FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Skoplje kasarna Maršal Tito

Go down 
+116
goran9030
Kokan
OMJ
MilenkoGrgic
karel1971
Dejan Branić
boby1967
Zdenko M.
orionclx
jlakota
Sloba1
Vojnik Graničar
horizont
Sasa91
Šumadinac1973
maj90/91
windsor
PORUCNIK
Pivasevic
nestorovd
berger
Bozic Vlada
čilezenica
eldragon
lorger
maxim.69
Lala Basaid
pachino
stranac2907
Ypsilon
POČ 5552
12345
vojislav
Miša64
djomba
goran gajic
Rasha018
pisica
aspahic
ništaposebno
bere zenica
Igor sk
grigor
SinisaSlavkovic
Blade1963
mornar71
emeri
ZAGORAC
musa71
Janko Kmet
Max Blitz
KMT-Skopje,sept.88-89
more6
vladimir
humka83
Matrix
Stazio
dinosaurus
goranin
stari FAZAN
sasa staza
SveJug
lacoš
makaroni
saban
prva motorizovana
batazoki
jopett
Relejac
Donchev Jovan
Jovan87
upravnik
inzinjerac
LupusREBEL
DejanN
dpuric
D.Jović
ROKO
mixi
rsgjanez
milutins
East&West
moris
slavisa_nedeljkovic
muski
mili10
Atila
DvM
Fiume
Gagi bg
flirt23
shurda
DŽale
bucko71ri
bosanac68
šro
barba
alexandar
ljubmatjaz
madjar
hercegovac
MedoB
SvetislavSavić
komandirodelenja
Rosso4344
jelen pivo
Gringo
Mujo 1972
purger
Gordana Doder Sumner
brendimir
1228/1
sego
mafo
mgalic2
toz972
120 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
AutorPoruka
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime25.05.14 18:10

stari FAZAN (citat):
povezanist Trogira i Mora i soli u vazduhu...nekog davnog dana...kad si 
izasao u setnju.... a miris Mora i zvuk valova koji udaraju od kameni mol...
podsjecali su te na dane provedene sa njom... BAS tu... ispod onih plami...
u luci...

Ajde, nek' ti bude.  Smile 
Volim i Trogir i more (kad si već spomenuo), al' mi ga nakon dva-tri tjedna ljeti bude dosta i jedva čekam nazad u Zagreb.

Nekako mi je tu baš lijepo.  Very Happy 

A Romi?
Ajde, neka i njih, nemam ništa protiv.
Ima njih svuda u svijetu, i svuda su isti, i u Australiji.  Wink
Na vrh Go down
Janko Kmet
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2014-05-25
M(j)esto Ljubljana

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime25.05.14 20:11

Ima li koji iz kasarne Maršala Tita Skopje PVO generacija 88/89.kapetan je bio Rakič Zoran.
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 58
M(j)esto Kraljevo

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime25.05.14 21:11

[You must be registered and logged in to see this link.], dobro dosao na forum!
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime26.05.14 4:20

Skoplje - Dom JNA prije i nakon potresa 1963.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime27.05.14 1:32

Razglednica još čitavim Domom JNA:

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime27.05.14 2:01

Dom JNA 1962.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
musa71
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2014-09-04
DOB : 53
M(j)esto Vlasenica Istočna Bosna

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime04.09.14 20:16

Pozdrav drugovi sluzio  u Marsalki Skopje 89/90 klasa decembar protiv oklopna ceta BST komandir cete Rajko Acimovic Very Happy
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3588
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime04.09.14 20:25

Dobro nam došao musa71!
Na vrh Go down
emeri
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2014-09-10

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime10.09.14 21:11

Kasarna Marsal Tito, Skoplje,
Godine 1988,
K-dant Djordjevic
Vozac tenka T-55 i T-84
VP 4466

Svako jutro me budio paun u 04.55 minuta.  Very Happy
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 58
M(j)esto Kraljevo

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime10.09.14 21:18

[You must be registered and logged in to see this link.], dobro dosao na forum!
Na vrh Go down
mornar71
Razvodnik
Razvodnik



BROJ POSTOVA: : 202
ČLAN OD: : 2013-03-05
M(j)esto valjevo

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime10.09.14 21:32

Gde nadje Pauna u regrutnom centru i to gde su tenkovi.Trubaci su uvek nadostajali i to malo bolji.Mi smo imali jednog koji je svirao na istu melodiju.
Na vrh Go down
Blade1963
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2014-12-31

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime31.12.14 21:14

Pozdrav svima,
služio u Maršalci, klasa avgust 84-te, VP 4466/9,inženjerija, starešina kapetan Jovan Kalin,bio sam desetar tj. četni evidentičar iliti "ćata"  Smile...Iz Valjeva sam pa ako je neko služio u to vreme, sa mnom ili ne, neka se javi....
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1231
ČLAN OD: : 2013-02-06
M(j)esto Svuda po malo

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime31.12.14 22:32

Zdravo Blade 1963,ja sluzio u istoj ceti ali krajem 91 i pocetkom 92 god. kada je k-dir cete bio kapetan Kovcic Nedzad,koji je bio negde iz Bosne. 

Pozdrav i dobro dosao na forum...
Na vrh Go down
SinisaSlavkovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2014-12-26

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime13.01.15 2:11

Sinisa Slavkovic
------------------
klasa:                 decembar, 1985
rod/ves:              veza / radio-teleprinterista
komandir cete:     Branko Žigić, kapenan I kl.
komandir I voda:  Bidža
komandir II voda: Ljube Veljanovski, zastavnik I kl.
----------------------------------------------------------
Ima li koga da je bio ovde ?
Na vrh Go down
grigor
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2015-02-14
M(j)esto Beograd

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime14.02.15 20:38

4466/6a mehanizovani bataljon .....komandir Krivanjeva Djemail kapetan l klase ,zamenio ga Mamudov,komandant bataljona Trampevski ,Straško itd ...
Na vrh Go down
Igor sk
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2015-02-17

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime17.02.15 19:18

šro (citat):
Da bio sam relejac, staža pitomac ml.vodnik škola rezervnih oficira veze, komandir voda mi je bi por.Dragan Marković, komadir čete kap.Radule Todorović,u vodi je bio i vod. Ivan Radosavljević .
Imao sam desetara Berger Zvonka(čuo sam da je nastradao) Zelić Edina desetar,Goran Lutovac iz Mojkovca, Tojaga Nebojša...
I ja sam bio relejac decembarac 90 god.kapetan je bio Radule Todorovic a imalo je i jedan potporucnik iz Osijeka prva sluzba mu je bilo kod nas..bio sam u Marsal Tito do juna 91 god..a posle prekomanda u Nis-Mija Stanimirovic Komren,pa na cuki Jastrebac...inace sam iz Skoplja ako se neko seca bili smo troica sto smo ziveli u Skoplu i sluzili u Skoplju..desetar bio je Kocev iz Strumice..to se secam...
Na vrh Go down
bere zenica
Gušter
Gušter
bere zenica


BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2015-03-03

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime03.03.15 18:58

Ima li neko iz generacije jun 88-89? Marsal Tito Skoplje Cool  PVO  bio sam nisandzija na topu m55 bofors...kapetan Tomica stepanovic cini mi se
tenk2
Na vrh Go down
stari FAZAN
Vodnik I klase
Vodnik I klase
stari FAZAN


BROJ POSTOVA: : 556
ČLAN OD: : 2013-12-11
M(j)esto JUZNA AUSTRALIA, ADELAIDE

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime03.04.15 16:10

ma dajte jednu PESMU majku mu ... !!! 
 ... nema nikoga !!! 
... .... eeeee.... ovako  je to zvucali, bas tog ljeta 1981.   ... kad krenes dole 
...........................................niz onu dugacku ulicu prema gardu... 
 ...a CIGOSI ... postave ispred kuca stolove i stolice, pa i sijalice u boji pokace u nizu na okolne bandere  
bina na tockovima i pojacala i mikrofin...  ... i eto ga ....
.........SVADBA... 
... Mlada + mladozenja... 
Gosti ... sjede z stolovi ... klopa,   pice.. a  muzika pumpa 3 dana... eeeeeeeeeee.... 
A mi mladi vojnici stigli iz drugih udaljenih dijelova bivse Yuge... samo gledamo ... 
i cudimo se tim Orijentalnim zvucima i obicajima... he... 
ZA MENE JE TO BILO ...KAO DA SAM DOSAO NA NEKU 2. PLANETU... 

Ponekad mislim razumjem zasto su ih njemci tako MRZILI...  u "WWII".  
Mozda su tim svojim otkacenim i djetinjastim stilom zivota  podizali u Svabama na povrsinu 
dijelove PODSVIJESTI koje su ovi u sebi davno u procesu "ODGOJA'   UKROTILI I UBULI... 
pa su ih zato tako i mrzili...   jer su osjetili sta su IZGUBILI u sebi... 

ajd...  "Ko ce to znati moj profesore?!"  ... sto bi rekao Milan u  Lepa sela lepo gore... 

Nego daj tu pjesma... :

Na vrh Go down
ništaposebno
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2015-04-07

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime07.04.15 17:05

moris (citat):
Stari vodnik 1 klase KEC mislim, da mu je ime IVAN nisam siguran ali znam ,da je bio jedan od najboljih ako ne i najbolji oficir u kasarni! Da bio je mali ali i veliki čovjek!
Stariji vodnik 1. klase Milutin Kesegić (nisam više siguran je li Milutin, ali Kesegić je sigurno)
Odličan čovjek u svakom pogledu. Velika mangupčina i zafrkant je bio.

Bio samo kod njega 11 mjeseci 1984 u centru veze, koji je bio u Maršalki. Bio je strastveni radiotelegrafist i nastojao je svoju vojsku zaraziti s tom zanimacijom.
Redovno se natjecao na armijskim QRQ natjecanjima (brzo kucanje i primanje morzeovih znakova) i bio je među par najboljih a glavni protivnik mu je bio neki zastavnik iz Kumanova.

Držao je i jedan radio klub koji je bio u krugu Maršalke (YU5HUV). To je bila mala kućica uz samu žicu prema nekakvom ciganskom naselju, gdje je cijela kasarna bježala preko žice u grad.
Jako bi mu se volio javiti ako neko zna gdje je Kec sada. Tražio sam na internetu (tako sam i našao ovaj forum), ali nema ništa.

dadogost voli ovaj upis

Na vrh Go down
aspahic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2015-04-13

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime13.04.15 2:45

Decembarska Klasa 87 Izvidjaci pri artiljeriji, Kapetan Tmusic Mihajlo???
Na vrh Go down
pisica
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2015-06-03

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime03.06.15 19:37

Moje ime je Bosko Vujkovic Bio sam Martovska klasa 86 u kasarni Marsal Tita oklpna Tenkovska jedinica.
Komandir cete je bio kapetan krivanjeva Dzemaijl.
ako ima nekog ko je sluzio u isto vreme neka se javi bilo bi mi drago da se jave
Na vrh Go down
Rasha018
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2015-06-08
DOB : 56
M(j)esto Aleksinac

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime08.06.15 2:11

I ja sam gostovao u kasarni "Maršal Tito" u puku veze v.p. 5812/3a i 5812/4a (radio-teleprinterista) od meseca Decembra davne 1986. pa sve do Decembra 1987. godine. Starešine su mi bili poručnik (a od 87. god kapetan) Zoran Mladenović - Bidža, kapetan Robert Češnovar, vodnik prve klase Dragan Gračanin... ostalima ne pamtim imena. 

Posle vojske sam počeo da radim u PTT kao teleprinterista (zahvaljući položenim klasama u vojsci) a i nastavio sam da se bavim radio-amaterizmom do danas.

            Radiša Petrović
Na vrh Go down
goran gajic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2015-07-01
M(j)esto bečej

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime01.07.15 1:53

toz972 (citat):
komandirodelenja (citat):
Javljam se iz Slovenije i pozdrav svima na forumu bivših pripadnika nekadašnje JNA, koji ste služili vojsku u kasarni Maršala Tita Skopje, pogotovo onima iz puka veze! Pre par dana naišao sam na ovaj forum i javljam se da možda pronađem kojeg klasića junske klase 1988/1989-puk veze, radiorelejna četa VP 5812/11, od početka bio je komandir čete por. Panzalović zamjenik por.Marković Dragan, komandir jednog voda bio je starji vodnik Vukobrat Miodrag a drugog se ne sječam

Ako ima kojeg bivšeg vojnika molim da se javi , da napišemo još koju rječ na ovu temu

Pozdrav
 
Pozdrav za još jednog vezistu iz kasarne Maršal Tito.

ajd kad je prozivka vezista iz Maršalke da se i ja javim Goran Gajic Bečej treci vod komandir potporucnik Kužet Miroslav klasa -decembar 1990
Na vrh Go down
goran gajic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2015-07-01
M(j)esto bečej

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime01.07.15 13:50

komandirodelenja (citat):
Zastavnik Vukobrat Miodrag jeli je pravi? Več je u penziji? Pa da prošlo je već skoro 23 godine kad sam se skidao a Dragan Marković je npukovnik daleko je dogurao
 
Daj reci bio si u VP 5812/11? radiorelejac?
jel yastavnik Vukobrat ..onaj niski..mislim bas je bio niyak mislim nesto ispod 1.60 cm..ii bio je karatista .....ako mislimo na istog coveka
Na vrh Go down
goran gajic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2015-07-01
M(j)esto bečej

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime01.07.15 13:52

Goran Gajic Be;ej    mar[a'lka ...puk veye treci vod decembar 1990   u maju prekomandovan u tetovo
Na vrh Go down
djomba
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2015-08-11
DOB : 54
M(j)esto stip

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime12.08.15 0:00

Moje ime je Roberto Petrov bio sam decembarska klasa 88/89 v.p. 5812/10 (radio telegrafista) prvi paviljon,drugi sprat levo.desno su bili relejci.
komandir cete bio je kapetan Zoran Mladenovic-Bidza
u maju prekomandovan na istureni objekt u sopiste
Na vrh Go down
Miša64
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2015-08-17

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime17.08.15 18:50

ja sam sluzio u marsalu klasa februar 85 vp 2386 transportna ceta treci vod ima li neko na forumu iz te cete

Istrijan labinjon voli ovaj upis

Na vrh Go down
mixi
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2013-03-17
DOB : 55
M(j)esto vrbas

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime19.08.15 16:05

Ovo je slikano u junu 1988 ,plato PUKA veze vp 5812 !  (ko restorana) Voleo bih da mi se jave svi koji se pprepoynaju na slici ,ili imaju neku informaciji
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
vojislav
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2015-08-28

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime28.08.15 19:45

Ja sam sluzio u 83/84 u puku veze (oktobarska klasa) kao radiotelegrafista. Ostao sam kao desetar da obucavam sledecu klasu.
Secam se kap. Zigica, por. Mladenovica, zast. Veljanovskog...

Vojislav Bandobranski - YU7WL
Na vrh Go down
komandirodelenja
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2011-11-06
M(j)esto NOVO MESTO

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime30.08.15 14:57

goran gajic (citat):
komandirodelenja (citat):
Zastavnik Vukobrat Miodrag jeli je pravi? Več je u penziji? Pa da prošlo je već skoro 23 godine kad sam se skidao a Dragan Marković je npukovnik daleko je dogurao
 
Daj reci bio si u VP 5812/11? radiorelejac?
jel yastavnik Vukobrat ..onaj niski..mislim bas je bio niyak mislim nesto ispod 1.60 cm..ii bio je karatista .....ako mislimo na istog coveka
Vukobrat bio je oni visoki crni oko 2 metra mali bio stari vodnik Tašović ili nešto slično zvani Tašo
Na vrh Go down
12345
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2015-01-05

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: 319 puk veze   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime06.10.15 22:01

Pozdrav drugovi sluzio sam puk veze 90 91 k.voda milisavljevic dragan a ja sam muzaferija pa javite se
Na vrh Go down
toz972
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 78
ČLAN OD: : 2010-04-02
DOB : 52
M(j)esto Novi Sad

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime07.10.15 17:42

Pozdrav Muzaferija.Da li si ti Muzaferija Hajrudin iz Visokog?Ako jesi a najverovatnije jesi ja sam Svetozar iz Novog Sada koji je bio sa tobom u vodu,kasnije bio ćata ako me se sećaš.Drago mi je da si se javio.Zbog toga sam i otvorio ovu temu kako bi evocirali uspomene iz tih lepih vremena.Nadam se da su svi naši drugovi sa kojima smo bili u ovoj četi i kasarni živi i zdravi.
Na vrh Go down
12345
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2015-01-05

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime07.10.15 19:30

jesam svetozare pretpostavio sam da si ti zajedno smo dijelili kervet
Na vrh Go down
bere zenica
Gušter
Gušter
bere zenica


BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2015-03-03

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime27.10.15 23:14

ima li neko iz PVO klasa juni 88/89 lumpovanje
Na vrh Go down
POČ 5552
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2015-11-08

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime08.11.15 20:50

avgust 84/85 5552/16 POČ, sjajno iskustvo.
Nikad više nisam nikoga sreo iz svoje jedinice.
Na vrh Go down
mixi
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2013-03-17
DOB : 55
M(j)esto vrbas

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime19.11.15 11:40

Ulaz  na glavnu kapiju u nekadasnoj kasarni Marsal Tito ,danas kasarna Ilinden

[You must be registered and logged in to see this link.]

Very Happy
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime02.12.15 20:43

Ako ima netko tko je bio od 10-20 Decembra/Novembra '89-te na Popovoj šapki kad je bila ona popularna vježba-takmičenje a među njima i ona u skijanju Laughing neka se javi.

_________________
RIJEČI KOJE NISU POPRAČENE DJELIMA,BEZNAČAJNE SU..
CHE ......    [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
saban
Vodnik
Vodnik
saban


BROJ POSTOVA: : 431
ČLAN OD: : 2011-06-15

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime01.02.16 11:05

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Ypsilon
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2016-02-21
DOB : 56
M(j)esto Bačka Topola

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Poštovani   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime21.02.16 22:49

Služio sam u Maršalki VP4466/3c kod kapetana Ademaj Džafera,od septembra 1988 do maja 1989.
Na vrh Go down
stranac2907
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2016-02-25

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime25.02.16 18:08

Gagi bg (citat):
Sluzio u Marsal Tito jun 1989/90,kapetan cete Ajdovan Mamudov,ako ima neki klasic neka se javi.
Pozdrav klaso sluzio VP5552/18 mislim da ja tako bila vojna posta znaci prvi paviljon prkoputa kuhinje i to na prvom spratu Kapetan Milan Puskaric komandir cete i zamjenik potporucnik Zoran Ristic.Bio sam 6 mj.desetar mitraljesko odjeljenje. Very Happy
Na vrh Go down
POČ 5552
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2015-11-08

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime26.02.16 20:34

Stariji vodnik u POČ-u  5552/16  imao je nadimak pi..in dim, bio je car, jednom prilikom kada je kasarnu posetio komadant armiske oblasti ovaj ga je pozdravio sa rečima ...gde si pi..in dime  i odmah je sa zastavnika degradiran na starijeg vodnika. Žao mi je zaboravio sam mu pravo ime.
Na vrh Go down
pachino
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 12
ČLAN OD: : 2016-03-16

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime25.03.16 19:14

Kasarna Maršal Tito, klasa januar 1981, vp 4466/3c, te godine ukupan broj vojnika 20000 (dvadesethiljada), kapacitet kasarne 25000.  Do aprila-maja u Maršal Titu, sledećih mekoliko meseci poljana (u šatorima)pored pomoćme aerodromske piste selo Vrelo - aviobaza, posle terena od par meseci ostatak roka odslužen u Maršal Titu.
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime25.03.16 20:33

pachino cuo sam u Velesu da je kasarna Marsal Tito velika nisam znao da ima tolko vojnika u kasarni
Na vrh Go down
pachino
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 12
ČLAN OD: : 2016-03-16

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime25.03.16 21:36

Od kapije do kapije 14km, čitav jedan mali grad, semafor na raskrsnici u kasarni. Kada mi dođe poseta morao sam stopom da idem od paviljona do glavne kapije.
Na vrh Go down
pachino
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 12
ČLAN OD: : 2016-03-16

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime25.03.16 22:17

U kasarnu sam došao 5 januara 1981, već u aprilu veliki neredi i demonstracije u Prištini, dobijamo uzbunu, tovarimo bojevu municiju u tenkove i oklopne tramsportere...kamione, nas par hiljada do zuba naoružanih pravac Priština pa poljana kod sela Vrelo. Sledećih nekoliko meseci pod velikim šatorima. Bili smo u pravom ratnom stanju, spavali smo obučeni i sa bojevom municijom. Kupanje samo za praznike...kod plavaca u bazi Vrelo...uh kada se setim
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime25.03.16 22:34

Cuo sam i da se na dorucak rucak i veceru islo kamionima dali je istina
Na vrh Go down
pachino
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 12
ČLAN OD: : 2016-03-16

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime25.03.16 22:42

Ma jok, direktno su nam isporučivali picu u paviljon.
Na vrh Go down
pachino
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 12
ČLAN OD: : 2016-03-16

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime25.03.16 22:46

Paunovi su mi ostali u sećanju, naročito jedan beli jer nikada ranije nisam video belog pauna.
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime26.03.16 11:52

Sigurno ste uzivali kada su vam picu donosili u paviljon.
Na vrh Go down
pachino
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 12
ČLAN OD: : 2016-03-16

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime26.03.16 13:16

U najboljem slučaju 'ladan burek pod šator, a ruke nemaš gde oprati.
Na vrh Go down
Sponsored content





Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 6 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Skoplje kasarna Maršal Tito
Na vrh 
Stranica 5/8Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-
» Kasarna Maršal Tito-Skopje decembar 88 PVO.
» Kasarna 'Maršal Tito' Sarajevo
» Ljubljana kasarna Maršal Tito, VP 2265 august 1985. - pekari
» Kasarna Maršal TITO Priština 1975/76
» Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: 
SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA
 :: SR MAKEDONIJA
-
Idi na: