Yuge) staviti na stub srama, bez obzira da li su iskreno poštovali "staroga" ili su se u međuvremenu pokajali, ili su ga mrzeli ali iz sebi poznatih razloga morali biti lojalni??

_________________
Bata Nidža, zvani Đole, u slobodno vreme iskusni politički radnik


East&West: komentar modifikovan dana: 29.08.14 10:50; prepravljeno ukupno 2 puta
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Icon_minitime29.08.14 10:48

Gringo, kaj to onaj Lacoš tam na forumu
nekaj protiv moje stabilizacije poveda
Bogati bu najebal, mu reci!



[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Icon_minitime29.08.14 10:56

East&West (citat):


Hmmmm daaaaaaaa, i treba li sada svih ovih 50000 ( i još stotine hiljada širom bivše Yuge) staviti na stub srama, bez obzira da li su iskreno poštovali "staroga" ili su se u međuvremenu pokajali, ili su ga mrzeli ali iz sebi poznatih razloga morali biti lojalni??
Mnogi od tih što su pjevali, sad se kunu da to nisi bili oni, nego pustili ploču preko razglasa.A ovi što su plakali,kako ko.Večini je uletjela mušica u oko Wink .

ps:ako je bila ploča,kako kažu,što mislite koja je melodija bila na B strani ploće? pionir

_________________
"Teško nama,Mardonije, kad nas vodiš u borbu protiv takvih ljudi koji se ne bore za novac, nego za slavu."  -Tritantehma
Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik
East&West


Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2557
ČLAN OD: : 2012-11-06
DOB : 68
M(j)esto BG

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Icon_minitime29.08.14 11:03

Stazio (citat):
Molio bih aktivne sudionike ove rasprave da, bez obzira koje stavove zastupali, vode računa o poštovanju onih koji imaju drugačije stavove.
Dok je rasprava u granicama pristojnog i u skladu sa forumskim pravilima neće biti intervencije od strane moderatora, u suprotnom ćemo morati "zaključati" temu.

I treba da se zatvori,  ovde je dovoljno o njemu rečeno i lepoga i ružnoga i objektivnog i malicioznog i proverneog i neproverenog..... Svako dalje pisanje preti da dovede  do uzajamnog omalovažavanja među članovima, a nagoveštaja između redova  već ima u vidljivoj formi.

Aj još i ovo

_________________
Bata Nidža, zvani Đole, u slobodno vreme iskusni politički radnik
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Icon_minitime29.08.14 11:12

A uvijek će biti različitih mišljenja i to je normalno kad se radi o tako multinacionalnom forumu, mislim da se ne vrijeđamo barem ja nemam nikog namjeru vrijeđati jer svakom dozvoljavam da drugačije razmišlja od mene, a sad kad netko doista ustraje u  svojem onda to možda malo prelazi granicu razuma no nema potrebe da se zaključava pa uvjek ponegdje malo zaiskri u raspravi no to se događa i na forumima koji imaju i sasvim blagu tematiku!!
Malo razumijevanja i sve opat ide svojim tijekom!!!

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Icon_minitime29.08.14 11:23

Pre nego sto se tema zatvori evo i slike koju sam obecao.

U pitanju je bista koju je izdala Sparbanka Krona Svedske. U pitanju je bila serija velikih predsednika.

Prvi u seriji je bio John F. Kennedy, drugi Winston Churchill a treci Tito. Svaka serija je izdata u 500 primeraka.

 [You must be registered and logged in to see this image.]




_________________
Više ne krivim ljude koji me razočaraju, od sad krivim sebe što očekujem previše!
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Icon_minitime29.08.14 11:56

Red politike,red šale.
Evo malo šale Very Happy 


_________________
"Teško nama,Mardonije, kad nas vodiš u borbu protiv takvih ljudi koji se ne bore za novac, nego za slavu."  -Tritantehma
Na vrh Go down
Četni evidentičar
Podporučnik
Podporučnik
Četni evidentičar


BROJ POSTOVA: : 1310
ČLAN OD: : 2014-01-18
DOB : 54
M(j)esto Tu i Tamo

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Icon_minitime29.08.14 12:40

PORUCNIK (citat):
Četni evidentičar (citat):

Tako je. Ali ipak da ljudi toga nisu osvestili nisu krivi sami, kako je moglo i na bolji način sprovoditi u svojstvu jako dobru ideju. Niko od radnika naime nije u istino osječao toga da bi bio zaista vlastnik firme. Pa treba i kritičkom distancom promatrati mnoge gluposti, koje su se uvažavale. Isto tako ja ne mogu suditi, dali je bio drug Tito zaista odgovoran za poboje i stvari zbog kojih je očigledno patilo mnogo ljudi, kao što ne mogu suditi, da je sasvim nedužan po tom pitanju. No, ja mogu jedino vjerovati, da su odgovorni više oni koji su ga okruživali i ne bar toliko on osobno, koliko mu se to pripisuje danas.
Vidi,
Osnovno u samoupravnom socijalistickom sistemu je da sredstva za rad ne pripaadaju pojedincu ili drzavi, kao sto si navodio primjere, nego onima koji rade.
Dakle, zgrade, prostorije, masine i sve ostalo je pripadalo svim zaposlenim u tom OUR-u.
Raddnici su trebali da sami odlucuju sta ce da proizvode, koliko, kako i kome da prodaju po kolikoj cijeni.
Zaradjeni novac od prodatog proizvoda, uz potrebne dazbine drzavi, bio je u vlasnistvu radnika tog preduzeca. Najveci dio je isao za plate, a odredjeni procenti za amortizaciju ili kupovinu novih sredstava za proizvodnju, penziono, zdravstveno i socijalno osiguraanje, a po dogovoru, moglo se izdvajati i za stambeno izdvajanje, izdvajanje za radnicka odmaralista, za sportske i kulturne sadrzaje i tako dalje.
Sto vise prodaju - sto su konkurentniji, i vise zarade, tim vise imaju za raspodjelu.

Zar to nije osnov trzisne ekonomije?
Uzmimo primjer slovenackog "Elana". Znas li kolike su njima bila primanja? Znas li gdje su oni imali zimske odmore (mozda cak i svoja odmaralista)? U Svajcarskoj.
I tamo su ih Svajcarci i vecina tamosnjih turista gledali kao imucnije.

A sad o svijesti - birokratija i tehnokratija je sve to u*ebavala iznutra. Malo ko je, zaista, to dozivljavao kao svoje.
Po sistemu: "Jbg, ako je moje, meni treba 2kg eksera, ja mogu iz preduzeca da ponesem kuci".
Rukovodilac, sef ili neko mu progleda kroz prste, pa on sefu progleda kroz prste kad mu zatreba mikser betona ili kamion pijeska.
Direktor progleda sefu kroz prste, pa se ovaj ne buni, kad direktor sagradi vilu sredstvima preduzeca...

To nije, niti je moglo biti ni s od samoupravljanja. To je bila anarhija.
A kad preduzece upadne u krizu zbog tih lopovluka, onda uskace drzava da intervenise kreditom ili nepovratnom pomocu. To je bila greska.

iz takve svijesti je proizasla ona pjesmica:
"Ala volim ovaj rezim,
plata ide a ja lezim"

i ona uzrecica mnogih radnika: "Ne mogu oni mene malo platit' koliko ja mogu malo radit"

E, ako ovo nije jasno, ovako, sazeto ukratko, onda pomoci nema i iluzorno je bilo sta pisati. Ispaalo bi po onom: "ti ga krsstis, a on prdi"... No  lol!

Sasvim je to tačno druže Poručniče i korektno si sazeo. Imaš plus. Sve se to sklada i s onim šta sam i sam navodio. Možda nije pogrešno ako naglasim, da je stvari moguče promatrati iz različitih kuteva. Greške su bile, to je nispodbitno. Isto tako moglo bi se nekim pogledom reči, da su največa greška upravo greškom i ne temeljitoščum (ne)iskorenjena ljulka od zrnja, imajuči u vidu i kolateralnu štetu. Čak sam i pogled u tom smjeru več iznjeo, no bio je taj post uklonjen, kako bi sigurno neko ne mogao ga prihvatiti samo kao pro et kontra razpravu. Pa se time slažem i to prihvačam. Isto tako u prilog tome bi mogla predpostavka, kako bi se odvijale stvari, da je pobjedila ona druga strana? Ja sam uvjeren, da bi bilo po tom pitanju još mnogo više nepravde i mnogo više koateralne štete. Pogotovo to mogu tvrdit za Sloveniju, što mi je poznatije i gdje su kolaboracionisti svoju sliku pokazali več za vreme samog rata. A kvizlingima i oporečnicima obračunale su na krut način sve zemlje u Europi i tome nebi ništa dodavao.   

Na kraju krajeva u svakom ratu i posle rata dešavaju se mnogo ružne stvari, pa zato nisam pristaš nikakvog militarizma i smatram se pacifistom, toliko više što nijedan rat nije doprinjeo nečemu boljemu nit nije rešio onoga zbog čega je bio započet. Revolucija je nešto drugo, a srečom ili nesrečom za nekoga, kod nas uz II. svetski rat se vršila i revolucija.  

Što se tiče samoupravljanja i tržištne privrede več sam rekao, da su to dvije različite kategorije. Ono što sam boldao u tvom tekstu stvarno nema veze sa tržištnom ekonomijom i u stvari više ukazuje na plansku privredu, što je rado oponose kritiki prošlog sistema. Naime, kad se odlučuje šta če da se proizvodi, koliko, kako i kome da se prodaje i po po kolikoj cijeni, to upravo nije u skladu sa tržištnimi zakonima, koji suprotiv to sve odreduju samo na principu ponude i potražnje. Ja zagovaram, da je privreda bila tržištna, a bilo je i elementa planskog gospodarstva, kako ga ima u svakoj ekonomiji o zavisnosti stepena regulacije pojedine države. 

No, hteo sam reči i to, da sam uvjeren, kako neče niko na forumu promeniti svojih stavova zbog toga što se tu navodi, pa zato nema smisla uvjeravati več uvjerene i dražiti one suprotno utvrđene. Isto tako mislimi, da nema smisla reagirati na neke iznesene i sasvim neargumentirane - više provokacije, nego ikakve činjenice. Ali diskusija je OK i ne vidim razloga, da se tema zatvara, sve dok je ona pristojna i ako ima tu i tamo iskrica. 

I da, ja se ne stidim reči toga, kako sam uvjeren u to, da bi mogli svi bolje živeti u zajdničkoj državi. Ako to neko shvača kao jugonostalgijom, onda neka budem i nostalgičar, ne smeta mi to. Ali ipak moram reči i ponovo naglasiti, da sam ujedno, uz sve dobro i tekako kritačan do mnogih stvari iz prošlosti. Pa i rekao sam več, da bi bio sigurno disident, da su sad ona vremena. A to sam u jedno ruko i danas.

_________________
Audaces fortuna iuvat
Na vrh Go down
pera84
Podpukovnik
Podpukovnik
pera84


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
BROJ POSTOVA: : 6178
ČLAN OD: : 2011-03-17
M(j)esto USA

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Icon_minitime29.08.14 16:07

PORUCNIK (citat):
Ja ih shvatam, i one koji se zezaju, i one isfrustrirane, i one mozgova ispranijih kaapitalizmom nego sto su nase BILE 'titoizmom' i ostale, koji ideoloski nisu bili za jednakost...
Shvatam i sebe sto se ovoliko bakcem... Jbg, oko 3 litre piva i ja se razlaprdam ko ceketalo na mlinu.



Licno sam u kategoriji onih kojima je redovna plata i pristojan zivot isprao mozak.
A opet, isto kao moj gore citirani kolega forumas, tu i tamo srubim koju litru piva.
Pa sam sad totalno zbunjen, u koju grupu pripadam.
Jel ima neki (skolovan) psiholog medju vama da mi pomogne?
Po zapadnim obicajima, placam 50% odmah i ostatak po obavljenom poslu.
A po staroj navici, cash ispod stola, (da izbjegnem porez).
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Icon_minitime29.08.14 16:28

pera84 (citat):
Licno sam u kategoriji onih kojima je redovna plata i pristojan zivot isprao mozak.
A opet, isto kao moj gore citirani kolega forumas, tu i tamo srubim koju litru piva.
Jel ima neki (skolovan) psiholog medju vama da mi pomogne?

Bolje je sad bez redovne plaće. Smile
S njom se opustiš previše, ovako je stalna borba, prisili te život na snalaženje i razmišljanje.
Inače može atrofirat mozak.
(To ti je jedno laičko psihološko mišljenje.)
Jebeš život kad prebaciš režije na tekući račun i onda ti odbija svaki mjesec od redovne plaće koja redovno sjeda.
Ni ne vidiš račune, pa kakav je to život??

Oni radoznaliji i avanturističkog duha bez redovne plaće su još uz to i podstanari.
I imaju obitelj.
To su doživljaji!!! Smile cheers
Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik
BEOGRAD


Prim(j)eran Vojnik PV
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 1648
ČLAN OD: : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Icon_minitime29.08.14 17:17

pera84 (citat):
Citat :
Licno sam u kategoriji onih kojima je redovna plata i pristojan zivot isprao mozak.

Mozda zvuci indiskretno ali koliko bodova imas? Laughing
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Icon_minitime29.08.14 17:24

bojnik (citat):
PORUCNIK (citat):
Citat :
Izvini, druze, a koju si ti skolu zavrsio?
Druže poručniće, nemoj da podcjenjuješ ljude glede obrazovanja, a u svezi obrane lika i djela JBT kojega sdušno braniš. Znam da ti je malo teže kao bivšem oficiru (ne svima) prihvatiti da ima i drugaćijih mišljenja, zato Pope mani se ćorava posla.
Zar je pitanje o obrazovanju i mjestu zivljenja podcjenjivanje?
Vec sam istakao na par mjesta svoj stav o obrazovanju.

Ne vidim sta ima tu uvredljivo. Pitao sam i da li je zivio u SFRJ. Zasto bioh potcenjivao nekog ko ima drugacije misljenje o JBT.
Pitao sam zbog nepoznavanja nekih stvari. podcjenjivanje je posljednja stvar koju bih radio. Time bih vise podcijenio sebe, nego osubu koju bih pokusao da podcijenim.

Malo je ljudi ovdje koji vole JBT i to je licna stvar. Ali, ako vec diskutujemo, da to radimo razlozno.

Zao mi je i izvinjavam se ako se neko nasao uvrijedjen!

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Icon_minitime29.08.14 17:28

bojnik (citat):
PORUCNIK (citat):
Četni evidentičar (citat):


Druže poručnik tačno je to, da je odbijala svoju penziju iz tog razloga, da ju dobi po drugu Titu koja ji je i pripadala, no nisu joj je dali.  

A omenjeni dokumentarac meni se nije činio baš objektivan.
Nije je dobila, na zalost i sramotu svih nas!

Ne znam koji je omiljeni dokumentarac...
Svojedobno Država Hrvatska je ponudila Jovanki Domovnicu (ipak jerođena u Korenici) i Putovnicu, smještaj i mirovinu, no ona je to u svojoj komunističkoj maniri odbila, jer bi joj teško bilo živjeti u Državi Hrvatskoj.
E, to je stvar za diskusiju. I nije za ovu temu.

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Icon_minitime29.08.14 17:32

Gringo (citat):

Daj drug Bojnik, kaj si takav ti odmah napadaš i hoćeš protjerivati i tući našeg Poručnika a ne znaš da je on možda sam Joža Broz, glavom i cigarom,......samo on je sad opet u Ilegali, zato je uzeo ovo konspirativno ime sad nije više Tito....nisi znal??? , .......vidiš kak si neinformiran, to je i Max kriv, opet mu se kroz službu sigurnosti provukao Joža....ma on je takav, jednostavo,.... ipak je čovjek uspio izbječi sve zamke i uvijek je našel nekakvog siromaka kojeg je oblekel u svoju odoru a on je na vrijeme zbirsal kad je bilo gusto!!!
Zagorec ili ne ali da je sposoben i pameten kaj da je pravi.... Bok i Bogmić je!!! lol!
Hvala na pojasnjenju, druze Gringo lol!

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
pera84
Podpukovnik
Podpukovnik
pera84


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
BROJ POSTOVA: : 6178
ČLAN OD: : 2011-03-17
M(j)esto USA

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Icon_minitime29.08.14 17:44

BEOGRAD (citat):
pera84 (citat):
Citat :
Licno sam u kategoriji onih kojima je redovna plata i pristojan zivot isprao mozak.

Mozda zvuci indiskretno ali koliko bodova imas? Laughing

Nije bitno koliko bodova, bitno je koliki je bod. Znas da se mijenja svaki mjesec. Wink
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Icon_minitime29.08.14 17:48

Ovo sam već napisao u zaključanoj temi.
Taj dan smo stavljali krov na kuću.Kao i što je bilo za očekivati na kraju posla dva janjca i odojak a u pauzama pršut,sir.Navečer su se svi dobro zapili ali kako se dnevnik obavezno gledao da bi se vidila situacija sa starim,tv je non-stop radio.Kad se pojavio snimak koji ste stavili nastao je muk.Dalje ne treba ništa više govoriti.Znam da sam išao kupovati Slobodnu,Večernjak,Politiku ali je sve bilo rasprodano deset dana iza smrti.Dali su ljudi plakali danas je glupo o tom pričati jer oni koji su najviše cmizdrili i kunili se u Titovo ime danas tvrde da su morali plakati.Serem ih sa duda jer sam ih i ja vidio a danas su svi dobrostoječi političari i biznismeni.Već sam jednom napisao - povijest je jedno a svatko će je na drugačiji način prepričavati i izvrćati.Do '90 su sirene na dan smrti svirale a školarci,radnici su se ustali ili ostali na mjestu taj trenutak.Voljeli ga ili ne još dugo,dugo će puniti ne samo naslovnice novina sa ovih prostora već i svjetskih.Dali je znao da će iza njega nestati SFRJ,znao je sigurno jer i sam Ustav iz '74 je bio daleko od onog što je on zamišljao stvarajući državu.Vjerujem da jedino nije mogao pretpostaviti da će SFRJ nestati u takvom jadnom scenariju.Toliko o starom dok ne iskrsne nešto novo vezano za njega.

Part II
Za sve ostalo s tempom pisanja kojim ste krenuli postavio bih samo jedno jedino pitanje.Koliko je vas za vrijeme SFRJ bilo u iti jednoj zemlji sa istim ili sličnim uređenjem kao kod nas.Ovo pitam jer sam imao priliku obići Mađarsku,Poljsku,Ex Čehoslovačku,Rumunjsku i.t.d.Apsolutno nigdje nisam vidio privatnu mesnicu,privatne kafiće,discoteke,privatne poduzetnike s kamionima i bagerima,privatne ugostiteljsko-turističke sadržaje(pok.djed u knjigi gostiju ima-sad i ja prvog gosta Njemca '62 godine),privatne građevinske firme i.t.d.Ja osobno u niti jednoj navedenoj državi gore nisam vidio niti slova od ovog što sam nabrojao tu kod nas.Kruv te hebo pa živili su ko u jazbini,policijski sat,šaptanje po cesti,bijeda čemer i jad.Niti uzdižem JBT-a niti ga pljujem niti želim više ulaziti u dublje analize Đilasa,Rankovića,Krajačića,Stambolića i.t.d. ali sistem u kojem smo jedno vrijeme živjeli je bio čisto kapitalistički i nije imao nikakve poveznice sa socijalističkim,toliko..

_________________
RIJEČI KOJE NISU POPRAČENE DJELIMA,BEZNAČAJNE SU..
CHE ......    [You must be registered and logged in to see this image.]


Matrix: komentar modifikovan dana: 29.08.14 17:50; prepravljeno ukupno 2 puta
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Icon_minitime29.08.14 17:49

PORUCNIK (citat):
bojnik (citat):
Svojedobno Država Hrvatska je ponudila Jovanki Domovnicu (ipak jerođena u Korenici) i Putovnicu, smještaj i mirovinu, no ona je to u svojoj komunističkoj maniri odbila, jer bi joj teško bilo živjeti u Državi Hrvatskoj.

E, to je stvar za diskusiju. I nije za ovu temu.

Uz napomenu da je u ovom slučaju pitanje državljanstva bila jasna i (tehnička) stvar.
Jovanka Broz je mogla izvaditi domovnicu u najbližem matičnom uredu RH za par minuta, ne pitajući nikoga ni za što. (Sve je informatički umreženo, mogla ju je dobiti i poštom na zahtjev.)
Svi rođeni na teritoriju današnje RH imaju domovnicu automatizmom.
Žele li je illi ne, njihova stvar, i onome tko ga ima porijeklom ili rođenjem državljanstvo se ne može oduzeti.
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Icon_minitime29.08.14 18:07

East&West (citat):


I treba da se zatvori,  ovde je dovoljno o njemu rečeno i lepoga i ružnoga i objektivnog i malicioznog i proverneog i neproverenog..... Svako dalje pisanje preti da dovede  do uzajamnog omalovažavanja među članovima, a nagoveštaja između redova  već ima u vidljivoj formi.


Smatram da nije potreba zaključavati jer uvijek iskrsne nešto novo a polemike i nesuglasica će biti na bilo kojoj temi.Najvažnije od svega je da nema omalovažavanja i uzajamnog vrijeđanja jer JBT-a kao i SFRJ više nema a u onakvom uređenju se više nikad neće nigdje u svijetu niti pojaviti.Tu mislim i na sve dobro i na sve loše što se piše o JBT-u a spadam u one kojima je i tad i sad bilo dobro s razlikom da sam onda išao u crkvu a sad ne osim kad su vjenjčanja,krštenja,pričesti,krizme.Čak i na sprovodima svojim kolegama ne idem na misu nego odslušam trubu,počasni plotun,vojnički otpozdravim,zapalim cigaret i odem u birtiju..

_________________
RIJEČI KOJE NISU POPRAČENE DJELIMA,BEZNAČAJNE SU..
CHE ......    [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Icon_minitime29.08.14 18:23

Četni evidentičar (citat):

Što se tiče samoupravljanja i tržištne privrede več sam rekao, da su to dvije različite kategorije. Ono što sam boldao u tvom tekstu stvarno nema veze sa tržištnom ekonomijom i u stvari više ukazuje na plansku privredu, što je rado oponose kritiki prošlog sistema. Naime, kad se odlučuje šta če da se proizvodi, koliko, kako i kome da se prodaje i po po kolikoj cijeni, to upravo nije u skladu sa tržištnimi zakonima, koji suprotiv to sve odreduju samo na principu ponude i potražnje. Ja zagovaram, da je privreda bila tržištna, a bilo je i elementa planskog gospodarstva, kako ga ima u svakoj ekonomiji o zavisnosti stepena regulacije pojedine države. 


I da, ja se ne stidim reči toga, kako sam uvjeren u to, da bi mogli svi bolje živeti u zajdničkoj državi. Ako to neko shvača kao jugonostalgijom, onda neka budem i nostalgičar, ne smeta mi to. Ali ipak moram reči i ponovo naglasiti, da sam ujedno, uz sve dobro i tekako kritačan do mnogih stvari iz prošlosti. Pa i rekao sam več, da bi bio sigurno disident, da su sad ona vremena. A to sam u jedno ruko i danas.
Znas li nekog vlasnika firme, koji ne planira sta, kako  i koliko da proizvede, kako i gdje da to plasira, po kojij cijeni i koliko ce da zaradi?
Vidi kako bi moglo ispasti, kad bi trzisna privreda bila to, kako si ovdje opisao:
Proizvodjac izadje na trziste i vidi da je u prodaji malo cipela i da su im (po zakonu trzista) visoke cijene. Dodje u fabriku i proizvede cipele u vecoj okolini i ocekuje dobru zaradu. Medjutim, kad dodje na trziste, shvati da je i drugi proizvodjac vidio da nedostaje cipela, pa je i on pomislio isto i, takodje, napravio mnogo cipela. Umjesto da zarade, zbog velike ponude pala je potraznja, a sa njom i cijene.
Isto, tako su u istu zamku mogle upasti i fabrike koje su vlasnistvo radnika. Zar ne? Tu se iskazivala sposobnost upravitelja preduzeca, bilo da je privatno ili drustveno. Zbog svijesti, vise je bilo nepotizma, mita, korupcije i sl u drustvenim preduzecima. Privatnik znaa i osjeca da je to njegovo i, kao dobar domacin, to cuva. U drustvenom preduzecu upravnik to zna, ali ne osjeca kao svoje, pa i ne ccuva bas tako. Siguran sam da me razumijes i da ces se sloziti.

Sustinska razlika je samo o vlasnistvu sredstava i raspodjeli dohotka. Privatnik, kao vlasnik sredstava za proizvodnju, poslije obaveza prema drzaavi (ako ih ne izbjegne) isplacuje radnicima najamninu po trzisnoj vrijednosti, a ne po dobiti koju su ostvarili. Takodje, zavisno od drzave, zdravstveno i penziono osiguranje radnika (cesto se i to izbjegava).

Naravno, bilo je i elemenata planske privrede. Koliko znam FAP nije proizvodio 'luksuzne' automobile, a mislim ni TAM. To su radile TAS i "Zastava". I nije bilo konkurencije, svi su imali trziste i svima dobro.

Ja priznajem da sam jugonostalgicar. Zao mi je tolikih zrtava. Da nam je bar bolji zivot, bolji standard, veca demokratija... No, tako je kako je i necu da propagiram tu ideju.

Ne znam zasto mi, poslije nekog citata, ova slova ispadnu ovako podebljana, pa ispada kao da nesto naglasavam. Valjdaa treba da kliknem na neku od ovih ikonica gore. No nije to tako cesto.

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Icon_minitime29.08.14 18:27


Oprostite drugovi, ali moram se malo nasmijati kad vidim da su najglasniji na ekonomskim (i inim pitanjima u vezi toga) oni koji su barem svoju egzistenciju doživotno riješili (po bilo kojoj osnovi.) Very Happy

Znači vi brinete što će s nama običnim smrtinicma bit?

Lijepo čovjekoljublje, nama što.
Na vrh Go down
halo 92
Desetar
Desetar



BROJ POSTOVA: : 280
ČLAN OD: : 2014-08-22
M(j)esto Beograd

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Icon_minitime29.08.14 18:29

Valja dodati, kada već pričamo o svemu vezano za JBT, da se u toj zemlji vrlo loše živelo nekih petnaest do dvadeset godina posle oslobođenja. Prvih nekoliko godina je vladala bukvalna glad, što zbog loših godina, što zbog slanja hrane u SSSR. Narod je preživeo zahvaljujući paketima koje su slale zapadne zemlje i zahvaljujući svom prirodnom nagonu za samoodržanjem. Sistem u takvoj zemlji se nije mnogo razlikovao od sistema u ostalim zemljama istočnog lagera. Početkom šezdesetih godina, kada je JBT uglavnom završio posao koji je zapad njemu dao (posebno oko nesvrstanih) i kada je prestala novčana pomoć, zemlja se suočila sa mogućom ekonomskom eksplozijom (masa seljačkog stanovništva koja je bila zavedena slatkim pričama o plati, stanu i lagodnom životu u gradu, tražila je posao), a posla nije bilo. Tada je JBT otvorio granice, podelio pasoše i narod je masovno počeo da odlazi na rad u zapadnu Evropu. Od njihovog rada se dobrim delom izdržavao i narod u bivšoj Jugi.
Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik
BEOGRAD


Prim(j)eran Vojnik PV
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 1648
ČLAN OD: : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Icon_minitime29.08.14 18:30

Max Blitz (citat):
Citat :
Uz napomenu da je u ovom slučaju pitanje državljanstva bila jasna i (tehnička) stvar.
Jovanka Broz je mogla izvaditi domovnicu u najbližem matičnom uredu RH za par minuta, ne pitajući nikoga ni za što.
Mislim da ne treba siriti raspravu na Jovanku Broz , pogotovo zadnjih 10tak godina njenog zivota. Ona je bila prilicno senilna, davala je neke nebulozne izjave, koje je tabloidna stampa zloupotrebljavala. O njoj su brinuli neki rodjaci ali ocigledno ne najbolje jer su je vise puta nasli u jadnom stanju.Zato sa rezervom uzimam neke njene odluke jer je pitanje koliko su zapravo njene.
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Icon_minitime29.08.14 18:35

pera84 (citat):

Licno sam u kategoriji onih kojima je redovna plata i pristojan zivot isprao mozak.
A opet, isto kao moj gore citirani kolega forumas, tu i tamo srubim koju litru piva.
Pa sam sad totalno zbunjen, u koju grupu pripadam.
Jel ima neki (skolovan) psiholog medju vama da mi pomogne?
Po zapadnim obicajima, placam 50% odmah i ostatak po obavljenom poslu.
A po staroj navici, cash ispod stola, (da izbjegnem porez).
Jos ako je redovna cheers
Znas kako rece Izet Fazlinovic Combetu, mislim:
- Znas li ti koliko ljudi danas ne radi i ne prima platu? A ti bi i da radis i da primas platu? E ne moze oboje.

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Icon_minitime29.08.14 18:40

PORUCNIK (citat):
priznajem da sam jugonostalgicar. Zao mi je tolikih zrtava. Da nam je bar bolji zivot, bolji standard, veca demokratija... No, tako je kako je i necu da propagiram tu ideju.

Koju ideju?
Što nam nudiš, budi jasniji.

Morate shvatit, a mislim da shvaćate, samo to treba prihvatiti, da čovjek koji se za nešto od ranije izjasni da je bilo dobro, nije nužno i (jugo)nostalgičar.
Također je puno više onih koji su pozitivno nostalgičini prema nekim ekonomskim rješenjima od ranije, nego prema političkim.
Nemojte to smetnuti s uma.
Ako trpate sve zajedno, zaključci su krivi.
Iako su u ovom slučaju ekonomija i politika bile nužno povezane.

Nerijetko se nasmijem u nekom društvu (alkoholno piće je obavezno) pa čujem najprije od istog čovjeka rafalnu paljbu po Titu, a zatim poduži monolog s onim što je bilo dobro u prošlom sistemu.
(To je redovita kombinacija, napominjem C2H5OH gotovo neizostavan.  Laughing  )

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Icon_minitime29.08.14 18:45

BEOGRAD (citat):
Max Blitz (citat):
Uz napomenu da je u ovom slučaju pitanje državljanstva bila jasna i (tehnička) stvar.
Jovanka Broz je mogla izvaditi domovnicu u najbližem matičnom uredu RH za par minuta, ne pitajući nikoga ni za što.

Mislim da ne treba siriti raspravu na Jovanku Broz , pogotovo zadnjih 10tak godina njenog zivota. Ona je bila prilicno senilna, davala je neke nebulozne izjave, koje je tabloidna stampa zloupotrebljavala. O njoj su brinuli neki rodjaci ali ocigledno ne najbolje jer su je vise puta nasli u jadnom stanju.Zato sa rezervom uzimam neke njene odluke jer je pitanje koliko su zapravo njene.

U redu, htio sam samo napomenuti da RH nije imala ama baš nikakve zakonske osnove kojom bi joj mogla uskratiti domovnicu, pa da ta priča ne ispadne kao 'naša' dobra volja ili ustupak.
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Icon_minitime29.08.14 18:45

Matrix (citat):


Smatram da nije potreba zaključavati jer uvijek iskrsne nešto novo a polemike i nesuglasica će biti na bilo kojoj temi.Najvažnije od svega je da nema omalovažavanja i uzajamnog vrijeđanja jer JBT-a kao i SFRJ više nema a u onakvom uređenju se više nikad neće nigdje u svijetu niti pojaviti.Tu mislim i na sve dobro i na sve loše što se piše o JBT-u a spadam u one kojima je i tad i sad bilo dobro s razlikom da sam onda išao u crkvu a sad ne osim kad su vjenjčanja,krštenja,pričesti,krizme.Čak i na sprovodima svojim kolegama ne idem na misu nego odslušam trubu,počasni plotun,vojnički otpozdravim,zapalim cigaret i odem u birtiju..
Mnogo napisanog je prosirivalo temu. Mozda da se otvori tema "POiV u JNA" pa da se tamo prebace postovi o samoupravljanju i slicno.

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Icon_minitime29.08.14 18:49

Max Blitz (citat):

Oprostite drugovi, ali moram se malo nasmijati kad vidim da su najglasniji na ekonomskim (i inim pitanjima u vezi toga) oni koji su barem svoju egzistenciju doživotno riješili (po bilo kojoj osnovi.) Very Happy

Znači vi brinete što će s nama običnim smrtinicma bit?

Lijepo čovjekoljublje, nama što.
Solidarnost je podrazumijevana karakteristika pristalica komunizma.
Osim toga, i mi imamo clanove porodice, rodbine, prijatelja, koji zive od danas do sutra i svaki dan im je neizvjestan.

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Icon_minitime29.08.14 18:53

Jedna tako kompleksna tema teško se može držati nekih zadanih imaginarnih okvira tu ima i digresije što je sasvim razumljivo i sukladno istoj!!
Gotovo je nemoguće obraditi istu bez svestranijih pogleda, a oni su naravno vrlo različiti iz jedne krajnosti do druge, kad je takav  i lik!!!

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Icon_minitime29.08.14 19:12

halo 92 (citat):
Valja dodati, kada već pričamo o svemu vezano za JBT, da se u toj zemlji vrlo loše živelo nekih petnaest do dvadeset godina posle oslobođenja. Prvih nekoliko godina je vladala bukvalna glad, što zbog loših godina, što zbog slanja hrane u SSSR. Narod je preživeo zahvaljujući paketima koje su slale zapadne zemlje i zahvaljujući svom prirodnom nagonu za samoodržanjem. Sistem u takvoj zemlji se nije mnogo razlikovao od sistema u ostalim zemljama istočnog lagera. Početkom šezdesetih godina, kada je JBT uglavnom završio posao koji je zapad njemu dao (posebno oko nesvrstanih) i kada je prestala novčana pomoć, zemlja se suočila sa mogućom ekonomskom eksplozijom (masa seljačkog stanovništva koja je bila zavedena slatkim pričama o plati, stanu i lagodnom životu u gradu, tražila je posao), a posla nije bilo. Tada je JBT otvorio granice, podelio pasoše i narod je masovno počeo da odlazi na rad u zapadnu Evropu. Od njihovog rada se dobrim delom izdržavao i narod u bivšoj Jugi.
Nije samo to sto si naveo. Razlog za toliku glad je bila i greska JBT da socijalizam izgradjuje po bukvalno modelu SSSR. Poslije rezolucije IB, htio je pokazati "da smo veci sovjeti od sovjeta", uvodeci radne zamljoradnicke zadruge, 'nasilnu' industralizaciju (na neki nacin) i sl.

Kazu da je prihod deviza od gastarbajtera, koje su slali svojim porodicama i rodbini, bio veci od ukupnog izvoza drzave. To stoji.

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Icon_minitime29.08.14 19:14

Max Blitz (citat):

Oprostite drugovi, ali moram se malo nasmijati kad vidim da su najglasniji na ekonomskim (i inim pitanjima u vezi toga) oni koji su barem svoju egzistenciju doživotno riješili (po bilo kojoj osnovi.) Very Happy

Znači vi brinete što će s nama običnim smrtinicma bit?

Lijepo čovjekoljublje, nama što.


Ne treba biti pametan da se vidi na koga se ovo odnosi Max Wink .Ja sam se izjasnio u odgovarajućoj temi i puno ostalih o svojoj egzistenciji,radu,smrtnicima i čovjekoljublju.Da ti još jednom ponovim kao i drugima jer se ne sramim niti bojim bilo koga jer sam prošao dosta toga da me boli i ona stvar hoću li sad ili noćas biti proglašen mrtvim.U vojnoj mirovini sam od 2001 godine,bio sam pripadnik 1.GB.,4GB.,9.GB i 1.HGZ - Bojne Zrinski po potrebnim zadacima i dužnostima.O ranjavanjima i ostalom ne želim ići dalje osim da sam bio častan vojnik JNA,podoficir/dočasnik i oficir/časnik HV-a.U niti jednoj vojsci nisam želio čin ali sam ga školovanjem morao imati.Umirovljen sam na procjenu invalidske komisije a ne osobno.Moji su se bavili turizmom kao i ja u SFRJ a sad u Republici Hrvatskoj,završio sam ugostiteljsku školu,fakultet u Opatiji,radio po elitnim hotelima i restoranima do s*anja.Dali mi je loše bilo prije ili sad to govore godine ali dok mogu hodati dobro je.Dnevnik,novine i ostala trovačka s*anja ne čitam jer sam još uvijek dovoljno pametan da znam što će sutra pisati ili pričati da bi s*ebali ionako već s*eban narod.Trovače i nacionaliste mrzim i taj smrad ne zaobilazim nego ga uništavam i napalmom ako treba.JBT-a i SFRJ više nema kao ni puno drugih velikih sila i osoba/ličnosti.E sad se tema može i pročistiti a i ne mora jer večina zna ovo što sam napisao iako tu fali puno toga iz mog burnog života koji bih ponovio u detalje osim ratnih s*anja koja se nadam više bar na ovim prostorima neće ponoviti.Kome smeta napisano ja mu ne mogu pomoći jer smo večina bila iza JBT-a i '91 na zajedničkim ili suprotnim stranama kao i tu pa opet pišemo i družimo se,adio.

_________________
RIJEČI KOJE NISU POPRAČENE DJELIMA,BEZNAČAJNE SU..
CHE ......    [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Icon_minitime29.08.14 19:18

Max Blitz (citat):
PORUCNIK (citat):
priznajem da sam jugonostalgicar. Zao mi je tolikih zrtava. Da nam je bar bolji zivot, bolji standard, veca demokratija... No, tako je kako je i necu da propagiram tu ideju.

Koju ideju?
Što nam nudiš, budi jasniji.

Morate shvatit, a mislim da shvaćate, samo to treba prihvatiti, da čovjek koji se za nešto od ranije izjasni da je bilo dobro, nije nužno i (jugo)nostalgičar.
Također je puno više onih koji su pozitivno nostalgičini prema nekim ekonomskim rješenjima od ranije, nego prema političkim.
Nemojte to smetnuti s uma.
Ako trpate sve zajedno, zaključci su krivi.
Iako su u ovom slučaju ekonomija i politika bile nužno povezane.

Nerijetko se nasmijem u nekom društvu (alkoholno piće je obavezno) pa čujem najprije od istog čovjeka rafalnu paljbu po Titu, a zatim poduži monolog s onim što je bilo dobro u prošlom sistemu.
(To je redovita kombinacija, napominjem C2H5OH gotovo neizostavan.  Laughing  )

Trebalo je da 'propagiram' stavim pod navodnicima. U pravilu foruma je napomenuto da je to zabranjeno. Ne nudim nist, dakle.

Boze moj, bilo je i dobrih i losih stvari. Zasto negirati? Svi smo iskusili dio zivota u tom sistemu i imamo razlicita iskustva, aali nee treba uopstavati. Sagledati stvar sa vise strana, pa onda zakljuciti.

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness


PORUCNIK: komentar modifikovan dana: 29.08.14 19:19; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik
BEOGRAD


Prim(j)eran Vojnik PV
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 1648
ČLAN OD: : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Icon_minitime29.08.14 19:19

PORUCNIK (citat):
Citat :
Kazu da je prihod deviza od gastarbajtera, koje su slali svojim porodicama i rodbini, bio veci od ukupnog izvoza drzave. To stoji.
Jos jedna od urbanih legendi.Izvoz SFRJ je 1988me bio 13 milijardi dolara.U Nemackoj je zivelo oko milion gastarbajtera, a neka je bilo jos toliko u ostalim zemljama. To izadje na $6500 godisnje po gastarbajteru, ukljucujuci i bebe. Laughing
Na vrh Go down
pera84
Podpukovnik
Podpukovnik
pera84


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
BROJ POSTOVA: : 6178
ČLAN OD: : 2011-03-17
M(j)esto USA

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Icon_minitime29.08.14 19:20

Max Blitz (citat):

Oprostite drugovi, ali moram se malo nasmijati kad vidim da su najglasniji na ekonomskim (i inim pitanjima u vezi toga) oni koji su barem svoju egzistenciju doživotno riješili (po bilo kojoj osnovi.) Very Happy

Znači vi brinete što će s nama običnim smrtinicma bit?

Lijepo čovjekoljublje, nama što.

Naravno.
Jer bi se vrlo lako mogli sjetiti da (po dobrom starom obicaju nacionalizacije) otmete od onih koji imaju. Laughing
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Icon_minitime29.08.14 19:23

BEOGRAD (citat):
PORUCNIK (citat):
Citat :
Kazu da je prihod deviza od gastarbajtera, koje su slali svojim porodicama i rodbini, bio veci od ukupnog izvoza drzave. To stoji.
Jos jedna od urbanih legendi.Izvoz SFRJ je 1988me bio 13 milijardi dolara.U Nemackoj je zivelo oko milion gastarbajtera, a neka je bilo jos toliko u ostalim zemljama. To izadje na $6500 godisnje po gastarbajteru, ukljucujuci i bebe. Laughing
Valjda se to, sto sam cuo, odnosi na oeriod 65.-75.
Informaciju nisam provjeravao. Moguce da i jeste netacan podatak. Svasta se prica.

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
pera84
Podpukovnik
Podpukovnik
pera84


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
BROJ POSTOVA: : 6178
ČLAN OD: : 2011-03-17
M(j)esto USA

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Icon_minitime29.08.14 19:34

BEOGRAD (citat):
PORUCNIK (citat):
Citat :
Kazu da je prihod deviza od gastarbajtera, koje su slali svojim porodicama i rodbini, bio veci od ukupnog izvoza drzave. To stoji.
Jos jedna od urbanih legendi.Izvoz SFRJ je 1988me bio 13 milijardi dolara.U Nemackoj je zivelo oko milion gastarbajtera, a neka je bilo jos toliko u ostalim zemljama. To izadje na $6500 godisnje po gastarbajteru, ukljucujuci i bebe. Laughing

I jos ako tu oduzmes Pirocance, koji ne da nisu slali nego su jos pisali u rodni kraj da im se posalje koji dinar.... lol!
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Icon_minitime29.08.14 19:40

PORUCNIK (citat):
Trebalo je da 'propagiram' stavim pod navodnicima. U pravilu foruma je napomenuto da je to zabranjeno. Ne nudim nist, dakle.

Za sljedeći period, a koliko dug će bit, tko zna:   ... ... Smile
Ekonomska suradnja i trgovina svakako, također i ona neformalna koja se podrazumijeva pod čistio ljudsko druženje.
Političke intergacije nikako, osim onih kojima su povezane zemlje EU.
I mislim da je to to što se nas i naše djece tiče.
Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik
BEOGRAD


Prim(j)eran Vojnik PV
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 1648
ČLAN OD: : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Icon_minitime29.08.14 19:40

pera84 (citat):
Citat :

I jos ako tu oduzmes Pirocance, koji ne da nisu slali nego su jos pisali u rodni kraj da im se posalje koji dinar.... lol!
Zezas se ali nisi daleko od istine. Ja sam se u to vreme kao student grebao od brata. On je vec radio, a neko mora da pomogne nejac. Laughing
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Icon_minitime29.08.14 19:49

Max Blitz (citat):
PORUCNIK (citat):
Trebalo je da 'propagiram' stavim pod navodnicima. U pravilu foruma je napomenuto da je to zabranjeno. Ne nudim nist, dakle.

Za sljedeći period, a koliko dug će bit, tko zna:   ... ... Smile
Ekonomska suradnja i trgovina svakako, također i ona neformalna koja se podrazumijeva pod čistio ljudsko druženje.
Političke intergacije nikako, osim onih kojima su povezane zemlje EU.
I mislim da je to to što se nas i naše djece tiče.
Dok se ne reinkarnira JBT granata
Politicka? Pa mi ne znamo ni sta cemo sa nasim politicarima. Sta ce nam dodatni zatvor

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Icon_minitime29.08.14 19:51

BEOGRAD (citat):
Zezas se ali nisi daleko od istine. Ja sam se u to vreme kao student grebao od brata. On je vec radio, a neko mora da pomogne nejac. Laughing

Studirao si u Americi, a brat je radio ovdje i slao ti koji dinar? Very Happy

Beograd.... [You must be registered and logged in to see this image.]  king   

Ima jedan dobar izraz - nenadjebivo... Laughing
Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik
BEOGRAD


Prim(j)eran Vojnik PV
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 1648
ČLAN OD: : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Icon_minitime29.08.14 19:55

Max Blitz (citat):
Citat :
Studirao si u Americi, a brat je radio ovdje i slao ti koji dinar? Very Happy

Beograd.... [You must be registered and logged in to see this image.]  king   

Ima jedan dobar izraz - nenadjebivo... Laughing
Brat je tada radio u Kanadi, a slao je lovu meni u SAD. Laughing
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Icon_minitime29.08.14 19:59

BEOGRAD (citat):
Brat je tada radio u Kanadi, a slao je lovu meni u SAD. Laughing

Uh, dobro je,  Smile (welcome back to reality) ipak sam pustio previše mašti na volju.... Laughing  Laughing
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Icon_minitime29.08.14 20:09

PORUCNIK (citat):
Politicka? Pa mi ne znamo ni sta cemo sa nasim politicarima. Sta ce nam dodatni...

To je draž današnjih izbora svake četiri godine.  cheers
I uvjeren sam da je puno manje muljaže (varanja s glasačkim listićima) nego što se prikazuje.

Postojao je jedan sistem ranije za kojeg bih osobno mogao reći puno hvale, koliko sam o tome čitao, a zvao se prosvijećeni apsolutizam.
Dakle, jedna osoba - vladar npr. dekretom odluči i naredi da sva djeca moraju ići u školu, iako bi narod na nekom referendumu odlučio drugačije.
Nažalost, zbog mogućnosti zloupotrebe taj oblik vladavine je odbačen iako su se neki njegovi dijelovi i danas zadržali, opet npr. ne može se postaviti referendum o ama baš svim mogućim pitanjima koje bi nekome mogla pasti napamet.
Na vrh Go down
halo 92
Desetar
Desetar



BROJ POSTOVA: : 280
ČLAN OD: : 2014-08-22
M(j)esto Beograd

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Icon_minitime29.08.14 20:13

BEOGRAD (citat):
PORUCNIK (citat):
Citat :
Kazu da je prihod deviza od gastarbajtera, koje su slali svojim porodicama i rodbini, bio veci od ukupnog izvoza drzave. To stoji.
Jos jedna od urbanih legendi.Izvoz SFRJ je 1988me bio 13 milijardi dolara.U Nemackoj je zivelo oko milion gastarbajtera, a neka je bilo jos toliko u ostalim zemljama. To izadje na $6500 godisnje po gastarbajteru, ukljucujuci i bebe. Laughing

Legenda ili ne, tek računica kaže da samo Srbija sada ima oko 3 milijarde evra godišnjeg prihoda od svojih ljudi koji rade u inistranstvu. Verujem da postoje podaci i za onu Jugoslaviju sa dvadeset miliona ljudi.
Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik
BEOGRAD


Prim(j)eran Vojnik PV
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 1648
ČLAN OD: : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Icon_minitime29.08.14 20:19

halo 92 (citat):
Citat :
Legenda ili ne, tek računica kaže da samo Srbija sada ima oko 3 milijarde evra godišnjeg prihoda od svojih ljudi koji rade u inistranstvu. Verujem da postoje podaci i za onu Jugoslaviju sa dvadeset miliona ljudi.
Vrlo je diskutablno koliko su ti danasnji podatci tacni.
Na vrh Go down
Sponsored content





IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 7 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO
Na vrh 
Stranica 7/10Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-
» IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO
» Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg
» IN MEMORIAM-Vlada Divljan
» In Memoriam: Predrag Lakić - Laki (1955 - 2014)
» Maršal Tito Priština 89/90

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: VOJNA PLATFORMA :: Vojna Historija / Vojna Povijest / Војна историја-
Idi na: