FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Poligon Krivolak

Go down 
+73
Lala Basaid
emeri
semsudin
sasa staza
Matrix
cikaduki
Željko B
Vojnik vozač
Senad
more6
oficir s ruzom
lacoš
ado1
Max Blitz
dražen
Valter 71
KODRIČ
vargas
stari FAZAN
sandizev
topalko
dpuric
crveni_krst89
trcinoga
zareta
Stazio
oljaca darko
pukovnik
suca
Vlad N
milutins
aleksa961
humka83
KasterS
SekiCet
kajmakčalan84
artiljerac 90
alexandar
grale
saban
Gagi bg
Gringo
pera84
Vojnik Graničar
Fiume
Bogart
Mostarac
nerona
Kaplar M
AlexGreat
pelister1
ja i opet ja
komandirodelenja
ZAGORAC
Dejan-Obrenovac
Slaviša Makso
panon
inzenjerac
1228/1
dime1981
micro
sego
montoya
sotatila
računač
Patrick
purger
toz972
Rodic Zeljko
gardist
roker
ppsupercop
mgalic2
77 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AutorPoruka
Fiume
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2012-07-31
DOB : 52
M(j)esto Rijeka

Poligon Krivolak - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   Poligon Krivolak - Page 3 Icon_minitime18.09.12 9:07

znači zajedno smo bili na krivolaku zima1991. ja sam bio u OT 60 na mitraljezu M53
Na vrh Go down
kajmakčalan84
Gušter
Gušter
kajmakčalan84


BROJ POSTOVA: : 57
ČLAN OD: : 2011-06-20
DOB : 58
M(j)esto Rijeka

Poligon Krivolak - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   Poligon Krivolak - Page 3 Icon_minitime19.09.12 0:07

zima 84 - krivolak
Na vrh Go down
SekiCet
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 141
ČLAN OD: : 2011-10-20
M(j)esto CETINJE

Poligon Krivolak - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   Poligon Krivolak - Page 3 Icon_minitime19.09.12 0:19

ja sam bio u jun 83 ,,,,,,,,tada su nam govorili da forsiramo rijeku ,,od ujtro do uvece smo bili u vodu ili u camac gumenjak i veslali i cekali pontonce da dodju jer smo mi bili spremni a oni tek dosli poslije 10 dana postavili ili rasirili ta cuda i bjez/////
Na vrh Go down
KasterS
Gušter
Gušter
KasterS


BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2012-10-05
M(j)esto Brčko

Poligon Krivolak - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Fina slika ;)   Poligon Krivolak - Page 3 Icon_minitime05.10.12 1:03

(slika računača komandnog voda)

Ja sam tu bio (jedan od dva) desetar. Znam da sam na noćnom gađanju skoro zaspao u jarku pored samih haubica (dok pucaju) Sleep Da li što se bilo umorno ili što smo bili oguglali na buku pirat ... Ljetnji Krivolak bejaše skoro mjesec dana, zar ne? Zima je biila super pošto je bio pao snijeg i zemunice su pružale super utočište (toplotu) ... jedino je bilo nezgodno što su bile rel. male i što se nije spavalo u komadu, nego se ustajalo na požarstvo, dežurstvo, uzbune i sl. bounce dok je potporučnik Žvaka posebnim kamionom za sebe vukario krevet sa dva madraca ... imao je i "slugu" Gašija, šiptara koji je slabo govorio srpski Wink ...

Grale, da nisi ti bio moj vojnik računač i klasa sa profesorom iz Ćićevca (onaj "matori" sa naočarama)? Hajd podjseti me kako ste se zvali! sunny

Kašterović Slobodan
Na vrh Go down
SekiCet
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 141
ČLAN OD: : 2011-10-20
M(j)esto CETINJE

Poligon Krivolak - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   Poligon Krivolak - Page 3 Icon_minitime11.10.12 23:13

svaki staresina je imao po nekog slugu bio to onaj ili ovaj ali imao je slugu..............ne znam i ja kad sam bio na krivolak mislim da je bio neki dobar cova iz surdulice Evil or Very Mad
Na vrh Go down
ja i opet ja
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 23
ČLAN OD: : 2012-04-23

Poligon Krivolak - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   Poligon Krivolak - Page 3 Icon_minitime17.10.12 18:57

decembar 84.Krivolak.Temperatura oko -20.Vezba-pelaz preko reke Vardar,camcima.,vezbanje nocu.Spavanje pod satorima na ovoj temperaturi.Milina Zzzzzzzzzzz.Posle dolazi druga vezba: juli 85.Pustinjska temperatura,opet spavanje pod satorima,ali temperatura preko 42 danju.Prebacaj pesadinaca preko Vardara.I sve se to (lako)izdzalo.A zamislite da me neko sad natera da idem na Krivolak. Ja nemogu takvo nesto ni zamisliti.A vi ?????????pozzz
Na vrh Go down
SekiCet
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 141
ČLAN OD: : 2011-10-20
M(j)esto CETINJE

Poligon Krivolak - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   Poligon Krivolak - Page 3 Icon_minitime18.10.12 19:53

sve je zamisljeno kako je bilo ne daj boze ,.........................sto to bi
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

Poligon Krivolak - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   Poligon Krivolak - Page 3 Icon_minitime20.10.12 20:06

ja i opet ja (citat):
decembar 84.Krivolak.Temperatura oko -20.Vezba-pelaz preko reke Vardar,camcima.,vezbanje nocu.Spavanje pod satorima na ovoj temperaturi.Milina  Zzzzzzzzzzz.Posle dolazi druga vezba: juli 85.Pustinjska temperatura,opet spavanje pod satorima,ali temperatura preko 42 danju.Prebacaj pesadinaca preko Vardara.I sve se to (lako)izdzalo.A zamislite da me neko sad natera da idem na Krivolak. Ja nemogu takvo nesto ni zamisliti.A vi ?????????pozzz

Da te ispravim, nije bila vezba u julu vec u junu 1985.godine. Ja sam se skinuo 03.06 i dobro se secam kako je cela ceta iznosila opremu na satorskim krilima na pistu i komtrolisalo se stanje iste. Ja, Crvenkovic, Tomic i jos neko (ne secam se vise) smo isli u servis da se razduzimo. Ne mogu ti opisati radost koju smo tada osecali. Vi na manevar a mi kuci...  Very Happy  Very Happy  Very Happy

Na vrh Go down
ja i opet ja
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 23
ČLAN OD: : 2012-04-23

Poligon Krivolak - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   Poligon Krivolak - Page 3 Icon_minitime21.10.12 12:57

Greska nije bila namerna Kaplar M,jer ja sam mislio da je vezba u julu bila ali nema veze.Sigurno da se bolje secas toga posto si odlazio iz Stipa i normalno je da imas bolje pamcenje.A reci mi ko to bese Crvenkovicl.Poznato mi je prezime ali nemogu se lika setiti.Prvo sam pomislio da je to onaj sto je imao produzenje vojnog roka zbog pritvora,ali nisam siguran.Kako mu je ime.Tomica se secam,cinimi se da je on iz Loznice ili...pozzz
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

Poligon Krivolak - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   Poligon Krivolak - Page 3 Icon_minitime22.10.12 14:14

Jeste, Branko Tomic je iz Loznice a Crvenkovic Zlatko iz Zagreba. On je bio vozac i dosao je kod nas posle obuke u Kicevu. Bio je u nasem III vodu... jos su bili Katusic Jakov, Mate Ticinovic iz Omisa, Zoran Joksimovic iz Smedereva itd. Uglavnom gotovo ceo treci vod je dosao u Stip u prekomandu. Ili iz Karlovca (Ja, pa Milijic Predrag, pa Pranjic Zdenko staza, najcesce rukovaoci inzenjerijskih masina), onda nekoliko vozaca iz Kiceva i Golic Nenad, vezista.
Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik



BROJ POSTOVA: : 368
ČLAN OD: : 2013-01-09

Poligon Krivolak - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   Poligon Krivolak - Page 3 Icon_minitime09.01.13 19:05

tko poznaje porućnika Radoica Švorcan (crnogorac) pješadija, taj pozna svaki kamenčić na Krivolaku, došli iz Skoplja propuzali cjeli, nakopali se rovova i svega doživjeli, stažo vodnik Zlatko Prole iz Našica
Na vrh Go down
aleksa961
Gušter
Gušter
aleksa961


BROJ POSTOVA: : 20
ČLAN OD: : 2013-03-24
DOB : 62
M(j)esto Despotovac

Poligon Krivolak - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   Poligon Krivolak - Page 3 Icon_minitime24.03.13 2:56

Manevri III Armije,Krivolak mart 1981,21 dan pod kišom i vetrom,forsiranje Bregalnice splavovima i gumenim čamcima Vardara(nabujalog od kiše).Teško iskustvo (za pešadiju i mitraljesce pogotovo),na kraju nijedno vozilo se nije moglo pokrenuti,pa stoga peške do sela Negotino gde su nas pokupili autobusima i kamionima i prevezli do Titovog Velesa.Ko nije bio na Krivolaku nezna šta je vojska tada se govorilo,(mada se i Bileća spominjala).
Kada budem sumirao sećanja na tu epizodu svoga života napisaću jedan duži tekst o Makedoniji koju smo prošli uzduž i popreko peške,na kraju sam zavrišio na karauli Dub kod Starog Dojrana.
Pozdrav svima...
Na vrh Go down
milutins
Kapetan
Kapetan



Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3646
ČLAN OD: : 2009-08-19
DOB : 62

Poligon Krivolak - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   Poligon Krivolak - Page 3 Icon_minitime24.03.13 4:24

aleksa961 (citat):
Manevri III Armije,Krivolak mart 1981,21 dan pod kišom i vetrom,forsiranje Bregalnice splavovima i gumenim čamcima Vardara(nabujalog od kiše).Teško iskustvo (za pešadiju i mitraljesce pogotovo),na kraju nijedno vozilo se nije moglo pokrenuti,pa stoga peške do sela Negotino gde su nas pokupili autobusima i kamionima i prevezli do Titovog Velesa.Ko nije bio na Krivolaku nezna šta je vojska tada se govorilo,(mada se i Bileća spominjala).
Kada budem sumirao sećanja na tu epizodu svoga života napisaću jedan duži tekst o Makedoniji koju smo prošli uzduž i popreko peške,na kraju sam zavrišio na karauli Dub kod Starog Dojrana.
Pozdrav svima...

Covjece bili smo u isto vrijeme na Krivolaku,vjerovatno si i ti "stigao pjeske"iz Marsalke,negdje sam o tome pisao-ja sam posle takodje u aprilu otisao u Stari Dojran na karaulu "stari dojran"-pretpostavljam da smo zajedno bili na granicnoj obuci u aprilu u Strumickom Novom Selu-ako si bio kursista
ps-ja sam bio streljacka pjesadija,prva ceta-komandir cete kapetan I Klase Ilievski Mile-Farba-covjek rodjen 1953-e a ja ga u oktobru 1980 zatekao kao Kapetana I Klase-vadio krv nama kursistima-imali smo tezu obuku nego PSRO Bilece

Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik



BROJ POSTOVA: : 368
ČLAN OD: : 2013-01-09

Poligon Krivolak - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   Poligon Krivolak - Page 3 Icon_minitime24.03.13 20:11

izgleda da mi pješadinci koji smo bili na Krivolaku smo većina završili na karaulama, bilo je teško ali dobro došlo
Na vrh Go down
Vlad N
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 31
ČLAN OD: : 2013-03-12

Poligon Krivolak - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   Poligon Krivolak - Page 3 Icon_minitime25.03.13 0:10

Bio sam ljeto i jesen '84-te mislim. Nisam siguran. U životu nisam vidio veće pustare. Sjećam se da je bilo toliko vruće da je vojska po zapovijedi prekidala sve aktivnosti sredinom dana. Također se sjećam da su nam vozili vodu kako bi omekšali teren za kopanje rovova. Voda raskvasi 2-3 cm i onda opet tvrdo.
Na vrh Go down
aleksa961
Gušter
Gušter
aleksa961


BROJ POSTOVA: : 20
ČLAN OD: : 2013-03-24
DOB : 62
M(j)esto Despotovac

Poligon Krivolak - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   Poligon Krivolak - Page 3 Icon_minitime25.03.13 1:22

milutins (citat):
aleksa961 (citat):
Manevri III Armije,Krivolak mart 1981,21 dan pod kišom i vetrom,forsiranje Bregalnice splavovima i gumenim čamcima Vardara(nabujalog od kiše).Teško iskustvo (za pešadiju i mitraljesce pogotovo),na kraju nijedno vozilo se nije moglo pokrenuti,pa stoga peške do sela Negotino gde su nas pokupili autobusima i kamionima i prevezli do Titovog Velesa.Ko nije bio na Krivolaku nezna šta je vojska tada se govorilo,(mada se i Bileća spominjala).
Kada budem sumirao sećanja na tu epizodu svoga života napisaću jedan duži tekst o Makedoniji koju smo prošli uzduž i popreko peške,na kraju sam zavrišio na karauli Dub kod Starog Dojrana.
Pozdrav svima...
Covjece bili smo u isto vrijeme na Krivolaku,vjerovatno si i ti "stigao pjeske"iz Marsalke,negdje sam o tome pisao-ja sam posle takodje u aprilu otisao u Stari Dojran na karaulu "stari dojran"-pretpostavljam da smo zajedno bili na granicnoj obuci u aprilu u Strumickom Novom Selu-ako si bio kursista
ps-ja sam bio streljacka pjesadija,prva ceta-komandir cete kapetan I Klase Ilievski Mile-Farba-covjek rodjen 1953-e a ja ga u oktobru 1980 zatekao kao Kapetana I Klase-vadio krv nama kursistima-imali smo tezu obuku nego PSRO Bilece
 
Da bili su to manevri III armije na Krivolaku žetva 1981.Ja sam došao iz kasarne Titov Veles maršom oko 50 km do Krivolaka preko reke Babune onda preko reke Bregalnice smo prošli čamcima pa po Krivolaku i na kraju bojevo gađanje kod onoga starog groblja ceo moj bataljon sa svim pešadijskim oruđem i oružjem.Naravno bilo je tu mnogo vojske iz ostalih kasarni možda i 10000 vojnika sve ukupno.Koliko se sećam skraćeni su manevri zbog situacije u zemlji tada.Dobro se sećam prelaza na kraju preko mosta na vardaru koji nije imao ni ograde pun rupa i bio je drven.Vardar nabujao od kiša duplirao se.Izbili smo na potez kod autoputa kod sela Negotino i Gradsko.Tu nas pred veče pokupiše kamionima i autobusima pa natrag u veles.Već sutradan smo se spremali za prekomandu.
Ja sam bio mitraljezac m-53 u III četi prateći vod kasarna Titov Veles VP 5912/ kod poručnika Marka Angelovskog.Klasa oktobarska 1980 12 meseci.

Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3576
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Poligon Krivolak - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   Poligon Krivolak - Page 3 Icon_minitime26.03.13 20:25

aleksa961 (citat):
Da bili su to manevri III armije na Krivolaku žetva 1981.Ja sam došao iz kasarne Titov Veles maršom oko 50 km do Krivolaka preko reke Babune onda preko reke Bregalnice smo prošli čamcima pa po Krivolaku i na kraju bojevo gađanje kod onoga starog groblja ceo moj bataljon sa svim pešadijskim oruđem i oružjem.Naravno bilo je tu mnogo vojske iz ostalih kasarni možda i 10000 vojnika sve ukupno.Koliko se sećam skraćeni su manevri zbog situacije u zemlji tada.Dobro se sećam prelaza na kraju preko mosta na vardaru koji nije imao ni ograde pun rupa i bio je drven.Vardar nabujao od kiša duplirao se.Izbili smo na potez kod autoputa kod sela Negotino i Gradsko.Tu nas pred veče pokupiše kamionima i autobusima pa natrag u veles.Već sutradan smo se spremali za prekomandu.
Ja sam bio mitraljezac m-53 u III četi prateći vod kasarna Titov Veles VP 5912/ kod poručnika Marka Angelovskog.Klasa oktobarska 1980 12 meseci.
 
Svibanj 82",Blagoja Adžić polagao generalski ispit.Pješice tamo i natrag,Bregalnica bez čamaca,AP,a ne PM,prekomandu čekao
7 dana.ostalo sve isto.Jedino Vardar nije bio nabujao.
"Crvenom Marku" ,svaka čast!

Na vrh Go down
suca
Gušter
Gušter
suca


BROJ POSTOVA: : 31
ČLAN OD: : 2013-03-29
M(j)esto sapna BiH

Poligon Krivolak - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   Poligon Krivolak - Page 3 Icon_minitime31.03.13 20:44

citajuci vase komentare sad mi je zao sto nisam bijo na krivolaku, ja sam sluzijo u prilepu moja je ceta isla na vjezbu u krivolak a ja sam ostao u stacijonaru na postedi, pole sam prekomandovan u djevdjeliju a bijo sam na karauli golubac 140 km od djevdjelije, bila je prava uzivancija jer je bila komanda daleko...
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3576
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Poligon Krivolak - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   Poligon Krivolak - Page 3 Icon_minitime05.04.13 9:53

suca (citat):
citajuci vase komentare sad mi je zao sto nisam bijo na krivolaku, ja sam sluzijo u prilepu moja je ceta isla na vjezbu u krivolak a ja sam ostao u stacijonaru na postedi, pole sam prekomandovan u djevdjeliju a bijo sam na karauli golubac 140 km od djevdjelije, bila je prava uzivancija jer je bila komanda daleko...

Nemaš razloga žaliti za pasjom vručinom,zmijama,kornjačama,prašinom,spavanjem na otvorenom,a ponajmanje za forsiranjem Bregalnice u donjem rublju,a ostala oprema u rukama iznad glave,pa onda još jednom da se pomogne beztrzajcima prenjeti i njihovo.
Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik



BROJ POSTOVA: : 368
ČLAN OD: : 2013-01-09

Poligon Krivolak - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   Poligon Krivolak - Page 3 Icon_minitime05.04.13 21:13

Poligon Krivolak je prića za sebe, dobro se sjetiti i treba ga opisati onako kako se tko prisjeća a tko je završio na tom terenu nije mu bilo lako, manje više svi smo prošli teret vrućina, zima i kamenjara na njemu. Bilo je trenutaka kad smo bili usred plantaže bostana ( lubenica ) na vojnoj ekonomiji naravno na kratko pobjegli, te zaboraviš na trenutak sve uz slatku lubenicu...
Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik
pukovnik


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2090
ČLAN OD: : 2012-02-29

Poligon Krivolak - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   Poligon Krivolak - Page 3 Icon_minitime05.04.13 23:11

suca (citat):
citajuci vase komentare sad mi je zao sto nisam bijo na krivolaku, ja sam sluzijo u prilepu moja je ceta isla na vjezbu u krivolak a ja sam ostao u stacijonaru na postedi, pole sam prekomandovan u djevdjeliju a bijo sam na karauli golubac 140 km od djevdjelije, bila je prava uzivancija jer je bila komanda daleko...

E to ti je životni minus. Vjeruj mi da bi prije zažalio da si bio. Ne znam što mi je bilo gore, Manjača (kao pitomcu) zimi ili Krivolak (kao staži) ljeti.

_________________
Semper Fidelis
Na vrh Go down
oljaca darko
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2013-04-20

Poligon Krivolak - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   Poligon Krivolak - Page 3 Icon_minitime21.04.13 0:18

Поздрав свим члановима овог форума као и администраторима !
Служио сам од 11 јануара 1990 до 18 септембра на Криволаку , у касарни на самом полигону у ВП 3639 , све што пишете о самом полигону је тачно . Дању преко лета преко 45 целзијусаа ноћу падне близу нуле велике температурне разлике , пуно змија поскока и смукова , доста паукова као и других невероватних животиња  .Са неком београдском фирмом радио десетак дана на  самом полигуну на неком водном стрелишту , " цепао " сваких седам дана стражу на објектима тј магацинима који су се налазили у непосредној близини касарне  . Најближе веће место Неготино на Вардар , где су војници из касарне могли у било који кафић ући . Доживео да ме часте не само пићем већ и вечерама , да ме Неготинци позову у њихове домове као да ме са својим аутима врате до касарне ( спашавали нас пешачења од најмање десетак км )
Септембарци 89/90 који су дошли са мном из Врања :
1.Алџић Сенад из Сиска
2. Барић Марио из Брчког
3. Бићо Мехмед  из Брчког
4. Влашић Никола - Брлог  - Оточац
5. Ћеранић Небојша -Подгорица
6. Беганај Русто - Подгорица
7.Обочки Манојло - Скопље
8. Гегараковски Пеце - Ресен
9. Хоти Наим
10. Јоњић Јавор  - Имотски
11. Кастрати Ређеп - Призрен

Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 57
M(j)esto HN

Poligon Krivolak - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   Poligon Krivolak - Page 3 Icon_minitime21.04.13 0:21

Pozdrav Darko, dobro došao. cheers
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Poligon Krivolak - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Poligon Krivolak   Poligon Krivolak - Page 3 Icon_minitime03.05.13 9:36

oljaca darko (citat):

Pozdrav svim članovima ovog foruma kao i administratorima!
Služio sam od 11 siječnja 1990 do 18 rujna na Krivolaka, u vojarni na samom poligonu u VP 3639, sve što pišete o samom poligonu je točno. Danju preko ljeta preko 45 celzijusaa noću padne blizu nule velike temperaturne razlike, puno zmija poskoka i smukova, dosta paukova kao i drugih nevjerojatnih životinja. Sa nekom beogradskom firmom radio desetak dana na samom poligunu na nekom vodnom streljani, "cijepao" svakih sedam dana stražu na objektima tj. skladištima koji su se nalazili u neposrednoj blizini vojarne. Najbliže veće mjesto Negotino na Vardar, gdje su vojnici iz vojarne mogli u bilo koji kafić ući. Doživio da me časte ne samo pićem već i večerama, da me Negotinci pozovu u njihove domove kao da me sa svojim autima vrate do vojarne (spašavali nas pješačenja od najmanje desetak km)
Septembarci 89/90 koji su došli sa mnom iz Vranja:
1.Aldžić Senad iz Siska
2. Barić Mario iz Brčkog
3. Bićo Mehmed iz Brčkog
4. Vlašić Nikola - Brlog - Otočac
5. Ćeranić Nebojša-Podgorica
6. Beganaj Rusto - Podgorica
7.Obočki Manojlo - Skoplje
8. Gegarakovski Pece - Resen
9. Hoti Naim
10. Jonjić Javor - Imotski
11. Kastrati Ređep - Prizren

Darko.
Igrom slučaja znam da je ovo tvoj prijatelj Javor Jonjić iz Imotskog.
Možeš ga pogledati na ovim stranicama ima i njegova slika a i tekst, iznenadit ćeš se kakav je.!!!
[You must be registered and logged in to see this link.]
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
zareta
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2013-04-06
M(j)esto Kosovska Mitrovica

Poligon Krivolak - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   Poligon Krivolak - Page 3 Icon_minitime03.05.13 21:55

[You must be registered and logged in to see this image.]
 
 
Sve sto je receno je tacno. Bio dva puta, leti i u jesen. Smetalo je sve od vrucine, komaraca hibridnih Smile. A satori su ovako izgledali sastavljeni od 8 krila. osmo se otvara, u dubinu metar i jace iskopano. Kapetan Protic nam je u nekim trenucima dozvoljavao da se malo raskomotimo, evo slike da docaram. A u jesen druga prica hladno, blato... jednom sam zaspao u cizmama i nikad vise, noge mi se ukocile. Krivolak smo svi zapamtili dobro.

Na vrh Go down
saban
Vodnik
Vodnik
saban


BROJ POSTOVA: : 431
ČLAN OD: : 2011-06-15

Poligon Krivolak - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   Poligon Krivolak - Page 3 Icon_minitime24.05.13 8:54

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
panon
Desetar
Desetar
panon


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 265
ČLAN OD: : 2010-03-03
DOB : 56
M(j)esto Bački Petrovac

Poligon Krivolak - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   Poligon Krivolak - Page 3 Icon_minitime24.05.13 10:31

zareta (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]


Sve sto je receno je tacno. Bio dva puta, leti i u jesen. Smetalo je sve od vrucine, komaraca hibridnih Smile. A satori su ovako izgledali sastavljeni od 8 krila. osmo se otvara, u dubinu metar i jace iskopano. Kapetan Protic nam je u nekim trenucima dozvoljavao da se malo raskomotimo, evo slike da docaram. A u jesen druga prica hladno, blato... jednom sam zaspao u cizmama i nikad vise, noge mi se ukocile. Krivolak smo svi zapamtili dobro.
 
uh ova slika me vraca u osamdesete

Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 57
M(j)esto HN

Poligon Krivolak - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   Poligon Krivolak - Page 3 Icon_minitime24.05.13 13:17

saban (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Odlična slika, slikano u pravom trenutku, gotovo da možeš osjetiti vazdušni udar po opaljenju i omirisati barut.  cheers

Na vrh Go down
zareta
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2013-04-06
M(j)esto Kosovska Mitrovica

Poligon Krivolak - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   Poligon Krivolak - Page 3 Icon_minitime25.05.13 22:06

Panon iskopacu ja jos koju fotku, samo da malo nadjem vremena. Neko ce se javiti, dok ljudi cuju za forum i prepoznaju se. Prijatno vece svima na forumu.
Na vrh Go down
saban
Vodnik
Vodnik
saban


BROJ POSTOVA: : 431
ČLAN OD: : 2011-06-15

Poligon Krivolak - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   Poligon Krivolak - Page 3 Icon_minitime28.05.13 10:26

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik



BROJ POSTOVA: : 368
ČLAN OD: : 2013-01-09

Poligon Krivolak - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   Poligon Krivolak - Page 3 Icon_minitime28.05.13 12:17

da mi je otići dolje, bil bi to povratak unazad 30-tak godina, a vidim tu samo svi gledaju a malo komentiraju a mislim da se ima štošta pisati o toj pustinji smještenoj pored Vardara..
Na vrh Go down
trcinoga
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 20
ČLAN OD: : 2013-08-04
M(j)esto Banjaluka

Poligon Krivolak - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   Poligon Krivolak - Page 3 Icon_minitime08.08.13 22:05

Pozdrav svima.
bio sam na Krivolaku, u feb/mart 1984, sa Pragama 30/2 iz Skopskog Petrovca, smb.
Spavanje u šatorima, poredani kao kifle, na sredini neka bubnjara, da nam bude toplije oko srca.
Pješadija je bila ukopana, oko metra u zemlji i tu su spavali.
Imali smo gađanje ciljeva na zemlji i vazduhu, tu sam se rukovao sa Stevanom Mirkovićem, malo nas je obilazio.
Jedini teren gdje nismo kopali rovove u Makedoniji, za Prage.
Uglavnom, pogodili smo negdje blizu mikrofona (meta koju vuče Galeb), i slavili...
Kupanje je bilo katastrofa, 1-2 puta za čitavo vreme.
Dobre stvari: hvatali žabe po lokvama i pržili, čekali pokretnu kantinu i išli u Negotino po vino.
To je bio glavno, sa naoružanjem u kamion i pravac destilerija. Naravno, vino samo za oficire, ali imali smo i mi kanistere.
Inače, smo na Krivolak otišli izuzetno pripremljeni. Na Pragama imaju sa strana boksovi za municiju, RAP,itd. Sve smo to potovarili na vozili ispod cerade, jer municiju niko neće uzeti, a u boksove: hrana, piće, cigarete...
Malo prisjećanje.
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3576
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Poligon Krivolak - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   Poligon Krivolak - Page 3 Icon_minitime08.08.13 22:17

saban (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Tu je negdje i mgalic2...

Na vrh Go down
trcinoga
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 20
ČLAN OD: : 2013-08-04
M(j)esto Banjaluka

Poligon Krivolak - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   Poligon Krivolak - Page 3 Icon_minitime09.08.13 9:05

Ima mala greška, bila je ipak 1985, sve ostalo je isto.
Možda je sreća ili hladnije vrijeme, pa nismo Imali problema sa zmijama.
Rekao sam ranije da je to jedini teren bez ukopavanja, jer je sve bilo spremno na poligonu.
Inače svaki put se Praga ukopava i maskira, dubina oko 1,5 m, dužina oko 8 m i prilazna rampa 2-3 m, ( zaboravio sam dvije zadnje mjere).
U Makedoniji vruće, tvrda zemlja...
Na vrh Go down
crveni_krst89
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2013-09-30

Poligon Krivolak - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   Poligon Krivolak - Page 3 Icon_minitime30.09.13 13:59

Bio sam na krivolaku, vojna vjezba 1990, mozda zadnja prije rata, neznam.
iz NISa dosli, ARJ i PVO, ja vezista, vozio "campagnolo" bili smo 7 dana...
- i sve sto sam ovdje procitio istina je - jedninstevno! ja pamtim tih 7 dana cijeli zivot.
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Poligon Krivolak - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   Poligon Krivolak - Page 3 Icon_minitime30.09.13 14:48

crveni krst89, dobrodosao na forum!
Na vrh Go down
trcinoga
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 20
ČLAN OD: : 2013-08-04
M(j)esto Banjaluka

Poligon Krivolak - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   Poligon Krivolak - Page 3 Icon_minitime01.10.13 9:03

Bio je jedan interesantan događaj, naime oruđa 20 i 30 mm su ukopana, poredana po baterijama, gađa se mikrofon iza Galeba.
Kada je to bilo gotovo pilot napravi krug, otkači metu i u znak pozdrava se obruši prema nama, e tada kreće zalijeganje. Imaš osjećaj da ti prolazi na metar od glave, tako par puta.
Bitno da smo se svi vratili živi.

Na vrh Go down
topalko
Gušter
Gušter
topalko


BROJ POSTOVA: : 15
ČLAN OD: : 2013-10-30
DOB : 54
M(j)esto Novi Sad

Poligon Krivolak - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   Poligon Krivolak - Page 3 Icon_minitime30.10.13 12:00

Na Krivolaku sam bio 89. u prolece na vezbi pvo 3.vo. vozio sam puch-a sa nekim pukovnikom...bio je nacelnik rv i pvo 3.vo...sve je trajalo oko 15 dana i znam da sam se vratio posle te vezbe u Skopje koje je olistalo...kao kuci da sam se vratio...inace sam bio u vp 5573/29 komanda stana pri komandi armije 88.-89. pozzz iz Srema
Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 57
M(j)esto HN

Poligon Krivolak - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   Poligon Krivolak - Page 3 Icon_minitime30.10.13 12:37

Topalko dobro došao.

cheers
Na vrh Go down
sandizev
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 39
ČLAN OD: : 2013-11-26
DOB : 57
M(j)esto Velenje

Poligon Krivolak - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   Poligon Krivolak - Page 3 Icon_minitime28.11.13 19:56

bio na Krivolaku u maju 85...ovo se ne zaboravlja...vod u odbranu...skoro sam umro, RB M-57 bio je svakih 100 metara 1kg težji....
Na vrh Go down
trcinoga
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 20
ČLAN OD: : 2013-08-04
M(j)esto Banjaluka

Poligon Krivolak - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   Poligon Krivolak - Page 3 Icon_minitime30.11.13 15:14

Gdje si služio, koji rod? Ja sam bio u Sk. Petrovcu, smb.
Na vrh Go down
sandizev
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 39
ČLAN OD: : 2013-11-26
DOB : 57
M(j)esto Velenje

Poligon Krivolak - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   Poligon Krivolak - Page 3 Icon_minitime30.11.13 15:22

trcinoga (citat):
Gdje si služio, koji rod? Ja sam bio u Sk. Petrovcu, smb.

u Nišu vp 6592/16c
Na vrh Go down
trcinoga
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 20
ČLAN OD: : 2013-08-04
M(j)esto Banjaluka

Poligon Krivolak - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   Poligon Krivolak - Page 3 Icon_minitime30.11.13 15:35

Ja sam bio u Kub-u, 84/85, smb, aerodrom Petrovac. Krivolak, preko mjesec dana, mart/april 85.
Na vrh Go down
sandizev
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 39
ČLAN OD: : 2013-11-26
DOB : 57
M(j)esto Velenje

Poligon Krivolak - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   Poligon Krivolak - Page 3 Icon_minitime30.11.13 15:57

trcinoga (citat):
Ja sam bio u Kub-u, 84/85, smb, aerodrom Petrovac. Krivolak, preko mjesec dana, mart/april 85.

mi smo bili u maju 85...odakle si..
Na vrh Go down
trcinoga
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 20
ČLAN OD: : 2013-08-04
M(j)esto Banjaluka

Poligon Krivolak - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   Poligon Krivolak - Page 3 Icon_minitime30.11.13 16:04

Banjaluka
Na vrh Go down
sandizev
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 39
ČLAN OD: : 2013-11-26
DOB : 57
M(j)esto Velenje

Poligon Krivolak - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   Poligon Krivolak - Page 3 Icon_minitime30.11.13 16:13

trcinoga (citat):
Banjaluka

ja sam iz Slovenije...Velenje
Na vrh Go down
trcinoga
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 20
ČLAN OD: : 2013-08-04
M(j)esto Banjaluka

Poligon Krivolak - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   Poligon Krivolak - Page 3 Icon_minitime30.11.13 20:08

Ok, vidio sam.
Imaju neki moji komentari vezani za poligon na str. 9, pogledaj, možda sam ja to drugačije vidio...
Pozdrav
Na vrh Go down
stari FAZAN
Vodnik I klase
Vodnik I klase
stari FAZAN


BROJ POSTOVA: : 556
ČLAN OD: : 2013-12-11
M(j)esto JUZNA AUSTRALIA, ADELAIDE

Poligon Krivolak - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   Poligon Krivolak - Page 3 Icon_minitime12.12.13 1:15

pozdrva svima koji su dijelili isti dio terena samnom...pa prema tome I slicne uspomene, o pijesku, komarcima, ljetnim vrucinama, rijeci, suncu I treptavom vazduhu ...
sa poglredom u avion koji negdje gore u plavetnilu uzvrelog neba,vuce METU...
a PRAGE tuku u daljini ... pokusavajuci da ju pogode.
Bas lijepo da ste napravili ovu temu !
/
EVO nakon nekih 33 godine... barem u mislima setam ponovno obalom Vardara !!!
Magicno VREME I Magicno MESTO !
/
/
Leto 1980. ... Inzinjerija.
/
Svega nekoliko dana bilo je dovoljno da se zaljubim u taj pustinjski kraj.
Neko je gore divno napisao...samo su falili poneki Indijanac I kaubnoj pa da slike iz Western filmova I nase rane mladosti pocnu da zive...
VineTu, OldSheterhend,  I ostatak ekipe, bili su, vjerujem,(barem u mislima), skriveni tu negde ...iza prvog brdasca.
Pomno su gledali nase aktivnosti, Pusili lulu mira i cekali da se izigramo i odrastemo,
odemo na raznorazne poslove, studije, karijere i u zivot,
pa da budemo kasnije rastureni orkanom buduceg rata, kao jesensko zuto lisce iz parkova...put KONTINENATA svijeta.
/
A mi....TADA mladi I zeleni..  nismo imali pojma sta se desava...oko nas.
Dosli tek iz srednjih skola sirom zemlje... (*vrlo nalik na onu manje sretnu generaciju, deset godina kasnije 1991.)
KOJA JE IGROM drugih,( iz duboke pozadine),  PROSLA MNOGO GORE i cesto naivno upadala smrtne opasnosti).
/
Te 1980....Bilo je takodje jedno "VRUCE PROLJECE" ...
na Kosovu se valjali VELIKI nemiri I demonstracije.... Mart mjesec.
FRKA... veliki dio kasarne Marsal Tito iz Skoplja napustio put Pristine I na sjever, ... ...
a mi (manja grupa iz "Marsalke") na kratku inzinjerijsku obuku pa na teren KRIVOLAK I odma zatim na TEREN dalje,  na drugu stranu Makedonije.
/
danas nasao na Googlu taj cudesni prostor zvani " K R I V O L A K " !


stari FAZAN: komentar modifikovan dana: 12.12.13 4:21; prepravljeno ukupno 3 puta
Na vrh Go down
milutins
Kapetan
Kapetan



Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3646
ČLAN OD: : 2009-08-19
DOB : 62

Poligon Krivolak - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   Poligon Krivolak - Page 3 Icon_minitime12.12.13 1:42

Pozdrav stari Fazan-ako moze par pitanja vezano za Marsalku i Krivolak.
Ko je bio komandir kasarne?
Navedi imena oficira i podoficira,moglo bi biti jako interesantno.
Krivolak,ljeto 80-e.Da li si bio u sklopu vojne vjezbe-manevra "Zetva"80.
Znaci li ti ime Stojadin Petkovic ista?
Da li si poznavao ikoga iz komande stana-nalazila se preko puta Poljoprivrednog(Zemljodelskog )Fakulteta,kod onih starih drvenih baraka-studentski dom?
Ziveo.

_________________
ko istinu gudi,gudalom ga po prstima biju
Na vrh Go down
stari FAZAN
Vodnik I klase
Vodnik I klase
stari FAZAN


BROJ POSTOVA: : 556
ČLAN OD: : 2013-12-11
M(j)esto JUZNA AUSTRALIA, ADELAIDE

Poligon Krivolak - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   Poligon Krivolak - Page 3 Icon_minitime12.12.13 2:19

Milutine pozdrav !
/
nemam bas ta imena koja te interesuju... jer se nesto ne sjecam...*iz "Marsalke" nekih imena... davno je to i bilo... !!!

* komanda stana...i taj fakultet mi je nepoznat..??? da li je to bilo vezano za Krivolak kasarnu ... ili ?
(ja sam tamo bio svega nekoliko dana pored Vardara...mislim da smo forsirali rijeku i odma smo isli nazad za Marsalku)(dakle-kratko).
pa na teren ... Staro Nagoricani i MladonaGoricani...

*Imam na drugom kraju planeta stotine fotografija sa tog kasnijeg terena a mozda poneku i iz Marsalke...
tj iz Grada kad smo isli u Skopije vikendom... cak imam jednu i ovdje kod sebe...na MOSTU u Skopju.
Nekoliko drugara i ja ! hehe....
Sinoc sam bas spominjao KRIVOLAK I SKOPLJE,...na Kosarci... slusali uz Kosarku, Karte i poneko pivo onu pesmu- ERDELEZI iz Kustinog filma...sinoc...
a ... Te davne 1980. na odsluzenju JNA, prvi puta u zivotu vidjeo one Romske svadbe...sa mnogo gostiju na ulici, pa stolovi i mobilni podijum za muzicari,...hehe... ludo !!!
(*pored "Marsalke" je poznato naselje "SUTKA"-ko je bio znat ce o ceme pisem !!!)
/
Toga se sjecam zivo kao da je sad ispred mene... Hodam iz "Marsalke" ka gradu, niz brdo, ... ...
ona bolja-uniforma za izlaske sva se zategla, kapa sa neizostavnom iglom i koncem namotanim oko nje-vjesto spakovana u preklopima kape,
SMB kosulja-> !!! a u dzepu DOZVOLA ZAIZLAZAK, i zelena KNJIZICA JNA, ... ...opasac i pantalone na crtu,  ,a ...cipele sljaste ...
pa i novcanik sa lovom pristiglom zadnjim pismom od kuce...  i Mobitel...(*e ovo lazem - to tada nije postojalo !!!)
/
Sredio se tako za Grad ... prolazim ulicom od "Marsalke" nizbrdo...-a svadba i cigosi na ulici... muzika tresti, pevacica se uvija, gosti piju i slave...
a negdje iz prikrajka...valjda i "Kusta" sa KAMERAMA I EKIPA... snima SE OVOGA PUTA "Dom za Vesanje"...NEKA MOJA VERZIJA...
... Film moje i nase mladosti ...
/
/
A kasnije na terenu ...  
vrelina ljeta makedonije i one zute boje prirode koja se divno vidi na fotografijama gore oko haubice 122,
pa lubenice, breskve i paprike... , i Makedonke, divne zene.  A na  radiju tada zavladala pjesma grupe Haustor-"Djevojke u ljetnim haljinama volim" !!!   
... eeeeeeeeeee... i tako otplovismo mi Milutine jedno 30-ak godina u ONA Vremena !!!
hehe !!!

POZDRAV


stari FAZAN: komentar modifikovan dana: 12.12.13 7:09; prepravljeno ukupno 5 puta
Na vrh Go down
Sponsored content





Poligon Krivolak - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Poligon Krivolak   Poligon Krivolak - Page 3 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Poligon Krivolak
Na vrh 
Stranica 3/7Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» Karaula "ŠPIČNIK" VP 5457, granični odsjek Maribor sept. 1988.-1989.
» Kamensko, Karlovac
» Prevlaka - poligon TOC-a (Tehničkog opitnog centra)
» Skijaški - smučarski poligon Kopaonik - skijanje i obuka za borbu u zimskim uvjetima
» Bohinjska Bela '86/'87

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR MAKEDONIJA-
Idi na: