FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu

Go down 
+19
Gogi 89
djura ar
Minolovac
vp1935/1 87/88
sarics
NELE.R
vojniks
stevan makedonac
013gonzo
Dejan Jovanovic
SveJug
kapiten
more6
Max Blitz
mirko bratuš
Stazio
Jozo Trklja
flexi
Vojnik Graničar
23 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
AutorPoruka
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 669
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Icon_minitime30.04.15 9:29

ovih dana je bila biciklisticka trka u Splitu  lep snimak Splita iz vazduha prolaze i pored komande 


[You must be registered and logged in to see this link.]
Na vrh Go down
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 669
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Icon_minitime30.04.15 9:35

[You must be registered and logged in to see this image.]


IMG][You must be registered and logged in to see this link.]


izvučeno sa trke kad su prolazili zapadnom obalom
Na vrh Go down
vp1935/1 87/88
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 12
ČLAN OD: : 2012-10-24

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Icon_minitime06.05.15 14:36

Koji beše broj sobe gde smo kroz špijunku kontrolisali stanje unjoj.Naj zanimljivije mi je bilo kada sam iz prikrajka posmatrao starešine kako rade jutarnje vežbe....
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Jutarnje vježbanje starješina.   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Icon_minitime06.05.15 21:25

vp1935/1 87/88 (citat):
Koji beše broj sobe gde smo kroz špijunku kontrolisali stanje unjoj.
Naj zanimljivije mi je bilo kada sam iz prikrajka posmatrao starešine kako rade jutarnje vežbe....

Gdje su starješine izvodile to jutarnje vježbanje u Komandi vojnopomorske oblasti Split.!?

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
vp1935/1 87/88
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 12
ČLAN OD: : 2012-10-24

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Icon_minitime07.05.15 7:16

Ispred svojih kancelarija svakog radnog dana .Ja sam davao strazu, odnosno obezbedjivao objekat sa jedinicom VP normalno obucen u mornarsku uniformu, mislim da je bio mesec mart 1988 god,  odnosno  u tom periodu bio Gorbacov u poseti SFRJ.I tada je dolazio i do mora odnosno bio smesten valjda u  Kuparima, jer znam  da je drugi deo  bataljona obezbedjivao sire podrucje.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Starješinje vježbaju u komandi VPO Split   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Icon_minitime07.05.15 21:45

vp1935/1 87/88 (citat):

Ispred svojih kancelarija svakog radnog dana .
Ja sam davao strazu, odnosno obezbedjivao objekat sa jedinicom VP normalno obucen u mornarsku uniformu, mislim da je bio mesec mart 1988 god,  odnosno  u tom periodu bio Gorbacov u poseti SFRJ.
I tada je dolazio i do mora odnosno bio smesten valjda u  Kuparima, jer znam  da je drugi deo  bataljona obezbedjivao sire podrucje.
Vp1935/1 87/88.
Ovo je interesantno za nas koji to nismo mogli vidjeti tj. doživjeti.
Daj reci mi još nešto o tim jutarnjim vježbama u komandu VPO Split.
Zanima me jesu li tako odjednom vježbali na svim katovima komande VPO Split.!?
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
vp1935/1 87/88
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 12
ČLAN OD: : 2012-10-24

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Icon_minitime08.05.15 7:39

Ni ja u pocetku nisam verovao da oficiri rade jutarnje vezbe, al je tako bilo svakog dana.Svi su izlazili ispred svojih kancelarija kako ti kazeš po katovima ili spratovima u košuljama i istovremeno po komandi radili jutarnje vežbe.One  su se svodile više na razgibavanje i drastično su se razlikovale od onih naših pri jutarnjoj fiskulturi.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Starješinje vježbaju u komandi VPO Split   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Icon_minitime08.05.15 20:09

vp1935/1 87/88 (citat):
Ni ja u pocetku nisam verovao da oficiri rade jutarnje vezbe, al je tako bilo svakog dana.
Svi su izlazili ispred svojih kancelarija kako ti kazeš po katovima ili spratovima u košuljama i istovremeno po komandi radili jutarnje vežbe.
One  su se svodile više na razgibavanje i drastično su se razlikovale od onih naših pri jutarnjoj fiskulturi.
Zaslužio si od mene za ovo jutarnje oficirsko vježbanje u Komandi vojno pomorske oblasti Split jedan plus.!

Kad si spomenio ovo: "istovremeno po komandi radili jutarnje vježbe".
Zanima me tko je komandovao ofocirima JNA jutarnjom vježbom i gdje bi se u tom trenutku taj koji je komandovao nalazio, u prizemlju, na 1, 2, 3, 4 katu.!?
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 669
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Icon_minitime08.05.15 22:45

vp1935/1 87/88 (citat):
Ni ja u pocetku nisam verovao da oficiri rade jutarnje vezbe, al je tako bilo svakog dana.Svi su izlazili ispred svojih kancelarija kako ti kazeš po katovima ili spratovima u košuljama i istovremeno po komandi radili jutarnje vežbe.One  su se svodile više na razgibavanje i drastično su se razlikovale od onih naših pri jutarnjoj fiskulturi.
Ja sam doduse bio tri godine kasnije od tebe u komandi i stvarno se ne secam toga ali gotovo sam siguran da i pre druge polovine 1991 toga nije bilo mada mozda je bilo ali nisam zapamtio secanje je varljivo kad prodje puno godina
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Starješinje vježbaju u komandi VPO Split   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Icon_minitime09.05.15 7:46

flexi (citat):

Ja sam doduse bio tri godine kasnije od tebe u komandi i stvarno se ne secam toga ali gotovo sam siguran da i pre druge polovine 1991 toga nije bilo mada mozda je bilo ali nisam zapamtio secanje je varljivo kad prodje puno godina.
Flexi.
Da je bilo te jutarnje oficirske gimnastike mislim da bi je ti dobro zapamtio.
Očito se je od toga odustalo pošto se u to vrijeme država počela klimati i raspadati pa su imali pametnijeg posla.
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 669
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Icon_minitime09.05.15 10:48

ma vojnik granicar mozda je i bilo do nekog vremena , znas kako mi smo dolazili izmedju 7 i30 h i 8 h ujutru sa Dračevca mozda je do tad bilo zavrseno mada opet ne verujem a u leto  1991 kad smo stalno bili stacionirani u komandi sigurno nije bilo pa ni mi tad nismo radili fiskulturu verovatno su to ukinuli pocetkom 1991 ,
Na vrh Go down
vp1935/1 87/88
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 12
ČLAN OD: : 2012-10-24

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Icon_minitime11.05.15 13:01

Ma to je trebalo videti, doduše u odnosu na Vas kad ste vi bili vreme kada sam ja služio se može reći da je bilo zlatno.Nisam video ko je vodio vežbe ali su ih radili, dal su zbog toga oni  bili oduševljeni ne znam.
Kao što ni ja nisam bio previše oduševljen kada mi je padalo stražarsko mesto do rive i kada sam morao u stavu mirno da pozdravljam sve njih kad su dolazili ili odlazili sa posla.
Na vrh Go down
djura ar
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2015-03-25

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Icon_minitime31.05.15 21:57

U vreme mog boravka (sep.80-maj.81) nije bilo nikakvih vezbi u tadasnjoj KVPO , obzirom da sam u komandi boravio 24 sata nisam mogao propustiti tako nesto . U blizini prostorija za smestaj straze , trepezarije i nase spavaone (kurir bezbednosti , kurir komandanta l ATC-ci) postojala je velika i dobro opremljena teretana za staresine i lica zaposlena u Komandi . Retko je neko dolazio od staresina jako retko . Za nas vojnike-sportiste bese to mali raj ,vezbati i ostati u formi a i kupatila prava onako `oficirska`, dali neko pamti ovu malu dvoranicu
Na vrh Go down
NELE.R
Gušter
Gušter
NELE.R


BROJ POSTOVA: : 85
ČLAN OD: : 2015-03-01
M(j)esto Apatrid

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Icon_minitime01.06.15 0:20

Sećam se trim sale i kupatila sa bojlerima od 500 l tople vode.Imao sam i ključ od prostorija.Vežbao sam redovno dole.A sećam se i fiskulture za starešine u komandi svaki ispred svoje kancelarije kad Letica poludi.Nije bilo često ali bilo je.

_________________
"Ne pada sneg da prekrije breg.vec da svaka zverka pokaze trag"
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Icon_minitime01.06.15 1:43


Nedugo nakon izgradnje zgrade Banovine.... u sredini je hotel Ambasador, kasnije Dom JNA...

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Sinjski alkari kod bivše komande vojnopomorske oblsati Split   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Icon_minitime07.07.15 18:56

Evo prvi puta u 300 godina održavanja sinjske alke, kompletna postava došla u grad Split.
Sa Zvončaca su prošli pokraj bivše komande vojnopomorske oblasti Split prema centru grada.

[You must be registered and logged in to see this image.]

[You must be registered and logged in to see this link.]
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 669
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Icon_minitime03.08.15 18:31

[You must be registered and logged in to see this image.]


Nekadasnji oficir JRM koji zivi u Beogradu posetio je Split pre nekoliko dana i prosledio mi je ovu fotografiju nekadašnje komande VPO
Na vrh Go down
Gogi 89
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2015-09-25
M(j)esto Bajina Bašta-Koper

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Icon_minitime25.09.15 19:40

Pozdrav za sve .Služio u KVPO-ekspedicija od marta do decembra(3 do 12 meseca)1989 g.
Komandant P.B.B. Zoran Jerić,komandir Zastavnik Đuro Mikec.Ako je neko služio tada molim da se javi.
Bravo Vojnik Graničar,pogledao sam sve fotke koje si napravio,užitak mi je bilo prisetiti se KVPO i grada Splita.Samo fali još Poljud i to je to.Lep pozdrav za sve  na forumu.
Na vrh Go down
alexandar
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 4561
ČLAN OD: : 2011-06-23

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Icon_minitime25.09.15 23:23

Dobrodosao na Forum Gogi 89 cheers
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Stadion nogometnog kluba Hajduk - Split   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Icon_minitime27.09.15 18:53

Gogi 89 (citat):
Pozdrav za sve .
Služio u KVPO-ekspedicija od marta do decembra(3 do 12 meseca)1989 g.
Komandant P.B.B. Zoran Jerić,komandir Zastavnik Đuro Mikec.Ako je neko služio tada molim da se javi.
Bravo Vojnik Graničar,pogledao sam sve fotke koje si napravio,užitak mi je bilo prisetiti se KVPO i grada Splita.
Samo fali još Poljud i to je to.
Lep pozdrav za sve  na forumu.

Gogi 89.
Bar slika stadiona "Poljud" imaš na internetu.
Evo i ja sam se iznenadio kada sam vidio da je "STREET VIEW" napravio snimku unutrašnjosti Hajdukova stadiona.
Možeš obići čitav unutrašnji stadion ovdje a i izvan stadiona ovdje.
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Icon_minitime04.10.15 0:15

Pogled sa zvonika sv. Duje...

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 669
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Icon_minitime07.10.15 11:15




Lepa prezentacija Splita iz vazduha ,
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Bit će krvi u banovini.   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Icon_minitime09.10.15 20:29

Bit' će krvi u Banovini!

[You must be registered and logged in to see this image.]

[You must be registered and logged in to see this link.]
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
vozilo
Gušter
Gušter
vozilo


BROJ POSTOVA: : 15
ČLAN OD: : 2015-08-26

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Icon_minitime28.10.15 23:39

Završena je izgradnja šetnice ispred bivšeg "Doma JNA" pa evo par slikica kako danas to izgleda..

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 669
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Icon_minitime08.11.15 16:16

[You must be registered and logged in to see this image.]



 Na danasnji dan pre 25 godina ovim brodom zvao se "Marina  "  uplovili smo u gradsku luku u Splitu  prekomanda 100 klase mornara iz MNC -Pula ,  . Tada nisam ni znao da je komanda na zapadnoj obali iz koje sam 10 meseci kasnije napustio Split . Cekao nas je ćato komande stana sa tablom vojne poste i vozac autobusa iz iste jedinice čato bio decembarska klasa iz okoline Sarajeva mislim da se mesto zvalo Kiseljak on Rajko Grbeša  i vozac autobusa iz Valjeva junska klasa Selakovic Predrag i nas petorica gustera sa njima pravac Dracevac , sutra dan smo prvi put dosli u komandu VPO .
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Icon_minitime08.11.15 19:07

flexi (citat):

Na danasnji dan pre 25 godina ovim brodom zvao se "Marina  "  uplovili smo u gradsku luku u Splitu  prekomanda 100 klase mornara iz MNC -Pula. Tada nisam ni znao da je komanda na zapadnoj obali iz koje sam 10 meseci kasnije napustio Split.
Cekao nas je ćato komande stana sa tablom vojne poste i vozac autobusa iz iste jedinice čato bio decembarska klasa iz okoline Sarajeva mislim da se mesto zvalo Kiseljak on Rajko Grbeša  i vozac autobusa iz Valjeva junska klasa Selakovic Predrag i nas petorica gustera sa njima pravac Dracevac , sutra dan smo prvi put dosli u komandu VPO .

Flexi.
Dobro došao ponovno u Split nakon 25 godina.! cheers
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 669
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Icon_minitime09.11.15 0:01

Vojnik Graničar (citat):
flexi (citat):

Na danasnji dan pre 25 godina ovim brodom zvao se "Marina  "  uplovili smo u gradsku luku u Splitu  prekomanda 100 klase mornara iz MNC -Pula. Tada nisam ni znao da je komanda na zapadnoj obali iz koje sam 10 meseci kasnije napustio Split.
Cekao nas je ćato komande stana sa tablom vojne poste i vozac autobusa iz iste jedinice čato bio decembarska klasa iz okoline Sarajeva mislim da se mesto zvalo Kiseljak on Rajko Grbeša  i vozac autobusa iz Valjeva junska klasa Selakovic Predrag i nas petorica gustera sa njima pravac Dracevac , sutra dan smo prvi put dosli u komandu VPO .

Flexi.
Dobro došao ponovno u Split nakon 25 godina.! cheers

 Pre dve godine bio sam na 230 kilometara od Splita u Dubrovniku , a pre 4 ili 5 godina mogao sam da podjem sa ekipom džiju -džicu  kluba koji u isao u Split na takmicenje bilo ih je cetvorica a jedan od njih moj dobar drug i dobro su prosli i takmicarski i ovako mislim da je bilo leto ali nije se dalo mada voleo bih prosetati malo čak i leti imam direktnu autobusku liniju do Splita ali ......ko zna
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Icon_minitime17.02.16 17:21

vozilo (citat):
Završena je izgradnja šetnice ispred bivšeg "Doma JNA" pa evo par slikica kako danas to izgleda..

Bašta Doma JNA nekad, nakon izgradnje šetnice i iz zraka...

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Icon_minitime17.04.16 21:45

Jedrilica JRM 'Podgorka' ispred Banovine 1978.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 669
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Icon_minitime24.04.16 0:52

[You must be registered and logged in to see this link.][You must be registered and logged in to see this image.].com/fckVxip.jpg
Na vrh Go down
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 669
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Icon_minitime24.04.16 0:53

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Icon_minitime24.04.16 15:17

Chevrolet Bel Air model 1957. (s tablicama JNA), službeni automobil Komande VPO.
Moguće je taj bio poklon komandanta američke 6. flote na Mediteranu tadašnjem komandantu JRM admiralu Mati Jerkoviću.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Icon_minitime30.04.16 16:32

Gradnja lučice jedriličarskog kluba 'Mornar' 50-tih uz Komandu VPO.
Sportsko društvo 'Mornar' je bio pomorska 'varijanta' (za sportove na vodi) vojnog sportskog društva slično kao 'Partizan'.
Na drugoj slici, nakon izgradnje, gdje su reklame Jugoplastika i Jugobanka, je restoran 'Bilo idro' (i diskoteka 'Kakadu', kasnije 'Up&Down')... Restoran 'Bilo idro' je bio dugo zatvoren, a sad opet radi pod tim imenom...
Starješine se sjećaju provoda tamo i dobre i jeftine hrane..... ipak, mlađima je ponekad plaća izdržala do desetog u mjesecu...  Smile

[You must be registered and logged in to see this image.]


Slika na sliku, nekad (za vrijeme gradnje) i sad....

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
NELE.R
Gušter
Gušter
NELE.R


BROJ POSTOVA: : 85
ČLAN OD: : 2015-03-01
M(j)esto Apatrid

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Icon_minitime01.05.16 18:28

Svaka čast, sećam se jedno od naj lepših mesta u Splitu!

_________________
"Ne pada sneg da prekrije breg.vec da svaka zverka pokaze trag"
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Icon_minitime05.05.16 0:56

Interesantno, operna pjevačica Dubravka Zubović na terasi doma JNA u Splitu pjeva ariju Habanera iz opere Carmen.
Na početku nije admiral Grubišić kako se navodi već admiral Tihomir Vilović...



Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Icon_minitime13.06.16 2:32

Riva 1957.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Icon_minitime26.06.16 16:16

Interesantan je ovaj ribolov mrežom u Gradskoj luci, (danas nezamislivo).... Također, slika ne može bit iz 1936, jer se vidi zgrada Banske palače (tema ovog topica), koja je građena od 1938. do 1940. Znači slika je nešto mlađa nego piše...

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Icon_minitime27.06.16 12:52

Sovjetska krstarica 'General Ždanov' u Gradskoj luci 1957. Na drugoj slici je brodski orkestar koji je za građanstvo svirao razne melodije, među ostalima i 'Marjane, Marjane'... u pozadini se vidi i zgrada komande VPO...

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi


BROJ POSTOVA: : 669
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Icon_minitime07.07.16 16:16

[You must be registered and logged in to see this image.]
  komanda VPO u pozadini , brod  NB Partizanka
Na vrh Go down
Brajan
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2016-03-23
M(j)esto Beograd

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Icon_minitime17.07.16 21:32

Iz kog razloga ne mogu videti objavljene fotografije?
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Icon_minitime17.08.16 0:59

Max Blitz (citat):
Sovjetska krstarica u Gradskoj luci...

Sovjetski mornari u Splitu...
[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Icon_minitime18.08.16 17:27

Poznato svima koji su služili u Splitu, robna kuća Prima u centru grada.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Icon_minitime21.08.16 14:39

Na Zapadnoj obali 1967.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Icon_minitime02.09.16 4:07

Slična pozicija 2004., Zapadna obala prije preuređenja...

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Icon_minitime03.09.16 21:46

Interesantno - za izgradnju Banske palače u Splitu, ali na drugom mjestu od ovog gdje je nešto kasnije izgrađena, bio je raspisan natječaj prije Drugog svj. rata, no nije uspio. Izvan natječaja rješenje je našao arhitekt i sveučilišni profesor arhitekture Drago Ibler, prema zamisli kipara Ivana Meštrovića 1930. godine.
Ovaj projekt bio je predviđen za izgradnju na drugom kraju Gradske luke, na mjestu današnje Lučke kapetanije.
Na prvi pogled vidi se neoklasicistički stil i sličnost s Dioklecijanovom palačom što je imalo odjeka i u tadašnjim splitskim tiskovinama. Banska bi palača stajala ravno ispred Dioklecijanove palače, na samoj obali na najistaknutijem mjestu u gradu.
Pravokutnog oblika s devet ili deset katova, u unutrašnjosti bi imala dvorište. Prvih pet katova zauzimali bi veliki jonski stupovi i tako podsjećali na drevne hramove, a u dvorištu bi stupovi činili atrij u visini tri kata. Neki bi rekli - super, a neki - kič. Da je takva izgrađena, već bismo se i navikli. Ali tko zna bi li kasnije u njoj bila komanda VPO. Vjerojatno ne bi.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Icon_minitime05.09.16 1:06

Pogled na Banovinu, Zvončac, Meje 1960.
Desno je bila locirana garaža gradskog prijevoznog poduzeća 'Promet'...

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Icon_minitime05.09.16 2:31

Prije izgradnje benzinske pumpe na početku Zapadne obale...

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Icon_minitime06.09.16 22:48

Max Blitz (citat):
Slična pozicija 2004., Zapadna obala prije preuređenja...

Pogled prema zgradi Banovine na jug...

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Icon_minitime06.09.16 22:53

Novi rotor kod hotela Marjan...

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Icon_minitime17.09.16 22:43

Znalo je i tako bit...

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Sponsored content





Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu   Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu - Page 6 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Komanda vojno - pomorske oblasti u Splitu
Na vrh 
Stranica 6/8Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-
» Split - Dračevac 1990/91
» Lora - Split
» Tito u Splitu 1952,komanda vpo ,dolazak 6 flote
» Vojno odmaralište Kupari
» Strumica 1979/1980

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: 
SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA
 :: SR HRVATSKA
-
Idi na: