FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu

Go down 
+19
Gogi 89
djura ar
Minolovac
vp1935/1 87/88
sarics
NELE.R
vojniks
stevan makedonac
013gonzo
Dejan Jovanovic
SveJug
kapiten
more6
Max Blitz
mirko bratuš
Stazio
Jozo Trklja
flexi
Vojnik Graničar
23 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
AutorPoruka
more6
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 450
ČLAN OD: : 2013-11-16

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Icon_minitime13.01.14 18:17

kapiten (citat):
Vojsko,
Moram da se umiješam u podsjećanja i evociranja uspomena na bivšu komandu VPO.
I ja sam svojevremeno (od decembra 1982. do jula 1983. godine) skoro svakodnevno ulazio kao vojnik u tu zgradu i odrađivao svoju smjenu. Bio sam telefonista i radio sam na telefonskoj centrali, šifrovane oznake "RUDNIK". Preko te centrale spajali smo veze sa svim komandama i kasarnama u bivšoj SFRJ. Nisam spavao u komandi nego u kasarni na Visokoj. Svakodnevno sam putovao iz Visoke u komandu. Centrala je u to vrijeme bila stara sa onim gajtanima, pa se potrudi da ubodeš u pravu rupu. Centrala je bila na drugom spratu komande. 
Slike zgrade komande su izvrsne. Svaka čast za trud "Vojniku graničaru".
U blizini komande nalazi se otvoreni bazen za kupanje, u kojem sam se u mojim popodnevnim smjenama kupao.
Na mjestu voljno!

Čini mi se da sam negdje pročitao da su iz Visoke putovali i kolege koji su radili u centru OSOJ-a u Žrnovnici
ako se ne varam.Po fotografijama to je bila dosta velika kasarna,za vas koji ste okolo davali razne službe
bila je više samo spavaonica.

Na vrh Go down
Jozo Trklja
Vodnik I klase
Vodnik I klase



BROJ POSTOVA: : 502
ČLAN OD: : 2013-02-27
M(j)esto Zagreb

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Icon_minitime13.01.14 21:21

I 1986 šifra je bila Rudnik
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Icon_minitime13.01.14 22:21

kapiten (citat):
Vojsko,
Moram da se umiješam u podsjećanja i evociranja uspomena na bivšu komandu VPO.
I ja sam svojevremeno (od decembra 1982. do jula 1983. godine) skoro svakodnevno ulazio kao vojnik u tu zgradu i odrađivao svoju smjenu.
Bio sam telefonista i radio sam na telefonskoj centrali, šifrovane oznake "RUDNIK".
Preko te centrale spajali smo veze sa svim komandama i kasarnama u bivšoj SFRJ.
Nisam spavao u komandi nego u kasarni na Visokoj.
Svakodnevno sam putovao iz Visoke u komandu.
Centrala je u to vrijeme bila stara sa onim gajtanima, pa se potrudi da ubodeš u pravu rupu.
Centrala je bila na drugom spratu komande.
Slike zgrade komande su izvrsne.
Svaka čast za trud "Vojniku graničaru".
U blizini komande nalazi se otvoreni bazen za kupanje, u kojem sam se u mojim popodnevnim smjenama kupao.
Na mjestu voljno!
Jozo Trklja (citat):
I 1986 šifra je bila "Rudnik"

Jeste li preko te centrale slučajno spajali pozive za objekat "Vila Dalmacija".!?
Taj objekat je nekoliko kilometara zapadno od komande vojnopomorske oblasti u Splitu a u koji je ponekad znao dolaziti i drug Tito.!?

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
kapiten
Gušter
Gušter
kapiten


BROJ POSTOVA: : 39
ČLAN OD: : 2011-01-07
DOB : 65
M(j)esto Bijeljina

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Icon_minitime14.01.14 20:56

Vojsko,

Za "more6": 
U kasarni Visoka, upravu si, bila je stacionirana ekipa koja je opsluživala kompletnu vezu u Žrnovnici. Oni su u taj objekat putovali vojnim autobusima iz kasarne i vraćali se tim autobusima u kasarnu (imali su poseban tretman). Mi smo iz kasarne u komandu VPO putovali autobusima gradskog saobraćaja (često smo išli i pješice do komande). Nismo bili u obavezi da poštujemo vrijeme, znali smo "zakasniti" zbog usputnih kafića. U našoj kasarni bio je stacioniran i bataljon vojne policije. Bili smo sa njima dobri (valjda je tako i trebalo).

Za Jozo Trklja:
Izgleda da si i ti radio na centrali u komandi VPO dok se sjećaš i potvrđuješ da je ostala ista šifra.
Iznad nas je radio neki matori zastavnik I klase. Imao je desetore uši. Čuo je i šta mislimo, a kamo li šta pričamo. Svaki puta kada smo htjeli da izađemo na civilne tel. veze on nas je prekidao.

Za "Vojnik Graničar":
Hvala za novu fotku. Podsjetila me je na unutrašnjost zgrade i one famozne stepenice na kojima sam morao da salutiram svakom štabskom oficiru.
"Vila Dalmacija" je bila obilježena posebno i za nju nikada nisam davao vezu. U to vrijeme "Stari", nažalost, nije bio živ. 

Na mjestu voljno!

Na vrh Go down
more6
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 450
ČLAN OD: : 2013-11-16

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Icon_minitime14.01.14 22:02

Hvala kolegi "kapiten"na iscrpnoj obavijesti.U Puli je bilo slično samo tamo se nije u komandu
dolazilo autobusima nego "nanoge".Dežurnog na centrali se ne sječam (govoim o Puli)i mislim
da ga nije ni bilo ali je zato bio dežurni na teleprinteru.Zanimljivo i u Puli su teleprinteristi
imali jednog takvog lumena od zastavnika koji nikog nije puštao u njihove prostorije.Bilo je
svakakvih ljudi i svakakvih događaja tako je to u vojničkom životu.Inače sa kolegama u
OSOJ-u iz Splita sam surađivao svaki dan telefonski naravno samo u to vrijeme nisam znao
da su smješteni u Žrnovnici,nego sam mislio da su i oni kao i mi bili smješteni u zgradi komande
VPO u Splitu.Tek sam na ovim forumu saznao gdje su zapravo bili.
Na vrh Go down
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 669
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Icon_minitime15.01.14 20:59

Samo malo da se nadovezem na ono sto je kapiten rekao u postu , ja sam bio par godina kasnije u komandi , sa kasarne Visoka sve je izmesteno u junu 1989 u kasarnu Dracevac , vojnik granicar zna to i ceta OSOJ i bataljon vojne policije . OSOJCI su svakog dana vozeni sa Dracevca u Operativni centar komande VPO ili komandno mesto VPO u Žrnovnici , kao i vojni policajci koji su obezbedjivali objekat u smenama . I nikakav poseban tretman nisu bas imali cak sta vise cutali su kao zaliveni kako je gore u "Rupi" tako smo zvali to mesto inace je  to bio   objekat 182 u jednom brdu  a  blizu njega je bio objekat 181 mornaricko -tehnicka raketna baza u drugom brdu  . Tu su bili i jos vojnici veze koji su isto isli tamo , ja sam bio  mozda dva puta u leto 1991 , neku fizikaliju smo radili prenosili nesto a ne mogu se setiti sta da li krevete ili nesto drugo samo znam da nije bilo oruzje . Sto se tice centrale u komandi tu se ne secam da je bio neko zaduzen od mornara , mada bio je u komandi stalno dva mornara  iz nase čete komande stana jedan trpezararac a drugi kurir admirala ili tako nesto mada mozda je i radio u centrali interesantno secam se prezimena tog mornara i odakle je ali neznam koje su mu bile duznosti , i jos nesto u zgradi komande nismo salutirali i pozdravljali oficire jer uglavnom smo se svi kretali unutar zgrade bez kapa a i kad smo imali kapu nije bilo pozdravljanja , samo vani je bilo pozdravljanja
Na vrh Go down
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 669
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Icon_minitime16.01.14 1:18

Ovu fotografiju sam slikao kroz šalter staklo i s bočne strane.
Kao što vidiš tu je još radijator.!!!

vojnik granicar evo jos jedne fotografije  sa mitraljezom M-53 kod tog radijatora gde je sada salter za razne naplate

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Icon_minitime16.01.14 11:57

flexi (citat):
Vojnik granicar evo jos jedne fotografije  sa mitraljezom M-53 kod tog radijatora gde je sada salter za razne naplate.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Flexi.
Sada tu ona žena ratuje sa novcima (kunama) ha ha ha..
Gledam ovaj mitraljez i vidim da je imao novi novcati remen za nošenje, je li i mitraljez bio novi.
Također mi je za oko zapeo jedan detalj a to je kao da su ti ove mornarske hlače koje si nosio bile mokre tj. kao da te je netko polio vodom.!?

I druga stvar nisam ni znao da je u Komandi vojno pomorske oblasti bilo toliko oružja.
Kao smo kod toga možeš li se sjetiti sa kakvim je naoružanjem komanda vojno pomorske oblasti raspolagala i gdje je to oružje bilo smješteno.?

A ovi vojni policajci da li su oni tu uvijek bili pod ovakvom opremom ili su dolazili ovako opremljeni iz kasarne "Dračevac".?

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 669
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Icon_minitime16.01.14 15:55

vojnik granicar@

mitraljez nije bio nov sigurno a remen je stavljen mislim da i on nije bio nov nego dobro su ocuvani .

pantalone nisu mokre ko bi smeo mene politi vodom ha ha , verovatno su flekave i prljave ili ko zna sta vec .

vojni policajci nisu bili pod nekom specijalnom opremom kao sto vidis samo panciri i stitovi i slemovi i pesadijsko naoruzanje  AK-70 , slika je posle onih nemilih događjaja ispred komande u maju 1991 , od tada su vojni policajci koristili pancire .

sto se tice oruzja u komandi nista posebno , samo pesadijsko naoruzanje  automatske puske AK-70 i PT četa je imala nekoliko snajperskih pušaka , oficiri su imali pistolje magnum 357 i škorpione i to je sve bilo u leto 1991 , kad sam dosao u novembru 1990 niko od oficira nije nosio oružje samo dežurni oficir a vojni policajci su normalno strazarili na ulazu i na terasi bez pancira kasnije kad su pocela sranja straza je bila unutra i  ispred glavnog ulaza i polozaji su drzani i u parku ispred  .

jedino je moja jedinica komanda stana u leto 1991 donela u komandu sa Dracevca bestrzajni top i protivavionski top trocevni valjda 20 mm posto smo to duzili , ali o tome ti mogu na pp jer moze se uci u zabranjen deo ako nastavim

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Icon_minitime17.01.14 9:25

Evo slika iz unutrašnjosti Komande vojno pomorske oblasti u Splitu.
Pogled na glavni ulaz,  tj. južna strana KVPO.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 669
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Icon_minitime18.01.14 2:46

[You must be registered and logged in to see this image.]

na terasi komande VPO maj 91  , momci iz PT-čete

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Icon_minitime19.01.14 16:00

Danas se zgrada bivše Komande vojno pomorske oblasti u Splitu vodi pod ovim brojem i ovom ulicom.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Icon_minitime23.01.14 14:39

Usporedba fotografija.!
Slikano na "terasi" s istočne strane Komande vojno pomorske oblasti u Splitu.
Usporedbe iz vremena JNA i danas, ista pozicija slikana nakon 23 godine.
Onog stabla iza vojnika više nema, sad je tu posađena palma.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 669
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Icon_minitime24.01.14 0:25

Tačno tako isto mesto , maj 1991 - januar 2014
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Icon_minitime26.01.14 17:20

Flexi.
Kada je jedno jutro desantni brod JNA ušao u trajektnu luku ja sam se nalazio kod onog svjetionika (označio sam ga strelicom).
Ali iz te pozicije nisam mogao vidjeti zašto je došao do zgrade komande vojno pomorske oblasti u Splitu.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 669
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Icon_minitime27.01.14 16:19

postavicu neke fotografije iz grupe vojna policija Split sa FB , fotografije su iz 1991 godine , vojnika se secam po facama

[You must be registered and logged in to see this image.]

zapadna strana ispred glavnog ulaza

Na vrh Go down
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 669
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Icon_minitime27.01.14 16:23

[You must be registered and logged in to see this image.]

istocna strana ispred pomocnog ulaza i izlaza , ulaz za dostavu

Na vrh Go down
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 669
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Icon_minitime27.01.14 16:26

[You must be registered and logged in to see this image.]

i evo sa terase komande pogled na juznu stranu

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Icon_minitime28.01.14 6:13

flexi (citat):
evo jos dve fotke slikano na istom mestu kao prethodna u avgustu 1991

[You must be registered and logged in to see this image.]

Flexi.
Ma da te ovo pitam.
Čitavo vrijeme mi bode oči a nikako da se sjetim da te pitam.
Reci mi za ove vojnike što na ovoj slici nose civilnu odjeću.
Je li to bilo dopušteno tada 1991 godine da se nosi u JNA ili su to oni nosili na svoju ruku.!?

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 669
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Icon_minitime28.01.14 18:29

Vojnik  granicar @

pa  bilo dozvoljeno drzanje civilne odece od aprila 1991 za potrebe izlaska u grad , znaci izlazak u civilnoj odeci u grad to mislim da je bilo zvanicno u celoj JNA , ja licno nisam imao civilnu odecu mada sam neki put pozajmio i izasao u grad  . Mada smo svi uglavnom imali neku svoju majicu ili šorts i pre aprila 1991 , kad smo isli na sportske aktivnosti ili u slobodno vreme tad smo i oblacili , ali nisu svi imali civilnu odecu  

u onoj prostoriji iza vidis vrata  nam je bila spavaonica ona gleda ka zapadnoj strani i ispod nivoa   ulice je. Imala je prozore malo iznad ulice  oni su od glavnog ulaza desno ili od juznog ulaza levo
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Icon_minitime28.01.14 18:43

flexi (citat):
Vojnik  granicar @

Pa  bilo dozvoljeno drzanje civilne odece od aprila 1991 za potrebe izlaska u grad , znaci izlazak u civilnoj odeci u grad to mislim da je bilo zvanicno u celoj JNA , ja licno nisam imao civilnu odecu mada sam neki put pozajmio i izasao u grad.
Mada smo svi uglavnom imali neku svoju majicu ili šorts i pre aprila 1991 , kad smo isli na sportske aktivnosti ili u slobodno vreme tad smo i oblacili , ali nisu svi imali civilnu odecu u onoj prostoriji iza vidis vrata  nam je bila spavaonica ona gleda ka zapadnoj strani i ispod nivoa ulice je imala je prozore malo iznad ulice  oni su od glavnog ulaza desno ili od juznog ulaza levo.

Ja sam doživio da u kasarni u kojoj sam bio (Kasarna "Tone Tomšič" - Maribor) ofiiciri su jedno jutro postrojili čitavi bataljon vojske na pisti i svima naredili da hlače spuste do koljena da bi utvrdio ima li netko tko nosi civilni donji veš (gačice).
I kada se ustanovolo da su to uradila (mislim dva vojnika) naređeno im je da na pisti svuku gačice te se obuku i odu u četu da uzmu JNA donji veš.
Nikoga u mojoj četi više nisam vidio da ima ili da nosi nešto od civilne odjeće.
Uglavnom nešto ovako kao kod vas je bilo nezamislivo.
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Icon_minitime28.01.14 21:35

Vojnik Graničar (citat):
Nikoga u mojoj četi više nisam vidio da ima ili da nosi nešto od civilne odjeće.

Uglavnom nešto ovako kao kod vas je bilo nezamislivo.
 
Ni za sportske aktivnosti??  Shocked 
To je kod nas u Kumboru bilo najnormalnije, a bio sam prije tebe.
A bilo je civilnih gaća i čarapa koliko hoćeš...
 
Off topic, ali evo mene u civilnoj trenerci u kasarni... imam vojne tenisice i čarape, ipak...  Smile 
 
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Icon_minitime28.01.14 22:02

Max Blitz (citat):
Ni za sportske aktivnosti??  Shocked 
 
Off topic, ali evo mene u civilnoj trenerci u kasarni... imam vojne tenisice i čarape, ipak...  Smile

Totalno OFF, neznam kakoje bilo na druga mesta ali mi smo imali majice sa grbom JNA, sorc i patike.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Icon_minitime29.01.14 8:53

[You must be registered and logged in to see this image.]

Flexi.
Daj mi reci za ovo.
Ovaj vojnik u ruci drži (mislim) palicu za udaranje.
Nekako mi se čini da je ta palica malo velika.
Da li se to radi možda o JNA palici koja u sebi ima baterije koje izazivaju elektro šokove.!?

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 669
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Icon_minitime29.01.14 19:15

Vojnik granicar @

pa neznam bas da li je palica velika ili mala nikad nisam obracao paznju na to  i da li ima elektro šokove , mislim da je standarna bez baterija
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Icon_minitime30.01.14 8:42

Flexi.
Evo ti ista slika a dvije različite palice.
U ovoga što drži pušku u ruci, njegova palica visi na boku (crne je boje) i puno je manja i tanja od ove druge.

[You must be registered and logged in to see this image.]


A evo ti slike sa iste pozicije danas nakon 23 godine.
Sada više nema onih iskrivljenih stabala, šahta od kanalizacije koja se vidi sa desne strane onog vojnika s kacigom je na istom mjestu.....

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Icon_minitime30.01.14 9:17

Evo fotografija Komande vojno pomorske oblasti u Splitu slikane sa lukobrana gradske luke ispred glavnog svjetionika.
Tu sam se ja našao kada je u luku Split jedno jutro uplovio desantni čamac JNA i kad je krenuo prema komandi vojno pomorske oblasti.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Icon_minitime04.02.14 13:49

Evo Komande vojnopomorske oblasti u Splitu i iz ove pozicije.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Icon_minitime04.02.14 15:11

kapiten (citat):
Vojsko,
Moram da se umiješam u podsjećanja i evociranja uspomena na bivšu komandu VPO.
I ja sam svojevremeno (od decembra 1982. do jula 1983. godine) skoro svakodnevno ulazio kao vojnik u tu zgradu i odrađivao svoju smjenu. Bio sam telefonista i radio sam na telefonskoj centrali, šifrovane oznake "RUDNIK". Preko te centrale spajali smo veze sa svim komandama i kasarnama u bivšoj SFRJ. Nisam spavao u komandi nego u kasarni na Visokoj. Svakodnevno sam putovao iz Visoke u komandu. Centrala je u to vrijeme bila stara sa onim gajtanima, pa se potrudi da ubodeš u pravu rupu. Centrala je bila na drugom spratu komande.
Slike zgrade komande su izvrsne. Svaka čast za trud "Vojniku graničaru".
U blizini komande nalazi se otvoreni bazen za kupanje, u kojem sam se u mojim popodnevnim smjenama kupao.
Na mjestu voljno!

Kapiten.
Evo da i tebe razveselim sa nekoliko slika ovoga što si spomenuo.
Ovako.
Kad si išao na kupanje na spomenuti bazen od zgrade Komande vojnopomorske oblasti, trebao si ići u ovom smjeru.

[You must be registered and logged in to see this image.]


Onda ovom ulicom.

[You must be registered and logged in to see this image.]


E sad si mogao da biraš kako doći do bazena.
Ili si išao ovom ulicom do njenog kraja pa si skrenuo desno ili si išao prečacem kroz ovaj park.

[You must be registered and logged in to see this image.]


Ako si išao ulicom do kraja onda si na njenom kraju morao krenuti desno niz ovu nizbrdicu.

[You must be registered and logged in to see this image.]


Ti si ušao kroz jedan od ova dva ulaza.

[You must be registered and logged in to see this image.]


Pošto ja nisam mogao ući direktno do bazena, ja sam ušao kroz ova vrata pored bazena.

[You must be registered and logged in to see this image.]


I onda sam slikao bazena kroz ogradu.

[You must be registered and logged in to see this image.]


I tu si se ti kupao iako si od mora bio udaljen 5 metara.!?

[You must be registered and logged in to see this image.]


I kad bi TITO dolazio u grad i on se kupao u moru tamo na kraju slike s lijeve strane a ti u bazen.!?


Vojnik Graničar: komentar modifikovan dana: 05.02.14 18:35; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
kapiten
Gušter
Gušter
kapiten


BROJ POSTOVA: : 39
ČLAN OD: : 2011-01-07
DOB : 65
M(j)esto Bijeljina

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Icon_minitime04.02.14 20:17

Vojnik Graničar (citat):
Kapiten.
Evo da i tebe razveselim sa nekoliko slika ovoga što si spomenuo.
Ovako.
Kad si išao na kupanje na spomenuti bazen od zgrade Komande vojnopomorske oblasti, trebao si ići u ovom smjeru.

Za "Vojnika graničara",
Hvala za fotke puta do bazena. Posebno zadovoljstvo je bilo kupanje u bazenu u popodnevnim i večernjim satima, vrlo često do kasno uveče i uz reflektore. Bazen je bio pun. Mladići i djevojke iz Splita su dolazili na bazen u to vrijeme. Ja i jedan moj drug iz Pančeva, imao je trokut kao Švarceneger, dolazili smo na bazen i, ponekad, u društvu dva hercegovca i poneko pivo se družili. Imena sam zaboravio, davno je bilo, ali moram priznati da je bilo mnogo lijepo. Draža i ljepša su nam bila večernja kupanja u bazenu nego kupanja u moru.
Inače, često sam išao na kupanje u toku dana na kameniti dio obale plaže Ježinac, odmah poslije uvale kod bazena. Bila je jedna pećina, samo moja, na kojoj sam se sunčao.
Inače, Split je predivan grad. Istorija na svakom koraku, na svakom kamenu. Obuku sam završio u Sinju i prešao u Split. Svojevremeno kada su me slali u vojsku ponudili su mi da biram odsluženje u Postojni, Sarajevu, Podgorici, Somboru i Beogradu. Ja sam izabrao Sinj, najviše zbog "ALKE" i okoline Splita. Moji doživljaji i uspomene iz Splita iz tog vremena su nezaboravni. Zadnji puta sam bio u Splitu 1988. godine, tada sam ljetovao u Makarskoj. Naravno, namjeravam opet doći i posjetiti ovaj grad i ponovo obići moju kasarnu u Sinju. Nadam se da neću imati problema.

Na mjestu voljno!

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Icon_minitime05.02.14 8:46

kapiten (citat):
Za "Vojnika graničara",
Hvala za fotke puta do bazena. Posebno zadovoljstvo je bilo kupanje u bazenu u popodnevnim i večernjim satima, vrlo često do kasno uveče i uz reflektore. Bazen je bio pun. Mladići i djevojke iz Splita su dolazili na bazen u to vrijeme. Ja i jedan moj drug iz Pančeva, imao je trokut kao Švarceneger, dolazili smo na bazen i, ponekad, u društvu dva hercegovca i poneko pivo se družili. Imena sam zaboravio, davno je bilo, ali moram priznati da je bilo mnogo lijepo. Draža i ljepša su nam bila večernja kupanja u bazenu nego kupanja u moru.
Inače, često sam išao na kupanje u toku dana na kameniti dio obale plaže Ježinac, odmah poslije uvale kod bazena. Bila je jedna pećina, samo moja, na kojoj sam se sunčao.
Inače, Split je predivan grad. Istorija na svakom koraku, na svakom kamenu. Obuku sam završio u Sinju i prešao u Split. Svojevremeno kada su me slali u vojsku ponudili su mi da biram odsluženje u Postojni, Sarajevu, Podgorici, Somboru i Beogradu. Ja sam izabrao Sinj, najviše zbog "ALKE" i okoline Splita. Moji doživljaji i uspomene iz Splita iz tog vremena su nezaboravni. Zadnji puta sam bio u Splitu 1988. godine, tada sam ljetovao u Makarskoj. Naravno, namjeravam opet doći i posjetiti ovaj grad i ponovo obići moju kasarnu u Sinju. Nadam se da neću imati problema.

Na mjestu voljno!

Kapiten.
Potražio bi ja i slikao tu tvoju pećinu ali ne znam gdje je i ne znam kolika je i ne znam ima li više tih pećina.!?

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 669
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Icon_minitime05.02.14 14:59

Podsetili ste me sa ovim kupanjem kako smo ja i moj drugar Tadić Siniša iz okoline Loznice to izvodili , bilo je zajebano vreme avgust 1991 , dva puta su nas vodili na bazen na Poljudu  dok smo bili u kasarni na Dracevcu u julu mesecu . U komandi kad smo se preselili more blizu ali kako otici ?  Ja i Tadija resili da idemo i isli 3-4 puta .  Ispod letnje uniforme obucemo kupaće gaće , šorts , a u transportnu torbu ( vreću) stavimo papuče i majice a torba nam je trebala i da bi stavili uniformu . Izadjemo na istočna vrata za dostavu ili na terasi jer su trpezarac i moj klasić Brko iz Budve duzili kljuceve od vrata , Brko je inače bio zaduzen za agregat koji je stajao na terasi komande , a neki put smo izasli i na glavni ulaz na zapadnoj strani samo se javimo da idemo da telefoniramo u poštu koja je tu blizu ima na slikama koje je postavio vojnik graničar . Kad izadjemo prvo odemo u ulaz zgrade koja se nalazi preko puta komande na severnoj strani i tu se za 30 sekundi presvucemo i sa plavom torbom u kojoj su uniforme i cipele pravac more , postavicu neke slike koje sam jedva pronasao na internetu i označiti mesto gde  smo se kupali mislom da je to to a evo i tpb vrece 

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 669
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Icon_minitime05.02.14 15:10

[You must be registered and logged in to see this image.]

označio sam žutim strelicama i krugovima gde smo se kupali , na jednom od te dve uvale


jedno pitanje za vojnika graničara , a sta je sa zgradom vojnog tuzilastva ona je bila preko puta  severne strane komande malo u koso u pravcu Bobisa , valjda tako bese

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Icon_minitime07.02.14 19:37

flexi (citat):
Vojnik  granicar @
Pa  bilo dozvoljeno drzanje civilne odece od aprila 1991 za potrebe izlaska u grad , znaci izlazak u civilnoj odeci u grad to mislim da je bilo zvanicno u celoj JNA , ja licno nisam imao civilnu odecu mada sam neki put pozajmio i izasao u grad.
Mada smo svi uglavnom imali neku svoju majicu ili šorts i pre aprila 1991 , kad smo isli na sportske aktivnosti ili u slobodno vreme tad smo i oblacili , ali nisu svi imali civilnu odecu.  

U onoj prostoriji iza vidis vrata  nam je bila spavaonica ona gleda ka zapadnoj strani i ispod nivoa ulice je.
Imala je prozore malo iznad ulice  oni su od glavnog ulaza desno ili od juznog ulaza levo.

Flexi.
Prozori te tvoj sobe su ispod ovih rešetaka.!

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 669
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Icon_minitime12.02.14 1:16

Tačno tako vojnik graničar ispod rešetaka su bili prozori moj krevet je bio bas tu negde 

pitao sam te za zgradu vojnog tuzilastva sta je sad s njom i sta se sada nalazi u toj zgradi verovatno nisi video pitanje 

jedno pitanje za vojnika graničara , a sta je sa zgradom vojnog tuzilastva ona je bila preko puta  severne strane komande malo u koso u pravcu Bobisa , valjda tako bese
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Icon_minitime12.02.14 9:04

flexi (citat):
pitao sam te za zgradu vojnog tuzilastva sta je sad s njom i sta se sada nalazi u toj zgradi verovatno nisi video pitanje 

jedno pitanje za vojnika graničara , a sta je sa zgradom vojnog tuzilastva ona je bila preko puta  severne strane komande malo u koso u pravcu Bobisa , valjda tako bese

Vidio sam ja pitanje čim si ga ti napisao a o tome me je automatski izvjestio i F.B.P.N. JNA, ali........
Ja pojma nemam gdje je bilo vojno Tužilaštvo.
Ali znam gdje je bio vojni sud u Splitu.

Evo ti karta područja oko zgrade komande vojnopomorske oblasti u Splitu pa mi označi tu zgradu gdje je bilo vojno tužilaštvo.
Strelicom sam označio tvoj "Bobis".

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Icon_minitime12.02.14 9:39

flexi (citat):
Tačno tako vojnik graničar ispod rešetaka su bili prozori moj krevet je bio bas tu negde.

Fleksi.
Pa mogu ti reći da je JNA prema vama bila jako brižna vojska, he he he he....
Smjestila vas je u podrum.
Od tih prostorija je napravila spavaonice u koje sunce nikada nije moglo ući.
Jugoslavenski zatvor na golom otoku je bio mila majka za ovo gdje ste vi spavali, he he...

Slika 1. Pa evo da se zna da su ispod ovih rešetaka podrumske prostorije u kojima je bila i Flexi-jeva spavaonica.

[You must be registered and logged in to see this image.]


Slika 2. A onda je tu bio jedan problem.
Kako slikati te prozore.!?
Otišao sam tamo iza one zadnje treće rešetke gdje sam pronašao još jednu rešetku (na ovoj slici ispod se ne vidi).

[You must be registered and logged in to see this image.]


Slika 3. Slikati prozore kroz rešetke, to bi izgledalo ovako.

[You must be registered and logged in to see this image.]


Slika 4. A onda sam vidio da ta rešetka ima "rupu".

[You must be registered and logged in to see this image.]


Slika 5. I evo kroz koje si prozore imao pogled u (ništa).
Evo kako sada to izgleda.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 669
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Icon_minitime13.02.14 1:09

pa mogu ti reći vojnik granicar da nije bilo tako strasno u suturenu u toj spavaoni , vrlo smo i retko spavali u njoj samo preko dana i rano ujutru , noću smo svi bili na nekom od polozaja i dezurstva , vojni policajci su bili  smesteni na drugoj strani prema istoku . U toj prostoriji smo zatekli kad smo otkljucali puno odeće i obuće i razne   uniforme i za smbejce i za mornare   i trista čuda sve smo to izbacili i sredili prostoriju  , ja sam u toj prostoriji maznuo puno plavih čarapa tako da sam imao i delio čarape svima i na Dracevcu i u komandi ,  i poslednjeg dana nisam imao čarape za mene i tada mi je dao jedan Albanac koji nije bio jos dezertirao  kome sam ja davao čarape pre toga bas cudno sve to naviru secanja 
Na vrh Go down
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 669
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Icon_minitime13.02.14 1:21

[You must be registered and logged in to see this image.]


e pa mislim da je to bila ova zgrada vojnog tuzilastva  preko puta sto se vidi oznacio sam crvenim krugom , bilo je nekoliko stepenika na ulazu u tu zgradu , pogledacu i onu sliku odozgo

Na vrh Go down
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 669
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Icon_minitime13.02.14 1:28

[You must be registered and logged in to see this image.]


opet gledam tvoje fotografije vojnik granicar , ma to je ova zgrada nema koja druga da bude sa te strane je bila

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Icon_minitime13.02.14 15:28

flexi (citat):
Pa mogu ti reći vojnik granicar da nije bilo tako strasno u suturenu u toj spavaoni , vrlo smo i retko spavali u njoj samo preko dana i rano ujutru , noću smo svi bili na nekom od polozaja i dezurstva , vojni policajci su bili smesteni na drugoj strani prema istoku .
U toj prostoriji smo zatekli kad smo otkljucali puno odeće i obuće i razne uniforme i za smbejce i za mornare i trista čuda sve smo to izbacili i sredili prostoriju , ja sam u toj prostoriji maznuo puno plavih čarapa tako da sam imao i delio čarape svima i na Dracevcu i u komandi , i poslednjeg dana nisam imao čarape za mene i tada mi je dao jedan Albanac koji nije bio jos dezertirao kome sam ja davao čarape pre toga bas cudno sve to naviru secanja

Flexi.
Kad sin spomenuo spavanje u "podrumu" komande vojnopomorske oblasti u Splitu da te pitam ovo.
Jeste li imali obaveznu sedmičnu "gimnastiku" trešnje deka (ćebadi) i gdje ste to radili.!?
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 669
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Icon_minitime14.02.14 0:31

ha ha nije bilo fiskulture  u komandi  a ni istresanje ćebadi , ja sam bio zadnjih mesec dana na prenoćistu Very Happy    tamo leto 1991 neznam za ranije u takozvano mirno vreme vojni  policajci su uvek bili tu na prenoćistu , na Dračevcu je bilo fiskulture i istresanja ćebadi , nas mornare iz komande zatim intedante su zvali indijanci ili zemlja Indija mislilo se za naše čete , na  fiskulturu  su uvek izlazile najmladje klase a dzombe ne , mada nije se ni radila samo se izadje i malo kao nesto radi i nazad zato sto nam zastavnik nije bio uvek tu vec sam ga pominjao , e onda ga je zamenio stariji vodnik Mihalj Kokai i neko se zalio na nas i pocela je fiskultura svakog jutra , mogu ti reci da sam vise radio fiskulturu kao dzomba nego kao guster jedino su me spasavala dezurstva jer sam cesto bio dezurni  . Setio sam se jedne tvoje slike onog tunela na Dracevcu e tu smo pravili krug trčali i prolazili kroz njega , . Postavicu sliku starijeg vodnika Kokai  Mihalja jednog izvrsnog staresine i čoveka koji  me je ispratio  i uputio kako da odem iz Splita sigurno  kad sam se skinuo iz komande. Pomenuo sam ga u nekim prethodnim postovima i rekao da je iz Zrenjanina ali mislim da je ipak bio iz Vršca , nikad ga vise nisam video niti znam sta se s njim desilo u ovom nasem" balkanskom ludilu"

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Icon_minitime14.02.14 16:31

flexi (citat):
Pitao sam te za zgradu vojnog tuzilastva sta je sad s njom i sta se sada nalazi u toj zgradi verovatno nisi video pitanje.
Jedno pitanje za vojnika graničara , a sta je sa zgradom vojnog tuzilastva ona je bila preko puta  severne strane komande malo u koso u pravcu Bobisa , valjda tako bese.

Flexi.
Evo danas sam oko 15:00 sati bio na mjestu za kojeg si pitao.
Je li ova zgrada u daljini, zgrada vojnog tužilaštva u Splitu.
Ova zgrada je kako ti kažeš "malo ukoso" od zgrade vojnopomorske oblasti u Splitu.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 669
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Icon_minitime15.02.14 19:44

vojnik graničar , to je ta zgrada nema koja druga  kad sam rekao ukoso mislio sam od glavnog ulaza komande na desno kao sada na tvojoj fotografiji mada sam mislio da je zgrada i   ulaz jos blize "Bobisu"  jer bas i ne prepoznajem ovaj ulaz  na fotografiji . 

Hvala ti vojnik graničar za sve fotografije do sada , vraćaju memoriju  Laughing
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Icon_minitime15.02.14 19:53

flexi (citat):
vojnik graničar , to je ta zgrada nema koja druga  kad sam rekao ukoso mislio sam od glavnog ulaza komande na desno kao sada na tvojoj fotografiji mada sam mislio da je zgrada i   ulaz jos blize "Bobisu"  jer bas i ne prepoznajem ovaj ulaz  na fotografiji . 

Hvala ti vojnik graničar za sve fotografije do sada , vraćaju memoriju  Laughing

Sutra dobijaš još slika te zgrade i što se sada nalazi u njoj.!
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Icon_minitime16.02.14 9:02

flexi (citat):
vojnik graničar , to je ta zgrada nema koja druga  kad sam rekao ukoso mislio sam od glavnog ulaza komande na desno kao sada na tvojoj fotografiji mada sam mislio da je zgrada i   ulaz jos blize "Bobisu"  jer bas i ne prepoznajem ovaj ulaz  na fotografiji.
Hvala ti vojnik graničar za sve fotografije do sada , vraćaju memoriju  Laughing
flexi (citat):

E pa mislim da je to bila ova zgrada vojnog tuzilastva  preko puta sto se vidi oznacio sam crvenim krugom , bilo je nekoliko stepenika na ulazu u tu zgradu , pogledacu i onu sliku odozgo.

Evo iz blizine zgrada vojnog tužilaštva JNA u Splitu.
Je li je sada prepoznaješ.!?
Ova zgrada ima kako ti kažeš nekoliko stepenica ispred ulaza.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 669
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Icon_minitime16.02.14 15:26

vojnik granicar bravo,
prepoznao sam   i stepeniste   to je to , i sta se sada nalazi u toj zgradi
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Zgrada vojnog tužilaštva u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Icon_minitime16.02.14 16:06

flexi (citat):
vojnik granicar bravo, prepoznao sam i stepeniste to je to , i sta se sada nalazi u toj zgradi

Evo jedna slika iz blizine glavnog ulaza bivšeg vojnog tužilaštva u Splitu.

[You must be registered and logged in to see this image.]


Ta zgrada se sada vodi pod ovom ulicom i ovim brojem.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Zgrada vojnog tužilaštva u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Icon_minitime17.02.14 9:25

flexi (citat):
Jedno pitanje za vojnika graničara , a sta je sa zgradom vojnog tuzilastva ona je bila preko puta  severne strane komande malo u koso u pravcu Bobisa , valjda tako bese.

Flexi.
Evo odgovora na tvoje pitanje.
Što se sada nalazi u zgradi bivšeg Vojnog tužilaštva JNA.

Tu se sada nalazi ovo:

[You must be registered and logged in to see this image.]


i ovo:

[You must be registered and logged in to see this image.]

a tu je još i Hrvatski zavod za mirovinsko osiguranje područna služba u Splitu.
Tako da tu ima svega i svačega.
Od vojske više nema ni V.!!!

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Icon_minitime25.02.14 2:00

Evo jedna slika iz unutrašnjosti Komande vojno - pomorske oblasti u Splitu.
Pogled na južna strana zgrade.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Sponsored content





Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 2 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu
Na vrh 
Stranica 2/8Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-
» Lora - Split
» Split - Dračevac 1990/91
» Tito u Splitu 1952,komanda vpo ,dolazak 6 flote
» Vojno odmaralište Kupari
» Strumica 1979/1980

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR HRVATSKA-
Idi na: