FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Skoplje kasarna Maršal Tito

Go down 
+116
goran9030
Kokan
OMJ
MilenkoGrgic
karel1971
Dejan Branić
boby1967
Zdenko M.
orionclx
jlakota
Sloba1
Vojnik Graničar
horizont
Sasa91
Šumadinac1973
maj90/91
windsor
PORUCNIK
Pivasevic
nestorovd
berger
Bozic Vlada
čilezenica
eldragon
lorger
maxim.69
Lala Basaid
pachino
stranac2907
Ypsilon
POČ 5552
12345
vojislav
Miša64
djomba
goran gajic
Rasha018
pisica
aspahic
ništaposebno
bere zenica
Igor sk
grigor
SinisaSlavkovic
Blade1963
mornar71
emeri
ZAGORAC
musa71
Janko Kmet
Max Blitz
KMT-Skopje,sept.88-89
more6
vladimir
humka83
Matrix
Stazio
dinosaurus
goranin
stari FAZAN
sasa staza
SveJug
lacoš
makaroni
saban
prva motorizovana
batazoki
jopett
Relejac
Donchev Jovan
Jovan87
upravnik
inzinjerac
LupusREBEL
DejanN
dpuric
D.Jović
ROKO
mixi
rsgjanez
milutins
East&West
moris
slavisa_nedeljkovic
muski
mili10
Atila
DvM
Fiume
Gagi bg
flirt23
shurda
DŽale
bucko71ri
bosanac68
šro
barba
alexandar
ljubmatjaz
madjar
hercegovac
MedoB
SvetislavSavić
komandirodelenja
Rosso4344
jelen pivo
Gringo
Mujo 1972
purger
Gordana Doder Sumner
brendimir
1228/1
sego
mafo
mgalic2
toz972
120 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
AutorPoruka
Sasa91
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2017-04-28
DOB : 53
M(j)esto Vienna

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Klasa 91/92   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Icon_minitime28.04.17 15:09

Zdravo svima.
Sluzio u 5812/11 Prvo kod Todorovica, a posle kod Markovica. Secam se Bergera, Staze i Crnogorca iz Mojkovca.
Tamaš Linzu je bio Major in KOmandant Bataljona, njegov Zamenik je bio Kapetan Prve Klase Vukojica.
Ja sam kasnije isto davao dezurstvo u Bataljonu, zajedno sa Hornjakom (ime sam vec zaboravio) iz Sida i Drazenom Prskalom iz Sirokog Brijega (Listica)
pozdrav
Sasa
Na vrh Go down
toz972
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 78
ČLAN OD: : 2010-04-02
DOB : 52
M(j)esto Novi Sad

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Icon_minitime28.04.17 21:12

Sasa91 (citat):
Zdravo svima.
Sluzio u 5812/11 Prvo kod Todorovica, a posle kod Markovica. Secam se Bergera, Staze i Crnogorca iz Mojkovca.
Tamaš Linzu je bio Major in KOmandant Bataljona, njegov Zamenik je bio Kapetan Prve Klase Vukojica.
Ja sam kasnije isto davao dezurstvo u Bataljonu, zajedno sa Hornjakom (ime sam vec zaboravio) iz Sida i Drazenom Prskalom iz Sirokog Brijega (Listica)
pozdrav
Sasa
Dobro došao na forum i na ovu temu.Ja sam bio jun 90/91 u 5812/17.Komandir čete Kapetan I klase Vukoijica Vuisić,komadant bataljona major Mirčić.Prelistaj temu ima dosta forumaša koji su u ovom periodu bili u puku veze u maršalci u Skoplju.
Na vrh Go down
goran gajic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2015-07-01
M(j)esto bečej

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Icon_minitime21.06.17 2:09

Rosso4344 (citat):
toz972 (citat):
Klasa jun 1990/1991 puk veze komandir cete kapetan I klase Vuisic Vukoica.

Ja sam služio u trećem vodu,ista klasa, kod st.vodnika Vuksana, a vama je komandir voda bio poručnika Dragan Milisavljević. Trebali bi se poznavati. Sjećam se još nekih ljudi iz vašeg voda, imena sam poprilično zaboravio ali faca se još dobro sjeć
ja sam decembar 1990 treci vod puk veze ..meni je bio komandir voda ako se secam potporucnik kužet miroslav...zna li ga neko...a ovaj vukobrat je bio cini mi se zastavnik  ---onako nizak izrazito
Na vrh Go down
goran gajic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2015-07-01
M(j)esto bečej

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Icon_minitime21.06.17 2:14

jelen pivo (citat):
Evo cele kasarne

[You must be registered and logged in to see this link.]
puk veze su ona tri objekta gore iznad piste levo na fotki je kantina  a sta su preko puta ona tri objekta? desno je mislim itendantski servis  nesecam se ove zelene povrsine izmedju ulaza i piste tj izmedju aprkinga...mada secam se da sam jedne veceri bio sa jos dvojicom zaduzen da vijam gustere na ulazu da ne unose alkohol ...tu su pogrresili jel smo se sva trojica napili hahhahaha pa smo izvlacili sibice ko ce da pita oficira dokle treba tu da se glupiramo...secam se da sam se sa nekom surom tu ljubio pa je ispalo da je cerka od nekog kapetana hahahah secanj asecanja  nije bilo lako al je bilo neke proklete lepote u svemu tome
Na vrh Go down
toz972
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 78
ČLAN OD: : 2010-04-02
DOB : 52
M(j)esto Novi Sad

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Icon_minitime21.06.17 10:59

goran gajic (citat):
jelen pivo (citat):
Evo cele kasarne

[You must be registered and logged in to see this link.]
puk veze su ona tri objekta gore iznad piste levo na fotki je kantina  a sta su preko puta ona tri objekta? desno je mislim itendantski servis  nesecam se ove zelene povrsine izmedju ulaza i piste tj izmedju aprkinga...mada secam se da sam jedne veceri bio sa jos dvojicom zaduzen da vijam gustere na ulazu da ne unose alkohol ...tu su pogrresili jel smo se sva trojica napili hahhahaha pa smo izvlacili sibice ko ce da pita oficira dokle treba tu da se glupiramo...secam se da sam se sa nekom surom tu ljubio pa je ispalo da je cerka od nekog kapetana hahahah secanj asecanja  nije bilo lako al je bilo neke proklete lepote u svemu tome
Puk veze su  koliko ja znam ona tri objekta pored piste desno.A mislim i da su ona tri objekta sa crvenim krovom takođe pored piste desno ali malo dalje takođe puk veze.Čini mi se da sam upravo u tim objektima i ja bio.A kantina je malo veći objekat i takođe pored piste desno.Ulaz u kasarnu je tu gde piše bulevar Nikola Karev.Tu desno je objekat gde je bila straža.Pored piste levo u dnu bi trebalo da bude restoran.
Na vrh Go down
Pivasevic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2017-09-30

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Icon_minitime30.09.17 23:40

Ja sam sluzio u Marsalci 89/90 VP 5812  vezista
Na vrh Go down
toz972
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 78
ČLAN OD: : 2010-04-02
DOB : 52
M(j)esto Novi Sad

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Icon_minitime01.10.17 12:35

Pivasevic (citat):
Ja sam sluzio u Marsalci 89/90 VP 5812  vezista
Dobrodošao na temu.U kojoj četi si bio?Ja sam služio 90/91 5812/17.
Na vrh Go down
Pivasevic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2017-09-30

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Icon_minitime01.10.17 18:47

Jel se secate one rupe u zidu,iza paviljona,gde se moglo izaci u cigansko naselje,
Na vrh Go down
toz972
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 78
ČLAN OD: : 2010-04-02
DOB : 52
M(j)esto Novi Sad

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Icon_minitime01.10.17 21:17

Pivasevic (citat):
Jel se secate one rupe u zidu,iza paviljona,gde se moglo izaci u cigansko naselje,
Ja se sećam.
Na vrh Go down
Pivasevic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2017-09-30

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Icon_minitime02.10.17 21:22

Ja sam bio decembarska klasa 89/90 veza telefonista.moj paviljon je bio od piste pored kuhinje pravo na prizemlju
Desetar Pivasevic
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 62
M(j)esto Bijelo Polje

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Icon_minitime03.10.17 1:19

Pa, drugovi, kako vam je bilo? Izgubljena godina (ili vise) ili dragocjeno iskustvo?

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
toz972
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 78
ČLAN OD: : 2010-04-02
DOB : 52
M(j)esto Novi Sad

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Icon_minitime03.10.17 16:43

Pivasevic (citat):
Ja sam bio decembarska klasa 89/90 veza telefonista.moj paviljon je bio od piste pored kuhinje pravo na prizemlju
Desetar Pivasevic
Bili smo u istoj zgradi ali ja sam bio na spratu.Ne mogu se setiti da li je zgrada imala jedan ili dva sprata....uglavnom ja sam bio na poslednjem spratu te zgrade.
Na vrh Go down
windsor
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2017-11-14

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Icon_minitime14.11.17 4:00

Radio-relejna ceta
Dec.'85. kom. cete kap. Stanisa Mircic
St.vodnici Tadija Cosovic, Vukobrat
Posle obuke uglavnom smo rasporedjeni po Makedoniji
Prilep, mislim da se to mesto zove Prisad ili Derven, ima planinarski dom u blizini.
Sa mnom su bili Nijaz Karovic, Sifet Hadzikic ...
Zoran Alijevic
Na vrh Go down
maj90/91
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2016-02-25

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Icon_minitime16.01.18 21:00

Jože Lackovič je moj drug iz privatnog života  služio Skoplje,kasarna Maršala Tita,decembar 1988/89,vezista teleprinterista,a onda drugih 6 mjeseci prekomanda u Prištinu takodže kasarna Maršala Tita,a radio sam u vojnoj komandi u gradu Priština kao vezista teleprinterista
Pivasevic (citat):
Ja sam sluzio u Marsalci 89/90 VP 5812  vezista
Na vrh Go down
maj90/91
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2016-02-25

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Icon_minitime16.01.18 21:01

Jože Lackovič je moj drug iz privatnog života  služio Skoplje,kasarna Maršala Tita,decembar 1988/89,vezista teleprinterista,a onda drugih 6 mjeseci prekomanda u Prištinu takodže kasarna Maršala Tita,a radio sam u vojnoj komandi u gradu Priština kao vezista teleprinterista
toz972 (citat):
Pivasevic (citat):
Ja sam bio decembarska klasa 89/90 veza telefonista.moj paviljon je bio od piste pored kuhinje pravo na prizemlju
Desetar Pivasevic
Bili smo u istoj zgradi ali ja sam bio na spratu.Ne mogu se setiti da li je zgrada imala jedan ili dva sprata....uglavnom ja sam bio na poslednjem spratu te zgrade.
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 62
M(j)esto Bijelo Polje

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Icon_minitime17.01.18 0:02

maj90/91, nemoj ovo raditi jer se ovako postiranje smatraju spamiranjem i strogo se kažnjavaju.

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
Šumadinac1973
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2018-02-13

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Icon_minitime13.02.18 19:41

Slučajno naleteh na ovo vaše dopisivaje koje traje već nekoliko godina. Lepo ste me podsetii na vreme provedeno u Skoplju. Ja sam bio klasa januar 92 god puk veze 5812 relejac . Poslednja klasa u toj kasarni. Malo ima i ružnih uspomena ali njih neću sad. Ako neki decembarac91 ili januarac 92 ovo vidi neka se javi. Skoro sva imena ofcira koja ste pomenuli su mi poznata. Kasarnu smo predali mislim u martu 92 ili tako nekako. Pozdrav svima i želim vam sve najbolje
Na vrh Go down
Sasa91
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2017-04-28
DOB : 53
M(j)esto Vienna

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Icon_minitime14.02.18 9:58

Zdravo Šumadinac,
U kome Vodu si bio? Ja sam bio u prvom. Klassa Jun/91. Od Marta u Nisu, pa posle u Kursumliji na terenu.
Pozdrav
Na vrh Go down
Šumadinac1973
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2018-02-13

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Icon_minitime14.02.18 11:38

Kad sam dosao u jan 92 prvo sam bio u radio četi par dana pa me prebacili u relejnu četu u prvom bataljonu mislim kod kap Markovic Dragana.Ali veći deo boravka u skoplju sam proveo na straži.Posle prelaska u Niš prebacili nas u 2bataljon kod Mirčića a komandir čete mi bio por. Cvetković komandir voda  vod Milošević.Sećam se vod STRUJE,MLINARA bio i neki por Slovenac mislim Martin.
Na vrh Go down
Sasa91
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2017-04-28
DOB : 53
M(j)esto Vienna

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Icon_minitime14.02.18 11:51

Onda se verovatno znamo. I ja sam proveo mesec i po dana na strazi pored zadnje kapije. Prve dve nedelje kao strazar, a onda mesec dana kao razvodnik, dok je Vukobrat bio komandir straze. Mozda me se secas - desetar sasa mitrovic iz prvog voda
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 58
M(j)esto Kraljevo

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Icon_minitime14.02.18 15:32

Šumadinac1973 (citat):
Slučajno naleteh na ovo vaše dopisivaje koje traje već nekoliko godina. Lepo ste me podsetii na vreme provedeno u Skoplju. Ja sam bio klasa januar 92 god puk veze 5812 relejac . Poslednja klasa u toj kasarni. Malo ima i ružnih uspomena ali njih neću sad. Ako neki decembarac91 ili januarac 92 ovo vidi neka se javi. Skoro sva imena ofcira koja ste pomenuli su mi poznata. Kasarnu smo predali mislim u martu 92 ili tako nekako. Pozdrav svima i želim vam sve najbolje
Dobro dosao na forum! Pravilima foruma ( koje verovatno nisi procitao) period o kome ti govoris nije vise vreme JNA.Tako da komentarisanje dogadjaja posle 07.1991. godine nije dozvoljeno. No to ne znaci da se ne mozes ukljuciti u forum na temama koje nemaju to ogranicenje
Na vrh Go down
Šumadinac1973
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2018-02-13

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Icon_minitime16.02.18 10:04

Saša Mitrović mi jako poznato. Bio sam i na drugoj kapiji na straži krajem januara 92. Odakle si. Bio i neki Crnogorac tad tamo desetar ili razvodnik ne sećam se. I neki desetar iz Vranja zvali smo ga Zmaj.
Na vrh Go down
Sasa91
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2017-04-28
DOB : 53
M(j)esto Vienna

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Icon_minitime16.02.18 15:37

Iz okoline Kuceva. Sad zivim u Becu
Na vrh Go down
mafo
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2010-12-07
M(j)esto NOVA GORICA - SLOVENIJA

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Icon_minitime06.01.19 14:28

musa71 (citat):
Pozdrav drugovi sluzio  u Marsalki Skopje 89/90 klasa decembar protiv oklopna ceta BST komandir cete Rajko Acimovic Very Happy
Zdravo
I meni je bio šest meseci komadir čete  g.Ačimović Rajko poručnik po činu tada
dec87/88 v.p.5552/16 poč
pozdrav
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Icon_minitime19.01.19 12:31

1979./1980.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
horizont
Gušter
Gušter
horizont


BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2017-01-14
DOB : 56
M(j)esto Ajdovscina

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Icon_minitime10.02.19 21:21

Zdravo momci, danas verojatno svi pravi muževi, i ja sam imao tu sreću, da sam vojni rok služio u Maršalki posle prekomande iz Sombora. Sve je zapoćelo u Martu 87 pa onda prekomanda u Skopski Petrovac i istog dana odkomanda Skoplje Maršal Tito. Ovdje sam boravio do Marta 88. E tu moram, da kažem, do sad ni jedan koji se javio na forumu nije bio plavac, tako, da moderatori trebaju menjati boju na epoleti za guštera. Naša zgrada bila je poslednja sa leve strane. Bio sam radarista i svaki mjesec tjedan dana bio sam dežurni na maloj izbrdici kod sela Vizbegovo iznad Šutke. Neka je za prvi post dovoljno pa da vidimo ima li još neko od soboraca iz onih dana.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Icon_minitime10.02.19 23:25

horizont (citat):
Zdravo momci, danas verojatno svi pravi muževi, i ja sam imao tu sreću, da sam vojni rok služio u Maršalki posle prekomande iz Sombora.
Sve je zapoćelo u Martu 87 pa onda prekomanda u Skopski Petrovac i istog dana odkomanda Skoplje Maršal Tito.
Ovdje sam boravio do Marta 88.
E tu moram, da kažem, do sad ni jedan koji se javio na forumu nije bio plavac, tako, da moderatori trebaju menjati boju na epoleti za guštera.
Naša zgrada bila je poslednja sa leve strane.
Bio sam radarista i svaki mjesec tjedan dana bio sam dežurni na maloj izbrdici kod sela Vizbegovo iznad Šutke.
Neka je za prvi post dovoljno pa da vidimo ima li još neko od soboraca iz onih dana.

Horizont, diobro došao na stranice vojske koje više nema.! Very Happy
A što se tiče epoleta za "plavce" na ovome forumu ih nema.
Skoro svi su kopnena vojska a ima i poneki čin iz mornarice ali samo admirala i to u generaštabu.
Baš šteta što svaki rod vojske nema svoje oznake. Sad
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 62
M(j)esto Bijelo Polje

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Icon_minitime11.02.19 6:18

Vojnik Graničar (citat):
horizont (citat):
Zdravo momci, danas verojatno svi pravi muževi, i ja sam imao tu sreću, da sam vojni rok služio u Maršalki posle prekomande iz Sombora.
Sve je zapoćelo u Martu 87 pa onda prekomanda u Skopski Petrovac i istog dana odkomanda Skoplje Maršal Tito.
Ovdje sam boravio do Marta 88.
E tu moram, da kažem, do sad ni jedan koji se javio na forumu nije bio plavac, tako, da moderatori trebaju menjati boju na epoleti za guštera.
Naša zgrada bila je poslednja sa leve strane.
Bio sam radarista i svaki mjesec tjedan dana bio sam dežurni na maloj izbrdici kod sela Vizbegovo iznad Šutke.
Neka je za prvi post dovoljno pa da vidimo ima li još neko od soboraca iz onih dana.

Horizont, diobro došao na stranice vojske koje više nema.! Very Happy
A što se tiče epoleta za "plavce" na ovome forumu ih nema.
Skoro svi su kopnena vojska a ima i poneki čin iz mornarice ali samo admirala i to u generaštabu.
Baš šteta što svaki rod vojske nema svoje oznake. Sad
Dobro došao, horizont!

Vojnik Graničar, i u generalštabu su svi KoV Very Happy

Na forumu je, za sada, jedan jedini admiral, koji je čin stekao radom. To je jedini uslov salutiranje

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6426
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Icon_minitime15.02.19 10:34

Ja sam trebao ići u armiju u Skoplje u vezu... Jel bi to ova kasarna bila da sam otišao.
Na vrh Go down
jlakota
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2019-03-02
DOB : 74

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Kasarna Maršal Tito Skopje   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Icon_minitime02.03.19 22:49

Dragi drugovi iz klase 1969-1970.
Služio sam vojni rok u kasarni Maršal Tito u Skopju od 1969 do 07/1970. Bio sam u kasarni ABHO u svojstvu vezista ali sam radio u opštem odsjeku kod vodnika TOMIĆA.
Zanima me dali ima još nekog tko je u ono doba bio u toj kasarni? Koliko se mogu sjetiti bili su tu pored Tomića koji je bio šef opšteg odsjeka
vodnik Radovanović i mnogi drugi čijih se imena ne mogu sjetiti.
Bilo bi mi vrlo drago da se javi netko iz te klase sa kojima smo skupa provodili vojničke dane.

Lijepi pozdrav, Josip Lakota
Na vrh Go down
orionclx
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2019-03-26
M(j)esto Slavonski Brod

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Icon_minitime28.03.19 20:59

flirt23 (citat):
Služio u Maršalki od 18.08.1988 do 22.06.1989 u VP 5552/20  2. četa komandir čete kapetan Ajduvan Mamudov , došao iz Kićeva nakon obuke kao vozać u pješadiju.
Pozdrav svima ako ima neko iz pješadije nek se javi
Bio sam ja u istoj VP 5552/20 88/89 kod kapetana Mamudova kao vozač u 1 vodu kod poručnika Vlahovića
Na vrh Go down
flirt23
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2012-06-05
DOB : 56
M(j)esto Zagreb

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Icon_minitime28.03.19 22:43

Dobro došao orionclx, da bili smo zajedno prošlo je puno vremena kako se nismo vidjeli cheers 
porčnik Vlahović je bio malo stariji ali sasvim ok, ako se dobor sjećam on je iz Crne Gore.
Eto ti si prvi iz klase koji se javio, pa plačam pivu kada se nađemo.
LP, Dražen
Na vrh Go down
Zdenko M.
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2019-04-05

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Icon_minitime05.04.19 21:19

V.P.5552/10,1987-1988,minobacačka baterija.Ima koga?
Zdenko Marjanović.
Na vrh Go down
boby1967
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2019-05-17

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Icon_minitime17.05.19 11:50

Ima li koga od plavaca iz klase 86/87
Na vrh Go down
boby1967
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2019-05-17

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Icon_minitime17.05.19 11:55

Isti put sam presao kao i ti osim sto sam u Petrovcu proveo oko 2 mjeseca (telegrafista) a na Vizbegovu bio neprestano oko 4 mjeseca pa kad sam se vratio u kasarnu pred skidanje mnogi mislili da sam guster..hahaha....ah da bio sam klasa 86/87
Na vrh Go down
boby1967
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2019-05-17

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Icon_minitime17.05.19 12:05

horizont (citat):
Zdravo momci, danas verojatno svi pravi muževi, i ja sam imao tu sreću, da sam vojni rok služio u Maršalki posle prekomande iz Sombora. Sve je zapoćelo u Martu 87 pa onda prekomanda u Skopski Petrovac i istog dana odkomanda Skoplje Maršal Tito. Ovdje sam boravio do Marta 88. E tu moram, da kažem, do sad ni jedan koji se javio na forumu nije bio plavac, tako, da moderatori trebaju menjati boju na epoleti za guštera. Naša zgrada bila je poslednja sa leve strane. Bio sam radarista i svaki mjesec tjedan dana bio sam dežurni na maloj izbrdici kod sela Vizbegovo iznad Šutke. Neka je za prvi post dovoljno pa da vidimo ima li još neko od soboraca iz onih dana.
Ja sam klasa septembar 86 i presao isti put kao i ti osim sto sam u Petrovcu proveo oko 2-3 mjeseca a u Skopje stigao februar ili mart 87. Na Vizbegovu bio non stop oko 4 mjeseca(telegrafista) pa kad sam se vratio u kasarnu pred skidanje mnogi mislili da sam guster.U vodu su mi bili ako se dobro sjecam vodnici Sindelar i Vukovic (ovaj je vozio tada mini morisa i bio strasno ponosan na njega) a neki zastavnik je bio komandir voda(imena se sad ne sjecam).

dadogost voli ovaj upis

Na vrh Go down
boby1967
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2019-05-17

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Icon_minitime17.05.19 12:13

stari FAZAN (citat):
Jednog divnog suncanog dana pustise me kuci !!! 
SKRACENJE  !!!  kazu !!! 
IZASAO na onu kapiju ,... izsetao.  Lagano... zadovoljno, punim plucima. 
POSTENO SAM ODRADIO MOJ DEO OBAVEZE i usput se i zabavljao ! 
A SAD JE MOJ ZIVOT U MOJIM RUKAMA !!! 
Tako ponesen samopouzdanjem i srecom i popracen zvucima nekog tadasnjeg lokalnog DZEJ RAMADANOVSKOG iz sokaka Shutke, spustim se Dugackom ravnom cestom, nizbrdooooo.... 
P J E S K E  ... KORAK PO KORAK ...... DOLE OD MARSALKE KA GRADU.
Svako ke je tamo sluzio sjeca se te ceste I OKOLINE ZAUVJEK:  

Ulazim medju prve stare zanatske radnje i kafane, iz kojih se siri miris divne hrane, ... 
lepinje, somuni,  cevapi, pivo, vino,  ... 
Prelazim Kameniti MOST na VARDARU,.... , docekukju me Skopske ulice... pune vreve i VRELINE ZIVOTA. Setam lagano prema ZELJEZNICKOJ STANICI... a usput me sve sjeca na protekle mejsece provedene ovdje , na tople vojnicke noci pune mastanje o predivnim djevojke i zenama Skoplja,  i njihovim opojnim zivotima. Dok pijem poslednje PIVO i cekam da se ukrcam na VOZ ZA BEOGRAD...misli mi se vracaju na mjesec APRIL kada sam ovdje stigao i livade poligona ispod Marsalke pune crvenih MAKOVA u proljece, 
pa lubenice, breskve, ... ... i ljeto 1981.  
SVE CE TO za par sati ostati zauvjek IZA MENE !!!
ali .... eto ... 
kao sto sada ispada...
sve je ostalo TU - SA MNOM i u meni ... pohranjeno, sacuvano, dragocjeno i vazno.  

ALI TOGA SUNCANOG DANA 31. Augusta 1981. nisama ja razmisljao mnogo. 
Prepustio sam se plimi osjecaja ... vodjen instinktom i Slavenskom dusom...
Udisao sam mirise tog prelijepog grada, 
i pogledom se pozdravljao sa poznatim mi mjestima na koja smo izlazili i druzili se. 
Dok sam gledao unazad, kroz prozor voza koji je krenuo  ka BEOGRADU ...  
ZNAO SAM : !
da se nikada vise necemo vidjeti ali i 
DA MI JE DRAGO STO SE SVE TO DESILO. 
IMALO JE NEKOG SMISLA !


Kasnije ... ... narednog dana lutam BEOGRADSKOM zeljeznickom STANICOM...  A TAMO NA PERONU izmedju stotina i stina ljudi...SRETNEM MOG CIMEAR iz "MEKUSIJA" !!!
CIJELU OBUKU 6 MJESECI BIO U Mekusju spavao na krevetu ispod moga... momak iz ZAGREBA... fin decko  ZELJKO .... 
(*Bili ga copili tokom obuke kako je iz Karlovca oblacio civilku i dimio kuci na vikende u Zagreb  ...pa ...  ga po nagradi bili zveknuli u OHRID na  prekomandu !!!) 
a sad 

IDE I ON KUCI !!! za Zagreb !

PROCI CE JOS DESETAK GODINA pa cemo onda svi odjednom da se probudimo u nekom potpuno drugom haoticnom vremenu ... 
Pocet cemo da se srecemo PO PERONIMA:  SYDNEYA, DOBOJA, BECA, ...    BANJA LUKE, NJUJORKA, STOKHOLMA, ZAGREBA, 
BEOGRADA, PODLUGOVA,  ... ...   u destinama    i desetinama  hiljada. 

i jedna od Nocnoh MORA  postat ce nam odgovor na pitanje:  
A   KUDA SAD SA OVOG PERONA...I sa ove STRANICE... "GDJE JE MOJA KUCA  SAD   ... IMAMA LI JA GDJE DA SE VRATIM ...  ???"
/
.... trznuh se iz misli... probudjen iznenadnim rijecima zene, koja mi daje 2 zamotana SUBWAYA KROZ POROZOR AUTA.
NA SATU je  VEC 22.30  23.XII 2013. AUSTRALIA 
Njen ENGLESKI dotakao je zicu na gitari tonova...onog prepoznatnjivog SLAVENSKOG  ZVUKA. 
Zapitah ODAKLE JE ???

                                                FROM MACEDONIA !  Rece ona ....

 U jebote...od ovoga moze da se rikne.......najezi me prijatelju
Na vrh Go down
Dejan Branić
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2019-07-26

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Maršal Tito kasarna V.P. 5812/18 VES Relejac    Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Icon_minitime26.07.19 13:13

Pronašao sam ovaj forum i vidim da mnogi od vas pišu i pominju dobro znana imena oficira. Ja sam vojsku služio u Skopju sep 1991 do selidbe vojske iz Makedonije do marta 1992.
Pominjete Mirčića, koji je u moje vreme komandovao 5812/17 (čuvena sedamnaestica), Potpukovnik Dragićević sa nadimkom Furija...
Na vrh Go down
toz972
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 78
ČLAN OD: : 2010-04-02
DOB : 52
M(j)esto Novi Sad

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Icon_minitime26.07.19 22:24

Dejan Branić (citat):
Pronašao sam ovaj forum i vidim da mnogi od vas pišu i pominju dobro znana imena oficira. Ja sam vojsku služio u Skopju sep 1991 do selidbe vojske iz Makedonije do marta 1992.
Pominjete Mirčića, koji je u moje vreme komandovao 5812/17 (čuvena sedamnaestica), Potpukovnik Dragićević sa nadimkom Furija...
Pozdrav druže.Ja sam bio u 5812/17 jun 1990 do juna 1991.Komadant bataljona major Mirčić.Komandir čete kapetan I klase Vujisič Vukoica.Komandir voda poručnik Milisavljević.Prelistaj ovu temu.Imaš dosta o 5812/17.
Na vrh Go down
karel1971
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2020-01-27

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Icon_minitime27.01.20 21:08

Lep pozdrav iz Slovenije i ja sam služio vojsku u kasarni maršala Tita generacija 89-90...
Još uvjek se sječam glasnog uzvika prije večere na pisti :"prijatno decembar...to klaso..."
Na vrh Go down
MilenkoGrgic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2020-04-08

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Icon_minitime08.04.20 2:07

Dali ima da je neko da je sluzio pvo 4 maj 1985-1986 skoplje 5526/3
Na vrh Go down
MilenkoGrgic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2020-04-08

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Grgic   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Icon_minitime13.04.20 2:36

4maj 1985-1986 skoplje pvo
Na vrh Go down
OMJ
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2021-03-16

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Icon_minitime16.03.21 14:38

Marsal Tito/4466 90/91 komandir salutiranje kapetan Tisovski Djordje. Kakav period života,novi drugari, naporna obuka, gađanja noćna, dnevna, tereni zimski, letnji u šatorima, Petrovac, krivolok, straže, izlasci u grad ........itd
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik



Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1231
ČLAN OD: : 2013-02-06
M(j)esto Svuda po malo

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Icon_minitime22.03.21 20:17

Poydrav OMJ,dobro dosao na forum,lepo se zavali u fotelju i kazi koji si rod bio, ili ako se secas gde si otisao u prekomandu kada se selila kasarna....Ja sam bio 4466/9 Inzenjerija...
Na vrh Go down
Kokan
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2021-05-12

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Icon_minitime12.05.21 23:30

Pozdrav svim ljudima dobre volje. Da li ima neko izVP 5812/4, telepriterista, avgustovska klasa 85/86. Koliko se secam komandir cete kapetan 1 klase Rajko, komandir voda zastavnik Brestovac koji ima brata blizanca.
Na vrh Go down
pachino
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 12
ČLAN OD: : 2016-03-16

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Icon_minitime08.11.21 8:28

Sluzio u Marsal Tito klasa januar 1981, vp 4466, kapetan prve klase Vladimir Delov i kapetan Sava kome sam zaboravio prezime. Ogromna kasarna sa lepim paunovima. Jedno vreme u komandi stana, zaduzen da budim kasarnu pustanjem trube preko razglasa ciji su snazni zvucnici bili rasporedjeni okolo, nedeljom vojska duze spava nego radnim danima, ja zaboravim i opalim trubu preko razglasa ranije, vidim niko ne ustaje, ne pale se svetla po paviljonima, pomislim da sam tiho pustio pa raspalim na najjace ponovo, trci zastavnik i je.e mi sve redom i tu sam zavrsio umetnicku karijeru.

ps

Ako bi se desilo da ovo nekim slucajem procita Nebojsa Todorovic rodom iz Gnjilana ziveo u Beogradu, sluziili zajedno, naucio me sah, neka mi se javi.

pera84, goran9030 and Doktor Živago vole ovaj upis

Na vrh Go down
goran9030
Podpukovnik
Podpukovnik
goran9030


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 7506
ČLAN OD: : 2015-03-20
DOB : 58
M(j)esto Đakovo

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Icon_minitime08.11.21 10:40

Svaka čast, nasmijao si me sa ovom nedjeljnom trubom i zastavnikom. Morao sam kliknuti na plus Smile Smile 
Kad stigneš, napiši nam poneku anegdotu. To što većina nas nije služila u Skopju, ne znači da ne čitamo postove 
salutiranje 2 salutiranje 2

_________________
In medias (t)res...
Na vrh Go down
https://sked.com.hr/shop/
pachino
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 12
ČLAN OD: : 2016-03-16

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Icon_minitime05.12.22 17:33

U marsalki dobijamo kao neku uzbunu, hladno vece,izlazimo na zadju kapiju i pravac Stenkovac, naravno pesaka. Ja duzio RB, tezak odvaljuje mi rame, pitam starije da li se istim putem vracamo nazad u kasarnu, dobijam potvrdan odgovor. Prvom dobrom prilikom ostavljam RB u zbunju pored puta, mrak a nas puno, nece videti kapetan da ga ne nosim. Jedva stizemo na poligon stenkovac udaljen mozda nekih 10km, u povratku pokupim RB i pravac kasarna. To je bila jedna moja mala prevara.

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
oficir s ruzom
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 106
ČLAN OD: : 2012-12-16

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Icon_minitime06.12.22 9:28

dobro si prošao..da nisi izgubio RB...kazne bile drastične

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
dadogost
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2023-01-29

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Icon_minitime29.01.23 23:39

ništaposebno (citat):
moris (citat):
Stari vodnik 1 klase KEC mislim, da mu je ime IVAN nisam siguran ali znam ,da je bio jedan od najboljih ako ne i najbolji oficir u kasarni! Da bio je mali ali i veliki čovjek!
Stariji vodnik 1. klase Milutin Kesegić (nisam više siguran je li Milutin, ali Kesegić je sigurno)
Odličan čovjek u svakom pogledu. Velika mangupčina i zafrkant je bio.

Bio samo kod njega 11 mjeseci 1984 u centru veze, koji je bio u Maršalki. Bio je strastveni radiotelegrafist i nastojao je svoju vojsku zaraziti s tom zanimacijom.
Redovno se natjecao na armijskim QRQ natjecanjima (brzo kucanje i primanje morzeovih znakova) i bio je među par najboljih a glavni protivnik mu je bio neki zastavnik iz Kumanova.

Držao je i jedan radio klub koji je bio u krugu Maršalke (YU5HUV). To je bila mala kućica uz samu žicu prema nekakvom ciganskom naselju, gdje je cijela kasarna bježala preko žice u grad.
Jako bi mu se volio javiti ako neko zna gdje je Kec sada. Tražio sam na internetu (tako sam i našao ovaj forum), ali nema ništa.
Pozz
mislim da sam negdje dobio info DA je KEC, PREMINUO !
Na vrh Go down
Sponsored content





Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 7 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Skoplje kasarna Maršal Tito
Na vrh 
Stranica 7/8Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-
» Kasarna Maršal Tito-Skopje decembar 88 PVO.
» Ljubljana kasarna Maršal Tito, VP 2265 august 1985. - pekari
» Kasarna 'Maršal Tito' Sarajevo
» Kasarna Maršal TITO Priština 1975/76
» Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: 
SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA
 :: SR MAKEDONIJA
-
Idi na: