FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO

Go down 
+19
Stazio
vargas
pera84
dpuric
East&West
lacoš
dinosaurus
vladimir
bojnik
semsudin
SveJug
ianmarkk
more6
PORUCNIK
pukovnik
Četni evidentičar
Gringo
BEOGRAD
Max Blitz
23 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AutorPoruka
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Icon_minitime25.08.14 16:44

Pa vidis li, dinos, kako je ustajanje i aplauz bilo usiljeno, a ne spontano. Sve je bilo to zbog straha od tog nikakvog drzavnika i najveceg diktatora.
Samo cekam da se javi neko ko ce reci da je taj klipan, JBT, napravio najvecu gresku u ljudskoj istoriji, sto je zaebo Hitlera, jer da nije, Hico bi na vrijeme stigao da okupira SSSR, prije zime, a onda bi mu bilo puno lakse sa Velikom Britanijom, a bogami i USA.
Uostalom, sto se i ku*cio, kad svi, ionako, jedva cekamo Dojcland, ili da odemo tamo na rad, ili da ona dodje ovdje.

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
pera84
Podpukovnik
Podpukovnik
pera84


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
BROJ POSTOVA: : 6178
ČLAN OD: : 2011-03-17
M(j)esto USA

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Icon_minitime25.08.14 16:53

Četni evidentičar (citat):
Pa da, upravo zbog toga što je valjalo (ne da preterujem - kako se ipak zna, da je bilo i mnogo toga što nije valjalo) i zato, da se to ne bi prihvačalo u večem delu sveta ili barem da nebi postojalo za usporedbu, treba je bilo sve snage usmjeriti, da se ta koncept sruši.  Ko je imao takve interese valjda je jasno. 

Ziva istina!

I YUGO je postao prijetnja za svjetsku auto-industriju pa je uspaniceni Zapad sve uradio da propadne "Zastava"!!!

Rolling EyesRolling Eyes
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Icon_minitime25.08.14 17:01

Max Blitz (citat):
Da je potrajala AU Tito bi najvjerojatnije ostvario vojničku podoficirsku/oficirsku karijeru, jer mu se vojnički poziv činio prilikom za napredovanje u životu, plaću i sve ono čega se dotičemo na temi 'Oficiri u JNA'. Very Happy
Nije mu tad revolucija bila na pameti.

Ne vjerujem u tu mogucnost. vojni poziv nije bio za hedoniste Titovog kova. On tada i nije bas volio pretjerano rad i obaveze. Kad bi skupio nesto novca, najvise je gluvario ili se provodio (o tome je pricao u epizodi u Trstu). Prije bi bilo da bi otisao u Ameriku i postaao 'najveci kapitalista', kako je jednom sam rekao.


Citat :
Poručniče, nema ti druge, nego put pod noge, pa u Kumrovec da se uvjeriš kako to sad izgleda. Wink
Zid oko ognjišta je sada crn. Smile
Ima i kruha, žganaca i još nekog jela, sve umjetno, ali izgleda skoro kao pravo.
Tako je i u okolnim kućama, lijepo je to uređeno.
 
Dajboze zdravlja i nesto para, rado bih posjetio Kumrovac i rodnu kucu druga Tita. 25. maja, zbog susreta sa njegovim postovaocima, a drugi dan da, na tenane, obidjem selo i okolinu, Sutlu i 'komunisticki samostan'.

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Icon_minitime25.08.14 17:06

Zna li neko kako se zove ona pionirka iz Kumrovca, sto je drugu Titu predala jednu od posljednjih stafeta? Marica?

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Icon_minitime25.08.14 17:07

PORUCNIK (citat):
Pa vidis li, dinos, kako je ustajanje i aplauz bilo usiljeno, a ne spontano. Sve je bilo to zbog straha od tog nikakvog drzavnika i najveceg diktatora.
Samo cekam da se javi neko ko ce reci da je taj klipan, JBT, napravio najvecu gresku u ljudskoj istoriji, sto je zaebo Hitlera, jer da nije, Hico bi na vrijeme stigao da okupira SSSR, prije zime, a onda bi mu bilo puno lakse sa Velikom Britanijom, a bogami i USA.
Uostalom, sto se i ku*cio, kad svi, ionako, jedva cekamo Dojcland, ili da odemo tamo na rad, ili da ona dodje ovdje.

Zato su ga i proglasili diktatorom,da bi umanjili sopstvene zločine...ili bar izjednačili...
Koliko znam za malog Jožu je dokazano samo da je krao marmeladu,sa ormana u rodnoj kući..
A sada ga optužuju za sve i svašta,i to ''deca komunizma''...

Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik
BEOGRAD


Prim(j)eran Vojnik PV
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 1648
ČLAN OD: : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Icon_minitime25.08.14 17:13

PORUCNIK (citat):
Zna li neko kako se zove ona pionirka iz Kumrovca, sto je drugu Titu predala jednu od posljednjih stafeta? Marica?

Very Happy


Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Icon_minitime25.08.14 17:19

Ovo je bila omladinka sa Kosova. Marica (?) je predala ranije.

Na ovom sletu sam bio medju ucesnicima, koji su drzali petokrake zvijeze u publici.
Prvi slet posmatran uzivo. Jedan od najsrecnijih dana u zivotu.
Svi ucesnici sletova iz JNA rado se sjecaju popularnog Kice, ppuk, jednog od koreografa sletske vjezbe.

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness


PORUCNIK: komentar modifikovan dana: 25.08.14 17:26; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik
BEOGRAD


Prim(j)eran Vojnik PV
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 1648
ČLAN OD: : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Icon_minitime25.08.14 17:22

1977me Marica Lojen
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Icon_minitime25.08.14 17:32

BEOGRAD (citat):
1977me Marica Lojen
Hvala ti, Beograd pionir
Imas li neki link?
Imao sam priliku, da je upoznam, dok je studirala u Zagrebu, ali, vec sam napomenuo negdje, da zaboravljam imena i likove, ili imam problema da ih povezem (Ime s likom ili obrnuto).
Veeeliki + od mene cheers lol!

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik
BEOGRAD


Prim(j)eran Vojnik PV
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 1648
ČLAN OD: : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Icon_minitime25.08.14 17:45

Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Icon_minitime25.08.14 18:01

Bila je vrlo simpaticna djevojka, skromna i otvorena.
Malo mi je bilo cudno sto se ne ponosi zbog tog dogadjaja, kad ju je gledala cijela SFRJ, a i neke strane TV su prenosile, bar djelove.
bila je toliko minuta u centru Titovog vidokruga, slusao je, a onda cak zagrlio.
U to vrijeme, da sam to dozivio, ja ne bih zalio da umrem. Ma kako vam to sada smijesno zvucalo, zaista je bilo tako.
Tada sam mislio da bih ljubio svako stablo na koje se Joza peo, samo da je rodjen u mom selu. Garantujem da to nije bilo iz straha.
lol!

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Icon_minitime25.08.14 18:02

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Icon_minitime25.08.14 18:13

TAKOOOO A POSLE PRIČAJTE ŠTA HOĆETE... Rolling Eyes


[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Icon_minitime25.08.14 18:28

Kud nestase one silne stranice?
Je li se ovo cesto desava?
Ako je to neki princip, recite mi, da bar sacivam neke svoje postove, jer mi memoarski znace.

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik
BEOGRAD


Prim(j)eran Vojnik PV
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 1648
ČLAN OD: : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Icon_minitime25.08.14 18:29

PORUCNIK (citat):
Na ovom sletu sam bio medju ucesnicima, koji su drzali petokrake zvijeze u publici.
Prvi slet posmatran uzivo. Jedan od najsrecnijih dana u zivotu.
Svi ucesnici sletova iz JNA rado se sjecaju popularnog Kice, ppuk, jednog od koreografa sletske vjezbe.

Mozda me secanje vara jer sam ipak 70tih bio dete ali te karte su se tesko dobijale. Mislim da je moj otac dobio dva puta karte za slet, dok je Tito bio ziv. Karata za razne utakmice je bilo kao pleve.
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Icon_minitime25.08.14 18:34

Very Happy Da bilo je teško dobiti karte,deljene su članovima Komunističke partije,proverenim..
    Jer se vodilo računa o bezbednosti predsednika..
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Icon_minitime25.08.14 18:40

BEOGRAD (citat):
Mozda me secanje vara jer sam ipak 70tih bio dete ali te karte su se tesko dobijale. Mislim da je moj otac dobio dva puta karte za slet, dok je Tito bio ziv. Karata za razne utakmice je bilo kao pleve.

Karte za slet se nijesu prodavale, nego dijelile po DPZ i OUR. Kolektiv je birao, izmedju sebe, one koji treba da odu na tu manifestaciju.
Imao sam cast, da me omladinska organizacija Metkovica (iako sam zivio i radio u Kardeljevu-Plocama) pozove, kao predsjednika omladinske organizacije u JNA u garnizonu Kardeljevo, da s njima idem na slet. To je bio pretposlednji (1988. ili 1989. godine).
Lijepo smo se proveli nekoliko dana lol!

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2691
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Icon_minitime25.08.14 21:16

lacoš (citat):
Kolega E&W,evo ja ču mu udarit jedan +.Koliko se god ne slažemo na temu,ali ipak bi sjeo sa nama za stol Laughing .

i kolega bez obzira na sve od prije, da nenabrajam, nevidim razloga da se ne družimo, za sve ostalo  uvijek ima vremena, bilo je i gorih dana u životu. salutiranje
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Icon_minitime25.08.14 21:19

PORUCNIK (citat):
Max Blitz (citat):

Da je potrajala AU Tito bi najvjerojatnije ostvario vojničku podoficirsku/oficirsku karijeru, jer mu se vojnički poziv činio prilikom za napredovanje u životu, plaću i sve ono čega se dotičemo na temi 'Oficiri u JNA'. Very Happy
Nije mu tad revolucija bila na pameti.

Ne vjerujem u tu mogucnost. vojni poziv nije bio za hedoniste Titovog kova. On tada i nije bas volio pretjerano rad i obaveze. Kad bi skupio nesto novca, najvise je gluvario ili se provodio (o tome je pricao u epizodi u Trstu). Prije bi bilo da bi otisao u Ameriku i postaao 'najveci kapitalista', kako je jednom sam rekao.

Tito je bio sposoban podoficir u ratu, vjerojatno bi čak dogurao i do oficirskog čina, bez obzira na potrebno (vojno akademsko) obrazovanje za to jer se u ratu činovi dobijaju malo drugačije.

Ova pitanja se mogu podvesti pod opća, ona o kojima se možda nikada nećemo usaglasiti, a tiču se života oficira u mirnodopsko vrijeme, plaćama i možebitnim povlasticama koje uz to idu. Pa bi se Titov karakter hedonista, kako kažeš, mogao lijepo u to uklopiti. Smile

Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Icon_minitime25.08.14 21:32

Starom upaljač nije bio potreban...

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Icon_minitime25.08.14 21:41

PORUCNIK (citat):
To je bio pretposlednji (1988. ili 1989. godine).
Lijepo smo se proveli nekoliko dana...

Posljednji slet sa štafetom je održan 1987.!




1988. je održana samo priredba na stadionu JNA, bez štafete, i to je bilo to.



Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik
East&West


Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2557
ČLAN OD: : 2012-11-06
DOB : 68
M(j)esto BG

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Icon_minitime25.08.14 21:51

dinosaurus (citat):
Starom upaljač nije bio potreban...

Lepo u Bosni kažu: "Ne jede pitu ko ima, već ko je naučio"

I posle Bata Nidža yugonostalgičar, titostalgičar.... A samo pokušavam biti realan, Gazda bio, gazda ost'o [You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
Bata Nidža, zvani Đole, u slobodno vreme iskusni politički radnik
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase



BROJ POSTOVA: : 4064
ČLAN OD: : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Icon_minitime25.08.14 22:01

East&West (citat):
samo pokušavam biti realan, Gazda bio, gazda ost'o [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik
East&West


Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2557
ČLAN OD: : 2012-11-06
DOB : 68
M(j)esto BG

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Icon_minitime25.08.14 22:35

Umro Tito i na raspravi o paklu ili raju zaključe da ipak nije bio loš čovek, ali pošto je bio ateista i zadrta komunjara, dogovore se Bog i đavo da jednu godinu provede u paklu a drugu u raju.
Prvi ga preuzme đavo i posle godinu dana dolazi Bogu:-Gospode Bože, uzmi ovoga, tvoj je red, napravio mi veliku štetu, mnoge demone je pretvorio u pionire sad me naterali da organizujemo
radnu akciju sređivanja pakla!
Posle godinu dana dolazi đavo i kaže-Gospode Bože,daj onu komunjaru na mene je red, prošlo godinu dana.
A Bog mu kaže-Kao prvo nemoj da me zoveš Gospode Bože, već druže Bože,
kao drugo, Bog ne postoji, a kao treće, ako čujem još samo jednom da našeg druga predsednika nazoveš komunjarom, sudićemo ti ko narodnom izdajniku!!!

_________________
Bata Nidža, zvani Đole, u slobodno vreme iskusni politički radnik
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Icon_minitime25.08.14 23:46

Max Blitz (citat):
PORUCNIK (citat):
To je bio pretposlednji (1988. ili 1989. godine).
Lijepo smo se proveli nekoliko dana...

Posljednji slet sa štafetom je održan 1987.!




1988. je održana samo priredba na stadionu JNA, bez štafete, i to je bilo to.



Kao sto rekoh, imam problema sa pamcenjem nekih stvari.
Mislim da je jedna od koreografija bila : SFRJ u cjelini, pa se, uz muziku, razdvajaju, odvajaju republike. upozorenje ili najava, nikad nisam shvatio...

Daaaa.... 1987.   I Ispovracao bih se na sve!
No, ipak je bio dobar provod poslije sletaa u nekom restoranu8 na Kosutnjaku!

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness


PORUCNIK: komentar modifikovan dana: 26.08.14 0:46; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Icon_minitime25.08.14 23:50

East&West (citat):
Umro Tito i na raspravi o paklu ili raju zaključe da ipak nije bio loš čovek, ali pošto je bio ateista i zadrta komunjara, dogovore se Bog i đavo da jednu godinu provede u paklu a drugu u raju.
Prvi ga preuzme đavo i posle godinu dana dolazi Bogu:-Gospode Bože, uzmi ovoga, tvoj je red, napravio mi veliku štetu, mnoge demone je pretvorio u pionire sad me naterali da organizujemo
radnu akciju sređivanja pakla!
Posle godinu dana dolazi đavo i kaže-Gospode Bože,daj onu komunjaru na mene je red, prošlo godinu dana.
A Bog mu kaže-Kao prvo nemoj da me zoveš Gospode Bože, već druže Bože,
kao drugo, Bog ne postoji, a kao treće, ako čujem još samo jednom da našeg druga predsednika nazoveš komunjarom, sudićemo ti ko narodnom izdajniku!!!
tek da se zna bounce
+ za vic cheers

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Icon_minitime26.08.14 1:06

Max Blitz (citat):



Posljednji slet sa štafetom je održan 1987.!





I prvi slet kad sam se vise interesovao za omladinku pored sebe, nego za sranje od koreografije na terenu.
Balasevicev 'orkestar stari' ni po cemu nije bi ravan nekim drugim kompozicajama, pjevanim na ranijim sletskim priredbama...
vise lici na "pink TV', nego na nesto sto bi trebalo obiljeziti, ako ne rodjentan DziBiTi, a ono Dan mladosti.

Da ne budem maliciozan i da ne pitam sta danas slavi 'omladina'. Ko su im ideali, sta su im snovi? Bas se pitam - kako neki (sa ovog foruma), ako imaju djecu, vaspitavaju ih? Kojim vrijednostima ih usmjeravaju?
Ja nemam ni kuceta, ni maceta i nisam kompententan da bilo sta kazem, samo sam radoznao.

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Icon_minitime26.08.14 1:20

PORUCNIK (citat):
Da ne budem maliciozan i da ne pitam sta danas slavi 'omladina'. Ko su im ideali, sta su im snovi? Bas se pitam - kako neki (sa ovog foruma), ako imaju djecu, vaspitavaju ih? Kojim vrijednostima ih usmjeravaju?

Studentska mladež je dosta aktivistički angažirana, ima bezbroj nevladinih udruga za prava ovih i onih...
Pretežito lijeve orjentacije, ali nije to stari socijalizam, da se netko ne prevari... Smile
Gay prava i tako to, ali nije samo to!!

Naravno,... moj subjektivni dojam iz Zg.
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Icon_minitime26.08.14 1:36

Max Blitz (citat):
PORUCNIK (citat):
Da ne budem maliciozan i da ne pitam sta danas slavi 'omladina'. Ko su im ideali, sta su im snovi? Bas se pitam - kako neki (sa ovog foruma), ako imaju djecu, vaspitavaju ih? Kojim vrijednostima ih usmjeravaju?

Studentska mladež je dosta aktivistički angažirana, ima bezbroj nevladinih udruga za prava ovih i onih...
Pretežito lijeve orjentacije, ali nije to stari socijalizam, da se netko ne prevari... Smile
Gay prava i tako to, ali nije samo to!!

Naravno,... moj subjektivni dojam iz Zg.
Isto je, moj Max, Zg, Bg, Pg... Prava pedera da se javno ljube... U skolama se preporucuje da se ucu "gej je okej".
Ja djecu iz okoline ucimm: "gej je gej, ali ja sam okej". Neka njega tamo, daleko od moje... pozadine. A da je okej, kako rece jedan poslanik u CG parlamentu - da je to u redu i da je bog htio, ne bi stvorio Adama i Evu, nego Adama i Stevu.
ma ,e bih im uskracivao nikakva prava u smislu - razumijem anomalije i bolest, ali da se oni ponose... Co'ce, pa ja ne smijem da zapalim cigaretu u vozu, u dvoristu ambulante (i zato ne idem ljekaru dok mogu da mrdam), a oni mogu da ubjedjuju mog sinovca da je OK da se brko ljubi sa bradatim... PFUJ affraid What a Face granata tenk2 lumpovanje zatvor

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik
BEOGRAD


Prim(j)eran Vojnik PV
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 1648
ČLAN OD: : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Icon_minitime26.08.14 1:45

U svakom slucaju danasnja omladina ima mogucnost izbora, kada se radi o politickom angazovanju. Isto tako imaju i mogucnost da ostanu van svih organizacija, sto u vreme Broza nije bio slucaj.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Icon_minitime26.08.14 1:51

BEOGRAD (citat):
U svakom slucaju danasnja omladina ima mogucnost izbora, kada se radi o politickom angazovanju. Isto tako imaju i mogucnost da ostanu van svih organizacija, sto u vreme Broza nije bio slucaj.

Ovako je kako je Beograd rekao, pusti Poručniče sad gayeve, to je samo jadan mali segment stvari, imaju i ovdje protivnika. Smile
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Icon_minitime26.08.14 2:11

BEOGRAD (citat):
U svakom slucaju danasnja omladina ima mogucnost izbora, kada se radi o politickom angazovanju. Isto tako imaju i mogucnost da ostanu van svih organizacija, sto u vreme Broza nije bio slucaj.

Jesi li nesto cuo o principu odumiranja drzave i bespartijskom sistemu?
Bar teoretski si mogao izjasniti se sa svojim pogledima...
Doduse, prakticno bi prosao kao Milovan Djilas, mozda jocolor
ne sjecam se da su nekog tjerali u neku organizaciju u vrijeme JBT, a tu sam zivi svjedok, jer da su tjerali, prvo bi nas iz JNA. I onda je imala mogucnost BMQ (boli me kuka kapetana kuka) lol!
I koji je izbor danasnje omladine?
Ovdje, u CG, ako su punoljetni, imaju pravo da izaberu ko ce da ig jase (kurta ili murta), ili da se aktivno ukljuce u politicki zivot i da se trude da sto vise rodbine privuku za 'svojeg kurtu, ili murtu'...

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Icon_minitime26.08.14 2:17

Max Blitz (citat):
BEOGRAD (citat):
U svakom slucaju danasnja omladina ima mogucnost izbora, kada se radi o politickom angazovanju. Isto tako imaju i mogucnost da ostanu van svih organizacija, sto u vreme Broza nije bio slucaj.

Ovako je kako je Beograd rekao, pusti Poručniče sad gayeve, to je samo jadan mali segment stvari, imaju i ovdje protivnika. Smile
Reci mi Max, jesi li ti studirao 70-tih, 80-tih...
Ako jesi, ko te skolovao?
(I dalje je 'besplatno skolstvo'.)
Ko je mogao zavrsiti faks?
Ko su bili 'vjeciti studenti'?

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Icon_minitime26.08.14 2:21

Znam jednog mladog dečka koji studira civilni fakultet, ali je zapravo pitomac, jer spava i uči u vojarni (na Črnomercu), ima i dio vojne obuke.
Tako je sad s budućim časnicima.
Nema curu jer nema vremena za nju. Exclamation
Kad mi je rekao svoj dnevni raspored i da se u vojarnu mora vratiti do 22h, vjerujem mu.
Inače ima otvorene stavove prema svemu kao i većina današnjih mladih.


PORUCNIK (citat):
Reci mi Max, jesi li ti studirao 70-tih, 80-tih...
Ako jesi, ko te skolovao?

Moj slučaj je tu dosta specifičan.  Very Happy
Studirao sam par stvari 90-tih i 2000-tih (čak).
Financirao se uglavnom sam.
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Icon_minitime26.08.14 2:46

Max Blitz (citat):

PORUCNIK (citat):
Reci mi Max, jesi li ti studirao 70-tih, 80-tih...
Ako jesi, ko te skolovao?

Moj slučaj je tu dosta specifičan.  Very Happy
Studirao sam par stvari 90-tih i 2000-tih (čak).
Financirao se uglavnom sam.
htio sam samo podsjetiti da je studirao ko je uspio da polozi prijemni ispit, i studirao koliko je htio... 'Vjeciti' su se zaposljavali preko stdentske zadruge i zaradjivali kao da rade u OURima, sve legalno... Isli na ljetovanja, 'ferijalne' izlete sa kartom od 25% vrijednosti, soping u Trstu kad im se prohtje... Ko danas moze sebi da prisuti fakultet? Onaj ko moze, moze i da kupi diplomu (poznate afere od nedavno), zna se tarifa za ispit, za
Oni, koji steknu znanje u toku skolovanja - bjeze na zapad...
Ima aforizam - JEBES ZEMLJU U KOJOJ JE NAJVECI USPJEH KAD ODES IZ NJE!

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness


PORUCNIK: komentar modifikovan dana: 26.08.14 2:49; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik
BEOGRAD


Prim(j)eran Vojnik PV
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 1648
ČLAN OD: : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Icon_minitime26.08.14 2:47

PORUCNIK (citat):
Jesi li nesto cuo o principu odumiranja drzave i bespartijskom sistemu?
Bar teoretski si mogao izjasniti se sa svojim pogledima...
Doduse, prakticno bi prosao kao Milovan Djilas, mozda jocolor
ne sjecam se da su nekog tjerali u neku organizaciju u vrijeme JBT, a tu sam zivi svjedok, jer da su tjerali, prvo bi nas iz JNA. I onda je imala mogucnost BMQ (boli me kuka kapetana kuka) lol!
I koji je izbor danasnje omladine?
Ovdje, u CG, ako su punoljetni, imaju pravo da izaberu ko ce da ig jase (kurta ili murta), ili da se aktivno ukljuce u politicki zivot i da se trude da sto vise rodbine privuku za 'svojeg kurtu, ili murtu'...
Cuo sam o principu odumiranja partije i drzave,  o njima je Djilas govorio negde 53ce ispred hotela Moskva i ubrzo nakon toga otisao na rehabilitaciju. Laughing
Porucnice zar kod vas u CG nije bilo obavezno clanstvo u pionirskoj i kasnije omladinskoj organizaciji? Very Happy  Znam da je bilo razlike u obrzovnom sistemu po republikama ali bas tolike... Laughing
Kakve god kurte i murte ovi danasnji klinci biraju, opet imaju pravo izbora kao i pravo da ih nista ne zanima i pice video igre od jutra do sutra. Kako stoji sa decom u prvom razredu osnovne? Da li moraju da budu pioniri i da li ih uce o tome kako je Vujanovic  vodio kravu na pasu kada je bio mali.Nas su u prvom osnovne ucili da pevamo "mlada partizanka bombe bacala" i o tome kako je mladi Joza provodio pastirske dane. Very Happy
PORUCNIK (citat):
Reci mi Max, jesi li ti studirao 70-tih, 80-tih...
Ako jesi, ko te skolovao?
(I dalje je 'besplatno skolstvo'.)
Ko je mogao zavrsiti faks?
Ko su bili 'vjeciti studenti'?

"Besplatno skolovanje" kod nas nije postojalo osim na vojnim skolama i akademijama. Redovni studenti su placali knjige i opremu, kao i boravak u studentskom domu. Mnogo je lakse bilo onima koji su ziveli u velikim gradovima jer su mogli da studiraju i zive kod roditelja. Ako roditelji nisu imali novca da ti placaju dom, knige i hranu, nisi mogao ni da studiras. Secam se da je mog caleta udario slog, kada je cuo koliko kostaju Rotring rapidografi za bratov fakultet."Besplatno skolstvo" je u tom smislu postojalo u SSSR-u gde su studenti dobijali cak i dzeparac od drzave.
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Icon_minitime26.08.14 3:26

BEOGRAD (citat):

Cuo sam o principu odumiranja partije i drzave,  o njima je Djilas govorio negde 53ce ispred hotela Moskva i ubrzo nakon toga otisao na rehabilitaciju. Laughing


Druze BEOGRAD, cijenim tvoju aktivnost i ukupni doprinos radu ovog foruma, bez obzira na (vec) upadljiva mimoilazenja u mnogim stavovima.
Mozemo da ignorisemo jedan drugog u postovima, mozemo da pokusamo da se vrijedjamo dok nas admini ne banuju, a mozemo i da pokusamo da argumentovano i civilizovano polemisemo.
Djilas nije govorio o tome na terasi i u kafanskom dijelu hotela "Moskva". Govorio je o liberalnijem nacinu vodjenja drzave i o pojavi birokratizma u administraciji. Steta sto ga Tile nije TADA poslusao, jer (navodno) nije bila sazrela svijest 'narodnih masa' za Djilasove ideje. Prakticno, to je bilo lijevo skretanje (ili lijeva frakcija) unutar tadasnje KPJ.
Njegove debate, tirade, predavanja, kako god to nazvali, narod je slusao u "Moskvi" i niko nije reagovao.
Tek kad je Djida poceo da u "Borbi" pise o svojim stavovima, pogledima, kritikama postojeceg, Rankovic ga je poslao u 'banju' (gdje je preziveo muke gore nego ikad u zivotu).Tek mnogo poslije smrti JBT, smio je javno da nastupi. Gledao sam i slusao mnoge njegove intervjue. Kao prvi Titov disident (od jednog od najblizih saradnika), koji je prozzivio sta je prozivio, propatio i ostalo, nikad, ali nikad nisam ni cuo ni procitao da je napadao JBT. A bar je on imao razloga za to, vise od kojekaakvih, sto su to raadili iz pomodarstva ili licne promocije.
Njemu bi se vjerovalo, i da je pisao ne znam kaakve nebuloze, djela bi mu se prodavala bolje nego alva...
Ali, eto... Mozda grijesim, paa pozivam da me demantujete, ako nadjete dokument gdje Djilas pljuje na Tita.

Nego, reci mi kakav je tvoj stav o principu 'odumiranja drzave'. Ono - osnovno: je li nametnut, koja partijaa ga je usvojila, sta je trebalo da znaci i sl.

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik
BEOGRAD


Prim(j)eran Vojnik PV
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 1648
ČLAN OD: : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Icon_minitime26.08.14 4:13

PORUCNIK (citat):
BEOGRAD (citat):

Cuo sam o principu odumiranja partije i drzave,  o njima je Djilas govorio negde 53ce ispred hotela Moskva i ubrzo nakon toga otisao na rehabilitaciju. Laughing


Druze BEOGRAD, cijenim tvoju aktivnost i ukupni doprinos radu ovog foruma, bez obzira na (vec) upadljiva mimoilazenja u mnogim stavovima.
Mozemo da ignorisemo jedan drugog u postovima, mozemo da pokusamo da se vrijedjamo dok nas admini ne banuju, a mozemo i da pokusamo da argumentovano i civilizovano polemisemo.
Djilas nije govorio o tome na terasi i u kafanskom dijelu hotela "Moskva". Govorio je o liberalnijem nacinu vodjenja drzave i o pojavi birokratizma u administraciji. Steta sto ga Tile nije TADA poslusao, jer (navodno) nije bila sazrela svijest 'narodnih masa' za Djilasove ideje. Prakticno, to je bilo lijevo skretanje (ili lijeva frakcija) unutar tadasnje KPJ.
Njegove debate, tirade, predavanja, kako god to nazvali, narod je slusao u "Moskvi" i niko nije reagovao.
Tek kad je Djida poceo da u "Borbi" pise o svojim stavovima, pogledima, kritikama postojeceg, Rankovic ga je poslao u 'banju' (gdje je preziveo muke gore nego ikad u zivotu).Tek mnogo poslije smrti JBT, smio je javno da nastupi. Gledao sam i slusao mnoge njegove intervjue. Kao prvi Titov disident (od jednog od najblizih saradnika), koji je prozzivio sta je prozivio, propatio i ostalo, nikad, ali nikad nisam ni cuo ni procitao da je napadao JBT. A bar je on imao razloga za to, vise od kojekaakvih, sto su to raadili iz pomodarstva ili licne promocije.
Njemu bi se vjerovalo, i da je pisao ne znam kaakve nebuloze, djela bi mu se prodavala bolje nego alva...
Ali, eto... Mozda grijesim, paa pozivam da me demantujete, ako nadjete dokument gdje Djilas pljuje na Tita.

Nego, reci mi kakav je tvoj stav o principu 'odumiranja drzave'. Ono - osnovno: je li nametnut, koja partijaa ga je usvojila, sta je trebalo da znaci i sl.

Ja sam uvek pobornik civilizovane rasprave o bilo cemu. Onog trenutka kada prostakluk postane deo iste ja se povlacim , mada se to na Balkanu se uvek tumaci kao izraz slabosti.
Naravno. Djilas nije samo u Moskvi o tome govorio, nego je imao niz clanaka u Borbi ali i drugim novinama. Recimo postojao je tada list u Istri koji je objavljivao njegove radove.
Da steta sto Broz nije prihvatio njegove ideje ali Broz je bio i ostao Staljinasta.Negde izmedju 49te i 54te je postojao kratak period demokratizacije u SFRJ, medjutiim to je okoncano Staljinovom smrcu. Odmah nakon Staljiove smrti Broz je potrcao u zagrljaj Moskvi,  a Hruscev ga je kupio za mrvice na stolu.
Gresis oko odnosa izmedju Djilasa i Rankovica. Dilas je u svojim memoarima isticao kako ga je Rankovic stitio i da je verovatno ostao  ziv zahvaljujuci Rankovicu.Bez obzira o tome sto je Dapcevic smenjen zbog Djilasa, nije o njemu imao puno lepih raci.(Uspon i pad)
A sto se Djilasa tice ovo je samo deo biblioteke koji posedujem. Ostatak je u Arizoni. Very Happy
Eventualno je bata Djole procitao vise od Djide. Laughing
[You must be registered and logged in to see this image.]
Sto se tice odumiranja partije i drzave, smatram da je teorija nebulozna isto kao i ona o diktaturi proletarijata ili samouravljanju.
Ja nisam pobornik verovanja u bilo kakvu drzavu. Dokle god ja placam porez drzavi, ja ocekujem da ista radi za mene, a onog trenutka kada drzava pocne da uplacuje novac na moj racun, mozemo da razgovaramo o patriotizmu. Laughing
Da li Djilas pljuje o Titu? Zavisi kako se definise pljuvanje. U periodu do 45te Dilas nije imao puno zamerki. Nakon toga jeste. Od Dedinja , do Briona itd.
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Icon_minitime26.08.14 5:45

Citat :

Citat :
Nego, reci mi kakav je tvoj stav o principu 'odumiranja drzave'. Ono - osnovno: je li nametnut, koja partijaa ga je usvojila, sta je trebalo da znaci i sl.

Ja sam uvek pobornik civilizovane rasprave o bilo cemu. Onog trenutka kada prostakluk postane deo iste ja se povlacim , mada se to na Balkanu se uvek tumaci kao izraz slabosti.
Naravno. Djilas nije samo u Moskvi o tome govorio, nego je imao niz clanaka u Borbi ali i drugim novinama. Recimo postojao je tada list u Istri koji je objavljivao njegove radove.
Da steta sto Broz nije prihvatio njegove ideje ali Broz je bio i ostao Staljinasta.Negde izmedju 49te i 54te je postojao kratak period demokratizacije u SFRJ, medjutiim to je okoncano Staljinovom smrcu. Odmah nakon Staljiove smrti Broz je potrcao u zagrljaj Moskvi,  a Hruscev ga je kupio za mrvice na stolu.
Gresis oko odnosa izmedju Djilasa i Rankovica. Dilas je u svojim memoarima isticao kako ga je Rankovic stitio i da je verovatno ostao  ziv zahvaljujuci Rankovicu.Bez obzira o tome sto je Dapcevic smenjen zbog Djilasa, nije o njemu imao puno lepih raci.(Uspon i pad)
A sto se Djilasa tice ovo je samo deo biblioteke koji posedujem. Ostatak je u Arizoni. Very Happy
Eventualno je bata Djole procitao vise od Djide. Laughing
Sto se tice odumiranja partije i drzave, smatram da je teorija nebulozna isto kao i ona o diktaturi proletarijata ili samouravljanju.
Ja nisam pobornik verovanja u bilo kakvu drzavu. Dokle god ja placam porez drzavi, ja ocekujem da ista radi za mene, a onog trenutka kada drzava pocne da uplacuje novac na moj racun, mozemo da razgovaramo o patriotizmu. Laughing
Da li Djilas pljuje o Titu? Zavisi kako se definise pljuvanje. U periodu do 45te Dilas nije imao puno zamerki. Nakon toga jeste. Od Dedinja , do Briona itd.
I ja volim da o sebi mislim da sam tolerantan (jer vjerujem u komunisticku ideju - "sloboda jednog covjeka je ogranicena slobodom drugog covjeka"), ako polemika ispadne iz okvira korektnog - onda je besmislena.
Obojica smo svjesni da ne mozemo promijeniti stavove ili misljenje jedan drugom sa par postova, ali, kao civilizovani ljudi, mozemo o tome razgovarati sa svojim argumentima, sve dok ne dosadi jednom od nas, ili obojica ne dosadimo adminima i ostalim forumasima.
Nije uvijek 'balkanski' da slabiji popusta. Mislim da je jaca nasa poslovica da 'pametniji popusta'.

Vidim da si se ti mnogo vise interesovao za istorijske dogadjaje od mene. Moji navodi i saznanja su 'pokupljeni usput'. Ni jednu Djidinu knjigu nisam procitao, ali sam pazljivo odgledao svaki njegov video klip ili nastup, na koji sam naisao na You Tube. Ako ima negdje nesto gdje on negativno govori o Titu, na internetu da se nadje, molim te - uputi me.
Gledao sam one prve javne nastupe, kad su ga novinari, tendecionalno navodili da kaze da su granice nepravedne ('avnojske'), bilo sta protiv Tita (i revolucije), uvijek je bio suzdrzan. Neki dan sam gledao snimak u kojem govori kako se rastao s Titom prije 'golgote'.  Nisam, kroz onaj njegov karakteristican smjesak, osjetio ni malo gorcine.

Gledao sam neke "dokumentarce" koji kazu da ga je Leka zatvarao i maltretirao zatvorima, da bi se dodvorio Titu.
Nista ne prihvatam zdravo za gotovo, samo pokusavam iz mora cinjenica pokupiti nesto sto ima smisla i stvoriti vlastiti sud.
"Istoriju pisu pobjednici, a tumaci je kako ko zeli" - rekao sam jednom u nekoj TV emisiji (gdje su gledaoci mogli da pitaju goste i daju komentar) i predlozio da se taj predmet u skoli ukine. Poslije su organizovali debatu o potrebi tog predmeta na istoj televiziji.

Dakle, covjek uci dok je ziv.

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Icon_minitime26.08.14 6:11

BEOGRAD (citat):

PORUCNIK (citat):
Reci mi Max, jesi li ti studirao 70-tih, 80-tih...
Ako jesi, ko te skolovao?
(I dalje je 'besplatno skolstvo'.)
Ko je mogao zavrsiti faks?
Ko su bili 'vjeciti studenti'?

"Besplatno skolovanje" kod nas nije postojalo osim na vojnim skolama i akademijama. Redovni studenti su placali knjige i opremu, kao i boravak u studentskom domu. Mnogo je lakse bilo onima koji su ziveli u velikim gradovima jer su mogli da studiraju i zive kod roditelja. Ako roditelji nisu imali novca da ti placaju dom, knige i hranu, nisi mogao ni da studiras. Secam se da je mog caleta udario slog, kada je cuo koliko kostaju Rotring rapidografi za bratov fakultet."Besplatno skolstvo" je u tom smislu postojalo u SSSR-u gde su studenti dobijali cak i dzeparac od drzave.

Tvoj nick je jasan - potices iz Beograda, ali ne vidim koja si generacija, koliko si zivio  i kad si studirao u Beogradu.
I u osnovnom (obaveznom) besplatnom skolovanju, roditelji su morali da kupuju djeci knjige, opremu za fizicko i sl. A to, koliko je kostalo studiranje, pricaju se vicevi.
Licni primjer:
Moj skolski drug, komsija, generacija ispred mene, zavrsio srednju skolu i,po vazecem zakonu, otisao u JNA na godinu dana. Za tu godinu, generacijski sam ga sustigao - on upisao fakultet, a ja VA.
Za 4 godine sam zavrsio VA i poceo da radim, a on je jos studirao.
Poslije 5-6 godina sam otisao u penziju, a on je jos studirao. A daleko od toga da je bio glupander.

A o stipendistima cemo, kad vidim pamtis li to doba.

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik
East&West


Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2557
ČLAN OD: : 2012-11-06
DOB : 68
M(j)esto BG

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Icon_minitime26.08.14 9:13

BEOGRAD (citat):
U svakom slucaju danasnja omladina ima mogucnost izbora, kada se radi o politickom angazovanju. Isto tako imaju i mogucnost da ostanu van svih organizacija, sto u vreme Broza nije bio slucaj.

Beograde, uvažavaj malo i forum na kojem učestvuješ! Jesi li pročitao post Minolovca gde kaže da ne samo on, več nekolicina njegoih drugova, iako su završili MTSVŠ, nikada nisu bili članovi SKJ. Činjenica na žalost stoji da je članstvo u SKJ ljudima omogućavalo bolju poziciju. Na žalost tako je i danas, barem u Srbiji. Rođaka mi je sa višom školom čistačica u opštini, a uslov za prijem na posao bilo je članstvo u partiji, i sad ta partija nije više vlast i ona se mora prikloniti pobedničkoj, itd, itsl......... pa dokle izdrži?

_________________
Bata Nidža, zvani Đole, u slobodno vreme iskusni politički radnik
Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik
BEOGRAD


Prim(j)eran Vojnik PV
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 1648
ČLAN OD: : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Icon_minitime26.08.14 12:03

East&West (citat):
Beograde, uvažavaj malo i forum na kojem učestvuješ!  Jesi li pročitao post Minolovca gde kaže da ne samo on, več nekolicina njegoih drugova, iako su završili MTSVŠ, nikada nisu bili članovi SKJ. Činjenica na žalost stoji da je članstvo u SKJ ljudima omogućavalo bolju poziciju. Na žalost tako je i danas, barem u Srbiji. Rođaka mi je sa višom školom čistačica u opštini, a uslov za prijem na posao bilo je članstvo u partiji, i sad ta partija nije više vlast i ona se mora prikloniti pobedničkoj, itd, itsl......... pa dokle izdrži?
Ja bih te zamolio kao iskusnog politickog radnika da mi objasnis, kako sam ja mogao da izbegnem clanstvo u pionirskoj i kasnije u omladinskoj organizaciji?
I sta kazes danas se zaposljava po partijskoj liniji? A kako se zaposljavalo u opstini u vreme SFRJ? Onako po tvom misljenju koliko je potrebno da se eliminise 40togodisnja praksa partijskog zaposljavanja?
Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik
BEOGRAD


Prim(j)eran Vojnik PV
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 1648
ČLAN OD: : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Icon_minitime26.08.14 12:43

PORUCNIK (citat):

Gledao sam one prve javne nastupe, kad su ga novinari, tendecionalno navodili da kaze da su granice nepravedne ('avnojske'), bilo sta protiv Tita (i revolucije), uvijek je bio suzdrzan. Neki dan sam gledao snimak u kojem govori kako se rastao s Titom prije 'golgote'.  Nisam, kroz onaj njegov karakteristican smjesak, osjetio ni malo gorcine.

Gledao sam neke "dokumentarce" koji kazu da ga je Leka zatvarao i maltretirao zatvorima, da bi se dodvorio Titu.

Nazalost, najbolji izvor za Dilasovu kritiku Tita su njegove knjige, mada nisam siguran koliko su one dostupne u CG. Sve su objavljene na engleskom govornom podruciju, tako da nisam siguran da li postoje i prevodi istih. Od "Uspona i pada", "Nove klase", do "Price iznutra" , Dilas se bavio kritikom Tita i titoizma. Nije dzabe odlezao onolike godine na robiji. Jedno je sigurno. On se kritikom Broza bavio dok je isti bio ziv, a kasnije se sve manje bavio njim. Ovde je isecak iz njegovog intervjua 81ve koji se nalazi u knjizi "Balkanski duhovi" Roberta Kaplana:
Citat :
Our system was built only for Tito to manage. Now that Tito is gone and our economic situation becomes critical, there will be a natural tendency for greater centralization of power. But this centralization will not succeed because it will run up against the ethnic-political power bases in the republics. This is not classical nationalism but a more dangerous, bureaucratic nationalism built on economic self-interest. This is how the Yugoslav system will begin to collapse.

A onda 85te:
Citat :
By 1985, that reformer had emerged: Gorbachev. But Djilas was, by then, no longer impressed. "You will see that Gorbachev is also a figure of transition. He will make important reforms and introduce some degree of a market economy, but then the real crisis in the system will become apparent and the alienation in Eastern Europe will get much worse."
"What about Yugoslavia?" I asked.
He smiled viciously: "Like Lebanon. Wait and see."


Da bi izbegli greske oko prevoda preporucujem [You must be registered and logged in to see this link.]
Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik
East&West


Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2557
ČLAN OD: : 2012-11-06
DOB : 68
M(j)esto BG

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Icon_minitime26.08.14 13:44

BEOGRAD (citat):
East&West (citat):
Beograde, uvažavaj malo i forum na kojem učestvuješ!  Jesi li pročitao post Minolovca gde kaže da ne samo on, več nekolicina njegoih drugova, iako su završili MTSVŠ, nikada nisu bili članovi SKJ. Činjenica na žalost stoji da je članstvo u SKJ ljudima omogućavalo bolju poziciju. Na žalost tako je i danas, barem u Srbiji. Rođaka mi je sa višom školom čistačica u opštini, a uslov za prijem na posao bilo je članstvo u partiji, i sad ta partija nije više vlast i ona se mora prikloniti pobedničkoj, itd, itsl......... pa dokle izdrži?
Ja bih te zamolio kao iskusnog politickog radnika da mi objasnis, kako sam ja mogao da izbegnem clanstvo u pionirskoj i kasnije u omladinskoj organizaciji?
I sta kazes danas se zaposljava po partijskoj liniji? A kako se zaposljavalo u opstini u vreme SFRJ? Onako po tvom misljenju koliko je potrebno da se eliminise 40togodisnja praksa partijskog zaposljavanja?


Vidim da zalihe cinizma, za razliku od mene redovno obnavljaš, tako da pisanje sa tobom može samo da preraste u prepirku ili nedaj bože vređanje, što mi ne priliči kao "iskusnom političkom radniku". Zato odustajem, da ti ne kvarim ugođaj.

_________________
Bata Nidža, zvani Đole, u slobodno vreme iskusni politički radnik
Na vrh Go down
Četni evidentičar
Podporučnik
Podporučnik
Četni evidentičar


BROJ POSTOVA: : 1310
ČLAN OD: : 2014-01-18
DOB : 54
M(j)esto Tu i Tamo

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Icon_minitime26.08.14 13:50

BEOGRAD
Citat :
Nazalost, najbolji izvor za Dilasovu kritiku Tita su njegove knjige, mada nisam siguran koliko su one dostupne u CG. Sve su objavljene na engleskom govornom podruciju, tako da nisam siguran da li postoje i prevodi istih. Od "Uspona i pada", "Nove klase", do "Price iznutra" , Dilas se bavio kritikom Tita i titoizma. Nije dzabe odlezao onolike godine na robiji. Jedno je sigurno. On se kritikom Broza bavio dok je isti bio ziv, a kasnije se sve manje bavio njim. Ovde je isecak iz njegovog intervjua 81ve koji se nalazi u knjizi "Balkanski duhovi" Roberta Kaplana:

I baš zbog te činjenice skidam mu kapu. I ja četni, da su sad ona vremena, bio bi sigurno disident. Ne možda takve dimenzije ko Đilas, no nešto slično Dušanu Pirjevcu i Edvardu Kocbeku sigurno. 

Ali mislim, da je nepohodno naglasiti i kako drug Tito več u sedamdesetih više nije bio ključni odlučivač, več su o bitnim stvarima odlučivali pacovi što su bili prije ulizice.

Istotako činjenica je, da današnja situacija na prostorima bivše Jugoslavije još je mnogo blesavija te neprimerljivo nepravednija prema prostim ljudima. Gledam celokupno i nikako egoistički, kako sumnjam, da bi sam mogao živeti takvim komoditetom, ko što živim sada. Ma da je i to relativno i sadašnji robovlastniški sistem nikako me ne osrečuje.  

Pa je zato apsurdno ali ipak realno i razumljivo, kako bi mnogi radije živjeli u prošlom sistemu pod drugom Titom, ali nažalost nema Tita, nema.

_________________
Audaces fortuna iuvat
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2691
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Icon_minitime26.08.14 14:12

lacoš (citat):
Kod nas u HR nešto je i vračeno.
Čak su nam se vratili i grofovi. I  drugi koji si pišu predznake od,plemeniti,von,prečasni.....i neznam kako još scratch
A ti bojnik kažeš da nema povratka Laughing lol!
Vratio bi ja oteto, da nebude zabune, ali.... plemićkoj kasti bi ispostavio debeli račun za održavanje, bivšim buržujima samo upisao dionice (mada je sada kasno za to), crkvi nebi dao ništa jer i sam Bog nije materijalista, i to samo iz razloga kojega ponavljam već nekoliko puta, a bio bi stvarno cinik da ne konstatiram slijedeće: narodi s područja bivše Jugoslavije (ili ako nekima odgovara SFRJ) iza II svj.rata su debelo zasukali rukave i obnovili ratom porušenu zemlju, ulagali su svoju krv i znoj odričući se svega, da ne spominjem silne radne akcije, industrijalizaciju, itd, itd. Da su tada i kasnije počinjene nove nepravde, jesu, da je tada netko patio i bio čak lišen slobode i života, je. No činjenica je da JBT nebi mogao vladati bez takvih metoda (montirani procesi, nacionalizacija, kolektivizacija, konfiskacija, samoupravni socijalizam itd), bez jake Partije, armije, milicije i tajnih službi, vješto igrajući na dvije stolice između istoka i zapada, rezime svega je općepoznata stvar da umjetna tvorevina nema dugoročnog opstanka ako nije na zdravim osnovama, a poslije smrti JBT to se debelo pokazalo. Iz nekakvih mišijih rupa su izmigoljili raznorazni partijski ljigavci, birokrate, poltronstvo je uzelo maha u svim sferama društva, inflacija je nagrizla već ionako trulo društvo, a glomazn armija na sve to nije imala odgovora. Slijed toga je svatko zase, pa kako bude. Dalje neću komentirati, svi smo mi živi svjedoci ludila koje i dalje traje. salutiranje
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Icon_minitime26.08.14 14:26

Ovo vam sve vise i vise lici na politicku debatu! Mozda i ima neke trunke uvezi "In memoriam Josip Broz Tito" ali ne za nas koji nismo toliko politicki nastrojeni.

Imam volju da svima Vama udarim minus (-) ali nazalost nemogu niti mi je to u naviku (makar da sam doselio nekoliko).

S´pozdravom Smile

_________________
Više ne krivim ljude koji me razočaraju, od sad krivim sebe što očekujem previše!
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Icon_minitime26.08.14 14:30

SveJug (citat):
Ovo vam sve vise i vise lici na politicku debatu! Mozda i ima neke trunke uvezi "In memoriam Josip Broz Tito" ali ne za nas koji nismo toliko politicki nastrojeni.

Imam volju da svima Vama udarim minus (-) ali nazalost nemogu niti mi je to u naviku (makar da sam doselio nekoliko).

S´pozdravom Smile
Ko ti je kriv što ste vi Lale toliko miroljubivi da se ni po političkim pitanjima neznate svađat flower Laughing

_________________
"Teško nama,Mardonije, kad nas vodiš u borbu protiv takvih ljudi koji se ne bore za novac, nego za slavu."  -Tritantehma
Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik
BEOGRAD


Prim(j)eran Vojnik PV
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 1648
ČLAN OD: : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Icon_minitime26.08.14 14:35

Četni evidentičar (citat):


Ali mislim, da je nepohodno naglasiti i kako drug Tito več u sedamdesetih više nije bio ključni odlučivač, več su o bitnim stvarima odlučivali pacovi što su bili prije ulizice.
Slozio bih se sa tom ocenom, uz dodatak da je on upravo najveci krivac jer je do polovine 70tih, uklonio sve one koji nisu bili poltroni. Kada se radilo o kadrovskoj politici tu je bio apsolutni gospoodar.



PORUCNIK (citat):
Moj skolski drug, komsija, generacija ispred mene, zavrsio srednju skolu i,po vazecem zakonu, otisao u JNA na godinu dana. Za tu godinu, generacijski sam ga sustigao - on upisao fakultet, a ja VA.
Za 4 godine sam zavrsio VA i poceo da radim, a on je jos studirao.
Poslije 5-6 godina sam otisao u penziju, a on je jos studirao. A daleko od toga da je bio glupander.




Verujem da si cuo za onaj vic:
" Sine ti kako hoces ali deda i ja ostajemo na pravnom". Very Happy
Neosporno da je bilo jako puno onih koji su studirali 10 godina li i duze, medjutim sistem im je to omogucavao. Svaka godina je mogla da se ponovi, sto znaci da si na tehnickim fakultetima mogao deset godina da budes redovan student. To ne znaci da je sve bilo besplatno. Knjige nisu bile jeftine nije bilo ni mesta za sve u studentskim domovima. Ako roditelji nisu imali sredstava da to placaju tesko si mogao da studiras.
East&West (citat):
Vidim da zalihe cinizma, za razliku od mene redovno obnavljaš, tako da pisanje sa tobom može samo da preraste u prepirku ili nedaj bože vređanje, što mi ne priliči kao "iskusnom političkom radniku". Zato odustajem, da ti ne kvarim ugođaj.

Klasicna zamena teza. U  svakom slucaju nista novo od tebe.
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Icon_minitime26.08.14 14:39

lacoš (citat):
SveJug (citat):
Ovo vam sve vise i vise lici na politicku debatu! Mozda i ima neke trunke uvezi "In memoriam Josip Broz Tito" ali ne za nas koji nismo toliko politicki nastrojeni.

Imam volju da svima Vama udarim minus (-) ali nazalost nemogu niti mi je to u naviku (makar da sam doselio nekoliko).

S´pozdravom Smile
Ko ti je kriv što ste vi Lale toliko miroljubivi da se ni po političkim pitanjima neznate svađat flower Laughing
[You must be registered and logged in to see this image.]

cheers cheers cheers

_________________
Više ne krivim ljude koji me razočaraju, od sad krivim sebe što očekujem previše!
Na vrh Go down
Sponsored content





IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO - Page 3 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO
Na vrh 
Stranica 3/10Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-
» IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO
» Josip Broz Tito kao genijalni vojni strateg
» IN MEMORIAM-Vlada Divljan
» In Memoriam: Predrag Lakić - Laki (1955 - 2014)
» Maršal Tito Priština 89/90

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: VOJNA PLATFORMA :: Vojna Historija / Vojna Povijest / Војна историја-
Idi na: